Voornaam: Willem
Achternaam: van Hanegem
Geboortedatum: 20-02-1944
Geboorteplaats: Breskens,
Nederland
Nationaliteit: Nederland
In zijn twee periodes bij Feyenoord speelde hij in totaal 298 competitiewedstrijden, waarin hij 81 keer scoorde. Met de Rotterdammers werd hij in 1969, 1971 en 1974 kampioen van Nederland. In 1969 veroverde hij de KNVB-beker met Feyenoord. Voorts behoorde hij tot de eerste Nederlandse ploeg die de Europa Cup I in de wacht sleepte. Dat was in 1970, toen Feyenoord in Milaan Celtic na verlenging met 2-1 versloeg. In het najaar van 1970 ging ook de Wereldbeker voor clubteams naar Rotterdam. In Argentinië werd het tegen Estudiantes 2-2, met onder meer een doelpunt van Van Hanegem. De return eindigde in 1-0 voor Feyenoord.
Vier jaar later won Van Hanegem met Feyenoord onder leiding van trainer/coach Wiel Coerver de UEFA Cup. In de finale werd Tottenham Hotspur verslagen. In Londen werd het 2-2, met één treffer van Van Hanegem. In De Kuip zegevierden de Rotterdammers met 2-0.
In 1978 won hij met AZ de nationale beker. In het seizoen 1972/73 was Van Hanegem de eerste speler in het betaalde voetbal die een gele kaart kreeg. De Kromme kwam tot 48 Europa Cup-duels: 41 voor Feyenoord, 5 voor AZ en 2 voor FC Utrecht. Van Hanegem speelde 52 interlands, waarin hij zes maal doel trof. Van Hanegem nam op 4 juni 1983 afscheid als voetballer. In een volle Kuip speelde hij met het Nederlands elftal van 1974 tegen Feyenoord.
Hij begon op 1 juli 1992 als hoofdtrainer bij Feyenoord. Daarvoor was hij van 1983 tot 86 assistent bij de Rotterdammers. Van 1986 tot 89 was hij assistent-trainer bij FC Utrecht en in het seizoen 1990/91 was hij assistent-trainer bij FC Wageningen. Op 2 oktober 1995 werd hij ontslagen bij Feyenoord. Daarna was hij samen met Lex Schoenmaker actief voor Al-Hilal uit Saoedi-Arabië. Terug in Nederland was hij van 1997 tot 1999 trainer/coach bij AZ. Met die club werd hij kampioen van de eerste divisie. In februari 2001 werd hij vrij onverwacht aangesteld bij Sparta, maar na vier maanden hield Van Hanegem het voor gezien.
quote:Nee, Wimpie verdient zijn eigen topic.
Op dinsdag 17 februari 2004 15:54 schreef Da_Sandman het volgende:
Kan dat niet in het gewone feyenoord topic?
quote:Flikker dan al die topics over de Ajax jeugd ook in het Ajax topic.
Op dinsdag 17 februari 2004 15:54 schreef Da_Sandman het volgende:
Kan dat niet in het gewone feyenoord topic?
quote:
Op dinsdag 17 februari 2004 16:00 schreef -F- het volgende:[..]
Nee, Wimpie verdient zijn eigen topic.
quote:jaja kijk nou maar naar posticon enzo...
Op dinsdag 17 februari 2004 16:00 schreef DivineJester het volgende:[..]
Flikker dan al die topics over de Ajax jeugd ook in het Ajax topic.
quote:nee
Op dinsdag 17 februari 2004 15:54 schreef Da_Sandman het volgende:
Kan dat niet in het gewone feyenoord topic?
quote:
Op dinsdag 17 februari 2004 16:16 schreef Luni het volgende:[..]
nee
quote:Tja stuk komt van de vi site.......................
Op dinsdag 17 februari 2004 16:12 schreef -F- het volgende:
Jammer dat het kampioenschap van '93 niet genoemd wordt.
quote:Nog effe geduld, hij is vrijdag pas jarig!
Op dinsdag 17 februari 2004 16:19 schreef popolon het volgende:
Gefeliciteerd.
[Dit bericht is gewijzigd door Luni op 17-02-2004 16:49]
quote:Oh
Op dinsdag 17 februari 2004 16:20 schreef Luni het volgende:[..]
Nog effe geduld, hij is donderdag pas jarig!
Maar inderdaad, zeer goede speler. En als trainer heeft ie het zeker niet onaardig gedaan.
quote:Willem van Hanegem
Op dinsdag 17 februari 2004 16:06 schreef hoi_mensen het volgende:
je zij hij speelde in 2 periodes bij feyenoordwelke 2 periode
Seizoen 82/83.
quote:ik kan me nog bij Spaan en Vermegen die Ajax F'noord herinneren tussen ik geloof jeugd teams, waarbij VanGaal trainer bij de ene club was, en DeKromme bij de ander.
Op dinsdag 17 februari 2004 16:22 schreef popolon het volgende:[..]
Oh
Maar inderdaad, zeer goede speler. En als trainer heeft ie het zeker niet onaardig gedaan.
Geen groter contrast denkbaar
quote:De 20ste is vrijdag
Op dinsdag 17 februari 2004 16:20 schreef Luni het volgende:[..]
Nog effe geduld, hij is donderdag pas jarig!
Ik heb enorm veel respect voor de man en voetballer van Hanegem. Schitterende persoonlijkheid, met schitterende verhalen. Ben dan ook nog steeds van mening dat het een schande is dat hij geen functie heeft binnen de club, zo man die zoveel betekent heeft voor de club moet je koesteren. Geweldig hoe hij altijd alles nuchter beredeneert, maar ook hoe emotioneel hij kan zijn op sommige momenten (over bijvoorbeeld Ernst Happel).
Schandalige overigens dat sommige mensen hem geen eigen topic gunnen..
Tabee.
quote:Tja en als er een een of ander jood zijn 1e haartje op zijn piemel heeft word er een topic geopend.
Op dinsdag 17 februari 2004 16:43 schreef Staanplaats het volgende:[..]
Schandalige overigens dat sommige mensen hem geen eigen topic gunnen..
quote:Leer nou maar eerst PI's lezen/bekijken..........
Op dinsdag 17 februari 2004 16:52 schreef Luni het volgende:[..]
Tja en als er een een of ander jood zijn 1e haartje op zijn piemel heeft word er een topic geopend.
quote:Jullie kakkerlakken zijn echt de slimsten niet he...
Op dinsdag 17 februari 2004 16:43 schreef Staanplaats het volgende:
Schandalige overigens dat sommige mensen hem geen eigen topic gunnen..
Zonder gekheid: de man is een fenomeen.
quote:Die ouwe legendarische topics van jou ook.
Op dinsdag 17 februari 2004 19:54 schreef tong80 het volgende:
Gefeliciteerd kromme.
En wat blijkt ?
Willem staat met precies dezelfde foto op de covers van deze bladen.
Hij blijft uniek onze kromme.
quote:Ik wou het net melden inderdaad.
Op woensdag 18 februari 2004 16:42 schreef tong80 het volgende:
Net de sportweek en de Voetbal International ontvangen.En wat blijkt ?
Willem staat met precies dezelfde foto op de covers van deze bladen.
Hij blijft uniek onze kromme.
Toch jammer
quote:Het is een ANP foto. De naam van de fotograaf stond er niet bij helaas.
Op woensdag 18 februari 2004 16:42 schreef mitt het volgende:[..]
Ik wou het net melden inderdaad.
Toch jammer
Maar ik moest twee keer kijken.
Zou Johan Derksen wel willen horen vloeken.
Idd, wat een kneusquote:Op dinsdag 13 september 2005 23:10 schreef tong80 het volgende:
Willem verraad gelijk de uitslag van Lyon-Real
Het zal mij een zorg zijn ...quote:Op dinsdag 13 september 2005 23:45 schreef tong80 het volgende:
Heerlijk hoe ie z'n vriend/vijand onderuit haalt.
ff off-topic: De spelregel is volgens mij (correct me if i'm wrong) dat een keeper in de vijfmeter niet aangevallen mag worden. Dan kun je weer discussieren wat "aanvallen" is, maar dit leek mij wel degelijk aanvallen dus had het doelpunt afgekeurd moeten worden.quote:Op dinsdag 13 september 2005 23:40 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:
Hij mag wel eens een bril kopen , want wat er nu fout is aan die goal van de Rangers is mij een raadsel ... (de speler was gewoon het eerst op de plaats waar de bal kwam)
De keeper mag idd niet aangevallen worden, maar de speler mag wél naar de bal gaan, in dit geval is de speler vooral éérst bij de bal waardoor hij in de weg van de keeper komt te staan.quote:Op woensdag 14 september 2005 00:00 schreef Schupi het volgende:
[..]
ff off-topic: De spelregel is volgens mij (correct me if i'm wrong) dat een keeper in de vijfmeter niet aangevallen mag worden. Dan kun je weer discussieren wat "aanvallen" is, maar dit leek mij wel degelijk aanvallen dus had het doelpunt afgekeurd moeten worden.
Vooral met Gille Van Binst natuurlijk ...quote:Op woensdag 14 september 2005 00:09 schreef tong80 het volgende:
Joost als Belg waar is ie mee te vergelijken ?Goedhals Coppens ?
Dat vond ik dus niet , volgens mij was de speler gewoon eerder bij de bal zelf dan de doelman. Zolang de doelman de bal niet klemvast heeft mag je "storen" en "naar de bal gaan" hé ... Het contact kwam volgens mij maar nadat de speler bij de bal was ...quote:Op woensdag 14 september 2005 00:10 schreef tong80 het volgende:
Dat 5 meter gebied is er niet voor niks. Het is als speler verboden lichamelijk kontakt te hebben met de keeper in dat gedeelte. Deze speler liep bijna de doelman het doel in terwijl de keeper de bal al vast had.
Coppens kon destijds zelfs naar Barcelona en het grote Real Madrid volgens de geruchten, maar in die tijd was je als speler nog aan handen en voeten gebonden aan je club. Beerschot wilde hem nooit laten gaan. Legendarisch zijn de verhalen van die keer toen Coppens na een blessure met de reserven moest meespelen en er daar 5 keer zoveel volk naar kwam kijken dan de dag erna naar de eerste ploeg ...quote:Op woensdag 14 september 2005 00:14 schreef tong80 het volgende:
Maar Coppens is wel jullie Garincha. Ik heb beelden van hem gezien daar kan niemand aan tippen. Onbekend voor de meesten en raar genoeg nooit nationaal kampioewn m,et Beerschot. Maar wat eenj dribelaar. Het is mijn beste voetballer uit België ooit.
Daar was Beerschot niet goed genoeg voor hé, en bij pakweg Anderlecht liepen met Mermans enzo ook nog een paar héél sterke spelers rond ...quote:Op woensdag 14 september 2005 00:22 schreef tong80 het volgende:
Maar Joost het blijft raar dat ie mooit kampioen werd
Mooie verhalen over Coppens zijn meer iets voor De Eregalerij inderdaad...quote:Op woensdag 14 september 2005 00:26 schreef golfer het volgende:
Gelukkig was Van Hanegem, waar dit topic toch over gaat, niet zo'n dribbelaar.
Maar Willem zou wel genieten als ie dit allemaal lasquote:Op woensdag 14 september 2005 00:26 schreef golfer het volgende:
Gelukkig was Van Hanegem, waar dit topic toch over gaat, niet zo'n dribbelaar.
Ik zet daar zonder twijfel nog Rensenbrink voor ...quote:Op woensdag 14 september 2005 00:32 schreef tong80 het volgende:
De Kromme staat bij mij wel als derde in het rijtje beste Nederlandse voetballers ooit achter Cruijff en van Basten heb je Willem.
Hij kon beter voetballen dan Cruyff ...quote:Op woensdag 14 september 2005 00:41 schreef tong80 het volgende:
Staat bij mij op 4. Serieus.Miskend talent.
Inderdaad.quote:Op woensdag 14 september 2005 00:56 schreef tong80 het volgende:
En nu weer over Willem.
Die kon zéker niet beter voetballen dan Cruyffquote:
CSKA is ook maar een matig ploegje hoor. Vorig jaar was gewoon een uitschieter net zoals Feyenoord in 2002.quote:Op donderdag 15 september 2005 14:49 schreef Leatherface het volgende:
Willem kan echt zo ongelooflijk cynisch zijn![]()
Tijdens de Uefa Cup - Finale vorig jaar beging ie wel een flinke blammage toen ie over CSKA Moskou sprak als een team van het niveau Willem II. Stond hij wel raar te kijken toen de Russen in de tweede helft over Sporting heenwalsten
Dat stukje over de uitspraak van Ball (Ball/Boll)quote:Op woensdag 28 september 2005 20:18 schreef methodmich het volgende:
Geweldig. Net ook al over Ball, zei Bos81. Goed hoor.
hij keek anders best sjagrijnig bij tijden.quote:Op donderdag 29 september 2005 01:10 schreef -Vaduz- het volgende:
En dat is juist het leuke, Tom heeft ook wel plezier.
quote:Op donderdag 29 september 2005 09:02 schreef maril het volgende:
Tom nadat duidelijk word dat ook Lucius wekenlang is uitgeschakeld vw hamstringblesuren:
t lijkt wel of psv alles tegen zit
Willem: Ja alsof de duvel ermee speelt, zo noemen ze dat toch?
Tom: ja of wet van Murpfy
Willem: die ken ik niet![]()
![]()
![]()
Wat tot gevolg heeft dat-ie wel uit z'n nek zit te lullen. Ik vind het heel treurig hoe zo'n mislukte hulpcoach roept dat het maar maf is wat een van de meest succesvolle coaces van de afgelopen 5 jaar doet.quote:Op donderdag 29 september 2005 19:04 schreef methodmich het volgende:
Maar Doc, Willem is geen man die namen en cijfers onthoudt.
Mislukte hulpcoach? Ik zie hem meer als een van de beste voetballers aller tijden...quote:Op vrijdag 30 september 2005 09:47 schreef Doc het volgende:
[..]
Wat tot gevolg heeft dat-ie wel uit z'n nek zit te lullen. Ik vind het heel treurig hoe zo'n mislukte hulpcoach roept dat het maar maf is wat een van de meest succesvolle coaces van de afgelopen 5 jaar doet.
ja ik ook ,maar ik zie hem niet als analiticus ook al is hij leuk en droogquote:Op vrijdag 30 september 2005 10:48 schreef Zwansen het volgende:
[..]
Mislukte hulpcoach? Ik zie hem meer als een van de beste voetballers aller tijden...
Dat zal best, maar als-ie de werkwijze van een van de meest succesvolle coaches van de afgelopen 5 jaar belachelijk probeert te maken dan mag je wel bedenken dat hij zelf een mislukte hulpcoach is en qua coaching een dwerg is in vergelijking met Rafa.quote:Op vrijdag 30 september 2005 10:48 schreef Zwansen het volgende:
[..]
Mislukte hulpcoach? Ik zie hem meer als een van de beste voetballers aller tijden...
Hulde!quote:Op vrijdag 30 september 2005 19:11 schreef tong80 het volgende:
Willem ziet twee zogenaamde topclubs met angsthazen voetbal en ieder één spits met 5 middenvelders een bloedeloze 0-0 spelen in een wedstrijd die het aankijken n iet waard is. De coaches zijn verantwoordlijk voor die bagger en Willemk nagelt ze aan de schandpaal.
Helemaal terecht.
Als-ie ze nou aan de schandpaal nagelde vanwege het verdedigende spel, dan kan je daar nog wat van zeggen. Dat beiden met dergelijk spel samen samen afgelopen 3 jaar zo ongeveer alle belangrijke Europese prijzen - 2 EUFA cups en 2 CL's -, plus 4 landskampioensschappen verdeelden dat kan je dan maar beter verzwijgen.quote:Op vrijdag 30 september 2005 19:11 schreef tong80 het volgende:
Willem ziet twee zogenaamde topclubs met angsthazen voetbal en ieder één spits met 5 middenvelders een bloedeloze 0-0 spelen in een wedstrijd die het aankijken n iet waard is. De coaches zijn verantwoordlijk voor die bagger en Willemk nagelt ze aan de schandpaal.
Helemaal terecht.
En dat vind ik dan wel weer leuk, ik zie zelf ook wel hoe de teams hadden moeten spelen. Een beetje humor ipv. dat Hans Kraaij achtige geanalyseer: veel beter!quote:Op woensdag 19 oktober 2005 09:53 schreef Doc het volgende:
Ik moest trouwens wel gister om z'n onzinnig gedrag lachen - maar het is eerder een clown dan een analist.
Horen wel ?quote:Op zaterdag 5 november 2005 19:17 schreef methodmich het volgende:
Hearts zou nog steeds kunnen, alleen zie ik Willem geen Engels spreken.
Misschien onder het motto "de beste vernietiging doe je van binnenuit ?"quote:
HAhahahquote:Op woensdag 23 november 2005 00:59 schreef hoM3r het volgende:
Ik kan me nog een tijd herinneren dat Jack van Gelder een mooie goal lied zien aan hem in de Champions Leauge op dat scherm.
Jack: "Mooi he"
Willem: "Ja, das een mooi scherrum"
ja hij steekt elke keer een veer in zn reet..is zn favo voetballer volgens mijquote:Op donderdag 8 december 2005 17:06 schreef tong80 het volgende:
En in vorm. Met mooie woorden voor Robin van Persie.
dat vond ik wel goed opgemerkt, kan best wel zo zijn. Henry is enorm sportieve speler..en in dit soort wedstrijden hoeft hij niet persee DE man te zijn. verder had hij ook wel een beetje medelijden met AJaxquote:Op donderdag 8 december 2005 17:49 schreef Erasmusch het volgende:
En Henry die expres de penalty naast schiet
quote:Op donderdag 9 maart 2006 00:20 schreef tong80 het volgende:
'Van Beckam heb ik nooit een hoge pet op gehad.'
'Tegen van Gelder :
'Die trap ? Als jij traint kun je het ook.'
Hoed, het was een hoed volgens de Krommequote:Op donderdag 9 maart 2006 00:20 schreef tong80 het volgende:
'Van Beckam heb ik nooit een hoge pet op gehad.'
Nog leukerquote:Op donderdag 9 maart 2006 00:26 schreef Elvislives het volgende:
[..]
Hoed, het was een hoed volgens de Kromme
quote:Op donderdag 9 maart 2006 00:20 schreef tong80 het volgende:
'Van Beckam heb ik nooit een hoge pet op gehad.'
'Tegen van Gelder :
'Die trap ? Als jij traint kun je het ook.'
Vanavond zit hij er ook.quote:Op dinsdag 28 maart 2006 23:52 schreef Da_Sandman het volgende:
Willem zat er goed vanavond.
welke idioot doet de sportgids bij de nos invullenquote:
quote:Van Hanegem in beeld bij Marokko
ROTTERDAM - Willem van Hanegem is in beeld als trainer van de nationale voetbalselectie van Marokko. De oud-Feyenoorder bevestigde dit maandagavond zelf in het RTL 7-programma Voetbal Insite.
,,Ik ben door een aantal Marokkaanse mensen benaderd. We zitten nu in fase één. Binnen een week verwacht ik dat we elkaar weer tegenkomen.'' De voormalige trainer van onder meer Feyenoord en AZ merkte verder op dat hij de spelers van Marokko wel ziet zitten. ,,Ik vind dat ze goed materiaal hebben.''
(ANP)
De open sollicitaties van de beste man toch altijdquote:Van Hanegem vindt FC Utrecht een interessante club
Door: Patrick Leemans
05/07/2007 22:43
Niet alleen Co Adriaanse, maar ook Willem van Hanegem wordt genoemd als nieuwe trainer van FC Utrecht. 'De Kromme' wijst in het Algemeen Dagblad een baan in de Domstad niet op voorhand af.
Terwijl Adriaanse bij monde van zijn woordvoerder Willem Zeijlmans geen commentaar wil geven op de geruchten, schroomt Van Hanegem zich er niet voor te reageren. ,,Via-via heb ik begrepen dat mijn naam ook op het lijstje van de club voorkomt'', zegt Van Hanegem in het AD. FC Utrecht-Voorzitter Jan Willem van Dop en Van Hanegem onderhouden al jaren een vriendschappelijke relatie, die dateert uit de tijd dat ze beiden bij Feyenoord werkten.
Van Hanegem noemt FC Utrecht een ’interessante’ club. ,,Ik heb lang in Utrecht gewoond en heb twee jaar voor die club gespeeld. Ik sta absoluut open voor een gesprek. Ik zal niet, zoals Louis van Gaal ooit deed, roepen dat de cirkel dan rond is. Maar het zou wel grappig zijn. Als voetballer heb ik met veel plezier bij Feyenoord, AZ en FC Utrecht gespeeld. Alleen in Utrecht ben ik later niet als hoofdcoach teruggekeerd.''
Van Dop wil voorlopig niet ingaan op de uitnodigende woorden van Van Hanegem. ,,Wij reageren op geen enkele naam. Maar ik verzeker dat we druk bezig zijn om een opvolger voor Foeke Booy te vinden.''
Zoals zovaakquote:Op vrijdag 6 juli 2007 14:14 schreef Radegast het volgende:
Willem gaat nergens heen.
En een paar uur later kreeg je antwoord.quote:Op donderdag 12 juli 2007 00:11 schreef DeVinger het volgende:
Gaat hij ooit nog wel eens trainen?
Verrassend, to say the least.quote:Van Hanegem nieuwe trainer van FC Utrecht
EXCLUSIEF - FC Utrecht heeft iets meer dan een week nodig gehad om een nieuwe trainer te vinden. Willem van Hanegem keert terug in De Galgenwaard als opvolger van Foeke Booy.
Van Hanegem (63) neemt de plaats in van Booy, die heeft gekozen voor een nieuwe uitdaging in Saudi-Arabië. Onder meer Co Adriaanse gold als een belangrijke kandidaat voor de vacature, maar de Amsterdammer zag af van een dienstverband in de Domstad.
FC Utrecht wilde geen overhaaste beslissingen nemen en liet de voorbereiding op het Intertoto Cup-avontuur over aan de assistenten John van Loen en David Nascimento.
Van Hanegem was als speler en assistent al actief bij FC Utrecht. De oud-international werkte als hoofdtrainer voor Feyenoord, Al Hilal, AZ en Sparta Rotterdam. Sinds zijn vertrek bij de KNVB, waar tot 2004 assistent-bondscoach was, had De Kromme geen club meer.
dat zal wel aan het beperkte Sparta hebben gelegenquote:Op donderdag 12 juli 2007 11:14 schreef Stpan het volgende:
Supporters van FC Utrecht: even een fikse nederlaag tegen Ajax incalculeren, maar verder niets aan de hand.
Feyenoord kreeg inderdaad noooooit veel goals tegen tegen Ajax toen Willem trainer was...quote:Op donderdag 12 juli 2007 11:24 schreef ruud_fr het volgende:
[..]
dat zal wel aan het beperkte Sparta hebben gelegen
ongetwijfeld, maar werd wel kampioenquote:Op donderdag 12 juli 2007 11:25 schreef vingerplant het volgende:
[..]
Feyenoord kreeg inderdaad noooooit veel goals tegen tegen Ajax toen Willem trainer was...![]()
Toen met die nederlaag van 9-0 met Sparta kwamen de resultaten van Feyenoord tegen Ajax in zijn periode ook weer naar boven. Hoe heeft Willem het met AZ tegen Ajax gedaan?quote:Op donderdag 12 juli 2007 11:25 schreef vingerplant het volgende:Feyenoord kreeg inderdaad noooooit veel goals tegen tegen Ajax toen Willem trainer was...![]()
Denk dat Utrecht een trainer uit de ''A-categorie'' wilde halen, sponsors komen sneller aan met geld als er een 'naam' aan het roer staat.quote:Op donderdag 12 juli 2007 11:14 schreef Stpan het volgende:
! Goed van Willem dat hij weer eens een eredivisieclub onder handen gaat nemen.
Supporters van FC Utrecht: even een fikse nederlaag tegen Ajax incalculeren, maar verder niets aan de hand.
Wat ik dan weer niet begrijp: Willem en Co zijn qua speelstijl dan wel vergelijkbare trainers, maar hoe komt het op in de hoofden om wanneer Mr. Discipline afzegd Mr. Goedzak.
Willem staat toch bekend als iemand die van Marokkanen houdt.quote:Op donderdag 12 juli 2007 12:56 schreef RayMania het volgende:
Hoezo dat Amin, is hij erop tegen dan?
Wist ik niet, maar nu welquote:Op donderdag 12 juli 2007 14:20 schreef AminBen het volgende:
[..]
Willem staat toch bekend als iemand die van Marokkanen houdt.
serieus hoor, hij is vaak cynisch maar Marokkaanse voetballers waar hij mee heeft gewerkt looft hij altijdquote:Op donderdag 12 juli 2007 14:22 schreef RayMania het volgende:
[..]
Wist ik niet, maar nu wel. Komt dan trouwens wel uit dat Boussaboun weg is.
Nee, de Voetbal Insite zeikerds onderkennen dat Willem daar als een clown zat en niet als trainer/kenner.quote:Op donderdag 12 juli 2007 13:37 schreef PBateman1978 het volgende:
[..]
En de Voetbal Insite zeikerds onderschatten Willem's capaciteiten als trainer.
Hij looft de meeste voetballers met wie hij gewerkt heeft. Het maakt geen zak uit of het een Marokkaan is of niet. Als je dan onderscheid gaat maken dan ben je... (vul zelf maar in)quote:Op donderdag 12 juli 2007 14:29 schreef AminBen het volgende:
[..]
serieus hoor, hij is vaak cynisch maar Marokkaanse voetballers waar hij mee heeft gewerkt looft hij altijd![]()
Slechte ervaringen gehad ?quote:Op donderdag 12 juli 2007 15:23 schreef vingerplant het volgende:
Als trainer is hij ok, en dan vooral zijn spelopvatting. Jammer dat hij naar Utrecht gaat, die 'fans' verdienen hem niet.
Met afstand het meest respectloze publiek dat ik ken. Ze waren 12 jaar geleden leuker toen er maar 3000 man zat.quote:Op donderdag 12 juli 2007 15:46 schreef PBateman1978 het volgende:
[..]
Slechte ervaringen gehad ?![]()
[afbeelding]
achja, als hij er steeds maar weer op hamert dat Marokkanen bij hem altijd na de training bleven om nog wat aan hun techniek te werkenquote:Op donderdag 12 juli 2007 15:24 schreef vingerplant het volgende:
[..]
Hij looft de meeste voetballers met wie hij gewerkt heeft. Het maakt geen zak uit of het een Marokkaan is of niet. Als je dan onderscheid gaat maken dan ben je... (vul zelf maar in)
quote:Op donderdag 12 juli 2007 15:23 schreef vingerplant het volgende:
[..]
Nee, de Voetbal Insite zeikerds onderkennen dat Willem daar als een clown zat en niet als trainer/kenner.
Als trainer is hij ok, en dan vooral zijn spelopvatting. Jammer dat hij naar Utrecht gaat, die 'fans' verdienen hem niet.
quote:Op donderdag 12 juli 2007 00:11 schreef DeVinger het volgende:
Gaat hij ooit nog wel eens trainen?
Hahahaquote:Op donderdag 12 juli 2007 15:23 schreef vingerplant het volgende:
[..]
Jammer dat hij naar Utrecht gaat, die 'fans' verdienen hem niet.
Tja, we kunnen nu niet allemaal voor dezelfde club zijnquote:
Toen ze bij respectievelijk Feyenoord en Ajax werkten konden ze prima met elkaar opschieten toch? Kan me in ieder geval herinneren dat Van Gaal eens de zoon van Willem een Ajax-shirt aantrok bij een programma van Vermeegen en dat ze daarin vaker samen items hadden.quote:Op donderdag 12 juli 2007 19:21 schreef Bos81 het volgende:
Leuke club voor WIllem inderdaad
Ik ben benieuwd naar de persconferenties met hem en Van Gaal na de wedstrijden tegen AZ
Deze persconferentie was al geniaal.quote:Op donderdag 12 juli 2007 19:21 schreef Bos81 het volgende:
Leuke club voor WIllem inderdaad
Ik ben benieuwd naar de persconferenties met hem en Van Gaal na de wedstrijden tegen AZ
Klopt en toch is het daarna weer misgegaanquote:Op donderdag 12 juli 2007 19:37 schreef vingerplant het volgende:
[..]
Toen ze bij respectievelijk Feyenoord en Ajax werkten konden ze prima met elkaar opschieten toch? Kan me in ieder geval herinneren dat Van Gaal eens de zoon van Willem een Ajax-shirt aantrok bij een programma van Vermeegen en dat ze daarin vaker samen items hadden.
Dat heeft ie al bewezen hoorquote:Op donderdag 12 juli 2007 20:08 schreef One_conundrum het volgende:
Leuk voor willem, es kijken oftie echt een goeie trainert is
Helaas nietquote:Op vrijdag 13 juli 2007 01:29 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
Nu niet meer beunen op de tv?
Schitterende columnquote:
Flink eindje rijden..quote:Vliegangst wordt Van Hanegem te veel
Willem van Hanegem is zaterdagmorgen op Schiphol vlak voor vertrek van FC Utrecht naar Stockholm uit het vliegtuig gestapt. De Domstedelingen komen morgen in het kader van de Intertoto Cup uit tegen Hammarby.
De oefenmeester kampt met vliegangst en besloot op het laatste moment, in het bijzijn van de gehele selectie, de medische en technische staf en een aantal journalisten, niet het luchtruim naar Zweden te kiezen. “Hij stapte op mij af en zei: ‘Ik vlieg toch maar niet’”, aldus technisch directeur Piet Buter tegenover het Algemeen Dagblad.
Samen met Buter is Van Hanegem inmiddels met de auto onderweg naar de Zweedse hoofdstad, een rit een trip van bijna drieduizend kilometer heen en terug. Mocht Utrecht zich weten te plaatsen voor de UEFA Cup, dan is de kans groot dat Van Hanegem, afhankelijk van de tegenstander, opnieuw de auto zal pakken.
Die Willem zegquote:
Kan hij mooi bouwen aan een nieuw teamquote:Op zaterdag 21 juli 2007 11:28 schreef hello_moto1992 het volgende:
Het zal je maar gebeuren dat de hele selectie dan verongelukt.
Worden landskampioen winnen de EC-1 en moeten in Tokio tegen River Platequote:Op zaterdag 21 juli 2007 20:46 schreef Beschouw het volgende:
En dan loten ze in de volgende ronde FC Wladowostok![]()
quote:Autopech voor De Kromme
STOCKHOLM - Willem van Hanegem besloot op het laatste moment niet met het vliegtuig mee te gaan dat FC Utrecht naar Stockholm bracht. Vliegangst hield hem tegen.
Zijn nieuwe club FC Utrecht speelde zondag in de Intertoto Cup tegen Hammarby (0-0). De coach reisde met de auto naar Zweden, maar die trip beviel De Kromme slecht. Bij Kopenhagen begaf de wagen het.
Van Hanegem, die samen met technisch directeur Piet Buter reed, was daarop veroordeeld tot de trein. De auto werd in de Deense hoofdstad gerepareerd. Om weer thuis te komen moest de trainer opnieuw eerst met de trein, voordat hij in Kopenhagen de reis per auto kon voltooien.
quote:Op maandag 30 juli 2007 21:01 schreef DrDentz het volgende:
(dit seizoen wordt een drama voor FC Utrecht)
Wat zei ie toen eigenlijk?quote:Op donderdag 12 juli 2007 13:02 schreef Abe_Lenstra het volgende:
Tja, sinds die genante vertoning bij Voetbal Insite toen hem gevraagd werd naar die rellen door die Marokanen is Willem wat mij betreft zwaar door de mand gevallen.![]()
Wat een ruggegraatloze loser zeg.![]()
Veel ervaring, maar ik weet niet of hij in het 'nieuwe voetbal' wel mee gaat. We zullen het merken, bij Utrecht verwachten ze meer dan een gezellige ouwehoer aan de bar.quote:Op dinsdag 31 juli 2007 14:33 schreef iruub het volgende:
Ik geloof helemaal niet in het "willem van Hanegem"effect. Deze man heeft zijn tijd m.i. gehad maar heeft natuurlijk wel een schat aan ervaring op voetbalgebied. Lijkt me meer iemand waarmee je gezellig een middagje mee gaat borrelen.![]()
quote:Op woensdag 1 augustus 2007 20:46 schreef Beschouw het volgende:
Ze hebben in dit topic weinig respect voor ouwe lullen![]()
Onzin, maar het tijdperk V. Hanegem op het veld is gewoon voorbij, ben ik bang. Wie weet laat hij mij zien dat ik fout zit.quote:Op woensdag 1 augustus 2007 20:46 schreef Beschouw het volgende:
Ze hebben in dit topic weinig respect voor ouwe lullen![]()
Vergeet niet dat van Loen & Nascimento de trainers zijn, en Willem de coach.quote:Op woensdag 1 augustus 2007 21:36 schreef Suijk het volgende:
[..]
Onzin, maar het tijdperk V. Hanegem op het veld is gewoon voorbij, ben ik bang. Wie weet laat hij mij zien dat ik fout zit.
Ja, da's bijna 35 jaar geleden man. Willem is nooit een wereldwonder als coach geweest.quote:Op woensdag 1 augustus 2007 22:02 schreef tong80 het volgende:
Het Nederlands elftal van 1974 is laatst gekozen tot op 2 na beste elftal ooit. Van Hanegem werd in Zuid Amerika na dat tournooi gekozen tot beste speler. Om hem even in perspectief te plaatsen.
Ok, ik gun het hem ook wel hoor, en Utrecht heb ik ook weinig tegen, ik denk gewoon dat hij als coach een beetje is blijven hangen in vroegere tijden.quote:Op woensdag 1 augustus 2007 22:00 schreef PBateman1978 het volgende:
[..]
Vergeet niet dat van Loen & Nascimento de trainers zijn, en Willem de coach.
Ik denk dat ie absoluut nog van waarde kan zijn iig.
Hij is al lang geen coach meer geweest, dus een recent voorbeeld heb ik niet voor je. Wel vond ik hem tijdens het EK (met Dick) helemaal geen sterke indruk maken.quote:Op woensdag 1 augustus 2007 22:09 schreef tong80 het volgende:
Waarom is ie blijven hangen in vroegere tijden
Geef eens een voorbeeld waarom dat het geval zou zijn.
Dat gat ontken ik niet. Veel spelers van Utrecht zullen de voetballer Van Hanegem alleen maar van horen zeggen hebben. Maar Willem heeft wel een aparte kijk op het spelletje. Laten we hopen dat hij Utrecht kan leren spelen volgens zijn opvattingen. Hij kiest in ieder geval niet de makkelijkste weg, want veel topspelers lopen daar niet rond.quote:Op woensdag 1 augustus 2007 22:24 schreef Suijk het volgende:
Vertel mij eens wat hij goed heeft gedaan als coach. Hij heeft Feyenoord een keer kampioen gemaakt maar heeft het ook voor elkaar gekregen om daar ontslagen te worden. Ik ben gewoon bang (= een gevoel, niet ondersteund met feiten) dat er een te groot gat is met de huidige generatie voetballers.
Need to say more ?quote:Op woensdag 1 augustus 2007 22:24 schreef Suijk het volgende:
Vertel mij eens wat hij goed heeft gedaan als coach. Hij heeft Feyenoord een keer kampioen gemaakt
Hoho, elke trainer die sinds de jaren negentig kampioen kon worden met Feyenoord heeft een wonder verricht!!quote:Op woensdag 1 augustus 2007 22:05 schreef Suijk het volgende:
[..]
Ja, da's bijna 35 jaar geleden man. Willem is nooit een wereldwonder als coach geweest.
Sinds de laatste 35 jaarquote:Op donderdag 2 augustus 2007 16:48 schreef methodmich het volgende:
[..]
Hoho, elke trainer die sinds de jaren negentig kampioen kon worden met Feyenoord heeft een wonder verricht!!
Die sla ik over, ik hou het bij mijn door JC gesigneerde speciale editie.quote:Op maandag 3 december 2007 23:38 schreef matthijst het volgende:
Dope boek, zelfde als een paar maanden terug van Cruijff is uitgekomen:
http://www.debuitenspelers.nl/hanegem.html
Deze is er ook gesigneerd, staat wel leuk voor de verzamelingquote:Op dinsdag 4 december 2007 00:43 schreef golfer het volgende:
Die sla ik over, ik hou het bij mijn door JC gesigneerde speciale editie.
Goed dat je het zegt, toch nog een reden om de HS van deze week mee te pikkenquote:Op dinsdag 4 december 2007 08:43 schreef M0NTANA het volgende:
Schitterende beelden bij Voetbal Insite (gisteren ook herhaald in Holland Sport) van een geëmotioneerde Willem van Hanegem, wat is het toch een prachtkerel! Je zou haast zeggen dat hij niet in de voetbalwereld thuishoort, al is hij juist wel één van de mannen die het leuk maakt/houdt.
quote:"Waarom nam Dick mij mee?"
Door CHRIS VAN NIJNATTEN
Nog vóór de openingswedstrijd in Porto tegen Duitsland kreeg Willem van Hanegem voor het eerst de aanvechting om ermee te stoppen. Het gebeurde in het trainingskamp in Zwitserland.
De reden daarvoor school in een conflict over Clarence Seedorf, een speler in wie Van Hanegem veel zag, van wie hij echt veel verwachtte, maar van wie hij vond dat hij zich in de discipline van het team moest voegen. Net als ieder ander.
,,Niemand steekt boven de rest uit, dat mag niet," vindt Willem. Hij haalt de discussies met en over Seedorf terug.
,,Ik vind Clarence dus een geweldige voetballer en een goeie gozer. Maar hij intrigeert me vooral als voetballer, toen ook al. Juist de aanwezigheid van zulke voetballers maakte het voor mij zo onweerstaanbaar om de bondscoach te gaan helpen. Ik ben geïnteresseerd in spelers als Seedorf. Ze hebben zo veel interessants in zich wat een ander niet ziet. Of wat je niet ziet omdat je zo ver bij ze vandaan blijft. Nu ik daar rondliep, sprak ik zulke gasten aan. Ik raakte met hem aan de praat over de positie waarin hij speelde. Clarence zei dat hem door Advocaat was toegezegd om op de 'nummer 10' te spelen.
Ik vond dat gek. Wie zegt zoiets nu van tevoren toe? Het bleek ook een waardeloze toezegging, want Van der Vaart was bestemd op die plaats te spelen. Dat had die jongen gewoon in de wedstrijden en op de training afgedwongen. Ik vind dat het zo moet gaan, altijd. Je moet geen politiek gaan bedrijven met die gasten of gaan konkelefoezen of zoiets. Spelen, trainen en dan beslissingen nemen. Zo ging het vroeger en zo zal het altijd moeten gaan. Het vergt hardheid en eerlijkheid, maar daar kom je bij topsporters het verst mee.
,,Ik zeg dus tegen Clarence dat het onzin is dat hij per se op die positie wilde spelen. In hetzelfde gesprek zeg ik dat hij beter naar huis kan gaan als hij maar voor één positie is gekomen en die wordt toevallig door een ander bezet gehouden. Ja. Logisch toch? Dan heb je in een selectie niks te zoeken. Zéker niet in een selectie met topspelers en die hadden we dus, vind ik.
,,Maar Seedorf wilde in dat gesprek niet wijken. Hij zei, dat Dick hem toen hij Italië bij hem op bezoek was, die 'nummer 10'; beloofd had. Ik kon dat niet geloven. Clarence weidde er nog verder over uit. Hij zegt: "Trainer, heeft u wel eens gekeken hoe ik in het verleden in het Nederlands elftal gespeeld heb? Heb móeten spelen? Ik moest bijna altijd rechts aan de buitenkant van het middenveld beginnen. Het ging ook vrijwel altijd mis."
,,Clarence baalde daarvan. Hij werd er altijd op afgerekend. Door het publiek maar ook in de media. Dat gebeurde vaak op ongenuanceerde wijze. Zijn hele persoon werd ter discussie gesteld. Ik snap dat hij daar moeite mee had. Wij konden daar goed over discussiëren omdat ik hem ook altijd als voetballer heb beoordeeld, niet als mens, wie ben ik om dat laatste in het openbaar te doen zeg?
,,Maar toen hij volhield voor maar één plaats te gaan, de 'nummer 10', toen was ik op een gegeven moment toch wel klaar met hem. Ik zeg: 'Clarence, als je zo goed kan voetballen als jij, dan blijf je toch staan waar je moet staan? Dan bewijs je toch hoe goed je bent, ook op de training. En dan kan er toch in de hele wereld geen trainer om je heen. Vecht voor je plaats als je zo goed bent. Al pratende kun je niks opeisen, voetballend wel. Zo hoort het te gaan.'; Ik kreeg hem niet gewonnen voor die gedachte. Geeft niet, maar dan moest die houding wel consequenties hebben."
Van Hanegem brengt het gesprek met Seedorf in bij één van de dagelijkse sessies van de technische staf in het spelershotel. Dat is niet zijn gewoonte. De meeste indrukken die hij opdeed, brengt hij te berde als dat zo uitkomt in een overleg. Nu ligt dat anders. Het zit hem hoog. Hoe kan een zo enorm getalenteerde speler zo zeuren? Want dat vindt hij het: zeuren. Hij kon zelf ook aardig voetballen. En zeuren kon Willem ook als hij dacht financieel wat te kort te komen. Maar structureel mekkeren over een positie die hem toekwam, deed Willem nooit. Die 'nummer 10' positie was voor hem en het was een flinke jongen die hem daar probeerde weg te spelen.
Juist daarom probeert Van Hanegem iets van zichzelf te ontdekken in Seedorf. En toen hij dat niet aantrof, wilde hij de strijd aangaan. Seedorf is daar niet gevoelig voor. Het doet Willem verdriet, maar tegen zulke rebellie past in zijn ogen maar een remedie; wegwezen.
,,Met die gedachte kaartte ik het aan bij Dick. Maar die wilde de zaak laten rusten, zeker niet te veel aandacht aan besteden. Hij ging er niet eens diep op in of hij Seedorf in Italië nu wat toegezegd had of niet. Toen begon ik al te twijfelen.
,,Dick wilde geen discussie daarover en durfde Seedorf al helemaal niet uit het trainingskamp te zetten. Een onwillige vedette gewoon laten zitten terwijl je op het punt staat om aan een EK mee te doen. Je zit weken op elkaars lip. Dan kun je er zo'n gast toch niet bij hebben? Dat is slecht voor de groep en voor je eigen geloofwaardigheid. Dick zal wel weer bang geweest zijn voor de reactie van de buitenwacht. Vermoeiend hoor.
,,Het was voor mij de druppel die de emmer deed overlopen, echt waar. Het ging er mij daarbij niet om, dat hij er anders over dacht. Dat staat hem vrij. Maar wat veel erger was, is dat ik echt voelde dat hij me niet serieus nam. Ik verbeeld me niks, maar je neemt me toch niet mee naar het Nederlands elftal alleen maar om de boel rustig te houden?"
De tragiek voor Van Hanegem is op dat moment dat die vraag met 'jawel' beantwoord moest worden. Willem is verbijsterd. ,,Wat had het nog voor zin te blijven? Ik voelde me gebruikt. Meegenomen om de clown uit te hangen of zo. Dat was echt een enorme tegenvaller voor me. Menselijk gezien dan hè. Ik vind dat ik een serieus vak uitoefen, daar doe ik mijn best voor hoewel sommigen daar wel eens aan twijfelen, maar ik weet dat ik goed ben in mijn werk. Daarin wil ik wel serieus genomen worden. Dick Advocaat nam me op dat moment niet serieus. En dus wilde ik naar huis. Wat moest ik daar nog doen?"
Over de kwestie heeft Willem lang zitten piekeren in Lausanne. Deze keer gaat hij alleen bij zichzelf te rade. Hij wil er zelf uitkomen. Het einde van dat eenpersoons beraad brengt de conclusie om toch maar te blijven. ,,Ik zeg het eerlijk. Ik bleef omdat ik het zo leuk vond om bij die goede spelers te zijn. Ik geloofde in hun kansen. En met sommigen had ik een goede persoonlijke band. Ik bleef vooral vanwege de aanwezigheid van jongens als Van Nistelrode, Makaay, Van Hooijdonk en Bosvelt; gouwe types in een groep, vind ik serieus. Ik zat vaak met ze aan tafel."
,,Ik geloof dat ik in totaal twee trainingen heb mogen leiden, waarvan er dan nog eentje in de Algarve achter gesloten deuren was; een partijtje tussen oud en jong, voor de gein. Dat was nog best aardig ook. Maar verder? Niks, helemaal niks. Ongelooflijk, hoe langer ik erover nadenk. Ik vroeg wel eens aan Dick of ik de andere dag een training mocht doen. Als een klein kind ja, nu ik erover nadenk. Maar ik wilde dat graag en ik had het idee dat ik uit deze ploeg iets kon halen. Er zat veel meer frivoliteit en offensieve agressie in dan Dick toeliet. Maar dan zei Dick: 'Ach Willem, Bert (Van Lingen) heeft de training al helemaal voorbereid, hij heeft er een hele avond aan gewerkt, laat hem het maar doen.'Tja."
In die fase toont Willem zich niet van zijn sterkste kant. De mogelijkheid om zo dicht op topvoetballers te zitten tijdens een topevenement is voor hem onweerstaanbaar. Terugkijkend is te stellen, dat Willem concessies aan zijn eigen karakter heeft gedaan. De Van Hanegem zoals de voetbalwereld die kent, was totaal onzichtbaar bij het Nederlands elftal. Hier liep iemand op kosten van de KNVB én ten koste van zichzelf te lummelen met een paar spelers waar hij eigenlijk stennis had moeten schoppen vanwege de vernedering die hij in feite onderging. En niet alleen daarom. Hij was in een circus terechtgekomen waar het al lang niet meer om voetbal ging, maar waar de bondscoach en de media een loopgravenoorlog met elkaar waren aangegaan. Daarin hoorde Van Hanegem niet thuis. Hij liet zich erin meeslepen. In de voorbeschouwing op de wedstrijd Nederland-Letland ging hij bij de NOS zelfs verbaal live de confrontatie aan met Johan Cruijff, die in Hilversum zit. Hij deed het uit loyaliteit aan de bondscoach. Loyaliteit op basis van een heel voetballeven. Op basis van wat hem ten deel viel van Advocaat had Van Hanegem er in Portugal beter aan gedaan zijn eigen profiel te beschermen.
Hij begrijpt het nog steeds niet. ,,Ik verwachtte zijn steun, maar ik kreeg helemaal niks. Ik mag hem graag. Ik heb nog steeds helemaal niks tegen Dick. Tot op de dag van vandaag vind ik hem een goeie kerel. En al wás hij beducht voor me, dan nog, hij hoeft met zijn staat van dienst voor niemand bang te zijn. Hij heeft overal over het algemeen goed werk geleverd en dat doet hij nog. Kijk maar hoe hij het bij Zenit heeft neergezet. Prima. Maar met mij is hij niet goed omgegaan.
,,Ik stel me de vraag af en toe nog. Als ik peins over die periode. Waarom nam hij me eigenlijk mee? Ik ken maar één antwoord: om de publieke opinie gunstig te stemmen. Dat is ook de enige reden geweest, bleek achteraf. Maar ik ga het met terugwerkende kracht steeds belachelijker vinden. Je neemt toch niet iemand als ik mee om de mensen gunstig te stemmen? Als je dat doet, heb je weinig vertrouwen in je eigen capaciteiten. Dan ben je toch angstig van aard. Sorry Dick, maar ik kan het niet anders interpreteren."
Die uitzending ga ik dus zeker wel bekijken.quote:Op woensdag 5 december 2007 23:58 schreef DrDentz het volgende:
morgen De Kromme bij Pauw & Witteman
Nee, hij moet lekker bij Utrecht blijven.quote:Op donderdag 6 december 2007 00:53 schreef Flashwin het volgende:
Willem moet bondscoach worden!
Ik ook, vanavond dus als het goed is. Wel leuk van Willem dat hij zo open is en geen blad voor zijn mond neemt.quote:Op donderdag 6 december 2007 00:47 schreef golfer het volgende:
[..]
Die uitzending ga ik dus zeker wel bekijken.
daarom zit jij hier natuurlijkquote:Op donderdag 6 december 2007 18:55 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
Hij heeft er kijk op wat betreft Seedorf.
Wieinig Fokkers zullen hem met hem eens zijn, Maar Fok staat natuurlijk niet bekend om het niveau
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |