Dat klopt.quote:Op dinsdag 8 mei 2007 13:56 schreef bluebit het volgende:
volgens mij heb ik iets gemist :
die vrouw kiest er zelf toch voor om niet mee te doen.
Nee. Je zit er dubbel naast.quote:Moet de postcodeloterij volgende keer gewoon die miljoenen uitbetalen aan de mensen in een bepaalde postcode met de vermelding dat ze dat geld maar niet moeten uitgeven want dadelijk komen mensen er achter dat ze ook hadden kunnen winnen als ze een lot hadden gekocht.
In wetenschappelijk onderzoek is vastgesteld dat de PCL misbruik maakt van spijtgevoelens en angst voor spijt. Je hoeft dus niet al psychische problemen te hebben, om in zo'n situatie schade op te lopen. Dat is jouw misplaatste vooronderstelling.quote:dat mens had zich vroeg of laat toch psychisch moeten laten nakijken, nu was die prijs misschien een katalysator maar geen oorzaak.
Ze wil dus eigenlijk helemaal niet horen dat er buren zijn die wat gewonnen hebben?quote:Op dinsdag 8 mei 2007 14:06 schreef Slarioux het volgende:
Het punt van die vrouw is dan ook, "ik doe niet mee, bewust, en tóch word ik met de gevolgen van het verlies opgezadeld". Ze wil helemaal niet verliezen, ze wil ook niet winnen. Maar toch krijgt ze haar verlies door de strot gedouwd. Had je maar mee moeten doen
Heb je een bron voor dit?quote:Op dinsdag 8 mei 2007 14:08 schreef Pool het volgende:
Je hebt inderdaad erg veel gemist, en je verzint er nu zelf dingen bij.
In wetenschappelijk onderzoek is vastgesteld dat de PCL misbruik maakt van spijtgevoelens en angst voor spijt. Je hoeft dus niet al psychische problemen te hebben, om in zo'n situatie schade op te lopen. Dat is jouw misplaatste vooronderstelling.
Nee, ze wil niet horen dat ze wat gewonnen zou hebben, als ze had meegedaan.quote:Op dinsdag 8 mei 2007 14:10 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Ze wil dus eigenlijk helemaal niet horen dat er buren zijn die wat gewonnen hebben?
Beetje vreemde gang van zaken, dan mag je krasloten enzo ook gaan verbieden.
Onderzoek van de UvT, ik heb de bron in een van de eerdere topics geplaatst en heb niet zo'n zin om het opnieuw te zoeken.quote:
Dat weet ik toch niet, ik kan niet in haar hoofd kijken. En zij wordt niet met haar eigen verlies geconfronteerd als de buren krasloten kopen. Hooguit met hun winst, maar het verschil is, dat ze bij de PC loterij ook gewonnen had, als ze maar loten had. Maakt niet uit welke loten, als ze ze maar had. En dat is bij de krasloterij ook niet zo. Als ik samen met de buurman een lootje koop kan ik winnen, terwijl hij verliest.quote:Op dinsdag 8 mei 2007 14:10 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Ze wil dus eigenlijk helemaal niet horen dat er buren zijn die wat gewonnen hebben?
Beetje vreemde gang van zaken, dan mag je krasloten enzo ook gaan verbieden.
Ik vind ook dat die vrouw een punt heeft hoor. Ik zou me er ook niet druk om maken en zeker al niet naar de rechter stappen, maar er zit wel een kern van waarheid in haar relaas.quote:Op dinsdag 8 mei 2007 14:21 schreef Verbal het volgende:
Ik zou niet zover gaan om een rechtszaak te beginnen, maar het principe klopt gewoon niet.
Pestcodeloterij...
V.
quote:Op dinsdag 8 mei 2007 14:26 schreef Isabeau het volgende:
[..]
Ik vind ook dat die vrouw een punt heeft hoor. Ik zou me er ook niet druk om maken en zeker al niet naar de rechter stappen, maar er zit wel een kern van waarheid in haar relaas.
Het is iets heel anders als je buurman een grote prijs wint omdat hij een staatslot heeft gekocht (ook al had je zelf ook een lot gekocht, dan nog hebben die twee prijzen niets met elkaar te maken) dan als 7 buren plots miljonair zijn en jij niet terwijl je exact hetzelfde had gekregen door een lot te kopen.
Ik kan me goed voorstellen dat mensen zich verrot voelen als veel mensen om je heen rijk worden en jij was ook rijk geweest als je meedeed.
ah ok, dat valt dan inderdaad nog wel mee. maar ik blijf er wel bij dat ik het onzin vind, like I said : zo gewonnen, zo geronnen. Daarnaast probeer ik me zo min mogelijk te laten beinvloeden door reclame uitingen en "gepersonaliseerde" mailings....quote:Op dinsdag 8 mei 2007 14:03 schreef buachaille het volgende:
[..]
Je hebt zeker iets gemist.De vrouw in kwestie spant geen rechtzaak aan om alsnog geld te krijgen maar doet dat omdat ze het systeem van de postcodeloterij aan de kaak wil stellen. Ik denk dat ze daarin gelijk heeft, een klein gedeelte van de bevolking is dusdanig labiel dat ze een dergelijk teleurstelling moeilijk kunnen verwerken.
Kennissen hebben ooit wel eens meegedeeld in de straatprijs van de postcodeloterij. Het was niet veel geld maar genoeg om een leuke tweedehandsauto voor aan te schaffen. Een buurman was dusdanig ziek van de hele kwestie dat hij zich 3 dagen heeft ziekgemeld bij zijn baas. Hij had jaren meegedaan en was net een paar maanden daarvoor gestopt.
Mocht je grappig willen doen: nee, ik speel niet mee, ik gok alleen als ik zeker weet dat ik het win![]()
Hopen dat die Aasgier de proceskosten betaalt. Ze werd nog gewaarschuwd.quote:Op dinsdag 8 mei 2007 14:20 schreef milagro het volgende:
wat een luxe probleem weer dit
echt, dat mens moet zich rotschamen.
en zich laten nakijken uiteraard.
Dat is dus een bewust risico dat je aanvaardt. Ik doe dat althans wel. Ze zijn zelfs bij me aan de deur geweest om loten te verkopen, en ik hoef ze niet. Ik voel me echt niet verrot als de hele straat straks miljonair is hoor. En laten we wel wezen, de kans dat de hele postcode dood neervalt is groter dan de kans dat we de straatprijs winnenquote:Op dinsdag 8 mei 2007 14:26 schreef Isabeau het volgende:
Ik kan me goed voorstellen dat mensen zich verrot voelen als veel mensen om je heen rijk worden en jij was ook rijk geweest als je meedeed.
Ja, maar het risico wordt je dus opgedrongen.quote:Op dinsdag 8 mei 2007 14:47 schreef miss_dynastie het volgende:
[..]
Dat is dus een bewust risico dat je aanvaardt.
quote:Op dinsdag 8 mei 2007 14:37 schreef XiChico het volgende:
[..]
Ik laat hier even een paar vergelijkingen op los die makkelijk door jullie onderuit gehaald kunnen worden en nergens op slaan maar dat is ook hoe dit 'leed' van die vrouw op mij over komt
.
Boehoe, ik heb de paperclip niet uitgevonden.
Boehoe, ik had Fok! ook kunnen bedenken.
Boehoe, ik zag een tientje op straat liggen maar iemand anders ging er mee van door.
nee, hoor, dat láát je je opdringen.quote:Op dinsdag 8 mei 2007 14:48 schreef Verbal het volgende:
[..]
Ja, maar het risico wordt je dus opgedrongen.
V.
"Hoe dit op mij over komt"quote:Op dinsdag 8 mei 2007 14:50 schreef maedel het volgende:
[..]
Gelukkig weet je zelf ook dat je vergelijking als kut op dirk slaat![]()
Even voor de duidelijkheid. Ik doe niet mee met de PCL uit principe, omdat het principe van de PCL gewoon niet deugt. Als ik als enige in de straat buiten de boot zou vallen, daardoor, zou ik nog steeds achter mijn keuze staan, maar ik ben reëel en menselijk genoeg om te zien dat ik toch wel zou balen als ik geen paar ton krijg. Een ieder die zegt daar geen last van te zullen hebben liegt of mist het vermogen om zich in zo'n situatie in te leveren. Dat balen is gewoon menselijk.quote:
Hoezo? Ik ben geen lid, ik word geen lid, en ik leef meestal in mijn eigen huis, zonder hele dagen op straat te zitten, dus het hele postcodefeestje zou zonder dat ik het weet aan me voorbij kunnen gaan. Het is wellicht het risico van leven in een maatschappij. Ik laat me niks opdringen door een of andere suffe loterij. Als ze die krengen aan de deur verkopen (is weleens gebeurd) dan vind ik dat vervelend, omdat het me stoort in mijn werkzaamheden (en nee, 'haal de bel er dan af' is geen optie), maar verder...quote:Op dinsdag 8 mei 2007 14:48 schreef Verbal het volgende:
[..]
Ja, maar het risico wordt je dus opgedrongen.
V.
Ik lieg helemaal niet en ik heb voldoende inlevingsvermogen om me in te leven in dingen die er toe doen.quote:Op dinsdag 8 mei 2007 14:59 schreef Verbal het volgende:
Een ieder die zegt daar geen last van te zullen hebben liegt of mist het vermogen om zich in zo'n situatie in te leveren. Dat balen is gewoon menselijk.
Dat is het eigenlijk hoofdpunt van de discussie. Moet de maatschappij maar rekening houden met de postcodeloterij? Of moet de postcodeloterij misschien ook rekening houden met de maatschappij?quote:Op dinsdag 8 mei 2007 15:00 schreef miss_dynastie het volgende:
Het is wellicht het risico van leven in een maatschappij.
we worden dagelijk geconfronteerd met dingen waar we niet om vragen. simpel.quote:Op dinsdag 8 mei 2007 14:59 schreef Verbal het volgende:
[..]
Even voor de duidelijkheid. Ik doe niet mee met de PCL uit principe, omdat het principe van de PCL gewoon niet deugt. Als ik als enige in de straat buiten de boot zou vallen, daardoor, zou ik nog steeds achter mijn keuze staan, maar ik ben reëel en menselijk genoeg om te zien dat ik toch wel zou balen als ik geen paar ton krijg. Een ieder die zegt daar geen last van te zullen hebben liegt of mist het vermogen om zich in zo'n situatie in te leveren. Dat balen is gewoon menselijk.
Mensen worden ongevraagd geconfronteerd met een situatie waarom ze niet hebben gevraagd. Simpel. Of ze het zich laten opdringen, of ze er wel of niet iets mee doen. Ze worden er mee lastiggevallen. Punt.
V.
die 216 miljoen euro die er dit jaar is uitgekeerd aan goede doelen lijkt me rekening houden met genoeg zeg..quote:Op dinsdag 8 mei 2007 15:03 schreef Pool het volgende:
[..]
Dat is het eigenlijk hoofdpunt van de discussie. Moet de maatschappij maar rekening houden met de postcodeloterij? Of moet de postcodeloterij misschien ook rekening houden met de maatschappij?
Blijkbaar heeft de maatschappij behoefte aan de postcodeloterij, anders deed men niet mee. Ik vind niet dat een loterij een bepaalde verantwoordelijkheid heeft naar gekneusde zieltjes toe die het principe niet snappen.quote:Op dinsdag 8 mei 2007 15:03 schreef Pool het volgende:
[..]
Dat is het eigenlijk hoofdpunt van de discussie. Moet de maatschappij maar rekening houden met de postcodeloterij? Of moet de postcodeloterij misschien ook rekening houden met de maatschappij?
Waarom krijgen de winnaars dan wel psychologen toegewezen?quote:Op dinsdag 8 mei 2007 15:08 schreef miss_dynastie het volgende:
[..]
Blijkbaar heeft de maatschappij behoefte aan de postcodeloterij, anders deed men niet mee. Ik vind niet dat een loterij een bepaalde verantwoordelijkheid heeft naar gekneusde zieltjes toe die het principe niet snappen.
Volledig mee eens. Doe dus ook niet mee met deze loterij. Wel met de Staatsloterij trouwens.quote:Op dinsdag 8 mei 2007 14:59 schreef Verbal het volgende:
Even voor de duidelijkheid. Ik doe niet mee met de PCL uit principe, omdat het principe van de PCL gewoon niet deugt. Als ik als enige in de straat buiten de boot zou vallen, daardoor, zou ik nog steeds achter mijn keuze staan, maar ik ben reëel en menselijk genoeg om te zien dat ik toch wel zou balen als ik geen paar ton krijg. Een ieder die zegt daar geen last van te zullen hebben liegt of mist het vermogen om zich in zo'n situatie in te leveren. Dat balen is gewoon menselijk.
Mensen worden ongevraagd geconfronteerd met een situatie waarom ze niet hebben gevraagd. Simpel. Of ze het zich laten opdringen, of ze er wel of niet iets mee doen. Ze worden er mee lastiggevallen. Punt.
V.
Dat heet dan geen vergelijking dus.quote:
Ik denk zelf dat het echt dit punt is waarom mensen lid zijn van de PCL. Mijzelf incluis.quote:Op dinsdag 8 mei 2007 15:12 schreef Pool het volgende:
Misschien heeft de maatschappij er geen behoefte aan, maar doet iedereen alleen maar mee uit angst dat anders de buren iets winnen. Emotionele chantage dus.
uhm, en wat verzin ik er nu bij?quote:Op dinsdag 8 mei 2007 14:08 schreef Pool het volgende:
Je hebt inderdaad erg veel gemist, en je verzint er nu zelf dingen bij.
[..]
Dat klopt.
[..]
Nee. Je zit er dubbel naast.
-De vrouw klaagt de loterij aan, niet de mensen die al hebben gewonnen.
-De vrouw eist niet een deel van het prijzengeld, maar ze eist schadevergoeding wegens psychische schade.
[..]
In wetenschappelijk onderzoek is vastgesteld dat de PCL misbruik maakt van spijtgevoelens en angst voor spijt. Je hoeft dus niet al psychische problemen te hebben, om in zo'n situatie schade op te lopen. Dat is jouw misplaatste vooronderstelling.
Heel simpel, in de begeleiding van hun winnaars. Maar je bent niet voor iedereen verantwoordelijk.quote:Op dinsdag 8 mei 2007 15:12 schreef Pool het volgende:
Waarom krijgen de winnaars dan wel psychologen toegewezen?
Dan is iedereen mooi dom. Want als ik niet meedoe, en mijn buurvrouw niet, en mijn durrep niet, en mijn provincie niet en het heeeeeeele land niet, dan is het probleem opgelost. Kunnen mensen zich vast zelf ook wel bedenkenquote:Misschien heeft de maatschappij er geen behoefte aan, maar doet iedereen alleen maar mee uit angst dat anders de buren iets winnen. Emotionele chantage dus.
Dat is sowieo al een reden voor mij om niet mee te doenquote:Op dinsdag 8 mei 2007 14:47 schreef miss_dynastie het volgende:
En laten we wel wezen, de kans dat de hele postcode dood neervalt is groter dan de kans dat we de straatprijs winnen
Ze was zeker geen miljonair geweest als ze net een maand daarvoor met één lot had meegedaan. Ze had dan een leuke prijs gehad.quote:Op dinsdag 8 mei 2007 14:12 schreef Pool het volgende:
Het is niet alleen zo dat haar buren winnen en zij niet, het is ook nog zo dat haar duidelijk wordt gemaakt dat ze miljonair geweest zou zijn als ze had meegedaan.
Belachelijk lage vergoeding die je gekregen hebt voor invaliditeit.quote:Op dinsdag 8 mei 2007 16:20 schreef Gia het volgende:
Ben zelf invalide tgv van een medische fout en heb 34000 gulden gekregen. Hoeveel denkt dit mens te kunnen eisen als "Schadevergoeding"?
Pffft, je wilt niet weten hoeveel geld er overblijft voor een erg opulent kantoor en personeelsfeestjes waar de honden geen brood van lusten. Dat geld voor goede doelen is natuurlijk óók een methode om nog meer winst te maken.quote:Op dinsdag 8 mei 2007 15:07 schreef HeatWave het volgende:
[..]
die 216 miljoen euro die er dit jaar is uitgekeerd aan goede doelen lijkt me rekening houden met genoeg zeg..
Sterker nog ik weet precies hoeveel. 216 miljoen. Want het is 50-50% namelijk.quote:Op dinsdag 8 mei 2007 16:34 schreef Verbal het volgende:
[..]
Pffft, je wilt niet weten hoeveel geld er overblijft voor een erg opulent kantoor en personeelsfeestjes waar de honden geen brood van lusten. Dat geld voor goede doelen is natuurlijk óók een methode om nog meer winst te maken.
V.
Oh, poeh poeh, wat schandalig dat ze meer dan 200 miljoen aan goede doelen geven en zelf af en toe een personeelsfeestje vieren!! Vreselijk. Personeelsfeestjes zouden verboden moeten worden!quote:Op dinsdag 8 mei 2007 16:34 schreef Verbal het volgende:
[..]
Pffft, je wilt niet weten hoeveel geld er overblijft voor een erg opulent kantoor en personeelsfeestjes waar de honden geen brood van lusten. Dat geld voor goede doelen is natuurlijk óók een methode om nog meer winst te maken.
V.
Precies. Het is dus gewoon een commercieel gebeuren. Punt. Ja, ze geven aan goede doelen, maar de goede doelen, die prominent naar voren worden geduwd, zijn natuurlijjk gewoon promotie. Jij toont dat bijvoorbeeld al aan door het hier op te lepelen maar de winst voor die lui zelf niet te noemen.quote:Op dinsdag 8 mei 2007 16:35 schreef HeatWave het volgende:
[..]
Sterker nog ik weet precies hoeveel. 216 miljoen. Want het is 50-50% namelijk.
Jij werkt gratis? Jij hoeft geen loon?quote:Op dinsdag 8 mei 2007 16:37 schreef Verbal het volgende:
Jij toont dat bijvoorbeeld al aan door het hier op te lepelen maar de winst voor die lui zelf niet te noemen.
Ja, gelukkig kost een organisatie van die omvang he-le-maal niets om te exploiterenquote:Op dinsdag 8 mei 2007 16:37 schreef Verbal het volgende:
[..]
Precies. Het is dus gewoon een commercieel gebeuren. Punt. Ja, ze geven aan goede doelen, maar de goede doelen, die prominent naar voren worden geduwd, zijn natuurlijjk gewoon promotie. Jij toont dat bijvoorbeeld al aan door het hier op te lepelen maar de winst voor die lui zelf niet te noemen.
Window dressing.
V.
Als in: al de winst van de commerciële instelling 'De Postcodeloterij' gaat op aan loon? Zoiets?quote:
Dat zeg ik toch nietquote:Op dinsdag 8 mei 2007 16:51 schreef HeatWave het volgende:
[..]
Ja, gelukkig kost een organisatie van die omvang he-le-maal niets om te exploiteren.
Rot zelf op.quote:Ga toch weg man...
Nee, kortzichtige. van de andere helft ging 150 miljoen op aan jaja: PRIJZEN voor de deelnemers..quote:Op dinsdag 8 mei 2007 16:51 schreef Verbal het volgende:
[..]
Als in: al de winst van de commerciële instelling 'De Postcodeloterij' gaat op aan loon? Zoiets?
V.
En waar staat dat dat moet?quote:Op dinsdag 8 mei 2007 16:53 schreef Verbal het volgende:
Ja inderdaad, ze hebben geen nagel om aan hun reet te krabben. Wat een goedheid
V.
Waar zeg ik dat dat gek isquote:Op dinsdag 8 mei 2007 16:56 schreef HeatWave het volgende:
natuurlijk maken ze winst, gek he in Nederland.
Als je niet kunt lezen niet nee.quote:nee, je argumenten slaan nergens op..
verklaar je nader SCHtje?quote:
Arma heeft gelijkquote:Op dinsdag 8 mei 2007 16:58 schreef Verbal het volgende:
[..]
Waar zeg ik dat dat gek isIk zeg alleen dat je niet moet doen alsof het een filantropische instelling is. Het is gewoon een commercieel bedrijf.
[..]
Als je niet kunt lezen niet nee.
V.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |