Rokers zijn geen onruststokersquote:Op donderdag 8 december 2005 22:21 schreef robh het volgende:
Rokers zijn in ieder geval leuker dan niet rokers.
Omfg wat een domme post bevooroordeelde post. Leer zelfstandig nadenken voor zover je dat kan!quote:Op donderdag 8 december 2005 22:15 schreef SterkStaaltje het volgende:
Verkapt," ik zou eigenlijk willen stoppen topic maar ik kan het niet en wijs daarom naar andere dingen die ook slecht zijn"
Ik heb absoluut geen zin om te stoppen, ik vind het veel te lekker.quote:Op donderdag 8 december 2005 22:15 schreef SterkStaaltje het volgende:
Verkapt," ik zou eigenlijk willen stoppen topic maar ik kan het niet en wijs daarom naar andere dingen die ook slecht zijn"
quote:Op donderdag 8 december 2005 22:19 schreef ThaGuitarmaistro het volgende:
Ik rijd maar af en toe auto, eet zelden slecht, sport 3 a 4x in de week, drink nauwelijks koffie, en ja, ik heb een grafhekel aan die gore sigarettenlucht.
Ik vraag me dat eerder af over het buskruit.quote:
stoten op het gezicht waren niet effectief genoeg meer?quote:Op donderdag 8 december 2005 22:25 schreef Blessed het volgende:
[..]
Ik vraag me dat eerder af over het buskruit.![]()
Maar daar kiezen mensen nog altijd zelf voor. Meeroken kies je niet voor en wordt je vaak gewoon opgedrongen en dat is de reden waarom mensen daar over zeiken. Kijk als ik me eigen lichaam wil verzieken dan moet ik dat zelf weten, maar daar hoeft iemand anders niet een handje aan mee te helpen.quote:Op donderdag 8 december 2005 22:13 schreef Blessed het volgende:
Maar mensen, als we dan toch allemaal zo prat gaan op onze gezondheid, denk dan ook eens na over die snackbars die op iedere hoek te vinden zijn. Of de MacDonald's in het centrum die op een doodgewone woensdagmiddag propvol zitten. Veel te veel - en ongezond - eten is even slecht voor je als roken: het kan allebei hart- en vaatziekten veroorzaken. Blijf dan ook weg van die snackbars en ga naar de sportschool, als je dan toch echt graag gezond wilt blijven.
En doe dan ook meteen je auto weg, want het KNMI is niet voor niets gaan stijgeren. Onze luchtvervuiling is zeer ernstig, zeker in de randstad - dus als je dan écht het roken wilt stoppen vanwege de schone, frisse lucht: dump je auto, je brommer of je scooter en ga op de fiets of allemaal massaal met het openbaar vervoer (de vraag is dan alleen of het stoppen met autorijden nog zoveel effect heeft). Of koop een paard en een huifkar of zo.
En als dat geen optie is, ga dan massaal staken om koolzaadolie in te voeren als brandstof, in plaats van benzine. Koolzaadolie is 94% schoner dan gewone benzine.
Dwing je baas om de koffieautomaten te vervangen voor watertanks en sapjes, want teveel cafeïne is ook niet goed voor je.
De staatskas kan niet zonder de accijnzen op tabak.quote:Op donderdag 8 december 2005 22:17 schreef NITROHOSS het volgende:
Ik kan me er wel in vinden.. Er is nu toch ook een discussie op gang om junk-food meer te belasten?
en terecht, want dat is waar het uiteindelijk op neer komtquote:Op donderdag 8 december 2005 22:26 schreef Blue_MnM het volgende:
Dit land is volledig op hol geslagen als het over roken gaat. Op iedere hoek van de straat kan ik drugs kopen. Volgens mensen die daarvoor hebben gestudeerd, moeten softdrugs zelfs gelegaliseerd worden. Maar als iemand een sigaret opsteekt, wordt hij als een crimineel behandeld en de klassieke sigarenboer als een drugsdealer.
Dat is idd ook erg dat de regering daar ook niets aan doet, ik wist het wel als ik de baas over de wereld was, dan ging er heeeeel wat veranderen!quote:Op donderdag 8 december 2005 22:30 schreef Serious_Sven het volgende:
... in het verkeer krijg je ook vervuilde lucht binnen en het eten is ook niet pesticide vrij dus wat dat betreft vervuilen we onszelf toch wel....
dan rotte je meteen op uit irak!quote:Op donderdag 8 december 2005 22:34 schreef 2L0w4Zer0 het volgende:
[..]
Dat is idd ook erg dat de regering daar ook niets aan doet, ik wist het wel als ik de baas over de wereld was, dan ging er heeeeel wat veranderen!
Even afgezien van het niet afwassen, wat natuurlijk niet erg sociaal is, kan ik me wel voorstellen dat ze het niet prettig vindt dat je rookt in de keuken. Gelukkig hebben wij in huis met de rokers en de niet-rokers een goede verstandhouding. Gerookt in de keuken wordt er niet, in de gemeenschappelijke woonkamer wel, maar rond etenstijd wordt er rekening gehouden met etende huisgenoten die dat niet zo lekker vinden, die rooklucht over hun eten.quote:Op donderdag 8 december 2005 22:18 schreef descendent1 het volgende:
Ik heb hier ook een huisgenote die zit te zeiken over mijn (en mijn huisgenoots) roken in de keuken, terwijl ze zelf te lui is om de afwas te doen, en als ik daar wat van zeg achterlijk gaat lopen reageren...
(rookt ook en houdt zoveel mogelijk rekening met de wensen van niet-rokers, maar deze dienen dan wel reeel te zijn, en rekening houden met elkaar dient dan wel van twee kanten te komen..![]()
Ik kan me er ook druk om maken maar weet je wat het is, je hebt er zo weinig aan en je hebt er alleen jezelf mee, er zijn te weinig mensen die het wat kan schelen want men eet toch gewoon fastfood bij het leven. Ik eet verantwoord en dat vind ik voor mezelf meer dan voldoende, meer kun je gewoon niet doen op dit moment, ja biologisch eten kopen maar dan houd je geen geld over om van 't leven te genieten.quote:Op donderdag 8 december 2005 22:34 schreef 2L0w4Zer0 het volgende:
[..]
Dat is idd ook erg dat de regering daar ook niets aan doet, ik wist het wel als ik de baas over de wereld was, dan ging er heeeeel wat veranderen!
bron?quote:Op donderdag 8 december 2005 22:41 schreef sjippen het volgende:
Gewoon in de stad lopen of fietsen is veel ongezonder als roken.
Maar dat praten roken niet goed, integendeel. Het gezondste wat je kan doen, is verhuizen naar een plek met een veel lagere bevolkingsdichtheid.
Ik vind dit soort argumenten echt nergens op slaan. Je moet er wel rekening mee houden dat je het allemaal bij elkaar op kan tellen. Als je in sommige steden loopt als niet roker, dan adem je op een dag zo 10 sigaretten aan luchtvervuiling in, tel daar ook nog eens bij op dat je regelmatig meerookt en dergelijke. Het is echt het totaal plaatje waar je naar moet kijken, dus meeroken, uitlaatgassen, fijn stof, etc. het draagt allemaal bij aan vervuiling van je longen. Hoe minder schadelijke factoren hoe beter!quote:Op donderdag 8 december 2005 22:41 schreef sjippen het volgende:
Gewoon in de stad lopen of fietsen is veel ongezonder als roken.
Jij draagt lekker wat bij aan het topic iddquote:Op donderdag 8 december 2005 22:22 schreef Bonzi_Buddy het volgende:
[..]
Omfg wat een domme post bevooroordeelde post. Leer zelfstandig nadenken voor zover je dat kan!
En verzin eens iets orgineels ipv die "Verkapt" antwoorden.
dat wou ik nou ook zeggen, serieus volkomen mee eens.quote:Op donderdag 8 december 2005 22:26 schreef Blue_MnM het volgende:
Dit land is volledig op hol geslagen als het over roken gaat. Op iedere hoek van de straat kan ik drugs kopen. Volgens mensen die daarvoor hebben gestudeerd, moeten softdrugs zelfs gelegaliseerd worden. Maar als iemand een sigaret opsteekt, wordt hij als een crimineel behandeld en de klassieke sigarenboer als een drugsdealer.
Idd maar ik bedoelde dat gewoon lopen in de stad veel mensen denken goh lekker buiten een frisse neus halen ofzo maar het tegendeel is waar. Je kan mss beter binnen een sigaret roken dan een ommetje te maken in een drukke stad. Om maar te zwijgen van ondergrondse parkeergarages en tunnels, daar inhaleer je zoveel roet en benzeen dat je er in enkele minuten van onwel wordt.quote:Op donderdag 8 december 2005 22:49 schreef 2L0w4Zer0 het volgende:
[..]
Ik vind dit soort argumenten echt nergens op slaan. Je moet er wel rekening mee houden dat je het allemaal bij elkaar op kan tellen. Als je in sommige steden loopt als niet roker, dan adem je op een dag zo 10 sigaretten aan luchtvervuiling in, tel daar ook nog eens bij op dat je regelmatig meerookt en dergelijke. Het is echt het totaal plaatje waar je naar moet kijken, dus meeroken, uitlaatgassen, fijn stof, etc. het draagt allemaal bij aan vervuiling van je longen. Hoe minder schadelijke factoren hoe beter!
Blijkbaar draag ik wat bij, aangezien je nu toch nog met een onderbouwing komt. Doe dat voortaan even in eerste instantie.quote:Op donderdag 8 december 2005 22:51 schreef SterkStaaltje het volgende:
[..]
Jij draagt lekker wat bij aan het topic idd
OT: Ik reageer zo omdat het geen zin heeft dit onderwerp weer ophoog te schoppen. Het is nou eenmaal zo dat 99% van de niet-rokers een hekel heeft aan de rook van de rokers. Ik vind het ook goor om naast iemand te zitten/staan die rookt. Je zal me er alleen niet over horen zeuren of klagen want ik weet precies hoe lekker het is om te roken. Heb namelijk zelf 7 jaar flink gerookt.
Maar nu ik al weer ruim 3 jaar niet meer rook weet ik dat al de vooroordelen en cliches die weer worden aangehaald ook onzin zijn. "rokers zijn gezelliger, uitlaatgassen zijn ook slecht, eten is met allerlij middelen verontreinigd van vet eten krijg je ook hart en vaat ziekten etc etc" Het zijn allemaal excuses als het om roken gaat, ze zijn wel waar, maar ook excuses.
Ach ja, als Martin Drent je profeet isquote:Op donderdag 8 december 2005 22:21 schreef robh het volgende:
Rokers zijn in ieder geval leuker dan niet rokers.
Als iemand xtc verkoopt op de hoek van de straat, ondervind jij daar toch lichamelijke hinder van?quote:Op donderdag 8 december 2005 22:26 schreef Blue_MnM het volgende:
Dit land is volledig op hol geslagen als het over roken gaat. Op iedere hoek van de straat kan ik drugs kopen. Volgens mensen die daarvoor hebben gestudeerd, moeten softdrugs zelfs gelegaliseerd worden. Maar als iemand een sigaret opsteekt, wordt hij als een crimineel behandeld en de klassieke sigarenboer als een drugsdealer.
''mss'' wel ja, ''mss'' ook niet.quote:Op donderdag 8 december 2005 23:03 schreef sjippen het volgende:
[..]
Idd maar ik bedoelde dat gewoon lopen in de stad veel mensen denken goh lekker buiten een frisse neus halen ofzo maar het tegendeel is waar. Je kan mss beter binnen een sigaret roken dan een ommetje te maken in een drukke stad.
Vet eten werkt niet verslavendquote:Op donderdag 8 december 2005 22:13 schreef Blessed het volgende:
Een paar dagen geleden las ik in de Metro een ingezonden brief van ene meneer, die vond dat rokers met een brandblusser van het perron gespoten moeten worden. Nu zit ik hier op het forum en wederom valt mijn oog op een topic over rokers, over rokende vrouwen weliswaar, maar dan nog. Dat iemand liever een vrouw heeft die niet rookt, is een persoonlijke voorkeur en wat dat betreft zal ik mijn mond houden.
Maar dat gezanik over roken moet toch eens afgelopen zijn, mensen. Begrijp me niet verkeerd, dit is geen betoog om je aan het roken te helpen want ik, als roker, zal niet ontkennen dat roken slecht voor je is. Het is me alleen opgevallen dat men heel wat andere dingen uit het oog verliest, als het op gezondheid aankomt.
Het meest gebruikte argument om het roken te verbieden (het zij op openbare plaatsen of in het algemeen) is vanwege de gezondheid. Dat rokers hun eigen gezondheid willen verzieken is één ding, maar dat ze de gezondheid van anderen verzieken - dat mag niet. Met deze stelling ben ik het helemaal eens (hoewel nog nooit bewezen is dat je van meeroken ook longkanker kan krijgen, maar we gaan er voor het gemak maar vanuit want het risico is niet te nemen). Ik ben dan ook een roker die niet in een vol bushokje gaat staan roken, die niet in de rij van de pinautomaat gaat staan roken en die op het perron gewoon een rookpaal opzoekt. Ja, geloof het of niet, ik ben geen asociale roker.
Maar mensen, als we dan toch allemaal zo prat gaan op onze gezondheid, denk dan ook eens na over die snackbars die op iedere hoek te vinden zijn. Of de MacDonald's in het centrum die op een doodgewone woensdagmiddag propvol zitten. Veel te veel - en ongezond - eten is even slecht voor je als roken: het kan allebei hart- en vaatziekten veroorzaken. Blijf dan ook weg van die snackbars en ga naar de sportschool, als je dan toch echt graag gezond wilt blijven.
En doe dan ook meteen je auto weg, want het KNMI is niet voor niets gaan stijgeren. Onze luchtvervuiling is zeer ernstig, zeker in de randstad - dus als je dan écht het roken wilt stoppen vanwege de schone, frisse lucht: dump je auto, je brommer of je scooter en ga op de fiets of allemaal massaal met het openbaar vervoer (de vraag is dan alleen of het stoppen met autorijden nog zoveel effect heeft). Of koop een paard en een huifkar of zo.
En als dat geen optie is, ga dan massaal staken om koolzaadolie in te voeren als brandstof, in plaats van benzine. Koolzaadolie is 94% schoner dan gewone benzine.
Dwing je baas om de koffieautomaten te vervangen voor watertanks en sapjes, want teveel cafeïne is ook niet goed voor je.
Naja, zo kan ik nog wel een tijdje doorgaan. Mijn punt is: ja, roken is slecht voor je. Maar staar je er niet blind op want er is zoveel meer dat je gezondheid verneukt en vaak heb je het nog niet eens in de gaten ook. Als we allemaal een beetje rekening houden met elkaar, is er niks aan de hand.
P.S. Neen, ik heb geen auto, dat is uit principe en ik ben ook niet van plan er één te kopen in de toekomst.
Vet en zoetigheden kunnen wel degelijk verslavend zijn. Caffeine is ook verslavend; dat blijkt wel uit het feit dat je ontwenningsverschijnselen ervan kan krijgen (weekendmigraine). Benzine is niet verslavend maar even verhuizen uit een gebied met veel luchtvervuiling doe je ook niet even snel.quote:Op donderdag 8 december 2005 23:34 schreef DR878 het volgende:
[..]
Vet eten werkt niet verslavend
Benzine werkt niet verslavend, alhoewel voor de enkelen onder fok!...
Caffeine werkt naar mijn ervaring niet verslavend
Roken werkt wél verslavend, en is ook nog slecht.
Zo punt achter gezet ,SLOTJE![]()
Ik kies er niet voor om mijn longen te laten vervuilen door uitlaatgassen hoor. Ik rijd weer geen auto.quote:Op donderdag 8 december 2005 22:26 schreef 2L0w4Zer0 het volgende:
[..]
Maar daar kiezen mensen nog altijd zelf voor. Meeroken kies je niet voor en wordt je vaak gewoon opgedrongen en dat is de reden waarom mensen daar over zeiken. Kijk als ik me eigen lichaam wil verzieken dan moet ik dat zelf weten, maar daar hoeft iemand anders niet een handje aan mee te helpen.![]()
quote:1. De dosis rook die zelfs een regelmatige meeroker binnenkrijgt is verwaarloosbaar klein: ongeveer éénduizendste van de dosis rook die een roker typisch binnenkrijgt.
2. De meeste meerookonderzoeken vinden geen verband tussen meeroken en ziekte.
3. De meerookonderzoeken die dat wel vinden zijn methodologisch niet geldig - voornamelijk omdat ze gebaseerd zijn op een vergelijking tussen bevooroordeelde antwoorden over meeroken in het verleden door mensen met en zonder een bepaalde ziekte.
4. Zelfs als de methodologie wel goed zou zijn, zijn de gevonden relatieve risico's veel kleiner (doorgaans 1,2-1,3) dan twee. In verband met verstorende variabelen worden relatieve risico's lager dan twee door epidemiologen normaalgesproken niet als een bewijs van een oorzakelijk verband gezien.
5. Omdat de meeste individuele studies geen verband laten zien tussen meeroken en ziekte maakt men vaak gebruik van meta-analyses om toch een statistisch significant verband te vinden. Maar meta-analyses zijn onbetrouwbaar, onder andere omdat de resultaten sterk afhangen van de vooroordelen van de onderzoekers.
Ik heb genoeg karakter om niet zulke onzinnige opmerkingen te maken tegen mensen die ik niet eens persoonlijk ken. Nu jij nog.quote:Op donderdag 8 december 2005 22:33 schreef RemcoDelft het volgende:
Je hebt gewoon een smerige dodelijke verslaving, en bent een huilie zonder karakter!
zo zo wat doe je dan zoalquote:Op donderdag 8 december 2005 23:58 schreef Sweetsixteen16 het volgende:
Ik rook niet
Heb geen auto - doe alles op de fiets/ ov.
Sport iedere dag meer dan 3 uur - intensief!
En eet af en toe bij de Mac - maar val daar met mijn walmen (wat bij roken dus wel voorkomt )niemand mee lastig.
Mag ik?
daar vergis je je toch wel degelijk in.quote:Op donderdag 8 december 2005 22:13 schreef Blessed het volgende:
Dat rokers hun eigen gezondheid willen verzieken is één ding, maar dat ze de gezondheid van anderen verzieken - dat mag niet. Met deze stelling ben ik het helemaal eens (hoewel nog nooit bewezen is dat je van meeroken ook longkanker kan krijgen, maar we gaan er voor het gemak maar vanuit want het risico is niet te nemen).
roken is niet alleen ongezond voor mensen die naast je staan, maar ook gewoon smerig voor die mensen ; daarentegen, als jij de hele dag ligt te zuipen, dan heeft in algemene zin daar niemand, die daar niet zelf voor gekozen heeft, last van.quote:Naja, zo kan ik nog wel een tijdje doorgaan. Mijn punt is: ja, roken is slecht voor je. Maar staar je er niet blind op want er is zoveel meer dat je gezondheid verneukt en vaak heb je het nog niet eens in de gaten ook. Als we allemaal een beetje rekening houden met elkaar, is er niks aan de hand.
bull.quote:Op donderdag 8 december 2005 22:21 schreef robh het volgende:
Rokers zijn in ieder geval leuker dan niet rokers.
Het is geen excuus om te roken, het is mijn argument tegen het zaniken op rokers. Dat roken slecht voor je is, zal ik absoluut niet ontkennen. Mijn enige 'excuus' om te roken is het volgende: ik vind het lekker. En dat is nog niet eens een excuus, dat is mijn reden.quote:Op donderdag 8 december 2005 22:51 schreef SterkStaaltje het volgende:
[..]
Maar nu ik al weer ruim 3 jaar niet meer rook weet ik dat al de vooroordelen en cliches die weer worden aangehaald ook onzin zijn. "rokers zijn gezelliger, uitlaatgassen zijn ook slecht, eten is met allerlij middelen verontreinigd van vet eten krijg je ook hart en vaat ziekten etc etc" Het zijn allemaal excuses als het om roken gaat, ze zijn wel waar, maar ook excuses.
Weet jij aan hoeveel dingen je verslaafd kan raken, zelfs aan liefde? Nicotine maakt een sigaret verslavend, hoewel ik genoeg mensen ken die een sigaretje roken voor het lekkere en niet omdat ze verslaafd zijn. Verslaving heeft veel meer te maken met de sensatie ergens van, hoe iets voelt en dat dan telkens opnieuw willen voelen, dan met een stofje. Het zit meer tussen de oren dan in een stofje.quote:Op donderdag 8 december 2005 23:34 schreef DR878 het volgende:
[..]
Vet eten werkt niet verslavend
Benzine werkt niet verslavend, alhoewel voor de enkelen onder fok!...
Caffeine werkt naar mijn ervaring niet verslavend
Roken werkt wél verslavend, en is ook nog slecht.
Zo punt achter gezet ,SLOTJE![]()
Ik heb nooit beweerd dat je niet mag.quote:Op donderdag 8 december 2005 23:58 schreef Sweetsixteen16 het volgende:
Ik rook niet
Heb geen auto - doe alles op de fiets/ ov.
Sport iedere dag meer dan 3 uur - intensief!
En eet af en toe bij de Mac - maar val daar met mijn walmen (wat bij roken dus wel voorkomt )niemand mee lastig.
Mag ik?
Ik verwijs hierbij graag naarquote:Op vrijdag 9 december 2005 00:12 schreef dr.dunno het volgende:
[..]
daar vergis je je toch wel degelijk in.
Effe terugbladeren dus.quote:Op donderdag 8 december 2005 23:56 schreef teknomist het volgende:
Interessant artikel over het passief roken: http://www.libertarian.nl/NL/archives/000347.php
Conclusie van het artikel:
Er is geen reden om aan te nemen dat meeroken ongezond is, laat staan dodelijk. Dit zijn de belangrijkste redenen voor die conclusie:
[..]
Neen, maar je hebt zat mensen die zich asociaal gaan gedragen als gevolg van teveel drankgebruik - waar ik wel last van heb.quote:[..]
roken is niet alleen ongezond voor mensen die naast je staan, maar ook gewoon smerig voor die mensen ; daarentegen, als jij de hele dag ligt te zuipen, dan heeft in algemene zin daar niemand, die daar niet zelf voor gekozen heeft, last van.
daar ligt dus het verschil
quote:
en jij meent serieus dat dit soort 'filosofisch' gebrabbel in de ruimte aan álle gevestigde medische literatuur en daarin vermelde onderzoeken superieur is als bron voor objectieve informatie, gestaafd aan feiten?quote:Het libertarisme kent verschillende benaderingen maar het belangrijkste uitgangspunt is dat iedere persoon vrij moet zijn om te doen wat hij wil zonder hierbij de gelijke vrijheid van anderen te beperken. Menselijke samenwerking dient gebaseerd te zijn op vrijwilligheid en niet op dwang en geweld. Veel libertariërs noemen dit het zogenaamde non-agressie principe: niemand heeft het recht om geweld te initiëren tegen anderen. Dit lijkt niet echt een spectaculaire theorie. Immers, de meeste mensen zijn van mening dat bedrog, stelen en het plegen van geweld slechte zaken zijn. Een belangrijk kenmerk van het libertarisme is echter dat zij deze uitgangspunten tevens op het handelen van de overheid toepast. Met andere woorden, de overheid dient op basis van dezelfde normen te worden beoordeeld als mensen onderling. Als gevolg hiervan is het dan ook niet aan de overheid toegestaan om zich met het plegen van geweld, dwang en diefstal bezig te houden. De overheid heeft niet het recht om in te grijpen in vrijwillige transacties van burgers onderling.
Dat valt nog te betwijfelen. Als jij de hele dag ligt te zuipen, ben je aan het eind van de dag zo lazerus dat je jezelf niet meer in de hand hebt. Doe je dat thuis, prima. Doe je dat in het openbaar dan is dat voor mij weliswaar niet ongezond, maar ik heb je dan liever niet in de buurt (of in het verkeer).quote:Op vrijdag 9 december 2005 00:12 schreef dr.dunno het volgende:
als jij de hele dag ligt te zuipen, dan heeft in algemene zin daar niemand, die daar niet zelf voor gekozen heeft, last van.
daar ligt dus het verschil![]()
Wijs jij de mankementen maar eens aan in het betreffende artikel in plaats van een zijstraatje te kiezen.quote:Op vrijdag 9 december 2005 00:46 schreef dr.dunno het volgende:
[..]
[..]
en jij meent serieus dat dit soort 'filosofisch' gebrabbel in de ruimte aan álle gevestigde medische literatuur en daarin vermelde onderzoeken superieur is als bron voor objectieve informatie, gestaafd aan feiten?
sorry, maar nu laat je jezelf toch echt wel kennen.
als jij jezelf lam ligt te zuipen in een ruimte heb ik daar geen last van; rook je in dezelfde ruimte, dan hebben andere mensen daar wél last van.quote:Op vrijdag 9 december 2005 00:46 schreef r_one het volgende:
[..]
Dat valt nog te betwijfelen. Als jij de hele dag ligt te zuipen, ben je aan het eind van de dag zo lazerus dat je jezelf niet meer in de hand hebt. Doe je dat thuis, prima. Doe je dat in het openbaar dan is dat voor mij weliswaar niet ongezond, maar ik heb je dan liever niet in de buurt (of in het verkeer).
Als kettingroker ben ik tenminste nog wel bij mijn positieven en weet ik na 25 cigaretten nog steeds waar ik wel en waar ik niet kan roken zonder anderen tot last te zijn.
Daar ligt dus het verschil![]()
Andersom heb ik er wel last van als jij jezelf lam zuipt in een ruimte. Als jij jezelf klem rookt in een ruimte heb ik daar weer geen last van.quote:Op vrijdag 9 december 2005 00:52 schreef dr.dunno het volgende:
als jij jezelf lam ligt te zuipen in een ruimte heb ik daar geen last van
Eensch, als ik mijn lijf naar de klote wil helpen doormiddel van hamburgers, kroketten en densoods heroine en xtc dan KIES ik daar zelf voor. Het is immers mijn eigen lijf. Meeroken wordt door asociale rokers veroorzaakt. Nette rokers die gewoon bij de rookpaal staan heb ik geen moeite meequote:Op donderdag 8 december 2005 22:26 schreef 2L0w4Zer0 het volgende:
[..]
Maar daar kiezen mensen nog altijd zelf voor. Meeroken kies je niet voor en wordt je vaak gewoon opgedrongen en dat is de reden waarom mensen daar over zeiken. Kijk als ik me eigen lichaam wil verzieken dan moet ik dat zelf weten, maar daar hoeft iemand anders niet een handje aan mee te helpen.![]()
Vast niet, want iedere ex-roker zal in oorlogstijd wanneer de overlevingskansen miniem zijn terug grijpen naar de sigaret.quote:Op vrijdag 9 december 2005 01:14 schreef De-oneven-2 het volgende:
Ik voorzie een burgeroorlog tussen de rokers en de niet-rokers.
Ja,quote:Op vrijdag 9 december 2005 01:16 schreef LENUS het volgende:
[..]
Vast niet, want iedere ex-roker zal in oorlogstijd wanneer de overlevingskansen miniem zijn terug grijpen naar de sigaret.![]()
Voor bovenstaand genoemde verschijnselen ben ik idd te jong.quote:Op vrijdag 9 december 2005 01:37 schreef LENUS het volgende:
Vadsige mensen zijn smerig, misschien nog wel smeriger dan de gemiddelde roker.
MAAR: heb jij weleens die vergeelde/bruine gebitten gezien in een doorsnee rookhok? Fletse huid, droge haren, slecht gebit, slechte adem, altijd hoesten. Fucking smerig dus. Als je nog jong bent, is er nog weinig te zien, maar als de jaren gaan tellen. Wil jij er zo uitzien later?
Laat jij maar eens een tekst zien waarin staat dat het bewezen is dat meeroken longkanker veroorzaakt dan. Het is aannemelijk. Niet bewezen.quote:Op vrijdag 9 december 2005 00:46 schreef dr.dunno het volgende:
[..]
[..]
en jij meent serieus dat dit soort 'filosofisch' gebrabbel in de ruimte aan álle gevestigde medische literatuur en daarin vermelde onderzoeken superieur is als bron voor objectieve informatie, gestaafd aan feiten?
sorry, maar nu laat je jezelf toch echt wel kennen.
dat weer welquote:Op donderdag 8 december 2005 23:23 schreef teknomist het volgende:
Roken is goed tegen RSI.
Kijk, en daar maak ik me dus zo kwaad om. Mensen zoals jij die denken dat ze nergens anders ziek van worden dan van sigarettenrook. Heb jij de persoonlijke keus gemaakt - of heb ík persoonlijk de keus gemaakt - om iedere dag uitlaatgassen van bussen, auto's en vrachtwagens in te ademen? Ik niet, in ieder geval, en jij dacht vast ook niet 'laat ik nou eens lekker naar buiten gaan en lekker wat gif inademen', maar daar hoor ik je niet over.quote:Op vrijdag 9 december 2005 00:52 schreef dr.dunno het volgende:
[..]
als jij jezelf lam ligt te zuipen in een ruimte heb ik daar geen last van; rook je in dezelfde ruimte, dan hebben andere mensen daar wél last van.
het blijft een hardnekkig probleem bij rokers, erkennen dat ze gewoon smerige lui zijn zodra ze die ellende opsteken met andere mensen erbij, die daar niet om hebben gevraagd.
hahaquote:Op vrijdag 9 december 2005 01:16 schreef LENUS het volgende:
[..]
Vast niet, want iedere ex-roker zal in oorlogstijd wanneer de overlevingskansen miniem zijn terug grijpen naar de sigaret.![]()
Ja maar dit is dan enigszins hypocriet. Als je dan toch weinig om je gezondheid geeft en je je gewoon volpropt met allerlei vette troep, waardoor je langzamer gaat lopen en je je eigen gewicht niet meer kan dragen, etc., ga dan niet zaniken over de mogelijke schade die je oploopt door het meeroken. Wil je gezond zijn, moet je gezond leven, maar niet wijzen naar anderen dat zij je gezondheid naar de knoppen helpen terwijl je er zelf ook niet goed op let.quote:Op vrijdag 9 december 2005 01:04 schreef LENUS het volgende:
[..]
Eensch, als ik mijn lijf naar de klote wil helpen doormiddel van hamburgers, kroketten en densoods heroine en xtc dan KIES ik daar zelf voor. Het is immers mijn eigen lijf. Meeroken wordt door asociale rokers veroorzaakt.
je kunt ook doorslaan naar de andere kant. Houd je nog wel tijd over naast het sporten?quote:Op donderdag 8 december 2005 23:58 schreef Sweetsixteen16 het volgende:
Ik rook niet
Heb geen auto - doe alles op de fiets/ ov.
Sport iedere dag meer dan 3 uur - intensief!
En eet af en toe bij de Mac - maar val daar met mijn walmen (wat bij roken dus wel voorkomt )niemand mee lastig.
Mag ik?
Nou nou, poe poe. Ze verliezen nu in elk geval 250 EUR per jaarquote:Op vrijdag 9 december 2005 08:57 schreef Viking84 het volgende:
Even aan alle mensen die hun lijf en gezondheid naar de klote helpen. Wat lopen jullie nou te miepen dat je er zelf voor kiest? Je HEBT helemaal niets zelf te kiezen, want WIJ moeten het MET Z'N ALLEN betalen als jij kanker krijgt, hart- en vaatziekten en of als je aderen dichtslibben. Als je nou zelf garant wilt staan voor je gezondheidsrisico, dan doe je maar lekker voort, maar niet als ik van mijn belastingcentjes jouw ziekenhuisverblijf moet betalen, omdat jij zo nodig een pakje sigaretten moest roken per dag, 2 keer per week naar de MAC, alles met de auto doet etc etceen schop onder je hol kun je van me krijgen
maar straks niet meerquote:Op vrijdag 9 december 2005 09:16 schreef rashudo het volgende:
[..]
Nou nou, poe poe. Ze verliezen nu in elk geval 250 EUR per jaar
Je denkt ook veelste ver door, dat kunnen ze met hun vernauwde bloedvaten niet trekken.quote:
Juist. Zodra iemand iets uitvindt waardoor die vieze, smerige lucht niet verder komt dan bij degene die een sigaret rookt mag van mij iedereen roken waar ie wil en zoveel als ie wil.quote:Op donderdag 8 december 2005 22:25 schreef vaudej het volgende:
wat mij betreft mag iedereen roken, als ze die rook maar niet in mijn gezicht houden. Dat is wat ik er ranzig aan vind.
zeik dan ook niet als je een trap krijgt van mijn legerkistjesquote:Op vrijdag 9 december 2005 09:41 schreef Tyler..Durden het volgende:
Lekker het rook uitblazen in de gezichten van die zeikerds.![]()
We kunnen het voor de gein wel een keer proberen, opnemen en op FOK! posten. Hey vetzak! Ik moet meer gaan betalen omdat jij je zonodig moet volproppen met big macs! Het liefst natuurlijk op een openbare plek, zodat we de reactie van het inmiddels gevormde publiek ook in beeld kunnen brengen. Misschien zijn ze het wel met ons eens en wordt die vent gelyncht.quote:Op vrijdag 9 december 2005 09:41 schreef Tyler..Durden het volgende:
Ik kan er af en toe echt van staan te kijken dat iemand zomaar los kan gaan op iemand vanwege roken.
Ik ga toch ook niet naar een dikzak toe en zeggen dat hij MOET stoppen met eten. Is in principe hetzelfde. En ik kan me ook ergeren aan dikke mensen, netzo als niet-rokers aan rokers.
Lekker het rook uitblazen in de gezichten van die zeikerds.![]()
ik heb 12 jaar in die wolk gewoond en ik leef nog steeds dus niks aan de hand... hartstikke gezond!quote:Op vrijdag 9 december 2005 09:48 schreef Metro2005 het volgende:
Ik vind de TS harstikke gelijk hebben.
Alle ogen concetreren zich weer op 1 ding.
De ene keer zijn dat uitlaatgassen, dan zijn het weer sigaretten.
Ik vind dat je alle genotsmiddelen met mate moet gebruiken, dus niet de ene sigaret met de andere aansteken maar net zo behandelen als bv alcohol. Gewoon af en toe, voor het lekker.
Maar ik er zijn zo ontzettend veel dingen in de wereld die slecht voor je zijn, ga er nou maar gewoon van uit dat je moet leven en je niet zo druk moet maken om allerlei pietluttige dingen zoals de meneer naast je die rookt.
Rij anders een langs zo'n mooie olieraffinanderij zoals de shell te Pernis. Als je ziet wat een wolken daar uit gebraakt worden 24u per dag 7 dagen per weekDat is volgens mij een stuk slechter voor je gezondheid.
Ik zeg altijd maar: Van leven ga je dood, leer er maar mee leven.
Ik irriteer me ook als er zo'n ouwe stinkdiesel voor me rijdt. Vind ik net zo erg als vieze stinkrokers. Of mensen die hun tanden niet poetsen. Bah.quote:Op vrijdag 9 december 2005 09:48 schreef Metro2005 het volgende:
Maar ik er zijn zo ontzettend veel dingen in de wereld die slecht voor je zijn, ga er nou maar gewoon van uit dat je moet leven en je niet zo druk moet maken om allerlei pietluttige dingen zoals de meneer naast je die rookt.
Mijn voorhoofd is gereserveerd voor je.quote:Op vrijdag 9 december 2005 09:43 schreef Viking84 het volgende:
[..]
zeik dan ook niet als je een trap krijgt van mijn legerkistjes![]()
Het gaat me eigenlijk meer om mijn eigen familieleden die rokenquote:Op vrijdag 9 december 2005 09:59 schreef Helaaz het volgende:
ik vind het gezeur. laat ons rokers roken, we zijn ondertussen allang gewend aan het feit dat we ergens buiten moeten staan, en we zullen je ook niet in je gezicht blazen. dat het ongezond is voor onszelf is daarbij ook ons probleem.
Grappig hoe die gezondheidsfanaten nooit met een woord reppen over het pensioen waar zij veel langer van profiteren dan de gemiddelde roker. Laat rokers hun eigen gezondheidszorg betalen, mag jij gaan werken tot je 75 bentquote:Op vrijdag 9 december 2005 08:57 schreef Viking84 het volgende:
Even aan alle mensen die hun lijf en gezondheid naar de klote helpen. Wat lopen jullie nou te miepen dat je er zelf voor kiest? Je HEBT helemaal niets zelf te kiezen, want WIJ moeten het MET Z'N ALLEN betalen als jij kanker krijgt, hart- en vaatziekten en of als je aderen dichtslibben. Als je nou zelf garant wilt staan voor je gezondheidsrisico, dan doe je maar lekker voort, maar niet als ik van mijn belastingcentjes jouw ziekenhuisverblijf moet betalen, omdat jij zo nodig een pakje sigaretten moest roken per dag, 2 keer per week naar de MAC, alles met de auto doet etc etceen schop onder je hol kun je van me krijgen
En last van je ogenquote:Op vrijdag 9 december 2005 09:30 schreef Syrena het volgende:
Het kan me echt niet schelen dat rokers longkanker krijgen, slecht zaad, kleine babies of whatever, maar blijf uit mijn buurt met die vieze, stinkende kwalmHet is GOOR
VIES
SMERIG
En ik moet er van hoesten.
Stoer ben jij zegquote:Op vrijdag 9 december 2005 10:23 schreef sr_firewire het volgende:
Ik rook altijd extra op plaatsen waar een groot bord met een sigaret staat en een kruis erdoor. Moet je dan eens kijken hoe de mensen je aankijken, machtig !
quote:Op vrijdag 9 december 2005 09:30 schreef Syrena het volgende:
[..]
Juist. Zodra iemand iets uitvindt waardoor die vieze, smerige lucht niet verder komt dan bij degene die een sigaret rookt mag van mij iedereen roken waar ie wil en zoveel als ie wil.
Het kan me echt niet schelen dat rokers longkanker krijgen, slecht zaad, kleine babies of whatever, maar blijf uit mijn buurt met die vieze, stinkende kwalmHet is GOOR
VIES
SMERIG
En ik moet er van hoesten.
Een echte rambo kan daar wel tegen hoor!quote:Op vrijdag 9 december 2005 10:25 schreef Paxlie het volgende:
[..]
Ik vind het echt ranzig ruiken gewoon. Daarbij stinken je kleren ernaar als je in een rokerige ruimte bent geweest en het is gewoon smerig.
Al helemaal in gesloten ruimtes
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |