bron Trouwquote:# Eén op de vijf huishoudens is dit jaar in koopkracht achteruitgegaan, zo concludeert het Centraal Planbureau. Wie gaat er nu op achteruit? (laatste nieuws)
De overheidsmaatregelen, zoals de invoering van het nieuwe zorgstelsel, komen ruim 1,1 miljoen huishoudens duur te staan. Dat bevestigen goed ingevoerde bronnen tegenover Trouw.
De vakbonden roepen al tijden dat veel meer mensen inleveren door het nieuwe zorgstelsel dan de politiek inschat. Met name de vakcentrale MHP kwam met een solide rapport. In het overleg met het kabinet, het voorjaarsoverleg, zegde premier Balkenende toe dat een ’technische commissie’ van vakbonden en het CPB er nog eens naar zou kijken. Uit die studies blijkt dat de bonden gelijk hadden.
Het koopkrachtverlies zit verspreid over de bevolking. Toch is er een aantal groepen waar de meeste klappen zijn gevallen. Zo gaan 400000 alleenstaanden zonder kinderen erop achteruit en 300000 tweeverdieners zonder kinderen. Onder senioren worden 100000 alleenstaanden getroffen en nog eens 100000 samenwonenden of gehuwden. De overige 200000 huishoudens die inleveren, zijn moeilijker in groepen te vangen.
De omvang van de groep huishoudens die inlevert komt overeen met de inschatting van de bonden, maar volgens de bronnen is het gemiddelde bedrag wat ingeleverd wordt wel lager dan de schattingen eerder aangaven.
Voor de vakbonden is dit ongetwijfeld reden nog feller te vechten voor reparaties. Het kabinet heeft echter aangegeven het dossier verder in de Tweede Kamer te willen behandelen. Er komt geen sociaal overleg meer op hoog niveau.
Het kabinet, met name minister Hoogervorst van volksgezondheid, heeft tot nu toe volgehouden dat slechts weinigen zouden inleveren. Wel is er 200 miljoen gereserveerd voor koopkracht-tegenvallers.
Het bekende verhaal "het is de schuld van linksquote:Op woensdag 5 april 2006 14:29 schreef Tafkahs het volgende:
[..]
Waar denk jij dat de VVD het zoet vandaan zal toveren de komende tijd?
De VVD hoeft niks te toveren. De economie trekt weer aan. En omdat het huidige kabinet de juiste maatregelen heeft genomen, gaat dit hele land van de economische groei profiteren.quote:Op woensdag 5 april 2006 14:29 schreef Tafkahs het volgende:
Waar denk jij dat de VVD het zoet vandaan zal toveren de komende tijd?
Voorlopig zie ik nog niets gebeuren. Alleen maar poppenkast tussen zogenaamde concurrerende leden van een partij.quote:Op woensdag 5 april 2006 14:34 schreef SjonLok het volgende:
[..]
De VVD hoeft niks te toveren. De economie trekt weer aan. En omdat het huidige kabinet de juiste maatregelen heeft genomen, gaat dit hele land van de economische groei profiteren.
Conclusie: de koopkracht wordt verder ingeperktquote:donderdag 30 maart 2006 07:39
Zorgverzekeraars voor afschaffing no-claim
Na Achmea willen nog vier grote zorgverzekeraars af van de no-claim in de gezondheidszorg. De regeling werkt niet, is een administratief gedrocht en benadeelt ouderen en chronisch zieken, vinden ook Agis, VGZ, CZ en Menzis.
De verzekeraars zien meer in het verhogen van het eigen risico. De no-claim is verwarrrend voor verzekerden, omdat de regeling bestaat naast het eigen risico. Bovendien zorgt de teruggave volgens de verzekeraars voor enorme administratieve rompslomp.
Geld
De no-claimkorting is vorig jaar ingevoerd door het ministerie van Volksgezondheid. In 2005 gold de regeling alleen voor ziekenfondsverzekerden. Doel is dat patiënten zich realiseren dat zorg geld kost. VVD-minister Hans Hoogervorst denkt dat verzekerden daardoor minder snel een beroep doen op de zorg. Wie weinig zorg gebruikt, krijgt aan het eind van het jaar een gedeelte van zijn premiegeld terug. De maximale no-claimkorting bedraagt 255 euro per verzekerde per jaar.
Maar verzekeraars zeggen in de praktijk weinig te merken van terughoudendheid bij verzekerden. Volgens de zorgverzekeraars worden alleen ouderen en chronisch zieken prijsbewuster, maar die hebben de zorg juist nodig.
Eerder riep Achmea, de grootste zorgverzekeraar van Nederland, al op tot het afschaffen van de no-claim. 'Het is beter het eigen risico per verzekerde te verhogen naar 1.000 euro per jaar', zei Directeur zorg Guus van Montfort tegen Elsevier (lees Achmea: Vervang no claim door hoog eigen risico).
en dat willen we niet. Dus heeft het kabinet het goed gedaan door een no-claim in te stellen.quote:Op woensdag 5 april 2006 14:40 schreef Tafkahs het volgende:
Conclusie: de koopkracht wordt verder ingeperkt
Nog een conclusie:quote:Op woensdag 5 april 2006 14:40 schreef Tafkahs het volgende:
om een aanvullend voorbeeld te geven, Zorgverzekeraars voor afschaffing no-claim
[..]
Conclusie: de koopkracht wordt verder ingeperkt
Yeps, het CDA zorgt er structureel voor dat de voordeeltjes bij modelgezinnen met kinderen terecht komen. Schoolgeld, kinderbijslag, kinderen gratis meeverzekeren etc. etc.quote:Op woensdag 5 april 2006 14:44 schreef Martijn_77 het volgende:
[..]
Nog een conclusie:
De twee verdieners zonder kinderen en de alleenstaanden zijn iedere keer het haasje.
En de twee verdieners leveren weer in.......quote:Op woensdag 5 april 2006 14:47 schreef RichardQuest het volgende:
[..]
Yeps, het CDA zorgt er structureel voor dat de voordeeltjes bij modelgezinnen met kinderen terecht komen. Schoolgeld, kinderbijslag, kinderen gratis meeverzekeren etc. etc.
Inderdaad. Het is nergens voor nodig dat modelgezinnen alle voordeeltjes krijgen; laat ze maar ander werk zoeken.quote:Op woensdag 5 april 2006 14:50 schreef ivosnivo het volgende:
Waarom zoeken die mensen geen ander werk, of gaan ze alle2 werken.
Die hebben het al zo zwaarquote:Op woensdag 5 april 2006 14:51 schreef Martijn_77 het volgende:
[..]
En de twee verdieners leveren weer in.......
En als er een links kabinet komt wordt de situatie nog veel erger.
Volgens mij worden voor die groep juist ''pleziertjes'' zoals de gay pride of dance valley voor in leven gehouden enzoquote:Zo gaan 400000 alleenstaanden zonder kinderen erop achteruit en 300000 tweeverdieners zonder kinderen. Onder senioren worden 100000 alleenstaanden getroffen en nog eens 100000 samenwonenden of gehuwden. De overige 200000 huishoudens die inleveren, zijn moeilijker in groepen te vangen.
Ja, want die zijn er niet beter van geworden. Mijn vrouw en ik zijn samen ook meer aan ziektekosten gaan betalen dan voor het nieuwe zorgstelsel. Dus ik geloof zeker dat er veel meer twee verdieners zijn die in dezelfde sitautie zittenquote:Op woensdag 5 april 2006 14:54 schreef Tafkahs het volgende:
Die hebben het al zo zwaarIs het verschil tussen particulier en ziekenfonds verdwenen, zeiken ze nog..
Wat heeft de Gay pride en dance valley te maken met het er op achter uit gaan van twee verdieners?quote:Op woensdag 5 april 2006 14:54 schreef Tafkahs het volgende:
Volgens mij worden voor die groep juist ''pleziertjes'' zoals de gay pride of dance valley voor in leven gehouden enzo
Des te meer reden om je af te vragen waar het zoet blijft toch? Het is tenslotte beloofd...quote:Op woensdag 5 april 2006 14:58 schreef Martijn_77 het volgende:
[..]
Ja, want die zijn er niet beter van geworden. Mijn vrouw en ik zijn samen ook meer aan ziektekosten gaan betalen dan voor het nieuwe zorgstelsel. Dus ik geloof zeker dat er veel meer twee verdieners zijn die in dezelfde sitautie zitten![]()
[..]
Past bij die doelgroepquote:Wat heeft de Gay pride en dance valley te maken met het er op achter uit gaan van twee verdieners?![]()
Idd dat kloptquote:Op woensdag 5 april 2006 15:00 schreef Tafkahs het volgende:
Des te meer reden om je af te vragen waar het zoet blijft toch? Het is tenslotte beloofd...
Dat vind ik een beetje kortzichtig jij schetst hierbij een beeld dat twee verdieners altijd of homo's of jongere stellen zijn. Terwijl dit helemaal niet het geval hoeft te zijn.quote:
Idd tis al belachelijk genoeg dat ik hun kinderbijslag moet ophoesten.quote:Op woensdag 5 april 2006 14:52 schreef ExtraWaskracht het volgende:
[..]
Inderdaad. Het is nergens voor nodig dat modelgezinnen alle voordeeltjes krijgen; laat ze maar ander werk zoeken.
De zogenoemde DINKies zijn juist goed voor de economie.quote:Op woensdag 5 april 2006 15:05 schreef Martijn_77 het volgende:
Dat vind ik een beetje kortzichtig jij schetst hierbij een beeld dat twee verdieners altijd of homo's of jongere stellen zijn. Terwijl dit helemaal niet het geval hoeft te zijn.
Dat gebeurde allang.quote:Op woensdag 5 april 2006 16:08 schreef pmb_rug het volgende:
Het zijn allemaal kinderloze lui, ik kan er geen traan om laten.
gezinnen met kinderen dienen ondersteunt te worden en dat gebeurd nu!
Als de VVD verstandig is niet.quote:Op woensdag 5 april 2006 15:11 schreef Sidekick het volgende:
Maar bij de volgende Prinsjesdag kunnen we wel wat cadeautjes verwachten; het is dan immers de laatste prinsjesdag voor de verkiezingen.
Het cadeautje van de extra kinderbijslag (ingevoerd deze zomer, op initiatief van de VVD) komt op mij wel zo over....quote:
Te beginnen bij beter onderwijsquote:Op woensdag 5 april 2006 16:08 schreef pmb_rug het volgende:
Het zijn allemaal kinderloze lui, ik kan er geen traan om laten.
gezinnen met kinderen dienen ondersteunt te worden en dat gebeurd nu!
Waardoor mensen die ziek zijn geworden of worden er dus op achteruit gaan ten opzichte van het oude systeem.quote:Op woensdag 5 april 2006 14:44 schreef SjonLok het volgende:
[..]
en dat willen we niet. Dus heeft het kabinet het goed gedaan door een no-claim in te stellen.
Dat was toch CDA? VVD wou toch halvering ouderbijdrage kinderopvang?quote:Op woensdag 5 april 2006 16:16 schreef RichardQuest het volgende:
[..]
Het cadeautje van de extra kinderbijslag (ingevoerd deze zomer, op initiatief van de VVD) komt op mij wel zo over....
En wie denk je dat het meeste belasting op hoest om al die kinderen mee te onderhoud?quote:Op woensdag 5 april 2006 16:08 schreef pmb_rug het volgende:
Het zijn allemaal kinderloze lui, ik kan er geen traan om laten.
gezinnen met kinderen dienen ondersteunt te worden en dat gebeurd nu!
Ik zal wel niet goed kunnen rekenen hoor maar 1,1 miljoen is toch 1 op de 16 en niet 1 op de 5 nederlandersquote:Op woensdag 5 april 2006 14:29 schreef Tafkahs het volgende:
[..]
bron Trouw
Dit voor kennis aangenomen, vraag ik me af wat er moet gebeuren om iemand als Hoogervorst uit het zadel te helpen, zoals hij min of meer zelf al aankondigde als zijn zgn. hervormingen zouden falen.
Vanochtend hoorden we in zeer brede zinnen Verdonk zeggen dat de managementcultuur om moet en dat we weer trots op ons land moeten kunnen zijn, ''we moeten weer kunnen lachen om ons loonstrookje'' en dat soort grappige zinnen.
Waar denk jij dat de VVD het zoet vandaan zal toveren de komende tijd?
Het gaat om huishoudens. De gemiddelde grootte van een huishouden zal iets van 2,5 zijn.quote:Op woensdag 5 april 2006 16:38 schreef Metro2005 het volgende:
[..]
Ik zal wel niet goed kunnen rekenen hoor maar 1,1 miljoen is toch 1 op de 16 en niet 1 op de 5 nederlanders![]()
Dat betekend dus dat 15 van de 16 er niet op achteruitgaan of zelfs op vooruitgaan.positief denken
En minder uitgeven. Al moet ik wel bekennen dat alles inderdaad wel achterlijk duur is tegenwoordig.
Ik vind dat als je besluit kinderen te nemen dat je dan ook inderdaad rekening moet houden met het feit dat kinderen stervensduur zijn.quote:Op woensdag 5 april 2006 16:38 schreef RM-rf het volgende:
'Double Income, No Kids' zijn de tweeverdieners zonder kinderen ....
dat zijn nu niet de mensen die het heel erg zwaar hebben, maar wel veelal mensen met een brede levensstijl, meerdere vakanties per jaar, wintersport...
tja, dat die erop achteruit gaan bij plannen voor een volksverzekering, dat vind ik niet zo vreemd, die kunnen zich idd privaat bijverzekeren.... en kunnen dat prima financieren....
veel gezinnen betalen wel een groter gedeelte aan verzekeringen dan DINK's (er zijn immers meer personen 'bij te verzekeren')
Het moet eens afgelopen zijn met de paniek dat 'mensen er op achteruit gaan' ...
ja, als je wilt dat de overheid terugtreed van een bepaalde markt en er meer marktwerking optreed, betekent dat inderdaad dat bepaalde onderdelen van een collectief systeem teruggeschroefd worden ....
je kunt niet én vinden dat de overheid kleiner moet, én dan wel willen dat jezelf helemaal collectief afgezekerd wordt....
Voor de gemeenschap is het natuurlijk wel belangrijk dat gezinnen met kinderen wel weinig achteruit gaan als er bezuingigd wordt op collectieve diensten ..
Juist kinderen krijgen is een erg 'dure' grap voor mensen (dat kun je zien aan de 'Double Income, No Kids' mensen (tweeverdieners) die twee of driemaal per jaar op vakantie kunnen gaan en zich allerlei leuke zaken aanschaffen, waar de gezinnen meer monder moeten voedden), maar het heeft een groot maatschappelijk belang, het zijn namelijk de komende generaties arbeiders, en zeker in nederland met een te laag geboorteaantal is dat zorgelijk)
Ow, niet goed gelezenquote:Op woensdag 5 april 2006 16:40 schreef du_ke het volgende:
[..]
Het gaat om huishoudens. De gemiddelde grootte van een huishouden zal iets van 2,5 zijn.
Niet helemaal mee eens, starters zijn vaak kinderloos en worden behoorlijk beperkt in groei en eventueel start van een gezin. Ik vind dat over de gehele linie wel wat koopkracht bij mag komen. Voordeeltjes zijn ook te halen uit onder meer eigen woning (OZB, Hypotheekrenteaftrek, huursubsidie) Huis is toch noodzakelijk voor gezinnen en ook voor starters.quote:Op woensdag 5 april 2006 16:08 schreef pmb_rug het volgende:
Het zijn allemaal kinderloze lui, ik kan er geen traan om laten.
gezinnen met kinderen dienen ondersteunt te worden en dat gebeurd nu!
Wat een onzin.quote:Op woensdag 5 april 2006 16:38 schreef RM-rf het volgende:
'Double Income, No Kids' zijn de tweeverdieners zonder kinderen ....
dat zijn nu niet de mensen die het heel erg zwaar hebben, maar wel veelal mensen met een brede levensstijl, meerdere vakanties per jaar, wintersport...
Onzin.quote:tja, dat die erop achteruit gaan bij plannen voor een volksverzekering, dat vind ik niet zo vreemd, die kunnen zich idd privaat bijverzekeren.... en kunnen dat prima financieren....
Is het niet de eigen keuze om een gezin te stichten? Of overkomt dat mensen?quote:veel gezinnen betalen wel een groter gedeelte aan verzekeringen dan DINK's (er zijn immers meer personen 'bij te verzekeren')
100 euro per maand. 300 Euro tot nu toe, alleen al de zorgverzekering.quote:Het moet eens afgelopen zijn met de paniek dat 'mensen er op achteruit gaan' ...
Maar vervolgens voor bepaalde groepen wel weer door de overheid ingegrepen moet worden? Lekker consequentquote:ja, als je wilt dat de overheid terugtreed van een bepaalde markt en er meer marktwerking optreed, betekent dat inderdaad dat bepaalde onderdelen van een collectief systeem teruggeschroefd worden ....
Gaan we ook op de 'Frankrijk-tour'? Eerlijk gezegd kan ik er het voordeel wel van inzien.quote:Op woensdag 5 april 2006 16:42 schreef doesss het volgende:
IMF VOORZIET IN 2006 GROEI NEDERLANDSE ECONOMIE
De belangrijkste conclusies van het IMF zijn:
Ontslagbescherming belemmert de innovatie in het bedrijfsleven en bij de overheid. Een hoge ontslagbescherming zorgt voor hogere kosten bij het aannemen van nieuw personeel en remt activiteiten van ondernemers om de productiviteit te verhogen.
Ik baseer mij op de cijfers op mijn loonstrook. Op wat ik op mijn rekening gestort krijg aan het eind van de maand. Op mijn loon worden ook mijn ziektekostenbijdragen ingehouden et voilá: ¤ 65,- netto minder dan voor 1 januari. En mijn vriendin krijgt 35 euro minder. Samen 100 Euro.quote:Op woensdag 5 april 2006 16:49 schreef doesss het volgende:
Wat een onzin.
Men baseerd zich niet op feiten en cijfers.
Jij stelt vraagtekens bij het onderzoek van het CPB? Lijkt me niet echt gebaseerd op willekeurige telefoontjes.quote:Op woensdag 5 april 2006 16:49 schreef doesss het volgende:
Wat een onzin.
Men baseerd zich niet op feiten en cijfers.
Nee, men gaat mensen bellen met de vraag: "Bent u er financieel op achteruitgegaan".
Hoezo subjectief. Hoezo sturende vraag.
En al die ondervraagde mensen heel braaf: "Ja, ik ben erop achteruit gegaan".
But of course!
Vervolgens belrondje op geschaald naar de gehele nederlandse bevolking.
En zie hier: 1 op de 5 nederlanders is erop achteruit gegaan.
Welterusten![]()
![]()
![]()
De conclusie dat 1 op de 5 nederlanders erop achteruit gegaan is, is niet gebaseerd op cijfers.quote:Op woensdag 5 april 2006 16:52 schreef Verbal het volgende:
[..]
Ik baseer mij op de cijfers op mijn loonstrook. Op wat ik op mijn rekening gestort krijg aan het eind van de maand. Op mijn loon worden ook mijn ziektekostenbijdragen ingehouden et voilá: ¤ 65,- netto minder dan voor 1 januari. En mijn vriendin krijgt 35 euro minder. Samen 100 Euro.
Wat is daar 'geen feit' aan? Wat is er geen feit aan bijna 5% achteruitgaan op je netto-inkomen?
V.
je hebt kennelijk niet door dat de mensen die kinderen nemen, nog steeds veel meer 'dokken' voor die kinderen ... of dacht je dat zij extra vakanties maken .....quote:Op woensdag 5 april 2006 16:45 schreef Metro2005 het volgende:
Is het dan raar dat mensen die bewust kiezen voor géén kinderen meer geld overhouden om op te maken aan leuke dingen. Is het dan eerlijk dat die mogen dokken voor de mensen die wel kinderen willen?
Het CPB berekent dat niet op basis van cijfers? You lost me.quote:Op woensdag 5 april 2006 16:59 schreef doesss het volgende:
[..]
De conclusie dat 1 op de 5 nederlanders erop achteruit gegaan is, is niet gebaseerd op cijfers.
Ik claim helemaal niet dat er geen mensen zijn die erop achteruit gegaan zijn.
Verdiep je even in de onderzoeksmethode die ten grondslag ligt aan de conclusie 1 op de 5 nederlanders gaat erop achteruit.quote:Op woensdag 5 april 2006 16:53 schreef TiMmS het volgende:
[..]
Jij stelt vraagtekens bij het onderzoek van het CPB? Lijkt me niet echt gebaseerd op willekeurige telefoontjes.
Wat begrijp je niet.quote:Op woensdag 5 april 2006 17:00 schreef ExtraWaskracht het volgende:
[..]
Het CPB berekent dat niet op basis van cijfers? You lost me.
Ik ken gezinnen die meer vakanties nemen dan ik, ja. Die meer geld te verbranden hebben. Da's prima, maar waarom ze dan ook nog eens extra moeten worden gesubsidieerd is mij een raadsel.quote:Op woensdag 5 april 2006 17:00 schreef RM-rf het volgende:
[..]
je hebt kennelijk niet door dat de mensen die kinderen nemen, nog steeds veel meer 'dokken' voor die kinderen ... of dacht je dat zij extra vakanties maken .....
Dit:quote:
Waar baseert het CPB dan zijn conclusies op?quote:De conclusie dat 1 op de 5 nederlanders erop achteruit gegaan is, is niet gebaseerd op cijfers.
het is maar wat je 'subsidieren' noemt ....quote:Op woensdag 5 april 2006 17:04 schreef Verbal het volgende:
[..]
Ik ken gezinnen die meer vakanties nemen dan ik, ja. Die meer geld te verbranden hebben. Da's prima, maar waarom ze dan ook nog eens extra moeten worden gesubsidieerd is mij een raadsel.
Op de Linkse Mediaquote:Op woensdag 5 april 2006 17:04 schreef ExtraWaskracht het volgende:
[..]
Dit:
[..]
Waar baseert het CPB dan zijn conclusies op?
het gaat om gezinnenquote:Op woensdag 5 april 2006 16:38 schreef Metro2005 het volgende:
[..]
Ik zal wel niet goed kunnen rekenen hoor maar 1,1 miljoen is toch 1 op de 16 en niet 1 op de 5 nederlanders![]()
Dat betekend dus dat 15 van de 16 er niet op achteruitgaan of zelfs op vooruitgaan.positief denken
En minder uitgeven. Al moet ik wel bekennen dat alles inderdaad wel achterlijk duur is tegenwoordig.
Men heeft mensen gebeld met de vraag of ze erop achteruit gegaan zijn.quote:Op woensdag 5 april 2006 17:04 schreef ExtraWaskracht het volgende:
[..]
Dit:
[..]
Waar baseert het CPB dan zijn conclusies op?
Lol, het is Maurice de Hond nietquote:Op woensdag 5 april 2006 17:15 schreef doesss het volgende:
[..]
Men heeft mensen gebeld met de vraag of ze erop achteruit gegaan zijn.
Met de uitkomst van dit belrondje is men aan de slag gegaan.
Je zou van het CPB mogen verwachten dat ze met harde betrouwbare cijfers aan het rekenen slaan.
En zeg nu niet dat de mensen dit heel goed kunnen zien aan hun loonstrookje want het beschikbare inkomen van mensen bestaat uit veel meer factoren.
En ja ik denk dat een heleboel mensen geen flauw idee hebben wat hun beschikbare inkomen nu precies is en of dit nu gestegen of gedaald is.
Ik zeg niet dat er geen mensen op achteruit gegaan zijn maar de cijfers die ten grondslag liggen deugen niet en zijn gebaseerd op interpretaties van mensen.
En inderdaad ik durf m'n hand niet in het vuur te steken voor de beweringen van het CPB.
Sterker nog het CPB zegt zelf dat zij inschattingen maakt en niet afgerekend kan worden op haar beweringen.
Leuk grapjes maken.quote:Op woensdag 5 april 2006 17:16 schreef Tafkahs het volgende:
[..]
Lol, het is Maurice de Hond niet![]()
Dit is zeker de anti-campagne van de overheid volgens jou?![]()
Ik daag je uit om een tegenonderzoek te presenterenquote:Op woensdag 5 april 2006 17:18 schreef doesss het volgende:
[..]
Leuk grapjes maken.
![]()
Dat is nu precies het probleem vriend.
Het Maurice de hond gehalte van dit onderzoek is schrikbarend hoog.
Met verwijzing naar mijn eerste post, weltrusten.quote:Op woensdag 5 april 2006 17:19 schreef Tafkahs het volgende:
[..]
Ik daag je uit om een tegenonderzoek te presenterenEentje die wel betrouwbaar zou zijn ..
Ik ben benieuwd of de regering (lees: de VVD) het lef heeft dit te doen nu er verkiezingen aankomen.quote:Op woensdag 5 april 2006 16:42 schreef doesss het volgende:
IMF VOORZIET IN 2006 GROEI NEDERLANDSE ECONOMIE
Hervormingen in de sociale zekerheid en maatregelen om de overheidsschuld terug te dringen, zijn nodig om de vergrijzing in Nederland op termijn te kunnen betalen. Dat stelt het Internationaal Monetair Fonds (IMF).
Het IMF heeft vandaag het jaarlijkse rapport uitgebracht over de ontwikkeling van de Nederlandse economie.
De belangrijkste conclusies van het IMF zijn:
Nederland moet doorgaan met begrotingsconsolidatie en structurele hervormingen. Hervormingen in de sociale zekerheid en het terugdringen van de overheidsschuld zijn nodig om de vergrijzing van de Nederlandse bevolking op termijn te kunnen betalen.
Ontslagbescherming belemmert de innovatie in het bedrijfsleven en bij de overheid. Een hoge ontslagbescherming zorgt voor hogere kosten bij het aannemen van nieuw personeel en remt activiteiten van ondernemers om de productiviteit te verhogen.
De internationale concurrentiepositie van Nederland moet verder verbeteren. De studie van het IMF wijst uit dat deze nog slechter is geworden dan vaak gedacht. Loonmatiging blijft daarom nodig.
Het IMF verwacht winstherstel en betere bedrijfsbalansen van het Nederlandse bedrijfsleven. Hierdoor zullen de bedrijfsinvesteringen aantrekken.
Het IMF voorziet voor Nederland een aantrekkende economische groei in 2006.
Ehum laten we even van de eerst particuliier verzekerden uitgaan, deze moesten eerst hun kinderen verplicht bij de particuliere verzekering duwen, terwijl vrouwlief partime werkte en netjes in het ziekenfonds viel. Deze mensen hoeven nu hun kinderen niet meer duur bij te verzekeren deze zijn gratis meeverzekerd. Maar veel van deze mensen zijn wel door hun werkgever gecompenseerd om niet netto erop achteruit te gaan als ze over de ziekenfonds grens heen gingen. In de meeste beroepsgroepen betaalden de werkgevers sowieso al een gedeelte van de particuliere verzekering mee (cao geregeld), dat is nu wel weggevallen . Ik ben er als allenstaande modaal verdiener netto niet op vooruit gegaan terwijl mijn bruto loon met 3% gestegen is.quote:Op woensdag 5 april 2006 17:00 schreef RM-rf het volgende:
[..]
je hebt kennelijk niet door dat de mensen die kinderen nemen, nog steeds veel meer 'dokken' voor die kinderen ... of dacht je dat zij extra vakanties maken .....
nee, die mensen moeten, als ze bv 2 kinderen hebben, dus voor 2+2=4 personen een verzekering afslutien en het is heel normaal dat je dan een zekere 'korting' krijgt......
Is dat zo? Dit truukje heeft de afgelopen twaalf jaar wel een bepaalde minister van Financien in het zadel gehouden.quote:
Ja, en die bestaan meestal uit meer personen dus het zo best kunnen kloppenquote:
Kinderen zijn ook zorggebruikers. Dat kost dus geld, maar dat geld hoeft door de betreffende gebruikers en de voor hen verantwoordelijken niet te worden opgebracht. Dus subsidiëren, ja. Evenals het handige belastingvoordeeltje dat onze minister van Financiën (die van de VVD, dus) even handig heeft ingelast om te voorkomen dat de nadelen van de stijgende energieprijzen voor iedereen een klein beetje gecompenseerd zouden worden. Dus ja, gesubsidieerd, ja.quote:Op woensdag 5 april 2006 17:07 schreef RM-rf het volgende:
[..]
het is maar wat je 'subsidieren' noemt ....
En om het dus goedkoper te maken voor de ene groep, maken we het duurder voor de andere groep. Logisch.quote:vind je groepskorting ook nadelig..... het effect is namelijk dat het voordeliger is om je kinderen mee te financieren, ipv verschillende verzekeringen af te sluiten ... dat is redelijk normaal .....
Het blijft wel zo dat mensen met kinderen daar over het algemeen zelf voor hebben gekozen.quote:het blijft wel zo dat een gezin met 2 ouders en 2 kinderen, wel gewoon meer aan verzekering betaald dan tweeverdieners
Een huishouden van twee personen bestaat niet per definitie uit twee yuppen of dinky's, hoorquote:hooguit hadden tweeverdieners in het oude systeem gewoon wat meer voordelen (en toen werden 'zij' dus 'gesubsidieert' zoals jij het zo makkelijk gaat noemen)
Bv in de elfteling krijgen kinderen korting of mogen gratis naar binnen ..... Noem je dat ook 'subsidie' ......?quote:
Natuurlijk, maar een gemeenschap gaat kapot als er geen kinderen meer geboren worden.... de groei van de bevolking is de belangrijkste economische groei-mogelijkheidm, een regressieve bevolking leid tot het kapotgaan van een gemeenschap ...quote:Het blijft wel zo dat mensen met kinderen daar over het algemeen zelf voor hebben gekozen.
Ja, wat mij betreft was het ook wat verder gegaan, deze reorganisatie en was er gericht een soort van 'basisverzekering-gezinspolis' bedacht, waarbij alle inwonende kinderen die geen eigen verdiensten hadden, maar ook bv niet door arbeid verdienende gezinsleden of ouderen die verzorgd werden door de verdieners gratis 'meeverzekerd' ....quote:Een huishouden van twee personen bestaat niet per definitie uit twee yuppen of dinky's, hoor
Nee. Ik heb het over financieren van staatswege.quote:Op donderdag 6 april 2006 10:11 schreef RM-rf het volgende:
[..]
Bv in de elfteling krijgen kinderen korting of mogen gratis naar binnen ..... Noem je dat ook 'subsidie' ......?
Nee dus.quote:dat is wel heel makkelijk, op die manier kun je alles opeens 'subsidie' gaan noemen....
Wat een treurige voorstelling van zaken. Ik heb het over maatregelen waarbij bepaalde groepen onevenredig worden bevoordeeld t.o.v. andere groepen.quote:Vooral als dat een 'andere groep' is waar jij niet onder valt ...de voordeeltjes waar je dan zelf van profiteerd zijn vast 'terecht' maar die van anderen, noem je opeens 'onterechte subsidie, waar jij aan meebetaalt...'
Die collectiviteit mag wat mij betreft evenredig worden toegepast. Van mij mag de belasting omhoog. Maar dan wel evenredig, en niet voor de ene meer betalen en voor de ander douceurtjes.En zeker niet als er vorig jaar door de regering triomfantelijk wordt geroepen dat iedereen er dit jaar op vooruit gaat en dat vrijwel niemand financiële hinder zou indervinden van het nieuwe zorgstelsel. Sorry als ik mij dan uitspreek. Ik ben hier niet degene die gelogen heeft, hoorquote:Een beetje vreemd van iemand die zich anders graag voordoet als iemand die veel collectiviteit en sociaal gedrag voorstaat.....
Da's nu de derde keer dat je een persoonlijke sneer geeft in deze post. Zou je daarmee willen ophouden?quote:Maar kennelijk, als jijzelf daar niet op vooruitgaat, is het over met je 'sociaal gedrag'... houd jou w'maatschappij' op buiten je voordeur van je tweeverdieners-woning?
Vierde. Ik noem mijzelf geen socialist en ik hou er bij deze mee op, want ik heb geen zin in dit gejijbak.quote:Is 'socialisme' vooral iets waar je in gelooft als je er individueel op vooruit gaat, waarom noem je je dan niet gewoon eerlijk 'individualist' ...?
je kunt nu wel heel zielig doen ... maar als jij niet inziet dat een maatschappij een voordeel heeft bij voortplanting en een gelijke leeftijdsopbouw van zijn bevolking, en er dus een groot verschil is tussen het hebben van een hond en het 'hebben' van kinderen' de maatschappij niet van jouw hond profiteerd, maar die kinderen wel over 20 jaar belasting gaan betalen ... tja, dan heb je gewoon een erg beperkte zichtwijze.quote:Op donderdag 6 april 2006 12:10 schreef Verbal het volgende:
Wat een treurige voorstelling van zaken. Ik heb het over maatregelen waarbij bepaalde groepen onevenredig worden bevoordeeld t.o.v. andere groepen.
Ik heb een hond. Daar zijn kosten aan verbonden. Die zijn voor mij, want het was mijn beslissing om aan een hond te beginnen. Er zijn mensen. Die hebben kinderen. Daar zijn kosten aan verbonden. Die zijn in principe voor de ouders, want zij zijn aan kinderen begonnen
Probeer nou is eerst iets goed door te lezen voor je zoiets doms zegt.quote:Op donderdag 6 april 2006 13:38 schreef RM-rf het volgende:
[..]
je kunt nu wel heel zielig doen ... maar als jij niet inziet dat een maatschappij een voordeel heeft bij voortplanting en een gelijke leeftijdsopbouw van zijn bevolking, en er dus een groot verschil is tussen het hebben van een hond en het 'hebben' van kinderen' de maatschappij niet van jouw hond profiteerd, maar die kinderen wel over 20 jaar belasting gaan betalen ... tja, dan heb je gewoon een erg beperkte zichtwijze.
Daar merk ik trouwens weinig van. Dit jaar gaan we met zijn tween 6 dagen op vakantie. Vorig jaar niet. Geen geld. Maar misschien moet je het hebben over tweeverdieners zonder kinderen die geen starters zijn.quote:Op woensdag 5 april 2006 16:38 schreef RM-rf het volgende:
'Double Income, No Kids' zijn de tweeverdieners zonder kinderen ....
dat zijn nu niet de mensen die het heel erg zwaar hebben, maar wel veelal mensen met een brede levensstijl, meerdere vakanties per jaar, wintersport...
tja, dat die erop achteruit gaan bij plannen voor een volksverzekering, dat vind ik niet zo vreemd, die kunnen zich idd privaat bijverzekeren.... en kunnen dat prima financieren....
veel gezinnen betalen wel een groter gedeelte aan verzekeringen dan DINK's (er zijn immers meer personen 'bij te verzekeren')
Het moet eens afgelopen zijn met de paniek dat 'mensen er op achteruit gaan' ...
ja, als je wilt dat de overheid terugtreed van een bepaalde markt en er meer marktwerking optreed, betekent dat inderdaad dat bepaalde onderdelen van een collectief systeem teruggeschroefd worden ....
je kunt niet én vinden dat de overheid kleiner moet, én dan wel willen dat jezelf helemaal collectief afgezekerd wordt....
Voor de gemeenschap is het natuurlijk wel belangrijk dat gezinnen met kinderen wel weinig achteruit gaan als er bezuingigd wordt op collectieve diensten ..
Juist kinderen krijgen is een erg 'dure' grap voor mensen (dat kun je zien aan de 'Double Income, No Kids' mensen (tweeverdieners) die twee of driemaal per jaar op vakantie kunnen gaan en zich allerlei leuke zaken aanschaffen, waar de gezinnen meer monder moeten voedden), maar het heeft een groot maatschappelijk belang, het zijn namelijk de komende generaties arbeiders, en zeker in nederland met een te laag geboorteaantal is dat zorgelijk)
quote:Op donderdag 6 april 2006 13:50 schreef ivosnivo het volgende:
[..]
Probeer nou is eerst iets goed door te lezen voor je zoiets doms zegt.
Voorbeeldje, ik weet niet hoeveel % van de aso's kinderen nemen (meestal zoveel mogelijk). En geven ze weinig tot geen opvoeding. En van die kinderen komen ook weer niks terecht. Als je mensen nou eens zelf laat opdraaien voor de kosten die hun kinderen met zich meebrengen. Dan bedenken mensen die beter geen kinderen kunnen nemen zich misschien. En anders komen ze er wel achter hoe het is als je er 1 hebt, en stoppen ze daarna.
Ik kan wel zien dat deze opmerking voortvloeit uit diepgravend sociologisch onderzoek.quote:Op donderdag 6 april 2006 13:50 schreef ivosnivo het volgende:
[..]
Probeer nou is eerst iets goed door te lezen voor je zoiets doms zegt.
Voorbeeldje, ik weet niet hoeveel % van de aso's kinderen nemen (meestal zoveel mogelijk). En geven ze weinig tot geen opvoeding. En van die kinderen komen ook weer niks terecht. Als je mensen nou eens zelf laat opdraaien voor de kosten die hun kinderen met zich meebrengen. Dan bedenken mensen die beter geen kinderen kunnen nemen zich misschien. En anders komen ze er wel achter hoe het is als je er 1 hebt, en stoppen ze daarna.
Zoals ik al zei: niet alle tweepersoonshuishoudens zijn dinky'squote:Op donderdag 6 april 2006 14:08 schreef RM-rf het volgende:
En dan blijven beweren dat die tweeverdieners, met hun dubbele inkomen en geen kinderen
Jezus, LEES jij wel? Ik heb het er niet over dat wij zielig zijn en compensatie MOETEN hebben.quote:het zo zielig hebben en eigenlijk eens een keertje gecompenseerd moeten worden,
ik kan er geen traan om laten. als je harder zou werken zou je bonus van dit jaar hoger zijn dan die van vorig jaar en ga je er dus gewoon op vooruit. misschien krijg je zelfs wel promotie. maar van huilen over 100E (!) is nog nooit iemand vooruit gegaan. zorg eens voor je eigen succes!quote:Op woensdag 5 april 2006 16:52 schreef Verbal het volgende:
[..]
Ik baseer mij op de cijfers op mijn loonstrook. Op wat ik op mijn rekening gestort krijg aan het eind van de maand. Op mijn loon worden ook mijn ziektekostenbijdragen ingehouden et voilá: ¤ 65,- netto minder dan voor 1 januari. En mijn vriendin krijgt 35 euro minder. Samen 100 Euro.
Wat is daar 'geen feit' aan? Wat is er geen feit aan bijna 5% achteruitgaan op je netto-inkomen?
V.
Dat maakt salarisschalen eigenlijk ook best overbodig he?quote:Op donderdag 6 april 2006 14:42 schreef pmb_rug het volgende:
[..]
ik kan er geen traan om laten. als je harder zou werken zou je bonus van dit jaar hoger zijn dan die van vorig jaar en ga je er dus gewoon op vooruit. misschien krijg je zelfs wel promotie. maar van huilen over 100E (!) is nog nooit iemand vooruit gegaan. zorg eens voor je eigen succes!
Flikker jij nou gewoon eens op, proleet. Jij weet niks van mij af dus krijg de tering, stort in je graf en neem de hoer die jou op de wereld heeft gepleurd meteen mee.quote:Op donderdag 6 april 2006 14:42 schreef pmb_rug het volgende:
[..]
ik kan er geen traan om laten. als je harder zou werken zou je bonus van dit jaar hoger zijn dan die van vorig jaar en ga je er dus gewoon op vooruit. misschien krijg je zelfs wel promotie. maar van huilen over 100E (!) is nog nooit iemand vooruit gegaan. zorg eens voor je eigen succes!
quote:Op donderdag 6 april 2006 14:45 schreef Tafkahs het volgende:
Verdonk: we moet weer lachen om ons loonstrookje
Verdonk: niet links, ik ben niet rechts, maar recht door zee
journalist: niet scheel?
Ik zeg alleen dat het belachelijk is dat je voor kinderen moet betalen terwijl je ze niet hebt.quote:Op donderdag 6 april 2006 14:08 schreef RM-rf het volgende:
[..]ah dus je gaat op voorhand er al vanuit dat enkel 'aso's kinderen nemen ...
punt is nu net dat de meeste tweeverdieners en zeker de beter opgeleidde mensen meestal zich wel tienmaal bedenken alvorens kinderen te nemen ... ze gaan er gigantisch op achteruit .....
Ja, dan krijg je inderdaad de situatie dat enkel diegenen die toch niks te verliezen hebben, helemaal geen inkomen, minimum-inkoemen en zeker geen tweeverdieners-inkomen, doorfokken ...
En dan blijven beweren dat die tweeverdieners, met hun dubbele inkomen en geen kinderen, het zo zielig hebben en eigenlijk eens een keertje gecompenseerd moeten worden, want 'misschien hebben ze ook wel een hond, en dat zijn ook kosten...'
Dat vraag ik me ook af. Schiphol moet uitbreiden, dus daar zou je wel wat kleinschalige aanwas uit het buitenland kunnen verwachten, maar verder hoor je alleen maar van grote concerns die omwille van de ongelijke concurrentiestrijd naar het buitenland vluchten. Waarom was dat vroeger nietquote:Op donderdag 6 april 2006 14:48 schreef Zemi77 het volgende:
[..]
![]()
![]()
![]()
![]()
Sorry kon het niet laten.
OT. wat ik me afvraag. Het kabinet klopt zich zo hard op de bosrt dat het met de werkgelegenheid beter gaat. In de eerste plaats is dat werkloosheid die ze zelf hebben veroorzaakt door het afschaffen van de melkertbanen. Maar nu met die massa ontsalgen bij nedcar en Philips. Kan dat toch niet zo blijven denk ik. En waarkomen dan al die nieuwe banen bij?
quote:Op woensdag 5 april 2006 16:08 schreef pmb_rug het volgende:
Het zijn allemaal kinderloze lui, ik kan er geen traan om laten.
gezinnen met kinderen dienen ondersteunt te worden en dat gebeurd nu!
ja, maar nog niet genoeg. Kinderen kosten gemiddeld tot hun 18e een ton (schijnt). dat is nogal veel. zeker als je begrijpt dat zij DE toekomst van Nederland zijn en dus voor continuiteit in de samenleving zorgen.quote:
omdat jij niets bijdraagt aan de Nederlandse samenleving op lange termijn. De overheid moet gezinnen met kinderen juist steunen om de continuiteit van de natie niet in gevaar te brengen. Jij verwacht straks wel een pensioen, maar van wie moet dat komen als niemand meer kinderen neemt? van die moslims zeker die wel lekker doorfokken! nee, meneer.quote:Op woensdag 5 april 2006 16:17 schreef Verbal het volgende:
[..]
Te beginnen bij beter onderwijs
Maar waarom zouden gezinnen met kinderen ondersteund moeten wordenNaast zaken als kinderbijslag, gratis meeverzekerde kids enzo en niet meer hoeven te betalen voor de waterschapsbelasting?
Waarom is het in jouw ogen eerlijk als een kinderloos stel er bijvoorbeeld voor de ziektekosten 1200 euro netto op achteruit gaat? En waarom heeft datzelfde kinderloze stel geen extra compensatie voor de energieprijzen, maar een gezin wel, in de vorm van extra kinderkorting?
mensen die voldoende kortzichtig zijn zouden het wellicht met je eens zijn. Veel gezinnen werken tegenwoordig gemiddeld voor een 1,5 fte (of iets in de buurt). Zoveel verschil zit er niet in. Als 1 kind een ton kost, dan kost dit in totaal mijn pa 3 ton. Als jij in je leven 3 ton belasting betaald zou ik het veel vinden, al helemaal als jij 3 ton meer belasting betaald dan iemand die 2x modaal zou verdienen. Nee, jij geeft die 3 ton lekker aan jezelf uit. Wie heeft daar wat aan? buiten jijzelf?quote:Op woensdag 5 april 2006 16:26 schreef Martijn_77 het volgende:
[..]
En wie denk je dat het meeste belasting op hoest om al die kinderen mee te onderhoud?
Juist ja de kinderloze twee verdieners en mogen die nu onderhand ook een keer gecompenseerd worden?
mensen met een melkertbaan hebben eigenlijk nooit een baan gehad.quote:Op donderdag 6 april 2006 14:48 schreef Zemi77 het volgende:
[..]
OT. wat ik me afvraag. Het kabinet klopt zich zo hard op de bosrt dat het met de werkgelegenheid beter gaat. In de eerste plaats is dat werkloosheid die ze zelf hebben veroorzaakt door het afschaffen van de melkertbanen. Maar nu met die massa ontsalgen bij nedcar en Philips. Kan dat toch niet zo blijven denk ik. En waarkomen dan al die nieuwe banen bij?
Of je het nou wil of niet we kunnen er niet omheen. Overigens gaat hun demografische bevolkingsopbouw steeds meer op die van de westerlingen lijken. En de grefo's fokken niet doorquote:Op donderdag 6 april 2006 14:54 schreef pmb_rug het volgende:
[..] van die moslims zeker die wel lekker doorfokken! nee, meneer.
[..]
Dat zal wel, maar het is toch je eigen keuze draai er dan ook zelf voor op. Ik kies er voor geen kinderen te nemen maar betaal er wel voor. Dat is toch krom.quote:Op donderdag 6 april 2006 14:54 schreef pmb_rug het volgende:
[..]
[..]
ja, maar nog niet genoeg. Kinderen kosten gemiddeld tot hun 18e een ton (schijnt). dat is nogal veel. zeker als je begrijpt dat zij DE toekomst van Nederland zijn en dus voor continuiteit in de samenleving zorgen.
[..]
omdat jij niets bijdraagt aan de Nederlandse samenleving op lange termijn. De overheid moet gezinnen met kinderen juist steunen om de continuiteit van de natie niet in gevaar te brengen. Jij verwacht straks wel een pensioen, maar van wie moet dat komen als niemand meer kinderen neemt? van die moslims zeker die wel lekker doorfokken! nee, meneer.
[..]
mensen die voldoende kortzichtig zijn zouden het wellicht met je eens zijn. Veel gezinnen werken tegenwoordig gemiddeld voor een 1,5 fte (of iets in de buurt). Zoveel verschil zit er niet in. Als 1 kind een ton kost, dan kost dit in totaal mijn pa 3 ton. Als jij in je leven 3 ton belasting betaald zou ik het veel vinden, al helemaal als jij 3 ton meer belasting betaald dan iemand die 2x modaal zou verdienen. Nee, jij geeft die 3 ton lekker aan jezelf uit. Wie heeft daar wat aan? buiten jijzelf?
Wie denk je dat straks jouw pensioen moet ophoesten?
Kinderlozen zijn uitermate egocentrisch en consumptief (behoudens koppels die geen kinderen kunnen krijgen), zij hebben genoeg tijd om te werken. Als ze net zoveel tijd aan de samenleving zouden besteden (incl werk, vrijwilligerswerk en opvoeding) als ouders dan zou je mij niet horen, maar ouders draaien overuren en dienen daarvoor ondersteunt te worden. Zij zorgen voor toekomst en geven daarvoor een hoop consumptie en leisure op! respect voor ouders!![]()
Wie zonder zonde is...quote:Op donderdag 6 april 2006 14:54 schreef pmb_rug het volgende:
Kinderlozen zijn uitermate egocentrisch en consumptief (behoudens koppels die geen kinderen kunnen krijgen), zij hebben genoeg tijd om te werken.
quote:Op donderdag 6 april 2006 14:55 schreef pmb_rug het volgende:
[..]
mensen met een melkertbaan hebben eigenlijk nooit een baan gehad.
dat is net zoiets als dat op iedere straathoek iemand de straat staat aan te vegen. Die kost meer dan dat hij toevoegt, dat is dus geen volwaardige baan. Het kost de samenleving alleen maar geld uiteindelijk (net als een uitkering overigens).
jij denkt toch niet echt dat de enige kosten voor de overheid de aanvulling op de uitkering wasquote:Op donderdag 6 april 2006 15:04 schreef Zemi77 het volgende:
[..]
Klopt niet.
Mensen met een melkertbaan leverden de staat geld op. Immers het minimumloon wat de mensen met een melkertbaan kregen werd door de staat aangevuld tot het bedrag wat ze met een uitkering zouden krijgen. Kortom de staat is minder kwijt aan uitkeringen en mensen worden ineens productief. Maar het was een vieze sociale regeling en met een verkeerde naam (de demon van Fortuyn) dus moest het weg. Nog vragen waarom ik zo een hekel heb aan dit kabinet? (Ik kan er nog wel een paar noemen hoor)
Ow. Vertel... Laat die onderste steen maar boven komen. Gooi het eruit...quote:Op donderdag 6 april 2006 15:12 schreef Chewie het volgende:
[..]
jij denkt toch niet echt dat de enige kosten voor de overheid de aanvulling op de uitkering was![]()
Wat dacht je van bijvoorbeeld de administratie die erbij komt kijken, het verzinnen van nieuwe functies, de begeleiding enz enz. Bijdrage aan de economie is ook nihil te noemen door functies als stadswachten e.d.quote:Op donderdag 6 april 2006 15:17 schreef Zemi77 het volgende:
[..]
Ow. Vertel... Laat die onderste steen maar boven komen. Gooi het eruit...
Trouwens om de discussie wat te versnellen kun je ook gelijk in je post neerzetten wat die andere kostenposten dan zijn. Aan dit soort spelletjes heb ik een hekel.
Die administratie wordt natuurlijk ook een melkertbaan. Dat snap je wel ;-). De begeleiding wordt gedaan door de mensen die er al werken. Goed kost wat meer tijd, maar als de melkertmensen eenmaal ingewerkt zijn kan er werk afgeschoven worden en houden ze tijd (=geld) over.quote:Op donderdag 6 april 2006 15:50 schreef Chewie het volgende:
[..]
Wat dacht je van bijvoorbeeld de administratie die erbij komt kijken, het verzinnen van nieuwe functies, de begeleiding enz enz. Bijdrage aan de economie is ook nihil te noemen door functies als stadswachten e.d.
Waarschijnlijk had je een particuliere verzekering.quote:Op woensdag 5 april 2006 16:54 schreef Chewie het volgende:
Hmm vreemd ik als alleenstaande zonder kids ben er juist op vooruit gegaan door de nieuwe zorgpremie
Laat ook maar...quote:Op donderdag 6 april 2006 14:54 schreef pmb_rug het volgende:
Kinderlozen zijn uitermate egocentrisch en consumptief
Wat kortzichtig.quote:Op donderdag 6 april 2006 14:54 schreef pmb_rug het volgende:
Kinderlozen zijn uitermate egocentrisch en consumptief (behoudens koppels die geen kinderen kunnen krijgen), zij hebben genoeg tijd om te werken.
quote:Op donderdag 6 april 2006 18:00 schreef Tikorev het volgende:
Voor 6 miljoen huishoudens (84%) is de koopkracht dus wel gestegen. Een hele prestatie kort na zo'n flinke recessie...![]()
Lijkt me sterk. De totale stijging van de koopkracht is 1,25%quote:Op donderdag 6 april 2006 21:31 schreef du_ke het volgende:
[..]Het kan ook prima gelijk gebleven zijn.
Die subsidie is dan nog altijd niet toereikend om de kosten van de kinderen te vergoede, dus die mensen gaan er nog altijd op achteruit. Het feit dat zij door het hebben van kinderen helpen in de opbouw van jouw toekomstige inkomsten en de die van de rest van Nederland mag toch wel wat waard zijn, niet? Zij zijn tenslotte belast met de verantwoordelijkheid en zorg tijdens de opvoeding.quote:Op woensdag 5 april 2006 17:04 schreef Verbal het volgende:
[..]
Ik ken gezinnen die meer vakanties nemen dan ik, ja. Die meer geld te verbranden hebben. Da's prima, maar waarom ze dan ook nog eens extra moeten worden gesubsidieerd is mij een raadsel.
V.
Juist een daling voor 1 miljoen, een stijging voor een aanzienlijk deel en ongeveer gelijk voor een ander deel.quote:Op donderdag 6 april 2006 22:44 schreef Tikorev het volgende:
[..]
Lijkt me sterk. De totale stijging van de koopkracht is 1,25%
waar diezelfde overheid een aanzienlijk aandeel in hadquote:Op donderdag 6 april 2006 18:00 schreef Tikorev het volgende:
Voor 6 miljoen huishoudens (84%) is de koopkracht dus wel gestegen. Een hele prestatie kort na zo'n flinke recessie...![]()
hallo, word wakker, welkom in de 21e eeuwquote:Op donderdag 6 april 2006 14:57 schreef du_ke het volgende:
[..]
Of je het nou wil of niet we kunnen er niet omheen. Overigens gaat hun demografische bevolkingsopbouw steeds meer op die van de westerlingen lijken. En de grefo's fokken niet door.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |