quote:
Onzin. Ik woon in dit land, en kan vrij goed een discussie voeren over dit land, met fatsoenlijke onderbouwingen.
Sterker nog, ik heb jouw 10 punten doorgelezen, en zie dat je zelf geen enkele van deze punten ook echt kunt onderbouwen met feiten, het zijn alleen maar uit de lucht gegrepen vooroordelen zonder enige onderbouwing. En ik ben het, zoals je gaat merken, ook best eens met een aantal punten. Ik vind het alleen zo jammer dat er echt geen enkele onderbouwing van jouw kant is......
quote:
1) Irak binnenvallen was een fatal mistake
Eens. Ik denk dat dat als een paal boven water staat, ik heb ook weinig argumenten om aan te geven dat dat niet zo is.
quote:
2) Amerika bedrijft dubieuze buitenlandse politiek door zich extreem in te mengen in andere landen (middels militaire cq CIA interventies) om te zorgen dat de Amerikaanse agenda gewaarborgd blijft. Dictators worden stelselmatig aan de macht gebracht in andere landen.
Klopt voor een groot deel ook. Maar je moet dan ook wel kijken naar de geschiedenis, en de potentiële gevolgen van deze ingrepen, welke in sommige gevallen ook voor Europa positief zijn uitgevallen. Een van de grootste voorbeelden is natuurlijk wel het bevoorraden van de Taliban ten tijde van de Sovjet inval in dat land, en het daarmee medeverantwoordelijk zijn voor het Taliban regime naderhand. Het doel van de Sovjets was niet alleen Afghanistan, ze willen ook Pakistan bezetten en zodoende een havenstad krijgen in de Indische Oceaan, de enige Oceaan die geheel door de NAVO werd gecontrolleerd, en van waaruit onderzeeërs zo goed als vrij schot hadden op een groot deel van de Sovjetunie. Al sinds de jaren 70 heeft de VS vliegdekschepen met support vloot in de regio gehad, en dat zat de Sovjets dwars, die eigenlijk alleen vanuit Vladivostok konden opereren, een haven die tevens omringd werd door Japan, Zuid Korea, en de Filipijnen welke allemaal een Amerikaanse vloot in haar havens hadden.
Ook Saddam Hoessein is een klassiek voorbeeld van Amerikaanse bemoeizucht, maar niet geheel onterecht. De Iranezen waren op dat moment de meer gevaarlijke van de twee, en niet geheel onterecht eigenlijk, want datzelfde regime is nog steeds aan de macht en op weg naar het bouwen van kernwapens. Ook in de Iran-Irak oorlog speelde de Sovjetunie weer een rol, welke het Iraanse leger voorzag van wapens. Een "puppet-government" in het Midden-Oosten is altijd al een doel geweest van de Sovjet Unie, en daarmee dus ook controle over grote olievelden in de regio. De dreiging dat de Sovjet Unie wellicht controle kreeg over belangrijke oliereserves is een belangrijkere reden geweest om militaire acties uit te voeren dan de olie zelf.
quote:
3) Door Amerikaanse autoriteiten is geen reet gedaan om 11 september te doen voorkomen. Als de normale procedures waren gevolgd waren er nooit vliegtuigen het WTC binnengevlogen.
Tja, na het feit praten is natuurlijk altijd makkelijk. Het had inderdaad voorkomen kunnen worden, maar als je zo gaat redeneren hadden wel meer oorlogen voorkomen kunnen worden.
quote:
4) War on drugs slaat kant noch wal. Het wakkert het drugsgebruik alleen maar aan.
Eens. De tactieken die worden toegepast om het drugsverbruik te verminderen zijn eigenlijk weinig effectief geweest en het heeft eigenlijk alleen geleid tot een flinke groei van het aantal gevangenen in de Amerikaanse gevangenissen, waarvan een vrij groot deel buitenlanders zijn - voornamelijk zuidamerikanen - die voor drugshandel gepakt zijn.
quote:
5) Amerika kent voor een westerse samenleving relatief weinig vrijheden: de matige mogelijkheid tot homohuwelijk, abortus en euthanasie. De war on drugs is er eveneens een voorbeeld van weinig vrijheid: in sommige staten kan je voor een pak wiet levenslang krijgen. Zie ook het totale gebrek aan privacybescherming.
Het homohuwelijk is iets wat nog vrij nieuw is, en tot een jaar of drie geleden waren Denemarken en Nederland de enige twee landen ter wereld waar het mocht. Pas verleden jaar zijn er een paar landen bijgekomen, waaronder Spanje en Canada. Ook in de VS, waar het huwelijk per staat wordt geregeld, zijn er steeds meer staten die wetgevingen aan het vormen zijn voor het homohuwelijk.
Hetzelfde geldt voor euthanasie. In de gehele wereld zijn er slechts DRIE plekken waar euthanasie is toegestaan. Nederland. Belgie. De Amerikaanse staat Oregon. (zie ook
hier) Ik vind het dan ook belachelijk om te stellen dat de Nederlandse en Belgische wet met betrekking tot euthanasie superieur zou zijn aan de wetten van alle andere landen ter wereld. Sterker nog, het feit dat het in de Amerikaanse staat Oregon is toegestaan betekend in feite dat ALLE Amerikanen er gebruik van kunnen maken..... je moet alleen wel minstens 6 maanden in Oregon wonen, wat in principe alleen financieel een probleem kan opleveren in het geval men dit niet kan betalen. De Verenigde Staten horen dus eigenlijk bij de enige 3 landen waar Euthanasie mogelijk is.
Je hebt over abortus verder totaal ongelijk. Al sinds de jaren 70 is abortus in de Verenigde Staten 100% legaal. Zie Roe vs. Wade. Er zijn conservatieven die het graag weer ongedaan zien, maar voorlopig is abortus nog steeds 100% legaal, in alle vormen en maten. Abortusklinieken zijn dan ook overal in de VS te vinden en doen nog steeds goede zaken. Binnen de EU een enorme controversie ontstaan over de onder Nederlands vlag varende abortusboot, die onder andere in internationale wateren rond Ierland, Portugal en in de Oostzee boven Polen voeren omdat abortus in deze twee landen niet is toegestaan. En dan vraag ik me af..... welk recht heeft Nederland om haar wetten te forceren op andere landen door een dergelijke slinkse achterdeur te openen voor Ieren, Portugezen en Polen?
Wat betreft drugs en de straffen die je ervoor kan krijgen heb je ook compleet ongelijk. "Levenslang voor een pak wiet" is niet aan de orde. Levenslang wordt sowieso niet gegeven voor drugshandel, laat staan voor bezit. De keren dat er levenslang is gegeven is er meestal sprake van meerdere misdaden, en in de meeste gevallen sprake van een misdaad waarbij mishandeling, verkrachting, of moord plaatsvond naast de drugshandel. Als je wordt opgepakt met een kilo cocaine, dan kun je zeker voor 15, 20 jaar in de cel verdwijnen, maar levenslang is er niet bij.
In veel staten is het bezit van Marijuana, wiet dus (de soorten die in Nederland semi-legaal zijn) "
decriminalized", wat inhoudt dat je een boete betaald voor bezit van 1 ounce (28 gram) of minder. In California staan deze boetes op $100 onder normale omstandigheden en $500 als je binnen een mijl van een schoolterrein. In de meeste andere staten varieren de straffen voor bezit van een kleine hoeveelheid drugs voor persoonlijk gebruik van boetes tot een maand of 6 gevangenisstraf. Alleen voor de grotere hoeveelheden, duidelijk bedoeld voor het dealen van drugs zijn grotere straffen weggelegd. Zie ook
hier voor verdere onderbouwing.
De Verenigde Staten zijn bijvoorbeeld minder streng in haar drugsbeleid dan landen als Frankrijk, Griekenland en Polen, om maar even drie EU landen te noemen met een streng beleid.
Dan het laatste punt, privacybescherming: De Nederlandse overheid luistert per inwoner ongeveer 8 keer zoveel af dan in de Verenigde Staten, en er zijn bij de Nederlandse overheid meer gegevens bekend per burger dan in de VS, onder andere door onze prachtige burgerlijke stand, die zelfs bijhoudt of je wel je afvalheffingen hebt betaald. Zie ook dit artikel:
Nederland is een afluisterparadijs.quote:
6) Het economisch systeem van Amerika is zeer wankel: de dollar verzwakt structureel, het enorme handelstekort blijft oplopen (het leven op te grote voet), de huizenbubbel, verkoopt zichzelf aan China en Japan middels obligaties en de overheid spendeert veel te veel aan "veiligheid"
Voor een groot deel mee eens. Het probleem voor Europa is echter dat ze door de sterke Euro massaal aan het investeren zijn in de Dollar, omdat het zo heerlijk goedkoop obligaties aanschaffen is momenteel op de beurs. Gevolg: de NASDAQ klimt hoger en hoger, met banken als ING en ABN-Amro hoog in de top. Als de Dollar een klap maakt, ontvangt Europa net zo hard de klappen....
Hierbovenop mag wel vermeldt worden dat de hele wereld GEK is op Amerikaanse producten. Iedereen koopt Coca Cola, Levis Jeans, Nike Sportschoenen, Intel en AMD processors, Microsoft Windows..... Iedereen houdt van Amerikaanse films, muziek, televisieseries, etc. In Europa wordt MEER televisie gemaakt dan in de Verenigde Staten, in het Frans, Duits, Italiaans, Spaans, (Brits) Engels, en Scandinavië. Toch kiest men bij de Nederlandse televisie ervoor om voor zowat de helft aan Amerikaanse series in te kopen, en met een beetje geluk komt er nog een Duitse Krimi bij, maar dan heb je het wel gehad. En schakel eens Radio 538 in, en dan hoor je dat waarschijnlijk de helft van de liedjes die binnen een uur of twee gedraaid zijn uit de Verenigde Staten afkomstig is. Ook in de voedsel en fastfoodindustrie zijn de VS populair. Zowat elke grotere stad in Nederland heeft een McDonalds die economisch rendabel is, maw er is genoeg intresse. In veel steden zijn tegenwoordig ook KFC, Burgerking en andere fastfoodketens te vinden, en zelfs Starbucks Coffee begint in Nederland door te breken, de eerste vestiging wordt in Juni 2007 op Schiphol geopend.
America Sells. Men WIL graag Amerikaanse producten hebben, zien, eten, en beluisteren.
quote:
7) Amerika is olieverslaafd met alle ernstige gevolgen van dien en ook relatief gezien zeer milieuvervuilend
Amerika is tevens het land waar - op Brazilie na - de meeste Ethanol wordt geproduceerd, en de meeste Biodiesel. Ze zijn hier momenteel zeer hard op weg om de "green technology" industrie op te bouwen, en Schwarzenegger, de gouverneur van California wil van California de "green state" maken. De uitlaatgasrestricties in California en New York zijn de strengste ter wereld, strenger dan welk Europees land dan ook bijvoorbeeld.
quote:
8) Amerika heeft een immorele buitenlandse politiek: zij willen geen vrijheid, democratie of rechtstaat brengen in andere landen, maar landen voor hun economische karretje spannen.
Dankzij deze immorele buitenlandse politiek was West Europa in 1955 weer een sterke mogendheid met een sterke infrastructuur en stabiele regeringen, en was de economie van West Duitsland weer op het niveau van 1933. Dankzij deze immorele buitenlandse politiek werd Japan de financieel en technologisch gezien machtigste democratie in het verre oosten, en werd Duitsland de industriele as van het nieuwe Europa.
De Verenigde Staten zijn een van de grootste investeerders in landen als Polen, Hongarije, en Tsjechie bijvoorbeeld en zijn voor een aanzienlijk deel verantwoordelijk voor de wederopbouw van hun economieën. Duitsland is de tweede investeerder in deze landen.
quote:
9) Amerikanen zijn niet bepaald slim, in ieder geval dommer dan de gemiddelde Europeaan. Van een dual flush toilet hebben ze niet gehoord en waar Slovenië zou liggen hebben de meesten echt geen idee. Ze praten zo goed als alleen maar over geld. Ze leven relatief gezien ongezond, zijn dik, en ruim 50% van de verkochte auto's zijn SUV's of truckachtige auto's. Er wonen ook relatief veel christen-fundamentalisten. En dat in het "meest vooruitstrevende" land ter wereld.
Dit is wel zo'n ontzettend DOM vooroordeel, dat ik meer twijfels zet bij de intelligentie van de persoon die dat bedacht heeft dan bij de Amerikanen zelf. Ik geef direct toe dat het onderwijsstelsel in de VS te wensen overlaat waardoor veel mensen minder kansen krijgen. Dat men ongezonder leeft in de VS is ook een feit, maar dat de Amerikaanse
mens per definitie dommer zou zijn dan de Europese
mens is echt klinkklare onzin.
Ten eerste: De Verenigde Staten hebben enkele van de beste universiteiten in de wereld, en produceerden enkele van de grootste geleerden ter wereld. In dit land zijn o.a. de telefoon, de computer chip, de personal computer, de air-conditioning, het vliegtuig en de kleurentelevisie ontworpen. In dit land worden de meest geavanceerde militaire technieken ontworpen, heeft men een groot deel van de moderne chirurgie toegepast - waaronder de eerste longtranplantatie, de eerste levertransplantatie, de eerste pacemaker en kunstmatig hart, en heeft het meest vooruitstrevende kankeronderzoek ter wereld.
Het Internet, vele programmeertalen, vele computerprogramma's die we allemaal dagelijks gebruiken, en het grootste deel van de huidige computertechnieken (denk aan CPU, Grafische kaarten, harde schijven, etc) zijn allemaal in de VS ontwikkeld.
Ten tweede: Vraag een Nederlander wat de hoofdstad van Montana is, in welke staat het grootste National Park ligt, welke staten de Columbia River doorkruist, hoeveel provincies Canada telt (en ze noemen) en wie de 3e in de rij is voor het Presidentschap mochten zowel President als Vice President overlijden, dan weten slechts enkelen dit te noemen. E.e.a. wordt versterkt door de Nederlandse televisie. Vroeger had je de Vakantieman met Frits Bom, waar men Nederlanders langs de Costa-Del-Sol vroeg waar ze nu eigenlijk waren door het aan te wijzen op een kaart met Europa, waarbij sommigen zelfs Engeland en Griekenland aanwezen, en eentje zelfs Belgie. Geografische onbekendheid geldt voor alle mensen, want als je in Amsterdam zomaar mensen op straat gaat aanspreken en ze vragen gaat stellen over de aardrijkskunde van Noord Amerika, dan kom je echt niet veel verder dan dat je in Noord Amerika gaat vragen over Europa.
Ten derde: Alleen in Nederland hebben we omroepen met een Christelijke voorkeur op door BELASTINGCENTEN betaalde televisisiestations. Alleen in Nederland hebben we een Gerformeerde basisschool, een Katholieke basisschool, een Protestante en Islamitische basisschool
door belastinggeld betaald. In de Verenigde Staten zijn alle scholen die door de overheid betaald worden "public" schools, ofwel zonder religieuze instelling. Vandaar dat de hele "intelligent design" discussie ook op gang kwam, omdat de scholen zich niet willen verbinden aan een religie, en dat als een religieus aspect wordt gezien. Maar een Katholieke scholengemeenschap ofwel een Katholieke Highschool? Ze zijn er wel, maar dan alleen PRIVE betaald, niet door belastingcenten.
Nederland is tevens het enige land in de EU dat naast de Verenigde Staten GOD op het geld heeft staan. In steden als Rijssen, Ede, Harderwijk, Staphorst, en vele andere kleine dorpjes in Overijssel, Drenthe en Zeeland worden vrouwen vaak nog zwaarder onderdrukt dan bij de Islam normaal is. In Rijssen is al eens een controversie ontstaan doordat verkrachtingen van een 16 of 17 jarig meisje door een familielid als "straf" voor het omgaan met iemand van het andere geloof onder de mat zijn geveegd en "intern zijn opgelost". Mijn (katholieke) oom moest zichzelf laten bekeren tot gereformeerde, en moest een jaar lang wekelijks aanwezig zijn in de gereformeerde kerk voordat hij ook maar mocht OMGAAN met zijn huidige vrouw. Hij zette door en alles kwam goed, maar het geeft wel een beetje aan dat Nederland ook barst van de Christelijke fundamentalisten. Sterker nog, in Nederland mag er dan wel een homohuwelijk zijn, maar zo ongeveer 30% van de ambtenaren die huwelijken sluiten in Nederland weigeren uit principe en geloofsovertuiging dit huwelijk te sluiten. In Barneveld was het zelfs zo dat er NIEMAND beschikbaar was voor een aldaar wonen homokoppel, en moest men
op belastinggeld een ambtenaar uit Amersfoort halen.
Er zijn in de VS inderdaad Christen-fundamentalisten. Maar ga alstublieft niet doen dat Nederland zo'n ontzettend tolerant landje is waar homohuwelijken door iedereen geaccepteerd worden, want dat is echt niet zo. We spenderen in dit landje behoorlijk wat belastingcenten aan zaken die met het geloof te maken hebben, en dat gebeurd in de VS toch op een veel lager pitje.
quote:
10) Amerika is extreem arrogant: ze dulden zeer weinig kritiek, zelfs als deze kritiek zeer zinvol is (bijvoorbeeld op het gebied van energiebesparing). Iedereen die (rationeel terechte) kritiek heeft is een Amerika-hater. Michael Moore is een Amerika-hater omdat hij het fragiele Amerikaanse zorgsysteem aan de kaak stelt. Naar de UN luisteren ze ook amper en elke resolutie jegens Israël steken zij als vaak enige land een stokje voor.
Wat betreft Israël: Dat valt in hetzelfde straatje als resoluties jegens Taiwan die door China geblokkeerd worden, resoluties jegens kernproeven die door Frankrijk werd geblokkeerd (en pas jaren nadat ze klaar waren met testen in Mururoa weer aan de kaak werd gesteld), en resoluties jegens Tsjetsjenie of andere voormalige sovjetrepublieken die door Rusland worden geblokkeerd. Overigens is Duitsland vaker tegen of voor een bepaalde resolutie jegens Israël dan de Verenigde Staten, alleen dit eerste land kent geen vetorecht.
Wat betreft arrogantie: Je hebt voor een deel gelijk. Maar aan de andere kant is het ook zo dat dit voor zoveel landen geldt. Er zijn weinig andere landen die zo trots zijn op hun eigen land, maar ook in Frankrijk en Duitsland hebben ze daar een handje van. Michael Moore heeft verder gelijk, en wordt ook zo behandeld door veel Amerikanen, velen vinden hem namelijk een held.
quote:
Oh, en dit topic gaat niet over de positieve invloeden die Amerika gebracht heeft, want open daar dan maar een apart topic over. Ga aub even in op de 10 stellingen.
Tja, sorry hoor.... maar als je het gaat hebben over de negatieve invloeden die Amerika gebracht heeft, dan mogen daar best een stel positieve invloeden tegenover staan natuurlijk. Anders is het net zoiets als discussiëren over hoe slecht roken is, zonder dat je de positieve dingen mbt roken erbij zou mogen halen. Onzin dus, als je met negatieve (en trouwens niet of zeer slecht onderbouwde) vooroordelen komt, dan mogen die best verdedigd worden met de positieve effecten daarvan.
Jouw kritiek is erg eenzijdig en zo goed als niet onderbouwd. Ik heb helemaal geen problemen met kritiek tegen Amerika hoor, en dat heb je ook wel kunnen opmaken uit deze post, en andere posts die ik heb gedaan. Maar ik heb zelden iemand gezien die op zo'n trieste manier een stel vooroordelen neerzet, en met geen enkele argumentatie verder 10 punten neerzet om zo met een stel anti-amerika one-liners zieltjes te winnen.
Als je weer zo'n topic begint, neem voortaan even de moeite om je standpunten te onderbouwen. En het ook weer jammer dat je ook niet naar de feiten hebt gekeken voordat je dit topic opende.....