De gemiddelde Nederlander is hier echt te dom voor, dat wordt 5% ongeldig ofzo. Misschien wel een aardige variant van de IQ-test.quote:Op donderdag 2 juli 2026 20:16 schreef Bluesdude het volgende: https://nos.nl/artikel/2621298-groot-stembiljet-verdwijnt-vanaf-2029-kleine-versie-met-de-logo-s-van-partijen Dit bevalt me wel.. Nadeeltje als iemand een voorkeurstem wil doen, dan moet ie vooraf het lijstnummer zoeken ergens. Waar ? In een brief thuis ontvangen. Op het stembureau ? Online opzoeken ? [ afbeelding ]
Dat is dom van jou. De gemiddelde Nederlander kan leren, toch.quote:Op donderdag 2 juli 2026 21:21 schreef nostra het volgende:
[..]
De gemiddelde Nederlander is hier echt te dom voor, dat wordt 5% ongeldig ofzo. Misschien wel een aardige variant van de IQ-test.
Nou ja, 'iets' was vier keer meer dan de controlegroep. Maar ok, als niets invullen bij lijst 2 of onzin invullen tóch geldt - wat vrij bizar is - dan zal het percentage wel wat lager zijn.quote:Op donderdag 2 juli 2026 21:44 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Dat is dom van jou. De gemiddelde Nederlander kan leren, toch.
Zo moeilijk is dit biljet niet. ... Tests wezen uit dat er iets meer ongeldige stemmen waren, maar 0,47% .
Niks 5 %.. Kwestie van wennen, leren, vaker doen. En dan daalt die 0,47%
De meeste mensen kiezen toch de lijsttrekker.
Dus eerst de partij rood maken en dan in de nummerlijst, nummer 1 rood kleuren.
Eindelijk zijn we van die grote lappen met kleine lettertjes af.
Ik hoorde zoiets van de maar A3...dus 30 cm bij 42 cm voor dat nieuwe biljet
https://www.kiesraad.nl/a(...)mmen-moet-wel-omlaag
Mij lijkt een default juist prima. Heb je een voorkeur kleur je het vakje in, anders gewoon nummer 1 van de lijst, net zoals nu.quote:Op donderdag 2 juli 2026 22:03 schreef nostra het volgende:
[..]
Nou ja, 'iets' was bijna het dubbele dan de controlegroep. Maar ok, als niets invullen bij lijst 2 of onzin invullen tóch geldt - wat vrij bizar is - dan zal het percentage wel wat lager zijn.
Mja, als je lijst 2 kiest en nummer 30, maar lijst 2 heeft geen nummer 30 en lijst 1 wel, wat was dan je bedoeling? Then again, met zo'n plaatjesboek moet dat niet fout kunnen gaan, maar blijkbaar ging het dat toch.quote:Op donderdag 2 juli 2026 22:23 schreef mcmlxiv het volgende:
[..]
Mij lijkt een default juist prima. Heb je een voorkeur kleur je het vakje in, anders gewoon nummer 1 van de lijst, net zoals nu.
Oh, volgens de officiële site is je stem dan wél ongeldig. Volgens het nieuwsbericht gaat hij dan naar de lijsttrekker.quote:Op donderdag 2 juli 2026 22:25 schreef nostra het volgende:
[..]
Mja, als je lijst 2 kiest en nummer 30, maar lijst 2 heeft geen nummer 30 en lijst 1 wel, wat was dan je bedoeling? Then again, met zo'n plaatjesboek moet dat niet fout kunnen gaan, maar blijkbaar ging het dat toch.
In het stemlokaal hangt altijd een lijst, wellicht wordt die nu ook in de stemhokjes gehangen.quote:Op donderdag 2 juli 2026 20:16 schreef Bluesdude het volgende:
https://nos.nl/artikel/2621298-groot-stembiljet-verdwijnt-vanaf-2029-kleine-versie-met-de-logo-s-van-partijen
Dit bevalt me wel.. Nadeeltje als iemand een voorkeurstem wil doen, dan moet ie vooraf het lijstnummer zoeken ergens. Waar ? In een brief thuis ontvangen. Op het stembureau ? Online opzoeken ?
[ afbeelding ]
Welke controlegroep die slechts 0,12% ongeldig stemde? Linkjequote:Op donderdag 2 juli 2026 22:03 schreef nostra het volgende:
[..]
Nou ja, 'iets' was vier keer meer dan de controlegroep. Maar ok, als niets invullen bij lijst 2 of onzin invullen tóch geldt - wat vrij bizar is - dan zal het percentage wel wat lager zijn.
In de gemeenten waar bij de Europees Parlementsverkiezing is geëxperimenteerd met het nieuwe stembiljet is het aantal ongeldige stemmen hoger dan in andere gemeenten. Gemiddeld is in de experimentgemeenten 0,74% van de uitgebrachte stemmen ongeldig verklaard, terwijl dat in de overige gemeenten gemiddeld 0,18% is.quote:Op donderdag 2 juli 2026 23:42 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Welke controlegroep die slechts 0,12% ongeldig stemde? Linkje
Ik hoorde bij eenvandaag dat normaal 0,27% ongeldig stemt.
Het is een kwestie van goede voorlichting op tv..en dan dat mensen wennen in het stemhokje.
Is helemaal niet moeilijk
Kunnen we deze brieven ook digitaal ontvangen, want ik hoef niet persé zo’n kandidatenlijstformulier.quote:Op donderdag 2 juli 2026 20:27 schreef zevenmijlslaars het volgende:
[..]
De lijst met alle partijen en kandidaten krijgt u thuisgestuurd. Deze ligt ook voor u klaar in het stemhokje. (https://www.nieuwstembiljet.nl/zo-werkt-het).
Die eerste test met EU-verkiezingen was in 2024 . Men heeft er van geleerd in 2025 kamerverkiezingen en 2026 gemeenteraden.. Belangrijk was dat men in de stembureaus mensen meer uitleg gaf. En toen waren er minder ongeldige stemmen.quote:Op donderdag 2 juli 2026 23:46 schreef nostra het volgende:
[..]
In de gemeenten waar bij de Europees Parlementsverkiezing is geëxperimenteerd met het nieuwe stembiljet is het aantal ongeldige stemmen hoger dan in andere gemeenten. Gemiddeld is in de experimentgemeenten 0,74% van de uitgebrachte stemmen ongeldig verklaard, terwijl dat in de overige gemeenten gemiddeld 0,18% is.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |