Die krijgen het deeg centraal aangeleverd, het enige wat ze doen is het in de oven stoppen.quote:Op donderdag 9 april 2026 06:16 schreef theguyver het volgende:
[..]
Veel supermarkten hebben er ook een bakker in zitten, ik haal vaak dat brood.
Andersom zijn er genoeg mensen die geen overgewicht hebben maar wel ongezond eten, ik moet zeggen dat de tools van het voedingcentrum goed inzicht geven over je eetgedrag, daarnaast zijn er veel mensen met overgewicht omdat ze niet zozeer extreem veel eten, maar vooral niet regelmatig waardoor ze pas gaan eten als ze honger krijgen.quote:Op donderdag 9 april 2026 06:39 schreef OmniRocket het volgende:
Voedingscenrum moet zich niet bezig houden met het milieu maar met de gezondheid van mensen. Het probleem is dat mensen met overgewicht zich al niet aan de schijf van vijf houden, ze eten veel te ongezond.
Daar gaat een wijziging in de schijf van vijf niet bij helpen. Al helemaal niet als je zegt dat het voor het milieu moet.
Dat klopt. Dat is ook wat ik van het voedingscentrum verwacht, advies over wat je wanneer het beste kan eten zodat je gezond blijft. Niet dat je minder vlees moet eten vanwege het milieu.quote:Op donderdag 9 april 2026 06:50 schreef raptorix het volgende:
[..]
Andersom zijn er genoeg mensen die geen overgewicht hebben maar wel ongezond eten, ik moet zeggen dat de tools van het voedingcentrum goed inzicht geven over je eetgedrag, daarnaast zijn er veel mensen met overgewicht omdat ze niet zozeer extreem veel eten, maar vooral niet regelmatig waardoor ze pas gaan eten als ze honger krijgen.
Gelukkig hebben we jou.quote:Op donderdag 9 april 2026 01:13 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Dit.
Gaat niet om gezondheid, gaat om ideologie pushen.
Derhalve dus niet meer serieus te nemen. Helaas.
Ja dat staat mij ook tegen.quote:Op donderdag 9 april 2026 01:50 schreef Lyrebird het volgende:
[..]
Beter voor het milieu? Is dit advies van Milieudefensie, of is dit advies van het Voedingscentrum? Als expert van het voedingscentrum ga je toch ook niet adviseren in wat voor een auto we moeten gaan rijden?
Mwah, als ik tegenwoordig één boterham van AH eet vult dat eigenlijk hetzelfde als één boterham van de bakker toen ik dat nog atquote:Op donderdag 9 april 2026 06:37 schreef raptorix het volgende:
[..]
Dat is waar, maar je hoeft er veel minder van te eten omdat echt vult, je voelt het ook alleen al aan het gewicht van zo een brood.
Aha! Dus je valt toch af omdat je minder eet!quote:Op donderdag 9 april 2026 06:37 schreef raptorix het volgende:
[..]
Dat is waar, maar je hoeft er veel minder van te eten omdat echt vult, je voelt het ook alleen al aan het gewicht van zo een brood.
Gewoon heel veel peterselie eten, heeft negatieve verbrandingswaarde!quote:Op donderdag 9 april 2026 07:33 schreef Zorro het volgende:
[..]
Aha! Dus je valt toch af omdat je minder eet!
Die piramide is niet alleen bat shit crazy, maar ook hypocriet. Het officiële voedingsadvies in de VS zegt bijvoorbeeld nog steeds dat je verzadigd vet moet vermijden. Dat advies heeft ook RFK niet veranderd. Maar als je dan deze piramide volgt krijg je teveel verzadigd vet binnen. Sterker nog: met de rib eye en boter in de linker bovenhoek krijgt het een prominente plek. Er worden dus twee werkelijkheden gecreëerd: een leuke afbeelding die het goed doet in de maga echokamer en de wetenschap schappelijke werkelijkheid.quote:Op donderdag 9 april 2026 03:48 schreef Knurft-Zork3 het volgende:
[..]
En dan is er nog Amerika.
[ afbeelding ]
Rare vergelijking. Het blijft toch om voeding gaan? Alleen de redenen waarom ze bepaalde voeding adviseren gaat blijkbaar mee met de tijdsgeest.quote:Op donderdag 9 april 2026 01:50 schreef Lyrebird het volgende:
[..]
Beter voor het milieu? Is dit advies van Milieudefensie, of is dit advies van het Voedingscentrum? Als expert van het voedingscentrum ga je toch ook niet adviseren in wat voor een auto we moeten gaan rijden?
Ik denk dat je je vergist in de kwaliteit van veel bakkers.quote:Op donderdag 9 april 2026 03:57 schreef raptorix het volgende:
Ik ben sinds dit jaar heel gezond gaan eten, en eet sowieso nog maar weinig vlees, maar ik zou liever hebben dat ze eens een grote bek zouden hebben over de Supermarkten en Unilevers van deze wereld die ons voedsel verpesten.
Neem alleen maar dat supermarkt brood, dat is zo fucking ongezond, ik kan iedereen aanraden om gewoon kwaliteits brood bij een goede bakker te kopen, nog maar niet te spreken over die maaltijd salades die eigenlijk vol met ongezond vet en suikers zitten. Ik ben inmiddels 15 kilo afgevallen, niet door dieeten maar gewoon door een hoop troep te skippen, ik kan het iedereen aanraden.
Mag ik er ook eentje? Met ketchup van Heinz graag. Halvegare flexitariër die ik ben. Eet van alle walletjes. En dan met een leren jackie naar het partijcongres PvdD. Ik ben zo.quote:Op donderdag 9 april 2026 07:42 schreef nostra het volgende:
Donderdag, vandaag dus, is mijn cheat day voor een broodje bal mayo van de slager. Voldoe dus aan alle normen, yay.
Dus Obelix had die niet in zijn oor moeten steken?quote:Op donderdag 9 april 2026 07:36 schreef raptorix het volgende:
[..]
Gewoon heel veel peterselie eten, heeft negatieve verbrandingswaarde!
Je hebt best een punt zo te lezen.quote:Op donderdag 9 april 2026 07:53 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Ik denk dat je je vergist in de kwaliteit van veel bakkers.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Bron: https://www.ad.nl/gezond/(...)81f629812a&auth_rd=1OH NOES!!!!1*&@@!!
En het is ook niet zo dat ze consessies doen aan gezondheid. De gezondheidsraad adviseert maximaal 200 gram rood vlees. Dat is dus een bovengrens. Je kunt dus prima minder eten zonder dat je gezondheid daar onder lijdt. Zie het verschil met peulvruchten, fruit, groente waarbij ze een ondergrens adviseren.quote:Op donderdag 9 april 2026 07:51 schreef Zwansen het volgende:
[..]
Rare vergelijking. Het blijft toch om voeding gaan? Alleen de redenen waarom ze bepaalde voeding adviseren gaat blijkbaar mee met de tijdsgeest.
Het is ook uiterst politiek correct om het advies over peulvruchten naar beneden bij te stellen vanwege culturele gevoeligheden. Hier wordt dan weer niemand boos over.quote:Op donderdag 9 april 2026 08:26 schreef Mikeytt het volgende:
Ik vind het wel bijzonder dat het advies voor peulvruchten voor velen nog moeilijk is. Nog geen 50 jaar geleden was het nog standaard om meerdere keren per week peulvruchten te eten.
Wel jammer dat er nog niets wordt gedeeld over intuïtief eten, zeker gezien de obesitas-epidemie.
Bedankt voor de informatie. Gaan we niets mee doen.quote:Op donderdag 9 april 2026 00:43 schreef tjoptjop het volgende:
Het advies voor vlees gaat van maximaal 500 gram per week naar 300 gram, waarvan slechts 100 gram rood vlees. De overige 200 gram is voor vis en kip. Ook moeten Nederlanders minder kaas op hun boterham doen: maximaal 20 in plaats van 40 gram per dag.
Daarin samenwerken is het geval in alle wetenschappelijke velden. Als elke deskundige in zijn vakgebied blijft kijken, krijg je nooit vooruitgang.quote:Op donderdag 9 april 2026 05:52 schreef the-eye het volgende:
[..]
Ik verwacht van een voedingscentrum advies over wat de beste voeding voor mij is maar blijkbaar kan dat niet zonder klimaatactivisme.
Goed juist. Eerst twijfelde ik nog of ik dit soort dingen nog serieus moest nemen. Nu weet ik zeker dat ik dat niet meer ga doen.quote:Op donderdag 9 april 2026 01:13 schreef Red_85 het volgende:
Derhalve dus niet meer serieus te nemen. Helaas.
Op zich vind ik juist wel goed dat ze in dit opzicht hun oogkleppen afdoen en kijken naar de rol van voeding in een bredere maatschappelijke context. Het grootste gevaar voor onze maatschappij op dit moment is echter niet het klimaat, ook niet migratie, maar de vergrijzing. Ik mis in hun adviezen een beetje hoe ze dat het hoofd willen bieden.quote:Op donderdag 9 april 2026 05:52 schreef the-eye het volgende:
[..]
Ik verwacht van een voedingscentrum advies over wat de beste voeding voor mij is maar blijkbaar kan dat niet zonder klimaatactivisme.
Je hoeft ook niets. "Moeten" heeft de NOS er ter plekke bij verzonnen. Staat nergens in het advies.quote:Op donderdag 9 april 2026 08:32 schreef PurifieR het volgende:
[..]
Bedankt voor de informatie. Gaan we niets mee doen.
Ik 'moet' helemaal niets. Al zeker niet mijn dagelijkste stukje vlees opgeven.
Soylent Green?quote:Op donderdag 9 april 2026 08:44 schreef thabit het volgende:
maar de vergrijzing. Ik mis in hun adviezen een beetje hoe ze dat het hoofd willen bieden.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |