abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  vrijdag 10 maart 2006 @ 16:36:58 #1
110057 AgLarrr
Merck toch hoe sterck!
pi_35915001
quote:
Venezuela loert al eeuwen op eilanden
Een aanval van Venezuela op de Antillen klinkt onwaarschijnlijk. Maar ondenkbaar is zo'n oorlog niet. Venezuela loert al lang op nabij gelegen benedenwindse eilanden en president Chavez investeert veel geld in wapentuig. De vergelijking dringt zich op met de Falkland-oorlog tussen Groot-Brittannië en Argentinië in 1982, waarbij de Britten hun Falkland-eilanden voor de kust van Argentinië verdedigden tegen de grijpgrage Argentijnse regering, die al vele jaren een aanspraak op de eilandengroep maakte.

De claim van Venezuela op de benedenwindse eilanden ligt er al eeuwen; zegt Gert Oostindië van het Koninklijk Instituut voor Taal-, Land- en Volkenkunde in Leiden. Pas in de jaren zeventig van de vorige eeuw schortte de toenmalige Venezolaanse regering de claim op. Zolang Nederland er de baas zou zijn, zou Venezuela er geen aanspraak meer op maken.

Maar met het aantreden van de populistische president Hugo Chávez is een andere wind gaan waaien. Chávez maakt openlijk ruzie met de Verenigde Staten, heeft innige banden met communistisch Cuba en onderhoudt goede contacten met andere vijanden van de VS, zoals Libië, Syrië en Iran. Bovendien is een Nederlands Curaçao in zijn ogen een gevaar. Chávez zegt geheime documenten te hebben waaruit blijkt dat de VS vanaf dit eiland Venezuela wil binnenvallen om hem af te zetten. "In het nationalistische land zou een invasie daarom wel eens goed kunnen vallen" zegt Oostindië. "Al zal Chávez niet zo dom zijn. Hij valt dan een EU- en NAVO-land aan." Als het toch op een militaire confrontatie aankomt, hoeft de bevolking op de ABC-eilanden zich geen zorgen te maken, maakte minister Kamp gisteren duidelijk. Chávez mag dan wel miljarden willen investeren in Russische en Chinese straaljagers en bommen, de marine van het land beschikt volgens Kamp over slechts één, tweedehands schip. Een aanval moet de Nederlandse krijgsmacht makkelijk kunnen pareren.

De slagkracht van het Venezolaanse leger is volgens de website. defensieforum.nl echter groter dan dat ene vaartuig. Het land heeft meerdere marineschepen en 22 F16's. Ook zijn er enkele Mig-straaljagers besteld. Volgens een aantal kenners maakt Venezuela daarom wel degelijk kans op een militair succes. Nederland heeft eenvoudigweg niet genoeg manschappen op de bases op Aruba en Curacao om een grote aanval te pareren. En ook het permanent in "De West" aanwezige marinefregat krijgt het met een grootscheepse aanval van straaljagers moeilijk. © Gelderlander
Zozo... het zou er maar van komen. Ik denk niet dat dat we dan ook maar een poot uitgaan steken om de eilanden terug te claimen. Iemand andere ideeën?
"Ill fares the land, to hastening ills a prey;
Where wealth accumulates, and men decay"

- Oliver Goldsmith, The Deserted Village
  Moderator vrijdag 10 maart 2006 @ 16:46:21 #2
14679 crew  sp3c
Geef me die goud!!!
pi_35915307
Ik weet wel zeker dat er poten uitgestoken gaan worden

het probleem is alleen dat we hard op weg zijn naar het punt dat we niet meer in staat zijn terug te slaan ... maar voorlopig zijn we daar nog niet maar het gaat hard, als die linkse regering er vanaf volgend jaar is dan zal dat punt wel bereikt zijn denk ik.
Op zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.
  vrijdag 10 maart 2006 @ 16:48:20 #3
10763 popolon
Fetchez la vache!
pi_35915376
quote:
Op vrijdag 10 maart 2006 16:36 schreef AgLarrr het volgende:

[..]

Ik denk niet dat dat we dan ook maar een poot uitgaan steken om de eilanden terug te claimen. Iemand andere ideeën?
Alsof Nederland dat zou kunnen.

Maar de VS laat dit natuurlijk niet toe. Die lollige Chavez toch, 't blijft ook wel een populistische idioot.
Patience is not one of my virtues, neither is memory. Or patience for that matter.
  vrijdag 10 maart 2006 @ 16:49:03 #4
110987 ErwinRommel
De woestijnvos. Een legende.
pi_35915395
Ik vrees dat sp3C gelijk heeft dat men wederom gaat bezuinigen op defensie.
Dit zal tevens een verslapping betekenen van NL als het gaat om militaire kracht. De Antillen zijn dan kwetsbaar.

Mocht Chavez de Antillen willen aanvallen dan moet men daarop een gepast antwoord kunnen hebben. En niet de boel uithollen.
Vulneratus nec Victus The Spirit Will Never Leave Us.
  vrijdag 10 maart 2006 @ 16:49:46 #5
69957 Lonewolf2003
Cool. Cool, cool, cool
pi_35915417
Als het Chavez niet was, mocht die ze morgen van mij komen ophalen.
  Moderator vrijdag 10 maart 2006 @ 16:54:19 #6
14679 crew  sp3c
Geef me die goud!!!
pi_35915557
overigens is Kamp zijn kennis van de Venezolaanse marine kennelijk nogal beperkt

te beginnen hebben ze een 4tal LST's die elk 200 mariniers met voertuigen kunnen landen, dan heb je 800 man met luchtsteun tegen twee Nederlandse mariniers compagnieen ... verder hebben ze 6 oude lichte fregatten en twee stokoude subs

we zouden er goed aan doen om alvast een vlucht F16's op de Antillen te stationeren en het derde mariniersbataljon eindelijk operationeel te maken, evt met amphibische voertuigen (Piranha 4 8x8 met snelvuurkanon bv) zodat ze van het ene naar het andere eiland kunnen varen als dat nodig mocht zijn en er niet te veel storm staat
Op zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.
  vrijdag 10 maart 2006 @ 16:56:22 #7
10763 popolon
Fetchez la vache!
pi_35915627
Lijkt me op zich best interessant zo'n oorlogje Nederland - Venezuela.

Zonder inmenging van andere landen dan.
ijdele hoop maar toch ....

Patience is not one of my virtues, neither is memory. Or patience for that matter.
  vrijdag 10 maart 2006 @ 16:59:50 #8
110987 ErwinRommel
De woestijnvos. Een legende.
pi_35915738
quote:
Op vrijdag 10 maart 2006 16:56 schreef popolon het volgende:
Lijkt me op zich best interessant zo'n oorlogje Nederland - Venezuela.

Zonder inmenging van andere landen dan.
ijdele hoop maar toch ....

Ik vrees dat we de totale militaire macht van Venezuela niet moeten onderschatten.
Waar men in NL aan bezuinigingen doet op defensie doet men in Venezuela het tegenovergestelde.


Ondanks dat het NL leger kleiner is is het wel stukken geavanceerder, echter de Antillen zijn ver weg. Dus als zelfs Kamp al zegt dat het mogelijk is (confrontatie) dan moet men nu al maatregelen nemen en niet afwachten totdat het te laat is.
Vulneratus nec Victus The Spirit Will Never Leave Us.
  Moderator vrijdag 10 maart 2006 @ 17:00:14 #9
14679 crew  sp3c
Geef me die goud!!!
pi_35915749
quote:
Op vrijdag 10 maart 2006 16:48 schreef popolon het volgende:

[..]

Alsof Nederland dat zou kunnen.
waarom zou Nederland dit niet kunnen?
voorlopig hebben we materiaal zat ... hij kan de bovenwindse eilanden nauwelijks bereiken, die worden dan gebruikt als springplank voor een evt amphibische taakgroep (hrms Rotterdam en strax vanaf 2007 hrms Johan de Witt kunnen 2 bataljons mariniers aan land zetten) en om de luchtmobiele brigade in te vliegen (evt met parachutes) dan zit je al rond de 4000 manschappen ... vervolgens kun je de koopvaardij vloot inzetten om een gemechaniseerde brigade aan land te zetten en het is op de eilanden te druk om je kont te keren

F16's kun je ook vanuit st Maarten inzetten, als je er een KDC10 (of er kruisraketten voor koopt) bijzet liggen de antillen ook gewoon binnen bereik ... sterker nog Venezuela ligt dat ook
quote:
Maar de VS laat dit natuurlijk niet toe. Die lollige Chavez toch, 't blijft ook wel een populistische idioot.
de VS hebben ons al eerder genaaid mbt onze kolonien, ik zou daar niet al te veel vertrouwen in hebben, maar misschien dat ze brandstof en munitie willen sponsoren net als tijdens de Falklands
Op zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.
  Moderator vrijdag 10 maart 2006 @ 17:04:10 #10
14679 crew  sp3c
Geef me die goud!!!
pi_35915881
quote:
Op vrijdag 10 maart 2006 16:59 schreef ErwinRommel het volgende:

[..]

Ik vrees dat we de totale militaire macht van Venezuela niet moeten onderschatten.
Waar men in NL aan bezuinigingen doet op defensie doet men in Venezuela het tegenovergestelde.


Ondanks dat het NL leger kleiner is is het wel stukken geavanceerder, echter de Antillen zijn ver weg. Dus als zelfs Kamp al zegt dat het mogelijk is (confrontatie) dan moet men nu al maatregelen nemen en niet afwachten totdat het te laat is.
op de eilanden zelf worden nog geen maatregelen genomen (zoals ik al zei, F16's stationeren en het derde mariniersbataljon optuigen lijkt me voorlopig voldoende en kost ook niet zo bar veel) maar er wordt inmiddels wel in die richting gedacht hoor!
quote:
Grote oefening in het Caribisch gebied


Defensie houdt van 23 mei tot en met 15 juni in het Caribisch gebied de oefening Joint Caribbean Lion 2006. Met deze oefening ontwikkelt Nederland, samen met de overige Koninkrijksdelen, haar vermogen om in een internationale omgeving vanuit zee landoperaties uit te voeren. De oefening staat onder leiding van de Koninklijke Marine.

Nederland neemt deel met eenheden van alle krijgsmachtdelen, zoals verschillende schepen, marinierseenheden, tanks, pantservoertuigen, vliegtuigen en een peloton Marechaussees. Volgens de huidige planning doen ook eenheden mee uit België, Canada, Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk en de Verenigde Staten.

De oefening vindt plaats op en rondom diverse Caribische eilanden, waaronder Curaçao, Aruba, St. Maarten en Guadeloupe. In totaal zullen aan de oefening ongeveer 4000 militairen deelnemen van wie er circa 1500 aan land worden ingezet.
http://www.landmacht.nl/toon.asp?id=103852
Op zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.
  vrijdag 10 maart 2006 @ 17:09:01 #11
110987 ErwinRommel
De woestijnvos. Een legende.
pi_35916062
Die oefening zal vast een signaal afgeven aan Hugo Chavez. Goede zaak dat men dus meedenkt.
Ik hoop dat NL dit in de toekomst bij een wellicht nieuw kabinet zal voortzetten.
Vulneratus nec Victus The Spirit Will Never Leave Us.
  Moderator vrijdag 10 maart 2006 @ 17:13:35 #12
14679 crew  sp3c
Geef me die goud!!!
pi_35916188
Venezuela is overigens ook uitgenodigd voor die oefening maar die hebben nog niet gereageerd ...

ik vind dat heel aardig, de Duitsers moesten in 1940 zelf maar zien hoe ze op de vliegvelden en stellingen kwamen om hun foto's te maken ... Chavez krijgt gewoon een vrijgeleide van de Marechaussee
Op zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.
  Moderator vrijdag 10 maart 2006 @ 17:46:11 #13
14679 crew  sp3c
Geef me die goud!!!
pi_35917111
trouwens, nu ik erover nadenk, als we de sm3 raketten kopen dan kan 1 LCF zo'n beetje de hele Venezolaanse luchtmacht vanaf st Maarten boven Venezolaans grondgebied uit de luchtschieten
Op zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.
pi_35917147
Dit loopt al heel lang, een van de redenen waarom we vooral vriendjes moeten blijven met de VS.
pi_35917161
Laten we hopen dat Chavez de Antillen aanvalt.
Dan zijn we eindelijk verlost van die eilanden.
Het zal de toestroom van kriminele gelukszoekers sterk verminderen.
normen en waarden politiek http://www.pphwn.nl/
pi_35917204
quote:
Op vrijdag 10 maart 2006 17:47 schreef lionsguy18 het volgende:
Laten we hopen dat Chavez de Antillen aanvalt.
Dan zijn we eindelijk verlost van die eilanden.
Het zal de toestroom van kriminele gelukszoekers sterk verminderen.
Je blijft met je fikken van andermans eigendom af, al helemaal van onze eilanden.
  Moderator vrijdag 10 maart 2006 @ 17:50:12 #17
14679 crew  sp3c
Geef me die goud!!!
pi_35917216
quote:
Op vrijdag 10 maart 2006 17:47 schreef Evil_Jur het volgende:
Dit loopt al heel lang, een van de redenen waarom we vooral vriendjes moeten blijven met de VS.
zoals gezegd ... van de Ámerikanen wordt (zeker door de arine) niet al te veel verwacht op dit gebied

dr Phil zou dat trouwens helemaal niet leuk vinden
Op zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.
  vrijdag 10 maart 2006 @ 17:51:28 #18
38396 mazaru
Geloof niet alles wat je denkt
pi_35917247
quote:
Op vrijdag 10 maart 2006 17:47 schreef lionsguy18 het volgende:
Laten we hopen dat Chavez de Antillen aanvalt.
Dan zijn we eindelijk verlost van die eilanden.
Het zal de toestroom van kriminele gelukszoekers sterk verminderen.
Ik denk dat de Antillianen liever onder Nederlands bewind leven, als onder Chavez.
Dus zal het waarschijnlijk eerder stormlopen.
Ik ben niet onhandelbaar, ik ben gewoon een uitdaging 💖
pi_35917278
quote:
Op vrijdag 10 maart 2006 17:51 schreef mazaru het volgende:

[..]

Ik denk dat de Antillianen liever onder Nederlands bewind leven, als onder Chavez.
Dus zal het waarschijnlijk eerder stormlopen.
Er valt weinig storm te lopen als de eilanden eindelijk bevrijd zijn door Venezuela.
normen en waarden politiek http://www.pphwn.nl/
  Moderator vrijdag 10 maart 2006 @ 17:53:48 #20
14679 crew  sp3c
Geef me die goud!!!
pi_35917303
de Antillianen willen niet eens onafhankelijk worden, laat staan Venezolaans

We hebben een verantwoordelijkheid als koloniale machthebber en daar mogen we niet de kantjes bij aflopen, na de Mollukkers, de Papua's en god weet wie nog meer moeten we niet ook de Antillianen verraden want voor je het weet staat de volgende generatie weer met zijn allen treinen te kapen en dan moet de BBE ze weer doodschieten ... dat is zonde want zo'n trein overleeft dat niet!
Op zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.
pi_35917318
Ik denk niet dat Chávez zo dom is om de Antillen en/of Aruba aan te vallen. Hij is volledig kansloos, al was het alleen al vanwege het V.K. en de V.S. die ons zullen ondersteunen. Daarnaast heeft hij helemaal niet aan de eilanden, het is populistisch geblaat van die maffe wannabe-communist.

Er is trouwens geen sprake van dat 'we de Antillen gaan helpen/verdedigen'; defensie is een koninkrijksaangelegenheid, wat inhoudt dat de marine net zo goed van Aruba en van de Antillen is, als van Nederland.
As the officer took her away, she recalled that she asked,
"Why do you push us around?"
And she remembered him saying,
"I don't know, but the law's the law, and you're under arrest."
pi_35917328
quote:
Op vrijdag 10 maart 2006 17:50 schreef sp3c het volgende:

[..]

zoals gezegd ... van de Ámerikanen wordt (zeker door de arine) niet al te veel verwacht op dit gebied

dr Phil zou dat trouwens helemaal niet leuk vinden
Een invasie van Nederlands grondgebied zal nooit geaccepteerd worden door de VS.
  Moderator vrijdag 10 maart 2006 @ 17:54:51 #23
14679 crew  sp3c
Geef me die goud!!!
pi_35917331
quote:
Op vrijdag 10 maart 2006 17:52 schreef lionsguy18 het volgende:

[..]

Er valt weinig storm te lopen als de eilanden eindelijk bevrijd zijn door Venezuela.
yeah right, geloof je het zelf?

die komen allemaal via de bovenwindse eilanden hierheen met hun Nederlandse paspoorten net als de Surinamers toendertijd
Op zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.
pi_35917382
quote:
Op vrijdag 10 maart 2006 17:54 schreef sp3c het volgende:

[..]

yeah right, geloof je het zelf?

die komen allemaal via de bovenwindse eilanden hierheen met hun Nederlandse paspoorten net als de Surinamers toendertijd
Het is lang roeien naar Suriname, hoor.
Je denkt toch niet dat Chavez de KLM laat landen?
normen en waarden politiek http://www.pphwn.nl/
  Moderator vrijdag 10 maart 2006 @ 17:56:25 #25
14679 crew  sp3c
Geef me die goud!!!
pi_35917383
quote:
Op vrijdag 10 maart 2006 17:54 schreef Evil_Jur het volgende:

[..]

Een invasie van Nederlands grondgebied zal nooit geaccepteerd worden door de VS.
ik geloof er de ballen van, Nederlands Nieuw Guinnea was ook gewoon Nederlands grondgebied en daar hebben ze ons ook gewoon in de rug gestoken
Op zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.
  Moderator vrijdag 10 maart 2006 @ 17:57:38 #26
14679 crew  sp3c
Geef me die goud!!!
pi_35917406
quote:
Op vrijdag 10 maart 2006 17:56 schreef lionsguy18 het volgende:

[..]

Het is lang roeien naar Suriname, hoor.
Je denkt toch niet dat Chavez de KLM laat landen?
de bovenwindse eilanden liggen niet zo heel erg in de buurt van Suriname ... st Maarten raakt Chavez zowieso niet aan want dat is half Frans
Op zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.
pi_35917454
stiekem zou ik het gaaf vinden als chavez die eilandjes binnenvalt. Is eens een keer wat anders dan dat kulnieuws wat we voorgeschoteld krijgen.
Onderbroeken zonder knopen hoef je alleen maar af te stropen!
  Moderator vrijdag 10 maart 2006 @ 18:01:03 #28
14679 crew  sp3c
Geef me die goud!!!
pi_35917484
ja vet gaaf ... tot er doden vallen, dan is het gewoon oorlog

die paar handenvol mariniers op de eilanden weten nu iig hoe de Nederlanders op de grebbeberg zich voelden tijdens de mobilisatie
Op zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.
  vrijdag 10 maart 2006 @ 18:03:24 #29
110987 ErwinRommel
De woestijnvos. Een legende.
pi_35917539
De VS hebben ons dit geintje al 2 maal geflikt.
Ondanks dat de Antillen NL grondgebied zijn hebben de VS ook nagelaten om NL bij te staan tijdens de Nieuw Guinea crisis. Reken dus niet teveel op de VS.
Vulneratus nec Victus The Spirit Will Never Leave Us.
pi_35917570
quote:
Op vrijdag 10 maart 2006 18:03 schreef ErwinRommel het volgende:
De VS hebben ons dit geintje al 2 maal geflikt.
Ondanks dat de Antillen NL grondgebied zijn hebben de VS ook nagelaten om NL bij te staan tijdens de Nieuw Guinea crisis. Reken dus niet teveel op de VS.
maar dat was toch een totaal andere situatie?
En trouwens het gaat dan weer om artikel 5 (?) van de navo etcetcetc......oh ja....dat halve leger van de VS ligt in irak/afghanistan.hm..canada dan maar?
Onderbroeken zonder knopen hoef je alleen maar af te stropen!
  vrijdag 10 maart 2006 @ 18:05:12 #31
110987 ErwinRommel
De woestijnvos. Een legende.
pi_35917580
quote:
Op vrijdag 10 maart 2006 17:59 schreef Onderbroek het volgende:
stiekem zou ik het gaaf vinden als chavez die eilandjes binnenvalt. Is eens een keer wat anders dan dat kulnieuws wat we voorgeschoteld krijgen.
Dat komt dan mooi uit. Jij gaat je als vrijwilliger aanmelden bij de krijgsmacht? Of bekijk je alles vanaf jou computer en tv?
Vulneratus nec Victus The Spirit Will Never Leave Us.
  vrijdag 10 maart 2006 @ 18:05:44 #32
1316 PLAE@
Founded by fuckers
pi_35917591
Een aanval van Venezuela zou een goeie oefening zijn en eindelijk eens een duidelijk signaal aan de politiek geven dat we een fatsoenlijk leger moeten houden. Of nouja hebben
pi_35917686
quote:
Op vrijdag 10 maart 2006 18:05 schreef ErwinRommel het volgende:

[..]

Dat komt dan mooi uit. Jij gaat je als vrijwilliger aanmelden bij de krijgsmacht? Of bekijk je alles vanaf jou computer en tv?
quote:
Op vrijdag 10 maart 2006 18:05 schreef PLAE@ het volgende:


Een aanval van Venezuela zou een goeie oefening zijn en eindelijk eens een duidelijk signaal aan de politiek geven dat we een fatsoenlijk leger moeten houden. Of nouja hebben
ook al hebben we een groot leger dan wordt het alsnog lastig om een groot deel op die eilandjes te proppen.
Dat zal wel gaan natuurlijk, maar dan zal die chavez weer gaan roepen van:"kijk, ze bouwen hun leger op om mij aan te vallen " etc..etc..
Dus stel dat je niet al te veel wil provoceren dan zet je daar een heel klein deel op die eilandjes neer. Maar stél dat ie dan gaat aanvallen omdat er toch maar een 1.5 soldaat op dat eiland ligt dan moet je alles weer verschepen naar die eilandjes wat ook weer te veel tijd kost, dus als we daar aankomen dan valt er niks meer te verdedigen omdat alles dan al veroverd is...
Onderbroeken zonder knopen hoef je alleen maar af te stropen!
  Moderator vrijdag 10 maart 2006 @ 18:13:04 #34
14679 crew  sp3c
Geef me die goud!!!
pi_35917757
quote:
Op vrijdag 10 maart 2006 18:04 schreef Onderbroek het volgende:

[..]

maar dat was toch een totaal andere situatie?
En trouwens het gaat dan weer om artikel 5 (?) van de navo etcetcetc......oh ja....dat halve leger van de VS ligt in irak/afghanistan.hm..canada dan maar?
laten we gewoon zorgen dat we het in ons eentje afkunnen ... zodra Venezuela hulp inroept van Cuba oid kunnen wij ook bondgenoten in gaan schakelen maar 1 tegen 1 zou dat toch niet hoeven, zeker tegen een land als Venezuela niet

niet dat het erg zou zijn om bondgenoten in te schakelen, hoe meer zielen hoe meer vreugd, een bataljon paracommando's bv is natuurlijk altijd meegenomen maar we moeten er niet afhankelijk van zijn

Verder is artikel 5 niet van toepassing voor gebiedsdelen buiten het Europese vasteland voor zover ik weet. Niet in de huidige samenstelling van het koninkrijk iig (het zijn feitelijk onafhankelijke staatjes onder het koninkrijk der Nederlanden, geen Nederlandse provincies)
Op zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.
pi_35917811
quote:
Op vrijdag 10 maart 2006 18:13 schreef sp3c het volgende:

[..]

laten we gewoon zorgen dat we het in ons eentje afkunnen ... zodra Venezuela hulp inroept van Cuba oid kunnen wij ook bondgenoten in gaan schakelen maar 1 tegen 1 zou dat toch niet hoeven, zeker tegen een land als Venezuela niet

niet dat het erg zou zijn om bondgenoten in te schakelen, hoe meer zielen hoe meer vreugd, een bataljon paracommando's bv is natuurlijk altijd meegenomen maar we moeten er niet afhankelijk van zijn

Verder is artikel 5 niet van toepassing voor gebiedsdelen buiten het Europese vasteland voor zover ik weet. Niet in de huidige samenstelling van het koninkrijk iig (het zijn feitelijk onafhankelijke staatjes onder het koninkrijk der Nederlanden, geen Nederlandse provincies)
Zowel defensie als internationale verbonden zijn koninkrijksaangelegenheden.
As the officer took her away, she recalled that she asked,
"Why do you push us around?"
And she remembered him saying,
"I don't know, but the law's the law, and you're under arrest."
  Moderator vrijdag 10 maart 2006 @ 18:17:53 #36
14679 crew  sp3c
Geef me die goud!!!
pi_35917866
quote:
Op vrijdag 10 maart 2006 18:15 schreef heiden6 het volgende:

[..]

Zowel defensie als internationale verbonden zijn koninkrijksaangelegenheden.
artikel 5 gaat iig niet op, daarom hebben de Britten hier ook geen gebruik van gemaakt tijdens de Falklands oorlog
Op zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.
  vrijdag 10 maart 2006 @ 18:26:12 #37
24399 TechXP
www.biteback.be
pi_35918035
Haha.. ik denk dat curacao makkelijk verovert kan worden hoor. Die marine mensen enzo.. zitten toch lekker te chillen op de antillen Op mambo beach e.d.
Maar goed.. ik denk niet dat venezuela zo stom is om dat te doen. Want al veroveren ze het snel.. daarna kunnen ze zo weer een klap terug krijgen, want dan hebben ze mot met de EU enzo.
pi_35918080
quote:
Op vrijdag 10 maart 2006 18:17 schreef sp3c het volgende:

[..]

artikel 5 gaat iig niet op, daarom hebben de Britten hier ook geen gebruik van gemaakt tijdens de Falklands oorlog
Ik weet niet hoe het Gemenebest precies in elkaar steekt, maar volgens mij niet hetzelfde als onze Koninkrijk der Nederlanden-constructie. Het Gemenebest is een verbond van afzonderlijke staten; Aruba en de NL Antilen maken deel uit van onze staat.
As the officer took her away, she recalled that she asked,
"Why do you push us around?"
And she remembered him saying,
"I don't know, but the law's the law, and you're under arrest."
pi_35918099
Overigens denk ik dat Bush ieder excuus aangrijpt om die maffe communist aan te pakken.
As the officer took her away, she recalled that she asked,
"Why do you push us around?"
And she remembered him saying,
"I don't know, but the law's the law, and you're under arrest."
  vrijdag 10 maart 2006 @ 18:30:28 #40
110987 ErwinRommel
De woestijnvos. Een legende.
pi_35918157
Hoewel het me onwaarschijnlijk lijkt dat Hugo Chavez de Antillen zal aanvallen moeten we niet stil blijven zitten. Er worden nu dus al oefeningen gehouden in het Caraibisch gebied met oa zware eenheden. Dat zal Hugo Chavez vast niet ontgaan.
Bij mijn gevoel onderschatten we het Venuelaans leger. Dat is juist iets wat men niet moet doen. Onderschat nimmer de vijand!!!!

Ik pleit voor het stationeren van bv een squadron gevechtsjagers op de Antillen, plus een 3e Mariniers bataljon versterkt met andere marine eenheden zoals bv een amfibische transportvaartuig welke een bataljon kan vervoeren plus ander materieel.
Die kruisraketten mogen er wat mij betreft snel komen zodat ook 3 fregatten in die regio acties kunnen ondernemen.

Daarnaast Patriot AA raketten stationeren nabij strategische doelen.

Verder uitbreiding van de inlichtingendiensten om verdere info te vergaren.

(lijkt of we al in staat van oorlog verkeren, ben benieuwd hoe de politiek dit btw zal brengen naar de NL en met name de Antiliaanse bevolking)
Vulneratus nec Victus The Spirit Will Never Leave Us.
  vrijdag 10 maart 2006 @ 18:37:17 #41
65103 Denocorp
Fasten your seatbelts
pi_35918318
Chavez is wel druk bezig zich tot de tanden te bewapenen:
http://www.wereldomroep.n(...)venezuelawapens.html

En hij kan een aardig leger op de been brengen.
quote:
CIA world factbook:
Manpower available for military service:
males age 18-49: 6,236,012 (2005 est.)
Manpower fit for military service:
males age 18-49: 4,907,947 (2005 est.)
Hij is een onberekenbare gek die best in staat zou kunnen zijn om over een aantal jaar een poging te wagen richting Antillen. Maar Nederland (en de VS) zal dat echt niet zonder slag of stoot accepteren.
Economisch gezien is dit relletje wel slecht voor de Antillen, want we zijn hier erg afhankelijk van de olie uit Venezuela. Als dat wordt drooggelegd kunnen we hier wel inpakken
Bankiertje
  Moderator vrijdag 10 maart 2006 @ 18:39:27 #42
14679 crew  sp3c
Geef me die goud!!!
pi_35918376
mjah je kunt de oefeningen gebruiken ... laat bijvoorbeeld de GGW op de antillen oefenen ipv op Kreta, een amphibisch transportschip is niet nodig wmb vanwege hrms Pelikaan dat er permanent gestationeerd is. Het derde mariniersbataljon vind ik wel belangrijk, de kruisraketten dan weer niet, beter de goedkopere harpoon block2's aanschaffen (ook voor de subs) die ook de benodigde range hebben

het zou zowieso ook niet verkeerd zijn om een sub permanent in de regio te hebben als een soort eary warning systeem

Je moet ook tussen de lijntjes doorlezen van het nieuws, die F16's zullen er niet enkel naartoe zijn gegaan om naar een verdronken Amerikaans meisje te zoeken maar om te laten zien dat die binnen zeer korte tijd niet alleen aanwezig kunnen zijn maar ook daadwerkelijk rondjes kunnen vliegen over de eilanden
Op zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.
  vrijdag 10 maart 2006 @ 18:47:11 #43
111528 Viajero
Who dares wins
pi_35918588
De VS hielp ons niet in Nieuw Guinea omdat ze Suharto nodig hadden in de koude oorlog.
Ik denk dat ze graag even helpen tegen Chavez

Toch zie ik het NL liever alleen doen, en dan na het afslaan natuurlijk wel even een "vredesmacht' legeren aan het meer van Maracaibo zodat we ervoor kunnen zorgen dat de Venezolaanse olie niet tegen ons gebruikt wordt..
It really is just like a medieval doctor bleeding his patient, observing that the patient is getting sicker, not better, and deciding that this calls for even more bleeding.
  vrijdag 10 maart 2006 @ 18:51:36 #44
110987 ErwinRommel
De woestijnvos. Een legende.
pi_35918704
quote:
Op vrijdag 10 maart 2006 18:39 schreef sp3c het volgende:
mjah je kunt de oefeningen gebruiken ... laat bijvoorbeeld de GGW op de antillen oefenen ipv op Kreta, een amphibisch transportschip is niet nodig wmb vanwege hrms Pelikaan dat er permanent gestationeerd is. Het derde mariniersbataljon vind ik wel belangrijk, de kruisraketten dan weer niet, beter de goedkopere harpoon block2's aanschaffen (ook voor de subs) die ook de benodigde range hebben

het zou zowieso ook niet verkeerd zijn om een sub permanent in de regio te hebben als een soort eary warning systeem

Je moet ook tussen de lijntjes doorlezen van het nieuws, die F16's zullen er niet enkel naartoe zijn gegaan om naar een verdronken Amerikaans meisje te zoeken maar om te laten zien dat die binnen zeer korte tijd niet alleen aanwezig kunnen zijn maar ook daadwerkelijk rondjes kunnen vliegen over de eilanden
Die kruisraketten lijken me juist zeer effectief en defensief. Dit geeft aan dat de commandocentra van de venozelaanse strijdkrachten getroffen kunnen worden vanaf grote afstand.
Dit moet voor Hugo Chavez al reden zijn om 2 keer na te denken voordat hij zijn duur aangeschafte materieel in as ziet opgaan.

Is de Hrms Pelikaan ook een troepen-transportschip met capaciteit tot het verplaatsen van bv pantservoertuigen? Indien zo, dan hoeft er idd geen amfibisch transportschip aan te pas te komen, mits de Pelikaan diezelfde capaciteiten heeft qua troepen-transport en bijhorend materieel.

Ik geloof dat er al een NL sub rondvaart in die regio, al weet ik niet welke.

Ik meen dat er op de Antillen vrijwilligerskorpsen zijn die samen met de NL strijdkrachten oefenen en samenwerken. Waarom geven we die niet enkele afgestoten tanks en pantservoertuigen ten behoeve van hun arsenaal?
Vulneratus nec Victus The Spirit Will Never Leave Us.
  Moderator vrijdag 10 maart 2006 @ 19:10:27 #45
14679 crew  sp3c
Geef me die goud!!!
pi_35919272
quote:
Op vrijdag 10 maart 2006 18:51 schreef ErwinRommel het volgende:

[..]

Die kruisraketten lijken me juist zeer effectief en defensief. Dit geeft aan dat de commandocentra van de venozelaanse strijdkrachten getroffen kunnen worden vanaf grote afstand.
Dit moet voor Hugo Chavez al reden zijn om 2 keer na te denken voordat hij zijn duur aangeschafte materieel in as ziet opgaan.
met de nieuwe munitie kun je met de pzh2000 al bijna het vaste land raken

Met de nieuwste harpoons kun je net zogoed Chavez bangmaken als met Tomahawks ... ok dan moet je iets de haven op st Maarten uit om te schieten, met tomahawk hoeft dat idd niet
quote:
Is de Hrms Pelikaan ook een troepen-transportschip met capaciteit tot het verplaatsen van bv pantservoertuigen? Indien zo, dan hoeft er idd geen amfibisch transportschip aan te pas te komen, mits de Pelikaan diezelfde capaciteiten heeft qua troepen-transport en bijhorend materieel.
de mariniers hebben niet echt pantservoertuigen, de nieuwe Pelikaan kan op compagniesniveau troepen verplaatsen iig afaik, dat lijkt me voldoende om een aanval af te schrikken, de grotere transportschepen zijn nodig voor de invasievloot als Chavez alsnog binnenvalt
quote:
Ik geloof dat er al een NL sub rondvaart in die regio, al weet ik niet welke.

Ik meen dat er op de Antillen vrijwilligerskorpsen zijn die samen met de NL strijdkrachten oefenen en samenwerken. Waarom geven we die niet enkele afgestoten tanks en pantservoertuigen ten behoeve van hun arsenaal?
ja dat weet ik ook niet, ik vraag me dat ook wel is af
Op zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.
  vrijdag 10 maart 2006 @ 19:10:57 #46
93744 Finder_elf_towns
Sterf nu en vloek tevergeefs
pi_35919285
Oef, als er oorlog uitbreekt moeten we uitkijken dat we Venuzuela niet totaal vernietigen. Als er geen verliezer is, is oorlog ook zo zinloos.
pi_35919377
quote:
Op vrijdag 10 maart 2006 19:10 schreef Finder_elf_towns het volgende:
Oef, als er oorlog uitbreekt moeten we uitkijken dat we Venuzuela niet totaal vernietigen. Als er geen verliezer is, is oorlog ook zo zinloos.
Hoezo, vernietigen? Ga jij onder de wapenen dan
'It's like what Lenin said... you look for the person who will benefit, and, uh, uh... '
"Please don't argue with me. My brain's only just about capable of stopping me farting in front of you."
  vrijdag 10 maart 2006 @ 19:15:15 #48
110987 ErwinRommel
De woestijnvos. Een legende.
pi_35919418
02-03-2006 16:05
JUNGLETRAINING MARINIERS IN SURINAME

De jungletraining waarover Nederland begin dit jaar met Suriname overeenstemming heeft bereikt, gaat op 12 maart van start. Als tegenprestatie levert ons land defensiematerieel. De samenwerking is een blijk van de goede militaire betrekkingen tussen beide naties.

De trainingen komen voort uit de opdracht van de Nederlandse Krijgsmacht om expeditionair en wereldwijd te kunnen opereren. Dit houdt in dat personeel van het Korps Mariniers, het Korps Commandotroepen en de Luchtmobiele Brigade onder meer in staat moet zijn om in junglegebieden te opereren. In beginsel vindt de opleiding in Suriname twee keer per jaar plaats. Ze duurt vijf weken.

Aan de jungletraining zullen mariniers vanuit Curaçao deelnemen. De oefening wordt logistiek ondersteund vanuit de Nederlandse Antillen.

http://www.mindef.nl/actu(...)_jungletraining.aspx
------------------------------------------------------------------------------

Nu wist ik al dat bv eenheden van Luchtmobiel en de Commandos in Suriname trainen. Maar door dit een permanent karakter te geven zou men dit ook als signaal kunnen zien aan het adres van Chavez?
Mariniers gestationeert op de Antillen doen ook mee.

Dus wellicht dat de verhoogde militaire samenwerking met Suriname een gevolg is van uitspraken van Hugo Chavez? Zeer interessant.


Vulneratus nec Victus The Spirit Will Never Leave Us.
  Donald Duck held vrijdag 10 maart 2006 @ 19:16:18 #49
46149 __Saviour__
Superstapelsmoor op Kristel
pi_35919456
vallen de antillen ook onder de navo?
want er is namelijk zoiets als artikel 5, dat stelt dat een aanval op 1 staat opgevat wordt als een aanval op alle staten.
edit: ja dus, volgens het artikel
❤ Rozen zijn rood ❤
❤ Viooltjes zijn blauw ❤
❤ Kristel, ik hou van jou! ❤
  Moderator vrijdag 10 maart 2006 @ 19:18:55 #50
14679 crew  sp3c
Geef me die goud!!!
pi_35919555
quote:
Op vrijdag 10 maart 2006 19:13 schreef Disciple_of_Guinness het volgende:

[..]

Hoezo, vernietigen? Ga jij onder de wapenen dan
jullie gaan allemaal onder de wapenen, we stellen de dienstplicht weer in en dan kunnen jullie vooraan in de landingsboten

maar wees niet bang, geoefende militairen komen met de tweede aanvalsgolf ... of de derde ofzo, dat ligt ff aan de vuurkracht van de vijand
Op zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.
pi_35919599
quote:
Op vrijdag 10 maart 2006 19:18 schreef sp3c het volgende:

[..]

jullie gaan allemaal onder de wapenen, we stellen de dienstplicht weer in en dan kunnen jullie vooraan in de landingsboten

maar wees niet bang, geoefende militairen komen met de tweede aanvalsgolf ... of de derde ofzo, dat ligt ff aan de vuurkracht van de vijand
Oh, dat ik weer terug moet in geval van oorlog weet ik.

Zal alleen niet vooraan zitten denk ik, ben geen kabelboer
'It's like what Lenin said... you look for the person who will benefit, and, uh, uh... '
"Please don't argue with me. My brain's only just about capable of stopping me farting in front of you."
  Moderator vrijdag 10 maart 2006 @ 19:23:33 #52
14679 crew  sp3c
Geef me die goud!!!
pi_35919722
die denkt dat hij wat te kiezen heeft ... tihi
Op zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.
pi_35919800
quote:
Op vrijdag 10 maart 2006 19:23 schreef sp3c het volgende:
die denkt dat hij wat te kiezen heeft ... tihi
Ik ben een beetje bang dat ik idd niks te kiezen heb, zal gewoon weer als verbindelaar aan de slag moeten
'It's like what Lenin said... you look for the person who will benefit, and, uh, uh... '
"Please don't argue with me. My brain's only just about capable of stopping me farting in front of you."
  Moderator vrijdag 10 maart 2006 @ 19:27:19 #54
14679 crew  sp3c
Geef me die goud!!!
pi_35919872
dat is toch leuk, dan heb je wat te melden aan je kleinkinderen
quote:
This day is called the feast of Crispian:
He that outlives this day, and comes safe home,
Will stand a tip-toe when the day is named,
And rouse him at the name of Crispian.
He that shall live this day, and see old age,
Will yearly on the vigil feast his neighbours,
And say 'To-morrow is Saint Crispian:'
Then will he strip his sleeve and show his scars.
And say 'These wounds I had on Crispin's day.'
Old men forget: yet all shall be forgot,
But he'll remember with advantages
What feats he did that day: then shall our names.
Familiar in his mouth as household words
Harry the king, Bedford and Exeter,
Warwick and Talbot, Salisbury and Gloucester,
Be in their flowing cups freshly remember'd.
This story shall the good man teach his son;
And Crispin Crispian shall ne'er go by,
From this day to the ending of the world,
But we in it shall be remember'd;
We few, we happy few, we band of brothers;
For he to-day that sheds his blood with me
Shall be my brother; be he ne'er so vile,
This day shall gentle his condition:
And gentlemen in England now a-bed
Shall think themselves accursed they were not here,
And hold their manhoods cheap whiles any speaks
That fought with us upon Saint Crispin's day.
ahem ... terug ontopic
Op zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.
  Moderator vrijdag 10 maart 2006 @ 19:30:37 #55
14679 crew  sp3c
Geef me die goud!!!
pi_35919974
moeilijke keuze trouwens voor Chavez, val ik nu binnen voor dat al die nieuwe voertuigen binnen zijn bij de hollanders of wacht ik een volgend kabinet af die al die voertuigen misschien wegbezuinigd?

de gemechaniseerde brigades zijn strax met cv9035 en leopard2a6 de best bewapende in Europa, misschien zelfs ter wereld!
Als we die aan land weten te zetten is het gauw afgelopen met een Venezolaanse bezetting
Op zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.
pi_35920829
Chavez is toch een lieve socialist. =X
  vrijdag 10 maart 2006 @ 20:09:13 #57
53731 Flipper01
Addicted Dolphin
pi_35921172
Kunnen we niet alle Antillianen erheen sturen om hun land te verdedigen?
I don't shine if you don't shine
  Moderator vrijdag 10 maart 2006 @ 20:29:39 #58
14679 crew  sp3c
Geef me die goud!!!
pi_35921739
denk niet dat de Chavez zijn manschappen veel scooters meegeeft
Op zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.
  vrijdag 10 maart 2006 @ 20:42:28 #59
10763 popolon
Fetchez la vache!
pi_35922127
quote:
Op vrijdag 10 maart 2006 19:25 schreef Disciple_of_Guinness het volgende:

[..]

Ik ben een beetje bang dat ik idd niks te kiezen heb, zal gewoon weer als verbindelaar aan de slag moeten
Ik ook.

Een paar extra medailles kunnen nooit kwaad.
Patience is not one of my virtues, neither is memory. Or patience for that matter.
  vrijdag 10 maart 2006 @ 21:59:04 #60
110057 AgLarrr
Merck toch hoe sterck!
pi_35924493
Hmm. Ik denk ook dat we niet op steun van de Amerikanen hoeven te rekenen. Die krijgen dat politiek gezien nooit voorelkaar. Behalve dat de de VS oorlogsmoe zijn hebben ze waarschijnlijk gedonder met landen zoals Peru, Brazilië en Argentinië. Die zitten echt niet te wachten op een Amerikaans bezettingsleger op hun continent.

Misschien dat de UK en de Fransen een handje willen helpen. Die hebben daar ook een aantal belangen, maar die kans acht ik klein. Wordt toch onze eigen boontjes doppen. Wat mij betreft sturen ze, buiten die oefening, twee extra fregatten die kant op. Gewoon even de spierballen laten zien. Voorkomen is beter dan genezen..
"Ill fares the land, to hastening ills a prey;
Where wealth accumulates, and men decay"

- Oliver Goldsmith, The Deserted Village
  vrijdag 10 maart 2006 @ 22:00:21 #61
42306 Vassili_Z
Low Man's Lyric
pi_35924539
Dit is geen nieuws maar raden naar iets

Ik denk dat Venezuela gewoon de Antillen zal veroveren (in het geval dat) en dat Nederland niks zal doen. Immers, de Antillen willen toch zo graag zelfstandig zijn...

Heel anders dan de Falkland oorlog iig
Era Vulgaris
  vrijdag 10 maart 2006 @ 22:02:19 #62
10763 popolon
Fetchez la vache!
pi_35924600
quote:
Op vrijdag 10 maart 2006 22:00 schreef Vassili_Z het volgende:
Dit is geen nieuws maar raden naar iets

Ik denk dat Venezuela gewoon de Antillen zal veroveren (in het geval dat) en dat Nederland niks zal doen. Immers, de Antillen willen toch zo graag zelfstandig zijn...
Ja dat zijn ze dan niet echt he?
Patience is not one of my virtues, neither is memory. Or patience for that matter.
  vrijdag 10 maart 2006 @ 22:05:36 #63
42306 Vassili_Z
Low Man's Lyric
pi_35924686
quote:
Op vrijdag 10 maart 2006 22:02 schreef popolon het volgende:

[..]

Ja dat zijn ze dan niet echt he?
Nope, maar dat zal Nederland een zorg zijn
Maar wat heeft Venezuela ermee te winnen? Hebben de Antillen enige grondstoffen van belang? Of zou het een springplank kunnen zijn naar andere militaire avonturen?
Era Vulgaris
  vrijdag 10 maart 2006 @ 22:10:37 #64
101791 dramslag
Beijing 2008
pi_35924824
quote:
Op vrijdag 10 maart 2006 22:05 schreef Vassili_Z het volgende:

[..]

Nope, maar dat zal Nederland een zorg zijn
Maar wat heeft Venezuela ermee te winnen? Hebben de Antillen enige grondstoffen van belang? Of zou het een springplank kunnen zijn naar andere militaire avonturen?
Wat het voor nut heeft snap ik ook niet echt voor Venezuela. Alsof de bevolking zit te wachten op een oorlog tegen Nederland.
Meedoen is belangrijker dan winnen!
  Moderator vrijdag 10 maart 2006 @ 22:12:38 #65
14679 crew  sp3c
Geef me die goud!!!
pi_35924873
quote:
Op vrijdag 10 maart 2006 22:00 schreef Vassili_Z het volgende:
Dit is geen nieuws maar raden naar iets

Ik denk dat Venezuela gewoon de Antillen zal veroveren (in het geval dat) en dat Nederland niks zal doen. Immers, de Antillen willen toch zo graag zelfstandig zijn...

Heel anders dan de Falkland oorlog iig
de Antillen willen helemaal niet zelfstandig zijn, hoe kom je bij die onzin?

als ze dat nu laten weten dan zijn ze morgen onafhankelijk (en overmorgen venezolaans)
Op zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.
  vrijdag 10 maart 2006 @ 22:14:53 #66
110057 AgLarrr
Merck toch hoe sterck!
pi_35924930
quote:
de Antillen willen helemaal niet zelfstandig zijn, hoe kom je bij die onzin?
Aruba bijvoorbeeld, heeft er voor gekozen het afscheidingsproces stop te zetten en is bewust nog steeds onderdeel van het Koninkrijk. Als het aan ons had gelegen dan waren al die knakkers al lang en breed zelfstandig..
"Ill fares the land, to hastening ills a prey;
Where wealth accumulates, and men decay"

- Oliver Goldsmith, The Deserted Village
  vrijdag 10 maart 2006 @ 22:17:12 #67
71480 zoalshetis
eerlijk=eerlijk
pi_35924995
al die brandhaarden ter wereld. moet wel een gigantische ontlading/oorlog worden straks. de kinderen die je nu baart/maakt zullen straks kanonnenvlees zijn.
hoofdletters kosten teveel tijd
don't avoid pain to gain pleasure
niet iedereen is iedereen
  vrijdag 10 maart 2006 @ 22:57:49 #68
42306 Vassili_Z
Low Man's Lyric
pi_35926386
quote:
Op vrijdag 10 maart 2006 22:14 schreef AgLarrr het volgende:

[..]

Aruba bijvoorbeeld, heeft er voor gekozen het afscheidingsproces stop te zetten en is bewust nog steeds onderdeel van het Koninkrijk. Als het aan ons had gelegen dan waren al die knakkers al lang en breed zelfstandig..
oow, dat wist ik niet
Era Vulgaris
  vrijdag 10 maart 2006 @ 22:58:42 #69
42306 Vassili_Z
Low Man's Lyric
pi_35926417
quote:
Op vrijdag 10 maart 2006 22:17 schreef zoalshetis het volgende:
al die brandhaarden ter wereld. moet wel een gigantische ontlading/oorlog worden straks. de kinderen die je nu baart/maakt zullen straks kanonnenvlees zijn.
Hoe verenigder de wereld zal zijn des te minder oorlogen er zullen komen. Ik verwacht niet meer 'middelgrote' oorlogen de komende eeuw.
Era Vulgaris
  vrijdag 10 maart 2006 @ 23:00:07 #70
71480 zoalshetis
eerlijk=eerlijk
pi_35926468
quote:
Op vrijdag 10 maart 2006 22:57 schreef Vassili_Z het volgende:

[..]

oow, dat wist ik niet
[GC] Feedbacktopic.

bitte...
hoofdletters kosten teveel tijd
don't avoid pain to gain pleasure
niet iedereen is iedereen
pi_35926542
'k Zal mn papieren eens nakijken. In tijden van oorlog wordt m'n basis Parera. Wel lekker zonning daar.
Old Tyme Hardcore!
pi_35926766
quote:
Op vrijdag 10 maart 2006 22:05 schreef Vassili_Z het volgende:

[..]

Nope, maar dat zal Nederland een zorg zijn
Maar wat heeft Venezuela ermee te winnen? Hebben de Antillen enige grondstoffen van belang? Of zou het een springplank kunnen zijn naar andere militaire avonturen?
Olie en olieverwerkings-industrie.
pi_35926825
quote:
Op vrijdag 10 maart 2006 23:08 schreef Evil_Jur het volgende:

[..]

Olie en olieverwerkings-industrie.
Alle olie die op Aruba en de Antillen verwerkt wordt komt juist uit Venezuela.
As the officer took her away, she recalled that she asked,
"Why do you push us around?"
And she remembered him saying,
"I don't know, but the law's the law, and you're under arrest."
  Moderator vrijdag 10 maart 2006 @ 23:11:20 #74
14679 crew  sp3c
Geef me die goud!!!
pi_35926868
heel minimaal allemaal, zeker met de voorraden die Venezuela zelf heeft.

Chavez wil zich zelf graag zien als de voorvechter van de latijns Amerikaanse zaak tegen het kapitalisme en het westen in het algemeen ... het 'bevrijden' van de Nederlandse Antillen past mooi in dat plaatje, zeker als Nederland zo doorgaat op het gebied van defensie want dan is het over een jaar of 5/10 een eitje
Op zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.
pi_35927604
Schaamteloze TVP tot ik tijd heb om het helemaal door te lezen. Interessant onderwerp. Wat is de geschiedkundige achtergrond van dit conflict?
pi_35927823
quote:
Op vrijdag 10 maart 2006 18:27 schreef heiden6 het volgende:

[..]

Ik weet niet hoe het Gemenebest precies in elkaar steekt, maar volgens mij niet hetzelfde als onze Koninkrijk der Nederlanden-constructie. Het Gemenebest is een verbond van afzonderlijke staten; Aruba en de NL Antilen maken deel uit van onze staat.
De NL Antillen en Aruba maken deel uit van het koninkrijk der Nederlanden en niet van de Nederlandse staat. Dat maakt de situatie overigens nog steeds niet vergelijk baar met die van het Gemenebest.
pi_35927878
quote:
Op vrijdag 10 maart 2006 23:40 schreef Pony-Lover het volgende:

[..]

De NL Antillen en Aruba maken deel uit van het koninkrijk der Nederlanden en niet van de Nederlandse staat. Dat maakt de situatie overigens nog steeds niet vergelijk baar met die van het Gemenebest.
Ze maken deel uit van het koninkrijk, en de staat is het koninkrijk. Nederland is een land, maar geen staat.
As the officer took her away, she recalled that she asked,
"Why do you push us around?"
And she remembered him saying,
"I don't know, but the law's the law, and you're under arrest."
  Moderator vrijdag 10 maart 2006 @ 23:55:19 #78
14679 crew  sp3c
Geef me die goud!!!
pi_35928265
quote:
Op vrijdag 10 maart 2006 23:33 schreef _The_General_ het volgende:
Schaamteloze TVP tot ik tijd heb om het helemaal door te lezen. Interessant onderwerp. Wat is de geschiedkundige achtergrond van dit conflict?
volgens mij heeft een Venezolaanse bandiet ooit is de eilanden 'verovert' omdat we er toen geen militairen hadden

ik zal is kijken of ik daar wat van kan vinden online
Op zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.
pi_35928329
quote:
Op vrijdag 10 maart 2006 18:39 schreef sp3c het volgende:
Je moet ook tussen de lijntjes doorlezen van het nieuws, die F16's zullen er niet enkel naartoe zijn gegaan om naar een verdronken Amerikaans meisje te zoeken maar om te laten zien dat die binnen zeer korte tijd niet alleen aanwezig kunnen zijn maar ook daadwerkelijk rondjes kunnen vliegen over de eilanden
Op Curaçao zijn sowieso al F16s gestationeerd. Die drie speciale toestellen met foto/infrarood apparatuur uit de Holloway-case kwamen wel degelijk om dat meisje te zoeken, maar naar verluidt ook om Curaçao weer eens goed in kaart te brengen.

Amerika zal een Venezolaanse inval op Aruba nooit tolereren. Daar staat hun grootste 'forward operating location' van het hele centraal Amerikaanse gebied (militaire basis, middelpunt van de war on drugs in die regio) en een belangrijke Amerikaanse raffinaderij die de VS van een aanzienlijke hoeveelheid brandstof voorziet (om die reden was Aruba tijdens de 2e werldoorlog een Amerikaans protectoraat). Tot slot zijn er iedere dag op Aruba duizenden Amerikaanse toeristen te vinden die bij wijze van spreken al om de consul roepen als er een vlieg in hun glas zit.
  Moderator zaterdag 11 maart 2006 @ 00:02:31 #80
14679 crew  sp3c
Geef me die goud!!!
pi_35928508
quote:
Op vrijdag 10 maart 2006 23:57 schreef dvr het volgende:

[..]

Op Curaçao zijn sowieso al F16s gestationeerd. Die drie speciale toestellen met foto/infrarood apparatuur uit de Holloway-case kwamen wel degelijk om dat meisje te zoeken, maar naar verluidt ook om Curaçao weer eens goed in kaart te brengen.
echt niet

ja er staan wel is Amerikaanse toestellen maja of die wat zullen doen is nog maar afwachten
quote:
Amerika zal een Venezolaanse inval op Aruba nooit tolereren. Daar staat hun grootste 'forward operating location' van het hele centraal Amerikaanse gebied (militaire basis, middelpunt van de war on drugs in die regio) en een belangrijke Amerikaanse raffinaderij die de VS van een aanzienlijke hoeveelheid brandstof voorziet (om die reden was Aruba tijdens de 2e werldoorlog een Amerikaans protectoraat). Tot slot zijn er iedere dag op Aruba duizenden Amerikaanse toeristen te vinden die bij wijze van spreken al om de consul roepen als er een vlieg in hun glas zit.
dat laatste is wel waar idd, er hoeft maar 1 toerist om te komen en dr Phil staat weer om een boycot te schreeuwen

toch heb ik niet zoveel vertrouwen in de Amerikanen in deze zaak, ik zie ze eerder eieren voor hun geld kiezen dan Chavez zijn olie weigeren ... zoals gezegd, ze hebben ons eerder genaaid ivm onze kolonien
Op zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.
pi_35928576
Het resultaat van de vorige bezettingspoging mag er wezen.
quote:
In 1939, the Germans secretly deployed numerous U-boats across the Atlantic to the coast of South America. Five of these submarines were to make the ABC islands their base. Called the Neuland Gruppe, their mission was to attack Aruba and Curacao's refineries and to torpedo tankers carrying crude oil to the refineries from the Venezuelan oil fields in Lake Maracaibo. Serving as a supply boat for these submarines was the Antilla, a 400-foot German freighter, built in 1938 in Hamburg. Under the guise of a peaceful, commercial freighter working in the neutral waters of the Dutch islands, the Antilla secretly housed all supplies needed for the submarines and their crew, including a deadly arsenal - torpedoes, mines and other munitions.

n 1940, Germany officially went to war against Holland and Aruba's Dutch powers demanded the surrender of the Antilla. But the captain of the Antilla went about sabotaging his ship - overheating the boilers, opening valves, closing drains and, finally, he blasted a hole in the side of his freighter. The ship sunk in less than 60 feet of water; the mast and chimney still emerging from the water.

Lying on a bed of superb white sand, not far away from the coast and protected from the swell, the Antilla is a golden wreck for today's divers, a real war treasure. In the immense hull, the light plays through the portholes. Swarms of silversides fill the cargo hulls, creating elaborate circular forms as they pulsate in unison before your eyes.

You can easily be led astray, down the endless corridors of the wreck, where you can still find some locked doors.
Ik was er tot op heden niet van op de hoogte dat de Antilla niet een gewoon oorlogsschip was.
As the officer took her away, she recalled that she asked,
"Why do you push us around?"
And she remembered him saying,
"I don't know, but the law's the law, and you're under arrest."
  zaterdag 11 maart 2006 @ 00:06:24 #82
10763 popolon
Fetchez la vache!
pi_35928637
quote:
Op zaterdag 11 maart 2006 00:02 schreef sp3c het volgende:

dat laatste is wel waar idd, er hoeft maar 1 toerist om te komen en dr Phil staat weer om een boycot te schreeuwen
Die rukker Phil wordt door een grote meerderheid uitgekotst in de VS.

Niet zo he?

't Is dat die engerd een vaste, conservatieve, aanhang heeft.
Patience is not one of my virtues, neither is memory. Or patience for that matter.
  zaterdag 11 maart 2006 @ 00:34:18 #83
89730 Drugshond
De Euro. Mislukt vanaf dag 1.
  zaterdag 11 maart 2006 @ 00:49:59 #84
10763 popolon
Fetchez la vache!
pi_35929994
quote:
Op zaterdag 11 maart 2006 00:34 schreef Drugshond het volgende:
TT aangepast
Ja zo trek je wel heel veel ramptoeristen aan.
Patience is not one of my virtues, neither is memory. Or patience for that matter.
  zaterdag 11 maart 2006 @ 03:44:06 #85
65103 Denocorp
Fasten your seatbelts
pi_35932346
Er werd hier gevraagd wat het belang van de Antillen zijn voor Venezuela. Sure, er is hier economisch gezien weinig te halen. De grootste raffinaderij, de Isla op Curaçao, is al in Venezolaanse handen (wordt gehuurd van de N.A. overheid). Het belangrijkste probleem voor Chavez is dat er stukjes grond liggen op 70 km van zijn kust waar Amerikaanse strijdkrachten zo'n beetje vaste klant zijn. Hij vreest voor een invasie vanaf de Antillen, wat best een realistisch scenario zou kunnen zijn als de Amerikanen niet zo oorlogs-moe zouden zijn.

Enne... de Antillen hebben nooit de intentie gehad om onafhankelijk van NL te worden, behalve dan die halve gare ex-PM Errol Cova die op een bezoek in Venezuela openlijk het Nederlandse 'kolonialisme' ging lopen dissen om vriendjes te worden met Chavez.
Een land van 180.000 inwoners met een staatsschuld van 2,5 miljard euro heeft de support van NL hard nodig....
Bankiertje
pi_35932375
Ik zie nog niet eens zo''n grote ramp in een eventuele overname: echter dan wel het hele pakket en vanaf het moment van onderhandelingen komt er hier geen Antiliaan meer binnen.
  Moderator zaterdag 11 maart 2006 @ 04:25:06 #87
14679 crew  sp3c
Geef me die goud!!!
pi_35932520
ik zeg we duwen Chavez en zijn zootje ongeregeld gewoon weer terug de zee in en als het klaar is laten we hem betalen voor de kosten ... elke week dat hij niet betaald krijgt hij een paar harpoons om de oren (de boorplatforms zijn een leuk doelwit) die die daarna ook moet vergoeden

maja als we strax een ultra linkse regering hebben dan zal dat er wel niet ingeven, die geven die eilanden gewoon cadeau in ruil dat ze samen met Chavez en Castro op de foto mogen
Op zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.
  zaterdag 11 maart 2006 @ 08:29:33 #88
78918 SeLang
Black swans matter
pi_35933190
quote:
Op vrijdag 10 maart 2006 16:46 schreef sp3c het volgende:
Ik weet wel zeker dat er poten uitgestoken gaan worden

het probleem is alleen dat we hard op weg zijn naar het punt dat we niet meer in staat zijn terug te slaan ... maar voorlopig zijn we daar nog niet maar het gaat hard, als die linkse regering er vanaf volgend jaar is dan zal dat punt wel bereikt zijn denk ik.
Die Chafez is een vriendje van de linksen , dus die juichen het alleen maar toe.
Kunnen we in plaats van Afghanistan niet beter Venezuela bezetten, nu het nog kan ?
Ook mooiere wijven enzo
"If you want to make God laugh, tell him about your plans"
Mijn reisverslagen
pi_35933230
Wat boeien mij die eilanden nu?

Hij mag ze wat mij betreft hebben, kunnen de inwoners ook geen aanspraak meer maken op hun nederlanderschap

ik zie werkelijk alleen maar voordelen, waarom verdedigen? wat winnen we ermee?

weg met die eilanden
  zaterdag 11 maart 2006 @ 08:40:24 #90
78918 SeLang
Black swans matter
pi_35933268
quote:
Op vrijdag 10 maart 2006 18:03 schreef ErwinRommel het volgende:
De VS hebben ons dit geintje al 2 maal geflikt.
Ondanks dat de Antillen NL grondgebied zijn hebben de VS ook nagelaten om NL bij te staan tijdens de Nieuw Guinea crisis. Reken dus niet teveel op de VS.
Ik denk dat het dit keer anders is.
De VS zullen elk incidentje aangrijpen om af te rekenen met Chafez.
Dus helemaal niet om Nederland te helpen, maar gewoon een aanleiding om eindelijk van die lastpak af te komen.
"If you want to make God laugh, tell him about your plans"
Mijn reisverslagen
  zaterdag 11 maart 2006 @ 08:42:19 #91
78918 SeLang
Black swans matter
pi_35933281
De Nederlandse troepen moeten zich ingraven op Aruba.
Met een beetje geluk graven ze gelijk Nathalie Holloway op
"If you want to make God laugh, tell him about your plans"
Mijn reisverslagen
pi_35933387
quote:
Op zaterdag 11 maart 2006 08:35 schreef DeDooieVent het volgende:
Wat boeien mij die eilanden nu?

Hij mag ze wat mij betreft hebben, kunnen de inwoners ook geen aanspraak meer maken op hun nederlanderschap

ik zie werkelijk alleen maar voordelen, waarom verdedigen? wat winnen we ermee?

weg met die eilanden
Het is wel een mooie gelegenheid om Chavez legitiem een kopje kleiner te maken. Doen dus.
FC Den Bosch | Standard Liege | Atletico Madrid | Lazio Roma | Alianza Lima | Chelsea | Dinamo Kiev
Corazón Alianza Lima Corazón para ganar a La Victoria volveremos para verte campeonar.
pi_35933829
Demonisering van Chavez
Laat Nederland zich weer eens voor het karretje van de VS spannen?
pi_35933950
quote:
Op zaterdag 11 maart 2006 09:47 schreef Doderok het volgende:
Demonisering van Chavez
Laat Nederland zich weer eens voor het karretje van de VS spannen?
Deze dreiging loopt al veel langer...
  zaterdag 11 maart 2006 @ 10:07:20 #95
43624 Martijn_77
It was a good year
pi_35934039
quote:
Op zaterdag 11 maart 2006 09:59 schreef Evil_Jur het volgende:

[..]

Deze dreiging loopt al veel langer...
Ja, en als ik dit topic zo doorlees is er ook een kans dat de VS niet komt helpen.

Mijn voorstel is meer marine enzo die kant p kunnen ze gelijk ook helpen in de strijd tegen drugs.
Experience is what you get when you don't get what you wanted
Take my advice ... I don't use it anyway...
Een goede Fok! Search
Een goede Fok! Search
pi_35934079
quote:
Op zaterdag 11 maart 2006 09:59 schreef Evil_Jur het volgende:

[..]

Deze dreiging loopt al veel langer...
Vorig jaar waren er ook al topics over inderdaad.
FC Den Bosch | Standard Liege | Atletico Madrid | Lazio Roma | Alianza Lima | Chelsea | Dinamo Kiev
Corazón Alianza Lima Corazón para ganar a La Victoria volveremos para verte campeonar.
  zaterdag 11 maart 2006 @ 13:12:39 #97
110057 AgLarrr
Merck toch hoe sterck!
pi_35937897
quote:
Demonisering van Chavez
Laat Nederland zich weer eens voor het karretje van de VS spannen?
Dat heeft hier natuurlijk geen kont mee te maken. Het gaat om grondgebied van ons koninkrijk. We waren er destijds prat op om het te houden, en nu zullen we het dus ook verdedigen (tot spijt van sommigen) als die Chavez ongevraagd binnen komt vallen. Dat wij dan toevallig bondgenoot zijn van een land dat Chavez liever onder grond ziet.. Dat is Chavez's zijn probleem, niet het onze.

Maar goed, ik ben benieuwd of dit stemming makkerij was of dat er hier serieus wat aan het broeien is. Kamp heeft donderdag iig de kamer duidelijk gemaakt dat we ons nergens zorgen over hoeven te maken. We gaan het zien...
"Ill fares the land, to hastening ills a prey;
Where wealth accumulates, and men decay"

- Oliver Goldsmith, The Deserted Village
pi_35940427
Ik hou mn hart vast met die linkse regering straks.. Dat wordt bezuinigen op defensie..
pi_35942369
Met een eventuele linkse regering hier in Nederland zou het wel eens zover kunnen komen, ik denk dat als het dan zover is er uiteindelijk een soort van overeenkomst wordt gesloten waarin de antillen naar Chavez gaan en alle inwoners van de Antillen verhuizen/vluchten naar Nederland.
<a href="http://www.cybernations.net/nation_drill_display.asp?Nation_ID=134818" rel="nofollow" target="_blank">http://www.cybernations.n(...)asp?Nation_ID=134818</a>
pi_35969614
Vorig jaar (of het jaar daarvoor) was hier ook al een topic over, volgens mij in C&H. Dus het rommelt al langer. Maar ik denk dat het zo'n vaart niet zal lopen. Hij roept het meer om zieltjes in zijn eigen land te winnen, maar ik betwijfel of hij ook echt zal aanvallen.
pi_35975954
quote:
Venezuela:
Military expenditures - dollar figure:
Definition Field Listing Rank Order
$1.687 billion (2004)

Nederland:
Military expenditures - dollar figure:
Definition Field Listing Rank Order
$9.408 billion (2004)
The World Factbook
Ik weet natuurlijk niet hoe betrouwbaar deze cijfers zijn of in hoeverre Venezuela zn defensieuitgaven opvoert, maar et ziet er niet naar uit dat Venezuela een sterker leger dan Nederland kunnen bouwen.. (Of ben ik nu naief?)

Btw ik denk dat Nederland zn eigen dopjes (hooguit met wat symbolische hulp van de VS, Engeland of Frankrijk) wel kan doppen, wellicht met wat moeite. Ik vraag me meer af of de VS dit als aanleiding kan zien om nog een landje te 'veroveren'. Wat sterkere oliebelangen en een vrijere hand in drugsbestrijding staan immers vast op het wensenlijstje van welke Amerikaanse president dan ook...
ik ben sowieso da bomb
pi_35976035
quote:
Op zondag 12 maart 2006 22:36 schreef Nietszeggendwezentje het volgende:

Btw ik denk dat Nederland zn eigen dopjes (hooguit met wat symbolische hulp van de VS, Engeland of Frankrijk) wel kan doppen,
Geld is niet het probleem. Ik ben bang dat het Nederlandse volk niets ziet in een oorlog. We zijn niet zo trots op ons landje.
pi_35976974
quote:
Op zondag 12 maart 2006 22:36 schreef Nietszeggendwezentje het volgende:

[..]

Ik weet natuurlijk niet hoe betrouwbaar deze cijfers zijn of in hoeverre Venezuela zn defensieuitgaven opvoert, maar et ziet er niet naar uit dat Venezuela een sterker leger dan Nederland kunnen bouwen.. (Of ben ik nu naief?)

Btw ik denk dat Nederland zn eigen dopjes (hooguit met wat symbolische hulp van de VS, Engeland of Frankrijk) wel kan doppen, wellicht met wat moeite. Ik vraag me meer af of de VS dit als aanleiding kan zien om nog een landje te 'veroveren'. Wat sterkere oliebelangen en een vrijere hand in drugsbestrijding staan immers vast op het wensenlijstje van welke Amerikaanse president dan ook...
Als we 1 of 2 van deze dingen daar bij die eilanden leggen zijn we er eigenlijk al. Kunnen we over een tijdje nog terugschieten met tomahawks ook.
Stem VVD voor een sterke toekomst en een beleid wat niet pretendeert sociaal te zijn maar het echt is.
pi_35977027
quote:
Op zondag 12 maart 2006 22:38 schreef _The_General_ het volgende:

[..]

Geld is niet het probleem. Ik ben bang dat het Nederlandse volk niets ziet in een oorlog. We zijn niet zo trots op ons landje.
En er is een goeie kans dat de regering het te gevaarlijk vind.
En geld is wel een probleem bij de Nederlandse krijgsmacht, er wordt zoveel wegbezuinigd dat de inzetbaarheid is gedaald tot minder dan wat de NAVO van ons verwacht, laat staan dat er nog een beetje oorlog bij kan.
Stem VVD voor een sterke toekomst en een beleid wat niet pretendeert sociaal te zijn maar het echt is.
  Moderator zondag 12 maart 2006 @ 23:16:00 #105
14679 crew  sp3c
Geef me die goud!!!
pi_35977342
als Chavez aanvalt is die keuze nu eenmaal niet aan Nederland ... dan vallen er doden onder de mariniers, de Antilliaanse millities en de Antilliaanse bevolking, de Nederlandse regering heeft dan gewoon geen keuze meer op dat moment zijn we in oorlog.

met de middelen die we hebben kunnen we die oorlog uitvechten maar 10 jaar geleden had ons dat een stuk minder slachtoffers gekost ... als die ultra linkse regering er komt voorspel ik wel dat we die oorlog over 10 jaar iig niet meer uit kunnen vechten
Op zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.
  Moderator zondag 12 maart 2006 @ 23:17:15 #106
14679 crew  sp3c
Geef me die goud!!!
pi_35977390
quote:
Op zondag 12 maart 2006 22:36 schreef Nietszeggendwezentje het volgende:

[..]

Ik weet natuurlijk niet hoe betrouwbaar deze cijfers zijn of in hoeverre Venezuela zn defensieuitgaven opvoert, maar et ziet er niet naar uit dat Venezuela een sterker leger dan Nederland kunnen bouwen.. (Of ben ik nu naief?)

Btw ik denk dat Nederland zn eigen dopjes (hooguit met wat symbolische hulp van de VS, Engeland of Frankrijk) wel kan doppen, wellicht met wat moeite. Ik vraag me meer af of de VS dit als aanleiding kan zien om nog een landje te 'veroveren'. Wat sterkere oliebelangen en een vrijere hand in drugsbestrijding staan immers vast op het wensenlijstje van welke Amerikaanse president dan ook...
Een militair uit Venezuela betaal je 12,50 USD voor een maand en wat eten voor zijn kindertjes en dan istie blij ... een Nederlandse militair komt voor die centen zijn bed niet uit en dat eten geeft hij aan zijn hond
Op zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.
  zondag 12 maart 2006 @ 23:38:21 #107
46960 StefanP
polemicist
pi_35978048
Ik lach me dood hier Zelden zo'n leuk bericht gelezen!

Ik denk dat Venezuela die eilanden best in zou kunnen nemen. Eer NL daar in de buurt is, is het al lang en breed voorbij. Van mij mag hij het ook gerust proberen, dan gebeurt er tenminste iets leuks.

Nederlands defensie apparaat zou ik niet al te hoog inschatten, integendeel. Het is dat de VS zijn kans schoon zou zien, want uit angst voor NL hoeft Chavez het niet te laten.
"Welfare culture is bad not just because, as in Europe, it's bankrupting the state, but because it enfeebles the citizenry, it erodes self-reliance and resourcefulness."
-Mark Steyn
pi_35978112
quote:
Op zondag 12 maart 2006 23:38 schreef StefanP het volgende:


Eer NL daar in de buurt is
Nederland is daar in de buurt
pi_35978141
quote:
Op zondag 12 maart 2006 23:40 schreef gelly het volgende:

[..]

Nederland is daar in de buurt
Grondgebied van het koninkrijk, dichterbij dan Frankrijk.
As the officer took her away, she recalled that she asked,
"Why do you push us around?"
And she remembered him saying,
"I don't know, but the law's the law, and you're under arrest."
  Moderator zondag 12 maart 2006 @ 23:41:56 #110
14679 crew  sp3c
Geef me die goud!!!
pi_35978164
quote:
Op zondag 12 maart 2006 23:40 schreef gelly het volgende:

[..]

Nederland is daar in de buurt
whehehe
Op zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.
  maandag 13 maart 2006 @ 04:10:28 #111
65103 Denocorp
Fasten your seatbelts
pi_35981358
Kamp wordt op de Antillen beschuldigd van stemmingmakerij... er is namelijk niets aan de hand, en met deze opmerkingen schaadt Kamp de relatief goede relatie die NL en de Antillen met Venezuela hebben. Minister Bot zal er vast ook niet zo gelukkig mee zijn.

Het enige probleem is dat onze ambassadeur in Caracas al maanden zit te wachten tot hij zijn geloofsbrieven aan Chavez mag aanbieden... Hij zal nog wel wat langer moeten wachten nu
Bankiertje
  maandag 13 maart 2006 @ 10:56:55 #112
36959 Furby
Geile neuk Harrie
pi_35984574
Gewoon die Chavez een kunstje flikken, we planten de Venozulaanze vlag op de 3 eilanden met een briefke erop geprikt "succes ermee" en vertrekken

Kijken hoe hij dat uitlegt aan de venozulaanen
Op zaterdag 22 april 2006 21:20 schreef Zweefvliegje het volgende:
Bij een stoplicht mag je gewoon achter elkaar staan, zonder 2 seconden afstand! :(
pi_35984617
Niet dat de Antillen heel erg boeiend zijn, maar als Chavez wat flikt is dat een mooi excuus om hem van de aardbodem af te blazen.
FC Den Bosch | Standard Liege | Atletico Madrid | Lazio Roma | Alianza Lima | Chelsea | Dinamo Kiev
Corazón Alianza Lima Corazón para ganar a La Victoria volveremos para verte campeonar.
pi_36011156
Kan die Bot niet ff aan van Brunswijk vragen of hij met z'n Junglecommando die Chavez van z'n bed wil lichten, wellicht in ruil voor een paar Coca-plantages..?

Hebben we ook meteen een nieuw exportproduct nummer 1
Roma Bastardi..!! Vaffanculo..!!
[quote: Moggasparz: Man The harpoons..!!]
http://media.spikedhumor.(...)ion.com_kidowned.wmv
  Moderator dinsdag 14 maart 2006 @ 08:40:30 #115
8781 crew  Frutsel
pi_36013605
Dit is ook al een bericht dat vorig jaar naar boven kwam...staat ook al ergens op FOK dat Chavez hierop 'aast' ...
  dinsdag 14 maart 2006 @ 11:58:52 #116
29347 RickySway
Make your life Sway
pi_36017924
spannend. een oorlogje tussen Zwarte Magica en de Vliegende Hollander.

De vraag is: vind Nederland die drie eilandjes belangrijk genoeg om ze met geweld te houden?
Het is niet alsof ze net als Texel bij Nederland 'horen' tenslotte....
¡ Experience Everything !
pi_36018491
quote:
Op vrijdag 10 maart 2006 16:56 schreef popolon het volgende:
Lijkt me op zich best interessant zo'n oorlogje Nederland - Venezuela.

Zonder inmenging van andere landen dan.
ijdele hoop maar toch ....

tja kom je tenminste het saaie zomer TV seizoen door
1/10 Van de rappers dankt zijn bestaan in Amerika aan de Nederlanders die zijn voorouders met een cruiseschip uit hun hongerige landen ophaalde om te werken op prachtige plantages.
"Oorlog is de overtreffende trap van concurrentie."
  Moderator dinsdag 14 maart 2006 @ 12:22:07 #118
8781 crew  Frutsel
pi_36018543
quote:
Op dinsdag 14 maart 2006 11:58 schreef RickySway het volgende:
spannend. een oorlogje tussen Zwarte Magica en de Vliegende Hollander.

De vraag is: vind Nederland die drie eilandjes belangrijk genoeg om ze met geweld te houden?
Het is niet alsof ze net als Texel bij Nederland 'horen' tenslotte....
Nederland heeft het LEF niet... om er wat tegen te doen...

Ik ben meer benieuwd naar de reactie van de nederlandse bevolking van dit alles
Ze zaniken toch al op die antillianen. Kunnen we die eilandjes niet gewoon missen?
  dinsdag 14 maart 2006 @ 13:51:56 #119
65103 Denocorp
Fasten your seatbelts
pi_36021239
quote:
Op dinsdag 14 maart 2006 12:22 schreef Frutsel het volgende:

[..]

Nederland heeft het LEF niet... om er wat tegen te doen...

Ik ben meer benieuwd naar de reactie van de nederlandse bevolking van dit alles
Ze zaniken toch al op die antillianen. Kunnen we die eilandjes niet gewoon missen?
Nederland heeft dat lef absoluut wel. Er is al een plan opgesteld, enkele jaren geleden, wat voorziet in een scenario waarin Venezuela de Antillen inneemt. Dat kunnen ze vrij makkelijk doen, ze hoeven slechts 1 Nederlands fregat uit te schakelen en kunnen dan een amfibische landing uitvoeren. De schepen daarvoor heeft Venezuela beschikbaar en het is maar 70 km varen.
Nederland zal vervolgens, al dan niet met behulp van bondgenoten in de regio (m.n. Frankrijk en GB) vanuit St Maarten terugslaan.

Maar goed, dit relletje waait wel weer over. Henk Kamp moet wat voorzichtiger zijn met z'n uitspraken over bevriende landen...
Bankiertje
  dinsdag 14 maart 2006 @ 15:03:46 #120
101754 Jaal
Verhaal van Jaal
pi_36023640
Leg daar 2 of 3 LCF fregatten neer en je hebt al een behoorlijke strijdmacht. Ik ben een tijdje geleden op de Evertsen geweest (rondleiding) en daar raak je behoorlijk van onder de indruk. Reken maar dat daar goed opgeleide bemanningen staan die wel een varkentje kunnen wassen. Allemaal hypermodern materieel waar zelfs de Amerikanen met jaloerse ogen naar kijken.

Dit alles onder de bescherming van een paraplu aan F-16's vanaf St. Maarten en je hebt daar al een behoorlijke strijdmacht. Leg er verder een aantal onderzeeërs neer en je schiet die verouderde rommel van Venezuela zo naar de kelder ...

En als laatste de luchtmobiele brigade stationeren op die eilanden en je hebt direct een rapid reaction force om eventueel aan strand gegane militairen aan flarden te schieten ...
"My mother, she don’t love me. She said she wish she was raped by somebody else" - Borat
  dinsdag 14 maart 2006 @ 15:06:24 #121
101754 Jaal
Verhaal van Jaal
pi_36023737
Overigens was er al een discussie hierover gaande, zie dit forum
"My mother, she don’t love me. She said she wish she was raped by somebody else" - Borat
  Moderator dinsdag 14 maart 2006 @ 15:08:52 #122
14679 crew  sp3c
Geef me die goud!!!
pi_36023838
mjah de luchtmobiele brigade ... het derde mariniersbataljon zit op de Antillen, dit kost veel geld en daarom is het niet operationeel (mist 1 infanteriecompagnie en een staf & ost compagnie) als we daar is mee begonnen dan samen met 6 F16's een LCF en een onderzeeboot, naast het fregat en hr ms Pelikaan dan kom je al ergens ... evt kan daar een patriot batterij bij

Chavez zijn amphibische mogelijkheden zijn zowieso erg beperkt (beperkter als die van ons) dus veel meer heb je niet nodig
Op zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.
  dinsdag 14 maart 2006 @ 15:09:47 #123
101754 Jaal
Verhaal van Jaal
pi_36023868
quote:
Op dinsdag 14 maart 2006 15:08 schreef sp3c het volgende:
mjah de luchtmobiele brigade ... het derde mariniersbataljon zit op de Antillen, dit kost veel geld en daarom is het niet operationeel (mist 1 infanteriecompagnie en een staf & ost compagnie) als we daar is mee begonnen dan samen met 6 F16's een LCF en een onderzeeboot, naast het fregat en hr ms Pelikaan dan kom je al ergens ... evt kan daar een patriot batterij bij

Chavez zijn amphibische mogelijkheden zijn zowieso erg beperkt (beperkter als die van ons) dus veel meer heb je niet nodig
Werk je ook bij defensie
"My mother, she don’t love me. She said she wish she was raped by somebody else" - Borat
  Moderator dinsdag 14 maart 2006 @ 16:18:05 #124
8781 crew  Frutsel
pi_36026213
quote:
Op dinsdag 14 maart 2006 15:06 schreef Jaal het volgende:
Overigens was er al een discussie hierover gaande, zie dit forum
ja dat zei ik hierboven ook al...
thx voor het opzoeken van het topic Misschien kan het ouwe in het nieuwe?
Alhoewel... veel nieuws uit de OP staat er niet, wat in die nog niet was vermeld
  Moderator dinsdag 14 maart 2006 @ 16:20:24 #125
14679 crew  sp3c
Geef me die goud!!!
pi_36026288
quote:
Op dinsdag 14 maart 2006 15:09 schreef Jaal het volgende:

[..]

Werk je ook bij defensie
what gave me away
Op zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.
pi_36032340
quote:
Op dinsdag 14 maart 2006 16:18 schreef Frutsel het volgende:

[..]

ja dat zei ik hierboven ook al...
thx voor het opzoeken van het topic Misschien kan het ouwe in het nieuwe?
Alhoewel... veel nieuws uit de OP staat er niet, wat in die nog niet was vermeld
Er was zelfs nog een ouder topic, in C&H.
FC Den Bosch | Standard Liege | Atletico Madrid | Lazio Roma | Alianza Lima | Chelsea | Dinamo Kiev
Corazón Alianza Lima Corazón para ganar a La Victoria volveremos para verte campeonar.
pi_36038238
quote:
Op vrijdag 10 maart 2006 17:46 schreef sp3c het volgende:
trouwens, nu ik erover nadenk, als we de sm3 raketten kopen dan kan 1 LCF zo'n beetje de hele Venezolaanse luchtmacht vanaf st Maarten boven Venezolaans grondgebied uit de luchtschieten
wij hebben toch aims120`s

waar komen die sm3 raketten vandaan
1/10 Van de rappers dankt zijn bestaan in Amerika aan de Nederlanders die zijn voorouders met een cruiseschip uit hun hongerige landen ophaalde om te werken op prachtige plantages.
"Oorlog is de overtreffende trap van concurrentie."
pi_36038354
quote:
Op vrijdag 10 maart 2006 18:03 schreef ErwinRommel het volgende:
De VS hebben ons dit geintje al 2 maal geflikt.
Ondanks dat de Antillen NL grondgebied zijn hebben de VS ook nagelaten om NL bij te staan tijdens de Nieuw Guinea crisis. Reken dus niet teveel op de VS.
maar dat hadden we toendertijd toch wel militair kunnen winnen in die tijd hadden we zelfs een volwaardig vliegdekschip.
was het niet zo dat dat politiek gevoelig lag om terug te slaan
1/10 Van de rappers dankt zijn bestaan in Amerika aan de Nederlanders die zijn voorouders met een cruiseschip uit hun hongerige landen ophaalde om te werken op prachtige plantages.
"Oorlog is de overtreffende trap van concurrentie."
pi_36038712
quote:
Op vrijdag 10 maart 2006 21:59 schreef AgLarrr het volgende:
Hmm. Ik denk ook dat we niet op steun van de Amerikanen hoeven te rekenen. Die krijgen dat politiek gezien nooit voorelkaar. Behalve dat de de VS oorlogsmoe zijn hebben ze waarschijnlijk gedonder met landen zoals Peru, Brazilië en Argentinië. Die zitten echt niet te wachten op een Amerikaans bezettingsleger op hun continent.

Misschien dat de UK en de Fransen een handje willen helpen. Die hebben daar ook een aantal belangen, maar die kans acht ik klein. Wordt toch onze eigen boontjes doppen. Wat mij betreft sturen ze, buiten die oefening, twee extra fregatten die kant op. Gewoon even de spierballen laten zien. Voorkomen is beter dan genezen..
het zou wel van pas komen als de VS ook maar 1 vliegdekschip zouden sturen.

maar ik denk dat de fransen er wel voor te porren zijn (zijn zo`n beetje de enige in europa die niet bezuinigen op het leger en die hebben daar ook belangen)
1/10 Van de rappers dankt zijn bestaan in Amerika aan de Nederlanders die zijn voorouders met een cruiseschip uit hun hongerige landen ophaalde om te werken op prachtige plantages.
"Oorlog is de overtreffende trap van concurrentie."
  dinsdag 14 maart 2006 @ 23:34:06 #130
65103 Denocorp
Fasten your seatbelts
pi_36041951
quote:
Op dinsdag 14 maart 2006 22:11 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:

[..]

het zou wel van pas komen als de VS ook maar 1 vliegdekschip zouden sturen.

maar ik denk dat de fransen er wel voor te porren zijn (zijn zo`n beetje de enige in europa die niet bezuinigen op het leger en die hebben daar ook belangen)
Ik zou eerder op de Britten rekenen.
Venezuela heeft ook een oogje op Trinidad en Tobago en Guyana, en dat zijn Commonwealth landen. GB zal in geval van onrust in de regio samen met NL de VS echt wel kunnen overtuigen om erbij betrokken te raken.
Bankiertje
pi_36042505
quote:
Op vrijdag 10 maart 2006 16:48 schreef popolon het volgende:

[..]

Alsof Nederland dat zou kunnen.


Als je echt gelooft dat we Venuzuela niet naar huis kunnen sturen moet je echt met wat meer aankomen. Als het echt moet dan zijn we zeker in staat om die eilanden terug te nemen en als Venuzuela er echt voor wil vechten dan komt de NAVO ook langs.
  Moderator woensdag 15 maart 2006 @ 02:01:40 #132
14679 crew  sp3c
Geef me die goud!!!
pi_36044905
de discussie moet helemaal niet gaan over het naar huis sturen, we moeten zorgen dat Chavez zijn militaire politie optrommelt om zijn huis te bewaken tegen staatsgrepen iedere keer dat hij ook maar droomt van een invasie op de Antillen

daar heb je helemaal niet zo heel veel materiaal voor nodig want zo sterk zijn de Venezolanen nu ook weer niet, zoals gezegd een handvol F16's en een Patriot batterij komt al heel sterk in de buurt
Op zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.
  woensdag 15 maart 2006 @ 02:18:33 #133
46435 Big_Fat_Wombat
Number of the Bitch
pi_36044975
Ik vraag me wel af wat de linkse politiek van plan zijn met defensie, helaas is hier vrij weinig over te vinden in hun programma's

Edit: Toch wel, SP:
quote:
Kleiner leger
Een groot staand leger biedt geen bescherming tegen dreigingen als die van het internationaal terrorisme en is evenmin effectief in de bestrijding daarvan.
Daarvoor dienen andere methoden ontwikkeld worden, vooral gericht op het inperken en weghalen van de voedingsbodem voor terroristische organisaties. Structurele inkrimping van onze krijgsmacht is gewenst, mede om middelen vrij te maken om in te zetten voor de sociale wederopbouw van de samenleving. De mobilisabele eenheden en mobilisabele tanks kunnen naar onze mening afgeschaft worden, evenals de Luchtmobiele Brigade (die is ingericht om met geweld buiten ons eigen land in te grijpen). Verder kunnen onze militaire marinetaken worden afgebouwd. Het aantal gevechts-vliegtuigen kan om te beginnen worden gehalveerd. Volstaan kan worden met een 'endlife-update' voor de rest van de F-16's. De deelname aan de ontwikkeling van de Joint Strike Fighter moet worden stopgezet. De niet-militaire taken van de Koninklijke Marechaussee kunnen worden ondergebracht bij Binnenlandse Zaken.
Alle kernwapens moeten de wereld uit, om te beginnen uit Nederland.
PVDA heeft het juist over stop zetten van bezuinigingen en een sterker militair Europa, meer richting de kracht van het Amerikaans militair gestel...

Dus ook links zit niet op een lijn

[ Bericht 46% gewijzigd door Big_Fat_Wombat op 15-03-2006 02:28:27 ]
Op maandag 37 juli 1742 01:42 schreef dWc_RuffRyder het volgende:
Whehehe.
pi_36045569
Chavez is niet dom
"We moeten ons bewust zijn van de superioriteit van onze beschaving, met zijn normen en waarden, welvaart voor de mensen, respect voor mensenrechten en godsdienstvrijheid. Dat respect bestaat zeker niet in de Islamitische wereld".
  woensdag 15 maart 2006 @ 09:56:39 #135
110057 AgLarrr
Merck toch hoe sterck!
pi_36047285
quote:
Leg daar 2 of 3 LCF fregatten neer en je hebt al een behoorlijke strijdmacht. Ik ben een tijdje geleden op de Evertsen geweest (rondleiding) en daar raak je behoorlijk van onder de indruk. Reken maar dat daar goed opgeleide bemanningen staan die wel een varkentje kunnen wassen. Allemaal hypermodern materieel waar zelfs de Amerikanen met jaloerse ogen naar kijken.
Voor zover ik weet hebben we niet eens 3 LCF fregatten. Alleen de Tromp en 7 Provinciën zijn operationeel toch? En trouwens, wat heeft het voor zin om er 3 (doe dan meteen alle 4) van neer te leggen. Eentje in combinatie met één of twee M-fregatten is toch prima? Kun je die duikboten ook mooi thuis laten. Ik blijf erbij: mochten er echte spanningen onstaan, stuur die twee fregatten die kant op. Gewoon even een boodschap. Nu is het al niet meer nodig denk ik, Kamp heeft gewoon zijn mond voorbij gepraat..
quote:
Ik zou eerder op de Britten rekenen.
Venezuela heeft ook een oogje op Trinidad en Tobago en Guyana, en dat zijn Commonwealth landen. GB zal in geval van onrust in de regio samen met NL de VS echt wel kunnen overtuigen om erbij betrokken te raken.
Inderdaad. De Bbritten zijn sowieso sneller bereid om naar militaire middelen te grijpen denk ik. En daar komt inderdaad nog bij dat de VS vriendjes zijn met de Britten en niet echt met de Fransen..
"Ill fares the land, to hastening ills a prey;
Where wealth accumulates, and men decay"

- Oliver Goldsmith, The Deserted Village
pi_36050536
quote:
Op woensdag 15 maart 2006 09:56 schreef AgLarrr het volgende:


Inderdaad. De Bbritten zijn sowieso sneller bereid om naar militaire middelen te grijpen denk ik. En daar komt inderdaad nog bij dat de VS vriendjes zijn met de Britten en niet echt met de Fransen..
ik denk dat jij de fransen onderschat als hun belangen in het geding komen zullen ze waarschijnlijk harder terug slaan dan de UK vooral ook omdat fransen een stuk nationalistischer zijn
1/10 Van de rappers dankt zijn bestaan in Amerika aan de Nederlanders die zijn voorouders met een cruiseschip uit hun hongerige landen ophaalde om te werken op prachtige plantages.
"Oorlog is de overtreffende trap van concurrentie."
  woensdag 15 maart 2006 @ 13:49:16 #137
65103 Denocorp
Fasten your seatbelts
pi_36054382
quote:
Op woensdag 15 maart 2006 11:55 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:

[..]

ik denk dat jij de fransen onderschat als hun belangen in het geding komen zullen ze waarschijnlijk harder terug slaan dan de UK vooral ook omdat fransen een stuk nationalistischer zijn
Welke belangen zijn dat dan? Behalve stabiliteit in de regio zal het Frankrijk niet direct aantasten als Chavez iets onderneemt. Ze hebben geen bezit of ex-koloniën in de buurt van Venezuela.
Bankiertje
pi_36054423
Scheelt dan kunnen we die anti's als buitenlanders zien en dus lekker terug schoppen
Mijn Snape wat doe je !
Niet zo dol op Amerika uit de kluiten gewassen kolonie vol randebielen.
Asperger and proud !
pi_36055066
quote:
Op woensdag 15 maart 2006 13:49 schreef Denocorp het volgende:

[..]

Welke belangen zijn dat dan? Behalve stabiliteit in de regio zal het Frankrijk niet direct aantasten als Chavez iets onderneemt. Ze hebben geen bezit of ex-koloniën in de buurt van Venezuela.
st maarten frankrijk heeft wel degelijk kolonies in die regio
1/10 Van de rappers dankt zijn bestaan in Amerika aan de Nederlanders die zijn voorouders met een cruiseschip uit hun hongerige landen ophaalde om te werken op prachtige plantages.
"Oorlog is de overtreffende trap van concurrentie."
  woensdag 15 maart 2006 @ 14:40:58 #140
10763 popolon
Fetchez la vache!
pi_36056254
quote:
Op dinsdag 14 maart 2006 23:49 schreef sampoo het volgende:

[..]



Als je echt gelooft dat we Venuzuela niet naar huis kunnen sturen moet je echt met wat meer aankomen. Als het echt moet dan zijn we zeker in staat om die eilanden terug te nemen en als Venuzuela er echt voor wil vechten dan komt de NAVO ook langs.
Ik bedoelde 't meer in de zin van 'willen' of de durf hebben.

En dat zie ik niet gebeuren.

De Britten, dat is pas mooi, die geven die Argentijnen gewoon een pak slaag in tijd van de Falkland oorlog. En zo hoort 't.

Stel dat Venezuela het zou proberen dan zie ik Balkende hooguit met z'n vingertje zwaaien: 'Ja ho eens even, dat mag niet!'
Patience is not one of my virtues, neither is memory. Or patience for that matter.
  Moderator woensdag 15 maart 2006 @ 15:11:27 #141
14679 crew  sp3c
Geef me die goud!!!
pi_36057401
ja nogmaals, ik denk niet dat hij die optie heeft als er mariniers zijn omgekomen bij de verdediging van de eilanden tenzij hij geen zin meer heeft in zijn baan natuurlijk
Op zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.
pi_36058204
quote:
Op zondag 12 maart 2006 22:38 schreef _The_General_ het volgende:

[..]

Geld is niet het probleem. Ik ben bang dat het Nederlandse volk niets ziet in een oorlog. We zijn niet zo trots op ons landje.
Ik denk dat het Nederlandse volk de Antillen liever kwijt dan rijk is, mooie manier om ervan af te komen op deze manier medunkt. Gewoon op een akkoordje gooien met Chavez
"I'm trained not to see beautiful women, because they might distract me from my mission."
pi_36058494
Het wordt tijd voor een modern vliegdekschip met gevolg. Dat lijkt mij voldoende voor overzeese bedreigingen. Investeren in de marine en als er echt geen extra geld voor te vinden is dan bezuinigen op de landmacht. We zitten redelijk veilig nu Duitsland zo'n beetje de grootste bondgenoot is.
  woensdag 15 maart 2006 @ 16:00:20 #144
65103 Denocorp
Fasten your seatbelts
pi_36059088
quote:
Op woensdag 15 maart 2006 14:08 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:

[..]

st maarten frankrijk heeft wel degelijk kolonies in die regio
Ja, zo gezien liggen Martinique en Guadeloupe nog dichter in de buurt. Het is niet realistisch dat Venezuela daar ooit in de buurt komt.
De Caribbean is nogal groot...
Bankiertje
  woensdag 15 maart 2006 @ 16:05:45 #145
110057 AgLarrr
Merck toch hoe sterck!
pi_36059257
quote:
Ik denk dat het Nederlandse volk de Antillen liever kwijt dan rijk is, mooie manier om ervan af te komen op deze manier medunkt. Gewoon op een akkoordje gooien met Chavez
Hèhè, dat klopt wel een beetje. Maar als er doden vallen, dan zullen de jongens bij de krijgsmacht toch echt moeten doen waarvoor ze betaald worden.
quote:
Geld is niet het probleem. Ik ben bang dat het Nederlandse volk niets ziet in een oorlog. We zijn niet zo trots op ons landje.
We zijn wel trots op ons landje, de Antillen horen daar alleen niet echt bij
"Ill fares the land, to hastening ills a prey;
Where wealth accumulates, and men decay"

- Oliver Goldsmith, The Deserted Village
  Moderator woensdag 15 maart 2006 @ 16:09:37 #146
14679 crew  sp3c
Geef me die goud!!!
pi_36059401
quote:
Op woensdag 15 maart 2006 15:44 schreef sampoo het volgende:
Het wordt tijd voor een modern vliegdekschip met gevolg. Dat lijkt mij voldoende voor overzeese bedreigingen. Investeren in de marine en als er echt geen extra geld voor te vinden is dan bezuinigen op de landmacht. We zitten redelijk veilig nu Duitsland zo'n beetje de grootste bondgenoot is.
wat we moeten doen is terug naar een budget van 2% van het BNP (NATO richtlijn) en dan de budgetten van de marine en de luchtmacht gelijktrekken aan dat van de landmacht.

dan hevelen we de luchtmobiele brigade over naar de luchtmacht (iets uitbreiden), bouwen we 4 extra LCF's maar dan geschikt voor oppervlakte oorlogsvoering net als die nieuwe Duitse fregatten en bouwen we 2 LHD's (helikoptercarriers, en het korps mariniers fel uitbreiden) en dan kan de landmacht als laatste een volledige gemechaniseerde divisie opzetten ... evt ook een handvol van die nieuwe korvetten aanschaffen en 2 extra subs

dat is nix megalomaans en goed veroorloofbaar maar wel een krijgsmacht die meer past bij de status van Nederland in de wereld.
Op zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.
  woensdag 15 maart 2006 @ 16:13:06 #147
65103 Denocorp
Fasten your seatbelts
pi_36059527
quote:
We zijn wel trots op ons landje, de Antillen horen daar alleen niet echt bij
We hebben al zo weinig grondgebied, die 800 km2 kunnen we best gebruiken

in de jaren '40 zijn we ook al in 1 klap 99% van ons grondgebied kwijtgeraakt
Bankiertje
  woensdag 15 maart 2006 @ 16:13:23 #148
110057 AgLarrr
Merck toch hoe sterck!
pi_36059543
quote:
wat we moeten doen is terug naar een budget van 2% van het BNP (NATO richtlijn) en dan de budgetten van de marine en de luchtmacht gelijktrekken aan dat van de landmacht.

dan hevelen we de luchtmobiele brigade over naar de luchtmacht (iets uitbreiden), bouwen we 4 extra LCF's maar dan geschikt voor oppervlakte oorlogsvoering net als die nieuwe Duitse fregatten en bouwen we 2 LHD's (helikoptercarriers, en het korps mariniers fel uitbreiden) en dan kan de landmacht als laatste een volledige gemechaniseerde divisie opzetten ... evt ook een handvol van die nieuwe korvetten aanschaffen en 2 extra subs

dat is nix megalomaans en goed veroorloofbaar maar wel een krijgsmacht die meer past bij de status van Nederland in de wereld.
Het klinkt mij als muziek in de oren, maar als het zo'n goed idee is, zou het dan niet al lang gebeurd zijn?
"Ill fares the land, to hastening ills a prey;
Where wealth accumulates, and men decay"

- Oliver Goldsmith, The Deserted Village
  woensdag 15 maart 2006 @ 16:14:23 #149
110057 AgLarrr
Merck toch hoe sterck!
pi_36059572
quote:
We hebben al zo weinig grondgebied, die 800 km2 kunnen we best gebruiken

in de jaren '40 zijn we ook al in 1 klap 99% van ons grondgebied kwijtgeraakt
Dat was ons grondgebied helemaal niet, net als de Antillen. En als we het zo graag willen houden, dan hadden we er -toen het nog kon- provincies van moeten maken.
"Ill fares the land, to hastening ills a prey;
Where wealth accumulates, and men decay"

- Oliver Goldsmith, The Deserted Village
pi_36059630
quote:
Op vrijdag 10 maart 2006 16:49 schreef Lonewolf2003 het volgende:
Als het Chavez niet was, mocht die ze morgen van mij komen ophalen.
Idd. Afstoten die handel!
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')