Vreemd he... Ik zou het ook geen probleem vinden als een terroristische organisatie, die openlijk de vernietiging van zijn buurland wenst, aan de macht komt. Beetje oorlog is niet zo erg namelijk. Ruimt lekker opquote:Op donderdag 26 januari 2006 15:59 schreef Meki het volgende:
wat raar dat USA hier niet blij mee is
het is democratie
stoere post man....quote:Op donderdag 26 januari 2006 16:15 schreef Woutey het volgende:
Zie het positief in.
Wanneer Hamas nog een keer een aanslag opeist in Israel, is het niet een terroristische groepering, maar de regering die het gedaan heeft. Dus kun je binnenvallen en alle vrouwen en kinderen de strot afsnijden.
Het binnenvallen gedeelte ben ik met je eens. Laat dat 'de strot afsnijden' maar achterwege danquote:Op donderdag 26 januari 2006 16:15 schreef Woutey het volgende:
Zie het positief in.
Wanneer Hamas nog een keer een aanslag opeist in Israel, is het niet een terroristische groepering, maar de regering die het gedaan heeft. Dus kun je binnenvallen en alle vrouwen en kinderen de strot afsnijden.
Met Sinn Fein wordt wel zaken gedaan. Zie dat met Hamas ook nog wel gebeuren.quote:Op donderdag 26 januari 2006 14:06 schreef SocialDisorder het volgende:
[..]
Nog een vergelijking dan maar? Sinn Fein is óók democratisch verkozen. Doet ook geen zak aan de ontwapening van de IRA.
Straks gaat de Friese afscheidings-beweging ook maar geweld gebruiken.quote:Op donderdag 26 januari 2006 17:16 schreef One_of_the_few het volgende:
[..]
Met Sinn Fein wordt wel zaken gedaan. Zie dat met Hamas ook nog wel gebeuren.
Probeer het eens principieler te verwoordenquote:Op donderdag 26 januari 2006 16:40 schreef Godslasteraar het volgende:
Wordt ik gebeld, zet ik m'n pc uit, en daarmee de tekst die ik had getypt![]()
![]()
2e poging:
[..]
Verantwoordelijkheidsgevoel, daar bezit ik zo weinig van dat het kleine beetje dát ik heb, onmisbaar is.![]()
Verder zijn het in het MO gewoon volwassen mensen, die zelf de verantwoording dienen te dragen voor de keuzes die ze maken. Die verantwoording moeten wij niet willen overnemen.
Nou, dat van die 6 miljoen in een decenium, dat was best effectief, maar ik laat me er niet op voorstaan. Maar er was nog niet zolang geleden een dictatoriaal regime in Spanje, een in Portugal, een in Griekenland. We hadden vrij recent nog allerlei gespuis aan de macht in de oosterlijke helft van Europa. Er was ook nog een klein oorlogje in de Balkan..quote:[..]
vanwege zware druk van Europa en de VS, en de Armeense genocide staat nog steeds open, na bijna een eeuw.
En extremisten had en heb je hier zeker ook, maar zelfs die Europese extremisten en ideologen waren nog effectiever dan hun arabische collega's, zelfs dat kunnen ze maar half.
quote:[..]
Was laatst bij een vriendin die ook sinds een tijdje een eigen oud laptopje heeft, gewoon aandoenlijk hoe blij ze ermee is![]()
Het is allemaal niet nieuw, Godslasteraar. De wereld is geen paradijs, de mensheid dom, rancuneus en gevaarlijk. Totnogtoe zijn we er niet aan ten onder gegaan. Ik laat de eindedertijden voorspellingen aan religieuzen.. die zien er altijd nogal naar uit en krijgen steeds het lid op hun neus.quote:[..]
Eigenlijk heb ik dat MO gewoon afgeschreven. Ik had nog wat verwachtingen van Iran, maar ook dat bleek teveel gevraagd. Het zal een boeiend spektakel worden hoe die regio aan fanatisme, conservatisme en vooral overbevolking ten onder zal gaan.
ahhaah friezen..quote:Op donderdag 26 januari 2006 17:19 schreef indahnesia.com het volgende:
[..]
Straks gaat de Friese afscheidings-beweging ook maar geweld gebruiken.
fout!quote:Op donderdag 26 januari 2006 16:41 schreef Lonewolf2003 het volgende:
[..]
De NASP heeft nooit een absolute meerderheid behaald bij een verkiezing., (zelfs niet na die befaamde Reichstag brand.) Bij de laatste verkiezing hadden ze iets van 45% van de stemmen. Hilter heeft daarna de macht naar zich toe getrokken door de nationale noodtoestand uit te roepen. En kreeg op die manier dictoriale macht.
die goedkeuring is ook niet echt puur democratisch verlopen. Van wat intimidatie was de NADP niet vies.quote:Op donderdag 26 januari 2006 17:25 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
fout!
hitler heeft toen 1 wet ingediend die de stomme oppositie hebben goedgekeurd.
nml dat er maar 1/3 van de reichstag het eens hoeft te zijn om een wet er door te krijgen.
daarna heeft hij de andere partijen verboden![]()
niet eens zo heel veel het was vooral dat de kleinere partijen dachten zo zelf meer macht te krijgenquote:Op donderdag 26 januari 2006 17:29 schreef Lonewolf2003 het volgende:
[..]
die goedkeuring is ook niet echt puur democratisch verlopen. Van wat intimidatie was de NADP niet vies.
hij verwoordt het te hard maar hij heeft wel en puntquote:Op donderdag 26 januari 2006 17:07 schreef indahnesia.com het volgende:
[..]
Het binnenvallen gedeelte ben ik met je eens. Laat dat 'de strot afsnijden' maar achterwege dan
hij heeft geen punt.quote:Op donderdag 26 januari 2006 17:34 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
hij verwoordt het te hard maar hij heeft wel en punt
jawel hij heeft weldegelijk een punt.quote:
Wat een domme vergelijking, zo komt het beter overeen.quote:Op donderdag 26 januari 2006 17:33 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
ik begin de kruisvaarders alliantie.
ik richt extreem katholieke scholen op en ziekenhuizen etc. in Europa.
tegelijkertijd ben ik bezig de moslims uit Europa te jagen dmv aanslagen etc.
Gelukkig zijn er dan nog de gematigde protestanten die met onderhandelen hun land proberen terug te krijgen van de islamietenquote:Moslims vestigen zich in Europa, eisen een islamitische staat, veroveren die met steun van machtige bondgenoten en maken van de huidige bewoners tweede rangs burgers.
ik begin de kruisvaarders alliantie.
ik richt extreem katholieke scholen op en ziekenhuizen etc. in Europa.
tegelijkertijd ben ik bezig de moslims uit Europa te jagen dmv aanslagen etc.
jep, mee eens. Ik denk dat ik hoop dat dat ook gaat gebeuren. Ben er echter nog niet helemaal over uit wat we toch aanmoeten met het MOquote:Op donderdag 26 januari 2006 17:34 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
hij verwoordt het te hard maar hij heeft wel en punt
en andersom ook giftige slang...quote:Op donderdag 26 januari 2006 17:46 schreef venomsnake het volgende:
palestijnse gebieden binnenvallen en gaan moorden schiet je geen HOL mee op, kweekt alleen weer meer haat bla bla bla, ik hoop dat het verleden dat nu wel bewezen heeft..![]()
quote:Op donderdag 26 januari 2006 17:50 schreef zoalshetis het volgende:
[..]
en andersom ook giftige slang...
Wie zou anders verantwoordelijk zijn? allah, zoals nogal wat arabieren menen? Waarbij elke gebeurtenis, goed of slecht, de wil van allah is.quote:Op donderdag 26 januari 2006 17:19 schreef sigme het volgende:
[..]
Probeer het eens principieler te verwoorden. Waarom is een Nederlander verantwoordelijk (of niet) voor het gedrag van de Nederlandse regering, en een Saoudië Arabische vrouw voor dat van de Saoudië Arabische regering. Wat maakt dat een Nederlander wel / niet verantwoordelijk is voor toestanden in Belgie, en een Jordanees wel / niet voor die in Israël of Palestina en een Israëli wel/niet voor die in Palestina en v.v.?
Het gaat niet om het fenomeen oorlog, die zijn en waren er in het MO en overal ter wereld veelvuldig, het gaat om de geestelijke flexibiliteit van mensen, van culturen.quote:Nou, dat van die 6 miljoen in een decenium, dat was best effectief, maar ik laat me er niet op voorstaan. Maar er was nog niet zolang geleden een dictatoriaal regime in Spanje, een in Portugal, een in Griekenland. We hadden vrij recent nog allerlei gespuis aan de macht in de oosterlijke helft van Europa. Er was ook nog een klein oorlogje in de Balkan..
Dat het de afgelopen 50 jaar tanelijk rustig is aan het westelijk front is meer uitzondering dan regel.
Die vriend van je heet niet toevallig Spike, en jij Drusilla?quote:Ach ja, wat kan ik zeggen. Er werd mij laatst verstaan gegeven dat ik schattig ben. Aandoenlijk kan er nog wel bij
![]()
![]()
Ja, ja, de ondergang van de wereld is al vele malen voorspeld. Maar die ondergang zal er ook komen, zij het over enkele miljarden jaren. Maar ik voorspel niet het einde der tijden, maar landen/culturen die door overbevolking en fanatisme in een hel veranderen. Haïti is al aardig op weg, en ook Afghanistan zal binnen 15 jaar met nog eens 30 miljoen kinderen van ellende in elkaar zakken. Ik voorspel beelden die we al kennen van Eritrea.quote:Het is allemaal niet nieuw, Godslasteraar. De wereld is geen paradijs, de mensheid dom, rancuneus en gevaarlijk. Totnogtoe zijn we er niet aan ten onder gegaan. Ik laat de eindedertijden voorspellingen aan religieuzen.. die zien er altijd nogal naar uit en krijgen steeds het lid op hun neus.
daar zit hem net de crux. dit gaat er heel misschien voor zorgen dat hamas minder extremistisch wordt.quote:Op donderdag 26 januari 2006 18:03 schreef Heerlijkheid het volgende:
Ik ga het bijna grappig vinden. Dit gaat er voor zorgen dat Hamas minder extremistisch wordt.
Zie ook m'n sigquote:Op donderdag 26 januari 2006 17:19 schreef sigme het volgende:
[..]
Probeer het eens principieler te verwoorden...........
Het gevolg zal zijn dat Israel geen enkele smoes meer hoeft te verzinnen om de Palestijnen volledig links te laten liggen en voortaan uitsluitend eenzijdige maatregelen en beslissingen kan nemen.quote:Op donderdag 26 januari 2006 18:55 schreef dyna18 het volgende:
Tja, ik vind dit niet echt een verrassende verkiezingsuitslag.
Als je bedenkt dat Israel de macht heeft over Palestijnse gebieden, Palestijnen als minderwaardige mensen beschouwd en het Israelische leger een zeer lange lijst heeft van misdaden tegenover Palestijnse burgers, daarnaast de Palestijnse autoriteit zet die zeer weinig bereikt heeft en ook nog eens zeer veel corruptie kent, en dat dan vergelijkt met Hamas die tegen Israel (de bezetter) vecht, en ook nog eens zeer veel community projecten steunt, dan is het niet verwonderlijk dat de palestijnen voor Hamas kiezen nu ze eindelijk in vele jaren daartoe de kans krijgen.
Dit is een korte niet genuanceerde opsomming, maar volgens mij wel de kern van het probleem daar in de regio.
Jemig, dat zal wel een schok zijn voor de Palestijnen.quote:Op donderdag 26 januari 2006 19:10 schreef Godslasteraar het volgende:
[..]
Het gevolg zal zijn dat Israel geen enkele smoes meer hoeft te verzinnen om de Palestijnen volledig links te laten liggen en voortaan uitsluitend eenzijdige maatregelen en beslissingen kan nemen.
het zorgt er nu voor dat je met een land in oorlog bent in plaats van een terreur groep en zo openen er nieuwe mogelijkheden voor israel om terug te slaanquote:Op donderdag 26 januari 2006 17:43 schreef indahnesia.com het volgende:
[..]
jep, mee eens. Ik denk dat ik hoop dat dat ook gaat gebeuren. Ben er echter nog niet helemaal over uit wat we toch aanmoeten met het MO![]()
goh, dat deed Israel ook nog niet...quote:Op donderdag 26 januari 2006 19:10 schreef Godslasteraar het volgende:
[..]
Het gevolg zal zijn dat Israel geen enkele smoes meer hoeft te verzinnen om de Palestijnen volledig links te laten liggen en voortaan uitsluitend eenzijdige maatregelen en beslissingen kan nemen.
Ze, en verantwoordelijkheid en opknappen etc.. je doet alsof jij, ik, wij, enige bijdrage hebben geleverd of leveren aan het bestaan van onze vrijheden, alsof wij daarvoor verantwoordelijk zijn en onszelf voor op de borst mogen slaan. Dat is onterecht. Jij & ik zijn producten van een geschiedenis, die Europa heeft gemaakt wat het is, en daar profiteren jij & ik van zonder er ook maar een greintje verantwoordelijk voor te zijn geweest. De bewoners van het MO zijn evenzeer overgeleverd aan de wereld waarin ze zijn geboren. Dat maakt niet dat ze geen heft hebben om in handen te nemen, het maakt wel dat ze niet verantwoordelijker zijn voor de toestand van de wereld, of hun wereld, dan jij en ik.quote:Op donderdag 26 januari 2006 18:10 schreef Godslasteraar het volgende:
[..]
Wie zou anders verantwoordelijk zijn? allah, zoals nogal wat arabieren menen? Waarbij elke gebeurtenis, goed of slecht, de wil van allah is.
Voor elke keuze die je maakt draag je volledige verantwoordelijkheid, ongeacht of je nu onwetend bent of niet. En er zijn altijd, altijd keuzes. Wat natuurlijk geen succes garandeert, je maakt nu eenmaal deel uit van een cultuur, en als die cultuur niet fuctioneert in de tegenwoordige tijd heb je een probleem. En dan is het zaak die cultuur te moderniseren. Een publieke opinie, een publiek besef dat het zo niet verder kan, en dat er een andere koers ingeslagen moet worden.
En dat is ook gebeurd in Spanje en Portugal, zonder dat daar Amerikaanse invasies voor nodig waren. Je zou zelfs kunnen zeggen dat Franco al een modernisering van Spanje was. Nogal wat landen ontwikkelen zich vanuit een autoritaire samenleving, met als voorbeeld Korea, Taiwan en nu China. Dat hoeft dus niet persé negatief te zijn. Zelfs de erfenis van Pinochet is in dat opzicht zo slecht nog niet.
In het Midden Oosten komen die noodzakelijke hervormingen niet van de grond. In het geval van Egypte is het land zelfs zwaar achteruit gegaan en veel conservatiever en fundamentalistischer geworden dan het 30 jaar geleden was.
Het lijkt erop dat die landen nadat ze alle klassieke en seculier autoritaire staatsvormen uitgeprobeerd hebben nu een poging gaan wagen met een religieus autoritaire staatsvormen. Totdat die ook falen.
Hoe dan ook, landen als Spanje, Portugal, Griekenland, Roemenië, Bulgarije, Polen etc etc zijn allemaal van binnenuit hervormd, en dan lukt het omdat de mensen willen en het ook aankunnen. Niet dat het perfect is maar er zit vooruitgang in.
In het Midden Oosten is er alle ruimte voor dergelijke hervormingen, je zag het met het gejuich van de inmiddels min of meer doodgelopen ontwikkelingen in Libanon, men ziet in het Westen niets liever. Maar het enige wat in het MO kansen heeft is een vorm van extremisme, en dat ligt uiteindelijk aan de achterban, het draagvlak, de keuzes die de mensen maken. Het publieke besef in die landen staat op z'n kop, en naar mijn mening vooral door die godsdienstwaanzin in die landen.
Westerse interventie maakt het alleen maar erger. De reaktie die je krijgt, zelfs hier op Fok!, is gelamenteer over een ''oorlog tegen de islam'' waarop de mensen zich nog meer verliezen in hun waanbeelden.
Ik heb werkelijk geen idee wat je daar nu aan zou kunnen doen, maar het lijkt me in ieder geval verstandig het niet nog erger te maken en die landen desnoods keihard tegen de muur te laten rijden. Laat ze maar eens voelen waartoe hun keuzes leiden. En laat ze het zelf ook maar opknappen, en een voorbeeld nemen aan die Aziatische landen die nu wel op eigen benen kunnen staan.
De flexibiliteit van culturen is niet zo groot, die van mensen bijna oneindig (al zijn ze tegelijkertijd star, koppig en bokkig).quote:[..]
Het gaat niet om het fenomeen oorlog, die zijn en waren er in het MO en overal ter wereld veelvuldig, het gaat om de geestelijke flexibiliteit van mensen, van culturen.
Nee. Ik zou vast nooit ergens iets zijn wat eenquote:[..]
Die vriend van je heet niet toevallig Spike, en jij Drusilla?![]()
Oh ja, de mensheid vergaat uiteindelijkquote:[..]
Ja, ja, de ondergang van de wereld is al vele malen voorspeld. Maar die ondergang zal er ook komen, zij het over enkele miljarden jaren. Maar ik voorspel niet het einde der tijden, maar landen/culturen die door overbevolking en fanatisme in een hel veranderen. Haïti is al aardig op weg, en ook Afghanistan zal binnen 15 jaar met nog eens 30 miljoen kinderen van ellende in elkaar zakken. Ik voorspel beelden die we al kennen van Eritrea.
Het is ook een grenzeloze zelfoverschatting van de mens te denken dat het hoe dan ook zal overleven. Meer dan 99% van alle soorten zijn uitgestorven, lijkt me een aardige inschatting en uitgangspunt van onze kansen.
En ze moeten serieus gaan nadenken over at ze in de statuten hebben staan. Ze moeten bewijzen dat ze minder corrupt zijn dan fatah, dat ze een land kunnen leiden.quote:Op donderdag 26 januari 2006 20:08 schreef SCH het volgende:
Hoe meer ik er over nadenk hoe meer ik tot de conclusie kom dat het eigenlijk een heel positieve ontwikkeling is, vergelijkbaar met de deradicalisering van bv. Sinn Fein.
Ik wacht de ontwikkeling even af voordat ik hosanna roep.quote:Op donderdag 26 januari 2006 20:08 schreef SCH het volgende:
Hoe meer ik er over nadenk hoe meer ik tot de conclusie kom dat het eigenlijk een heel positieve ontwikkeling is, vergelijkbaar met de deradicalisering van bv. Sinn Fein.
En de 'beschaafde wereld' bestaat uit...?quote:Op donderdag 26 januari 2006 20:25 schreef more het volgende:
We hadden al de Iraanse president die Israel van de kaart wil vegen, en nu komt daar de door Iran gesteunde Hamas bij.
Het vraagt om een duidelijke en harde aanpak van deze terroristen door de beschaafde wereld, die een ander doel nastreeft dan legitieme democratieën vernietigen.
pffff, 'de beschaafde wereld' wat een arrogante term vol eigendunk..quote:Op donderdag 26 januari 2006 20:25 schreef more het volgende:
door de beschaafde wereld,
Als het erop aan komt zullen Israel de USA en ik hoop de EU het probleem oplossen.quote:Op donderdag 26 januari 2006 20:27 schreef Verbal het volgende:
[..]
En de 'beschaafde wereld' bestaat uit...?
V.
Meer het idee dat iemand die het waagt Dru schattig te noemen de kop wordt afgebetenquote:Op donderdag 26 januari 2006 19:34 schreef sigme het volgende:
.............
Nee. Ik zou vast nooit ergens iets zijn wat eenbij jou oproept.
..............
* mompelt iets over SCH die beter het denken aan anderen kan overlaten.quote:Op donderdag 26 januari 2006 20:08 schreef SCH het volgende:
Hoe meer ik er over nadenk hoe meer ik tot de conclusie kom dat het eigenlijk een heel positieve ontwikkeling is, vergelijkbaar met de deradicalisering van bv. Sinn Fein.
waar hebbie dit weg More???quote:Op donderdag 26 januari 2006 20:36 schreef more het volgende:
[..]
Als het erop aan komt zullen Israel de USA en ik hoop de EU het probleem oplossen.
Ik heb nogal moeite met een organisatie zoals Hamas die het volgende in hun handvest heeft staan:
Het uiteindelijke doel van Hamas is de gewelddadige vernietiging van de staat Israel en de vestiging van een Islamitische staat in het gehele gebied tussen de Jordaan en de Middellandse Zee. Maar daar houdt het niet mee op. In het uit augustus 1988 stammende Hamas-handvest worden de Joden met grove antisemitische stereotyperingen als vijanden van de mensheid afgeschilderd en met verwijzingen naar de Koran vogelvrij verklaard en de dood aangezegd.
Hieronder volgen de belangrijkste passages uit het Hamas-handvest.
Uit het voorwoord:
Israel zal opkomen en zal overeind blijven tot de Islam het vernietigt, net zoals die de voorgangers ervan heeft vernietigd. [...] [Want] onze strijd tegen de Joden is buitengewoon veel omvattend en van groot belang. [...]
Artikel 6: De Islamitische Verzetsbeweging is een specifiek Palestijnse beweging die Allah trouw is, die haar levenswijze aan de Islam ontleent en die ernaar streeft het vaandel van Allah over iedere centimeter van Palestina te doen wapperen. Uitsluitend in de schaduw van de Islam kunnen de leden van alle godsdiensten in veiligheid samenleven, met bescherming van hun leven, bezittingen en rechten. [...]
Uit artikel 7: [...] De Islamitische Verzetsbeweging streeft naar de verwezenlijking van Allahs belofte, hoeveel tijd dat ook kost. De profeet [Mohammed], gebed en vrede zij met hem, heeft gezegd:
"De tijd dat de moslims de joden zullen bevechten (en hen zullen doden) zal niet komen, totdat de joden zich achter rotsen en bomen verstoppen, die [dan] zullen uitschreeuwen: 'O moslim, o Abdallah ['slaaf van Allah'], achter mij zit een jood, kom hier en dood hem!' [...]"
Artikel 8: De slagzin van Hamas. Allah is haar doel, de Profeet [Mohammed] haar voorbeeld, de Koran haar grondwet, jihad haar pad en sterven voor de zaak van Allah haar meest verheven wens.
Artikel 11: Het land van Palestina is een Islamitisch Wakf [onroerend goed met speciale status en onder islamitisch beheer, red.] dat is geheiligd voor toekomstige Islamitische generaties tot de Dag der Opstanding. Niemand kan er geheel of gedeeltelijk afstand van doen, of het geheel of gedeeltelijk verlaten. Geen Arabisch land, noch het totaal der Arabische landen, noch een Arabische koning of president, noch zij allen gezamenlijk, hebben dat recht, noch bestaat dat recht voor enige organisatie of het totaal aller organisaties, of zij nu Palestijns of Arabisch zijn, want Palestina is een Islamitisch Wakf voor alle Islamitische generaties tot de Dag der Opstanding. [?] Dit is de status [van het land] in de Shari'a [islamitische wet], en hetzelfde geldt voor alle gebieden die met geweld door de Islam veroverd werden en die daarmee, op het moment van verovering, Wakf-gebieden werden, voor alle islamitische generaties, tot aan de Dag der Opstanding. [...]
Artikel 13: [Vredes]initiatieven, zogenaamde vreedzame oplossingen en internationale conferenties om het Palestijnse probleem op te lossen, zijn tegengesteld aan de uitgangspunten van de Islamitische Verzetsbeweging. Afstand doen van enig deel van Palestina is hetzelfde als afstand doen van een deel van de religie. Het nationalisme van de Islamitische Verzetsbeweging is onderdeel van haar geloof. [...] Er is geen oplossing voor het Palestijnse probleem dan de jihad [heilige oorlog]. Initiatieven, voorstellen en internationale conferenties zijn slechts tijdverspilling, nutteloze ondernemingen. [...]
Artikel 14: Het vraagstuk van de bevrijding van Palestina heeft betrekking op drie cirkels: de Palestijnse, de Arabische en de islamitische. Elk van deze cirkels speelt een rol in de strijd tegen het zionisme en heeft taken te vervullen. Het veronachtzamen van een van deze cirkels zou een grote fout zijn en een afschuwelijk bewijs van onwetendheid. Want Palestina is een islamitisch land, de plaats van de Eerste Kibla [islamitische gebedsrichting, ref.] en de derde heiligste plaats ter wereld. Het is ook de plaats waar vandaan de Profeet zijn nachtelijke reis naar de zeven hemelen maakte. [...]
Artikel 15: Als onze vijanden zich een deel van het islamitische grondgebied toeëigenen, wordt de jihad voor iedere moslim een bindende verplichting. Geconfrontreerd met de overweldiging van Palestina door de Joden is het hijsen van de banier van de jihad een verplichting. [...] Ik zweer bij degene die de ziel van Mohammed in Zijn handen heeft! Ik wil inderdaad voor de zaak van Allah ten strijde trekken! Ik zal aanvallen en doden, aanvallen en doden.
Artikel 22: De vijanden [de joden] hebben gedurende lange tijd samengespannen en zij hebben hun samenzweringen aangescherpt, teneinde te kunnen bereiken wat zij hebben bereikt. Zij maakten misbruik van bepalende elementen in lopende ontwikkelingen en vergaarden een enorme materiële rijkdom, die zij in dienst stelden van het verwezenlijken van hun droom. Deze rijkdom stelde hen in staat de controle over de wereldmedia te verkrijgen, zoals persbureaus, de pers, uitgevers, zendgemachtigden, en dergelijke. Zij gebruikten die welvaart ook om in verschillende delen van de wereld revoluties te ontketenen, teneinde daarmee hun belangen te dienen en de vruchten daarvan te kunnen plukken. Zij zaten achter de Franse en de communistische revoluties en achter de meeste [andere] revoluties waar wij hier en daar van horen. Zij gebruikten hun geld ook om clandestiene organisaties op te richten die zich wereldwijd uitzaaien met het oogmerk samenlevingen te verwoesten en zionistische belangen te dienen. Zulke organisaties zijn: Vrijmetselaars, Rotary Clubs, Lions Clubs, B'nai B'rith en dergelijke. Dat zijn allemaal verwoestende spionageorganisaties. Met hun geld slaagden zij erin de macht in de imperialistische staten over te nemen en die ertoe te brengen vele landen te koloniseren teneinde de rijkdom van die landen te exploiteren en er corruptie te zaaien. [...]
Zij zaten achter de Eerste Wereldoorlog, teneinde daardoor het islamitische Kalifaat te vernietigen. [Het tijdens die oorlog tot de As-mogendheden behorende Turks-Ottomaanse rijk was de laatste variant van het kalifaat, de islamitische eenheidsstaat, red.] Zij verzamelden materieel profijt en namen de controle over veel welvaartsbronnen over. Zij verkregen de Balfourverklaring en stichtten de Volkenbond om door middel van die organisatie de wereld te regeren. Zij zaten ook achter de Tweede Wereldoorlog, tijdens welke zij enorme voordelen behaalden in de handel met oorlogsmaterieel en zij de stichting van hun staat voorbereidden. Zij legden de basis voor de oprichting van de Verenigde Naties en de Veiligheidsraad, die de Volkenbond moesten vervangen, teneinde de wereld door tussenkomst daarvan te regeren. Er is geen oorlog uitgebroken waar hun vingerafdrukken zich niet op bevinden. [...]
Artikel 28: De invasie van het zionisme is kwaadaardig. Het [zionisme] aarzelt niet om welke weg dan ook te bewandelen en alle laag-bij-de-grondse en walgelijke middelen in te zetten om zijn doel te bereiken. Bij zijn inmengingen en spionageactiviteiten steunt het in belangrijke mate op de clandestiene organisaties die het heeft opgericht, zoals de Vrijmetselaars, Rotary Clubs, Lions, en andere spionagegenootschappen. [...] De [andere] Arabische staten zijn op zijn minst verplicht om jihadstrijders bewegingsvrijheid te verlenen. Wij dienen iedere moslim eraan te herinneren dat de Joden, toen zij in 1967 Heilig Jeruzalem veroverden, op de drempel van de gezegende Al-Aksa moskee stonden en vreugdevol uitriepen: 'Mohammed is dood, hij heeft slechts dochters achtergelaten.' Israel, op grond van het feit dat het joods is en een joodse bevolking heeft, tart de Islam en de moslims. [...]
Uit artikel 32: Het Wereldzionisme en imperialistische krachten hebben met slimme zetten en gedegen voorbereiding getracht de Arabische landen een voor een uit de conflictcirkel met het zionisme te drukken, teneinde het Palestijnse volk te isoleren. [...] Hamas roept de Arabische en islamitische volkeren op om dat vreselijke complot krachtig en onvermoeibaar ongedaan te maken, en de massa's bewust te maken van de gevaarlijke consequenties van het verlaten van conflictcirkel met het zionisme. Vandaag is het Palestina en morgen kunnen het andere landen zijn. Want het zionistische samenzweren kent geen eind en na Palestina zullen zij streven naar expansie van de Nijl tot de Eufraat. [...] Hun complot is uiteengezet in de Protocollen van de Wijzen van Zion en hun huidige gedrag is het beste bewijs voor wat daarin staat.
Verder is de rol van vrouw ondergeschikt aan die van de mannen bij Hamas en zijn homoseksuelen vogelvrij.
--------------------------------------------------------------------------------
Planet Godslasteraarquote:Op donderdag 26 januari 2006 20:27 schreef Verbal het volgende:
[..]
En de 'beschaafde wereld' bestaat uit...?
V.
Je hoort mij geen hosanna roepen maar ik zie wel meer lichtpuntjes dan vanochtend. Zeker na het commentaar van bv. Edwin Bakker van Clingendael die vrij positief was.quote:Op donderdag 26 januari 2006 20:18 schreef sigme het volgende:
[..]
Ik wacht de ontwikkeling even af voordat ik hosanna roep.
Exact, maar juist omdat ze nu zo'n meerderheid hebben zullen ze wel moeten. En zo niet, dan gaat het helemaal fout en zijn we terug bij af. Maar dat waren we feitelijk al.quote:Op donderdag 26 januari 2006 20:13 schreef One_of_the_few het volgende:
[..]
En ze moeten serieus gaan nadenken over at ze in de statuten hebben staan. Ze moeten bewijzen dat ze minder corrupt zijn dan fatah, dat ze een land kunnen leiden.
Als je liever het origineel hebt:quote:Op donderdag 26 januari 2006 20:42 schreef venomsnake het volgende:
[..]
waar hebbie dit weg More???
CIDI??![]()
http://www.cidi.nl/isnbr/2003/hoofd1-1103.html
btw, israel = beschaafde wereld??
quote:THE COVENANT OF THE HAMAS
The Covenant of the Islamic Resistance Movement was issued on August
18, 1988. The Islamic Resistance Movement, also known as the HAMAS,
is an extremist fundamentalist Islamic organization operating in the
territories under Israeli control. Its Covenant is a comprehensive
manifesto comprised of 36 separate articles, all of which promote the
basic HAMAS goal of destroying the State of Israel through Jihad.
The following are excerpts of the Hamas
Covenant:
Goals of the Hamas
'The Islamic Resistance Movement is a distinguished Palestinian
movement, whose allegiance is to Allah, and whose way of life is
Islam. It strives to raise the banner of Allah over every inch of
Palestine.' (Article 6)
On the Destruction of Israel:
'Israel will exist and will continue to exist until Islam will
obliterate it, just as it obliterated others before it.' (Preamble)
The Exclusive Moslem Nature of the Area:
'The land of Palestine is an Islamic Waqf [Holy Possession]
consecrated for future Moslem generations until Judgment Day. No one
can renounce it or any part, or abandon it or any part of it.'
(Article 11)
'Palestine is an Islamic land... Since this is the case, the
Liberation of Palestine is an individual duty for every Moslem
wherever he may be.' (Article 13)
The Call to Jihad:
'The day the enemies usurp part of Moslem land, Jihad becomes the
individual duty of every Moslem. In the face of the Jews' usurpation,
it is compulsory that the banner of Jihad be raised.' (Article 15)
'Ranks will close, fighters joining other fighters, and masses
everywhere in the Islamic world will come forward in response to the
call of duty, loudly proclaiming: 'Hail to Jihad!'. This cry will
reach the heavens and will go on being resounded until liberation is
achieved, the invaders vanquished and Allah's victory comes about.'
(Article 33)
Rejection of a Negotiated Peace Settlement:
-------------------------------------------
'[Peace] initiatives, and so-called peaceful solutions and
international conferences are in contradiction to the principles of
the Islamic Resistance Movement... Those conferences are no more than
a means to appoint the infidels as arbitrators in the lands of
Islam... There is no solution for the Palestinian problem except by
Jihad. Initiatives, proposals and international conferences are but a
waste of time, an exercise in futility.' (Article 13)
Condemnation of the Israel-Egypt Peace Treaty:
----------------------------------------------
'Egypt was, to a great extent, removed from the circle of struggle
[against Zionism] through the treacherous Camp David Agreement. The
Zionists are trying to draw other Arab countries into similar
agreements in order to bring them outside the circle of struggle.
...Leaving the circle of struggle against Zionism is high treason,
and cursed be he who perpetrates such an act.' (Article 32)
'The Day of Judgment will not come about until Moslems fight Jews and
kill them. Then, the Jews will hide behind rocks and trees, and the
rocks and trees will cry out: 'O Moslem, there is a Jew hiding behind
me, come and kill him.' (Article 7)
'The enemies have been scheming for a long time ... and have
accumulated huge and influential material wealth. With their money,
they took control of the world media... With their money they stirred
revolutions in various parts of the globe... They stood behind the
French Revolution, the Communist Revolution and most of the
revolutions we hear about... With their money they formed secret
organizations - such as the Freemasons, Rotary Clubs and the Lions -
which are spreading around the world, in order to destroy societies
and carry out Zionist interests... They stood behind World War I ...
and formed the League of Nations through which they could rule the
world. They were behind World War II, through which they made huge
financial gains... There is no war going on anywhere without them
having their finger in it.' (Article 22)
'Zionism scheming has no end, and after Palestine, they will covet
expansion from the Nile to the Euphrates River. When they have
finished digesting the area on which they have laid their hand, they
will look forward to more expansion. Their scheme has been laid out
in the 'Protocols of the Elders of Zion'.' (Article 32)
bibi?quote:Op donderdag 26 januari 2006 20:51 schreef SCH het volgende:
[..]
Exact, maar juist omdat ze nu zo'n meerderheid hebben zullen ze wel moeten. En zo niet, dan gaat het helemaal fout en zijn we terug bij af. Maar dat waren we feitelijk al.
Ik hoop nou maar dat Bibi hier geen garen bij spint.
die komt ook van Israel,quote:Op donderdag 26 januari 2006 20:55 schreef more het volgende:
[..]
Als je liever het origineel hebt:
[..]
Onderaan...quote:Information Division, Israel Foreign Ministry - Jerusalem
Mail all Queries to ask@israel-info.gov.il
URL: http://www.israel-mfa.gov.il
gopher://israel-info.gov.il
Daar is ons leven nu eenmaal te kort voor, maar wij zijn weldegelijk verantwoordelijk voor het nu en wat komen gaat. En blijkbaar moeten we onze vrijheden nog verdedigen ook, gezien de opkomst van allerlei onfrisse totalitaire elementen in onze maatschappij.quote:Op donderdag 26 januari 2006 19:34 schreef sigme het volgende:
[..]
Ze, en verantwoordelijkheid en opknappen etc.. je doet alsof jij, ik, wij, enige bijdrage hebben geleverd of leveren aan het bestaan van onze vrijheden, alsof wij daarvoor verantwoordelijk zijn en onszelf voor op de borst mogen slaan. Dat is onterecht. Jij & ik zijn producten van een geschiedenis, die Europa heeft gemaakt wat het is, en daar profiteren jij & ik van zonder er ook maar een greintje verantwoordelijk voor te zijn geweest. De bewoners van het MO zijn evenzeer overgeleverd aan de wereld waarin ze zijn geboren. Dat maakt niet dat ze geen heft hebben om in handen te nemen, het maakt wel dat ze niet verantwoordelijker zijn voor de toestand van de wereld, of hun wereld, dan jij en ik.
Jij hebt de geschiedenis van Europa niet gevormd, de geschiedenis van Europa heeft jou gevormd.
Er is vooruitgang. Ik leef liever in het heden dan in het Nederland van 50-100-200 jaar geleden. En ik vraag me af of dat vooruitgangsgeloof nu juist niet een wezenlijk element is voor het succes van het Westen. Als je niet in vooruitgang gelooft, in het menselijk vermogen zijn eigen leven vorm te geven, waarom zou je het dan proberen? Het alternatief van vooruitgangsgeloof is lethargie, en uiteindelijk achteruitgang.quote:Verder lijk je overtuigd van vooruitgangsgeloof. Dat is je goed recht, en reuze westers, ik deel het niet zo.
Nou, in Oost Azië gaat het als een speer. Verschillende landen, Japan, Taiwan, Korea, China, hebben daar Westerse ideeen overgenomen en het resultaat is verbluffend.quote:De flexibiliteit van culturen is niet zo groot, die van mensen bijna oneindig (al zijn ze tegelijkertijd star, koppig en bokkig).
En ik vrees dat religieuze zeloten daar een belangrijk aandeel in zullen hebben.quote:Oh ja, de mensheid vergaat uiteindelijk.
25 Sept 2005:quote:Op donderdag 26 januari 2006 14:06 schreef SocialDisorder het volgende:
[..]
Nog een vergelijking dan maar? Sinn Fein is óók democratisch verkozen. Doet ook geen zak aan de ontwapening van de IRA.
26 Sept 2005:quote:A report confirming IRA decommissioning is complete has been given to the British and Irish governments at a meeting in Northern Ireland.
General John de Chastelain, head of the body overseeing the disarmament, is to give a news conference later with two independent church witnesses.
They are Catholic priest Father Alex Reid and ex-Methodist president the Reverend Harold Good.
quote:The IRA has put all of its weapons beyond use, the head of the arms decommissioning body has said.
General John de Chastelain made the announcement at a news conference accompanied by the two churchmen who witnessed the process.
"We are satisfied that the arms decommissioned represent the totality of the IRA's arsenal."
Welcoming the move, Prime Minister Tony Blair said IRA decommissioning had been "finally accomplished".
quote:While Gen de Chastelain says he will not reveal the exact nature of what he has seen rendered either unusable or unobtainable, in his briefing he gave some details of the decommissioning process - and suggested strongly that assessments published by Jane's Intelligence Review, themselves drawn from security estimates, were accurate.
Dat er nog enkele wapens overblijven, daar twijfel ik niet aan. Maar beweren dat er geen zak aan ontwapening van de IRA gedaan is...quote:1,000 rifles
2 tonnes of Semtex
20-30 heavy machine guns
7 Surface-to-air missiles (unused)
7 flame throwers
1,200 detonators
11 rocket-propelled grenade launchers
90 hand guns
100+ grenades
Source: Security estimates/Jane's Intelligence Review
1996:quote:Op donderdag 26 januari 2006 13:56 schreef SocialDisorder het volgende:
[..]
Achossie, komen we weer in die circel terecht he?
Ze kunnen ook een voorbeeld nemen aan de tibetanen, die al eeuwen onderdrukt worden door China, het zwaarder hebben dan de gemiddelde Palestijnse burger, en in al die hoeveel aanslagen gepleegd hebben?
Precies, nul, nada, nakkes, niets, zilch.
quote:26 Dec: A Chinese- and a Muslim-owned shop in a northern
Tibetan village were blown up in a nationalist protest earlier this year,
according to a Tibetan from the area, where there have been several
protests against Chinese and Muslim migrants since 1993. The current
"Strike Hard" campaign against crime, which has so far led to at least 34
executions, is mainly targetted against bombings by pro-independence
activists.
The explosion took place in the village of Tsenden in Sog county, 340 km
north of Lhasa in Nagchu prefecture, in January this year. It has only now
been reported by a Tibetan monk, who has claimed responsibility for the
attack, describing it as a "contribution towards the restoration of our
freedom".
nul, nada, nakkes, niets, zilch?quote:The Sog county explosion is the third bombing incident known to have taken
place this year in Tibet, following at least four such incidents last year,
and the only one for which anyone has admitted responsibility.
De uitzondering bevestigt de regel.quote:Op donderdag 26 januari 2006 21:52 schreef Doderok het volgende:
[..]
1996:
[..]
[..]
nul, nada, nakkes, niets, zilch?
het is democratisch gekozen dus het is nu een democratisch partijquote:Op donderdag 26 januari 2006 22:24 schreef dVTB het volgende:
Het is wel duidelijk welke kant de Palestijnen op willen. Ze steunen een terroristische organisatie, in plaats van een poltieke partij die constructief wil toewerken naar vrede in de regio. Eigenlijk zegt dat alles wel.
quote:Ze kunnen ook een voorbeeld nemen aan de tibetanen, die al eeuwen onderdrukt worden (...) en in al die hoeveel aanslagen gepleegd hebben?
Zeg ik dan dat Hamas niet-democratisch is gekozen?quote:Op donderdag 26 januari 2006 22:25 schreef Meki het volgende:
het is democratisch gekozen dus het is nu een democratisch partij
Niet elke democratisch gekozen partij zal even netjes omgaan met bepaalde afspraken die we als nette mensen ooit hebben gemaakt. Dat ze democratisch zijn verkozen maakt ze nog niet ineens lief jegens de buren.quote:Op donderdag 26 januari 2006 22:25 schreef Meki het volgende:
[..]
het is democratisch gekozen dus het is nu een democratisch partij
Dat is wel erg simpel.quote:Op donderdag 26 januari 2006 22:25 schreef Meki het volgende:
[..]
het is democratisch gekozen dus het is nu een democratisch partij
Hamas heeft zich het het laatste jaar gehouden aan het staakt-het-vuren dat ze afgekondigd hadden.quote:Op donderdag 26 januari 2006 22:59 schreef dVTB het volgende:
[..]
Zeg ik dan dat Hamas niet-democratisch is gekozen?Ik stel alleen dat de Palestijnen heel duidelijk hebben laten merken welke kant ze op willen. De kant van geweld en aanslagen.
Dat ze de joodse staat niet willen erkennen betekent blijkbaar niet dat er geen vrede mogelijk zou zijn:quote:The suspensions have sometimes - but not always - come to an end when Israeli forces launched their own attacks killing Hamas members.
quote:"The main aim of the intifada [uprising] is the liberation of the West Bank, Gaza and Jerusalem, and nothing more. We haven't the force to liberate all our land," Mr Rantissi told the BBC in 2002.
"It is forbidden in our religion to give up a part of our land, so we can't recognise Israel at all. But we can accept a truce with them, and we can live side by side and refer all the issues to the coming generations."
En de idioot ook, het gaat hier over een groepering die de islam misbuikt.quote:Op vrijdag 27 januari 2006 00:19 schreef yoshimurak5 het volgende:
De islam laat in deze wel weer zijn ware aard zien.
Wat een grapquote:Op vrijdag 27 januari 2006 00:21 schreef Disciple_of_Guinness het volgende:
[..]
Het gaat hier over een groepering die de islam misbuikt.
He god, dat deden wij ook ooit eens. en nou over de Hamas graag.quote:Op vrijdag 27 januari 2006 00:28 schreef yoshimurak5 het volgende:
[..]
Wat een grap![]()
De islam zaait overal te wereld haat , dood en verderf.
"we are a religion of peace and we'll kill you to prove it"
wie heeft jou dat geleerdquote:Op vrijdag 27 januari 2006 00:28 schreef yoshimurak5 het volgende:
[..]
Wat een grap![]()
De islam zaait overal te wereld haat , dood en verderf.
"we are a religion of peace and we'll kill you to prove it"
zomaar Islam bijhalen zonder enige aanleidingquote:Op vrijdag 27 januari 2006 00:19 schreef yoshimurak5 het volgende:
De islam laat in deze wel weer zijn ware aard zien.
Zoals Bush , Balkenende en Sharonquote:Op donderdag 26 januari 2006 23:01 schreef Disciple_of_Guinness het volgende:
[..]
Niet elke democratisch gekozen partij zal even netjes omgaan met bepaalde afspraken die we als nette mensen ooit hebben gemaakt. Dat ze democratisch zijn verkozen maakt ze nog niet ineens lief jegens de buren.
dat is een andere tak van Hamasquote:Op donderdag 26 januari 2006 22:59 schreef dVTB het volgende:
[..]
Zeg ik dan dat Hamas niet-democratisch is gekozen?Ik stel alleen dat de Palestijnen heel duidelijk hebben laten merken welke kant ze op willen. De kant van geweld en aanslagen.
Geen van allen zullen mensen sturen met een c4 gordel om in een bus om zoveel mogelijk burgerslachtoffers te maken Meki. Zeker Balkende niet, waarom je hem in vredesnaam opsomt is me een raadsel.quote:
Shure Meki,quote:Op vrijdag 27 januari 2006 01:08 schreef Meki het volgende:
[..]
dat is een andere tak van Hamas
de politieke tak van Hamas wil vrede
hij stuurt mensen naar Afganistan daaromquote:Op vrijdag 27 januari 2006 01:12 schreef Disciple_of_Guinness het volgende:
[..]
Geen van allen zullen mensen sturen met een c4 gordel om in een bus om zoveel mogelijk burgerslachtoffers te maken Meki. Zeker Balkende niet, waarom je hem in vredesnaam opsomt is me een raadsel.
Mekl, hadden we niet al eerder afgesproken dat dat juist was om de arme mensen daar te helepn ???quote:Op vrijdag 27 januari 2006 01:19 schreef Meki het volgende:
[..]
hij stuurt mensen naar Afganistan daarom
oow maar hij stuurt ze naar gevaarlijke gebiedquote:Op vrijdag 27 januari 2006 01:22 schreef Disciple_of_Guinness het volgende:
[..]
Mekl, hadden we niet al eerder afgesproken dat dat juist was om de arme mensen daar te helepn ???
Ja Meki, daar zijn het beroepsmilitairen voor, dat mag. Ik zou ook zo gaan als ik nog soldaat was geweest.quote:Op vrijdag 27 januari 2006 01:26 schreef Meki het volgende:
[..]
oow maar hij stuurt ze naar gevaarlijke gebied![]()
Ik hoop serieus dat je gelijk hebt. Het oude regime was corrupt tot op het bot.quote:Op vrijdag 27 januari 2006 01:24 schreef Super7fighter het volgende:
Ik wil na de uiteindelijke uitslag hierbij Hamas feliciteren met hun klinkende overwinning op de Fatah en Israël.![]()
Nu Hamas aan de macht gekomen is, verwacht ik een snelle voortgang van het vredesproces. Want de Hamaspartije staat voor daadkracht en visie, terwijl de Fatah partij 12 jaar lang aan het rommelen en klungelen was zonder enig resultaat te boeken. Tuurlijk, Israël deed ook niet echt mee en Israël vernietigde veel van de PA structuur en de mooie haven die Nederland in de Gaza had gebouwd, maar dat neemt niet weg dat de Fatah door en door corrupt was. En de jakhalzen zijn door middel van deze verkiezingen afgestraft. Ik denk dat het Palestijnse volk nu wel perspectief heeft en vol vertrouwen de toekomst tegemoet kan gaan.
Denk je dit nou serieus, ik zie meer oorlogen en dode onschuldigen in me visie hoor. En ik heb meelij met alle palestijnen en israeli's die onschuldig hun leven zullen laten.quote:Op vrijdag 27 januari 2006 01:24 schreef Super7fighter het volgende:
Ik wil na de uiteindelijke uitslag hierbij Hamas feliciteren met hun klinkende overwinning op de Fatah en Israël.![]()
Nu Hamas aan de macht gekomen is, verwacht ik een snelle voortgang van het vredesproces. Want de Hamaspartije staat voor daadkracht en visie, terwijl de Fatah partij 12 jaar lang aan het rommelen en klungelen was zonder enig resultaat te boeken. Tuurlijk, Israël deed ook niet echt mee en Israël vernietigde veel van de PA structuur en de mooie haven die Nederland in de Gaza had gebouwd, maar dat neemt niet weg dat de Fatah door en door corrupt was. En de jakhalzen zijn door middel van deze verkiezingen afgestraft. Ik denk dat het Palestijnse volk nu wel perspectief heeft en vol vertrouwen de toekomst tegemoet kan gaan.
Ik ben tegen de uitzending, maar ik ben het met je eens. Het is ze maar geraden ook dat ze het werk aankunnen....voor al het geld dat hun opleiding heeft gekost. Ook worden de mariniers uitgezonden, dus die zijn echt helemaal goed getraind en beter heeft Nederland niet in huis.quote:Op vrijdag 27 januari 2006 01:31 schreef Disciple_of_Guinness het volgende:
[..]
Ja Meki, daar zijn het beroepsmilitairen voor, dat mag. Ik zou ook zo gaan als ik nog soldaat was geweest.
Er zit zat aan goed personeel, niet alleen het korps heeft wat in de melk te brokkelen hoorquote:Op vrijdag 27 januari 2006 01:35 schreef SpaRood het volgende:
[..]
Ik ben tegen de uitzending, maar ik ben het met je eens. Het is ze maar geraden ook dat ze het werk aankunnen....voor al het geld dat hun opleiding heeft gekost. Ook worden de mariniers uitgezonden, dus die zijn echt helemaal goed getraind en beter heeft Nederland niet in huis.
Als ze serieus politiek willen bedrijven kunnen ze geen oorlog beginnen. Anders is het gewoon power-play en zal niemand er in willen investeren. Ik denk eerder dat ze de verschillen in rang en standen tussen de bevolking weg gaan nemen. En zorgen voor meer gelijkheid. En als ze echt serieus zijn, is daar echt wel iets van te maken. Ze hebben in ieder geval toegang tot de zee, dus de economie heeft daar wel kansen..quote:Op vrijdag 27 januari 2006 01:34 schreef Disciple_of_Guinness het volgende:
Denk je dit nou serieus, ik zie meer oorlogen en dode onschuldigen in me visie hoor. En ik heb meelij met alle palestijnen en israeli's die onschuldig hun leven zullen laten.
Zie mijn bovenstaande post mbt de IRA en de Sinn Féin. Hardliners zullen nooit maar da ook nooit van hun dogma afwijken, zelfs niet als dit betekend dat ze moeten breken met hun moeder. Splintergroeperingen zijn dan meestal nog radicalen dan hun origine ook.quote:Op vrijdag 27 januari 2006 01:41 schreef Drugshond het volgende:
[..]
Als ze serieus politiek willen bedrijven kunnen ze geen oorlog beginnen. Anders is het gewoon power-play en zal niemand er in willen investeren. Ik denk eerder dat ze de verschillen in rang en standen tussen de bevolking weg gaan nemen. En zorgen voor meer gelijkheid. En als ze echt serieus zijn, is daar echt wel iets van te maken. Ze hebben in ieder geval toegang tot de zee, dus de economie heeft daar wel kansen..
Extreme partijen blijf je houden, kijk maar naar Spanje. Maar ook daar is er een verlichting gekomen na vele jaren van dictatuur. En e.e.a. hangt gewoon af van de keuze die Hamas gaat maken.quote:Op vrijdag 27 januari 2006 01:48 schreef Disciple_of_Guinness het volgende:
Zie mijn bovenstaande post mbt de IRA en de Sinn Féin. Hardliners zullen nooit maar da ook nooit van hun dogma afwijken, zelfs niet als dit betekend dat ze moeten breken met hun moeder. Splintergroeperingen zijn dan meestal nog radicalen dan hun origine ook.
Ik zie in deze situatie geen winstpunten, niet voor de palestijnen niet voor de israeli.
Met zijdelinkse opmerking dat daar niet zoveel te kiezen valt.quote:Op vrijdag 27 januari 2006 02:30 schreef Doderok het volgende:
Woordvoerdster van Pax Christi in Jeruzalem:
Hamas heeft geen regeringservaring maar vorig jaar hebben ze bij de lokale verkiezingen op verschillende plaatsen de meerderheid gehaald en daar zijn zij er op korte tijd in geslaagd orde op zaken te stellen op gebied van onderwijs, wegen, .. alle gebieden waar Fatah geen oog voor had.
Ik herinner me hoe velen hier op Fok alsmaar benadrukten hoe corrupt de Palesteinse overheid was, hoe Arafat zijn bankrekening spekte met ontwikkelingsgeld van Europa etc.
Nu de bevolking voor iets anders kiest is het weer niet goed...
Het is toch waar zeker. Het is nog maar een halve dag geleden dat Hamas gewonnen heeft in de verkiezingen, en we worden al getrakteerd op een of ander vaag Bin Laden-verhaal uit 1996 for god's sake. Waar gaat dit nu over?quote:Wel toevallig dat we net nu dit bericht in het nieuws krijgen (terwijl het blijkbaar een verhaal van vele jaren terug is).
Net nu Hamas de verkiezingen heeft gewonnen worden wij democratische burgers getrakteerd op dit inside-verhaal van de bijzonder democratische en betrouwbare Israëlische veiligheidsdiensten.
Geloof het maar niet mensen. Dit is doelbewuste desinformatie en propaganda. De bedoeling is dat we nu met zijn allen gaan roepen dat zélfs Israël bedreigd werd door Bin Laden (wat nooit concreet het geval is geweest), en de USA en Israël dus maar weer eens meer krediet geven dan ze eigenlijk verdienen in de "strijd tegen het terrorisme".
Totalitaire elementen die bijzonder onderwijs willen afschaffen, godsdienstvrijheid afschaffen, oermenselijk neigingen willen uitbannen? Klinkt me reuze westers, communisme en eigenwaan doen het om een of andere reden altijd uitstekend op ons continent. Bij voorkeur gecombineerd met een heilsleer voor de rest van de wereld.quote:Op donderdag 26 januari 2006 21:36 schreef Godslasteraar het volgende:
[..]
Daar is ons leven nu eenmaal te kort voor, maar wij zijn weldegelijk verantwoordelijk voor het nu en wat komen gaat. En blijkbaar moeten we onze vrijheden nog verdedigen ook, gezien de opkomst van allerlei onfrisse totalitaire elementen in onze maatschappij.
En wat dat betreft kunnen wij keuzes maken. We kunnen het bijzonder onderwijs afschaffen, of religieus onderwijs in het algemeen en kinderen beschermen tegen de tovenaars. We kunnen de grondwet aanpassen en die volstrekt overbodige wet op vrijheid van geloof afschaffen en vervangen door een veel noodzakelijker grondwet: vrijheid van ongeloof. Enz.
tsss.. Dat is zoiets als het claimen van de moraal voor godsgelovingen. Ongeloof = amoreel en geen vooruitgangsgeloof = achteruitgang.quote:[..]
Er is vooruitgang. Ik leef liever in het heden dan in het Nederland van 50-100-200 jaar geleden. En ik vraag me af of dat vooruitgangsgeloof nu juist niet een wezenlijk element is voor het succes van het Westen. Als je niet in vooruitgang gelooft, in het menselijk vermogen zijn eigen leven vorm te geven, waarom zou je het dan proberen? Het alternatief van vooruitgangsgeloof is lethargie, en uiteindelijk achteruitgang.
Culturen passen zich wel aan, maar zijn log, uit de aard der zaak.quote:[..]
Nou, in Oost Azië gaat het als een speer. Verschillende landen, Japan, Taiwan, Korea, China, hebben daar Westerse ideeen overgenomen en het resultaat is verbluffend.
Wat niet wil zeggen dat een cultuur overboord wordt gegooid, maar wel wordt aangepast.
Best mogelijk. Maar uiteindelijk geeft de natuur de doorslag. Het uitroeien van zeg 80% van de mensen is niet dodelijk voor de mensheid. Er blijft weinig concurrentie op ons terrein.quote:[..]
En ik vrees dat religieuze zeloten daar een belangrijk aandeel in zullen hebben.
Misschien missen de Tibetanen de intellectuele capaciteiten ervoor?quote:Op donderdag 26 januari 2006 22:20 schreef klez het volgende:
[..]
De uitzondering bevestigt de regel.
Heb je mijn reactie wel gelezen? Je reactie leest alsof je elke palestijn als een terrorist ziet.quote:Op donderdag 26 januari 2006 21:34 schreef rutger05 het volgende:
De Palestijnen hebben duidelijk laten zien welke weg zij willen (blijven) volgen met de keuze voor het verachtelijke Hamas. De gevolgen hiervan komen natuurlijk voor eigen rekening en dienen ook door de Palestijnen te worden aanvaard.
Nee dat zie je verkeerd.quote:Op donderdag 26 januari 2006 22:59 schreef dVTB het volgende:
[..]
Zeg ik dan dat Hamas niet-democratisch is gekozen?Ik stel alleen dat de Palestijnen heel duidelijk hebben laten merken welke kant ze op willen. De kant van geweld en aanslagen.
In hun ogen zijn Hamas vrijheidsstrijders.quote:Op donderdag 26 januari 2006 22:24 schreef dVTB het volgende:
Het is wel duidelijk welke kant de Palestijnen op willen. Ze steunen een terroristische organisatie, in plaats van een poltieke partij die constructief wil toewerken naar vrede in de regio. Eigenlijk zegt dat alles wel.
Eh is de doelstelling van hamas niet altijd geweest de vernietiging van de joodse staat en alle joden, en de palestijnen die daar op stemmen willen vrede??? Logisch.quote:Op vrijdag 27 januari 2006 08:06 schreef dyna18 het volgende:
[..]
Nee dat zie je verkeerd.
Wat ze willen is een einde van de overheersing van Israel over hun leven. Ze willen hun eigen land waar ze veilig zijn tegenover agrressie van het Israelies leger.
Dat ze dan gekozen hebben voor de partie die het duidelijkst wat tegen die agressie doet is zeer begrijpelijk.
Ha...het linkse fabeltje van het cultuurrelativisme. Als je arm bent is het begrijpelijk dat je opzettelijk onschuldigen opblaast.quote:Op vrijdag 27 januari 2006 08:08 schreef dyna18 het volgende:
[..]
In hun ogen zijn Hamas vrijheidsstrijders.
Terrorisme / vrijheidstrijders zijn puur culturele begrippen, afhankelijk van wie het verhaal vertelt.
Maar de meerderheid wel, als ze een terroristische organisatie als volksvertegenwoordiging kiezen.quote:Op vrijdag 27 januari 2006 08:03 schreef dyna18 het volgende:
[..]
Heb je mijn reactie wel gelezen? Je reactie leest alsof je elke palestijn als een terrorist ziet.
Welnee, dat stond er helemaal niet.quote:Op vrijdag 27 januari 2006 08:15 schreef klez het volgende:
[..]
Ha...het linkse fabeltje van het cultuurrelativisme. Als je arm bent is het begrijpelijk dat je opzettelijk onschuldigen opblaast.
Net zo'n slap staaltje relativisme.quote:Op vrijdag 27 januari 2006 08:27 schreef sigme het volgende:
[..]
Welnee, dat stond er helemaal niet.
In hun ogen zijn Hamas vrijheidsstrijders.
Terrorisme / vrijheidstrijders zijn puur culturele begrippen, afhankelijk van wie het verhaal vertelt.
Dat gaat niet over armoe / rijkdom, of over de begrijpelijkheid van opblazen, dat gaat erover dat er bij een oorlog twee kanten zijn. Wat de ene kant vrijheidsstrijders noemt, noemt de ander kant terroristen / overweldigers / bezetters, en vice versa.
Heeft ook niks met 'links' te maken, of met de positie van de spreker in een conflict.
Zoals Israel zich in Gaza en de bezette West Bank gedraagd bijvoorbeeld.quote:Op vrijdag 27 januari 2006 08:36 schreef SocialDisorder het volgende:
Een terrorist gebruikt geweld tegen alles en iedereen, ongeacht of de actie z'n zaak zal baten of schaden.
Wel, laten we daar eens zo'n al dan niet terechte discussie over houden! Als de Israëliers zogenaamd menen te weten dat een of andere "terrorist" (die je net zogoed "verzetsleider" zou kunnen noemen) zich ophoudt in een gebouw, vervolgens dat gebouw bombardeert, en zo onschuldige Palestijnen de dood in jaagt, dan mag dat volgens jou niet meer onderworpen worden aan dat "slappe relativisme" dat je "ons" verwijt???quote:Op vrijdag 27 januari 2006 08:37 schreef klez het volgende:
[..]
Net zo'n slap staaltje relativisme.
Hoe het genoemd wordt interesseert me geen reet eigenlijk.
Hamas heeft als doel zoveel mogelijk (onschuldige) slachtoffers te maken, het Israelische systeem is daar niet op gericht. Dan kun je een (terechte) discussie gaan voeren over waarom het (soms) wel gebeurd. Maar dat is een ander verhaal.
Dan zouden er elke 10 minuten net zoveel Palestijnen omkomen als in heel 2005.quote:Op vrijdag 27 januari 2006 08:55 schreef NorthernStar het volgende:
[..]
Zoals Israel zich in Gaza en de bezette West Bank gedraagd bijvoorbeeld.
Dat ben ik niet met je eens. Hamas heeft *niet* als doel zoveel mogelijk (onschuldige) slachtoffers te maken. Het doel is <kies maar> Palestijnse staat / Israel vernietigen oid. Daarvoor zijn (onschuldige) slachtoffers een middel. Het blijft een middel tot een doel. Of dat doel die middelen heiligt kan je over twisten. Ik vind dat het het beslist niet heiligt.quote:Op vrijdag 27 januari 2006 08:37 schreef klez het volgende:
[..]
Net zo'n slap staaltje relativisme.
Hoe het genoemd wordt interesseert me geen reet eigenlijk.
Hamas heeft als doel zoveel mogelijk (onschuldige) slachtoffers te maken, het Israelische systeem is daar niet op gericht. Dan kun je een (terechte) discussie gaan voeren over waarom het (soms) wel gebeurd. Maar dat is een ander verhaal.
ik wordt hier zo moe van...............quote:Op vrijdag 27 januari 2006 08:55 schreef NorthernStar het volgende:
[..]
Zoals Israel zich in Gaza en de bezette West Bank gedraagd bijvoorbeeld.
Onzin, je bent de moord op Rabin vergeten of zo?quote:Op vrijdag 27 januari 2006 09:05 schreef SocialDisorder het volgende:
[..]
ik wordt hier zo moe van...............
Onder Bill Clinton waren Israel en de Palestijnen (ik geloof Barak en Arafat) ontzettend dicht bij een definitieve oplossing voor het MO-conflict. Het was de Hamas die het niet eens was met deze oplossing, in tegenstelling tot het Palestijnse volk, dat massaal feest vierde met deze doorbraak.
Wat doet deze altijd vrolijke en vriendelijke humanitaire organisatie? "Wij zijn niet eensch, wij doen boem." Restaurants, bussen en disco's moesten eraan geloven, waardoor het hele conflict weer op scherp kwam te staan.
Nee, die Hamas is echtbezig.......
Hamas heeft nog nooit de officiële politieke "macht" gehad.quote:Op vrijdag 27 januari 2006 09:20 schreef SocialDisorder het volgende:
Maar niet door de huidige politieke machthebber. Wat in het geval van de Hamas wél het geval is.
nu dus wel. En gebaseerd op bovenstaande voorvallen heb ik niet de indruk dat de vrede dichterbij komt.quote:Op vrijdag 27 januari 2006 09:23 schreef Clourhide het volgende:
[..]
Hamas heeft nog nooit de officiële politieke "macht" gehad.
andersom... hoeveel dichterbij was de vrede geweest als Fatah gewonnen had?quote:Op vrijdag 27 januari 2006 09:24 schreef SocialDisorder het volgende:
[..]
nu dus wel. En gebaseerd op bovenstaande voorvallen heb ik niet de indruk dat de vrede dichterbij komt.
Onderbouw je mening eens voor de veranderingquote:Op donderdag 26 januari 2006 13:52 schreef Meki het volgende:
wie Hamas met Hitler vergelijkt is niet goed snik
Ik had precies dezelfde gedachte hierover.quote:Op vrijdag 27 januari 2006 10:54 schreef SocialDisorder het volgende:
Dat Fatah misschien niet de ideale vertegenwoordiging is, ben ik wel eens. Ze hadden totaal geen autoriteit of grip op de Palestijnen. Het is alleen jammer dat een organisatie als Hamas nu de vertegenwoordiging is.
Ik bedoel, is er niemand in Palestina te vinden die wél dmv onderhandelingen en gesprekken een Palestijnse staat af te dwingen? De VS (die grote boze VS) heeft gezegd dat een Palestijnse staat aan te moedigen is, maar ten koste van alles. Dus met de juiste mensen op de juiste plaatsen is een Palestijnse staat haalbaar. Die mensen lijken mij niet op hun plaats in een laffe organisatie als Hamas.
Die zijn nu toch ook niet aan de macht?quote:Op vrijdag 27 januari 2006 10:03 schreef RM-rf het volgende:
Het vredesproces is niet enkel door de palestijnen gesaboteerd ... De Israeli's en zeker de radikale othodoxen daar hebben dr ook erg veel aan gedaan ...
Er is geen enkele palestijnse organisatie die werkelijk serieuse onderhandelingen kan voeren met de Israeli's domweg omdat de Israeli's daar ook geen trek in hebben... wat er tussen nu en 10 jaar in het midden-oosten bereikt wordt, zal niet of nauwelijks aan de onderhandlingstafel bestemt worden, maar op lokaal niveau, in de samenlevingen zelf ....quote:Op vrijdag 27 januari 2006 10:54 schreef SocialDisorder het volgende:
Ik bedoel, is er niemand in Palestina te vinden die wél dmv onderhandelingen en gesprekken een Palestijnse staat af te dwingen? De VS (die grote boze VS) heeft gezegd dat een Palestijnse staat aan te moedigen is, maar ten koste van alles. Dus met de juiste mensen op de juiste plaatsen is een Palestijnse staat haalbaar. Die mensen lijken mij niet op hun plaats in een laffe organisatie als Hamas.
Inderdaad, zo werkt democratie, dus hoop echt dat ze nu niet willen gaan vluchten, omdat ze zich achteraf in hun vrijheid beperkt zullen gaan voelen.quote:Op vrijdag 27 januari 2006 12:30 schreef RM-rf het volgende:
Het is wel jammer dat tot nu toe Palestina weinig streng Islamitische regels kende, de vrouwen zeer geemancipeerd waren en men behoorlijk 'westers' was, en dit onder hamas waarschijnlijk sterk zal neigen naar streng islamitische regels, scheiding van vrouwen en mogelijk hoofddoeken e.d., maar dat is de eigen keuze van de Palestijnen, waar ze kennelijk massaal voor gekozen hebben ... Zo werkt democratie, en zolang ten minste wel een democratie blijft bestaan en een onafhankelijk rechtspraak (of die althans geschapen word, want onder Fatah gebeurde dat ook niet) is dat verder zaak van de Palestijnen
Zijn wel paralellen hoor; Hitler was een oorlogszuchtig figuur tegenover naburige landen en tegenover zijn eigen volk (die hij de afgrond indrukte met zijn fascistische ideen). Hamas is ook een oorlogzuchtige organisatie die met hun ideen hun eigen volk de afgrond indrukt en probeert dat te doen met Israel. Verschil is echter dat dat laatste ze nooit zal lukken en ze dus eigenlijk alleen maar hun eigen volk schaden.quote:Op donderdag 26 januari 2006 13:52 schreef Meki het volgende:
wie Hamas met Hitler vergelijkt is niet goed snik
waarschijnlijk. aangezien dat altijd nummer 1 heeft gestaan op hun verkiezingsprogram.quote:Op vrijdag 27 januari 2006 12:41 schreef more het volgende:
Komt er nu in de grondwet te staan dat de staat Israel "van de kaart moeten worden geveegd"?
Beiden (israël en de palestijnen) claimen dat ze terugsloegen, en ik was er niet bij.quote:Op vrijdag 27 januari 2006 12:44 schreef ratteman het volgende:
Nog een tegenspraak van Bush, die zegt niet te willen onderhandelen met partijen die geweld gebruiken. Sharon deed het ook. Hoe kun je nou vrede winnen als je gaat aanvallen? Zucht, het is daar gewoon 1 grote zooi, en dus niet meer dan logisch dat de Palestijnen nu genoeg hebben van Israel die die aanvallen pleegde.
ja dat vergeten veel mensen nogal eens als israel zou willen zou er geen 1 palestijn meer over zijn.quote:Op vrijdag 27 januari 2006 09:02 schreef CeeJee het volgende:
[..]
Dan zouden er elke 10 minuten net zoveel Palestijnen omkomen als in heel 2005.
hoe kom je daarbij?quote:Op vrijdag 27 januari 2006 13:03 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
ja dat vergeten veel mensen nogal eens als israel zou willen zou er geen 1 palestijn meer over zijn.
Waar heb je die informatie vandaan?quote:Op vrijdag 27 januari 2006 13:03 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
ja dat vergeten veel mensen nogal eens als israel zou willen zou er geen 1 palestijn meer over zijn.
wen dan hadden ze ook geen staat gehad en geen verkiezingen.
Israel heeft de macht om dit te doen, waare het niet dat het een geciviliseerd westers land is. In de Middeleeuwen (waarin veel Arabieren ook leven IMO) was het allang gebeurd.quote:
israel heeft 1 miljoen palestijnse inwoners. wil toch wel iets zeggen lijkt me.quote:Op vrijdag 27 januari 2006 13:10 schreef alex4allofyou het volgende:
[..]
Israel heeft de macht om dit te doen, waare het niet dat het een geciviliseerd westers land is. In de Middeleeuwen (waarin veel Arabieren ook leven IMO) was het allang gebeurd.
het was een reactie op NSquote:
Dat kan je bijna alle conflicten in de wereld wel vergelijken met Hitler, want elementen als geweld en tirannie zijn daar ook in het spel.quote:Op vrijdag 27 januari 2006 12:40 schreef alex4allofyou het volgende:
[..]
Zijn wel paralellen hoor; Hitler was een oorlogszuchtig figuur tegenover naburige landen en tegenover zijn eigen volk (die hij de afgrond indrukte met zijn fascistische ideen). Hamas is ook een oorlogzuchtige organisatie die met hun ideen hun eigen volk de afgrond indrukt en probeert dat te doen met Israel. Verschil is echter dat dat laatste ze nooit zal lukken en ze dus eigenlijk alleen maar hun eigen volk schaden.
Beide volkeren (Duitse & Palestijnse) zagen dit niet in en werden misleid. Hoe denkt de Hamas ooit de macht te vinden om Israel te verdrijven, Duitsland had het wel maar de Hamas is kansloos. 6 oorlogen zijn de Arabieren BEGONNEN tegenover de Israeli's en geen 1 is er gewonnen.
Voor de rest zou ik willen zeggen dat Hitler NIET volledig democratisch aan de macht is gekomen, wel had hij de grootste partij, maar door machtsmisbruik heeft hij de macht overgenomen terwijl de democratie zoals die door Plato werd voorgesteld (in De Staat) inhoudt dat beslissingen wel volgens het consensus dient te worden geschied. Indien dit niet gebeurt is er NIET SPRAKE van een democratie maar van een TIRANNIE. Dus ook als die gene de meeste stemmen heeft, want deze meerderheid wordt uitgebuit door de tiran die er uiteindelijk voor zorgt dat zn macht niet meer overgegeven wordt aan de bevolking & diens tegenstanders uit de weg ruimt. Dan kan er dus SOWIESO niet meer sprake zijn van democratie aangezien de stemmen waarschijnlijk niet meer wilsbekwaam zijn (vanwege dreigingen).
(Plato's analyse loopt spaak op gebied van zijn definitie van tirannie aangezien hij voorstelt dat volledige vrijheid leidt tot decadentie en uiteindelijk tirannie. Hoewel er weldegelijk micro-voorbeelden voorkomen in democratien als Amerika is er geen sprake van tirannie van de eigen bevolking. Hoewel onze Arabische vrienden dit natuurlijk aangrijpen om aan te tonen dat dit wel het geval is is Amerika)
Om eerlijk te zijn, vind ik de vergelijking tussen Hamas en de NSDAP ook best wel legitiem, inderdaad veel overeenkomsten, qua situatie, een partij met een bekenning tot geweld als middel die opkomst in een zwakke staat, met nauwelijks een leger en overheerst door een sterkere macht, met veel interne en externe dreigingen en weinig ervaring met het functioneren van een democratie...quote:Op vrijdag 27 januari 2006 14:04 schreef Super7fighter het volgende:
Dat kan je bijna alle conflicten in de wereld wel vergelijken met Hitler, want elementen als geweld en tirannie zijn daar ook in het spel.![]()
anders lees ff posts van anderen, zijn wel degelijk heel veel overeenkomsten tussen facisme en nazi duitsland enerzijds en de hamas...quote:Op vrijdag 27 januari 2006 14:54 schreef Super7fighter het volgende:
Nazisme is een ideologie zoals dat in Duitsland in de jaren dertig en veertig leefden.
Een willekeurig iemand die een ander doodschiet uit ideologische motieven is niet ineens een nazi, dat slaat nergens op. Dan kom je inderdaad uit bij die reductio ad Hitlerum: uiteindelijk kun je altijd wel zeggen: 'persoon A deed X, dus hij is slecht, want de nazi's deden X ook' .
Er zijn altijd wel overeenkomstenten te vinden, maar je vergeet dat er veel meer verschillen zijn dan overeenkomsten. Tegenover de door jou genoemde vergelijkeningen kunnen tal van verschilpunten opgenoemd worden, bijv. het atheistische karakter van de nazi-idelogie, de rassenleer, het vershil in onstaanswijze van de partij etc.
Smijten met nazi-vergelijkingen is vrijwel altijd zinloos, tenzij het wellicht gaat over echte neonazi's, bijvoorbeeld White Power-Stormfront-figuren en dergelijke.
Kun je wel lezen? Ik zeg toch dat er overeenkomsten zijn, maar dat niet zonder meer een nazi-vergelijking opgaat. Daarin verschillen we van mening zo te zien. Dat kan.quote:Op vrijdag 27 januari 2006 15:02 schreef 1ofthefew het volgende:
[..]
anders lees ff posts van anderen, zijn wel degelijk heel veel overeenkomsten tussen facisme en nazi duitsland enerzijds en de hamas...
maar ja, geen fout woord over je moslim broeders he ...![]()
ik erger mij aan moslims ja:quote:Op vrijdag 27 januari 2006 15:10 schreef Super7fighter het volgende:
[..]
Kun je wel lezen? Ik zeg toch dat er overeenkomsten zijn, maar dat niet zonder meer een nazi-vergelijking opgaat. Daarin verschillen we van mening zo te zien. Dat kan.
En waarom zie jij de wereld zo zwart-wit? Het lijkt wel of je geobsedeerd bent door alles wat Islam gerelateerd is, waardoor je steeds je onderbuikgevoelens telkens ventileert door een denkfout van een ander toe te lichten, daar waar er geen noodzaak is. Misschien een beetje paranoide? Of gewoon bang voor alles wat een islamitisch tintje heeft?
quote:Op vrijdag 27 januari 2006 15:15 schreef 1ofthefew het volgende:
[..]
en daarnaast ben jij, meki, BSB en sch stelselmatig bezig om voor elke moslim waar ook op te komen, zelfs als het terroristen zijn die schoolbussen opblazen.
hebben we het niet eens over mutant die volgens mij alleen actief is in topics betreffende moslims/islam en daar zijn macht flink misbruikt ...
hamas blaast schoolbussen op, en al die lui verdedigen hamas...quote:Op vrijdag 27 januari 2006 15:19 schreef sigme het volgende:
[..]
![]()
Je lult.
Meki is een rare, maar BSB, SCH en Mutant01 komen beslist niet op voor elke moslim, zeker niet als het terroristen zijn die schoolbussen opblazen.
Je moet het verschil leren tussen 'verdedigen' en 'voorzien van kanttekeningen' danwel 'nuanceren'. D'r gaat een wereld voor je open.quote:Op vrijdag 27 januari 2006 15:21 schreef 1ofthefew het volgende:
[..]
hamas blaast schoolbussen op, en al die lui verdedigen hamas...
Er zijn wel meer actief in alleen of voornamelijk moslimtopics. Veelal om de moslims met gnuivend genot te verketteren. Ik heb er zelf ook wel een paar in m'n lijst staan. En reken maar dat ik de bijdragen van Mutant lees. Hij is een van de weinige niet-vooringenomen posters in dergelijke topics, en laat ik nu net geinteresseerd zijn in de bijdragen van mensen waarvan ik niet ook zonder lezen wel weet wat er staat.quote:en check de postgeschiedenis eens van mutant, het meest actief in moslimtopics...eigenlijk niks anders..
Het is wel eerder gedaan, vrij recent nog in Oost-Pakistan (nu Bangladesh) in 1971."Kill three million of them," said President Yahya Khan at the February conference, "and the rest will eat out of our hands."quote:Op vrijdag 27 januari 2006 13:16 schreef zoalshetis het volgende:
[..]
israel heeft 1 miljoen palestijnse inwoners. wil toch wel iets zeggen lijkt me.
quote:Op vrijdag 27 januari 2006 15:28 schreef sigme het volgende:
[..]
Je moet het verschil leren tussen 'verdedigen' en 'voorzien van kanttekeningen' danwel 'nuanceren'. D'r gaat een wereld voor je open.
[..]
Er zijn wel meer actief in alleen of voornamelijk moslimtopics. Veelal om de moslims met gnuivend genot te verketteren. Ik heb er zelf ook wel een paar in m'n lijst staan. En reken maar dat ik de bijdragen van Mutant lees. Hij is een van de weinige niet-vooringenomen posters in dergelijke topics, en laat ik nu net geinteresseerd zijn in de bijdragen van mensen waarvan ik niet ook zonder lezen wel weet wat er staat.
Here to Helpquote:Op vrijdag 27 januari 2006 15:15 schreef 1ofthefew het volgende:
en daarnaast ben jij, meki, BSB en sch stelselmatig bezig om voor elke moslim waar ook op te komen, zelfs als het terroristen zijn die schoolbussen opblazen.
hebben we het niet eens over mutant die volgens mij alleen actief is in topics betreffende moslims/islam en daar zijn macht flink misbruikt ...
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
En welke topics hebben juist de meeste moderatie nodig ?!quote:Op vrijdag 27 januari 2006 15:21 schreef 1ofthefew het volgende:
en check de postgeschiedenis eens van mutant, het meest actief in moslimtopics...eigenlijk niks anders..
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |