de ambtenaren doen hun werk wel , maar politici zijn niet druk met woningbouw of wegenaanlegquote:Op maandag 4 mei 2026 15:32 schreef Ronald-Koeman het volgende:
Iets minder naar wappie podcasts luisteren. Er spelen zeker problemen binnen de Nederlandse overheid, ook qua bestuur, maar de conclusie "het Nederlandse bestuur is niet meer werkzaam" is een rare extreme zwart/wit conclusie. In andere landen is het overigens net zo alleen dan net weer op andere dossiers en op andere departementen.
quote:Premier Jetten: binnen twee weken nieuwe wetsvoorstellen asiel
https://nos.nl/artikel/26(...)etsvoorstellen-asiel
Kenmerk van populisten. Van alles beloven, niets waarmaken.quote:Op woensdag 6 mei 2026 22:58 schreef RotatoR het volgende:
In het kader van geen oplossend vermogen; de beloofde twee weken zijn inmiddels verstreken. De zoveelste leugen van Jetten.
[..]
Die man liegt nog meer dan Wilders. Niet verrassend dus.quote:Op woensdag 6 mei 2026 22:58 schreef RotatoR het volgende:
In het kader van geen oplossend vermogen; de beloofde twee weken zijn inmiddels verstreken. De zoveelste leugen van Jetten.
[..]
Voorstellen moeten eerst door de ministerraad. Die is vrijdag.quote:Op woensdag 6 mei 2026 22:58 schreef RotatoR het volgende:
In het kader van geen oplossend vermogen; de beloofde twee weken zijn inmiddels verstreken. De zoveelste leugen van Jetten.
[..]
Dat wist Jetten toen toch ook al?quote:Op donderdag 7 mei 2026 19:03 schreef Cyan9 het volgende:
[..]
Voorstellen moeten eerst door de ministerraad. Die is vrijdag.
Dat is te simpel. Om alle schuld bij 1 partij te leggen.quote:Op donderdag 7 mei 2026 19:05 schreef Ambtenaar030 het volgende:
Ik wou vandaag precies hetzelfde topic openen na deze video:
Bekijk deze YouTube-video
Maar goed het komt naar mijn idee ook door de VVD. De VVD wilt niks oplossen en is er alleen voor het geld. Ondertussen voeren vvd'ers in de Tweede Kamer oppositie alsof ze decennialang niet in het bestuur hebben gezeten. Wilders zou zo zijn lidmaatschap weer oppakken.
Als Rob Jetten echt links was, zou hij een kabinet hebben gevormd met Bontebal en Klaver. Laat Wilders die MvW maar indienen en laat extreem-rechts alles maar blokkeren a la de GOP tijdens Obama.
Da's makkelijk gezegd. Er zijn genoeg meerderheidskabinetten geweest met een meerderheid in de senaat en evenzo is er geen hol veranderd.quote:Op zondag 3 mei 2026 12:16 schreef Hexagon het volgende:
Tja als de regering iets probeert op te lossen dan komt een groep burgers krijsen dat hun eigen belangen worden aangetast. En vervolgens stemmen ze op partijen die niks willen als de PVV en de BBB die plannen die er lagen in de prullenbak gooien.
Niet zo vreemd dat oplossingen lang duren.
En als een (oud)kabinet iets op asiel wil doen, stemt de volgende winnaar van de verkiezingen het wel weer de prullenbak in.quote:Op donderdag 7 mei 2026 19:33 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Da's makkelijk gezegd. Er zijn genoeg meerderheidskabinetten geweest met een meerderheid in de senaat en evenzo is er geen hol veranderd.
Ja ten slechte, wellicht.
Je hoort aan die Tom van der Meer dat het een VVD'er is. "De politiek is uiteengevallen in 3 blokken, links, centrumrechts en radicaal-rechts."quote:Op donderdag 7 mei 2026 19:05 schreef Ambtenaar030 het volgende:
Ik wou vandaag precies hetzelfde topic openen na deze video:
Bekijk deze YouTube-video
Maar goed het komt naar mijn idee ook door de VVD. De VVD wilt niks oplossen en is er alleen voor het geld. Ondertussen voeren vvd'ers in de Tweede Kamer oppositie alsof ze decennialang niet in het bestuur hebben gezeten. Wilders zou zo zijn lidmaatschap weer oppakken.
Als Rob Jetten echt links was, zou hij een kabinet hebben gevormd met Bontebal en Klaver. Laat Wilders die MvW maar indienen en laat extreem-rechts alles maar blokkeren a la de GOP tijdens Obama.
Er zijn natuurlijk 50 shades of grey.quote:Op donderdag 7 mei 2026 20:02 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Je hoort aan die Tom van der Meer dat het een VVD'er is. "De politiek is uiteengevallen in 3 blokken, links, centrumrechts en radicaal-rechts."
Je kunt natuurlijk in verschillende dimensies indelen. Puur op een links-rechts schaal zou ik zeggen:quote:Op donderdag 7 mei 2026 20:06 schreef Black_Baron het volgende:
[..]
Er zijn natuurlijk 50 shades of grey.
En Nederland is ook nooit echt een links land geweest.
Hoe zou jij die blokken definiëren?
Beetje kinderachtig, niet?quote:Op donderdag 7 mei 2026 19:04 schreef Black_Baron het volgende:
[..]
Dat wist Jetten toen toch ook al?
Het is net als die tien nieuwe steden beeldspraak. Je moet het niet zo letterlijk nemen.quote:Op donderdag 7 mei 2026 20:35 schreef Black_Baron het volgende:
[..]
Sorry?
Het zijn zijn woorden. Zijn belofte.
Dat doet niks af aan het feit dat de VVD al decennialang in het bestuur zit, oppositie voert als een SP/Wilders en de deur open zet voor extreem-rechtse populisten als Wilders, Baudet en Nanninga. De VVD heeft GL-PVDA uitgesloten op basis van 0 inhoud, een partij die als een van de weinige een uitgebreid partijprogramma heeft dat als beste bij de rekenkamer eruit komt.quote:Op donderdag 7 mei 2026 19:19 schreef Black_Baron het volgende:
[..]
Dat is te simpel. Om alle schuld bij 1 partij te leggen.
De video analyseert meer.
Er is sprake van structurele stilstand, dalend vertrouwen, langdurige formaties, fragmentatie en een gebrek aan daadkracht bij grote problemen (stikstof, woningnood, migratie).
Het gaat ook over het failliet van het politieke midden. Het midden verliest terrein, kiezers zijn losser (minder vaste partijkeuzes), fragmentatie neemt toe (meer partijen, wisselende zetels). Dit maakt coalities complexer en formaties langer.
Fragmentatie en volatiliteit van kiezers is ook een oorzaak. (meer zwevende kiezers, één op de drie zetels wisselt).
Nieuwe breuklijnen (globalisering, migratie, klimaat) in plaats van oude (religie, links-rechts).
Moeilijke coalities (vaak 4 partijen, uit verschillende blokken: links, midden/rechts, vorige keer radicaal-rechts).
Burgers ervaren dat Den Haag niet levert op grote dossiers.
Het gaat ook over systeeemfouten. Nieuwe verkiezingen duren veel en veel te lang. En zijn Grondwettelijk helemaal niet tussentijds nodig.
Ik zie trouwens geen verbetering met Rob Jetten als leider van de minderheidscoalitie. Ik denk dat hij niet de man is om meerderheden te zoeken en vooral om groepen te verbinden. Dat is zijn persoonlijkheid helemaal niet.
Je moet dit soort shit analyseren zonder links rechts VVD-boos etc.
Kijk wat groter.
Laat ik het dan bij mezelf houden: ik vind het behoorlijk kinderachtig om een politicus de zoveelste leugen te verwijten omdat een voorstel pas een dag na het verstrijken van een "deadline" in de ministerraad kan worden behandeld.quote:Op donderdag 7 mei 2026 20:35 schreef Black_Baron het volgende:
[..]
Sorry?
Het zijn zijn woorden. Zijn belofte.
Vanwaar dat geschuif?quote:Op donderdag 7 mei 2026 20:23 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Je kunt natuurlijk in verschillende dimensies indelen. Puur op een links-rechts schaal zou ik zeggen:
Links: PvdD, SP, (DENK)
Centrum: PRO, D66, VVD, CDA, CU, (50+)
Rechts: JA21, PVV, SGP, BBB, DNA, FvD
Ofwel:
Links: PvdD, SP (DENK), PRO
Centrum: D66, CU, CDA
Rechts: JA21, VVD, SGP, DNA, BBB, FvD, PVV, (50+)
Ach bij sommige heeft Jetten meer kritiek gekregen in een paar weken dat ze zijn aangetreden dan het gehele kabinet Schoof tijdens hun kabinetsperiode.quote:Op donderdag 7 mei 2026 20:42 schreef Cyan9 het volgende:
[..]
Laat ik het dan bij mezelf houden: ik vind het behoorlijk kinderachtig om een politicus de zoveelste leugen te verwijten omdat een voorstel pas een dag na het verstrijken van een "deadline" in de ministerraad kan worden behandeld.
Ze blijven er maar mee wegkomen idd.quote:Op donderdag 7 mei 2026 20:53 schreef Spring_Sale het volgende:
Mischien is niet werkend een doel op zoch geworden. Het vele geld wordt intussen wel dubbeldik rondgepompt. En blandt in de zakken van een relatief zeer kleine groep mensen en bedrijven (ondanks dat geen enkel beleid problemen oplost dus).
Tja, zo'n 4 jaar geleden was er een kabinet Rutte 4 dat een hele stapel plannen en gereserveerd geld had om op enkele van die dossiers forse stappen te zetten.quote:Op donderdag 7 mei 2026 19:33 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Da's makkelijk gezegd. Er zijn genoeg meerderheidskabinetten geweest met een meerderheid in de senaat en evenzo is er geen hol veranderd.
Ja ten slechte, wellicht.
Gaat het!?quote:Op donderdag 7 mei 2026 21:10 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Tja, zo'n 4 jaar geleden was er een kabinet Rutte 4 dat een hele stapel plannen en gereserveerd geld had om op enkele van die dossiers forse stappen te zetten.
Maar toen die werden gepresenteerd was de reactie van die zo zielige burger niet heel constructief. Meer van
"WRAAAAAAAAAAAAH BOEREN ZIJN ZIELIG, WE STEMMEN OP DE BBB en kort daarna WRHAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAH!! asielzoekers zijn de schuld van alles. En die mevrouw die bij SBS haar handop houdt is arm door links, die al jaren geen macht hebben. We stemmen op de PVV"
En vervolgens werden al die plannen de prullenbak in gesmeten en kwam er niks voor in de plaats.
Dus zolang dat de houding is van veel inwoners van ons land komt het maar matig vooruit.
Hij heeft gewoon gelijk?quote:
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |