Ik vind het verre van bijzonder. Als het minimumloon blijft stijgen zoals dat nu gebeurt, wordt het verschil tussen wml en het loon van iemand die er minstens 9 jaar werkt weer steeds kleiner. Wat dat betreft zou het beter zijn als je begint bij minimumloon en alles daarboven een percentage boven minimum zou zijn. Minstens 9 jaar werken om 60 cent meer dan een nieuwe collega te verdienen is natuurlijk belachelijk. En dat hogere uurloon is dan ook het enige voordeel dat je hebt t.o.v je nieuwe collega.quote:Op vrijdag 19 juni 2026 07:37 schreef ophaling10 het volgende:
[..]
op de website van de Post staat het onderhandelingsresultaat, vind het nog niet erg bijzonder,zeker als je er 5> jr al de pleuris werkt. Had zo graag iets met die 5 weken ipv 4 weken gezien, zien ze dat niet(bonden) of mag het niet aan het licht komen.
Ik heb geen idee wat er nu precies gaat gebeuren qua pakjes. Ik dacht eerst dat we alleen de 24-uurs brievenbuspakje zouden kwijtraken, maar dat de klant (ook particulier) kon kiezen uit een 24 uurs product (gaat met pakketchauffeur mee) en een 48 uurs product (gaat met postbezorger mee). Maar volgens het nieuwe tarievenoverzicht zijn ALLE brievenbuspakjes 24 uurs post. Dus ik dacht dat we ALLE brievenbuspakjes+ zouden kwijtraken, en alleen de pakjes zonder tracking zouden overhouden. Maar nou zei onze BC pas dat de afname van de pakjes best mee ging vallen, en dat we alleen bol.com aan de chauffeurs zouden kwijtraken. Dus ik wacht het maar af.quote:Op donderdag 18 juni 2026 22:40 schreef YBouncer het volgende:
We hadden vandaag werkoverleg.
Daar werd verteld dat de "vele" pakketten die van bezorger overgeheveld gingen worden naar chauffeurs bestonden uit de "dure" 24-uurs pakketten. Postbezorgers gaan "enkel" nog 48-uurs pakketten wegbrengen.
......
Maar elke gek begrijpt toch dat de zuinige Nederlander nu juist gaat kiezen voor de "goedkopere" pakketten van 48-uurs? Oftewel, dat we als bezorgers 2x zoveel pakketten gaan krijgen?
Of zeg ik nu iets raars?
Het bijzonderst vind ik dat de bonden als belangrijkste wapenfeit presenteren dat het nieuwe CAO-voorstel geen verslechteringen inhoudt. Dat is toch niet zo'n prestatie? Verbeteringen doorvoeren is volgens mij veel lastiger dan verslechteringen tegenhouden. Verslechteringen kun je als bond al tegenhouden door simpelweg zo''n nieuw voorstel niet te tekenen, want zolang er geen nieuwe CAO is, blijft de oude van kracht.quote:Op vrijdag 19 juni 2026 07:37 schreef ophaling10 het volgende:
[..]
op de website van de Post staat het onderhandelingsresultaat, vind het nog niet erg bijzonder,zeker als je er 5> jr al de pleuris werkt. Had zo graag iets met die 5 weken ipv 4 weken gezien, zien ze dat niet(bonden) of mag het niet aan het licht komen.
ja dat is je reinste aanfluiting om dit zo in het voorstel te benoemen,blijf het belachelijk vinden dat je binnen meer vt dan buiten hebt, buiten loop je veel meer risico ,denk aan herfst,zon, sneeuw, gladheid e.d.quote:Op vrijdag 19 juni 2026 14:37 schreef Rafierafie het volgende:
En als laatste de voortzetting van de taskforce werkplezier... Ik neem niet eens de moeite om daar iets over te zeggen
ja dat werd in het begin met mooie woorden aan de man gebracht,uiteindelijk zijn we hier ook weer volop mee bezig.quote:Op vrijdag 19 juni 2026 16:57 schreef Kramerica-Industries het volgende:
Maar nou zei onze BC pas dat de afname van de pakjes best mee ging vallen
Onze TL wist te vertellen dat bol.com een systeem gaat invoeren, waarbij je na aankoop van je spullen kan kiezen voor 24- of 48 uurs levering. Dan betaalt de klant dus gelijk de verhoogde verzendkosten als die kiest voor 24 uurs.quote:Op vrijdag 19 juni 2026 16:57 schreef Kramerica-Industries het volgende:
[..]
Ik heb geen idee wat er nu precies gaat gebeuren qua pakjes. Ik dacht eerst dat we alleen de 24-uurs brievenbuspakje zouden kwijtraken, maar dat de klant (ook particulier) kon kiezen uit een 24 uurs product (gaat met pakketchauffeur mee) en een 48 uurs product (gaat met postbezorger mee). Maar volgens het nieuwe tarievenoverzicht zijn ALLE brievenbuspakjes 24 uurs post. Dus ik dacht dat we ALLE brievenbuspakjes+ zouden kwijtraken, en alleen de pakjes zonder tracking zouden overhouden. Maar nou zei onze BC pas dat de afname van de pakjes best mee ging vallen, en dat we alleen bol.com aan de chauffeurs zouden kwijtraken. Dus ik wacht het maar af.
Nota bene staat er in de laatste Dichtbij een stukje over van Next Day Delivery naar Best Day Delivery, waarin PostNL zelf aangeeft dat in 80% van de gevallen een pakje van de ontvanger helemaal niet al de volgende dag bezorgd hoeft te worden.
Ze blijven maar doorgaan met discrimineren.quote:Op vrijdag 19 juni 2026 19:09 schreef YBouncer het volgende:
TL zegt dat postbodes op het sorteercentrum in de kantine blijven zitten om hun tijd vol te maken, wanneer er geen werk meer is. Die hoeven dus ook niet te minnen.
quote:Op maandag 22 juni 2026 08:12 schreef ophaling10 het volgende:
https://radar.avrotros.nl(...)sorteercentrum-62767
Ja, zonder tussenkomst van Radar hebben ze dus gewoon niet fysiek gezocht.quote:Radar neemt na weken gesteggel contact op met PostNL om te vragen of ze toch nog één keer in het sorteercentrum willen zoeken. Dit doen ze, met succes. Denise krijgt een mailtje dat de koffer getraceerd is en inderdaad bij de afdeling in Den Haag lag.
ja ze hebben het licht gezien,en de angst voor nog meer boete's.quote:Op maandag 22 juni 2026 21:21 schreef V__L_N het volgende:
Vanaf woensdag vervallen ivm code oranje de dallopen en mogen we bezorgen tot 22.00. Wordt vast weer net zo'n chaos als de vorige keer.
Asociaal dat het allemaal opengemaakt is,ook dit moet verbeteren dat niet jan en alleman zomaar een pakketcenter kan beginnen,las al iets over politie e.d. dat is allemaal niet koosjer,het blijft idd als post bezorgen integer werk.quote:Op dinsdag 23 juni 2026 10:32 schreef wbwb het volgende:
https://nhgooi.nl/nieuws/(...)-honderden-zendingen
De vrijheid om vroeger te beginnen? Hoe dan? De post is er niet eerder dan 10.00 uur. Ja, we mogen wel een uurtje langer doorgaan, namelijk tot 22.00 ipv 21.00 uur. En de dalwijken worden niet gelopen, met uitzondering van de rouwkaarten, en wie een dalwijk loopt moet nu een collega met een piekwijk gaan helpen. Maar dat moeten we allemaal maar onderling regelen, en met het voorbehoud dat je niet meer uren hoeft te maken dan waarop je bent ingeroosterd. Nu sta ik morgen op een dalwijk waar op papier 20 minuten voor staat. Dan moet ik toch nog naar de wijk toe, en 1 of 2 rouwkaarten bezorgen. Heb ik nog 5 tot 10 minuten over om een collega te helpen. En dan maar hopen dat die collega mij de dag erna komt helpen. Ja, dat zet echt zoden aan de dijk. En op zaterdag worden de Y-wijken ook niet gelopen. Het portalbericht van PostNL stelt dat het volgens het KNMI t/m zaterdag code oranje is. Maar het KNMI zelf stelt toch echt iets anders: Het is code oranje t/m VRIJDAG, en dus NIET t/m zaterdag, en ook nog eens alleen in het zuiden en midden van het land. Dus zaterdag hadden we hier gewoon weer gewone diensten kunnen draaien, want dan is het weer vergelijkbaar met het weer vandaag, en vandaag hadden we ook geen aangepaste diensten.quote:Op dinsdag 23 juni 2026 17:53 schreef ophaling10 het volgende:
https://www.nu.nl/economi(...)gers-door-hitte.html
Die codes gaan altijd maar maximaal 3 dagen vooruit. Dus verder dan vrijdag gaat de knmi nog niet. Maar het weerbericht zegt wel dat het zaterdag ook nog warm wordt. Verder weet ik gewoon zeker dat het een rommel wordt en zie je op facebook al een ton aan moraalriddertjes die beginnen over collega's die niet helpen. Terwijl idd iedereen kan bedenken dat je in 20 minuten niet zo veel kan doen.quote:Op dinsdag 23 juni 2026 18:30 schreef Kramerica-Industries het volgende:
[..]
De vrijheid om vroeger te beginnen? Hoe dan? De post is er niet eerder dan 10.00 uur. Ja, we mogen wel een uurtje langer doorgaan, namelijk tot 22.00 ipv 21.00 uur. En de dalwijken worden niet gelopen, met uitzondering van de rouwkaarten, en wie een dalwijk loopt moet nu een collega met een piekwijk gaan helpen. Maar dat moeten we allemaal maar onderling regelen, en met het voorbehoud dat je niet meer uren hoeft te maken dan waarop je bent ingeroosterd. Nu sta ik morgen op een dalwijk waar op papier 20 minuten voor staat. Dan moet ik toch nog naar de wijk toe, en 1 of 2 rouwkaarten bezorgen. Heb ik nog 5 tot 10 minuten over om een collega te helpen. En dan maar hopen dat die collega mij de dag erna komt helpen. Ja, dat zet echt zoden aan de dijk. En op zaterdag worden de Y-wijken ook niet gelopen. Het portalbericht van PostNL stelt dat het volgens het KNMI t/m zaterdag code oranje is. Maar het KNMI zelf stelt toch echt iets anders: Het is code oranje t/m VRIJDAG, en dus NIET t/m zaterdag, en ook nog eens alleen in het zuiden en midden van het land. Dus zaterdag hadden we hier gewoon weer gewone diensten kunnen draaien, want dan is het weer vergelijkbaar met het weer vandaag, en vandaag hadden we ook geen aangepaste diensten.
Nou ja, het is in elk geval positief dat het bedrijf maatregelen neemt en niet, zoals gebruikelijk, de verantwoordelijkheid op de bezorgers zelf afschuift.
percentage's en opscheppen over teveel is een standaarditem voor ze geworden.quote:Op woensdag 24 juni 2026 07:32 schreef the_X het volgende:
"PostNL blijft smijten met geld: loon postbezorgers stijgt in vijf jaar met 50 procent"
https://archive.ph/mZwzI
als ze deze week die zware spullen eruit hadden gelaten,had iedereen op tijd klaar geweest.Nu loop je per piek wijk >4uur rond(hier tenminste wel)gisteren zelfs bijna 5uur onafgebroken.quote:Op dinsdag 23 juni 2026 21:28 schreef YBouncer het volgende:
Ze hadden ook kunnen zeggen dat ze de post leveren en dat je zelf mag beslissen tot hoe laat je loopt.
En dat de post die je laat staan, wanneer het te heet wordt, dan de volgende dag om 7:00 uur weggebracht kan worden.
Als je dit voor de hele week zo afspreekt dan kan iedereen wel vroeg beginnen en tussen de middag uit de zon zijn.
Ten eerste klopt die 50% niet. Ik heb zitten rekenen, ik kwam uit op 39%. Verder vergeet de Telegraaf even dat die loonsverhoging nodig was omdat het officiële uurloon lager was komen te liggen dan het minimumloon. En dat minimumloon is ook nog eens fors gestegen de afgelopen jaren, wat mede komt door de zeer hoge inflatie. Dus PostNL heeft onze lonen niet verhoogd omdat ze onze inzet zo enorm waarderen en ze ons zo onmisbaar vinden (wat PostNL) beweert. En ook niet omdat wij een stelletje graaiers zijn, wat de Telegraaf suggereert. Maar simpelweg omdat ze dit wettelijk VERPLICHT zijn.quote:Op woensdag 24 juni 2026 10:31 schreef saparmurat_niyazov het volgende:
Ik vind dat Telegraafartikel maar een naar, venijnig ondertoontje hebben. Alsof die postbezorgers zwaar overbetaalde krachten zijn die er per persoon elk jaar een fortuin bij krijgen. Alsof zij er persoonlijk iets aan kunnen doen dat het bedrijf al jaren steeds slechter presteert.
Ik hoop eigenlijk dat iemand op straat of uit mijn eigen omgeving dat artikel ook heeft gelezen en het ter sprake brengt. Dan kan ik eens even haarfijn uitleggen hoe nu werkelijk zit.quote:Op woensdag 24 juni 2026 10:31 schreef saparmurat_niyazov het volgende:
Ik vind dat Telegraafartikel maar een naar, venijnig ondertoontje hebben. Alsof die postbezorgers zwaar overbetaalde krachten zijn die er per persoon elk jaar een fortuin bij krijgen. Alsof zij er persoonlijk iets aan kunnen doen dat het bedrijf al jaren steeds slechter presteert.
ja een hoop sensatie wordt er altijd gebracht, als de lonen echt 50% omhoog zijn staan ze in rijen van 10 te wachten om te mogen werken bij de post, of toch nietquote:Op woensdag 24 juni 2026 14:34 schreef Rafierafie het volgende:
Een voordeel: mijn mening over de Telegraaf is niet veranderd door dit artikel
Er staat niet voor niets overal dat je tussen 12 en 15 niet in de zon moet. Aan de hoeveelheid afgemelde depots te zien die leeg of bijna leeg zijn, doen heel veel mensen dat wel.quote:Op donderdag 25 juni 2026 08:52 schreef Bezorgertje het volgende:
Heb gisteren van 11.15 tot 14.00 bezorgd, daarna oververhit naar huis. De halve piek die ik over had vanmorgen gedaan en dat voelt toch echt beter. 11.00 de post krijgen is nu niet werkbaar.
nee maar de aandeelhouders elk jaar divident betalen en de grote baas een uitkering is vast wel heel normaalquote:Op woensdag 24 juni 2026 12:48 schreef Kramerica-Industries het volgende:
Overigens vindt de Telegraaf het wel problematisch dat ook werknemers van een verlieslatend bedrijf gewoon tenminste recht op het minimumloon hebben, maar die dik 20 miljoen dividend die er vorig jaar naar de aandeelhouders is gegaan, daar hoor je ze dan weer niet over.
Morgen bijna overal code rood.quote:Op donderdag 25 juni 2026 16:19 schreef Kramerica-Industries het volgende:
Dat de dalwijken vervallen en dat bezorgers dan collega's met piekwijken moeten helpen, werkt in de praktijk niet echt lekker. Een dalwijk die vervalt (behalve de rouwpost) levert je misschien 20-25 minuten op om iemand te helpen, en dan zijn er ook nog bezorgers die een dal EN een piek lopen (of zelfs 1 dal en TWEE pieken), die hebben al genoeg aan hun eigen werk en helemaal geen tijd om anderen te helpen.
Ook worden bezorgers van wie de dalwijken zijn komen te vervallen (muv de rouwkaarten) nu simpelweg op openstaande piekwijken gezet. Dus maak je nog meer uren dan wanneer je gewoon je dalwijken had moeten lopen.
Dat je tot 22.00 uur mag bezorgen is leuk, maar in stedelijk gebied begint de temperatuur pas NA zonsondergang te dalen, dus je hebt er weinig aan. Het was handiger geweest als PostNL, zoals al eerder gesuggereerd, ons zou toestaan de piekwijken 1 dag later in de vroege ochtend te lopen (muv de rouwpost). Klanten zullen er, gegeven de extreme omstandigheden, heus wel begrip voor hebben dat hun Kampioen en Troskompas 1 dagje later komt.
Al bijna een half uur. Krekels bij PostNL. Ik begrijp dat je de details nog niet weet hoe je een en ander gaat oplossen, maar zet in ieder geval alvast een bericht op het portal.quote:
'Ga niet naar buiten als het niet moet'. Tja, post/pakketbezorging is essentieel toch? Dagje opschuiven naar zaterdag kan meestal, maar mensen blijven toch wel bestellen dus hoopt alleen maar op. Bussen/treinen blijven ook wel rijden.quote:Op donderdag 25 juni 2026 16:24 schreef zevenmijlslaars het volgende:
[..]
Al bijna een half uur. Krekels bij PostNL. Ik begrijp dat je de details nog niet weet hoe je een en ander gaat oplossen, maar zet in ieder geval alvast een bericht op het portal.
Het verhaal over hitteplan is vervangen door een succeswens voor oranje vannacht in de appquote:Op donderdag 25 juni 2026 16:24 schreef zevenmijlslaars het volgende:
[..]
Al bijna een half uur. Krekels bij PostNL. Ik begrijp dat je de details nog niet weet hoe je een en ander gaat oplossen, maar zet in ieder geval alvast een bericht op het portal.
sterker nog hier zijn ze gewoon thuis geblevenquote:Op donderdag 25 juni 2026 16:19 schreef Kramerica-Industries het volgende:
Dat de dalwijken vervallen en dat bezorgers dan collega's met piekwijken moeten helpen, werkt in de praktijk niet echt lekker.
: let goed op je zelf, blijf uit de zon en de groeten vanuit Den Haag vanachter het gekoelde bureau.quote:Op donderdag 25 juni 2026 16:24 schreef zevenmijlslaars het volgende:
k begrijp dat je de details nog niet weet hoe je een en ander gaat oplossen, maar zet in ieder geval alvast een bericht op het portal.
ja alleen degene die nog geen vast contract hebben.quote:Op donderdag 25 juni 2026 17:02 schreef SaskiaR het volgende:
Benieuwd of we morgen moeten komen opdraven….
Waarom staat dit bericht op een nieuwspagina waar vrijwel niemand naar kijkt, en niet als portalbericht?quote:Op donderdag 25 juni 2026 18:32 schreef Kramerica-Industries het volgende:
https://mijnpostnl.nl/nie(...)-we-de-bezorging-aan
Geen brievenbustpostbezorging morgen, alleen rouwkaarten. Onze pakketcollega's moeten helaas wel door, alsof het in die bestelbussen niet ook fokking heet wordt. En die subco's niet altijd airco.
Omdat de betreffende kantoormedewerker al heeft afgesloten voor vandaagquote:Op donderdag 25 juni 2026 19:54 schreef zevenmijlslaars het volgende:
[..]
Waarom staat dit bericht op een nieuwspagina waar vrijwel niemand naar kijkt, en niet als portalbericht?
We vragen je op vrijdag wel telefonisch bereikbaar te blijven voor de afdeling Planning & Service voor de inzet na afloop van code rood.quote:Op donderdag 25 juni 2026 18:32 schreef Kramerica-Industries het volgende:
https://mijnpostnl.nl/nie(...)-we-de-bezorging-aan
Geen brievenbustpostbezorging morgen, alleen rouwkaarten. Onze pakketcollega's moeten helaas wel door, alsof het in die bestelbussen niet ook fokking heet wordt. En die subco's niet altijd airco.
ja iedereen heeft nog een leven naast de post, next week is er weer een dag.Misschien kan de planning eens mee/weglopen leren ze iets van.quote:Op donderdag 25 juni 2026 19:54 schreef zevenmijlslaars het volgende:
[..]
Waarom staat dit bericht op een nieuwspagina waar vrijwel niemand naar kijkt, en niet als portalbericht?
Hoe dan ook, morgen twee piek, zaterdag nog een piek van vrijdag. Die had ik geaccepteerd omdat ik die dan vroeg kon lopen. 's Middags wil ik weg, kan er maar eentje van de drie lopen, gaat morgen nog een fijn gesprek worden met de planning.
Het bericht op Mijn PostNL is al weer achterhaald. Er is net een portalbericht geplaatst. Morgen wordt helemaal geen brievenbuspost bezorgd in de gebieden met code rood, ook geen medische en rouwpost. De depots worden wel beleverd, maar we laten de post staan en bezorgen de post van vrijdag dus pas zaterdag. Op zaterdag wordt het depot niet beleverd, dus die post schuift door naar dinsdag.quote:Op donderdag 25 juni 2026 20:09 schreef ophaling10 het volgende:
[..]
We vragen je op vrijdag wel telefonisch bereikbaar te blijven voor de afdeling Planning & Service voor de inzet na afloop van code rood.
Maar hoeveel mensen die roostervrij zijn op zaterdag hebben zin om dan om 6 uur te starten met een wijk?quote:Op donderdag 25 juni 2026 21:49 schreef Kramerica-Industries het volgende:
[..]
Het bericht op Mijn PostNL is al weer achterhaald. Er is net een portalbericht geplaatst. Morgen wordt helemaal geen brievenbuspost bezorgd in de gebieden met code rood, ook geen medische en rouwpost. De depots worden wel beleverd, maar we laten de post staan en bezorgen de post van vrijdag dus pas zaterdag. Op zaterdag wordt het depot niet beleverd, dus die post schuift door naar dinsdag.
Ben wel benieuwd hoe ze dat zaterdag gaan oplossen, dat wordt een aardige puzzel. Hier zijn best wat bezorgers standaard roostervrij op zaterdag. En de bezorgers die wel op zaterdag werken hebben soms wel 4 (dal) wijken. Kom je zaterdag op het depot om je 4 dalwijkjes te lopen, liggen er ineens 4 piekwijken voor je klaar! Je kunt wel om 06.00 uur beginnen, dat dan weer wel.
Niet als die zaterdagwerkers meerdere Y-wijken hebben. Dan verwachten ze dalwijken, maar krijgen ze piekwijken.quote:Op donderdag 25 juni 2026 22:49 schreef YBouncer het volgende:
Ik begrijp dat vrijdag enkel de piekwijken worden geleverd.
Dus voor de zaterdagwerkers met meerdere wijken moet dat toch ook schelen?
Ik snap ook niet wat er nou precies wordt doorgeschoven waarheen.quote:Op donderdag 25 juni 2026 23:25 schreef Kramerica-Industries het volgende:
[..]
Niet als die zaterdagwerkers meerdere Y-wijken hebben. Dan verwachten ze dalwijken, maar krijgen ze piekwijken.
Wat ik zaterdag voor de X-wijken kan verwachten, is mij niet helder. Ja, we lopen op zaterdag de post van vrijdag. Maar welke post van vrijdag? Want in eerste instantie was er gezegd dat de X-wijken op vrijdag enkel rouwpost zouden krijgen. De overige post voor de X-wijken zou dan (neem ik aan) naar zaterdag verschuiven. Maar als dus ook de rouwpost van vrijdag voor de X-wijken naar de zaterdag verschuift, dan hebben we op zaterdag in de X-wijken toch ALLE post van vrijdag? Of gaan ze dan de overige post van de X-wijken van vrijdag nog een extra werkdag doorschuiven, naar dinsdag?
ja dat is bedrijfsrisico,ze halen iedereen van de vrijdag af en wie za vrij is heeft geluk(mits ze zich niet laten overhalen).quote:Op vrijdag 26 juni 2026 00:30 schreef V__L_N het volgende:
Mijn collega is op zaterdag vrij en zou morgen een piek en dal hebben
mooi he, ik denk dat ze gaan vragen of je de hele zondag en maandag door gaat werken voor zequote:Op vrijdag 26 juni 2026 07:34 schreef SaskiaR het volgende:
Zaterdag wordt het toch net zo heet als vandaag? Het zou me niks verbazen als de code rood verlengd wordt… Wat dan? Moeten we dan zondag of maandag gaan bezorgen?
Ik kan dan wel, maar er zijn vast mensen die dan niet kunnen.
Een deel van die codes is ook maatschappelijke inpact. Omdat de meeste bedrijven op zaterdag dicht zijn zou de berekening voor inpact wel is lager kunnen zijn. Dus dat het toch oranje wordt. Het bedrijf heeft dan vervolgens nul zelf verstand en gaat dan maar dingen doen.quote:Op vrijdag 26 juni 2026 07:34 schreef SaskiaR het volgende:
Zaterdag wordt het toch net zo heet als vandaag? Het zou me niks verbazen als de code rood verlengd wordt… Wat dan? Moeten we dan zondag of maandag gaan bezorgen?
Ik kan dan wel, maar er zijn vast mensen die dan niet kunnen.
In de eerste lading waren er alleen piekwijken, en los de rouw- en medische post. Ik was op het depot omdat ik bang was dat de nieuwe kracht niet was geïnformeerd, en dat klopte ook.quote:Op vrijdag 26 juni 2026 10:16 schreef V__L_N het volgende:
Ik begreep dat vandaag wel de dallen ook worden afgevoerd.
Ja, hier hetzelfde. PostNL is weer vrij laat met de communicatie, en de communicatie is tegenstrijdig. Op Mijn Werk staat dat we vandaag alleen rouw- en medische post lopen (dat staat ook zo in het officiële persbericht), maar dat klopt dus niet, want in de provincies met code rood bezorgen we helemaal GEEN post. Op ons depot zijn vandaag de Y-wijken volledig aangeleverd en van de X-wijken alleen rouwkaarten, dat schuift ALLEMAAL door naar zaterdag. Op zaterdag worden de depots niet beleverd, dus geen idee wie de rouwkaarten van zaterdag gaat lopen. En idem dito voor de rouwkaarten voor de X-wijken van vrijdag, want de X-wijken worden morgen schijnbaar ook niet gelopen. Iedereen die morgen op een X-wijk stond is op een Y-wijk (met de post van vandaag) gezet. Misschien gaan de rouwkaarten van vandaag en morgen met de pakketservice mee? Of gaan de de chauffeurs die normaal gesproken morgen de depots beleverd hadden de rouwkaarten lopen?quote:Op vrijdag 26 juni 2026 12:45 schreef zevenmijlslaars het volgende:
[..]
In de eerste lading waren er alleen piekwijken, en los de rouw- en medische post. Ik was op het depot omdat ik bang was dat de nieuwe kracht niet was geïnformeerd, en dat klopte ook.
die zijn al gewend dat het soms helemaal niet komt, dus lijkt me ookquote:Op donderdag 25 juni 2026 16:19 schreef Kramerica-Industries het volgende:
Klanten zullen er, gegeven de extreme omstandigheden, heus wel begrip voor hebben dat hun Kampioen en Troskompas 1 dagje later komt.
in 4 provincies zag ik netquote:Op vrijdag 26 juni 2026 07:34 schreef SaskiaR het volgende:
Zaterdag wordt het toch net zo heet als vandaag? Het zou me niks verbazen als de code rood verlengd wordt… Wat dan? Moeten we dan zondag of maandag gaan bezorgen?
Ik kan dan wel, maar er zijn vast mensen die dan niet kunnen.
hier toch heel veel weer in de y wijken, snap niet dat ze de onbelangrijke magazine's niet naar volgende week hebben verschoven,kwestie van nadenken.quote:Op vrijdag 26 juni 2026 16:50 schreef liedetector het volgende:
[..]
die zijn al gewend dat het soms helemaal niet komt, dus lijkt me ook
Gaan ze dan de post nog verder doorschuiven, naar dinsdag? Dan is dinsdag dus zowel X als Y drukke piek. En dat terwijl het volgende week sowieso al relatief druk zou worden. Dan mogen ze die zomerdalkorting ook wel weer terugdraaien.quote:
Maandag was ook mogelijk zeiden ze bij ons (ik zei dat zondag voor mij het beste uitkwam, maar dan mag je blijkbaar niet werken...). Maar als het goed is, wordt het hier dus allemaal morgen weggewerkt.quote:Op vrijdag 26 juni 2026 17:57 schreef Kramerica-Industries het volgende:
[..]
Gaan ze dan de post nog verder doorschuiven, naar dinsdag? Dan is dinsdag dus zowel X als Y drukke piek. En dat terwijl het volgende week sowieso al relatief druk zou worden. Dan mogen ze die zomerdalkorting ook wel weer terugdraaien.
Het heeft ook met een stukje verantwoordelijkheid te maken. Alles kan, maar hoever ga je als bedrijf? Pakketten kunnen blijkbaar wel door bij code rood. Krantenbezorging en zelfs folders gewoon ontvangen, normale post niet. Je kan ook gewoon zeggen: we bezorgen post maar niet op de normale tijden. Dan moet je heel vroeg of laat op de dag bezorgen. Een advies van de overheid als landelijk groot bedrijf met al een slechte reputatie ga je niet zomaar negeren. De bussen hier rijden ook gewoon de hele dag en ook daar is de airco echt niet top in elke bus.quote:Op zaterdag 27 juni 2026 12:04 schreef SaskiaR het volgende:
Ik heb net gewoon de wijk gedaan die ik vrijdag zou doen. Was prima te doen![]()
Er lag nog best veel, maar ik denk dat het meeste gewoon vandaag bezorgd wordt. Ik had best nog iets meer kunnen doen, maar er was verder ook geen coördinatie het depot, de BC was er niet. Dus we zien dinsdag wel of er nog veel overgebleven is...
bij jullie was het toch code rood? op rtl staat een verhaal (een ouder iemand)die een hittebreroerte opliep, dat heb je zo te pakken, zeker met ons werk en ook bij een geel kan dat al.Ze laten zich weer van de beste kant zien dit seizoen,voor de oud gedienden is dit totaal geen verrassing meer.quote:Op zaterdag 27 juni 2026 15:20 schreef Kramerica-Industries het volgende:
Ik ben benieuwd hoeveel post er nog op de depots ligt. Op vrijdag zijn hier de Y-wijken volledig aangeleverd, als piek, en van de X-wijken alleen rouwkaarten. Vandaag is iedereen met een X-wijk uitgeroosterd van die wijk en op een Y-wijk gezet. Terwijl de rouwkaarten van de X-wijken ook gewoon weggebracht moesten worden door ons. Dat moesten we maar onderling oplossen. Een beetje vreemd, want op woensdag liepen we van de X-wijken ook alleen de rouwkaarten weg, maar wie op een X-wijk stond die dag kreeg wel de volledige tijd uitbetaald onder het motto "ingeroosterde tijd is betaalde tijd."
Vermoedelijk kostte dat motto toch teveel geld, dus is het motto blijkbaar veranderd in "ingeroosterde tijd is betaalde tijd, tenzij we natuurlijk de avond van tevoren stiekem zonder overleg wijken van je rooster halen."
Toen ik vanmorgen op het depot kwam lagen er nog best veel rouwkaarten, maar niks voor het postcodegebied waar ik liep. Misschien dat iemand dat nog vanavond wegloopt, of anders maandag. Want volgens mij hebben ze niet voor elke Y-wijk een bezorger gevonden.
Ik verwacht dinsdag een relatief drukke dag in de X-wijken, want die lopen dan dus met post van 3 dagen. Weliswaar zijn 2 daarvan dal, maar zeker in je pakjestas ga je dat wel merken. Dus alle tijd die dinsdag al bij voorbaat van mijn wijk is gehaald onder het motto "zomerdal" gaan we weer lekker terugplussen. Met rente.
kijk maar uit en denk aan je gezondheid,als nieuweling wordt je vaak voor het karretje gespannen,ze moeten niets hebben van figuren met een eigen mening.quote:Op zaterdag 27 juni 2026 12:04 schreef SaskiaR het volgende:
Ik heb net gewoon de wijk gedaan die ik vrijdag zou doen. Was prima te doen![]()
Er lag nog best veel, maar ik denk dat het meeste gewoon vandaag bezorgd wordt. Ik had best nog iets meer kunnen doen, maar er was verder ook geen coördinatie het depot, de BC was er niet. Dus we zien dinsdag wel of er nog veel overgebleven is...
Dat laat ik niet gebeuren hoor, ik heb mezelf aangemeldquote:Op zaterdag 27 juni 2026 17:08 schreef ophaling10 het volgende:
[..]
kijk maar uit en denk aan je gezondheid,als nieuweling wordt je vaak voor het karretje gespannen,ze moeten niets hebben van figuren met een eigen mening.
Nee, hier oranjequote:Op zaterdag 27 juni 2026 17:03 schreef ophaling10 het volgende:
[..]
bij jullie was het toch code rood? op rtl staat een verhaal (een ouder iemand)die een hittebreroerte opliep, dat heb je zo te pakken, zeker met ons werk en ook bij een geel kan dat al.Ze laten zich weer van de beste kant zien dit seizoen,voor de oud gedienden is dit totaal geen verrassing meer.
Nee, ze hebben landelijk het beleid nu om geen routes te behouden. Anders wil iedereen een uitzondering. Dat de kwaliteit dan weer naar beneden gaat ipv de vertrouwde bezorger boeit ze geen zak.quote:Op maandag 29 juni 2026 16:58 schreef ophaling10 het volgende:
https://www.bollenstreeko(...)stnl-geeft-niet-mee/
nee en dat is al jaren zo, merkte jaar of 10 terug al dat oude bezorgers steeds meer weggepest werden, want postbodecontract en duur... dat heeft zich doorgezet en nu is het volgens mij echt treurig gesteld...ik lees nog steeds mee omdat mn hart er nog een stukje ligt en ik veel oud collegea nog spreek, maar ben echt blij dat ik voor mezelf een beslissing heb genomen weg te gaan, ik zou hier zoveel stress van krijgenquote:Op maandag 29 juni 2026 17:26 schreef IsItMeOrYou het volgende:
[..]
Nee, ze hebben landelijk het beleid nu om geen routes te behouden. Anders wil iedereen een uitzondering. Dat de kwaliteit dan weer naar beneden gaat ipv de vertrouwde bezorger boeit ze geen zak.
Nou ja, de pakketmarkt heeft er nu nog meer concurrenten bij, onder andere GOFO en Dragonfly bezorgen nu ook in heel Nederland, bol wil met Ampere in heel Nederland gaan bezorgen (nu 80% dekking, maar beperkt volume), etc. Ook pakt DHL steeds meer marktaandeel: waar in 2016 PostNL nog 55-60% marktaandeel had en DHL 25-30% is het in 2025 inmiddels PostNL 45-50% en DHL 40-45%.quote:Op maandag 29 juni 2026 19:09 schreef IsItMeOrYou het volgende:
Zeer benieuwd wat het najaar gaat brengen. Het verloop is in diverse regio's al op een kritiek punt gekomen en de drift om te bezuinigen blijft maar doorgaan omdat ook de pakketmarkt niet echt meer groeit. PostNL is ook absoluut geen aantrekkelijke werkgever meer.
Tijdigheid voor volledigheid, hèquote:Op dinsdag 30 juni 2026 19:58 schreef YBouncer het volgende:
Stonden we vanochtend met knikkende knieën te wachten op hoeveel karren er wel niet geleverd zouden gaan worden. En uiteindelijk had ik voor de piekwijk 2 en halve tas post + 1 tas pakjes.
En voor de dal een halve tas pakjes en wat rouwpost....zo weinig post heb ik van het jaar nog niet gehad.
Humor.
In de app kan ik 2 weken vooruit kijken, en dan zie ik inderdaad mijn nieuwe rooster. Alleen zie ik wel dat er toch weer dingen zijn veranderd vergeleken met het definitieve werkpatroon waar je akkoord op moest geven. Dus waarom een akkoord nou nodig was, als PostNL vervolgens toch weer dingen gaat veranderen (zonder overleg of communicatie), is mij niet duidelijk. Wat wel duidelijk is, is dat PostNL niet weet wat "definitief" betekent. Ik kom ook flink wat uren tekort, ik ben benieuwd hoe PostNL dat gaat opvullen.quote:Op woensdag 1 juli 2026 22:41 schreef V__L_N het volgende:
Kan iedereen zijn nieuwe rooster hier al zien? Ik krijg beetje het idee dat ik de enige ben die nog niks te zien krijgt.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |