Dan wordt het tijd om een andere koers te kiezen. De huidige koers werkt duidelijk niet, dus moet je wat anders proberen. Waarom heb je bijv. voor een avondopleiding gekozen en niet voor een dagopleiding? Dan zou je je vriend wat vaker kunnen zien. Bovendien heb je toch studiegenoten op de uni (je gaat naar de uni toch?) met wie je contact kunt hebben, of zie ik dat te simpel?quote:Op maandag 2 juli 2007 17:15 schreef Jeltje het volgende:
Voor Hik: bedankt voor je advies. Je hebt gelijk in dat ik mezelf hier nu helemaal kan ontdekken en dat alles wat ik hier bereik mijn eigen verdienste is. Maar wat als ik van mening ben dat ik hier eigenlijk niks aan het bereiken ben en me daardoor een mislukkeling voel?
Ik ga inmiddels alleen nog overdag naar school zodat ik mijn vriend 's avonds kan zien. Mijn studiegenoten zijn echter allemaal stukken ouder dan ik (35+) en hebben vaak al een druk leventje met eigen vrienden, echtgenoot en kinderen. Verder komt daar ook gewoon bij dat ik een stuk verlegener ben in het engels dan in het nederlands. Ik heb soms moeite om mezelf uit te kunnen drukken in het engels en daardoor hou ik vaak mijn mond maar dicht ipv dat ik spreek en niet uit m'n woorden kan komen: niet goed, daar ben ik me van bewust.quote:Op maandag 2 juli 2007 17:28 schreef Burdie het volgende:
[..]
Dan wordt het tijd om een andere koers te kiezen. De huidige koers werkt duidelijk niet, dus moet je wat anders proberen. Waarom heb je bijv. voor een avondopleiding gekozen en niet voor een dagopleiding? Dan zou je je vriend wat vaker kunnen zien. Bovendien heb je toch studiegenoten op de uni (je gaat naar de uni toch?) met wie je contact kunt hebben, of zie ik dat te simpel?
Ik kan me er zelf helemaal niks bij voorstellen dat ik ergens zou gaan wonen en er geen vrienden zou kunnen maken. Daarvoor moet je toch echt erop uit... bijvoorbeeld door lid te worden van een kerk, een tennisvereniging, een Nederlands genootschap (emigranten klitten toch ook bij elkaar in verenigingen?), een bridge-club, studentenvereniging... ik weet niet waar je hobbies/interesses liggen, maar zoiets moet wel te vinden zijn toch?
Ik ben Hik wel niet, maar toch: dan zou ik zeggen dat je identiteit een beetje zoek is. Je bent niet niets aan het bereiken, maar wat je bereikt is veel minder meetbaar en heeft minder status dan bijvoorgeeld een reguliere baan.quote:Op maandag 2 juli 2007 17:15 schreef Jeltje het volgende:
Maar wat als ik van mening ben dat ik hier eigenlijk niks aan het bereiken ben en me daardoor een mislukkeling voel?
Dan ga je weer terug, met de gedachte dat je het hebt geprobeerd, maar het kennelijk niets voor jou is. No harm done.quote:Op maandag 2 juli 2007 17:15 schreef Jeltje het volgende:
Maar wat als ik van mening ben dat ik hier eigenlijk niks aan het bereiken ben en me daardoor een mislukkeling voel?
Ik heb nergens beweerd dat je jezelf alléén zou kunnen leren kennen in het buitenland. Ik denk alleen dat het buitenland daar goede kansen toe biedt, omdat je (in het geval van de TS) redelijk op jezelf aangewezen kunt zijn. En dat kan heel leerzaam zijn.quote:Op dinsdag 3 juli 2007 11:29 schreef dawg het volgende:
Verder vind ik het verhaal van Hik niet helemaal kloppen, want jezelf leren kennen kun je overal, dat ligt aan jezelf, en niet aan je verblijfplaats.
Als ik de berichten lees denk ik dat je de doelstellingen voor jezelf wat moet verlagen. Vrienden maken heeft tijd nodig, hoeveel scheelt per persoon/per stad en ook per emigratie. Dat van die teamsport en het vrijwilligerswerk is heel belangrijk. Maar denk ook vooral aan jezelf. Als jij ongelukkig bent zul je niet makkelijk vrienden maken. Vooral omdat het toch heel veel "kracht kost".quote:Op maandag 2 juli 2007 18:47 schreef Jeltje het volgende:
[..]
Ik ga inmiddels alleen nog overdag naar school zodat ik mijn vriend 's avonds kan zien. Mijn studiegenoten zijn echter allemaal stukken ouder dan ik (35+) en hebben vaak al een druk leventje met eigen vrienden, echtgenoot en kinderen. Verder komt daar ook gewoon bij dat ik een stuk verlegener ben in het engels dan in het nederlands. Ik heb soms moeite om mezelf uit te kunnen drukken in het engels en daardoor hou ik vaak mijn mond maar dicht ipv dat ik spreek en niet uit m'n woorden kan komen: niet goed, daar ben ik me van bewust.
Verder ga ik 1x per maand naar een meeting van een groep Nederlanders. De groep variert van 17 tot 76 jaar oud en er zitten zeker wel wat mensen tussen waar ik het leuk mee kan vinden; echter, het zijn nog geen goede vrienden geworden die ik kan bellen wanneer ik daar behoefte aan heb. Zoiets heeft iets meer tijd nodig.
Verder heb ik een hoop goede plannen zoals het vrijwilligerswerk en ik wil gaag vanaf september een teamsport beginnen.
Ik ben vooral zelf degene die mogelijkheden op contacten afremt puur omdat ik erg onzeker ben over mezelf. Het is dus een soort cirkeltje waarin ik vast zit en ik zal zelf degene moeten zijn die dat gaat doorbreken.
Ohhww...ik zie jouw verhaal nu pas en wat is me dit bekend zeg! Ik heb in dezelfde situatie gezeten als jij en met mij een goede vriendin met wie ik een hoop heb gedeeld. Hoewel Aarhus (Denemarken) een stuk dichterbij NL is dan Canada denk ik dat de ervaringen niet al te veel verschillen.quote:
Je hebt gelijk; in Nederland heb ik mijn vriendschappen ook niet in 1 dag verkregen maar het contrast is toch wel erg groot. In Nederland had ik tenminste het gevoel binnen 6 maanden wel een connectie te hebben met nieuwe mensen maar hier heb ik helemaal niks opgebouwd met nieuwe mensen.quote:Op dinsdag 3 juli 2007 11:04 schreef Hik het volgende:
Je zit er een half jaar! Het zou ook razendsnel zijn als je nu al een enorme vriendenkring had en een flitsende baan toch? Misschien zijn je verwachtingen wat dat betreft wat hooggespannen geweest? Er is geen enkele reden om je een mislukkeling te voelen, maar volgens mij moet je proberen iets meer te kijken naar de dingen die je al wel hebt ondernomen, in plaats van je leven steeds te vergelijken met de grote vriendenkring in Nederland waar je, neem ik aan, ook jaren over hebt gedaan om deze op te bouwen.
Bedankt voor deze reactie; vind het fijn om te horen dat er toch mensen denken dat ik wel op de juiste manier bezig ben.quote:Op dinsdag 3 juli 2007 04:40 schreef Gaoxing het volgende:
[..]
Ik geloof dat ik het eerder heb geschreven: wat je schrijft is heel erg herkenbaar, heel logisch, en ik vind dat je er geweldig goed mee omgaat. Ik weet ook dat het knap rot kan voelen, zeker als je het gevoel hebt dat je ergens begint te komen, en dingen vallen toch weer weg (school, vriendin...).
Nog even doorbijten. Ik denk dat je over een half jaar een heel eind bent.
Zeer goed punt wat je daar maakt. Zolang ik mezelf een nutteloze muts vind en ik niet inzie waarom een ander met me om zou willen gaan zal ik ook weinig betekenisvolle contacten op kunnen bouwen. Dat is precies het dilemma waar ik in vast zit. Ik trek me terug omdat ik mezelf niet leuk vind in contacten met anderen en daardoor heb ik dus ook geen contacten.quote:Op dinsdag 3 juli 2007 12:33 schreef arrebar het volgende:
[..]
Als ik de berichten lees denk ik dat je de doelstellingen voor jezelf wat moet verlagen. Vrienden maken heeft tijd nodig, hoeveel scheelt per persoon/per stad en ook per emigratie. Dat van die teamsport en het vrijwilligerswerk is heel belangrijk. Maar denk ook vooral aan jezelf. Als jij ongelukkig bent zul je niet makkelijk vrienden maken. Vooral omdat het toch heel veel "kracht kost".
Wat ik bijvoorbeeld deed in het begin was veel fietsen, was soms op een vrije zaterdag 5/6 uur lang weg, van de natuur genieten. Wat belangrijk is is om een balans te vinden tussen jezelf vermaken en activiteiten doen om vrienden te zoeken.
Helemaal waar! En laten we wel zijn: als je zo'n suffe muts was had je in Nederland ook geen massa's vrienden natuurlijk!quote:Op dinsdag 3 juli 2007 17:15 schreef Jeltje het volgende:
[..]
Zeer goed punt wat je daar maakt. Zolang ik mezelf een nutteloze muts vind en ik niet inzie waarom een ander met me om zou willen gaan zal ik ook weinig betekenisvolle contacten op kunnen bouwen. Dat is precies het dilemma waar ik in vast zit. Ik trek me terug omdat ik mezelf niet leuk vind in contacten met anderen en daardoor heb ik dus ook geen contacten.
Ja, heb je enerzijds ook wel gelijk in (ik heb het topic nu volledig gelezen).quote:Op dinsdag 3 juli 2007 18:05 schreef ScienceFriction het volgende:
... Tsja... vind het toch meer een R&P topic... (waar het ook stond). Maar goed.
Ik weet niet of je handig bent met internet maar misschien zijn er wel wat websites van ex-pats in Quebec waar je leuke contacten op kan doen. Zij zitten toch een beetje in het zelfde schuitjequote:Op vrijdag 2 februari 2007 20:34 schreef Jeltje het volgende:
Hallo allemaal,
Ik heb besloten om mijn verhaal eens hier neer te plaatsen om te kijken of mensen mij wellicht nieuwe inzichten kunnen geven rondom mijn huidige leefsituatie.
7 Weken geleden ben ik (vrouw, 24 jaar oud) verhuisd naar Canada om bij mijn Canadese vriend te kunnen gaan wonen. We hebben nu ongeveer een jaar een relatie en het op-en-neer reizen brak ons nogal op. Na wikken en wegen besloten dat het het beste zou zijn als ik in Canada zou gaan wonen. Vanwege ingewikkelde immigratie procedures kun je niet zomaar langer dan 6 maanden in het land blijven. Hierdoor heb ik besloten terug naar school te gaan in Canada omdat ik op deze manier in ieder geval een jaar kan blijven. Ik mag hier helaas niet legaal werken: enige oplossing is zwart werken.
In Nederland had ik een perfect leventje: leuk werk, veel lieve vrienden, lieve familie, tig hobbies etc. Kortom: het enige wat in mijn leventje miste was mijn Canadese vriend die in Canada woonde.
Inmiddels woon ik nu 7 weken met mijn vriend samen en het blijkt toch allemaal niet zo makkelijk te zijn om een nieuw leven op te starten. Mijn leven ziet er op dit moment als volgt uit: ik ga 3 dagen ('s avonds) per week naar school en ga 3x per week hardlopen. Overdag zit ik alleen thuis en probeer ik wat te studeren, boodschappen te doen en een filmpje te kijken. Mijn vriend zie ik alleen op donderdag- en vrijdagavond en het hele weekend. Hij werkt fulltime. Andere hobbies of nieuwe vrienden heb ik hier nog niet en daar beginnen mijn problemen.
Allereerst is daar de taal: ze spreken hier frans (ik woon in Montreal). Wanneer ik mij dus in de sociale kring van mijn vriend begeef spreekt men frans en af en toe in het engels tegen mij. Mijn frans is duidelijk niet goed genoeg om gesprekken te kunnen voeren. Mijn engels is wel goed genoeg maar op de een of andere manier vind ik het erg moeilijk om mijn identiteit in het engels te kunnen behouden. Het is mij opgevallen dat ik in het engels toch een andere persoon ben: ik moet nog te veel nadenken over mijn zinsconstructies zodat grapjes maken bijvoorbeeld lastig is. Ook is het lastig om bepaalde gevoelens over te brengen omdat mijn woordenschat niet groot genoeg is. Ben dus heel erg zoekende naar mijn identiteit. In Nederland kon ik mijn identiteit afleiden uit contacten met vrienden, familie, mijn werk en mijn hobbies. Ik wist prima wie ik was en wat ik wel en niet kon. Hier heb ik weinig dingen waar ik al trots op kan zijn en mijn identiteit uit af kan leiden.
Een tweede probleem is dat ik veel te veel tijd heb om te moeten vullen. In Nederland had ik altijd iets te doen (werk, vrienden, sport etc.). Hier heb ik ineens helemaal niks meer van dat alles. Geen vrienden, geen familie, geen werk, geen echte hobbies. Het enige wat ik hier heb is mijn studie en het hardlopen wat ik 3x per week doe. Ik zou graag wat leuke vriendschappen met mensen willen opbouwen maar op de een of andere manier lukt het niet echt met de mensen van school. Allereerst zijn ze een stuk ouder en daarnaast lijkt het alsof ze allemaal een gesettled leventje hebben waardoor ze niet op zoek zijn naar uitbreiding van hun vriendenkring.
Mijn vriend neemt me wel mee naar zijn vrienden of familie maar ik voel me vaak een buitenbeentje omdat communiceren gewoon erg lastig is. Het kost me erg veel energie om toch opgewekt en optimistisch te blijven wanneer ik me in sociale settings begeef.
De relatie met mijn vriend gaat verder wel goed. Voel me wel af en toe onzeker maar denk dat dat komt omdat ik nogal zoekende ben naar mijn identiteit en dus even niet meer goed weet waarom ik ook al weer een leuke meid ben.
Krijg steeds vaker gedachtes dat ik ff een weekendje naar huis wil om al mijn familie en vrienden gauw weer te zien en vol positieve energie terug te kunnen keren naar Canada.
Resumerend: moet en wil een nieuw leven opbouwen maar vind dat erg moeilijk. Vanwege dat moeizame proces heb ik het gevoel mijn identiteit kwijt te zijn waardoor ik me vaak somber en onzeker voel.
De hamvraag: wie herkent deze situatie? Wie kan mij goede tips geven over hoe ik deze situatie kan veranderen? Wie kan een positieve wending aan mijn situatie geven?
Alvast bedankt
Expat, Canadees of exchange student, ik denk dat er in een tweetalig land als Canada plenty faciliteiten zijn om Frans te leren voor Engelstaligen. In de meest uiteenlopende vormen.quote:Op woensdag 4 juli 2007 05:48 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
Ik weet niet of je handig bent met internet maar misschien zijn er wel wat websites van ex-pats in Quebec waar je leuke contacten op kan doen. Zij zitten toch een beetje in het zelfde schuitje
Zo heb ik inderdaad Spaans onderhouden; in Nederland, met een Argentijnse uitwisselingsstudente.quote:Op woensdag 4 juli 2007 12:39 schreef Bora-Bora het volgende:
Waarom hang je daar niet een advertentie'tje op de prikborden dat je graag mensen zou ontmoeten om je Frans op een ontspannen manier in de praktijk te brengen. Tussen studenten is het heel courant om elkaar te ontmoeten om elkaars taal te oefenen.
Hartstikke bedankt voor je uitgebreide en opbeurende reactie!quote:
Ik ga 1x per maand naar een meeting met zo'n 25 nederlanders die allemaal in hetzelfde schuitje zitten. Wat dat betreft heb ik nu dan ook meer contact met Nederlanders dan met Canadezen.quote:Op woensdag 4 juli 2007 05:48 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
[..]
Ik weet niet of je handig bent met internet maar misschien zijn er wel wat websites van ex-pats in Quebec waar je leuke contacten op kan doen. Zij zitten toch een beetje in het zelfde schuitje
Waarom ga je niet wat langer(maand, 2 maanden) naar Nederland. Als het goed is krijg je vanzelf weer zin om terug te gaan naar je vriend en aangezien je toch niet kan/mag werken houden weinig verplichtingen je in Quebec. Verder kan je in principe gewoon Frans leren in Nederland
Ik zou meteen weer terugvliegen naar Canada omdat ik mijn vriend niet meer wil missen, zelfs al ben ik samen met hem in een omgeving waarin ik mij minder gelukkig voel. Ik heb er vertrouwen in dat dat geluk over een tijd vanzelf gaat komen.quote:Op woensdag 4 juli 2007 17:07 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
Ik ken iemand die in de jaren 60 naar Canada emigreerde met zijn Nederlandse vrouw en die zijn vrouw een ticket kado deed naar Nederland met de mededeling dat ze moest terug komen als ze weer terug wilde komen. Nu was die situatie wel wat anders omdat ze kinderen en dergelijke had in Canada maar het lijkt me dat je eerst afscheid moet nemen van Nederland voordat je uberhaubt naar Canada kan gaan. Anders blijf je met de what if vraag zitten.
Jee, misschien moet ik m'n tickets voor zaterdag maar cancellen, want ik ga toch weer terugquote:Op woensdag 4 juli 2007 17:36 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
Dan kan je beter niet teruggaan.
Je hebt je keus toch al gemaakt
Nee dat zeg ik niet. Ik zeg dat ik verwacht dat het moeilijk zal zijn om na 6 weken NL weer terug naar Canada te moeten. Dat is wat anders dan dat ik niet terug wil/kan.quote:Op woensdag 4 juli 2007 17:47 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
Ze zegt zelf dat ze geen afstand kan/wil nemen van Nederland en dat ze persé in Canada wil zijn
Dan heeft het weinig nut om 6 weken naar Nederland te gaan
quote:Op woensdag 4 juli 2007 17:32 schreef Jeltje het volgende:
[..]
Ik zou meteen weer terugvliegen naar Canada omdat ik mijn vriend niet meer wil missen, zelfs al ben ik samen met hem in een omgeving waarin ik mij minder gelukkig voel. Ik heb er vertrouwen in dat dat geluk over een tijd vanzelf gaat komen.
Mijn relatie is me dus meer waard dan het ongelukkig voelen op dit moment.
Waarom maak je het dan niet een vakantie met een open einde?quote:Op woensdag 4 juli 2007 18:03 schreef Jeltje het volgende:
[..]
Nee dat zeg ik niet. Ik zeg dat ik verwacht dat het moeilijk zal zijn om na 6 weken NL weer terug naar Canada te moeten. Dat is wat anders dan dat ik niet terug wil/kan.
Ik wil terug, ik moet terug en ik ga terug maar het zal niet makkelijk zijn na 6 weken NL.
Het nut van NL is dat ik idd even kan bijtanken zoals hierboven wordt gezegd.
Kun je dit verder toelichten?quote:Op woensdag 4 juli 2007 18:06 schreef SeLang het volgende:
[..]
Hier zit wellicht een deel van het probleem.
Maar goed, ik heb makkelijk praten
Omdat ik al weet dat ik terug wil.quote:Op woensdag 4 juli 2007 18:09 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
[..]
Waarom maak je het dan niet een vakantie met een open einde?
Als je dan terug WIL, ga je terug
Dat ongelukkig voelen en mezelf als de loser in de relatie zien beschouw ik als iets tijdelijks. Mocht ik over een jaar mezelf nog altijd zo voelen dan zal ik de hele situatie nog eens opnieuw bekijken en wellicht besluiten om terug te gaan. Ik ga daar echter niet van uit.quote:Op woensdag 4 juli 2007 18:11 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
Je ongelukkig voelen en je een loser voelen in een relatie.
Het zal wel aan mij liggen maar volgens mij is dat niet normaal
Bedankt voor het delen van jouw ervaring. Ik verwacht ook wel dat het bij mij een jaar of zelfs langer kan gaan duren. Gelukkig merk ik wel langzaam wat verbeteringen wat me helpt geloven dat het wel goed gaat komen.quote:Op woensdag 4 juli 2007 19:01 schreef phileine het volgende:
Haha, op zich een goede tip en heb daar ook zeker aan gedacht maar dan komt er weer bij kijken dat ik eigenlijk helemaal niet zo kapot ben van hardlopen. Ik doe het nu ook puur om mezelf bezig te houden maar echt lol heb ik er niet in helaas.quote:Op woensdag 4 juli 2007 20:43 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
Je spreekt na een jaar nog niet goed Spaans? Dat lukte mij prima in 5 maanden.
P.S. Gaan trainen voor de marathon van Toronto, Montreal of New York is niks voor de TS?
En mijn antwoord is dan: wat is 1 jaar als je vervolgens met die persoon samen (gelukkig) 100 jaar oud kunt worden?quote:Op woensdag 4 juli 2007 22:28 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
Ik ga geen jaar van mijn leven opgeven(in de kracht van mijn leven) en al helemaal niet voor een partner, maar dat moet iedereen voor zichzelf uitmaken
Er is ook nogal een verschil tussen iemand die alleen op vakantie gaat naar Argentinië, en iemand die zijn/haar Nederlandse familie meeneemt en thuis alleen maar Nederlands spreekt. Iemand die met het volledige gezin thuis een andere taal en cultuur hanteert, integreert veel moeilijker.quote:Op woensdag 4 juli 2007 20:43 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
Je spreekt na een jaar nog niet goed Spaans? Dat lukte mij prima in 5 maanden.
Het is niet mijn bedoeling om goede ideeen meteen af te ketsen want ik waardeer het enorm dat mensen met me meedenken. Echter, een marathon lopen lijkt me echt helemaal niks voor mij.quote:Op woensdag 4 juli 2007 22:33 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
Probeer het een maand om je grenzen te verleggen. Wat ik van hardlopers hoor is dat het verslavend werkt om steeds verder en harder te gaan lopen.
Bovendien zou je een doel in je leven hebben
Wij hebben het er ook al over gehad wat we zouden moeten doen als ik het hier niet zou trekken en mijn vriend heeft ook gezegd dat hij dan mee naar Nederland zou verhuizen. Echter, ik wil hem helemaal niet in die situatie brengen want ik geloof er in dat ik me uiteindelijk wel gelukkig ga voelen hier.quote:Op woensdag 4 juli 2007 23:19 schreef phileine het volgende:
Jeltje, in jouw positie is het zelfs nog lastiger dan de mijne denk ik. Een goede vriendin van mij verhuisde jaren geleden naar Ierland om bij haar vriend te gaan wonen. Zij sprak de taal prima, had daar een baantje etc, maar zij bleef zich ook een "loser" voelen in die relatie omdat het nu eenmaal zíjn land, zíjn leven was en niet het hare. En zij hing daar voor haar gevoel toch altijd een beetje bij, ook al deed hij alles om haar overal in te betrekken.
Na twee jaar zijn ze toen met zijn tweetjes naar Nederland verhuisd, en daar gebeurde precies het omgekeerde. Hij sprak overigens maar een heel klein beetje Nederlands en kon moeilijk hier aan het werk komen (kunstenaar) dus dat maakte het al moeilijker, maar hij werd dus opeens de afhankelijke, de "kleine" in de relatie, terwijl zij daar veel meer een eigen leven en eigen vrienden had. Ook al probeerde ook zij hem daar juist zoveel mogelijk bij te betrekken.
Dát aspect hebben wij natuurlijk niet. We zijn allebei nieuw hier, kennen allebei niemand, moeten allebei wennen. Die ongelijkheid lijkt me wel extra lastig, voor de ene omdat je je inderdaad zo afhankelijk en zo'n loser gaat voelen, voor de ander omdat je zo verantwoordelijk blijft voor het levensgeluk van je partner.
Het stel uit dit verhaal is trouwens uiteindelijk samen naar Argentinië geëmigreerd, daar waren ze allebei nieuw, spraken allebei de taal niet en dat was voor hun relatie in ieder geval erg goed. Maar goed, da's wel radicaal. Het toont wel aan hoe belangrijk het is dat je ook je eigen leven, je eigen vriendenkring daar opbouwt. Maar wat je erover vertelt ben je daar ook hard mee bezig. En tja, het neemt gewoon echt veel tijd.
Leg overigens niet de suggestie van Diego te snel terzijde. Het is best een mooi doel (zwaar, maar haalbaar) waar je echt trots op kunt zijn (zelfs al loop je een halve marathon) en hardlopen heeft als gunstige bijkomstigheid dat je serotonine-balans er een enorme duw in de goede richting van krijgt, iets dat vaak verstoord is bij mensen die zich niet zo lekker voelen na een erg grote verandering in hun leven en waar je je extra ongelukkig, lusteloos en nietsnutterig door kunt gaan voelen.
Toen wij hier pas kwamen had ik het ook heel erg moeilijk. Ik had mezelf wel duidelijk een doel gesteld, 5 jaar wil ik het proberen, en mocht het niets zijn dan weer terug naar huis. Ik zie me nog staan in de tuin de eerste keer toen de kids naar school waren, hublief aan het werk, en ik was thuis... Ik stond achter in de tuin, en probeerde geluiden te herkennen, maar niets wat ik hoorde was ook maar vertrouwd.quote:
Thanks for pointing that out captain obviousquote:Op donderdag 5 juli 2007 18:12 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
Bij de TS is naar eigen zeggen in elk geval totaal anders als wat Maartena zegt
Bedankt voor je reactie.quote:
Onze avonden zijn eigenlijk altijd wel vol met het een of ander. 2 Weken geleden zaten we eigenlijk voor het eerst 's avonds op de bank voor de tv.quote:Op donderdag 5 juli 2007 17:02 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
Wat doe je meestal de avonden met je vriend? Wil je dan juist het huis uit?
Als ik een (drukke) baan zou hebben zou ik er in elk geval weinig behoefte aan hebben, maar jij waarschijnlijk des te meer
Grappig, ik heb dezelfde theorie op school gehad maar de periodes waren compleet anders.quote:Op donderdag 5 juli 2007 17:50 schreef maartena het volgende:
Ben nu bijna 7 maanden hier.quote:Op donderdag 5 juli 2007 23:29 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
Wanneer mag je gaan werken en hoe lang ben je inmiddels in Canada?
Dat had ik dus niet, ik vond het afschuwlijk het eerste jaar, en miste mijn familie en vrienden heel erg.quote:Op donderdag 5 juli 2007 17:50 schreef maartena het volgende:
In een notedop, heel summier, is het eerste jaar het jaar waar alles nieuw is. Alles is mooi, alles is goed, en je zit goed in je vel.
Dat klopt na ongeveer twee/drie jaar voelde ik me meer en meer thuisquote:Pas in het 3e en 4e jaar pas je je echt aan aan de omgeving, en ga je je echt "thuis" voelen in je nieuwe land, en wil je niet meer terug naar Nederland.
Fijn dat ze zich in ieder geval in ging zetten om iets te doen, ik geloof echt dat dit de sleutel is naar een succesvol transitionquote:Inukshuk, ik herken jouw verhaal een beetje, maar dan voor mijn vrouw.....
Absoluutquote:Als je het 5 jaar volhoudt, dan ben je de cultuurschok allang voorbij, en zit je echt in je vel in je nieuwe thuisland.
Zeker weten, echt waar het komt echt allemaal wel in orde, en je zult zien mocht je gaan verhuizen naar Toronto, dan zal je ook wel een beetje in je hart heimwee hebben naar Quebec, wat zit een mens toch raar in elkaar he?quote:Op donderdag 5 juli 2007 23:28 schreef Jeltje het volgende:
Bedankt voor je reactie.
Kan mij zelf ook nog de eerste dag herinneren dat mijn vriend aan zijn nieuwe baan begon; 8 januari 2007. Vanaf toen begonnen voor mij ook een beetje de 'problemen'. Hele dagen alleen thuis en niemand om langs te gaan of te kunnen bellen.
Ik moet zeggen dat ik het contact via e-mail en skype met Nederland wel heel fijn vind maar ik haal daar niet mijn voldoening uit. Die zal ik denk ik pas halen uit nieuwe contacten hier.
Good for you! En je zult zien als je eenmaal iets onderneemt zonder je vriend dat je relatie nog leuker wordt, want nu heb jij ook verhalen om te delen.quote:Mijn vrijwilligerswerk is nu echt aan het lopen gegaan. Vandaag weer een afspraak kunnen maken voor een gesprek. Ben in ieder geval weer gemotiveerd om wat aan mijn situatie te doen.
Is dat nog gelukt, die work permit en/of baantje?quote:Op donderdag 5 juli 2007 23:34 schreef Jeltje het volgende:
Ben nu bijna 7 maanden hier.
Ik hoop dat ik vanaf januari 2008 mijn tijdelijke work permit heb (working holiday program). Dan zou ik een jaar via dat papiertje kunnen werken en in dat jaar wil ik dan mijn permanente verblijfsvergunning regelen (ben niet getrouwd dus we moeten een jaar samenwonen voordat ik een verblijfsvergunning aan kan vragen).
Bedankt voor de belangstelling!quote:Op zaterdag 8 maart 2008 03:29 schreef Bora-Bora het volgende:
[..]
Is dat nog gelukt, die work permit en/of baantje?
Ben best wel benieuwd hoe het je nou verder vergaan is, daarginder!
Ik hoop dat je je nu een stuk prettiger voelt en je draai ondertussen een beetje hebt gevonden!
quote:Op zondag 9 maart 2008 00:01 schreef popolon het volgende:
Mooi. En het Engelstalige Toronto zal je je zeker sneller thuisvoelen. En als je het toch eens even helemaal gehad hebt rijd je gewoon 'even' naar de Viagara Falls om bij te komen.
Maak er dan Viagara Rises vanquote:
Ach, het overgrote deel van Canada is gelijk aan de VS eigenlijk..... zelfde opzet in steden, 80% van de winkels zijn gelijk aan de winkelketens in de VS (goed, je hebt zaken als FutureShop, Canadian Tire en Tim Hortons, maar de grote Amerikaanse ketens zijn allemaal vertegenwoordigd.), de auto's zijn hetzelfde, de mentaliteit is voor een groot deel ook hetzelfde.quote:Op maandag 10 maart 2008 03:07 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
Niagara falls is een beetje zoals de VS is. Veel woorden weinig daden
Victoria Falls zijn me meer bijgebleven...quote:Op maandag 10 maart 2008 23:38 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
Canadezen zijn in elk geval een stuk minder nep en daar reageerde ik ook op.
Niagara falls is net als de VS overschat
En ut was er koud ook daar bij niagara, herinner me wel de lekkere ribsteaks ernaquote:Op woensdag 12 maart 2008 23:55 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
Kijk dat is een waterval, Niagara falls is een stroompje dat 20 meter omlaag valt
quote:Op donderdag 13 maart 2008 00:14 schreef popolon het volgende:
[ afbeelding ]
Nou stroompje zou ik het niet echt willen noemen en er is altijd baas boven baas maar goed, we kunnen weer verder zonder al teveel in te gaan op de Viagra Falls.
Heb je je aanvraag binnen Canada gedaan, of 'vanuit' Nederland? Ik heb het toendertijd via Nederland gedaan, terwijl ik eigenlijk de gehele tijd van de aanvraag,en op het moment van aanvraag gewoon in Canada was. Ik was binnen 6 maanden door de procedure, ook al was ik wat vergeten op te sturen (anders was het waarschijnlijk een maand of 4 geweest). Veel korter dan vanuit Canada dus. Ik ben wel getrouwd, dus zit niet met het minimum van een jaar enzo...quote:Op zaterdag 8 maart 2008 22:21 schreef Jeltje het volgende:
[..]
Sociaal gezien heb ik beetje bij beetje een klein groepje mensen om me heen vergaard. Nu we 2 weken voor onze verhuizing zitten merk ik dat ik stiekem toch best een aantal vrienden heb gevonden. 1 Vriendin via mijn franse les, 1 vriendin via vrijwilligerswerk, 2 vriendinnen via school.
Tot nu toe heb ik nooit mogen werken. Een werkvergunning krijgen is een vrij ingewikkeld immigratieproces waar ik jullie niet mee zal vermoeien.
Er is echter een andere manier om een tijdelijke werkvergunning te krijgen en via die manier heb ik nu een werkvergunning gekregen. Deze ga ik begin april activeren en dan mag ik een jaar werken voor een werkgever naar keuze.
Mijn officiele immigratie-aanvraag heb ik in december de deur uitgedaan. Dit gaat ongeveer een jaar in beslag nemen dus hopelijk kan ik van mijn tijdelijke werkvergunning overgaan in de permanente verblijfsvergunning.
Hey boerinnetje,quote:Op vrijdag 14 maart 2008 19:31 schreef boerinnetje het volgende:
[..]
Heb je je aanvraag binnen Canada gedaan, of 'vanuit' Nederland? Ik heb het toendertijd via Nederland gedaan, terwijl ik eigenlijk de gehele tijd van de aanvraag,en op het moment van aanvraag gewoon in Canada was. Ik was binnen 6 maanden door de procedure, ook al was ik wat vergeten op te sturen (anders was het waarschijnlijk een maand of 4 geweest). Veel korter dan vanuit Canada dus. Ik ben wel getrouwd, dus zit niet met het minimum van een jaar enzo...
Die tijd heb ik zwart (ahum) gewerkt in een Macs, niet echt uitdagend, maar het hield me wel bezig. Dat was in Winnipeg, het is hier (Greater Toronto Area) wel moeilijker om zwart te werken als je niet bij een grote minderheid behoord.
Waar ga je wonen? Toronto zelf of ergens anders in de GTA? Wel saaier, maar minder hectisch.
Ik vind het zelf erg lastig om sociale contacten op te doen hier, ik werk wel, maar heb met geen van mijn collega's de behoefte om dit contact 'uit te breiden' . Mijn man heeft hetzelfde. Maar in het bestuur van de Nederlandse vereniging gaat dat vast wel lukken.... Heb nog steeds het plan om een activiteit te bezoeken, maar met onze levensovertuiging is het toch wel lastig om de man te overtuigen dat het bijwonen van een borrel nog niet betekent dat we zelf geheel dronken de bar komen uitrollen.We bezoeken de activiteiten van zijn gemeenschap overigens ook niet, op 1 saaie bbq na dan.....
En als je nu de update even leest, dan zie je dat het allemaal supergoed is gekomen!quote:Op zaterdag 2 augustus 2008 20:33 schreef Tarabass het volgende:
7 weken
Ik heb een half jaartje in Frankrijk gewoond, en ik kon (naast mijn frans van de middelbare school) amper Frans praten. Doordat die mensen waar ik bij woonde geen engels konden was ik genoodzaakt ook frans te praten. En dan is 7 weken inderdaad te kort. Na dat half jaar kon ik mij wel aardig redden, en jij hebt natuurlijk het voordeel dat je ook nog les krijgt en in een engels/franse omgeving woont die jou veel kunnen uitleggen. Maak mij dan ook een beetje zorgen om het feit dat je al zo snel met deze gedachten komt. Wat had je anders verwacht, en waarom was je niet voorbereidt op het feit dat het allemaal frans was?
Daarbij lijkt het mij heel normaal dat je nog geen nieuwe vrienden hebt na zo'n korte tijd. Of je moet helemaal niet kieskeurig zijn, maar vrienden met iemand zijn moet groeien. En natuurlijk hebben zij hun eigen leven, die gekke hollander hebben zij niet nodig. Je zult dus voor je plekje moeten vechten. Maar buiten de taalbarrière om had je je andere problemen natuurlijk ook gehad als je in nederland ergens anders was gaan wonen. Ik zie het aan mijn vriendin die bij mij is ingetrokken, ook zij heeft de ervaringen die jij ook hebt. Dat is heel normaal en kost tijd. Alleen jonge kinderen pak je op en zet je ergens neer waarna ze binnen notime acclimatiseren en vriendjes en vriendinnetjes vinden. Maar ik hoop dat jij kieskeuriger bent
Als het goed is, is deze verandering voor het leven. Dan is 7 weken natuurlijk helemaal niets..
Twee posts boven mequote:Op zaterdag 2 augustus 2008 22:19 schreef Biancavia het volgende:
[..]
En als je nu de update even leest, dan zie je dat het allemaal supergoed is gekomen!
Goed van Jeltje om het niet op te geven, maar om er juist voor te gaan.
Zo zie je maar dat je in een jaar tijd echt wel een hoop op kunt bouwen.
Victoria Falls, game parks, Durban, Swaziland, Sin City (Botswana), de Kaap, etc. etc.quote:Op donderdag 13 maart 2008 16:32 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
Kun je beter naar BA vliegen en Igazu bezoeken of naar Kaapstad en naar de Victoria falls gaan
En, nog steeds niet?quote:Op zaterdag 2 augustus 2008 19:33 schreef Jeltje het volgende:
Tijd voor een update (voor de geinteresseerden)!
[knip]
Verder is mijn immigratie succesvol verlopen. Ik ben inmiddels een permanente resident waardoor ik altijd zal mogen werken in Canada. Mijn huidige functie gaat een goede opstap zijn voor mijn toekomstige carriere.
Wat nu echt heeft bijgedragen aan het aanpassingsproces is dat ik me realizeerde dat ik zelf de deur uit moest om dingen te veranderen. Ik heb geleerd dat thuis blijven zitten en zeuren over de situatie helemaal niks helpt. Het was eng om nieuwe dingen te ondernemen maar alleen daardoor is mijn leven een stuk prettiger geworden.
Kortom: ik voel me zeker wel gelukkig en heb niet meer de drang terug naar NL te willen.
Nee, we gaan er beide mogelijk zonder baan heen en zullen daar dan opnieuw moeten beginnen. Mijn vriend werkt wel voor een groot internationaal bedrijf met een kantoor in Brussel en is bezig om overgeplaatst te worden maar niks is nog zeker.quote:Op zaterdag 5 december 2009 00:42 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
Heeft je vriend/man gekozen voor een baan in Brussel?
Ik begrijp je reactie maar nee. Brussel is zo goed als thuis voor mijzelf. Mijn familie woont allemaal in het zuiden van NL dus dat is voor mij de grootste beweegreden. Een andere beweegreden is het feit dat we soms moeilijkheden hebben met mijn vriend zijn familie. Hij heeft 3 verschillende families die allemaal in Montreal wonen (6 uur rijden) en voortdurend aan ons 'trekken' mbt langskomen. Een laatste beweegreden en tevens belangrijke beweegreden is dat ik wil weten hoe het is om aan mijn kant van de wereld te wonen. Ik heb mijn laatste drie jaar volledig geschikt naar mijn vriend en zijn familie en nu gaan we het dus andersom proberen.quote:Op zaterdag 5 december 2009 09:17 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
Raar dat je dan teruggaat naar Brussel of Europa. Dan kan je toch net zo goed blijven?
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |