quote:Op woensdag 6 april 2005 12:09 schreef milagro het volgende:
[..]
Affiniteit hebben is wel even wat anders dan je niet thuis voelen en weg willen.
Saban zegt dat het niet aan de omgeving ligt, en geeft toe dat zijn ouders vooral en ms enkel de Turkse indentiteit benadrukt hebben, waardoor het ws is dat hij zich dáarom meer Turks voelt.
Ik vind het niet vreemd, dat je je BEIDE voelt, maar wel vreemd dat je liever de taal van je ouders spreekt en je je nooit thuis gevoeld hebt, en dusdanig dat je nu weg wilt.
Het feit dat vaak als de oorzaak van "het zich niet thuisvoelen" de maatschappij aangewezen wordt is de reden dat ik hier nu dit opmerk
Ik denk namelijk dat minstens net zo meetelt wat je van huis meekrijgt aan "identiteit".
En ik denk daarom dus dat het belangrijk is dat de ouders meer moeite doen zichzelf thuis te voelen hier, door om te beginnen de taal te leren zo snel mogelijk, om zich zo iets meer te kunnen verdiepen en omgaan met de Nederlanders en zo ook van huis uit die cultuur mee te geven, deels dus
ik vind dat je wel heel bagatelliserend voorbij gaat aan het duidelijke verhaal van "deze specifieke remigrant".quote:Op woensdag 6 april 2005 12:15 schreef JanPoedel het volgende:
[..]
Dat is een makkelijke. Het stukje hierboven is enigszins verwarrend. Deze specifieke remigrant noemt toevallig een toename van fundamentalisme. De voornaamste redenen zijn de economische achteruitgang in NL en vooruitgang in Turkije, het verslechterde politieke en sociale klimaat, discriminatie op de werkvloer, op school en op straat. Kortom, het niet welkom voelen in dit land. Dat verklaart waarom gematigden zich niet tegen fundamentalisten. Het is namelijk geen issue. Als iets geen issue is, ga je je er ook tegen keren.
Dat is makkelijk gezegd, omdat het ook zo makkelijk is. Als ik zo naar je foto kijk, kan ik niet geloven dat iederen jou als turk ziet. Om te beginnen bij mij. Je lijkt helemaal niet zo op een turk. Ja, misschien in het donker. Bovendien zul jij ook geen discriminatie op de werkvloer meemaken. Je hebt immers een nederlandse naam, dus je zult bij niet bij voorbaat uit de solicitantenlijst gehaald worden.quote:Op woensdag 6 april 2005 11:39 schreef MouseOver het volgende:
[..]
Dat is erg makkelijk gezegd. Iedereen denkt van mij ook altijd dat ik turks ben, maar handelt daar kennelijk niet naar. Zo heb ik het tenminste nog nooit gevoeld. Volgens mij is je gedrag minstens zo belangrijk.
Ik ben taxichauffeur en kom dus veel met mensen in aanraking. Ik hoor het -letterlijk- zo'n 5x per avond, en het vervelende is dat mensen me niet lijken te geloven als ik zeg dat ik autochtoon nederlands ben. Meestal denken ze dat ik lieg omdat ik niet voor m'n "buitenlanderschap" durf uit te komenen dat is geen gevoel, dat heb ik wel eens tussen neus en lippen gevraagd. Daarnaast wordt me in Italie en Egypte vaak de weg gevraagd en beginnen mensen in de lokale taal over "die toeristen" tegen me te praten.quote:Op woensdag 6 april 2005 12:20 schreef JanPoedel het volgende:
[..]
Dat is makkelijk gezegd, omdat het ook zo makkelijk is. Als ik zo naar je foto kijk, kan ik niet geloven dat iederen jou als turk ziet. Om te beginnen bij mij. Je lijkt helemaal niet zo op een turk. Ja, misschien in het donker. Bovendien zul jij ook geen discriminatie op de werkvloer meemaken. Je hebt immers een nederlandse naam, dus je zult bij niet bij voorbaat uit de solicitantenlijst gehaald worden.
Je gedrag is zeker belangrijk. Maar niet het belangrijkste. Ik kan me nog zo gedragen als een nederlander, maar ik zal nooit als 100% nederlander worden gezien. Zie mijn vorige voorbeeld.
ik denk ook niet dat je je ooit 100% nederlander zult voelen. bovendien, is dat nodig? als ik jou was zou ik me niet laten wegpesten door het groepje dat het nu verpest voor de rest.quote:Op woensdag 6 april 2005 12:20 schreef JanPoedel het volgende:
[..]
Je gedrag is zeker belangrijk. Maar niet het belangrijkste. Ik kan me nog zo gedragen als een nederlander, maar ik zal nooit als 100% nederlander worden gezien. Zie mijn vorige voorbeeld.
quote:Op zaterdag 8 januari 2005 13:02 schreef accelerator het volgende:
We kunnen anno 2005 een nieuw hoofdstuk bijschrijven in het boek van de multiculurele samenleving. En voor degenen die denken dat het richting een happy end gaat: forget it.
De huidige situatie waarin we verkeren is niet geweldig. Segregatie & een relatief hoge criminalieit en werkloosheid kenmerkt de groep niet westerse allochtonen. Er heersen bovendien rare denkbeelden binnen de genoemde groep met als hoogste uitspatting de moord op Theo van Gogh.
Al met al veel zaken die hier wel eens besproken worden (als Sidekick het goed vindt).
Er is echter gelukkig ook positief nieuws. Zo zijn er jonge allochtonen die wel een goeie opleiding gevolgd hebben (TU informatica, HBO electrotechniek), geemacipeert zijn en graag iets van het leven willen maken.
Echter in plaats van dat ze in Nederland verder willen leven besluiten steeds meer jonge goed opgeleide allochtonen hun leven voort te zetten in het land van herkomst. In Nederland worden ze zowel door hun eigen groep alswel door door de echte Nederlanders niet geaccepteerd. Ze zien bovendien dat de grote steden in hun thuisland liberaal en erg westers zijn. Vanwege hun goeie opleiding kunnen ze in hun land van herkomst ook een goeie baan krijgen. Vaak beter dan in Nederland.
Het CBS becijferde dat in 2003 zo'n 1125 Turken richting Turkije remigreerden.
Even 25 jaar multikul recapituleren: we halen uit mediterannne landen de minst ontwikkelde/meest domme mensen hierheen. Die doen hier dan wel wat werk maar geven ook veel problemen (het dichtsbevolkte land ter wereld moest een immigratie land worden) en hebben de samenleving een vermogen gekost. Dan zijn er allochtonen die het wel goed doen en die vetrekken!!!!!!!!
Kortom, er is een soort zeefeffect aan de gang en in de toekomst zitten wij hier opgescheept met de grootste probleemgevallen die niks presteren en alleen maar een last zijn voor dit land. Tel daarbij nog eens op dat veel capabele echte Nederlanders dit land ook de rug toe keren en tranen springen je in de ogen.
We (julie want ik wil ook weg) blijven hier achter met de grootste paupers: een soort afvoerputje voor de wereld.
Wees gerust, dat is ook nooit mijn intentie geweest. Lees daarvoor mijn eerste reactie in dit topic. Ik voel me goed waar ik zit.quote:Op woensdag 6 april 2005 12:27 schreef zoalshetis het volgende:
[..]
ik denk ook niet dat je je ooit 100% nederlander zult voelen. bovendien, is dat nodig? als ik jou was zou ik me niet laten wegpesten door het groepje dat het nu verpest voor de rest.
keltische rootsquote:Op woensdag 6 april 2005 12:35 schreef HugoBoss1982 het volgende:
Ikzelf ben ook Turks (niet alleen dat, ook een blonde nog wel), en inderdaad: als ik naar Turkije zou willen gaan zou ik het geen 'terug' noemen, ik ben immers heir geboren, zit hier op school en werk hier. Ikzelf heb geen last van buitengesloten voelen e.d. maar ik kan het me goed voorstellen dat dat met name in de randstad wel het geval kan zijn.
fijn, dat is goed om te horen.quote:Op woensdag 6 april 2005 12:49 schreef JanPoedel het volgende:
[..]
Wees gerust, dat is ook nooit mijn intentie geweest. Lees daarvoor mijn eerste reactie in dit topic. Ik voel me goed waar ik zit.
1. Hier wordt nogal gemakkelijk over gedaan. Als jij met je vrouw vanwege je werk naar Italie verhuisd, is het heel moeilijk om thuis Italiaans te gaan spreken, zelfs al zou dat beter zijn voor de kinderen.quote:Op woensdag 6 april 2005 13:01 schreef Taurus het volgende:
Als ik naar welk land dan ook verhuis, Italie bijv, dan wil ik Italiaans leren en praten en met het leven daar mee doen, sterker nog, dat lijkt me wel interessant.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.ne okuyon, bokmu var?
Ik ken hem eerder van de genocide van etnische minderheden in Turkije in het begin van de 20e eeuw.quote:Op woensdag 6 april 2005 16:10 schreef HugoBoss1982 het volgende:
Ataturk? Dat is toch die man die communisme toestond in Turkije? Ben dus echt niet blij dat hij vader der Turken wordt genoemd.
Ik volg je wel.quote:Op woensdag 6 april 2005 11:10 schreef saban het volgende:
[..]
Ik geloof niet echt dat je je kids dan Afgaan zou noemen.
Jij bent Nederlands, je kinderen zijn geboren in een ander land (in dit geval Afganistan), dat maakt ze niet automatisch Afgaan, ookal blijven ze er 20 jaar leven.
Gelukkig is het mijn eigen keus om voor mijn eigen 'nationaliteit' te kiezen.
quote:Op woensdag 6 april 2005 19:50 schreef Lemmeb het volgende:
Hetgeen dikgedrukt in de OP staat verbaast me overigens helemaal niets. Ik roep dit de hele tijd al sinds elf september.
Het over één kam scheren van alle moslims zorgt er alleen maar voor dat juist de goeien verdwijnen en de slechten blijven. En Turken gedragen zich in het algemeen een stuk beter dan Marokkanen, die veruit het grootste deel van alle ellende veroorzaken.
Laten we daarom gewoon duidelijk zeggen waar het op staat, en niet de islamitische, maar de Marokkaanse gemeenschap verantwoordelijk houden als veroorzakers van al het gezeik in Nederland. Zij, de Marokkanen, voeden hun kinderen niet fatsoenlijk op, en zij staan het toe dat hun kinderen met achterlijke onzin worden geïndoctrineerd. Niet de liberale Turken.
Liever 100 bejaarde Turken in het verzorgingstehuis, dan 50 kut-Marokkanen die je buurt terroriseren.quote:Op woensdag 6 april 2005 20:00 schreef thaleia het volgende:
Ach, laat ze, hoe erg is het dat "de goeien verdwijnen"? Nederland is behoorlijk dichtbevolkt, iedereen (Nederlander, Turk, Chinees, Australier of Oezbeek) die weggaat is meegenomen toch? Ook de rijke & hoogopgeleide (ik vermoed dat dat wordt bedoeld met "de goeien"?) Turken worden oud, moeten in het ziekenhuis worden opgenomen, krijgen AOW etc etc. Het enige wat ik lullig zou vinden is als ze tegen de tijd dat ze 65 worden massaal weer terugkomen (ze hebben immers een verblijfsvergunning of zelfs gewoon de NL'se nationaliteit) omdat de voorzieningen voor de oudere, zieke, zwakke & niet werkende medemens hier beter zijn dan daar.
Maar weet je wat ook voor sommige (gezinnen) een probleem is.quote:Op woensdag 6 april 2005 19:50 schreef Lemmeb het volgende:
Zij, de Marokkanen, voeden hun kinderen niet fatsoenlijk op, en zij staan het toe dat hun kinderen met achterlijke onzin worden geïndoctrineerd. Niet de liberale Turken.
Mijn en vele andere ouders lukt het anders wel om hun kinderen fatsoenlijk groot te brengen zonder naar kindermishandeling te grijpen.quote:Op woensdag 6 april 2005 20:14 schreef Space-Chinees het volgende:
[..]
Maar weet je wat ook voor sommige (gezinnen) een probleem is.
De ouders mogen/durven hier hun kinderen niet met de harde hand op te voeden.
Want hier heb je kinderbescherming etc, voor je deur als dat kind aan de bel trekt.
En zo doordacht zijn die kinderen nu tegenwoordig wel.
In ons land China is het normaal dat je je kind een paar harde tikken met de hand of stok geeft als hij niet gehoorzaamt. Het is een vorm van respect aanleren.
Een vader of moeder moet hier in Nederland niet proberen om hier een kind met een stok achterna te gaan, want dan zijn ze hun kind kwijt.
wat jij hier schrijft is enigzins verwarrend. Waarom is het nou geen issue? Omdat de gematigden zich niet welkom voelen? Een reden te meer om de fundamentalisten boos aan te kijken. maar als jij liever de kop in het zand steekt en dingen domweg wil ontkennen.........quote:Op woensdag 6 april 2005 12:15 schreef JanPoedel het volgende:
[..]
Dat is een makkelijke. Het stukje hierboven is enigszins verwarrend. Deze specifieke remigrant noemt toevallig een toename van fundamentalisme. De voornaamste redenen zijn de economische achteruitgang in NL en vooruitgang in Turkije, het verslechterde politieke en sociale klimaat, discriminatie op de werkvloer, op school en op straat. Kortom, het niet welkom voelen in dit land. Dat verklaart waarom gematigden zich niet tegen fundamentalisten. Het is namelijk geen issue. Als iets geen issue is, ga je je er ook tegen keren.
Veel meer bereiken met wat?quote:Op woensdag 6 april 2005 11:19 schreef JanPoedel het volgende:
Over de terugkeer naar Turkije. Vanuit islamitisch perspectief is het beter om in NL te blijven. Je kunt in NL immers veel meer bereiken dan in een land als Turkije. Bovendien kun je het zien als een grote jihad, de innerlijke strijd. De vlucht naar Turkije zou gemakzuchtig zijn.
Same here, als ik (na mijn studie) daar werk zou kunnen vinden, zou ik geen seconde twijfelen. Ik zet mijn leven veel liever daar voort.quote:Op woensdag 6 april 2005 10:07 schreef saban het volgende:
Loedertje mooi en origineel stuk.
Ik als 'Nederlandse Turkse' student wil na mijn studie ook heel graag (terug) naar Turkije, ik ben hier in Nederland geboren vandaar dat ik het woordje 'terug' niet kan gebruiken.
Mijn ouders willen al een tijdje terug, maar omdat ik nog studeer en thuis woon kunnen zij niet terug.
Ookal ben ik hier geboren, ik kan me hier niet 100% thuis voelen, mijn hart ligt altijd bij Turkije. Als ik mijn studie heb afgerond en ik kan gegarandeerd werk vinden in Turkije, zal ik geen enkel moment twijfelen.
quote:Op woensdag 6 april 2005 23:45 schreef Meh7 het volgende:
Ook al ben ik hier geboren, ik mis mijn eigen land gewoon.
Misschien Meh7, maar de kans dat jij daar nooit meer zult aarden en heel ongelukkig zult worden, acht ik groter dan 75%. Klimaat en sfeer zullen fantastisch zijn. De mentaliteit van de mensen is hartstikke fantastisch, maar is dit ook nog zo als je er een tijdje woont? Het type samenleving is anders, en ik vraag me af of je ooit in een land waarin het hebben van een goede baan en promotie veel meer van contacten dan van prestaties afhangt, een land dat veel bureaucratischer is, een land waarin je bij conflicten veel meer moet oppassen wie connecties heeft met wie, een land met een dwingender sociale controle of je daar nog zin in hebt en gelukkig van wordt.quote:Op woensdag 6 april 2005 23:45 schreef Meh7 het volgende:
[..]
Same here, als ik (na mijn studie) daar werk zou kunnen vinden, zou ik geen seconde twijfelen. Ik zet mijn leven veel liever daar voort.
Ook al ben ik hier geboren, ik mis mijn eigen land gewoon. Het klimaat, de sfeer, de mensen alles. Komt nog bij kijken het huidige klimaat in Nederland waarin er scheef wordt gekeken tegen moslims/buitenlanders, iets wat niet zo snel zal veranderen ook.
Ataturk heeft zeker veel betekend voor het land. Hij heeft het land bevrijd van de bezetters. Waar hij enorm de fout in ging en het land in een diep dal storte, was het moment dat hij het latijnse schrift introduceerde (lees opdrong). Tienduizenden ottomaanse archieven liggen nu bewaard, maar weinigen kunnen het goed lezen. Weet je wat dat betekent voor een land met zo'n rijke historie? Je werpt je eigen land terug de middeleeuwen in.quote:Op donderdag 7 april 2005 01:09 schreef stormW het volgende:
Turkije heeft zijn grondgebied en secularisatie te danken aan ATATURK. zijn westerse geschrift ook. Deze zijn de onderzetters voor hedendaags Turkije welke zich toch echt heel zwaar onderscheid van alle andere islamitische landen. Wie kan mij een moderner islamitisch land noemen dan Turkije? Niemand toch. Dat houdt niet in dat ik alles goed vind aan Turkije. Gelul over communisme e.d. is niet relevant. Zo kan ik er zelfs eentje in Nederland noemen, onze eigen Jan Marijnissen. Waar ik niet over te spreken ben is de manier waarop turken Nederland accepteren en zich niet volledig afzijdig houden van Marokkanen maar soms zij aan zij staan. Terwijl turken een rijke historie hebben en niets van doen hebben met de Arabieren. Het Turkse volk komt uit centraal Azie. Zij hebben historisch gezien al vooruitstrevende normen en waarden zoals de Europeanen.
Met alle respect, we zijn nu negentig jaar verder. Een periode waarin het kennisniveau gignatisch is gegroeid. Inmiddels zijn er enkele generaties opgegroeid met het latijnse schrift. Kennis van 90 jaar geleden is hopeloos verouderd.quote:Op donderdag 7 april 2005 08:08 schreef JanPoedel het volgende:
. Weet je wat dat betekent voor een land met zo'n rijke historie? Je werpt je eigen land terug de middeleeuwen in.
u
Om het te illustreren. Nederland is een klein land, maar groot in diensten en technologie. Deze staan allemaal beschreven in documenten, opgesteld in het nederlands. Stel er komt iemand aan de macht en besluit Japans in te voeren, of een andere taal die de mensen niet machtig zijn, zijn dan niet alle professoren, boeren, leraren, dokters, enz in 1 klap analfabeet? Hoe wil jij dan minimaal 1000 jaar geschiedenis inhalen? Nee, wat dat betreft heeft Ataturk niet veel goeds gedaan. Zijn goede daden heeft hij met een relatief simpele stap, teniet gedaan.
Nu groeit gelkkig de belangstelling voor het Ottomaans weer en wordt het op verschillende scholen weer onderwezen. Het is nu een verlies van 100 jaren inlopen, maar dat is nog altijd beter dan meer dan 1000 jaar inlopen.
ANGST is geen respectquote:Op woensdag 6 april 2005 20:14 schreef Space-Chinees het volgende:
[..]
In ons land China is het normaal dat je je kind een paar harde tikken met de hand of stok geeft als hij niet gehoorzaamt. Het is een vorm van respect aanleren.
Dit is onzin, het enige wat hij veranderd heeft is het alfabet, de overgang van ottomaans turks naar modern turks is gewoon gegaan als in andere landen. De reden waarom de Turken jaren lang maar een beperkte interesse hadden in hun Ottomaanse verleden was dat het vooral geassocieerd werd met de laatste periode van het Ottomaanse rijk; een periode van decadentie en verval.quote:Op donderdag 7 april 2005 08:08 schreef JanPoedel het volgende:
[..]
Ataturk heeft zeker veel betekend voor het land. Hij heeft het land bevrijd van de bezetters. Waar hij enorm de fout in ging en het land in een diep dal storte, was het moment dat hij het latijnse schrift introduceerde (lees opdrong). Tienduizenden ottomaanse archieven liggen nu bewaard, maar weinigen kunnen het goed lezen. Weet je wat dat betekent voor een land met zo'n rijke historie? Je werpt je eigen land terug de middeleeuwen in.
Om het te illustreren. Nederland is een klein land, maar groot in diensten en technologie. Deze staan allemaal beschreven in documenten, opgesteld in het nederlands. Stel er komt iemand aan de macht en besluit Japans in te voeren, of een andere taal die de mensen niet machtig zijn, zijn dan niet alle professoren, boeren, leraren, dokters, enz in 1 klap analfabeet? Hoe wil jij dan minimaal 1000 jaar geschiedenis inhalen? Nee, wat dat betreft heeft Ataturk niet veel goeds gedaan. Zijn goede daden heeft hij met een relatief simpele stap, teniet gedaan.
Nu groeit gelukkig de belangstelling voor het Ottomaans weer en wordt het op verschillende scholen weer onderwezen. Het is nu een verlies van 100 jaren inlopen, maar dat is nog altijd beter dan meer dan 1000 jaar inlopen.
Een heel juiste analyse, veel Turken die terug willen realiseren zich helemaal niet dat ze ook dáár vreemdeling zijn. Het Turkije waar ze van dromen is een Turkije dat als vakantieland altijd fijn warm en sociaal is. Maar het Turkije waar de Turken wonen is een gewoon land, met een zeer sterke sociale controle die inderdaad regelmatig een dwingend karakter krijgt. En als je een carriere wilt opbouwen die je een beetje redelijke levensstandaard bieden moet je wonen in Istanbul of Ankara. En ik kan je verzekeren dat in de winter geen van deze steden een klimaat heeft dat je doet denken aan een ontspannen zomergevoel.quote:Op donderdag 7 april 2005 00:08 schreef Tarak het volgende:
[..]
Misschien Meh7, maar de kans dat jij daar nooit meer zult aarden en heel ongelukkig zult worden, acht ik groter dan 75%. Klimaat en sfeer zullen fantastisch zijn. De mentaliteit van de mensen is hartstikke fantastisch, maar is dit ook nog zo als je er een tijdje woont? Het type samenleving is anders, en ik vraag me af of je ooit in een land waarin het hebben van een goede baan en promotie veel meer van contacten dan van prestaties afhangt, een land dat veel bureaucratischer is, een land waarin je bij conflicten veel meer moet oppassen wie connecties heeft met wie, een land met een dwingender sociale controle of je daar nog zin in hebt en gelukkig van wordt.
De grootste groep "nederlanders van turkse afkomst' trekt dat niet meer. Het is niet voor niets dat de echtscheidingscijfers van de importhuwelijken het hoogst zijn, er zit een te groot cultuurverschil tussen Turken in Turkijke en nederlanders van turkse fkomst in Nederland.
Het gros van de Turken in de TO zal niet gaan of gefrustreerd terugkomen. Die ouders hebben hun kinderen een utopisch beeld van Turkije aangepraat, maar die utopie is natuurlijk absolute onzin. Het is meer de vraag of ze dat op tijd in zien.
En daar heeft hij nu toevallig helemaal niks mee te maken gehad.quote:Op woensdag 6 april 2005 17:56 schreef Kaalhei het volgende:
[..]
Ik ken hem eerder van de genocide van etnische minderheden in Turkije in het begin van de 20e eeuw.
Je vergist je in de gigantische hoeveelheid aan wetenschappelijke documenten die bewaard zijn in de loop van het 700 honderdjarige bestaan van het Ottomaanse Rijk. Als jij nu was opgegroeid met een japanse schrift, dan had jij de documenten van 90 jaar geleden en daarvoor niet meer kunnen lezen. Dat betekent dus weg kennis. Ja, natuurlijk zal ook je kennisniveau op andere gebieden gegroeid zijn, maar in de breedte ben je zwak. Je mist bij de kennis wel de kennis die al eerder is opgedaan.quote:Op donderdag 7 april 2005 09:07 schreef Tarak het volgende:
[..]
Met alle respect, we zijn nu negentig jaar verder. Een periode waarin het kennisniveau gignatisch is gegroeid. Inmiddels zijn er enkele generaties opgegroeid met het latijnse schrift. Kennis van 90 jaar geleden is hopeloos verouderd.
Voor historici is het oude schrift relevant, voor andere groepen is het nauwelijks relevant meer.
Bedoel je niet: "volgens mij is dat onzin"? Wat zou er gebeuren als NL alleen maar van alfabet zou veranderen? Als niet alle voorgaande nederlandse documenten worden omgezet naar het nieuwe alfabet, kun je die documenten als verloren beschouwen. Je hoeft geen Einstein te zijn om dat te begrijpen.quote:Op donderdag 7 april 2005 09:37 schreef HiZ het volgende:
[..]
Dit is onzin, het enige wat hij veranderd heeft is het alfabet, de overgang van ottomaans turks naar modern turks is gewoon gegaan als in andere landen.
Ik begrijp dat jij niet bekend bent met het Ottomaans. Het Ottomaans is geen arabisch. Ze gebruiken enkel dezelfde letters. Net zoals engelsen, fransen en nederlanders het latijnse alfabet gebruiken, maar ieder het op een andere manier gebruiken. Als je Ottomaans leest, zul je merken dat je die exact zo leest als je het schrijft, net zoals het huidige turks. Er was dus geen reden om het alfabet te veranderen. De honger van Ataturk om te verwesteren was niet te stillen. Dat was dan ook de enige reden om het latijnse alfabet aan te nemen. Hij wilde gewoon niet geassocieerd worden met arabieren, op welke manier dan ook.quote:Turkije functioneerde na de verandering van het alfabet gewoon door, zijn intellectuelen kregen alleen een middel waardoor alfabet en taal beter op elkaar aansloten (want het arabische alfabet is ongelooflijk ongeschikt voor de turkse taal, die helemaal leeft bij een klinkerharmonie die het arabische alfabet op geen enkele manier accomodeert).
Die "gigantische hoeveelheid aan wetenschappelijke documenten die bewaard zijn in de loop van het 700 honderdjarige bestaan van het Ottomaanse Rijk" hebben slechts historische waarde, maar geen praktisch nut voor de hedendaagse realiteit, en is al zeker geen excuus voor een ontwikkelingsachterstand van Turkije.quote:Op donderdag 7 april 2005 10:16 schreef JanPoedel het volgende:
[..]
Je vergist je in de gigantische hoeveelheid aan wetenschappelijke documenten die bewaard zijn in de loop van het 700 honderdjarige bestaan van het Ottomaanse Rijk. Als jij nu was opgegroeid met een japanse schrift, dan had jij de documenten van 90 jaar geleden en daarvoor niet meer kunnen lezen. Dat betekent dus weg kennis. Ja, natuurlijk zal ook je kennisniveau op andere gebieden gegroeid zijn, maar in de breedte ben je zwak. Je mist bij de kennis wel de kennis die al eerder is opgedaan.
Nee, die analyse is verre van juist. In Turkije zijn ze misschien de eerste 6 maanden vreemdeling. Daarna zijn ze niet anders dan anderen. Daar zullen ze je tijdens je sollicitatie niet beoordelen op je turkse naam. Daar zullen ze je op straat niet herkennen als anders, enkel omdat je zwart haar hebt. In NL zullen zij echter wel altijd een niet-nederlander zijn. Ze hebben immers geen blond haar en blauwe ogen.quote:Op donderdag 7 april 2005 09:41 schreef HiZ het volgende:
[..]
Een heel juiste analyse, veel Turken die terug willen realiseren zich helemaal niet dat ze ook dáár vreemdeling zijn. Het Turkije waar ze van dromen is een Turkije dat als vakantieland altijd fijn warm en sociaal is. Maar het Turkije waar de Turken wonen is een gewoon land, met een zeer sterke sociale controle die inderdaad regelmatig een dwingend karakter krijgt. En als je een carriere wilt opbouwen die je een beetje redelijke levensstandaard bieden moet je wonen in Istanbul of Ankara. En ik kan je verzekeren dat in de winter geen van deze steden een klimaat heeft dat je doet denken aan een ontspannen zomergevoel.
Als jij het zegt.quote:Op donderdag 7 april 2005 10:28 schreef B.R.Oekhoest het volgende:
[..]
Die "gigantische hoeveelheid aan wetenschappelijke documenten die bewaard zijn in de loop van het 700 honderdjarige bestaan van het Ottomaanse Rijk" hebben slechts historische waarde, maar geen praktisch nut voor de hedendaagse realiteit, en is al zeker geen excuus voor een ontwikkelingsachterstand van Turkije.
quote:Op donderdag 7 april 2005 10:32 schreef JanPoedel het volgende:
[quote]
Het is een belediging aan het adres van remigranten om ze dom proberen neer te zetten, door aan te geven dat ze niet weten wat ze te wachten staat.
Ik weet niet hoe andere erover denken maar als jij (r)emigreert zoek je eerst uit hoe en wat.quote:Op donderdag 7 april 2005 10:51 schreef Tarak het volgende:
[..]
Eh.... volgens mij is dat een bijzonder vaak voorkomend probleem bij remigranten en niet exclusief voorkomend bij turkse remigranten.
Wil je nu ook al de goed geintegreerde hoogopgeleide Nederlandse Marokkanen wegjagen?quote:Op woensdag 6 april 2005 19:50 schreef Lemmeb het volgende:
Het over één kam scheren van alle moslims zorgt er alleen maar voor dat juist de goeien verdwijnen en de slechten blijven.
[...]
Laten we daarom gewoon duidelijk zeggen waar het op staat, en niet de islamitische, maar de Marokkaanse gemeenschap verantwoordelijk houden als veroorzakers van al het gezeik in Nederland. Zij, de Marokkanen, voeden hun kinderen niet fatsoenlijk op, en zij staan het toe dat hun kinderen met achterlijke onzin worden geïndoctrineerd.
Er was alle reden om het alfabet te veranderen, het arabische alfabet is matig geschikt voor een taal als het turks. Daarnaast was het niet alleen te doen om een verwestersing, maar ook om een herwaardering van het begrip 'turk'.quote:Op donderdag 7 april 2005 10:23 schreef JanPoedel het volgende:
[..]
. Er was dus geen reden om het alfabet te veranderen. De honger van Ataturk om te verwesteren was niet te stillen. Dat zou een Turkije-kenner als jij toch wel moeten weten.
Dit is pure kul. We zitten niet meer in 1940. Er zijn tal van Nederlanders met een donkere tint van allerhande afkomst die zeer succesvol zijn en nooit problemen hebben cq die welbekende slachtofferrol aannemen.quote:Op donderdag 7 april 2005 10:32 schreef JanPoedel het volgende:
[..]
Nee, die analyse is verre van juist. In Turkije zijn ze misschien de eerste 6 maanden vreemdeling. Daarna zijn ze niet anders dan anderen. Daar zullen ze je tijdens je sollicitatie niet beoordelen op je turkse naam. Daar zullen ze je op straat niet herkennen als anders, enkel omdat je zwart haar hebt. In NL zullen zij echter wel altijd een niet-nederlander zijn. Ze hebben immers geen blond haar en blauwe ogen.
Alsof Turken niet horen dat remigranten Turks praten met een vet Nederlands accentquote:Op donderdag 7 april 2005 10:32 schreef JanPoedel het volgende:
[..]
Nee, die analyse is verre van juist. In Turkije zijn ze misschien de eerste 6 maanden vreemdeling. Daarna zijn ze niet anders dan anderen. Daar zullen ze je tijdens je sollicitatie niet beoordelen op je turkse naam. Daar zullen ze je op straat niet herkennen als anders, enkel omdat je zwart haar hebt. In NL zullen zij echter wel altijd een niet-nederlander zijn. Ze hebben immers geen blond haar en blauwe ogen.
Mijn kennis gaat wel degelijk verder dan Istanbul, en ik weet ook dat als je in Turkije een carriere wil maken, een serieuze carriere, dan moet je nog altijd in Istanbul of Ankara zijn. Bursa kan misschien in de toekomst ook een dergelijk centrum worden, maar dat is het nog altijd niet.quote:Op donderdag 7 april 2005 10:32 schreef JanPoedel het volgende:
[..]
Nee, die analyse is verre van juist. In Turkije zijn ze misschien de eerste 6 maanden vreemdeling. Daarna zijn ze niet anders dan anderen. Daar zullen ze je tijdens je sollicitatie niet beoordelen op je turkse naam. Daar zullen ze je op straat niet herkennen als anders, enkel omdat je zwart haar hebt. In NL zullen zij echter wel altijd een niet-nederlander zijn. Ze hebben immers geen blond haar en blauwe ogen.
Mensen die teruggaan, zijn juist niet de mensen die alles met een roze bril bekijken. Het zijn stuk voor stuk mensen die prima op de hoogte zijn van de verwachten problemen. Daarbij, er zijn wel meer grote steden buiten Istanbul en Ankara. Istanbul kun je niet normaal meer werken en leven. Ankara is 1 groot dorp. Bursa is nog prima te doen en Izmir is bij uitstek de plek om je te vestigen. Het hele gebied in het Zuid-Westen is prima. Zachte winters en altijd zon.
Weinigen zullen zich dan ook wagen aan Istanbul of Ankara. Het lijkt erop dat je kennis niet verder rijkt dan Istanbul en waarschijnlijk ook niet verder dan Taksim. Het is een belediging aan het adres van remigranten om ze dom proberen neer te zetten, door aan te geven dat ze niet weten wat ze te wachten staat.
Dat hoor ik je nu iedere keer zeggen, maar nergens vertel je waarom het arabische alfabet matig geschikt is voor een taal als het turks. Het was immers maar een paar honderden jaren succesvol toegepast. En ja, het was wel degelijk te doen om een verwestering. In zijn ogen hield herwaardering van het begrip turk in dat men verwesterd moesten worden.quote:Op donderdag 7 april 2005 11:19 schreef HiZ het volgende:
[..]
Er was alle reden om het alfabet te veranderen, het arabische alfabet is matig geschikt voor een taal als het turks. Daarnaast was het niet alleen te doen om een verwestersing, maar ook om een herwaardering van het begrip 'turk'.
Het volk kende tot die tijd enkel het ottomaans. Deze was voor iedereen gewoon toegankelijk. Kun je niet beter aangeven waarom het arabische alfabet niet geschikt was voor het turks ipv beweren dat het simpelweg niet zo was? Hoe kan een alfabet dat honderden jaren prima geschikt was, opeens niet meer geschikt zijn? Wat hebben de turken gewonnen met de invoering van het latijnse alfabet?quote:Wat je MKA mag verwijten is dat hij naar te makkelijke middelen heeft gegrepen om de turkse identiteit te bouwen, met alle negatieve gevolgen voor de minderheden in het land, maar bij zijn fouten hoort niet het introduceren van een alfabet dat volledig geschikt was voor de turkse taal en die het geschreven woord toegankelijk maakte voor een veel groter deel van het volk dan voorheen.
Oh ja, dat Turks van Nederlanders is vaak blaartrekkend, ik ben altijd opgelucht als blijkt dat ook mijn Turkse vrienden er de helft niet van verstaan. En je hebt gelijk, als je een slachtoffer bent in Nederland ga je het zeker niet maken in de veel hardere maatschappij in Turkije.quote:Op donderdag 7 april 2005 11:28 schreef Tarak het volgende:
[..]
Alsof Turken niet horen dat ze Turks praten met een vet Nederlands accent
Mensen die in Nederland zich in een slachtofferpositie manouvreren, zullen dat in Turkije ook doen. Dat is meer een persoonseigenschap dan een eigenschap van een samenleving en zeker niet van de Nederlandse samenleving.
Wat een vooroordelen over de nederlandse samenleving.
Ja, stop je kop maar weer in het zand.quote:Op donderdag 7 april 2005 11:21 schreef B.R.Oekhoest het volgende:
[..]
Dit is pure kul. We zitten niet meer in 1940. Er zijn tal van Nederlanders met een donkere tint van allerhande afkomst die zeer succesvol zijn en nooit problemen hebben cq die welbekende slachtofferrol aannemen.
Ik weet niet over welke planeet jij het precies hebt, maar op de planeet waar ik woon was het Ottomaanse Turks voor de gewone Turkse burger nagenoeg een vreemde taal. Het is geen toeval dat het zo snel is verdwenen en vervangen door modern Turks op het moment dat onderwijs voor meer mensen beschikbaar werd.quote:Op donderdag 7 april 2005 11:35 schreef JanPoedel het volgende:
Het volk kende tot die tijd enkel het ottomaans. Deze was voor iedereen gewoon toegankelijk. Kun je niet beter aangeven waarom het arabische alfabet niet geschikt was voor het turks ipv beweren dat het simpelweg niet zo was? Hoe kan een alfabet dat honderden jaren prima geschikt was, opeens niet meer geschikt zijn? Wat hebben de turken gewonnen met de invoering van het latijnse alfabet?
Dat is goed om te horen van iemand die vindt dat er in Nederland geen racisme bestaat en werkgevers allochtonen niet discrimineren.quote:Op donderdag 7 april 2005 11:28 schreef Tarak het volgende:
[..]
Alsof Turken niet horen dat remigranten Turks praten met een vet Nederlands accent
Mensen die in Nederland zich in een slachtofferpositie manouvreren, zullen dat in Turkije ook doen. Dat is meer een persoonseigenschap dan een eigenschap van een samenleving en zeker niet van de Nederlandse samenleving.
Wat een vooroordelen over de nederlandse samenleving.
Maar ook die mensen moeten de vraag regelmatig aanhoren 'ja, maar waar kom je eigenlijk vandaan'. En blanke Nederlanders zouden zich ook wel eens mogen afvragen waarom ze dat eigenlijk blijven doen in een land waar al ruim een halve eeuw mensen wonen en worden geboren die niet zo lelieblank zijn. Vaak is waar de persoon waaraan ze de vraag stellen 'eigenlijk' uit Den Haag of 'eigenlijk' uit Amsterdam. En soms zelfs 'eigenlijk' uit Harlingen.quote:Op donderdag 7 april 2005 11:21 schreef B.R.Oekhoest het volgende:
[..]
Dit is pure kul. We zitten niet meer in 1940. Er zijn tal van Nederlanders met een donkere tint van allerhande afkomst die zeer succesvol zijn en nooit problemen hebben cq die welbekende slachtofferrol aannemen.
Mijn moeder is allochtoon, ze heeft nooit problemen gehad.quote:Op donderdag 7 april 2005 11:39 schreef JanPoedel het volgende:
[..]
Dat is goed om te horen van iemand die vindt dat er in Nederland geen racisme bestaat en werkgevers allochtonen niet discrimineren.
Ach, ik heb ook neefjes die zich absoluut Nederlander voelen maar er tamelijk allochtoon uitzien en daar ondanks het feit dat ze zich verre houden van ongewenst gedrag ook niet zomaar elke bar binnenkomen. En ook een nogal meer dan gemiddelde aandacht van de politie krijgen als ze in hun bovenmodale lease-auto rondrijden.quote:Op donderdag 7 april 2005 11:42 schreef Tarak het volgende:
[..]
Mijn moeder is allochtoon, ze heeft nooit problemen gehad.
It's all in the Eye of the Beholder.
Remigranten zijn niet altijd mensen die een serieuze carriere willen. Het zijn veelal gewone mensen die een gewone baan willen. Je vooroordelen over Turken en dat je enkel carriere kunt maken in Istanbul en Ankara, slaan ook nergens op. Waarom noem je niet ook Izmir en omstreken in je lijstje? De echte plaatsen waar men gerust naartoe kan emigreren en niet zo'n vuilnisbelt als Istanbul?quote:Op donderdag 7 april 2005 11:33 schreef HiZ het volgende:
[..]
Mijn kennis gaat wel degelijk verder dan Istanbul, en ik weet ook dat als je in Turkije een carriere wil maken, een serieuze carriere, dan moet je nog altijd in Istanbul of Ankara zijn. Bursa kan misschien in de toekomst ook een dergelijk centrum worden, maar dat is het nog altijd niet.
Turkse jongeren die zijn meegeemigreerd omdat hun ouders dat deden, kunnen het moeilijk hebben, maar ook die wennen op den duur, terwijl ze in NL hun hele leven als buitenlander zullen worden gezien. Het zijn veelal de ontwikkelde mensen die remigreren. Als ontwikkelde mensen zich gaan vestigen in dorpen, dan krijg je problemen. Ontwikkelde mensen tussen andere ontwikkelde mensen levert geen probleem op. Je maakt van een mug een olifant. Ik ken zelf meerdere families die zijn geemigreerd en die hebben het er prima. Ja, de kinderen hadden het in het begin lastig, maar op den duur verdwijnt dat als sneeuw voor de zon. Het is niet zo dat die kinderen er een trauma aan overhouden, zoals jij het probeert te brengen.quote:En het mag misschien zo zijn dat ze je niet in uiterlijk blijven zien als yabanci, maar vergis je niet, voor de buren zal iedere soort van 'afwijkend' gedrag voldoende reden zijn om zich te herinneren dat je eigenlijk 'hollandali' bent. De Turken die ik in Istanbul ken die zijn opgegroeid in westelijk Europa voelen zich stuk voor stuk verweesd in Turkije. Er is er geen enkele bij die niet diep betreurt naar Turkije te zijn geëmigreerd.
Na het gebied Istanbul/Bursa, komt het Egeische deel van Izmir tot Denizli, als economisch hart. Deze gebieden zijn qua temp. ongeveer 10 graden in de winter en 40 in de zomer, maar net zoals elk ontwikkeld land kent het land airco's en dat werkt bijzonder prettig. Vooral als je na een lange werkdag kunt genieten van een prachtige zwoele avond door de stad.quote:Met betrekking tot het weer, in het economische hart van Turkije is het weer een flink deel van het jaar net zo belabberd zo niet slechter dan in Nederland. De zomer mag iets eerder beginnen, maar ik kan je verzekeren dat 40 graden in een grote stad ook niet echt een pretje is.
Daarom zullen weinig remigranten er zonder voorbereiding heen gaan. De meesten zullen eerst een baan vinden, een huis vinden, voordat ze daadwerkelijk vertrekken. Voor de rest is het leven er echt niet anders dan in NL. Ook in NL krijg je niets cadeau. Je betaalt je belastingen, je premies, enz.quote:Ik persoonlijk zou overigens nog altijd graag terug gaan naar Istanbul, ik heb er met veel plezier gewoond, en denk dat het een stad is met mogelijkheden voor heel veel mensen. Maar ook dat maakt mij niet blind voor het feit dat je in Turkije helemaal niks cadeau krijgt. Als je naar Turkije wil gaan dan moet je dat alleen doen als je zeker weet het leven daar aan te kunnen, niet omdat je je een beetje ongemakkelijk voelt in Nederland.
Je proberen nederlander te voelen is niet even 1, 2, 3 gedaan. Je wordt van alle kanten tegen gewerkt en zelfs de politiek begint zich daarin te mengen. Zodra zelfs de politiek aangeeft dat je als buitenlander niet welkom bent, dan weet je hoe laat het is en dat je inderdaad nooit echt geaccepteerd zult worden.quote:Milagro zit er niet zo heel erg ver naast als ze zegt dat je moet proberen om je Nederlander te voelen als je hier bent geboren en getogen. Natuurlijk zijn er massa's mensen die dat moeilijk maken, dat zie ik ook wel als ik vragen hoor 'ja, maar waar kom je eigenlijk vandaan?' aan iemand die vanaf de dag dat hij geboren is in Nederland heeft gewoond. Alleen heb jij dan de keuze, namelijk om de persoon die die vraag stelt terecht te wijzen, of zijn kortzichtigheid tot jouw probleem te maken. Want een probleem heb je dan echt wel; je hebt een ander laten bepalen of jij je thuis wel thuis mag voelen. Leven met een koffer klaar in de gang is een leven in angst, en dat zou je jezelf niet moeten willen aandoen.
Aangezien er problemen rondom zijn, is het is ook een taak voor de politiek geworden.quote:Op donderdag 7 april 2005 11:53 schreef JanPoedel het volgende:
Je proberen nederlander te voelen is niet even 1, 2, 3 gedaan. Je wordt van alle kanten tegen gewerkt en zelfs de politiek begint zich daarin te mengen.
Wat een gedramatiseer.quote:Zodra zelfs de politiek aangeeft dat je als buitenlander niet welkom bent, dan weet je hoe laat het is en dat je inderdaad nooit echt geaccepteerd zult worden.
en dat is erg waarom?quote:Op donderdag 7 april 2005 11:42 schreef HiZ het volgende:
[..]
Maar ook die mensen moeten de vraag regelmatig aanhoren 'ja, maar waar kom je eigenlijk vandaan'. En blanke Nederlanders zouden zich ook wel eens mogen afvragen waarom ze dat eigenlijk blijven doen in een land waar al ruim een halve eeuw mensen wonen en worden geboren die niet zo lelieblank zijn. Vaak is waar de persoon waaraan ze de vraag stellen 'eigenlijk' uit Den Haag of 'eigenlijk' uit Amsterdam. En soms zelfs 'eigenlijk' uit Harlingen.
Omdat in de vraag de stelling zit 'jij hoort hier eigenlijk niet' 'jij bent hier eigenlijk op bezoek in mijn land'.quote:Op donderdag 7 april 2005 11:58 schreef milagro het volgende:
[..]
en dat is erg waarom?
aan mij is zo vaak gevraagd of ik ms Frans bloed heb, vanwege mijn postuur, haarkleur, gelaatstrekken, die blijkbaar Frans aandoen, whatever that may be... nou boeien, 't is wat.
Sorry, maar je kent het land Turkije echt niet. Alleen al uit deze post blijkt het typische beeld. Istanbul is een vuilnisbelt en de rest van het land is een vakantie-oord.quote:Op donderdag 7 april 2005 11:53 schreef JanPoedel het volgende:
[..]
Remigranten zijn niet altijd mensen die een serieuze carriere willen. Het zijn veelal gewone mensen die een gewone baan willen. Je vooroordelen over Turken en dat je enkel carriere kunt maken in Istanbul en Ankara, slaan ook nergens op. Waarom noem je niet ook Izmir en omstreken in je lijstje? De echte plaatsen waar men gerust naartoe kan emigreren en niet zo'n vuilnisbelt als Istanbul?
[..]
Turkse jongeren die zijn meegeemigreerd omdat hun ouders dat deden, kunnen het moeilijk hebben, maar ook die wennen op den duur, terwijl ze in NL hun hele leven als buitenlander zullen worden gezien. Het zijn veelal de ontwikkelde mensen die remigreren. Als ontwikkelde mensen zich gaan vestigen in dorpen, dan krijg je problemen. Ontwikkelde mensen tussen andere ontwikkelde mensen levert geen probleem op. Je maakt van een mug een olifant. Ik ken zelf meerdere families die zijn geemigreerd en die hebben het er prima. Ja, de kinderen hadden het in het begin lastig, maar op den duur verdwijnt dat als sneeuw voor de zon. Het is niet zo dat die kinderen er een trauma aan overhouden, zoals jij het probeert te brengen.
[..]
Na het gebied Istanbul/Bursa, komt het Egeische deel van Izmir tot Denizli, als economisch hart. Deze gebieden zijn qua temp. ongeveer 10 graden in de winter en 40 in de zomer, maar net zoals elk ontwikkeld land kent het land airco's en dat werkt bijzonder prettig. Vooral als je na een lange werkdag kunt genieten van een prachtige zwoele avond door de stad.
[..]
Daarom zullen weinig remigranten er zonder voorbereiding heen gaan. De meesten zullen eerst een baan vinden, een huis vinden, voordat ze daadwerkelijk vertrekken. Voor de rest is het leven er echt niet anders dan in NL. Ook in NL krijg je niets cadeau. Je betaalt je belastingen, je premies, enz.
[..]
Je proberen nederlander te voelen is niet even 1, 2, 3 gedaan. Je wordt van alle kanten tegen gewerkt en zelfs de politiek begint zich daarin te mengen. Zodra zelfs de politiek aangeeft dat je als buitenlander niet welkom bent, dan weet je hoe laat het is en dat je inderdaad nooit echt geaccepteerd zult worden.
Wat een negatieve interpretie en kijk op een onschuldige vraagquote:Op donderdag 7 april 2005 12:06 schreef HiZ het volgende:
[..]
Omdat in de vraag de stelling zit 'jij hoort hier eigenlijk niet' 'jij bent hier eigenlijk op bezoek in mijn land'.
In Turkije hoor je de vraag ook de hele tijd, maar daar heeft hij een heel andere lading dan hij hier in Nederland heeft. Daar is het alleen en uitsluitend een vraag over je wortels, en geen suggestie dat je door die wortels eigenlijk niet hoort waar je nu woont.
Het heeft even geduurd, maar nu zit jij zelfs in de slachtofferrol. Doe eens niet zo ongeloofwaardig. Waarom zou dat in Nederland anders zijn? Is men in Turkije roomser dan de overleden Paus? Vraag dat eens aan een gemiddelde Koerd zou ik zeggen.quote:Op donderdag 7 april 2005 12:06 schreef HiZ het volgende:
[..]
Omdat in de vraag de stelling zit 'jij hoort hier eigenlijk niet' 'jij bent hier eigenlijk op bezoek in mijn land'.
In Turkije hoor je de vraag ook de hele tijd, maar daar heeft hij een heel andere lading dan hij hier in Nederland heeft. Daar is het alleen en uitsluitend een vraag over je wortels, en geen suggestie dat je door die wortels eigenlijk niet hoort waar je nu woont.
Voor iemand die nooit buiten Istanbul is geweest en vooral in Taksim vertoeft, heb je wel lef om te beweren dat ik het land niet ken en jij wel. Is het diezelfde arrogante houding als die gewoon is bij rijkeluiskinderen in Taksim?quote:Op donderdag 7 april 2005 12:08 schreef HiZ het volgende:
[..]
Sorry, maar je kent het land Turkije echt niet. Alleen al uit deze post blijkt het typische beeld. Istanbul is een vuilnisbelt en de rest van het land is een vakantie-oord.
Wat gij niet wilt dat u geschiedt, doe dat ook een ander niet.quote:Op donderdag 7 april 2005 12:21 schreef JanPoedel het volgende:
[..]
Voor iemand die nooit buiten Istanbul is geweest en vooral in Taksim vertoeft, heb je wel lef om te beweren dat ik het land niet ken en jij wel. Is het diezelfde arrogante houding als die gewoon is bij rijkeluiskinderen in Taksim?
Ik snap dat je dat erachter kan zoeken, maar meestal als ik die vraag stel is het gewoon een soort van interesse tonen, of een gesprek beginnen. Dat komt wel vanuit de vooronderstelling dat diegene een nauwe band heeft met de cultuur van zijn of haar ouders, waarvan ook dit topic weer akte. Daar zou dan ook wat aan moeten gebeuren om de vraag niet meer interessant te maken.quote:Op donderdag 7 april 2005 12:06 schreef HiZ het volgende:
Omdat in de vraag de stelling zit 'jij hoort hier eigenlijk niet' 'jij bent hier eigenlijk op bezoek in mijn land'.
Iets zegt mij dat de remigratie redenen niet de imams in NL zijn. Bovendien zou het niet slim zijn om om die reden te remigreren. Turkije kent immers een veelvoud aan imams.quote:Op donderdag 7 april 2005 13:47 schreef stormW het volgende:
Als de imams nou eens als eerste beginnen met opflikkeren met hun nutteloze middeleeuwse preken dan komt dat de turken hier ten goede.
Eigenlijk werd ik me pas bewust van de ondertoon in die vraag toen ik hem zelf een keer stelde aan een taxichauffeur in Washington DC. Een Amerikaanse vriend van me, die zelf serieus aan de rechterkant van het politieke midden zit was oprecht geshockeerd toen hij hoorde wat ik vroeg. Daarna ben ik pas gaan nadenken over wat je eigenlijk zegt met die vraag. Sindsdien stel ik hem niet meer.quote:Op donderdag 7 april 2005 12:16 schreef milagro het volgende:
[..]
Wat een negatieve interpretie en kijk op een onschuldige vraag
Ik vat dat dus totaal niet zo op
Ik zie het als nieuwsgierigheid, belangstelling, gewoon conversatie maken
Ik sprak eens Amerikanen hier in NL en zij vroegen of ik Engels was, vanwege mijn Britse accent.
Italiaanse heren denken weer dat ik Italiaans bloed heb, ondanks mijn lichte ogen... vanwege wederom dat postuur.
Pure nieuwsgierigheid, geen verwijt, geen oordeel, gewoon iets wat men zich zoal kan afvragen als men iemand ziet en/of hoort en wat ook dus gespreksstof biedt, zoals de opmerkingen "wat een weer, hè? " "kom je hier vaak?" dat ook zijn
Als jij het als een soort van verkapt verwijt ziet, is dat toch echt voor je eigen rekening.
Het leven wordt een stuk aangenamer als je van de goede bedoelingen van de ander uitgaat, waar er in dit geval 11 vd 10 keer gewoon sprake van is, belangstelling, conversatiemaken, nieuwsgierigheid.
Schattebout, toen ik klein was heb ik heel veel tijd doorgebracht in andere delen van Turkije, met name op het platteland en in de hoek rondom Adana. Ik kan nu waarschijnlijk nog met de ogen dicht de weg vinden in het stadje Karaman. Dat ik nu alleen nog maar in Taksim kom heeft te maken met keuze, niet met totale onbekendheid met de rest van het land.quote:Op donderdag 7 april 2005 12:21 schreef JanPoedel het volgende:
[..]
Voor iemand die nooit buiten Istanbul is geweest en vooral in Taksim vertoeft, heb je wel lef om te beweren dat ik het land niet ken en jij wel. Is het diezelfde arrogante houding als die gewoon is bij rijkeluiskinderen in Taksim?
Als je het artikel in de OP leest, is juist één van de belangrijkste redenen van migratie de orthodoxe Islam die veel Turken van de 2e en de 3e generatie zijn gaan aanhangen en de beklemmende sociale controle binnen de Turkse gemeenschap.quote:Op donderdag 7 april 2005 13:55 schreef JanPoedel het volgende:
[..]
Iets zegt mij dat de remigratie redenen niet de imams in NL zijn. Bovendien zou het niet slim zijn om om die reden te remigreren. Turkije kent immers een veelvoud aan imams.
quote:Nu is Orhan Yilmaz een veertiger met een grijzende stoppelbaard en last van rugpijn. Hij moet constateren dat hij zijn idealen zelfs in zijn eigen gezin niet kon verwezenlijken. Hij drinkt koffie en zegt: ,,De invloed van de islam in Nederland is enorm. Het houdt de jongere generatie Marokkanen en Turken in een wurggreep. Er is niets tegen te doen. Nu heb ik de strijd maar opgegeven. Ik heb besloten om terug te gaan naar Turkije. Een maand geleden ben ik in Ankara geweest om me te oriënteren op het leven daar. Het beviel me prima. In een grote stad in Turkije word je tenminste niet omringd door het islamitisch fundamentalisme.''
De gemiddelde Turkse imam pleit in zijn preken niet voor middeleeuwse toestanden. Sterker nog de meeste Turkse imams worden door het type mensen dat jij zo verkettert gezien als gevaarlijke nieuwlichters die de Islam proberen te moderniseren.quote:Op donderdag 7 april 2005 13:47 schreef stormW het volgende:
Als de imams nou eens als eerste beginnen met opflikkeren met hun nutteloze middeleeuwse preken dan komt dat de turken hier ten goede.
Maar overigens turken die besluiten om terug te gaan bekronen zichzelf eigenlijk alleen maar. Ze blijven de rechten houden om terug te keren naar Nederland en een hoop victorie in Turkije. Ole ole Hasan is back (met een hoop euri’s) De ouderen behouden bovendien hun uitkering.
Tja ....er gebeurd in principe weinig principieels.
Ach, dat zal voor jou gelden dan en ws ook voor sommige anderen, maar voor evenzovelen horen geen 'verwijtende' ondertoon in die vraagquote:Op donderdag 7 april 2005 18:36 schreef HiZ het volgende:
[..]
Eigenlijk werd ik me pas bewust van de ondertoon in die vraag toen ik hem zelf een keer stelde aan een taxichauffeur in Washington DC. Een Amerikaanse vriend van me, die zelf serieus aan de rechterkant van het politieke midden zit was oprecht geshockeerd toen hij hoorde wat ik vroeg. Daarna ben ik pas gaan nadenken over wat je eigenlijk zegt met die vraag. Sindsdien stel ik hem niet meer.
En het bewijs dat hij gevoelig ligt kreeg ik vorige week in het vliegtuig naar Istanbul (je weet wel), ik vroeg aan de persoon naast mij of hij Nederlands sprak, een neutrale vraag op zich en heel logisch als je 3 uur lang naast iemand moet zitten en je wilt uitvissen of je kunt communiceren met elkaar. Hij begreep het even verkeerd en dacht dat ik vroeg waar hij vandaan kwam. Pas later in het gesprek kreeg ik feed-back over hoe dat voor hem aan had gevoeld.
Aanvulling Als je een gesprekje hebt van dit type dus vind ik de vraag echt fout:
Hoi, bla bla bla bla (chatting up)... waar kom je vandaan eigenlijk ? Amsterdam. Ja, maar waar kom je eigenlijk vandaan ? Kennelijk mag iemand die zwart haar heeft niet zomaar ongeclausuleerd zeggen dat ie uit Amsterdam komt. En dat vind ik dus wel degelijk een negatieve boodschap in een vraag verpakken.
Correctie, het is een van de redenen van dit specifieke gezin. Niet van alle anderen. De hoofdreden blijft simpel. Het verslechterde klimaar in NL.quote:Op donderdag 7 april 2005 18:43 schreef Tarak het volgende:
[..]
Als je het artikel in de OP leest, is juist één van de belangrijkste redenen van migratie de orthodoxe Islam die veel Turken van de 2e en de 3e generatie zijn gaan aanhangen en de beklemmende sociale controle binnen de Turkse gemeenschap.
Sommige ouders willen niet dat hun kinderen van hun omgeving zo'n orthodox religieus beeld van de Islam meekrijgen.
Uit de TO
[..]
Nederlanders vragen hier altijd heel voorzichtig "je komt niet hiervandaan he?" of soms zelfs "komen je ouders uit een warm land?"quote:Op donderdag 7 april 2005 18:36 schreef HiZ het volgende:
[..]
Eigenlijk werd ik me pas bewust van de ondertoon in die vraag toen ik hem zelf een keer stelde aan een taxichauffeur in Washington DC. Een Amerikaanse vriend van me, die zelf serieus aan de rechterkant van het politieke midden zit was oprecht geshockeerd toen hij hoorde wat ik vroeg. Daarna ben ik pas gaan nadenken over wat je eigenlijk zegt met die vraag. Sindsdien stel ik hem niet meer.
En het bewijs dat hij gevoelig ligt kreeg ik vorige week in het vliegtuig naar Istanbul (je weet wel), ik vroeg aan de persoon naast mij of hij Nederlands sprak, een neutrale vraag op zich en heel logisch als je 3 uur lang naast iemand moet zitten en je wilt uitvissen of je kunt communiceren met elkaar. Hij begreep het even verkeerd en dacht dat ik vroeg waar hij vandaan kwam. Pas later in het gesprek kreeg ik feed-back over hoe dat voor hem aan had gevoeld.
Aanvulling Als je een gesprekje hebt van dit type dus vind ik de vraag echt fout:
Hoi, bla bla bla bla (chatting up)... waar kom je vandaan eigenlijk ? Amsterdam. Ja, maar waar kom je eigenlijk vandaan ? Kennelijk mag iemand die zwart haar heeft niet zomaar ongeclausuleerd zeggen dat ie uit Amsterdam komt. En dat vind ik dus wel degelijk een negatieve boodschap in een vraag verpakken.
Het is de reden van beide in het artikel genoemde gezinnen/personen.quote:Op donderdag 7 april 2005 20:00 schreef JanPoedel het volgende:
[..]
Correctie, het is een van de redenen van dit specifieke gezin. Niet van alle anderen. De hoofdreden blijft simpel. Het verslechterde klimaar in NL.
Da's inderdaad een risico dat je dan loopt.quote:Op donderdag 7 april 2005 11:11 schreef Sidekick het volgende:
[..]
Wil je nu ook al de goed geintegreerde hoogopgeleide Nederlandse Marokkanen wegjagen?
Maar elke (import) Amerikaan voelt zich 100% Amerikaan. Dan kun je zo'n vraag inderdaad beledigend opvatten. Hier wordt er al vanuit gegaan dat dat niet zo is, dat is wellicht ook een belediging, maar zoals je wel kan zien in o.a. dit topic, volkomen terecht.quote:Op donderdag 7 april 2005 18:36 schreef HiZ het volgende:
Eigenlijk werd ik me pas bewust van de ondertoon in die vraag toen ik hem zelf een keer stelde aan een taxichauffeur in Washington DC. Een Amerikaanse vriend van me, die zelf serieus aan de rechterkant van het politieke midden zit was oprecht geshockeerd toen hij hoorde wat ik vroeg. Daarna ben ik pas gaan nadenken over wat je eigenlijk zegt met die vraag. Sindsdien stel ik hem niet meer.
Toon dat eens aan dan? Ik ken zat ex pats in de VS namelijk die er niet over peinzen om de Amerikaanse nationaliteit aan te nemen en evenzoveel Amerikanen die liever geen VS paspoort zouden hebben en die proberen via land van herkomst zoals Ierland en Italie een EU paspoort te bemachtigen.quote:Op vrijdag 8 april 2005 09:52 schreef speknek het volgende:
Maar elke (import) Amerikaan voelt zich 100% Amerikaan. Dan kun je zo'n vraag inderdaad beledigend opvatten. Hier wordt er al vanuit gegaan dat dat niet zo is, dat is wellicht ook een belediging, maar zoals je wel kan zien in o.a. dit topic, volkomen terecht.
Uit welk land kom jij?quote:Op donderdag 7 april 2005 20:11 schreef MouseOver het volgende:
[..]
Nederlanders vragen hier altijd heel voorzichtig "je komt niet hiervandaan he?" of soms zelfs "komen je ouders uit een warm land?".
Allochtonen edit: nu ik er nog eens over nadenk zijn het idd wel vaak zuidamerikanen en aziaten zeggen gewoon veel directer "he, wat is je afkomst?". Volgens hun referentiekader is het normaal dat je niet hier geboren bent dus is het geen vreemde vraag.
Ik vind het trouwens in die zin ook wel vreemd dat die amerikaan er zo van schrok. Je zou zeggen dat het daar hetzelfde is omdat vrijwel niemand autochtoon amerikaan is. Maar misschien komt het omdat ze nogal chauvinistisch zijn?
Dat creert natuurlijk een rare situatie. Dus aan blanken mag je zonder omwegen vragen waar ze vandaan komen, en bij donkere mensen moet je eerst met fluwelen handschoentjes aan heel omzichtig te werk gaan? Een beetje kolder natuurlijk.quote:Op donderdag 7 april 2005 18:36 schreef HiZ het volgende:
[..]
Eigenlijk werd ik me pas bewust van de ondertoon in die vraag toen ik hem zelf een keer stelde aan een taxichauffeur in Washington DC. Een Amerikaanse vriend van me, die zelf serieus aan de rechterkant van het politieke midden zit was oprecht geshockeerd toen hij hoorde wat ik vroeg. Daarna ben ik pas gaan nadenken over wat je eigenlijk zegt met die vraag. Sindsdien stel ik hem niet meer.
En het bewijs dat hij gevoelig ligt kreeg ik vorige week in het vliegtuig naar Istanbul (je weet wel), ik vroeg aan de persoon naast mij of hij Nederlands sprak, een neutrale vraag op zich en heel logisch als je 3 uur lang naast iemand moet zitten en je wilt uitvissen of je kunt communiceren met elkaar. Hij begreep het even verkeerd en dacht dat ik vroeg waar hij vandaan kwam. Pas later in het gesprek kreeg ik feed-back over hoe dat voor hem aan had gevoeld.
Aanvulling Als je een gesprekje hebt van dit type dus vind ik de vraag echt fout:
Hoi, bla bla bla bla (chatting up)... waar kom je vandaan eigenlijk ? Amsterdam. Ja, maar waar kom je eigenlijk vandaan ? Kennelijk mag iemand die zwart haar heeft niet zomaar ongeclausuleerd zeggen dat ie uit Amsterdam komt. En dat vind ik dus wel degelijk een negatieve boodschap in een vraag verpakken.
Hoezo dat?quote:Op woensdag 6 april 2005 10:07 schreef saban het volgende:
de Islam heeft teveel invloed op Nederland
Ik vraag het ook vaak gewoon direct. Maar ik denk dat het voor mij ook makkelijker ligt omdat ik zwart haar en een kleurtje heb.quote:Op donderdag 7 april 2005 20:11 schreef MouseOver het volgende:
[..]
Allochtonen edit: nu ik er nog eens over nadenk zijn het idd wel vaak zuidamerikanen en aziaten zeggen gewoon veel directer "he, wat is je afkomst?". Volgens hun referentiekader is het normaal dat je niet hier geboren bent dus is het geen vreemde vraag.
Ik vind zelf die vraag een beetje .. ja weet niet... onbeleefd. Zelf zou ik het denk ik ook nooit stellen, maar daarom eerder naar afkomst vragen.quote:Op donderdag 7 april 2005 18:36 schreef HiZ het volgende:
[..]
Aanvulling Als je een gesprekje hebt van dit type dus vind ik de vraag echt fout:
Hoi, bla bla bla bla (chatting up)... waar kom je vandaan eigenlijk ? Amsterdam. Ja, maar waar kom je eigenlijk vandaan ? Kennelijk mag iemand die zwart haar heeft niet zomaar ongeclausuleerd zeggen dat ie uit Amsterdam komt. En dat vind ik dus wel degelijk een negatieve boodschap in een vraag verpakken.
hintquote:Op vrijdag 8 april 2005 11:32 schreef HugoBoss1982 het volgende:
[..]
Uit welk land kom jij?
*hint geeft*
Ik vind dat helemaal niet opmrekelijk.quote:Op woensdag 6 april 2005 09:34 schreef Loedertje het volgende:
[..]
Opmerkelijk dat juist de hoog opgeleiden nu terug willen.
Is dit een uitzondering?
Er zijn volgens mij best veel Turkse mensen die zich distantieren (openlijk) van alle rotzooi die we in de media lezen .
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |