abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  donderdag 30 maart 2006 @ 17:28:42 #101
144250 doesss
Show me the money
pi_36498079
De partij is op deze manier wel in het nieuws.
The streets will flood with the blood of the none believers!
Life is just a ride!
pi_36498104
Zou zeker op dr stemmen
  donderdag 30 maart 2006 @ 17:30:55 #103
144250 doesss
Show me the money
pi_36498156
quote:
Op donderdag 30 maart 2006 17:27 schreef Sidekick het volgende:

[..]

In 1 week van niet naar wel en dan weer niet? Dat is raar.
Volgens die gedachtegang is in 1 week van niet naar wel ook raar.
The streets will flood with the blood of the none believers!
Life is just a ride!
  FOK!-Schrikkelbaas donderdag 30 maart 2006 @ 17:31:54 #104
1012 Doc
Loves C, M & R
pi_36498195
quote:
Op donderdag 30 maart 2006 17:09 schreef SeLang het volgende:

[..]

Liberalen stemmen sowieso geen VVD.
Er is geen partij te vinden die meer pro hypotheekrente aftrek is dan de de VVD
Op wie stemmen liberalen dan volgens jou?
OG X BC - Orange Goblin Beer Core: Straight Edge - 'til the bar opens
Liverpool - JFT 96 - Never forgotten
  donderdag 30 maart 2006 @ 17:35:16 #105
144250 doesss
Show me the money
pi_36498289
Rutte is een beetje de vvd kopie van het type bos.
Verdonk is een "authentieke" vvdster.
Elke winst die de vvd in het verleden gehaald heeft is gebeurd met een duidelijk rechts verhaal.
Elke keer dat er een lijsttrekker was van de linkerkant van de vvd heeft de partij in moeten leveren.
Als ze slim zijn leren ze van het verleden.
The streets will flood with the blood of the none believers!
Life is just a ride!
  FOK!-Schrikkelbaas donderdag 30 maart 2006 @ 17:39:53 #106
1012 Doc
Loves C, M & R
pi_36498414
quote:
Op donderdag 30 maart 2006 16:14 schreef Athlon_2o0o het volgende:

[..]

Wat ik bedoel, is dat ik denk dat Wilders/Pastors een soort "Fortuyn/LPF-na-aper" imago krijgen, en daar willen voormalig Fortuyn-stemmers juist niks van weten. Verdonk heeft al laten zien wat je aan haar hebt, terwijl een kiezer bij Wilders en Pastors nog maar moet weten wat voor vlees ze in de kuip hebben. Die partijen hebben in het verleden al laten zien dat ze niet erg stabiel zijn. In die zin willen PvdA stemmers die asielbeleid belangrijk vinden niet zozeer de overstap maken naar Wilders/Pastors, maar zou dit bij Verdonk wel het geval kunnen zijn. Wellicht dat Rutte juist het economische motief van de VVD zou aanwakkeren (wat bij het volk niet zo goed ligt) en Verdonk zou de nadruk krijgen op asielbeleid (wat denk ik beter ligt).
In tegenstelling tot Fortuyn hebben Wilders en Pastors wel al echte ervaring met de poltiek en hebben zij eerder als volksvertegenwoordiger hun werk gedaan. Daardoor is het mogelijk anders dan "een nieuwe LPF". De angst voor een nieuwe LPF is ook niet extreem groot als je ziet hoe Wilders het in de peilingen doet. Ik denk dat het aantal mensen dat zich af laat schrikken door het effetc van "een nieuwe LPF", voor een streng asielbeleid is én anders links zou stemmen als Verdonk niet de leider was, niet heel erg groot is.

Ik ken genoeg mensen die in principe wel geneigd zijn tot VVD maar Verdonk zo'n verschrikking vinden dat ze dat zeker stemmen zou kosten als zij de partijleider wordt.
OG X BC - Orange Goblin Beer Core: Straight Edge - 'til the bar opens
Liverpool - JFT 96 - Never forgotten
  FOK!-Schrikkelbaas donderdag 30 maart 2006 @ 17:41:21 #107
1012 Doc
Loves C, M & R
pi_36498468
quote:
Op donderdag 30 maart 2006 17:35 schreef doesss het volgende:
Rutte is een beetje de vvd kopie van het type bos.
Verdonk is een "authentieke" vvdster.
Elke winst die de vvd in het verleden gehaald heeft is gebeurd met een duidelijk rechts verhaal.
Elke keer dat er een lijsttrekker was van de linkerkant van de vvd heeft de partij in moeten leveren.
Als ze slim zijn leren ze van het verleden.
Het punt is dat er in het verleden weinig partijen met electoraal potentieel waren die zich ter rechterzijde van de VVD bevonden ...
OG X BC - Orange Goblin Beer Core: Straight Edge - 'til the bar opens
Liverpool - JFT 96 - Never forgotten
pi_36499190
Denk ook dat het de VVD behoorlijk meer stemmen zal opleveren met Verdonk i.p.v. Rutte. Verdonk heeft misschien niet altijd populair werk uitgevoerd maar ze doet het wel. Ze voerde een duidelijk beleid en hield zich haast altijd aan haar woord.

Daarnaast vindt ik haar in de media ook altijd duidelijk en goed geïnformeerd overkomen. De linkse media maakt het haar vaak niet makkelijk in bijvoorbeeld interviews maar ze heeft altijd de juiste informatie, cijfers en feiten paraat om haar beleid te kunnen verdedigen. En vaak is het dan gewoon een sterk verhaal en is daardoor haar beslissing begrijpelijk.
  donderdag 30 maart 2006 @ 18:39:35 #109
3542 Gia
User under construction
pi_36499957
Was eigenlijk van plan op Wilders te stemmen, maar als Rita lijsttrekster wordt, stem ik op haar.
pi_36500707
quote:
Op donderdag 30 maart 2006 14:13 schreef Sidekick het volgende:

[..]

Het is niet meer dan normaal dat een lijsttrekker veel invloed heeft op het programma. De commissieleden mogen dan het (concept-)programma opstellen, maar de politieke kopstukken zijn de belangrijkste 'adviseurs'.
De politieke kopstukken zullen er ongetwijfeld bij betrokken worden. Echter is de door jou zo veronderstelde grote invloed op partijbeginselen/standpunten geheel willekeurig en per partij verschillend. Bij de SP bijvoorbeeld, weten we allemaal dat Marijnissen een enorme vinger in de pap heeft gehad bij het partijprogram. Bij het liberaal manifest (de grondbeginselen van de VVD) daarintegen, was Van Aartsen nauwelijks betrokken. Dat is destijds bijna geheel door Geert Dales opgesteld.
quote:
Helemaal niet logisch, want bij regeringsdeelname of fors verlies is dit niet het geval. Leden kiezen de lijsttrekker vanwege de verkiezingen, niet om als fractievoorzitter op te treden.
En het uitgangspunt hierbij is meestal dat de lijsttrekker ook als fractievoorzitter gaat fungeren en zo moeten we de kandidatuur van Verdonk dus ook gewoon zien. Natuurlijk kan een lijsttrekker zijn/haar biezen pakken als de uitslag tegenvalt, maar dat is wederom een beetje een flauwe open deur.
  donderdag 30 maart 2006 @ 19:19:58 #111
130955 Floripas
Blast from the past
pi_36501186
Het Liberaal Manifest is dan ook geen officieel VVD-standpunt, maar een oproep van enkele VVD'ers.

Reken er maar op dat Zalm een dikke vinger in de pap heeft gehad van de afgelopen drie partijprogramma's.
pi_36501293
quote:
Op donderdag 30 maart 2006 15:08 schreef Doc het volgende:

[..]

Misschien moet je het nog een keer lezen. Ik weet dat ik nog wel eens slordig kan schrijven maar dit vond ik redelijk helder.

Het ging over de stelling dat de keuze voor Verdonk zou leiden tot een meerderheid van rechts (zie de post waar ik mijn eerste reactie op plaatste). Ik trek die stelling in twijfel om de volgende reden.

Verdonk zal geen nieuwe kiezers voor de rechts trekken omdat zij met name haar bekendheid heeft dankzij haar immigratie beleid. De mensen die voor een rechts immigratiebeleid zijn zullen toch al voor VVD of Wilders kiezen - zij zal dus met name van Wilders kiezers naar de VVD trekken. Dat waren toch al kiezers die als rechts geteld worden. Rutte kan ook andere kiezers naar rechts trekken.

Een keuze voor Verdonk zal dan weliswaar mogelijk een winst voor de VVD opleveren, maar die winst zal voornamelijk uit het potentiele Wilders deel van het electoraat komen en dus geen extra winst voor rechts opleveren omdat beiden stemmen via het zelfde issue trekken.
Oke, ik deel je redenering niet.
Er is een enorm gat op rechts en de diverse zetels worden op dit moment verdeeld tussen Wilders, de VVD en nog wat losse leefbare flodders. Verdonk is de populairste minister uit dit kabinet. Waar het kabinet (voornamelijk vanwege de sociale maatregelen) op veel verzet kan rekenen, kan Verdonk op veel steun onder de bevolking rekenen: hier valt dus nog een wereld te winnen aan kiezers die welliswaar een streng migratiebeleid willen, maar de huidige sociale maatregelen niet zien zitten en dus nu voor links opteren. Een mogelijk volgend rechts kabinet zal niet gaan bezuinigen, maar de oogst binnen halen van wat afgelopen jaren gezaaid is. Dat gegeven, i.c.m de populariteit van Verdonk, kan heel veel zetels opleveren.


Rutte zal geen andere kiezers naar rechts trekken omdat de hij ze niks te bieden heeft. De nieuwe groep kiezers zouden PvdA''ers moeten zijn en die vinden bij Rutte niks wat voor hen gunstiger is ten opzichte van hun eigen sociaal-democratische partij. Hierbij geholpen door de overwinningsroes van de PvdA.
pi_36501570
quote:
Op donderdag 30 maart 2006 19:19 schreef Floripas het volgende:
Het Liberaal Manifest is dan ook geen officieel VVD-standpunt, maar een oproep van enkele VVD'ers.
Dikke Bullshit.
Het liberaal manifest is geschreven in opdracht van de partij en niet, zoals jij hier verondersteld, door enkele VVD'ers die een lans wouden breken. Het manifest dient binnen de partij als ondergrond voor veel politieke beslissingen en het volgende verkiezingsprogram.
  donderdag 30 maart 2006 @ 19:35:33 #114
34163 Pikkebaas
Corporate Overlord
pi_36501626


Goed nieuws !!



Ik ging toch al op 'r stemmen, maar dit is nog beter !!
Wien Neerlandsch bloed in de aders vloeit,
Van vreemde smetten vrij,
pi_36501803
quote:
Rita Verdonk: 50 zetels
Rita verdonk is potentieel goed voor 50 kamerzetels. NSE Nieuws deed via Panelwizard onderzoek naar wat een lijsttrekkerschap van IJzeren Rita voor consequenties heeft. Hieruit blijkt dat bijna een kwart van de kiezers overweegt eerder VVD te stemmen als Verdonk het lijsttrekkerschap op zich neemt.

Dat betekent een potentiele groei voor de VVD van maar liefst 22 zetels. Opgeteld bij de elf procent van het electoraat die de VVD tot haar vaste aanang kan rekenen, drukt na de verkiezingen mogelijk op een derde van de kamerzetels een liberaal achterste. Het is natuurlijk niet gezegd dat de mensen die het overwegen ook daadwerkelijk op de VVD zullen stemmen. Maar met een goede aanpak kan de partij haar electoraat flink vergroten.

Helaas voor Verdonk blijkt Rutte onder de VVD'ers echter veel populairder. De linksliberale Wouter Bos-kloon heeft een ruime voorsprong op Verdonk.

Met 45 procent van de VVD'ers achter zich, laat hij Verdonk (32 procent) en Veenendaal (23 procent) nog ver achter zich. Maar de overduidelijke populariteit van IJzeren Rita zou hierin in de toekomst wel eens verandering kunnen brengen.
bron: NSE nieuws
  donderdag 30 maart 2006 @ 19:43:20 #116
130955 Floripas
Blast from the past
pi_36501830
quote:
Op donderdag 30 maart 2006 19:33 schreef Tref het volgende:

[..]

Dikke Bullshit.
Het liberaal manifest is geschreven in opdracht van de partij en niet, zoals jij hier verondersteld, door enkele VVD'ers die een lans wouden breken. Het manifest dient binnen de partij als ondergrond voor veel politieke beslissingen en het volgende verkiezingsprogram.
Het is een discussiestuk. Er is geen partijcongres aan te pas geweest.
pi_36502035
quote:
Op donderdag 30 maart 2006 19:43 schreef Floripas het volgende:

[..]

Het is een discussiestuk. Er is geen partijcongres aan te pas geweest.
Het dient als discussiepunt en als grondslag voor de huidige en toekomstige koers van de VVD.
Niet voor niets is het manifest mede met inbreng van de leden tot stand gekomen.
  donderdag 30 maart 2006 @ 19:51:59 #118
130955 Floripas
Blast from the past
pi_36502085
quote:
Op donderdag 30 maart 2006 19:50 schreef Tref het volgende:

[..]

Het dient als discussiepunt en als grondslag voor de huidige en toekomstige koers van de VVD.
Niet voor niets is het manifest mede met inbreng van de leden tot stand gekomen.
Waar is de inbreng van de leden dan?
pi_36502129
quote:
Op donderdag 30 maart 2006 19:42 schreef Tref het volgende:

[..]

bron: NSE nieuws
RTL Nieuws had hele andere dingen te melden...

die kwamen op 18 zetels... met verbazingwekkend genoeg 22 zetels met Rutte aan het roer...
  donderdag 30 maart 2006 @ 19:54:34 #120
130955 Floripas
Blast from the past
pi_36502149
quote:
Op donderdag 30 maart 2006 19:53 schreef 14.gif het volgende:

[..]

RTL Nieuws had hele andere dingen te melden...

die kwamen op 18 zetels... met verbazingwekkend genoeg 22 zetels met Rutte aan het roer...
  donderdag 30 maart 2006 @ 19:56:29 #121
45206 Pietverdriet
Ik wou dat ik een ijsbeer was.
pi_36502212
Oh darn, wat moet je als liberaal denkend mens tegenwoordig nog stemmen...
In Baden-Badener Badeseen kann man Baden-Badener baden sehen.
pi_36502270
quote:
Op donderdag 30 maart 2006 19:51 schreef Floripas het volgende:

[..]

Waar is de inbreng van de leden dan?
Bij het opstellen van het manifest zijn de leden opgeroepen hun ideeen en suggesties aan de commissie mede te delen. Deze zijn meegenomen bij het opstellen van het manifest.
  donderdag 30 maart 2006 @ 19:58:59 #123
130955 Floripas
Blast from the past
pi_36502304
quote:
Op donderdag 30 maart 2006 19:58 schreef Tref het volgende:

[..]

Bij het opstellen van het manifest zijn de leden opgeroepen hun ideeen en suggesties aan de commissie mede te delen. Deze zijn meegenomen bij het opstellen van het manifest.
Maar welke status heeft het manifest? Want ik herinner me dat er ook veel VVDers niet mee eens waren.
  donderdag 30 maart 2006 @ 20:00:25 #124
130955 Floripas
Blast from the past
pi_36502360
quote:
Op donderdag 30 maart 2006 19:56 schreef Pietverdriet het volgende:
Oh darn, wat moet je als liberaal denkend mens tegenwoordig nog stemmen...
Deze erkende liberaal stemt SP.
pi_36502426
quote:
Op donderdag 30 maart 2006 19:56 schreef Pietverdriet het volgende:
Oh darn, wat moet je als liberaal denkend mens tegenwoordig nog stemmen...
Met het begrip 'liberaal' gebeurt in Nederland precies hetzelfde als in Amerika (alleen 50 jaar later natuurlijk), het verwatert tot een iets minder rigide vorm van socialisme.
  donderdag 30 maart 2006 @ 20:08:32 #126
130955 Floripas
Blast from the past
pi_36502567
quote:
Op donderdag 30 maart 2006 20:02 schreef HenriOsewoudt het volgende:

[..]

Met het begrip 'liberaal' gebeurt in Nederland precies hetzelfde als in Amerika (alleen 50 jaar later natuurlijk), het verwatert tot een iets minder rigide vorm van socialisme.
slowchat!
pi_36502602
quote:
Op donderdag 30 maart 2006 19:58 schreef Floripas het volgende:

[..]

Maar welke status heeft het manifest? Want ik herinner me dat er ook veel VVDers niet mee eens waren.
Het is ingebracht als discussiestuk bij het landelijk congres in Groningen (ik meen in november 2005, ik kan het nazoeken). Door de leden zijn wat amendementen ingebracht (gekozen premier o.a.).

Daarna is het op datzelfde congres bekrachtigd als het beginselprogramma van de VVD.
ik moet verrassend weinig
Es ist heute schlecht und wird nun täglich schlechter werden, – bis das Schlimmste kommt
  donderdag 30 maart 2006 @ 20:11:42 #128
130955 Floripas
Blast from the past
pi_36502655
quote:
Op donderdag 30 maart 2006 20:09 schreef sigme het volgende:

[..]

Het is ingebracht als discussiestuk bij het landelijk congres in Groningen (ik meen in november 2005, ik kan het nazoeken). Door de leden zijn wat amendementen ingebracht (gekozen premier o.a.).

Daarna is het op datzelfde congres bekrachtigd als het beginselprogramma van de VVD.
Echt? Dat is totaal langs me heengegaan.
Ik dacht dat het qua status zweefde tussen Wilders' tienpuntenplan en een echt beginselmanifest.

In dat geval: sorry dat ik onzin beweerde.
  donderdag 30 maart 2006 @ 20:13:08 #129
45206 Pietverdriet
Ik wou dat ik een ijsbeer was.
pi_36502728
quote:
Op donderdag 30 maart 2006 20:00 schreef Floripas het volgende:

[..]

Deze erkende liberaal stemt SP.
Trouwen?
In Baden-Badener Badeseen kann man Baden-Badener baden sehen.
  donderdag 30 maart 2006 @ 20:26:15 #130
28640 Sidekick
Ban the fucker
pi_36503183
quote:
Op donderdag 30 maart 2006 19:53 schreef 14.gif het volgende:

[..]

RTL Nieuws had hele andere dingen te melden...

die kwamen op 18 zetels... met verbazingwekkend genoeg 22 zetels met Rutte aan het roer...
RTL maakt gebruik van TNS NIPO.
Maurice de Hond daarentegen zegt dat Verdonk 5 zetels meer kan halen dan Rutte, omdat zij meer kiezers van het CDA en Wilders kan lokken.
A single death is a tragedy, a million deaths is a statistic - Joseph Stalin
Political power grows out of the barrel of a gun - Mao Zedong
I will eat the headdoekjes rauw - Geert Wilders
  donderdag 30 maart 2006 @ 20:26:32 #131
130955 Floripas
Blast from the past
pi_36503193
quote:
Op donderdag 30 maart 2006 20:13 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

Trouwen?
Dan zul je eerst mijn eer moeten verdedigen op de slowchat.
pi_36506463
Ik kijk de kat uit de boom, eerst maar eens afwachten welke standpunten Verdonk heeft op onderwerpen anders dan vreemdelingenbeleid. Sterker nog als ze vreemdelingenbeleid nog steeds als speerpunt tijdens de campagne ziet dan valt ze voor mij af. Neemt niet weg dat ik deze stap toejuich, als Verdonk haar ferme, heldere toon, ook op het gebied van andere onderwerpen kan vasthouden dan vind ik haar een betere kandidaat dan Rutte. Persoonlijk gezien dan.

Ik snap overigens niet waarom men Verdonk als conservatief liberaal ziet. Het eerlijk en rechtvaardig ten uitvoer brengen van regels heeft geen enkele politieke kleur. Wacht haar standpunten eerst af en oordeel dan pas. Hard/rechtvaardig en liberaal kunnen prima hand in hand gaan.
  donderdag 30 maart 2006 @ 22:14:53 #133
138668 SjonLok
Veel voor weinig
pi_36507357
quote:
Op donderdag 30 maart 2006 20:26 schreef Floripas het volgende:
12 mlj stemgerechtigden waarvan slechts 4 mlj de kinderen opvoeden. Die zijn nu de speelbal van de overige 8 mlj. Maar wie voedt iedereen op? Juist die 4 mlj! Dus IMO, geen stemrecht voor directeuren, burgemeesters, binnenvaartschippers...
Er staat een grammaticale fout in je sig.
  donderdag 30 maart 2006 @ 22:18:01 #134
138668 SjonLok
Veel voor weinig
pi_36507492
Ik ben bang dat Verdonk door andere politieke partijen hard zal worden aangepakt op de manier waarop ze haar beleid uitvoert. (Of dat terecht is of niet)

Ik vind het overigens niet erg sterk dat ze nog steeds geen goed immigratiebeleid heeft gemaakt. Daarmee bedoel ik dat het zo zou moeten zijn dat hoe nuttiger je bent voor Nederland, hoe makkelijker je hier binnen moet kunnen komen.
  donderdag 30 maart 2006 @ 22:29:01 #135
56824 Keijs
Toedeledokie !
pi_36507941
quote:
Op donderdag 30 maart 2006 17:35 schreef doesss het volgende:
Rutte is een beetje de vvd kopie van het type bos.
Verdonk is een "authentieke" vvdster.
Helemaal mee eens. Alhoewel ik wel denk dat Rutte meer een partijpoliticus is met meer swung en vlottere babbel.
quote:
Elke winst die de vvd in het verleden gehaald heeft is gebeurd met een duidelijk rechts verhaal.
zie Bolkenstein
quote:
Elke keer dat er een lijsttrekker was van de linkerkant van de vvd heeft de partij in moeten leveren.
Als ze slim zijn leren ze van het verleden.
zie Dijkstal
pi_36508139
Verdonk is inderdaad zeer eenvoudig aan te pakken zeker omdat ze toch al wel een 'paar' foutjes heeft gemaakt.
Als het niet wil branden moet je beter stoken.
pi_36508314
quote:
Op donderdag 30 maart 2006 22:33 schreef du_ke het volgende:
Verdonk is inderdaad zeer eenvoudig aan te pakken zeker omdat ze toch al wel een 'paar' foutjes heeft gemaakt.
Het is maar de vraag of dat veel kiezers interesseert. Ik denk dat het veel potentieele 'Verdonk-kiezers' niets uitmaakt of de kamer niet juist is geinformeerd of dat er een paar asielzoekers op een ietwat dubieuze wijze zijn uitgezet.
pi_36508354
quote:
Op donderdag 30 maart 2006 22:37 schreef Steijn het volgende:

[..]

Het is maar de vraag of dat veel kiezers interesseert. Ik denk dat het veel potentieele 'Verdonk-kiezers' niets uitmaakt of de kamer niet juist is geinformeerd of dat er een paar asielzoekers op een ietwat dubieuze wijze zijn uitgezet.
Maar ze maakt zich zo wel een schietschijf van de oppositie.
Als het niet wil branden moet je beter stoken.
pi_36508403
quote:
Op donderdag 30 maart 2006 22:33 schreef du_ke het volgende:
Verdonk is inderdaad zeer eenvoudig aan te pakken zeker omdat ze toch al wel een 'paar' foutjes heeft gemaakt.
Toch lijkt dat haar populariteit niet echt te schaden ondanks uitgebreide media aandacht voor deze foutjes.
Volkorenbrood: "Geen quotes meer in jullie sigs gaarne."
pi_36508496
quote:
Op donderdag 30 maart 2006 22:38 schreef du_ke het volgende:
Maar ze maakt zich zo wel een schietschijf van de oppositie.
Maar het is toch niet relevant wat de oppositie van iemand vind? Bij verkiezingen telt wat de kiezers vinden. Het zal me eerlijk gezegd een worst wezen hoe een Marijnissen of een Halsmema denken mijn stem denken.
pi_36508537
quote:
Op donderdag 30 maart 2006 22:41 schreef Steijn het volgende:

[..]

Maar het is toch niet relevant wat de oppositie van iemand vind? Bij verkiezingen telt wat de kiezers vinden. Het zal me eerlijk gezegd een worst wezen hoe een Marijnissen of een Halsmema denken mijn stem denken.
Als ze debatten verliest doe je het ook niet goed bij de kiezers.
Als het niet wil branden moet je beter stoken.
pi_36508799
quote:
Op donderdag 30 maart 2006 22:39 schreef Monolith het volgende:

[..]

Toch lijkt dat haar populariteit niet echt te schaden ondanks uitgebreide media aandacht voor deze foutjes.
Precies, dat bedoel ik dus. De oppositie kan wel vinden dat Verdonk fouten heeft gemaakt maar daar is het juist de oppositie voor. Het gaat er om of de kiezers vinden dat er fouten gemaakt zijn, en dat is niet het geval want ze is behoorlijk populair.

Denken dat lijstrekkers-debatten belangrijk zijn, mits men geen enorme blunders maakt, is een goed voorbeeld van dogmatisch Haags denken.
  vrijdag 31 maart 2006 @ 00:19:33 #143
142961 Astrix
Beati pauperes spiritu.
pi_36511969
Ik vind het raar dat dit kabinet koste wat het kost de 23000 asielzoekers kwijt wil.
Velen van hen zijn ingeburgerd en hun kinderen zijn hier opgegroeid, maar die mensen hebben nooit de kans gekregen om zich te bewijzen want ze mogen namelijk niet werken.
Het feit dat Nederlandse kinderen moeten zien dat asielzoekers en hun kinderen weggestuurd worden is nou niet bepaald bevordelijk voor een tolerante samenleving, het "alles voor het geld" gevoel wordt ze al snel duidelijk gemaakt.
Het vreemde is dan ook dat vanaf 1 januari 2007 de grenzen open gaan voor Oost-Europese landen. Kennelijk is er toch behoefte aan personeel maar dan wel goedkoop personeel natuurlijk.
Als een asielzoeker Nederlander wordt dan moet ie ook als Nederlander betaald worden en dat is niet de bedoeling natuurlijk. De Polen en Roemenen zijn alleen welkom als de werkgevers er flink aan kunnen verdienen.
Het beleid van Verdonk is dus zo krom en onrechtvaardig als de neten en als dat monster ooit nog eens minister president wordt (baas van de maffia) dan is het gebeurd hier.

[ Bericht 0% gewijzigd door Astrix op 31-03-2006 00:45:57 ]
Donec eris felix, multos numerabis amicos.
pi_36512037
Ze zal wel alles doen voor de cijfertjes dus geen plaats meer voor Zalm .
Als het niet wil branden moet je beter stoken.
  vrijdag 31 maart 2006 @ 01:29:34 #145
124307 HokkePok
Ga zoals je gaat.
pi_36513272
Ik moet eerst nog maar eens zien of ze ook wat over andere politieke zaken heeft te melden. Daarnaast komt: "Ze wil er komend weekeinde eerst nog met haar gezin over praten.." nogal zwak over. Zeg dan niets.
waarschijnlijk wel
pi_36513791
Verdonk is een fout mens maar ach, wellicht dat ze dan wel voor de haar enige juiste partij heeft gekozen.
Of de VVD daar blij mee mag zijn?
pi_36514797
quote:
Op donderdag 30 maart 2006 12:11 schreef Sidekick het volgende:
Het wordt wel een leuke verkiezing zo, met al die rechtlijnige gemotiveerde kandidaten.
Is dat misschien geleerd van Wouter 'ik zal geen premier worden' Bos?
Op vrijdag 31 maart 2006 19:45 schreef Triggershot het volgende:
als jij die kk kop van je en je taal niet aanpast ga ik jou eens weg blazen
  vrijdag 31 maart 2006 @ 08:53:49 #148
28640 Sidekick
Ban the fucker
pi_36515451
quote:
Op vrijdag 31 maart 2006 07:26 schreef Raymond_de_Zwart het volgende:

[..]

Is dat misschien geleerd van Wouter 'ik zal geen premier worden' Bos?
Nee, dan hadden ze wel gewacht tot de verkiezingen in 2010. Bos was bij de vorige verkiezingen erg duidelijk in zijn keuze om geen premier te worden omdat hij de vernieuwing in de PvdA vorm wou geven vanuit de kamer. Nu dat proces grotendeels is afgerond vond hij het tijd om wel voor premier te gaan bij de komende verkiezingen.
A single death is a tragedy, a million deaths is a statistic - Joseph Stalin
Political power grows out of the barrel of a gun - Mao Zedong
I will eat the headdoekjes rauw - Geert Wilders
  vrijdag 31 maart 2006 @ 09:22:05 #149
28640 Sidekick
Ban the fucker
pi_36515841
quote:
Analyse

Wordt het IJzeren Rita of allrounder Mark

Marc Peeperkorn, Philippe Remarque

Het is een buitenkansje, maar ook een moeilijke opgave voor de 40.157 stemgerechtigde VVD-leden. Niet alleen bepalen zij eind mei voor het eerst zelf wie hun lijsttrekker wordt, er valt ook echt wat te kiezen. Tussen de polariserende minister Rita Verdonk voor Vreemdelingenzaken en de pacificerende staatssecretaris van Onderwijs Mark Rutte. En daarmee tussen de twee zielen die in de borst van de VVD huizen.

Tamelijk onverwacht stelde Verdonk (50) zich donderdag alsnog kandidaat voor het VVD-leiderschap. Drie weken geleden bedankte ze voor de eer. Er waren ‘genoeg andere goede kandidaten’, onder wie Rutte. Sindsdien is er onophoudelijk aan haar getrokken, door leden maar ook door partijafdelingen. Verdonk vindt dit zo’n ‘fantastische eer’, dat ze ‘overweegt’ het te doen. En als een politicus zoiets overweegt, doet die het ook.

VVD-Kamerleden voorzien een spannende strijd tussen Rutte en Verdonk. Geen van hen durft een kist wijn te verwedden. Wel zijn de VVD’ers het eens dat de uitslag beslissend is voor het profiel van de partij.

Wordt het Rutte – door VVD-prominent en Kamervoorzitter Weisglas neergezet als ‘het broertje van PvdA-leider Bos’, dan kiest de VVD-achterban voor een progressief, liberaal gezicht. Met Verdonk kiest de VVD voor iemand die bekendstaat als hardliner. De vraag is met welk gezicht de VVD in 2007 de meeste stemmen binnenhaalt.

Verdonk stond nooit op de kandidatenlijst en was ook niet op andere wijze actief in de VVD. In 2003 werd de voormalig gevangenisdirecteur gevraagd voor de ‘koppijn-portefeuille’ Vreemdelingenzaken en Integratie. Die klus klaart ze zo rechtlijnig dat het haar de bijnaam IJzeren Rita en de afkeer van links Nederland heeft opgeleverd; maar ook grote populariteit. Van de kiezers ziet 30 procent haar graag als premier, meer dan enige andere actieve VVD-politicus.

Hoe Verdonk aankijkt tegen het armoedeprobleem, de woningbouw, het milieu of de no-claim in de zorg, is onbekend. Partijgenoten benadrukken dat ze in haar studentenjaren sympathiseerde met de PSP.

Rutte is een allrounder. Als oud-voorzitter van de jonge liberalen JOVD, voormalig lid van het VVD-hoofdbestuur, campagneleider en staatssecretaris heeft hij de meeste brandende politieke kwesties wel eens bij de hand gehad. Rutte, 39 jaar en welbespraakt, zou het symbool zijn van de vernieuwing van de VVD.

Rutte kiest voor het politieke midden, waar volgens hem verreweg de meeste kiezers zitten. Het probleem is dat PvdA, CDA, D66 en ChristenUnie in dezelfde vijver vissen. Daarnaast loopt Rutte het gevaar de rechtse kiezers van zich te vervreemden.

Verdonk lijkt als lijsttrekker in staat het electoraat achter de 26 zetels van Fortuyn aan de VVD te binden. Dat zou slecht nieuws zijn voor de nazaten van de LPF en Wilders. Maar Verdonk schrikt de kiezer in het centrum af.

Eén voordeel hebben beide kandidaten van de komende race: een duidelijke uitslag geeft de winnaar een echt mandaat.

Bron: De Volkskrant
A single death is a tragedy, a million deaths is a statistic - Joseph Stalin
Political power grows out of the barrel of a gun - Mao Zedong
I will eat the headdoekjes rauw - Geert Wilders
  vrijdag 31 maart 2006 @ 09:24:57 #150
45206 Pietverdriet
Ik wou dat ik een ijsbeer was.
pi_36515881
quote:
Op vrijdag 31 maart 2006 09:22 schreef Sidekick het volgende:

[..]
Ijzeren rita, wat een geweldig objectieve kwaliteitskrant is de Volkskrant toch
In Baden-Badener Badeseen kann man Baden-Badener baden sehen.
  vrijdag 31 maart 2006 @ 09:35:49 #151
28640 Sidekick
Ban the fucker
pi_36516083
quote:
Op vrijdag 31 maart 2006 09:24 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

Ijzeren rita, wat een geweldig objectieve kwaliteitskrant is de Volkskrant toch
Ja, de positieve associatie naar the Iron Lady vind ik ook erg subjectief, samen met de melding dat ze rechtlijnig de klus heeft geklaard. Rechts medium.
A single death is a tragedy, a million deaths is a statistic - Joseph Stalin
Political power grows out of the barrel of a gun - Mao Zedong
I will eat the headdoekjes rauw - Geert Wilders
  FOK!-Schrikkelbaas vrijdag 31 maart 2006 @ 09:42:38 #152
1012 Doc
Loves C, M & R
pi_36516197
quote:
Op donderdag 30 maart 2006 19:24 schreef Tref het volgende:

[..]

Oke, ik deel je redenering niet.
Er is een enorm gat op rechts en de diverse zetels worden op dit moment verdeeld tussen Wilders, de VVD en nog wat losse leefbare flodders. Verdonk is de populairste minister uit dit kabinet. Waar het kabinet (voornamelijk vanwege de sociale maatregelen) op veel verzet kan rekenen, kan Verdonk op veel steun onder de bevolking rekenen: hier valt dus nog een wereld te winnen aan kiezers die welliswaar een streng migratiebeleid willen, maar de huidige sociale maatregelen niet zien zitten en dus nu voor links opteren. Een mogelijk volgend rechts kabinet zal niet gaan bezuinigen, maar de oogst binnen halen van wat afgelopen jaren gezaaid is. Dat gegeven, i.c.m de populariteit van Verdonk, kan heel veel zetels opleveren.

Rutte zal geen andere kiezers naar rechts trekken omdat de hij ze niks te bieden heeft. De nieuwe groep kiezers zouden PvdA''ers moeten zijn en die vinden bij Rutte niks wat voor hen gunstiger is ten opzichte van hun eigen sociaal-democratische partij. Hierbij geholpen door de overwinningsroes van de PvdA.
IK ben het met je eens dat Rutte waarschijnlijk niet veel meer zetels naar rechts zal halen dan Verdonk. Maar ik denk niet dat de keuze voor Verdonk als lijstrekker niet veel meer rechts zal halen - dit wordt min of meer ondersteund door de polls die laten zien dat de extra (potentiel) VVD stemmers met name van de rechterkant komen en amper van links.

Maar uit eindelijk zulen we het wel zien (als ze ook daadwerkelijk lijsttrekker zal worden): mijn hypothese is als zij het wordt: toename voor de VVD, maar niet voor rechts als geheel. De volgende verkiezingen zal wel blijken of dat klopt of niet.
OG X BC - Orange Goblin Beer Core: Straight Edge - 'til the bar opens
Liverpool - JFT 96 - Never forgotten
pi_36516211
quote:
Op vrijdag 31 maart 2006 09:22 schreef Sidekick het volgende:

[..]
Zie je wel, Rita pakt ook stemmers van SP/GL/PvdA
pi_36516255
quote:
Op vrijdag 31 maart 2006 09:24 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

Ijzeren rita, wat een geweldig objectieve kwaliteitskrant is de Volkskrant toch
Dat is niet bepaald een begrip dat van de Volkskrant afkomstig is: http://www.google.nl/search?sourceid=navclient&hl=nl&ie=UTF-8&rls=GGLD,GGLD:2005-22,GGLD:nl&q=%22IJzeren+Rita%22
pi_36516353
Met Verdonk aan het roer van de VVD voorzie ik wellicht een Rotterdam-scenario; een polariserende tweestrijd tussen VVD (ipv Leefbaar dan) en PvdA, waarin CDA, SP, GroenLinks, Wilders/Pastors en D66 worden geminimaliseerd. Nahja, misschien is dat laatste een groot woord, maar ik denk dat het best wel een effect kan hebben op die partijen. Als het CDA zich uitspreekt voor voortzetting van de samenwerking met de VVD (onder Verdonk) dan zal dat de linkervleugel naar de PvdA en wellicht ChristenUnie jagen.
  vrijdag 31 maart 2006 @ 09:53:37 #156
45206 Pietverdriet
Ik wou dat ik een ijsbeer was.
pi_36516420
quote:
Op vrijdag 31 maart 2006 09:35 schreef Sidekick het volgende:

[..]

Ja, de positieve associatie naar the Iron Lady vind ik ook erg subjectief, samen met de melding dat ze rechtlijnig de klus heeft geklaard. Rechts medium.
Vooral de deze krant nogal eens vergeet te vermelden wie de vreemdelingen wet heeft bedacht en er door gezet die zij uitvoert,..
In Baden-Badener Badeseen kann man Baden-Badener baden sehen.
  vrijdag 31 maart 2006 @ 10:22:49 #157
33189 RM-rf
1/998001
pi_36516961
quote:
Op vrijdag 31 maart 2006 09:50 schreef Kozzmic het volgende:
Met Verdonk aan het roer van de VVD voorzie ik wellicht een Rotterdam-scenario; een polariserende tweestrijd tussen VVD (ipv Leefbaar dan) en PvdA, waarin CDA, SP, GroenLinks, Wilders/Pastors en D66 worden geminimaliseerd. Nahja, misschien is dat laatste een groot woord, maar ik denk dat het best wel een effect kan hebben op die partijen. Als het CDA zich uitspreekt voor voortzetting van de samenwerking met de VVD (onder Verdonk) dan zal dat de linkervleugel naar de PvdA en wellicht ChristenUnie jagen.
Ik denk dat dat inderdaad wel een goede analyse zou 'kunnen' zijn .... idd heeft de VVD meer te winnen op rechts, bovendien is vanuit het feit dat ze in dit kabinet zitten een 'stoot naar voren' als in 'de aanval is de beste verdediging' misschien wel slim .....:

De VVD zou zich gewoon best heel duidelijk als 'verantwoordelijk' voor de harde keuzes van dit kabinet kunnen stellen, maar daarbij kunnen aangeven dat die 'harde' aanpak gewoon nodig was (Overigens, ik vind zelf dat de 'hardheid' qua beleid eigenlijk voornamelijk de 'presentatie' is, puur analytisch gezien zou ik zoiets als de ziektekosten-hervorming ook als iets zien dat onder Paars ook gebeurd was hooguit wat 'anders' gebracht) .....

Er zijn waarschijnlijk zeer veel kiezers die daar best begrip voor zouden kunnen hebben, en zich niet laten 'afscrhikken' door een partij die aangeeft ook de durf te hebben harde en impopulaire keuzes te maken (bv. Fortuyn stelde ook bijzonder 'harde keuzes' voor, zeker op gebied gezondheidszorg en WAO, dat schok weinig kiezers af, integendeel velen zagen dat juist als een tegenwerping tegen het idee dat Fortuyn een 'populist' was).

Punt is wel dat ik eigenlijk bij Verdonk ook twijfels heb of ze de juist persoon is als 'aanvoerder' te functioneren ... enerzijds moet men bij de VVD dan weer 'verloren schapen' als Pastors en Wilders weer binnenhalen en onderwijl de linkervleugel rustig houden (of doodeenvoudig 'kaltstellen', wat echter lastig zou kunnen zijn)...
Ook zou Verdonk iemand als Wiegel duidelijk af moeten houden (zeker als de VVD op winst zou komen te staan, gaat die zich dan weer roeren en wil zich 'inmengen'), en Hirschi Ali onder haar curatele stellen (H.A. is een zeker risico, te onafhankelijk)
Ik vrees dat Verdonk toch niet genoeg persoonlijke uitstraling heeft en de kracht om dat helse karwei te volbrengen, erg veel kapers op de kust en veel interne tegenstand ...

de haatcampagne tegen haar van Radikaal-links is overigens voor haar het minste probleem, mogelijk zelfs een voordeel, maar het grootste gevaar voor Verdonk komt vanuit de eigen rijen.
"Whatever you feel like: Life’s not one color, nor are you my only reader" - Ausonius, Epigrammata 25
  vrijdag 31 maart 2006 @ 10:37:04 #158
37225 BAC
Lekker hoor..........
pi_36517237
Hulde voor rita!!
pi_36517962
Ze kan nu al niet meer terug eigenlijk.
pi_36519667
MIjn stem heeft ze.

En inderdaad zoals al eerder is gezegd, de VVD heeft haar winst in het verleden telkens op de rechterflank behaald.. En die winst kwam niet alleen vandaan bij rechtse stemmers.
live life
  FOK!-Schrikkelbaas vrijdag 31 maart 2006 @ 12:08:32 #161
1012 Doc
Loves C, M & R
pi_36519786
quote:
Op vrijdag 31 maart 2006 12:04 schreef Tharalom het volgende:
En inderdaad zoals al eerder is gezegd, de VVD heeft haar winst in het verleden telkens op de rechterflank behaald.. En die winst kwam niet alleen vandaan bij rechtse stemmers.
Waar kwam die winst dan wel vandaan?
OG X BC - Orange Goblin Beer Core: Straight Edge - 'til the bar opens
Liverpool - JFT 96 - Never forgotten
pi_36520380
Die winst kwam mede van (voormalig) PvdA stemmers onder andere
live life
  FOK!-Schrikkelbaas vrijdag 31 maart 2006 @ 12:34:49 #163
1012 Doc
Loves C, M & R
pi_36520505
quote:
Op vrijdag 31 maart 2006 12:30 schreef Tharalom het volgende:
Die winst kwam mede van (voormalig) PvdA stemmers onder andere
Hoe meer de VVD naar rechts trekt hoe meer PvdA-stemmers op de VVD gaan stemmen? Op een of andere manier vind ik dat niet heel geloofwaardig. Kan je dat ook cijfermatig onderbouwen?
OG X BC - Orange Goblin Beer Core: Straight Edge - 'til the bar opens
Liverpool - JFT 96 - Never forgotten
  vrijdag 31 maart 2006 @ 12:55:04 #164
142210 slaveloos
laveloos tot de deurmat
pi_36521052
quote:
Op vrijdag 31 maart 2006 12:34 schreef Doc het volgende:

[..]

Hoe meer de VVD naar rechts trekt hoe meer PvdA-stemmers op de VVD gaan stemmen? Op een of andere manier vind ik dat niet heel geloofwaardig. Kan je dat ook cijfermatig onderbouwen?
niet cijfermatig, maar de redenering gaat ongeveer als volgt bij de genoemde groep in de (semi) achterstandswijken: we zijn arm, dus stemmen we pvda want die zijn goed voor de armen. totdat er iemand aan de rechterzijde van de VVD roept dat ze iets aan "die buitenlanders" gaan doen, dan word de VVD ineens een heel aardig alternatief, zolang de kaalkoppen maar wegblijven. "dan maakt t niet uit of je door de kat of door de hond wordt gebeten" ofwel wie je ook kiest, in je portemonnee wordt je er niet wijzer van, dus dan maar rechtse VVD'er stemmen. Voor die groep is de lijsttrekker ook heel erg belangrijk. Verdonk is voor de VVD de juiste persoon aangezien ze ook nog zo vaak aangevallen word, en dat vinden we zielig in Nederland dus zal t zetelverlies beperkt blijven. Onderschat nooit t onderbuik-gevoel van de kiezer ten aanzien van "de buitenlanders"
Morality is doing right no matter what you are told, relgion is doing what you are told no matter what is right
all I wanted was a pepsi, just one pepsi and shit was given to me
pi_36521078
quote:
Op vrijdag 31 maart 2006 09:50 schreef Kozzmic het volgende:
Met Verdonk aan het roer van de VVD voorzie ik wellicht een Rotterdam-scenario; een polariserende tweestrijd tussen VVD (ipv Leefbaar dan) en PvdA, waarin CDA, SP, GroenLinks, Wilders/Pastors en D66 worden geminimaliseerd. Nahja, misschien is dat laatste een groot woord, maar ik denk dat het best wel een effect kan hebben op die partijen. Als het CDA zich uitspreekt voor voortzetting van de samenwerking met de VVD (onder Verdonk) dan zal dat de linkervleugel naar de PvdA en wellicht ChristenUnie jagen.
Met Verdonk aan het roer bij de VVD, voorzie ik dat we in dit land rechtstreeks afstevenen op de eerste linkse regering van PvdA, SP en GroenLinks. Ik kom tot dit standpunt op basis van de peilingen. Het CDA is daarin van 44 naar ongeveer 31 zetels gekrompen. Veel extra zetels zullen ze niet meer verliezen, want tijdens hun dieptepunt, midden jaren '90, stonden ze op 28 zetels.

Met Verdonk aan het roer bij de VVD, kiest de partij overduidelijk voor een rechtse koers. Dat terwijl de concurrentie daar moordend is. Wilders, Pastors en eventueel nog een afzonderlijke partij van Eerdmans en wellicht dat zelfs de LPF nog wel een zeteltje overhoudt. Waar wil de VVD die winst weghalen?

Met Verdonk aan het roer bij de VVD, gaan sociaal-liberale kiezers MASSAAL stemmen de op de PvdA. Dat zijn ze namelijk nu ook al van plan, getuige de peilingen. Dat de PvdA daarin zo groot is, kan niet anders dan aan de sociaal-liberale kiezers liggen. De echte 'rooie rakkers' zijn namelijk SP gaan stemmen (die partij groeit namelijk ook fors in de peilingen).

Als de VVD inzet op rechts, spelen ze daarmee de PvdA geweldig in de kaart, TENZIJ er vóór de verkiezingen een krachtige, nieuwe, sociaal-liberale partij opstaat die kiezers weet te overtuigen.

Weet je wat ik nou opvallend nieuws vind, deze dagen?
quote:
Met 45 procent van de VVD'ers achter zich, laat hij Verdonk (32 procent) en Veenendaal (23 procent) nog ver achter zich. Maar de overduidelijke populariteit van IJzeren Rita zou hierin in de toekomst wel eens verandering kunnen brengen.
.

Juist, het hier vet gemaakte deel ! Een compleet onbekende VVD-politica, niet of nauwelijks in de publiciteit geweest, geen mens kent haar opvattingen of haar kwaliteiten. Toch scoort ze maar liefst 23 procent in deze enquête. Bepaald niet slecht voor iemand die alleen maar heeft geroepen: "ik wil wel kandidaat zijn, dan is er tenminste iets te kiezen."

Deze cijfers tonen eens te meer hoe verdeeld de VVD is en dat zowel kiezers als politici eigenlijk niet meer goed weten wat ze nou moeten doen. Eerst wordt Rutte als held onthaald, dan stelt Verdonk zich kandidaat en Rutte wordt ineens als schooljongetje en Bos-kloon neergezet door nota bene eigen partijleden als Weisglas. Echt, het tekent de verdeeldheid. Ik begin me onderhand af te vragen of splitsing van de VVD in een sociaal-liberale en een conservatief-liberale partij niet voor iedereen het beste is. Vooral voor eerstgenoemde partij (eventueel gefuseerd of in lijstverbinding met D66) is een redelijk groot potentieel electoraat aanwezig.

[ Bericht 1% gewijzigd door #ANONIEM op 31-03-2006 12:57:06 ]
pi_36521123
Dat klinkt ook niet geloofwaardig, daarom juist is er toendertijd ook veel aandacht aan besteed. Het is natuurlijk nooit in exacte aantallen uit te drukken hoeveel PvdA'ers geswitcht zijn naar de VVD, maar er was zeker een tendens. Een van de redenen daarvoor was dat er blijkbaar in Nederland een grote behoefte is aan duidelijk beleid. En dat ontbreekt nog wel eens bij de PvdA schijnt.
live life
pi_36521179
quote:
Op vrijdag 31 maart 2006 12:34 schreef Doc het volgende:

[..]

Hoe meer de VVD naar rechts trekt hoe meer PvdA-stemmers op de VVD gaan stemmen? Op een of andere manier vind ik dat niet heel geloofwaardig. Kan je dat ook cijfermatig onderbouwen?
Bovenstaande tekst was dus een reactie op Doc. Ik vergat te quoten
live life
pi_36521248
Maar wie weet wint Rutte wel van Verdonk, ik sluit het niet uit.
  vrijdag 31 maart 2006 @ 13:05:07 #169
33189 RM-rf
1/998001
pi_36521291
quote:
Op vrijdag 31 maart 2006 12:04 schreef Tharalom het volgende:

En inderdaad zoals al eerder is gezegd, de VVD heeft haar winst in het verleden telkens op de rechterflank behaald.. En die winst kwam niet alleen vandaan bij rechtse stemmers.
Kun je dat wat duidelijker onderbouwen?

verk 2003 VVD 28 zetels: +4
verk 2002 VVD 24 zetels -14
verk 1998 VVD 38 zetels +7
verk 1994 VVD 31 zetels +9
verk 1989 VVD 22 zetels -5
verk 1986 VVD 27 zetels -9
verk 1982 VVD 36 zetels +10
verk 1981 VVD 26 zetels -2
verk 1977 VVD 28 zetels +6
verk 1972 VVD 22zetels +6

Je ziet daar inderdaad een duidelijke verkiezingswinst in 1982, onder Wiegel, maar dat was ook een situatie waar de VVD niet in het zwakke kabinet Van Agt-Den Uyl-Terlouw had gezeten,
hun winst was vooral een protest tegen dat zwakke ruzie-kabinet.

Voor die tijd kende de VVD ook een redelijk continue groei (van iets van 10 zetels, naar 20+), maar dat was grotendeels ook veroorzaakt door de 'de-confessionalisering' steeds minder mensen stemden uit religieuze motieven (ARP, KVP en CHU) en een protest tegen de steeds sterkere opkomst van de PVDA (wiens winst eerder kwam ten kostte van de kleinere linkse partijen: PPR, DS70 en CPN).

Iedere winst van de VVD, ging gepaard met ook een winst van de PVDA (wat je stelling dat PVDA#ers veelal overstappen naar de VVD ongeloofwaardig maakt)

Enkel in 1994 leek de winst ok sterk veroorzaakt door de opstelling van Bolkestein, een erg goede redenaar, debater en bepalende politicus, die toen duidelijk het debat bepaalde en met kritiek tov. de allochtonen kwam en een gematigd rechts beleid voorstond (maar in 1994 had hij het voordeel dat Lubbers III impopulaire en zware maatregelen al doorgevoerd had, waartegen hij zich lichtelijk kon afzetten al was het ook eigenlijk precies datgene waarvoor hij wilde staan, Paars I kon echter het werkelijke impopulaire beleid omgaan omdat Lubbers III dat al gedaan had).....

Ik denk zeker niet dat je _zo_ envoudig kunt stellen dat een verrechtsing bij de VVD veel zin heeft ... hun winst lijkt vooral plaats te vinden als ze in de oppositie zitten (1977, 1982, 1994) en juist ook als de PVDA erg veel sterker en linsker wordt (dat laatste bied natuurlijk wel mogelijkheden) en ze een charismatische en toonaangevende lijsttrekker hebben die sterk is in het debat (Wiegel, Bolkestein)
"Whatever you feel like: Life’s not one color, nor are you my only reader" - Ausonius, Epigrammata 25
pi_36521455
Ik heb het dus niet alleen over de PvdA gehad, ik schreef "onder andere". Toch wel gek dat dan direct de PvdA als uitgangspunt wordt genomen.
En ik snap je redenering wel, die ondermijn ik ook niet. Ik geef alleen aan dat er toen een zekere tendens viel waar te nemen.
live life
  vrijdag 31 maart 2006 @ 13:17:48 #171
33189 RM-rf
1/998001
pi_36521653
quote:
Op vrijdag 31 maart 2006 13:11 schreef Tharalom het volgende:
Ik heb het dus niet alleen over de PvdA gehad, ik schreef "onder andere". Toch wel gek dat dan direct de PvdA als uitgangspunt wordt genomen.
sorry, maar als je serieus genomen wilt worden, mag ik dan even je woorden duidelijk maken?
je schreef:
quote:
Op vrijdag 31 maart 2006 12:30 schreef Tharalom het volgende:
Die winst kwam mede van (voormalig) PvdA stemmers onder andere
Wat blijft er precies van je post over als je nu wilt dat we die vermelding dat de winst van de VVD zou komen van met name genoemde PVDA'ers, de 'PVDA' niet beachten?
Dat 'winst van de VVD' altijd zou komen doordat kiezers van andere partijen op VVD gestemd hebben ...?
Bedankt voor je mededeling dan

Er blijft een feit staan en dat is dat bij alle verkiezingen sinds 1972, als de VVD winst boekte, ook de PVDA zetelwinst boekte, en andersom, bij verlies VVD en PVDA samen verlies boekten .....
(met als enige uitzondering 1994, en 1986, beide situatie waar een redelijk hard hervormend kabinet zat Lubbers I & II, waarin één partij als coalitiegenoot zat en de ander uit de oppositie kon aanvallen, eigenlijk net zoals in 2007 het geval zal zijn)

natuurlijk, het is _altijd_ zo dat er kiezers van de ene partij overstappen naar een andere, domweg omdat de motieven van kiezers _nooit_ in termen van 'links' en 'rechts' te plaatsen zijn (op de radikalen na, maar die switchen nu juist _niet_ tussen VVD en PVDA, maar bv tussen VVD en LPF; of tussen PVDA en Groenlinks/SP)

Vergeleken met 1986, zal de VVD nu eerder angst moeten hebben kiezers te verliezen aan de PVDA, dan dat er direkt een kans lijkt te liggen kiezers van de PVDA af te pakken.

[ Bericht 5% gewijzigd door RM-rf op 31-03-2006 13:29:30 ]
"Whatever you feel like: Life’s not one color, nor are you my only reader" - Ausonius, Epigrammata 25
  FOK!-Schrikkelbaas vrijdag 31 maart 2006 @ 14:22:20 #172
1012 Doc
Loves C, M & R
pi_36523612
quote:
Op vrijdag 31 maart 2006 12:55 schreef slaveloos het volgende:

[..]

niet cijfermatig, maar de redenering gaat ongeveer als volgt bij de genoemde groep in de (semi) achterstandswijken: we zijn arm, dus stemmen we pvda want die zijn goed voor de armen. totdat er iemand aan de rechterzijde van de VVD roept dat ze iets aan "die buitenlanders" gaan doen, dan word de VVD ineens een heel aardig alternatief, zolang de kaalkoppen maar wegblijven. "dan maakt t niet uit of je door de kat of door de hond wordt gebeten" ofwel wie je ook kiest, in je portemonnee wordt je er niet wijzer van, dus dan maar rechtse VVD'er stemmen. Voor die groep is de lijsttrekker ook heel erg belangrijk. Verdonk is voor de VVD de juiste persoon aangezien ze ook nog zo vaak aangevallen word, en dat vinden we zielig in Nederland dus zal t zetelverlies beperkt blijven. Onderschat nooit t onderbuik-gevoel van de kiezer ten aanzien van "de buitenlanders"
Dat zijn de kiezers die nu voor Wilders (dan wel Pastors) zouden kiezen, die nu de keuze Wilders vs Verdonk maken. Het punt is dat bij voorgaande keren de VVD het meest rechtse (niet kaalkoppen) alternatief was. Dat is nu met Wilders niet meer het geval. Vroeger was de VVD door een duidelijk rechts verhaal te houden een specifiek alternatief, maar nu staan Wilders en Pastors daar al. Het enige waar het nu met Verdonk een alternatief voor zou zijn is voor die twee.
OG X BC - Orange Goblin Beer Core: Straight Edge - 'til the bar opens
Liverpool - JFT 96 - Never forgotten
  FOK!-Schrikkelbaas vrijdag 31 maart 2006 @ 14:28:06 #173
1012 Doc
Loves C, M & R
pi_36523789
quote:
Op vrijdag 31 maart 2006 12:55 schreef dVTB het volgende:
...

Met Verdonk aan het roer bij de VVD, gaan sociaal-liberale kiezers MASSAAL stemmen de op de PvdA. Dat zijn ze namelijk nu ook al van plan, getuige de peilingen. Dat de PvdA daarin zo groot is, kan niet anders dan aan de sociaal-liberale kiezers liggen. De echte 'rooie rakkers' zijn namelijk SP gaan stemmen (die partij groeit namelijk ook fors in de peilingen).

Als de VVD inzet op rechts, spelen ze daarmee de PvdA geweldig in de kaart, TENZIJ er vóór de verkiezingen een krachtige, nieuwe, sociaal-liberale partij opstaat die kiezers weet te overtuigen.
Dat denk ik dus ook (en wat ik ook naar voren wilde laten komen). Vandaar dat ik iemand's opmerking eerder in dit topic dat door Verdonk naast Wilders en Pastors een rechtse meerderheid voorzag niet logisch.

Enig nadeel van Rutte is zwevende kiezers wellicht eerder Bos zullen kiezen dan Rutte terwijl Verdonk wel echt specifiek mensen over de streep kan trekken om VVD te gaan stemmen. Maar zoals ik al zei, dat zal naar alle wslheid ten koste gaan van Wilders /Pastors, terwijl de VVD ook kiezers aan de linkerkant van de VVD kwijtraakt richting PvdA/D66.
OG X BC - Orange Goblin Beer Core: Straight Edge - 'til the bar opens
Liverpool - JFT 96 - Never forgotten
pi_36532152
Mevrouw Verdonk, wat vindt u van (vul in: buitenlands beleid, sociale zekerheid, het milieu, de werkgelegenheidsplannen etc. etc. etc.):.......

"Waar het om gaat is duidelijkheid, daadkracht en afspraak is afspraak!"

Hoe denkt u over euthanasie?

"Afspraak is afspraak"

De verkiezingen in Israel?

"Ik zeg duidelijkheid en daadkracht"

De Betuwelijn?

"Afspraak is daadkracht"

Hoe met het verder met de verpleegzorg?

"Afkracht, duidelijkspraak en heid is heid"

Bent u een voorstander van nieuwe kerncentrales?

"Duidelijkafheidspraakiskrachtdaadheidaf"

  Trouwste user 2022 vrijdag 31 maart 2006 @ 19:31:12 #175
7889 tong80
Spleenheup
pi_36532188



Ik noem een Tony van Heemschut,een Loeki Knol,een Brammetje Biesterveld en natuurlijk een Japie Stobbe !
pi_36532222
quote:
Op vrijdag 31 maart 2006 19:29 schreef SCH het volgende:
pi_36544701
ik moet verrassend weinig
Es ist heute schlecht und wird nun täglich schlechter werden, – bis das Schlimmste kommt
  zaterdag 1 april 2006 @ 09:58:26 #178
10763 popolon
Fetchez la vache!
pi_36544731
Patience is not one of my virtues, neither is memory. Or patience for that matter.
  zaterdag 1 april 2006 @ 11:45:01 #179
28640 Sidekick
Ban the fucker
pi_36546432
Wat een slechte 1 april grap dit.
A single death is a tragedy, a million deaths is a statistic - Joseph Stalin
Political power grows out of the barrel of a gun - Mao Zedong
I will eat the headdoekjes rauw - Geert Wilders
pi_36550817
Rutte mikt op 35 zetels - op 1 april kan je alles zeggen
  zaterdag 1 april 2006 @ 15:04:32 #181
28640 Sidekick
Ban the fucker
pi_36551220
quote:
Op zaterdag 1 april 2006 14:46 schreef SCH het volgende:
Rutte mikt op 35 zetels - op 1 april kan je alles zeggen
Eerder mikte hij nog op 1 miljoen erbij. Daarmee zou de VVD uitkomen op 43 / 44 zetels.
Nu dus al 8, 9 zetels minder ambitie.
A single death is a tragedy, a million deaths is a statistic - Joseph Stalin
Political power grows out of the barrel of a gun - Mao Zedong
I will eat the headdoekjes rauw - Geert Wilders
  zaterdag 1 april 2006 @ 15:05:58 #182
28640 Sidekick
Ban the fucker
pi_36551246
Rutte sprak op de jaarvergadering en aangezien Verdonk nog niet officieel kandidaat is, was zij er niet bij. Veenendaal begreep de uitnodiging niet...
A single death is a tragedy, a million deaths is a statistic - Joseph Stalin
Political power grows out of the barrel of a gun - Mao Zedong
I will eat the headdoekjes rauw - Geert Wilders
  zaterdag 1 april 2006 @ 15:13:56 #183
126487 One_of_the_few
Mate verslaafde
pi_36551416
quote:
Op zaterdag 1 april 2006 14:46 schreef SCH het volgende:
Rutte mikt op 35 zetels - op 1 april kan je alles zeggen
Hoe vaker hij zegt niet me de PvdA te willen regeren des te meer ik het idee krijg dat dat de coalitie gaat worden. Met een GL ofz erbij, mocht dat nodig zijn.
Kein gewalt! Wir sind das volk!
Steps taken forwards but sleepwalking back again.
''And the Germans kill the Jews, And the Jews kill the Arabs, And the Arabs kill the hostages
And that is the news.''
  Moderator zaterdag 1 april 2006 @ 15:41:20 #184
32436 crew  belsen
Young, gifted and black
pi_36552063
Geef angst en haat een stem
Ranja: "mijn bukgeit begrijpt mj niet. "
pi_36561802
In 2002 waren veel mensen teleurgesteld in de politiek door de eindeloze compromissen, het water bij de wijn doen en al dat gedraai, waarvan Melkert natuurlijk het schoolvoorbeeld is. Zie de JSF-kwestie.

Verdonk zwicht niet voor publieke opinie. Kalou, Taïda, ze blijft de wet volgen. En terecht. Daarom scoort ze ook goed bij mensen die in 2002 Fortuyn stemden. Overigens zijn dat mensen die traditioneel niet stemmen, dit verklaart ook waarom de VVD niet profiteerde van het uiteenvallen van de LPF.
You don't need a weather man
To know which way the wind blows
pi_36563185
Vandaag werd bekend dat Rutte een "stevige campagne" gaat voeren om het lijsttrekkerschap, waar hij vooral uitging van de eigen sterkte en niet zal ageren tegen andere partijen.

Wtf heb je dan gedaan bij de verkiezingscampagne voor de gemeenteraad, als campagneleider van de VVD, fucking Mark Rutte?
  zaterdag 1 april 2006 @ 22:58:10 #187
126487 One_of_the_few
Mate verslaafde
pi_36563494
quote:
Op zaterdag 1 april 2006 22:46 schreef pberends het volgende:
Vandaag werd bekend dat Rutte een "stevige campagne" gaat voeren om het lijsttrekkerschap, waar hij vooral uitging van de eigen sterkte en niet zal ageren tegen andere partijen.

Wtf heb je dan gedaan bij de verkiezingscampagne voor de gemeenteraad, als campagneleider van de VVD, fucking Mark Rutte?
Rutte aan de macht is Bos in het kwadraat.
Kein gewalt! Wir sind das volk!
Steps taken forwards but sleepwalking back again.
''And the Germans kill the Jews, And the Jews kill the Arabs, And the Arabs kill the hostages
And that is the news.''
  zaterdag 1 april 2006 @ 23:08:41 #188
33189 RM-rf
1/998001
pi_36563671
quote:
Op zaterdag 1 april 2006 21:49 schreef Lacoste-krokodil het volgende:

... al dat gedraai, waarvan Melkert natuurlijk het schoolvoorbeeld is. Zie de JSF-kwestie.
heerlijke quote..... ik zou er bijna van denken, waarom klagen dat de hedendaagse jeugd te slecht geschiedenis-onderwijs krijgt en te weinig weet van ons echte verleden als ze zaken van net drie jaar terug al niet eens correct kan herinneren?

wat betreft JSF, melkert heeft daar nooit enige invloed in gehad, ik denk dat veel mensen zich zijn gaan vergissen tussen Melkert en Matt Herben... terecht mogelijk, ik bedoel stemmen ze tégen Melkert op Fortuyn, geven ze daarmee een mandaat aan een proto-Melkert, onder de naam Matt Herben.....

[ Bericht 0% gewijzigd door RM-rf op 02-04-2006 01:05:58 ]
"Whatever you feel like: Life’s not one color, nor are you my only reader" - Ausonius, Epigrammata 25
pi_36564550
quote:
Op zaterdag 1 april 2006 22:58 schreef One_of_the_few het volgende:

[..]

Rutte aan de macht is Bos in het kwadraat.
quote:
104 Teletekst za 01 apr
***************************************
Rutte mikt op zeker 35 VVD-zetels

***************************************
` Kandidaat-VVD-lijsttrekker Mark Rutte
mikt bij de komende Kamerverkiezingen
op minimaal 35 zetels.Nu heeft de VVD
er 27.In zijn campagne krijgt het
belang van economische groei de nadruk.


Rutte zette zijn strategie uiteen op de
jaarlijkse bestuurdersvergadering van
zijn partij.Van aanvallen op andere
kandidaten voor het lijsttrekkerschap
zal hij zich onthouden.Hij ziet geen
inhoudelijke verschillen met Rita
Verdonk,die woensdag laat weten of zij
de strijd met Rutte aangaat.

In samenwerking met de PvdA ziet Rutte
niets,omdat hij er niet op vertrouwt
dat de PvdA "hervormingsbereid" is. ***
***************************************
Een liberale partij die de nadruk gaat lekker op economisch beleid... wat is dit voor compleet gelul?? Je zou verwachten dat een liberale partij de economie overlaat aan bedrijven en niet aan de overheid.
pi_36565996
quote:
Op zaterdag 1 april 2006 21:49 schreef Lacoste-krokodil het volgende:
In 2002 waren veel mensen teleurgesteld in de politiek door de eindeloze compromissen, het water bij de wijn doen en al dat gedraai, waarvan Melkert natuurlijk het schoolvoorbeeld is. Zie de JSF-kwestie.

Verdonk zwicht niet voor publieke opinie. Kalou, Taïda, ze blijft de wet volgen. En terecht. Daarom scoort ze ook goed bij mensen die in 2002 Fortuyn stemden. Overigens zijn dat mensen die traditioneel niet stemmen, dit verklaart ook waarom de VVD niet profiteerde van het uiteenvallen van de LPF.
Ze zal het daarom ook niet redden bij de VVD-achterban denk ik.

Misschien is dit wel een perfecte manier om Verdonk voortijdig af te serveren.
pi_36566610
quote:
Op zondag 2 april 2006 00:36 schreef SCH het volgende:

[..]

Ze zal het daarom ook niet redden bij de VVD-achterban denk ik.

Misschien is dit wel een perfecte manier om Verdonk voortijdig af te serveren.
Tja ... jij bent een man van de struisvogelpolitiek. Gelukkig is de invloed van de binnenlandse politiek slechts van geringe invloed op de welvaart in Nederland. Mondiale ontwikkelingen zullen het linkse gedachtgoed op de lange termijn simpelweg vernietigen. Voor afhankelijke zwakkelingen is na de toetreding van Turkije, Oost-Europeanen en de ontwikkelingen in Azie/India/Brazilie straks geen plaats meer.
"If you receive something that says "Send this to all your friends", please consider me not your friend. "
  zondag 2 april 2006 @ 01:03:44 #192
33189 RM-rf
1/998001
pi_36566715
quote:
Op zaterdag 1 april 2006 23:46 schreef pberends het volgende:

[..]


[..]

Een liberale partij die de nadruk gaat lekker op economisch beleid... wat is dit voor compleet gelul?? Je zou verwachten dat een liberale partij de economie overlaat aan bedrijven en niet aan de overheid.
'de nadruk leggen op' betekent niet dat ze de overheidsinvloed willen doen toenemen, integendeel, het kan juist betekenen dat ze actiever willen zijn in het afschaffen van direkte overheidsinvloed op de economie, zonder 'collectieve doelen' te verwerkelijken, enkel ingrijpen in de economie, om de economie zelf, zonder maatschappelijke doelen .....

Dat zou zeer zinnig zijn, dat de VVD er werkelijk gericht werk van gaat maken om de overheid te laten terugtreden van bepaalde economische activiteiten, waar ze enkel concurrentie-vervalsend werkt, bv in de media, de cultuur-sector ....

Hooguit kun je daarbij aangeven dat dat behoorlijk in tegenspraak is met het VVD-beleid van de laatste paar jaren, bv al tijdens Paars II was juist de VVD aansturende kracht bij belasting-vergunstiging-maatregelingen bij bv de filmindustrie, waarvan grootschalig misbruik gemaakt is ..... dat was een schandige corrupte bende, waar eigenlijk een parlementaire onderzoekscommissie onderzoek naar zou moeten doen, hoeveel miljarden daarmee verspeeld zijn.....

Probleem is dan natuurlijk dat dat wel heel erg tegen het zere been zou zijn van twee belangrijke poltici........ de VVD-minister van Financienen Zalm, alswel de toenmalige staatssecretaris van Financieen Wouter Bos ....
beiden hebben toen een corrupt belasting-vergunstigings-systeem voor bepaalde investeerders toegestaan... overigens dat systeem is redelijk bijtijds weer buiten werking gesteld, toen bleek dat het een ultiem systeem voor belasting-ontwijking was.
"Whatever you feel like: Life’s not one color, nor are you my only reader" - Ausonius, Epigrammata 25
  zondag 2 april 2006 @ 16:53:45 #193
28640 Sidekick
Ban the fucker
pi_36581453
Opmerkelijk nieuws:
quote:
Rechts haakt af bij lijsttrekkerschap Verdonk

Gepost door Gertjan (Kozzmic) - Bron: Het Parool
Gepubliceerd: zaterdag 1 april 2006 @ 23:54


Leefbaar Rotterdammer Marco Pastors en onafhankelijk Kamerlid en voormalig LPF-minister Hilbrand Nawijn zullen hun plannen om met een eigen partij aan de landelijke verkiezingen deel te nemen in de ijskast zetten op het moment dat Rita Verdonk lijsttrekker wordt van de VVD. Beide politici erkennen dat de verrassende kandidatuur van Verdonk het politieke landschap op zijn kop zet.

"We hebben dezelfde ideeën. Ze heeft veel ideeën van mij overgenomen. Als zij partijleider wordt, kan ik net zo goed lid worden van de VVD. Dat is een serieuze optie", zo reageert Nawijn op hèt politieke nieuws van de afgelopen week. Ook Pastors heeft een groot vertrouwen in de minister van Vreemdelingenzaken. "Zij is een geestverwant. Verdonk weet bovendien haar rug recht te houden. Dat is een zeldzaamheid." Geert Wilders was niet bereikbaar voor een commentaar. Volgens opiniepeiler Maurice de Hond stapt echter de helft van zijn aanhang over op de VVD indien Verdonk daadwerkelijk lijsttrekker wordt.

Volgens De Hond zal Verdonk de onbetwistbare 'kampioen van rechts' worden. Hij ziet amper nog ruimte voor andere groeperingen rechts van de VVD. "De verkiezingen worden dan ongemeen spannend, een gevecht tussen Wouter Bos en Verdonk, tussen rechts en links. Niet alleen de rechtse concurrenten, maar ook het CDA zal lijden onder een dergelijk gevecht", aldus De Hond. Vooralsnog is Verdonk echter dit weekend met haar familie en de liberale partijtop in conclaaf of ze zich kandidaat moet stellen. Aanstaande woensdag zal ze haar beslissing naar buiten brengen.

Rechts haakt af bij lijsttrekkerschap Verdonk
Als de VVD echt een partij wordt waar Pastors en Nawijn zich in kunnen vinden, dan kan dat aan de 'linkse vleugel' wel wat kiezers afschrikken. Sowieso lijkt het me voor types als Wilders, Nawijn en Pastors handig om concurrentie te bieden aan de VVD om die partij zo rechts mogelijk te houden.
A single death is a tragedy, a million deaths is a statistic - Joseph Stalin
Political power grows out of the barrel of a gun - Mao Zedong
I will eat the headdoekjes rauw - Geert Wilders
pi_36581561
Of Nawijn en Pastors meedoen maakt weinig uit, Wilders blijft toch wel de "rechtse kampioen". Nawijn zal bij een VVD-lijsttrekker als Rutte hooguit 2 zetels halen. Idem dito voor Pastors, maximaal 5 zetels. Wilders schat ik op 8 bij Verdonk, en 15 bij Rutte.
pi_36581655
quote:
Op zondag 2 april 2006 16:53 schreef Sidekick het volgende:
Opmerkelijk nieuws:
[..]

Als de VVD echt een partij wordt waar Pastors en Nawijn zich in kunnen vinden, dan kan dat aan de 'linkse vleugel' wel wat kiezers afschrikken. Sowieso lijkt het me voor types als Wilders, Nawijn en Pastors handig om concurrentie te bieden aan de VVD om die partij zo rechts mogelijk te houden.
Een links-liberale VVD zal nooit een succes worden. Verdonk heeft een rechts imago, maar of ze over alle departemenen zo conservatief denkt, is de vraag. Wel is ze in staat mensen naar de stembus te krijgen die uit wantrouwen normaal niet stemmen.

Mark Rutte zal teveel ruimte openlaten op rechts, hoe hij zich ook presenteert.

Hoe het ook zij, Verdonk kan electoraat van CDA, LPF, D66 en Wilders trekken. Rutte kan liberale PvdA'ers overtuigen, maar dat smaldeel is te klein om de VVD een overwinning te brengen.
You don't need a weather man
To know which way the wind blows
  zondag 2 april 2006 @ 17:02:07 #196
28640 Sidekick
Ban the fucker
pi_36581676
quote:
Op zondag 2 april 2006 16:58 schreef pberends het volgende:
Of Nawijn en Pastors meedoen maakt weinig uit, Wilders blijft toch wel de "rechtse kampioen". Nawijn zal bij een VVD-lijsttrekker als Rutte hooguit 2 zetels halen. Idem dito voor Pastors, maximaal 5 zetels. Wilders schat ik op 8 bij Verdonk, en 15 bij Rutte.
Mja, van Wilders en co hangt het vooral af van goed getimede aanslagen of onlusten voor de verkiezingen.
A single death is a tragedy, a million deaths is a statistic - Joseph Stalin
Political power grows out of the barrel of a gun - Mao Zedong
I will eat the headdoekjes rauw - Geert Wilders
pi_36581703
quote:
Op zondag 2 april 2006 17:02 schreef Sidekick het volgende:

[..]

Mja, van Wilders en co hangt het vooral af van goed getimede aanslagen of onlusten voor de verkiezingen.
pi_36581720
quote:
Op zondag 2 april 2006 17:02 schreef Sidekick het volgende:

[..]

Mja, van Wilders en co hangt het vooral af van goed getimede aanslagen of onlusten voor de verkiezingen.
Dat zeker. Hopelijk geen 6 mei-scenario .
pi_36581732
quote:
Op zondag 2 april 2006 17:02 schreef Sidekick het volgende:

[..]

Mja, van Wilders en co hangt het vooral af van goed getimede aanslagen of onlusten voor de verkiezingen.
Het electoraat van Wilders bestaat vooral uit angstige mensen. Aanslagen of de moord op een prominent kan hem zomaar 10 zetels opleveren.
You don't need a weather man
To know which way the wind blows
  zondag 2 april 2006 @ 17:04:21 #200
45173 Sickie
Nr. 1 infidel
pi_36581739
quote:
Op zondag 2 april 2006 17:02 schreef Sidekick het volgende:

[..]

Mja, van Wilders en co hangt het vooral af van goed getimede aanslagen of onlusten voor de verkiezingen.
Waarheid als een koe. Het kan 1 zetel worden maar het kunnen er ook 25 worden.
Say your prayers
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')