FVD is duidelijk de grote winnaar. Mooi om te zien dat PvdA/GL weer op verlies staat.quote:Op donderdag 19 maart 2026 15:26 schreef capricia het volgende:
Ik vind deze wel interessant om te zien hoe de landelijke partijen het doen tov vier jaar geleden.
D66 is niet meer het haatobject? Die wonnen.quote:Op donderdag 19 maart 2026 15:46 schreef -Deluzion- het volgende:
[..]
FVD is duidelijk de grote winnaar. Mooi om te zien dat PvdA/GL weer op verlies staat.
GL-PvdA is de grootste landelijke partij bij deze GRV. In nagenoeg alle grote steden zijn ze gegroeid. In Rotterdam zelfs de grootste.quote:Op donderdag 19 maart 2026 15:46 schreef -Deluzion- het volgende:
[..]
FVD is duidelijk de grote winnaar. Mooi om te zien dat PvdA/GL weer op verlies staat.
Als je 3505 of 3490 stemmen deelt door het totaal van 12528 en dat vermenigvuldigt met het aantal zetels van 21 dan kom je uit op 5,88 en 5,85 zetels, dan zou beiden afronden naar 6.quote:Op donderdag 19 maart 2026 15:18 schreef Leandra het volgende:
[..]
Wat is dat nou weer voor vreemd argument? Beiden 6 en dan die ene bij GL/PvdA of D66??
Waarom? En waarom niet als 5de bij de partij die 4 stemmen heeft?
Zo'n restzetelverdeling kan soms vreemd uitpakken, maar hem bij een van de laagst scorende partijen doen zodat de 2 grootste partijen evenveel zetels hebben is helemaal bizar.
Ja, de restzetel verdeling gaat namelijk anders. Het gaat om het grootste gemiddelde. Je kunt zo als grote partij dus zelfs 2 (of meer) restzetels krijgen. Dat ook met het idee dat een extra zetel bij 2 zetels een groter effect heeft op de uitslag dan 2 extra zetels bij 10 zetels.quote:Op donderdag 19 maart 2026 15:56 schreef kalinhos het volgende:
[..]
Als je 3505 of 3490 stemmen deelt door het totaal van 12528 en dat vermenigvuldigt met het aantal zetels van 21 dan kom je uit op 5,88 en 5,85 zetels, dan zou beiden afronden naar 6.
Of maak ik een denk- of interpretatiefout qua verdeling?
Bij de CU moeten de alarmbellen toch ook wel afgaan na deze verkiezingen.quote:Op donderdag 19 maart 2026 15:26 schreef capricia het volgende:
[ afbeelding ]
Ik vind deze wel interessant om te zien hoe de landelijke partijen het doen tov vier jaar geleden.
Omdat we 5.000 stemmen meer hebben gehaald dan in oktober met een veel lagere opkomst? Omdat als je de stemmen om zet in kamerzetels, we 5 zetels zouden hebben?quote:Op donderdag 19 maart 2026 16:15 schreef Arnhemunited het volgende:
[..]
Bij de CU moeten de alarmbellen toch ook wel afgaan na deze verkiezingen.
Dit past niet in zijn plaatje.quote:Op donderdag 19 maart 2026 15:53 schreef Caland het volgende:
[..]
GL-PvdA is de grootste landelijke partij bij deze GRV. In nagenoeg alle grote steden zijn ze gegroeid. In Rotterdam zelfs de grootste.
Ik gok dat dat daar wel als positief wordt gezien.
Reken je je niet rijk nu? Opkomst is matig. Dus juist door die lage opkomst. CU stemmer is veel trouwer dan een PvdA stemmer bijv. Electoraat van een CU is gewoon beperkt landelijk.quote:Op donderdag 19 maart 2026 16:21 schreef Hanca het volgende:
[..]
Omdat we 5.000 stemmen meer hebben gehaald dan in oktober met een veel lagere opkomst? Omdat als je de stemmen om zet in kamerzetels, we 5 zetels zouden hebben?
Deze verkiezing is juist het signaal dat we het dal van na Rutte IV achter ons hebben gelaten en weer op de weg omhoog zijn. Het ledental groeit ook weer voor het eerst in jaren.
Ja, we hebben last van het feit dat steeds meer christenen niet meer vanzelfsprekend christelijk stemmen. Maar juist deze verkiezing is dan wel weer hoopgevend.
Ik tel het aantal stemmen. We hebben niet alleen een hoger percentage gehaald, maar gewoon letterlijk meer stemmen. Er zijn 10.000 meer mensen CU komen stemmen, ondanks de lagere opkomst (wat bij CU misschien minder scheelt, maar niet niks) en ondanks dat je niet overal CU kon stemmen.quote:Op donderdag 19 maart 2026 16:33 schreef alpeko het volgende:
[..]
Reken je je niet rijk nu? Opkomst is matig. CU stemmer is veel trouwer dan een PvdA stemmer bijv. Electoraat van een CU is gewoon beperkt landelijk.
Grootste landelijke partij qua aantal stemmen. Maar derde achter het CDA en de VVD qua zetels.quote:Op donderdag 19 maart 2026 15:53 schreef Caland het volgende:
[..]
GL-PvdA is de grootste landelijke partij bij deze GRV. In nagenoeg alle grote steden zijn ze gegroeid. In Rotterdam zelfs de grootste.
Ik gok dat dat daar wel als positief wordt gezien.
Op die fiets. Ik denk alleen niet dat je dat moet willen vertalen naar landelijk.quote:Op donderdag 19 maart 2026 16:35 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ik tel het aantal stemmen. We hebben niet alleen een hoger percentage gehaald, maar gewoon letterlijk meer stemmen. Er zijn 10.000 meer mensen CU komen stemmen, ondanks de lagere opkomst (wat bij CU misschien minder scheelt, maar niet niks) en ondanks dat je niet overal CU kon stemmen.
Precies, het geeft een behoorlijk vertekend beeld. Maar winst in meer grote steden dan voorheen waaronder trendsetter Rotterdam zullen ze daar vast als belangrijk zien.quote:Op donderdag 19 maart 2026 16:35 schreef capricia het volgende:
[..]
Grootste landelijke partij qua aantal stemmen. Maar derde achter het CDA en de VVD qua zetels.
Leuk he, een soort districtenstelsel
Ik denk dat je niet moet vergelijken met 2022, als je partij daarna in een dal is geraakt. Dat dal wat ze nu duidelijk uit klimmen. Dit is winst tov de vorige 2 verkiezingen, geen verlies.quote:Op donderdag 19 maart 2026 16:40 schreef alpeko het volgende:
[..]
Op die fiets. Ik denk alleen niet dat je dat moet vertalen naar landelijk.
Merciquote:Op donderdag 19 maart 2026 16:13 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ja, de restzetel verdeling gaat namelijk anders. Het gaat om het grootste gemiddelde. Je kunt zo als grote partij dus zelfs 2 (of meer) restzetels krijgen. Dat ook met het idee dat een extra zetel bij 2 zetels een groter effect heeft op de uitslag dan 2 extra zetels bij 10 zetels.
Maar dat moet je wel. Want 2022 waren ook gemeenteraadsverkiezingen. Appels en peren. Ik stem lokaal totaal anders als landelijk. Veel conservatiever. Ik zou niet weten waarom je de verkiezingen van 2025 nu al denkt te kunnen afdoen als een dal waar CU nu uit is.quote:Op donderdag 19 maart 2026 16:41 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ik denk dat je niet moet vergelijken met 2022, als je partij daarna in een dal is geraakt. Dat dal wat ze nu duidelijk uit klimmen. Dit is winst tov de vorige 2 verkiezingen, geen verlies.
Geeft wel aan waarom je nooit een districtenstelsel zou willen hebben voor onze tweede kamer.quote:Op donderdag 19 maart 2026 16:41 schreef Caland het volgende:
[..]
Precies, het geeft een behoorlijk vertekend beeld. Maar winst in meer grote steden dan voorheen waaronder trendsetter Rotterdam zullen ze daar vast als belangrijk zien.
Tsja, dit lijkt me nou niet waar je als CU erg tevreden mee kan zijn.quote:Op donderdag 19 maart 2026 16:21 schreef Hanca het volgende:
[..]
Omdat we 5.000 stemmen meer hebben gehaald dan in oktober met een veel lagere opkomst? Omdat als je de stemmen om zet in kamerzetels, we 5 zetels zouden hebben?
Deze verkiezing is juist het signaal dat we het dal van na Rutte IV achter ons hebben gelaten en weer op de weg omhoog zijn. Het ledental groeit ook weer voor het eerst in jaren.
Ja, we hebben last van het feit dat steeds meer christenen niet meer vanzelfsprekend christelijk stemmen. Maar juist deze verkiezing is dan wel weer hoopgevend.
Ik snap niet zo goed waarom je een stijging in aantal stemmen tov oktober zou negeren.quote:Op donderdag 19 maart 2026 16:43 schreef alpeko het volgende:
[..]
Maar dat moet je wel. Want 2022 waren ook gemeenteraadsverkiezingen. Appels en peren. Ik stem lokaal totaal anders als landelijk. Veel conservatiever. Ik zou niet weten waarom je de verkiezingen van 2025 nu al denkt te kunnen afdoen als een dal waar CU nu uit is.
Bewuste keus, in al die gemeenten deden we mee met SGP en nu niet meer, als ik me niet vergis.quote:Op donderdag 19 maart 2026 16:47 schreef Arnhemunited het volgende:
[..]
Tsja, dit lijkt me nou niet waar je als CU erg tevreden mee kan zijn.
[ x ]
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |