Dat is inherent aan het aanvragen van een uitkering. Het aantal onterechte aanvragen blijkt 25% te zijn en da's toch wel een hoog percentage. Het loont de moeite mensen eens te controleren. Als ze dat niet willen, dan moeten ze maar gaan werken, maar niet heel triest politici gaan stalken.quote:Op zondag 1 mei 2005 10:45 schreef Lord_Vetinari het volgende:
Dus 75% van de mensen was wel tercht een uitkeringsgerechtigde. Ik zou jou wel eens willen horen als de belastingdienst of zo elke twee maanden binnen kwam wandelen, je hele huis even ondersteboven ging keren, je post ging lezen (!) en de slipje sin je wasmand tellen.
Met het aanvragen van een uitkering teken je tegelijkertijd voor het opofferen van je privacy?quote:Op zondag 1 mei 2005 10:49 schreef CherrymoonTraxx het volgende:
Dat is inherent aan het aanvragen van een uitkering. Het aantal onterechte aanvragen blijkt 25% te zijn en da's toch wel een hoog percentage. Het loont de moeite mensen eens te controleren. Als ze dat niet willen, dan moeten ze maar gaan werken, maar niet heel triest politici gaan stalken.
quote:Op zondag 1 mei 2005 11:08 schreef UnleashMitch het volgende:
Volkomen terecht zulke controles en die tegencontroles zijn te achterlijk voor woorden. Als je uitkering trekt en dus gewoon maar geld krijgt zonder tegenprestatie dan zal je er maar mee moeten leven dat ze af en toe je huis overhoop halen. Dat is wel de minste tegenprestatie die je kan doen voor al dat gratis geld dat je krijgt
Als dat nodig is om te beoordelen of die uitkering terecht is:quote:Op zondag 1 mei 2005 11:07 schreef NewOrder het volgende:
[..]
Met het aanvragen van een uitkering teken je tegelijkertijd voor het opofferen van je privacy?
Als het moet dan moet het, Nederland verstrekt dik een miljoen uitkeringen en er staat dat 25% daar onterecht gebruik van maakt. Dat zijn dus 250.000 uitkeringen, zeg voor gemiddeld 750,- per maand, dat is een kleine 190 miljoen euro op maandbasis wat onterecht wordt uitgekeerd, dik 2 miljard op jaarbasis.quote:Op zondag 1 mei 2005 10:45 schreef Lord_Vetinari het volgende:
Dus 75% van de mensen was wel tercht een uitkeringsgerechtigde. Ik zou jou wel eens willen horen als de belastingdienst of zo elke twee maanden binnen kwam wandelen, je hele huis even ondersteboven ging keren, je post ging lezen (!) en de slipje sin je wasmand tellen.
Dan gaat de vergelijking van LV ook op; als de overheid vindt dat er moet worden gecontroleerd of jouw belastingopgave wel klopt, zouden ze analoog aan de actie van de sociale dienst op thuisinspectie kunnen overgaan. Ik benieuwd hoeveel mensen daar voorstander van zijn.quote:Op zondag 1 mei 2005 11:09 schreef CherrymoonTraxx het volgende:
Als dat nodig is om te beoordelen of die uitkering terecht is:JA
![]()
Als de overheid een vermoeden heeft dat een belastingopgave niet klopt (fraude) dan gaan ze dat echt wel nader onderzoeken.quote:Op zondag 1 mei 2005 11:16 schreef NewOrder het volgende:
[..]
Dan gaat de vergelijking van LV ook op; als de overheid vindt dat er moet worden gecontroleerd of jouw belastingopgave wel klopt, zouden ze analoog aan de actie van de sociale dienst op thuisinspectie kunnen overgaan. Ik benieuwd hoeveel mensen daar voorstander van zijn.
De overheid gaat niet at random alle belastingplichtigen thuis bezoeken om dat er misschien wel ergens een fraudeur tussenzit. Er wordt gericht onderzocht als iemand vermoedt dat er iets niet klopt. In dit geval wordt gewoon bij iedereen rucksichtslos de privacy geschonden.quote:Op zondag 1 mei 2005 11:23 schreef CherrymoonTraxx het volgende:
[..]
Als de overheid een vermoeden heeft dat een belastingopgave niet klopt (fraude) dan gaan ze dat echt wel nader onderzoeken.
25% van de uitkeringsaanvragen blijkt niet gerechtvaardigd te zijn, dan is het een goede zaak dat men controleert natuurlijk!
25% van de uitkeringsaanvragen blijkt niet gerechtvaardigd te zijn. Wordt dat aantal ook gehaald met de belastingopgave?quote:Op zondag 1 mei 2005 11:26 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
De overheid gaat niet at random alle belastingplichtigen thuis bezoeken om dat er misschien wel ergens een fraudeur tussenzit. Er wordt gericht onderzocht als iemand vermoedt dat er iets niet klopt. In dit geval wordt gewoon bij iedereen rucksichtslos de privacy geschonden.
Heus wel. Maak je daar maar geen illusies over. Er frauseren geheid meer mensen en met name bedrijven met de belasting dan dat er uitkeringsgerechtigden met de Bijstand frauderen. En in die gevallen gaat het om ietwat grotere bedragen.quote:Op zondag 1 mei 2005 11:27 schreef CherrymoonTraxx het volgende:
[..]
25% van de uitkeringsaanvragen blijkt niet gerechtvaardigd te zijn. Wordt dat aantal ook gehaald met de belastingopgave?
En dan hebben we het ook nog niet eens over de mensen die onbewust een fout maken met hun belastingopgave. Daar zou ook al een leuk getalletje uit kunnen komen (van te veel of te weinig betalen).quote:Op zondag 1 mei 2005 11:29 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Heus wel. Maak je daar maar geen illusies over. Er frauseren geheid meer mensen en met name bedrijven met de belasting dan dat er uitkeringsgerechtigden met de Bijstand frauderen. En in die gevallen gaat het om ietwat grotere bedragen.
Oké, waar kan ik dat cijfer ergens teruglezen? Als 25% van de belastingopgave een fraudeluchtje heeft, dan is dat vast wel ergens terug te lezen en dan mag ik aannemen dat de overheid daar vast wel actie op onderneemt en op heeft ondernomen, anders zijn ze gewoon een dief van hun eigen portomonnee natuurlijk.quote:Op zondag 1 mei 2005 11:29 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Heus wel. Maak je daar maar geen illusies over. Er frauseren geheid meer mensen en met name bedrijven met de belasting dan dat er uitkeringsgerechtigden met de Bijstand frauderen. En in die gevallen gaat het om ietwat grotere bedragen.
Ik heb weleens wat papieren verkeerd ingevuld, per ongeluk. Die kreeg ik terug met de mededeling dat ik ze opnieuw moest invullen, binnen zoveel dagen anders zouden er al sancties komen....quote:Op zondag 1 mei 2005 11:30 schreef Excrusiator het volgende:
[..]
En dan hebben we het ook nog niet eens over de mensen die onbewust een fout maken met hun belastingopgave. Daar zou ook al een leuk getalletje uit kunnen komen (van te veel of te weinig betalen).
Dan ga je naar de rechter, om deze af te dwingen ipv dergelijke belachelijke acties uit te voeren.quote:Op zondag 1 mei 2005 11:32 schreef LowJoe het volgende:
Controle mag,maar in het redelijke!En over die 25 % kan je natuurlijk nog debatteren.Want wanneer is die controle geweest?Net toen iemand zijn vriendin even gelogeerd heeft en niet kon aantonen dat het maar tijdelijk was??Of dat de wasmachine van de vriendin kapot is, die heel ergens anders woont, en even de was bij de vriend doet??En daar zijn zoveel variabelen op!En als je dan daar door je uitkering verliest als enige inkomstenbron kan ik me voorstellen dat je daar door even door het lint gaat!![]()
Er zijn genoeg dingen die de belasting dienst kan controleren. Maar fout invullen bedoel ik dan niet bijvoorbeeld je loon fout invullen van je werkgever, dat is makkelijk controleerbaar en krijg je gelijk van op je kop bij de belasting. Ik heb het hier over bijvoorbeeld freelance werk en aftrekposten, bij verschillende hiervan kan gemakkelijk een foutje insluipen en het controleren ervan is vaak gelijk aan het opsturen van een stapel papierwerk.quote:Op zondag 1 mei 2005 11:32 schreef CherrymoonTraxx het volgende:
[..]
Ik heb weleens wat papieren verkeerd ingevuld, per ongeluk. Die kreeg ik terug met de mededeling dat ik ze opnieuw moest invullen, binnen zoveel dagen anders zouden er al sancties komen....
Tuurlijk moet je dat dan doen,maar ondertussen zit je zonder enige inkomsten voor zeg maar een halfjaar,hou jij dat vol??quote:Op zondag 1 mei 2005 11:33 schreef -erwin- het volgende:
[..]
Dan ga je naar de rechter, om deze af te dwingen ipv dergelijke belachelijke acties uit te voeren.
Er wordt minstens zoveel gerommeld met de belastingen als met de uitkeringen, dus je verhaal gat echt mank.quote:Op zondag 1 mei 2005 11:23 schreef CherrymoonTraxx het volgende:
[..]
Als de overheid een vermoeden heeft dat een belastingopgave niet klopt (fraude) dan gaan ze dat echt wel nader onderzoeken.
25% van de uitkeringsaanvragen blijkt niet gerechtvaardigd te zijn, dan is het een goede zaak dat men controleert natuurlijk!
Het ging bij mij ook om aftrekposten, daar had ik een foutje in gemaakt en ik kreeg vrij snel een pittige reactie van de belastingdienst daarover.quote:Op zondag 1 mei 2005 11:35 schreef Excrusiator het volgende:
[..]
Er zijn genoeg dingen die de belasting dienst kan controleren. Maar fout invullen bedoel ik dan niet bijvoorbeeld je loon fout invullen van je werkgever, dat is makkelijk controleerbaar en krijg je gelijk van op je kop bij de belasting. Ik heb het hier over bijvoorbeeld freelance werk en aftrekposten, bij verschillende hiervan kan gemakkelijk een foutje insluipen en het controleren ervan is vaak gelijk aan het opsturen van een stapel papierwerk.
Ik zie daar graag cijfers van.quote:Op zondag 1 mei 2005 11:37 schreef SCH het volgende:
[..]
Er wordt minstens zoveel gerommeld met de belastingen als met de uitkeringen, dus je verhaal gat echt mank.
Het is ontopic. Oh krijgen we dat weer, het grote struisvogelenquote:Op zondag 1 mei 2005 11:38 schreef CherrymoonTraxx het volgende:
[..]
Ik zie daar graag cijfers van.
Daarnaast: ontopic.
Wat ben je vergeten, een punt achter een regel.quote:Op zondag 1 mei 2005 11:32 schreef CherrymoonTraxx het volgende:
[..]
Ik heb weleens wat papieren verkeerd ingevuld, per ongeluk. Die kreeg ik terug met de mededeling dat ik ze opnieuw moest invullen, binnen zoveel dagen anders zouden er al sancties komen....
Het is niet ontopic en ik zie er graag CIJFERS van. Als je die niet hebt, kan je echt beter je mond houden.quote:Op zondag 1 mei 2005 11:39 schreef SCH het volgende:
[..]
Het is ontopic. Oh krijgen we dat weer, het grote struisvogelen
Geen punt achter een regel, het zijn voornamelijk getalletjes die je moet invullen, dus daar hoeven geen punten achter.quote:Op zondag 1 mei 2005 11:40 schreef longinus het volgende:
[..]
Wat ben je vergeten, een punt achter een regel.
Ik had dezelfde reaktie van zo'n ambtenaar en belde op..... Ambtenaar:Ja meneer, wat denkt u wel ik moet er 10 per dag kontroleren en dan keb ik geen tijd om achter fouten aan te gaan.....
Het betreft een formulier die je in 10 minuten van voor naar achter uit je hoofd kan leren.![]()
Werkten ambtenaren maar zoals mensen in het bedrijfsleven, geen 10 maar 50 formulieren per dag.
Zegt degene die zelf een boze brief van de belastingdienst kreegquote:Op zondag 1 mei 2005 11:40 schreef CherrymoonTraxx het volgende:
[..]
Het is niet ontopic en ik zie er graag CIJFERS van. Als je die niet hebt, kan je echt beter je mond houden.
Wat snap je niet aan CIJFERS?quote:Op zondag 1 mei 2005 11:42 schreef SCH het volgende:
[..]
Zegt degene die zelf een boze brief van de belastingdienst kreeg
Nu snap ik ook gelijk waarom je het gelijk terugkreeg. Bij mijn voorbeeld is het meer foute bedragen invoeren (iets vergeten met dingen optellen bijvoorbeeld) of een freelance inkomen niet invullen (en ja, daar valt ook het 'ff repareren van de computer van de buren' onder waar je 20 euro voor kreegquote:Op zondag 1 mei 2005 11:42 schreef CherrymoonTraxx het volgende:
[..]
Geen punt achter een regel, het zijn voornamelijk getalletjes die je moet invullen, dus daar hoeven geen punten achter.
Ik had wat dingen niet ingevuld, omdat ze "nul" waren, daardoor was het dus niet volledig en kreeg ik een brief dat ik alles opnieuw moest aanleveren binnen een x-aantal dagen, anders zou er een sanctie volgen.
Vriendelijke toon? Dat viel in mijn geval vies tegen. Er werd meteen met een sanctie gewapperd. Op zich heeft het wel effect, want ik heb een dag later meteen die formulieren opnieuw op de post gedaan.quote:Op zondag 1 mei 2005 11:46 schreef Excrusiator het volgende:
[..]
Nu snap ik ook gelijk waarom je het gelijk terugkreeg. Bij mijn voorbeeld is het meer foute bedragen invoeren (iets vergeten met dingen optellen bijvoorbeeld) of een freelance inkomen niet invullen (en ja, daar valt ook het 'ff repareren van de computer van de buren' onder waar je 20 euro voor kreeg).
Als je iets niet ingevult, ook al is het bedrag 0 euro, dan krijg je het idd terug van belasting met een op vriendelijke toon geschreven dreigende mededeling.
Maar ik ga een beetje offtopic nu.
Huffnagel blijft rustig zitten hoorquote:Op zondag 1 mei 2005 11:48 schreef Harry_Sack het volgende:
Het meest opvallende fraudevoorbeeld is toch echt van Frits Hoefnagel (vvd), wethouder financien voor de centrale stad. Hij streek 1000 euro per maand op aan vergoedingen en was dit 'vergeten te melden'. Ineens was er controle en daar stond ie dan...
N.b. dit is dus zakgeld bovenop zijn salaris. Een bijstandsuitkering is 720 euro.
Dat is helaas geen fraude en gerommel, hij heeft het namelijk later wel correct ingevuld en dus is het probleem opgelost en telt dat dus niet mee als fraudegeval aangezien hij geen onterecht voordeel heeft genoten.quote:Op zondag 1 mei 2005 11:42 schreef SCH het volgende:
Zegt degene die zelf een boze brief van de belastingdienst kreeg
En dat is met de meeste mensen met een uitkering anders ofzo?quote:Op zondag 1 mei 2005 11:51 schreef UnleashMitch het volgende:
[..]
Dat is helaas geen fraude en gerommel, hij heeft het namelijk later wel correct ingevuld en dus is het probleem opgelost en telt dat dus niet mee als fraudegeval aangezien hij geen onterecht voordeel heeft genoten.
Preciesquote:Op zondag 1 mei 2005 11:49 schreef SCH het volgende:
25% van de uitkeringstrekkers zijn fout
Het kan mij echt 0,0 schelen of ze het bewust of onbewust hebben gedaan zolang ze maar van hun onterechte inkomen afgeholpen worden.quote:Op zondag 1 mei 2005 11:52 schreef SCH het volgende:
En dat is met de meeste mensen met een uitkering anders ofzo?
Waar zeg ik dat in dit topic?quote:Op zondag 1 mei 2005 11:49 schreef SCH het volgende:
De basissuggestie van CMT is natuurlijk zo fout als wat. Uitkeringstrekkers zijn fout en de werkende mens die belasting betaalt is goed. Hoe naief kun je zijn?
Tuurlijk. En CMT geloofje op zijn blauwe ogenquote:Op zondag 1 mei 2005 11:53 schreef UnleashMitch het volgende:
[..]
Het kan mij echt 0,0 schelen of ze het bewust of onbewust hebben gedaan zolang ze maar van hun onterechte inkomen afgeholpen worden.
In dat soort gevallen kun je sancties altijd uitleggen als beloning. In het ergste geval gaat ie Dales achterna.quote:
Nee hoor, het boeit mij bij hem ook echt 0,0 of hij het bewust heeft gedaan of niet. Hij zegt dat hij het onbewust heeft gedaan, dan geloof ik dat en maakt me dat verder geen fuck uit. Zolang hij maar de papieren terugkrijgt met de mededeling dat hij het opnieuw moet doen en dit maal goed.quote:
Met enige uitzonderingen daargelaten deel ik dit wereldbeeld met CMT, en ik denk dat we niet bepaald de enige zijn.quote:Op zondag 1 mei 2005 11:49 schreef SCH het volgende:
De basissuggestie van CMT is natuurlijk zo fout als wat. Uitkeringstrekkers zijn fout en de werkende mens die belasting betaalt is goed. Hoe naief kun je zijn?
Iets wat nul had moeten zijn, niet ingevuld. Ja, dat deed ik echt om de belastingdienst eens flink te tillen.quote:Op zondag 1 mei 2005 11:54 schreef SCH het volgende:
[..]
Tuurlijk. En CMT geloofje op zijn blauwe ogen
Dus kan het goed zijn dat er wel veel meer uitkeringsaanvragen gedaan worden, en dat men dit feitje opzettelijk vergeet te vermelden in dit berichtje uit het nederlands bestuur.quote:Op zondag 1 mei 2005 11:56 schreef UnleashMitch het volgende:
[..]
Nee hoor, het boeit mij bij hem ook echt 0,0 of hij het bewust heeft gedaan of niet. Hij zegt dat hij het onbewust heeft gedaan, dan geloof ik dat en maakt me dat verder geen fuck uit. Zolang hij maar de papieren terugkrijgt met de mededeling dat hij het opnieuw moet doen en dit maal goed.
Zo moeilijk is dat toch niet om te begrijpen ?
Zelf nooit de pech gehad dat je -door wat voor omstandigheid dan ook- opstraat kwam te staanquote:Op zondag 1 mei 2005 10:49 schreef CherrymoonTraxx het volgende:
Als ze dat niet willen, dan moeten ze maar gaan werken
quote:Voorlopig is het uitgangspunt nog dat iedere cliënt van de sociale dienst een huisbezoek kan verwachten. In de toekomst zal dat alleen gelden voor cliënten die vallen binnen het risico-analyse-profiel. Wat opvalt bij de nieuwe instucties is dat het weigeren van een huisbezoek geen gevolgen heeft voor het recht op een uitkering als er geen sprake is van een fraudesignaal. Je wordt wel opgeroepen voor een gesprek bij de Sociale Dienst en moet al je bescheiden overleggen, maar als alles duidelijk in orde is, heeft het weigeren van een huisbezoek geen consequenties. AIs er wel sprake van een fraudesignaal (wat van alles kan zijn, administratiegegevens, anonieme tip, vermoedens ambtenaar) dan leidt het weigeren van een huisbezoek wel tot opschorting van de uitkering en herhaald weigeren tot beëindiging van de uitkering.
Nieuw in de instructies is het omgevingsinterview. Dit vindt plaats als er een vermoeden is van samenlevingsfraude. Dit vermoeden kan gebaseerd zijn op informatie uit administatief vooronderzoek, op bevindingen tijdens het huisbezoek of op bevindingen cq vermoedens tijdens gesprek met cliënt op kantoor. Een omgevingsinterview, (let op het woord interview) houdt in dat er bij je naaste buren navraag wordt gedaan of je daar werkelijk woont en of je daar alleen woont. Volgens de instructies worden de buren keurig geďnformeerd over het doel van het “interview” en de eventuele geldige bewijslast (al dan niet ondertekend) van hun verklaring. In de instucties staat vermeld dat een omgevingsinterview alleen wordt uitgevoerd bij een vermoeden van samenlevingsfraude en dus niet bij inkomens- of vermogensfraude.
O jawel hoor, een bedrijf bleek slecht te draaien en de handel werd zo goed als opgedoekt. Meteen gaan solliciteren en binnen 'n week een nieuwe baan gevonden.quote:Op zondag 1 mei 2005 12:01 schreef Verbal het volgende:
[..]
Zelf nooit de pech gehad dat je -door wat voor omstandigheid dan ook- opstraat kwam te staan
V.
Klinkt idd stukken beter dan de tekst van de openingspost.quote:Op zondag 1 mei 2005 12:07 schreef DennisMoore het volgende:
Risico-analyse-profiel en fraude-signaal.
Klinkt goed, als dat een beetje helder wordt beschreven, en niet misbruikt wordt.
Dat is dus niet "op straat staan"!quote:Op zondag 1 mei 2005 12:04 schreef CherrymoonTraxx het volgende:
[..]
O jawel hoor, een bedrijf bleek slecht te draaien en de handel werd zo goed als opgedoekt. Meteen gaan solliciteren en binnen 'n week een nieuwe baan gevonden.
Jawel, ik kon niet langer betaalde werkzaamheden verrichten bij dat bedrijf. Daar besloot ik actie op te ondernemen in plaats van mijn handje op te houden.quote:
Dit is toch echt tekend voor de objectiviteit van de overheid, dat vermoedens van een ambtenaar een fraudesignaal kan zijn.quote:fraudesignaal (wat van alles kan zijn, administratiegegevens, anonieme tip, vermoedens ambtenaar)
Of anonieme tipsquote:Op zondag 1 mei 2005 12:16 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Dit is toch echt tekend voor de objectiviteit van de overheid, dat vermoedens van een ambtenaar een fraudesignaal kan zijn.
Waarom niet? Als iemand bij de Sociale Dienst aanklopt en 'n ambtenaartje ziet hem wegrijden in een dikke BMW....quote:Op zondag 1 mei 2005 12:16 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Dit is toch echt tekend voor de objectiviteit van de overheid, dat vermoedens van een ambtenaar een fraudesignaal kan zijn.
Nee hoor, het gaat mij om het totale bedrag dat ermee gemoeid is.quote:Op zondag 1 mei 2005 12:17 schreef CherrymoonTraxx het volgende:
Maar het ging over het percentage "foute" belastingopgaven....
Wat boeit het nou wat jij vraagt. Het gaat om het geld dat er mee gemoeid is. Denk jij dat er meer geld gemoeid met uitkeringsfraude dan met belastingfraude?quote:Op zondag 1 mei 2005 12:20 schreef CherrymoonTraxx het volgende:
Je leest weer slecht. Kan je eigenlijk wel lezen? Ik vroeg naar het percentage foute belastingopgaven en ook een quote voor je aanname over mijn "basissuggestie". Die heb je natuurlijk weer eens niet.
Da's mooi!quote:Op zondag 1 mei 2005 12:04 schreef CherrymoonTraxx het volgende:
[..]
O jawel hoor, een bedrijf bleek slecht te draaien en de handel werd zo goed als opgedoekt. Meteen gaan solliciteren en binnen 'n week een nieuwe baan gevonden.
Neuh, niet echt. Wanneer er goede mensen in dienst zijn, die er geen misbruik van maken.quote:Op zondag 1 mei 2005 12:16 schreef Basp1 het volgende:
Dit is toch echt tekend voor de objectiviteit van de overheid, dat vermoedens van een ambtenaar een fraudesignaal kan zijn.
Dat zijn profiteurs Verbal, dat begrijp je toch welquote:Op zondag 1 mei 2005 12:22 schreef Verbal het volgende:
[..]
Da's mooi!
Maar er zijn anderen die niet zoveel mazzel hebben en er langer over doen. Wčl graag willen, wčl zich de blubber solliciteren, en bij wie het wat moeilijker gaat.
V.
Nee, waar zeg ik dan ergens dat ik dat denk?quote:Op zondag 1 mei 2005 12:21 schreef SCH het volgende:
[..]
Wat boeit het nou wat jij vraagt. Het gaat om het geld dat er mee gemoeid is. Denk jij dat er meer geld gemoeid met uitkeringsfraude dan met belastingfraude?
Sommige mensen hebben pech, maar ook bij het uitzendbureau heeft men de mening dat het vooral aan de mensen zelf ligt. Te laat komen bij sollicitatiegesprekken, absurd hoge eisen stellen, ongeďnteresseerd overkomen, zich te goed voelen voor bepaalde baantjes, etc....quote:Op zondag 1 mei 2005 12:22 schreef Verbal het volgende:
[..]
Da's mooi!
Maar er zijn anderen die niet zoveel mazzel hebben en er langer over doen. Wčl graag willen, wčl zich de blubber solliciteren, en bij wie het wat moeilijker gaat.
V.
Ik kan uit ervaring zeggen dat dat in mijn geval ZEKER niet zo was. En ik ben bij lange na niet de enige. En je 'te goed voelen' voor bepaalde baantjes... tsja... ik heb een bepaalde opleiding, dus in eerste instantie zal ik wel proberen iets te vinden dat daarbij of bij dat niveau aansluit, ja. Dat is niet jezelf te goed voelen, da's volgens mij redelijk normaal.quote:Op zondag 1 mei 2005 12:25 schreef CherrymoonTraxx het volgende:
ook bij het uitzendbureau heeft men de mening dat het vooral aan de mensen zelf ligt. Te laat komen bij sollicitatiegesprekken, absurd hoge eisen stellen, ongeďnteresseerd overkomen, zich te goed voelen voor bepaalde baantjes, etc....
Huffnagel zit er nog steeds.quote:Op zondag 1 mei 2005 12:24 schreef CherrymoonTraxx het volgende:
Het lijkt me dat de grote belastingfraudeurs (die dus veel euro's frauderen) er wel uit worden gepakt als er rare dingen worden gesignaleerd in de belastingopgave.
Oh, sorry dat ik reageerde op een uitlating in dit topic in het kader van dit topic.quote:Op zondag 1 mei 2005 12:27 schreef DennisMoore het volgende:
Hallo, dit topic gaat toch niet over het recht op een uitkering, en evt verwijtbaarheid?.
Het zou fijn zijn als modjes het goede voorbeeld gaven, en zélf on-topic bleven.
Als je werkloos bent en je hebt een bepaalde opleiding dan moet je accepteren dat je weleens iets onder je niveau moet gaan werken.quote:Op zondag 1 mei 2005 12:32 schreef Verbal het volgende:
[..]
Ik kan uit ervaring zeggen dat dat in mijn geval ZEKER niet zo was. En ik ben bij lange na niet de enige. En je 'te goed voelen' voor bepaalde baantjes... tsja... ik heb een bepaalde opleiding, dus in eerste instantie zal ik wel proberen iets te vinden dat daarbij of bij dat niveau aansluit, ja. Dat is niet jezelf te goed voelen, da's volgens mij redelijk normaal.
En ja, je hebt natuurlijk ook negatieve gevallen, ja. Maar er zijn dus vele schakeringen, wil ik alleen maar zeggen
V.
Hij mag zijn functie nog steeds uitoefenen, het geschil tussen hem en de belastingdienst wordt echter rechtgetrokken.quote:
Ik wil ook de harde cijfers van de minder uitgekeerde uitkering zine, ipv dat ene regeltje in een overheids propagnda bericht.quote:Op zondag 1 mei 2005 12:24 schreef CherrymoonTraxx het volgende:
[..]
Nee, waar zeg ik dan ergens dat ik dat denk?
25% van de uitkeringsaanvragen is onterecht, genoeg reden om te controleren. Is 25% van de belastingopgaven fout? Graag even onderbouwing door middel van cijfers. Het lijkt me dat de grote belastingfraudeurs (die dus veel euro's frauderen) er wel uit worden gepakt als er rare dingen worden gesignaleerd in de belastingopgave.
Excuses aanvaard.quote:Op zondag 1 mei 2005 12:34 schreef Verbal het volgende:
Oh, sorry dat ik reageerde op een uitlating in dit topic in het kader van dit topic.
Ja, inderdaad alleen over uitkeringsgerechtigden, en de controle-methodes.quote:We gaan het alleen hebben over die gemene uitkeringstrekkers, en laten we vooral niet nuanceren
Nou, doei he?quote:Ik ben al weg
Uit het artikel:quote:Op zondag 1 mei 2005 12:38 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Ik wil ook de harde cijfers van de minder uitgekeerde uitkering zine, ipv dat ene regeltje in een overheids propagnda bericht.
quote:Op zondag 1 mei 2005 12:21 schreef SCH het volgende:
[..]
Wat boeit het nou wat jij vraagt. Het gaat om het geld dat er mee gemoeid is. Denk jij dat er meer geld gemoeid met uitkeringsfraude dan met belastingfraude?
Wie zegt dat? Ik niet in in ieder geval?quote:Op zondag 1 mei 2005 12:47 schreef Tarak het volgende:
[..]Dus om dat andere vormen van fraude ook erg zijn, moet je uitkeringsfraude maar laten lopen?
Ik heb vraagtekens bij de manier waarop en daar ging de discussie over. Waarom een soort heksenjacht organiseren waarbij iedereen met een uitkering bij voorbaat verdachte lijkt Zo wordt er toch ook niet met belastingbetalers omgegaan?quote:Het beoordelen van uitkeringsaanvragen is een gemeentelijke taak, ik ben blij dat ze deze zo voortvarend oppaken.
Het gaat ook om 1 stad.quote:25% vind ik een bijzonder hoog percentage. En dan heb je het alleen nog maar over de uitkeringsfraude en niet over de secundaire fraude die tegelijkertijd wordt aangetroffen zoals onderverhuur van woningen, huursubsidiefraude, gemeentelijke belastingvrijstellingen die misbruikt worden.
Het maakt niet uit wat ik denk het gaat er om dat wat jij roept jij ook kan bewijzen of op z'n minst aannemelijk kan maken.quote:Op zondag 1 mei 2005 12:21 schreef SCH het volgende:
Wat boeit het nou wat jij vraagt. Het gaat om het geld dat er mee gemoeid is. Denk jij dat er meer geld gemoeid met uitkeringsfraude dan met belastingfraude?
quote:Op zondag 1 mei 2005 12:23 schreef SCH het volgende:
Dat zijn profiteurs Verbal, dat begrijp je toch wel
Iets onder je niveau moet uiteraard aangepakt worden maar ik persoonlijk zal nooit maar dan ook nooit fulltime in een kas gaan werken of productiewerk of whatever, maar goed daarentegen heb ik niet echt het idee dat ik straks lange tijd werkeloos ben maar goed.quote:Op zondag 1 mei 2005 12:35 schreef CherrymoonTraxx het volgende:
Als je werkloos bent en je hebt een bepaalde opleiding dan moet je accepteren dat je weleens iets onder je niveau moet gaan werken.
Een dergelijke controle is wat mij betreft alleen maar toegestaan bij duidelijk verdachte personen waartegen al andere aanwijzingen van fraude zijn gevonden. Verder is het gewoon een zware inbreuk in de privacy en huisvrede van burgers. Als het zo is dat 3 op de 4 compleet onschuldig zijn, gaat een dergelijke controle me dus veel te ver.quote:Op zondag 1 mei 2005 11:09 schreef CherrymoonTraxx het volgende:
[..]
Als dat nodig is om te beoordelen of die uitkering terecht is:JA
![]()
Zoals ik al voorrekende, het gaat toch al snel over een miljard euro op jaarbasis. Daarnaast zal men later wel gaan werken met een risico-analyse om zo zo min mogelijk mensen lastig te vallen.quote:Op zondag 1 mei 2005 14:14 schreef Vhiper het volgende:
Een dergelijke controle is wat mij betreft alleen maar toegestaan bij duidelijk verdachte personen waartegen al andere aanwijzingen van fraude zijn gevonden. Verder is het gewoon een zware inbreuk in de privacy en huisvrede van burgers. Als het zo is dat 3 op de 4 compleet onschuldig zijn, gaat een dergelijke controle me dus veel te ver.
Bij jou heb ik echt het idee dat je geen flauw idee hebt hoe het is als een compleet vreemd persoon ff jouw hele huis overhoop komt halen. Je doet er wel erg luchtig over, alsof het "een kleine moeite" is je hele huis op stelten gezet te laten worden. Bullshit natuurlijk.
Uit het artikel in de OP:quote:Op zondag 1 mei 2005 14:19 schreef UnleashMitch het volgende:
[..]
en het hele huis overhoop halen ? Ik ken de werkwijze van de opsporingsambtenaren niet maar ik mag toch aannemen dat ze niet elke lade en elke bakje ondersteboven kiepen maar goed.
quote:Sinds januari vorig jaar gaat de Amsterdamse Sociale Dienst op huisbezoek bij iedereen die een uitkering aanvraagt. Daarnaast wordt een groot deel van het bestaande klantenbestand doorgelicht. De sociale controleurs tellen onder meer de tandenborstels in de badkamers, doorzoeken kasten, wasmanden en afvalbakken en inspecteren de vuile vaat. Ook worden de post en de administratie doorgenomen.
Ergens in het midden dus, grove inbreuk op je privacy dat zeker maar goed ik blijf van mening dat als je geld krijgt en er wordt zoveel misbruik van gemaakt dan zal je helaas moeten accepteren dat zulke controles plaats vinden.quote:Op zondag 1 mei 2005 14:27 schreef Lord_Vetinari het volgende:
Uit het artikel in de OP:
Het merendeel van de mensen zit niet voor zijn lol in de Bijstand. het merendeel van de mensen heeft het daar (ook psychisch) al moeilijk genoeg mee. Als dan ook nog zo'n stel ambtenaren je huis overhoop komt halen, omdat je (hoe stigmatiserend) nu eenmaal van hun geld krijgt, dan kan ik me voorstellen dat je daar niet echt blijer van wordt.quote:Op zondag 1 mei 2005 14:38 schreef UnleashMitch het volgende:
[..]
Ergens in het midden dus, grove inbreuk op je privacy dat zeker maar goed ik blijf van mening dat als je geld krijgt en er wordt zoveel misbruik van gemaakt dan zal je helaas moeten accepteren dat zulke controles plaats vinden.
Het merendeel ja, maar het gedeelte wat er misbruik van maakt is simpelweg veels te groot. Het invoeren van een risico-analyse aanpak zal wel snel moeten gebeuren. De huidige situatie is absoluut niet wenselijk maar wel meer wenselijk dan 25% uitkeringstrekkers die dat niet verdienen.quote:Op zondag 1 mei 2005 14:41 schreef Lord_Vetinari het volgende:
Het merendeel van de mensen zit niet voor zijn lol in de Bijstand. het merendeel van de mensen heeft het daar (ook psychisch) al moeilijk genoeg mee. Als dan ook nog zo'n stel ambtenaren je huis overhoop komt halen, omdat je (hoe stigmatiserend) nu eenmaal van hun geld krijgt, dan kan ik me voorstellen dat je daar niet echt blijer van wordt.
Ben je nog dronken van de1 mei vieringen ofzo?quote:Op maandag 2 mei 2005 19:57 schreef Tiesemans het volgende:
langlinksritalingebreklulverhaal
Bah bah bah...
Om de een of andere reden zijn dit soort verhalen altijd in dezelfde afwijkende schrijfstijl geschreven. Ben je soms een kloon van machteld?quote:Op maandag 2 mei 2005 19:57 schreef Tiesemans het volgende:
Gestappo praktijken zijn terug en het heeft slechts 60 jaar geduurd.....
Daar kunnen die buurtspionnen van het voormalige communistische oostblok nog een puntje aan zuigen...
Legaal en voor een (redelijk ?) inkomen de hele dag mensen gelijk hun eigen vlees en met dezelfde rechten en plichten bespioneren en intimideren... in een "democratisch" land...
Nazi praktijken zeg ik u !!! Niks Stalinisme of extreem communisme.... nope gewoon pure fasisme en totaal gebrek aan naasteliefde ... kortom Gestapo gekut alleen dan wel in een nieuw jasje.....
Het jasje van de UWV en de gemeente,, en zodadelijk ook de rest van de overheid.
Donner - Bot - Hoogevorst - Nicolai - Remkes ---- Allemaal Elitaire facisten....
Bah waar zijn de tijden van verzet... de dagen dat de NSBérs hun leven niet zeker waren ....
Dat je zeker wist dat je vocht voor een vrij en beter Nederland .
Nope nu is iedereen de lul in dit land....
Of je werkloos bent, allochtoon, of autochtoon... hoor je er niet bij dan ben je de lul....
En als je pech hebt eindig je dan ook nog eens aan de schandpaal in Fok als nietsdeugende uitkering trekker...
Bah bah bah...
mmmz hoe harder je werkt hoe zwaarder je de lul bent. mensen die bijvoorbeeld 50.000 euro per jaar verdienen komen wel in de hoogste belastingschijf, 60%?, terwijl ze vaak ook veel meer uren maken.quote:Op zondag 1 mei 2005 11:49 schreef SCH het volgende:
De basissuggestie van CMT is natuurlijk zo fout als wat. Uitkeringstrekkers zijn fout en de werkende mens die belasting betaalt is goed. Hoe naief kun je zijn?
Hmmm Ik denk dat je dit moet nuanceren. Wanneer je een WW-uitkering aanvraagt dan is dit hele circus niet van toepassing; daar heb je niet voor niets premie voor betaald en daar zijn duidelijke richtlijnen voor.quote:Op zondag 1 mei 2005 12:32 schreef Verbal het volgende:
[..]
Ik kan uit ervaring zeggen dat dat in mijn geval ZEKER niet zo was. En ik ben bij lange na niet de enige. En je 'te goed voelen' voor bepaalde baantjes... tsja... ik heb een bepaalde opleiding, dus in eerste instantie zal ik wel proberen iets te vinden dat daarbij of bij dat niveau aansluit, ja. Dat is niet jezelf te goed voelen, da's volgens mij redelijk normaal.
En ja, je hebt natuurlijk ook negatieve gevallen, ja. Maar er zijn dus vele schakeringen, wil ik alleen maar zeggen
V.
quote:Op maandag 2 mei 2005 20:56 schreef MouseOver het volgende:
[..]
Om de een of andere reden zijn dit soort verhalen altijd in dezelfde afwijkende schrijfstijl geschreven. Ben je soms een kloon van machteld?
Uhm...... Alcohol ? ... vieringen ? ... Onprettig gestoord ? .... uit een reageerbuis ?quote:Op maandag 2 mei 2005 20:53 schreef Hyperdude het volgende:
[..]
Ben je nog dronken van de1 mei vieringen ofzo?
Of gewoon onprettig gestoord?
Neem een kratje mee, dan kun je daarop gaan staanquote:Op dinsdag 3 mei 2005 17:41 schreef Tiesemans het volgende:
[..]
[..]
Uhm...... Alcohol ? ... vieringen ? ... Onprettig gestoord ? .... uit een reageerbuis ?
Nee... Maar in iedergeval niet naief (genoeg) om te denken dat ik deel mag nemen aan de Nederlandse disney versie van Utopia.
Kortom laat mij dan maar lekker ratelen, dan komen jullie jezelf nog wel tegen wanneer de elite van dit land, van dit landje een modern T-Ford lopend bandje maken, waarin iedereen precies genoeg mag doen om z'n eigen T-fordje te kopen, cq bestaansrecht overeenkomend naar gedane arbeid.
Dan zoef ik lekker rustig verder op staatskosten.
Jammer dat ik alleen dat hoger onderwijs voor jan lul heb doorlopen...
Hutje op de hei is zo gek nog niet..![]()
quote:Sociale fraude opgespoord via de kraan
2 mei 2005 ENSCHEDE - Mensen met een onterechte uitkering zijn in Overijssel tegen de lamp gelopen omdat zij te weinig water gebruikten. De uitkeringsbestanden werden gekoppeld aan het watergebruik. Als er per jaar te weinig water uit de kraan kwam, was het onlogisch dat de uitkeringstrekker ook op het opgegeven adres woonde.
Dat heeft de gemeente Enschede maandag bekendgemaakt. Op die manier is tussen april vorig jaar en half februari dit jaar ruim 1 miljoen euro aan onterecht ontvangen uitkeringen opgespoord. In 21 gevallen werd de uitkering helemaal stopgezet.
Veertien Twentse gemeenten werken samen bij de opsporing. Watergebruik van minder dan 10 kubieke meter per jaar vormde de basis voor nader onderzoek naar verzwegen samenleven. Twee uitkeringen van alleenstaanden leveren tenslotte meer op dan de uitkering van een samenwonend stel.
Deze manier van opsporing is de eerste waarbij deze bestanden zijn gekoppeld. Eerder is wel bekend geworden dat AOW'ers regelmatig worden gecontroleerd om na te gaan of ze samenwonen. Dat gebeurt onder andere door de energierekening tegen het licht te houden. Alleenstaande 65-plussers hebben recht op een AOW van 70 procent van het minimum, samenwonenden ontvangen elk 50 procent.
Typisch Nederlands dit weer. Hebben ze ergens geen recht op volgens de regelgeving, gaan ze maar lopen kloten en zieken. Zegt wel weer genoeg over die lui.quote:Op zondag 1 mei 2005 10:43 schreef CherrymoonTraxx het volgende:
...
Triest natuurlijk. 25% van de aanvragers bleek geen recht te hebben op een uitkering, dat is 25% minder uitkeringen en dus een flinke besparing. Triest dat ze nu mensen gaan stalken, dat ze in plaats daarvan eens werk gaan zoeken ofzo.
Het is Nederland op zijn smalst; we zijn als de dood dat iemand meer krijgt dan waar ie recht op heeft maar we hebben er geen enkel probleem mee dat de controle die er voor nodig is om deze personen op te sporen veel duurder is dan wat het uiteindelijk opbrengt. Je zult bij de nieuwsberichten over een succesvolle opsporingsoperatie dan ook nooit lezen wat de operatie heeft gekost en wat de netto opbrengst was, laat staan dat je iets hoort over de zaken dat een opsporingsonderzoek niet succesvol was.quote:Op woensdag 4 mei 2005 09:34 schreef Gia het volgende:
Terecht dat ze gecontroleerd worden. Zijn er een heleboel die gewoon stiekem samenwonen.
Die Aow-ers, waar ik het over had, moesten meer dan 60 000 euro terugdokken. Vind ik nogal de moeite waard.quote:Op woensdag 4 mei 2005 13:13 schreef NewOrder het volgende:
[..]
Het is Nederland op zijn smalst; we zijn als de dood dat iemand meer krijgt dan waar ie recht op heeft maar we hebben er geen enkel probleem mee dat de controle die er voor nodig is om deze personen op te sporen veel duurder is dan wat het uiteindelijk opbrengt. Je zult bij de nieuwsberichten over een succesvolle opsporingsoperatie dan ook nooit lezen wat de operatie heeft gekost en wat de netto opbrengst was, laat staan dat je iets hoort over de zaken dat een opsporingsonderzoek niet succesvol was.
Controle moet in alle redelijkheid gebeuren. Het tellen van tandenborstels, onderzoeken van de wasmand, alsmede onderzoeken die meer kosten dan ze opleveren vallen daar dus niet onder.
Klopt, maar het blijft wikken en wegen tussen muggenzifterij en een signaal afgeven dat regels nageleefd dienen te worden.quote:Op woensdag 4 mei 2005 13:13 schreef NewOrder het volgende:
[..]
Het is Nederland op zijn smalst; we zijn als de dood dat iemand meer krijgt dan waar ie recht op heeft maar we hebben er geen enkel probleem mee dat de controle die er voor nodig is om deze personen op te sporen veel duurder is dan wat het uiteindelijk opbrengt. Je zult bij de nieuwsberichten over een succesvolle opsporingsoperatie dan ook nooit lezen wat de operatie heeft gekost en wat de netto opbrengst was, laat staan dat je iets hoort over de zaken dat een opsporingsonderzoek niet succesvol was.
Controle moet in alle redelijkheid gebeuren. Het tellen van tandenborstels, onderzoeken van de wasmand, alsmede onderzoeken die meer kosten dan ze opleveren vallen daar dus niet onder.
Plus dat als we er niet tegen optreden dan zal er automatisch meer misbruik van gemaakt worden.quote:Op woensdag 4 mei 2005 16:27 schreef Gia het volgende:
[..]
Die Aow-ers, waar ik het over had, moesten meer dan 60 000 euro terugdokken. Vind ik nogal de moeite waard.
Er is nog altijd een verschil tussen niet optreden en gepast optreden. Dat is namelijk het punt waar het om gaat; de inspecties bij uitkeringsgerechtigden thuis die onder bedreiging van het stopzetten van de uitkering plaatsvinden, zijn volledig ongepast.quote:Op donderdag 5 mei 2005 08:29 schreef UnleashMitch het volgende:
Plus dat als we er niet tegen optreden dan zal er automatisch meer misbruik van gemaakt worden.
Met zo´n redenatie kun je ook het bestrijden van (soft)drugs stopzetten. Dat kost namelijk vele malen meer dan dat het opbrengt.quote:Op woensdag 4 mei 2005 13:13 schreef NewOrder het volgende:
[..]
Het is Nederland op zijn smalst; we zijn als de dood dat iemand meer krijgt dan waar ie recht op heeft maar we hebben er geen enkel probleem mee dat de controle die er voor nodig is om deze personen op te sporen veel duurder is dan wat het uiteindelijk opbrengt. Je zult bij de nieuwsberichten over een succesvolle opsporingsoperatie dan ook nooit lezen wat de operatie heeft gekost en wat de netto opbrengst was, laat staan dat je iets hoort over de zaken dat een opsporingsonderzoek niet succesvol was.
Controle moet in alle redelijkheid gebeuren. Het tellen van tandenborstels, onderzoeken van de wasmand, alsmede onderzoeken die meer kosten dan ze opleveren vallen daar dus niet onder.
De doelstelling van drugsbestrijding ontgaat mij dan ook.quote:Op donderdag 5 mei 2005 10:07 schreef AvispaCS het volgende:
Met zo´n redenatie kun je ook het bestrijden van (soft)drugs stopzetten. Dat kost namelijk vele malen meer dan dat het opbrengt.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |