Hallelujah. Het mocht wel eens gezegd worden. Driekwart van de jeugd bestaat uit zielige dyslecten, ADHD'ers of randgroepen die om andere reden zielig denken te moeten zijjn. Kom op, niet zeiken, schouders d'r onder aan aan de slag met je donder.quote:Dales aan jeugd: 'Weg met vieze kleren en grote mond'
Gepubliceerd op 03 december 2005, 11:39
LEEUWARDEN -
Dat de jeugdwerkloosheid zo hoog is, zou wel eens kunnen liggen aan het onfatsoen van de jongeren zelf. Dit betoogde de Leeuwarder burgemeester Geert Dales gisteren in zijn column op Radio 1.
,,De gemiddelde werkgever zal wel net zo'n weerzin hebben als ik tegen jongeren die niet een eigen verantwoordelijkheid uitstralen en blijkbaar niet in de gaten hebben dat vieze uitgezakte broeken, ongewassen haar, een gedemotiveerde uitstraling en een grote mond echt niet helpen om aan de bak te komen.''
Dales observeerde dinsdag de lokale jeugd toen hij op bezoek was bij de jongerenadviesraad. Zijn conclusie: ,,Er is één boodschap die er op alle mogelijke manieren bij de jongeren in moet worden geramd: weg met die malle petjes, weg met die grote mond, weg met die vieze kleren en die negatieve uitstraling. Geen werkgever heeft zin in losers.''
Dyslectie en ADHD zijn erkende aandoeningen, wat dat te maken heeft met het artikel ontgaat mij.quote:Op maandag 5 december 2005 15:24 schreef kippenek het volgende:
[..]
Hallelujah. Het mocht wel eens gezegd worden. Driekwart van de jeugd bestaat uit zielige dyslecten, ADHD'ers of randgroepen die om andere reden zielig denken te moeten zijjn. Kom op, niet zeiken, schouders d'r onder aan aan de slag met je donder..
Mij ook daar wordt in het stuk niks over geschreven.quote:Op maandag 5 december 2005 15:31 schreef Vhiper het volgende:
[..]
Dyslectie en ADHD zijn erkende aandoeningen, wat dat te maken heeft met het artikel ontgaat mij.
Ik ken zó veel mensen die zich daarachter verschuilen. En dat is niks ten nadele van mensen die er echt aan lijden. En ja, het wordt zelfs als smoes gebruikt voor hun werkloosheid.quote:Op maandag 5 december 2005 15:36 schreef Megumi het volgende:
[..]
Mij ook daar wordt in het stuk niks over geschreven.
bron?????quote:Op maandag 5 december 2005 15:24 schreef kippenek het volgende:
[..]
Hallelujah. Het mocht wel eens gezegd worden. Driekwart van de jeugd bestaat uit zielige dyslecten, ADHD'ers of randgroepen die om andere reden zielig denken te moeten zijjn. Kom op, niet zeiken, schouders d'r onder aan aan de slag met je donder..
Nee zelfs dat zit er niet voor je in vrees ik.quote:Op maandag 5 december 2005 16:09 schreef BettyWeter het volgende:
so he wat zit die gast nou te trippen seg! ik maak zelf tog wel uit of ik een petjuh draag of niet dan sjesus hij is zelf een loser me dushi zeg dat die broek juist heel lauw staat en ik krijg egt wel een baan bij de overheit of de gemeenterijni... gemeentereinigi... als vuilnisman hoor![]()
Voor sommige mensen is het zelfs al te laat. Jammer, maar helaas!quote:Op maandag 5 december 2005 16:09 schreef BettyWeter het volgende:
so he wat zit die gast nou te trippen seg! ik maak zelf tog wel uit of ik een petjuh draag of niet dan sjesus hij is zelf een loser me dushi zeg dat die broek juist heel lauw staat en ik krijg egt wel een baan bij de overheit of de gemeenterijni... gemeentereinigi... als vuilnisman hoor![]()
dat zijn slechte excuses voor moeilijk opvoedbare kinderen :/quote:Op maandag 5 december 2005 15:31 schreef Vhiper het volgende:
[..]
Dyslectie en ADHD zijn erkende aandoeningen, wat dat te maken heeft met het artikel ontgaat mij.
Jammer joh. Bijna. Beetje meer doorzetten!quote:Op maandag 5 december 2005 16:09 schreef BettyWeter het volgende:
gemeentereinigi...
Messchien heb jij nog wel een baan voor me ik ken PHP.NET!! is egt makkelijk man!quote:Op maandag 5 december 2005 16:12 schreef Megumi het volgende:
[..]
Nee zelfs dat zit er niet voor je in vrees ik.
Jaaa, daar is hij dan, de slachtofferrol. De toekomstperspectieven zijn nog nooit zo goed geweest. De sociale voorzieningen in Nederland geven iedereen de kans om te studeren en zo een toekomst voor zichzelf op te bouwen. Dat je er zélf ook nog wat voor moet doen, is niet meer dan vanzelfsprekend. Maar het lijkt erop dat alles iedereen maar moet komen aanwaaien; op kamers, veel uitgaan en vooral niet al te hard moeten werken.quote:Op maandag 5 december 2005 18:11 schreef vidivici het volgende:
Wat een kortzichtigheid. De man is niet eens in staat om onderliggende oorzaken te analyseren denk bv slechte toekomstperspectieven, slechte opleiding door falend onderwijssysteem, falende opvoeding, tekortschietende huisvestiging en als laatste natuurlijk falende bestuurders die het zo ver hebben laten komen waaronder dus ook burgemeesters. Laat de blaaskaak eens een hand in eigen boezem steken.
De jeugd is gewoon jeugd, alleen die wordt nu in grote mate verziekt door deze maatschappij. Zonder toekomst is niemand gemotiveerd.
Ja, doei. tegenwoordig is elke leerling die niet mee kan komen ineens 'dyslectisch'. Sorry hoor, ze zullen er echt wel tussen zitten, maar ik schat toch dat het merendeel gewoon te lui of niet intelligent genoeg is. Aan dat laatste kunnen ze niks doen, maar om je dan te verschuilen achter zoiets...quote:Op maandag 5 december 2005 15:31 schreef Vhiper het volgende:
[..]
Dyslectie en ADHD zijn erkende aandoeningen, wat dat te maken heeft met het artikel ontgaat mij.
In welk land heb jij de afgelopen drie jaar gewoond?quote:Op maandag 5 december 2005 19:52 schreef BettyWeter het volgende:
[..]
De sociale voorzieningen in Nederland geven iedereen de kans om te studeren en zo een toekomst voor zichzelf op te bouwen.
Huisvesting is al post-WOII een heet hangijzer en werk voor de jeugd is tegenwoordig nauwelijks een issue. In mijn tijd was er zelfs een aparte status voor jeugd en werkgelegenheid verzonnen... 'jeugdwerkloosheid'. Zoals in de jaren 80 is het nu lang niet meer.quote:Op maandag 5 december 2005 20:54 schreef vidivici het volgende:
Niks slachtofferrol. Zelf ben ik van de generatie die dus kinderen in die leeftijd heeft en die kinderen hebben het op dit moment moeilijk. Het is juist het vooruitzicht van redelijke huisvesting en gewoon brood op de plank dat er niet is. Gewoon de normale dingen waar de jeugd best wel gemotiveerd is om voor te werken maar die nu redelijk onbereikbaar worden. Kijk bijvoorbeeld eens naar dit topic Moderne slavernij in Nederland .
kan je geen serieuze reactie geven, kansen zat in dit land,quote:Op maandag 5 december 2005 21:01 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
In welk land heb jij de afgelopen drie jaar gewoond?
Ja, als je in Wassenaar of Blaricum woont wel ja. Voor de gewone mensen wordt het hoe langer hoe moeilijker om hun kinderen de kans te geven te gaan studeren.quote:Op maandag 5 december 2005 21:24 schreef McCarthy het volgende:
[..]
kan je geen serieuze reactie geven, kansen zat in dit land,
je moet wel een vwo diploma hebben ja.quote:Op maandag 5 december 2005 21:33 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Ja, als je in Wassenaar of Blaricum woont wel ja. Voor de gewone mensen wordt het hoe langer hoe moeilijker om hun kinderen de kans te geven te gaan studeren.
quote:Op maandag 5 december 2005 21:39 schreef McCarthy het volgende:
[..]
je moet wel een vwo diploma hebben ja.
Kun je je niet eerst eens gaan verdiepen in lampjes, draadjes en dynamo's. Serieus in mijn jeugd hadden zelfs blo'ers het analytisch niveau omdat te begrijpen. Je bent een heel goed praktisch voorbeeld van de degeneratie van het hedendaags onderwijs.quote:Op maandag 5 december 2005 21:24 schreef McCarthy het volgende:
[..]
kan je geen serieuze reactie geven, kansen zat in dit land,
ik hoef dat niet te begrijpen want ik doe VWO. Ik snap dus ook dat het slim is om dit soort zaken out te sourcen. Ik kan een band plakken en dat vind ik voldoende. Of kan jij elk probleem aan je compu verhelpen, om maar eens een analogie te gebruiken.quote:Op maandag 5 december 2005 22:03 schreef vidivici het volgende:
[..]
Kun je je niet eerst eens gaan verdiepen in lampjes, draadjes en dynamo's. Serieus in mijn jeugd hadden zelfs blo'ers het analytisch niveau omdat te begrijpen. Je bent een heel goed praktisch voorbeeld van de degeneratie van het hedendaags onderwijs.
Maar helaas is er ook een grote groep die onaangepast gedrag goedpraat met het etiket ADHD en die domheid maskeert met het etiket dyslexie. Het eerste fenomeen kom je in alle lagen van de bevolking tegen, maar vooral in de sociale middenlaag, het tweede fenomeen doet zich primair voor in de sociale bovenlaag: op een school in een achterbuurt van Amsterdam wordt iemand die niet kan lezen 'dom' genoemd, maar dezelfde leerling zou op een school in het Gooi als snel het etikel 'dyslectisch' opgeplakt krijgen.quote:Op maandag 5 december 2005 22:56 schreef CyFanate het volgende:
Misschien komt hem dan ter ore dat mensen met dyslectie absoluut niet trots zijn op hun dyslectie. Dat mensen met ADHD absoluut niet trots zijn op hun ADHD. Dat mensen met autisme absoluut niet trots zijn op hun autisme en ga zo maar door.
Welkom in de verzorgingsstaat Nederland.quote:Op maandag 5 december 2005 22:47 schreef hace_x het volgende:
Ik geef die gastjes geen ongelijk; ik werk me de tering 40 uur per week en kom dan niet in aanmerking voor een sociale huurwoning en kan een veel te duur huis kopen en moet dan wel blijven werken om mijn hypotheek te betalen.
Nee, doe als diverse buren, namelijk leer niks, kan niks, leer ook niks, en je krijgt dezelfde woning, woont er veel goedkoper en kan de hele zomer op de stoep pils drinken.
Arme ik!
Wat een onzin zeg.quote:Op maandag 5 december 2005 21:33 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Ja, als je in Wassenaar of Blaricum woont wel ja. Voor de gewone mensen wordt het hoe langer hoe moeilijker om hun kinderen de kans te geven te gaan studeren.
Doen ze toch zelf? Een onhandelbaar kutkind is geen onhandelbaar kutkind maar heeft (hoe zielig) ADHD. Een achterlijke analfabeet is niet achterlijk en zeker geen analfabeet, maar is (hoe zielig) dyslectisch. Plak er maar een etiket op, want als je een excuus c.q. verklaring hebt, hoef je er niks meer aan te doen. Ook al weer zon misvatting. En dan maar klagen dat je uiteindelijk, als blijkt dat je je in je late tienerjaren maar beter (enigszins) had kunnen inzetten met het oog op je latere carriere (of wat daarvoor door moet gaan), buiten de boot valt. Kun je de Telegraaf gaan nablaten dat het allemaal de schuld van politiek Den Haag is. Ja doei.quote:Op maandag 5 december 2005 22:56 schreef CyFanate het volgende:
Tja... Kortzichtigheid is de mensheid ook op Fok niet onbekend. Zodra men denkt aan groeperingen die minder sociaal cq. asociaal zijn, wordt er onmiddelijk een verband getrokken met ADHD-ers en mensen met dyslectie.
Aangezien het aandoeningen zijn die medisch vast te stellen zijn, wordt verschuilen aardig lastig.quote:Op maandag 5 december 2005 15:38 schreef kippenek het volgende:
Ik ken zó veel mensen die zich daarachter verschuilen. En dat is niks ten nadele van mensen die er echt aan lijden. En ja, het wordt zelfs als smoes gebruikt voor hun werkloosheid.
Hoezo? Je hebt echt geen doktorsverklaring nodig om van je eigen kutkind te roepen dat dat onhandelbare karakter gelegen is in het ziektebeeld van ADHD. Of vraag jij altijd om dergelijke verklaringen als anderen zich daar weer ns achter verschuilen? Ik niet.quote:Op dinsdag 6 december 2005 08:39 schreef Vhiper het volgende:
[..]
Aangezien het aandoeningen zijn die medisch vast te stellen zijn, wordt verschuilen aardig lastig.
En alles wat minder heeft kan wat jou betreft in elkaar storten? Er hoeft geen betaalbaar MBO onderwijs te zijn voor die kneuzen of zo?quote:Op maandag 5 december 2005 21:39 schreef McCarthy het volgende:
[..]
je moet wel een vwo diploma hebben ja.
Tuurlijk niet, eigen verantwoordelijkheid he. Mensen die geen VWO doen, die zijn gewoon lui . Als je maar wilt, dan kun je als poliopatiëntje in Kameroen uitgroeien tot multimagnaat.quote:Op dinsdag 6 december 2005 08:50 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
En alles wat minder heeft kan wat jou betreft in elkaar storten? Er hoeft geen betaalbaar MBO onderwijs te zijn voor die kneuzen of zo?
En wat heeft de aandoening van je kind te maken met jou uitkering? Als jij niets mankeert, zal je gewoon aan het werk moeten (Sollicitatieplicht) en als je vrijstelling wilt, zal je toch echt de ziekte van je kind aan de hand van een doktersverklaring moeten aantonen.quote:Op dinsdag 6 december 2005 08:41 schreef Argento het volgende:
Hoezo? Je hebt echt geen doktorsverklaring nodig om van je eigen kutkind te roepen dat dat onhandelbare karakter gelegen is in het ziektebeeld van ADHD. Of vraag jij altijd om dergelijke verklaringen als anderen zich daar weer ns achter verschuilen? Ik niet.
ik vind dit wel heel ernstig. Je doet HBO en je hebt gewoon praktisch geen beter leven dan mensen die .... ja wat eigenlijk. Wat doen je buren, vuilniszakken dragen?quote:Op maandag 5 december 2005 22:47 schreef hace_x het volgende:
Ik geef die gastjes geen ongelijk; ik werk me de tering 40 uur per week en kom dan niet in aanmerking voor een sociale huurwoning en kan een veel te duur huis kopen en moet dan wel blijven werken om mijn hypotheek te betalen.
Nee, doe als diverse buren, namelijk leer niks, kan niks, leer ook niks, en je krijgt dezelfde woning, woont er veel goedkoper en kan de hele zomer op de stoep pils drinken.
Arme ik!
true, we moeten gewoon accepteren dat voor sommige mensen krantenbezorgen en schoonmaken het hoogst haalbare is. Niks mis mee, alleen nu wordt simpel werk vaak door studenten en scholieren gedaan. Schandalig!!!!quote:Op maandag 5 december 2005 23:30 schreef MouseOver het volgende:
Met uitgesproken kleding kom je over het algemeen best weg, als daar een goed voorkomen en goede verzorging tegenover staat. Verder missen veel kinderen in de basis een beetje zelfrespect.
Naar mijn idee wordt dat voor een fors deel veroorzaakt omdat ze niet iets geleerd hebben om echt trots op te zijn. Kenniseconomie is leuk, maar voor sommigen zijn dat soort dingen te hoog gegrepen. Met beter beroepsonderwijs zouden ze daarin kunnen uitblinken zonder dat ze een wannabepimpuitstraling nodig hebben om zich nog een beetje bijzonder te voelen.
Wat blaat je? HBO, MBO of een schoonmaak of timmermans job is niks mis mee. Alleen kom niet aanzetten dat je de kansen niet krijgt. Iedereen kan een middelbaar school diploma halen en daarmee naar een vervolg opleiding.quote:Op dinsdag 6 december 2005 08:50 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
En alles wat minder heeft kan wat jou betreft in elkaar storten? Er hoeft geen betaalbaar MBO onderwijs te zijn voor die kneuzen of zo?
was jij nou diegene die in een den bosche wijk woonde en daar echt de halve buurt van de sociale voorziening zag profiteren. Midden in de zomer wel lekker met bier op de stoep en zo. Zogenaam dwerkeloosquote:Op dinsdag 6 december 2005 03:53 schreef CherrymoonTraxx het volgende:
[..]
Welkom in de verzorgingsstaat Nederland.
Als je dat al vanaf je 5e hoort, wordt het op latere leeftijd verdomd moeilijk om nog wat te presteren. Mijn ouders waren altijd het 'niet zeiken maar doen' type, schouders eronder en dan lukt het best en dat heeft me geen windeieren gelegd. Wat schiet je er mee op om een kind op z'n 5e te bombarderen tot autist als je daar toch niks mee kunt doen? Want zeg nou niet dat we van die geweldige therapieen hebben, daar hebben de scholen geen tijd en geld voor en ouders al helemaal niet.quote:Op dinsdag 6 december 2005 08:38 schreef Argento het volgende:
Plak er maar een etiket op, want als je een excuus c.q. verklaring hebt, hoef je er niks meer aan te doen.
Onder andere krijg je door een dergelijke diagnose de begeleiding die zo'n kind verdient, waardoor de kans significant toeneemt dat het later bij kan dragen aan de maatschappij. Hoe vroeger je erbij bent, hoe beter.quote:Op dinsdag 6 december 2005 09:41 schreef kippenek het volgende:
[..]
Als je dat al vanaf je 5e hoort, wordt het op latere leeftijd verdomd moeilijk om nog wat te presteren. Mijn ouders waren altijd het 'niet zeiken maar doen' type, schouders eronder en dan lukt het best en dat heeft me geen windeieren gelegd. Wat schiet je er mee op om een kind op z'n 5e te bombarderen tot autist als je daar toch niks mee kunt doen? Want zeg nou niet dat we van die geweldige therapieen hebben, daar hebben de scholen geen tijd en geld voor en ouders al helemaal niet.
We kweken op dit moment een generatie van hypo-allergische, slecht spellende en slachtofferrol vervullende niksnutten.
Ik kan me goed voorstellen dat je genoeg krijgt van Geert Dales, maar ik vond deze knuppel in het hoenderhok eigenlijk wel goed. Ik zat een aansluitend debat op Radio 1 te luisteren, met een aantal mensen die het 'eigenlijk wel met Dales eens waren', en een (vrouwelijke) jongerenwerker 'jamaar ze zijn zo ziehiehielig' en 'de ouderen snappen gewoon niet dat omgangsvormen veranderd zijn', die daarop flink het vuur aan de schenen werd gelegd. En achteraf concludeerde dat ze wellicht ook maar eens wat vaker naar de houding van de jongeren moesten kijken.quote:Op dinsdag 6 december 2005 10:15 schreef Lupa_Solitaria het volgende:
Ik begin eik wel een beetje genoeg te krijgen van het gekanker van mijnheer Dales. Dergelijke opmerkingen lijken me effectief noch constructief.
Het waren allemaal allochtonen?quote:Op dinsdag 6 december 2005 09:40 schreef Kiteless het volgende:
Heeft iemand toevallig een paar weken terug die uitzending op tv gezien waarin men de schooljeugd
"sollicitatie-les" ging geven ?
Briljant !
Ze kregen dus gewoon een sollicitatie-gesprek (dat was tijden van tevoren aangekondigd),
en ze moesten zich dus gewoon zo gedragen zoals ze dat in het echt zouden doen.
95% van die lui komt binnen kauwgomkauwend met een petje op,
smijt de deur achter zich dicht,
gaat gelijk zitten zonder zich voor te stellen of uberhaupt maar een hand te geven en goedemorgen te zeggen, en stopt z'n handen in z'n zakken.
(En nee, ze zetten dat petje ook niet even af ofzo)
Als er gevraagd werd waarvoor ze kwamen, was het antwoord "mja ik heb geld nodig he".
Sorry hoor, maar het eerste wat m'n vriendin en ik tegen elkaar zeiden was "Sjezus, dat soort lui wil je toch niet in je bedrijf ?".
Van de 30 mensen waren er misschien net 2 bij die zich een klein beetje wisten te gedragen / profileren.
Da's toch drama ?
En dan maar roepen dat je gediscrimineerd wordt als je voor de 5e keer wordt afgewezen !
Een redelijk aantal wel ja, maar die deden het niet veel slechter dan de autochtone wiseguys/girls.quote:
Maar het vergroot je kansen welquote:Op dinsdag 6 december 2005 10:49 schreef Prego het volgende:
[..]
je hoeft geen allochtoon te zijn om gediscrimineerd te worden![]()
Toch denk ik dat een net aangeklede allochtoon die netjes een hand geeft en zich voorstelt een stuk meer kans maakt dan een kauwgom-kauwende petjesdragende deurensmijtende autochtoon die er komt "voor de doekoe".quote:
Nee, maar relatief gezien hebben allochtonen verreweg het vaakst te maken met discriminatie. Anders had ik wel gevraagd of het homo's/vrouwen/ouderen waren.quote:Op dinsdag 6 december 2005 10:49 schreef Prego het volgende:
[..]
je hoeft geen allochtoon te zijn om gediscrimineerd te worden![]()
dat is precies wat ik bedoel. het wordt wel erg vaak op discriminatie gegooid.quote:Op dinsdag 6 december 2005 12:03 schreef Kiteless het volgende:
[..]
Toch denk ik dat een net aangeklede allochtoon die netjes een hand geeft en zich voorstelt een stuk meer kans maakt dan een kauwgom-kauwende petjesdragende deurensmijtende autochtoon die er komt "voor de doekoe".
Zeker wetenquote:Op dinsdag 6 december 2005 12:03 schreef Kiteless het volgende:
Toch denk ik dat een net aangeklede allochtoon die netjes een hand geeft en zich voorstelt een stuk meer kans maakt dan een kauwgom-kauwende petjesdragende deurensmijtende autochtoon die er komt "voor de doekoe".
Absoluut. Liever een allochtoon met mindere kwalificaties die zich wil bewijzen dan een autochtoon mét alle papieren die de basale omgangsvormen niet eens kent.quote:Op dinsdag 6 december 2005 12:35 schreef UnleashMitch het volgende:
[..]
Zeker wetenZo'n autochtoon zou ik direct weer de deur wijzen
Ja maar... dat hebben we de afgelopen 20 jaar al gehad. Niet generaliseren, en zeker geen groepen over één kam scheren, want er zou wel eens iemand tussen kunnen zitten die écht lesdictiesch is, die je dan ten onrechte over dezelfde kam hebt geschoren...quote:Op dinsdag 6 december 2005 10:41 schreef Prego het volgende:
ergens heeft hij wel gelijk maar hij scheert een hele groep over 1 kam en dat is natuurlijk nooit goed.
het voorbeeld van Kiteless is een trend die je helaas steeds vaker ziet
Het gaat me vooral om de manier waarop... Hij heeft mij en mijn stadsgenoten ook al een keer op onbehoorlijke wijze lopen uitfoeteren.quote:Op dinsdag 6 december 2005 10:43 schreef speknek het volgende:
Ik kan me goed voorstellen dat je genoeg krijgt van Geert Dales, maar ik vond deze knuppel in het hoenderhok eigenlijk wel goed. Ik zat een aansluitend debat op Radio 1 te luisteren, met een aantal mensen die het 'eigenlijk wel met Dales eens waren', en een (vrouwelijke) jongerenwerker 'jamaar ze zijn zo ziehiehielig' en 'de ouderen snappen gewoon niet dat omgangsvormen veranderd zijn', die daarop flink het vuur aan de schenen werd gelegd. En achteraf concludeerde dat ze wellicht ook maar eens wat vaker naar de houding van de jongeren moesten kijken.
Tenzij je toevallig uit een gezin komt waar niet beide ouders werken. Of uit een 1-ouder gezin. Of uit een minima-gezin. Dan is een vervolgopleiding gewoon niet te betalen en dat is de laatste drie jaar alleen maar erger geworden.quote:Op dinsdag 6 december 2005 09:32 schreef McCarthy het volgende:
[..]
Wat blaat je? HBO, MBO of een schoonmaak of timmermans job is niks mis mee. Alleen kom niet aanzetten dat je de kansen niet krijgt. Iedereen kan een middelbaar school diploma halen en daarmee naar een vervolg opleiding.
Dat is er door een user bij getrokken maar is niet gezegd in de OP. Meneer Dales generaliseert weliswaar deels door te zeggen "Er is één boodschap die er op alle mogelijke manieren bij de jongeren in moet worden geramd: weg met die malle petjes, weg met die grote mond, weg met die vieze kleren en die negatieve uitstraling." Waaruit je dus op zou kunnen maken dat het over alle jongeren gaat. Vervolgens zegt hij ook "Geen werkgever heeft zin in losers" waaruit je met een beetje goede wil ook op kunt maken dat hij dan alle (werkeloze) jongeren losers vindt.quote:Op dinsdag 6 december 2005 12:41 schreef mgerben het volgende:
Ja maar... dat hebben we de afgelopen 20 jaar al gehad. Niet generaliseren, en zeker geen groepen over één kam scheren, want er zou wel eens iemand tussen kunnen zitten die écht lesdictiesch is, die je dan ten onrechte over dezelfde kam hebt geschoren...
Liever de hele groep een aai over de bol dan één onheus bejegend.
En waarom zou je niet, net zoals vroeger overigens gebruikelijk was, het geld van je bijbaan kunnen gebruiken voor je school of studie ipv voor bier ?quote:Op dinsdag 6 december 2005 12:59 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Tenzij je toevallig uit een gezin komt waar niet beide ouders werken. Of uit een 1-ouder gezin. Of uit een minima-gezin. Dan is een vervolgopleiding gewoon niet te betalen en dat is de laatste drie jaar alleen maar erger geworden.
Ouch.quote:Op dinsdag 6 december 2005 13:11 schreef _-rally-_ het volgende:
[..]
En waarom zou je niet, net zoals vroeger overigens gebruikelijk was, het geld van je bijbaan kunnen gebruiken voor je school of studie ipv voor bier ?
Exact. Ik ken genoeg mensen die studeren waarvan met slechts een ouder die ook van weinig rond moet komen. Ik heb mezelf ook grotendeels door de studie heen geholpen. De enige reden dat ik nog wat luxe had was de zakcent van mijn pa (die het als boer trouwens ook niet breed heeft, moeder kan niet werken). Maar zonder dat geld had ik het ook makkelijk kunnen redden, dan maar wat minder luxe. Een beetje bijbaan en eventueel nog bijlenen en iedereen kan studeren...quote:Op dinsdag 6 december 2005 13:11 schreef _-rally-_ het volgende:
[..]
En waarom zou je niet, net zoals vroeger overigens gebruikelijk was, het geld van je bijbaan kunnen gebruiken voor je school of studie ipv voor bier ?
Idd. Het gewauwel over het niet kunnen betalen van een vervolgopleiding moet maar eens afgelopen zijn. Er zjin zeer gunstige opties voor elke aankomende student, maar zoals zo vaak lonkt het geld en nemen ze de makkelijke manier imo door te gaan werken als staalbuiger oidquote:Op dinsdag 6 december 2005 13:11 schreef _-rally-_ het volgende:
[..]
En waarom zou je niet, net zoals vroeger overigens gebruikelijk was, het geld van je bijbaan kunnen gebruiken voor je school of studie ipv voor bier ?
ok dit is dus bull shit (sorry voor de bewoording, maar zou niet weten hoe ik het even anders moet omschrijven).quote:Op dinsdag 6 december 2005 12:59 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Tenzij je toevallig uit een gezin komt waar niet beide ouders werken. Of uit een 1-ouder gezin. Of uit een minima-gezin. Dan is een vervolgopleiding gewoon niet te betalen en dat is de laatste drie jaar alleen maar erger geworden.
Dit baseert Geert Dales op wat..? Heeft hij stuk voor stuk alle jongeren in Nederland gescreend? Zit hij dagelijks bij sollicitatiegesprekken met jongeren door het hele land? Of gaat dit over jongeren die in Leeuwarden bij de gemeente solliciteren? Het is een niet erg onderbouwde mening.quote:Op maandag 5 december 2005 15:24 schreef kippenek het volgende:
[..]
Dit betoogde de Leeuwarder burgemeester Geert Dales gisteren in zijn column op Radio 1.
,,De gemiddelde werkgever zal wel net zo'n weerzin hebben als ik tegen jongeren die niet een eigen verantwoordelijkheid uitstralen en blijkbaar niet in de gaten hebben dat vieze uitgezakte broeken, ongewassen haar, een gedemotiveerde uitstraling en een grote mond echt niet helpen om aan de bak te komen.''
Inderdaad. Werkgevers kiezen gewoon de meest geschikte kandidaat, niet de meest witte of de meest gele kandidaat.quote:Op dinsdag 6 december 2005 12:03 schreef Kiteless het volgende:
[..]
Toch denk ik dat een net aangeklede allochtoon die netjes een hand geeft en zich voorstelt een stuk meer kans maakt dan een kauwgom-kauwende petjesdragende deurensmijtende autochtoon die er komt "voor de doekoe".
Hij heeft jongeren geobserveerd en geeft zijn mening. Hij heeft wel een punt. Als je ziet hoe veel jongeren er bij lopen tegenwoordig. Ik zou er als werkgever ook niet zo snel aan beginnen.quote:Op dinsdag 6 december 2005 23:44 schreef Platinum het volgende:
[..]
Dit baseert Geert Dales op wat..? Heeft hij stuk voor stuk alle jongeren in Nederland gescreend? Zit hij dagelijks bij sollicitatiegesprekken met jongeren door het hele land? Of gaat dit over jongeren die in Leeuwarden bij de gemeente solliciteren? Het is een niet erg onderbouwde mening.![]()
Yeah right. Op de planeet mars zeker.quote:Op dinsdag 6 december 2005 18:13 schreef Drive-r het volgende:
[..]
Exact. Ik ken genoeg mensen die studeren waarvan met slechts een ouder die ook van weinig rond moet komen. Ik heb mezelf ook grotendeels door de studie heen geholpen. De enige reden dat ik nog wat luxe had was de zakcent van mijn pa (die het als boer trouwens ook niet breed heeft, moeder kan niet werken). Maar zonder dat geld had ik het ook makkelijk kunnen redden, dan maar wat minder luxe. Een beetje bijbaan en eventueel nog bijlenen en iedereen kan studeren...
Hoe jongeren er 'normaal' bij lopen maakt geen fuck uit.quote:Op woensdag 7 december 2005 03:51 schreef CherrymoonTraxx het volgende:
[..]
Hij heeft jongeren geobserveerd en geeft zijn mening. Hij heeft wel een punt. Als je ziet hoe veel jongeren er bij lopen tegenwoordig. Ik zou er als werkgever ook niet zo snel aan beginnen.
Geen idee. Ik krijg geen cent van mijn ouders, doe een fulltime studie en heb een parttime baan. Mijn collegegeld betaal ik zelf, boeken betaal ik zelf, huur betaal ik zelf, en eten drinken en kleding betaal ik zelf. Uitgaan? Nee, geen geld voor. Auto heb ik niet, en nieuwe spullen kopen zit er niet echt in, maar het KAN dus wel!quote:Op woensdag 7 december 2005 03:54 schreef Megumi het volgende:
[..]
Yeah right. Op de planeet mars zeker.
quote:Op woensdag 7 december 2005 18:24 schreef BloodhoundFromHell het volgende:
ik zou geen jongeren aannemen die:
3.geen respect tonend
4.brieven schrijven met schrijffouten
bij mijn bedrijf zou je geen kans maken met een verkeerd kapsel. Ik wil een militaire coup, anders geen baan.quote:Op woensdag 7 december 2005 18:27 schreef MouseOver het volgende:
Ik kan uit eigen ervaring vertellen dat lang haar tegenwoordig geen enkele belemmering meer is
Ik denk dat je na een militaire coup weinig meer te vertellen hebt.quote:Op woensdag 7 december 2005 18:41 schreef BloodhoundFromHell het volgende:
[..]
bij mijn bedrijf zou je geen kans maken met een verkeerd kapsel. Ik wil een militaire coup, anders geen baan.
Dus als iemand perfect gekwalificeerd is voor de baan, een normaal kapsel heeft, maar geen militaire coup wil nemen, neem jij hem niet aan?quote:Op woensdag 7 december 2005 18:41 schreef BloodhoundFromHell het volgende:
[..]
bij mijn bedrijf zou je geen kans maken met een verkeerd kapsel. Ik wil een militaire coup, anders geen baan.
Als de ene kandidaat een verkeerd kapsel heeft en de andere een volledig gebrek aan realiteitszin dan weet ik al wie er gekozen gaat wordenquote:Op woensdag 7 december 2005 18:41 schreef BloodhoundFromHell het volgende:
[..]
bij mijn bedrijf zou je geen kans maken met een verkeerd kapsel. Ik wil een militaire coup, anders geen baan.
quote:Op woensdag 7 december 2005 23:13 schreef MouseOver het volgende:
[..]
Als de ene kandidaat een verkeerd kapsel heeft en de andere een volledig gebrek aan realiteitszin dan weet ik al wie er gekozen gaat worden![]()
God zegene diegene die jou in dienst heeft (genomen)quote:Op woensdag 7 december 2005 18:24 schreef BloodhoundFromHell het volgende:
ik zou geen jongeren aannemen die:
1. niet in dienst zijn geweest. (minstens uitzendervaring in crisisgebied is vereist)
2.met een petje op lopen
3.geen respect tonen
4.brieven schrijven met schrijffouten
5.met 5.5 en 6 examens hebben gehaald
6 te laat komen bij een sollicitatie
7.geen correcte kleding aan hebben op sollicitatie
9.roken
10.ongewassen/ongeschoren
11.lang haar
12.tattoos,piercings zichtbaar
13.nooit buiten europa op vakantie zijn geweest
14.Geen Duits en Engels spreken,
15. in een Golf GTI oid rijden
16. drugs gebruiken (ik zou een bloedtest verplichten)
17. foute politieke denkbeelden hebben
Ib-groep lening? ik krijg ook niks van mijn ouders en ik ga ook af op een studieschuld van 30.000+ (don't askquote:Op dinsdag 6 december 2005 12:59 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Tenzij je toevallig uit een gezin komt waar niet beide ouders werken. Of uit een 1-ouder gezin. Of uit een minima-gezin. Dan is een vervolgopleiding gewoon niet te betalen en dat is de laatste drie jaar alleen maar erger geworden.
Hoeveel betaal je? Laten we het daar ook eens over hebben.quote:Op woensdag 7 december 2005 18:24 schreef BloodhoundFromHell het volgende:
ik zou geen jongeren aannemen die:
1. niet in dienst zijn geweest. (minstens uitzendervaring in crisisgebied is vereist)
2.met een petje op lopen
3.geen respect tonen
4.brieven schrijven met schrijffouten
5.met 5.5 en 6 examens hebben gehaald
6 te laat komen bij een sollicitatie
7.geen correcte kleding aan hebben op sollicitatie
9.roken
10.ongewassen/ongeschoren
11.lang haar
12.tattoos,piercings zichtbaar
13.nooit buiten europa op vakantie zijn geweest
14.Geen Duits en Engels spreken,
15. in een Golf GTI oid rijden
16. drugs gebruiken (ik zou een bloedtest verplichten)
17. foute politieke denkbeelden hebben
Hoe bizar je eisen ook mogen lijken, of ze eisen redelijk of onredelijk zijn hangt mede af van het soort werk waarvoor wordt geselecteerd.quote:Op donderdag 8 december 2005 07:40 schreef BloodhoundFromHell het volgende:
18. schulden vergat ik nog.
Ik zou verder een uitgebreide psychologische test doen en een antecedentenonderzoek. Verder zou ik alle kandidaten 2 weken in een survivel kamp zetten, waar ze met minimale middelen onder maximale druk worden gezet. Dit om te zien hoe men in een groep werkt en onder druk. (geen eten, zelf jagen en koken, kamp leeghalen snachts, conflictbeheersing etc..)
Dan zul je een uiterst klein reservoir hebben waaruit je mensen kunt halen, vriend.quote:Op donderdag 8 december 2005 08:05 schreef BloodhoundFromHell het volgende:
Je moet het niet te zwartwit zien, mijn eisen. Verder telt het bij mij ook zwaar mee in het voordeel als je voor een charitatieve hulporganisatie in het buitenland hebt gewerkt
En ik moet aannemen dat je dat zelf ook gedaan hebt.quote:Op donderdag 8 december 2005 07:40 schreef BloodhoundFromHell het volgende:
18. schulden vergat ik nog.
Ik zou verder een uitgebreide psychologische test doen en een antecedentenonderzoek. Verder zou ik alle kandidaten 2 weken in een survivel kamp zetten, waar ze met minimale middelen onder maximale druk worden gezet. Dit om te zien hoe men in een groep werkt en onder druk. (geen eten, zelf jagen en koken, kamp leeghalen snachts, conflictbeheersing etc..)
klets niet uit je nek johquote:Op dinsdag 6 december 2005 12:59 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Tenzij je toevallig uit een gezin komt waar niet beide ouders werken. Of uit een 1-ouder gezin. Of uit een minima-gezin. Dan is een vervolgopleiding gewoon niet te betalen en dat is de laatste drie jaar alleen maar erger geworden.
Dus stel, iemand voldoet aan al jouw eisen, is een veelbelovende student, intelligent, assertief, representatief, etc.quote:Op donderdag 8 december 2005 07:40 schreef BloodhoundFromHell het volgende:
18. schulden vergat ik nog.
Ik zou verder een uitgebreide psychologische test doen en een antecedentenonderzoek. Verder zou ik alle kandidaten 2 weken in een survivel kamp zetten, waar ze met minimale middelen onder maximale druk worden gezet. Dit om te zien hoe men in een groep werkt en onder druk. (geen eten, zelf jagen en koken, kamp leeghalen snachts, conflictbeheersing etc..)
Ja joh, met een gigantische schuld je werkzame leven beginnen, zo moeten we dat doen. Grappig te horen van iemand die een pesthekel aan schulden of "meer uitgeven dan er binnenkomt" bij de overheid heeftquote:Op donderdag 8 december 2005 09:51 schreef McCarthy het volgende:
[..]
klets niet uit je nek joh
basis beurzen, prestatie beurzen, leningen (zowel privaat als via de oevrheid), extra geld als je dus ouders hebt met een laag inkomen. Het kan niet op
Een pessimist als jij zit alleen maar problemen. Ik zie oplossingen.
edit: goed om de overig reacties op LV's post te zien.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |