Dit wordt nogal semantisch. Je zegt dat je me geen woorden in de mond legt, terwijl je probeert te "benoemen wat ik zeg".quote:Op zondag 6 september 2026 00:33 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Dat doe ik niet, ik leg jou geen woorden in de mond. Ik benoem wat je doet.
Laten we het in het algemeen trekken, dus buiten onze discussie om: waarom willen mensen heel graag benadrukken dat de Palestijnen iets anders is dan Hamas? Waarom vindt men die nuance belangrijk?
Dat is vaak omdat zulke mensen denken dat door te generaliseren te Palestijnen onrecht wordt aangedaan, een groep die men een bepaald slachtofferschap toedicht (wellicht ook wel sympathie voor heeft) en dus zo wil aangeven dat je niet alle Palestijnen over een kam kunt scheren. Door die nuance (of die nu klopt of niet) komt men voor zo'n groep op.
Zo, nu we dat achter de rug hebben. Ik heb die nuance ondertussen al meerdere keren uitgelegd. Er wonen ongeveer 2 miljoen mensen in Gaza, volgens Israël heeft Hamas zo'n 25.000 leden. Laten we voor 't gemak even stellen dat er ook nog 250.000 sympathisanten zijn.quote:Iemand woorden in de mond leggen betekent dat je iemand iets laat zeggen wat die persoon eigenlijk niet zelf heeft bedacht of zo bedoelde.
Betekenis en gebruik
Sturend reageren: Je beweert dat iemand een bepaalde mening heeft, of je formuleert een antwoord in hun plaats.
Negatieve lading: Meestal is het negatief bedoeld. Je legt iemand woorden in de mond om ze in een kwaad daglicht te stellen of om je eigen gelijk te halen.
Voorpraten: Het komt erop neer dat je suggestieve of sturende vragen stelt zodat de ander antwoordt zoals jij dat graag wilt.
Bron: Gemini (prompt: "wat is de definitie van woorden in de mond leggen?"
En dat doe ik dus niet. Woorden in de mond leggen is andermans woorden verdraaien, niet opmerken wat iemand doet.quote:Op zondag 6 september 2026 00:46 schreef beefkeek het volgende:
[..]
Dit wordt nogal semantisch. Je zegt dat je me geen woorden in de mond legt, terwijl je probeert te "benoemen wat ik zeg".
Even over de definitie van woorden in de mond leggen:
[..]
Israël heeft niet alle remmen losgegooid want dan was binnen een dag de Gazastrook volledig van de kaart geveegd.quote:Op zondag 6 september 2026 00:46 schreef beefkeek het volgende:
[..]
Zo, nu we dat achter de rug hebben. Ik heb die nuance ondertussen al meerdere keren uitgelegd. Er wonen ongeveer 2 miljoen mensen in Gaza, volgens Israël heeft Hamas zo'n 25.000 leden. Laten we voor 't gemak even stellen dat er ook nog 250.000 sympathisanten zijn.
Als we daar vanuit gaan, zijn er ongeveer 1,7 miljoen mensen in Gaza die er niets mee te maken hebben en geen keus hebben. Zoals ook wel vaker gezegd, Gaza is geen democratie, Hamas heeft meer dan 20 jaar geleden de macht gekregen en heeft die gehouden.
Hamas is een terroristische organisatie, maar dat maakt niet alle Palestijnen terroristen. Ik vind het bijzonder dat je überhaupt de vraag stelt waarom die nuance belangrijk is. Beetje alsof je zegt: "Bolle Jos woont in Overasselt, dus alle mensen die in Overasselt wonen zijn criminelen." - Het zou grappig zijn als 't niet zo droevig was.
Door de manier waarop Israël reageert nemen ze maatregelen die ook veel burgers raken. Een reactie op 7 oktober is volledig logisch en terecht, maar dat betekent niet dat je dan maar alle remmen los kunt gooien. Jij hebt vaker aangegeven te vinden dat Israël nog wel harder had mogen reageren, ik ben het daar niet mee eens.
Maakt dat mij een sympathisant van Palestina, of van Hamas? Nee, absoluut niet. Elke opmerking dat je dat suggereert zal ik je erop aan blijven spreken. Ik ben eerder teleurgesteld in Israël dan dat ik sympathie voor Palestijnen heb.
je doet niet andersquote:Op zondag 6 september 2026 01:28 schreef HowardRoark het volgende:
En dat doe ik dus niet. Woorden in de mond leggen is andermans woorden verdraaien, niet opmerken wat iemand doet.
Ik gaf je de letterlijke definitie van woorden in de mond leggen en nog is het “dat doe ik dus niet”, om daarna me weer woorden in de mond te leggen.quote:Op zondag 6 september 2026 01:28 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
En dat doe ik dus niet. Woorden in de mond leggen is andermans woorden verdraaien, niet opmerken wat iemand doet.
[..]
Israël heeft niet alle remmen losgegooid want dan was binnen een dag de Gazastrook volledig van de kaart geveegd.
Dat Israël erg veel bombardementen heeft uitgevoerd en naar schatting maar 3% van de samenleving is omgekomen, en dat is inclusief terroristen en ook het feit dat burgers actief zijn gebruikt als menselijk schild laat uiteraard wel zien dat men niet alle remmen heeft losgegooid.
Dat de vermeende nuance constant moet worden aangebracht tussen de Palestijnen en Hamas is wel degelijk het opkomen voor de Palestijnen of enige sympathie of medelijden daarmee hebben, want als dat niet het geval was zou niemand er moeite mee hebben dat er een verantwoordelijkheid bij de bredere samenleving wordt gelegd.
Ik zie ook totaal geen reden om teleurgesteld te zijn in Israël. Het is goed dat Israël eens flink terug heeft geslagen. Dat had al veel eerder moeten gebeuren. Het liefst met actieve hulp van het Westen om de Palestijnen eens te leren dat het klaar moet zijn met het terrorisme.
Woorden in de mond leggen zou beteken dat jij 'A' zegt en ik daarvan maak dat je 'B' zegt. Dat doe ik niet. Jij neemt een positie in waar je 'A' doet, ik merk op dat je 'A' doet en vervolgens beschuldig je mij ervan jou woorden in de mond te leggen.quote:Op zondag 6 september 2026 06:59 schreef beefkeek het volgende:
[..]
Ik gaf je de letterlijke definitie van woorden in de mond leggen en nog is het “dat doe ik dus niet”, om daarna me weer woorden in de mond te leggen.
Best makkelijk discussiëren zo, gewoon reageren op wat je zelf zegt en niet wat een ander zegt.
Je hebt het hier tegen pro-Palestijnen individuen? In die categorie val ik gelukkig niet.quote:Op zondag 6 september 2026 09:07 schreef mcmlxiv het volgende:
Best wonderlijk dat onze advocaat van duistere zaken verontwaardigd is wanneer niet betrokken joden buiten Israël worden lastiggevallen vanwege het gedrag van Israël, maar tegelijkertijd vindt dat niet bij Hamas betrokken Palestijnen wel "een lesje moet worden geleerd".
Mijn standpunt is dat de Palestijnen deze oorlog zelf zijn begonnen er dus hard tegen de Palestijnen op mag worden getreden. Dat er daarbij ook burgers om het leven komen die wellicht niets te maken hebben met het terrorisme is voornamelijk een resultaat van het feit dat de beleidsbepalers in de Gazastrook zelf geen scheiding aanbrengen tussen burgers en strijders.quote:Op zondag 6 september 2026 09:07 schreef mcmlxiv het volgende:
Best wonderlijk dat onze advocaat van duistere zaken verontwaardigd is wanneer niet betrokken joden buiten Israël worden lastiggevallen vanwege het gedrag van Israël, maar tegelijkertijd vindt dat niet bij Hamas betrokken Palestijnen wel "een lesje moet worden geleerd".
Dit vormt wel een goed voorbeeld van wat wél een ander woorden in de mond leggen is.quote:Op zondag 6 september 2026 09:07 schreef mcmlxiv het volgende:
Het zou toch wat zijn wanneer we non-combattanten onafhankelijk van afkomst of mate van sympathie voor een bepaalde zaak gewoon niet zouden lastigvallen of vermoorden.
Maar ja, ik ben slechts een moslimknuffelaar natuurlijk die eigenlijk gedeporteerd zou moeten worden.
In het geval van Nederland was het 2.5%, in het geval van Duitsland meer dan 8%. 3% is in dit geval niet veel wetende dat de Palestijnen deze oorlog zelf zijn begonnen (Nederland was dat uiteraard niet) en ook geen scheiding maken tussen burger en strijder (Nederland deed dit uiteraard wél).quote:Op zondag 6 september 2026 09:20 schreef heywoodu het volgende:
(Ruim) 3% van een volledige bevolking gedood, damn. Dat is overigens meer dan het percentage Nederlanders dat in de oorlog werd gedood.
Verplichte disclaimer: nee, dat is geen vergelijk van de situatie, maar puur om het getal met iets te vergelijken.
Ik heb je de letterlijke definitie van woorden in de mond leggen gegeven. Als je het dan nog niet begrijpt wil je het ook niet begrijpen.quote:Op zondag 6 september 2026 09:25 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Woorden in de mond leggen zou beteken dat jij 'A' zegt en ik daarvan maak dat je 'B' zegt. Dat doe ik niet. Jij neemt een positie in waar je 'A' doet, ik merk op dat je 'A' doet en vervolgens beschuldig je mij ervan jou woorden in de mond te leggen.
[..]
Je hebt het hier tegen pro-Palestijnen individuen? In die categorie val ik gelukkig niet.
[..]
Mijn standpunt is dat de Palestijnen deze oorlog zelf zijn begonnen er dus hard tegen de Palestijnen op mag worden getreden. Dat er daarbij ook burgers om het leven komen die wellicht niets te maken hebben met het terrorisme is voornamelijk een resultaat van het feit dat de beleidsbepalers in de Gazastrook zelf geen scheiding aanbrengen tussen burgers en strijders.
[..]
Dit vormt wel een goed voorbeeld van wat wél een ander woorden in de mond leggen is.
Hier gaan we gewoon niet uitkomen. Jij bent van mening dat ik jou woorden in de mond leg als ik benoem wat jij doet, ik zie dat anders.quote:Op zondag 6 september 2026 10:53 schreef beefkeek het volgende:
[..]
Ik heb je de letterlijke definitie van woorden in de mond leggen gegeven. Als je het dan nog niet begrijpt wil je het ook niet begrijpen.
Maar als je dat niet hebt, dan is er toch totaal geen reden om de hele tijd dat vermeende verschil tussen Hamas en de Palestijnen te benadrukken?quote:Op zondag 6 september 2026 10:53 schreef beefkeek het volgende:
[..]
Ik heb je ook uitgelegd dat ik geen sympathie naar de Palestijnen heb, maar daar lees je dan weer overheen. Grappig wel, voor iemand die meerdere keren aangegeven heeft afgerekend te willen worden op wat hij zegt en niet op wat anderen denken dat hij zegt.
De zwakke argumenten komen niet van mij.quote:Op zondag 6 september 2026 10:53 schreef beefkeek het volgende:
[..]
Het is ergens ook wel logisch, het is lastig discussies “winnen” (jouw woorden, niet de mijne) wanneer je argumenten heel slecht zijn. Dan is het makkelijker de boodschapper onbetrouwbaar te maken dan het is om te komen met een sterker punt.
Het grote probleem met dit soort gasten is dat er geen nuance mogelijk is en vervolgens de tegenstander daarvan beschuldigen. Dit topic en de Trump topics zijn daar mooie voorbeelden van.quote:Op zondag 6 september 2026 10:53 schreef beefkeek het volgende:
[..]
Ik heb je de letterlijke definitie van woorden in de mond leggen gegeven. Als je het dan nog niet begrijpt wil je het ook niet begrijpen.
Ik heb je ook uitgelegd dat ik geen sympathie naar de Palestijnen heb, maar daar lees je dan weer overheen. Grappig wel, voor iemand die meerdere keren aangegeven heeft afgerekend te willen worden op wat hij zegt en niet op wat anderen denken dat hij zegt.
Het is ergens ook wel logisch, het is lastig discussies “winnen” (jouw woorden, niet de mijne) wanneer je argumenten heel slecht zijn. Dan is het makkelijker de boodschapper onbetrouwbaar te maken dan het is om te komen met een sterker punt.
quote:Op zaterdag 5 september 2026 19:53 schreef beefkeek het volgende:
[..]
Nee, dat is niet het doel van de post. Het doel is duidelijk, laten zien dat je een rabiate moslimhater bent.
Als het inderdaad zou zitten zoals je nu zegt, was er totaal geen probleem.quote:Op zondag 6 september 2026 11:39 schreef mcmlxiv het volgende:
[..]
Het grote probleem met dit soort gasten is dat er geen nuance mogelijk is en vervolgens de tegenstander daarvan beschuldigen. Dit topic en de Trump topics zijn daar mooie voorbeelden van.
Je kunt tot in oneindigheid duidelijk blijven maken dat 7 oktober een terroristische misdaad was, dat de daders en überhaupt alle Hamas en Hezbollah strijders gedood mogen worden, maar het is nooit genoeg. Elk klein stukje commentaar op het heilige land, elke poging om een klein beetje verantwoordelijkheid bij de Israëliërs neer te leggen wordt van tafel geveegd. De Israëliërs zijn per definitie goed, Palestijnen en moslims per definitie fout of op zijn minst verdacht.
Maar ja, extremisten blijven extremisten en dat extremisten zichzelf helemaal niet extremistisch vinden is ook normaal.
Dit bedoel ik dus. Pure onvervalste leugens verpakt in zogenaamde nuance. En natuurlijk blijven hameren op "de Palestijnen" en niet op de werkelijke daders.quote:Op zondag 6 september 2026 11:46 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Als het inderdaad zou zitten zoals je nu zegt, was er totaal geen probleem.
Wat we echter zien is dat Israël de volledige schuld krijgt, zonder uitspraak van een rechter inmiddels al is beticht van een genocide (wat dus ook blijk zou geven van een vooropgezet plan) er oproepen zijn voor allerlei boycots van het land.
Sterker nog, het bestaansrecht zelfs in twijfel wordt getrokken, en de Palestijnen nagenoeg vrij worden gepleit van alles en een eigen staat herkend hebben gekregen door meerdere Westerse landen, dit ondanks dat de Palestijnen deze oorlog zelf zijn begonnen en daadwerkelijke genocide intenties van hun beleidsbepalers kwamen.
Dat is dus niet slechts 'een klein beetje verantwoordelijkheid' bij Israël leggen, het is dus de volledige schuld bij Israël leggen.
Welke leugens precies? Begin daar eens mee ...quote:Op zondag 6 september 2026 11:54 schreef mcmlxiv het volgende:
[..]
Dit bedoel ik dus. Pure onvervalste leugens verpakt in zogenaamde nuance. En natuurlijk blijven hameren op "de Palestijnen" en niet op de werkelijke daders.
Miljoenen Palestijnen zijn zogenaamd schuldig vanwege de daden van enkele tienduizenden. Goh waar lijkt dat toch op?
Dat is niet alleen mijn mening, ik heb je de letterlijke definitie gegeven en laten zien waar je het doet.quote:Op zondag 6 september 2026 11:34 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Hier gaan we gewoon niet uitkomen. Jij bent van mening dat ik jou woorden in de mond leg als ik benoem wat jij doet, ik zie dat anders.
Ik hoef geen voorstander van een partij te zijn om onjuistheden aan te kaarten.quote:Maar als je dat niet hebt, dan is er toch totaal geen reden om de hele tijd dat vermeende verschil tussen Hamas en de Palestijnen te benadrukken?
Je snapt zelf toch wel hoe zwak dit argument is? Aan de ene kant noem je Ben-Gvir een randfiguur zonder betekenis die niet representatief is voor Israël omdat hij maar een deel van de stemmen heeft, maar aan de andere kant is onderscheid maken tussen Hamas en Palestijnen hetzelfde als Palestijnen steunen.quote:De zwakke argumenten komen niet van mij.
Immers, het argument dat er een groot verschil zou zijn tussen de Palestijnen en Hamas is juist zwak en ongeloofwaardig wetende dat Hamas een Palestijnse terreurgroepering is, opricht door Palestijnen, bestaande uit Palestijnen, gesteund door Palestijnen, snijdt geen hout.
Sommige mensen geven Israël de volledige schuld, het gros van de mensen op Fok echter niet.quote:Op zondag 6 september 2026 11:46 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Als het inderdaad zou zitten zoals je nu zegt, was er totaal geen probleem.
Wat we echter zien is dat Israël de volledige schuld krijgt, zonder uitspraak van een rechter inmiddels al is beticht van een genocide (wat dus ook blijk zou geven van een vooropgezet plan) er oproepen zijn voor allerlei boycots van het land.
Sterker nog, het bestaansrecht zelfs in twijfel wordt getrokken, en de Palestijnen nagenoeg vrij worden gepleit van alles en een eigen staat herkend hebben gekregen door meerdere Westerse landen, dit ondanks dat de Palestijnen deze oorlog zelf zijn begonnen en daadwerkelijke genocide intenties van hun beleidsbepalers kwamen.
Dat is dus niet slechts 'een klein beetje verantwoordelijkheid' bij Israël leggen, het is dus de volledige schuld bij Israël leggen.
“Het mag duidelijk dat generaliseren in die richting anders worden bekeken” is sturend reageren. Oftewel, woorden in de mond leggen. Ik dacht, ik leg ‘t maar even uit.quote:Op zondag 6 september 2026 12:03 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Welke leugens precies? Begin daar eens mee ...
Ook wel opvallend dat je volledig om mijn punt over Israël heen gaat, het mag duidelijk dat generaliseren in die richting anders worden bekeken.
Die definitie is niet op van toepassing wat ik doe. Iets opmerken en benoemen.quote:Op zondag 6 september 2026 12:24 schreef beefkeek het volgende:
[..]
Dat is niet alleen mijn mening, ik heb je de letterlijke definitie gegeven en laten zien waar je het doet.
Vaak zijn mensen gedreven vanuit een gevoel van sympathie voor een kant.quote:Op zondag 6 september 2026 12:24 schreef beefkeek het volgende:
[..]
Ik hoef geen voorstander van een partij te zijn om onjuistheden aan te kaarten.
Correct.quote:Op zondag 6 september 2026 12:24 schreef beefkeek het volgende:
[..]
Je snapt zelf toch wel hoe zwak dit argument is? Aan de ene kant noem je Ben-Gvir een randfiguur zonder betekenis die niet representatief is voor Israël omdat hij maar een deel van de stemmen heeft, maar aan de andere kant is onderscheid maken tussen Hamas en Palestijnen hetzelfde als Palestijnen steunen.
Natuurlijk is die dat wel. Dat je dat niet (wil) zien spreekt boekdelen voor je intenties. En ja, ook dat is woorden in de mond leggenquote:Op zondag 6 september 2026 12:38 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Die definitie is niet op van toepassing wat ik doe. Iets opmerken en benoemen.
Misschien moet je je in een discussie gewoon houden bij wat iemand zegt en niet de zolderkamerpsycholoog uithangen. Het slaat namelijk nergens op.quote:Vaak zijn mensen gedreven vanuit een gevoel van sympathie voor een kant.
Om deze reden zien we bijvoorbeeld geregeld mensen die nuances willen aanbrengen als het over bepaalde groepen gaat die men een bepaald slachtofferschap toedicht (denk hier bijvoorbeeld aan migranten of moslims) maar heeft men er totaal geen problemen als andere groepen over een kan worden geschoren. De drang om 'onjuistheden' aan te kaarten heeft dus een nogal selectief karakter.
Correct.
Dank dat je hier wel nuance aanbrengt en daarmee mijn punt bewijst.quote:De steun voor het Palestijnse terreur en de terreurgroeperingen is toch veel groter dan de steun in Israël voor de partij van Ben Gvir. Of dacht jij echt dat pakweg 5-8% van de Palestijnse samenleving Hamas en soortgelijke partijen steunt en de rest veel gematigder is?
De rot in Gaza is heel groot. Meer dan 20 jaar lang geen functionerende regering en grotendeels afgesloten zijn van de rest van de wereld helpt daar niet bij.quote:De rot in de Palestijnse samenleving zit natuurlijk veel breder. Wat sommigen vervolgens proberen is het beeld te wekken alsof de steun voor een Ben Gvir is Israël net zo groot is als de steun voor Hamas of soortgelijke groeperingen in de Israëlische samenleving. Een valse analogie wordt dat ook wel genoemd.
Kortom: steun voor Hamas & co. bagatelliseren, steun voor Ben Gvir schromelijk overdreven. Conclusie: zie je wel, beide kanten zijn hetzelfde. Aan beide kanten zitten goede en foute mensen. Maar zo werkt het dus niet. De Israëlische samenleving is grotendeels normaal en fatsoenlijk, de Palestijnse samenleving grotendeels abnormaal en ernstig geradicaliseerd.
En als je zo nu willen beweren van niet. Oké, maar waar zijn de gematigde alternatieven in de Palestijnse samenleving dan? De NGOs, vredesbewegingen, gematigde politieke partijen? De mensen die zich uitspreken tegen het terrorisme, noem ze maar op ...
Dat doet het zeker wel, wat ik zeg is simpelweg een feit.quote:Op zondag 6 september 2026 12:44 schreef beefkeek het volgende:
[..]
Misschien moet je je in een discussie gewoon houden bij wat iemand zegt en niet de zolderkamerpsycholoog uithangen. Het slaat namelijk nergens op.
Het is geen nuance maar een statistische realiteit.quote:Op zondag 6 september 2026 12:44 schreef beefkeek het volgende:
[..]
Dank dat je hier wel nuance aanbrengt en daarmee mijn punt bewijst.
Hamas is door de mensen daar zelf verkozen hè? En wat had de rest van de wereld moeten doen? Er zijn daar talloze hulpverleners en hulporganisaties actief en er zijn vele miljoenen naar de mensen in Gaza gegaan.quote:Op zondag 6 september 2026 12:44 schreef beefkeek het volgende:
[..]
De rot in Gaza is heel groot. Meer dan 20 jaar lang geen functionerende regering en grotendeels afgesloten zijn van de rest van de wereld helpt daar niet bij.
Het afkeuren van Hamas wordt vaak snel gedaan als een 'performative disclaimer', met name als een morele indekking.quote:Op zondag 6 september 2026 12:44 schreef beefkeek het volgende:
Alleen al hier op Fok zijn er een hoop die zich uitspreken tegen het terrorisme van Hamas. Maar doordat je oogkleppen op hebt herken je die berichten alleen maar als sympathie of steun.
Het is dan ook niet alleen Hamas die de regio in bloed drenkt maar ook de Palestijnen in hun geheel, sinds 1948 toen ze uit eeuwenlange Jodenhaat geen onderdeel van Israël (voor Joden en Arabieren) wensten te zijn.quote:Op zondag 6 september 2026 12:57 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Dat doet het zeker wel, wat ik zeg is simpelweg een feit.
[..]
Het is geen nuance maar een statistische realiteit.
[..]
Hamas is door de mensen daar zelf verkozen hè? En wat had de rest van de wereld moeten doen? Er zijn daar talloze hulpverleners en hulporganisaties actief en er zijn vele miljoenen naar de mensen in Gaza gegaan.
[..]
Het afkeuren van Hamas wordt vaak snel gedaan als een 'performative disclaimer', met name als een morele indekking.
'Ik ben tegen Hamas, máár ... *insert een heel betoog die de schuld grotendeels bij Israël legt*'
De snelle afkeuring van Hamas, die best wel gemeend kan zijn, wordt dus met name gedaan om te voorkomen dat men wordt weggezet als een sympathisant van Hamas, maar vervolgens wordt eigenlijk vooral Israël als de boeman aangewezen.
De vraag is dan ook niet zo zeer ben je voor of tegen Hamas (ook al zouden mensen Hamas gerechtvaardigd vinden, zullen de meeste dat niet erkennen omdat men daarmee in een discussie zichzelf schaakmat zet), de vraag is vooral: Wie heeft hier de meest schuld en moet het hardst worden aangepakt? En dan zullen velen Israël noemen. Ik zie dat uiteraard anders.
Goed te zien dat je echt werkelijk geen idee hebt wat ik zeg. Laat ook maar.quote:Op zondag 6 september 2026 12:57 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Dat doet het zeker wel, wat ik zeg is simpelweg een feit.
[..]
Het is geen nuance maar een statistische realiteit.
[..]
Hamas is door de mensen daar zelf verkozen hè? En wat had de rest van de wereld moeten doen? Er zijn daar talloze hulpverleners en hulporganisaties actief en er zijn vele miljoenen naar de mensen in Gaza gegaan.
[..]
Het afkeuren van Hamas wordt vaak snel gedaan als een 'performative disclaimer', met name als een morele indekking.
'Ik ben tegen Hamas, máár ... *insert een heel betoog die de schuld grotendeels bij Israël legt*'
De snelle afkeuring van Hamas, die best wel gemeend kan zijn, wordt dus met name gedaan om te voorkomen dat men wordt weggezet als een sympathisant van Hamas, maar vervolgens wordt eigenlijk vooral Israël als de boeman aangewezen.
De vraag is dan ook niet zo zeer ben je voor of tegen Hamas (ook al zouden mensen Hamas gerechtvaardigd vinden, zullen de meeste dat niet erkennen omdat men daarmee in een discussie zichzelf schaakmat zet), de vraag is vooral: Wie heeft hier de meest schuld en moet het hardst worden aangepakt? En dan zullen velen Israël noemen. Ik zie dat uiteraard anders.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |