Ik plaats dan ook geen misinformatie of valselijke stellingen.quote:Op maandag 6 juli 2026 13:57 schreef ExTec het volgende:
[..]
Helaas, lijkt er op dat vooralsnog niemand je gebanned krijgt.
1/10 voor je troll poging.quote:Op maandag 6 juli 2026 13:58 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Ik plaats dan ook geen misinformatie of valselijke stellingen.
Wij zijn primaten, we hebben een territoriumquote:Op maandag 6 juli 2026 11:47 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
waarom de hele USA zit vol met 500 miljoen migranten
EU ook , migratie hoort bij kuddedieren, steeds op zoek naar grazige weiden,
of je ze asielzoekers of migranten of emigranten of immigranten noemt , dondert niet
quote:Details:
🔥Tanker of project 15781, Azov Sea, 9th battalion "Kairos" 414th SBS "Hungarian Birds"
🔥Tanker of project 15781, Azov Sea, 9th battalion "Kairos" 414th SBS "Hungarian Birds"
🔥Oil depot "Kerch", Kerch, AR Crimea, 9th battalion "Kairos" 414th SBS "Hungarian Birds"
🔥Radar "Nebo-U", Kerch, AR Crimea, Detachment "13" 414th SBS "Hungarian Birds"
🔥S-400 "Triumph" air defense system, Glazovka, AR Crimea, Detachment "13" 414th SBS "Hungarian Birds"
🔥S-400 "Triumph" air defense system, Kosenki, Bryansk region, 413th OP SBS "Raid"
Zo uit mijn hoofd is Irkutsk nog iets verder weg. Maar er zijn niet veel (kleine) rafinnaderijen ten oosten hiervan.quote:Op maandag 6 juli 2026 13:30 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
Omsk raffinaderij wordt nu getroffen in Rusland
Dat was een van de meest afgelegen raffinaderij begreep ik? En ook vrij groot.
Afgelopen nacht de krim, substations.quote:On the night of July 6, during a massive missile strike on Ukraine, the forces and means of the Freedom-loving Ukrainian Bird 1 OC of SBS, 9 battalions "Kairos", 414 regiment "Birds of Magyar", 412 regiment "Nemesis" and "Phoenix" delivered a massive effective strike on a key object of the main power grid, the 330 kV "Simferopol" substation in SIMFEROPOL, AK Crimea.
That was number 38.
Op de een of andere manier wordt dat ding 2500km diep manueel bestuurd, zie hem zigzaggen om inkomend vuur te ontwijken en daarna precies de plek raken waar hij wil raken.quote:Op maandag 6 juli 2026 15:17 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
Betere beelden van Omsk
https://www.reddit.com/r/(...)ne_strikes_omsk_oil/
ja ze komen uit Afghanistan, uit alle dictator landen willen mensen weg, de vrijheid tegemoet, werk en school voor de kinderenquote:Op maandag 6 juli 2026 13:34 schreef Wantie het volgende:
[..]
Blijven mensen hè.
Dus soep aanbieden begrijp ik wel
Ik begrijp ook uit de video van de Poolse douane dat ze de lokale bevolking om hulp hebben gevraagd.
Zouden ze ook niet vanuit Rusland zelf komen? Dat lijkt mij een stuk effectiever.quote:Op maandag 6 juli 2026 15:18 schreef skysherrif het volgende:
[..]
Op de een of andere manier wordt dat ding 2500km diep manueel bestuurd, zie hem zigzaggen om inkomend vuur te ontwijken en daarna precies de plek raken waar hij wil raken.
Dat lijkt me niet, je lanceert deze dingen niet zomaar. En dan zouden we wel eerder een aanval op Omsk hebben gehad. "We" wisten dat firepoint met een upgrade bezig was aan hun FP1 drones om ze dit bereik te geven.quote:Op maandag 6 juli 2026 16:35 schreef BEFEM het volgende:
[..]
Zouden ze ook niet vanuit Rusland zelf komen? Dat lijkt mij een stuk effectiever.
quote:„De binnenkomende orders in de maakindustrie lijken de opwaartse trend die in de tweede helft van 2025 begon, te hebben hervat”, zei het Duitse ministerie van Economie in een verklaring.
De groei van de fabrieksorders in mei werd gedreven door een stijging van 85 procent in de categorie transportmiddelen, waaronder militaire voertuigen, vliegtuigen, schepen en treinen.
Destatis gaf geen verdere details, maar de Duitse inspanningen om de strijdkrachten te herbouwen lijken te hebben geleid tot een sterke stijging van de orders voor defensiematerieel.
De buitenlandse orders stegen met 2,2 procent, terwijl de binnenlandse orders met 1,3 procent toenamen.
3% + die 10% van Omsk toch?quote:Op maandag 6 juli 2026 15:20 schreef skysherrif het volgende:
[ x ]
Ook de perviy zavod raffinaderij in kaluga is geraakt vannacht. 1 van de kleinere in Rusland, maar als je kijkt wat er nu nog operationeel is, is dat weer 3% minder. En alle beetjes tellen nu voor Rusland.
Van omsk werd al gezegd dat het kritiek was. We zien de rotzooi die ze nu al hebben, die 8-10% capaciteit die ze met beetje mzzl nu ook kwijt zijn zal, volgens rus milbloggers zelf, pandemonium gaan veroorzaken.quote:Op maandag 6 juli 2026 17:10 schreef Anton91 het volgende:
[..]
3% + die 10% van Omsk toch?
Weet niet wat de schade exact is. Maar dat zou wel een serieuze (welverdiende) klap zijn.
En als die schade nog langdurig zou zijn zou dat helemaal mooi zijn.
Als jongen reed ik dagelijks op mijn fiets langs 2 grote zwarte schuren waarbij op één schuur in grote witte letters geschreven stond: Wir werden siegen, terwijl de Canadezen op 10 kilometer genaderd waren, op de andere stond de waarschuwing aan de Duitse bezetters: Der Feind hört mit.quote:Op maandag 6 juli 2026 10:56 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Dat is helaas makkelijker gezegd dan gedaan. Wat stel je voor?
Jupquote:Op maandag 6 juli 2026 17:10 schreef Anton91 het volgende:
[..]
3% + die 10% van Omsk toch?
Weet niet wat de schade exact is. Maar dat zou wel een serieuze (welverdiende) klap zijn.
En als die schade nog langdurig zou zijn zou dat helemaal mooi zijn.
Denk ook vooral aan de brandstof die nodig is voor het oogsten. Oogstseizoen gaat nu beginnen, succes.quote:Op maandag 6 juli 2026 18:09 schreef voetbalmanager2 het volgende:
Nu al berichten dat er in St. Petersburg te weinig benzine is voor ambulances en brandweerwagens. Gaat snel zo.
Dat word nog erger inderdaad. We hebben al genoeg filmpjes gezien van Russen die om de laatste brandstof vechten bij tankstations. In het najaar kunnen we dezelfde soort filmpjes verwachten, maar dan van Russen die bij supermarkten vechten om het laatste brood of aardappelen.quote:Op maandag 6 juli 2026 18:11 schreef skysherrif het volgende:
[..]
Denk ook vooral aan de brandstof die nodig is voor het oogsten. Oogstseizoen gaat nu beginnen, succes.
Neuh maar het is wel geinig hoe er momenteel een enorme discussie in Polen op gang is hoe ze veel teveel aan Oekraine hebben gegeven dus moest er een commissie komen om uit de doeken te doen hoeveel dat dan was en dat puntje bij paaltje Polen eigenlijk heel weinig aan Oekraine heeft gegeven. Zeker voor een land met een dergelijke militaire industrie.quote:Op maandag 6 juli 2026 19:16 schreef BEFEM het volgende:
Polen is ook helemaal niet pro-Oekraine maar anti-Rusland.
quote:1984 als bestseller:
Hoewel het boek 1984 van George Orwell tijdens de Sovjet-Unie verboden was, staat het in het moderne Rusland juist steevast bovenaan de bestsellerlijsten.
Het verhaal over een totalitaire staat, censuur en constante surveillance lijkt pijnlijk actueel.
Moderne parallellen:
Waarnemers en analisten wijzen erop dat de huidige situatie onder het bewind van Vladimir Poetin sterke gelijkenissen vertoont met de maatschappij die Orwell schetste:
het verbieden van vrije meningsuiting, zware censuur, de oorlog in Oekraïne en het vervolgen van critici.
Jazeker, het was nooit een echte markteconomie. De belangrijkste delen waren -of kwamen- in handen van putin et al.quote:Op maandag 6 juli 2026 20:07 schreef michaelmoore het volgende:
opvallend hoe Ruzzia steeds meer op de staatsgeleide economie uit het USSR tijdperk gaat lijken
Het centraal comité bepaald alles, welke fabriek wat gaat produceren tegen welke prijs en wat de staat tegen welke prijs verkoopt aan welke afnemers, in een streven naar een volledige zelfvoorziening waar concurrentie en export niet bestaan
Dit beeld zag je ook in de tijd van Brezjnev en Chroetsjov
https://www.facebook.com/share/r/18Zvh8ssD4/
en het hele gezelschap klappen, over winst werd niet gesproken , dat was iets uit het vervloekte kapitalistische westen .
Wel ging het over arbeidsplaatsen en geproduceerde aantallen , nooit over verkochte aantallen, opvallend hoe Ruisland onder Putin weer terugkeert naar het failliet gegane systeem, wat leidde tot het uiteenvallen van de USSR
Heel bijzonder
[..]
Je zou die staats tv hoofden moeten horen...super eng. Die vinden nog steeds dat we beter plat dan vrij zijn in het westen. Om maar te zwijgen over wat ze ex USSR leden toewensen.quote:Op maandag 6 juli 2026 20:07 schreef michaelmoore het volgende:
opvallend hoe Ruzzia steeds meer op de staatsgeleide economie uit het USSR tijdperk gaat lijken
Het centraal comité bepaald alles, welke fabriek wat gaat produceren tegen welke prijs en wat de staat tegen welke prijs verkoopt aan welke afnemers, in een streven naar een volledige zelfvoorziening waar concurrentie en export niet bestaan
Dit beeld zag je ook in de tijd van Brezjnev en Chroetsjov
https://www.facebook.com/share/r/18Zvh8ssD4/
en het hele gezelschap klappen, over winst werd niet gesproken , dat was iets uit het vervloekte kapitalistische westen .
Wel ging het over arbeidsplaatsen en geproduceerde aantallen , nooit over verkochte aantallen, opvallend hoe Ruisland onder Putin weer terugkeert naar het failliet gegane systeem, wat leidde tot het uiteenvallen van de USSR
Heel bijzonder
[..]
This is the way.quote:The outcome of the war with Russia will be decided by the battle in the air, — Zelensky for FT
“When not a hundred drones fly towards Moscow, but a thousand… he will understand. "As soon as he starts to feel it, as soon as he starts to see it with his own eyes, you will see how advisers will convince him to move somewhere beyond the Urals. The further Putin is from Moscow, the closer the end of the war will be," Zelensky said.
https://x.com/Maks_NAFO_FELLA/status/2074193984914694625
Wat toch ook vlads natte droom?quote:Op maandag 6 juli 2026 20:07 schreef michaelmoore het volgende:
opvallend hoe Ruzzia steeds meer op de staatsgeleide economie uit het USSR tijdperk gaat lijken
Het centraal comité bepaald alles, welke fabriek wat gaat produceren tegen welke prijs en wat de staat tegen welke prijs verkoopt aan welke afnemers, in een streven naar een volledige zelfvoorziening waar concurrentie en export niet bestaan
Dit beeld zag je ook in de tijd van Brezjnev en Chroetsjov
https://www.facebook.com/share/r/18Zvh8ssD4/
en het hele gezelschap klappen, over winst werd niet gesproken , dat was iets uit het vervloekte kapitalistische westen .
Wel ging het over arbeidsplaatsen en geproduceerde aantallen , nooit over verkochte aantallen, opvallend hoe Ruisland onder Putin weer terugkeert naar het failliet gegane systeem, wat leidde tot het uiteenvallen van de USSR
Heel bijzonder
[..]
Anderzijds wordt nagenoeg de gehele logistieke operatie van NAVO ontsloten via Polen, hetzij via de lucht of via weg/spoor.quote:Op maandag 6 juli 2026 19:30 schreef skysherrif het volgende:
[..]
Neuh maar het is wel geinig hoe er momenteel een enorme discussie in Polen op gang is hoe ze veel teveel aan Oekraine hebben gegeven dus moest er een commissie komen om uit de doeken te doen hoeveel dat dan was en dat puntje bij paaltje Polen eigenlijk heel weinig aan Oekraine heeft gegeven. Zeker voor een land met een dergelijke militaire industrie.
Beetje het India van Europa, dat Polen soms.
Wordt dan leuk als ze de volgende aanval op zo'n raffinaderij doen en de brandweer zonder diesel staat. Dan ligt de raffinaderij heel wat langer buiten bedrijf dan wanneer de brandweer nog iets tegen het vuur kan doen.quote:Op maandag 6 juli 2026 18:09 schreef voetbalmanager2 het volgende:
Nu al berichten dat er in St. Petersburg te weinig benzine is voor ambulances en brandweerwagens. Gaat snel zo.
En wij maar sterven van de kou.quote:Op maandag 6 juli 2026 18:56 schreef voetbalmanager2 het volgende:
[..]
Dat word nog erger inderdaad. We hebben al genoeg filmpjes gezien van Russen die om de laatste brandstof vechten bij tankstations. In het najaar kunnen we dezelfde soort filmpjes verwachten, maar dan van Russen die bij supermarkten vechten om het laatste brood of aardappelen.
Ik kan geen hamster meer zienquote:Op maandag 6 juli 2026 22:50 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
En wij maar sterven van de kou.
Bekijk deze YouTube-videoquote:De afgelopen dagen gaf Poetin een van de vreemdste interviews die ik in lange tijd heb gezien.
Hij zat daar, starend langs de man voor hem, duidelijk lezend van een scherm, en ratelde door kleine dorpjes, rivieren en gevechtsposities die bijna niemand in Rusland op een kaart zou kunnen aanwijzen.
En het geheel voelde vreemd aan.
Het klonk niet als een leider die vol zelfvertrouwen een oorlog uitlegde.
Het klonk als een man die ofwel volledig verkeerde informatie kreeg, ofwel gewoon zei wat hij moest zeggen om de fantasie in stand te houden.
Dat is belangrijk, want de recente Oekraïense luchtaanvallen op de Krim hebben mogelijk iets veel dieperliggend aan het wankelen gebracht.
De Krim is voor Poetin niet zomaar een bezet gebied.
Het is zijn trofee. Zijn symbool. Zijn grote imperiale prijs in de Zwarte Zee
De Wijk geeft in de podcast van gisteren aan dat ie camo binnen heel apart vind en meer iets voor een jongenskamerquote:Op zondag 5 juli 2026 20:19 schreef AchJa het volgende:
[..]
Er worden altijd wel hoekjes, afscheidingen, etc.gecreëeerd met camonetten. Of tegen het plafond gespijkerd ter decoratie of wat dan ook.
De Wijk moet zich bezig houden met zijn vakgebied.quote:Op dinsdag 7 juli 2026 08:29 schreef Nebelwerfer het volgende:
De Wijk geeft in de podcast van gisteren aan dat ie camo binnen heel apart vind en meer iets voor een jongenskamer.
Niks.quote:Wat zegt dit over de staat van ons leger?
Volgens mij heeft bij deze de Wijk elke Fok!er eens op de kast gekregenquote:Op dinsdag 7 juli 2026 08:49 schreef AchJa het volgende:
[..]
De Wijk moet zich bezig houden met zijn vakgebied.
[..]
Niks.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |