Ben ik ook geen fan van.quote:Op zondag 2 augustus 2026 10:10 schreef Since2003 het volgende:
Keer wat anders dan Joods/Islamitisch of 'Christelijk' onderwijs.
Dus in plaats van overheids"indoctrinatie" krijg je ouder"indoctrinatie".quote:Op zondag 2 augustus 2026 10:23 schreef LXIV het volgende:
Vrijheid van onderwijs zorgt er juist voor dat de macht van de overheid m.b.t. kinderindoctrinatie beperkt blijft. De ouders bepalen wat hun kinderen horen.
quote:Tegelijkertijd nam de Kamer in 2020 wel zelf een wet aan die de voorwaarden voor het openen van een nieuwe school versoepelde. Die wet moet worden herzien omdat deze zou zorgen voor "onvoorziene problemen", spraken D66, VVD en CDA eerder dit jaar af in hun coalitieakkoord.
Lekker gewerkt weer, wederom een zelf gecreeerd probleem.quote:De meeste nieuwe scholen vallen onder de noemer 'bijzonder onderwijs', waarbij het grootste deel een islamitische school is. Ook de Renaissanceschool heeft door de versoepelde regels de deuren kunnen openen.
Inderdaad. Zoals het hoort. Dat is jouw verantwoordelijkheid als ouder om ze jouw wereldbeeld mee te geven tot ze zelf kunnen zwemmen. Iets anders maakt je een slechte ouder. Of nog beter, steriel.quote:Op zondag 2 augustus 2026 10:27 schreef SimonB. het volgende:
[..]
Dus in plaats van overheids"indoctrinatie" krijg je ouder"indoctrinatie".
Eens, maar dan moeten alle islamitische, rooms-katholieke, protestantse, etc. scholen ook van de baan. Maak je je daar ook druk om? En kom niet aan met het dat het daar wel mee valt want ik heb zelf op zo'n rooms-katholieke school gezeten waar het geloof door je strot heen werd geduwd.quote:Op zondag 2 augustus 2026 10:08 schreef Sunshine1982 het volgende:
Deze maand opent in Almere de Renaissanceschool, een basisschool gebaseerd op de overtuigingen van FVD. De opening van zo'n school past bij onze vrijheid van onderwijs, zeggen experts. Maar in de Tweede Kamer zijn er zorgen over de 'FVD-school'.
Bijzonder nieuws, schreef FVD-oprichter Thierry Baudet eind juni in een enthousiast bericht op de site van de partij. Midden augustus opent namelijk de Renaissanceschool (opnieuw) de deuren in Almere.
En daar zijn zorgen over in de Tweede Kamer. Bijvoorbeeld over de vraag of het wenselijk is dat een school zo verbonden is met een politieke partij. Maar ook over het feit dat jongens en meisjes op die school op een verschillende manier les krijgen (de partij zegt de "biologische verschillen tussen seksen te erkennen").
De basisschool, waarop "alles in het teken staat van de Oude Europese Wereld", past bij wat FVD wil zijn. Niet alleen een politieke partij, maar een maatschappelijke beweging. Daar komt nog bij dat de partij regelmatig onder vuur ligt vanwege haar denkbeelden over bijvoorbeeld remigratie en banden van leden met extreemrechtse organisaties.
Een eerdere poging van FVD om een school te openen strandde na twee jaar vanwege geldgebrek. Nu krijgt de school financiering van de overheid omdat ze een speciaal traject heeft doorlopen.
En dus kwamen er Kamervragen van VVD en D66. Hoe kan het dat er publiek geld is voor een school "die door een politieke partij expliciet als 'onze eigen school' wordt gepresenteerd?", vraagt VVD'er Arend Kisteman aan staatssecretaris Judith Tielen (Onderwijs). D66-Kamerlid Ilana Rooderkerk benadrukte in haar Kamervragen dat de vrijheid van onderwijs "geen vrijbrief is voor discriminatie, uitsluiting, antidemocratische vorming of partijpolitieke indoctrinatie".
Dit is waar vrijheid van onderwijs voor zou moeten staan'
Toch is de oprichting van de Renaissanceschool in de basis wel wat vrijheid voor onderwijs kan zijn en waar het voor zou moeten staan, zegt Gerdien Bertram-Troost. Zij is hoogleraar Onderwijs in levensbeschouwelijk en pedagogisch perspectief aan de Vrije Universiteit Amsterdam.
Dat heeft vooral te maken met artikel 23 van de Grondwet, waarin de vrijheid van onderwijs is vastgelegd. "Die wet maakt het mogelijk voor mensen om scholen op te richten die passen bij het eigen wereldbeeld", legt Bertram-Troost uit.
Daardoor hebben we in Nederland naast openbare scholen ook "bijzondere scholen" die zijn gestoeld op een levensovertuiging of geloof van ouders. Denk aan reformatorische scholen, islamitische scholen of montessorischolen. En nu dus ook de Renaissanceschool.
Het is historisch gezien dan ook niet gek dat er een school wordt geopend op basis van levensbeschouwelijke overtuigingen, zegt Job Buiting. De onderwijsrechtexpert denkt wel dat de opvattingen over onderwijs en hoe de grondrechten zich tot elkaar verhouden, zijn veranderd. En dus ook de discussie die bij de opening van zo'n school komt kijken.
Het recht op vrijheid van onderwijs zoals we dat nu kennen stamt immers al uit 1917. Toen zat Nederland nog in de verzuiling, legt Buiting uit. "Terwijl nu over het algemeen gelijkwaardigheid en tolerantie belangrijk worden gevonden."
Onderwijsvrijheid komt met verantwoordelijkheden
Die vrijheid van onderwijs in ons land komt met verantwoordelijkheden, benadrukt Bertram-Troost. Zo is er de plicht voor elke school om leerlingen ook kennis te laten maken met andere mens- en wereldbeelden.
Daarnaast moeten scholen "actief burgerschap en sociale cohesie" bevorderen. Daar is tegenwoordig formeel toezicht op. Dat toezicht zal er straks ook zijn voor de Renaissanceschool, zegt Bertram-Troost.
Ook Buiting wijst op de burgerschapseisen. Tegelijkertijd geeft de Grondwet scholen bewust veel vrijheid, zegt hij. Daar ziet de onderwijsrechtexpert een moeilijkheid, want de inspectie kan maar tot op zekere hoogte toezicht houden op de precieze invulling van het burgerschapsonderwijs.
De tijd moet uitwijzen hoeveel interesse er is in de Renaissanceschool en hoe het onderwijs gaat uitpakken, zegt Bertram-Troost. "Maar in de basis hoort het bij het stelsel dat we hebben."
Onderwijswet weer onder de loep
Is het stelsel dan nog wel goed, is een vraag die nu in de lucht hangt in de Kamer. De grondrechten, waaronder de vrijheid van onderwijs, kun je echt niet zomaar aanpassen.
Tegelijkertijd nam de Kamer in 2020 wel zelf een wet aan die de voorwaarden voor het openen van een nieuwe school versoepelde. Die wet moet worden herzien omdat deze zou zorgen voor "onvoorziene problemen", spraken D66, VVD en CDA eerder dit jaar af in hun coalitieakkoord.
De Kamer maakte zich destijds namelijk al zorgen dat dankzij de wet vooral nieuwe bijzondere scholen geopend zouden worden. Dat is ook het geval, bleek begin dit jaar uit onderzoek. De meeste nieuwe scholen vallen onder de noemer 'bijzonder onderwijs', waarbij het grootste deel een islamitische school is. Ook de Renaissanceschool heeft door de versoepelde regels de deuren kunnen openen.
Herziening of niet, de FVD-school kan deze maand gewoon van start en zal - net als andere beginnende scholen - binnen een jaar bezoek krijgen van de onderwijsinspectie. Hoeveel kinderen in de eerste klas zitten, is niet bekend. De school heeft nog niet gereageerd op vragen van NU.nl.
https://www.nu.nl/politie(...)erwijs-kan-zijn.html
Ik krijg hier echt hele nare ideeën bij. School moet school zijn. Niet een plek om kinderen te indoctrineren.
quote:Op zondag 17 april 2022 11:15 schreef Hexagon het volgende:
Het lesprogramma is ook al uitgelekt
8:00 We starten de dag met het zingen van het Russische volkslied
8:10 Schrijfles, we schrijven het partijprogramma van de FvD over, en als we klaar zijn beginnen we opnieuw
9:30 Lezen, we gaan klassikaal het nieuwste boek van de Grote leider Baudet lezen. Als iedereen goed zijn best doet zal de grote leider als beloning zelf een keer komen voorlezen.
10:45 Geschiedenis, we hebben een speciale methode ontwikkeld. "Boreale Historie". Dat gaat deels over vaderlandse geschiedenis zoals hoe goed de slavernij voor onze economie was en wat de mooie kanten waren van de Duitse bezetting. Ook hoofdstukken over de beste jaren van de VS onder Trump, de gloriejaren van Zuid-Afrika onder de apartheid en de levensloop van de vader des Vaderlands Pim Fortuyn.
12:30 Rekenen uit het boek "Boreaal rekenen". HIerbij leren we hoe je statistieken kan manipuleren om er nepnieuws van te maken. En hoe creatief rekenen gebruikt kan worden voor het maken van alternatieve feiten
12:45 Pauze, kinderen mogen op de stormbaan spelen. Als ze stout zijn krijgen ze op hun broek met een lang eind hout. Overigens mag het pesten van je zwakke klasgenoten die niet recht in de leer genoeg zijn wel. Leraren zullen dit gedrag stimuleren
13:00 Biologie, in het boek "Boreale Biologie" leren we hoe het zwarte ras inferieur is. Een later hoofdstuk gaat over klimaat en welke leugens daarover verteld worden door links. En over hoe de elite ziektes bedenkt om chips te implanteren. Plus een hoofdstuk waarom homo of transgender zijn slecht is.
13:45 We zetten het tv scherm aan om naar het dagelijkse FvD-jeugdjournaal te kijken om te weten wat er echt speelt in ons land. Kinderen mogen ook vragen indienen aan. Wekelijk zal de redactie er een uitzoeken en Vladimir Poetin zal die beantwoorden.
14:15 Seksuele voorlichting, we leren hoe nee van vrouwen niet echt nee is. En dat vrouwen gemeen zijn en alleen maar door chads geneukt worden. Dus daarom moet de staat ingrijpen in herverdeling van seks en bovendien vrouwen weer achter het aanrecht moeten. We leren ook wat de beste pornosites zijn om de tijd tot dat zover is te overbruggen.
15:00-16:00 We eindigen de dag met gymnastiek. Een warming up met een paar keer over de stormbaan. Daarna flink wat vechtsporten om goed linksen in elkaar te kunnen slaan. In de bovenbouw leren we ook hoe je met wapens om moet gaan.
Ik wil alleen maar openbare scholen.quote:Op zondag 2 augustus 2026 10:29 schreef Bensel het volgende:
Als je vindt dat christelijke of islamitische scholen geen probleem zijn, dan zou je dit ook geen probleem mogen vinden. We zullen zien wat de scores zijn over een paar jaar.
Tja, op een moslimschool krijgen tenminsten jongens én meisjes te horen dat homoseksuelen slecht zijn.quote:Maar ook over het feit dat jongens en meisjes op die school op een verschillende manier les krijgen
Zoek de verschillen.quote:Op zondag 2 augustus 2026 10:10 schreef Since2003 het volgende:
Keer wat anders dan Joods/Islamitisch of 'Christelijk' onderwijs.
Persoonlijk ben ik meer van de water op de zondag.quote:Op zondag 2 augustus 2026 10:40 schreef Lord_Vetinari het volgende:
Benieuwd naar de lessen over WO2…
“In 1940 werd ons land bevrijd van de overheersing door het Joodse gevaar. Helaas werden we vijf jaar later opnieuw bezet door agenten van de Joodse wereldmacht, die nu bezig zijn ons te onderwerpen door de import van hun doodsvijanden, wat natuurlijk volkomen logisch is, volgens onze Grote Leider Thierry Baudet.”
Ik heb er niet zoveel vertrouwen in.
Ouders die op deze onzin partij stemmen omdat ze geloven wat lulletje Baudet de ether in slingert bij de zeldzame gelegenheden dat hij zich in de volksvertegenwoordiging vertoont.quote:Op zondag 2 augustus 2026 10:43 schreef Cupfighter het volgende:
Welke ouder stuurt zijn kind naar deze school?
In de ideale wereld geven ouders inderdaad hun kinderen een diverse blik op de wereld mee, zodat deze kinderen zelf hun mening kunnen vormen. Maar ik denk dat we beide weten dat dat in de praktijk niet zo werkt. De meeste kinderen die naar een speciale school gestuurd worden krijgen thuis precies dezelfde beperkte blik op de wereld aangeleerd. Als je je kinderen naar de FvD school stuurt, krijgen die thuis echt geen objectieve uitleg over de islam. En als je je kinderen naar de islamitische school stuurt, dan krijgen die thuis echt geen objectieve uitleg over het joodse geloof.quote:Op zondag 2 augustus 2026 10:29 schreef Since2003 het volgende:
[..]
Inderdaad. Zoals het hoort. Dat is jouw verantwoordelijkheid als ouder om ze jouw wereldbeeld mee te geven tot ze zelf kunnen zwemmen. Iets anders maakt je een slechte ouder. Of nog beter, steriel.
Meneer en mevrouw De Uil.quote:Op zondag 2 augustus 2026 10:43 schreef Cupfighter het volgende:
Welke ouder stuurt zijn kind naar deze school?
Je kinderen niet per se overtuigd laten zijn van jouw wereldbeeld maakt je geen slechte ouder.quote:Op zondag 2 augustus 2026 10:29 schreef Since2003 het volgende:
[..]
Inderdaad. Zoals het hoort. Dat is jouw verantwoordelijkheid als ouder om ze jouw wereldbeeld mee te geven tot ze zelf kunnen zwemmen. Iets anders maakt je een slechte ouder. Of nog beter, steriel.
"Wir haben es nicht gewußt."quote:Op zondag 2 augustus 2026 10:49 schreef Strijder_ het volgende:
Heel goed dit. Daar moeten er heel veel van komen
Dat is de opvoeding en vorming die ouders hun kinderen altijd al gegeven hebbenquote:Op zondag 2 augustus 2026 10:27 schreef SimonB. het volgende:
[..]
Dus in plaats van overheids"indoctrinatie" krijg je ouder"indoctrinatie".
Als iedereen altijd het wereldbeeld van zijn ouders had over genomen, dan zouden we nu nog geloven dat de aarde plat is.quote:Op zondag 2 augustus 2026 10:53 schreef heywoodu het volgende:
[..]
Je kinderen niet per se overtuigd laten zijn van jouw wereldbeeld maakt je geen slechte ouder.
Ik ga aan mijn dochter vragen of ze naar die school zou willen.quote:Op zondag 2 augustus 2026 10:43 schreef Cupfighter het volgende:
Welke ouder stuurt zijn kind naar deze school?
Dat is wel een goede vraag. Het ligt een gebied waar je vaak een actieve herinnering krijgt om je vaat nog te doen.quote:Op zondag 2 augustus 2026 10:43 schreef Cupfighter het volgende:
Welke ouder stuurt zijn kind naar deze school?
Hoe oud is je dochter?quote:Op zondag 2 augustus 2026 11:00 schreef Candymannetje het volgende:
[..]
Ik ga aan mijn dochter vragen of ze naar die school zou willen.
Dat klopt dus niet.quote:Op zondag 2 augustus 2026 10:23 schreef LXIV het volgende:
Vrijheid van onderwijs zorgt er juist voor dat de macht van de overheid m.b.t. kinderindoctrinatie beperkt blijft. De ouders bepalen wat hun kinderen horen.
Graag. Je wil dat kinderen leren wat er in de wereld te kiezen is en welke kanten ze op kunnen. Geef die kinderen de handvaten daar zelf een keuze in te maken. Ouders die hun kinderen verpesten door hen hun eigen religie of politieke overtuiging op te leggen zijn al erg zat, daar kan je niks aan doen. Laat ze dan op school leren dat dit niet de enige manier is.quote:Op zondag 2 augustus 2026 10:34 schreef matspontius het volgende:
[..]
Eens, maar dan moeten alle islamitische, rooms-katholieke, protestantse, etc. scholen ook van de baan. Maak je je daar ook druk om? En kom niet aan met het dat het daar wel mee valt want ik heb zelf op zo'n rooms-katholieke school gezeten waar het geloof door je strot heen werd geduwd.
15 en ze zegt dat ze best op zo'n basisschool zou willen zitten maar niet op een middelbare school omdat ze dan bang is dat vrouwen de techniek niet in kunnen ofzo.quote:
Sterker nog, daar ontkom je sowieso niet aan. Ik denk dat iedereen wel anders denkt over bepaalde zaken denkt dan dat onze ouders doen/deden. Maar totdat ze volwassenen zijn is dit wel vooral de taak en verantwoordelijkheid van de ouders dit in goede banen te geleiden. Niet een overheid, verplichte school of willekeurige op het internet of op straat.quote:Op zondag 2 augustus 2026 10:53 schreef heywoodu het volgende:
[..]
Je kinderen niet per se overtuigd laten zijn van jouw wereldbeeld maakt je geen slechte ouder.
Of ze raken in de war omdat ze thuis andere normen en waarden mee krijgen dan op school.quote:Op zondag 2 augustus 2026 11:17 schreef timmmmm het volgende:
[..]
Dat klopt dus niet.
Ouders bepalen wat kinderen thuis horen. Als ouders dan óók bepalen wat ze op school horen, krijg je indoctrinatie. Op school kunnen kinderen nog een ander geluid horen.
Als kinderen op school geïndoctrineerd worden, hebben de ouders thuis nog de kans daar iets aan te doen. Als kinderen thuis geïndoctrineerd worden, heeft de school nog de kans daar iets aan te doen. De macht van de ouder om kinderen óók op school te hersenspoelen, haalt die risicobeperking juist onderuit.
Dat is een interessante manier om het te bekijken, spreiden van meningenquote:Op zondag 2 augustus 2026 11:17 schreef timmmmm het volgende:
[..]
Dat klopt dus niet.
Ouders bepalen wat kinderen thuis horen. Als ouders dan óók bepalen wat ze op school horen, krijg je indoctrinatie. Op school kunnen kinderen nog een ander geluid horen.
Als kinderen op school geïndoctrineerd worden, hebben de ouders thuis nog de kans daar iets aan te doen. Als kinderen thuis geïndoctrineerd worden, heeft de school nog de kans daar iets aan te doen. De macht van de ouder om kinderen óók op school te hersenspoelen, haalt die risicobeperking juist onderuit.
Dit. Vooral Islamitische scholenquote:Op zondag 2 augustus 2026 10:29 schreef Bensel het volgende:
Als je vindt dat christelijke of islamitische scholen geen probleem zijn, dan zou je dit ook geen probleem mogen vinden. We zullen zien wat de scores zijn over een paar jaar.
quote:Op zondag 2 augustus 2026 12:14 schreef TAmaru het volgende:
D66 is natuurlijk pissed omdat alle andere scholen in Nederland al D66-scholen zijn.
Ik maak mijzelf belachelijk en zal mijzelf belachelijk maken als het betekent dat ik de waarheid verkondig, en dat doe ik.quote:Op zondag 2 augustus 2026 12:16 schreef SimonB. het volgende:
[..]![]()
Gast, maak jezelf nu niet zo belachelijk.
quote:Op zondag 2 augustus 2026 12:20 schreef TAmaru het volgende:
[..]
Ik maak mijzelf belachelijk en zal mijzelf belachelijk maken als het betekent dat ik de waarheid verkondig, en dat doe ik.
Het clowneske aan deze comment is natuurlijk dat WW2 al jaren een gevoelig onderwerp is op (vooral) het vmbo. Joden als slachtoffer van een van de meest walgelijke genocides in de recente geschiedenis strookt namelijk niet met hoe onze medelanders denken over het Joodse volk.quote:Op zondag 2 augustus 2026 10:40 schreef Lord_Vetinari het volgende:
Benieuwd naar de lessen over WO2…
“In 1940 werd ons land bevrijd van de overheersing door het Joodse gevaar. Helaas werden we vijf jaar later opnieuw bezet door agenten van de Joodse wereldmacht, die nu bezig zijn ons te onderwerpen door de import van hun doodsvijanden, wat natuurlijk volkomen logisch is, volgens onze Grote Leider Thierry Baudet.”
Ik heb er niet zoveel vertrouwen in.
Dat dus, als het ene mag, moet dit ook kunnen.quote:Op zondag 2 augustus 2026 12:33 schreef MissButterflyy het volgende:
Ik vind het helemaal niks, net als islamitische scholen of christelijke scholen.
Maar goed, het mag, ze worden gecontroleerd en moeten aan bepaalde voorwaarden voldoen.
Mijn voorkeur gaat naar het christelijk onderwijs, als je zelf niet gelovig bent is dat prima te doen. Het is goed onderwijs zonder verdere onzin (afgezien godsdienstles), ruis als genderneutraliteit, andere moderne shit en opgedrongen politieke voorkeuren.quote:Op zondag 2 augustus 2026 10:29 schreef Bensel het volgende:
Als je vindt dat christelijke of islamitische scholen geen probleem zijn, dan zou je dit ook geen probleem mogen vinden. We zullen zien wat de scores zijn over een paar jaar.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |