Ow, een dotterbloemquote:Op maandag 16 april 2007 02:12 schreef Killer_Mom het volgende:
wat heb je gekocht? vertel t meteen. een viooltje of zo? laat ons niet in afwachtende spanning. ondraaglijk![]()
Heel nat houden.quote:Op maandag 16 april 2007 02:14 schreef Bluezz het volgende:
[..]
Ow, een dotterbloem
En dat in een tuin zonder vijver. Maar de verkopert verzekerde me dat het best kon, kwestie van pappen en nathouden.
Oh nou ik je toch spreek, de bluezzemansia gaat voorspoedig![]()
Weet ikquote:Op maandag 16 april 2007 02:23 schreef vronie het volgende:
Heel nat houden.
Maar ik weet niet of je huisdieren hebt,maar de Dotterbloem is zeer giftig.
t kan nu naar buiten, lekker in de zonquote:Op maandag 16 april 2007 02:14 schreef Bluezz het volgende:
[..]
Ow, een dotterbloem
En dat in een tuin zonder vijver. Maar de verkopert verzekerde me dat het best kon, kwestie van pappen en nathouden.
Oh nou ik je toch spreek, de bluezzemansia gaat voorspoedig![]()
Ik heb dat ook gedaan hoor.quote:Op maandag 16 april 2007 13:45 schreef Bluezz het volgende:
Xebmansia, daar kan ik niet tegenop hoor, ik heb n.l. op aanraden van DM de eerste scheutjes eraf geknipt
Dus het is wel wat minder hier
[afbeelding]
En de hibiscus loopt uit,ik vond het zo'n stuk dood hout, had hem er bijna uitgerukt
[afbeelding]
Ja, ik geloof het eigelijk meteen. Ik had het gedaan zodat ik ze vanonder water kon geven, want ik heb geen andere bakjes meer. En ook omdat het overtollig water anders op de beneden liggende bakjesquote:Op dinsdag 17 april 2007 22:16 schreef Xebber het volgende:
Dat zilverfoliepapier zou ik ook weghalen, het houdt de warmte vast waardoor de potjes té warm worden waardoor de wortels die tegen de potjes aan zitten kunnen verschroeien!
Pfffff, wat heb ik eigelijk niet gezaaid. Het meeste eenjarig trouwens. Een opsomming:quote:Op woensdag 18 april 2007 08:23 schreef senesta het volgende:
Wat ben je allemaal aan het zaaien?
slakken oprapen in de nacht met een zaklamp werkt ook goed, wel even de buren waarschuwen dat er geen inbreker is.quote:Op woensdag 18 april 2007 08:59 schreef senesta het volgende:
Wat een kleurige potten, leuk!
Hier gelukkig geen luis, wel slakken, meestal zet ik een bordje bier op de grond als het met slakken te gortig word.
Help jij me even onthouden dat ik a.s.a.p een foto van je winde plaatsquote:Op woensdag 18 april 2007 22:29 schreef Bluezz het volgende:
Wauw Sorbootje, dat ziet er goed uit![]()
Die sierappel is leuk zeg!
Ja, er zijn mini-fruitboompjes! Ik had in mijn vorige tuin zelfs een mini perzik die 1-2 minivruchtjes (maar superlekker) per jaar gaf...quote:Op donderdag 19 april 2007 00:17 schreef Killer_Mom het volgende:
iemand een idee voor een boompje te plaatsen op een stukje van 2 bij 4 m ? nu staat er een wilgenkatjesboom, en kei dood ook, ik vond t toch al niks,
ik zoek iets wat niet hoger gaat als 2 meter, snoeien is geen bezwaar, vraag dat katjes boompje maar. iets van perenboom , of appelboom, die kun je ook best kompackt houden. geen den of connifeer of een breedgroeiende struik .........of zo.
Heb de rose variant, maar wanneer zou ik moeten knippen? En dan alles?quote:Op donderdag 19 april 2007 00:01 schreef Killer_Mom het volgende:
[..]
van de Helleboris Nigger, [ die dus heel lichtgroen is, bijna wit. ] heb ik alle bladeren afgeknipt, die worden bruin, de bloem is nog mooi. ergens gelezen dat dat moet.
Winde, winde? Ik zie hier geen windesquote:Op donderdag 19 april 2007 00:17 schreef dutch-mamma het volgende:
Help jij me even onthouden dat ik a.s.a.p een foto van je winde plaats
Doe dan wel de Escar-go korrels!quote:Op donderdag 19 april 2007 09:21 schreef madelief68 het volgende:
Dank je Senesta voor het compliment.
Wow Sorbootje,
lijkt me heerlijk in die tuin te werken en alles te zien opkomen en bloeien.![]()
Voor slakken gebruik ik van die slakkenkorrels, milieu- en diervriendelijk (behalve voor slakken dan).
Werken goed en ik vind enkel lege slakkenhuisjes terug. Werken ook tegen naaktslakken trouwens.
ongeveer alle bladeren, de bloemen nog niet, als ze bruin worden, tegen de zomer dan wel in Groeie en Bloei vertelde een kweker dat hij de bladeren wegknipt in november voor de vorst. ik heb dat nu pas gedaan, van die stugge bladeren zijn dat,quote:Op donderdag 19 april 2007 09:23 schreef madelief68 het volgende:
[..]
Heb de rose variant, maar wanneer zou ik moeten knippen? En dan alles?
japanse sierkers misschien? smaakt goed op de eettafel buiten , zo ook de bloesem van de kersenboom bij de buren. wij eten gewoon door, puurnatuur in je salade'squote:Op donderdag 19 april 2007 14:34 schreef Bluezz het volgende:
[..]
Winde, winde? Ik zie hier geen windes
Is goed
Madelief wat een heerlijke vrolijke tuin heb jij toch
Oh en hier is de tuin helemaal roze, bezaait met roze blaadjes van de boom (geen idee hoe het ding heet) van hiernaast
Heb de mijne op half schaduw half zon plek staan. Op het kaartje staat ook zon/ schaduw. En snoeien doe ik alleen als-tie helemaal is uitgebloeid en verdroogd. Dan knip ik alles weg wat dood is.quote:ik zie op een foto de wolfsmelk zo mooi groeien, mijne is 3 stokjes en 3 bloemetjes, eerst een hele pol, moet ik die ooit snoeien? ik heb ze op een andere plek uitgegraven, misschien staat ze nu verkeerd, in de voortuin, met heel veel zon.
lachen, Brugmansia is t zeker niet, wachten tot t in bloei staat en kijken wat t is, of gewwoon uittrekken,quote:Op dinsdag 24 april 2007 12:53 schreef Xebber het volgende:
Het blad ziet er uit als de Brugmansia.
Nee, ik zou het écht niet weten.
heb ze tot nmu toe allemaal uitgetrokken ,z e komen op alle verschillende plekken omhoog en in een razend tempoquote:Op woensdag 25 april 2007 01:53 schreef Killer_Mom het volgende:
[..]
lachen, Brugmansia is t zeker niet, wachten tot t in bloei staat en kijken wat t is, of gewwoon uittrekken,
Ik heb ook allemaal beestjes.quote:Op woensdag 25 april 2007 18:34 schreef Sorbootje het volgende:
Ik sta versteld van de hoeveelheid vreetbeestjes in mijn tuin. Je kunt echt zo goed merken dat het nauwelijks winter is geweest! Mijn akeleien zitten onder de rupsjes, zit geen blad meer aan. Mijn korenbloemen zitten onder de kevertjes... NIET LEUK! Maar ja, ik wil niet naar de bestrijdingsmiddelen grijpen. Dus het is niet anders!
er zijn zat eco-bestrijdingsmiddelen , zelfs luizen kan je met wat zeep en water vermengt bestrijdenquote:Op woensdag 25 april 2007 23:11 schreef assepoes het volgende:
[..]
Ik heb ook allemaal beestjes.Mn luizen en in de voortuin wollige luizen oid op de buxus . Ik heb ook geen zin om naar de bestrijdingsmiddelen te grijpen, maar ik ga denk ik toch maar kijken of ik ik biologisch kan vinden, anders gaan mijn buren weer zeiken.
![]()
mijn blauwe regen is ook maar een stengel met blad maar ik hoop dat ik toch nog wat kleur in krijgquote:Op donderdag 26 april 2007 19:36 schreef assepoes het volgende:
Ik heb de buxus uit de voortuin gesnoeid. Bleek het geen luis te zijn, maar een een of ander kleverig schaafsel van de buurman.Hij was pas met een verbouwing bezig.
Die blauwe regen is prachtig. Mijne is nog maar een zielig stokje.
aai kijk dat wist ik niet, ik heb hem pas het tweede jaar nuquote:Op vrijdag 27 april 2007 00:10 schreef Maneki.Neko het volgende:
Blauwe regen bloeit pas in het 3e jaar, dus als je hem net geplant hebt moet je het nog ff met een zielig stokje doen
Ik heb mijne vorig jaar geplant en die begint nu een aardig gestel te krijgen. Ik kan niet wachten tot volgend jaar
Sering kun je na de bloei snoeien. Afzagen op 50cm boven de grond, dan zal hij volgend jaar wild vertakken. De mooiste takken laten staan en hem dan netjes bijhoudenquote:Op donderdag 26 april 2007 23:44 schreef Charisma het volgende:
[..]
mijn blauwe regen is ook maar een stengel met blad maar ik hoop dat ik toch nog wat kleur in krijg
en ja inderdaad is de gele een ranonkel, inmiddels zijn ze wat minder mooi , het warme weer heeft ze snel laten verbloeien
gaan jullie jullie sering eigenlijk snooien? ik heb inmiddels een boom maar wordt mij te hoog.
wei weet dat of dat kan ?
is dat zo? ik vroeg het nog aan een tuinman bij on sin de straat en die zij nooit snoeienquote:Op vrijdag 27 april 2007 20:40 schreef Maneki.Neko het volgende:
[..]
Sering kun je na de bloei snoeien. Afzagen op 50cm boven de grond, dan zal hij volgend jaar wild vertakken. De mooiste takken laten staan en hem dan netjes bijhouden
als er geen groene blaadje aankomen gaat t niet goed. Hortensia's kun je "stekken" door een tak te buigen en een gedeelte in de grond in te graven, daar krijg je jonge planten uit die t met voldoende water goed doen, erna uitsteken en op de plaats zetten die je wil. moet kunnen.quote:Op woensdag 16 mei 2007 10:23 schreef Sjefke13 het volgende:
Ik heb nu sinds van de winter een tuin, en die ben ik aan het opknappen. Ligt nu nieuwe bestrating in en een nieuwe schutting. Nu heb ik nog een oude schutting en die wil ik laten begroeien met een klimhortensia. Ik heb van een plant de stengels afgeknipt en die in de grond gezet en dat afgedekt. Maar heb eigenlijk niet zoveel verstand van stekken. Zijn er dingen waar ik op moet letten? En hoe zie ik dat het goed gaat?
snoei m maar tot een meter onder de grond. snoeien tot een meter boven de grorond kan ook, maaar dan heb je in t voorjaar een lelijke knoest met uitlopers. geen mooi gezicht . bij een sering heb je 2 keuzes, of t wordt een mega struik, of ieder jaar snoeien vanaf t eerste jaar.quote:Op vrijdag 27 april 2007 20:56 schreef Charisma het volgende:
[..]
is dat zo? ik vroeg het nog aan een tuinman bij on sin de straat en die zij nooit snoeien
ik vind hem nu ook te groot geworden en van onder kaal en er komen heel veel kleine takjes uit de gond , vertakkingen dus
zal hem eens gaan snooien maar hij zal dan een jaar niet in de bloei staan toch?
die boom van mij is zeker 4.50m hoog hoeveer moet ik hem terugsnooien?
onder de grond kan ik toch niet snooien?quote:Op vrijdag 18 mei 2007 01:49 schreef Killer_Mom het volgende:
[..]
snoei m maar tot een meter onder de grond. snoeien tot een meter boven de grorond kan ook, maaar dan heb je in t voorjaar een lelijke knoest met uitlopers. geen mooi gezicht . bij een sering heb je 2 keuzes, of t wordt een mega struik, of ieder jaar snoeien vanaf t eerste jaar.
quote:Op vrijdag 18 mei 2007 15:38 schreef dutch-mamma het volgende:
Bluezz!!! Je winde heeft knoppen!!!
Killer mom? wil je nog eens kijken na mijn boom/ inmiddels heb ik al wat takken ingekort maar helemaal tot 1 meter wil ik dat niet doen, dat is toch zonderquote:Op vrijdag 18 mei 2007 01:49 schreef Killer_Mom het volgende:
[..]
snoei m maar tot een meter onder de grond. snoeien tot een meter boven de grorond kan ook, maaar dan heb je in t voorjaar een lelijke knoest met uitlopers. geen mooi gezicht . bij een sering heb je 2 keuzes, of t wordt een mega struik, of ieder jaar snoeien vanaf t eerste jaar.
ziet er goed uit als je die takken afzaagt.quote:Op dinsdag 22 mei 2007 02:25 schreef Xebber het volgende:
[afbeelding]
Ik zou deze 2 punten weghalen. Voor zover ik dan op de foto kan zien heb je dan weer een compacte Sering.
Dat ga ik doenquote:Op dinsdag 22 mei 2007 11:01 schreef Killer_Mom het volgende:
de sering in de volle grond en in t zonnetje zetten, en dan wordt hij ook groot, na de bloei kun je m snoeien om een beetje model te houden.
Maak dan nog eens een foto van je Sering, zoals hij er nú uit ziet?quote:Op dinsdag 22 mei 2007 17:47 schreef Charisma het volgende:
dus die twee punten af en niet de top snoeien? chipsik heb al wat takken afgehaald..mmmh effus kijken..
heb nog niet gezaagt verder, dat komt morgen met dat mooie weer wel en dan maak ik ook weer fotosquote:Op dinsdag 22 mei 2007 22:17 schreef Xebber het volgende:
[..]
Maak dan nog eens een foto van je Sering, zoals hij er nú uit ziet?
Het lijkt me Bijenkorfje (Prunella vulgaris)quote:Maar mijn vraag is deze, onderstaand (on?)kruid groeit aan de voet van mijn roos. Wel handig is een aardige bodembedekker (voor zolang het mag) en laat zich keurig met wortel en al verwijderen. Het heeft 2-kleurige stengels en oogt niet onaardig eigenlijk. Het groeit wel vlot, maar laat zich makkelijk bijhouden. Maar wat is het eigenlijk? Ik kan ik het misschien beter wel weg halen?
Oftewel, de gewone Brunel. Die heb ik in de tuin, meeverhuisd met een kadootje van mijn moeder. De Brunel wordt bij mij nooit zo groot, slechts een centimeter of 30 hoog. Wel een schattig bloemetje, ik laat hem vooralsnog gewoon zijn gang gaan als bodembedekker. Liever Brunel dan de roodbladige Oxalis.quote:Op zaterdag 26 mei 2007 15:47 schreef ApusApus het volgende:
[..]
Het lijkt me Bijenkorfje (Prunella vulgaris)
Mooi plantje met leuke paarse bloemetjes in de vorm van een .... heel goed ja .. bijenkorfje.
Dat is een tulpenboom, Liriodendron Tulipifera. Wat een mooi exemplaar heb jij!quote:Op zondag 27 mei 2007 01:17 schreef popolon het volgende:
Ik heb een vraagje. In de tuin staat en grote boom waar elk voorjaar mooie bloemen aankomen. Ik heb alleen geen flauw idee wat de naam is van deze boom. Iemand een idee?
Je hebt gelijk, ik zie het. Bedankt.quote:Op zondag 27 mei 2007 10:51 schreef Grobbenkuiken het volgende:
[..]
Dat is een tulpenboom, Liriodendron Tulipifera. Wat een mooi exemplaar heb jij!
Wat een schitterende bloemen zijn dat toch en wat mooi geschoten.quote:Op zaterdag 26 mei 2007 20:05 schreef jack4ya het volgende:
Een van de rozen van de vorige bewoners, uiteraard behouden.
[afbeelding]
Clematis vol in bloei
[afbeelding]
Ooievaarsbek... (een geranium variant)
[afbeelding]
Poppy's voor het huis!
[afbeelding]
[afbeelding]
hebbe???/ verzaaien zich in hele tuinquote:
Wauw, goeie grond en een groene blik mss?quote:Op maandag 28 mei 2007 10:39 schreef Charisma het volgende:
hebbe???/ verzaaien zich in hele tuin
afgelopen jaar werd ik 14de van geheel Nederland met mijn zonnebloem van 4m12 ! en nu een Dgitalis van bijna 2m en ik doe echt niets bezonders![]()
is dit vingerhoeds kruid of zoiets, en giftig?quote:Op maandag 28 mei 2007 10:39 schreef Charisma het volgende:
[..]
hebbe???/ verzaaien zich in hele tuin
afgelopen jaar werd ik 14de van geheel Nederland met mijn zonnebloem van 4m12 ! en nu een Dgitalis van bijna 2m en ik doe echt niets bezonders![]()
quote:Op dinsdag 29 mei 2007 01:29 schreef Killer_Mom het volgende:
[..]
is dit vingerhoeds kruid of zoiets, en giftig?
die digeebeet lijkt net zoiets als mijn bijna 2.5 meter brugmansia, ik kan er ook niks aan doen,
stuur maar. krijg jij van mij in t najaar een monster brugmansia, van een halve meter hoog.
Omdat je [ img ] voor de link moet zetten en [ /img ] na de link. Zonder de spaties.quote:Op woensdag 30 mei 2007 21:16 schreef zeeuwse het volgende:
weet iemand waarom ik alleen het linkje te zien krijg in plaats van de foto?
Zolang het geen zevenblad, heermoes of een ander monster is, zou ik mijn zegeningen tellen.quote:Op woensdag 30 mei 2007 22:49 schreef jack4ya het volgende:
afbeelding
afbeelding
Hmmm... ik denk toch geen zevenblad, of brunel... helaas het lijkt vooralsnog niet te gaan bloeien, als het al ooit gaat bloeien. Hetgene wat me het meeste opvalt zijn de twee kleurige stengels... we wachten maar af![]()
Klik met je rechtermuisknop op de foto, selecteer de naam in eigenschappen en plak de foto hier tussen [img].....[/img]quote:Op woensdag 30 mei 2007 21:16 schreef zeeuwse het volgende:weet iemand waarom ik alleen het linkje te zien krijg in plaats van de foto?
mooi zo, iedere week een handvol kunstmest en iedere dag veel water . ook als t regent.quote:Op woensdag 30 mei 2007 06:57 schreef Bluezz het volgende:
"het stokje" doet het inmiddels goed, en staat lekker in de volle grond
quote:Op donderdag 31 mei 2007 00:28 schreef Grobbenkuiken het volgende:
[..]
Klik met je rechtermuisknop op de foto, selecteer de naam in eigenschappen en plak de foto hier tussen [[url=.....]afbeelding[/url]]
Jouw foto:
[afbeelding]
Mooie Akelei![]()
Nou heermoes heb ik ook, wat een ONkruid is dat! Welke monsters ken je nog meer dan. Ik ken nog net een paardebloem en dat is het.quote:Op woensdag 30 mei 2007 23:51 schreef Grobbenkuiken het volgende:
[..]
Zolang het geen zevenblad, heermoes of een ander monster is, zou ik mijn zegeningen tellen.
Heermoes...quote:Op donderdag 31 mei 2007 08:36 schreef jack4ya het volgende:
[..]
Nou heermoes heb ik ook, wat een ONkruid is dat! Welke monsters ken je nog meer dan. Ik ken nog net een paardebloem en dat is het.
(Heermoes moest ik ook opzoeken, ik herkende 'm wel gelijk)
Dito!quote:Op donderdag 31 mei 2007 13:27 schreef Koningin het volgende:
Ik houd me ook aanbevolen voor een 'stokje' Brugmansia![]()
![]()
quote:Op donderdag 31 mei 2007 13:07 schreef dutch-mamma het volgende:
Effe snel fotootje gemaakt want drukdrukdruk en daarom beetje wazig en kwaliteit tikkie ruk en zo...
BLUEZZZZZ!!!!!!!
Kijk eens naar je windekind...!![]()
[afbeelding]
quote:Op donderdag 31 mei 2007 23:12 schreef Maneki.Neko het volgende:
Handmatig wegvangen ben ik bang..
Wow...!!!quote:Op donderdag 31 mei 2007 14:13 schreef Xebber het volgende:
Mijn Brugmansia heeft knoppen.![]()
[afbeelding]
Oh, dus jij hebt ook van die aangevreten bladeren?quote:Op vrijdag 1 juni 2007 01:11 schreef Killer_Mom het volgende:
mooi dat mijn stokjes t goed doen, die van Xebber zijn al echt op weg om 2.5 meter te worden,
mijne zijn nog niet zo groot. ggen een knopje, maar dat komt wel . en ik heb ook alweer afgevreten bladeren. ieder jaar .
iets van beesten zit erop. [ volgens mijn mom zijn t sprinkanen, ik heb er nog nooit een beest op gezien, ]
dat is duidelijk, met watergeven sproei ik de onderkant van de bladeren schoon. verdelgingsmiddelen zou ik niet gebruiken. de aangetaste bladeren erafknippen, en .......onkruid vergaat niet, daar hebben de planten geen last van.
Hmmzz, ik zie een koekoeksbloem in jouw pot. Lijkt niet op zeepkruid, lijkt wel op koekoeksbloem.quote:Op zaterdag 2 juni 2007 13:44 schreef madelief68 het volgende:
Hallo,
iemand enig idee wat dit is? Ik heb zowel zeepkruid als koekoeksbloem gezaaid, maar weet niet wat dit is.
en als ik het op internet opzoek, voldoet deze plant eigelijk aan geen van beide omschrijvingen. De steel en
bladeren van deze plant zijn heel anders![]()
dik schandalig ,quote:
quote:
Tradescantia, geloof ik. Vraag me niet naar de Nederlandse naamquote:Op maandag 4 juni 2007 13:59 schreef Radyhyn het volgende:
Ik weet niet wat dit voor plant is. Hij is erg mooi maar hij staat opeens overal!
[afbeelding]
Tradescantia inderdaad. Oftewel: Vaderplantquote:Op maandag 4 juni 2007 16:51 schreef dutch-mamma het volgende:
[..]
Tradescantia, geloof ik. Vraag me niet naar de Nederlandse naam![]()
Grappig. Ik kende hem alleen als eeendagsbloem.quote:Op maandag 4 juni 2007 18:19 schreef Xebber het volgende:
[..]
Tradescantia inderdaad. Oftewel: Vaderplant
Info
daar heb ik ook een paar bossen van staan, mijn mom noemde ze daglelys , eendags bloemen zijn t zeker, ik vind ze wel mooi, en ze komen op de raarste plaatsen uit.quote:Op maandag 4 juni 2007 22:22 schreef assepoes het volgende:
[..]
Grappig. Ik kende hem alleen als eeendagsbloem.
kijk, weer wat geleerd. misschien dat mijn stokjes te warm stonden, tegen de tijd dat ze naar buiten konden hadden ze al veel bladeren, en die waaide half mei altijd af en om.quote:Op maandag 4 juni 2007 10:10 schreef Xebber het volgende:
[..]
Knoppen zijn nu een centimeter of 7/8 lang.
Ik had overigens 3 stekken van K-M gehad via de post. Eén daarvan staat bij mijn ouders, en die heeft ook nog geen knoppen.
De andere 2 heb ik gehouden. Bij één daarvan heb ik de scheuten weggehaald toen we het daarover hadden, bij de andere niet. Bij degene waar nu knoppen in zitten heb ik dus de scheuten laten zitten. Zo kan ik dus precies het verschil zien tussen die 2 stokken. De andere is dus ook nog een stuk kleiner, maar groeit ook hard.
die heb ik inderdaad ook ! ze zijn wel mooi en als het te veel worden dan haal ik ze gewoon eruit, heb ik met andere planten nu ook gedaan, bij voorbeeld de distel, die heeft echt een knol aan wortelen zeg !!!quote:Op dinsdag 5 juni 2007 00:11 schreef Killer_Mom het volgende:
[..]
daar heb ik ook een paar bossen van staan, mijn mom noemde ze daglelys , eendags bloemen zijn t zeker, ik vind ze wel mooi, en ze komen op de raarste plaatsen uit.
Yep!quote:Op dinsdag 5 juni 2007 14:15 schreef Bluezz het volgende:
Lekkere kleurtjes zo op je balkon!
Én ik zie de winde![]()
Jaquote:Op dinsdag 5 juni 2007 16:14 schreef dutch-mamma het volgende:
Yep!![]()
Wist je dat-ie 's morgens blauw begint en 's middags roze-paars eindigt?
Schmoopy, bedankt!quote:Op dinsdag 5 juni 2007 21:58 schreef Bluezz het volgende:
Deze komt bij Shmoopy vandaan, die is de oermoeder van onze windes
bij mij staat die in een potquote:Op woensdag 6 juni 2007 07:53 schreef dutch-mamma het volgende:
[..]
Schmoopy, bedankt!![]()
Bij deze is de winde herdoopt tot Fok-winde
Winde? ik heb al heermoeskruid, zevenblad en ook winde en nog meer van dat zooitje, die drie zijn echt erg.quote:Op woensdag 6 juni 2007 12:21 schreef jack4ya het volgende:
Herinneren jullie mijn onkruid nog van een paar posts geleden?
Het lijkt erop dat ie knoppen gaat krijgen![]()
Dus misschien dat we, nou ja ik in ieder geval, wat duidelijk gaan krijgen over wat het nou precies is.
(En toen bleek het monsterlijk onkruid)
EEN slak? joh ik heb er honderden !! zet gewoon biervallen neer en daar verzuipen ze inquote:Op donderdag 7 juni 2007 01:01 schreef Killer_Mom het volgende:
[..]
Winde? ik heb al heermoeskruid, zevenblad en ook winde en nog meer van dat zooitje, die drie zijn echt erg.
en een dikke slak, Rill.. mijn enige bonzai boompje zet ik half mei in in een van de potten buiten, tot nu bij de violen, straks in de schaduw van de Brugmansia, daar krijgt t veel water en mest, enzo. t gaat al 4 jaar goed. ik pak dat bonzaitje [om te snoeien] eruit en eronder zit een dikke naakktslak, paars blauw. met een grote schop heb ik t ding in de container gegooit, ik moest er bijna van kotsen,
tuinieren is leuk . maar die creeps geven me rillingen.![]()
Ha bij mij ook... alleen heb ik het idee dat ik oude bollen ofzo heb. Kan dat? De dahlia heeft wel wat knoppen, maar de gladiolen, fresias en de anemonen (van zo'n kadopakket) laten nog geen knop of aanzet tot knop zien. Of ben ik soms weer te vroeg, maar dat komt omdat het loof al een week of 2/3 staat.quote:Op donderdag 7 juni 2007 07:51 schreef Maneki.Neko het volgende:
Mijn dahlia`s en gladiolen komen opHier en daar begint een verdwaalde tulp zijn neus te laten zien en de hortnesia`s kleuren blauwpaars
Nooit gedacht dat ik tuinieren zo leuk zou vinden
Yuck..ik heb perken en bakken vol hosta.s slakkengevoelig maar bijna nooit een gezien, maar die ene onder mijn bonzai. dat mag niet,quote:Op donderdag 7 juni 2007 01:14 schreef Charisma het volgende:
[..]
EEN slak? joh ik heb er honderden !! zet gewoon biervallen neer en daar verzuipen ze in![]()
sta niet verbaasd dat als je de container weer opent dat ze aan het deksel plakt !!![]()
Ga er maar van uit dat het exit violen is. Ze kunnen niet tegen warm weer. En onder "warm weer" versta ik élk weer vanaf mei-juni... daar kunnen ze echt niet tegen.quote:Op donderdag 7 juni 2007 10:32 schreef Maneki.Neko het volgende:
Die roosDoet het goed
Mijn dahlia`s laten ook nog geen knoppen zien hoor, maar er begint zich wel een struik te vormen
Voor blauwe hortensia`s heb je een speciale mix die je er in het voor- en najaar bij moet doen. Roestige spijker staat me ook iets van bij, maar ik ben dan bang dat m`n struik het loodje legt
Cosmos van eigen zaai doet het hier ook geweldig, heeft al behoorlijk wat knoppen en bloemen laten zien. Enige wat het hier niet lekker doet zijn de violenDie zijn bruin en geel
Die willen we graag zien.quote:Op zaterdag 9 juni 2007 01:36 schreef Bluezz het volgende:
Violen gaan best lekker hier
En de nieuwe struikroos gaat ook als een speer
en de kleur is.... PAARS!quote:Op woensdag 6 juni 2007 12:21 schreef jack4ya het volgende:
Herinneren jullie mijn onkruid nog van een paar posts geleden?
Het lijkt erop dat ie knoppen gaat krijgen![]()
Dus misschien dat we, nou ja ik in ieder geval, wat duidelijk gaan krijgen over wat het nou precies is.
(En toen bleek het monsterlijk onkruid)
na een oogst? ik heb nu pas 3 groene aardbeien in mijn aarbeihangplekken. en een paar bloemetjes. ik heb achterlijke aardbeien dit jaar. niet verwisselen met Aambeien. misschien staan die wel in die pot.quote:Op zondag 10 juni 2007 21:48 schreef Susanne81 het volgende:
Wie oh wie heeft er verstand van aardbeienplanten?
Ik heb een hangbak met drie planten erin waar erg veel aardbeien in groeien. Aangezien ze allemaal mooi rood zijn, heb ik ze net geplukt. Maar nu is de plant erg kaal...Heb ook niet het idee dat er nieuwe aardbeien op komst zijn. Er zitten in ieder geen bloemetjes meer in. Ik kan me haast niet voorstellen dat het na 1 'oogst' afgelopen is of is dat wel zo?
niet lang, leuk om kinderen te leren om in bijna open kelken te knijpen. vernielen er niks aan, bij ons is dat ieder jaar hobby van die kruimels van neefjes en nichtjesquote:Op zondag 10 juni 2007 22:25 schreef Xebber het volgende:
Hoe lang kan 't duren voor de Brugmansiaknoppen open springen...
Ik heb al drie flinke bakken geplukt. Ze waren zo mooi glanzend rood dat ze bijna nep leken. Maar nu ben ik bang dat het hierbij blijftquote:Op zondag 10 juni 2007 22:20 schreef Killer_Mom het volgende:
[..]
na een oogst? ik heb nu pas 3 groene aardbeien in mijn aarbeihangplekken. en een paar bloemetjes. ik heb achterlijke aardbeien dit jaar. niet verwisselen met Aambeien. misschien staan die wel in die pot.
[ note] niet posten na een dagje terras }
ik wens t je toequote:Op zondag 10 juni 2007 23:14 schreef Susanne81 het volgende:
[..]
Ik heb al drie flinke bakken geplukt. Ze waren zo mooi glanzend rood dat ze bijna nep leken. Maar nu ben ik bang dat het hierbij blijft![]()
Yuppie, nog even en jullie zijn familie. de plantenwereld is klein.quote:Op dinsdag 12 juni 2007 12:38 schreef Xebber het volgende:
Monster. Dacht ik al. Lang niet meer geweest, maar mijn wijlen grootouders woonden in Monster, vlakbij die kerk. Mijn moeder is er ook geboren.
euh, hierbij ook gewoon bij een tuincentrum hoor... Is er dan met de aanlevering ofzo?quote:Op woensdag 13 juni 2007 14:54 schreef senesta het volgende:
Ik heb nog twee brugmansia's besteld, ik heb er toch op internet nog kunnen vinden.
Foto van een brugmansia 'sanguinea' bloem:
[afbeelding]
En nog één voor in de voortuin, de brugmansia 'Morgensonne'":
[afbeelding]
U roept.....quote:Op woensdag 13 juni 2007 15:36 schreef Xebber het volgende:
Eigenlijk zouden we een Brugmansiatopic moeten openen!
Prachtig!quote:
Foto's?!quote:Op donderdag 14 juni 2007 09:16 schreef jack4ya het volgende:
Waarom doet mijn tuin aan super-sizen... het lijkt de McDonalds wel...
Mijn ridderspoor... zou ong 125cm moeten zijn. is 180cm (en nóg niet uitgegroeid)
Mijn prikneus... zou ong 70cm moeten zijn. is 100cm
Mijn edelweiss... zou ong 15-20cm moeten zijn. is 45cm
Dat lijkt misschien niet zo veel groter, maar sommige zaken in de tuin/potten zijn nu lekker in verhouding... not![]()
quote:Op vrijdag 15 juni 2007 01:45 schreef Killer_Mom het volgende:
goed voor de groen container, wat een troep
sorry,quote:Op vrijdag 15 juni 2007 08:23 schreef jack4ya het volgende:
wat... mandevilla is troep?
ik heb dit " probleem" ookquote:Op donderdag 14 juni 2007 09:16 schreef jack4ya het volgende:
Waarom doet mijn tuin aan super-sizen... het lijkt de McDonalds wel...
Mijn ridderspoor... zou ong 125cm moeten zijn. is 180cm (en nóg niet uitgegroeid)
Mijn prikneus... zou ong 70cm moeten zijn. is 100cm
Mijn edelweiss... zou ong 15-20cm moeten zijn. is 45cm
Dat lijkt misschien niet zo veel groter, maar sommige zaken in de tuin/potten zijn nu lekker in verhouding... not![]()
mooi! wil je een foto overzicht van je hele tuin maken, ik ben zeer benieuwd hoe die er in zijn geheel uitziet.quote:Op vrijdag 15 juni 2007 10:59 schreef Hrvat het volgende:
Wij hebben onlangs een huis gekocht van 50 jaar oud, met enkele zeer mooie volwassen planten erin.
Ik heb enkele fotos genomen van de planten die nu in bloei zijn, maar er zijn nog vele andere waar ik eigenlijk nog geen foto van gemaakt heb.
mutantenquote:Op zaterdag 16 juni 2007 09:24 schreef Charisma het volgende:
[..]
ik heb dit " probleem" ook
mijn stokroos is nou trotse 2.30m !
mijn Lupinie( nou die worden al groot) nu 1.65m
mijn distel 1.70m en de Digitalis( vingerhoed ) meet 2.30m!
en alles is eigenlijk groter dan op normaal![]()
hee die heb ik ook !waarom kortwieken/ spuiten maar! ik heb al gespoten en blijtk te helpen ookquote:Op zaterdag 16 juni 2007 21:23 schreef Killer_Mom het volgende:
[..]
mutanten, maar zoooo groot heb ik t nog niet meegemaakt. wat wel opvalt in veel tuinen zijn de gigantische bossen Hortentia's , die bij ons ook, 2 jaar geleden afgesnoeit tot aan de grond, en nu is t een grote bult bloemen.
ik heb wel in de onderste bladeren wolwit ontdekt. met een beetje pech kan ik die weer kortwieken,
[afbeelding]
ik heb even gegoogeld, je kunt wolluis met een bepaald kever bestrijden of ej neemt een wattestaafje met spriritus op en druppelt dat op de wolluis - paar keer herhalen, als het warmer wordt sterven ze sneller afquote:Op zaterdag 16 juni 2007 21:23 schreef Killer_Mom het volgende:
[..]
mutanten, maar zoooo groot heb ik t nog niet meegemaakt. wat wel opvalt in veel tuinen zijn de gigantische bossen Hortentia's , die bij ons ook, 2 jaar geleden afgesnoeit tot aan de grond, en nu is t een grote bult bloemen.
ik heb wel in de onderste bladeren wolwit ontdekt. met een beetje pech kan ik die weer kortwieken,
[afbeelding]
Dank je voor de leuke commentaar.quote:Op zaterdag 16 juni 2007 21:08 schreef Killer_Mom het volgende:
[..]
mooi! wil je een foto overzicht van je hele tuin maken, ik ben zeer benieuwd hoe die er in zijn geheel uitziet.
Ik wil het graag zo natuurlijk mogelijk houden, dus wat spinnewebben kunnen geen kwaad.quote:Op maandag 18 juni 2007 16:11 schreef Bluezz het volgende:
Ik vind het er ook wel bijzonder uitzien!
Als we hier door de duinen fietsen in een bepaalde periode, zijn heel veel bomen 'ingepakt' met een soort web/rag wat de bomen beschermt.
Het is groot, heeft potentieel en er staan mooie planten.quote:Op maandag 18 juni 2007 17:33 schreef Killer_Mom het volgende:
daar is nog veel te doen, maar t lijk erop dat t een mooie tuin is
Dank je voor het compliment en de interessante tip.quote:Op maandag 18 juni 2007 17:33 schreef Charisma het volgende:
Hrvat,w at een mooi grote tuin , daar kan je iets leuks van maken inderdaad !!!
je bent binnen aan het klussen ? heb je ook al een topic bij Wonen en Klussen?![]()
quote:Op maandag 18 juni 2007 18:27 schreef Hrvat het volgende:
hier nog een klein filmpje van een stukje van de tuin.
Is niet veelzeggend hoor, maar je kan toch iets zien...
http://www.youtube.com/watch?v=nrVq9BcR6jg
wat een groot maaiveld. , en een baby op komst, is dit een 10 jaren verbouwing ? of is alles klaar als de baby komt, dat vinden wij ik moeder's belanrijker als de tuin, wanneer komt de baby?quote:Op maandag 18 juni 2007 18:27 schreef Hrvat het volgende:
hier nog een klein filmpje van een stukje van de tuin.
Is niet veelzeggend hoor, maar je kan toch iets zien...
http://www.youtube.com/watch?v=nrVq9BcR6jg
Knip. waarom heb een schutting geplaatst, je kijkt vrijuit over meters uitzicht , misschien voor de wind of zo?quote:Op maandag 11 juni 2007 23:00 schreef Maneki.Neko het volgende:
Ok hier komen de, langegeleden al eens beloofde, foto`s van mijn project
De tuin zoals hij was toen we hier kwamen wonen
[afbeelding]
[afbeelding]
En na veel bloed, zweet en tranen heb ik er dit van geproduceerd
Wederhelft heeft de schutting e.d. gedaan, en ik verzorg de beplanting.
Eerst lijnen uitzetten en buxushaagjes erin
[afbeelding]
Toen zag het er zo`n beetje zo uit, nog niet helemaal jofel dus
[afbeelding]
Na er een zooi split, en nog wat mooiere planten tegenaan gegooid te hebben, zit het er nu zo uit
[afbeelding]
Aan de andere kant is nog zo`n bak, en die is zo geworden:
[afbeelding]
Overzichtje
[afbeelding]
En nog wat detailfoto`s
We focussen ons vooral op de nutsvoorzieningen en de afwerking van het huis zelf.quote:Op dinsdag 19 juni 2007 00:33 schreef Killer_Mom het volgende:
[..]
wat een groot maaiveld. , en een baby op komst, is dit een 10 jaren verbouwing ? of is alles klaar als de baby komt, dat vinden wij ik moeder's belanrijker als de tuin, wanneer komt de baby?
Vrij uitzicht valt wel mee, er zit een paardenbak naast de tuin met veel aanloop en dus weinig privacyquote:Op dinsdag 19 juni 2007 00:45 schreef Killer_Mom het volgende:
[..]
Knip. waarom heb een schutting geplaatst, je kijkt vrijuit over meters uitzicht , misschien voor de wind of zo?
en nog een vraag, mijn jongste broer zit in de electronika van de kassen bouw. 4 van de 10 keer heeft hij te maken met een afgeschermd gedeelte van de kas, met een Jacuzzie en een party gedeelte, iets voor jouw? met zoveel plaats? Electro Limburg![]()
quote:Op dinsdag 19 juni 2007 13:44 schreef Maneki.Neko het volgende:
[..]
Vrij uitzicht valt wel mee, er zit een paardenbak naast de tuin met veel aanloop en dus weinig privacy
Jacuzi lijkt me lekker, maar ik denk dat we dat maar niet moeten doen haha. Er is nu al amper genoeg plek voor de teelt.
Ik heb vanmorgen 3 hibiscussen gekregen (yay) vragen die nog speciaal onderhoud?
quote:Op woensdag 20 juni 2007 00:52 schreef Killer_Mom het volgende:
[..]
wat telen jullie eigenlijk?
Hibiscus verzorging = bijna niks, behalve water als t een tijd droog is, en afentoe wat kunstmest. voor de rest is t een hele mooie struikvorm. ik laat t gewoon groeien, nu al tegen de 2.5 meter aan... en boordevol met knoppen, straks diep paars- blauw in de achtertuin, voor staan er 2 in Rose- paars. een heerlijke plant.
quote:Op dinsdag 12 juni 2007 07:50 schreef Maneki.Neko het volgende:
Xebber, men kweekt hier skimmia`s/violen/potanjers/swallowtails en nog wat meer van zulks
Ja, dat was eigenlijk de bedoeling niet. Ik wou een soort oud-groen.quote:Op woensdag 20 juni 2007 19:36 schreef dutch-mamma het volgende:
Apart, zeg, dat blauw!
Jeetje wat is alles netjes, bijna klinisch schoon als in een ziekenhuis.quote:Op woensdag 20 juni 2007 21:07 schreef rollator_GSI het volgende:
Hierbij laat ik even onze tuin zien,net een maandje klaar.
zelf aangelegd met hulp van een hovenier.
Alhoewel de gedachte was om minder "aarde " in de tuin te hebben en dus ook minder onkruid,dus automatisch minder onderhoud,hebben we toch meer planten dan dat we eerst hadden.
de 2 boompjes,de phlox,de hibiscus en rhodondendron,hebben we overgehouden.
de rest is bijgekocht.
de grote magnoliaboom is een beetje gesnoeid.
[afbeelding]
[afbeelding]
[afbeelding]
[afbeelding]
op de stenen van de bakken is een soort zoutuitslag te zien,het word al minder,maar is dit makkelijk te verwijderen??
gaarne jullie reactie en eventueel tips!
dit is mooi, in die tuin kun je zitten, en of werken. dat is de bedoeling van een tuin.quote:Op woensdag 20 juni 2007 16:49 schreef Bass-Miss het volgende:
Hier ook een filmpje van ons stadstuintje met kitsch.![]()
Te beginnen bij de druiven, lavendel en olijfboompjes. Daartussen staan nog wat dingen als laurier,zurkel,... En Roger de schildpad...
Tegen de andere muur staan frambozen, bramen, rode besjes, bosbessen.
Aan de andere kant zie je het verblijf van onze twee bejaarde kiekens (Marie & Theabald) met ernaast een perkje met tomatenplanten, pompoen, paprika en pepers en ervoor twee vijgeboompjes.
Waar de tafel en bbq staat komt er nog een terras in kasseistenen.
Het is dus nogal een chaostuin maar ik vind het leuk zo.
Ow ja, en die verschrikkelijke wasdraad moet ook nog naar de tegenoverliggende muur eens we daar ons terras hebben.
[afbeelding]
Lavendel, olijfboompjes en schildpad Roger.
[afbeelding]
Klimop en kitsch...
[afbeelding]
Billy met frambozen, bosbessen, rode besjes en bramen.
[afbeelding]
Meiklokjespot en opkomende zonnebloem ...
[afbeelding]
Hoekje met pompoen,tomaat, paprika, pepers,...
[afbeelding]
Fonske met de kippen en vijgeboompjes.
[afbeelding]
Druiven met blote madam en aardbeien...
IMO is een tuin voor mij een plek waar ik kan relaxen. Waar ik na een dag werken kan rusten. Kan zitten. Kan genieten. Een plek waar ik volledig tot rust kan komen.quote:Op donderdag 21 juni 2007 01:35 schreef Killer_Mom het volgende:
[..]
dit is mooi, in die tuin kun je zitten, en of werken. dat is de bedoeling van een tuin.
dit ziet er strak uit, een eigenhuis en tuin ....tuin. niets in die tuin is er om je over te ergeren, we willen vloeken over onkruid zevenblag en noem maar op, wij willen vuile handen ! je tuin is super mooi, een droom voor luie tuintjes mensen,quote:Op woensdag 20 juni 2007 21:07 schreef rollator_GSI het volgende:
Hierbij laat ik even onze tuin zien,net een maandje klaar.
zelf aangelegd met hulp van een hovenier.
Alhoewel de gedachte was om minder "aarde " in de tuin te hebben en dus ook minder onkruid,dus automatisch minder onderhoud,hebben we toch meer planten dan dat we eerst hadden.
de 2 boompjes,de phlox,de hibiscus en rhodondendron,hebben we overgehouden.
de rest is bijgekocht.
de grote magnoliaboom is een beetje gesnoeid.
[afbeelding]
[afbeelding]
[afbeelding]
[afbeelding]
op de stenen van de bakken is een soort zoutuitslag te zien,het word al minder,maar is dit makkelijk te verwijderen??
gaarne jullie reactie en eventueel tips!
wieden doe ik als ik een beetje rondloop, als ik iets zie wat er niet hoort trek ik t uit, waar ik van baal maak ik korte metten mee, zoals een Rozenboompje van mijn oma, 20 scheuten in een omtrek van 3 meter. nu heb ik er 3 op een stok gezet, die gaan volgend jaar bij mijn zoon de tuin in. of hij wil of niet, dumpen die handel, hij vindt die witte rozen mooi,. maar de rest moet ik uitspitten.quote:Op donderdag 21 juni 2007 01:43 schreef Xebber het volgende:
[..]
IMO is een tuin voor mij een plek waar ik kan relaxen. Waar ik na een dag werken kan rusten. Kan zitten. Kan genieten. Een plek waar ik volledig tot rust kan komen.
Mijn tuin zal nooit en te nimmer een plek zijn waar ik kan werken. Tenzij het gaat om het wieden van onkruid of zulks.
Dat is wel nodig met dit weer. Ik durf niet meer met blote voeten op de tegels te lopen na een krakerig en kleverig ongelukje gisteren.quote:Op zondag 24 juni 2007 15:31 schreef Bluezz het volgende:
Oh en gisteravond voor het eerst slakkenkorrels gestrooid (escar-go)![]()
Is dat een Surfinia of heb je hem gekocht als Petunia?quote:Op zondag 24 juni 2007 22:01 schreef Bluezz het volgende:
Mooooi met die druppels!
Ik ben ook net even bezig geweest met de macrostand in de regen
(niet helemaal scherp)
[afbeelding]
Vorig jaar had ik petunia's aan de schutting hangen. Ze stonken naar een ouderwets fikkie.quote:Op zondag 24 juni 2007 22:15 schreef Bluezz het volgende:
Als piepklein petuniaatje, hij bloeit en bloeit en bloeit
Hangt aan de schutting.
[afbeelding]
Gisteren heb ik nog enkele fotos en filmkes gemaakt.quote:Op zaterdag 16 juni 2007 21:08 schreef Killer_Mom het volgende:
[..]
mooi! wil je een foto overzicht van je hele tuin maken, ik ben zeer benieuwd hoe die er in zijn geheel uitziet.
Merci voor je leuke reactie.quote:Op dinsdag 26 juni 2007 02:32 schreef Killer_Mom het volgende:
dit is een mooie tuin, zondermeer. wat op de oprit staat is veel mooier, daar wil ik wel een scheut je van.
lichtmetalen vel ..potten he?quote:Op dinsdag 26 juni 2007 10:40 schreef Hrvat het volgende:
[..]
Merci voor je leuke reactie.
Ik zal voorzichtig de oprit openbreken en het plantje in een potje zetten tot je ze kan komen halen..
dit is mooi, ik zou die planten nooit aan t bloeien krijgen, sommigen hebben armoede nodig,? minder water en voeding? bij mij gaan alle kamer planten dood aan te veel voeding en zo, behalve mijn bonzai, die doet t echt goed. 'quote:Op donderdag 5 juli 2007 12:42 schreef senesta het volgende:
Mijn cactusje is toch driftig aan het bloeien:
[afbeelding]
Mijn palmpje groeit gestaag door, volgend jaar de tuin in hoop ik:
[afbeelding]
Daglelie:
[afbeelding]
Canna:
[afbeelding]
soms kan je beter de camera met een een statief gebruiken, dat doe ik veel, dan is de kans om te 'wakkelen" niet zo groot en krijg je ze superscherpquote:Op zondag 24 juni 2007 22:01 schreef Bluezz het volgende:
Mooooi met die druppels!
Ik ben ook net even bezig geweest met de macrostand in de regen
(niet helemaal scherp)
[afbeelding]
[afbeelding]
[afbeelding]
Ik heb geen statief, ga er ook geeneen kopen en ik doe het gewoon lekker amateuristisch uit de hand met een pocketdingetjequote:Op vrijdag 6 juli 2007 11:53 schreef Charisma het volgende:
soms kan je beter de camera met een een statief gebruiken, dat doe ik veel, dan is de kans om te 'wakkelen" niet zo groot en krijg je ze superscherp![]()
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |