abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_222062123
quote:
1s.gif Op woensdag 28 oktober 2026 15:00 schreef Kalmblijven het volgende:

[..]
Voor de miljoenste keer: de laatste succesvolle bewindspersonen bij Asiel waren Aad Kosto en Job Cohen. Die kwamen met aantoonbare maatregelen tegen instroom, voor huisvesting, doorstroom en integratie. De hele Turkije-deal van 2015 was een bedenksel van Diederik Samsom. Het hele idee dat 'links' onbeperkte en ongereguleerde instroom van legale en illegale arbeid en vluchtelingen wil hebben is kul.

Sinds Fortuyn is er telkens weer een pendulebeweging tussen technocratisch neoliberaal rechts en uiterst rechtse oprispingen.

N.B. inmiddels is de asielinstroom gewoon gehalveerd t.o.v. piekjaar 2022. Mag jij bedenken welke politieke hoek de val van Assad betreurde (Syrische vluchtelingen zijn de hoofdgroep) en welke hoek in het EU parlement het Migratiepact probeerde te saboteren en tegen stemden.
PVDA was echt wel wat anders dan het huidige PRO. Ik zeg niet dat iedereen dat op links dat wil, maar als je ziet hoe PRO telkens stemt m.b.t. asiel en waar PRO mee bezig is in Amsterdam.... Laten we over Zita Pels maar helemaal niet beginnen. Dit Nederland heeft geen fatsoenlijke arbeiderspartij meer.
pi_222062126
quote:
0s.gif Op woensdag 28 oktober 2026 18:08 schreef DobbyDobby het volgende:

[..]
In Engeland/Frankrijk idem. Heeft ook weinig met extreem rechts te maken, maar met feiten. Zijn gewoon totale ghetto's waar je geen local meer tegenkomt. En of je dat dan omvolking of toeval noemt. Het is geen prettig gevoel.
Het gaat wel verder dan gevoel. Het is ronduit gevaarlijk om op bepaalde plekken te komen als je uiterlijk niet conform de norm is daar.
Je bent een prooi voor de jeugd daar die schijt hebben aan de wet en aan de normen en waarden van het land waar ze verblijven. Vooral in Frankrijk speelt dit al jaren en hetzelfde zien we nu ook gebeuren in België en Duitsland. Nederland loopt wat dat betreft nog een beetje achter want zelfs in de slechtste wijken kun je nog enigszins normaal over straat.
  Moderator woensdag 28 oktober 2026 @ 19:01:34 #253
375570 crew  Cyan9
pi_222062634
Ach ach ach.

quote:
Steeds meer kritiek op eigenzinnige optreden minister Heinen

Bij D66 en het CDA klinkt steeds meer kritiek op minister Eelco Heinen van Financiën. Achter de schermen is te horen dat hij te solistisch te werk gaat en voor zijn beurt spreekt.

Vanmorgen, na een overleg met de ChristenUnie over steun voor het Belastingplan, zorgde de VVD-minister opnieuw voor irritatie bij de coalitiegenoten. Heinen suggereerde dat hij een oplossing heeft voor de aanpassingen aan box 3, die de staatskas de komende jaren vele miljarden gaan kosten. "Ik denk dat ik een puzzel heb gelegd die op breed draagvlak kan gaan rekenen", zei hij.

Maar navraag bij de andere coalitiepartijen leert dat het nog niet zo ver is: er is geen sprake van een deal binnen de coalitie, er ligt geen dekkingsvoorstel. "Hier spreekt hij niet namens het hele kabinet", zo is te horen. Terwijl de regel is dat een minister altijd namens het hele kabinet spreekt, dat heet eenheid van kabinetsbeleid.

ChristenUnie-leider Mirjam Bikker, die vlak na Heinen naar buiten kwam, zei dat haar in elk geval geen dekking is voorgelegd en dat hij dus niet zomaar op haar steun kan rekenen. Sterker nog, zij maakt zich zorgen dat het probleem nog altijd niet is opgelost.

Markuszower
Opvallend is dat Heinen gisteren op eigen initiatief een gesprek met fractieleider Gidi Markuszower voerde. Andere coalitiepartijen en kabinetsleden waren daar niet van de op de hoogte. Wel was volgens het ministerie van Financiën premier Jetten van tevoren hierover ingelicht.

De ex-PVV'er heeft zeven zetels in de Tweede Kamer, maar is niet door het kabinet uitgenodigd voor begrotingsgesprekken. Toch was hij dinsdagochtend op het ministerie van Financiën om te praten over mogelijke steun voor het Belastingplan.

Markuszower was na afloop enthousiast. Hij zegt dat hij weinig eisen stelt. "Ik heb een goed gesprek gehad met minister van Financiën en ik hoop dat het leidt tot een pakket dat beter is." Steun geven aan het Belastingplan vindt Markuszower belangrijk omdat hij anders vreest voor verkiezingen. "Niemand zit te wachten op Jesse Klaver als premier."

Minister Heinen vindt het niet gek dat hij zelfstandig met Markuszower heeft afgesproken. Dat is nodig, zegt hij, in zijn zoektocht naar zo veel mogelijk steun. "Laten we nou met iedereen in het parlement open spreken. Kijken of we wensen kunnen inpassen en zo werken aan een breed draagvlak."

Niet de eerste keer
Er klinkt al langer kritiek bij CDA en D66 op het eigenzinnige optreden van Heinen. Eind augustus wankelde het kabinet er zelfs even door. De minister van Financiën had die maand met de financieel woordvoerders van meerdere oppositiepartijen gesproken over steun voor de begroting en het belastingplan. Dat was los van de gesprekken die de top van het kabinet tegelijkertijd met de fractieleiders van diezelfde partijen had.

Heinen kwam toen al snel naar buiten met de mededeling dat "de puzzel" met de oppositiepartijen gelegd was, terwijl dat volgens D66 en CDA nog helemaal niet het geval was. Er was geen sprake van een akkoord.

'Onbuigzaam'
De minister van Financiën maakte een conceptbegroting die volgens hem op een meerderheid in de Tweede Kamer kon rekenen, maar onder anderen D66-premier Jetten en CDA-vicepremier Van den Brink vonden het verhaal veel te rechts. Hiermee zou de deur voor Pro, de grootste oppositiepartij in Tweede en Eerste Kamer, dichtgesmeten worden.

Begin oktober moest Heinen daarnaast toegeven dat zijn eerste plan voor een dekking voor het box-3-gat te veel op het bordje van relatief kleine spaarders terechtkwam. Dat had hij vanuit zijn hyperfocus op een oplossing onderschat, zei hij in de Tweede Kamer.

Ook bij meerdere oppositiepartijen die deze dagen met hem om tafel zitten, is te horen dat de minister van Financiën zich "weinig constructief" opstelt in gesprekken, "onbuigzaam" is als het over hun voorstellen gaat, en in zijn "eigen financiële werkelijkheid leeft".

De tijd dringt ondertussen. CDA-leider Bontenbal wil snel duidelijkheid over de uitkomst van de onderhandelingen. "Wat ik heel belangrijk vind is dat we er deze week uitkomen. Het duurt mij veel te lang, ik had in de zomer al een deal willen hebben."

Oppositiepartijen voeren de druk op. "Voor je het weet moet je terug naar de kiezer en dat wil ik voorkomen", zei Pro-leider Klaver gisteravond.
https://nos.nl/artikel/26(...)eden-minister-heinen
Ongeïnteresseerd maar toch aanwezig.
pi_222062672
quote:
0s.gif Op woensdag 28 oktober 2026 18:12 schreef DobbyDobby het volgende:

[..]
PVDA was echt wel wat anders dan het huidige PRO. Ik zeg niet dat iedereen dat op links dat wil, maar als je ziet hoe PRO telkens stemt m.b.t. asiel en waar PRO mee bezig is in Amsterdam.... Laten we over Zita Pels maar helemaal niet beginnen. Dit Nederland heeft geen fatsoenlijke arbeiderspartij meer.
We hebben ook steeds minder arbeiders.
pi_222062687
quote:
0s.gif Op woensdag 28 oktober 2026 17:57 schreef Chivaz het volgende:
Bijna 23%, goed genoeg om de 2e partij van Vlaanderen te zijn. Maar goed door een effectief cordon sanitaire zetten ze zo even talloze Vlamingen buitenspel en kunnen ze doen alsof de problemen niet bestaan.
Helaas voor de deugers hebben we helaas laatst in Luik kunnen zien wat er gebeurt als je de migratieproblematiek blijft ontkennen.

Kun je nagaan de 2e partij van Vlaanderen en dat zonder Wierd Duk en WNL.
Maar heel Wallonië stemt dan weer links, dus op federaal niveau bereiken ze helemaal niets, al ben ik gestopt met proberen te begrijpen hoe dat stelsel van ze in elkaar steekt.
pi_222062771
Altijd weer leuk, die struisvogelpolitiek. Ja, als Wierd Duk en de Telegraaf er maar niet waren, dan stemde iedereen ineens GL en zou niemand het meer over negers hoeven te hebben.
pi_222062821
quote:
0s.gif Op woensdag 28 oktober 2026 19:13 schreef MoreDakka het volgende:
Altijd weer leuk, die struisvogelpolitiek. Ja, als Wierd Duk en de Telegraaf er maar niet waren, dan stemde iedereen ineens GL en zou niemand het meer over negers hoeven te hebben.
Je kunt je wel af vragen waarom Nederland bij de top van Europa en het Westen zit qua percentage radicaal-rechtse stemmen.

Dat 'de media' daar iets mee van doen hebben is geen heel rare hypothese.
https://stukroodvlees.nl/(...)n-franstalig-belgie/
https://www.nrc.nl/nieuws(...)-ze-het-ook-a4937794
  Moderator woensdag 28 oktober 2026 @ 19:19:51 #258
375570 crew  Cyan9
pi_222062824
Steun! Waarschijnlijk.

quote:
Steun van Tweede Kamer voor begroting wegen, sluizen en bruggen

In de Tweede Kamer tekent zich een meerderheid af die voor de begroting van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat zal stemmen. Dat bleek tijdens het begrotingsdebat.

Naast de coalitiepartijen kunnen ook oppositiepartijen JA21, SGP en CU hun goedkeuring geven, ondanks dat er voor alles wat er moet gebeuren te weinig geld is. Deze partijen hebben een meerderheid in de Tweede Kamer.

JA21 kan ermee leven dat het geld vooral gaat naar het weer veilig maken van bestaande wegen en bruggen. Ook de SGP betreurt het dat bepaalde nieuwbouwprojecten in de ijskast zijn gezet maar heeft er begrip voor dat het in stand houden van bestaande infrastructuur nu even belangrijker is.

De ChristenUnie vindt net als de andere partijen dat het nooit meer zo ver mag komen dat er bij zoveel infrastructuur achterstallig onderhoud is. En in de toekomst moet er ook meer geld naar het bereikbaar maken van nieuwbouwwijken. Maar de partij gaat de begroting nu "niet omver kegelen".

BBB heeft zich hard gemaakt voor het laten doorgaan van regionale projecten zoals de Nedersaksenlijn, en is op zich tevreden. Maar de partij wil nog niet hardop zeggen voor te gaan stemmen. Met BBB erbij is er een meerderheid in de Tweede én Eerste Kamer.

Verouderde bruggen en wegen
Minister Karremans (VVD) en staatssecretaris Bertram (CDA) kregen complimenten voor hun aanpak en de aandacht die zij hebben voor de wensen vanuit de oppositie. Ook spraken verschillende fracties hun begrip uit voor de financiële keuzes. Het onderhoud van verouderde bruggen, wegen, sluizen en andere infrastructuurwegen en bruggen krijgt van hen voorrang.

De komende jaren gaat daar 18 miljard euro naartoe. Een groot deel van dat bedrag wordt weggehaald bij geplande nieuwe projecten waarvoor al geld was gereserveerd. Die projecten gaan dus op de lange baan.

In het debat over de begroting proberen partijen er nog wel wat aanpassingen door te krijgen. Zo wil coalitiepartij D66 nog een nieuwe tramlijn 'op de lijst' krijgen bij een te bouwen woonwijk bij Utrecht. En de VVD pleit ervoor om toch de metro en Randstadrail rond Rotterdam en Den Haag uit te breiden.

Maar daar is geen geld voor op de begroting. Karremans heeft al gezegd dat partijen zelf meerderheden moeten zien te vinden voor kleine veranderingen. En dat zij het dan ook eens moeten worden over waar dit belastinggeld vandaan moet komen.

De verschillende fracties zullen daar de komende weken nog wel pogingen toe ondernemen. Pro heeft in het debat gezegd dat de partij wil meewerken aan een totaaldeal over alle begrotingen van de ministeries, maar dat er voor Infrastructuur geld bij moet voordat de partij voor gaat stemmen.

Kilometerheffing
In het debat ging het ook even over rekeningrijden of een kilometerheffing. D66, VVD en CDA hebben onderling afgesproken dat zij een hervorming van de autobelasting gaan onderzoeken. Voorwaarde is dat automobilisten er niet op achteruit mogen gaan.

De VVD sloot in het debat niet uit dat het onderzoek kan uitkomen op een vorm van kilometerheffing, en dat de VVD dan niet op voorhand tegen is. Dat kan ook betalen naar gebruik via tolwegen zijn. Maar de kans dat er binnen deze kabinetsperiode iets gebeurt is vrijwel nihil.

Steun voor meer begrotingen
Er zijn meerdere begrotingen van ministers die in de Tweede Kamer en vrijwel zeker in de Eerste Kamer de steun van een meerderheid kunnen verwachten.

Dat zijn Onderwijs van minister Letschert (D66), Volksgezondheid van minister Hermans (VVD) en Sociale Zaken van minister Vijlbrief (D66). Dat laatste ministerie door de toezegging van Pro na het schrappen van de bezuiniging op de sociale zekerheid.

De grootste hobbel voor het minderheidskabinet is echter het Belastingplan 2027 van minister van Financiën Heinen (VVD). Daar wordt door een groot deel van de fracties nog steeds moeizaam over onderhandeld.
https://nos.nl/artikel/26(...)n-sluizen-en-bruggen
Ongeïnteresseerd maar toch aanwezig.
pi_222063054
quote:
0s.gif Op woensdag 28 oktober 2026 14:02 schreef nostra het volgende:

[..]
Het lijkt me vrij recht-toe-recht-aan hoor. Je zet het hele land op slot voor een stikstofdossier, wat niet alleen impliceert, maar overduidelijk maakt dat dat absolute tópprioriteit heeft en in plaats van daarover te debatteren in het parlement, ga je op een tripje over vergezichten in de globale biodiversiteit praten. Tja.
Het is de Kamer die bepaalt wanneer er een debat wordt gehouden over een onderwerp. De minister kan niet zeggen "dan en dan kom ik langs voor een commissiedebat of plenair debat". Als de Kamer vandaag een debat had ingepland over stikstof, dan was van Essen daar gewoon geweest.
pi_222063542
quote:
0s.gif Op woensdag 28 oktober 2026 19:06 schreef nostra het volgende:

[..]
Maar heel Wallonië stemt dan weer links, dus op federaal niveau bereiken ze helemaal niets, al ben ik gestopt met proberen te begrijpen hoe dat stelsel van ze in elkaar steekt.
België is ook nauwelijks een land te noemen. Het is eerder een ongelukkig huwelijk waar men bij elkaar blijft voor de kinderen.
Het zou ook beter zijn voor de Vlamingen als men afscheid zou nemen van Wallonië.
pi_222063546
quote:
Ja, de financiële wonderboy van de VVD levert nog niet echt.
pi_222063558
quote:
10s.gif Op woensdag 28 oktober 2026 20:51 schreef KareldeStoute het volgende:

[..]
Ja, de financiële wonderboy van de VVD levert nog niet echt.
Het is een soort Van Gogh.
pi_222063625
quote:
10s.gif Op woensdag 28 oktober 2026 10:54 schreef nostra het volgende:
[ x ]

[ afbeelding ]
Ze heeft erna ook een interview gegeven aan BNR. “Ja we moeten stoppen met AI reguleren”

Journalist: “anthropic geeft aan gereguleerd te willen worden”

“Ja oke. De gevaarlijke dingen moeten we wel reguleren”

Bijzonder niveautje hoor
pi_222063643
quote:
6s.gif Op woensdag 28 oktober 2026 20:55 schreef nostra het volgende:

[..]
Het is een soort Van Gogh.
Na zijn dood ontdekken we dat zijn begrotingen geen waardeloos gekrabbel maar eigenlijk een pure vorm van kunst zijn. Interessant.
pi_222063683
quote:
0s.gif Op woensdag 28 oktober 2026 20:50 schreef Chivaz het volgende:

[..]
België is ook nauwelijks een land te noemen. Het is eerder een ongelukkig huwelijk waar men bij elkaar blijft voor de kinderen.
Het zou ook beter zijn voor de Vlamingen als men afscheid zou nemen van Wallonië.
Zelfs dat niet eens. Over een scheiding moet men het ook eens worden. En aangezien men het helemaal nergens met elkaar over eens is, lukt dat over een scheiding al helemaal niet. Je zit dan ook nog eens met Brussel.
pi_222063776
quote:
0s.gif Op woensdag 28 oktober 2026 21:23 schreef Halcon het volgende:

[..]
Zelfs dat niet eens. Over een scheiding moet men het ook eens worden. En aangezien men het helemaal nergens met elkaar over eens is, lukt dat over een scheiding al helemaal niet. Je zit dan ook nog eens met Brussel.
Brussel ligt geografisch gezien in Vlaanderen maar daar is dan meteen ook alles mee gezegd.
Bovendien zien de Walen het niet zitten om de grote geldschieter (Vlaanderen) te laten gaan want hoe anders gaat men al die socialistische waanzin betalen?
pi_222063793
quote:
0s.gif Op woensdag 28 oktober 2026 21:36 schreef Chivaz het volgende:

[..]
Brussel ligt geografisch gezien in Vlaanderen maar daar is dan meteen ook alles mee gezegd.
Bovendien zien de Walen het niet zitten om de grote geldschieter (Vlaanderen) te laten gaan want hoe anders gaat men al die socialistische waanzin betalen?
Brussel behoort noch tot het Vlaamse gewest, noch tot het Waalse gewest. Geografisch in Vlaanderen, maar de meerderheid is Franstalig. Vlaamse onafhankelijkheid lukt al niet, laat staan als ze Brussel bij de boedelscheiding erbij willen hebben.

Precies, dat gaan de Walen nooit willen.
pi_222063889
quote:
Is het nu Heinen die teveel solistisch bezig, CDA/D66 die te weinig doen of een interne verdeeldheid tussen tussen de drie coalitiepartijen?

Na drie gemiste "deadlines" is het wel bijzonder dat Bontenal het liefste al klaar was voor de zomer en nu klaagt dat iemand iets probeert te realiseren.
pi_222063906
quote:
De tweede kamer geeft steun aan een begroting/extra investering zonder dat er dekking ligt voor het geld.

Dat is op zijn minst een nogal optimistische bewoording van het woord steun.
pi_222063918
quote:
0s.gif Op woensdag 28 oktober 2026 21:59 schreef Kickinalfa het volgende:

[..]
Is het nu Heinen die teveel solistisch bezig, CDA/D66 die te weinig doen of een interne verdeeldheid tussen tussen de drie coalitiepartijen?

Na drie gemiste "deadlines" is het wel bijzonder dat Bontenal het liefste al klaar was voor de zomer en nu klaagt dat iemand iets probeert te realiseren.
Van allemaal een beetje, denk ik.

Het is ook niet zo simpel als Bontenbal voor doet komen. Het moet betaalbaar zijn, het moet uitvoerbaar zijn, je moet er meerderheden voor zien te vinden, het moet juridisch kunnen, etc. En je kunt je eigenlijk niet veroorloven dat er eerst een paar jaren gaten vallen in de begroting voor die weer gedicht worden (wat je wel krijgt met een vermogenswinstbelasting).
pi_222063998
quote:
0s.gif Op woensdag 28 oktober 2026 21:40 schreef Halcon het volgende:

[..]
Brussel behoort noch tot het Vlaamse gewest, noch tot het Waalse gewest. Geografisch in Vlaanderen, maar de meerderheid is Franstalig. Vlaamse onafhankelijkheid lukt al niet, laat staan als ze Brussel bij de boedelscheiding erbij willen hebben.

Precies, dat gaan de Walen nooit willen.
Het francophone en linkse Brussel is dan ook het spreekwoordelijke kroonjuweel. BBP per inwoner ligt meer dan een kwart hoger dan de agglomeratie Antwerpen, om maar iets te noemen.

Natuurlijk geef je dat niet cadeau, terwijl jijzelf met de gesloten kolenmijnen en industrie achterblijft.

Rondom Brussel, in Waals gebied, wonen veel mensen met bovengemiddelde inkomens.

Je zou dan eenzelfde situatie krijgen als de Waalse regio Aarlen, dat best welvarend is maar veel van de belastinginkomsten door het land Luxemburg worden opgestreken.
  donderdag 29 oktober 2026 @ 05:27:24 #272
512340 Pixelman
Tot in de puntjes
pi_222064601
quote:
0s.gif Op dinsdag 27 oktober 2026 16:56 schreef Cupfighter het volgende:

[..]
Ja de VVD is geweldig bezig , laat je nakijken man
Ga 's werken, joh!
Alle dingen zijn onuitsprekelijk vermoeiend ~ Prediker 1:8
  donderdag 29 oktober 2026 @ 05:32:58 #273
512340 Pixelman
Tot in de puntjes
pi_222064606
quote:
0s.gif Op woensdag 28 oktober 2026 15:52 schreef Kalmblijven het volgende:

[..]
Toen de bommen op Gaza vielen zat zij luid te twitteren dat deze gelukszoekers en potentiële terroristen absoluut niet richting Nederland mochten komen.
Terecht dat deze potentiële terroristen niet naar Nederland mochten komen. Mensen die als enige doel hebben om joden één voor één te vermoorden, zijn hier niet welkom. Ik vind het werkelijk onbegrijpelijk dat jij zo gastvrij bent voor dat tuig.

[ Bericht 1% gewijzigd door Pixelman op 29-10-2026 05:45:25 ]
Alle dingen zijn onuitsprekelijk vermoeiend ~ Prediker 1:8
pi_222064773
Ben benieuwd of dat slappe aftreksel van Nieman nu ook ziedendfulmineus is.

  donderdag 29 oktober 2026 @ 07:39:40 #275
512340 Pixelman
Tot in de puntjes
pi_222064796
quote:
12s.gif Op donderdag 29 oktober 2026 07:28 schreef nostra het volgende:
Ben benieuwd of dat slappe aftreksel van Nieman nu ook ziedendfulmineus is.

[ afbeelding ]
Klaver met zijn grote bek staat nu met zijn onderbroek op de enkels. 😀
Alle dingen zijn onuitsprekelijk vermoeiend ~ Prediker 1:8
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')