Ze zijn natuurlijk wel erg 'sociaal' en 'solidair' bij de SP, maar het moet wel leuk blijven. Want nu komen dus die Polen, "diese schmutzigste aller Rassen" (Engels). En die Polen, die willen hier werken. Ze willen welvaart. Niet zoveel als wij Nederlanders, ze nemen ook genoegen met minder - zeg de helft. En ze willen er zelfs voor werken. Dit is onaanvaardbaar, vindt de SP.quote:SP: Openstellen grenzen ontwricht arbeidsmarkt
De Socialistische Partij vindt het volkomen onverantwoord dat staatssecretaris Van Hoof (VVD) per 1 mei de grenzen volledig wil openen voor werklieden uit Polen en een aantal andere Oost-Europese landen.
"Van Hoof is blind voor de ontwrichtende gevolgen voor onze arbeidsmarkt, de toekomstige werkgelegenheid van onze kinderen en de concurrentiepositie van zelfstandigen zonder personeel en kleine ondernemers. Hij moet niet de grenzen maar zijn ogen verder openen.", aldus Tweede-Kamerlid Jan de Wit van de SP.
Er stemt een lager percentage allochtonen SP dan autochtonen.quote:Op dinsdag 14 maart 2006 20:19 schreef meranto het volgende:
Scherp neergezet, mijn complimenten![]()
De SP is bang dat al het "Hollandse" geld naar Polen verdwijnt zodat er te weinig overblijft om onze eigen allochtonen (lees: de SP-kiezers) van gratis maandelijks geld te voorzien.
Zolang het maar geen moslims zijn he...quote:Op dinsdag 14 maart 2006 20:26 schreef Floripas het volgende:
Zo. Ga je dit verhaal ook neerzetten voor Marokkanen, en, zeg, Rita Verdonk?
Ik zie het met vreugde tegemoet.
Vegelijk je hier de winst van links bij de gemeenteraadsverkiezingen met de overwinning van de Nazi partijquote:Op dinsdag 14 maart 2006 20:32 schreef Lord_Vetinari het volgende:
De SP is een Nederlandse partij. Is het dan zo raar op te komen voor belangen van Nederlandse arbeiders? 7 maart doet wel erg pijn, he, als we dit soort onzin erbij gaan halen. Alles om het maar in een kwaad daglicht te stellen, never mind of het op waarheid berust. It's 1933 all over again.
Je krijg ook zonder te schreeuwen wel aandacht hoor.. De Google links maken toch wel duidelijk dat het hier geleende termen betreft, lijkt me?quote:Op dinsdag 14 maart 2006 20:26 schreef Floripas het volgende:
Zo. Ga je dit verhaal ook neerzetten voor Marokkanen, en, zeg, Rita Verdonk?
Ik zie het met vreugde tegemoet.
Islamisme, marxisme, fascisme. Geen ideologie is mij heilig, inderdaad.quote:Op dinsdag 14 maart 2006 20:29 schreef djenneke het volgende:
[..]
Zolang het maar geen moslims zijn he...![]()
(ik dacht precies hetzelfde)
Je bent wel in je sas met je nieuwe zinnetje hè, alle POL-topics er al mee langs geweest?quote:Op dinsdag 14 maart 2006 20:32 schreef Lord_Vetinari het volgende:
7 maart doet wel erg pijn, he, als we dit soort onzin erbij gaan halen. Alles om het maar in een kwaad daglicht te stellen, never mind of het op waarheid berust. It's 1933 all over again.
Begrijpend lezen is moeilijk he? Ik ga het je maar niet uitleggen. Open eens een geschiedenisboek, zou ik zeggen.quote:Op dinsdag 14 maart 2006 20:37 schreef MrBadGuy het volgende:
[..]
Vegelijk je hier de winst van links bij de gemeenteraadsverkiezingen met de overwinning van de Nazi partij![]()
Ben je ook in staat om posts te maken zonder deze mededeling? Het wordt een beetje oud intussen.quote:Op dinsdag 14 maart 2006 20:32 schreef Lord_Vetinari het volgende:
7 maart doet wel erg pijn
Nou en?quote:Op dinsdag 14 maart 2006 20:38 schreef Davitamon het volgende:
[..]
Je krijg ook zonder te schreeuwen wel aandacht hoor.. De Google links maken toch wel duidelijk dat het hier geleende termen betreft, lijkt me?
Heb ik vaak genoeg gedaanquote:Op dinsdag 14 maart 2006 20:38 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Begrijpend lezen is moeilijk he? Ik ga het je maar niet uitleggen. Open eens een geschiedenisboek, zou ik zeggen.
Er is geen partij in het parlement die voorstander is van vrije migratie.quote:Op dinsdag 14 maart 2006 20:39 schreef Mannekino het volgende:Vrijheid om te gaan en staan waar je wilt en om je onbelemmerd handel te drijven - waar dan ook - valt hier blijkbaar niet onder.
Waarom? Het is toch uitermate duidelijk? Kijk POL van de afgelopen week er maar op na. Uit alle hoeken en gatenm worden de meest achterlijke topics geopend over hoe slecht links wel niet is en hoe gevaarlijk... En dan meestal door broekies, die Paars 1 nauwelijks bewust hebben meegemaakt, laats staan Den Uyl of Van Agt 1. En die dusw niet meegekregen hebben wat een vreselijke puinhoop er begin jaren 80 is gemaakt onder de overwegend rechtse kabinetten van onze billenknijper Ruud L.quote:Op dinsdag 14 maart 2006 20:41 schreef Litpho het volgende:
[..]
Ben je ook in staat om posts te maken zonder deze mededeling? Het wordt een beetje oud intussen.
Het zit je wel dwars hè? Open er een topic over. Lucht vast op.quote:Op dinsdag 14 maart 2006 20:43 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Waarom? Het is toch uitermate duidelijk? Kijk POL van de afgelopen week er maar op na. Uit alle hoeken en gatenm worden de meest achterlijke topics geopend over hoe slecht links wel niet is en hoe gevaarlijk... En dan meestal door broekies, die Paars 1 nauwelijks bewust hebben meegemaakt, laats staan Den Uyl of Van Agt 1. En die dusw niet meegekregen hebben wat een vreselijke puinhoop er begin jaren 80 is gemaakt onder de overwegend rechtse kabinetten van onze billenknijper Ruud L.
Wat een enorme kwal ben je toch ook.quote:Op dinsdag 14 maart 2006 20:32 schreef Lord_Vetinari het volgende:
7 maart doet wel erg pijn
Ja, het is duidelijk dat een heleboel mensen er niet gelukkig mee waren. Dat maakt je herhaling niet minder overbodig.quote:Op dinsdag 14 maart 2006 20:43 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Waarom? Het is toch uitermate duidelijk?
Wijs jij maar eens een post aan van LV waarin hij echt inhoudelijk en genuanceerd reageert op een rechts/liberaal standpunt.quote:Op dinsdag 14 maart 2006 20:47 schreef ExTec het volgende:
Ik heb helemaal geen slechte gevoelens bij 7 maart
Wat dat betreft is democratie een spel, and you can't win em all.
Hij loopt hier al lang rond, ik denk dat'ie dat vaak genoeg doetquote:Op dinsdag 14 maart 2006 20:49 schreef Steijn het volgende:
[..]
Wijs jij maar eens een post aan van LV waarin hij echt inhoudelijk en genuanceerd reageert op een rechts/liberaal standpunt.
Moet jij hier ook eens wat langer rond lopen, dan zou je kunnen zien dat dat nooit het geval is.quote:Op dinsdag 14 maart 2006 20:53 schreef ExTec het volgende:
Hij loopt hier al lang rond, ik denk dat'ie dat vaak genoeg doet
Beter opletten lieverd. Maar geeft niet, hoor. Ik opereer graag in de luwte...quote:Op dinsdag 14 maart 2006 20:49 schreef Steijn het volgende:
[..]
Wijs jij maar eens een post aan van LV waarin hij echt inhoudelijk en genuanceerd reageert op een rechts/liberaal standpunt.
quote:Op dinsdag 14 maart 2006 20:56 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Beter opletten lieverd. Maar geeft niet, hoor. Ik opereer graag in de luwte...
Ja, maar daar ben ik een irritante kutkloon voor.quote:Op dinsdag 14 maart 2006 21:00 schreef Steijn het volgende:
[..]
Lachen om je eigen grapjes is wel erg triest vind je niet.![]()
Ik heb MPD (Multiple Personality Disorder). Deze posts worden door verschillende entiteiten geschreven. De een lacht dus om de ander..quote:Op dinsdag 14 maart 2006 21:00 schreef Steijn het volgende:
[..]
Lachen om je eigen grapjes is wel erg triest vind je niet.![]()
Ach nee, die bellen in utrecht bij huizen aan om gelijk een mes op je keel te zetten en de boel leeg te halen, tja als je zo wil doen....quote:Op dinsdag 14 maart 2006 20:39 schreef ExTec het volgende:
Ik zie de Polen overwegend als iets positiefs.
Zie idd ook steeds meer Poolse auto's op de weg.
Ik denk ook dat het een heftige impact op gaat leveren voor de 'laag opgeleidde nederlander'. Al denk ik dat die term anno nu een puur theoretisch iets is, en het we het gerust kunnen hebben over de 'laag opgeleidde allochtoon'.
En ik kan me perfect voorstellen dat die Polen die mensen heftig gaan verdringen op de arbeidsmarkt.
De reputatie van de (overwegend) islamitische allochtoon is niet best.
En met een Pool hoef je je niet druk te maken over; een afwijkende eerbeleving, die het bijvoorbeeld moeilijk maakt om iemand op gemaakte fouten te wijzen; problemen hebben met het aannemen van orders van een vrouw, etc.
Zelfs Johan Cruijf zou een dergelijke conclusie niet durven trekken.quote:Op dinsdag 14 maart 2006 21:02 schreef erodome het volgende:
Het is toch erg dat er mensen gewoon van binnen blij zijn dat er polen komen omdat de islamitische medemens het dan slecht gaat krijgen, hoe ziek is dat zeg?
Dus alle schildersbedrijven vertrekken dan naar India? Kijk, ik ben er niet op tegen om de arbeidsmarkt gedeeltelijk open te stellen, maar wat voor nut heeft het om een schilder in nederland te vervangen door een Pool? Ja het is nuttig voor de baas die goedkoper uit is, het is ook nuttig voor de Pool die meer geld verdient, het is nuttig voor zijn familie in Polen die elke maand geld ontvangt. Maar voor ons en die schilder? Die kan lekker thuis gaan zitten met een uitkering die wij moeten betalen....quote:(1) Wanneer Nederland de Poolse arbeider weert, zullen veel bedrijven (en dus werkgelegenheid!) uiteindelijk naar Polen, of de vele andere minder dure landen, vertrekken. Veel bedrijven die zich dit niet kunnen permitteren, zullen de concurrentiestrijd op lange termijn verliezen en dus over de kop gaan. Doei doei werkgelegenheid (de realiteit van globalisering, SP?).
Fascinerend.quote:Op dinsdag 14 maart 2006 21:01 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Ik heb MPD (Multiple Personality Disorder). Deze posts worden door verschillende entiteiten geschreven. De een lacht dus om de ander..
Ja, dat snap ik ook niet helemaal. Voor een callcenter maakt het niet uit waar je zit maar een schilder, timmerman of aspergesteker zal toch fysiek aanwezig moeten zijn op zijn werk. Van trek naar het buitenland zal dus geen sprake kunnen zijn, hooguit in de grensregio's.quote:Op dinsdag 14 maart 2006 21:05 schreef _RaZoRBlaDe_ het volgende:
Dus alle schildersbedrijven vertrekken dan naar India?
1. Ze werken meestal illegaal, onder de prijs; enquote:Op dinsdag 14 maart 2006 21:06 schreef Finder_elf_towns het volgende:
Ik heb het paniekvoetbal rond Polen nooit gesnapt. Ze werken (meestal legaal en) hard en gaan daarna weer in grote getalen braaf naar hun thuisland. Als niet-nader-genoemde anderen dat zouden doen, was immigratie geen punt op de politieke agenda.
De landbouw hier wordt idd gedomineerd door polen, kassen ook trouwens, dat is werk wat niet weggaat naar andere landen, wat hier zal blijven bestaan en nu kunnen mensen die leefde van dat seizoenswerk(gewoon autochtonen trouwens) er niet meer van leven omdat ze nooit kunnen concureren tegen de polen die gewoon vele malen minder kosten.quote:Op dinsdag 14 maart 2006 21:03 schreef Pharkus het volgende:
Wat de TS even vergeet is dat de polen die nu in Nederland werkzaam zijn in sectoren die juist niet zo snel naar het buitenland verplaatst zullen worden. Bijv de werkzaamheden in de Nederlandse bouw, landbouw en bijv de Rotterdamse haven. Dit werk kan lastig verplaatst worden naar het buitenland.
Ik hou mijn kruit droog...quote:Op dinsdag 14 maart 2006 21:07 schreef Davitamon het volgende:
[..]
Fascinerend.
Had je nog andere universele dooddoeners, of blijft het bij het '7 maart'-autisme? Ik ben nog steeds de woorden 'kapitalisten', 'uitbuiting' en 'het meisje met de zwavelstokjes' niet tegengekomen.
Ik ben dan ook johan cruijf niet he en die conclusie was vrij duidelijk aangezien er toch wel een sneer richting de islamitische nederlander ging die dan op een houtje zou moeten bijten, meerdere opmerkingen die kant op gezien in deze topic.quote:Op dinsdag 14 maart 2006 21:04 schreef Steijn het volgende:
[..]
Zelfs Johan Cruijf zou een dergelijke conclusie niet durven trekken.
Nee, daar maak jij een veronderstelling.quote:Op dinsdag 14 maart 2006 21:02 schreef erodome het volgende:
Komop zeg, alsof elke islamiet deze problemen kent die jij hier noemt, zou net zo dom zijn als alle polen een stelletje brute rovers te noemen omdat een enkeling op zeer grove wijze mensen overvalt...
Waarom laten we werknemers niet zelf kiezen onder welke voorwaarden en beloning ze willen werken? Als je het mogelijk maakt om buiten de CAO om afspraken te maken dan is er geen sprake meer van oneerlijk concurrentie. De Nederlandse werknemer prijst zichzelf gewoon uit de markt en dwingt vervolgens de werkgever hun diensten tegen de vooraf door hun bepaalde prijs af te nemen. Dat is net zoiets als dat supermarkt jou verplicht voor 5 euro een brood te kopen.quote:Op dinsdag 14 maart 2006 21:08 schreef erodome het volgende:
Polen, geen enkel probleem mee, maar wel onder dezelfde regels als de nederlandse arbeiders.
Ja want het socialisme is dus gewoon een facade, het echte doel van de SP is opkomen voor alleen de belangen van de Nederlandse werknemer. Dat is prima, maar verschuil je dan niet achter het socialisme.quote:Op dinsdag 14 maart 2006 21:11 schreef Lord_Vetinari het volgende:
De SP is een Nederlandse partij. Is het dan zo raar op te komen voor belangen van Nederlandse arbeiders?
Ik heb het idee, dat je het socialisme niet helemaal begrijpt.quote:Op dinsdag 14 maart 2006 21:13 schreef Steijn het volgende:
[..]
Ja want het socialisme is dus gewoon een facade, het echte doel van de SP is opkomen voor alleen de belangen van de Nederlandse werknemer. Dat is prima, maar verschuil je dan niet achter het socialisme.
Ik denk dat je eens hier moet komen waar de polen werken en eens een kroeg in moet gaan waar ze zijn, denk erom dat daar bruten tussen zitten hoor en niet zo heel weinig...quote:Op dinsdag 14 maart 2006 21:10 schreef ExTec het volgende:
[..]
Nee, daar maak jij een veronderstelling.
Dat geld zeker niet voor iedereen die islamitisch is.
Wel voor een zeer groot gedeelte in de catagorie "laag opgeleid".
Leg dat dan eens uit, want als je blijft hangen in cryptische aanwijzingen komt je verhaal niet op mij over.quote:Op dinsdag 14 maart 2006 21:14 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Ik heb het idee, dat je het socialisme niet helemaal begrijpt.
Das prima, maar beweer dan niet dat je socialistisch bent als je mensen 1000 km verderop liever in armoe ziet leven dan dat je mensen hier een paar euro minder ziet verdienen.quote:Op dinsdag 14 maart 2006 21:11 schreef Lord_Vetinari het volgende:
De SP is een Nederlandse partij. Is het dan zo raar op te komen voor belangen van Nederlandse arbeiders?
Nee, dan gaat de VVD rellenquote:Op dinsdag 14 maart 2006 21:15 schreef Ringo het volgende:
Stel hè, dat er een kudde Poolse topmanagers de grens overkomt, roepend: voor de helft van het gangbare salaris willen we best in het management van jullie energiebedrijven zitten.
Zou de SP dan nog steeds moeilijk doen?
SPstelletje hypocriete ratten.
Zoals de TS zegt, je kunt de globalisatie, waar de Polen maar een lokaal fenomeen van zijn, niet leuk vinden, die globalisatie is er wel.quote:Op dinsdag 14 maart 2006 21:14 schreef HassieBassie het volgende:
Ik zeg het niet graag, maar ik ben het voor het eerst sinds de jaren 80 met de SP eens
Waarom? Die zal het zien als een mooi staaltje ondernemingslust. Marktgericht, Europees denken, dat zien ze graag.quote:
Zegt de term polycentrisch kautskianisme je iets?quote:Op dinsdag 14 maart 2006 21:13 schreef Steijn het volgende:
[..]
Ja want het socialisme is dus gewoon een facade, het echte doel van de SP is opkomen voor alleen de belangen van de Nederlandse werknemer. Dat is prima, maar verschuil je dan niet achter het socialisme.
Is een mooie test om te zien hoe liberaal de VVD is.quote:Op dinsdag 14 maart 2006 21:17 schreef Ringo het volgende:
Waarom? Die zal het zien als een mooi staaltje ondernemingslust. Marktgericht, Europees denken, dat zien ze graag.
Dat het niet louter lieverdjes zijn is me bekend.quote:Op dinsdag 14 maart 2006 21:15 schreef erodome het volgende:
[..]
Ik denk dat je eens hier moet komen waar de polen werken en eens een kroeg in moet gaan waar ze zijn, denk erom dat daar bruten tussen zitten hoor en niet zo heel weinig...
Dat zijn OOK van die laag opgeleide mensen bij wie het nog weleens fout gaat, hoe meer er zullen komen, hoe meer er fout zal gaan, is een kwestie van aantal...
Als je dat in grote getalen binnen gaat halen krijg je weer presies hetzelfde probleem als nu, het is alleen maar verschuiven, nee erger is het, het verschuift niet, het voegt toe, de mensen die nu al in de goot zitten zullen nog verder die put ingaan dus zal slecht gedrag toenemen en je haalt een nieuwe groep, die uiteindelijk als we bot eerlijk zijn ook achtergestgeld is, binnen met wie het hele verhaalte weer opnieuw kan beginnen.
Polen zijn alleen geen rasquote:Op dinsdag 14 maart 2006 21:16 schreef meranto het volgende:
Selectief socialisme is gewoon mooi aangekleed racisme.
Een brood heeft geen echtegenoot, kinderen, hypotheek en verzekering.quote:Op dinsdag 14 maart 2006 21:12 schreef Steijn het volgende:
[..]
Waarom laten we werknemers niet zelf kiezen onder welke voorwaarden en beloning ze willen werken? Als je het mogelijk maakt om buiten de CAO om afspraken te maken dan is er geen sprake meer van oneerlijk concurrentie. De Nederlandse werknemer prijst zichzelf gewoon uit de markt en dwingt vervolgens de werkgever hun diensten tegen de vooraf door hun bepaalde prijs af te nemen. Dat is net zoiets als dat supermarkt jou verplicht voor 5 euro een brood te kopen.
Termen maken op mij geen indruk, een goed onderbouwde redenatie wel.quote:Op dinsdag 14 maart 2006 21:18 schreef Floripas het volgende:
[..]
Zegt de term polycentrisch kautskianisme je iets?
Laat je niet tegenhouden door je onwetendheid.
Dat is nonsens - de SP is niet voor uitsluiting van Poolse werknemers, zoalg ze hetzelfde verdienen.quote:Op dinsdag 14 maart 2006 21:16 schreef meranto het volgende:
[..]
Das prima, maar beweer dan niet dat je socialistisch bent als je mensen 1000 km verderop liever in armoe ziet leven dan dat je mensen hier een paar euro minder ziet verdienen.
Selectief socialisme is gewoon mooi aangekleed racisme.
Geloof me dat die niet van een andere aard zijn, dat polen ook echt anders zijn als nederlanders, dat het misschien wel in europa ligt, maar echt een ander land is...quote:Op dinsdag 14 maart 2006 21:18 schreef ExTec het volgende:
[..]
Dat het niet louter lieverdjes zijn is me bekend.
Toch zijn de excessen van een hele andere aard. Dit kunnen we prima aan.
Steijn, als je niets weet van het socialisme, zeg dan ook niet dat je weet wat wel en wat niet socialisme is.quote:Op dinsdag 14 maart 2006 21:19 schreef Steijn het volgende:
[..]
Termen maken op mij geen indruk, een goed onderbouwde redenatie wel.
Dus? Daar hecht ik geen waarde aan, iedereen moet zelf zien hoe hij zichzelf en zijn gezin onderhoud, is mijn filosofie. Onthou wel dat er in dit land goede mogelijkheden zijn tot scholing en dat ik iedereen daar ook van harte bij wil steunen. Als je niet kunt concurreren op prijs moet je dat op andere vlakken doen.quote:Op dinsdag 14 maart 2006 21:19 schreef Floripas het volgende:
[..]
Een brood heeft geen echtegenoot, kinderen, hypotheek en verzekering.
quote:Op dinsdag 14 maart 2006 21:21 schreef Floripas het volgende:
Steijn, als je niets weet van het socialisme, zeg dan ook niet dat je weet wat wel en wat niet socialisme is.
Des te meer reden voor een vrouw die dat wel heeft, om zich niet verplicht uit de arbeidsmarkt te laten prijzen, lijkt me dan.quote:Op dinsdag 14 maart 2006 21:19 schreef Floripas het volgende:
[..]
Een brood heeft geen echtegenoot, kinderen, hypotheek en verzekering.
Maar ik ga ervanuit dat een Pool, als'ie legaal werkt, toch minimaal het minimum loon pakt, omdat dat verplicht is?quote:Op dinsdag 14 maart 2006 21:20 schreef Floripas het volgende:
[..]
Dat is nonsens - de SP is niet voor uitsluiting van Poolse werknemers, zoalg ze hetzelfde verdienen.
Polen -- een eigen ras![]()
Moslims schijnen ook al een ras te zijn. Verbazingwekkend hoe flexibel die term tegenwoordig is.quote:Op dinsdag 14 maart 2006 21:20 schreef Floripas het volgende:
[..]
Dat is nonsens - de SP is niet voor uitsluiting van Poolse werknemers, zoalg ze hetzelfde verdienen.
Polen -- een eigen ras![]()
Waren zou er hier een bende arbeiders binnen moeten mogen komen die minder verdienen dan het wettelijke minimum dat voor Nederlandse arbeiders geldt? Is dat eerlijke concurrentie?quote:Op dinsdag 14 maart 2006 21:22 schreef Steijn het volgende:
[..]
Dus? Daar hecht ik geen waarde aan, iedereen moet zelf zien hoe hij zichzelf en zijn gezin onderhoud, is mijn filosofie. Onthou wel dat er in dit land goede mogelijkheden zijn tot scholing en dat ik iedereen daar ook van harte bij wil steunen. Als je niet kunt concurreren op prijs moet je dat op andere vlakken doen.
Die oneerlijke concurrentie is er alleen maar omdat men vasthoudt aan het wettelijke minimum. Bovendien vraag ik me altijd af waarom een Nederlanders meer recht heeft op welvaart dan een Pool.quote:Op dinsdag 14 maart 2006 21:25 schreef HassieBassie het volgende:
Waren zou er hier een bende arbeiders binnen moeten mogen komen die minder verdienen dan het wettelijke minimum dat voor Nederlandse arbeiders geldt? Is dat eerlijke concurrentie?
Maar is dat bij Polen niet het geval dan? Een Pool is echt niet slimmer of dommer dan een Nederlander. En natuurlijk kun je iedereen wat leren, daar ben ik echt van overtuigd. En daarmee heb je dus een goed wapen in handen om te kunnen concurreren met Polen. Bovendien zullen de Polen als hun welvaart stijgt ook hogere lonen eisen, waardoor die Poolse druk op de Nederlandse arbeiders ook weer gaat dalen.quote:En heb je er wel es bij stilgestaan dat 80% van de mensen gewoonweg DOM is? Succes met onderwijzen zou ik zeggen![]()
Ik denk dat bv. hun eerbeleving dichter bij die van ons ligt, en dat bv. het respect voor de politie ook hetzelfde is (ipv jezelf moreel beroepen op dat je geloof hoger is dan de staat, enz).quote:Op dinsdag 14 maart 2006 21:21 schreef erodome het volgende:
[..]
Geloof me dat die niet van een andere aard zijn, dat polen ook echt anders zijn als nederlanders, dat het misschien wel in europa ligt, maar echt een ander land is...
zie editquote:Op dinsdag 14 maart 2006 21:20 schreef Floripas het volgende:
[..]
Dat is nonsens - de SP is niet voor uitsluiting van Poolse werknemers, zoalg ze hetzelfde verdienen.
Polen -- een eigen ras![]()
Fijn voor je. Heb je ook je stufie teruggestort en een lening genomen?quote:Op dinsdag 14 maart 2006 21:22 schreef Steijn het volgende:
[..]
Dus? Daar hecht ik geen waarde aan, iedereen moet zelf zien hoe hij zichzelf en zijn gezin onderhoud, is mijn filosofie. Onthou wel dat er in dit land goede mogelijkheden zijn tot scholing en dat ik iedereen daar ook van harte bij wil steunen. Als je niet kunt concurreren op prijs moet je dat op andere vlakken doen.
Polycentrisme is het verkgrijgen van een socialistische economie in verschillende soevereine landen, zonder daarbij andere landen actief te hinderen.quote:Op dinsdag 14 maart 2006 21:22 schreef Steijn het volgende:
[..]
Waar blijft je uitleg? Of heb je die soms niet.
Nee, ik ben nog niet klaar met studeren.quote:Op dinsdag 14 maart 2006 21:29 schreef Floripas het volgende:
Fijn voor je. Heb je ook je stufie teruggestort en een lening genomen?
Ja, helaas voor mij.quote:Gelukkig denkt de meerderheid der Nederlanders er anders over.
Of om geen race to the bottom in te zetten.quote:Op dinsdag 14 maart 2006 21:23 schreef Davitamon het volgende:
[..]
Des te meer reden voor een vrouw die dat wel heeft, om zich niet verplicht uit de arbeidsmarkt te laten prijzen, lijkt me dan.
quote:Op dinsdag 14 maart 2006 21:24 schreef ExTec het volgende:
[..]
Maar ik ga ervanuit dat een Pool, als'ie legaal werkt, toch minimaal het minimum loon pakt, omdat dat verplicht is?
Ga die onzin maar elders verkopen.quote:Op dinsdag 14 maart 2006 21:24 schreef Davitamon het volgende:
[..]
Moslims schijnen ook al een ras te zijn. Verbazingwekkend hoe flexibel die term tegenwoordig is.
En ik vraag me af waarom mensen die welvaart hier komen halen terwijl ze zelf een geweldig mooi land hebben.quote:Op dinsdag 14 maart 2006 21:29 schreef Steijn het volgende:
[..]
Die oneerlijke concurrentie is er alleen maar omdat men vasthoudt aan het wettelijke minimum. Bovendien vraag ik me altijd af waarom een Nederlanders meer recht heeft op welvaart dan een Pool.
Dus we gaan de Nederlandse werknemers onderwijzen, zodat we allemaal manager worden? Lijkt me niet, zoveel managers zijn er helemaal niet nodigquote:Maar is dat bij Polen niet het geval dan? Een Pool is echt niet slimmer of dommer dan een Nederlander. En natuurlijk kun je iedereen wat leren, daar ben ik echt van overtuigd. En daarmee heb je dus een goed wapen in handen om te kunnen concurreren met Polen. Bovendien zullen de Polen als hun welvaart stijgt ook hogere lonen eisen, waardoor die Poolse druk op de Nederlandse arbeiders ook weer gaat dalen.
Oke, dan is dat een ander soort socialisme dan ik in gedachte had bij de SP. Overigens begrijp ik volledig dat de SP voor hun leden en kiezers opkomt, dat is het goedrecht van iedere vereniging.quote:Op dinsdag 14 maart 2006 21:31 schreef Floripas het volgende:Polycentrisme is het verkgrijgen van een socialistische economie in verschillende soevereine landen, zonder daarbij andere landen actief te hinderen.
Karl Kautski beschreef het bewandelen van de open, democratische weg.
Dat is de achtergrond van de SP.
Ja, naar wijf, ik zag het wel!quote:Op dinsdag 14 maart 2006 21:33 schreef Ringo het volgende:
edit, laat maar
hoi spuit 11quote:Op dinsdag 14 maart 2006 21:35 schreef CasB het volgende:
Ik vind het ronduit walgelijk dat er mensen blij zijn dat die Polen hier komen werken. Alsof er in Nederland niet genoeg werkloosheid is?
Als je werkloos bent en je ziet hier geen toekomst meer, dan kan je toch gewoon je geluk elders zoeken? Dat is nou juist het mooie van de EU. Het hele continent staat tot jouw beschikking.quote:Op dinsdag 14 maart 2006 21:35 schreef CasB het volgende:
Ik vind het ronduit walgelijk dat er mensen blij zijn dat die Polen hier komen werken. Alsof er in Nederland niet genoeg werkloosheid is?
Zo werkt het natuurlijk ook echt als je al vijftien jaar in de bijstand zat omdat de Oostgroningse strokartonfabrieken op de fels gingen en je geen buitenlandse taal spreekt omdat je school een lachertje was.quote:Op dinsdag 14 maart 2006 21:39 schreef Ringo het volgende:
[..]
Als je werkloos bent en je ziet hier geen toekomst meer, dan kan je toch gewoon je geluk elders zoeken? Dat is nou juist het mooie van de EU. Het hele continent staat tot jouw beschikking.
Je kan naar Ierland, thats it. In de overige landen heb je een werkvergunning nodig. Ook in Polen ja.quote:Op dinsdag 14 maart 2006 21:39 schreef Ringo het volgende:
[..]
Als je werkloos bent en je ziet hier geen toekomst meer, dan kan je toch gewoon je geluk elders zoeken? Dat is nou juist het mooie van de EU. Het hele continent staat tot jouw beschikking.
Ze hebben een mooi land maar geen welvaart daarom komen ze hier naar toe.quote:Op dinsdag 14 maart 2006 21:34 schreef HassieBassie het volgende:En ik vraag me af waarom mensen die welvaart hier komen halen terwijl ze zelf een geweldig mooi land hebben.
Nee opleiden tot manager lijkt me niet slim, daar zijn er zat van. Maar goedopgeleid technische vakmensen zijn zeer schaars, daar kan de bouwvakker met zijn technisch inzicht op inspelen.quote:Dus we gaan de Nederlandse werknemers onderwijzen, zodat we allemaal manager worden? Lijkt me niet, zoveel managers zijn er helemaal niet nodig
Ik heb voor mezelf een duidelijke keus gemaakt. Ik kies voor de mensen die inventief zijn, die hard willen werken en die van een uitdaging houden. Voor die mensen wil ik er zijn, niet voor iedereen. Als ik zie dat een collega van mij bij mijn bijbaan niet een aantal extra uur mag werken omdat in de CAO staat dat een werkweek maximaal uit veertig uur mag bestaan dan vraag ik me af waar me mee bezig zijn en kies ik voor die werknemer die hard wil werken en niet voor de werknemer die het allemaal wel best vind. Dat vind ik persoonlijk een heel rechtvaardige keus.quote:Dus we gaan onze werknemers beter en sneller leren werken, we laten ze wennen aan het met zn 15en wonen in een 3 kamerflatje, aan werkdagen van 14 uur en als dank hiervoor een lager salaris. Nou ok, laat die Polen maar komen, de Nederlandse arbeider is er klaar voor![]()
Ik vond je een naar wijf toen je met polycentrische kautskianen kwam pochen. Later gaf je een uitleg dus toen was het naarste er wel van af.quote:Op dinsdag 14 maart 2006 21:38 schreef Floripas het volgende:
Ben ik nu geen naar wijf meer?
In dat geval kan je ook maar beter in het Eemskanaal springen.quote:Op dinsdag 14 maart 2006 21:40 schreef Floripas het volgende:
Zo werkt het natuurlijk ook echt als je al vijftien jaar in de bijstand zat omdat de Oostgroningse strokartonfabrieken op de fels gingen en je geen buitenlandse taal spreekt omdat je school een lachertje was.
En toch doen ze dat niet en bloc.quote:Op dinsdag 14 maart 2006 21:42 schreef Ringo het volgende:
[..]
In dat geval kan je ook maar beter in het Eemskanaal springen.
quote:Van Hoof moet niet grenzen maar zijn ogen verder openen
14-03-2006 • Staatssecretaris Van Hoof (VVD) wil per 1 mei de grenzen volledig openen voor werklieden uit Polen en 7 andere Oost-Europese landen. Tweede-Kamerlid Jan de Wit vindt dit volkomen onverantwoord: “Van Hoof is blind voor de ontwrichtende gevolgen voor onze arbeidsmarkt. Hij ziet blijkbaar ook de gevolgen niet voor de toekomstige werkgelegenheid van onze kinderen en de concurrentiepositie van zelfstandigen zonder personeel en kleine ondernemers. Hij moet niet de grenzen, maar zijn ogen verder openen.”
Jan de WitVan Hoof moet volgens De Wit vooral ook eens kijken naar de ervaringen in Ierland. Dat land opende in mei 2004 de grenzen. Een van de gevolgen is dat het personeel van de Ierse veerboten is ontslagen en vervangen door onderbetaalde Oost-Europeanen. Ook in andere sectoren is onderbetaling en verdringing aan de orde van de dag. Dat heeft geleid tot zeer massale demonstraties en acties van zowel Ieren als Polen.
De Wit: “Van Hoof en de regering onderschatten schromelijk de gevolgen van het verder openstellen van de grenzen. Landen om ons heen, zoals Duitsland, België, Frankrijk en Oostenrijk hebben al besloten om de grenzen niet verder open te stellen. In Ierland komt een meerderheid van de bevolking en de oppositie in het parlement terug op het volledig openen van de grenzen. Ze willen een systeem van werkvergunningen zoals we dat in ons land kennen.”
“Als Van Hoof doorzet is Nederland voor Polen het dichtstbijzijnde land met open grenzen. In Ierland is inmiddels 5% van de beroepsbevolking afkomstig uit Polen. Als dat in Nederland gebeurt praten we over ruim 300.000 mensen. Je bent niet van deze wereld als je denkt dat het geen ontwrichtende gevolgen heeft.”
Van Hoof is naïef als hij zegt dat er geen problemen ontstaan omdat wij de verplichting kennen om CAO-lonen te betalen. Op een vakbondsbijeenkomst vroegen Poolse arbeiders wat een loonstrookje was. Veel buitenlanders worden door taalproblemen en het ontbreken van kennis over hun rechten uitgebuit. Ze lopen niet naar de rechter als ze worden uitgebuit.
De komende drie jaar moet de Nederlandse overheid een CAO-autoriteit instellen die actief naleving van de CAO controleert voor buitenlanders die een werkvergunning hebben. En ze moeten bij onderbetaling namens de onderbetaalde het achterstallig loon, niet betaalde toeslagen, overwerk en vakantiedagen vorderen. Alleen op die manier wordt uitbuiting onrendabel en kunnen we verdringing en oneerlijke concurrentie voorkomen.
De Wit: “De gevolgen worden nog veel groter als de Bolkestein-richtlijn doorgaat. Buitenlandse bedrijven kunnen dan volgens hun eigen arbeidsvoorwaarden in ons land aan de slag. Nederlandse vakmensen moeten dan concurreren tegen Poolse vaklui die hier Poolse uurtarieven vragen. Dat wordt de doodsteek voor kleine aannemers, loodgieters, dakdekkers, hoveniers, glazenwassers, stukadoors en andere werknemers en zelfstandigen zonder personeel. En waar gaan die tienduizenden jongeren werken die we nu opleiden voor deze beroepen op onze VMBO’s? Welke problemen halen we ons op de hals als we hen perspectief op werk ontnemen?”
De SP vindt dat de grenzen per 1 mei niet verder open kunnen worden. Er moeten maatregelen worden genomen tegen verdringing, uitbuiting en oneerlijke concurrentie. Een van de belangrijkste stappen is het versterken van de overheidscontrole op naleving van CAO's. Daarnaast stelt de SP voor om taaleisen te stellen ten bate van de veiligheid, omdat mensen elkaar op bouwplaatsen en fabrieksvloeren verstaanbaar moeten kunnen waarschuwen. Voor zelfstandigen zonder personeel wil de SP aansprakelijkheidsgaranties en keurmerken van vakbekwaamheid invoeren. Ook zou er een meldpunt moeten komen voor illegale arbeid en voorlichting over rechten voor mensen die een werkvergunning hebben.
Nee. Taaie rakkers die Oost-Groningers.quote:Op dinsdag 14 maart 2006 21:43 schreef Floripas het volgende:
En toch doen ze dat niet en bloc.
En Nederland heeft die welvaart kado gekregen? Geloof het toch niet, daar is keihard voor gewerkt. Net als Polen in hun land zouden kunnen doen, ware het niet dat ze voor de makkelijke weg kiezen en het gewoon ergens anders gaan halen.quote:Op dinsdag 14 maart 2006 21:41 schreef Steijn het volgende:
[..]
Ze hebben een mooi land maar geen welvaart daarom komen ze hier naar toe.
Hoe zou het toch komen dat die vaklui schaars zijn?quote:Nee opleiden tot manager lijkt me niet slim, daar zijn er zat van. Maar goedopgeleid technische vakmensen zijn zeer schaars, daar kan de bouwvakker met zijn technisch inzicht op inspelen.
Het staat jouw collega volledig vrij om een extra bijbaantje te nemen. Dan moet ie waarschijnlijk alleen wel concurreren met een Pool die de helft kost.quote:Ik heb voor mezelf een duidelijke keus gemaakt. Ik kies voor de mensen die inventief zijn, die hard willen werken en die van een uitdaging houden. Voor die mensen wil ik er zijn, niet voor iedereen. Als ik zie dat een collega van mij bij mijn bijbaan niet een aantal extra uur mag werken omdat in de CAO staat dat een werkweek maximaal uit veertig uur mag bestaan dan vraag ik me af waar me mee bezig zijn en kies ik voor die werknemer die hard wil werken en niet voor de werknemer die het allemaal wel best vind. Dat vind ik persoonlijk een heel rechtvaardige keus.
Nog meer in een hoekje? Die lui trekken al jaren bijstand. Die zitten in dat hoekje en willen er niet uit. Concurrentie? Hoe kan je met iemand concurreren als je al jaren geen poot uitvoert?quote:Op dinsdag 14 maart 2006 21:43 schreef k3vil het volgende:
De uitspraak van Jan de Wit gaat erover dat er nog werklozen zijn die door een toestroom van goedkope Poolse arbeidskrachten nog meer in het hoekje worden gedreven.
Die laatste kan je heel makkelijk weghalen door naar de koran te kijken die steld dat zolang de wetten niet direct indruisen tegen islamitische wetten(stom vb je wordt verplicht naakt rond te huppelen) dat iemand die in een ander land gaat wonen zich aan de daar geldende wetten heeft te houden, dat land niet mag verraden, met dat land een overeenkomst heeft en de inwoners van dat land als broeders moet zien.quote:Op dinsdag 14 maart 2006 21:29 schreef ExTec het volgende:
[..]
Ik denk dat bv. hun eerbeleving dichter bij die van ons ligt, en dat bv. het respect voor de politie ook hetzelfde is (ipv jezelf moreel beroepen op dat je geloof hoger is dan de staat, enz).
Oh je bedoeld dingen zoals bv het afschaffen van legale abortus in polen?(ok niet totaal verboden, maar in de praktijk blijkt dat ook foetussen met zware afwijkingen vaak niet verwijderd worden, dat wordt geweigerd)quote:Gelijkheid m/v.
Schatje van me, dat geld dan toch voor de hele groep laagopgeleiden, ook voor polen, als die hier komen, die laag opgeleide groep dan zitten daar ook rotte appels tussen die de katholieke kerk hoger hebben staan dan menselijkheid.quote:En; ik zeg het er dan nog maar bij ten overvloedde: dat geld zeker niet voor al die mensen, maar je kunt natuurlijk inschatten dat er wat meer zullen zitten in de catagorie laagopgeleidden.
En dit zijn ook geen dingen die ik verzin, als je met mkb ondernemers praat hoor je dat ook.
60 procent van alle drop-outs in Nederland is autochtoon, blank, onbesneden en kaaskop.quote:Op dinsdag 14 maart 2006 20:39 schreef ExTec het volgende:
de 'laag opgeleidde nederlander'. Al denk ik dat die term anno nu een puur theoretisch iets is, en het we het gerust kunnen hebben over de 'laag opgeleidde allochtoon'.
quote:Op woensdag 15 maart 2006 00:06 schreef Cruzaclu het volgende:
Zelfde geval met Unilever in Tilburg. Onder meer de vakbonden en de SP riepen de arbeiders op om te staken voor een hoger loon. Toen de arbeiders dat hogere loon kregen was het niet meer rendabel voor Unilever omdat zij in die fabriek verlies draaide. Gevolg: fabriek opgeheven en verplaatst naar Roemenië met honderden werklozen die zich daarna weer aansloten bij de SP en de vakbonden om Unilever uit te maken voor 'smerige kapitalisten, graaiers, tuig etc etc'
Kortom, het nivellerende eenheidsworstideaal.quote:Op woensdag 15 maart 2006 00:10 schreef Ringo het volgende:
Het is inderdaad waar dat de SP streeft naar een betonsamenleving waarin iedereen uit dezelfde grauwe pot leeft.
En het bewijs daarvoor is....oh wacht, sorry, stom van mij, onderbouwing is links natuurlijk.quote:Op woensdag 15 maart 2006 00:10 schreef Ringo het volgende:
Het is inderdaad waar dat de SP streeft naar een betonsamenleving waarin iedereen uit dezelfde grauwe pot leeft.
Ga eens naar Berlijn of Pyong-Yang.quote:Op woensdag 15 maart 2006 01:00 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
En het bewijs daarvoor is....oh wacht, sorry, stom van mij, onderbouwing is links natuurlijk.
Ehh..in Berlijn zetelt tegenwoordig een CDU/SPD regering volgens mij? SPD staat dacht ik voor Sozialdemokratische Partei Deutschland.quote:
Nee ik geef voorbeelden van betonsamenlevingen. In beide steden zijn zeer grauwe betonnen wijken, vandaar.quote:Op woensdag 15 maart 2006 01:10 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Ehh..in Berlijn zetelt tegenwoordig een CDU/SPD regering volgens mij? SPD staat dacht ik voor Sozialdemokratische Partei Deutschland.
Noord Korea is zat mis mee, om te beginnen is een dictatuur geen socialisme.
Wat bewijst dat trouwens over de SP of wat is dat voor onderbouwing en waarvan is het een onderbouwing?
Ons land, man we leven op een planeet waar 6 miljard mensen wonen. Waarom denk je alleen aan de mensen in deze rivierendelta? Ik gun het iedereen zich zo goed te kunnen ontplooien als wij hier in Nederland dat kunnen.quote:Op woensdag 15 maart 2006 01:18 schreef zhe-devilll het volgende:
Polen die werken voor minder ontnemen anderen in ons land werkgelegenheid!
Zo krijgen we nog meer werkelozen!
Bijna net zo simpel als een parabrella op de maat van Nederland tegen al die regen!quote:Op woensdag 15 maart 2006 01:18 schreef zhe-devilll het volgende:
Polen die werken voor minder ontnemen anderen in ons land werkgelegenheid!
Zo krijgen we nog meer werkelozen!
Sp heeft dus gelijk!
Wil jij die werkt meebetalen aan nog meer werkelozen in ons land?
Nee?
dan moet je polen ook niet toestaan hier te werken!
simpel!
Daar hebben de socialisten wel meer een handje van he? Eerst allerlei a-sociale maatregelen instellen (bijvoorbeeld minimumloon zo hoog maken dat iedereen die niet opgeleid genoeg is nooit aan werk komt en zijn leven lang werkloos thuiszit met een uitkering) en vervolgens nog a-socialere maatregelen (weet je wat, we zorgen dat Polen hier lekker niet mogen werken) verzinnen om de thans al a-sociale maatregelen te verbloemen.quote:Op woensdag 15 maart 2006 01:18 schreef zhe-devilll het volgende:
Polen die werken voor minder ontnemen anderen in ons land werkgelegenheid!
Zo krijgen we nog meer werkelozen!
Sp heeft dus gelijk!
Wil jij die werkt meebetalen aan nog meer werkelozen in ons land?
Nee?
dan moet je polen ook niet toestaan hier te werken!
simpel!
Als je de overeenkomsten tussen socialisme en communisme niet ziet, niet begrijpt of ontkent waarom probeer je dan te discussiëren. Het is beiden hetzelfde...quote:Op woensdag 15 maart 2006 01:10 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Ehh..in Berlijn zetelt tegenwoordig een CDU/SPD regering volgens mij? SPD staat dacht ik voor Sozialdemokratische Partei Deutschland.
Noord Korea is zat mis mee, om te beginnen is een dictatuur geen socialisme.
Wat bewijst dat trouwens over de SP of wat is dat voor onderbouwing en waarvan is het een onderbouwing?
Schopje -> TRUquote:Op woensdag 15 maart 2006 00:10 schreef Ringo het volgende:
Het is inderdaad waar dat de SP streeft naar een betonsamenleving waarin iedereen uit dezelfde grauwe pot leeft.
Polycentrisch kautskianisme vs panmondiaal revolutionair-éénpartijenstelsel.quote:
Ja, exact hetzelfde.quote:Op woensdag 15 maart 2006 01:43 schreef Cruzaclu het volgende:
[..]
Als je de overeenkomsten tussen socialisme en communisme niet ziet, niet begrijpt of ontkent waarom probeer je dan te discussiëren. Het is beiden hetzelfde...
Is het ook niet een beetje simplistish om te denken dat er dan geen werkgelegenheid voor nederlanders verloren gaat.quote:Op woensdag 15 maart 2006 01:34 schreef Cruzaclu het volgende:
[..]
Daar hebben de socialisten wel meer een handje van he? Eerst allerlei a-sociale maatregelen instellen (bijvoorbeeld minimumloon zo hoog maken dat iedereen die niet opgeleid genoeg is nooit aan werk komt en zijn leven lang werkloos thuiszit met een uitkering) en vervolgens nog a-socialere maatregelen (weet je wat, we zorgen dat Polen hier lekker niet mogen werken) verzinnen om de thans al a-sociale maatregelen te verbloemen.
Ook nogal simplistisch om te stellen dat als je Polen niet toelaat en dus niet het werk laat opknappen dat ineens al dat luie, profiterende steuntrekkers vanuit hun luie stoel opsringen om massaal in het Westland bloembollen te gaan pellen.. Nee die trajecttijgers (zoals ze genoemd worden in jargon) blijven rustig in hun uitkering zitten en het werk blijft liggen.
Maar ach mensen generaties lang in uitkeringen laten belanden noemen socialisten sociaal.. dus wat verwacht je van dat marxistisch gepeupel..![]()
Uit idealistisch oogpunt ben ik het met je eens. Echter, als we iedereen uit arme landen zonder meer hier naar toe zouden laten komen zou dit een dusdanig grote stroom van emigranten met zich meebrengen, en een dusdanig grote druk op onze Economie uitoefenen, dat er van de welvaart die we nu hebben niet veel meer overblijft.quote:Op woensdag 15 maart 2006 01:20 schreef Steijn het volgende:
[..]
Ons land, man we leven op een planeet waar 6 miljard mensen wonen. Waarom denk je alleen aan de mensen in deze rivierendelta? Ik gun het iedereen zich zo goed te kunnen ontplooien als wij hier in Nederland dat kunnen.
Je hebt gelijk, behalve dat er dan asielzoekers zouden komen. Asielzoekers vragen verblijf (asiel) omdat ze vervolgd (zeggen te) worden. Mensen die hier zouden komen om deel uit te maken van onze economie zijn gewoon buitenlanders. Probeer het onderscheid te maken, het is nogal essentieel.quote:Op woensdag 15 maart 2006 08:39 schreef Seneca het volgende:
[..]
Uit idealistisch oogpunt ben ik het met je eens. Echter, als we iedereen uit arme landen zonder meer hier naar toe zouden laten komen zou dit een dusdanig grote stroom van asielzoekers met zich meebrengen, en een dusdanig grote druk op onze Economie uitoefenen, dat er van de welvaart die we nu hebben niet veel meer overblijft.
En Wilders, CDA, PvdA, etc...quote:
Staande op de scheermeesscherpe rotsen van het autistisch exttremisme lijkt de hele vallei grauw-grijs.quote:
De korte termijn politiek van de SP is echt niet goed voor de Nederlandse arbeider, die hebben uiteindelijk veel meer baat bij een EU waar alle landen een hoog welvaartsniveau hebben. En we hebben nu eenmaal vrij verkeer van mensen, goederen en diensten in de EU.quote:Op dinsdag 14 maart 2006 20:32 schreef Lord_Vetinari het volgende:
De SP is een Nederlandse partij. Is het dan zo raar op te komen voor belangen van Nederlandse arbeiders? 7 maart doet wel erg pijn, he, als we dit soort onzin erbij gaan halen. Alles om het maar in een kwaad daglicht te stellen, never mind of het op waarheid berust. It's 1933 all over again.
De juistheid van deze analyse lijkt me nu vrij precies de inzet van politiek verschillende visiesquote:Op woensdag 15 maart 2006 09:27 schreef more het volgende:
[..]
De korte termijn politiek van de SP is echt niet goed voor de Nederlandse arbeider, die hebben uiteindelijk veel meer baat bij een EU waar alle landen een hoog welvaartsniveau hebben. En we hebben nu eenmaal vrij verkeer van mensen, goederen en diensten in de EU.
quote:Op woensdag 15 maart 2006 09:31 schreef sigme het volgende:
[..]
De juistheid van deze analyse lijkt me nu vrij precies de inzet van politiek verschillende visies.
Ik vind dat de SP gelijk heeft, tuurlijk gaat het eigen volk eerstquote:Op dinsdag 14 maart 2006 20:02 schreef Davitamon het volgende:
[..]
Ze zijn natuurlijk wel erg 'sociaal' en 'solidair' bij de SP, maar het moet wel leuk blijven. Want nu komen dus die Polen, "diese schmutzigste aller Rassen" (Engels). En die Polen, die willen hier werken. Ze willen welvaart. Niet zoveel als wij Nederlanders, ze nemen ook genoegen met minder - zeg de helft. En ze willen er zelfs voor werken. Dit is onaanvaardbaar, vindt de SP.
Het ziet er niet zo best uit voor het ideaal van de nivellerende eenheidsworst, de verzorgingsstaat:
(1) Wanneer Nederland de Poolse arbeider weert, zullen veel bedrijven (en dus werkgelegenheid!) uiteindelijk naar Polen, of de vele andere minder dure landen, vertrekken. Veel bedrijven die zich dit niet kunnen permitteren, zullen de concurrentiestrijd op lange termijn verliezen en dus over de kop gaan. Doei doei werkgelegenheid (de realiteit van globalisering, SP?). Dit kun je leuk vinden of niet, maar het feit van de globalisering ligt er en gaat voorlopig niet weg. (2) Wanneer Nederland de Poolse arbeider niet weert, zal deze (vooral) de laagopgeleide Nederlandse arbeider van de arbeidsmarkt verdringen ("They took our jobs!"). De Polen brengen geen (belasting)geld in het Nederlandse laatje, maar brengen wel indirecte kosten met zich mee, namelijk die van het groeiende aantal zogenaamde 'verdrongen' werkloze Nederlanders. Ook optie 2 vormt dus een aardig probleem voor de sociale voorzieningen op lange termijn.
Maar de keuze van de SP is duidelijk, hun 'solidariteit' houdt schijnbaar op bij de grens. Optie 1 wordt het dus. Het is daarnaast jammer dat de Pool werklustig is, en niet afhankelijk van Nederlandse sociale voorzieningen. Kortom niet zielig en afhankelijk; geen verongelijkt SP stemvee met pruillipje onderdrukte arbeider. Maar ongetwijfeld heeft het ontzeggen van werkgelegenheid aan Polen en andere Oost-Europeanen iets met 'solidariteit' te maken. De kronkelredenering hiervoor, om het ideologisch geweten enigszins te sussen, lees ik hieronder wel. Gebruik de woorden 'kapitalisten', 'uitbuiting' en 'het meisje met de zwavelstokjes'.
Wha ha ha, Lubbers 2 en 3 waren met de PvdA. Maar dat is ook zo'n ultra rechtse partij, die mag je niet zomaar bij de Linkse Kameraden rekenen natuurlijk. Daar komt nog eens bij dat Lubbers 1 en 2 ook nodig orde op zaken moest stellen. Wat heel aardig is gelukt. Dat uitzuigend Nederland ook toen al geen ruk deed voor hun geld, laat je lekker buiten beschouwing.quote:Op dinsdag 14 maart 2006 20:43 schreef Lord_Vetinari het volgende:
Waarom? Het is toch uitermate duidelijk? Kijk POL van de afgelopen week er maar op na. Uit alle hoeken en gatenm worden de meest achterlijke topics geopend over hoe slecht links wel niet is en hoe gevaarlijk... En dan meestal door broekies, die Paars 1 nauwelijks bewust hebben meegemaakt, laats staan Den Uyl of Van Agt 1. En die dusw niet meegekregen hebben wat een vreselijke puinhoop er begin jaren 80 is gemaakt onder de overwegend rechtse kabinetten van onze billenknijper Ruud L.
hey ringo, waarom ga JIJ niet gewoon lekker je geluk ergens anders zoeken!? Je zegt het echt alsof het de makkelijkste beslissing ever is om maar ff je biezen te pakken en te emigreren. En aangezien je de EU zoiets moois vindt, wat let je?!quote:Op dinsdag 14 maart 2006 21:39 schreef Ringo het volgende:
[..]
Als je werkloos bent en je ziet hier geen toekomst meer, dan kan je toch gewoon je geluk elders zoeken? Dat is nou juist het mooie van de EU. Het hele continent staat tot jouw beschikking.
Voor iemand die zich in vocabulair opzicht zo kan presenteren, heb je een aardig 'inhoudelijk mager' betoogje geschreven. Je betrekt een term globalisering, dat je gebruikt als argument voor je betoog. Je gebruikt een theoretisch kader van economische kennis om vervolgens de realiteit te benadrukken. Ik zie helaas de geldstroom naar Polen niet in je betoog en ook de druk op de arbeidsmarkt kan ik niet terugvinden.quote:Op dinsdag 14 maart 2006 20:02 schreef Davitamon het volgende:
[..]
Ze zijn natuurlijk wel erg 'sociaal' en 'solidair' bij de SP, maar het moet wel leuk blijven. Want nu komen dus die Polen, "diese schmutzigste aller Rassen" (Engels). En die Polen, die willen hier werken. Ze willen welvaart. Niet zoveel als wij Nederlanders, ze nemen ook genoegen met minder - zeg de helft. En ze willen er zelfs voor werken. Dit is onaanvaardbaar, vindt de SP.
Het ziet er niet zo best uit voor het ideaal van de nivellerende eenheidsworst, de verzorgingsstaat:
(1) Wanneer Nederland de Poolse arbeider weert, zullen veel bedrijven (en dus werkgelegenheid!) uiteindelijk naar Polen, of de vele andere minder dure landen, vertrekken. Veel bedrijven die zich dit niet kunnen permitteren, zullen de concurrentiestrijd op lange termijn verliezen en dus over de kop gaan. Doei doei werkgelegenheid (de realiteit van globalisering, SP?). Dit kun je leuk vinden of niet, maar het feit van de globalisering ligt er en gaat voorlopig niet weg. (2) Wanneer Nederland de Poolse arbeider niet weert, zal deze (vooral) de laagopgeleide Nederlandse arbeider van de arbeidsmarkt verdringen ("They took our jobs!"). De Polen brengen geen (belasting)geld in het Nederlandse laatje, maar brengen wel indirecte kosten met zich mee, namelijk die van het groeiende aantal zogenaamde 'verdrongen' werkloze Nederlanders. Ook optie 2 vormt dus een aardig probleem voor de sociale voorzieningen op lange termijn.
Maar de keuze van de SP is duidelijk, hun 'solidariteit' houdt schijnbaar op bij de grens. Optie 1 wordt het dus. Het is daarnaast jammer dat de Pool werklustig is, en niet afhankelijk van Nederlandse sociale voorzieningen. Kortom niet zielig en afhankelijk; geen verongelijkt SP stemvee met pruillipje onderdrukte arbeider. Maar ongetwijfeld heeft het ontzeggen van werkgelegenheid aan Polen en andere Oost-Europeanen iets met 'solidariteit' te maken. De kronkelredenering hiervoor, om het ideologisch geweten enigszins te sussen, lees ik hieronder wel. Gebruik de woorden 'kapitalisten', 'uitbuiting' en 'het meisje met de zwavelstokjes'.
Ik noem het verdringen van de Nederlandse arbeider, dus dan zal je toch iets beter moeten lezen wat berteft die druk op de arbeidsmarkt. En dat Polen geen belastinggeld in het Nederlandse laatje brengen, impliceert een geldstroom naar Polen, lijkt me. Allebei factoren onder optie 2 die de verzorgingsstaat niet ten goede komen.quote:Op woensdag 15 maart 2006 10:23 schreef Integrity het volgende:
[..]
Ik zie helaas de geldstroom naar Polen niet in je betoog en ook de druk op de arbeidsmarkt kan ik niet terugvinden.
Zeg. Ik wil een punt neerzetten, geen wetenschappelijk verhandeling schrijven. Het stuk is nu al aan de lange kant, gezien de concentratieboog van de gemiddelde Fok!er. En hoe meer tekst, hoe meer triviale zaken eruit gelicht worden. Overigens spreken de factoren van globalisering die jij noemt ook niet bepaald in het voordeel van de Nederlandse welvaartsstaat.quote:In je mooie betoog, waarin je ervan uit gaat dat de enige motivatie om te globaliseren arbeidskosten zijn, laat je dit argument het zwaarst wegen. Wat is het gevolg volgens jou? Als Polen hier niet komen, vertrekken bedrijven sneller naar het buitenland. Ik begrijp niet waarom je redenen als "goedkopere belastingen", "goedkopere grondstoffen en halffabrikaten", "goedkopere bouwkosten/huurkosten", "goedkopere energiekosten", etc. etc. niet meeneemt in jouw globaliseringsmotivaties. Wanneer je ervan uit gaat dat een bedrijf louter en alleen globaliseert vanwege de arbeidskosten, heb je het niet helemaal begrepen. Hoe mooi jij jezelf ook verwoord.
De SP haalt als voorbeeld Ierland aan. Als ik iets begrepen heb van economie in de praktijk, is dat voorbeelden die in andere landen gebeurd zijn heel concreet en duidelijk zijn. Op een mooier presenteerblaadje kun je het niet krijgen. Wil dat zeggen dat dit een zaligmakend argument is? Nee, de Nederlandse economie bestaat immers uit andere factoren dan de Ierse (wat wellicht interessant is om verder uit te zoeken). Wat mij opvalt, is dat jij dit argument laat liggen.
Ik denk dat het verstandig is om de mening van SP omtrent dit onderwerp niet uit de wind te slaan. Ik maak me persoonlijk zorgen om deze ontwikkeling. Niet alleen omdat de arbeidsplaatsen in Nederland krapper zullen worden vanwege de aantrekkelijkheid van een Poolse werknemer, maar ook de lastendruk die op onze economie komt te liggen door een hogere uitkering en de geldstroom die naar Polen verdwijnt.
Als dit jouw reactie is, dan is hiermee je openingspost van de tafel geveegd. Ik stel voor dat je een aanvulling zoekt om je mening te onderbouwen. Vooralsnog lijkt het erop dat jij je persoonlijke gevoelens jegens de SP een grotere rol laat spelen, zonder daarbij een objectieve onderbouwing te scharen om jouw standpunt krachtiger te maken.quote:Op woensdag 15 maart 2006 14:29 schreef Davitamon het volgende:
[..]
Ik noem het verdringen van de Nederlandse arbeider, dus dan zal je toch iets beter moeten lezen wat berteft die druk op de arbeidsmarkt. En dat Polen geen belastinggeld in het Nederlandse laatje brengen, impliceert een geldstroom naar Polen, lijkt me. Allebei factoren onder optie 2 die de verzorgingsstaat niet ten goede komen.
[..]
Zeg. Ik wil een punt neerzetten, geen wetenschappelijk verhandeling schrijven. Het stuk is nu al aan de lange kant, gezien de concentratieboog van de gemiddelde Fok!er. En hoe meer tekst, hoe meer triviale zaken eruit gelicht worden. Overigens spreken de factoren van globalisering die jij noemt ook niet bepaald in het voordeel van de Nederlandse welvaartsstaat.
Overigens doet Ierland het niet zo slecht als de SP wil doen geloven. Vanuit de politieke optiek van de SP wellicht wel, maar vanuit economisch opzich niet. Maargoed, dat mengt ook niet. Water en olie.
Dit is u vonnis, edelachtbare?quote:Op woensdag 15 maart 2006 14:33 schreef Integrity het volgende:
[..]
Als dit jouw reactie is, dan is hiermee je openingspost van de tafel geveegd.
Je kunt nou wel gaan eisen dat ik 'aanvullingen' maak om in jouw mening te voorzien, maar het lijkt me constructiever als je gewoon zelf je mening geeft. Opsommen wat er allemaal niet in de OP staat valt daar niet onder, behalve indien je zaken aandraagt die de OP weerleggen(!?). Dit topic gaat over de globale arbeidsmarkt, moet ik nòg verder uitleggen wat dat met globalisering te maken heeft??quote:Ik stel voor dat je een aanvulling zoekt om je mening te onderbouwen. Vooralsnog lijkt het erop dat jij je persoonlijke gevoelens jegens de SP een grotere rol laat spelen, zonder daarbij een objectieve onderbouwing te scharen om jouw standpunt krachtiger te maken.
De globalisering valt niet uit in het voordeel van Nederland. Dat is "besides the point", omdat jouw punt de arbeidskosten waren. Daarom lijkt het me beter om globalisering binnen de context te houden van je betoog.
Overigens wel typisch dat je goed weet te vertellen dat SP het voorbeeld van Ierland heeft aangehaald, maar je dit in je openingspost heb weggelaten. Zou je dit eens willen toelichten?quote:Op woensdag 15 maart 2006 14:57 schreef Davitamon het volgende:
[..]
Dit is u vonnis, edelachtbare?![]()
[..]
Je kunt nou wel gaan eisen dat ik 'aanvullingen' maak om in jouw mening te voorzien, maar het lijkt me constructiever als je gewoon zelf je mening geeft. Opsommen wat er allemaal niet in de OP staat valt daar niet onder. Dit topic gaat over de globale arbeidsmarkt, moet ik nòg verder uitleggen wat dat met globalisering te maken heeft??
Uhm, jij begon over Ierland. Ik weet wel dat Ierland de afgelopen decennia een gigantische groei heeft doorgemaakt, ingezet door bijvoorbeeld het verlagen van de vennootschapsbelastingen en liberalisering van de economie in het algemeen.quote:Op woensdag 15 maart 2006 15:01 schreef Integrity het volgende:
[..]
Overigens wel typisch dat je goed weet te vertellen dat SP het voorbeeld van Ierland heeft aangehaald, maar je dit in je openingspost heb weggelaten. Zou je dit eens willen toelichten?
En ik heb nergens gesteld een uitputtende beschrijving van globalisering te geven. Zoals ik al zei - ik blijf mezelf hierna niet steeds herhalen overigens - is dit geen wetenschappelijke verhandeling of encyclopedie.quote:Terugkomend op deze post. Mijn illustratie van de globalisering geeft aan dat je de term te beperkt gebruikt. Dit past exact binnen de context, wanneer jij slechts 1 aspect van de bedrijvenverschuiving omtrent globalisering belicht. Het lijkt me dan op z'n plaats om mensen erop te wijzen dat de bedrijvenverschuiving om meer dan 1 reden is, dan de reden die jij hebt aangegeven in de openingspost. Proberen de woorden te verdraaien heeft dan ook weinig zin, omdat je te weinig informatie gebruikt om de situatie helder uit te leggen.
Ik mag niet de nadruk op mijn eigen mening leggen, edelachtbare? Ik moet een 'objectieve mening' geven? Je bent wat dit betreft opvallend veeleisend voor iemand die strooit met waardeoordelen over niveau. Maar die zijn weer wel 'objectief', zeker?quote:Posten oke, maar op jouw niveau verwacht ik meer objectiviteit. Met kennis komt verantwoordelijkheid en wanneer al 1 persoon jouw post als waarheid gaat zien, dan is dit er al 1 teveel. Je zou mensen op een integere wijze moeten benaderen en niet alleen door de nadruk op je eigen mening te zetten. In de middelleeuwen was dit het geval, we kunnen dat nu niet gebruiken.
Mijn punt heb ik gegeven en heb je duidelijk bevestigd. Dank je wel voor je moeite.quote:Op woensdag 15 maart 2006 15:33 schreef Davitamon het volgende:
[..]
Uhm, jij begon over Ierland. Ik weet wel dat Ierland de afgelopen decennia een gigantische groei heeft doorgemaakt, ingezet door bijvoorbeeld het verlagen van de vennootschapsbelastingen en liberalisering van de economie in het algemeen.
[..]
En ik heb nergens gesteld een uitputtende beschrijving van globalisering te geven. Zoals ik al zei - ik blijf mezelf hierna niet steeds herhalen overigens - is dit geen wetenschappelijke verhandeling of encyclopedie.
[..]
Ik mag niet de nadruk op mijn eigen mening leggen, edelachtbare? Ik moet een 'objectieve mening' geven? Je bent wat dit betreft opvallend veeleisend voor iemand die strooit met waardeoordelen over niveau. Maar die zijn weer wel 'objectief', zeker?
De topictitel geeft overigens aan waar het (mij) om gaat. Is wel vaker zo bij topics. Wat is je punt?
Guttegut. Je waant jezelf wel een groot intellect, hè?quote:Op woensdag 15 maart 2006 15:53 schreef Integrity het volgende:
[..]
Mijn punt heb ik gegeven en heb je duidelijk bevestigd. Dank je wel voor je moeite.
Dus 40 procent van alle drop-outs is allochtoon? Ik mag toch hopen van niet want de verhouding Autochtoon / allochtoon is zeker nog geen 60 / 40.quote:Op dinsdag 14 maart 2006 23:59 schreef SjonLok het volgende:
[..]
60 procent van alle drop-outs in Nederland is autochtoon, blank, onbesneden en kaaskop.
Als je zo denkt dan moesten we maar die arme afrikaantjes hier allemaal heen halen, want die hebben het nog slechter dan de polen, kan nog wel meer plekken bedenken waar mensen het echt bar slecht hebben, die mogen er ook niet in hoor....quote:Op woensdag 15 maart 2006 01:20 schreef Steijn het volgende:
[..]
Ons land, man we leven op een planeet waar 6 miljard mensen wonen. Waarom denk je alleen aan de mensen in deze rivierendelta? Ik gun het iedereen zich zo goed te kunnen ontplooien als wij hier in Nederland dat kunnen.
Ah, en mensen uit het buitenland halen om hier te komen werken, omdat een Nederlander van hetzelfde loon niet kan rondkomen is sociaal, maar mensen hier laten komen omdat hun leven bedreigd wordt, dat kan dan weer niet?quote:Op woensdag 15 maart 2006 08:48 schreef sigme het volgende:
[..]
Je hebt gelijk, behalve dat er dan asielzoekers zouden komen. Asielzoekers vragen verblijf (asiel) omdat ze vervolgd (zeggen te) worden. Mensen die hier zouden komen om deel uit te maken van onze economie zijn gewoon buitenlanders. Probeer het onderscheid te maken, het is nogal essentieel.
Ik heb je economisch inhoudelijke punten weerlegt. Daarmee is de kous af. Dat je dat niet wilt erkennen is jouw eigen probleem. De rest van het verhaal mag je van mij invullen naar eigen wens. Heel veel woorden wil ik er eigenlijk niet aan vuil maken. Je kent je theorie, maar gebruikt het als lucht. Kan ik niets mee. De manier waarop je met de inhoudelijke materie bezig houdt en hoe je het gesprek een "persoonlijke" wending geeft, zegt voldoende over jouw inhoudelijke argumenten. Die heb je niet en daarom voer je zoiets aan. Lekker simpel.quote:Op woensdag 15 maart 2006 16:11 schreef Davitamon het volgende:
[..]
Guttegut. Je waant jezelf wel een groot intellect, hè?
Alleen beetje jammer dat je niet eens komt tot een enkele weerlegging van de OP. Of ben je nu daadwerkelijk van mening dat je, door de discussie te laten verzanden in allerlei triviale eisen, je hier een argument neer zet? Wat een treurig niveau. En nee, dit is geen 'objectieve mening'![]()
Geweldige, en zeer inhoudelijke, vorm van 'argumentatie': Schrijf hieronder een betoog over de ontstaangeschiedenis van de verzorgingsstaat en betrek hierbij de Industriële Revolutie en de globalisering. Oh, Wat? Dat doe je niet?! Nou dan heb je mijn punt duidelijk bevestigd!
Bedankt voor je bijdrage. Het was zeer verhelderend![]()
Geen dank.
Wat heb je weerlegt?? Zeggen dat je iets weerlegt, is wat anders dan daadwerkelijk iets weerleggen. Je stelt slechts enkele vervolgvragen voortkomend uit het slecht lezen van de OP, en vervolgens maakt je nog een triviale opmerking over de definitie van globalisering. Kortom; uit welk stukje tekst van jou blijkt dat de SP wel 'sociaal' en 'solidair' is tegenover de Poolse arbeiders?? Of uit welk stukje tekst van jou blijkt dat de globalisering van de arbeidsmarkt geen negatieve invloed heeft op Nederlandse verzorgingsstaat??quote:Op woensdag 15 maart 2006 18:10 schreef Integrity het volgende:
[..]
Ik heb je economisch inhoudelijke punten weerlegt.
Kom ik later op terug, ik ga nu eten en trainen.quote:Op woensdag 15 maart 2006 18:18 schreef Davitamon het volgende:
[..]
Wat heb je weerlegt?? Zeggen dat je iets weerlegt, is wat anders dan daadwerkelijk iets weerleggen. Je stelt slechts enkele vervolgvragen voortkomend uit het slecht lezen van de OP, en vervolgens maakt je nog een triviale opmerking over de definitie van globalisering. Kortom; uit welk stukje tekst van jou blijkt dat de SP wel 'sociaal' en 'solidair' is tegenover de Poolse arbeiders?? Of uit welk stukje tekst van jou blijkt dat de globalisering van de arbeidsmarkt geen negatieve invloed heeft op Nederlandse verzorgingsstaat??
Ik ben benieuwd.
Dat omdat ik de oude man die hier op de hoek woont ook zijn leven gun, die nu belachelijk karig is omdat hij niet meer wat bij kan werken met zijn stokoude lijf omdat de polen daar zitten voor veel minder geld, wat hij ook wel ok zou vinden, maar niet mag!quote:Op woensdag 15 maart 2006 17:08 schreef Davitamon het volgende:
Je gunt ze iets dat er niet is, namelijk werk voor een gelijk loon. Wat aardig van je, erodome.
quote:De kern van het socialisme
Als Socialistische Partij laten we ons in ons denken en doen steeds leiden door drie centrale begrippen: menselijke waardigheid, de gelijkwaardigheid van mensen en de solidariteit tussen mensen. Het zijn de waarden die in de geschiedenis van vele eeuwen uitgekristalliseerd zijn als wezenlijk en onmisbaar voor menselijke beschaving en vooruitgang. Ook in de toekomst zullen deze waarden onmisbaar en fundamenteel zijn voor iedere samenleving die zich beschaafd wil (blijven) noemen en verder wil ontwikkelen. Door middel van een rationele en concrete analyse van het kapitalisme en de effecten ervan op mens en maatschappij zijn wij in staat onze strijd voor een betere wereld effectief te maken. Onze morele verontwaardiging over alle gemiste kansen voor zo'n betere wereld levert ons de betrokkenheid, de energie en de strijdwil. Onze rationele analyse geeft ons het inzicht, de richting van onze alternatieven, de strategie en de tactiek in de strijd. De menselijke waardigheid, de gelijkwaardigheid en de solidariteit vormen samen met onze rationele analyse van de wereld de kern van het socialisme. Zij samen vormen de meetlat waarmee wij ontwikkelingen en alternatieven beoordelen. Wat positief uitvalt langs deze meetlat, zullen we bevorderen, wat negatief uitvalt zullen we proberen te voorkomen of te bestrijden. Daarmee is ons algemeen uitgangspunt hanteerbaar in de dagelijkse politieke praktijk en bestaat er controleerbare samenhang tussen onze algemene visie en onze specifieke opvattingen en voorstellen.
Menselijke waardigheid
Tot de menselijke waardigheid rekenen we het respect van de ene mens voor de andere mens, het recht om in vrijheid mee te beslissen over de inrichting van de samenleving, bestaanszekerheid voor iedereen, en een eerlijke kans voor ieder mens om in vrijheid te midden van anderen en met respect voor alles wat leeft zijn persoonlijke geluk na te streven. Daarbij is ieder mens uiteindelijk zelf verantwoordelijk voor zijn eigen denken en doen.
Gelijkwaardigheid
Een beschaafde samenleving vereist de fundamentele erkenning dat alle mensen gelijkwaardig zijn. De een is nooit méér dan de ander. Willen we iedereen op deze manier bejegenen dan vereist dat de aanwezigheid van brede tolerantie in de hele samenleving en de afwezigheid van elke vorm van discriminatie en achterstelling.
Solidariteit
Als we stellen dat iedereen gelijkwaardig is, zeggen we tevens dat de mensen niet gelijk zijn. De mogelijkheden van de een zijn immers altijd anders dan die van een ander. Daarom moeten we voortdurend de solidariteit tussen mensen organiseren, zodat we waar nodig elkaar helpen en voor elkaar zorgen en ieder mens daadwerkelijk een eerlijke kans geven bij het streven naar een gelukkig leven.
De hoofdtaken van de Socialistische Partij
We kiezen principieel voor menselijke waardigheid, de gelijkwaardigheid van mensen en de solidariteit tussen mensen. Daarom verzetten we ons tegen een maatschappij die wereldwijd gedomineerd wordt door een mentaliteit van 'ieder voor zich' waarin het recht van de sterkste het wint van het principe van gelijke kansen voor iedereen. We zetten ons in om de klemmende overheersing van de factor 'kapitaal' in de samenleving te doorbreken. We weigeren de inrichting van de samenleving over te laten aan het vrije spel der maatschappelijke krachten. We accepteren niet dat de economische wetten van het kapitalisme de marges bepalen waarbinnen de politiek mag opereren. Daarom zullen we strijd voeren om de huidige neoliberale trend te doorbreken. Dat betekent zowel inzet binnen, als activiteiten buiten het parlement om de vertegenwoordiging van, en het contact met de mensen te bevorderen.
Dat is ook waarheid van die polen, makkelijk heeft een arm gezin het daar niet met 170 fokking euro per maand.quote:Op woensdag 15 maart 2006 20:25 schreef Davitamon het volgende:
Tja erodome, ik heb nooit gezegd dat het een eenvoudige kwestie is. Als het een keuze was tussen goed en kwaad was, dan was deze natuurlijk snel gemaakt.
Zo kan ik ook wel een sentimenteel verhaal ophangen over een Poolse jongen die elke mogelijkheid aangrijpt om te werken voor een (in onze ogen) karig loon om voor de verzorging van een opa, oma, gehandicapt zusje, etc. te zorgen, en dat deze mogelijkheid hem wordt ontzegd door partijen die de zogenaamde 'solidariteit' hoog in het vaandel hebben.
Polen werken harder en tegen een lager loon. Hierdoor zullen de productiekosten afnemen en producten goedkoper of concurrerender worden. Dit is weer goed voor de koopkracht van de bevolking.quote:Op woensdag 15 maart 2006 20:49 schreef erodome het volgende:
Vertel me eens, wat schiet je daarmee op, nederland als geheel gaat alleen nog maar verder in zijn achteruit zo, geld stroomt weg, meer mensen zonder werk, gaat een ramp worden, waardoor over een tijdje de hele zooi in elkaar klapt, die polen ook niet meer kunnen/mogen werken en dan zijn we lekker met z'n allen arm, tja, toch gelijkheid uiteindelijk dan
Verzon ik het maar, het is de harde realiteit waarvoor jij je ogen sluit, die man woont dus op de hoek hier he, 3 huizen verderop en heeft het tegenwoordig samen met zijn vrouw echt arm, serieus echt arm...quote:Op woensdag 15 maart 2006 21:45 schreef Davitamon het volgende:
Die opa met die sperzieboontjes, hoe verzin je het
Op korte termijn zal er wellicht verdringing op de Nederlandse arbeidsmarkt optreden. Maar op langetermijn heeft de Nederlandse (en de Poolse) economie weldegelijk baat bij vrij verkeer van goederen, personen, etc. Dit doel van de EU ligt er niet voor niks.
Jouw denken is overigens kenmerkend voor een taartfilosoof. Zero-sum, pretty dumb. Er is geen vaststaande hoeveelheid welvaart die vervolgens verdeeld wordt over de EU-landen, of zo.
Zero-sum alert.quote:Op woensdag 15 maart 2006 20:49 schreef erodome het volgende:
Vertel me eens, wat schiet je daarmee op, nederland als geheel gaat alleen nog maar verder in zijn achteruit zo, geld stroomt weg, meer mensen zonder werk, gaat een ramp worden, waardoor over een tijdje de hele zooi in elkaar klapt, die polen ook niet meer kunnen/mogen werken en dan zijn we lekker met z'n allen arm, tja, toch gelijkheid uiteindelijk dan
In economische denkbeelden wordt aan veel gedacht, behalve aan welzijn, het is een denkbeeld gericht op geldstroon, toekomstperspectief e.d., er wordt niet gedacht aan de tijd die ertussen zit waarin vele mensen heel erg zullen moeten gaan bloeden, zoveel dat ze het loodje gaan leggen...quote:Op woensdag 15 maart 2006 21:47 schreef WeirdMicky het volgende:
[..]
Polen werken harder en tegen een lager loon. Hierdoor zullen de productiekosten afnemen en producten goedkoper of concurrerender worden. Dit is weer goed voor de koopkracht van de bevolking.
Een mes snijdt altijd aan twee kanten, helaas vergeten mensen dat. Nederland moet zich sowieso focussen op een kenniseconomie en de arbeidsproductiviteit snel laten stijgen zodat we onze plaats op de wereldmarkt behouden. Banen die de Polen zullen innemen zullen niet de banen zijn waarbij je vloeiend Nederlands moet praten en een studie voor hebt afgerond. Dát is onze toekomst, want voor simpel productiewerk zijn we nou eenmaal te duur geworden.
Kijkt eens goed om zich heen hier waar er al veel polen zijn, ja ze kopen drank, verder dus echt helemaal NIETS...quote:Op woensdag 15 maart 2006 22:00 schreef HenriOsewoudt het volgende:
[..]
Zero-sum alert.
Wel 'ns bij stil gestaan dat die Polen misschien wel 'ns wat spulletjes gaan kopen nou ze toch hier zijn?
Snap je het nou Erodome?quote:Op woensdag 15 maart 2006 21:47 schreef WeirdMicky het volgende:
[..]
Polen werken harder en tegen een lager loon. Hierdoor zullen de productiekosten afnemen en producten goedkoper of concurrerender worden. Dit is weer goed voor de koopkracht van de bevolking.
Een mes snijdt altijd aan twee kanten, helaas vergeten mensen dat. Nederland moet zich sowieso focussen op een kenniseconomie en de arbeidsproductiviteit snel laten stijgen zodat we onze plaats op de wereldmarkt behouden. Banen die de Polen zullen innemen zullen niet de banen zijn waarbij je vloeiend Nederlands moet praten en een studie voor hebt afgerond. Dát is onze toekomst, want voor simpel productiewerk zijn we nou eenmaal te duur geworden.
quote:Op woensdag 15 maart 2006 21:59 schreef erodome het volgende:
[..]
Verzon ik het maar, het is de harde realiteit waarvoor jij je ogen sluit, die man woont dus op de hoek hier he, 3 huizen verderop en heeft het tegenwoordig samen met zijn vrouw echt arm, serieus echt arm...
Ohwacht nou snap ik het pas, Polen zijn vies en ze stinken een beetje, had dat dan gelijk gezegd!quote:Op woensdag 15 maart 2006 22:05 schreef erodome het volgende:
Kijkt eens goed om zich heen hier waar er al veel polen zijn, ja ze kopen drank, verder dus echt helemaal NIETS...
Ok ze zitten voor een spotprijs op een camping achtig ding, die eigenaar schiet er wat mee op, maar verder kopen ze echt niets behalve dan de dingen om te leven en om zich vol te laten lopen met drank.
Valt echt heeeeeeeeeeeeeeeeel vies tegen en dat is nu al te zien, ze kopen echt amper wat, alles gaat naar huis verder...
Niet zo heel veel. Loop al langer met die plannen rond, heb daar ook specifiek een opleiding voor gedaan. Ben inmiddels bezig met een heel andere opleiding, op eigen kosten, en als die voltooid is, staat niets mij meer in de weg. De wereld houdt voor mij niet op bij Lobith of Hazeldonk.quote:Op woensdag 15 maart 2006 10:03 schreef izzypizzy het volgende:
hey ringo, waarom ga JIJ niet gewoon lekker je geluk ergens anders zoeken!? Je zegt het echt alsof het de makkelijkste beslissing ever is om maar ff je biezen te pakken en te emigreren. En aangezien je de EU zoiets moois vindt, wat let je?!![]()
Kwestie van observeren.quote:Ik vraag me trouwens wel af wat voor werk JIJ doet?! Je weet blijkbaar alles van de 'laag opgeleiden sector' af, dat ze niks doen enzo, dus nu vraag ik me af, hoe weet jij dat allemaal zo goed???![]()
Ik stem SP en ik ben autochtoon.quote:Op dinsdag 14 maart 2006 20:19 schreef meranto het volgende:
Scherp neergezet, mijn complimenten![]()
De SP is bang dat al het "Hollandse" geld naar Polen verdwijnt zodat er te weinig overblijft om onze eigen allochtonen (lees: de SP-kiezers) van gratis maandelijks geld te voorzien.
Je pleit dus voor het afschaffen van uitkeringen. Goeie zaak, maar weet je wel zeker dat je bij de juiste partij zit?quote:Op woensdag 15 maart 2006 23:18 schreef Blessed het volgende:
Ik stem SP en ik ben autochtoon.
Ik vind overigens dat het volk meer gestimuleerd moet worden om in de sectoren te werken waar nu Polen voor binnengehaald worden. Onder andere het volk dat van 'gratis maandelijks geld' voorzien wordt, zou daar kunnen werken. Daar hoeft geen Pool aan te pas te komen.
Nou ja, de uitkeringen afschaffen... kijk, ik vind dat je niet niets hoeft te doen in de tijd dat je geld van de overheid ontvangt. Er is genoeg werkgelegenheid. Mensen die ziek zijn of om andere redenen niet kunnen werken, is natuurlijk een andere zaak.quote:Op woensdag 15 maart 2006 23:22 schreef HenriOsewoudt het volgende:
[..]
Je pleit dus voor het afschaffen van uitkeringen. Goeie zaak, maar weet je wel zeker dat je bij de juiste partij zit?
Ik ben liever geen 'rechtse die het liefst de immigratiewetgeving een stuk verscherpt ziet' dus misschien moet ik me helemaal niet aangesproken voelen, maar toch. Waar het mij omgaat, is dat wij (als EU-lid) hebben ingestemd met de toelating van Polen tot de EU en dat we daar dus ook de consequenties van moeten aanvaarden.quote:Op donderdag 16 maart 2006 02:07 schreef maartena het volgende:
Wat ik dus niet snap he... is dat er hier op Fok! zoveel rechtsten zitten die het liefst de immigratiewetgeving een stuk verscherpt willen zien, en dan komt een linkse partij met een voorstel om de grenzen dicht te houden, en dan is het weer niet goed.![]()
Zo werkt het inderdaad. Die Polen komen naar Nederland, hokken met 4 man in een oude caravan die ze uit Polen hebben meegesleept, werken hier 1 of 2 jaar voor MINDER dan het minimum loon, en omdat ze hier nauwelijks kosten hebben kunnen ze 80% van hun loon naar Polen sturen waar hun familie een goed bestaan kan hebben van dat geld.quote:Op donderdag 16 maart 2006 01:49 schreef BobbyDrake het volgende:
Wellicht moeten sommigen af van het idee, dat het werk wat Poolse werknemers hier komen doen, puur arbeid is die niet verricht word omdat er een ander te lui voor is. Er zijn ook arbeidsplaatsen die door Polen overgenomen worden, omdat deze bereid zijn onder het minimumloon te werken, waardoor een nederlandse werknemer werkeloos aan de kant komt te staan.
Hier ben ik het volledig mee eens. Polen is een EU lid, en dient dus exact hetzelfde behandeld worden als een Belg, Duitser, Italiaan of Griek.quote:Op donderdag 16 maart 2006 02:15 schreef Ringo het volgende:
Waar het mij omgaat, is dat wij (als EU-lid) hebben ingestemd met de toelating van Polen tot de EU en dat we daar dus ook de consequenties van moeten aanvaarden.
Je gaat er hier dan wel vanuit dat de SP voor de EU en voor de toetreding van Polen tot de EU is geweest. Wel handig als je dit voortaan even meeneemt in je argumentatie.quote:Op donderdag 16 maart 2006 02:15 schreef Ringo het volgende:
[..]
Ik ben liever geen 'rechtse die het liefst de immigratiewetgeving een stuk verscherpt ziet' dus misschien moet ik me helemaal niet aangesproken voelen, maar toch. Waar het mij omgaat, is dat wij (als EU-lid) hebben ingestemd met de toelating van Polen tot de EU en dat we daar dus ook de consequenties van moeten aanvaarden.
Zoals het nu gaat, en zoals de SP graag bestendigd ziet, is het net alsof je iemand tot je familie hebt toegelaten maar hem weigert op verjaardagsfeestjes, tenzij hij vantevoren doorgeeft welk cadeau hij zal meebrengen.
Het is een democratisch besluitvormingsproces geweest, dat Polen tot de EU is toegetreden.quote:Op donderdag 16 maart 2006 02:35 schreef BobbyDrake het volgende:
Je gaat er hier dan wel vanuit dat de SP voor de EU en voor de toetreding van Polen tot de EU is geweest. Wel handig als je dit voortaan even meeneemt in je argumentatie.
Niets op aan te merken, mee eens.quote:Op dinsdag 14 maart 2006 20:02 schreef Davitamon het volgende:
[..]
Ze zijn natuurlijk wel erg 'sociaal' en 'solidair' bij de SP, maar het moet wel leuk blijven. Want nu komen dus die Polen, "diese schmutzigste aller Rassen" (Engels). En die Polen, die willen hier werken. Ze willen welvaart. Niet zoveel als wij Nederlanders, ze nemen ook genoegen met minder - zeg de helft. En ze willen er zelfs voor werken. Dit is onaanvaardbaar, vindt de SP.
Nogmaals: globalisering en bedrijven die vertrekken vanwege lagere kosten, doen dit niet alleen vanwege loonkosten. Andere kosten, zoals grondstofkosten, halffabrikaten, huurprijzen/aanbestedingsprijzen, interne distributiekosten, etc. etc. spelen ook mee in het kader van globalisering. Dat je zegt dat op de lange termijn bedrijven zullen verdwijnen, daarin kan ik meegaan. Dat je dit argument gebruikt in samenhang met Poolse arbeiders, daarin kan ik niet meegaan. Er wordt een realistisch probleem gebruikt in de context "waarin het niet accepteren van Poolse arbeiders bijdraagt aan de afnemende werkgelegenheid door globalisering". Dit kun je niet stellen en daarmee is je optie 1 ook ontkracht.quote:Het ziet er niet zo best uit voor het ideaal van de nivellerende eenheidsworst, de verzorgingsstaat:
(1) Wanneer Nederland de Poolse arbeider weert, zullen veel bedrijven (en dus werkgelegenheid!) uiteindelijk naar Polen, of de vele andere minder dure landen, vertrekken. Veel bedrijven die zich dit niet kunnen permitteren, zullen de concurrentiestrijd op lange termijn verliezen en dus over de kop gaan. Doei doei werkgelegenheid (de realiteit van globalisering, SP?).
Algemeen bekend. Probleem van de Nederlandse samenleving. Naar mijn mening zal er moeten worden geinvesteerd in de kenniseconomie. Neem een voorbeeld aan Finland. Zorg voor kennisplatformen en investeer niet alleen in onderwijs op scholen, maar geef ook een antwoord op de vraag: "hoe leveren we een toegevoegde waarde middels personeel". Met andere woorden: leidt je personeel intern op, laat op dat vlak het kennisniveau stijgen.quote:Dit kun je leuk vinden of niet, maar het feit van de globalisering ligt er en gaat voorlopig niet weg. (2) Wanneer Nederland de Poolse arbeider niet weert, zal deze (vooral) de laagopgeleide Nederlandse arbeider van de arbeidsmarkt verdringen ("They took our jobs!").
Correct. Gelukkig zijn er geen 2 opties, maar is er ook een middenweg. Ik noem een zijweg: afspraken met de Poolse overheid middels een onderhandelingsgesprek. Nog een zijweg: een speciaal beleid, waarbij er een limiet op het aantal buitenlandse werknemers komt uit bescherming. Ik zie daar meer heil in dan de opties die jij weergeeft en in de praktijk is het niets meer dan de gebruikelijke handelsbeschermingen. Vanuit economisch perspectief zie ik dat dan ook.quote:De Polen brengen geen (belasting)geld in het Nederlandse laatje, maar brengen wel indirecte kosten met zich mee, namelijk die van het groeiende aantal zogenaamde 'verdrongen' werkloze Nederlanders. Ook optie 2 vormt dus een aardig probleem voor de sociale voorzieningen op lange termijn.
Optie 1 en 2 zjn jouw opties, niet die van de SP. Jouw mening sleurt door de hele tekst heen, maar dat is oke. Ik heb respect voor je mening. Ik ben het niet eens met jouw standpunten, omdat jij:quote:Maar de keuze van de SP is duidelijk, hun 'solidariteit' houdt schijnbaar op bij de grens. Optie 1 wordt het dus. Het is daarnaast jammer dat de Pool werklustig is, en niet afhankelijk van Nederlandse sociale voorzieningen. Kortom niet zielig en afhankelijk; geen verongelijkt SP stemvee met pruillipje onderdrukte arbeider. Maar ongetwijfeld heeft het ontzeggen van werkgelegenheid aan Polen en andere Oost-Europeanen iets met 'solidariteit' te maken. De kronkelredenering hiervoor, om het ideologisch geweten enigszins te sussen, lees ik hieronder wel. Gebruik de woorden 'kapitalisten', 'uitbuiting' en 'het meisje met de zwavelstokjes'.
Globalisering hangt inderdaad niet af van 1 onderdeel zoals loonkosten, al zijn deze uiteraard wel erg belangrijk. Nu ben je alleen bezig met de verkeerde argumentatie, want er verdwijnen (op de korte termijn) geen bedrijven naar Polen. Je kan je beter bezig houden met de concurrentiepositie van Nederland. Als bedrijven nog niet gevestigd zijn in Nederland, maar juist door de loonkosten toch naar een ander land uitwijken, dan is dat in ons nadeel. Ik denk dat dit belangrijker is dan de uitstroom van bedrijven.quote:Op donderdag 16 maart 2006 11:36 schreef Integrity het volgende:
2. Je haalt theorie aan die je niet volledig toelicht. Het komt jouw standpunt ten goede om de globaliseringstheorie te gebruiken om jouw standpunt te versterken. Laten we eerlijk zijn: geen Polen betekent niet per definitie dat bedrijven vertrekken. Als ze al vertrekken, dan heeft dat talloze (en individuele) redenen en is het niet zo stellend als dat jij het brengt.
Zucht, nee dommie, ze sturen al het geld naar huis omdat er daar mensen moeten overleven van dat geld, ze geven het hier niet uit, dat is gewoon een feit, ja ze zuipen, omdat dat het enigste is wat ze hebben, ze werken, werken en werken en zuipen dan even, slapen en gaan weer werken en werken en werken....quote:Op woensdag 15 maart 2006 22:41 schreef HenriOsewoudt het volgende:
[..]
Ohwacht nou snap ik het pas, Polen zijn vies en ze stinken een beetje, had dat dan gelijk gezegd!
Ik zat gisteren niet zo lekker in m'n vel, excuus daarvoor.quote:Op donderdag 16 maart 2006 14:20 schreef Davitamon het volgende:
Integrity, je blaast in het begin erg hoog van de toren, als ware het complete onzin wat ik schrijf. Maar in de repliek die je (nu!) geeft kan ik mij opzich prima vinden. Al zie ik je commentaar meer als een nuancering dan een weerlegging, eigenlijk.
Dat zijn sterke cijfers, die ga ik niet tegenspreken. Zou je me wat bronnen willen geven van dergelijke onderzoeken? Ik vind het leuk om dat in een totaalplaatje te zetten.quote:Over globalisering. Beetje spijkers op laag water zoeken dit punt. Laatst schreef ik nog een nieuwsbericht op de FP (n.a.v. een onderzoek door de overheid) over het investeringsklimaat in Nederland. Daaruit bleek van 97% van de ondervraagde internationale bedrijven geen interesse had om te investeren in Nederland. Reden? Hoge arbeidskosten en inflexibel arbeidsrecht. Daarnaast heb ik , zoals gezegd, nooit beweerd dat globalisering enkel invloed heeft op de arbeidsmarkt(!), dat maak jij ervan. Uiteraard zijn er andere factoren (die jij ook noemt, prima), maar dit topic ging nou juist over de arbeidsmarkt. Maargoed, van mijn part mag jij het woordje 'globalisering' best wegdenken. Mijn punt wordt er niet veel minder om, en jij geeft al zeker geen weerlegging. Sterker nog; je gaat er bijna volledig in mee.
Wij kunnen ze ook niet laten stikken. Oplossing moet er komen. Het probleem bij hen leggen zou niet eerlijk zijn, wanneer het niet nodig is.quote:Over de kenniseconomie. Dat klinkt allemaal wel leuk, maar het feit blijft dat meer dan de helft van de Nederlandse bevolking gewoonweg niet zo snugger is. Die kunnen dus niet meekomen in deze kenniseconomie en hebben ook niks aan de hieruit voortvloeiende arbeidsplaatsen, wanneer deze naar het buitenland vloeien.
Er zijn meerdere opties denkbaar. Er zal vast een gulden middenweg ontstaan.quote:Over de 'theorie' (jouw punt 2,3 en 4). Onzinnig en flauw geneuzel vind ik dat persoonlijk. Ik haal theorie aan die ik niet volledig uitlicht. Prima, ongetwijfeld; ik ga niet alles voorkauwen. Ik ben niet 'objectief' in mijn mening (wat dat ook mag betekenen). Het zal wel. Ik houd informatie achter. Tuurlijk joh. Je bent misschien nog steeds in de veronderstelling dat ik een wetenschappelijke verhandeling schijf of zo, maar dit is een forum. Ik had het stuk met enige moeite wel tien keer zo lang kunnen maken. Maar denk je dat er nog een hond is die dat gaat lezen, hier? Dan je dat mijn punt daardoor beter over komt? Please.
"Naast de positieve aspecten, zoals kundig personeel en het stabiele politieke klimaat, geven bedrijven factoren als de grondprijs en de matige beschikbaarheid van locaties te kennen als redenen voor hun afwijzing. Ook de hoge arbeidskosten en de inflexibele wetgeving rondom arbeid wordt door de bedrijven als ongunstig gezien."quote:Op donderdag 16 maart 2006 15:14 schreef Davitamon het volgende:
Ik heb het even opgezocht. Geen 97%, maar 91% van de ondervraagde buitenlandse/internationale bedrijven gaf te kennen niet in Nederland te willen investeren.
Nederland onaantrekkelijk voor bedrijven , daar staan ook nog enkele reacties van mij.
van oost groningen weet k nix af, woon ik niet en ben er nooit geweest....maar ik heb toch het idee dat je wel erg rechts denkt... ik zelf kom uit rotterdam en hier zie je wel dat uitkeringen zo laag zijn dat je er nauwelijks normaal van kan leven, dus die uitspraak van NOG hogere uitkeringen snap ik niet helemaal...Ik weet niet of je zelf welis een uitkering gehad hebt??quote:Op woensdag 15 maart 2006 23:08 schreef Ringo het volgende:
[..]
Niet zo heel veel. Loop al langer met die plannen rond, heb daar ook specifiek een opleiding voor gedaan. Ben inmiddels bezig met een heel andere opleiding, op eigen kosten, en als die voltooid is, staat niets mij meer in de weg. De wereld houdt voor mij niet op bij Lobith of Hazeldonk.
[..]
Kwestie van observeren.![]()
Nee, dat is flauw. Maar het oosten van Groningen ken ik dan toevallig wel redelijk goed; dat is aardig kapotgemaakt door onder meer een aantal flink-linkse kabinetten. Economisch uitgemergeld. Troosteloosheid ten top. Dat is lang niet altijd de schuld van de mensen daar zelf geweest, maar het heeft hun houding tov de wereld wel bepaald. Bitterheid en lethargie. Als daar niet héél snel de bezem door wordt gehaald, sterft die regio een stille dood.
De SP is alleen maar uit op consolidering van de huidige situatie en dweilt met open kranen. Nóg meer, nóg hogere uitkeringen, slachtofferisering van de lokale bevolking; ze bieden volstrekt geen economisch alternatief. Simpelweg inspelen op het ressentiment van de armoe.
Misschien dat de Blauwe Stad uitkomst biedt. In elk geval een hoop nieuwe kansen en mogelijkheden.
Als de SP werkelijk al jaren mensen die in een uitkeringssituatie zitten aan het werk willen krijgen zoals jij zegt zijn ze gewoonweg dom, imbeciel of beiden. Ze willen hogere uitkeringen, hogere bijstand. Daarmee worden mensen niet echt gestimuleerd om aan het werk te gaan he? Ze willen ook een veel hoger minimumloon waardoor het voro werkgevers nog minder interessant wordt om laagopgeleide (niet zo waardevol wat betreft productie) mensen aan te nemen omdat ze dan veels te duur zijn. Ze willen ook het ontslagrecht verzwaren in plaats van versoepelen waardoor werkgevers nog minder snel geneigd zijn om mensen aan te nemen.quote:Op woensdag 15 maart 2006 08:32 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Is het ook niet een beetje simplistish om te denken dat er dan geen werkgelegenheid voor nederlanders verloren gaat.
En dat minimumloon zou als het goed is ook gelden voor polen, aleen is het de afgelopen jaren door wat lancunes in de wet mogelijk geweest voor werkgevers om dat te ontduiken. Op mijn werk werkten ze voor 7 euro per uur. Gelukkig is die regeling nu gedicht en hebben zijn er weer jonge mensen in dienst genomen waar wel normaal mee te communiceren is. Verder kunne we dan wel het minimum loon nog meer velagen maar dan kunnen mensen die dat verdienen helemaal niet meer van 1 baan rondkomen. Dat zou ik pas ronduit asociaal vinden om mensen die dus eingelijk niet genoeg kunnen presteren in onze maatschappij maar gewoon 80 uuur schijt werk te gaan laten doen om rond te kunnen komen.
De SP wilt de mensen die in een uitkeringsituatie zitten al jaren aan het werk krijgen, maar worden tegen gewerkt door de overig partijen. Ze willen de zogenoemde armoede val aanpakken. Werken moet lonend zijn anders gaan mensen ook niet werken.
Veel polen komen hier werken , wonen met zijn allen op een camping (a 200 euro per maand) en hebben tegen ons minimum loon in 3 jaar een vrijstaand huis in polen bij elkaar verdient. Als nederlander mag je al blij zijn als je met dat minimumloon een kleine woning met huursusbsidie kan huren.
Nee die hebben geen steekje loszitten die zijn alert op naderende onvrijheid. Tevens vind ik het getuigen van een gezonde instelling als je nogal gekant bent tegen socialisten die verregaand nationalistisch van aard zijn...quote:Op woensdag 15 maart 2006 08:39 schreef Seneca het volgende:
P.S. Mensen die een [b]Nationale partij bashen omdat ze opkomt voor nationale belangen hebben een steekje loszitten imho![]()
Je zegt dat uitkeringen zo laag zijn dat je er bijna niet normaal van kan leven. Nu wil ik natuurlijk niet al te onsymphatiek overkomen maar is het dan de bedoeling dat je van een uitkering (letwel: het leven op andersmans verdiende centen) op dezelfde voet van welvaart kan leven als Jan Modaal met een 40-urige werkweek? Een uitkering is van oudsher bedoeld om een minimaal bestaansniveau te garanderen voor werklozen. Een uitkering in Nederland is meer dan toereikend om een minimaal bestaansniveau te garanderen (ondanks al het geouwehoer sterft niemand letterlijk van de honger, menig uitkeringsgerechtigde heeft Internet, een GSM, een TV oftewel luxeproducten). Het is echter niet toereikend om op dezelfde voet van welvaart verder te leven als men deed toen men een baan had. Dat is ook niet de bedoeling, al vinden -nochtans- socialisten dat iemand met een uitkering op dezelfde voet van welvaart zou moeten kunnen doorleven.quote:Op donderdag 16 maart 2006 17:44 schreef izzypizzy het volgende:
[..]
van oost groningen weet k nix af, woon ik niet en ben er nooit geweest....maar ik heb toch het idee dat je wel erg rechts denkt... ik zelf kom uit rotterdam en hier zie je wel dat uitkeringen zo laag zijn dat je er nauwelijks normaal van kan leven, dus die uitspraak van NOG hogere uitkeringen snap ik niet helemaal...Ik weet niet of je zelf welis een uitkering gehad hebt??![]()
Blijkbaar heb jij genoeg geld om je studie zelf te financieren en om te gaan globbetrotten of wat dan ook dus eigenlijk is het niet zo raar dat je zulke ideeen hebt...De rijken moeten rijker worden en de armen armer he??? Zo zie jij het toch????
![]()
Nou de meeste uitkeringstrekkenden hebben geen internet lijkt me (of t moet 56k zijn), en minstens een van de twee uit GSM en TV is bijna zeker oud of brak of beide.quote:Op zaterdag 18 maart 2006 10:44 schreef izzypizzy het volgende:
Ik vind het een beetje cru om te zeggen dat uitkeringsgerechtigden genoeg geld krijgen omdat ze een t.v. , internet en een gsm hebben, in deze tijd zijn dat allang geen LUXE producten meer...
Ja ik bedoel maar...die gast weet niet waar ie t over heeft johquote:Op zaterdag 18 maart 2006 11:21 schreef trancethrust het volgende:
[..]
Nou de meeste uitkeringstrekkenden hebben geen internet lijkt me (of t moet 56k zijn), en minstens een van de twee uit GSM en TV is bijna zeker oud of brak of beide.
Die voedselbanken zijn enkel een politiieke facade(!). Sinds 1998 is het aantal 'armen' gedaald van 16 naar 10%. Nederland heeft het hoogste uitkeringsniveau van Europa(!), dus mensen die nog menen afhankelijk te zijn van een voedselbank maken simpelweg slechte keuzes (roken, drinken, bellen, op afbetaling kopen etc).quote:Op zaterdag 18 maart 2006 10:44 schreef izzypizzy het volgende:
ik zeg ook niet dat mensen met een uitkering net zo veel moeten krijgen als iemand met een baan...Ik zeg alleen dat een uitkering heel erg laag is en ik vind dat ook die mensen recht hebben op een normaal bestaan, nu zijn ze vaak ook afhankelijk van voedselbanken e.d.![]()
bron?quote:Op zaterdag 18 maart 2006 02:32 schreef Cruzaclu het volgende:
Ze willen ook een veel hoger minimumloon
bron?quote:Ze willen ook het ontslagrecht verzwaren
iedereen maakt toch welis slechte keuzes??quote:Op zaterdag 18 maart 2006 12:43 schreef Davitamon het volgende:
[..]
Die voedselbanken zijn enkel een politiieke facade(!). Sinds 1998 is het aantal 'armen' gedaald van 16 naar 10%. Nederland heeft het hoogste uitkeringsniveau van Europa(!), dus mensen die nog menen afhankelijk te zijn van een voedselbank maken simpelweg slechte keuzes (roken, drinken, bellen, op afbetaling kopen etc).
Overigens vind ik voedselbanken een uitstekende vorm van privaat initiatief, maar het zegt werkelijks niks over de vermeende 'armoede' in Nederland.
Beetje jammer, personen die schijnbaar nooit een krant lezen en vervolgens verongelijkt om bronnen komen vragen. Je zou zelf even moeten zoeken, stel je voor zeg.quote:
Iedereen maakt wel eens slechte keuzes.quote:Op zaterdag 18 maart 2006 14:10 schreef izzypizzy het volgende:
[..]
iedereen maakt toch welis slechte keuzes??
oh maar arme mensen mogen dat niet natuurlijk omdat ze te weinig geld hebben![]()
stom van me![]()
wie zegt dat anderen ervoor opdraaien...het kan net zo goed dat die mensen die een uitkering krijgen zelf al 20 jaar hard gewerkt hebben!!! Dan betalen ze dus gewoon zelf voor hun eigen uitkeringquote:Op zaterdag 18 maart 2006 15:32 schreef Davitamon het volgende:
[..]
Beetje jammer, personen die schijnbaar nooit een krant lezen en vervolgens verongelijkt om bronnen komen vragen. Je zou zelf even moeten zoeken, stel je voor zeg.
[..]
Iedereen maakt wel eens slechte keuzes.
Maar als 'zielige' 'arme' mensen dit doen met de rest er natuurlijk collectief voor opdraaien en is het de schuld van dit kabinet
Stom van me.
Cruzaclu beweerde dat de SP eenquote:Op zaterdag 18 maart 2006 15:32 schreef Davitamon het volgende:
[..]
Beetje jammer, personen die schijnbaar nooit een krant lezen en vervolgens verongelijkt om bronnen komen vragen. Je zou zelf even moeten zoeken, stel je voor zeg.
wil. Terwijl ik toch echt lees dat ze bij een goede economische ontwikkeling de minimumlonen met bruto 5% willen verhogen. "veel hoger"quote:veel hoger minimumloon
terwijl Cruzaclu beweerde dat ze het ontslagrecht willen verzwaren.quote:De minimale arbeidsvoorwaarden (minimumloon, maximumarbeidsduur, recht op rust en vrije tijd, veiligheid, ontslagbescherming) moeten voor iedereen wettelijk vastgelegd zijn en blijven.
Dat is inderdaad een vrij forse verhoging, wanneer heb jij voor het laatst 5% salarisverhoging gekregen zonder dat er iéts veranderde aan je functie?quote:Op zaterdag 18 maart 2006 18:04 schreef DaveM het volgende:
Terwijl ik toch echt lees dat ze bij een goede economische ontwikkeling de minimumlonen met bruto 5% willen verhogen. "veel hoger"
Die minimale arbeidsvoorwaarden, waaronder het ontslagrecht, zijn op dit moment nog niet voor iedereen wettelijk vastgelegd. De SP wil dat wel en dat is dus een verzwaring.quote:Over het ontslagrecht. Van de SP-site:
terwijl Cruzaclu beweerde dat ze het ontslagrecht willen verzwaren.
Zou het niet gespreid worden over een paar jaar denk je?quote:Op zaterdag 18 maart 2006 18:10 schreef HenriOsewoudt het volgende:
[..]
Dat is inderdaad een vrij forse verhoging, wanneer heb jij voor het laatst 5% salarisverhoging gekregen zonder dat er iéts veranderde aan je functie?
Ik denk dat je het woord 'iedereen' een beetje erg letterlijk neemt.quote:Die minimale arbeidsvoorwaarden, waaronder het ontslagrecht, zijn op dit moment nog niet voor iedereen wettelijk vastgelegd. De SP wil dat wel en dat is dus een verzwaring.
Inderdaad.quote:Op zaterdag 18 maart 2006 18:10 schreef HenriOsewoudt het volgende:
[..]
Dat is inderdaad een vrij forse verhoging, wanneer heb jij voor het laatst 5% salarisverhoging gekregen zonder dat er iéts veranderde aan je functie?
[..]
Die minimale arbeidsvoorwaarden, waaronder het ontslagrecht, zijn op dit moment nog niet voor iedereen wettelijk vastgelegd. De SP wil dat wel en dat is dus een verzwaring.
Geen idee, jij kent hun programma beter dan ik. Hoe dan ook is het erg onverstandig.quote:Op zaterdag 18 maart 2006 18:30 schreef DaveM het volgende:
Zou het niet gespreid worden over een paar jaar denk je?
De SP kennende zouden ze NIETS liever willen.quote:Ik denk dat je het woord 'iedereen' een beetje erg letterlijk neemt.
Denk je nou echt dat de SP zich ook wil bemoeien met managerscontracten?
Die komen ook nog wel aan de beurtquote:Verder zie ik het nut niet in van de SP afzeiken, werkt alleen maar in het voordeel van de Pvda.
Dat lijkt mij idd ook. Als het aan de SP zo liggen zou iedereen in Nederland even veel verdien en even arm rijk zijn.quote:Op zaterdag 18 maart 2006 18:39 schreef HenriOsewoudt het volgende:
De SP kennende zouden ze NIETS liever willen.
En waarom zouden ze dan wel letterlijk 'iedereen' zeggen als ze niet iedereen bedoelen? Lijkt me niet zo handig voor een partijprogramma als ik de punten naar eigen inzicht figuurlijk mag opvatten.
Juistquote:Op zondag 19 maart 2006 13:37 schreef Martijn_77 het volgende:
Dat lijkt mij idd ook. Als het aan de SP zo liggen zou iedereen in Nederland even veel verdien en even arm rijk zijn.
Het is een blijft een club met communistische ideeën
Zo, de augurkjes staan op de borreltafel en de deur is dáár.quote:Op zondag 19 maart 2006 13:37 schreef Martijn_77 het volgende:
[..]
Dat lijkt mij idd ook. Als het aan de SP zo liggen zou iedereen in Nederland even veel verdien en even arm rijk zijn.
Het is een blijft een club met communistische ideeën
Eh...elk jaar?quote:Op zaterdag 18 maart 2006 18:10 schreef HenriOsewoudt het volgende:
[..]
Dat is inderdaad een vrij forse verhoging, wanneer heb jij voor het laatst 5% salarisverhoging gekregen zonder dat er iéts veranderde aan je functie?
[..]
quote:Daarom dienen netto-inkomens niet alleen aan een wettelijk minimum, maar ook aan een maximum te worden gebonden. Ongelimiteerde inkomens dienen immers geen redelijk belang en leggen ten onrechte beslag op geld dat beter gebruikt kan worden in de samenleving.
quote:Daarom moet grond waar nodig gemeenschapsbezit zijn
quote:
Dat is niet aan jou, of de SP om dat te bepalen. En wat is exorbitant veel? Als je de grens legt bij een inkomen van bijvoorbeeld 1 miljoen euro per jaar, en je gaat dat geld vervolgens jatten door hoge belastingen, levert dat bijna niks op omdat er maar enkele mensen zijn met zo'n salaris. En die paar zullen dan waarschijnlijk vertrekken uit Nederland.quote:Op zondag 19 maart 2006 21:30 schreef Floripas het volgende:
[..]
![]()
Geef nou toe: hoeveel mensen die exorbitant veel verdienen verdienen het ook echt - in de letterlijke zin van het woord?
Wat denkt de SP eigenlijk te doen aan een eventuele kapitaalvlucht trouwens? in mijn tijd waren ze daar ook altijd wat vaag over.quote:Op zondag 19 maart 2006 21:30 schreef Floripas het volgende:
![]()
Geef nou toe: hoeveel mensen die exorbitant veel verdienen verdienen het ook echt - in de letterlijke zin van het woord?
Wel als ze een meerderheid halen.quote:Op zondag 19 maart 2006 21:36 schreef more het volgende:
[..]
Dat is niet aan jou, of de SP om dat te bepalen.
Ik meende dat het CBS eens berekend had dat het wel mee zal vallen.quote:Op zondag 19 maart 2006 21:49 schreef LodewijkNapoleon het volgende:
[..]
Wat denkt de SP eigenlijk te doen aan een eventuele kapitaalvlucht trouwens? in mijn tijd waren ze daar ook altijd wat vaag over.
Ik vraag me af of je dat kan berekenen.quote:Op zondag 19 maart 2006 21:51 schreef Floripas het volgende:
Ik meende dat het CBS eens berekend had dat het wel mee zal vallen.
Het ideaal staat me wel aan, maar ja, die vervelende praktijk he?quote:Ik denk overigens dat de SP wereldwijd een maximumsalaris wil.![]()
Goed punt, maar het is as good as it gets, vrees ik.quote:Op zondag 19 maart 2006 22:03 schreef LodewijkNapoleon het volgende:
[..]
Ik vraag me af of je dat kan berekenen.
[..]
Ehm...de SP heeft contributie naar draagkracht, hoor.quote:Het ideaal staat me wel aan, maar ja, die vervelende praktijk he?![]()
Is het trouwens geen aardig idee om bij de SP ook een contributie naar draagkracht in te voeren? Dan kunnen ze alvast wennen aan het idee, en er bovendien allerlei duurzame maatschappelijke alternatieven van bekostigen.
Nietes.quote:Op zondag 19 maart 2006 22:07 schreef Floripas het volgende:
Ehm...de SP heeft contributie naar draagkracht, hoor.
Welles. Je betaalt naar inkomen maar kunt er vrijwillig voor kiezen meer te betalen.quote:
Nee, je betaalt 5 euro per kwartaal, en dat heeft niets met je inkomen te maken. En dat je vrijwillig meer mag bijdragen vind ik nou niet bepaald hetzelfde als een vaststaande contributie naar inkomen, bij andere partijen kan je trouwens ook altijd vrijwillig wat extra doneren.quote:Op zondag 19 maart 2006 22:10 schreef Lord_Vetinari het volgende:
Welles. Je betaalt naar inkomen maar kunt er vrijwillig voor kiezen meer te betalen.
Het punt is hetzelfde als bij de Groene Amsterdammer: je mag als partij niet zomaar bij mensen in de portemonnee kijken.quote:Op zondag 19 maart 2006 22:14 schreef LodewijkNapoleon het volgende:
[..]
Nee, je betaalt 5 euro per kwartaal, en dat heeft niets met je inkomen te maken. En dat je vrijwillig meer mag bijdragen vind ik nou niet bepaald hetzelfde als een vaststaande contributie naar inkomen, bij andere partijen kan je trouwens ook altijd vrijwillig wat extra doneren.
Dat is de juridische kant van het verhaal, maar ze zouden b.v. wel een nadrukkelijke morele code kunnen opleggen. Stel het anders eens voor op de volgende vergadering.quote:Op zondag 19 maart 2006 22:26 schreef Floripas het volgende:
Het punt is hetzelfde als bij de Groene Amsterdammer: je mag als partij niet zomaar bij mensen in de portemonnee kijken.
Dat deed ik ook, (30,00), tegenwoordig gaat het naar een goed doel.quote:Ik heb in elk geval wel een tijdje 25 euro [per kwartaal betaald, en nu betaal ik - pauper - die 5 euro.
Als je kijkt hoe ze zich opstellen richting mensen die meer dan modaal verdienen kun je toch echt wel communistische trekken ontdekken. Zeker als je ook al kijkt hoe ze het in hun eigen partij doen. Alles boven bepaalde inkomsten in de partijkas storten.quote:Op zondag 19 maart 2006 21:23 schreef BobbyDrake het volgende:
Juist![]()
Baseer je je nog op partijstandpunten of praat je maar wat?
Voor communistische ideeën moet je nl. toch echt bij de NCPN zijn.
enquote:Daarom dienen netto-inkomens niet alleen aan een wettelijk minimum, maar ook aan een maximum te worden gebonden. Ongelimiteerde inkomens dienen immers geen redelijk belang en leggen ten onrechte beslag op geld dat beter gebruikt kan worden in de samenleving.
Dat zijn toch behoorlijke communistische trekjesquote:Daarom moet grond waar nodig gemeenschapsbezit zijn
Waarom? Het maximum is toch niet perse modaal, of zelfs maar tweemaal modaal?quote:Op zondag 19 maart 2006 22:48 schreef Martijn_77 het volgende:
[..]
Als je kijkt hoe ze zich opstellen richting mensen die meer dan modaal verdienen kun je toch echt wel communistische trekken ontdekken.
En ze houden modaal over.quote:Zeker als je ook al kijkt hoe ze het in hun eigen partij doen. Alles boven bepaalde inkomsten in de partijkas storten.
Leg me eens uit wat daar specifiek communistisch aan is, en niet socialistisch?quote:Dat zijn toch behoorlijke communistische trekjes
Dat ligt dan waarschijnlijk meer aan wat jij leest dan aan de SP.quote:Daarnaast zijn ze tegen een hele hoop zaken maar heb ik uit hun hoek nog nooit een goed onderbouwd haalbaar voorstel gezien
Ook wat? Ook wat?quote:en dat komt ook weer overeen met de communistische partijen want die konden hun economie ook
Ja, en dat is realistisch in een vrij markt economie?quote:Op zondag 19 maart 2006 22:53 schreef Floripas het volgende:
Waarom? Het maximum is toch niet perse modaal, of zelfs maar tweemaal modaal?
Ja, dat is hun keuze maar moeten ze die dan ook andere verplicht opleggen? We leven in een vrij land.quote:Op zondag 19 maart 2006 22:53 schreef Floripas het volgende:
En ze houden modaal over.
Communistisch en socialistisch liggen qua denk wijze heel erg dicht bij elkaar kijk maar in het voormalig Oost Blok dat was communistisch maar er waren veel socialistische partijen. Dus er zit wel een duidelijke link tussen dat gedachten goed.quote:Op zondag 19 maart 2006 22:53 schreef Floripas het volgende:
Leg me eens uit wat daar specifiek communistisch aan is, en niet socialistisch?
Dat zou kunnen of misschien van uit welk gezichtspunt ik naar de SP en hun politiek kijk. Maar dat ik vanuit een ander standpunt naar de SP kijk wil niet zeggen dat ik dan gelijk gelijk of ongelijk heb.quote:Op zondag 19 maart 2006 22:53 schreef Floripas het volgende:
Dat ligt dan waarschijnlijk meer aan wat jij leest dan aan de SP.
Daarnaast zijn ze tegen een hele hoop zaken maar heb ik uit hun hoek nog nooit een goed onderbouwd haalbaar voorstel gezien en dat komt ook weer overeen met de communistische partijen want die konden hun economie ook aan de gang houdenquote:Op zondag 19 maart 2006 22:53 schreef Floripas het volgende:
Ook wat? Ook wat?
De SP is dan ook voor economie gemengde stijl.quote:Op zondag 19 maart 2006 23:02 schreef Martijn_77 het volgende:
[..]
Ja, en dat is realistisch in een vrij markt economie?![]()
[..]
We leven in een democratisch land, ja.quote:Ja, dat is hun keuze maar moeten ze die dan ook andere verplicht opleggen? We leven in een vrij land.
[..]
Je moet toch je verdiepen in alle post-marxistische gedachtenstromingen - er ligt er wereldwijd verschil tussen de socialistische partijen in Oost-Europa en de Nederlandse.quote:Communistisch en socialistisch liggen qua denk wijze heel erg dicht bij elkaar kijk maar in het voormalig Oost Blok dat was communistisch maar er waren veel socialistische partijen. Dus er zit wel een duidelijke link tussen dat gedachten goed.
[..]
Het sportfonds?quote:Daarnaast zijn ze tegen een hele hoop zaken maar heb ik uit hun hoek nog nooit een goed onderbouwd haalbaar voorstel gezien en dat komt ook weer overeen met de communistische partijen want die konden hun economie ook aan de gang houden
Ja, daar mensen te straffen dat ze hard werken en dus geld verdienen? Zo help je echt de economie van een land naar de knoppen want niemand wordt gestimuleerd om hard te werken. Want de overheid springt toch wel bij.quote:Op zondag 19 maart 2006 23:06 schreef Floripas het volgende:
De SP is dan ook voor economie gemengde stijl.
Geef dan eens enkele voorbeelden?quote:Op zondag 19 maart 2006 23:06 schreef Floripas het volgende:
Je moet toch je verdiepen in alle post-marxistische gedachtenstromingen - er ligt er wereldwijd verschil tussen de socialistische partijen in Oost-Europa en de Nederlandse.
Nee, het feit dat de economie van de voormalige Oost Blok landen volledig opnieuw opgeboeuwd moet worden omdat het communistische regime zo goed is geweest voor de economie daar.quote:Op zondag 19 maart 2006 23:06 schreef Floripas het volgende:
Het sportfonds?
Het is nuttig voor ons omdat we nu wel een schilder kunnen betalen om het huis te schilderen. Voor de te dure schilder is het idd jammer maar dat wil niet zeggen dat het netto resultaat perse slecht hoeft te zijn.quote:Op dinsdag 14 maart 2006 21:05 schreef _RaZoRBlaDe_ het volgende:
[..]
Dus alle schildersbedrijven vertrekken dan naar India? Kijk, ik ben er niet op tegen om de arbeidsmarkt gedeeltelijk open te stellen, maar wat voor nut heeft het om een schilder in nederland te vervangen door een Pool? Ja het is nuttig voor de baas die goedkoper uit is, het is ook nuttig voor de Pool die meer geld verdient, het is nuttig voor zijn familie in Polen die elke maand geld ontvangt. Maar voor ons en die schilder? Die kan lekker thuis gaan zitten met een uitkering die wij moeten betalen....
Wat jij vergeet is dat er een enorme concurrentie is tussen havens, als andere havens goedkoper kunnen werken door wel polen in dienst te nemen is het zo voorbij met rotterdam. Ook landbouw kan best van elders komen, dat is nu ook al zo. Blijft over de bouw, mischien lastiger maar delen kunnen best naar het buitenland worden verplaatst. Stenen bakken kan tenslotte ook in polen en prefab woningonderdelen hebben we al lang.quote:Op dinsdag 14 maart 2006 21:03 schreef Pharkus het volgende:
Wat de TS even vergeet is dat de polen die nu in Nederland werkzaam zijn in sectoren die juist niet zo snel naar het buitenland verplaatst zullen worden. Bijv de werkzaamheden in de Nederlandse bouw, landbouw en bijv de Rotterdamse haven. Dit werk kan lastig verplaatst worden naar het buitenland.
[/quote]quote:Op zondag 19 maart 2006 23:15 schreef Martijn_77 het volgende:
[..]
Ja, daar mensen te straffen dat ze hard werken en dus geld verdienen?
Heb jij al een uitkering aangevraagd dan? Of probeer je daadwerkelijk iets van je leven te maken?quote:[quote]Zo help je echt de economie van een land naar de knoppen want niemand wordt gestimuleerd om hard te werken. Want de overheid springt toch wel bij.
Sportfonds, de bureaucratiebrigade, het orgaanvoorstel.quote:Geef dan eens enkele voorbeelden?
[..]
Dat zeg ik niet. Herlezen, vriend.quote:Nee, het feit dat de economie van de voormalige Oost Blok landen volledig opnieuw opgeboeuwd moet worden omdat het communistische regime zo goed is geweest voor de economie daar.
Het gaat niet alleen over harder werken maar ook over de verantwoordlijkheden die erbij horen. En dan heb ik het ook over de sociale aspecten zoals de werkgelegenheid etcquote:Op zondag 19 maart 2006 23:27 schreef Floripas het volgende:
Denk je echt dat Boersma 40 keer zo hard werkt als mijn vriendin, die juffrouw is op een ZMOK-school?
Ik probeer dat werkelijk iets van mijn leven te maken. Maar als de SP aan de macht zou komen zou het voor mij wel eens interresanter kunnen worden om een uitkering aan te vragen. Omdat de SP mij dan op verschillende punten het leven heel moeilijk gaat makenquote:Op zondag 19 maart 2006 23:27 schreef Floripas het volgende:
Heb jij al een uitkering aangevraagd dan? Of probeer je daadwerkelijk iets van je leven te maken?
Ja, en wat heeft dat concreet opgeleverd? Als je kijkt naar het beleid van Zalm bijvoorbeeld dat heeft concreet iets opgeleverd ondanks dat de economie tegen zat is het begrottingstekort wel onder de 3% gebleven. Dat was de SP niet geluktquote:Op zondag 19 maart 2006 23:27 schreef Floripas het volgende:
Sportfonds, de bureaucratiebrigade, het orgaanvoorstel.
Denk je dat iemand die ontspoorde kinderen moet heropvoeden nauwelijks verantwoordelijkheden heeft?quote:Op zondag 19 maart 2006 23:37 schreef Martijn_77 het volgende:
[..]
Het gaat niet alleen over harder werken maar ook over de verantwoordlijkheden die erbij horen. En dan heb ik het ook over de sociale aspecten zoals de werkgelegenheid etc
[..]
Zoals welke punten? Heet jij Boersma?quote:Ik probeer dat werkelijk iets van mijn leven te maken. Maar als de SP aan de macht zou komen zou het voor mij wel eens interresanter kunnen worden om een uitkering aan te vragen. Omdat de SP mij dan op verschillende punten het leven heel moeilijk gaat maken
[..]
quote:Ja, en wat heeft dat concreet opgeleverd? Als je kijkt naar het beleid van Zalm bijvoorbeeld dat heeft concreet iets opgeleverd ondanks dat de economie tegen zat is het begrottingstekort wel onder de 3% gebleven. Dat was de SP niet gelukt
Blijkbaar wel.quote:Op zondag 19 maart 2006 23:27 schreef Floripas het volgende:
[..]
Denk je echt dat Boersma 40 keer zo hard werkt als mijn vriendin, die juffrouw is op een ZMOK-school?
Als ik mijn felrood-blauwe boekjes weer even uit de kast pak lees ik toch echt in Het Communistisch Manifest dat Marx bij een tiendelige reeks voorstellen op nummertje twee "Sterk progressieve belastingen" voorstelt. Waarop baseer jij je uitspraken?quote:Op zondag 19 maart 2006 23:54 schreef BobbyDrake het volgende:
Van wat ik weet van communisme streeft het naar gelijke lonen voor iedereen, ongeacht hun functie en de daarbij verantwoordelijkheid. Je zou dan kunnen denken aan een modaal salaris voor iedereen, of in ieder geval iedereen die een baan heeft.
Wat de SP bepleit is een belastingsschaal over het loon dat men verdient boven de 226.890 euro (500.000 gulden), van 72%. Dat is dus niet gelijke lonen voor iedereen, maar de welbekende breedste schouders die de meeste lasten dragen.
Boersma is minstens 40 keer zo waardevol voor de economie.quote:Op zondag 19 maart 2006 23:27 schreef Floripas het volgende:
Denk je echt dat Boersma 40 keer zo hard werkt als mijn vriendin, die juffrouw is op een ZMOK-school?
Waneer je zo zou redeneren met alle overbetaalde managers zouden we dus geen leraren meer overhouden want die zijn niet waardelvol voor de economie. Maar dat zal wel de rechtse visie op een kenniseconomie zijn.quote:Op maandag 20 maart 2006 02:32 schreef Steijn het volgende:
[..]
Boersma is minstens 40 keer zo waardevol voor de economie.
Waarom zou je dat in willen voeren?quote:Op zondag 19 maart 2006 23:54 schreef BobbyDrake het volgende:
Van wat ik weet van communisme streeft het naar gelijke lonen voor iedereen, ongeacht hun functie en de daarbij verantwoordelijkheid. Je zou dan kunnen denken aan een modaal salaris voor iedereen, of in ieder geval iedereen die een baan heeft.
Wat de SP bepleit is een belastingsschaal over het loon dat men verdient boven de 226.890 euro (500.000 gulden), van 72%. Dat is dus niet gelijke lonen voor iedereen, maar de welbekende breedste schouders die de meeste lasten dragen.
Dat is in mijn ogen het verschil tussen socialisme en communisme, en de reden dat ik rood stem, maar een hekel heb aan het communistisch gedachtengoed.
Ik vind dat je de menselijke drang naar een hoger loon in stand moet houden, anders is het wachten op een apathische arbeidersklasse die maar wat doet, omdat je best doen toch niks extra oplevert. Dat wil echter niet zeggen dat de hoge lonen de pan uit moeten rijzen en ik om deze reden ook wel wat zie in de plannen van de SP. Ik verwacht echter niet dat het echt 72% zal worden, puur omdat ze coalitiepartners nooit zo ver zullen krijgen, maar elk procent is een beetje.
Mischien dat er de afgelopen 4 jaar een grote correctie naar boven heeft plaatsgevonden bij deze groep.quote:22-8-2002
Het gemiddelde besteedbare inkomen van zelfstandigen is in de jaren negentig sterk gedaald, tot zelfs onder het gemiddelde niveau van werknemers. Onder zelfstandigen bestaat veel variatie in de hoogte van de inkomens. Ondernemers nemen meer risico dan werknemers. Dat kan resulteren in een hoog, maar ook in een zeer laag inkomen. Dit blijkt uit een onderzoek van EIM, waarin de inkomens van zelfstandigen en werknemers in de periode 1977-1998 worden vergeleken.
Het is meer een principe kwestie. Ik zou eens goed kijken naar de armoede in Amerika en dat naast je gedachtengoed plaatsen. Dat wil je niet hier zien, geloof me.quote:Op maandag 20 maart 2006 10:36 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Waarom zou je dat in willen voeren?
Het is niets anders dan goedkoop populisme van de SP. De meeste mensen die een dergelijk inkomen hebben zijn niet mensen die in loondienst zijn, maar ondernemers. Mensen die bereid zijn risico's te nemen, te investeren en 7 dagen in de week met hun werk bezig zijn. Deze mensen wil jij extra belasten, terwijl de kleine ondernemers de mensen zijn in Nederland die een enorme werkgelegenheid creeren.
Je belastingwapen zal dus leiden tot een hogere werkeloosheid, en de meeropbrengst zal de extra kosten die je hebt aan die werkeloosheid niet kunnen dekken.
Het probleem in Nederland is niet dat er niet genoeg belastinggelden binnen komen, maar het issue is dat de overheid gewoon veel te veel geld uitgeeft.
2002 was natuurlijk ook een jaar waarin het niet echt goed ging met de economie.quote:Op maandag 20 maart 2006 10:42 schreef Basp1 het volgende:
Piet, het kvk wist in 2002 nog het volgende te melden :
[..]
Mischien dat er de afgelopen 4 jaar een grote correctie naar boven heeft plaatsgevonden bij deze groep.
Alsof er in Europa geen bittere armoede is. En als je echte armoede wilt zien, ga dan eens in landen kijken waar men probeert (of probeerde) het socialisme te realiseren. Daar zie je pas armoede.quote:Op maandag 20 maart 2006 10:44 schreef Integrity het volgende:
[..]
Het is meer een principe kwestie. Ik zou eens goed kijken naar de armoede in Amerika en dat naast je gedachtengoed plaatsen. Dat wil je niet hier zien, geloof me.
Investeren in de kenniseconomie, met een voorbeeld nemend aan Finland. Niet alleen investeren in een hoger procentueel aandeel van R & D op het gemiddelde BNP middels onderwijs voor jongeren, maar ook oudere leeftijdsgroepen aanspreken en bovenal investeren in onderwijs mbt de beroepsbevolking. Specialisatie op R & D dus. Dat is de enige theoretische oplossing, gedeeltelijk aangepast aan de praktijk ervan uitgaand dat het bedrijfsleven toleranter is wanneer de toegevoegde waarde in een duurder land de kosten compenseert.quote:Op maandag 20 maart 2006 10:50 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Alsof er in Europa geen bittere armoede is. En als je echte armoede wilt zien, ga dan eens in landen kijken waar men probeert (of probeerde) het socialisme te realiseren. Daar zie je pas armoede.
Maar jij ziet het als principe kwestie, jij wilt dus puur uit principe hoge werkeloosheid en een verneukte economie accepteren omdat dit eerlijk is?
Vergelijk de welvaardstoename van de liberale UK dan eens met het veel staat en belasting van D en Fr.quote:Op maandag 20 maart 2006 12:06 schreef Integrity het volgende:
Moet jij eens opletten hoeveel armoede er nu is in Europa en hoeveel er nog zou kunnen komen. Daar kan ik wel wat scenario's voor bedenken.
Heb je al gekeken naar de oorzaak? In de UK is er meer geconsumeerd, betekent dus ook dat er minder spaartegoeden zijn. Heeft te maken met de interne consumptie in dat land. Leuk dat je ook op de rest hebt gereageerd.quote:Op maandag 20 maart 2006 12:30 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Vergelijk de welvaardstoename van de liberale UK dan eens met het veel staat en belasting van D en Fr.
Is dat werkelijk zo??????quote:Op maandag 20 maart 2006 02:32 schreef Steijn het volgende:
[..]
Boersma is minstens 40 keer zo waardevol voor de economie.
quote:Op maandag 20 maart 2006 12:35 schreef Integrity het volgende:
[..]
Heb je al gekeken naar de oorzaak? In de UK is er meer geconsumeerd, betekent dus ook dat er minder spaartegoeden zijn. Heeft te maken met de interne consumptie in dat land.
Het heeft niet alleen met hard werken te maken. Veel beroepen kunnen door bijna iedereen gedaan worden. Sommige mensen betekenen veel meer voor de samenleving, zoals bepaalde wetenschappers e.d.quote:Op zondag 19 maart 2006 23:27 schreef Floripas het volgende:
[..]
Denk je echt dat Boersma 40 keer zo hard werkt als mijn vriendin, die juffrouw is op een ZMOK-school?
quote:Op zondag 19 maart 2006 23:54 schreef BobbyDrake het volgende:
Dat is dus niet gelijke lonen voor iedereen, maar de welbekende breedste schouders die de meeste lasten dragen.
Lezen is niet jouw sterkste punt he.quote:Op maandag 20 maart 2006 10:49 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
2002 was natuurlijk ook een jaar waarin het niet echt goed ging met de economie.
Ik ben nu aan het afstuderen voor Commerciele Economie. Ik ben benieuwd wat jouw niveau van economische kennis is. Mijn economische kennis ligt op volwaardig HEAO niveau.quote:Op maandag 20 maart 2006 12:38 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
![]()
Ja hoor, jouw woord in gods oor..
Ik denk dat je geen idee hebt waar je het over hebt, wat economie uebehaupt inhoud.
En heb je daarbij ook gekeken naar de achterliggende oorzaken daarvan? Zoals algemeen bekend mag zijn was liep de UK qua welvaart begin jaren 80 zelfs achter op de DDR, dit heeft natuurlijk ook zijn weerslag op de consumentenbestedingen. Dat er minder spaartegoeden zijn in de UK dan in Fr of Dld lijkt me sterk, qua pensioenen ben je namelijk wel beter af in de UK omdat dat stelsel meer lijkt op de onze.quote:Op maandag 20 maart 2006 13:07 schreef Integrity het volgende:
[..]
Ik ben nu aan het afstuderen voor Commerciele Economie. Ik ben benieuwd wat jouw niveau van economische kennis is. Mijn economische kennis ligt op volwaardig HEAO niveau.
Ik heb een aantal maanden die situatie van de UK bekeken en het is me toen opgevallen dat er intern veel meer is geconsumeerd t.o.v. andere Europese landen.
Hmm?quote:
OEh, nee, 1977 tot 1998, wie kon er nu niet lezen?quote:Het stukje ging over de jaren 90, toen er bakken met geld werden verdiend in Nederland.
Blijkbaar alleen door werknemers van bedrijfsleven en overheid, zelfstandigen mochten blijkbaar niet meeprofiteren van Pvda, VVD en D66.
Ik heb alleen gekeken naar "het hokje" Groot-Brittanie:quote:Op maandag 20 maart 2006 13:11 schreef Chewie het volgende:
[..]
En heb je daarbij ook gekeken naar de achterliggende oorzaken daarvan? Zoals algemeen bekend mag zijn was liep de UK qua welvaart begin jaren 80 zelfs achter op de DDR, dit heeft natuurlijk ook zijn weerslag op de consumentenbestedingen. Dat er minder spaartegoeden zijn in de UK dan in Fr of Dld lijkt me sterk, qua pensioenen ben je namelijk wel beter af in de UK omdat dat stelsel meer lijkt op de onze.
Geweldig, en dat weet je niet hoe de samenhang is tussen consumentenvertrouwen, uitgaven en economische groei?quote:Op maandag 20 maart 2006 13:07 schreef Integrity het volgende:
[..]
Ik ben nu aan het afstuderen voor Commerciele Economie. Ik ben benieuwd wat jouw niveau van economische kennis is. Mijn economische kennis ligt op volwaardig HEAO niveau.
klopt, dat noem je een goede economie, economische groei en consumentenvertrouwen gaan hand in hand.quote:Ik heb een aantal maanden geleden die situatie van de UK bekeken en het is me toen opgevallen dat er intern veel meer is geconsumeerd t.o.v. andere Europese landen.
Een waarheid als een koe, maar je bent dus met me eens dat de UK het erg goed doet. En dat begon met de regering Thatcher. Beleid is een gematigd belasting klimaat, veel ondernemersvrijheid en sociale politiek die er op gericht is mensen te laten werken en daar wat aan over te houden.quote:De oorzaak dat ik dit bekeken heb, is omdat de economie in de UK op dat moment opvallend postiever uitviel. Zodra je die cijfers geaggregreerd neemt, is een welvaartsstijging niet meer dan logisch.
Reactie: zie bovenstaande postquote:Op maandag 20 maart 2006 13:27 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Geweldig, en dat weet je niet hoe de samenhang is tussen consumentenvertrouwen, uitgaven en economische groei?
[..]
klopt, dat noem je een goede economie, economische groei en consumentenvertrouwen gaan hand in hand.
[..]
Een waarheid als een koe, maar je bent dus met me eens dat de UK het erg goed doet. En dat begon met de regering Thatcher. Beleid is een gematigd belasting klimaat, veel ondernemersvrijheid en sociale politiek die er op gericht is mensen te laten werken en daar wat aan over te houden.
Toen Thatcher aan de macht kwam stond de UK er economisch slechter voor dan de DDR, had gierende inflatie en een massawerkeloosheid. Er kwam geen westengeland met meer dan 200 miljard pond op de proppen om de economie op te peppen (vergelijk dat eens met de voormalige DDR)
Nee, het is puur door het regeringsbeleid van Thatcher, Mayor en Blair (dat nauwelijks afwijkt van de voorgangers) te danken dat de UK er nu zo goed voor staat.
Dat was niet wat ik grappig vond,quote:Op maandag 20 maart 2006 13:22 schreef Integrity het volgende:
Lijkt me duidelijk dat, als de schuldgraad toeneemt, de spaartegoeden afnemen.
Maar dat was de vraag toch nietquote:Op maandag 20 maart 2006 13:22 schreef Integrity het volgende:
[..]
Ik heb alleen gekeken naar "het hokje" Groot-Brittanie:
Lijkt me duidelijk dat, als de schuldgraad toeneemt, de spaartegoeden afnemen.
Zou je jouw visie op het geheel kunnen geven, dan kan ik wat meer uitzoeken. Ik heb het gebaseerd op het verschil in consumentenbestedingen van rond een half jaar geleden binnen de EU, waarbij opviel dat de UK meer besteedt had in vergelijking tot Duitsland en Frankrijk.quote:Op maandag 20 maart 2006 13:32 schreef Chewie het volgende:
[..]
Maar dat was de vraag toch nietHet ging toch om de vergelijking met Fr, Dld? Dan is alleen naar het hokje GB kijken niet voldoende.
Ik lul nergens omheen, ik maak duidelijk wat het succes van de UK is, en hoe de UK het vanuit een positie die economisch slechter was als die van de DDR het gepresteerd heeft de Bondsrepubliek in te halen.quote:Op maandag 20 maart 2006 13:28 schreef Integrity het volgende:
[..]
Reactie: zie bovenstaande post
PS Weer om een onderwerp heen geluld he
Ik ben er nog steeds niet over uit welk opleidingsniveau je hebt. Je begon er zelf over te zeuren en als ik kijk naar je reactie, vind ik dat je reageert als een klein uitlokkend kind met kreetjes als OEE. Je helpt sommige reacties hier zelf in de hand, aan de manier waarop je je opstelt. Als je je anders opstelt, dan had ik vast en zeker heel anders op je gereageerd. Ik kan er niet over uit dat je dat zelf niet doorhebt, dus vandaar dat ik benieuwd ben naar wat je niveau is. Dat en die opmerking over dat ik geen economisch niveau zou hebben.quote:Op maandag 20 maart 2006 13:35 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Ik lul nergens omheen, ik maak duidelijk wat het succes van de UK is, en hoe de UK het vanuit een positie die economisch slechter was als die van de DDR het gepresteerd heeft de Bondsrepubliek in te halen.
![]()
Blijft opmerkelijk dat de periode waarin ze weinig verdienden samenviel met de periode dat grote bedrijven een sterke winstgroei hadden. Dan vind ik het zo gek nog niet dat de SP lagere lasten wil voor kleine zelfstandigen.quote:Op maandag 20 maart 2006 13:11 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Hmm?
[..]
OEh, nee, 1977 tot 1998, wie kon er nu niet lezen?
Ik drukte me idd verkeerd uit, maar het doet niets af aan de inhoudelijkheid ervan. Er zijn periodes waarin ondernemers veel verdienen, en periodes waar ze weinig verdienen.
Nee, in deze periode waren er tijden waarin men veel verdiende en weinig verdiende.quote:Op maandag 20 maart 2006 13:39 schreef DaveM het volgende:
[..]
Blijft opmerkelijk dat de periode waarin ze weinig verdienden samenviel met de periode dat grote bedrijven een sterke winstgroei hadden. Dan vind ik het zo gek nog niet dat de SP lagere lasten wil voor kleine zelfstandigen.
SP zou pas een eerlijke en sociale partij zijn als ze dit voor iedereen zou bepleiten.quote:Op maandag 20 maart 2006 13:39 schreef DaveM het volgende:
Dan vind ik het zo gek nog niet dat de SP lagere lasten wil voor kleine zelfstandigen.
Economie van de UK doet het al jarenlang beter dan die van Fr en Dld, dan is het ook niet vreemd dat er meer consumentenvertrouwen is en dus ook meer bestedingen.quote:Op maandag 20 maart 2006 13:34 schreef Integrity het volgende:
[..]
Zou je jouw visie op het geheel kunnen geven, dan kan ik wat meer uitzoeken. Ik heb het gebaseerd op het verschil in consumentenbestedingen van rond een half jaar geleden binnen de EU, waarbij opviel dat de UK meer besteedt had in vergelijking tot Duitsland en Frankrijk.
Ik bekijk alles momenteel op de korte termijn, maar ik vind het wel interessant hoe jij het verloop van economisch Europa ziet in de afgelopen 40 jaar.quote:Op maandag 20 maart 2006 13:57 schreef Chewie het volgende:
[..]
Economie van de UK doet het al jarenlang beter dan die van Fr en Dld, dan is het ook niet vreemd dat er meer consumentenvertrouwen is en dus ook meer bestedingen.
Maar ik ging er eerst vanuit dat je het over een langere periode had en daar kan een inhaalslag vanwege de jaren 80 de oorzaak zijn van de hogere bestedingen.
Dat zal best, maar gemiddeld gingen kleine zelfstandigen er dus op achteruit in de jaren 90.quote:Op maandag 20 maart 2006 13:41 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Nee, in deze periode waren er tijden waarin men veel verdiende en weinig verdiende.
Vandaar dat ze niet overal ongelimiteerde marktwerking willen want dat leidt in een aantal sectoren tot hogere kosten voor iedereen (woonsector, energiesector, zorg, OV).quote:SP zou pas een eerlijke en sociale partij zijn als ze dit voor iedereen zou bepleiten.
Er was een paar jaar geleden een special issue van de Financial Times Duitsland.quote:Op maandag 20 maart 2006 14:05 schreef Integrity het volgende:
[..]
Ik bekijk alles momenteel op de korte termijn, maar ik vind het wel interessant hoe jij het verloop van economisch Europa ziet in de afgelopen 40 jaar.
Care to elaborate?quote:Op maandag 20 maart 2006 14:19 schreef DaveM het volgende:
Vandaar dat ze niet overal ongelimiteerde marktwerking willen want dat leidt in een aantal sectoren tot hogere kosten voor iedereen (woonsector, energiesector, zorg, OV).
Marktwerking in de woonsector???quote:Op maandag 20 maart 2006 14:19 schreef DaveM het volgende:
[..]
Dat zal best, maar gemiddeld gingen kleine zelfstandigen er dus op achteruit in de jaren 90.
Chewie schreef:
[..]
Vandaar dat ze niet overal ongelimiteerde marktwerking willen want dat leidt in een aantal sectoren tot hogere kosten voor iedereen (woonsector, energiesector, zorg, OV).
SP wil dan ook niet voor iedereen lastenverlichting wat ze dus geen sociale partij maaktquote:Op maandag 20 maart 2006 14:19 schreef DaveM het volgende:
Vandaar dat ze niet overal ongelimiteerde marktwerking willen want dat leidt in een aantal sectoren tot hogere kosten voor iedereen (woonsector, energiesector, zorg, OV).
Loop je altijd zo omstandig te pochen met je vermeend hoge niveau?quote:Op maandag 20 maart 2006 13:07 schreef Integrity het volgende:
[..]
Ik ben nu aan het afstuderen voor Commerciele Economie. Ik ben benieuwd wat jouw niveau van economische kennis is. Mijn economische kennis ligt op volwaardig HEAO niveau.
Graag jouw economische niveau, begin je geblaat namelijk een beetje zat te worden. Je reageerde ook niet over het stuk m.b.t. de kenniseconomie en ik dacht dat dat stuk van mijn betoog toch van een redelijk niveau is. Vervolgens durf je zo'n uitspraak te maken tegenover mij. Ik zou wel eens willen weten wat jouw opleidingsachtergrond. Kom Piet, spill it out.
Lees eerst de overige posts maar over en trek dan je scheur offtopic maar los. Ik ga hier dus verder echt niet op in. "Beste scheepslui staan aan wal"-figuur. Lees je eerst maar in, daarna sta ik open voor suggesties. Grote offtopic dooddoener dit, die helemaal geen betrekking had op jou.quote:Op maandag 20 maart 2006 14:39 schreef Davitamon het volgende:
[..]
Loop je altijd zo omstandig te pochen met je vermeend hoge niveau?
Is dat een oorzaak, of een gevolg??quote:Op maandag 20 maart 2006 12:35 schreef Integrity het volgende:
[..]
Heb je al gekeken naar de oorzaak? In de UK is er meer geconsumeerd, betekent dus ook dat er minder spaartegoeden zijn. Heeft te maken met de interne consumptie in dat land.
Lees je in op de vorige posts, als je dit persoonlijk op mij richt stel ik voor dat je daarmee ophoudt. Amateuristisch gedoe. Get your act together.quote:Op maandag 20 maart 2006 14:44 schreef Davitamon het volgende:
[..]
Is dat een oorzaak, of een gevolg??
En zou dit een weerlegging moeten zijn van de stelling dat de relatief hoge welvaart in de UK het gevolg is van liberaal beleid en een Anglo-Saksische welvaartsstaat?
Sad!quote:Op maandag 20 maart 2006 14:45 schreef Integrity het volgende:
[..]
Lees je in op de vorige posts, als je dit persoonlijk op mij richt stel ik voor dat je daarmee ophoudt. Amateuristisch gedoe. Get your act together.
Heb jij nu al gekeken naar de economische groei van de liberale UK en die van de veel staat en belasting D en Fr?quote:Op maandag 20 maart 2006 14:45 schreef Integrity het volgende:
[..]
Lees je in op de vorige posts, als je dit persoonlijk op mij richt stel ik voor dat je daarmee ophoudt. Amateuristisch gedoe. Get your act together.
Kun je nooit gewoon antwoord geven???quote:Op maandag 20 maart 2006 14:45 schreef Integrity het volgende:
[..]
Lees je in op de vorige posts, als je dit persoonlijk op mij richt stel ik voor dat je daarmee ophoudt. Amateuristisch gedoe. Get your act together.
nee, verder dan een komma er uit trekken en die neuken komt ie nietquote:Op maandag 20 maart 2006 14:54 schreef Davitamon het volgende:
[..]
Kun je nooit gewoon antwoord geven???
Sorry, mijn kennis reikt niet zover. Ik moet me inlezen in de materie. Ik kom tot de uitspraak van Blair:quote:Op maandag 20 maart 2006 14:54 schreef Davitamon het volgende:
[..]
Kun je nooit gewoon antwoord geven???
daar lopen al wat topics over hè!quote:
Omdat liberaal Nederland vindt dat er onbegrensde vrijhandel in bouwlocaties mag plaatsvinden.quote:Marktwerking in de woonsector???
LOL
Als er ergens een voorbeeld te vinden van het falen van een overheidsmonopolie dan is het wel het woningbouwbeleid.
Die jij blijkbaar niet gelezen hebt anders begrijp ik niet dat je het zo zonder blikken of blozen durft te stellen.quote:
Dave het is nu net de (lokale) overheid die het meeste geld verdient met grondspeculatie, dat er ook commerciele partijen aan verdienen komt dan ook alleen door de krapte die de overheid zelf gecreerd heeft en in stand houdt.quote:Op maandag 20 maart 2006 15:04 schreef DaveM het volgende:
Omdat liberaal Nederland vindt dat er onbegrensde vrijhandel in bouwlocaties mag plaatsvinden.
Zou de overheid rechtstreeks landbouwgrond opkopen ipv toe te staan dat dit soort figuren die grond opkopen en voor 100x zoveel doorverkopen dan zou dat al een hoop schelen, net als bv. een verbod op speculatie. Maar ja, dat is vloeken in de liberale kerk.
Als er genoeg grond bouwrijp zou worden gemaakt door de overheid, zou de vraag niet groter zijn dan het aanbod, en de prijs niet worden opgedreven.quote:Op maandag 20 maart 2006 15:04 schreef DaveM het volgende:
[..]
daar lopen al wat topics over hè!
Pietverdriet schreef:
[..]
Omdat liberaal Nederland vindt dat er onbegrensde vrijhandel in bouwlocaties mag plaatsvinden.
Zou de overheid rechtstreeks landbouwgrond opkopen ipv toe te staan dat dit soort figuren die grond opkopen en voor 100x zoveel doorverkopen dan zou dat al een hoop schelen, net als bv. een verbod op speculatie. Maar ja, dat is vloeken in de liberale kerk.
Speculatie is slechts een gevolg van de schaarste, de overheid is de oorzaak.quote:Op maandag 20 maart 2006 15:04 schreef DaveM het volgende:
[..]
daar lopen al wat topics over hè!
Pietverdriet schreef:
[..]
Omdat liberaal Nederland vindt dat er onbegrensde vrijhandel in bouwlocaties mag plaatsvinden.
Zou de overheid rechtstreeks landbouwgrond opkopen ipv toe te staan dat dit soort figuren die grond opkopen en voor 100x zoveel doorverkopen dan zou dat al een hoop schelen, net als bv. een verbod op speculatie. Maar ja, dat is vloeken in de liberale kerk.
De overheid koopt zelf ook rechtstreeks landbouwgrond en verkoopt die als bouwkavels voor 100x zoveel door.quote:Op maandag 20 maart 2006 15:04 schreef DaveM het volgende:
[..]
daar lopen al wat topics over hè!
Pietverdriet schreef:
[..]
Omdat liberaal Nederland vindt dat er onbegrensde vrijhandel in bouwlocaties mag plaatsvinden.
Zou de overheid rechtstreeks landbouwgrond opkopen ipv toe te staan dat dit soort figuren die grond opkopen en voor 100x zoveel doorverkopen dan zou dat al een hoop schelen, net als bv. een verbod op speculatie. Maar ja, dat is vloeken in de liberale kerk.
Sorry, maar ik zie het verband met "minder marktwerking" niet helemaal.quote:Op maandag 20 maart 2006 14:26 schreef Chewie het volgende:
[..]
SP wil dan ook niet voor iedereen lastenverlichting wat ze dus geen sociale partij maakt
Waar blijft het kabinet dan met maatregelen?quote:Martkwerking zou juist heel goed zijn voor bijvoorbeeld de woonsector, dat zou eindelijk eens het woningtekort op lossen. Zorg er dan ook voor dat gemeentes meer vrijheid hebben in de hoeveelheid huizen die er gebouwd mogen worden per jaar want dit drijft namelijk alleen grondspeculatie door de gemeente zelf op.
Mee eens, maar versnippering en commercialisering beloven nou eenmaal weinig goeds...quote:Voor de energiesector is het nog te vroeg om te stellen dat de prijzen hierdoor gestegen zijn.
heb even geen zin in deze discussie, hou je te goed.quote:en ov kun je amper geliberaliseerd noemen en ik denk dat dit voor het spoor ook niet gaat werken.
Ik denk dat die ontevredenheid te maken heeft met de kosten voor een vaste aansluiting.quote:Waarom noem je overigens geen telefonie? Uit een onderzoek van de SP zelf is namelijk gebleken dat het meerendeel van hun achterban deze liberalisering als slecht ervaren. Dit terwijl telefonie juist perfect heeft aangetoond dat vrije marktwerking perfect werkt, nog nooit is telefonie en aanverwante zaken zo goedkoop geweest en is er nog nooit zo'n ruime keuze geweest.
Dat gemeenten er aan verdienen is opzich ook niet verkeerd, wel dat het zoveel hoger wordt door een kleine aanpassing in het bestemmingsplan. Het grootste probleem is de zeer beperkte hoeveelheid bouwgrond wat vrijgegeven wordt per jaar.quote:Op maandag 20 maart 2006 15:20 schreef doesss het volgende:
[..]
De overheid koopt zelf ook rechtstreeks landbouwgrond en verkoopt die als bouwkavels voor 100x zoveel door.![]()
je kan ook naar een andere aanbieder, de Kabelmaatschappijen bieden telefonie, de Mobile operators bieden 150 belminuten vanaf een euro of 6 aan (per maand), je kan bellen via internet..quote:Op maandag 20 maart 2006 15:30 schreef DaveM het volgende:
Ik denk dat die ontevredenheid te maken heeft met de kosten voor een vaste aansluiting.
Bij KPN betaal je (belbasis, ik denk het beste te vergelijken met de vroegere situatie) toch maar mooi ¤ 18.16 per maand. Dat is 480 gulden per jaar alleen al voor het abonnement.
Vergeleken met vroeger lijkt me dit een fors bedrag. Iemand hier nog een oude PTT-rekening?
Door de overheid wordt vrijgegeven.quote:Op maandag 20 maart 2006 15:33 schreef Chewie het volgende:
[..]
Dat gemeenten er aan verdienen is opzich ook niet verkeerd, wel dat het zoveel hoger wordt door een kleine aanpassing in het bestemmingsplan. Het grootste probleem is de zeer beperkte hoeveelheid bouwgrond wat vrijgegeven wordt per jaar.
Inderdaad.quote:Op maandag 20 maart 2006 15:33 schreef Chewie het volgende:
[..]
Dat gemeenten er aan verdienen is opzich ook niet verkeerd, wel dat het zoveel hoger wordt door een kleine aanpassing in het bestemmingsplan. Het grootste probleem is de zeer beperkte hoeveelheid bouwgrond wat vrijgegeven wordt per jaar.
Lokale overheden hebben niet als doelstelling "winst maken".quote:Op maandag 20 maart 2006 15:09 schreef Chewie het volgende:
[..]
Dave het is nu net de (lokale) overheid die het meeste geld verdient met grondspeculatie, dat er ook commerciele partijen aan verdienen komt dan ook alleen door de krapte die de overheid zelf gecreerd heeft en in stand houdt.
Dat vraag ik me dus ook af. Schijnt dat de NMA of een instantie als de OPTA dus vrij weinig hieraan doet. Het lijkt erop dat er geen verborgen afspraken zijn die de prijs kunstmatig hoog houden. Ik heb daar zelf mn twijfels over, omdat de kosten voor de consument in Nederland veel hoger ligt in vergelijking tot andere Europese landen. Hard maken kan ik het niet.quote:Op maandag 20 maart 2006 15:38 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Door de overheid wordt vrijgegeven.
Men heeft een monopolie en houd bewust de prijzen hoog.
Schoolvoorbeeld hoe een staatsmonopolie ronduit kut is, net als vroeger de telefoon van de PTT..
Mobiele telefonie niet, daarin is Nederland erg duur. Nederland heeft wel de hoogste internetpenetratiegraad binnen de EU.quote:Op maandag 20 maart 2006 15:44 schreef Chewie het volgende:
Qua telefonie en internet is Nederland toch 1 van de goedkoopste in de EU?
waaraanquote:Op maandag 20 maart 2006 15:41 schreef Integrity het volgende:
[..]
Dat vraag ik me dus ook af. Schijnt dat de NMA of een instantie als de OPTA dus vrij weinig hieraan doet.
een stelling zonder bronquote:Het lijkt erop dat er geen verborgen afspraken zijn die de prijs kunstmatig hoog houden. Ik heb daar zelf mn twijfels over, omdat de kosten voor de consument in Nederland veel hoger ligt in vergelijking tot andere Europese landen.
als je zelfs al de moeite niet neemt om dat uit te zoeken, maar dat gewoon maar vindt en dat het daarom voor jouw zo is, terwijl je geen idee hebt hoe het zit, hoe verantwoord je dat dan naar jezelf, laat staan naar anderen?quote:Hard maken kan ik het niet.
Uiteraard willen lokale overheden wel degelijk zoveel mogelijk inkomsten genereren want daarquote:Op maandag 20 maart 2006 15:41 schreef DaveM het volgende:
[..]
Lokale overheden hebben niet als doelstelling "winst maken".
Dat gemeenten ook aan die praktijken meedoen is om de gaten in hun budget op te vullen.
Deels komt dit door verspilling (eigen schuld dus van die gemeenten) maar ook deels doordat ze door de landelijke overheid financieel worden uitgekleed.
Ik vind het zo jammer dat jij en anderen zo makkelijk alles afschuiven op die vervelende ambtenaren op gemeenteniveau.
En dat jullie niet gewoon doorhebben dat ze niet anders kunnen omdat Zalm de geldkraan naar gemeenten heeft dichtgedraaid onder het motto "laat ze het maar lekker uitzoeken, mijn straatje is tenminste schoon".![]()
bron?quote:Op maandag 20 maart 2006 15:48 schreef Integrity het volgende:
[..]
Mobiele telefonie niet, daarin is Nederland erg duur.
quote:Nederland heeft wel de hoogste internetpenetratiegraad binnen de EU.
Inderdaad, de overheid had het liberale verbod op speculatie moeten negeren.quote:Op maandag 20 maart 2006 15:17 schreef Davitamon het volgende:
[..]
Speculatie is slechts een gevolg van de schaarste, de overheid is de oorzaak.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |