Weet je, je kunt keer op keer op keer alle 'noodkreten', signalen en waarschuwingen bagatelliseren. Voor elk bericht kun je wel weer iets verzinnen om het af te zwakken.quote:Op zaterdag 27 juni 2026 19:00 schreef HowardRoark het volgende:
Dit is natuurlijk bangmakerij pur sang. Ik gaf het in een ander topic ook al aan, in een grote miljoenenstad als Parijs zullen tientallen mensen per dag overlijden. Het kan best zijn dat er op een dag 109 mensen zijn overleden, maar dit zonder enig bewijs ophangen aan de warmte is een drogredeneringen. Causaliteit zal men toch echt moeten aantonen.
Ik snap dat je dat denkt, maar dieren kunnen streng voor zichzelf zijn qua pijn.quote:Op zaterdag 27 juni 2026 20:09 schreef Perox het volgende:
Als het goed is ken je je hond en dan weet je of hij er tegen kan.
Als ze op fok! zit dan is het vast zo´n nerdje met bril, en 50 cavia´s als huisdier.quote:
Ook geen airco?quote:Op zaterdag 27 juni 2026 23:57 schreef PurifieR het volgende:
[..]
Ik tel alweer de dagen af tot September. Schijt aan de zomer. Kutseizoen. Elke keer weer.
Een hekel hebben aan de zomer maakt me niet 'chagrijnig'. Kneus.quote:Op zondag 28 juni 2026 00:04 schreef Ludachrist het volgende:
[..]
Chagrijnigste vent van Fok strikes again.
Maar dat was toen toch ook nieuws? Waarom zou het nu dan geen nieuws zijn?quote:Op zaterdag 27 juni 2026 19:05 schreef Elan het volgende:
Alsof dit iets nieuws is![]()
Zo'n 70.000 mensen vonden de dood als gevolg van de Europese hittegolf van 2003
https://nl.wikipedia.org/wiki/Europese_hittegolf_van_2003
[ afbeelding ]
volgens wordt er bedoeld dat het geen nieuw fenomeen zou zijn.quote:Op zondag 28 juni 2026 09:22 schreef KreKkeR het volgende:
[..]
Maar dat was toen toch ook nieuws? Waarom zou het nu dan geen nieuws zijn?
En dat het wel vaker gebeurd is, soms zelfs heftiger, dat maakt toch niet opeens dat het daarom nu niet uitgelicht mag worden?
Nee, je bent sowieso een chagrijnige vent, en dit is meer een onderdeel daarvan.quote:Op zondag 28 juni 2026 09:07 schreef PurifieR het volgende:
[..]
Een hekel hebben aan de zomer maakt me niet 'chagrijnig'. Kneus.
quote:Op zondag 28 juni 2026 09:46 schreef Ludachrist het volgende:
[..]
Nee, je bent sowieso een chagrijnige vent, en dit is meer een onderdeel daarvan.
Met Europa bedoel je wrs. de EU. Die zjn voor de warmtepompquote:Op zaterdag 27 juni 2026 20:34 schreef Chivaz het volgende:
Het word de hoogste tijd dat airco in je huis even vanzelfsprekend is als verwarming.
Ik begrijp oprecht niet waarom er in Europa zo’n fanatieke tegenstand is tegen het concept airco in je huis.
Dat is een misconceptie, op een gegeven moment als je teveel opwarmt kan je lichaam er gewoon niet mee omgaan, je 'gaat even liggen' en je wordt niet meer wakker.quote:Op zaterdag 27 juni 2026 18:42 schreef voetbalmanager2 het volgende:
Doden vanwege warm weer zijn in 99% ouderen en mensen met enorm slechte gezondheid die sowieso op korte termijn zouden overlijden. Niet dat dat niet tragisch is, maar het zet het wel in perspectief.
Wat een onzin. Wat jij omschrijft is onderkoeling, niet oververhitting. 90% is bejaard, de rest heeft al dan niet onbekend onderliggend lijden zoals hartproblemen. Of doet achterlijke dingen zoals hardlopen in de volle zon, drank en drugs etcquote:Op zondag 28 juni 2026 10:12 schreef S95Sedan het volgende:
[..]
Dat is een misconceptie, op een gegeven moment als je teveel opwarmt kan je lichaam er gewoon niet mee omgaan, je 'gaat even liggen' en je wordt niet meer wakker.
Ik weet wel zeker dat veel mensen zich niet bewust zijn hoe gevaarlijk het werkelijk is. (Uit ervaring van directe omgeving overigens)
Sure, maar is elk jaar in principe, en met een sterk vergrijzende bevolking is het allemaal ook weer niet zo wereldschokkend als sommige mensen doen voorkomen.quote:Op zondag 28 juni 2026 09:22 schreef KreKkeR het volgende:
[..]
Maar dat was toen toch ook nieuws? Waarom zou het nu dan geen nieuws zijn?
En dat het wel vaker gebeurd is, soms zelfs heftiger, dat maakt toch niet opeens dat het daarom nu niet uitgelicht mag worden?
Kan je zo nazoeken, verder zit je er gewoon naast.quote:Op zondag 28 juni 2026 10:15 schreef Elan het volgende:
[..]
Wat een onzin. Wat jij omschrijft is onderkoeling, niet oververhitting. 90% is bejaard, de rest heeft al dan niet onbekend onderliggend lijden zoals hartproblemen. Of doet achterlijke dingen zoals hardlopen in de volle zon, drank en drugs etc
Oké, bijzonder. Doe je dat ook als het vriest?quote:Op zaterdag 27 juni 2026 23:25 schreef Lenny77 het volgende:
[..]
Ooit de foto's gezien van verbrande pootjes?
Ik droeg mijn honden tot ik aan het park was. No way dat die de straat aanraakten met die kwetsbare kussentjes.
Vreemd, jij verdoet je tijd hier min of meer met oneliners posten, waarvan het overgrote merendeel ad hominem. Maar anderen zijn het probleem? Ik heb hele grote en onoverbrugbare meningsverschillen met de user @PurifieR op een aantal onderwerpen, maar hij heeft nuttigere bijdrages dan jij.quote:Op zondag 28 juni 2026 09:46 schreef Ludachrist het volgende:
[..]
Nee, je bent sowieso een chagrijnige vent, en dit is meer een onderdeel daarvan.
Waarvan akte.quote:Op zondag 28 juni 2026 11:14 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Oké, bijzonder. Doe je dat ook als het vriest?
[..]
Vreemd, jij verdoet je tijd hier min of meer met oneliners posten, waarvan het overgrote merendeel ad hominem. Maar anderen zijn het probleem? Ik heb hele grote en onoverbrugbare meningsverschillen met de user @:PurifieR op een aantal onderwerpen, maar hij heeft nuttigere bijdrages dan jij.
Dor hout.quote:Op zaterdag 27 juni 2026 18:42 schreef voetbalmanager2 het volgende:
Doden vanwege warm weer zijn in 99% ouderen en mensen met enorm slechte gezondheid die sowieso op korte termijn zouden overlijden. Niet dat dat niet tragisch is, maar het zet het wel in perspectief.
Als ik speciaal op de grasstrook loop en mijn hond gaat alsnog op het tegelpad ernaast lopen dan concludeer ik dat hij er goed tegen kan.quote:Op zondag 28 juni 2026 06:44 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Ik snap dat je dat denkt, maar dieren kunnen streng voor zichzelf zijn qua pijn.
Als je een tuin hebt, zou ik hem gewoon in de tuin laten.
Anders alleen snel behoefte laten doen op grasveld, en dan meteen weer naar binnen.
quote:Op zondag 28 juni 2026 10:40 schreef S95Sedan het volgende:
[..]
Kan je zo nazoeken, verder zit je er gewoon naast.
Ze kunnen het al niet eens worden over de cijfers...quote:De cijfers lopen uiteen
Dat hitte niet altijd officieel wordt geregistreerd als onderliggende doodsoorzaak, verklaart mede waarom de cijfers in wetenschappelijke studies en rapporten rond oversterfte uiteenlopen. Zo telt Wereldgezondheidsorganisatie WHO jaarlijks 175.000 hittedoden in Europa, terwijl een grote studie in Nature uitkwam op ruim 47.000 dodelijke slachtoffers.
Onderzoekers van het Imperial College Londen schatten het aantal hittedoden tijdens een Europese hittegolf in 2025 op 2.300. Dat gold voor twaalf grote steden in een week tijd.
In Spanje is al een voorlopige analyse gedaan van de slachtoffers van deze hittegolf. Het Spaanse ministerie van Gezondheid schat dat tussen zondag en woensdag 212 mensen overleden door de hitte. Bijna alle slachtoffers waren ouder dan 65 jaar.
De exacte aantallen zullen altijd onzeker blijven, ook omdat het gaat om verschillende rekenmodellen, data en de vraag welke landen zijn onderzocht, legt Klompmaker uit. Maar volgens hem zou het ook niet om exacte getallen moeten gaan. "Alle studies laten zien: bij hitte is er een verhoogd risico op sterfte. Die boodschap is het belangrijkst."
https://www.nu.nl/klimaat(...)%2Fwww.google.com%2F
Dit is dodelijke hitte, niet deze temperaturen. Tenzij je nogmaals bejaard bent met al dan niet onderliggend lijden of achterlijke fratsen gaat uithalen, zoals in de volle zon sporten, niet of amper drinken etcquote:Het in Iran gelegen vliegveld Qeshm Dayrestan International Airport, gelegen aan de ingang van de Perzische Golf en in de buurt van de stad Bandar Abbas, registreerde gisteren een gevoelstemperatuur van maar liefst 81 graden, bij een dauwpuntstemperatuur van 36 graden. Die 81 graden gevoelstemperatuur zou een evenaring van het wereldrecord betekenen, de gemeten dauwpuntstemperatuur zelfs een wereldrecord. Tegen dit type hitte is de mens niet meer bestand. Dit is wat ze dodelijke hitte noemen.
Ik zie ook mensen die in deze hitte nog gaan hardlopen.quote:Op zaterdag 27 juni 2026 19:04 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Dat is niet de categorie waar ik het over heb. Ik heb het over de categorie die onnodige risico's neemt.
Ook nog gewoon lekker hardlopen in de volle zonquote:Op zaterdag 27 juni 2026 18:39 schreef Hyaenidae het volgende:
Het is niet voor niks code rood. Je kunt je kerngezond voelen, buiten lopen bij 40 graden alsof er niets aan de hand is en dan toch 1x in elkaar zakken en nooit meer opstaan. Vergelijkbaar met een CO vergiftiging. Levensgevaarlijk.
En dan heb je toch mensen die nu buiten komen en het compleet negeren, ze spelen een soort Russische roulette.
Jaaaa om te trainen voor een marathon natuurlijk, iets waar 93% van de mensen die hem lopen atletisch/genetisch gezien totaal niet geschikt voor zijn!quote:Op zondag 28 juni 2026 12:16 schreef tesssssssss het volgende:
[..]
Ik zie ook mensen die in deze hitte nog gaan hardlopen.
In groter Parijs wonen een slordige 11 miljoen mensenquote:Op zaterdag 27 juni 2026 19:01 schreef Mikeytt het volgende:
[..]
Normaal 7 per dag.
Ik vertrouw ambulancepersoneel wel.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |