Sowieso zijn het echt mooie tijden zo vlak voor de verkiezingenquote:Op donderdag 2 maart 2006 22:14 schreef LXIV het volgende:
Wat ik trouwens zo extreem hypocriet vind is dat het CDA hiermee net voor de verkiezingen komt.
Hier zal het uiteraard niet mee verholpen zijn...quote:Geachte heer Verhagen,
Zojuist heb ik u zien debatteren in Twee Vandaag. Vooral het onderwerp starters op de woningmarkt heeft mijn interesse.Ik ben blij dat dit onderwerp ook uw aandacht heeft, al heb ik in de afgelopen jaren dat het CDA in de regering zat hier eerlijk gezegd niet zo veel van gemerkt.
De gevolgen van de krapte op de woningmarkt zijn ook op lange termijn zeer kwalijk. Ik ken veel jonge mensen die het stichten van een gezin moeten uit- of afstellen omdat ze eenvoudigweg geen geschikte woonruimte hiervoor kunnen vinden. Uiteindelijk zal dit ook veel negatieve maatschappelijke gevolgen met zich mee brengen.
Zelfs als toekomstig starter ben ik niet blij met allerlei maatregelen om de financiële bestedingsruimte te vergroten. Uiteindelijk hebben al deze maatregelen een prijsopdrijvend effect, de daadwerkelijke krapte wordt er uiteraard niet mee opgelost, er komen immers niet meer huizen bij. Met de door u net voorgestelde maatregel zou ik uiteindelijk alleen nóg meer schulden opbouwen. Iets wat ik beslist niet wil.
Uiteindelijk is de enige manier om het tekort aan woningen op te laten verdwijnen (na 60 jaar!) te zorgen dat vraag en aanbod op elkaar aansluiten. En hiervoor zal gebouwd moeten worden. Alle maatregelen op papier, hoe goed bedoeld dan ook, scheppen uiteindelijk niet meer woonruimte. En daar is het toch om te doen? Het vrijgeven van slechts 1% van alle landbouwgrond zou al meer als voldoende bouwgrond opleveren om de krapte op te heffen. Waarbij een starter niet óók nog eens meer als honderd-duizend euro hoeft te gaan
betalen voor een vrij klein stukje grond.
Met vriendelijke groet,
LXIV
Als je me zijn e-mailadres geeft, dan stuur ik ook nog even een e-mail uit het noorden van Vlaanderen.quote:Op donderdag 2 maart 2006 22:36 schreef LXIV het volgende:
Mailtje gestuurd naar Verhagen!![]()
[..]
Hier zal het uiteraard niet mee verholpen zijn...Maar toch...
Dit is weer een kunstmatig iets om invloed uit te oefenen op de huizenmarkt, net zoals huursubsidie en hypotheekrente.quote:Op donderdag 2 maart 2006 22:11 schreef LXIV het volgende:
CDA wil steun voor starters
[afbeelding]
Is dit nu daadwerkelijke hulp of niet?
Als starters meer kunnen lenen stijgen de huizenprijzen alleen nog maar meer. Dus dieper in de schulden voor hetzelfde huis. Worden we niks wijzer van.
Het enige wat wél enigzins van pas zou komen is het afschaffen van de overdrachtsbelasting (6%). Maar dan wel exclusief voor starters. Anders is het effect averrechts en slechts in het voordeel van de huizenbeziggers.
Zoals ik al zo vaak op dit forum geroepen heb, en nogmaals doe want in Den Haag schijnen ze het nog steeds niet te snappen:
ALS JE 80 HUIZEN HEBT, EN 100 WONINGZOEKENDEN IS ER GEEN ENKELE PAPIEREN MAATREGEL DIE DIT PROBLEEM OP KAN LOSSEN!
M.Verhagen@tweedekamer.nlquote:Op vrijdag 3 maart 2006 05:35 schreef Clourhide het volgende:
[..]
Als je me zijn e-mailadres geeft, dan stuur ik ook nog even een e-mail uit het noorden van Vlaanderen.![]()
De huizenprijzen zijn hier namelijk ook gigantisch aan het stijgen, en Nederland is in dat verband schuldige nr. 1. Ik wil dus net zo goed als jij dat het eens gedaan is met die hele woningnood in Nederland!!
Vrijwel alles wat Dekker doet of juist nalaat (bv. het verruimen van bouwmogelijkheden in de polder) is in het belang van de huizenbezitter en in het nadeel van mensen die huren en/of woningzoekend zijn.quote:Op donderdag 2 maart 2006 21:06 schreef Davitamon het volgende:
Maar het is natuurlijk wel de schuld van de VVD. Linkse nuance heet dat.
Dat klopt gedeeltelijk, vooral de pvda en groen links bleven maar vasthouden aan de groene stadsgrenzen in de voorgaande periodes met de beleidsnota's over ruimtelijke ordening.quote:Op vrijdag 3 maart 2006 12:20 schreef DaveM het volgende:
[..]
Vrijwel alles wat Dekker doet of juist nalaat (bv. het verruimen van bouwmogelijkheden in de polder) is in het belang van de huizenbezitter en in het nadeel van mensen die huren en/of woningzoekend zijn.
Onder Paars was inderdaad de Pvda verantwoordelijk voor VROM.quote:Op vrijdag 3 maart 2006 12:41 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Dat klopt gedeeltelijk, vooral de pvda en groen links bleven maar vasthouden aan de groene stadsgrenzen in de voorgaande periodes met de beleidsnota's over ruimtelijke ordening.
Ik zou ook geen GroenLobby minister op VROM willen hoor.quote:De gehele overheid is hier gewoon schuldig aan, zowel links als wel rechts van het spectrum. Op dit moment krijgen we de dekker maatregelen over ons heen, bij het volgende kabinet, krijgen we mischien de bos maatregelen over ons heen, en zegt men dat er meer gebouwd moet worden, maar zegt de milieulobby dat dat niet mag omdat er:
A teveel weiland verdwijnt,
B Niet aan de europesche mileu normen qau fijnstof voldaan kan worden
C nog meer regeltjes bedenken waardoor bouwen nog duurder wordt
dank je, meteen even ingevuld.quote:Op vrijdag 3 maart 2006 13:34 schreef LXIV het volgende:
http://response.questback.com/Consumentenonderzoek/stelling2/
Ik denk dat een twintigtal FOK!-ers de uitslag al aardig kan beďnvloedden!![]()
Dom voorstel inderdaad en erg hypocriet. Alsof de huizen wel betaalbaar worden als men aan de gang gaat met dit soort leningen...quote:Op vrijdag 3 maart 2006 18:00 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
Eerst voorstellen om de HRA af te schaffen en dan om starters een lening te verschaffen op kosten van de belastingbetaler?
Toch is 't uitstel van executie. Steeds meer mensen die geld hebben gaan over de grens kijken waar ze 2x zoveel hebben met hun poen en een dikke auto ben je zo in NL.quote:Op zaterdag 4 maart 2006 05:03 schreef CherrymoonTraxx het volgende:
De luchtballon wordt alleen maar verder opgeblazen door de overheid. Nu weer met dit plan...
Jij snapt 't.quote:Op zaterdag 4 maart 2006 05:09 schreef Ole het volgende:
Met Belgische cola flessen, Luxemburgse sigaretten en benzine.,.
Klopt, maar uiteindelijk zijn er wel mensen die er voor op kunnen draaien.quote:Op zaterdag 4 maart 2006 05:07 schreef sig000 het volgende:
[..]
Toch is 't uitstel van executie. Steeds meer mensen die geld hebben gaan over de grens kijken waar ze 2x zoveel hebben met hun poen en een dikke auto ben je zo in NL.![]()
Ja degenen die nu te duur een stukkie grond en wat stenen in dit land kopen.quote:Op zaterdag 4 maart 2006 05:20 schreef CherrymoonTraxx het volgende:
[..]
Klopt, maar uiteindelijk zijn er wel mensen die er voor op kunnen draaien.
Door de hypotheekaftrek en beperkte bouwmogelijkheden ,verdienen de lokale overheden en hun vriendjes gewoon dik geld aan dit systeem.quote:Op zaterdag 4 maart 2006 05:29 schreef ExtraWaskracht het volgende:
Hypotheekrenteaftrek en dit soort grappen zouden werken als men eens de grond vrij zou geven of als men toe zou staan de hoogte in te gaan. Beide zijn niet het geval.
Dat zijn de lokale vriendjes die dan ook meestal de mooiste stukjes bouwgrond als 1e in handen hebben.quote:Op zaterdag 4 maart 2006 05:38 schreef Ole het volgende:
vergeet de banken en de makelaars niet..
Na de grote bouwfraude is 't weer CDA stil en dat was echt maar een klein voorbeeld van hoe 't in dit land werkt.quote:Op zaterdag 4 maart 2006 05:41 schreef Ole het volgende:
Dat bedoel ik ja..
UIteraard. Daarom zou ik graag zien dat de overheid niks te zeggen heeft over de vestigingsplek van mensen.quote:Op zaterdag 4 maart 2006 05:36 schreef sig000 het volgende:
[..]
Door de hypotheekaftrek en beperkte bouwmogelijkheden ,verdienen de lokale overheden en hun vriendjes gewoon dik geld aan dit systeem.
Ik zou nog liever hebben dat de overheid zich daarnaast met (verkapte) subsidies ook niet gaat mengen in de woningmarkt...quote:Op zaterdag 4 maart 2006 06:05 schreef ExtraWaskracht het volgende:
[..]
UIteraard. Daarom zou ik graag zien dat de overheid niks te zeggen heeft over de vestigingsplek van mensen.
In Belgie werkt 't op een nog kleiner stukkie land een stuk beter.quote:Op zaterdag 4 maart 2006 06:05 schreef ExtraWaskracht het volgende:
[..]
UIteraard. Daarom zou ik graag zien dat de overheid niks te zeggen heeft over de vestigingsplek van mensen.
Nou .. nog liever .. dit is wat mij betreft prioriteit nummer 1, na het vrijgeven van alle grond. Daarnaast kan het werken om heel gauw meer woningbouw te krijgen. De winstgevendheid is nl vergroot.quote:Op zaterdag 4 maart 2006 06:07 schreef CherrymoonTraxx het volgende:
[..]
Ik zou nog liever hebben dat de overheid zich daarnaast met (verkapte) subsidies ook niet gaat mengen in de woningmarkt...
In andere Europese landen bemoeit de overheid zich er een stuk minder mee volgens mij. Daar liggen de woonquota dan ook stukken lager...quote:Op zaterdag 4 maart 2006 06:11 schreef ExtraWaskracht het volgende:
[..]
Nou .. nog liever .. dit is wat mij betreft prioriteit nummer 1, na het vrijgeven van alle grond. Daarnaast kan het werken om heel gauw meer woningbouw te krijgen. De winstgevendheid is nl vergroot.
En de prijzen.quote:Op zaterdag 4 maart 2006 06:33 schreef CherrymoonTraxx het volgende:
[..]
In andere Europese landen bemoeit de overheid zich er een stuk minder mee volgens mij. Daar liggen de woonquota dan ook stukken lager...
Prijzen zeggen me op zich niet zo heel veel, woonquota zeggen net wat meer. In Nederland is een huis van ¤ 200.000,00 betaalbaarder dan in Tsjechië bijvoorbeeld...quote:
quote:PwC, ING, OTB en The Economist voorspelden een daling van de huizenprijs. Waar blijft de crash? Accountantskantoor PricewaterhouseCoopers (PwC) in 2002: 'De huizenprijs zal naar verwachting in 2002 met 0,75 procent dalen, in 2003 met 4,75 procent en in 2004 met 9 procent' Oscar Smit, voorzitter van makelaarsvereniging NVM: 'Ik denk dat PwC geen gelijk heeft gekregen. De kracht van empirische cijfers bleek gelukkig sterker dan een voorspelling op basis van aannames.'
Onderzoeker Jan Willem Velthuijsen van PwC nu: 'Ik heb er vorige week nog met het Centraal Plan Bureau over zitten napraten. Ik heb de traagheid van enkele economische factoren onderschat. De werkloosheid is minder sterk opgelopen. Daardoor zijn minder mensen gedwongen geweest om hun huis te verkopen. Ook het consumentenvertrouwen bleef lang op een hoog peil. De risico's die we in 2002 voorzagen, zijn daarmee niet verdwenen.'
Peter Boelhouwer, hoogleraar TU Delft en werkzaam bij onderzoeksinstituut OTB schrijft in ESB van oktober 2001: 'Ons basismodel komt uit op een (...) lichte stijging van nog geen één procent in 2002. De daling zet pas na 2002 door met reeële prijsdalingen van jaarlijks 4 ŕ 5 procent.'
Smit: 'De heer Boelhouwer voorspelt al zes jaar een prijsdaling. Ooit krijgt hij een keer gelijk, maar dan wordt vergeten dat de eerdere voorspellingen niet zijn uitgekomen.'
Boelhouwer nu: 'Ik heb nooit een nominale prijsdaling voorspeld. Ik voorzag juist een einde aan de constante prijssstijgingen. Dat is uitgekomen. De sombere voorspellingen van PwC en ING zijn pas na mijn publicatie gedaan. De woningmarkt heeft zich de afgelopen jaren opmerkelijk goed gehouden. Dat is te danken aan de lage rente. Er blijft een labiel evenwicht. Als de rente gaat stijgen - maar daar ziet het niet naar uit - kun je een forse prijsdaling tegemoet zien.'
Piet Eichholtz, hoogleraar vastgoed uit Maastricht. 'De sombere voorspellingen deugden gewoon niet. Twee jaar geleden stelde ik al dat de prijzen stabiel zouden blijven. Ik ben blij dat ik gelijk heb gekregen.'
The Economist, economisch weekblad begin 2003: 'De huizenprijzen zijn in Nederland 44 procent te hoog en zullen de komende vier jaar met 30 procent dalen.'
Smit: 'Wij hebben toen een ingezonden brief gestuurd naar The Economist. Die is niet geplaatst en we hebben ook nooit iets teruggehoord. Maar die sombere voorspelling hebben ze ook nooit meer herhaald.'
Hoofdeconoom Fred van Dewall van ING begin 2003: 'De woningmarkt staat op een keerpunt. Ik heb het niet over een crisis zoals eind jaren zeventig, maar over een geleidelijke daling van 20 procent.'
Makelaar Smit: 'Wij zijn met ING gaan praten. Aan het onderzoek lag een belangrijke voorwaarde ten grondslag. De prijzen zouden gaan dalen als er direct nieuwe huizen bijgebouwd kunnen worden. Maar in Nederland reageert de nieuwbouw niet op het structurele tekort. ING zelf vindt ook dat die voorwaarde in de media te weinig aandacht heeft gekregen.'
Woordvoerster Debby Brand van ING: 'De heer Von Dewall is vandaag echt niet bereikbaar. Hij verricht, naar ik begreep, een nieuw onderzoek, waarover hij later graag wil praten.'
Eichholtz: 'De fundamenten die de huizenprijzen opjaagden zijn niet verdwenen. In de jaren negentig zijn huizen door een eenmalige inhaalslag fors duurder geworden. Meer vrouwen gingen werken en hun inkomen telde ook mee bij het afsluiten van een hypotheek. Dit fundament is niet verdwenen, maar op een hoog niveau gebleven.'
Velthuijsen: 'Ik ga nu niet de wijsneus uithangen en voorspellen dat de prijzen alsnog gaan dalen. Daarvoor is er ook een te structureel tekort aan huizen. Ik denk eerder dat er een zachte landing zal komen en de prijzen daarna weer licht gaan stijgen.'
Eichholtz: 'De huizenmarkt steunt op een aantal stevige fundamenten. De rente is laag, een diepe recessie is uitgebleven, de fundamenten van de economie zijn stevig en er blijft een structureel tekort aan woningen. Ik zie geen reden waarom de rente gaat stijgen of het huizenaanbod flink toeneemt. Dus ook de komende jaren hou ik rekening met stabiliteit op de huizenmarkt.'
Bron: Volkskrant 8 oktober 2004
Wat dat aangaat snap ik niet waarom de buurlanden niet kritische opmerkingen beginnen te maken of dat desnoods via de EU gaan spelen. De Nederlandse doodgereguleerde en daardoor in het geheel niet functionerende woningmarkt verziekt ook de woningmarkt in onze buurlanden.quote:Op vrijdag 3 maart 2006 05:35 schreef Clourhide het volgende:
[..]
Als je me zijn e-mailadres geeft, dan stuur ik ook nog even een e-mail uit het noorden van Vlaanderen.![]()
De huizenprijzen zijn hier namelijk ook gigantisch aan het stijgen, en Nederland is in dat verband schuldige nr. 1. Ik wil dus net zo goed als jij dat het eens gedaan is met die hele woningnood in Nederland!!
Dit is echt totaal nietszeggend. Het gaat om de woonquote, die was 10 jaar terug rond de 25-30 procent en nu dat is nog steeds zoquote:Op zaterdag 4 maart 2006 07:07 schreef SeLang het volgende:
De modale woning in NL kost ca 230.000
Het modale bruto salaris bedraagt 30.000
Een ratio van 7.7 !
De woonquote? Een leuke term maar wat zegt dat dan? Zoals je het nu uit je mouw tovert is dat ook totaal nietszeggend.quote:Op zaterdag 4 maart 2006 12:36 schreef zoetwaterpiraat het volgende:
[..]
Dit is echt totaal nietszeggend. Het gaat om de woonquote, die was 10 jaar terug rond de 25-30 procent en nu dat is nog steeds zo
Bedankt voor het ondersteunen van mijn betoog. Die woonquote is direct gerelateerd aan de marktrente die momenteel historisch gezien abnormaal laag is. (vandaar ook die enorm hoge prijs/inkomen ratio van 7.7, wat historisch gezien abnormaal hoog is).quote:Op zaterdag 4 maart 2006 12:36 schreef zoetwaterpiraat het volgende:
[..]
Dit is echt totaal nietszeggend. Het gaat om de woonquote, die was 10 jaar terug rond de 25-30 procent en nu dat is nog steeds zo
Je valt van de ene onzin in de andere. De woonquote wordt namelijk continu terug bijgesteld rond die 25-30%.of de rente nu daalt of stijgt.quote:Op zaterdag 4 maart 2006 14:26 schreef SeLang het volgende:
Bedankt voor het ondersteunen van mijn betoog. Die woonquote is direct gerelateerd aan de marktrente die momenteel historisch gezien abnormaal laag is. (vandaar ook die enorm hoge prijs/inkomen ratio van 7.7, wat historisch gezien abnormaal hoog is).
Hiermee geef je zelf al aan wat je kunt verwachten als die rente begint op te lopen. We zijn het dus gewoon eens.
Dat gaat niet gebeuren, want "in een huurhuisje wonen" is voor starters ook niet zo gemakkelijk. Hier in Nijmegen blijft iedereen in z'n studentenkamer hangen omdat er op huurwoningen die niet in een afgelegen pauperbuurt liggen tien jaar wachttijd staat. Particulier huren kan, maar voor dat geld kun je net zo goed een hypotheek nemen. En dat doet iedereen dus ook maar. Kopen mag voor starters moeilijk zijn, het is hier nog altijd een betaalbaardere manier om aan woonruimte te komen dan de particuliere huurmarkt.quote:Op zaterdag 4 maart 2006 13:56 schreef Forno het volgende:
Ik woon in een huurhuisje en blijf dat doen zolang de koopwoningen zwaar overgewaardeerd zijn. Als dat genoeg mensen doen, en vooral de starters, dan keldert de prijs van de koopwoningen vanzelf.
misschien dat 1 op de 10.000 mensen zo dom is om dat te laten gebeuren. Ja die heb je er altijd bijquote:Op zaterdag 4 maart 2006 14:40 schreef CherrymoonTraxx het volgende:
Als de rente stijgt, dan zit jij nog aan je hypotheek vast, dus stijgt jouw woonquote.
49% voor en 49% tegen.quote:Op vrijdag 3 maart 2006 14:15 schreef BloodhoundFromHell het volgende:
Ik heb hem ook ingevuld. Misschien kan iemand de resultaten hier posten. (heb ook geen telegraaf)
Als de marktrente stijgt en de woonquote blijft constant (zoals jij stelt), dan zal de verkoopprijs dus moeten dalen. Immers je kunt minder financieren met hetzelfde besteedbare inkomen.quote:Op zaterdag 4 maart 2006 14:38 schreef zoetwaterpiraat het volgende:
[..]
Je valt van de ene onzin in de andere. De woonquote wordt namelijk continu terug bijgesteld rond die 25-30%.of de rente nu daalt of stijgt.
Als de marktrente stijgt, denk jij toch niet dat de woonquote stijgt.....nee, dan daalt de huisprijs waardoor de woonquote gelijk.
Voor alle duidleijkheid: de woonquote is gewoon het deel van je inkomen dat je besteed aan je woonlasten. Als de rente verder daalt, dan krijg je nog een veel hogere ratio dan die 7,7 en is er nog niets aan de hand. De huizenprijs zal dan verder stijgen, terwijl de woonquote gelijk blijft
Logisch, dat is gewoon eigen belang. Als je je eigen koopwoning nog ooit wilt verkopen, is iedere maatregel die er voor zorgt dat je er (meer) winst op kan maken welkom.quote:Op zaterdag 4 maart 2006 15:25 schreef LXIV het volgende:
49% voor en 49% tegen.
Grappig is dat een meerderheid geloofde dat deze maatregel een prijsopdrijvend effect had. En tóch waren ze voor!
Waar blijven de twee-verdieners en de ouders die mee financieren of mee tekenen?quote:Op zaterdag 4 maart 2006 07:07 schreef SeLang het volgende:
De modale woning in NL kost ca 230.000
Het modale bruto salaris bedraagt 30.000
Een ratio van 7.7 !
Het feit dat de bubble zo lang in stand blijft geeft veel mensen een soort schijnzekerheid. De opvatting van 95% van de mensen is dat de huizenprijzen niet significant kunnen dalen en mocht dat toch gebeuren, dat de prijzen zich dan snel weer zullen herstellen. Dit zorgt ervoor dat de catastrofe straks alleen maar groter wordt. (overigens werd er in 2000 hetzelfde over aandelen gedacht).
Ik woon toevallig in een deel van de wereld waar de huizenprijzen significant lager zijn dan 10-15 jaar geleden en nu nog steeds elk jaar een paar procent dalen. Dat werkt wel verhelderend.
Die mensen met koopwoningen zullen in het algemeen toch ook kinderen hebben die ze huisvesting gunnen, dunkt me. Die overwaarde kan toch pas verzilverd worden net voordat ze het bejaardenhuis ingaan. Ík zou liever hebben dat mijn kinderen goed terecht kwamen in die situatie.quote:Op zaterdag 4 maart 2006 16:34 schreef NewOrder het volgende:
[..]
Logisch, dat is gewoon eigen belang. Als je je eigen koopwoning nog ooit wilt verkopen, is iedere maatregel die er voor zorgt dat je er (meer) winst op kan maken welkom.
Ik geloof er niks van hooguit dat je meer waarde voor je geld hebtquote:Op zaterdag 4 maart 2006 06:40 schreef CherrymoonTraxx het volgende:
[..]
Prijzen zeggen me op zich niet zo heel veel, woonquota zeggen net wat meer. In Nederland is een huis van ¤ 200.000,00 betaalbaarder dan in Tsjechië bijvoorbeeld...
Ik heb wel eens een staatje gezien en daaruit bleek dat Nederlanders van alle Europeanen het meeste uitgaven aan woonlasten. De huizenprijzen zijn abnormaal hoog in vergelijking met hetgeen wat men hier aan inkomen weet te genereren...
De zeepbel zou eens moeten gaan spatten, maar het gebeurt maar niet. Nu weer dit plan van CDA en PvdA, waaruit blijkt dat ze echt niet snappen waar het omgaat. Het enige wat ze willen is de burger aan het infuus leggen door hem een lening te verstrekken, HRA te bieden en huursubsidie te geven. Schaf al die zooi af... uiteindelijk is het toch een sigaar uit eigen doos.
Wanneer?quote:Op zaterdag 4 maart 2006 17:40 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
[..]
Ik geloof er niks van hooguit dat je meer waarde voor je geld hebt
quote:Op zaterdag 4 maart 2006 15:53 schreef SeLang het volgende:
Als de marktrente stijgt en de woonquote blijft constant (zoals jij stelt), dan zal de verkoopprijs dus moeten dalen. Immers je kunt minder financieren met hetzelfde besteedbare inkomen.
quote:Op zaterdag 4 maart 2006 14:38 schreef zoetwaterpiraat het volgende:
De woonquote wordt namelijk continu terug bijgesteld rond die 25-30%.of de rente nu daalt of stijgt.
Als de marktrente stijgt, denk jij toch niet dat de woonquote stijgt.....nee, dan daalt de huisprijs waardoor de woonquote gelijk blijft
In Belgie is de bouwstandaard toch echt lager en is een vergunning krijgen een stuk goedkoper.quote:Op zaterdag 4 maart 2006 18:31 schreef CherrymoonTraxx het volgende:
In België zijn wel wat krotten, maar over het algemeen wordt er toch gewoon goed gebouwd.
Dat heeft hij ook in z'n eerdere post al gesteldquote:Op zaterdag 4 maart 2006 18:34 schreef zoetwaterpiraat het volgende:
[..]Goedzo, nu begrijp je het. Dat is namelijk precies wat ik je een paar uur geleden vertelde. Leuke poging die "VMBO opmerking", maar die is hier volledig op jou van toepassing zul je begrijpen
![]()
[..]
Ik heb speciaal voor jou het hele topic afgestruind om te zoeken waar hij het over de woonquote had. Voordat ik het hem uitlegde, heeft hij het er met geen woord over gehadquote:Op zaterdag 4 maart 2006 19:18 schreef Richie_Rich het volgende:
Dat heeft hij ook in z'n eerdere post al gesteld, misschien moet je eens lezen
Niet specifiek over het woordje 'woonquote' maar wel zelfde onderbouwing en de link naar de ratio.quote:Op zaterdag 4 maart 2006 19:24 schreef zoetwaterpiraat het volgende:
[..]
Ik heb speciaal voor jou het hele topic afgestruind om te zoeken waar hij het over de woonquote had. Voordat ik het hem uitlegde, heeft hij het er met geen woord over gehad
Als jij het kunt vinden, mag het hier quoten
quote:Op zaterdag 4 maart 2006 14:26 schreef SeLang het volgende:
[..]
Bedankt voor het ondersteunen van mijn betoog. Die woonquote is direct gerelateerd aan de marktrente die momenteel historisch gezien abnormaal laag is. (vandaar ook die enorm hoge prijs/inkomen ratio van 7.7, wat historisch gezien abnormaal hoog is).
Hiermee geef je zelf al aan wat je kunt verwachten als die rente begint op te lopen (immers: jij gaat er vanuit dat de woonquote min of meer constant blijft). We zijn het dus gewoon eens.
Waarom is wonen in Duitsland goedkoper : Geen huursubsidie en geen hypotheekrenteaftrek.quote:Op zaterdag 4 maart 2006 18:30 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
Wonen in Duitsland
Wonen in Duitsland wordt steeds populairder. In het grensgebied met Gelderland wonen inmiddels al zo'n 10.000 landgenoten. Vooral nieuwbouwwoningen net over de grens in onder meer Kranenburg, Wyler en de omgeving van Kleve worden voor meer dan de helft aan Nederlanders verkocht. Dat dit gebeurt, is niet zo gek: niet alleen de grond is er goedkoper, maar ook de bouwkosten en de huizenprijzen zijn er lager. Duitsland is dus een financieel aantrekkelijk alternatief voor woongenot en ruimte.
• Lagere huizenprijzen
De vraag naar bouwgrond in Duitsland is duidelijk toegenomen. In het afgelopen jaar is de prijs daardoor behoorlijk gestegen. Vergeleken met Nederland is er echter nog steeds een aanzienlijk prijsverschil. Zo betaal je voor een woning in Duitsland nog altijd zo'n 30 ŕ 50% minder dan in Nederland en zijn er zelfs woningen te koop tegen kostprijs!
• Fiscaal interessant
Woont u in Duitsland en werkt u in Nederland, dan betekent dat dat u in Duitsland officieel belastingplichtig bent. Omdat u sinds 1 januari 2001, als Europees staatsburger, kunt kiezen voor binnenlandse (Nederlandse) belastingplicht, is het fiscaal zeker interessant, omdat hierdoor de hypotheekrente aftrekbaar is. Onze hypotheekadviseur kan u bij deze keuze begeleiden.
• De voordelen nogmaals op een rijtje
>> De huizen en de grond in Duitsland zijn tot 50% goedkoper dan in Nederland.
>> U mag zelf bepalen onder welk belasting-systeem u wilt vallen.
>> Hypotheekrente is aftrekbaar.
Kindergeld; drie keer hoger dan in Nederland! Eerste t/m derde kind ¤ 154,-- p/m, de volgenden ¤ 179,--. Kindergeld ontvangt u voor kinderen tot 27 jaar.
In vergelijking met Nederland is er veel meer woonruimte.
Lagere energiekosten en gemeentelijke belastingen.
De medeburgers zijn erg vriendelijk, gastvrij en 'gründlich'.
Duitsland staat bekend om zijn zeer goede scholing.
De zorg is in Duitsland kwalitatief ook erg goed en er bestaan weinig tot geen lange wachtlijsten.
Boodschappen zijn goedkoper dan in Nederland.
Het autorijden is voordeliger.
• Conclusie
Lage huizenprijzen en aftrek van de hypotheekrente maken wonen in Duitsland en werken in Nederland financieel aantrekkelijk en deze voordelen maken het zeer interessant om als koper een kijkje over de grens te namen, vooral bij een 'dure', stabiliserende Nederlandse huizenmarkt.
De aankoop van een woning in Duitsland heeft best wel wat voeten in de aarde, zowel op juridisch als fiscaal gebied. Wij informeren u graag verder over de vele mogelijkheden.
http://www.verbeek-immo.nl/wonenindld.htm
Jij bent echt wel zo vreselijk onnozel he. Waar leg je in hemelsnaam het verband tussen de bouwstandaard en de prijs van woningen? Die 230000 euro voor een gemiddelde rijtjescontainer heeft dus alles te maken met het feit dat Nederlandse woningen zo superieur zijn. Vast ja. Simpleton. Laat me niet lachen overigens met dat "superieur", want ik woon liever in een mooi, vrijstaand, ruim huis dat niet aan al die onzinnige wetjes voldoet, dan in een of andere krappe, saaie, lelijke rijtjescontainer zonder garage, met een postzegeltje van een tuin, niet eens een eigen parkeerplaats voor en kut-buren aan beide kanten. Mocht ik ooit iets moeten repareren, dan nog is de prijs daarvan een paar procent van die 230k.quote:Op zaterdag 4 maart 2006 18:36 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
[..]
In Belgie is de bouwstandaard toch echt lager en is een vergunning krijgen een stuk goedkoper.
Geef mij maar de Nederlandse situatie. Als je het daar niet mee eens bent ga je lekker emigreren
Ben het helemaal met je eens. Waar haalt dat snotjochie de wijsheid vandaan ?quote:Op zaterdag 4 maart 2006 20:31 schreef StefanP het volgende:
[..]
Jij bent echt wel zo vreselijk onnozel he. Waar leg je in hemelsnaam het verband tussen de bouwstandaard en de prijs van woningen? Die 230000 euro voor een gemiddelde rijtjescontainer heeft dus alles te maken met het feit dat Nederlandse woningen zo superieur zijn. Vast ja. Simpleton. Laat me niet lachen overigens met dat "superieur", want ik woon liever in een mooi, vrijstaand, ruim huis dat niet aan al die onzinnige wetjes voldoet, dan in een of andere krappe, saaie, lelijke rijtjescontainer zonder garage, met een postzegeltje van een tuin, niet eens een eigen parkeerplaats voor en kut-buren aan beide kanten. Mocht ik ooit iets moeten repareren, dan nog is de prijs daarvan een paar procent van die 230k.
Enneh, "Als je het daar niet mee eens bent ga je lekker emigreren", dat is echt de domste zin die ik ooit op Fok gelezen heb. Het gaat immers zo fantastisch in NL, op alle gebieden. Er hoeft niets te veranderen. Ben je het er niet mee eens? Dan "emigreer je maar". Ik heb er nog zo eentje voor je, want gelukkig ben ik inderdaad het land uit: blijf maar lekker daar terwijl het schip zinkt, veel plezier in die quagmire.
Huizen worden dan goedkoper Heldquote:Op zaterdag 4 maart 2006 20:31 schreef StefanP het volgende:
[..]
Jij bent echt wel zo vreselijk onnozel he. Waar leg je in hemelsnaam het verband tussen de bouwstandaard en de prijs van woningen? Die 230000 euro voor een gemiddelde rijtjescontainer heeft dus alles te maken met het feit dat Nederlandse woningen zo superieur zijn. Vast ja. Simpleton. Laat me niet lachen overigens met dat "superieur", want ik woon liever in een mooi, vrijstaand, ruim huis dat niet aan al die onzinnige wetjes voldoet, dan in een of andere krappe, saaie, lelijke rijtjescontainer zonder garage, met een postzegeltje van een tuin, niet eens een eigen parkeerplaats voor en kut-buren aan beide kanten. Mocht ik ooit iets moeten repareren, dan nog is de prijs daarvan een paar procent van die 230k.
Enneh, "Als je het daar niet mee eens bent ga je lekker emigreren", dat is echt de domste zin die ik ooit op Fok gelezen heb. Het gaat immers zo fantastisch in NL, op alle gebieden. Er hoeft niets te veranderen. Ben je het er niet mee eens? Dan "emigreer je maar". Ik heb er nog zo eentje voor je, want gelukkig ben ik inderdaad het land uit: blijf maar lekker daar terwijl het schip zinkt, veel plezier in die quagmire.
De bouwstandaard is niet veel lager. Alsof het doorsnee Nederlandse rijtjeshuis zo superieur is. Je betaalt er wel flink voor.quote:Op zaterdag 4 maart 2006 18:36 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
[..]
In Belgie is de bouwstandaard toch echt lager en is een vergunning krijgen een stuk goedkoper.
Geef mij maar de Nederlandse situatie. Als je het daar niet mee eens bent ga je lekker emigreren
Dit is altijd zo'n onzinnige opmerking. Dingen moeten maar zijn zoals ze zijn omdat ze zo zijn en als je er iets aan wil doen moet je maar oprotten. Nee, het is juist niet zo, het is precies omgekeerd. Iemand woont hier en heeft dus het recht zijn situatie te verbeteren. Ook heeft iemand via het stemrecht het recht dingen te veranderen en ook bestaat er de mogelijkheid dat iemand doormiddel van discussie anderen overtuigt van het betere van zijn idee en zo dingen verandert.quote:Op zaterdag 4 maart 2006 18:36 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
Geef mij maar de Nederlandse situatie. Als je het daar niet mee eens bent ga je lekker emigreren
Nee, dat eerste deel van je argument is niet waar.quote:Op vrijdag 3 maart 2006 12:20 schreef DaveM het volgende:
[..]
Vrijwel alles wat Dekker doet of juist nalaat (bv. het verruimen van bouwmogelijkheden in de polder) is in het belang van de huizenbezitter en in het nadeel van mensen die huren en/of woningzoekend zijn.
De winst die je straks haalt over je starterswoning (ik hoop voor je dat je een hoog rendement hebt!) blijft toch gewoon bestaan?quote:Op maandag 6 maart 2006 16:46 schreef hace_x het volgende:
[..]
Nee, dat eerste deel van je argument is niet waar.
DaveM nogmaals: Het is helemaal niet in mijn belang als huizenbezitter dat de gemiddelde woningprijs stijgt. Als bezitter van een starterswoning heb ik daar niets aan: Ik zou graag willen doorstromen naar een wat grotere (en dus duurdere) woning, maar heb er helemaal niets aan dat mijn woning door de huidige krapte meer waard is: Want ook die woning waar ik naar door wil stromen is duurder. Ik schiet er dus niets mee op.
Zonder een algehele waardestijging (dus zowel van je oude als van je nieuwe huis) zou je toch nooit die winst hebben gemaakt?quote:Wat ik dus zeggen wil: Het is niet in het belang van mensen die willen doorstromen dat de huizenprijs zo hoog is.
Wat Diego zegt...quote:De winst is vaak papieren winst, Dave. Oke, je kunt doorgroeien, maar als de prijzen straks gaan dalen verdwijnt je "winst" als sneeuw voor de zon.
Vandaar natuurlijk dat mensen al sinds WOII cashen...quote:Vandaar dat je papieren winst als sneeuw voor de zon zal verdwijnen. Zolang je niet weet te cashen is het slechts papieren winst in deze.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |