Dat snap ik, en ik probeer die negatieve verhalen ook niet goed te praten. Wat ik bedoelde met 'negatieve wending', is dat er tegen de mensen die wél tevreden zijn over het CB in werd gegaan, dat zij het vast verkeerd hadden, etc.quote:Op maandag 17 september 2007 20:41 schreef SeaOfLove het volgende:
En nog even wat...er wordt hier om verkeerde CB adviezen en opmerkingen gevraagd, logisch dat er negatieve ervaringen worden verteld.
De rest van mijn post was niet zozeer als reactie op jouw post, maar meer in het algemeen. Ik gebruikte de vraag op jouw opmerking alleen even om mijn punt duidelijk te makenquote:Op maandag 17 september 2007 20:42 schreef Jelief het volgende:
ho wacht even dat bedoelde ik helemaal niet! Zo staat het ook echt niet in mijn post.
Ik kom tegenwoordig niet zoveel meer in het babietjestopic, maar heel vaak als ik lees dat het over het CB gaat, zijn dat negatieve verhalen. En dan bedoel ik dus niet als iemand zomaar een cb-bezoekje schrijft, maar echt een gesprekje over het CB in het algemeen. En dat heb ik al meerdere malen zien gebeuren. En je leest nou nooit eens een gesprekje over hoe goed het CB toch isquote:Op maandag 17 september 2007 20:50 schreef appelsap het volgende:
Ik weet niet waar jij dat vandaan haalt maar ik zie dat helemaal niet zo hoor. Of ik heb mijn oogkleppen op? Zoals ik het tot nu toe in het kleine babytjes topic heb gelezen worden er over het algemeen gewoon goede dingen gezegd. En ik zie eigenlijk nooit iemand echt negatief praten over het CB. Natuurlijk wordt er wel eens geklaagd, maar dat is bij alles toch zo?
Doel je nu op kindermishandeling of verwaarlozing ofzow?quote:Op maandag 17 september 2007 23:02 schreef Bass-Miss het volgende:
Ik denk dat het CB grotendeels wel goed is, hoor. Vooral voor de mensen die zelf niet al te verstandig zijn en voor elke pruts advies nodig hebben. Ook om die kindjes in de gaten te houden en eventueel melding van te kunnen maken.
Dat is wel zo, maar zo hoor je ook vaak genoeg verhalen van (huis)artsen die dingen veel te laat zagen, of het compleet bij het verkeerde eind hadden. Heel vervelend en jammer, maar het zijn ook maar mensen die fouten kunnen maken.quote:Maar toch blijft het jammer dat er nogal wat verkeerde adviesen gegeven worden.
Heee, hadden wij dezelfde kraamhulp soms=quote:Op maandag 17 september 2007 21:37 schreef LadyS het volgende:
[..]
Ja, dat weet ik ook wel en dat is dus juist het stommeZo had ik een kraamverzorgster die liever kletste als werkte en bijv. maar 1x het toilet heeft schoongemaakt in de 5 dagen dat ze er was. En 2x de badkamer, maar dat was gewoon de nattigheid na het badje een beetje aandweilen. Terwijl ik wéét dat dat elke dag moest. Ik kreeg nooit drinken van haar en moest om elf uur vragen of ze een ontbijtje wilde maken
Nooit wat van gezegd, want tja, ze zou nog vaker komen.
Tis wel een puntje om aan te werken zeg maar
quote:Op maandag 17 september 2007 23:10 schreef livelink het volgende:
Wat Bass-Miss volgens mij bedoelt is dat zij vanuit haar superioriteit zich niet druk hoeft te maken over het CB, maar dat het voor het domme volk dat zelf niet nadenkt wel zinvol kan zijn, ware het niet dat dat eigenlijk dan ook weer heel gevaarlijk is omdat het CB nou eenmaal ook bijna altijd verkeerde adviezen geeft en dat die domme mensen die dan ook nog gaan opvolgen.
Bass-Miss heeft niet zo'n hoge dunk van ongeveer alle andere mensen, heb ik het idee.
'Verkeerd'... Tja, kindjes gaan er niet dood van om flesvoeding te krijgen, maar dat ze bijvoorbeeld advies geven om flesvoeding bij te geven vind ik verkeerd.quote:Op maandag 17 september 2007 23:39 schreef piglet het volgende:
Ja maar, gaat het wel altijd om verkeerde adviezen? Ik kan me bijv. voorstellen dat als jij van plan bent borstvoeding te geven tot je kind naar de basisschool gaat, je geen behoefte hebt aan een advies over afbouwen oid. En als jij helemaal 'into rapley' bent, vind je het niet leuk als je met iemand spreekt die je adviseert om gemalen prut te geven. Maar zijn die adviezen per se verkeerd? Ze passen niet bij jouw situatie en jouw ideeen over opvoeden, maar in mijn ogen zijn ze niet fout. Uitzonderingen daargelaten uiteraard.
Even eenquote:Op dinsdag 18 september 2007 08:56 schreef marit1978 het volgende:
.
Snap je de TT niet? Je hoeft niet in elk topic en altijd iets te zeggen als je het er niet mee eens bent.quote:Op maandag 17 september 2007 22:57 schreef texelonia het volgende:
[..]
Dat snap ik, en ik probeer die negatieve verhalen ook niet goed te praten. Wat ik bedoelde met 'negatieve wending', is dat er tegen de mensen die wél tevreden zijn over het CB in werd gegaan, dat zij het vast verkeerd hadden, etc.
[..]
Dat bedoelde ik eigenlijk ook met mijn eerste post, dat je alleen de negatieve verhalen hoort/leest, en veel minder de positieve. Daardoor krijg je denk ik een vertekend beeld.
Het was overigens ook niet mijn bedoeling dat je je niet serieus genomen voelt... Ik heb met mijn post eigenlijk alleen maar willen aankaarten dat het (gelukkig) niet overal standaard is. Wat ik wel jammer vind, is dat het dus (blijkbaar vaak) voorkomt dat op een CB vreemd gereageerd wordt en rare adviezen gegeven worden.quote:Op dinsdag 18 september 2007 09:47 schreef Brighteyes het volgende:
*discussie verplaatst naar het mod-topic*
Jammer dat jij je nu niet meer serieus genomen voelt RockabeIIa, want dat is volgens mij niet de bedoeling van de posts van de mensen die wel positieve ervaringen over het CB posten.
kijk eens goed naar de titel van het topic dan. Daar staat dat hier de verkeerde adviezen verteld worden. Een andere topic is, daar waar goed adviezen verteld worden.quote:Op maandag 17 september 2007 19:35 schreef texelonia het volgende:
[..]
Door wie?
Hier op Fok! is de gemiddelde mening dat het CB bij voorbaat al van geen kanten deugt en dat je hun advies vooral niet serieus moet nemen. Zo lijkt het tenminste. En als je wel tevreden bent met je CB en de mensen die er werken, en je hun advies wel serieus neemt, dan ben je zelf niet helemaal lekker, en niet toe aan het ouderschap, blijkbaar
Echt, trieste wending van dit topic vind ik
Dit vind ik heel goed gezegd!!quote:Op dinsdag 18 september 2007 10:18 schreef DaviniaHR het volgende:
En aansluitend op de discussie, ook met bevallingen hoor je altijd de rampbevallingen, nooit als het goed ging. Slecht nieuws heeft nu eenmaal een hogere sensatiewaarde en blijft langer hangen...
Maar die paar boeken geven je ook weer tegenstrijdige adviezen.quote:Op dinsdag 18 september 2007 10:18 schreef DaviniaHR het volgende:
Als je dit topic zo leest, en de emoties die het losmaakt, benik ergens eenbeetje geneigd om een "vervolgtopic" te openen om te vragen naar tegenstrijdige adviezen die mensen gehad hebben, en wat ze ermee gedaan hebben...
Onze eerste kraam zegt: niet teveel creme smeren, das niet goed voor de huid
De tweede kraam zegt: ik doe lekker wat creme op zijn gezichtje, voor het geval Eli zich krabt...
De derde kraam smeert weer niet. Wij smeren verder ook niet.
En aansluitend op de discussie, ook met bevallingen hoor je altijd de rampbevallingen, nooit als het goed ging. Slecht nieuws heeft nu eenmaal een hogere sensatiewaarde en blijft langer hangen... Ik weet wel dat ik een paar goede boeken ga kopen waar ik dingen in kan terug vinden voor het geval ik rare adviezen krijg. Geeft gewoon meer zekerheid.
Informatie is in principe altijd heel waardevol. Alleen is niet elke informatie even zinnig, en daar schort het ook gewoon aan. Betrouwbare informatie, de info die CB's geven kan op zich wel betrouwbaar zijn, maar is het dan ook geldig, als in, toepasbaar in jouw specifieke situatie. En daar zit em de crux, de informatie die ik veelal heb gekregen klopt weliswaar, maar ik heb er geen bips aan, want neem bijv. groeicurves...quote:Op maandag 17 september 2007 19:37 schreef Leah het volgende:
Ik ben echt pro cb hoor, er zijn denk ik heel veel ouders en kinderen die daar erg bij gebaat zijn, maar stel nou, dat iemand die echt even helemaal niet meer weet wat te doen, bij een cb zoals het mijne terecht komt?
Daar heb je dan weer gezond verstand voor.quote:Op dinsdag 18 september 2007 10:22 schreef Brighteyes het volgende:
[..]
Maar die paar boeken geven je ook weer tegenstrijdige adviezen.Dus dan moet je alsnog voor jezelf uitmaken welk advies je dan verkiest op te volgen.
hmmm....ik kan nog een leuke boekje opentrekken over artsen. Laten we het zo zeggen dat ze erg dominant en betweterig overkomen, niet allen, maar wel heel veel en die moet je echt aanpakken.quote:Op maandag 17 september 2007 20:41 schreef SeaOfLove het volgende:
Maargoed ik spreek voor mezelf, en ik ben blij dat ondanks dat ik vrij jong was toen ik Milou kreeg, me altijd overal doorheen heb weten te slaan met haar, mede door mijn zekerheid voor als iets niet goed voelt, mijn gevoel te volgen en op te stappen en even advies in te winnen bij bijv. het DownsyndroomTeam voor wel een kundige arts bijv.
Nog zoiets, ruim 4 jaar geleden kreeg Milou een kopje soep over haar heen. De dienstdoende arts op de SEH wilde me haar weer mee naar huis geven.
Ik heb geweigerd, heb tegen de verpleegsters gezegd dat ik haar achter zou laten als ze niets deden, toen kwamen ook de verpleegsters tegen de arts in opstand, hebben tegen zijn wil een andere arts opgeroepen.
Uiteindelijk heeft Milou bijna een maand in het Brandwondencentrum te Beverwijk gelegen en heeft op 5 plaatsen huidtransplantatie's moeten ondergaan.
O jee, behalve wat ik schreef, hebben wij een leuk CB. De meet/weeg dame heeft ons opgegevenquote:Op maandag 17 september 2007 21:34 schreef Pruk het volgende:
Ik ben allang blij dat ik naar aanleiding van mijn reactie toch een aantal positieve verhalen gehoord heb, want die heb ik in mijn omgeving simpelweg nog niet gehoord!
* hassanjassan meldt zichquote:Op maandag 17 september 2007 22:12 schreef marit1978 het volgende:
Hierboven stelt iemand:
prikken zetten, meten, wegen en constateren moeten ze, meer niet vind ik.
Dan denk ik... Ja?
Gebeurt dat dan niet? Vergeten wordt nog 'interpreteren' en de adviserende rol daar waar advies gevraagd wordt.
Ik zou ècht erg graag eens willen meemaken hoe de mensen die hier zo negatief zich op het buro voordoen. Ik vraag me af waarom er uberhaupt gebruik van wordt gemaakt?
Waarom niet aankaarten "ik heb geen behoefte aan adviezen, ik weet jullie (of iemand anders) bij vragen te vinden en ik kom alleen voor de vaccinaties"
Maar dit is ook om niet voor de medische tuchtcommissie te komen te staan voor verantwoording. Plus dat het moet van de zorgverzekeraars, vergeet dat niet. Je bent dan misschien wel HKZ compliant bezig, maar de kwaliteit is daarmee nog niet gegarandeerd. Ik werk zelf in de zorg en het is 1 grote geldmachine geworden, helaas.quote:Er is in mijn werkgebied een (heel klein) aantal mensen dat na het eerste huisbezoek heeft aangegeven geen behoefte aan frequent cb-bezoek te hebben.
Prima!
Tenzij er redenen zijn waarom we denken dat het voor het kind ècht heel belangrijk is dat er voor gezondheid van het kind gewaakt moet worden. Dan wordt er wel gekeken naar mogelijkheden om toch zo'n gezin in beeld te houden....dat moge duidelijk zijn.
Wat denk je van moderniseren, een inhaalslag maken vanuit de 20e naar de 21e eeuw. Zoals voor een gehoortest, waarom kan dat niet gecombineerd worden met een andere afspraak of een beetje de processen consolideren. Zo'n test duurt 5 minuten als alles goed gaat. Gebruik van internettoepassingen, delen van informatie tussen behandelaren en artsen etc...dat scheelt allemaal zoveel tijd en geld, die mooi gestopt kan worden in de kwaliteit van de zorg.quote:Door sommige stukjes hier krijg ik het idee dat de mening heerst dat er bij de jeugdgezondheidszorg allemaal heksen rondlopen die hun geld verdienen met zo belerend mogelijk doen naar ouders toe.
Tja
Ik zou niet weten waarom iemand daar zijn energie in zou steken.
Wat is dus nou eigenlijk mijn mening?
Dat er bij de professionals nogsteeds veel behoefte is aan bijscholing
Dat er bij veel ouders die in dit topic geschreven hebben een vreemd soort oordeel over de medewerkers van het cb is. 'ik kom er voor hen' -gevoel krijg ik er bij
Dat er verbazingwekkend weinig mensen hier zijn die gewoon handelen n.a.v. hun gevoel hier over!
Hou eens een enquete zou ik zeggen, daar kom je misschien nog wel eens voor verrassingen te staan of juist een bevestigiing. Meten is weten...dat zou een arts zeker moeten weten denk ik?quote:want ja, ergens voel ik me haast aangesproken...terwijl ik het idee heb dat de ouders die bij mij op het buro komen toch echt wel komen omdat ze iets nuttigs van me denken te kunnen horen.
Kijk dat is lovenswaardig en zo helpen we de gemeenschap een beetje. Deze verhalen komen ook niet uit de lucht vallen, maar zijn echte gebeurtenissen. Ik zou als arts niet aangevallen zijn, maar juist geïntrigeerd zijn over de verhalen en wellicht een spiegel bij mezelf voorhouden.quote:Op dinsdag 18 september 2007 10:10 schreef marit1978 het volgende:
Mijn puntje net was omdat ik op het werk ben en even moest uitzoeken of ik kon inloggen
Ik voel me niet persoonlijk aangesproken gelukkig...maar moet me wel inhouden om niet bij sommige verhalen in de aanvalverdediging te gaan
zo geloof ik domweg niet dat wat Stout vertelt ook letterlijk zo gebeurd is!
Dat je als arts/wvp met een lach een grapje maakt als een kind het perfecte antwoord geeft...
is dat nog iets heel anders dan botweg zeggen 'moet je dat zeggen van mama'
Kom nou toch...dat moet je echt wel een vreselijk afgestompt en bot persoon zijn
(en maken dat je stopt met werken!)
Mijn eerste reaktie is vooral dat dit een duidelijk geval is van 'hoe hoor je iets' (hoe wil je iets horen)
Ik heb vanmorgen al 3 ouders van advies mogen voorzien
met dit topic in mijn achterhoofd
Heb zelfs bij een 'nieuwe' moeder heel duidelijk verteld waar we hier voor zijn
Dat dus.quote:Op dinsdag 18 september 2007 11:07 schreef milagro het volgende:
CB, effe denken, hoor, oh ja, geen negatieve verhalen hier, trok me nooit zoveel aan van adviezen van het CB, meestal adviseerden ze iets namelijk, wat ik al deed, of absoluut niet van plan was te gaan doen, never nooit niet , dus braaf ja nee en amen knikken en snel weer weg... het is dat er zoiets is als inentingen en zo, anders was ik weggebleven na verloop van tijd, voegde nu niet echt iets toe verder aan wat ik al wist of deed, of moest laten, want dat had ik zelf al bedacht of opgezocht ergens in een boek of zo, bij gebrek aan internet ...
Hoe komt het nou toch dat je zo'n constatering opvat als een beschuldiging?quote:Op dinsdag 18 september 2007 11:18 schreef _Ingrid_ het volgende:
Bij het vorige cb kregen we vaak te horen dat Kim zo klein is. Ja, daar kun je ook echt wat aan doen he.
Maar wat heeft het voor nut om iets te melden wat overduidelijk is en waar niemand iets aan kan veranderen?quote:Op dinsdag 18 september 2007 11:41 schreef marit1978 het volgende:
[..]
Hoe komt het nou toch dat je zo'n constatering opvat als een beschuldiging?
Ik denk niet eens zozeer als een beschuldiging, maar wel een soort van Faalgevoel omdat er iets niet goed gaat, maar waar je niets aan kan veranderen.quote:Op dinsdag 18 september 2007 11:41 schreef marit1978 het volgende:
[..]
Hoe komt het nou toch dat je zo'n constatering opvat als een beschuldiging?
Doe ik.quote:Op dinsdag 18 september 2007 11:42 schreef marit1978 het volgende:
[..]
Prima!
Maar, KOM dan ook alleen voor die prikken !!
Het ligt er volgens mij ook aan hoe iets gebracht wordt en hoe het opgevat wordt. Een constatering van 'goh, ze is aan de kleine kant' (hier ook al gehoord) kan dus ook gevolgd worden door een blik op de grafiek en er achteraan 'Maar ze volgt netjes het lijntje, dus da's niks om je zorgen over te maken. Dat gaan we pas doen als de grafiek een duikeling maakt'.quote:Op dinsdag 18 september 2007 11:47 schreef KD-fotografie het volgende:
[..]
Maar wat heeft het voor nut om iets te melden wat overduidelijk is en waar niemand iets aan kan veranderen?
Is hetzelfde als dat je met een verwijtende blik krijgt te horen 'Ja, ze heeft wel blauwe ogen he?'
deed ik bij de tweede dusquote:Op dinsdag 18 september 2007 11:42 schreef marit1978 het volgende:
[..]
Prima!
Maar, KOM dan ook alleen voor die prikken !!
er ontbreekt een uitleg (als dat idd ontbrak) , en dan kan je dat zo opvatten, vind dat niet zo raar.quote:Op dinsdag 18 september 2007 12:10 schreef marit1978 het volgende:
maar, waarin de constatering dat een kindje klein is komt naar voren dat dat verkeerd is ?
Waarom hébben we dan zoiets als een CB? Ik vind het hele instituut een typisch jaren '70 gebeuren: enorm bemoeizuchtig, veel liefdewerkoudpapier, onkundige medewerkers (sommige profileren zich als arts maar mogen in de echte wereld nog geen hoestdrank voorschrijven), etc. Nee, ik kom er niet graag.quote:Op dinsdag 18 september 2007 11:07 schreef milagro het volgende:
CB, effe denken, hoor, oh ja, geen negatieve verhalen hier, trok me nooit zoveel aan van adviezen van het CB, meestal adviseerden ze iets namelijk, wat ik al deed, of absoluut niet van plan was te gaan doen, never nooit niet , dus braaf ja nee en amen knikken en snel weer weg... het is dat er zoiets is als inentingen en zo, anders was ik weggebleven na verloop van tijd, voegde nu niet echt iets toe verder aan wat ik al wist of deed, of moest laten, want dat had ik zelf al bedacht of opgezocht ergens in een boek of zo, bij gebrek aan internet ...
Nergens, als ze dat over Isa zeggen (is al gebeurt) kijken ze ook meteen even mij aan met mijn 1 meter 63 en paps met een krappe 1 meter 76quote:Op dinsdag 18 september 2007 12:10 schreef marit1978 het volgende:
maar, waarin de constatering dat een kindje klein is komt naar voren dat dat verkeerd is ?
irritant betuttelend, idd, voor degene met gezond verstand.quote:Op dinsdag 18 september 2007 13:21 schreef Jarno het volgende:
[..]
Waarom hébben we dan zoiets als een CB? Ik vind het hele instituut een typisch jaren '70 gebeuren: enorm bemoeizuchtig, veel liefdewerkoudpapier, onkundige medewerkers (sommige profileren zich als arts maar mogen in de echte wereld nog geen hoestdrank voorschrijven), etc. Nee, ik kom er niet graag.. Wat mij betreft gaat dit soort zorg gewoon weer naar echte (huis)artsen - die er ook niet zijn, nee, dat weet ik.
Voor de prikjes en metingen en voor mensen die bijvoorbeeld denken dat ze kunstvoeding met melk moeten aanmaken...quote:Op dinsdag 18 september 2007 13:21 schreef Jarno het volgende:
[..]
Waarom hébben we dan zoiets als een CB?
Of voor de mensen die een eerste kindje hebben gekregen en met wat eenvoudige vragen zitten, maar graag de antwoorden bevestigd willen hebben (want je moet ook niet alles geloven dat op i-net staat is mijn mening).quote:Op dinsdag 18 september 2007 13:27 schreef Bass-Miss het volgende:
[..]
Voor de prikjes en metingen en voor mensen die bijvoorbeeld denken dat ze kunstvoeding met melk moeten aanmaken...
Prikjes zetten kan elke verpleegkundige, daar heb je niet een heel orgaan a la CB voor nodig wmb. Ik vind het allemaal een nogal onzinnige besteding van belastinggeld, maar goed, dat is allemaal imho. En de adviesrol? Tsja, je wordt tijdens je zwangerschap langs -tig organen en instanties gestuurd en werkelijk gebombardeerd met foldertjes, deskundigen en weet ik veel wat. Ik zie niet wat een CB daar nog aan toevoegt. Zeker niet in deze tijd. Maar ach, verder zal het me een zorg zijn, we komen er nu amper nog en straks helemaal niet meer, ze doen maar.quote:Op dinsdag 18 september 2007 13:27 schreef Bass-Miss het volgende:
[..]
Voor de prikjes en metingen en voor mensen die bijvoorbeeld denken dat ze kunstvoeding met melk moeten aanmaken...
Van mij mag het idd ook een verpleegkundige zijn die de prikjes zet.quote:Op dinsdag 18 september 2007 13:38 schreef Jarno het volgende:
[..]
Prikjes zetten kan elke verpleegkundige, daar heb je niet een heel orgaan a la CB voor nodig wmb. Ik vind het allemaal een nogal onzinnige besteding van belastinggeld, maar goed, dat is allemaal imho. En de adviesrol? Tsja, je wordt tijdens je zwangerschap langs -tig organen en instanties gestuurd en werkelijk gebombardeerd met foldertjes, deskundigen en weet ik veel wat. Ik zie niet wat een CB daar nog aan toevoegt. Zeker niet in deze tijd. Maar ach, verder zal het me een zorg zijn, we komen er nu amper nog en straks helemaal niet meer, ze doen maar.
Zo wordt het anders niet gebracht. Maar goed, dat had ik ook zelf kunnen uitzoeken als ik het echt belangrijk had gevonden en dat heb ik niet gedaan. Ja, achteraf had ik misschien liever naar de HA gegaan. Zeker op medisch vlak want daar wordt gewoon gestunteld. Wegers die vergaande medische adviezen afgeven, spruw dat tot 3 x toe gemist wordt, zelfs op ons aangeven, slecht advies mbt bv en bijvoeding, allemaal erg karig en knullig. Nu kunnen wij zelf onze info wel vinden, en hebben dat ook wel gedaan. Maar toch.quote:Op dinsdag 18 september 2007 13:50 schreef owlet het volgende:
Het is trouwens niet verplicht he, dat CB. Je kan ook gewoon naar de huisarts gaan. Zelfs voor de prikken.
ja, maar omdat je niet weet hoe het er aan toe gaat, en je graag je eigen mening vormt, ga je toch, en wordt dan geconfronteerd met veel open deuren en irri betutteling, hetgeen op een vriendelijke manier gebeurde in mijn geval, hoor, dus ik heb geen negatieve ervaringen, het ging ene oor in, andere oor uit, ja, zal ik doen (NOT!) dagdag , u ook!quote:Op dinsdag 18 september 2007 13:50 schreef owlet het volgende:
Het is trouwens niet verplicht he, dat CB. Je kan ook gewoon naar de huisarts gaan. Zelfs voor de prikken.
Kloptquote:Op dinsdag 18 september 2007 13:50 schreef owlet het volgende:
Het is trouwens niet verplicht he, dat CB. Je kan ook gewoon naar de huisarts gaan. Zelfs voor de prikken.
Daarom. Doe het dan niet, denk ik. Verspilling van belastinggeld, imho.quote:Op dinsdag 18 september 2007 13:54 schreef milagro het volgende:
[..]
ja, maar omdat je niet weet hoe het er aan toe gaat, en je graag je eigen mening vormt, ga je toch, en wordt dan geconfronteerd met veel open deuren en irri betutteling, hetgeen op een vriendelijke manier gebeurde in mijn geval, hoor, dus ik heb geen negatieve ervaringen, het ging ene oor in, andere oor uit, ja, zal ik doen (NOT!) dagdag , u ook!
Nouja, als er geen CB's waren, zou dat een beste bak geld schelen waarmee je weer die voorzieningen kunt overhevelen naar de HA's. Een HA kan ze ook bestellen natuurlijk.quote:Op dinsdag 18 september 2007 14:03 schreef Bass-Miss het volgende:
Ik vind het best goed dat je zelf geen vaccinaties moet bestellen en gaan halen. Dat is toch heel wat makkelijker en goedkoper dan bij een huisarts gaan. Dus in dat opzicht vind ik het concept CB best goed.
Zoals ik al zei, voor mij ook goed, moest het zo gaan.quote:Op dinsdag 18 september 2007 14:05 schreef Jarno het volgende:
[..]
Nouja, als er geen CB's waren, zou dat een beste bak geld schelen waarmee je weer die voorzieningen kunt overhevelen naar de HA's. Een HA kan ze ook bestellen natuurlijk.
Altijd doen, daar waar mensen met informatie bezig zijn gaan dingen mis.quote:Op dinsdag 18 september 2007 11:39 schreef marit1978 het volgende:
Ik ben het helemaal eens met wat je schrijft over die meetfout...
het is uiteraard noodzakelijk om na te denken bij getalletjes...en ook moet er gecheckt worden of het stipje wel op de goede plek in de grafiek staat.
Fijn dat jij als vader ook meecheckt
Ik bedoel hiermee dat foute informatie bij een wat lastiger geval al snel een eigen leven gaat leiden. Andere instanties, andere mensen die op hun eigen manier de gegevens intepreteren. En voor je het weet komt er een soort DBC uit waar de honden geen brood van lusten.quote:Ik zou er verder niet zo zwaar aan tillen hoor .. 'dit komt mooi wel in de boeken' ??
Klopt, maar enquteren en evalueren en dan actie erop ondernemen is dan altijd de volgende stap. En helaas voor de mensen die het ingevuld hebben die zullen wellicht pas de veranderingen zien als er een 2e kindje komt.quote:Het valt me op dat je stelt dat er maar eens een equete gehouden moet worden...
Je weet: meten=weten..... dus voortaan eerst even goed checken
Hier worden evaluatieformulieren uitgedeeld na de zuigelingen periode en halverwege de peuterperiode. We vertrouwen er op dat mensen hierin eerlijk zijn.
Ik persoonlijk check bij elk gesprek dat ik heb of de ouder tevreden is met dat wat er op dat moment besproken is. Ik vertrouw er op dat er door de ouder dan ook eerlijk gereageerd wordt.
Zo niet, gemiste kans.
hehehe, ja, dat is o.a. mijn werk bij deze zorginstelling.quote:Ik stoor me trouwens ook mateloos aan de inefficiëntie rondom dossiers/afstemming met andere zorgverleners etc. maar het lijkt haast onmogelijk daar wat aan te doen.
Heb je de landelijke discussie meegekregen over het electr.dossier?
Hele boel stagneert op het ogenblik omdat er een rechtzaak loopt rondom het bedrijf dat de software zou gaan ontwikkelen
(die discussie laat ik verder even voor wat het is)
Of heeft dit met mijn tip om users te negeren die je niet mag te maken?quote:Op dinsdag 18 september 2007 11:50 schreef lcicle het volgende:
Marit1978, wat is je beroep precies, als ik vragen mag? Iedereen schijnt het hier te weten, maar ik dus niet![]()
Vooral door de toon waarop het werd gezegd. En het nee schudden terwijl ze het zei. Door de wvp trouwens. ik heb dus met de vorige wvp wel vaker zulke dingen gehad. De artsen bevielen me daar beter. Maar die krijg je maar weinig. Gelukkig is deze wvp, arts, en de rest wel heel aardig. En niet beschuldigend.quote:Op dinsdag 18 september 2007 11:41 schreef marit1978 het volgende:
[..]
Hoe komt het nou toch dat je zo'n constatering opvat als een beschuldiging?
Hier is het dus zo dat je de ene keer de wvp krijgt en de keer erop heb ik mijn eigen huisarts.quote:Op dinsdag 18 september 2007 14:05 schreef Jarno het volgende:
[..]
Nouja, als er geen CB's waren, zou dat een beste bak geld schelen waarmee je weer die voorzieningen kunt overhevelen naar de HA's. Een HA kan ze ook bestellen natuurlijk.
veel kinderen weten niet eens wat een fluitketel is tegenwoordig, omdat veel ouders een waterkoker hebbenquote:Op dinsdag 18 september 2007 21:37 schreef Ireth het volgende:
Oja de oogtest! Das mijn enige negatieve ervaring op het cb! Suus bleef de fluitketel (geloof ik?) steevast een eend noemen! Elke keer bij dat ene bewuste plaatje kwam mijn kwakbol met "eend" aan. Ze herkende dus wel degelijk het plaatje, alleen benoemde ze het verkeerd! Conclusie: lui oog! Nee hoefde geen 2e keer meer terug te komen, ze was zeker van haar zaak. Lui oog! Verwijskaart halen bij de huisarts voor de oogarts.
Hele scenario van testen doorgelopen bij de oogarts... niks aan de hand?(daar was datzelfde plaatje overigens wéér een eend!)
Juist wel doenquote:Op dinsdag 18 september 2007 21:40 schreef Sonnetje85 het volgende:
Ik durf als ik dit allemaal zo lees bijna niet meer op een consultatiebureau te gaan werken![]()
Wat een van mijn ideeën is (als ik klaar ben met mijn opleiding dan)...
Lees hier idd ook wel erg domme dingen, waarvan mijn tenen ook krom gaan staan. Maar dat is denk ik ook omdat die dingen blijven hangen en de rest niet. Maar goed dat is ook vaker gezegd in dit topic.
Vind het wel een interessant topic om te lezen met het oog op mijn toekomstplannen
Klopt, hier slaan ze dat plaatje dus ook gewoon over. Waarop Isa vroeg waarom ze de waterkoker van oma niet aanweesquote:Op dinsdag 18 september 2007 21:42 schreef milagro het volgende:
[..]
veel kinderen weten niet eens wat een fluitketel is tegenwoordig, omdat veel ouders een waterkoker hebben
dat zou toch ook bij hen opgekomen moeten zijn.. en dat ze daarom dus geen plaatjes van fluitketels meer gebruiken voor hun test
niets van aantrekken, hoorquote:Op dinsdag 18 september 2007 21:43 schreef Ireth het volgende:
Wij hebben dus wel een fluitketel, maar voor mijn part had ze het een rood vierkantje genoemd.. als dat consequent zo was herkende ze toch het plaatje?We moesten juist thuis die plaatjes oefenen zodat ze ze zou herkennen
Ja dat dacht ik dus ook!quote:Op woensdag 19 september 2007 09:47 schreef PM-girl het volgende:
Het viel me pas wel op dat op die ogentestkaart de hond net een paard lijkt, of andersom! Maar zolang het kind maar hetzelfde blijft noemen, niets aan de hand toch?
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |