het einde van de VVD als rechtse partij ja. Hopelijk keren ze nu terug naar hun liberale principesquote:Op donderdag 13 september 2007 13:54 schreef SjonLok het volgende:
Dit is het einde van de VVD
Een fris begin zou ik zeggen.quote:Op donderdag 13 september 2007 13:54 schreef SjonLok het volgende:
Dit is het einde van de VVD
De aanhang voor een liberale partij in Nederland is minimaal. De VVD moet zich bij D66 aansluiten en vervolgens zichzelf opdoeken.quote:Op donderdag 13 september 2007 13:55 schreef teamlead het volgende:
het einde van de VVD als rechtse partij ja. Hopelijk keren ze nu terug naar hun liberale principes
Heel lang, beiden willen denk ik niet in elkaars schaduw staan.quote:Op donderdag 13 september 2007 13:55 schreef teamlead het volgende:
hoelang zou het duren voor Rita met Geert aanpapt?
liever een kleine liberale partij die vasthoudt aan haar principes dan liberaal pretenderen te zijn maar in feite oerconservatief zijn wat mij betreftquote:Op donderdag 13 september 2007 13:56 schreef SjonLok het volgende:
[..]
De aanhang voor een liberale partij in Nederland is minimaal. De VVD moet zich bij D66 aansluiten en vervolgens zichzelf opdoeken.
VVD haalde de grootste verkiezingsuitslagen met een liberaal programma en lijsttrekkerquote:Op donderdag 13 september 2007 13:56 schreef SjonLok het volgende:
[..]
De aanhang voor een liberale partij in Nederland is minimaal. De VVD moet zich bij D66 aansluiten en vervolgens zichzelf opdoeken.
En ook dat is inderdaad een van de politieke zekerheden op dit moment, Rita wil niks met dhr. Wilders te maken hebben.quote:Op donderdag 13 september 2007 13:56 schreef Chewie het volgende:
[..]
Heel lang, beiden willen denk ik niet in elkaars schaduw staan.
Zal niet gebeuren.quote:Op donderdag 13 september 2007 13:55 schreef teamlead het volgende:
hoelang zou het duren voor Rita met Geert aanpapt?
Anton van Schijndel.quote:Op donderdag 13 september 2007 14:12 schreef SjonLok het volgende:
Ik hoop dat Anton van Schijndel terugkomt en zich bij Rita aansluit. Dat vond ik altijd wel een geschikte vent.
Vast wel. Er zijn duidelijk 2 stromingen binnen de VVD. Dit gaat nog erg leuk worden.quote:Op donderdag 13 september 2007 14:14 schreef Hephaistos. het volgende:
Niet onverwacht, maar toch spectaculair nieuws... Eens kijken of er nu een massale splitsing van de VVD ontstaat...
bedankt, nu zit m'n lunch op m'n beeldscherm.quote:Op donderdag 13 september 2007 14:13 schreef Ippon het volgende:
waarachtige vaderlanders
Wiens verwachting is dat?quote:Op donderdag 13 september 2007 14:13 schreef Ippon het volgende:
Eindelijk heeft Rita haar VVD-ketenen van zich af kunnen werpen. Zij zal nu een 1-'mans'-fractie gaan starten maar de verwachting is dat veel VVD-fractieleden zullen overstappen.
Idd. Een splitsing in de partij tussen de meer liberale Rutte-aanhangers en de conservatievere Verdonk-aanhangers lijkt me nu niet tegen te houden. En dat zorgt erin iig voor dat de partij weer een duidelijker gezicht krijgt.quote:Op donderdag 13 september 2007 14:16 schreef EchtGaaf het volgende:
[..]
Vast wel. Er zijn duidelijk 2 stromingen binnen de VVD. Dit gaat nog erg leuk worden.
Dat is nogal naief van je. Je vergeet dat je nu aan rechterkant 2 sterke personages hebt staan die veel stemmen wegtrekken bij zowel de VVD als de overige partijen. Deze 2 samen kunnen een redelijk sterk blok gaan vormen in de toekomst.quote:
Goh, als dit al genoeg is voor een rel. Wat een zielige partij is de VVD ookquote:Aanleiding voor het crisisoverleg in de VVD-fractie is het bericht van donderdagochtend in De Telegraaf waarin stond dat Verdonk maandagavond tijdens een besloten diner heeft gezegd: ‘De VVD is onzichtbaar in het vreemdelingendebat en daar moeten wij wat aan doen’. Zij benadrukte toen echter ook achter partijleider Mark Rutte te staan.
Ik denk dat ze voornamelijk zichzelf in de weg zitten. Wilders en Verdonk zullen niet samengaan, hun beide ego's zijn te groot. Dus je krijgt gewoon 2 splinterpartijen waar Wilders veel zetels gaat verliezen en Verdonk wat meer krijgt maar niet genoeg om maar enigszins van betekenis te zijn.quote:Op donderdag 13 september 2007 14:23 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Dat is nogal naief van je. Je vergeet dat je nu aan rechterkant 2 sterke personages hebt staan die veel stemmen wegtrekken bij zowel de VVD als de overige partijen. Deze 2 samen kunnen een redelijk sterk blok gaan vormen in de toekomst.
Ik denk dat deze twee Ego's elkaar alleen maar in de weg zitten.quote:Op donderdag 13 september 2007 14:23 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Dat is nogal naief van je. Je vergeet dat je nu aan rechterkant 2 sterke personages hebt staan die veel stemmen wegtrekken bij zowel de VVD als de overige partijen. Deze 2 samen kunnen een redelijk sterk blok gaan vormen in de toekomst.
Die 2 zeer duidelijke stromingen waren er altijd al, wat dat betreft hoeft het voor de VVD niet echt veel consequenties te hebben. Het is alleen de vraag of het Rutte lukt om beide stromingen aan zich te binden.quote:Op donderdag 13 september 2007 14:16 schreef EchtGaaf het volgende:
[..]
Vast wel. Er zijn duidelijk 2 stromingen binnen de VVD. Dit gaat nog erg leuk worden.
Punt is dat ze strijden over stemmen die vanaf de VVD naar 1 van deze 2 partijen gaan. Kortom, je krijgt sowieso 2 sterke rechtsgeorienteerde groeperingen, waarbij de VVD nog eens verzwakt is.quote:Op donderdag 13 september 2007 14:27 schreef Profesor het volgende:
[..]
Ik denk dat deze twee Ego's elkaar alleen maar in de weg zitten.![]()
Daarnaast heeft Wilders, Verdonk helemaal niet nodig.quote:Op donderdag 13 september 2007 14:27 schreef Profesor het volgende:
[..]
Ik denk dat deze twee Ego's elkaar alleen maar in de weg zitten.![]()
Ik denk het niet. De conservatieven zien niet zoveel in Rutte.quote:Op donderdag 13 september 2007 14:27 schreef Chewie het volgende:
[..]
Die 2 zeer duidelijke stromingen waren er altijd al, wat dat betreft hoeft het voor de VVD niet echt veel consequenties te hebben. Het is alleen de vraag of het Rutte lukt om beide stromingen aan zich te binden.
Dat is nu niet zo belangrijk, denk niet dat Rutte bij de volgende verkiezingen nog lijsttrekker zal zijn en tot die tijd dulden ze hem wel.quote:Op donderdag 13 september 2007 14:31 schreef EchtGaaf het volgende:
[..]
Ik denk het niet. De conservatieven zien niet zoveel in Rutte.
Als Rutte slim is maakt hij duidelijk dat het niet aande VVD is om radikalen en anti-liberalen aan zich te binden.... en hen graag verwijst naar partijen van Wilders, Verdonk. (uit eindelijk is die groep wel degelijk kleiner, radikale mensen maken altijd slechts zo'n 5 tot 10% uit van de bevolking over subgroepen, de meerderheid is toch merendeels conformist, en geneigd compromissen te sluiten)quote:Op donderdag 13 september 2007 14:27 schreef Chewie het volgende:
Het is alleen de vraag of het Rutte lukt om beide stromingen aan zich te binden.
Ja, hij zingt het misschien nog eventjes uit, als ene soort tussenpaus. Ik denk dat Kamp uiteindelijk de partij gaat aanvoeren. Die zou het wellicht kunnen.quote:Op donderdag 13 september 2007 14:33 schreef Chewie het volgende:
[..]
Dat is nu niet zo belangrijk, denk niet dat Rutte bij de volgende verkiezingen nog lijsttrekker zal zijn en tot die tijd dulden ze hem wel.
Ik denk niet dat het zo zal gebeuren, ik zie wel op termijn een compleet nieuwe indeling wat partijen betreft. Over een grote liberale stroming werd al gesproken en het schijnt dat dit overleg weer nieuw leven is ingeblazen, ook bij de andere partijen verwacht ik veranderingen, denk aan christelijk conservatief, sociaal democraten.quote:Op donderdag 13 september 2007 14:32 schreef EchtGaaf het volgende:
Chewie: Waarom zou je de partij niet willen spitsen in twee partijen?
Dat komt de duidelijkheid toch ten goede en maakt groei ook mogelijk.
Ach, kan je het begrijpen dat het voor Mark Rutte het de laatste druppel is?quote:Op donderdag 13 september 2007 14:34 schreef milagro het volgende:
domme zet, domme domme zet
ongeacht wat je van Rita zelf vindt.
en wat zei ze nu helemaal
de aanleiding is echt belachelijk onbenullig.
maar goed het is ws natuurlijk niet enkel dat, dit was een mooi excuus.
Gewoon het bekende druppel en emmer verhaal denk ik he ..quote:Op donderdag 13 september 2007 14:34 schreef milagro het volgende:
domme zet, domme domme zet
ongeacht wat je van Rita zelf vindt.
en wat zei ze nu helemaal
de aanleiding is echt belachelijk onbenullig.
maar goed het is ws natuurlijk niet enkel dat, dit was een mooi excuus.
Inderdaad, dat valt heerlijk uit te melken als je in een slachtofferrol wil gaan zitten. Ze hadden d'r gelijk eruit moeten gooien toen ze een greep naar de macht deed...quote:Op donderdag 13 september 2007 14:34 schreef milagro het volgende:
domme zet, domme domme zet
ongeacht wat je van Rita zelf vindt.
en wat zei ze nu helemaal
de aanleiding is echt belachelijk onbenullig.
maar goed het is ws natuurlijk niet enkel dat, dit was een mooi excuus.
je haalt mij de woorden uit de mond.quote:Op donderdag 13 september 2007 13:58 schreef teamlead het volgende:
[..]
liever een kleine liberale partij die vasthoudt aan haar principes dan liberaal pretenderen te zijn maar in feite oerconservatief zijn wat mij betreft
in dit geval was het druppeltje eigenlijk al verdampt voordat het in de emmer viel, maar sloeg een journalist wel erg hard op de watervlakte op de emmer om hem te doen overlopen...quote:Op donderdag 13 september 2007 14:36 schreef gelly het volgende:
[..]
Gewoon het bekende druppel en emmer verhaal denk ik he ..
nee.quote:Op donderdag 13 september 2007 14:36 schreef EchtGaaf het volgende:
[..]
Ach, kan je het begrijpen dat het voor Mark Rutte het de laatste druppel is?
Nee. Wel voor oudgedienden om hem heen misschien. Dit is van tevoren uitgedokterd.quote:Op donderdag 13 september 2007 14:36 schreef EchtGaaf het volgende:
[..]
Ach, kan je het begrijpen dat het voor Mark Rutte het de laatste druppel is?
Met de linkse rakker aan het roer. Nee, Verdonk was niks, maar Ruttequote:Op donderdag 13 september 2007 14:09 schreef Lenny_Leonard het volgende:
Eindelijk! Hopelijk kan de VVD nu weer hun basisprincipes aanhalen.
Natuurlijk, maar er is de vorige keer al gezegd "Rita hou je klep, dit is de koers die de partij vaart en daar heb je je bij neergelegd". En dan gaat ze nu toch weer kritiek leveren op die koers.. Het is misschien geen heftige uitspraak maar wel één waar ze meerdere keren voor gewaarschuwd is.quote:Op donderdag 13 september 2007 14:40 schreef PLAE@ het volgende:
[..]
Nee. Wel voor oudgedienden om hem heen misschien. Dit is van tevoren uitgedokterd.
Rutte links noemenquote:Op donderdag 13 september 2007 14:43 schreef Fastmatti het volgende:
[..]
Met de linkse rakker aan het roer. Nee, Verdonk was niks, maar Rutte![]()
zo te zien neemt ze iets van 8 zetels ofzo mee?quote:Op 4 april 2006 maakte Verdonk bekend kandidaat-lijsttrekker te zijn voor de Tweede Kamer-verkiezingen van 2006.[43] Na haar bekendmaking steeg de VVD in de peilingen.[44] Omdat de stemprocedure fraudegevoelig zou zijn, eiste ze bij de verkiezing de aanwezigheid van eigen waarnemers.[45] Ondanks peilingen onder de bevolking die de voorkeur gaven aan Verdonk werd op 31 mei 2006 bekend dat niet zij maar Mark Rutte de lijsttrekker voor de VVD was geworden, met 5% meer stemmen dan Verdonk.[46] Na afloop van de verkiezingen bleek zij 620.555 stemmen te hebben gekregen, 67.355 meer dan Rutte. Dit is een een unicum in de Nederlandse parlementaire geschiedenis omdat het de eerste keer is dat een lijsttrekker niet de meeste stemmen van de lijst heeft gekregen.
Naar aanleiding van het grote aantal voorkeursstemmen, vroeg zij op 28 november 2006 het bestuur van de VVD te onderzoeken welke consequenties dit zou moeten hebben.[47] Frits Bolkestein en Hans Wiegel gaven aan zitting te willen nemen in een in te stellen adviescommissie. Naar aanleiding van dit verzoek kwam de Tweede Kamerfractie van de VVD in spoedberaad bijeen om over dit verzoek te praten. De fractie gaf diezelfde dag nog aan niet in te willen gaan op het verzoek van Verdonk en dat er geen discussie mogelijk was over het leiderschap.
In HP/De Tijd van 5 juni 2007 zei Verdonk het volgende over partijleider Mark Rutte: "Hij is een fatsoenlijke VVD’er, maar niet echt rechts. Dat kan ik er niet van maken."[49] Rutte tekende bezwaar aan tegen deze tekst,[50] maar VVD-prominent Hans Wiegel nam het op voor Verdonk.[51] Uiteindelijk bood Verdonk haar excuses aan en distantieerde ze zich van haar uitlatingen.[50] Na het rumoer zakte de VVD in de peilingen.[52] Rutte zei daarna dat VVD-Kamerleden moesten "luisteren of ophoepelen".
{ bron: http://nl.wikipedia.org/wiki/Rita_Verdonk }
Rutte is links. dat is kennelijk liberaal tegenwoordig.quote:Op donderdag 13 september 2007 14:46 schreef gelly het volgende:
Rutte is liberaal, dat is kennelijk links tegenwoordig.
tsssk, zelfs Pechtold heeft meer uitstraling dan Ruttequote:Op donderdag 13 september 2007 14:45 schreef henkway het volgende:
Nu gaat de VVD naar D66 niveau toe
Wil je het huidige rechts dan liberaal noemen?quote:Op donderdag 13 september 2007 14:47 schreef Fastmatti het volgende:
[..]
Rutte is links. dat is kennelijk liberaal tegenwoordig.
Neequote:Op donderdag 13 september 2007 14:47 schreef ethiraseth het volgende:
[..]
Wil je het huidige rechts dan liberaal noemen?![]()
Is alles aan de linkerkant socialistisch? Is alles aan de rechterkant christelijk?quote:Op donderdag 13 september 2007 14:47 schreef ethiraseth het volgende:
[..]
Wil je het huidige rechts dan liberaal noemen?![]()
Nee? Maar de partijen die zich nu rechts noemen zijn niet echt liberaal te noemen hè. Niet voor niks hopen mensen hier dat de vvd weer liberaal wordt. Dat is wel veelzeggend over het huidige rechtse politieke spectrum in nederland.quote:Op donderdag 13 september 2007 14:48 schreef Chewie het volgende:
[..]
Is alles aan de linkerkant socialistisch? Is alles aan de rechterkant christelijk?![]()
Welke partijen noemen zich dan rechts?quote:Op donderdag 13 september 2007 14:50 schreef ethiraseth het volgende:
[..]
Nee? Maar de partijen die zich nu rechts noemen zijn niet echt liberaal te noemen hè.
Een manifest zegt natuurlijk weinig. Ze handelen er in elk geval niet naar. De vvd liberaal noemen is niet meer dan een traditie, niet gebaseerd op het huidige gezicht van de vvd.quote:Op donderdag 13 september 2007 14:53 schreef Chewie het volgende:
[..]
Welke partijen noemen zich dan rechts?
Aan de hand van het liberaal manifest is de VVD zeker liberaal te noemen
Aan de hand van het verkiezingsprogramma niet.quote:Op donderdag 13 september 2007 14:53 schreef Chewie het volgende:
[..]
Welke partijen noemen zich dan rechts?
Aan de hand van het liberaal manifest is de VVD zeker liberaal te noemen
Het manifest is het huidige gezicht, dat daar niet naar gehandeld wordt of dat de beeldvorming anders is is wat anders.quote:Op donderdag 13 september 2007 14:56 schreef ethiraseth het volgende:
[..]
Een manifest zegt natuurlijk weinig. Ze handelen er in elk geval niet naar. De vvd liberaal noemen is niet meer dan een traditie, niet gebaseerd op het huidige gezicht van de vvd.
Thanx net op tijdquote:Op donderdag 13 september 2007 14:58 schreef Hephaistos. het volgende:
Nu persconferentie Rutte op RTL
Wilders en Rita kunnen beide overduidelijk niet functioneren binnen een systeem waarin compromissen worden gesloten en samengewerkt moet worden. Als Rita zich dus bij de PVV aansluit gaat dat geheid botsen met Wilders,quote:Op donderdag 13 september 2007 14:45 schreef tntkiller het volgende:
zo te zien neemt ze iets van 8 zetels ofzo mee?
als ze met wilder zou gaan is dat rond de 17-18 zetels...das nogal wat
Neuh, D66 discussierde over alles maar bestuurlijke vernieuwing was wel hun stokpaardje. Dit is een non-issue bij de VVD.quote:Op donderdag 13 september 2007 14:45 schreef henkway het volgende:
Nu gaat de VVD naar D66 niveau toe
Zal Verdonk wel wat aan de files gaan doen?? Denk het wel he??
standaardpraatje, Verdonk heeft te vaak onprofessioneel gehandeld en te vaak de partij geschaadt. Deze beslissing was een optelsom.quote:Op donderdag 13 september 2007 15:04 schreef SjonLok het volgende:
Wat zegt Rutte op de persconferentie?
oftewel een rustig informeel dineetje kan ook niet meer?quote:............Verdonk tijdens een besloten diner heeft gezegd ...........
Dat is inderdaad een zeer explosief recept.quote:Op donderdag 13 september 2007 15:06 schreef Frezer het volgende:
Wilders en Rita kunnen beide overduidelijk niet functioneren binnen een systeem waarin compromissen worden gesloten en samengewerkt moet worden. Als Rita zich dus bij de PVV aansluit gaat dat geheid botsen met Wilders,. Ze houden beide nogal van het ein Fuhrleider principe...
en jij denkt dat iemand jouw morele waardeoordelen serieus neemt?quote:Op donderdag 13 september 2007 15:07 schreef NLweltmeister het volgende:
Aptroot, van Baalen en Teeven waren tegen uitzetting, die zijn nu wel moreel verplicht om ook de VVD te verlaten
En dit heeft de VVD al heel lang niet meer laten zien.quote:Op donderdag 13 september 2007 15:07 schreef Wilskracht het volgende:
Het liberalisme heeft als uitgangspunt de vrijheid van het individu. Liberalen streven naar een samenleving waarin burgers grote vrijheden genieten, zoals de burgerrechten die het individu beschermen en de macht van de staat en de kerk beperken. Ook streeft het liberalisme naar een vrije markt waarin de overheid zich terughoudend opstelt. Ander speerpunt van het liberalisme is de scheiding van kerk en staat (onder andere als voorwaarde voor godsdienstige tolerantie). Ook willen liberalen dat de staatsinrichting wordt vastgelegd in een grondwet waarin ook de grondrechten van de burger staan.
Jammer genoeg had jij vroeger geen goede elitaire leraar Nederlands.quote:Op donderdag 13 september 2007 15:07 schreef CANARIS het volgende:
Aan de VVD maak ik geen zorgen meer vuil. Die partij za al la Long samen gaan met het D66 en dan een elitair leeraren partijtje worden.
Dat is een beetje de werkelijkheid omdraaien he. "Dit papiertje zegt wat we zijn, dat we heel andere dingen laten zien in de tweede kamer moet je maar niet op letten".quote:Op donderdag 13 september 2007 14:59 schreef Chewie het volgende:
[..]
Het manifest is het huidige gezicht, dat daar niet naar gehandeld wordt of dat de beeldvorming anders is is wat anders.
quote:Op donderdag 13 september 2007 15:06 schreef Plato1980 het volgende:
Verstandig, de VVD moest een keuze maken. Hopelijk gaan ze nu een echt liberale koers varen, dan kan ik overwegen om VVD te stemmen.
Het SP principe bedoel je?quote:Op donderdag 13 september 2007 15:08 schreef Pool het volgende:
Misschien wordt het nu weer echt een liberale partij, die voor vrijheid en democratie staat. Wel jammer dat Verdonk op deze wijze weer meer aandacht zal gaan trekken, nu ze volledig los is. Ik vond haar rol als monddode fractievolgeling prettiger.
Anderzijds is het wel een manier om Wilders uit beeld te krijgen...quote:Op donderdag 13 september 2007 15:08 schreef Pool het volgende:
Misschien wordt het nu weer echt een liberale partij, die voor vrijheid en democratie staat. Wel jammer dat Verdonk op deze wijze weer meer aandacht zal gaan trekken, nu ze volledig los is. Ik vond haar rol als monddode fractievolgeling prettiger.
en waarom verlel jij dat niet aan de muur achter je ! Misschien is die geinterresseerd?quote:Op donderdag 13 september 2007 15:09 schreef Plato1980 het volgende:
[..]
Jammer genoeg had jij vroeger geen goede elitaire leraar Nederlands.
Het is een vooropgezet plan tussen Rita en Markquote:Op donderdag 13 september 2007 15:10 schreef Plato1980 het volgende:
[..]
Anderzijds is het wel een manier om Wilders uit beeld te krijgen...
Niks werkelijkheid omdraaien, overigens had ik het al over beeldvorming die nogal verkeerd is en gezien de recente uitlatingen van Rutte en anderen is de VVD zeker liberaal bezig. Nogmaals lees Opinio van vorige week.quote:Op donderdag 13 september 2007 15:09 schreef ethiraseth het volgende:
[..]
Dat is een beetje de werkelijkheid omdraaien he. "Dit papiertje zegt wat we zijn, dat we heel andere dingen laten zien in de tweede kamer moet je maar niet op letten".![]()
In beginsel zou het dan een libertarische partij zijn.quote:Dus als de SP een manifest opstelt waarin ze zeggen libertarisch te zijn, en ondertussen door blijven gaan met hun huidige politiek zijn ze volgens jou een libertarische partij?
Nou ja, wellicht verzwakt ze Wilders deels, als ze een eigen partij begint. Wellicht is het beter als er 2 halve blaat-partijtjes zijn dan één grote/sterke.quote:Op donderdag 13 september 2007 15:08 schreef Plato1980 het volgende:
[..]
Dat is inderdaad een zeer explosief recept.
ze kunnen ook gewoon als ruggegraadlozen toch onder Rutte blijven dienen, dat mag ook van mijquote:Op donderdag 13 september 2007 15:08 schreef Godslasteraar het volgende:
[..]
en jij denkt dat iemand jouw morele waardeoordelen serieus neemt?
Exact, liberalisme is in Nederland onterecht synoniem aan rechts.quote:Op donderdag 13 september 2007 15:11 schreef Godslasteraar het volgende:
het zou overigens heel mooi zijn als de VVD inderdaad een liberale koers zou gaan varen, en dan ook echt liberaal, niet wat in Nederland doorgaat voor liberalisme.
Je vergeet de SP in je telling.quote:Op donderdag 13 september 2007 15:13 schreef Frezer het volgende:
[..]
Nou ja, wellicht verzwakt ze Wilders deels, als ze een eigen partij begint. Wellicht is het beter als er 2 halve blaat-partijtjes zijn dan één grote/sterke.
Ze blijft. Zeker weten. Met jawel: de Groep Verdonk.quote:Op donderdag 13 september 2007 15:15 schreef LangeTabbetje het volgende:
Misschien gaat ze wel weg uit de Kamer.
en Verdonk heeft opeens wél Ruggegraat omdat ze zich kennelijk moet laten wegsturen bij de ruggegraatlozen, en hier zélf nooit toe heeft willen kiezen of een duidelijk standpunt innemen (bv duidelijk stellen dat ze zich niet kon vinden in het haar 'monddood-maken' door Rutte)...quote:Op donderdag 13 september 2007 15:13 schreef NLweltmeister het volgende:
[..]
ze kunnen ook gewoon als ruggegraadlozen toch onder Rutte blijven dienen, dat mag ook van mij
Verwacht ik niet, ze laat haar kiezers niet in de steek.quote:Op donderdag 13 september 2007 15:15 schreef LangeTabbetje het volgende:
Misschien gaat ze wel weg uit de Kamer.
De SP neem ik iets serieuzer en vind ik inhoudelijk minder gevaarlijk dan Wilders en co.quote:Op donderdag 13 september 2007 15:15 schreef Het_hupt het volgende:
[..]
Je vergeet de SP in je telling.
We wachten maar af![]()
Misschien gaan Van Baalen en nog wat randfiguren ook wel mee en kan de VVD eindelijk voor een echt-liberale koers gaan kiezen.quote:Op donderdag 13 september 2007 15:17 schreef EchtGaaf het volgende:
[..]
Ze blijft. Zeker weten. Met jawel: de Groep Verdonk.![]()
En Charlie Aptroot gaat dan wrs mee![]()
Dan moet Rutte ook weg.quote:Op donderdag 13 september 2007 15:18 schreef Plato1980 het volgende:
[..]
Misschien gaan Van Baalen en nog wat randfiguren ook wel mee en kan de VVD eindelijk voor een echt-liberale koers gaan kiezen.![]()
Was dat niet ooit het idee achter D66?quote:Op donderdag 13 september 2007 15:18 schreef Plato1980 het volgende:
[..]
Misschien gaan Van Baalen en nog wat randfiguren ook wel mee en kan de VVD eindelijk voor een echt-liberale koers gaan kiezen.![]()
Liberalisme is dan ook niet in een links of rechts hokje te stoppen.quote:Op donderdag 13 september 2007 15:14 schreef Plato1980 het volgende:
[..]
Exact, liberalisme is in Nederland onterecht synoniem aan rechts.
Logisch, want het is de individu zelf die bepaalt in hoeverre en op welke manier hij bijvoorbeeld anderen wil helpen.quote:Op donderdag 13 september 2007 15:20 schreef Chewie het volgende:
[..]
Liberalisme is dan ook niet in een links of rechts hokje te stoppen.
Oja, Van Baalen vergat ik.quote:Op donderdag 13 september 2007 15:18 schreef Plato1980 het volgende:
[..]
Misschien gaan Van Baalen en nog wat randfiguren ook wel mee en kan de VVD eindelijk voor een echt-liberale koers gaan kiezen.![]()
Ja maar best lastig, hoe zie je het economisch dan? Zowel aan de linker als de rechterkant heb je partijen die een grote rol voor de overheid daarin zien.quote:Op donderdag 13 september 2007 15:21 schreef Fastmatti het volgende:
[..]
Logisch, want het is de individu zelf die bepaalt in hoeverre en op welke manier hij bijvoorbeeld anderen wil helpen.
Zeker niet, in de meeste landen zijn liberale partijen ook niet links of rechts te noemen, de VVD was altijd een vreemde eend in de bijt.quote:Op donderdag 13 september 2007 15:20 schreef Chewie het volgende:
[..]
Liberalisme is dan ook niet in een links of rechts hokje te stoppen.
Dit kan ook wel eens een nieuw begin zijn. Zeker als de PvdA onder invloed van Pronk naar links zou opschuiven liggen er mogelijkheden voor een écht liberale partij.quote:Op donderdag 13 september 2007 15:21 schreef Urquhart het volgende:
Mocht Verdonk wel bij Wilders gaan zitten, dan is het natuurlijk einde VVD, dat lijkt mij duidelijk.
Op bepaalde persoonlijke tereinen zijn ze juist weer progresiever dan hun buitenlandse liberale collega'squote:Op donderdag 13 september 2007 15:24 schreef Plato1980 het volgende:
[..]
Zeker niet, in de meeste landen zijn liberale partijen ook niet links of rechts te noemen, de VVD was altijd een vreemde eend in de bijt.
Lijkt me sterkquote:Op donderdag 13 september 2007 15:25 schreef Profesor het volgende:
Lijst Verdonk
Verdonk als lijsttrekker
Hans Wiegel als voorzitter?
Ja, maar op sociaal-economisch gebied en sinds enige tijd op het 'internationale denken' juist weer niet.quote:Op donderdag 13 september 2007 15:26 schreef Chewie het volgende:
[..]
Op bepaalde persoonlijke tereinen zijn ze juist weer progresiever dan hun buitenlandse liberale collega's
Toen Dijkstal lijsttrekker was heb ik voor het laatst VVD gestemd.quote:Op donderdag 13 september 2007 15:27 schreef Het_hupt het volgende:
Helaas is Rutte wel een Dijkstal kloon![]()
Dan zou de VVD dus liberaler zijn dan hun buitenlandse collega's omdat juist het sociaal-economisch beleid buiten de politiek zou moeten plaatsvinden en de overheid als taak heeft persoonlijke vrijheden te beschermen.quote:Op donderdag 13 september 2007 15:28 schreef Plato1980 het volgende:
[..]
Ja, maar op sociaal-economisch gebied en sinds enige tijd op het 'internationale denken' juist weer niet.
Klassiek-liberale denkers stellen niet per definitie dat de overheid zich niet met het sociaal-economische beleid zou moeten bemoeien, maar dat is een discussie die niet in dit topic thuishoort.quote:Op donderdag 13 september 2007 15:30 schreef Chewie het volgende:
[..]
Dan zou de VVD dus liberaler zijn dan hun buitenlandse collega's omdat juist het sociaal-economisch beleid buiten de politiek zou moeten plaatsvinden en de overheid als taak heeft persoonlijke vrijheden te beschermen.
Dat kan ook, maar dan denk ik meer aan het scenario dat D66 in die nieuwe VVD opgaat.quote:Op donderdag 13 september 2007 15:25 schreef Plato1980 het volgende:
[..]
Dit kan ook wel eens een nieuw begin zijn. Zeker als de PvdA onder invloed van Pronk naar links zou opschuiven liggen er mogelijkheden voor een écht liberale partij.
Het zijn deels wel potentiële VVD-stemmers die echter niet zo veel van Verdonk moeten hebben. Dat is ook één van de redenen dat zij meer stemmen dan Rutte heeft gekregen.quote:Op donderdag 13 september 2007 15:31 schreef CANARIS het volgende:
Vreemd genoeg hoor ik hier alleen maar niet VVDers juichen .
Dat jij geen idee hebt wie er VVDer is?quote:Op donderdag 13 september 2007 15:31 schreef CANARIS het volgende:
Vreemd genoeg hoor ik hier alleen maar niet VVDers juichen .
Ik denk dat dat genoeg zegt
Niet zozeer opgaan in, maar fuseren met.quote:Op donderdag 13 september 2007 15:33 schreef Urquhart het volgende:
[..]
Dat kan ook, maar dan denk ik meer aan het scenario dat D66 in die nieuwe VVD opgaat.
Ja maar dat is ook weinig nieuws, die gesprekken lopen al enige tijd. Het gaat dan ook niet alleen om D66 en VVD, er zitten ook PvdA'ers en GL'ers bij.quote:Op donderdag 13 september 2007 15:34 schreef Plato1980 het volgende:
[..]
Niet zozeer opgaan in, maar fuseren met.
quote:Op donderdag 13 september 2007 15:34 schreef Litpho het volgende:
[..]
Dat jij geen idee hebt wie er VVDer is?
Dat klopt, al wordt ontkend dat die gesprekken plaatsvinden/plaatsgevonden hebben...quote:Op donderdag 13 september 2007 15:37 schreef Chewie het volgende:
[..]
Ja maar dat is ook weinig nieuws, die gesprekken lopen al enige tijd. Het gaat dan ook niet alleen om D66 en VVD, er zitten ook PvdA'ers en GL'ers bij.
als je er maar genoeg drank ingooid, dan juichen die VVDers straks ook meequote:Op donderdag 13 september 2007 15:31 schreef CANARIS het volgende:
Vreemd genoeg hoor ik hier alleen maar niet VVDers juichen .
Ik denk dat dat genoeg zegt
Amen.quote:Op donderdag 13 september 2007 15:08 schreef Pool het volgende:
Misschien wordt het nu weer echt een liberale partij, die voor vrijheid en democratie staat.
Je walgt zelf van die discussie, maar je probeert het weer aan te wakkeren?quote:Op donderdag 13 september 2007 15:52 schreef Hephaistos. het volgende:
Jammer dat het De Telegraaf was trouwens, die dat onderonsje in de openbaarheid gooide. Anders hadden we hier vast weer die heerlijke verzameling users gehad die lekker hadden kunnen zeiken over de walgelijke manipulatie van de linkse media...
Nu rest alleen wel de vraag: Is Rutte in staat om die nieuwe VVD te leiden? Ik vrees het ergste voor de VVD bij de komende verkiezingen. Rutte heeft toch bij de massa het imago van het studentikoze lulletje rosenwater.quote:Op donderdag 13 september 2007 15:57 schreef WeirdMicky het volgende:
[..]
En goed dat ze weg is. Populistisch anti-vreemdelingengebrabbel hoort niet thuis in de VVD.
Het levert ook weer stemmers op.quote:Op donderdag 13 september 2007 15:58 schreef jeanne_darc2 het volgende:
Rita gaat een hele hoop stemmers meenemen, daar kun je donder opzeggen. Niet bepaald tactisch van de VVD, maar zoals verwacht idd.
Waar in m'n post zie je dat ik er van walg? Ik vind het juist uitermate vermakelijk altijd...quote:Op donderdag 13 september 2007 15:57 schreef WeirdMicky het volgende:
[..]
Je walgt zelf van die discussie, maar je probeert het weer aan te wakkeren?
En goed dat ze weg is. Populistisch anti-vreemdelingengebrabbel hoort niet thuis in de VVD.
Vast wel, maar ik denk dat het uiteindelijk meer stemmen zal kosten.quote:Op donderdag 13 september 2007 16:00 schreef Plato1980 het volgende:
[..]
Het levert ook weer stemmers op.
Op korte termijn wel, op langere termijn niet. Het anti-islam-naar-fascisme-riekende populisme van Wilders en in iets mindere mate Verdonk zal naar verwachting niet heel lang overleven.quote:Op donderdag 13 september 2007 16:02 schreef Urquhart het volgende:
[..]
Vast wel, maar ik denk dat het uiteindelijk meer stemmen zal kosten.
Dat wordt inderdaad interessant. Gaan ze elkaar overschreeuwen en steeds rechtsere taal uitslaan? Of ziet Wilders zich juist genoodzaakt om zijn toon te matigen omdat zijn kiezers naar Verdonk overlopen?quote:Op donderdag 13 september 2007 16:08 schreef Hexagon het volgende:
Overigens dnek ik dat Wilders hier helemaal niet blij mee gaat zijn
Rita is toch nog een beetje het redelijk alternatief voor Wilders
Als het ze lukt om een wat bredere populistische agenda aan te boren zou het best een blijvertje kunnen zijn toch? De manier waarop Wilders en Verdonk met Islam/Integratie omgaan is ook prima toe te passen op bijvoorbeeld files, bezineprijzen of Rechtspraak. Zolang het ze lukt buiten de gevestigde orde te blijven geef ik ze een prima kans om te overleven.quote:Op donderdag 13 september 2007 16:04 schreef Plato1980 het volgende:
[..]
Op korte termijn wel, op langere termijn niet. Het anti-islam-naar-fascisme-riekende populisme van Wilders en in iets mindere mate Verdonk zal naar verwachting niet heel lang overleven.
De Telegraaf is ook links hoor. De Telegraaf steunde namelijk de nazi's in de Tweede Wereldoorlog en Hitler was ook links, namelijk een nationaal-socialist. Kortom, alweer de linkse media die een rechtse politica erbij naaien!quote:Op donderdag 13 september 2007 15:52 schreef Hephaistos. het volgende:
Jammer dat het De Telegraaf was trouwens, die dat onderonsje in de openbaarheid gooide. Anders hadden we hier vast weer die heerlijke verzameling users gehad die lekker hadden kunnen zeiken over de walgelijke manipulatie van de linkse media...
Idd, veel Wilders stemmers zouden liever op iemand als Verdonk stemmen. Al denk ik niet dat Verdonk zelf verder gaat met een partij. Ze gaat alleen voor het hoogste, daarom vind ze de 2e kamer ook niks.quote:Op donderdag 13 september 2007 16:08 schreef Hexagon het volgende:
Overigens dnek ik dat Wilders hier helemaal niet blij mee gaat zijn
Rita is toch nog een beetje het redelijk alternatief voor Wilders
Verdonk zou wat andere 'redelijke alternatieven' als Pastors of Eerdmans aan zich moeten binden, en dan zal ze denk ik groter worden dan Wilders en z'n troepje ja-knikkers.quote:Op donderdag 13 september 2007 16:08 schreef Hexagon het volgende:
Overigens dnek ik dat Wilders hier helemaal niet blij mee gaat zijn
Rita is toch nog een beetje het redelijk alternatief voor Wilders
Dat is juist het probleem voor dit type partije: op den duur gaan ze of te wel bij het establishment horen (want dat is hun eigen kans op macht) of ze gaan steeds gekkere capriolen uithalen om buiten het establishment te blijven, waardoor ze steeds extremer en daarmee op den duur onaantrekkelijker worden.quote:Op donderdag 13 september 2007 16:11 schreef Hephaistos. het volgende:
Zolang het ze lukt buiten de gevestigde orde te blijven geef ik ze een prima kans om te overleven.
Volgens mij zijn die contacten al gelegd, ik kan me in ieder geval nog een artikel over een etentje tussen Harry Mens, Rita Verdonk, Marco Pastors en Joost Eerdmans herinneren, maar daar is niets meer van gekomen. Zo'n redelijk alternatief naast Wilders, zou voor onze hoogblonde vriend inderdaad een behoorlijke bedreiging kunnen zijn.quote:Op donderdag 13 september 2007 16:13 schreef Hephaistos. het volgende:
[..]
Verdonk zou wat andere 'redelijke alternatieven' als Pastors of Eerdmans aan zich moeten binden, en dan zal ze denk ik groter worden dan Wilders en z'n troepje ja-knikkers.
Inderdaad weer zo'n grote inspanning en dan net niet die ene zetel halen is lastig te verkopen.quote:Op donderdag 13 september 2007 16:17 schreef Urquhart het volgende:
[..]
Volgens mij zijn die contacten al gelegd, ik kan me in ieder geval nog een artikel over een etentje tussen Harry Mens, Rita Verdonk, Marco Pastors en Joost Eerdmans herinneren, maar daar is niets meer van gekomen. Zo'n redelijk alternatief naast Wilders, zou voor onze hoogblonde vriend inderdaad een behoorlijke bedreiging kunnen zijn.
Ik vraag me alleen af of Pastors en Eerdmans na die EenNL-deceptie er nog trek in hebben.
Ze werden vermalen tussen Verdonk en Wilders.quote:Op donderdag 13 september 2007 16:20 schreef du_ke het volgende:
[..]
Inderdaad weer zo'n grote inspanning en dan net niet die ene zetel halen is lastig te verkopen.
Als je als partij wilt overleven moet je jezelf binden aan het hele circus dat om een serieuze partij heen hangt. Toen Rita en Wilders nog bij de VVD zaten hadden ze ondersteuning van uit de tientallen (wetenschappelijke) bureaus, organisaties en belangrijke individuen die om de partij heen hangen.quote:Op donderdag 13 september 2007 16:14 schreef Plato1980 het volgende:
[..]
Dat is juist het probleem voor dit type partije: op den duur gaan ze of te wel bij het establishment horen (want dat is hun eigen kans op macht) of ze gaan steeds gekkere capriolen uithalen om buiten het establishment te blijven, waardoor ze steeds extremer en daarmee op den duur onaantrekkelijker worden.
Ach, ze zouden nu wel een stuk betere kansen hebben dan bij de vorige verkiezingen. Toen was de VVD het redelijk alternatief voor Wilders. Het is natuurlijk afwachten wat er gebeurt, maar ik verwacht dat de VVD die rol niet meer op zich zal nemen. Dan heb je met Verdonk aan kop toch een redelijke kans op zetels...quote:Op donderdag 13 september 2007 16:20 schreef du_ke het volgende:
[..]
Inderdaad weer zo'n grote inspanning en dan net niet die ene zetel halen is lastig te verkopen.
De fractie heeft net besloten Verdonk eruit te donderen. Voor wie denk je dat de VVD partij kiest?quote:Op donderdag 13 september 2007 14:33 schreef Chewie het volgende:
[..]
Dat is nu niet zo belangrijk, denk niet dat Rutte bij de volgende verkiezingen nog lijsttrekker zal zijn en tot die tijd dulden ze hem wel.
Wilders Stemmer?quote:Op donderdag 13 september 2007 16:33 schreef henkway het volgende:
die Rutte is toch een born Looser.
een moederskindje echte homo
Voorlopig voor Rutte maar er zal nog een lijsttrekkerverkiezing komen voor de volgende verkiezingen.quote:Op donderdag 13 september 2007 16:34 schreef Vader_Aardbei het volgende:
[..]
De fractie heeft net besloten Verdonk eruit te donderen. Voor wie denk je dat de VVD partij kiest?
Dat lijkt mij wel verstandig. Met Rutte zullen ze flink ten onder gaan bij de komende verkiezingen. Een man als Henk Kamp zou het nog kunnen redden.quote:Op donderdag 13 september 2007 16:36 schreef Chewie het volgende:
[..]
Voorlopig voor Rutte maar er zal nog een lijsttrekkerverkiezing komen voor de volgende verkiezingen.
Dat zal inderdaad een vermakelijk congres worden.quote:Op donderdag 13 september 2007 16:39 schreef Hexagon het volgende:
Hans Wiegel is "ontdaan"
En dat net zo voor hun congres
Daar wil ik eigenlijk wel heen als ramptoerist. Mark Rutte gaat daar vast de naarste dag van zijn leven krijgen. Hoe nodig dit besluit ook was.
Hangt van het tijdstip van de volgende verkiezingen af, houdt dit kabinet het de volledige termijn vol (wat ik niet verwacht) dan is de gemiddelde kiezer die nu eenmaal het geheugen van een goudvis heeft dit akkefietje allang weer vergeten.quote:Op donderdag 13 september 2007 16:39 schreef Urquhart het volgende:
[..]
Dat lijkt mij wel verstandig. Met Rutte zullen ze flink ten onder gaan bij de komende verkiezingen. Een man als Henk Kamp zou het nog kunnen redden.
Ik dacht dat Wilders pal stond voor de rechten van homo's? Ik snap daarom niet dat jij het woord homo nu als scheldwoord gebruikt?quote:Op donderdag 13 september 2007 16:42 schreef henkway het volgende:
Daar zal die Homo spijt van krijgen
SP te slopen?quote:Op donderdag 13 september 2007 16:42 schreef NLweltmeister het volgende:
Telegraaf (je eigen graf) en Elsevier hebben de hele zomer geprobeert de SP te slopen, nu krijgen ze deksel op hun neus, hahaha
Oei je vergeet de rechtse rakkers van NoVaquote:Op donderdag 13 september 2007 16:42 schreef NLweltmeister het volgende:
Telegraaf (je eigen graf) en Elsevier hebben de hele zomer geprobeert de SP te slopen, nu krijgen ze deksel op hun neus, hahaha
Haar schildknaap Aptroot.quote:Op donderdag 13 september 2007 16:47 schreef PietjePuk007 het volgende:
Drie fractieleden hebben toegegeven dat ze tegengestemd hebben. Teeven, v Baalen en nog eentje.
Het gaat om de interviews hequote:Rita Verdonk uit de VVD, maar in de Playboy
AMSTERDAM - Op de dag dat VVD-leider Mark Rutte zijn toch al niet zo favoriete collega Rita Verdonk voorgoed uit de partij knikkert, komt Playboy met een uitgebreid interview met IJzeren Rita. Daarin spreekt de geplaagde politica over haar ambities, haar ergernissen over de stroperigheid op het Binnenhof en die vraag die ze zichzelf iedere ochtend voor de spiegel stelt: ‘Vind ik mezelf nog aardig?’
Een paar andere citaten uit het zes pagina’s tellende Playboy-interview: ‘Het is wel zo dat ik uiteindelijk zélf de koers bepaal.’ ‘Als ze me vragen om premier te worden, zou ik niet weigeren.’ ‘Als iedereen zijn mond houdt, is het moeilijk om een standpunt te vormen.’
Oftewel Rutte voert een Kamikaze actie uit om zijn VVD te reddenquote:Op donderdag 13 september 2007 17:17 schreef Plato1980 het volgende:
Ah, het Orakel heeft zich inmiddels ook uitgesproken.![]()
http://www.volkskrant.nl/(...)or_wegsturen_Verdonk
Wiegel wil natuurlijk gewoon het vuurtje verder opstoken, zoals altijd de afgelopen 25 jaar.quote:Op donderdag 13 september 2007 17:18 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Oftewel Rutte voert een Kamikaze actie uit om zijn VVD te redden
'Verdonk en Playboy'. Wat klopt hier niet...quote:
Als ze daar inderdaad voor vochten, in plaats van met elkaar, dan had dat al een slok op een borrel gescheeldquote:Op donderdag 13 september 2007 17:21 schreef NLweltmeister het volgende:
ordinaire Vechtpartij voor Vrijheid en Democratie
jij bent al begonnen met domme, linkse onzin uit je strot te schijtenquote:Op donderdag 13 september 2007 17:39 schreef Tarantallegra het volgende:
he bah. nu gaan Geertje W. en Rita V. ongetwijfeld nog meer wedstrijdjes houden wie het meest domme, racistische onzin z'n strot uit kan schijten.
Waarom doet hij dat toch? Zijn er eigenlijk periodes geweest dat de politiek leider van de VVD Wiegel onschadelijk heeft gemaakt?quote:Op donderdag 13 september 2007 17:19 schreef Plato1980 het volgende:
[..]
Wiegel wil natuurlijk gewoon het vuurtje verder opstoken, zoals altijd de afgelopen 25 jaar.
linkse onzin is een contradictie.quote:Op donderdag 13 september 2007 18:01 schreef Het_hupt het volgende:
[..]
jij bent al begonnen met domme, linkse onzin uit je strot te schijten![]()
een ding is in ieder geval zeker, Plato was geen liberaal.quote:Op donderdag 13 september 2007 15:14 schreef Plato1980 het volgende:
[..]
Exact, liberalisme is in Nederland onterecht synoniem aan rechts.
Altijd VVD gestemd hierquote:Op donderdag 13 september 2007 15:29 schreef Plato1980 het volgende:
[..]
Toen Dijkstal lijsttrekker was heb ik voor het laatst VVD gestemd.
Ben benieuwd voor de gevolgen voor de VVD van deze actie want Verdonk was alleen al goed voor 600.000 stemmen (= 10 zetels)quote:Op donderdag 13 september 2007 17:18 schreef Hexagon het volgende:
Oftewel Rutte voert een Kamikaze actie uit om zijn VVD te redden
de D'66ers binnen de VVDquote:Op donderdag 13 september 2007 18:30 schreef PietjePuk007 het volgende:
Over Dijkstal gesproken, nu op EenVandaag. Trekt partij voor Rutte.
En dan? Afsplitsing Geert, Afsplitising Verdonk, en de VVD? Allemaal een aandeel, maar allemaal niet sterk genoeg voor regeringsdeelname. Verdonk zal stemmen zowel bij de PVV en de VVD weghalen, en wat schiet je er uiteindelijk mee op? Helemaal niets.quote:Op donderdag 13 september 2007 14:13 schreef Ippon het volgende:
Eindelijk heeft Rita haar VVD-ketenen van zich af kunnen werpen. Zij zal nu een 1-'mans'-fractie gaan starten maar de verwachting is dat veel VVD-fractieleden zullen overstappen.
Wat schiet je ermee op? Als ze zowel bij de PVV en de VVD stemmen weghaalt, dan heb je een kleine extreem-rechtse Wilders-fractie en een Verdonk-fractie. Ik denk dat er best vraag is naar die fractie, zoals ik mij zo een voorstel: rechts, conservatief, streng, maar zonder het quasi-fascisme van Wilders en de neigingen naar links en sociaal-liberalisme van de VVD. Het zal heus een aantal mensen aanspreken en misschien wel duidelijkheid scheppen.quote:Op donderdag 13 september 2007 18:41 schreef maartena het volgende:
[..]
En dan? Afsplitsing Geert, Afsplitising Verdonk, en de VVD? Allemaal een aandeel, maar allemaal niet sterk genoeg voor regeringsdeelname. Verdonk zal stemmen zowel bij de PVV en de VVD weghalen, en wat schiet je er uiteindelijk mee op? Helemaal niets.
Alsof dat de enige andere partijen zijn. Je vergeet Groenlinks, ChristenUnie, D66, etc.quote:Op donderdag 13 september 2007 18:41 schreef maartena het volgende:
[..]
En dan? Afsplitsing Geert, Afsplitising Verdonk, en de VVD? Allemaal een aandeel, maar allemaal niet sterk genoeg voor regeringsdeelname. Verdonk zal stemmen zowel bij de PVV en de VVD weghalen, en wat schiet je er uiteindelijk mee op? Helemaal niets.
En wat is dat nou met die rechtse partijen? De LPF is geheel opgeheven, en de VVD brokkelt af in andere partijtjes. Als dat zo doorgaat hebben we straks een PvdA/SP/CDA regering.....
Verrassendquote:Op donderdag 13 september 2007 18:30 schreef PietjePuk007 het volgende:
Over Dijkstal gesproken, nu op EenVandaag. Trekt partij voor Rutte.
Alleen Bolkestein slaagde daar aardig in. En tsja, waarom doet hij dat? Ik denk dat hij erg graag in het middelpunt van de belangstelling staat.quote:Op donderdag 13 september 2007 18:02 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Waarom doet hij dat toch? Zijn er eigenlijk periodes geweest dat de politiek leider van de VVD Wiegel onschadelijk heeft gemaakt?
Op welke manier deed Bolkestein dat? Kon hij echt af dwingen dat Wiegel zijn muil hield? Hoe ging dat in z'n werk? Op google kan ik niets vinden over een strijd tussen Wiegel en Bolkestein.quote:Op donderdag 13 september 2007 19:30 schreef Plato1980 het volgende:
[..]
Alleen Bolkestein slaagde daar aardig in. En tsja, waarom doet hij dat? Ik denk dat hij erg graag in het middelpunt van de belangstelling staat.![]()
Bolkestein was een sterk en succesvol leider en dat is voldoende om Wiegel de pas af te snijden. Wiegel is natuurlijk niet dom en wist ook wel dat hij op dat moment alleen maar zichzelf belachelijk zou maken.quote:Op donderdag 13 september 2007 19:36 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Op welke manier deed Bolkestein dat? Kon hij echt af dwingen dat Wiegel zijn muil hield? Hoe ging dat in z'n werk? Op google kan ik niets vinden over een strijd tussen Wiegel en Bolkestein.
Wel binnen het kader van de VVD. Ik ken zat mensen die niet op haar gestemd hadden als ze niet bij de VVD zouden zitten.quote:Op donderdag 13 september 2007 18:33 schreef Martijn_77 het volgende:
[..]
Ben benieuwd voor de gevolgen voor de VVD van deze actie want Verdonk was alleen al goed voor 600.000 stemmen (= 10 zetels)
Zelfs Vonhoff trekt partij voor Rute terwijl Henk toch echt van de rechterflank is.quote:Op donderdag 13 september 2007 18:30 schreef PietjePuk007 het volgende:
Over Dijkstal gesproken, nu op EenVandaag. Trekt partij voor Rutte.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |