Die zijn in een rolstoel aangekomen? Oorlogsslachtoffers?quote:Op dinsdag 17 maart 2026 17:44 schreef Richestorags het volgende:
Het aantal "nieuwe Nederlanders" is ook toegenomen. Ik denk dat ik het al weet.
De IBO naar de WIA geeft al een aantal schoten voor de boeg. Hierin komen zelfs zaken voorbij zoals het volledig afschaffen van de WIA voor psychische aandoeningen…quote:Op dinsdag 17 maart 2026 17:58 schreef Tomatenboer het volgende:
Vraag me af hoe men denkt die toestroom verder in te perken of daarop nog te kunnen bezuinigen.
Dit is een fabeltje dat door de eigenaren van AI bedrijven gepropageerd wordt om de illusie in stand te houden. Ja, er zijn dingen waar LLM's goed in zijn, maar ze zijn bij lange na niet god's gift uit de hemel.quote:Op dinsdag 17 maart 2026 18:11 schreef Richestorags het volgende:
Met AI kan je de output wel enorm verhogen. Je kunt met AI makkelijk van een team van 10 naar 8 met hogere output dan voorheen als mensen weten hoe ze het goed moeten inzetten.
Net zoals de potholes in het belgisch wegdekt opgevuld worden, met zand of lucht(loze beloften).quote:Op dinsdag 17 maart 2026 19:43 schreef Cruzinats het volgende:
[..]
De VS draagt 900~ miljard per jaar bij aan de NAVO.
Hoe gaan ze dat gat opvullen?
Ja, het zit er dik in dat het UWV binnenkort niet meer te redden is, de WW wordt afgeschaft en de rest wordt overgeheveld naar de bijstand.quote:Op dinsdag 17 maart 2026 20:07 schreef Kowloon het volgende:
[..]
De IBO naar de WIA geeft al een aantal schoten voor de boeg. Hierin komen zelfs zaken voorbij zoals het volledig afschaffen van de WIA voor psychische aandoeningen…
Mwah, het hoge belastingtarief voor loon is 49.5%quote:Op dinsdag 17 maart 2026 19:58 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Ja, dat krijg je als je de hoge belastingtarieven afschaft.
Ik heb nu al collega's die met 'vervroegd pensioen' gaan vier jaar.quote:Op dinsdag 17 maart 2026 19:05 schreef Cherni het volgende:
[..]
Dat zullen er steeds meer worden als de AOW leeftijd blijft stijgen.
Dat is een politieke keus, geen natuurverschijnsel.quote:Op dinsdag 17 maart 2026 20:09 schreef SymbolicFrank het volgende:
Ja, het zit er dik in dat het UWV binnenkort niet meer te redden is, de WW wordt afgeschaft en de rest wordt overgeheveld naar de bijstand.
Dat van 72%?quote:Op dinsdag 17 maart 2026 20:12 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Mwah, het hoge belastingtarief voor loon is 49.5%
Welk hoog belastingtarief is trouwens afgeschaft en wanneer?
Duurt de eerste kans op een keuring niet iets van een jaar? Ik voel mij overspannen gaat voor heel veel mensen een vroegpensioen worden.quote:Op dinsdag 17 maart 2026 18:49 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
En het is een logisch gevolg van de verhoging van de pensioenleeftijd. Veel van die mensen worden ziek of hebben een andere uitkering nodig.
In 1990 afgeschaftquote:
Je had natuurlijk ook op de link kunnen klikken ...quote:
quote:Het hoogste percentage was 72% in de vorige eeuw. In de laatste 25 jaren werden twee belastinghervormingen doorgevoerd: die van de commissie Oort in 1990 en de Wet Inkomstenbelasting 2001.
De Wet IB1964 kende 7 schijven. Het toptarief was 72 procent en daalde in 1990 naar 60 procent. In 1992 betaalde overigens slechts 4% van de belastingplichtigen het percentage van 60%. De rijken profiteerden van deze belastingverlaging (uiteraard) het meest. Ook werd er goede winst gemaakt door aan de overheid geld uit te lenen tegen hoge percentages. Zo sneed het mes aan twee kanten.
Het toptarief van de loon-en inkomstenbelasting daalde in 2001 verder van 60 naar 52 procent. Reden van verlaging percentages was o.a. het voorkomen van belastingvlucht naar het buitenland.
Heb ik later ook gedaan, de reden staat er ook bij. Reden van verlaging percentages was o.a. het voorkomen van belastingvlucht naar het buitenland.quote:Op dinsdag 17 maart 2026 20:24 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Je had natuurlijk ook op de link kunnen klikken ...
[..]
Ja, dat was een dreigement dat werkte, omdat Laffer toen met zijn curve was gekomen. Niet dat ze dat ooit deden. En de toenmalige regering was heel bereid om ze in de watten te leggen. En de rekening te betalen met het afbreken van de verzorgingsstaat. Socialisme was ondertussen een scheldwoord, het streven was puur kapitalisme en een vrije markt, zodat de elite daar weer flink van kon profiteren.quote:Op dinsdag 17 maart 2026 20:29 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Heb ik later ook gedaan, de reden staat er ook bij. Reden van verlaging percentages was o.a. het voorkomen van belastingvlucht naar het buitenland.
Jij hebt het gelukkig niet voor het zeggen met je overduidelijk ziekelijke afgunst, droom lekker verderquote:Op dinsdag 17 maart 2026 20:35 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Ja, dat was een dreigement dat werkte, omdat Laffer toen met zijn curve was gekomen. Niet dat ze dat ooit deden. En de toenmalige regering was heel bereid om ze in de watten te leggen. En de rekening te betalen door het afbreken van de verzorgingsstaat. Socialisme was ondertussen een scheldwoord, het streven was puur kapitalisme en een vrije markt, zodat de elite daar weer flink van kon profiteren.
\We moeten het omdraaien. Onze rijksbegroting is 8% van het BNP. Dus gewoon alle belastingen afschaffen en vervangen door een vermogensbelasting van 8%. Als de belastingdienst er dan achter komt, dat jij nog een huis of bankrekening in het buitenland hebt die je niet hebt opgegeven, mag je de waarde daarvan meteen overmaken, met een boete van 100%.
Ja, ik weet dat jij graag al je geld aan de rijken en bedrijven geeft. En dat je wat bij elkaar sprokkelt om ook te beleggen, zodat je het idee hebt dat je meedoet met de grote jongens en straks van je investeringen kan leven. De Amerikaanse Droom.quote:Op dinsdag 17 maart 2026 20:37 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Jij hebt het gelukkig niet voor het zeggen met je overduidelijk ziekelijke afgunst, droom lekker verder
Afgunst leidt tot frustratie, je wordt daar zelf niet gelukkiger van. Economisch leidt het tot armoede omdat het eindigd met iedereen is armoedig en vrijwel gelijk. Dan is er niet veel afgunst meer, maar welvaart en welzijn zijn dan ver te zoeken.quote:Op dinsdag 17 maart 2026 20:39 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Ja, ik weet dat jij graag al je geld aan de rijken en bedrijven geeft. En dat je wat bij elkaar sprokkelt om ook te beleggen, zodat je het idee hebt dat je meedoet met de grote jongens en straks van je investeringen kan leven. De Amerikaanse Droom.
Ja, dat is jouw zienswijze. En daarom doe je er veel moeite voor om uit die armoede te komen en met de grote jongens mee te doen. Maar niet door het systeem te veranderen, want dat is perfect. Zo heb je het op school geleerd.quote:Op dinsdag 17 maart 2026 20:44 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Afgunst leidt tot frustratie, je wordt daar zelf niet gelukkiger van. Economisch leidt het tot armoede omdat het eindigd met iedereen is armoedig en vrijwel gelijk. Dan is er niet veel afgunst meer, maar welvaart en welzijn zijn dan ver te zoeken.
Maar wat is jouw verklaring dan?quote:Op dinsdag 17 maart 2026 17:58 schreef Tomatenboer het volgende:
Ik heb hier wel mijn vraagtekens bij. De toekenning van Wajong en WIA is sinds 2015 al dusdanig streng dat je echt bijna niks meer moet kunnen om daarvoor nog in aanmerking te komen.
Bijna alle arbeidsongeschikten belanden sindsdien dus in de Bijstand.
Vraag me af hoe men denkt die toestroom verder in te perken of daarop nog te kunnen bezuinigen.
Nee, mijn ouders hadden een eigen bedrijf, evenals mijn ooms. Ik heb niet de behoefte met de grote jongens mee te doen omdat ik een minimalistisch, rustig en eenvoudig bestaan prefereer.quote:Op dinsdag 17 maart 2026 20:46 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Ja, dat is jouw zienswijze. En daarom doe je er veel moeite voor om uit die armoede te komen en met de grote jongens mee te doen. Maar niet door het systeem te veranderen, want dat is perfect. Zo heb je het op school geleerd.
Maar wel puur kapitalistisch, zoals je het op school hebt geleerd.quote:Op dinsdag 17 maart 2026 20:50 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Nee, mijn ouders hadden een eigen bedrijf, evenals mijn ooms. Ik heb niet de behoefte met de grote jongens mee te doen omdat ik een minimalistisch, rustig en eenvoudig bestaan prefereer.
Hij stelt dat mensen al de bijstand worden ingestuurd, toch wordt vastgesteld dat de kosten voor WIA toenemen. Dat kan dus niet als je stelt dat die mensen de bijstand worden ingestuurd, want dan zou de bijstand in omvang en kosten toenemen.quote:Op dinsdag 17 maart 2026 20:52 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Behalve dat ze allemaal de bijstand in moeten?
Nee, de WIA is niet de bijstand. Die is duur.quote:Op dinsdag 17 maart 2026 20:52 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Hij stelt dat mensen al de bijstand worden ingestuurd, toch wordt vastgesteld dat de kosten voor WIA toenemen. Dat kan dus niet als je stelt dat die mensen de bijstand worden ingestuurd, want dan zou de bijstand in omvang en kosten toenemen.
Jij wordt ook steeds naarder. Je was ooit behoorlijk rechts onder de Bolkesteijn vlag, en nu wens je mensen een ziekte toe als ze het met Heijnen eens zijn.quote:Op dinsdag 17 maart 2026 19:53 schreef Kowloon het volgende:
[..]
Aha, Heinen heeft zo te zien al een idee van waar het onderzoek naar de tegenvallers op uit dient te komen…
Oorzaken als een hogere AOW-leeftijdsgrens, een afname van de volksgezondheid (onder andere door milieuvervuiling en individualisering) en een toegenomen complexiteit van het dagelijks leven zullen wel vakkundig buiten beschouwing gelaten worden.
Heinen wil simpelweg nog meer arbeidsongeschikten de Bijstand in duwen. Of in zo’n situatie waarschijnlijker, hen eerst hun zuurverdiende woning en spaargeld op laten eten. Iedereen die dat acceptabel vindt wens ik een keur aan nare ziekten toe.
Ik ben niet puur kapitalisch, want mantelzorger geweest daarnaast verafschuw ik het doorgeslagen kapitalisme zoals dat bijv in de VS bestaat. Ik geloof echter niet in gratis geld, maar dat is iets anders.quote:Op dinsdag 17 maart 2026 20:51 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Maar wel puur kapitalistisch, zoals je het op school hebt geleerd.
Dan is je wereldbeeld niet consistent, want het enige wat je van jou kan krijgen zonder geld is een plaatsje in een tentenkamp. Hoort daar ook een gaarkeuken bij, of moeten ze dan maar aardappelschillen uit de vuilnisbakken gaan halen?quote:Op dinsdag 17 maart 2026 20:55 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Ik ben niet puur kapitalisch, want mantelzorger geweest daarnaast verafschuw ik het doorgeslagen kapitalisme zoals dat bijv in de VS bestaat. Ik geloof echter niet in gratis geld, maar dat is iets anders.
De meesten wel en de meeste landen kennen dan ook geen bijstand.quote:Op dinsdag 17 maart 2026 20:58 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Dan is je wereldbeeld niet consistent, want het enige wat je van jou kan krijgen zonder geld is een plaatsje in een tentenkamp. Hoort daar ook een gaarkeuken bij, of moeten ze dan maar aardappelschillen uit de vuilnisbakken gaan halen?
Je gaat er ook van uit, dat iedereen kan werken, als ze maar hard genoeg geschopt worden.
Erg venijnige reactie ja.quote:Op dinsdag 17 maart 2026 20:54 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Jij wordt ook steeds naarder. Je was ooit behoorlijk rechts onder de Bolkesteijn vlag, en nu wens je mensen een ziekte toe als ze het met Heijnen eens zijn.
Geen idee wat er met jou gebeurd is.
Dat laatste gaat wel echt ver.quote:Op dinsdag 17 maart 2026 19:53 schreef Kowloon het volgende:
[..]
Aha, Heinen heeft zo te zien al een idee van waar het onderzoek naar de tegenvallers op uit dient te komen…
Oorzaken als een hogere AOW-leeftijdsgrens, een afname van de volksgezondheid (onder andere door milieuvervuiling en individualisering) en een toegenomen complexiteit van het dagelijks leven zullen wel vakkundig buiten beschouwing gelaten worden.
Heinen wil simpelweg nog meer arbeidsongeschikten de Bijstand in duwen. Of in zo’n situatie waarschijnlijker, hen eerst hun zuurverdiende woning en spaargeld op laten eten. Iedereen die dat acceptabel vindt wens ik een keur aan nare ziekten toe.
De meesten zijn lichamelijk gehandicapt en dus afgekeurd voor de goedbetaalde pretbaantjes.quote:Op dinsdag 17 maart 2026 21:00 schreef Digi2 het volgende:
[..]
De meesten wel en de meeste landen kennen dan ook geen bijstand.
Gaarkeukens zijn er doorgaans wel, zo ook in bijv Luxemburg.
Als er geen bijstand bestaat nemen ze ook die minder prettige baantjes wel aan, elke dag in een tent vertoeven gaat toch vervelen bij de meesten.quote:Op dinsdag 17 maart 2026 21:10 schreef torentje het volgende:
[..]
De meesten zijn lichamelijk gehandicapt en dus afgekeurd voor de goedbetaalde pretbaantjes.
Ik zet dus serieus vraagtekens bij de onderbouwing van de claim van de VVD bewindspersoon.quote:
https://www.cbs.nl/-/medi(...)-samenleven-2024.pdfquote:Op dinsdag 17 maart 2026 17:48 schreef TheJanitor het volgende:
[..]
Is daar nog data over te vinden eigenlijk?
Als je nog 1 hand en oog hebt, kun je een kantoorbaantje doen? Maar alleen als de regering je salaris bijna volledig subsidieert? De meeste essentiële en slechtst betaalde baantjes vereisen een werkend lichaam, een goede conditie en het vermogen om bevelen zelfstandig uit te kunnen voeren. In je karretje wordt dat lastig.quote:Op dinsdag 17 maart 2026 21:12 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Als er geen bijstand bestaat nemen ze ook die minder prettige baantjes wel aan, elke dag in een tent vertoeven gaat toch vervelen bij de meesten.
Inderdaad, en WAO is in de meeste gevallen, echt een stuk hoger dan AOW.quote:Op dinsdag 17 maart 2026 20:00 schreef Montagui het volgende:
En als je de AOW leeftijd verhoogt kan je nog langer WIA e/o WAO doorbetalen.
Gaat helemaal goed komen.
De meeste landen kennen geen bijstand, dus daar zullen ongetwijfeld oplossingen voor zijn.quote:Op dinsdag 17 maart 2026 21:18 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Als je nog 1 hand en oog hebt, kun je een kantoorbaantje doen? Maar alleen als de regering je salaris bijna volledig subsidieert? De meeste essentiële en slechtst betaalde baantjes vereisen een werkend lichaam, een goede conditie en het vermogen om bevelen zelfstandig uit te kunnen voeren. In je karretje wordt dat lastig.
Ja, criminaliteit. Of de dood, dat werkt ook.quote:Op dinsdag 17 maart 2026 21:23 schreef Digi2 het volgende:
[..]
De meeste landen kennen geen bijstand, dus daar zullen ongetwijfeld oplossingen voor zijn.
In theorie klopt dat helemaal. Maar daarom ook dat men al die uitkeringen waaronder ook de iva, wao etc willen korten in de huidige plannen.quote:Op dinsdag 17 maart 2026 21:19 schreef Gia het volgende:
[..]
Inderdaad, en WAO is in de meeste gevallen, echt een stuk hoger dan AOW.
Ik heb nu bijna 2000 netto WAO, als ik met mijn 65 AOW zou krijgen, zou dat ruim 1000 zijn. Verschil bijna 1000, per maand. En dat x 24, is zo'n 24.000 euro. Vind het nogal een smak geld.
Komt nog bij dat een heleboel mensen met zware beroepen ook hun pensioenleeftijd niet als werkende bereiken.
Het enige dat dat tot nu toe heeft tegengehouden is, dat de mensen met een hoog salaris een vorstelijke WIA uitkering krijgen, terwijl de mensen met het minimum maar ander werk moeten gaan zoeken. De VVD'ers profiteren er goed van, zeg maar.quote:Op dinsdag 17 maart 2026 21:31 schreef fluitbekzeenaald2.0 het volgende:
Lijkt me ook een tegenvaller voor al die mensen, die nog steeds of voor het eerst arbeidsongeschikt zijn. Hoe gaan we deze mensen helpen, kabinet Jetten I?
Oh ja, we schoppen ze de bijstand in
Ik heb niet de indruk dat dat in bijv Polen en Spanje het geval is. In Luxemburg vinden de meesten uiteindelijk toch wel een baan, of geven ruiterlijk toe dat ze daar geen trek in hebben en op straat/tent belanden. Luxemburg kent wel bijstand, maar daarin langdurig komen en vooral blijven is uitzondering. Of je bent werkelijk langdurig arbeidsongeschikt en komt in een andere regeling, je vindt werk of beland op straat.quote:Op dinsdag 17 maart 2026 21:28 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Ja, criminaliteit. Of de dood, dat werkt ook.
Bedelen, terug naar je ouders of familie of stelen? hebben we nog meer opties?quote:Op dinsdag 17 maart 2026 21:51 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Ik heb niet de indruk dat dat in bijv Polen en Spanje het geval is. In Luxemburg vinden de meesten uiteindelijk toch wel een baan, of geven ruiterlijk toe dat ze daar geen trek in hebben en op straat/tent belanden. Luxemburg kent wel bijstand, maar daarin langdurig komen en vooral blijven is uitzondering. Of je bent werkelijk langdurig arbeidsongeschikt en komt in een andere regeling, je vindt werk of beland op straat.
Jii denkt dat hij liegt over de cijfers?quote:Op dinsdag 17 maart 2026 21:13 schreef Tomatenboer het volgende:
[..]
Ik zet dus serieus vraagtekens bij de onderbouwing van de claim van de VVD bewindspersoon.
Ik vermoed dat er maar wat wordt gezegd om een langgekoesterde wens van de VVD te legitimeren.
Bij of via familie werken, hier in de biblebelt is bijstand een schande, daar helpen ze je via famile etc al snel aan een baan. Sommigen hebben zelfs geen AOW, daar mag je op grond van religie afstand van doen, betaal je ook de premie dus niet.quote:Op dinsdag 17 maart 2026 21:55 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Bedelen, terug naar je ouders of familie of stelen? hebben we nog meer opties?
Ah, dus je familie moet je bijstand betalen, waar je dan symbolisch werk voor moet doen. Duidelijk. Dat gaat de economie helpenquote:Op dinsdag 17 maart 2026 21:59 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Bij of via familie werken, hier in de biblebelt is bijstand een schande, daar helpen ze je via famile etc al snel aan een baan. Sommigen hebben zelfs geen AOW, daar mag je op grond van religie afstand van doen, betaal je ook de premie dus niet.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |