Gerard? Vlegel !quote:Op zondag 9 april 2006 19:02 schreef Johan_de_With het volgende:
[..]
Gerard ook. Maar meer verwacht ik ook niet - van jou dan, he?
Zij offerden zich op, voor ons.quote:Op zondag 9 april 2006 18:36 schreef Johan_de_With het volgende:
He Harry, leg mij eens in drie zinnen uit wat er zo geweldig is aan Bukowski. Of Morrison. Of Cobain.
Jij hebt nog een lijntje met de bakvis die je eens was, heel goed.quote:Op zondag 9 april 2006 19:10 schreef sigme het volgende:
[..]
Zij offerden zich op, voor ons.
Als ware heiligen offerden ze lichaam en geest, en deden daarvan kond.
Opdat wij wisten hoe verrijkend het was, en hoe slopend.
Dan konden wij onze lichamen en geesten aan iets anders besteden.
Kantoorbaantjes, kinderen etc...
quote:Lourdes heeft mirakel nodig
Er gebeuren haast geen mirakels meer. De wetenschap evolueert zodanig dat er voor de meeste miraculeuze reddingen of genezingen een perfect wetenschappelijke verklaring is. De Franse bisschop Jacques Perrier wil in het bedevaartsoord Lourdes daarom een light-versie van het mirakel invoeren. ,,Voor gebeurtenissen die niet echt miraculeus zijn maar toch onverklaarbaar blijven.''
Critici menen dat de bisschop met zijn voorstel de tanende populariteit van Lourdes wil aanpakken. Maar de geestelijke ontkent dat.
VTM-soapactrice Jacky Lafon ging eind vorig jaar voor de 30ste keer op bedevaart naar Lourdes. ,,Maar in die zogenaamde mirakels die daar zijn gebeurd, heb ik nooit geloofd'', zegt ze.
De actrice, die steevast een bus pelgrims begeleidt, drukt dat haar medereizigers ook op het hart. ,,Ik zeg hen klaar en duidelijk dat ze geen mirakel moeten verwachten. In die 30 jaar heb ik er trouwens nog nooit één zien gebeuren.''
,,Dat mensen zich na een bezoek aan Lourdes beter voelen, daar kan ik wel inkomen. Er heerst een enorm samenhorigheidsgevoel. Ondanks de enorme miserie waarin veel mensen zitten, wordt er veel gelachen. Mensen kunnen hun verhaal eens kwijt. Ze zien ter plekke dat ze niet de enigen zijn die het lastig hebben. Dat lucht op, waardoor veel bedevaarders weer kracht en energie vinden'', aldus nog Lafon. ,,Maar al het overige: nonsens.''
Weg, pijn!
Guy Van Sande, acteur in de VTM-reeks Zone Stad, spreekt Jacky Lafon niet tegen, maar toch...
,,Jaren geleden gingen we ons ter plekke voorbereiden op een toneelstuk over Lourdes. Twee dagen ervoor kreeg ik ongelofelijke pijn aan mijn been, een dag later kon ik het niet meer bewegen en trok ik naar het ziekenhuis, waar ze ook geen verklaring vonden. Met pijnstillers en op krukken ben ik toch nog op de afspraak in Lourdes geraakt.''
,,De pijn was nog altijd ondraaglijk, waardoor ik in de buurt van de grot een tijdlang op een bankje ben gaan zitten. De volgende ochtend werd ik wakker en was de pijn weg. Een mirakel? Ik ben atheïst, ik geloof niet in dergelijke mirakels. Maar een verklaring voor dat plotse herstel is wel altijd uitgebleven.'' Sinds de verschijning van Maria in 1858 in Lourdes zijn van de 7.000 zogezegde mirakels maar 67 genezingen als mirakel erkend. Voorwaarde daarvoor is dat genezing onverklaarbaar is.
,,Het Vaticaan toont zich in de erkenning van mirakels steeds terughoudender, en terecht'', vindt Rik Torfs, professor Kerkelijk Recht aan de KUL. ,,Ze wil duidelijk geen hysterie creëren.'' Torfs wijst erop dat het aantal erkenningen van mirakels waarschijnlijk nog verder zal afnemen. ,,Niet alleen is de wetenschap fel geëvolueerd, ook gelovigen zijn kritischer geworden.'' Al vindt Torfs dat je niet te veel mag focussen op Lourdes en zijn mirakels. ,,Ik stelde enkele jaren geleden bij een bezoek nog vast dat Lourdes vooral een sociaal gebeuren is waarbij de zwaksten in onze samenleving centraal staan.''
Meer kans op ongeval
,,Wat er in Lourdes en andere bedevaartsoorden gebeurt, stoort mij niet'', zegt professor Willem Betz, voorzitter van Skepp, de studiekring voor kritische evaluatie van pseudo-wetenschap en het paranormale. ,,Vermits de Kerk geen reclame maakt voor die mirakels en ze de gelovigen niet voorhoudt dat een bezoek aan de grot genezend werkt. Ter herinnering: het Vaticaan was in de beginjaren absoluut niet opgezet met al die bedevaarders.''
,,Het blijft me wel intrigeren dat bijvoorbeeld Lourdes nog steeds zoveel miljoenen bezoekers trekt. Want statistisch kan je aannemen dat de kans veel groter is dat je als bedevaarder onderweg in een verkeersongeval omkomt dan dat je ter plekke geneest'', aldus nog Betz.
Moraalfilosoof Etienne Vermeersch zit op dezelfde lijn. ,,Nog nooit is er een bedevaarder die een arm miste met twee armen uit Lourdes teruggekeerd. Het zijn altijd zeer bediscussieerbare dossiers. Mede daarom zou ik het Vaticaan niet aanraden ook light-mirakels te erkennen. Ik acht de kans trouwens klein dat de Kerk het voorstel van de Franse bisschop volgt. Het Vaticaan heeft al wel vaker laten verstaan dat ze niet graag focust op mirakels.''
Professor Betz: ,,Dit voorstel bewijst anderzijds wel nog maar eens dat er binnen de katholieke Kerk twee stromingen bestaan. Zij die het geloof rationeel willen benaderen en zij die volhouden dat er dat iets' is.''
Wat zit je nou toch te miepen, de man is dood, velen vonden hem een racist en keerden hem de rug toe, familie incluis, het was al jaren een kasplantje en nu is hij op bejaarde leeftijd overleden.quote:Op zondag 9 april 2006 19:12 schreef Johan_de_With het volgende:
[..]
Jij hebt nog een lijntje met de bakvis die je eens was, heel goed.
quote:Zwitsers dreigen Hamberg: 'Zeg Togo af'
EXCLUSIEF - Piet Hamberg staat voor een moeilijke beslissing. De Nederlander zou als assistent-bondscoach van Togo meegaan naar het WK, maar de Zwitserse voetbalbond (SFV) dreigt met maatregelen als hij dat doorzet.
Als de ex-Ajacied met de tegenstander van Zwitserland in Groep G naar Duitsland gaat, zegt de nationale bond zijn club Grasshoppers een ster in de waardering van de jeugdopleiding af te nemen, wat weer nadelige financiële gevolgen heeft voor de club waar Hamberg hoofd opleidingen is.
'Ik begrijp er niets van', vertelt de verbouwereerde Hamberg aan VI.nl. 'Ik ben toch geen voetballer die van land switcht? Het lijkt mij dat als ik ervaring opdoe op het WK, dat dat alleen maar goed is voor de club en het Zwitserse voetbal in z'n totaliteit.'
De SFV denkt daar anders over en lijkt bang te zijn dat Hamberg Togo vertelt wat het geheim achter de kracht van de Zwitsers is. Hamberg beraadt zich nog op zijn positie en zoekt momenteel uit in hoeverre de dreigementen reëel zijn.
Bakvisquote:Op zondag 9 april 2006 19:12 schreef Johan_de_With het volgende:
[..]
Jij hebt nog een lijntje met de bakvis die je eens was, heel goed.
Dat doe je al je hele leven...quote:Op zondag 9 april 2006 19:32 schreef Tafkahs het volgende:
Zo. En nu maar wachten..
Dit is anders wachten, the big bang komt, let maar opquote:
Dit is al weer het verleden.quote:Op zondag 9 april 2006 19:43 schreef MrX1982 het volgende:
Is dit nu later.
bevestigen is erger dan wachten volgens mijquote:
Waar is Johan wanneer je hem nodig hebt?quote:Op zondag 9 april 2006 19:44 schreef MrX1982 het volgende:
Die dvd van Blof is eigenlijk best goed terwijl ik geen fan ben van Blof.
Wellicht de dvd van Blof bekijken.quote:Op zondag 9 april 2006 19:45 schreef George-Butters het volgende:
Waar is Johan wanneer je hem nodig hebt?
Wat poëtischquote:Op zondag 9 april 2006 19:43 schreef MrX1982 het volgende:
Is dit nu later.
Kijken naar muziek gespeeld door mannen, dat is echt een dieptepuntquote:Op zondag 9 april 2006 19:51 schreef pberends het volgende:
Toppunt van onzinnigheid: kijken naar muziek.
Is dit nu later is overigens de naam van een lied. Niet zelf bedacht.quote:Op zondag 9 april 2006 19:49 schreef sigme het volgende:
Wat poëtisch.
Maar eh, nee, voor jou niet. Voor wie nog thuis woont moet later grotendeels nog beginnen, toch. Hoewel het kan zijn dat het dan echt nooit komt.
Ik ben blij te zien dat je je vermand hebtquote:
...In een maillot te huppelen op ierse trippeltrappelmuziekquote:Op zondag 9 april 2006 19:53 schreef George-Butters het volgende:
[..]
Kijken naar muziek gespeeld door mannen, dat is echt een dieptepunt![]()
Ja verschrikkelijk maar toch op een of andere manier is die dvd wel mooiquote:Op zondag 9 april 2006 19:50 schreef RichardQuest het volgende:
M'n schoenen zijn gejat, maar ik hoef niet meer naar buiten want het is nog wel wat.
Geniaal, zo diep.
Counting Crows zijn wel goed.quote:Op zondag 9 april 2006 19:54 schreef RichardQuest het volgende:
I'll be an engine driver in a bunny suit
quote:Ned 3.
Tegenlicht: Gesprek met Francis Fukuyama (VPRO)
20:38 - 21:35 Documentaire
Teletekst ondertiteld
Tegenlicht: Gesprek met Francis Fukuyama
In de reeks Opinie en Gesprek spreekt VPRO-programmamaker Chris Kijne met opinieleiders uit binnen- en buitenland. De reeks, een samenwerking tussen de VPRO en NRC-Handelsblad, is maandelijks te zien op het digitale documentairekanaal Holland Doc en nu ook voor het eerst in VPRO's Tegenlicht. Naar aanleiding van het verschijnen van het nieuwste boek van Francis Fukuyama, waarvan in NRC op zaterdag 8 april voorpublicatie verschijnt, praat Chris Kijne met de Amerikaanse politieke denker. Eens een belangrijk boegbeeld van het Amerikaanse neoconservatisme, maar nu fel criticaster van de draai die Bush cs. aan het neoconservatieve gedachtegoed heeft gegeven. Herhaling zaterdag a.s.
Niet danquote:Op zondag 9 april 2006 19:58 schreef Tafkahs het volgende:
We vallen wel met onze neus in de boter vandaag zeg...
[..]
quote:Op zondag 9 april 2006 19:57 schreef pberends het volgende:
American Choppers om 8 uur, nieuwe serie afleveringen.
quote:Op zondag 9 april 2006 19:51 schreef pberends het volgende:
Toppunt van onzinnigheid: kijken naar muziek het sleutelen aan motors.
Tis meer een reallifesoap.quote:
Dan nog.quote:Op zondag 9 april 2006 20:02 schreef pberends het volgende:
Tis meer een reallifesoap.
Kijk, das weer interessant leesvoer.quote:
Deze aflevering de Space Shuttle Bike. Leuke beelden van nasa.quote:
Ik heb apen gezien die intelligenter over komen.quote:Op zondag 9 april 2006 20:03 schreef Johan_de_With het volgende:
American Chopper is ruig.
Ruig was bij ons thuis toch al nooit een synoniem voor ''raadselcanons maken voor het ontbijt.''quote:Op zondag 9 april 2006 20:07 schreef George-Butters het volgende:
[..]
Ik heb apen gezien die intelligenter over komen.
Tegenwoordig wel?quote:Op zondag 9 april 2006 20:09 schreef Johan_de_With het volgende:
[..]
Ruig was bij ons thuis toch al nooit een synoniem voor ''raadselcanons maken voor het ontbijt.''
Herstel; I woulnd't piss on you if you were on fire.quote:Op zondag 9 april 2006 20:12 schreef Johan_de_With het volgende:
[..]
I wouldn't fire on you if you were pissed.
quote:Op zondag 9 april 2006 20:13 schreef Johan_de_With het volgende:
[..]
Herstel; I woulnd't piss on you if you were on fire.
(Jaja, ''fire on you'' kan niet, maar het ging om de grap.)
http://antiamerikaansepropaganda.punt.nl/quote:Op zondag 9 april 2006 20:35 schreef RichardQuest het volgende:
Dadelijk dus anti-Amerikaanse propaganda op 3
begintquote:Op zondag 9 april 2006 20:35 schreef RichardQuest het volgende:
Dadelijk dus anti-Amerikaanse propaganda op 3
Je hebt vast niet veel gemist. En anders kijk je m een keer online.quote:Op zondag 9 april 2006 20:58 schreef pberends het volgende:
Poepzooi zeg, Tegenlicht is al om 20.38 begonnen, terwijl in de nieuwsbrief 21.10 stond. Lekker is dat. Ga je 21.10 kijken is het al bijna afgelopen
.
Wat vond je van deze uitzending?quote:Op zondag 9 april 2006 21:27 schreef Finder_elf_towns het volgende:
Tegenlicht is meestal niet zoveel. De beste aflevering van Tegenlicht (tenminste, die ik gezien heb), ging over Kosovo. Niet dat ik daar vrolijk van werd, maar de docu was wèl kundig in elkaar gezet. Meestal is tegenlicht op het niveau van een 45 minuten durende stroom beschuldingen zonder feitelijke onderbouwingen. Tenminste, daar heb ik ze nog niet op kunnen betrappen (op onderbouwingen die niet in hoge mate suggestief zijn).
Ja, die riedel kennen we al.quote:Op zondag 9 april 2006 21:27 schreef Finder_elf_towns het volgende:
Tegenlicht is meestal niet zoveel. De beste aflevering van Tegenlicht (tenminste, die ik gezien heb), ging over Kosovo. Niet dat ik daar vrolijk van werd, maar de docu was wèl kundig in elkaar gezet. Meestal is tegenlicht op het niveau van een 45 minuten durende stroom beschuldingen zonder feitelijke onderbouwingen. Tenminste, daar heb ik ze nog niet op kunnen betrappen (op onderbouwingen die niet in hoge mate suggestief zijn).
quote:Op zondag 9 april 2006 21:30 schreef Tafkahs het volgende:
ze hadden beter moeten nadenken toen ze Futurama bedachten..
Wat vond jij er trouwens van dat die vent eerst de Plato berg liet zien ?quote:Op zondag 9 april 2006 21:32 schreef RichardQuest het volgende:
[..]. Flauw.
Neoconservatisme in de uitverkoop bij Nettorama.
Ik vind er niks van, hoezo?quote:Op zondag 9 april 2006 21:34 schreef Tafkahs het volgende:
[..]
Wat vond jij er trouwens van dat die vent eerst de Plato berg liet zien ?
Mwoa, eigenlijk is dat een van de weinige facetten die me boeide. Fukuyama zal vast wel een autoriteit zijn binnen bepaalde kringen, maar voor mij is het een van de vele onderzoekers.quote:
Haha, ja, hij wordt soms wel de eerste communist genoemd hè.quote:Op zondag 9 april 2006 21:42 schreef Tafkahs het volgende:
Plato wordt trouwens gezien als grondlegger van het socialisme en democratie. Vandaar dat ik graag eens had willen weten hoe anderen naar zoiets kijken.
ken uw plato.quote:Op zondag 9 april 2006 21:45 schreef RichardQuest het volgende:
[..]
Haha, ja, hij wordt soms wel de eerste communist genoemd hè.
hmm. Het zal wel erg democratisch gevonden worden door anderenquote:Op zondag 9 april 2006 21:48 schreef RichardQuest het volgende:
En inderdaad, Fukuyama is voor mij niet zo heel belangrijk (ik heb überhaupt geen iconen), en het erop hameren dat hij van mening is veranderd is roddelbladniveau. Maar wel een interessant wereldbeeld dat ik niet deel.
Is je ambitie om rijk te worden?quote:Op zondag 9 april 2006 22:02 schreef Monidique het volgende:
[..]
Wat was je vraag? M. naar UvA gaan? Dat wist je toch?
Nee, je had een brief gestuurd, dat was alles. Gefeliciteerd.quote:Op zondag 9 april 2006 22:02 schreef Monidique het volgende:
[..]
Wat was je vraag? M. naar UvA gaan? Dat wist je toch?
Ja, hebben we gezien en nee, hebben we nauwelijks een mening over, blijkbaar. Zie bovenquote:Op zondag 9 april 2006 22:18 schreef dedeur het volgende:
Over Francis Fukuyama en zijn streven naar een vernieuwd Wilsonianisme.
Dankje.quote:Op zondag 9 april 2006 22:19 schreef Johan_de_With het volgende:
[..]
Nee, je had een brief gestuurd, dat was alles. Gefeliciteerd.
Yildiz, ik heb het even niet kunnen vinden, maar ik zoek verder.
Ach ja. Sorry.quote:Op zondag 9 april 2006 22:20 schreef Tafkahs het volgende:
[..]
Ja, hebben we gezien en nee, hebben we nauwelijks een mening over, blijkbaar. Zie boven
Wat vond jij er van?quote:
Nee, maar het zou leuk zijn. Hoezo?quote:Op zondag 9 april 2006 22:10 schreef Jan_de_Hertog het volgende:
[..]
Is je ambitie om rijk te worden?
O, zo. Het is nog allerminst zeker, ik moet in mei nog twee examens maken.quote:Op zondag 9 april 2006 22:19 schreef Johan_de_With het volgende:
[..]
Nee, je had een brief gestuurd, dat was alles. Gefeliciteerd.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |