Tja een met vijgen gevulde varkensbaarmoeder (een klassiek gerecht uit de romeinse keuken) verkoopt niet zo lekker. Zaken als Kalfshart of long, die in Beieren nog veel gegeten worden gruwelen we al van, de meeste mensen vinden tong al gillend eng.quote:Op zaterdag 30 juni 2007 17:43 schreef zwemmerseczeem het volgende:
Opvallend dat er in de meeste nationale gerechten kipfilet of gehakt zit.. toevallig ook de makkelijkst verkrijgbare/klaar te maken vleessoorten in de Nederlandse keuken..
Dat sausje inderdaad is gewoon niet na te maken!!quote:Op dinsdag 26 juli 2005 13:08 schreef Faithy het volgende:
Nu wil ik niet heel vervelend doen..
maar die kip-burrito's zijn stiekem ook wel heel erg lekker...
(dat sausje met sour cream)
500 gr kipfiletquote:Op vrijdag 10 augustus 2007 16:40 schreef Triangeljosti het volgende:
Wie heeft er Knorr Wereldgerecht Indiase Chappati in huis en wil voor mij even op de doos kijken? Wat moet ik daar zelf aan toevoegen?
Ik heb thuis zo'n pak en ga zo vanuit mijn werk boodschappen doen. Nu hebben ze bij die winkel die Knorr Wereldgerecht Indiase Chappati niet. Dus ik wil weten wat ik daar moet halen zonder dat ik eerst langs huis moet
Iemand?![]()
Kusje op je voorhoofd!quote:Op vrijdag 10 augustus 2007 17:09 schreef Nembrionic het volgende:
[..]
500 gr kipfilet
450 gr sperziebonen
1 ijsbergsla(ca 400gr)
200 ml halfvolle creme fraiche
Even kijken hoor. Denk het niet.quote:Op vrijdag 10 augustus 2007 17:12 schreef Kos het volgende:
[..]
Kusje op je voorhoofd!![]()
Toevallig ook die voor de Stroganof van Knorr?![]()
quote:Op vrijdag 10 augustus 2007 17:09 schreef Nembrionic het volgende:
halfvolle creme fraiche
Ja, getver... Ik dacht laatst, ik kan het weleens proberen, miinder calorieen eten is soms een goed idee. Maar toen ik zal dat er gelatine en zetmeel doorheen zat, was mijn slanke bui snel over en heb ik maar gewone gekocht.quote:
Ja wat? Dat staat toch op dat pak manquote:
ja TYFES! ja, dat bestaat!!!! wat vreselijk.quote:Op vrijdag 10 augustus 2007 21:53 schreef ColdFeet het volgende:
half volle creme fraiche
Wij eten de burrito's altijd met rundergehakt. En dan nog kidneybonen toevoegen, mais, paprika etc..quote:Op zaterdag 21 juli 2007 16:15 schreef BloodyLotte het volgende:
Ik heb gisteren de burrito's gemaakt met rundergehakt ipv kip. Echt lekker gegeten.
quote:Op dinsdag 2 oktober 2007 09:52 schreef motorbloempje het volgende:
Je kent ze wel, van die niet CUL-verantwoorde AH/Knorr pakken met die bijna kant en klare shizzle erin voor kip madras, boboti, kip siam EN burrito's.
En ik lig al maanden wakker van die burrito's! Want: je kunt zelf prima burrito's maken zonder zo'n pakje.
MAAR..
wie kan mij vertellen hoe ik dan het gehakt/de kip moet 'marineren' en nog belangrijker:
dat zakje wat je door de Sour Cream heen moet gooien.. daar doe ik het eigenlijk allemaal voor, dat Sour-Cream-sausje...
maar aangezien ik dat niet zelf kan maken.. ben ik altijd maar weer verplicht om zo'n CUL onverantwoord pak burrito's te kopen
en daarnaast zou ik het sausje ook wel eens bij andere dingen willen gebruiken, maar om daar dan nou zo'n heel pak voor te kopen
wie kan mij helpen!!!?
Ben ik ook naar op zoek ja.quote:Op maandag 19 februari 2007 16:29 schreef Laakie het volgende:
Ik heb het recept van de Beef Shanghai nog niet gezien, iemand?
quote:Verwarm de oven voor op 220 graden. Maak het Knorr wereldgerechten pak open en haal daar het zakje Burritos-saus uit. Vermeng de inhoud van dit zakje met de zure room en 2 eetlepels water. Roer het goed door. Snijd de kipfilet in reepjes. Pel de ui en snijd de ui in ringen. Maak de paprika's schoon en snijd de paprika in ringen. Snijd de tomaat in blokjes en was de sla. Verwarm de olie in een hapjespan en bak de kipfilet in ca. 5 minuten goudbruin. Voeg de paprika en de uiringen toe en roerbak alles nog 4 minuten. Voeg 100 ml. Water en de inhoud van het zakje Burritos kruidenmix toe en breng het geheel aan de kook. Laat het 2 -3 minuten zachtjes doorkoken. Haal de tortilla's uit de verpakking en wikkel ze in aluminiumfolie. Verwarm de tortilla's 3 minuten in de oven. Smeer de warme tortilla's dus in met de burritosaus en vul ze in het midden met het kip-groentemengsel en vouw ze dicht. Lat de gevouwen tortilla's in een ingevette ovenschaal en bestrooi ze met geraspte kaas. Gratineer de tortilla's gedurende 8 minuten in de over. Serveer de burritos en de burritos-saus apart.
quote:Op woensdag 3 oktober 2007 17:27 schreef motorbloempje het volgende:
http://www.rtl.nl/(/huist(...)cepten/wk18_vrij.xml![]()
als je erop googlet krijg je dus oa. deze link, met onderstaand recept van RTL4
[..]![]()
![]()
oeh...tong gebakken in boter met witte rijst en gestoomde groenten...yammie !!!quote:Op zondag 8 juli 2007 21:16 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Tja een met vijgen gevulde varkensbaarmoeder (een klassiek gerecht uit de romeinse keuken) verkoopt niet zo lekker. Zaken als Kalfshart of long, die in Beieren nog veel gegeten worden gruwelen we al van, de meeste mensen vinden tong al gillend eng.
Dat vind ik ook het voordeel van ovengerechten: je kunt ze echt van te voren maken, als je even zin of tijd hebt, en dan gewoon op het moment zelf alleen ff de oven opzetten en aperitieven terwijl het gerecht opstaat. Bijna zo comfortabel als uit eten gaan. Alleen een stuk goedkoper en misschien zelfs gezelliger...quote:Op dinsdag 19 oktober 2004 09:24 schreef Mayadevi het volgende:
Thnx!
"Ras el Hanout"... Wat is dat, waar smaakt het naar en waar kan ik dàt nou vinden?
Inderdaad, die lasagnette is zelfgemaakt eigenlijk net zo makkelijk. Lekker, met verse basilicum en oregano. Roomkaas is ook héérlijk door de saus. Om de vetrollen binnen de perken te houdenneem ik altijd Linesse. Makkelijk ook als er iemand kont eten: je kan het van te voren maken, dan kan je zorgen dat alles netjes en opgeruimd is en hoef je het alleen maar in de over te doen.
ff off-topic: gheghe, die usericon van Bo
![]()
Zout toevoegen aan een Knorr pak lijkt me een beetje als water naar de zee dragen...quote:Op zaterdag 21 juli 2007 16:02 schreef AtheistArmy het volgende:
Maar je moet er gewoon wel een paar flinke scheppen sambal en wat zout en andere kruiden aan toevoegen want de gerechten zijn een beetje aan de flauwe kant.
Lijkt me ook niet handig inderdaadquote:Op donderdag 4 oktober 2007 16:46 schreef Jarno het volgende:
[..]
Zout toevoegen aan een Knorr pak lijkt me een beetje als water naar de zee dragen...
Dan moet je wel 2 pakjes per dag zware shag ketting roken.quote:Op donderdag 4 oktober 2007 16:52 schreef Jarno het volgende:
Volgens mij zijn die zgn. 'kruidenmixen' die erbij zitten ook gewoon 90% zout. Dat het niet pittig genoeg voor je is, a la, maar als je zout mist dan is er al redelijk wat mis met je smaakpapillen..
Ja hoor. Probeer eens iets met komijn, korianderzaad en papikapoeder, snufje chilivlokken...quote:Op woensdag 3 oktober 2007 17:24 schreef motorbloempje het volgende:
is er nou in al die jaren niemand die het geheim van de Burrito-Sour-Cream-saus heeft ontdekt?
overigens maandag de burrito's gemaakt met gehakt, broccoli en paprikawas weer jummie
![]()
Weet jij nog een lekker receptje?quote:Op vrijdag 20 juni 2008 15:15 schreef CyclingGirl het volgende:
Klinkt super allemaal tevens verkapte TVP
Goed, maar kent iemand het recept voor de mensen die het wel zelf willen maken?quote:Op vrijdag 20 juni 2008 15:56 schreef Underdoggy het volgende:
[..]
Dürum kan je het beste bij de Turk op de hoek halen. Beter krijg je het thuis niet
De smaak misschien niet nee, maar ik hecht persoonlijk ook nog enige waarde aan hygiëne en kwaliteit naast smaak. Er zullen best goede Turkse restaurants zijn in Nederland, maar over het algemeen is het 1 grote gore onhygiënische boel daar. Herinner ook berichten van sperma etc in gerechten door handen niet wassen.quote:Op vrijdag 20 juni 2008 15:56 schreef Underdoggy het volgende:
[..]
Dürum kan je het beste bij de Turk op de hoek halen. Beter krijg je het thuis niet
Ik heb zo het vermoeden dat je dat niet gaat lukken met verse ingrediënten maar je zou het eens kunnen proberen met bv. uienpoeder en knoflookpoeder? Ik begreep dat het daar ongeveer naar smaakte.quote:Op woensdag 15 oktober 2008 17:41 schreef motorbloempje het volgende:
net zo makkelijk...
ik ben nog steeds naarstig opzoek naar een kruidenmengelmoes die het zakje van de burritomix (dat je door de sour cream moet roeren) na te maken![]()
die vind ik écht té lekker![]()
Als ik weer s in NL ben zal ik een pak kopen en een zaterdagmiddag besteden aan het exact namaken van de kruidenmixquote:Op woensdag 15 oktober 2008 19:16 schreef motorbloempje het volgende:
ja, maar heb nog nooit bereikt wat ik wilde bereikenhet smaakt allemaal nèt niet
![]()
het is wel vrij vlak, niet smerig ofzo, maar het sausje erbij bijvoorbeeld heeft niet echt wat weg van een lekker gekruid turks dipjequote:Op donderdag 23 oktober 2008 23:58 schreef Mini_rulez het volgende:
Ik ben ook wel benieuwd naar die Dürüm, in de reclame ziet het er wel lekker uit maar ik vertrouw het niet helemaal want bijv. de roti is ook heel slecht gekruid. Lijkt het wel enigszins op echte (Turkse) dürüm?
Ovaal? Ik dacht het dat een opgerolde pannenkoek was.. maar dat zal dan wel alleen met döner zijn denkquote:Op vrijdag 24 oktober 2008 10:59 schreef Curiosity het volgende:
Durum ( gekregen van turkse collega)
1 kg bloem
1 pakje boter van 250 gram
+/- 50 gram gist ( oplossen met melk)
3 eieren
400 ml yoghurt
zakje vanille suiker
Alles mengen en even laten rijzen en dan een soort van ovale platte broodjes van maken.
Afbakken in de oven.
De tijd en temp. heb ik helaas niet meegekregen, maar ik denk zo'n 15 min op 200 graden.
Ik heb het zelf nog niet geprobeerd, maar ik had al eens een recept voor turkse pizza gehad en dat was ook perfect.
Mijn collega had ze zo gemaakt, als jij een platte pannekoek wil is ook goed.quote:Op vrijdag 24 oktober 2008 11:07 schreef FutureFairytale het volgende:
[..]
Ovaal? Ik dacht het dat een opgerolde pannenkoek was.. maar dat zal dan wel alleen met döner zijn denk
Beetje offtopic, maar zou je dat recept misschien ook een keer willen posten?quote:Op vrijdag 24 oktober 2008 10:59 schreef Curiosity het volgende:
Ik heb het zelf nog niet geprobeerd, maar ik had al eens een recept voor turkse pizza gehad en dat was ook perfect.
Hoeveel zakjes gedroogde gist is dat?quote:Op vrijdag 24 oktober 2008 10:59 schreef Curiosity het volgende:
Durum ( gekregen van turkse collega)
+/- 50 gram gist ( oplossen met melk)
Turkse pizzaquote:Op dinsdag 10 februari 2009 15:38 schreef Mini_rulez het volgende:
[..]
Beetje offtopic, maar zou je dat recept misschien ook een keer willen posten?
Die durum wil ik ook wel een keer proberen.Wat gebruik jij als vulling?
PF: nu is het niet meer voor niks omhooggeschopt.
Kipfilet marineren met olie en kebabkruiden of pita kruiden.quote:Op dinsdag 10 februari 2009 15:38 schreef Mini_rulez het volgende:
[..]
Die durum wil ik ook wel een keer proberen.Wat gebruik jij als vulling?
verse gist deel je door 2 als je gedroogde gebruikt.quote:Op dinsdag 10 februari 2009 17:06 schreef Captain_Fabulous het volgende:
[..]
Hoeveel zakjes gedroogde gist is dat?
Heb je dat ooit nog gedaan ColdFeet?quote:Op woensdag 15 oktober 2008 19:18 schreef ColdFeet het volgende:
[..]
Als ik weer s in NL ben zal ik een pak kopen en een zaterdagmiddag besteden aan het exact namaken van de kruidenmix
ja inderdaad. Hier ook ooit eens een paar van die pakken gekocht. Lekker makkelijk voor tussendoor. Maar het zegt denk ik al genoeg dat ik me nu bedenk of de datum op het laatste pak misschien al een paar maandjes verlopen isquote:Op dinsdag 10 februari 2009 18:29 schreef Pandorah het volgende:
Het plaatje op die pakjes ziet er altijd lekker uit maar als je het klaarmaakt smaakt de boel nou netnet ofzo.
Ik wil dit gerecht dit weekend gaan maken, maar als ik dit gerecht aanhoud, voor hoeveel turkse pizza's heb ik dan wel niet?quote:Op dinsdag 10 februari 2009 17:40 schreef Curiosity het volgende:
[..]
Turkse pizza
voor het deeg
1 pak bloem
melk
verse gist (30 gram)
zonnebloemolie
2 el suiker
zout
Bereiding:
Los de gist op met een klein beetje water, doe hierbij de suiker en ong. een half glas zonnebloemolie (longdrink).
Doe hierbij de bloem met daarop een beetje zout.
Verwarm de melk in een steelpan, een halfvolle pan is meestal voldoende voor 1 pak bloem.
Kneedt dit alles zodanig dat het deeg niet aan je handen vastplakt.
Is dit wel het geval dan kan je er een beetje bloem bij doen.
laat het deeg rusten.
Voor het gehaktmengsel
half kilo gehakt
halve bos peterselie
1 kilo uien
+/- 4 teentjes knoflook
2 kleine blikjes tomatenpuree
2 rode paprika's
2 á 3 tomaten
beetje zwarte peper
2 á 3 el pittige turkse kruiden (bij de turkse winkel ook wel kebabkruiden genoemd)
1 el turkse sambal
zout naar smaak
ong 1 kopje zonnebloemolie
Bereiding:
Doe het gehakt in een grote kom.
De overige ingredienten hak je fijn met een keukenmachine, samen met alle kruiden en olie meng je dit met het gehakt.
Je doet er eventueel wat water bij bij zodat je het goed uit kan smeren over het deeg.
Van het deeg maak je bolletjes ( ong zo groot als een manderijn)
Deze rol je uit en dan smeer je het gehaktmengsel erop.
In de oven op 250 graden bak je de pizza's gaar.
Tip:
je kan beter 2 pakken bloem klaarmaken om te voorkomen dat het deeg op is, mocht er toch deeg overblijven dan kan je dit invriezen om er later broodjes van te maken.
Het deeg staat te rijzen, het gehaktmengsel heb ik gemaakt, zal vanavond eens posten hoe het heeft gesmaakt.quote:
mocht je hulp nodig hebben om de 15 pizza's op te eten, ben ik beschikbaarquote:Op zondag 15 februari 2009 12:42 schreef Liejannuh het volgende:
[..]
Het deeg staat te rijzen, het gehaktmengsel heb ik gemaakt, zal vanavond eens posten hoe het heeft gesmaakt.
Ik heb het recept gehalveerd.quote:Op zondag 15 februari 2009 14:30 schreef z80 het volgende:
[..]
mocht je hulp nodig hebben om de 15 pizza's op te eten, ben ik beschikbaar![]()
tevens tvp
Fijn dat je het recept geslaagd vind.quote:Op zondag 15 februari 2009 16:51 schreef Liejannuh het volgende:
[..]
Ik heb het recept gehalveerd.Het waren er een stuk of 8 en dus zijn er nog een aantal over voor morgen.
![]()
Was erg lekker!
Control-F en durum intypen is toch niet zo'n opgave?quote:Op dinsdag 24 februari 2009 14:49 schreef Silaz het volgende:
Geen zin om heel het topic door te lezen duss, heeft iemand nog een 'echt' recept voor de durum![]()
Kon die nog nites vindenquote:Op dinsdag 24 februari 2009 15:23 schreef Mini_rulez het volgende:
[..]
Control-F en durum intypen is toch niet zo'n opgave?
Ik heb hem nog steeds niet geprobeerd trouwens. Denk dat ik dat van het weekend eens ga doen!
staat bijna bovenaan deze blz.quote:Op dinsdag 24 februari 2009 15:45 schreef Silaz het volgende:
[..]
Kon die nog nites vindenalthans.. de eerste vijf pagina's
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |