Creepquote:De Hongaarse premier Orbán staat bekend om zijn pro-Poetin-houding. Hij dwarsboomt herhaaldelijk EU-beslissingen over Rusland. In zijn laatste campagnetoespraak gebruikte hij bovendien de woorden van het Kremlin over Oekraïne.
De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft Oekraïne, dat door Rusland wordt aangevallen, een "vijand" genoemd. "De Oekraïners moeten ophouden met hun constante eis in Brussel dat Hongarije wordt afgesneden van goedkope Russische energie", zei de rechts-populist in een campagnetoespraak in de West-Hongaarse stad Szombathely. "Zolang Oekraïne dit blijft doen, is het onze vijand", voegde hij eraan toe, aldus het staatsnieuwsagentschap MTI.
Tegelijkertijd herhaalde Orbán zijn verzet tegen de toetreding van Oekraïne tot de EU, zoals gemeld door "Der Spiegel". Zijn regering zal er alles aan doen om dit te voorkomen. "De Hongaren moeten geen militaire of economische samenwerking met de Oekraïners aangaan, want ze slepen ons mee in een oorlog", zei hij.
Orbán behoort tot de nauwste bondgenoten van Kremlinleider Vladimir Poetin binnen de EU. Zijn land is sterk afhankelijk van Russische gas- en olieleveringen. In tegenstelling tot andere EU-landen heeft Hongarije onder Orbán geen serieuze pogingen ondernomen om zijn energieafhankelijkheid van Rusland te verminderen. De EU streeft ernaar de import van aardgas uit Rusland uiterlijk in 2027 te stoppen; een bijbehorende verordening is maandag van kracht geworden. Hongarije en Slowakije vechten dit juridisch aan.
Op 12 april worden er parlementsverkiezingen gehouden in Hongarije. Voor het eerst in zijn 16-jarige ambtstermijn krijgt Orbán te maken met een serieuze uitdager. De centrumrechtse Peter Magyar, een overloper uit zijn eigen partij, en zijn Tisza-partij hebben in de peilingen al ruim een jaar een aanzienlijke voorsprong op Orbáns Fidesz-partij.
Bron
ik kan me hier eigenlijk wel wat bij voorstellenquote:Op zondag 8 februari 2026 20:29 schreef Jippie het volgende:
"De Oekraïners moeten ophouden met hun constante eis in Brussel dat Hongarije wordt afgesneden van goedkope Russische energie", zei de rechts-populist in een campagnetoespraak in de West-Hongaarse stad Szombathely. "Zolang Oekraïne dit blijft doen, is het onze vijand", voegde hij eraan toe, aldus het staatsnieuwsagentschap MTI.
Daar is weinig van te merken.quote:Op zondag 8 februari 2026 21:29 schreef sp3c het volgende:
[..]
ik kan me hier eigenlijk wel wat bij voorstellen
blijft een creep maar zijn eerste prioriteit hoort Hongarije te zijn
woon je in Hongarije?quote:
Ik niet, want als je eu lid bent (wat ze zijn) kun je niet selectief shoppen in wat je wel en niet toelaat.quote:Op zondag 8 februari 2026 21:29 schreef sp3c het volgende:
[..]
ik kan me hier eigenlijk wel wat bij voorstellen
blijft een creep maar zijn eerste prioriteit hoort Hongarije te zijn
Gelukkig niet.quote:
quote:Op zondag 8 februari 2026 21:57 schreef Cockwhale het volgende:
Gaat ie toch lekker bij de Russische Unie?
Niet alsof we iets missen, zonder die Halvegaren.
eensquote:Op zondag 8 februari 2026 21:50 schreef Wantie het volgende:
[..]
Gelukkig niet.
Maar anno 2026 nog volledig afhankelijk zijn van Rusland voor de energievoorziening is niet in het belang van het Hongaarse volk.
Ik snap dat ze er niet helemaal van af gaan, ivm de hogere energiekosten waarmee dat gepaard kan gaan.
Maar we hebben in 2021 kunnen zien wat er kan gebeuren als je te afhankelijk bent van 1 partij, toen de gasprijzen naar recordhoogte stegen.
Gelijk heeftie dattie zich niet door die clown de maat laat nemenquote:"De Oekraïners moeten ophouden met hun constante eis in Brussel dat Hongarije wordt afgesneden van goedkope Russische energie", zei de rechts-populist in een campagnetoespraak in de West-Hongaarse stad Szombathely. "Zolang Oekraïne dit blijft doen, is het onze vijand", voegde hij eraan toe
quote:Op zondag 8 februari 2026 22:23 schreef Hexagon het volgende:
Het wordt tijd dat enkele Europese landen een eigen Venezuela doen met deze boef.
toch nog eens goed gelachenquote:Op zondag 8 februari 2026 22:23 schreef Hexagon het volgende:
Het wordt tijd dat enkele Europese landen een eigen Venezuela doen met deze boef.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |