Nee, nogmaals, jij valt de rechtspraak aan, ik niet, ik heb vertrouwen in onze rechtstaat, jij kennelijk niet.quote:Op woensdag 23 september 2026 21:14 schreef FlippingCoin het volgende:
[..]
Geenszins, jij stelt iets wat niet klopt, ik betwist dit, en jij wil dit verwerpen op basis van iets wat ik niet zou zijn terwijl je dit zelf ook niet bent; beetje bij de les blijven jongen.
Klopt, en volgens beide kanten zowel verdediging als OM de hoogst mogelijke straf.quote:Op woensdag 23 september 2026 21:15 schreef Da_Sandman het volgende:
[..]
Overigens krijgt hij niet de hoogst mogelijke straf. Hij krijgt een straf die volgens de rechtbank het best bij deze zaak past.
Jawel hoor, menig rechter is een halve gare.quote:Op woensdag 23 september 2026 20:58 schreef Firuze60 het volgende:
[..]
Waar slaat dit nu weer op? Wat ben ik blij dat een stel halve gare idioten geen rechters zijn in dit land.
Nee hoor, zo werkt het niet, moet het ook niet werken maar onze rechterlijke macht heeft niet zoveel met het wetboek.quote:We hebben een wetboek en de dader krijgt de hoogst mogelijke straf uit datzelfde wetboek.
Als je zo redeneert kun je net zo goed emigreren naar een of ander tokkiestaat.quote:Op woensdag 23 september 2026 21:16 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Jawel hoor, menig rechter is een halve gare.
[..]
Nee hoor, zo werkt het niet, moet het ook niet werken maar onze rechterlijke macht heeft niet zoveel met het wetboek.
Nee, we kunnen gewoon allemaal teruglezen, het gaat hier niet om een aanval op de rechtsstaat, het gaat erom dat ik twijfels zet bij jouw post dat dit soort figuren naar ik parafraseer “gewoon de hoogste straf naar het wetboek” krijgen want volgens mij werkt het zo niet.quote:Op woensdag 23 september 2026 21:15 schreef Firuze60 het volgende:
[..]
Nee, nogmaals, jij valt de rechtspraak aan, ik niet, ik heb vertrouwen in onze rechtstaat, jij kennelijk niet.
Ok, dan anders, de hoogste straf zal volgens het wetboek als eis worden.quote:Op woensdag 23 september 2026 21:38 schreef FlippingCoin het volgende:
[..]
Nee, we kunnen gewoon allemaal teruglezen, het gaat hier niet om een aanval op de rechtsstaat, het gaat erom dat ik twijfels zet bij jouw post dat dit soort figuren naar ik parafraseer “gewoon de hoogste straf naar het wetboek” krijgen want volgens mij werkt het zo niet.
Maar hij heeft een paspoort voor daar dus de kans dat hij gewoon vertrekt is vrij klein. Officieel zal er wel een uitleveringsverdrag zijn want EU maar de vraag is of daar iets van terecht komt.quote:Op woensdag 23 september 2026 18:38 schreef Adames het volgende:
[..]
Hij is hier opgegroeid
Dus het vluchtgevaar vinden ze heel laag.
En dus mag je je uiteindelijke straf in vrijheid afwachten.
Ah, iemand die het begrijpt en daar ligt ook precies de crux. Wat "het beste" lijkt bij deze zaak wordt dus een subjectieve beoordeling van rechters die naar eigen inzicht rechtspreken. Ja, daar is eenduidig beleid voor in dit land? Je star vasthouden aan een achterhaald wetboek getuigt ook van een vooruitschrijdend inzicht.quote:Op woensdag 23 september 2026 21:15 schreef Da_Sandman het volgende:
[..]
Overigens krijgt hij niet de hoogst mogelijke straf. Hij krijgt een straf die volgens de rechtbank het best bij deze zaak past.
Nee, de rechter hoort ook de advocaat aan, niks subjectief, je lult uit je nek.quote:Op woensdag 23 september 2026 21:50 schreef matspontius het volgende:
[..]
Ah, iemand die het begrijpt en daar ligt ook precies de crux. Wat "het beste" lijkt bij deze zaak wordt dus een subjectieve beoordeling van rechters die naar eigen inzicht rechtspreken. Ja, daar is eenduidig beleid voor in dit land? Je star vasthouden aan een achterhaald wetboek getuigt ook van een vooruitschrijdend inzicht.
Het is voor niemand te verkroppen dat deze imbeciel vrij rondloopt. En voor de strafmaat vrees ik het ergste, in negatieve zin.
Op welke planeet lul jij uit je nek? Je naiviteit is echt beschamend.quote:Op woensdag 23 september 2026 21:54 schreef Firuze60 het volgende:
[..]
Nee, de rechter hoort ook de advocaat aan, niks subjectief, je lult uit je nek.
Man, als het aan mij ligt hing ie aan de hoogste boom, maar zo werkt het niet, roekeloos rijden met dood door schuld, ik ben helemaal niet naief. Als je elke automobilist die een dodelijk ongeval veroorzaakt al dan niet door stommiteiten gaat ophangen dan zit je wel in een andere categorie rechtspraak.quote:Op woensdag 23 september 2026 21:59 schreef matspontius het volgende:
[..]
Op welke planeet lul jij uit je nek? Je naiviteit is echt beschamend.
Er zijn 4 mensen doodgereden, waaronder 3 kinderen van 12. Hele gezinnen verwoest door zo'n stuk stront dat zich niet kon beheersen. Maar volgens de letter van het wetboek krijg deze jongen een straf die daar bij past 🤓
Ah, rechters zijn geen mensen maar robots - volledig objectief, zonder eigen mening of voorkeuren 🤪quote:Op woensdag 23 september 2026 21:54 schreef Firuze60 het volgende:
[..]
Nee, de rechter hoort ook de advocaat aan, niks subjectief, je lult uit je nek.
Zo hoort het wel, beetje als moderaten, alles langs de policy..quote:Op woensdag 23 september 2026 22:03 schreef matspontius het volgende:
[..]
Ah, rechters zijn geen mensen maar robots - volledig objectief, zonder eigen mening of voorkeuren 🤪
Heb ik het over ophangen? Deze man gaat een belachelijk lage straf krijgen, die in geen enkele verhouding staat tot het veroorzaakte leed. Dat voelt iedereen aankomen.quote:Op woensdag 23 september 2026 22:02 schreef Firuze60 het volgende:
[..]
Man, als het aan mij ligt hing ie aan de hoogste boom, maar zo werkt het niet, roekeloos rijden met dood door schuld, ik ben helemaal niet naief. Als je elke automobilist die een dodelijk ongeval veroorzaakt al dan niet door stommiteiten gaat ophangen dan zit je wel in een andere categorie rechtspraak.
Werkt geweldig in de VS..*kuch*quote:Op woensdag 23 september 2026 22:05 schreef Charles33 het volgende:
Voor het rechtvaardigheidsgevoel in de samenleving zou het wel een goed idee zijn om juryrechtspraak in te voeren.
Levenslang, daar ben ik het mee eens.quote:Op woensdag 23 september 2026 22:08 schreef matspontius het volgende:
[..]
Heb ik het over ophangen? Deze man gaat een belachelijk lage straf krijgen, die in geen enkele verhouding staat tot het veroorzaakte leed. Dat voelt iedereen aankomen.
Maar ja, volgens de letter van het Ned wetboek klopt het - klaar en verder.
Laat ik vooropstellen dat dit soort randdebielen nooit meer in een auto zou mogen stappen.
In de VS bepaalt de jury de strafmaat niet, dus daar heb je nog niks aan.quote:Op woensdag 23 september 2026 22:09 schreef Firuze60 het volgende:
[..]
Werkt geweldig in de VS..*kuch*
In de VS (ook in de UK volgens mij) zou een jury hooguit schuldig of niet schuldig aan de rechter kunnen adviseren, niet helemaal precies weet ik dat niet. Uiteraard zou hier een jury die halve gare doodrijder de eiser gelijk geven.quote:Op woensdag 23 september 2026 22:10 schreef Charles33 het volgende:
[..]
In de VS bepaalt de jury de strafmaat niet, dus daar heb je nog niks aan.
Man laat je niet uit de tent lokken door die debiel.quote:Op woensdag 23 september 2026 22:02 schreef Firuze60 het volgende:
[..]
Man, als het aan mij ligt hing ie aan de hoogste boom, maar zo werkt het niet, roekeloos rijden met dood door schuld, ik ben helemaal niet naief. Als je elke automobilist die een dodelijk ongeval veroorzaakt al dan niet door stommiteiten gaat ophangen dan zit je wel in een andere categorie rechtspraak.
Heb je inderdaad niks aan.quote:Op woensdag 23 september 2026 22:10 schreef Charles33 het volgende:
[..]
In de VS bepaalt de jury de strafmaat niet, dus daar heb je nog niks aan.
Ja sorry, jou neem ik niet serieus, geen idee wat jij ooit op je kerfstok hebt gehad, maar een beetje Oost-Europese vrouwenhandel sponsoren en daar nog over pochen ook, ga toch fietsen..quote:Op woensdag 23 september 2026 22:16 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Man laat je niet uit de tent lokken door die debiel.
Iedereen die een fout maakt behoort aan een hoge boom opgeknoopt te worden, tenzij het hemzelf overkomt. Die user is totaal niet serieus te nemen.
"vrouwenhandel"quote:Op woensdag 23 september 2026 22:20 schreef Firuze60 het volgende:
[..]
Ja sorry, jou neem ik niet serieus, geen idee wat jij ooit op je kerfstok hebt gehad, maar een beetje Oost-Europese vrouwenhandel sponsoren en daar nog over pochen ook, ga toch fietsen..
Hun pooiers wel.quote:Op woensdag 23 september 2026 22:22 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
"vrouwenhandel"
Die Roemenen en Bulgaren nemen zakken geld mee naar huis.
Los van je vrouwenhandel opmerking. Ben ik echter begaan met mensen. En als iemand pleit voor het ophangen van mensen, vind ik daar wat van.quote:Op woensdag 23 september 2026 22:20 schreef Firuze60 het volgende:
[..]
Ja sorry, jou neem ik niet serieus, geen idee wat jij ooit op je kerfstok hebt gehad, maar een beetje Oost-Europese vrouwenhandel sponsoren en daar nog over pochen ook, ga toch fietsen..
Zij ook.quote:
Het is goed Frutsel.quote:
Nee, maar begrijp de woede van die ouders wel.quote:Op woensdag 23 september 2026 22:27 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Het is goed Frutsel.
Ik wil niemand opgehangen zien. Dus raar dat je mij gaat aanvallen.
Niet helemaal mee eens. Een aantal burgers slaat natuurlijk nergens op, maar je kan wel een groepje juristen de jury laten vormen. Dus geen politici maar wel mensen die de studie rechtsgeleerdheid hebben afgerond en dus verstand van zaken hebben. Één rechter is altijd subjectief, dat dat kan in Nederland is sowieso een raadsel.quote:Op woensdag 23 september 2026 22:19 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Heb je inderdaad niks aan.
Een jury zijn een paar samengeraapte burgers. Die helemaal geen verstan hebben van rechtspraak en de gevolgen daar van.
Een rechtspraak behoort 100% aan een rechter, die een studie heeft afgerond, niet aan politici die op zetels geilen, of burgers die geen verstand van zaken hebben.
Ja dat is leuk in theorie maar valt tegen in de praktijk.quote:Op woensdag 23 september 2026 22:35 schreef Shreyas het volgende:
[..]
Niet helemaal mee eens. Een aantal burgers slaat natuurlijk nergens op, maar je kan wel een groepje juristen de jury laten vormen. Dus geen politici maar wel mensen die de studie rechtsgeleerdheid hebben afgerond en dus verstand van zaken hebben. Één rechter is altijd subjectief, dat dat kan in Nederland is sowieso een raadsel.
Neemt niet weg dat we in Nederland al decennialang groot voorstander zijn van lage straffen. De meerderheid wil de focus op resocialisatie, rehabilitatie en mensen een zeventiende kans geven. Dus zelfs als de jury uit juristen zou bestaan is de kans groot dat de strafmaat niet hoger wordt. Over het algemeen is dit wat Nederland wilt en ja, zo werkt democratie nou eenmaal.
Maar nu komt deze manier van denken even slecht uit omdat het hier om een aantal jonge kinderen gaat.
Als ze allemaal meester in de rechten zijn boeit het niet waar ze wonen. De studie rechten is pittig zat, dus ze hebben dan echt wel verstand van zaken.quote:Op woensdag 23 september 2026 22:43 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Ja dat is leuk in theorie maar valt tegen in de praktijk.
Als je pech hebt zit een hele achterstandswijk in de jury die eisen dat je levend verband moet worden omdat je een keer te hard gereden hebt.
Ja dat is in de praktijk niet zo "meester in de rechten".quote:Op woensdag 23 september 2026 22:45 schreef Shreyas het volgende:
[..]
Als ze allemaal meester in de rechten zijn boeit het niet waar ze wonen. De studie rechten is pittig zat, dus ze hebben dan echt wel verstand van zaken.
Ik weet niet zo goed wat je hiermee bedoelt. Een rechter is ook iemand die rechtsgeleerdheid heeft gestudeerd. Die persoon kan ook uit een achterbuurt komen (of er wonen), slechte ervaringen hebben met wegpiraten, migranten, met huiselijk geweld, met wat voor trauma dan ook. Een rechter is altijd subjectief. Zijn of haar eigen ervaringen en emoties worden al dan niet bewust meegenomen is zijn/haar oordeel.quote:Op woensdag 23 september 2026 22:46 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Ja dat is in de praktijk niet zo "meester in de rechten".
Laat het gewoon over aan een rechter.
Eigenricht.quote:Op woensdag 23 september 2026 13:58 schreef saparmurat_niyazov het volgende:
Manmanman, onbegrijpelijk.
[ x ]
10 juristen bij elkaar zetten en dan denken dat daar één mening uit komtquote:Op woensdag 23 september 2026 22:45 schreef Shreyas het volgende:
[..]
Als ze allemaal meester in de rechten zijn boeit het niet waar ze wonen. De studie rechten is pittig zat, dus ze hebben dan echt wel verstand van zaken.
Je snapt dat ernsige zaken altijd meervoudige kamers zijn?quote:Op woensdag 23 september 2026 22:35 schreef Shreyas het volgende:
[..]
Niet helemaal mee eens. Een aantal burgers slaat natuurlijk nergens op, maar je kan wel een groepje juristen de jury laten vormen. Dus geen politici maar wel mensen die de studie rechtsgeleerdheid hebben afgerond en dus verstand van zaken hebben. Één rechter is altijd subjectief, dat dat kan in Nederland is sowieso een raadsel.
Neemt niet weg dat we in Nederland al decennialang groot voorstander zijn van lage straffen. De meerderheid wil de focus op resocialisatie, rehabilitatie en mensen een zeventiende kans geven. Dus zelfs als de jury uit juristen zou bestaan is de kans groot dat de strafmaat niet hoger wordt. Over het algemeen is dit wat Nederland wilt en ja, zo werkt democratie nou eenmaal.
Maar nu komt deze manier van denken even slecht uit omdat het hier om een aantal jonge kinderen gaat.
Natuurlijk is het een subjectieve beoordeling. Alleen gelukkig wel vanuit ratio in plaats van emotie...quote:Op woensdag 23 september 2026 21:50 schreef matspontius het volgende:
[..]
Ah, iemand die het begrijpt en daar ligt ook precies de crux. Wat "het beste" lijkt bij deze zaak wordt dus een subjectieve beoordeling van rechters die naar eigen inzicht rechtspreken. Ja, daar is eenduidig beleid voor in dit land? Je star vasthouden aan een achterhaald wetboek getuigt ook van een vooruitschrijdend inzicht.
Het is voor niemand te verkroppen dat deze imbeciel vrij rondloopt. En voor de strafmaat vrees ik het ergste, in negatieve zin.
... wat niet zo lekker in de onderbuik past.quote:Op woensdag 23 september 2026 21:59 schreef matspontius het volgende:
[..]
Er zijn 4 mensen doodgereden, waaronder 3 kinderen van 12. Hele gezinnen verwoest door zo'n stuk stront dat zich niet kon beheersen. Maar volgens de letter van het wetboek krijg deze jongen een straf die daar bij past 🤓
quote:Op woensdag 23 september 2026 22:24 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Los van je vrouwenhandel opmerking. Ben ik echter begaan met mensen. En als iemand pleit voor het ophangen van mensen, vind ik daar wat van.
Moet ik werkelijk je AfD ophang quote er bij gaan halen?quote:Op woensdag 23 september 2026 22:27 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Het is goed Frutsel.
Ik wil niemand opgehangen zien. Dus raar dat je mij gaat aanvallen.
Als je nu vader bent van een enigskind die door deze debiel is omgekomen. Dan is wraak toch nog je enige doel in het leven.quote:Op donderdag 24 september 2026 00:29 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Eigenricht.
Soms hoop je er op. Misschien dat rechters ooit ook een keer in gaan zien wat voor een idioten het vaak zijn hier.
Exact.quote:Op donderdag 24 september 2026 09:00 schreef RamboDirk het volgende:
[..]
Als je nu vader bent van een enigskind die door deze debiel is omgekomen. Dan is wraak toch nog je enige doel in het leven.
Wraak gaat er niet komen vanuit ons rechtssysteem dan moet je het zelf toch doen?
Lijkt me prima te billijken dat ouders in een vlaag van woede met 130 dan over dit stuk afval heen rijden.quote:Op donderdag 24 september 2026 09:00 schreef RamboDirk het volgende:
[..]
Als je nu vader bent van een enigskind die door deze debiel is omgekomen. Dan is wraak toch nog je enige doel in het leven.
Wraak gaat er niet komen vanuit ons rechtssysteem dan moet je het zelf toch doen?
Dan moeten ze naar België, zijn familie is anderhalve week geleden geëmigreerd.quote:Op donderdag 24 september 2026 09:58 schreef William_Papadin het volgende:
[..]
Lijkt me prima te billijken dat ouders in een vlaag van woede met 130 dan over dit stuk afval heen rijden.
Die gast gaat de benen nemen, en dan zijn de rechters weer helemaal verbaasd enzo en dan gaan er vast weer mensen roepen dat we de emoties achterwege moeten laten en dat het allemaal volgens de letter van de wet toch helemaal eerlijk is verlopen en dat er altijd een kleine kans is dat een rechter een verkeerde inschatting maakt en tja in dit geval is het allemaal heel spijtig maar is de dader opeens ervandoor.quote:Op donderdag 24 september 2026 10:05 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Dan moeten ze naar België, zijn familie is anderhalve week geleden geëmigreerd.
Noem het toeval.
Daarnaast hebben rechters te maken met voorschriften voor hoeveel straf ze mogen opleggen voor bepaalde delicten, en die liggen bij verkeerdsdoden niet erg hoog.quote:Op donderdag 24 september 2026 09:56 schreef Irritatie100 het volgende:
Eens met @:Firuze60
Er is nogal een verschil tussen onderbuik en ratio. Ik heb ook beiden, maar uiteindelijk ben ik erg blij dat er rechters zijn die alles tegen elkaar afwegen en tot een onderbouwde straf komen. Die onderbuik hou ik lekker voor mezelf, die laat ik niet welig tieren in topics als dit. Iedereen tegen de muur zetten of direct decennia lang de cel in te flikkeren zonder proces hoort niet bij fatsoenlijke landen als Nederland, maar dat schijnen mensen wel te willen.
Dat straffen wel eens laag zijn en dat het in dit specifieke geval raar is dat hij uit voorarrest mag is ben ik het ook wel mee eens, maar dat is een andere discussie. En dan nog klopt het altijd wel binnen de kaders van de wet en is het een objectieve, onderbouwde beslissing.
Al vaker gezegd op dit forum, maar mensen met die onderbuik zouden eens naar de podcast Napleiten moeten luisteren. Daarin wordt heel uitgebreid en goed uitgelegd hoe complex rechtspraak is.
De ratio uiteraardquote:Op donderdag 24 september 2026 08:12 schreef Da_Sandman het volgende:
[..]
Natuurlijk is het een subjectieve beoordeling. Alleen gelukkig wel vanuit ratio in plaats van emotie...
[..]
... wat niet zo lekker in de onderbuik past.
Te genuanceerd allemaal, terug naar de Middeleeuwen moeten we.quote:Op donderdag 24 september 2026 09:56 schreef Irritatie100 het volgende:
Eens met @:Firuze60
Er is nogal een verschil tussen onderbuik en ratio. Ik heb ook beiden, maar uiteindelijk ben ik erg blij dat er rechters zijn die alles tegen elkaar afwegen en tot een onderbouwde straf komen. Die onderbuik hou ik lekker voor mezelf, die laat ik niet welig tieren in topics als dit. Iedereen tegen de muur zetten of direct decennia lang de cel in te flikkeren zonder proces hoort niet bij fatsoenlijke landen als Nederland, maar dat schijnen mensen wel te willen.
Dat straffen wel eens laag zijn en dat het in dit specifieke geval raar is dat hij uit voorarrest mag is ben ik het ook wel mee eens, maar dat is een andere discussie. En dan nog klopt het altijd wel binnen de kaders van de wet en is het een objectieve, onderbouwde beslissing.
Al vaker gezegd op dit forum, maar mensen met die onderbuik zouden eens naar de podcast Napleiten moeten luisteren. Daarin wordt heel uitgebreid en goed uitgelegd hoe complex rechtspraak is.
Welk belang heeft zijn familie tov deze zaak door naar België te emigreren?quote:Op donderdag 24 september 2026 10:05 schreef ootjekatootje het volgende:
[..]
Dan moeten ze naar België, zijn familie is anderhalve week geleden geëmigreerd.
Noem het toeval.
Roekeloos is een verzwarende omstandigheid, maar in de praktijk vaak lastig te bewijzen. En of hij er nu 1 of 4 heeft doorgereden maakt de mogelijke straf niet hoger volgens mij.quote:Op woensdag 23 september 2026 22:02 schreef Firuze60 het volgende:
[..]
Man, als het aan mij ligt hing ie aan de hoogste boom, maar zo werkt het niet, roekeloos rijden met dood door schuld, ik ben helemaal niet naief. Als je elke automobilist die een dodelijk ongeval veroorzaakt al dan niet door stommiteiten gaat ophangen dan zit je wel in een andere categorie rechtspraak.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |