https://www.rtl.nl/nieuws(...)swerken-en-gaan-naarquote:Verplicht naar kantoor? Booking en ondernemingsraad voor rechter om thuiswerken
Booking.com en de eigen ondernemingsraad (or) staan vandaag tegenover elkaar in de rechtszaal vanwege onenigheid over thuiswerken. De reissite wil graag dat de 7.000 werknemers in Nederland minstens twee dagen op komen dagen. De or stemt hier niet mee in.
Dit bevestigt Booking.com aan RTL Z na berichtgeving in het Financieele Dagblad. Bij het bedrijf, waar onder meer hotels en appartementen geboekt kunnen worden, geldt voor personeel al sinds 2022 de aanbeveling om twee dagen per week op het hoofdkantoor in Amsterdam te werken.
Volgens een woordvoerder van Booking.com wordt dit advies in de wind geslagen door een deel van het personeel. Er zijn werknemers die niet of amper op kantoor komen. Daarom pleit het bedrijf voor een 'kleine verandering' van de regels. De aanbeveling wordt een verplichting, aldus de woordvoerder.
Innovatie en begeleiding
Booking.com wil graag profiteren van de voordelen van het werken op kantoor. Innovatie komt volgens de woordvoerder sneller tot stand door face-to -facecontact. Het begeleiden van (nieuw) personeel verloopt ook beter door kantoorwerken, aldus de zegsman. Hij zegt dat er veel buitenlanders voor Booking.com in Nederland werken, en dat op kantoor werken zorgt voor meer meer sociale cohesie.
De woordvoerder wijst ook op een onderzoek onder eigen personeel, waaruit zou blijken dat de samenwerking prettiger verloopt als er personeel op kantoor is. Booking.com zegt ook bereid te zijn om personeel redelijke vrijheid te geven over wanneer ze moeten verschijnen. Één kantoordag wordt in overleg met het team vastgesteld, en de andere dag mag de werknemer helemaal zelf bepalen.
Werkgevers hopen met luxe kantoren thuiswerkers en talent enthousiast te maken
"We kiezen verder meer voor de wortel dan voor de stok. We willen personeel ook verleiden met een aantrekkelijk kantoor." Het verzoek van het bedrijf richting het personeel wordt door de woordvoerder als redelijk beschouwd. Hij vindt verder dat de chique weg wordt bewandeld door de situatie via de or te laten verlopen.
De or vindt echter dat er geen zakelijke reden is om twee kantoordagen te verplichten, aldus de woordvoerder. De zaak dient dus vandaag en Booking.com verwacht dat de uitspraak binnen drie weken volgt.
Wie krijgt gelijk?
Arbeidsrechtadvocaat Suzanne Meijers denkt dat de or gelijk gaat krijgen van de rechter, omdat die in moeten stemmen met 'verharding' van de regels. Iets dat nu dus niet gebeurt. De vraag is of het huidige thuiswerkbeleid een verworven recht is voor de werknemers, zegt ze tegen RTL Z. Als iets lange tijd op een bepaalde manier gaat, kan het een arbeidsvoorwaarde worden.
Uiteindelijk moet volgens haar afgewogen worden wiens belang zwaarder weegt, dat van de werknemers of dat van Booking.com.
De discussie over thuiswerken speelt ook bij andere bedrijven, ziet Meijers. Dat een zaak voor de rechter komt, gebeurt alleen niet zo vaak. "Meestal wordt het onderling overleg opgelost."
De woordvoerder van Booking.com zegt dat het beleid ook in het buitenland wordt uitgerold en dat het daar wel vloeiend verloopt.
Als het bedrijf daar goede argumentatie voor kan leveren. Daar schieten de meeste bedrijven in tekort. Wij zijn als OR niet per se tegen 3 dagen in de week op kantoor komen, maar daar moet wel passende argumentatie voor zijn.quote:Op dinsdag 6 oktober 2026 21:05 schreef LXIV het volgende:
Ik kom ook maar 2 dagen vast. Maar als ik vaker moet komen dan had ik dit alleszins redelijk gevonden.
Het bedrijf hoeft geen argumenten te leveren om te bepalen wat werknemers onder werktijd doen. Het is nog niet eens een wettelijk recht!quote:Op dinsdag 6 oktober 2026 21:09 schreef Mikeytt het volgende:
[..]
Als het bedrijf daar goede argumentatie voor kan leveren. Daar schieten de meeste bedrijven in tekort. Wij zijn als OR niet per se tegen 3 dagen in de week op kantoor komen, maar daar moet wel passende argumentatie voor zijn.
Wie wil er nou niet zijn weekend bespreken midden in een kantoortuin?quote:Hij zegt dat er veel buitenlanders voor Booking.com in Nederland werken, en dat op kantoor werken zorgt voor meer meer sociale cohesie.
Jawel hoor, is gewoon een wettelijk recht voor deze mensen van booking.com, en bij ons ook. Als er ooit een thuiswerkbeleid is ingevoerd, dan hebben ze goedkeuring nodig van de gekozen OR om het beleid weer aan te passen.quote:Op dinsdag 6 oktober 2026 21:14 schreef LXIV het volgende:
[..]
Het bedrijf hoeft geen argumenten te leveren om te bepalen wat werknemers onder werktijd doen. Het is nog niet eens een wettelijk recht!
De kantoortuin is de ondergang geweest van ieder kantoor.quote:Op dinsdag 6 oktober 2026 21:20 schreef MichaelScott het volgende:
[..]
Wie wil er nou niet zijn weekend bespreken midden in een kantoortuin?
Je bedrijf volplempen met goedkope buitenlanders uit alle landen van de wereld en dan cohesie verwachten is ook wel een leuke grap.
Kan mij ook niet voorstellen dat je effectief 8uur kan volmaken. Hoor dan weleens van die moeders die roepen ja ik werk thuis want heb de kinderen.quote:Op dinsdag 6 oktober 2026 21:11 schreef Jahr00n het volgende:
Er is maar 1 reden om thuis te werken en dat is om gewoon minder uren te maken.
Al is booking een walgelijk bedrijf die ik alleen maar gezeik gun.
Ik bedoel dat thuiswerken an sich geen wettelijk recht isquote:Op dinsdag 6 oktober 2026 21:24 schreef Mikeytt het volgende:
[..]
Jawel hoor, is gewoon een wettelijk recht voor deze mensen van booking.com, en bij ons ook. Als er ooit een thuiswerkbeleid is ingevoerd, dan hebben ze goedkeuring nodig van de gekozen OR om het beleid weer aan te passen.
En omdat het om een wijziging in arbeidsomstandigheden gaat, is artikel 27 van de WOR geldig en heeft de werkgever instemming nodig van de ondernemingsraad en niet alleen een advies. Als de ondernemingsraad niet akkoord gaat, dan hebben ze maar 3 opties > Het beleid niet invoeren, opnieuw onderhandelen met de OR, of vervangend toestemming vragen van de kantonrechter, maar die zal alleen goedkeuring geven als de weigering van de OR onredelijk is of als ze kunnen aantonen dat het aanpassen van het beleid noodzakelijk is voor bedrijfseconomische of bedrijfssociale redenen, en daar schieten bedrijven vaak tekort qua argumentatie.
Het bedrijf waar ik werk is ook al meer dan 3 maanden met ons in onderhandeling om het thuiswerkbeleid aan te passen van 1 dag naar 3 dagen op kantoor, en naar de rechter stappen doen ze niet omdat ze dondersgoed weten dat ze geen echte argumentatie hebben.
Wel als er een thuiswerkbeleid is, dus dan moet de werkgever wel argumentatie geven als ze meer dan 50 werknemers hebben.quote:Op dinsdag 6 oktober 2026 21:36 schreef LXIV het volgende:
[..]
Ik bedoel dat thuiswerken an sich geen wettelijk recht is
Dit inderdaad, helaas mag ik het niet meer waar ik nu werk, of heel af en toe, maar op de vrijdagen dat ik standaard thuiswerkte bij m'n vorige baan deed ik geen reet zat vooral op fok enzo.quote:Op dinsdag 6 oktober 2026 21:11 schreef Jahr00n het volgende:
Er is maar 1 reden om thuis te werken en dat is om gewoon minder uren te maken.
Al is booking een walgelijk bedrijf die ik alleen maar gezeik gun.
Voor een wijziging van personele/sociale regelingen binnen een bedrijf is in Nederland instemming van de OR nodig, los van of die regeling nou wel of niet wettelijk verankerd is.quote:Op dinsdag 6 oktober 2026 21:36 schreef LXIV het volgende:
[..]
Ik bedoel dat thuiswerken an sich geen wettelijk recht is
Hebben al die OR's dan ook tijdens corona overleggen met het bestuur gehad dat ze instemmen met thuiswerken?quote:Op dinsdag 6 oktober 2026 21:58 schreef Tocadisco het volgende:
[..]
Voor een wijziging van personele/sociale regelingen binnen een bedrijf is in Nederland instemming van de OR nodig, los van of die regeling nou wel of niet wettelijk verankerd is.
Niet bij elk bedrijf. Ik heb meerdere collega’s die op 2 uur rijden (zonder file) van kantoor wonen. En al ver voor corona alle vrijheid kregen om thuis te werken en eens per maand naar kantoor te gaan. Zij maken hun uren wel.quote:Op dinsdag 6 oktober 2026 21:11 schreef Jahr00n het volgende:
Er is maar 1 reden om thuis te werken en dat is om gewoon minder uren te maken.
Al is booking een walgelijk bedrijf die ik alleen maar gezeik gun.
Dat is een jouw-probleem. Je werkgever een beetje oplichtenquote:Op dinsdag 6 oktober 2026 21:45 schreef Hyaenidae het volgende:
Dit inderdaad, helaas mag ik het niet meer waar ik nu werk, of heel af en toe, maar op de vrijdagen dat ik standaard thuiswerkte bij m'n vorige baan deed ik geen reet zat vooral op fok enzo.
Complete onzin.quote:Op dinsdag 6 oktober 2026 21:11 schreef Jahr00n het volgende:
Er is maar 1 reden om thuis te werken en dat is om gewoon minder uren te maken.
Jouw fietsvakantie op de Veluwe boeken.quote:Op woensdag 7 oktober 2026 08:00 schreef onlogisch het volgende:
7000 man in Nederland bij Booking.com? Wat doen 7000 man aan werk voor een website?
Is dat niet heel eenzaam? En welke binding heb je dan nog met je bedrijf?quote:Op woensdag 7 oktober 2026 09:25 schreef _martijn_ het volgende:
ah hier zitten alle makke schapen die alles maar slikken en hun werkgever "de baas" noemen.
Ik werk inmiddels meer dan 6 jaar fulltime vanuit huis en ben een stuk productiever dan in een kantoortuin.
Ik heb ook echt geen idee.quote:Op woensdag 7 oktober 2026 08:00 schreef onlogisch het volgende:
7000 man in Nederland bij Booking.com? Wat doen 7000 man aan werk voor een website?
Voor mezelf sprekend: Nee. Heerlijk juist, die rust.quote:
Genoeg. We hebben dagelijkse Teams meetings en chat, en komen meerdere keren per jaar bij elkaar voor een paar dagen (kantoor in het buitenland).quote:En welke binding heb je dan nog met je bedrijf?
Even aan mijn maat Claude gevraagd.quote:
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Huh?quote:Op dinsdag 6 oktober 2026 21:11 schreef Jahr00n het volgende:
Er is maar 1 reden om thuis te werken en dat is om gewoon minder uren te maken.
Al is booking een walgelijk bedrijf die ik alleen maar gezeik gun.
Same here. Ik vind het heerlijk, en zou bij voorkeur nooit meer terug naar een kantoor willen.quote:Op woensdag 7 oktober 2026 09:25 schreef _martijn_ het volgende:
Ik werk inmiddels meer dan 6 jaar fulltime vanuit huis en ben een stuk productiever dan in een kantoortuin.
Uit ervaring weet ik dat de meeste collegas weinig doen als ze thuis werkenquote:Op woensdag 7 oktober 2026 09:42 schreef HSG het volgende:
Ik snap niet waarom bedrijven ineens zo actief zijn om hun personeel weer dagelijks naar kantoor te laten komen. Of ze nou thuis of kantoor werken, het werk verandert niet.
Managers die dat willen vertrouwen hun personeel niet.
Dit!!quote:Op woensdag 7 oktober 2026 09:25 schreef _martijn_ het volgende:
ah hier zitten alle makke schapen die alles maar slikken en hun werkgever "de baas" noemen.
Ik werk inmiddels meer dan 6 jaar fulltime vanuit huis en ben een stuk productiever dan in een kantoortuin.
Zijnquote:Op woensdag 7 oktober 2026 09:53 schreef onlogisch het volgende:
Claude en ik zulke goede vrienden dat hij een gebbetje met me uithaalt.
@:GGMM @:Scrummie
Ligt aan je collega's dan.quote:Op woensdag 7 oktober 2026 09:53 schreef Mortaxx het volgende:
[..]
Uit ervaring weet ik dat de meeste collegas weinig doen als ze thuis werken
Ik doe meer als ik thuiswerk dan als ik op kantoor ben.quote:Op woensdag 7 oktober 2026 09:53 schreef Mortaxx het volgende:
[..]
Uit ervaring weet ik dat de meeste collegas weinig doen als ze thuis werken
dan is het probleem dat je op kantoor te weinig doetquote:Op woensdag 7 oktober 2026 09:59 schreef Momo het volgende:
[..]
Ik doe meer als ik thuiswerk dan als ik op kantoor ben.
Dit dus.quote:Op woensdag 7 oktober 2026 09:57 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Ligt aan je collega's dan.
Voor mij: wat Martijn zegt. Ik gedij echt heel goed in mn eigen omgeving. Willen we naar kantoor voor wat voor reden dan ook, ga ik gewoon natuurlijk voor f2f contact (ook wel eens fijn), maar mn eigen kantoor is het beste voor me.
quote:Op woensdag 7 oktober 2026 10:00 schreef Mortaxx het volgende:
[..]
dan is het probleem dat je op kantoor te weinig doet
Vind het wel grappig altijd dat je mensen hebt die keihard roepen dat ze zo veel productiever zijn thuis. Op fok. Of Reddit.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |