FOK!forum / Politiek / Balkenende: Bos lafaard
Martijn_77zondag 10 september 2006 @ 12:52
quote:
Balkenende: Bos lafaard

ZWARTSLUIS - Premier Balkenende heeft dinsdag ongekend fel uitgehaald naar PvdA-leider Wouter Bos.

Tijdens een CDA-bijeenkomst in Zwartsluis noemde Balkenende hem „een lafaard” vanwege zijn aow-plannen: „Ik vind het geen verhaal om de aow te fiscaliseren. Dit doet geen recht aan mensen die hun leven lang premie hebben betaald.”

De premier vindt het met name ’laf’ dat Bos in het midden laat waar hij de inkomensgrens legt en dat hij onduidelijkheid creëert. „Eerst mensen geld uit de zak kloppen om het vervolgens te besteden aan verplichte kinderopvang. Terwijl ouders zelf niet eens meer kunnen bepalen hoe ze opvang regelen.”

Behalve over de aow kreeg Bos ook over zijn stijl de wind van voren. „Hij steekt de winst in zijn zak van maatregelen die hij keer op keer bekritiseert en zo ondertussen alles intact laten. Dat is laf.”

Balkenende wil het sociale stelsel ondanks de vergrijzing betaalbaar houden door onder meer de overheidsfinanciën op orde te brengen en meer mensen langer te laten werken.

Balkenende veegde Bos ook de mantel uit over de levensloopregeling. „Het is makkelijk om mee te lopen in een demonstratie in Amsterdam en daarna te zeggen dat je de levensloop niet vrij mag besteden”, aldus de CDA-leider die Bos betichtte van ’een goedkoop verhaal’.

Verder brak hij opnieuw een lans voor behoud van de hypotheekrenteaftrek, die de PvdA deels wil afschaffen. „Nu de economie aantrekt, moet je geen dingen doen die het vertrouwen schaden.”
Bron

Ben benieuwd naar de reactie van Bos op deze aanval. Maar Balkenende heeft wel gelijk
pberendszondag 10 september 2006 @ 13:03
Balkenende loopt gewoon keihard stemmen te kopen door Bos af te schilderen als de AOW-boeman. Balkenende liegt en bedriegt de boel bij elkaar. En inderdaad, Balkenende doet officieel niets aan de AOW.

- CDA doet misschien niets aan de AOW, maar het CDA heeft in het verleden wel meegeholpen aan de fiscalisering van de AOW.

- CDA doet misschien niets aan de AOW, maar laat ouderen wel een hogere zorgpremie betalen door no claim in te stellen (terwijl ouderen dat in principe altijd opmaken)

- CDA doet misschien niets aan de AOW, maar laat ouderen wel veel meer huur betalen.

- CDA doet misschien niets aan de AOW, maar waardevast is de AOW al helemaal niet en dus gaan ouderen er sterk op achteruit.

Het is een supersneaky plannetje van een of ander PR-mannetje van het CDA.

En fiscalisering is pure symboolpolitiek. Ouderen gaan dan inderdaad meebetalen aan hun eigen AOW. Maar als je evenveel krijgt en moet betalen als voorheen, maakt dat toch niets uit? Dan gaan ouderen wel meer minder aan andere voorzieningen meebetalen. Het maakt gewoon geen reet uit of het gefiscaliseerd wordt of niet.

En bovendien: Bos doet praktisch gezien helemaal niets aan de AOW, hij doet alleen iets aan het rijkere gedeelte van het aanvullend pensioen. Dat is iets totaal anders de de "AOW hard aanpakken".

CDA probeert gewoon goedkoop stemmen te winnen over de ruggen van relatief domme oudjes (die vaak niet eens een aanvullend pensioen hebben en dus alleen maar voordeel hebben van de plannen van Bos). Schandalig, maar ze komen er gewoon keihard mee weg. En Bos een lafaard noemen, aldus een man die niets aan de in de toekomst onbetaalbare hypotheekrente aftrek wil doen...

[ Bericht 45% gewijzigd door pberends op 10-09-2006 13:27:35 ]
Ludacrisszondag 10 september 2006 @ 13:05
Tja en de CDA wil weer bezuiningen op de zorg. Volgens mij komen beiden uiteindelijk op het zelfde neer.
Ludacrisszondag 10 september 2006 @ 13:07
quote:
Op zondag 10 september 2006 13:03 schreef pberends het volgende:
Huh, CDA heeft afgelopen decennia compleet meegewerkt aan de fiscalisering van de AOW. Balkenende loopt gewoon keihard te liegen.
Welkom in de politiek zou ik zeggen
jogyzondag 10 september 2006 @ 13:11
Dat is straffe taal voor Balkie.
Kozzmiczondag 10 september 2006 @ 13:14
quote:
Op zondag 10 september 2006 12:52 schreef Martijn_77 het volgende:

[..]

Bron

Ben benieuwd naar de reactie van Bos op deze aanval. Maar Balkenende heeft wel gelijk
quote:
PvdA-voorzitter hekelt zorgbeleid CDA

AMSTERDAM - Partijvoorzitter Michiel van Hulten van de PvdA heeft zaterdag stevig uitgehaald naar het verkiezingsprogramma van het CDA. Vooral de plannen voor de volksgezondheid moesten het ontgelden. Van het CDA-voorstel om de komende vier jaar 4 miljard euro te bezuinigen op de zorg, zullen ouderen en chronisch zieken de dupe worden, zei Van Hulten tijdens een PvdA-bijeenkomst in Amsterdam.

„Hoe bezuinig je 4 miljard euro? Door de huisarts uit het basispakket te halen. En de mondzorg. En de verloskundige. En de kraamzorg. En de helft van de geneesmiddelen. En door ouderen die in een verpleeghuis wonen honderden euro's huur per maand te vragen. Het CDA legt de rekening neer bij die mensen die hem niet kunnen betalen.”

Van Hulten betoogde dat met name ouderen weinig goeds te verwachten hebben van het CDA. Die partij spreekt volgens hem „met droge ogen over het behoud van een welvaartsvaste AOW, terwijl juist dit kabinet de AOW heeft bevroren en daarmee de ouderen in de kou laat staan.

Volgens Van Hulten zijn er zeven manieren waarop het CDA de ouderen de afgelopen jaren heeft 'gepakt': door een lager inkomen, minder huursubsidie, de no claimregeling en een hogere premie in de zorg, een kleiner zorgpakket, duurdere thuiszorg en een stijging van de energienota. Van Hulten noemde dit „de zeven plagen van Verhagen”, met een knipoog naar de anti-PvdA-leus van CDA-fractieleider Maxime Verhagen: „Met Bos ben je de klos.”


http://www.telegraaf.nl/b(...)_zorgbeleid_CDA.html
Kozzmiczondag 10 september 2006 @ 13:14
Je bericht is overigens drie maanden oud.
Martijn_77zondag 10 september 2006 @ 13:15
quote:
Op zondag 10 september 2006 13:11 schreef jogy het volgende:
Dat is straffe taal voor Balkie.
Maar hij heeft wel gelijk
Pikkebaaszondag 10 september 2006 @ 13:16
Balkenende heeft een lastige klus geklaard en heeft regelmatig (onterecht) allerlei aanvallen op zijn persoonlijke verschijning te verduren gekregen. Ik vind dat de man recht van spreken heeft en in dit geval ook nog eens gelijk heeft.
Niets is makkelijker (en laffer) om vanaf de zijlijn commentaar te leveren, zoals Bos regelmatig doet.
Kozzmiczondag 10 september 2006 @ 13:17
quote:
Op zondag 10 september 2006 13:15 schreef Martijn_77 het volgende:

[..]

Maar hij heeft wel gelijk
Waarin heeft hij gelijk?
Pikkebaaszondag 10 september 2006 @ 13:19
quote:
Op zondag 10 september 2006 13:17 schreef Kozzmic het volgende:

[..]

Waarin heeft hij gelijk?
Dat Bos een laffe hond is, die zich vrij lang koest heeft gehouden en nu woest blaffend iedereen naar de kuiten vliegt.
Martijn_77zondag 10 september 2006 @ 13:19
quote:
Op zondag 10 september 2006 13:17 schreef Kozzmic het volgende:
Waarin heeft hij gelijk?
Dat Bos onduidelijk is in heel veel zaken en dat hij erg laf is op bepaalde punten
quote:
Op zondag 10 september 2006 13:19 schreef Pikkebaas het volgende:
Dat Bos een laffe hond is, die zich vrij lang koest heeft gehouden en nu woest blaffend iedereen naar de kuiten vliegt.
Goed omschrijving
Kozzmiczondag 10 september 2006 @ 13:20
De 'waarheid' van Balkenende:
quote:
„Ik vind het geen verhaal om de aow te fiscaliseren. Dit doet geen recht aan mensen die hun leven lang premie hebben betaald.”
quote:
Derde AOW betalen we al met zijn allen

Een belangrijk onderdeel van de verkiezingsprogramma’s is de betaalbaarheid van de AOW. Vooral de suggestie dat ouderen daaraan moeten meebetalen levert boze reacties op uit die groep. Maar ze betalen al een heel eind mee. Dus het principe bestaat al.

‘Links’ - om die klassieke tegenstelling maar eens van stal te halen - wil ‘fiscaliseren, ‘ rechts’ wil (voorlopig) ouderen helemaal niets ‘afpakken’. Maar zouden deze behoudenden dan niet ook wat beleid moeten schrappen? Want we zijn al een heel eind op weg met ‘fiscaliseren’.

Vooral 65-plussers of zij die de pensioengerechtigde leeftijd zoetjesaan naderen, klimmen in de pen om het in hun optiek dreigende onheil van ‘fiscalisering’ van de AOW te keren. Dat is wat PvdA, SP en GroenLinks voorstellen.

Ondertussen zijn we al een heel eind op weg met diezelfde ‘fiscalisering’. Die term betekent dat de AOW op en duur geheel wordt betaald uit de algemene middelen: de staatskas. En die wordt gevoed met belastingen: inkomstenbelasting, vennootsschapsbelasting, BTW en nog een rijtje kleinere belastingen en heffingen.

Ruim 2,5 miljoen Nederlanders ontvangen nu AOW. Dat worden er over enkele tientallen jaren zo’n 4,5 miljoen. Dat is de achtergrond van de betaalbaarheidsdiscussie: als we dit ouderdomspensioen op niveau willen houden, gaan de kosten fors omhoog. Volgens het Centraal Planbureau verdubbelen die bijna, wat betreft hun aandeel in onze totale economie: van nu bijna vijf procent naar negen.

De AOW-uitkeringen kosten nu 23 miljard euro. Daarvan komt dit jaar 18 miljard binnen in de vorm van AOW-premies die 65-minners ophoesten. De overige vijf miljard vult het Rijk al aan. Inderdaad: uit belastingen.


Bovendien is het kabinet druk bezig om elk jaar de AOW-spaarpot te vullen. Daar zit nu ruim 20 miljard in, elk jaar komt daar ongeveer vier miljard bij. Inderdaad: ook uit diezelfde algemene middelen.

Dus alles overziende geven we nu jaarlijks zo’n 27 miljard euro uit aan de AOW. De premiebetalers onder de 65 dragen daaraan voor tweederde bij. Alle Nederlanders, ook gepensioneerden en zelfs zij met een piepklein pensioen, financieren samen een derde deel.

http://www.bndestem.nl/economie/article632580.ece
Kozzmiczondag 10 september 2006 @ 13:22
quote:
Op zondag 10 september 2006 13:19 schreef Martijn_77 het volgende:

[..]

Dat Bos onduidelijk is in heel veel zaken en dat hij erg laf is op bepaalde punten
Makkelijke oppervlakkige kritiek, maar word nu eens concreet. Wat voor punten? Waarin is Bos onduidelijk?
pberendszondag 10 september 2006 @ 13:25
quote:
Op zondag 10 september 2006 13:20 schreef Kozzmic het volgende:
De 'waarheid' van Balkenende:
[..]


[..]
quote:
De AOW-uitkeringen kosten nu 23 miljard euro. Daarvan komt dit jaar 18 miljard binnen in de vorm van AOW-premies die 65-minners ophoesten. De overige vijf miljard vult het Rijk al aan. Inderdaad: uit belastingen.
Wat is hier nu eigenlijk de big deal van? Ik zou zeggen: schaf die premies af, verhoog de inkomensbelasting, en betaal zo de AOW uit de algemene belastingen.
pberendszondag 10 september 2006 @ 13:27
quote:
Op zondag 10 september 2006 13:15 schreef Martijn_77 het volgende:

[..]

Maar hij heeft wel gelijk
Waar heeft hij gelijk dan? Argumenten??
Martijn_77zondag 10 september 2006 @ 13:27
quote:
Op zondag 10 september 2006 13:22 schreef Kozzmic het volgende:
Makkelijke oppervlakkige kritiek, maar word nu eens concreet. Wat voor punten? Waarin is Bos onduidelijk?
Die punten zijn toch duidelijk? Onders lees het onderstaande bericht nog eens
quote:
Balkenende: Bos lafaard

ZWARTSLUIS - Premier Balkenende heeft dinsdag ongekend fel uitgehaald naar PvdA-leider Wouter Bos.

Tijdens een CDA-bijeenkomst in Zwartsluis noemde Balkenende hem „een lafaard” vanwege zijn aow-plannen: „Ik vind het geen verhaal om de aow te fiscaliseren. Dit doet geen recht aan mensen die hun leven lang premie hebben betaald.”

De premier vindt het met name ’laf’ dat Bos in het midden laat waar hij de inkomensgrens legt en dat hij onduidelijkheid creëert. „Eerst mensen geld uit de zak kloppen om het vervolgens te besteden aan verplichte kinderopvang. Terwijl ouders zelf niet eens meer kunnen bepalen hoe ze opvang regelen.”

Behalve over de aow kreeg Bos ook over zijn stijl de wind van voren. „Hij steekt de winst in zijn zak van maatregelen die hij keer op keer bekritiseert en zo ondertussen alles intact laten. Dat is laf.”

Balkenende wil het sociale stelsel ondanks de vergrijzing betaalbaar houden door onder meer de overheidsfinanciën op orde te brengen en meer mensen langer te laten werken.

Balkenende veegde Bos ook de mantel uit over de levensloopregeling. „Het is makkelijk om mee te lopen in een demonstratie in Amsterdam en daarna te zeggen dat je de levensloop niet vrij mag besteden”, aldus de CDA-leider die Bos betichtte van ’een goedkoop verhaal’.

Verder brak hij opnieuw een lans voor behoud van de hypotheekrenteaftrek, die de PvdA deels wil afschaffen. „Nu de economie aantrekt, moet je geen dingen doen die het vertrouwen schaden.”
abominabelzondag 10 september 2006 @ 13:29
Ach, je hebt nu eenmaal zo'n anti-Bos hype tegenwoordig. Het zou zonde zijn om die nu ineens met argumenten te gaan voeden.....
MouseOverzondag 10 september 2006 @ 13:29
quote:
Dus alles overziende geven we nu jaarlijks zo’n 27 miljard euro uit aan de AOW. De premiebetalers onder de 65 dragen daaraan voor tweederde bij. Alle Nederlanders, ook gepensioneerden en zelfs zij met een piepklein pensioen, financieren samen een derde deel.
Wat een schrijfwijze

Die "gepensioneerden met dat piepkleine pensioen" betalen dus ook een piepklein deel belasting, en van dat kleine deel wordt een nog veel kleiner deel voor AOW gebruikt. Lekker smeuig, dat wel
Phoenixjuhzondag 10 september 2006 @ 13:37
Zoals altijd hoor je vanuit de CDA en VVD hoek alleen maar kritiek op Wouter Bos als persoon, maar inhoudelijk zeggen ze niks. Het is altijd weer, je bent de klos met Wouter Bos, en hij waait met de winden mee. So what? Alsof ik mij thuis druk ga maken of Wouter Bos tegen een boom aan waait. Ben je er niet mee eens? Prima, geef dan eens goede argumenten, dan alleen maar op de man te spelen. Let maar eens op tijdens debatten, er komt geen enkel concreet argument uit die hoek.

Vooral die Verhagen is iemand waar je niks mee kan. Eerst kritiek leveren op Wouter Bos, maar als je aan Verhagen vraagt hoe hij het zal doen, dan krijg je argumenten als: we moeten de zorg verbeteren, we moeten het onderwijs verbeteren, etc. Maar hij zegt nooit hoe hij dat wilt doen.

De AOW-plannen van Wouter Bos is misschien niet het beste wat je kunt verzinnen. De ouderen hebben inderdaad al jaren lang belasting betaald, en moet dat nu weer, dat is uiteraard niet eerlijk. Maar heel erg wordt het nou ook weer niet. Ouderen die modaal ontvangen betalen per maand iets van 10-15 euro extra. Daar tegenover krijgen ze extra voorziening, zoals gratis reizen met de ov etc. Maar opzich is dat het probleem niet, als CDA of VVD mag je er wel op bekritiseren, maar geef dan ook aan hoe zij het willen oplossen. CDA wilt het probleem niet eens erkennen. VVD wilt een paar maatregelen doen wat gewoon ontoereikend is. Het is natuurlijk mooi als je als VVD'er zegt dat er gewoon meer mensen moeten werken. De vraag is natuurlijk hoe je dit wilt realiseren. Mensen gaan echt niet zo maar extra werken, iedereen kent wel de Nederlandse mentaliteit.
Kozzmiczondag 10 september 2006 @ 13:39
quote:
Op zondag 10 september 2006 13:27 schreef Martijn_77 het volgende:

De premier vindt het met name ’laf’ dat Bos in het midden laat waar hij de inkomensgrens legt en dat hij onduidelijkheid creëert.
De plannen zijn al lang in uitgewerkte vorm naar buiten gebracht. Dat krijg je als je met oud nieuws komt aankakken.
quote:
Behalve over de aow kreeg Bos ook over zijn stijl de wind van voren. „Hij steekt de winst in zijn zak van maatregelen die hij keer op keer bekritiseert en zo ondertussen alles intact laten. Dat is laf.”
Misschien kun je even uitleggen wat er hier wordt bedoeld, want ik zou het niet weten.
quote:
Balkenende veegde Bos ook de mantel uit over de levensloopregeling. „Het is makkelijk om mee te lopen in een demonstratie in Amsterdam en daarna te zeggen dat je de levensloop niet vrij mag besteden”, aldus de CDA-leider die Bos betichtte van ’een goedkoop verhaal’.
Een staaltje demagogie, want de PvdA is voor de levensloopregeling en voor vrije besteding. Waar de PvdA vanaf wil is dat de regeling zal worden gebruikt voor een vervroegd pensioen.
quote:
Verder brak hij opnieuw een lans voor behoud van de hypotheekrenteaftrek, die de PvdA deels wil afschaffen. „Nu de economie aantrekt, moet je geen dingen doen die het vertrouwen schaden.”
Ik begrijp hieruit dat het CDA geen nieuwe ombuigingen in petto heeft? De fulltime werkweek verplicht op 40 uur stellen bijvoorbeeld? Niet Bos maar Balkenende houdt hier ’een goedkoop verhaal’.

En reageer eens even op de AOW-leugens van het CDA.
Phoenixjuhzondag 10 september 2006 @ 13:40
quote:
Op zondag 10 september 2006 13:29 schreef MouseOver het volgende:

[..]

Wat een schrijfwijze

Die "gepensioneerden met dat piepkleine pensioen" betalen dus ook een piepklein deel belasting, en van dat kleine deel wordt een nog veel kleiner deel voor AOW gebruikt. Lekker smeuig, dat wel
Mooi he, onder piepklein pensioen vallen mensen met een pensioen dat vergelijkbaar is met een modaal inkomen (30.000 bruto op jaarbasis). En die betalen dus 10-15 euro per maand meer.

Zeuren dat gepensioneerden met een modaal inkomen het slecht krijgen, terwijl een groot deel van de nederlandse bevolking minder dan modaal verdienen. Prachtig!
Martijn_77zondag 10 september 2006 @ 13:44
quote:
Op zondag 10 september 2006 13:39 schreef Kozzmic het volgende:
Een staaltje demagogie, want de PvdA is voor de levensloopregeling en voor vrije besteding. Waar de PvdA vanaf wil is dat de regeling zal worden gebruikt voor een vervroegd pensioen.
Maar welke Partij riep 2 jaar geleden het hardst dat de levensloop regeling juist daarvoor te gebruiken moest zijn?

Juist ja de PvdA en nu draaien ze weer 180 graden.
quote:
Op zondag 10 september 2006 13:39 schreef Kozzmic het volgende:
En reageer eens even op de AOW-leugens van het CDA.
Als ze hele AOW fiscaliseren en ze houden de impact (lees de kosten) voor de mensen het zelfde dan is er toch niets aan de hand?

Maar Bos wil iedereen die gewerkt heeft en een leuk pensioen heeft daar voor straffen en ze mee laten betalen. Daarbij laat hij ook nog even lekker in het midden hoe hij het precies wil gaan doen
#ANONIEMzondag 10 september 2006 @ 13:50
Ik verwacht dat Bos straks in de tv-debatten de vloer wel aanveegt met Balkenende. Ook de kiezers zullen uiteindelijk wel doorhebben dat de CDA-plannen gewoon een verergering zijn van wat we de afgelopen jaren al hebben gehad. Nog verder korten op zorg, waardoor de minst draagkrachtigen het eerst in problemen komen. Weigeren om iets te doen aan de HRA, waarvan het geld grotendeels in de zakken van de allerrijksten verdwijnt.

Het is eigenlijk verdomde simpel, de keuze op 22 november. Bezuinigen doen CDA en PvdA allebei, maar het CDA over de rug van armen, de PvdA over de rug van rijken. Persoonlijk vind *ik* de keuze niet zo moeilijk.
Phoenixjuhzondag 10 september 2006 @ 13:51
quote:
Op zondag 10 september 2006 13:27 schreef Martijn_77 het volgende:
De premier vindt het met name ’laf’ dat Bos in het midden laat waar hij de inkomensgrens legt en dat hij onduidelijkheid creëert.
Dat is niet laf, dat is naar de mensen luisteren. Bos deed een voorstel van 10.000 aanvullend pensioen. Het bevolking is daar niet mee eens. Dus verhoogt hij dat naar 15.000.
quote:
Behalve over de aow kreeg Bos ook over zijn stijl de wind van voren. „Hij steekt de winst in zijn zak van maatregelen die hij keer op keer bekritiseert en zo ondertussen alles intact laten. Dat is laf.”
Dat is juist iets wat de CDA en VVD doen.
quote:
Verder brak hij opnieuw een lans voor behoud van de hypotheekrenteaftrek, die de PvdA deels wil afschaffen. „Nu de economie aantrekt, moet je geen dingen doen die het vertrouwen schaden.”
Vertrouwen schaden? Mensen zijn niet blind, als je dat beperkt dan denkt heus niet iedereen dat het slecht gaat. Het is slechts een eerlijke verdeling van het geld. Mensen die bruto jaarlijks een verzamelinkomen verdienen van ruim meer dan 52.228 per jaar (dus iemand die veel meer verdient dan 4300 bruto per maand) moet niet gaan zeuren dat hij/zij nu minder aftrek krijgt.
abominabelzondag 10 september 2006 @ 13:51
Ik denk dat het erger wordt als je de kleiner wordende groep werkenden wilt laten opdraaien voor een steeds groter wordende ouderen.
Phoenixjuhzondag 10 september 2006 @ 13:54
quote:
Op zondag 10 september 2006 13:44 schreef Martijn_77 het volgende:

[..]

Maar welke Partij riep 2 jaar geleden het hardst dat de levensloop regeling juist daarvoor te gebruiken moest zijn?

Juist ja de PvdA en nu draaien ze weer 180 graden.
[..]
Dat zijn dingen doen wat noodzakelijk is. Je leeft met de tijd, en niet in het verleden. Als je alleen maar ideeën van vroeger gaat uitvoeren, dan gaat het alleen maar slechter. Daarnaast geeft PvdA openlijk toe om dit aan te passen. Beter dan CDA die het verzwijgt en later dit toch doet. Bij PvdA weet je hoe je er voor staat, bij CDA weet je dat niet. Dat hebben we de afgelopen jaren wel gemerkt.
Kozzmiczondag 10 september 2006 @ 14:07
quote:
Op zondag 10 september 2006 13:44 schreef Martijn_77 het volgende:

[..]

Maar welke Partij riep 2 jaar geleden het hardst dat de levensloop regeling juist daarvoor te gebruiken moest zijn?

Juist ja de PvdA en nu draaien ze weer 180 graden.
Wat heeft de PvdA precies geroepen (graag met bron)?

Trouwens, Bos heeft ook gesteld dat hij voor een vervroegd pensioen is voor mensen in zware beroepen, en dat hij in de levensloop de mogelijkheid van deeltijdpensioen wil. Dat is ook in het verkiezingsprogramma opgenomen. Stellen dat je van Bos de levensloop niet vrij mag besteden is goedkope demagogie van Balkenende. Jammer dat de premier dat soort truukjes tegenwoordig nodig heeft, maar ik vrees (voor hem ) dat er straks in de debatten weinig van overblijft.
quote:
Als ze hele AOW fiscaliseren en ze houden de impact (lees de kosten) voor de mensen het zelfde dan is er toch niets aan de hand?
Kom dan niet aanzetten met "Ik vind het geen verhaal om de aow te fiscaliseren". En bij het CDA worden de ouderen veel harder genaaid, zie het artikel over de 'zeven plagen van Verhagen'.
Martijn_77zondag 10 september 2006 @ 14:12
quote:
Op zondag 10 september 2006 14:07 schreef Kozzmic het volgende:
Wat heeft de PvdA precies geroepen (graag met bron)?
Zie mijn post in Wouter Bos en zijn belachelijke ideeen
quote:
Op zondag 20 augustus 2006 11:54 schreef Martijn_77 het volgende:
Zit trouwens nog een leuk conflict in de standpunten van de PvdA en wat Bos zegt
  • Bos over de levensloop en Pre Pensioen
  • Standpunt van de PvdA over de levensloop en Pre pensioen

    Opvallende tegenstrijdige passages
    [..]

    Bron NOS
    [..]

    Standpunt PvdA

    Hoe zo een duidelijke lijn
  • quote:
    Op zondag 10 september 2006 14:07 schreef Kozzmic het volgende:
    Kom dan niet aanzetten met "Ik vind het geen verhaal om de aow te fiscaliseren". En bij het CDA worden de ouderen veel harder genaaid, zie het artikel over de 'zeven plagen van Verhagen'.
    Geef mijn daar dan eens bron van
    #ANONIEMzondag 10 september 2006 @ 14:21
    Balkenende is gewoon een leugenaar, als je het bovenstaande nog eens grondig naleest, inclusief commentaren. Hij probeert in te spelen op sentimenten, zonder dat hij daarvoor echt geldige argumenten heeft. Hij portretteert Bos, in plaats van inhoudelijk op hem in te gaan.

    Ik stel trouwens vast dat de PvdA de *enige* is die een impopulaire maatregelen voorstelt. CDA en VVD bedrijven struisvogelpolitiek, gaan straks uiteindelijk weer korten op zorg en leggen de rekening bij diegenen die de minste financiële draagkracht hebben. Ik had hier nu willen schrijven "let maar op", maar ik hoop echt dat kiezers op tijd bij zinnen komen en dat het zo ver niet komt.
    Martijn_77zondag 10 september 2006 @ 14:24
    quote:
    Op zondag 10 september 2006 14:21 schreef dVTB het volgende:
    Ik stel trouwens vast dat de PvdA de *enige* is die een impopulaire maatregelen voorstelt. CDA en VVD bedrijven struisvogelpolitiek, gaan straks uiteindelijk weer korten op zorg en leggen de rekening bij diegenen die de minste financiële draagkracht hebben.
    O, ja wat hebben de CDA en de VVD de afgelopen jaren gedaan met de herzieining van het zorgstelsel etc?

    Waren dat dan polulaire maatregelen
    EchtGaafzondag 10 september 2006 @ 14:25
    quote:
    Op zondag 10 september 2006 12:52 schreef Martijn_77 het volgende:

    [..]

    Bron

    Ben benieuwd naar de reactie van Bos op deze aanval. Maar Balkenende heeft wel gelijk
    Balkenende is zelf laf. HIj schuift de problemen naar voren. En beschuldigde Wouter Bos eerder dat hij geen keuzes maakte. En nu dit!

    Wat ik ZEER LAF van Balkenende vindt is dat hij er niet bij verteld, dat hij de ouderen op een ZEER LAFFE manier geld uit de zakken van de oudjes gaat kloppen via de ZORG. Door hier op te bezuinigen. Wie zijn daarvan de dupe: jawel de OUDEJEs en chronisch zieken. Wat een lafbek toch. Brrrrrrrrrrrrrrrr.

    [ Bericht 1% gewijzigd door EchtGaaf op 10-09-2006 14:32:28 ]
    Tatutatuzondag 10 september 2006 @ 14:41
    Martijn_77zondag 10 september 2006 @ 14:47
    quote:
    Op zondag 10 september 2006 14:21 schreef dVTB het volgende:
    Ik stel trouwens vast dat de PvdA de *enige* is die een impopulaire maatregelen voorstelt.
    O, ja als Bos aan de macht komt zijn er over 4 jaar veel meer impopuliare maatregelen nodig. Want dan is de kans groot dat Nederland het nog slechter krijgt dan na 4 jaar Den Uyl. Denk maar een terug aan de economie begin jaren tachtig

    Daar gaan we straks weer naar toe als Bos aan het roer komt
    quote:
    Op zondag 10 september 2006 14:25 schreef EchtGaaf het volgende:
    Wat ik ZEER LAF van Balkenende vindt is dat hij er niet bij verteld, dat hij de ouderen op een ZEER LAFFE manier geld uit de zakken van de oudjes gaat kloppen via de ZORG. Door hier op te bezuinigen. Wie zijn daarvan de dupe: jawel de OUDEJEs en chronisch zieken. Wat een lafbek toch. Brrrrrrrrrrrrrrrr.
    Bron? Want volgens mij is dat niet gericht op de ouderen. Daarnaast is het volgens mij niet zo'n doom scenario als jij voorstelt.
    EchtGaafzondag 10 september 2006 @ 14:52
    quote:
    Op zondag 10 september 2006 14:47 schreef Martijn_77 het volgende:

    [..]

    Bron?
    Want volgens mij is dat niet gericht op de ouderen. Daarnaast is het volgens mij niet zo'n doom scenario als jij voorstelt.
    http://www.telegraaf.nl/b(...)der_zorgkosten.html. Minder zorgkosten in vergrijzend Nederland is ook bezuinigen. De ouderen en chronisch zieken zijn dan de dupe...
    Martijn_77zondag 10 september 2006 @ 14:55
    quote:
    Op zondag 10 september 2006 14:52 schreef EchtGaaf het volgende:
    http://www.telegraaf.nl/b(...)der_zorgkosten.html. Minder zorgkosten in vergrijzend Nederland is ook bezuinigen. De ouderen en chronisch zieken zijn dan de dupe...
    En waar staat dat gelijk ten koste gaat van de handen aan het bed?

    Qua burocratie is nog veel te halen in de zorg hoor. en dat kan dan zonder het verlies van kwaliteit
    du_kezondag 10 september 2006 @ 15:04
    quote:
    Op zondag 10 september 2006 14:47 schreef Martijn_77 het volgende:

    [..]

    O, ja als Bos aan de macht komt zijn er over 4 jaar veel meer impopuliare maatregelen nodig. Want dan is de kans groot dat Nederland het nog slechter krijgt dan na 4 jaar Den Uyl. Denk maar een terug aan de economie begin jaren tachtig

    Daar gaan we straks weer naar toe als Bos aan het roer komt
    [..]
    Bron, onderbouwing of iets anders in die richting zal je wel niet kunnen geven he?
    Martijn_77zondag 10 september 2006 @ 15:11
    quote:
    Op zondag 10 september 2006 15:04 schreef du_ke het volgende:
    Bron, onderbouwing of iets anders in die richting zal je wel niet kunnen geven he?
    Als je kijkt naar de linkse kabineten en deze lijn in de toekomst door trekt zegt dat toch al genoeg? Zeker als je ziet dan Bos op de zelfde toer bezig is als Den Uyl
    du_kezondag 10 september 2006 @ 15:16
    quote:
    Op zondag 10 september 2006 15:11 schreef Martijn_77 het volgende:

    [..]

    Als je kijkt naar de linkse kabineten en deze lijn in de toekomst door trekt zegt dat toch al genoeg? Zeker als je ziet dan Bos op de zelfde toer bezig is als Den Uyl
    Nee dat zegt niet genoeg. Je roept dit keer op keer maar weet niets te onderbouwen..
    En welke linkse kabinetten? Drees die ons land na de oorlog weer heeft opgebouwd?
    Martijn_77zondag 10 september 2006 @ 15:19
    quote:
    Op zondag 10 september 2006 15:16 schreef du_ke het volgende:

    [..]

    Nee dat zegt niet genoeg. Je roept dit keer op keer maar weet niets te onderbouwen..
    En welke linkse kabinetten? Drees die ons land na de oorlog weer heeft opgebouwd?
    En Den Uyl die de economie zo'n douw heeft gegeven dat de eerste jaren van de jaren tachtig de slechtste waren na de 2e wereld oorlog

    Lees De puinhopen van Den Uyl (1973-1977) maar eens goed door
    du_kezondag 10 september 2006 @ 15:22
    quote:
    Op zondag 10 september 2006 15:19 schreef Martijn_77 het volgende:

    [..]

    En Den Uyl die de economie zo'n douw heeft gegeven dat de eerste jaren van de jaren tachtig de slechtste waren na de 2e wereld oorlog

    Lees De puinhopen van Den Uyl (1973-1977) maar eens goed door
    Die heb ik doorgelezen en als er daar al iets uit te concluderen is dan is het dat de opvolgende rechtse kabinetten weinig competent waren .

    En er is niets dat er op wijst dat Bos van ons land een socialistische heilstaat oid wil maken. Gewoon goedkoop Bos bashen van je .
    #ANONIEMzondag 10 september 2006 @ 15:24
    quote:
    Op zondag 10 september 2006 15:11 schreef Martijn_77 het volgende:

    [..]

    Als je kijkt naar de linkse kabineten...
    Graag, welke precies ?
    Martijn_77zondag 10 september 2006 @ 15:37
    quote:
    Op zondag 10 september 2006 15:22 schreef du_ke het volgende:
    En er is niets dat er op wijst dat Bos van ons land een socialistische heilstaat oid wil maken.
    Gewoon het Beginselmanifest Partij van de Arbeid eens lezen het sociaal-democratische druipt er vanaf

    Daarnaast zijn ze niet voor niets lid van de PES (Partij van Europese Socialisten) en mondiaal van de SI (Socialistische Internationale).
    Martijn_77zondag 10 september 2006 @ 15:39
    quote:
    Op zondag 10 september 2006 15:24 schreef gelly het volgende:
    Graag, welke precies ?
    Lees mijn bovenstaande post over Den Uyl eens
    #ANONIEMzondag 10 september 2006 @ 15:39
    quote:
    Op zondag 10 september 2006 15:37 schreef Martijn_77 het volgende:

    [..]

    Gewoon het Beginselmanifest Partij van de Arbeid eens lezen het sociaal-democratische druipt er vanaf

    Daarnaast zijn ze niet voor niets lid van de PES (Partij van Europese Socialisten) en mondiaal van de SI (Socialistische Internationale).
    En de VVD is een liberale volkspartij Kun je niet beter naar de realiteit en dagelijkse praktijk kijken i.p.v. naar een beginselmanifest ? Of je weet gewoon niet wat een socialistische heilstaat is, dat kan natuurlijk ook. De PvdA is een sociaal-democratische partij en ontkomt niet aan handje klap en compromissen.
    du_kezondag 10 september 2006 @ 15:40
    quote:
    Op zondag 10 september 2006 15:37 schreef Martijn_77 het volgende:

    [..]

    Gewoon het Beginselmanifest Partij van de Arbeid eens lezen het sociaal-democratische druipt er vanaf

    Daarnaast zijn ze niet voor niets lid van de PES (Partij van Europese Socialisten) en mondiaal van de SI (Socialistische Internationale).
    Je gaat er even aan voorbij dat de PvdA altijd in een coalitie met VVD of CDA terecht komt..
    Phoenixjuhzondag 10 september 2006 @ 15:42
    quote:
    Op zondag 10 september 2006 14:24 schreef Martijn_77 het volgende:

    [..]

    O, ja wat hebben de CDA en de VVD de afgelopen jaren gedaan met de herzieining van het zorgstelsel etc?

    Waren dat dan polulaire maatregelen
    Dat klopt, dat waren geen populaire maatregelen, echter zijn dat geen maatregelen die zij bij de vorige verkiezen hadden voorgedragen. Nadat zij eenmaal het land regeren, voeren ze deze niet populaire maatregelen uit. En dat is nou precies het probleem. Voor de verkiezingen hadden ze dit nooit durven te vertellen, want dat kost hun kiezers.
    Martijn_77zondag 10 september 2006 @ 15:42
    quote:
    Op zondag 10 september 2006 15:40 schreef du_ke het volgende:

    [..]

    Je gaat er even aan voorbij dat de PvdA altijd in een coalitie met VVD of CDA terecht komt..
    Hoe zo met de SP en GL is ook nog een combinatie en dan is de ramp helemaal compleet
    #ANONIEMzondag 10 september 2006 @ 15:42
    quote:
    Op zondag 10 september 2006 15:39 schreef Martijn_77 het volgende:

    [..]

    Lees mijn bovenstaande post over Den Uyl eens
    Dus tig rechtse kabinetten kunnen 1 linkse regeerperiode waar ze zelf ook deel van uitmaakten niet goed maken ? Dat geeft niet echt veel vertrouwen, is het wel ? Als het in Nederland daadwerkelijk zo'n puinhoop is als de rechtse medemens ons wil doen geloven, dan is dat voornamelijk te danken aan de partijen die het vaakst aan een regering hebben deelgenomen. Wat voor signatuur hadden die partijen ?

    [ Bericht 0% gewijzigd door #ANONIEM op 10-09-2006 15:43:41 ]
    Phoenixjuhzondag 10 september 2006 @ 15:48
    Men moet niet zo gaan wijzen naar andere partijen. Stel zelf een programma samen en laat de kiezers dit zelf beoordelen. Iedereen die het nieuws volgt merkt dondersgoed dat CDA en VVD niks anders doen dan PvdA bekritiseren, andersom zie je dit nauwelijks gebeuren. En dit komt zeker niet doordat CDA en VVD van die geweldige ideeën heeft.
    du_kezondag 10 september 2006 @ 15:51
    quote:
    Op zondag 10 september 2006 15:42 schreef Martijn_77 het volgende:

    [..]

    Hoe zo met de SP en GL is ook nog een combinatie en dan is de ramp helemaal compleet
    Want?

    Overigens is dat helemaal geen logische combinatie want niet in het belang van de PvdA.
    pberendszondag 10 september 2006 @ 16:02
    quote:
    Op zondag 10 september 2006 13:50 schreef dVTB het volgende:
    Ik verwacht dat Bos straks in de tv-debatten de vloer wel aanveegt met Balkenende. Ook de kiezers zullen uiteindelijk wel doorhebben dat de CDA-plannen gewoon een verergering zijn van wat we de afgelopen jaren al hebben gehad. Nog verder korten op zorg, waardoor de minst draagkrachtigen het eerst in problemen komen. Weigeren om iets te doen aan de HRA, waarvan het geld grotendeels in de zakken van de allerrijksten verdwijnt.

    Het is eigenlijk verdomde simpel, de keuze op 22 november. Bezuinigen doen CDA en PvdA allebei, maar het CDA over de rug van armen, de PvdA over de rug van rijken. Persoonlijk vind *ik* de keuze niet zo moeilijk.
    Als de Bos de kans krijgt om z'n verhaal te doen tijdens die grote debatten gaat Balkenende inderdaad nog een flinke AOW-knauw krijgen. Het verhaal van het CDA is onverkoopbaar, althans, is alleen verkoopbaar als ze Bos wegzetten als de AOW-boeman.
    pberendszondag 10 september 2006 @ 16:04
    quote:
    Op zondag 10 september 2006 14:24 schreef Martijn_77 het volgende:

    [..]

    O, ja wat hebben de CDA en de VVD de afgelopen jaren gedaan met de herzieining van het zorgstelsel etc?

    Waren dat dan polulaire maatregelen
    Oh, ga je toegeven dat het CDA en VVD slecht voor ouderen is? Het zorgstelsel dat zo in het nadeel verandert is voor ouderen?
    pberendszondag 10 september 2006 @ 16:06
    Maar goed Martijn_77, ik heb nog geen enkel argument van je gehoord dat het CDA beter voor ouderen zou zijn dan de PvdA, wat je met je OP toch wel pretendeert.
    SCHzondag 10 september 2006 @ 16:11
    Wie is er nou laf? De PvdA doet tenminste iets. Het CDA is de slechtste omroep voor ouderen.
    nikkzondag 10 september 2006 @ 16:17
    quote:
    Op zondag 10 september 2006 16:11 schreef SCH het volgende:
    Wie is er nou laf? De PvdA doet tenminste iets. Het CDA is de slechtste omroep voor ouderen.
    Omroep?
    SCHzondag 10 september 2006 @ 16:22
    quote:
    Op zondag 10 september 2006 16:17 schreef nikk het volgende:

    [..]

    Omroep?
    Hoe zou die verschrijving toch komen?
    Martijn_77zondag 10 september 2006 @ 22:46
    quote:
    Op zondag 10 september 2006 16:06 schreef pberends het volgende:
    Maar goed Martijn_77, ik heb nog geen enkel argument van je gehoord dat het CDA beter voor ouderen zou zijn dan de PvdA, wat je met je OP toch wel pretendeert.


    Ik vraag me alleen af wat de reactie van Bos op deze aanval zou zijn en ik geef Balkende gelijk. Ik heb het nergens over de ouderen. Zie mijn OP post
    quote:
    Op zondag 10 september 2006 12:52 schreef Martijn_77 het volgende:
    Ben benieuwd naar de reactie van Bos op deze aanval. Maar Balkenende heeft wel gelijk
    SCHzondag 10 september 2006 @ 22:47
    quote:
    Op zondag 10 september 2006 22:46 schreef Martijn_77 het volgende:

    [..]



    Ik vraag me alleen af wat de reactie van Bos op deze aanval zou zijn en ik geef Balkende gelijk. Ik heb het nergens over de ouderen. Zie mijn OP post
    [..]
    Het gaat over de ouderen - daar heeft Balkenende het over. En door te zeggen dat JPB gelijk heeft, heb je het wel degelijk over de ouderen.
    Martijn_77zondag 10 september 2006 @ 22:54
    quote:
    Op zondag 10 september 2006 22:47 schreef SCH het volgende:
    Het gaat over de ouderen - daar heeft Balkenende het over. En door te zeggen dat JPB gelijk heeft, heb je het wel degelijk over de ouderen.
    Als je kijkt naat het AOW plan van Bos dan heb je al een belangrijk argument te pakken waarom de CDA beter is voor ouderen dan de PvdA
    SCHzondag 10 september 2006 @ 22:57
    quote:
    Op zondag 10 september 2006 22:54 schreef Martijn_77 het volgende:

    [..]

    Als je kijkt naat het AOW plan van Bos dan heb je al een belangrijk argument te pakken waarom de CDA beter is voor ouderen dan de PvdA
    Juist niet. Het CDA doet op termijn juist weinig voor ouderen.
    Martijn_77zondag 10 september 2006 @ 23:05
    quote:
    Op zondag 10 september 2006 22:57 schreef SCH het volgende:

    [..]

    Juist niet. Het CDA doet op termijn juist weinig voor ouderen.
    Bron?
    SCHzondag 10 september 2006 @ 23:07
    quote:
    Op zondag 10 september 2006 23:05 schreef Martijn_77 het volgende:

    [..]

    Bron?
    Het verkiezingsprogram van het CDA!
    Martijn_77zondag 10 september 2006 @ 23:11
    quote:
    Op zondag 10 september 2006 23:07 schreef SCH het volgende:
    Het verkiezingsprogram van het CDA!
    Ik kan het niet vinden alleen dit
    quote:
    2. Zekerheid voor mensen over hun AOW en hypotheekrenteaftrek
    De AOW wordt niet gefiscaliseerd en de pensioengerechtigde leeftijd gaat niet omhoog. Er komt een AOW-fonds, waarin gespaard gaat worden voor de AOW.
    Het CDA blijft van hypotheekrenteaftrek af.
    Bron
    Martijn_77zondag 10 september 2006 @ 23:13
    quote:
    Op zondag 10 september 2006 13:39 schreef Kozzmic het volgende:
    En reageer eens even op de AOW-leugens van het CDA.
    Welke leugens?
    quote:
    2. Zekerheid voor mensen over hun AOW en hypotheekrenteaftrek
    De AOW wordt niet gefiscaliseerd en de pensioengerechtigde leeftijd gaat niet omhoog. Er komt een AOW-fonds, waarin gespaard gaat worden voor de AOW.
    Het CDA blijft van hypotheekrenteaftrek af.
    Bron
    abominabelzondag 10 september 2006 @ 23:13
    Hemelsbreed liggen de VVD, CDA en PvdA niet go gek ver uit elkaar.

    Alleen staat dat zo raar in een debat dus worden een aantal zaken wat opgeblazen en wordt er wat met modder gesmeten. En bij sommige mensen gaat dat er kennelijk in als koek. Dan krijg je dit soort discussies.
    pmb_rugzondag 10 september 2006 @ 23:14
    fiscaliseren is opzich geen heel slecht idee, maar waar ik (en met mij velen bij het CDA) met name problemen mee hebben is het feit dat dit onaangekondigd gebeurd. Het is diefstal om mensen NA de spaarbeslissing te confronteren met bijkomende kosten, dit maakt de spaarkeuze sub-optimaal. Door de burger optimaal te informeren kan de keuze ook optimaal worden bepaald en word nut geoptimaliseerd. Het probleem van het plan van Bos is dat ouderen de spaarbeslissing al hebben gemaakt en dus een 'sitting duck' zijn. Het is ronduit onfatsoenlijk om hen te grazen te nemen.

    DUS, fiscaliseren zou best wel kunnen, maar dan nu aankondigen met datum en over 10 jaar invoeren ofzo. Zo is iedereen op de hoogte van de condities en word geld allocatie weer (pareto) optimaal.

    Ditzelfde geld voor de HRA discussie.
    pmb_rugzondag 10 september 2006 @ 23:16
    quote:
    Op zondag 10 september 2006 23:13 schreef abominabel het volgende:
    Hemelsbreed liggen de VVD, CDA en PvdA niet go gek ver uit elkaar.
    met dank aan het systeem. polder till you drop.
    multi-party systemen hebben voordelen, maar dit is duidelijk 1 van de nadelen.
    quote:
    Alleen staat dat zo raar in een debat dus worden een aantal zaken wat opgeblazen en wordt er wat met modder gesmeten. En bij sommige mensen gaat dat er kennelijk in als koek. Dan krijg je dit soort discussies.
    inderdaad. maar dat is inherent aan een situatie waarin je continu met elkaar moet regeren, dan kun je gewoonweg niet te ver uit elkaar liggen, dan zou er nooit wat gebeuren.
    Phoenixjuhzondag 10 september 2006 @ 23:53
    quote:
    Op zondag 10 september 2006 23:14 schreef pmb_rug het volgende:
    fiscaliseren is opzich geen heel slecht idee, maar waar ik (en met mij velen bij het CDA) met name problemen mee hebben is het feit dat dit onaangekondigd gebeurd. Het is diefstal om mensen NA de spaarbeslissing te confronteren met bijkomende kosten, dit maakt de spaarkeuze sub-optimaal. Door de burger optimaal te informeren kan de keuze ook optimaal worden bepaald en word nut geoptimaliseerd. Het probleem van het plan van Bos is dat ouderen de spaarbeslissing al hebben gemaakt en dus een 'sitting duck' zijn. Het is ronduit onfatsoenlijk om hen te grazen te nemen.

    DUS, fiscaliseren zou best wel kunnen, maar dan nu aankondigen met datum en over 10 jaar invoeren ofzo. Zo is iedereen op de hoogte van de condities en word geld allocatie weer (pareto) optimaal.

    Ditzelfde geld voor de HRA discussie.
    Nou, dat zijn ze ook van plan. Het geldt alleen voor mensen die na het jaar 2012 65 jaar worden, krijgen er mee te maken en dit ook nog eens in stappen.

    Er staats zelfs in dat iemand die 16.000 aanvullende pensioen ontvangt, slechts 6 euro per jaar moet bijbetalen. Omgerekend is dat 50 cent per maand. Over 10 jaar betalen ze ipv 6 euro, 24 euro en dat is weer omgerekend 2 euro per maand. O ja, wat worden ze toch hard getroffen.

    Bron: http://www.ad.nl/binnenland/article588133.ece
    Takkesteegmaandag 11 september 2006 @ 02:39
    quote:
    Op zondag 10 september 2006 12:52 schreef Martijn_77 het volgende:

    [..]

    Bron

    Ben benieuwd naar de reactie van Bos op deze aanval. Maar Balkenende heeft wel gelijk
    Jammer alleen dat jij niet verder schijnt te kunnen denken en kijken dan dat een naam/ persoon lang is...
    En dat is dan ook nog 's modderaar hier?
    Ongelooflijk, zat Fok zo omhoog om iemand te vinden?
    Let wel, het commentaar van Balkenende vind ik niet onterecht maar waar het mij om gaat is dat zo'n 'gekleurd' iemand als jij zo'n topic opent en, jou 'kennende'... , zeer eenzijdig, simpel commentaar daarop levert.
    Heb ik geen probleem mee maar dat je dan ook nog 's de titel van Moderator mag voeren?
    Het wordt er niet beter op...
    pmb_rugmaandag 11 september 2006 @ 11:14
    quote:
    Op zondag 10 september 2006 23:53 schreef Phoenixjuh het volgende:

    [..]

    Nou, dat zijn ze ook van plan. Het geldt alleen voor mensen die na het jaar 2012 65 jaar worden, krijgen er mee te maken en dit ook nog eens in stappen.

    Er staats zelfs in dat iemand die 16.000 aanvullende pensioen ontvangt, slechts 6 euro per jaar moet bijbetalen. Omgerekend is dat 50 cent per maand. Over 10 jaar betalen ze ipv 6 euro, 24 euro en dat is weer omgerekend 2 euro per maand. O ja, wat worden ze toch hard getroffen.

    Bron: http://www.ad.nl/binnenland/article588133.ece
    2 punten.
    1) het is een principe argument. Dit betekent dat een subjectieve discussie over de hoogte van de bedragen en hoe erg dat is dus niet interessant is. Al was het 1 cent per jaar....
    2) de termijn waarop de pvda dit plan wil invoeren is ruimschoots te kort. Nu aankondigen zou betekenen dat je minstens tot 2020 zou moeten wachten. De spaarbeslissing is voor mensen al gemaakt. Door de termijn te verleggen informeer je ze optimaal.
    V.maandag 11 september 2006 @ 11:16
    quote:
    Op zondag 10 september 2006 12:52 schreef Martijn_77 het volgende:

    Maar Balkenende heeft wel gelijk
    Als je voor het gemak even vergeet dat de AOW momenteel al deels is gefiscaliseerd misschien wel, ja. Maar het is natuurlijk vooral verkiezingsretoriek met een hoog 'goh-dat-ligt-gelukkig-niet-voor-de-hand-ofzo'-gehalte.

    V.
    pberendsmaandag 11 september 2006 @ 11:20
    quote:
    Op zondag 10 september 2006 22:54 schreef Martijn_77 het volgende:

    [..]

    Als je kijkt naat het AOW plan van Bos dan heb je al een belangrijk argument te pakken waarom de CDA beter is voor ouderen dan de PvdA


    De ouderenplannen van Boz zijn zeer voordelig voor ouderen met alleen AOW of een klein tot modaal aanvullend pensioen. Alleen al de no claim afschaffen en de AOW waardevast maken zijn 2 punten waarom het voor ouderen voordelig is.
    Kozzmicmaandag 11 september 2006 @ 11:21
    De echte lafaard is natuurlijk Balkenende, die wel dit soort uitlatingen in de pers doet maar een uitnodiging om met de politieke tegenstanders in debat te gaan afslaat, omdat hij 'formeel' nog geen lijsttrekker is...
    quote:
    De drie grote partijen waren vrijdagavond door het tv-programma NOVA uitgenodigd om met elkaar in debat te gaan. Het CDA wilde fractievoorzitter Verhagen sturen, omdat Balkenende officieel nog niet tot lijsttrekker is verkozen. Maar Bos wil alleen met de premier om de tafel. Daarom ging de PvdA-leider afgelopen vrijdag alleen met zijn VVD-collega Rutte in debat.

    http://www.volkskrant.nl/(...)g_wil_naar_Hilversum
    pberendsmaandag 11 september 2006 @ 11:21
    quote:
    Op zondag 10 september 2006 23:13 schreef Martijn_77 het volgende:

    [..]

    Welke leugens?
    [..]

    Bron
    Gefiscaliseerd doet denken aan het zogenaamde feit dat de AOW nog helemaal niet gefiscaliseerd (0%) is. Maar dat is wel zo en dat is onder de kabinetten Balkenende alleen maar doorgedaan. Dat is in ieder geval 1 AOW-leugen.
    EchtGaafmaandag 11 september 2006 @ 11:22
    quote:
    Op maandag 11 september 2006 11:21 schreef Kozzmic het volgende:
    De echte lafaard is natuurlijk Balkenende, die wel dit soort uitlatingen in de pers doet maar een uitnodiging om met de politieke tegenstanders in debat te gaan afslaat, omdat hij 'formeel' nog geen lijsttrekker is...
    [..]
    Inderdaad. En hypocriet Nederland wil die gast weer als premier. Ben ik nou zo slim, en de rest...
    Kozzmicmaandag 11 september 2006 @ 11:24
    quote:
    Op zondag 10 september 2006 14:12 schreef Martijn_77 het volgende:

    [..]

    Geef mijn daar dan eens bron van
    Zie mijn eerste reactie in dit topic.
    Kozzmicmaandag 11 september 2006 @ 11:37
    quote:
    Op maandag 11 september 2006 11:22 schreef EchtGaaf het volgende:

    [..]

    Inderdaad. En hypocriet Nederland wil die gast weer als premier. Ben ik nou zo slim, en de rest...
    De tactiek van het CDA lijkt te zijn om vooralsnog Verhagen naar voren te schuiven. Niet alleen een slimmere debater dan Balkenende, maar ook iemand die door vileine opmerkingen en modder gooien de andere lijsttrekkers moet verleiden tot hetzelfde gedrag. Ondertussen werkt Balkenende aan zijn uitstraling als staatsman die zich niet wil verlagen tot dergelijk gedrag. Het met veel publiciteit omgeven bezoek aan 'onze' militairen in Afghanistan past bijvoorbeeld prima in die campagne.

    Overigens wordt dit ook wel onderkend door de PvdA, gezien het feit dat Verhagen geweigerd werd als opponent en aangezien partijvoorzitter Van Hulten (en niet Bos) afgelopen zaterdag de aanval opende vanuit de PvdA op Verhagen en het CDA.

    Wat is zo'n verkiezingscampagne toch een interessant psychologisch spelletje.

    Op 3 november zal er overigens wel een tweestrijd Bos versus Balkenende op tv te zien zijn. RTL4 kiest dit jaar alleen voor de lijsttrekkers van de twee grootste partijen.
    EchtGaafmaandag 11 september 2006 @ 12:16
    quote:
    Op maandag 11 september 2006 11:37 schreef Kozzmic het volgende:

    [..]

    De tactiek van het CDA lijkt te zijn om vooralsnog Verhagen naar voren te schuiven. Niet alleen een slimmere debater dan Balkenende, maar ook iemand die door vileine opmerkingen en modder gooien de andere lijsttrekkers moet verleiden tot hetzelfde gedrag. Ondertussen werkt Balkenende aan zijn uitstraling als staatsman die zich niet wil verlagen tot dergelijk gedrag. Het met veel publiciteit omgeven bezoek aan 'onze' militairen in Afghanistan past bijvoorbeeld prima in die campagne.
    Inderdaad. Verhagen is veel gemener dan Balk. Misschien wel begrijpelijk.
    quote:
    .

    Wat is zo'n verkiezingscampagne toch een interessant psychologisch spelletje.
    Dat is het een en al. Mischien is psychologische oorlogsvoering een nog betere kwalificatie. De verkiezingsstijd wordt ook hier in Ned. steeds grimmiger. Niet echt mijn stijl, maar ja
    quote:
    Op 3 november zal er overigens wel een tweestrijd Bos versus Balkenende op tv te zien zijn. RTL4 kiest dit jaar alleen voor de lijsttrekkers van de twee grootste partijen.
    Slechts 2? Tja, ik ben wel erg benieuwd
    arjanusdinsdag 12 september 2006 @ 12:28
    De Balk vertelt Sinterklaas-Bos de waarheid.
    du_kedinsdag 12 september 2006 @ 12:38
    quote:
    Op dinsdag 12 september 2006 12:28 schreef arjanus het volgende:
    De Balk vertelt Sinterklaas-Bos de waarheid.
    Welke waarheid? En dan vooral een waarheid die in dit topic nog niet 10 keer is weerlegd ?
    Martijn_77dinsdag 12 september 2006 @ 20:06
    quote:
    Op dinsdag 12 september 2006 12:28 schreef arjanus het volgende:
    De Balk vertelt Sinterklaas-Bos de waarheid.
    Dat Sinterklaas Bos klopt niet helemaal. Bos trekt maar bepaalde groepen voor
    abominabeldinsdag 12 september 2006 @ 21:44
    Inderdaad, de groepen die zich niet hoeven af te vragen wat ze nu weer eens voor geks met hun geld zullen doen.
    rebel6dinsdag 12 september 2006 @ 22:10
    quote:
    Op maandag 11 september 2006 11:37 schreef Kozzmic het volgende:

    [..]

    De tactiek van het CDA lijkt te zijn om vooralsnog Verhagen naar voren te schuiven. Niet alleen een slimmere debater dan Balkenende, maar ook iemand die door vileine opmerkingen en modder gooien de andere lijsttrekkers moet verleiden tot hetzelfde gedrag. Ondertussen werkt Balkenende aan zijn uitstraling als staatsman die zich niet wil verlagen tot dergelijk gedrag. Het met veel publiciteit omgeven bezoek aan 'onze' militairen in Afghanistan past bijvoorbeeld prima in die campagne.
    Scherp gezien!
    Was me nog niet echt opgevallen, maar ik denk dat je idd gelijk hebt.

    Wel viel me op dat Balkenende nu voor het eerst in 4 jaar iets van kritiek heeft geuit op de VS.
    Waarschijnlijk ook op advies van z'n campagne team, om zo z'n volgzame imago t.o.v. Bush een beetje van zich af te schudden.
    quote:
    Overigens wordt dit ook wel onderkend door de PvdA, gezien het feit dat Verhagen geweigerd werd als opponent en aangezien partijvoorzitter Van Hulten (en niet Bos) afgelopen zaterdag de aanval opende vanuit de PvdA op Verhagen en het CDA.
    Ik hoop dat de oppositie daarmee doorgaat, want je verschuilen achter je tweede man is iets te makkelijk. Dat doet Bos ook niet.
    quote:
    Wat is zo'n verkiezingscampagne toch een interessant psychologisch spelletje.
    Ja idd.
    DaBuzzzzzdinsdag 12 september 2006 @ 22:20
    quote:
    Op zondag 10 september 2006 13:03 schreef pberends het volgende:
    Balkenende loopt gewoon keihard stemmen te kopen door Bos af te schilderen als de AOW-boeman. Balkenende liegt en bedriegt de boel bij elkaar. En inderdaad, Balkenende doet officieel niets aan de AOW.

    - CDA doet misschien niets aan de AOW, maar het CDA heeft in het verleden wel meegeholpen aan de fiscalisering van de AOW.

    - CDA doet misschien niets aan de AOW, maar laat ouderen wel een hogere zorgpremie betalen door no claim in te stellen (terwijl ouderen dat in principe altijd opmaken)

    - CDA doet misschien niets aan de AOW, maar laat ouderen wel veel meer huur betalen.

    - CDA doet misschien niets aan de AOW, maar waardevast is de AOW al helemaal niet en dus gaan ouderen er sterk op achteruit.

    Het is een supersneaky plannetje van een of ander PR-mannetje van het CDA.

    En fiscalisering is pure symboolpolitiek. Ouderen gaan dan inderdaad meebetalen aan hun eigen AOW. Maar als je evenveel krijgt en moet betalen als voorheen, maakt dat toch niets uit? Dan gaan ouderen wel meer minder aan andere voorzieningen meebetalen. Het maakt gewoon geen reet uit of het gefiscaliseerd wordt of niet.

    En bovendien: Bos doet praktisch gezien helemaal niets aan de AOW, hij doet alleen iets aan het rijkere gedeelte van het aanvullend pensioen. Dat is iets totaal anders de de "AOW hard aanpakken".

    CDA probeert gewoon goedkoop stemmen te winnen over de ruggen van relatief domme oudjes (die vaak niet eens een aanvullend pensioen hebben en dus alleen maar voordeel hebben van de plannen van Bos). Schandalig, maar ze komen er gewoon keihard mee weg. En Bos een lafaard noemen, aldus een man die niets aan de in de toekomst onbetaalbare hypotheekrente aftrek wil doen...
    Als een bus, chapeau!
    DaBuzzzzzdinsdag 12 september 2006 @ 22:22
    quote:
    Op dinsdag 12 september 2006 20:06 schreef Martijn_77 het volgende:

    [..]

    Dat Sinterklaas Bos klopt niet helemaal. Bos trekt maar bepaalde groepen voor
    Dát is het bestaansrecht van elke politieke partij, Einstein!