https://www.demorgen.be/s(...)%2Fwww.google.com%2Fquote:Op woensdag 14 januari 2026 18:48 schreef OmniRocket het volgende:
Staan er nog wat persconferenties gepland?
Met ongekende gevolgen heeft hij natuurlijk wel gelijk.quote:Op woensdag 14 januari 2026 18:59 schreef Perrin het volgende:
[..]
Ja op gebied van praatjes is hij wel getalenteerd.
Gas kopen in het Midden Oosten? Die staan in de rij om dat te leveren.quote:Op woensdag 14 januari 2026 19:05 schreef LXIV het volgende:
[..]
Als Trump ons geen gas meer stuurt, de Nordstream nog steeds kapot en de Groningse gasvelden op bevel van D66 volgestort met beton (onnodig), wat doen we dan?
quote:Noorse media melden op basis van het ministerie van Defensie dat Noorwegen dit keer ook meedoet aan de versterking van de Groenlandse defensie. Het gaat om twee militairen extra.
Overwinteren in Spanje. De Spanjaarden willen niet in defensie investeren dus dan vangen ze ons maar mooi opquote:Op woensdag 14 januari 2026 19:05 schreef LXIV het volgende:
[..]
Als Trump ons geen gas meer stuurt, de Nordstream nog steeds kapot en de Groningse gasvelden op bevel van D66 volgestort met beton (onnodig), wat doen we dan?
Waarom zou Trump met militairen gebieden veroveren als hij ze ook met chantage kan veroveren?quote:Op woensdag 14 januari 2026 19:07 schreef Kickinalfa het volgende:
[..]
Met ongekende gevolgen heeft hij natuurlijk wel gelijk.
Kun jij je een serieuze voorstelling maken van wat er gaat gebeuren in het geval van een militaire interventie door de VS?
• Geen EU of NAVO troepen op Groenland.quote:Op woensdag 14 januari 2026 19:16 schreef Kleffe_Dop het volgende:
[ afbeelding ]
Durven we al een voorschotje te nemen?
• Gezamelijk militair optrekken.
• Uitbreiding Amerikaanse strijdkrachten op Groenland.
• Heropening x-aantal bases die in het verleden al in handen van de VS waren.
• Denemarken gaat meebetalen aan het opruimen en opnieuw opbouwen van deze voormalige bases.
• Een voornemen uitgesproken om in de toekomst samen op te trekken om zeldzame aardmetalen te ontginnen.
Hij snapt het. Je moet ergens een lijn trekken, je kan niet bang blijven zijn voor Amerika want dan gaan ze Groenland echt overnemen. We hebben ze al meerdere vingers gegeven, dadelijk is er niks meer over.quote:Op woensdag 14 januari 2026 18:59 schreef Perrin het volgende:
[..]
Ja op gebied van praatjes is hij wel getalenteerd.
Een lijn trekken is meer dan alleen statements maken, echter.quote:Op woensdag 14 januari 2026 19:26 schreef BEFEM het volgende:
[..]
Hij snapt het. Je moet ergens een lijn trekken, je kan niet bang blijven zijn voor Amerika want dan gaan ze Groenland echt overnemen. We hebben ze al meerdere vingers gegeven, dadelijk is er niks meer over.
JaWat wil je dan doen? Vantevoren al maatregelen nemen? Dat lijkt me dom.quote:Op woensdag 14 januari 2026 19:27 schreef Perrin het volgende:
[..]
Een lijn trekken is meer dan alleen statements maken, echter.
Je vergeet TACO. Hij wil gewoon dat al die staatsleden hem komen vertellen hoe geweldig hij wel niet is.quote:Op woensdag 14 januari 2026 19:27 schreef Perrin het volgende:
[..]
Een lijn trekken is meer dan alleen statements maken, echter.
Na afloop.quote:There were both smiles and cigarette smoking in the Danish delegation after a meeting in Washington D.C. about Greenland.
Foreign Minister Lars Løkke Rasmussen (M) practically galloped over to his car after the meeting to light a cigarette.
The Danish ambassador to the United States, Jesper Møller Sørensen, fist bumped (fist salute, ed.) the Danish minister.
Vivian Motzfeldt, Greenland's Minister of Foreign Affairs, who was at the meeting, also lit a cigarette afterwards.
The delegation has met with, among others, the US Vice President, J.D. Vance, and the US Secretary of State, Marco Rubio. Greenland was on the agenda.
Groenland inpikken is wel wat makkelijker. Gaza ombouwen is scenario Afghanistan.quote:Op woensdag 14 januari 2026 18:57 schreef -river- het volgende:
Ach ja, nog niet zo lang geleden zei Trump van de Gaza strook een vakantieoord te maken, het loopt wel los en ondertussen hebben China en Rusland de grootste lol.
WK en Olympische Spelen zouden ze moeten boycotten.quote:Op woensdag 14 januari 2026 19:29 schreef BEFEM het volgende:
[..]
JaWat wil je dan doen? Vantevoren al maatregelen nemen? Dat lijkt me dom.
Ze hebben al gelekt dat er allerlei tegenmaatregelen komen wil Amerika stom gaan doen.
Uiteindelijk moet je wel bijten natuurlijk mocht het echt nodig zijn, maar economische maatregelen zie ik er dan sowieso wel komen, net als restricties op basissen etc.
Beide een sigaretje, dan ben ik bang dat het niet zo fijn voor ze ging.quote:
De VS zelf wel, alle grote bedrijven raken een kwart tot een derde van hun inkomsten kwijt.quote:Op woensdag 14 januari 2026 19:40 schreef Discombobulate het volgende:
Als Rusland al met zo veel sancties gewoon doorgaat, dan maakt de VS zich er amper druk om als wij iets zouden opleggen. Als het een vuurgevecht wordt dan is de VS er ook in een uur klaar mee. Als ze echt Groenland willen inlijven dan hebben we gewoon verloren en kunnen we ook niet zo veel doen.
Ik geloof het niet zo.quote:Op woensdag 14 januari 2026 19:42 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
De VS zelf wel, alle grote bedrijven raken een kwart tot een derde van hun inkomsten kwijt.
Persco is weer 15 tot 20 minuten uitgesteld was net te horen bij die stream van DeMorgen, zonder beloftes, het kan ook 25 tot 30 minuten worden. Aldus de woordvoerder.quote:Op woensdag 14 januari 2026 19:06 schreef tesssssssss het volgende:
[..]
https://www.demorgen.be/s(...)%2Fwww.google.com%2F
"Er komt geen gezamenlijke persconferentie, maar Rasmussen en Motzfeldt spreken de pers wel toe. Dat stond initieel gepland rond 19.00 uur Belgische tijd, maar werd zopas uitgesteld. Volgens de Deense krant Berlingske zal de persconferentie rond 19.40 uur beginnen. De persconferentie kan u bij ons volgen via bovenstaande livestream."
Behalve dat economische maatregelen gewoon de Amerikaanse economie raken en dat met de midterms op komst niet bepaald gunstig is voor Trump. Niet iets waar Poetin last van heeft.quote:Op woensdag 14 januari 2026 19:40 schreef Discombobulate het volgende:
Als Rusland al met zo veel sancties gewoon doorgaat, dan maakt de VS zich er amper druk om als wij iets zouden opleggen. Als het een vuurgevecht wordt dan is de VS er ook in een uur klaar mee. Als ze echt Groenland willen inlijven dan hebben we gewoon verloren en kunnen we ook niet zo veel doen.
Ik heb liever wat dode Amerikanen. Zet er ook gewoon veel militairen neer.quote:Op woensdag 14 januari 2026 19:44 schreef BEFEM het volgende:
[..]
Behalve dat economische maatregelen gewoon de Amerikaanse economie raken en dat met de midterms op komst niet bepaald gunstig is voor Trump. Niet iets waar Poetin last van heeft.
Voor ons ook niet maar we kunnen niets anders.
Al die IT Specialisten die tot een half jaar geleden nog keihard tegen het management zeiden dat AWS de enige en beste keuze was, die hebben dat nu nog nooit beweerd. En zijn hard aan het werk aan een Europese oplossing.quote:Op woensdag 14 januari 2026 19:44 schreef BEFEM het volgende:
[..]
Behalve dat economische maatregelen gewoon de Amerikaanse economie raken en dat met de midterms op komst niet bepaald gunstig is voor Trump. Niet iets waar Poetin last van heeft.
Voor ons ook niet maar we kunnen niets anders.
Planners waarschijnlijk. Er zal vast meer komen.quote:Op woensdag 14 januari 2026 19:50 schreef TheFreshPrince het volgende:
Zozo, Noorwegen heeft 2 militairen gestuurd.
+Greenland (USA) op Google maps.quote:Op woensdag 14 januari 2026 19:16 schreef Kleffe_Dop het volgende:
[ afbeelding ]
Durven we al een voorschotje te nemen?
• Gezamelijk militair optrekken.
• De V.S. wordt diplomatiek actiever op Groenland, uitbreiding consulaat.
• Uitbreiding Amerikaanse strijdkrachten op Groenland.
• Heropening x-aantal bases die in het verleden al in handen van de VS waren.
• Denemarken gaat meebetalen aan het opruimen en opnieuw opbouwen van deze voormalige bases.
• Een voornemen uitgesproken om in de toekomst samen op te trekken om zeldzame aardmetalen te ontginnen.
2 of 2000, dat maakt niet uit. Als Trump nu aanvalt is het oorlog.quote:Op woensdag 14 januari 2026 19:50 schreef TheFreshPrince het volgende:
Zozo, Noorwegen heeft 2 militairen gestuurd.
Geen Trumpland? Dat komt nog?quote:Op woensdag 14 januari 2026 19:53 schreef Jed1Gam het volgende:
[..]
+Greenland (USA) op Google maps.
+Goude Trump standbeeld in Nuuk.
+100 Miljoen USD overmaken naar Trump privaat rekening.
Ik zou het omdraaien: 'als Trump niet normaal gaat doen noemen we het Epsteineiland'.quote:Op woensdag 14 januari 2026 19:55 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Geen Trumpland? Dat komt nog?
Als er Europese doden vallen door Amerikaanse vijandige acties, lijkt me dat echt wel een reactie opleveren.quote:
De aanvraag is al ingediend:quote:Op woensdag 14 januari 2026 19:55 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Geen Trumpland? Dat komt nog?
Ok, dat is vrij duidelijk.quote:Op woensdag 14 januari 2026 19:57 schreef Kleffe_Dop het volgende:
Samenvatting Persco:
Denemarken en de VS hebben dus beiden een andere kijk op de toekomst van Groenland. Dat is niet veranderd.
Agree to disagree. Er wordt een VS-Denemarken werkgroep gelanceerd om te onderzoeken hoe de toekomst van Groenland eruit ziet zonder dat daarbij de territoriale integriteit van Denemarken wordt geschonden.
Als het Stellan Skarsgaard en Peter Stormare waren geweest dat had ik me zorgen gemaakt. Beide zijn Noors acteur en beide hebben een Zweedse geheim agent gespeeld die als het Scandinavisch alternatief voor James Bond werd betiteld (Carl Hamilton uit de boeken van Jan Guillou)quote:Op woensdag 14 januari 2026 19:50 schreef TheFreshPrince het volgende:
Zozo, Noorwegen heeft 2 militairen gestuurd.
Groenland mag zelf zeker niet in de werkgroep zitten?quote:Op woensdag 14 januari 2026 19:57 schreef Kleffe_Dop het volgende:
Samenvatting Persco:
Denemarken en de VS hebben dus beiden een andere kijk op de toekomst van Groenland. Dat is niet veranderd.
Agree to disagree. Er wordt een VS-Denemarken werkgroep gelanceerd om te onderzoeken hoe de toekomst van Groenland eruit ziet zonder dat daarbij de territoriale integriteit van Denemarken wordt geschonden.
Heb je een linkje?quote:Op woensdag 14 januari 2026 19:57 schreef Kleffe_Dop het volgende:
Samenvatting Persco:
Denemarken en de VS hebben dus beiden een andere kijk op de toekomst van Groenland. Dat is niet veranderd.
Agree to disagree. Er wordt een VS-Denemarken werkgroep gelanceerd om te onderzoeken hoe de toekomst van Groenland eruit ziet zonder dat daarbij de territoriale integriteit van Denemarken wordt geschonden.
Maak die chantagepapieren om veiligheidsgeld te betalen 'gezamenlijke afspraken' maar klaarquote:Op woensdag 14 januari 2026 19:57 schreef Kleffe_Dop het volgende:
Samenvatting Persco:
Denemarken en de VS hebben dus beiden een andere kijk op de toekomst van Groenland. Dat is niet veranderd.
Agree to disagree. Er wordt een VS-Denemarken werkgroep gelanceerd om te onderzoeken hoe de toekomst van Groenland eruit ziet zonder dat daarbij de territoriale integriteit van Denemarken wordt geschonden.
Komen beide uit Zweden...quote:Op woensdag 14 januari 2026 20:03 schreef Sabata het volgende:
[..]
Als het Stellan Skarsgaard en Peter Stormare waren geweest dat had ik me zorgen gemaakt. Beide zijn Noors acteur en beide hebben een Zweedse geheim agent gespeeld die als het Scandinavisch alternatief voor James Bond werd betiteld (Carl Hamilton uit de boeken van Jan Guillou)
Skarsgaard rol in Andor was er pas eentje waar Trump&co. van gaan bibberenquote:Op woensdag 14 januari 2026 20:03 schreef Sabata het volgende:
[..]
Als het Stellan Skarsgaard en Peter Stormare waren geweest dat had ik me zorgen gemaakt. Beide zijn Noors acteur en beide hebben een Zweedse geheim agent gespeeld die als het Scandinavisch alternatief voor James Bond werd betiteld (Carl Hamilton uit de boeken van Jan Guillou)
Bedankt, maar daar kan ik niet terugspoelen naar het begin.quote:Op woensdag 14 januari 2026 20:04 schreef Kleffe_Dop het volgende:
[..]
https://www.demorgen.be/s(...)over-te-nemen-4.html
Nieuwsuur zal vanavond ongetwijfeld de belangrijkste stukken in de uitzending hebben.quote:Op woensdag 14 januari 2026 20:06 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Bedankt, maar daar kan ik niet terugspoelen naar het begin.
Ik neem aan dat dit niet allemaal spelletjes waren om er voor te zorgen dat Denemarken 10 miljard extra gaat uitgeven aan de defensie van Groenland.quote:Op woensdag 14 januari 2026 20:06 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Bedankt, maar daar kan ik niet terugspoelen naar het begin.
Het enige wat ik eruit op maak, is dat Trump het gewoon wil HEBBEN en geen smoesjes!
Dreigen om niet naar zijn WK en Olympische Spelen te komen. Jammer dat die allebei in 2026 zijn.quote:Op woensdag 14 januari 2026 20:04 schreef Jed1Gam het volgende:
Ik vraag me af of je Trump af kan kopen voor een paar miljoen als hij begint te dreigen.
Die drugsdealers/crypto gasten lukt het namelijk ook.
Daar lijkt het niet op, Rasmussen en Motzfeldt hebben nu drie keer benadrukt dat er een fundamenteel verschil ligt. Wat de V.S. voor zich ziet is onbespreekbaar voor Denemarken.quote:Op woensdag 14 januari 2026 20:09 schreef Momo het volgende:
[..]
Ik neem aan dat dit niet allemaal spelletjes waren om er voor te zorgen dat Denemarken 10 miljard extra gaat uitgeven aan de defensie van Groenland.
Ondertussen Trump vanavond op truth social: Acting President of Greenland.quote:Op woensdag 14 januari 2026 20:11 schreef Kleffe_Dop het volgende:
[..]
Daar lijkt het niet op, Rasmussen en Motzfeldt hebben nu drie keer benadrukt dat er een fundamenteel verschil ligt. Wat de V.S. voor zich ziet is onbespreekbaar voor Denemarken.
Ze gaan het op diplomatieke wijze proberen op te lossen dmv die werkgroep.
Dat zou de VS graag willen. Groenland dermate duur maken voor de denen dat ze er vrijwillig afstand van doen.quote:Op woensdag 14 januari 2026 20:09 schreef Momo het volgende:
[..]
Ik neem aan dat dit niet allemaal spelletjes waren om er voor te zorgen dat Denemarken 10 miljard extra gaat uitgeven aan de defensie van Groenland.
OS is in 2028. Vandaag waren er meer landen aangekondigd voor het visa verbod, zaten ook weer landen bij die meedoen bij WK. Sowieso weinig Nederlanders gehoord die die kant op gaan voor WK.quote:Op woensdag 14 januari 2026 20:10 schreef Citizen.Erased het volgende:
[..]
Dreigen om niet naar zijn WK en Olympische Spelen te komen. Jammer dat die allebei in 2026 zijn.
O ja. Lijkt me dan goed feestje om te verpesten voor hem.quote:Op woensdag 14 januari 2026 20:15 schreef Momo het volgende:
[..]
OS is in 2028. Vandaag waren er meer landen aangekondigd voor het visa verbod, zaten ook weer landen bij die meedoen bij WK. Sowieso weinig Nederlanders gehoord die die kant op gaan voor WK.
EK's zijn bijna altijd interessanter dan WK's.quote:Op woensdag 14 januari 2026 20:19 schreef Jed1Gam het volgende:
Alle EU landen niet op het WK en dan zelf een alternatief toernooi opzetten zou mooi zijn. En dan andere gekwalificeerde landen ook uitnodigen.
Zit die wielrennen nu in de politiek?quote:Op woensdag 14 januari 2026 20:18 schreef Kleffe_Dop het volgende:
En Persco is afgelopen.
Buiten dat fundamentele meningsverschil en de werkgroep om waren het vooral de bekende diplomatieke stokpaardjes: Meest trouwe bondgenoten ooit van de VS, de Denen zijn de langstdurende bondgenoten van de VS in heel Europa, meeste doden per capita van alle NAVO partners in Afghanistan, Rasmussen wees naar voorgaande Amerikaanse regeringen dat zij Groenland niet serieus namen ziet nu gelukkig verandering bij deze huidige regering, merkt op dat Trump goede punten aanhaalt etc etc.
Had tijdens de heenreis aan een halve economy seat genoeg.quote:Op woensdag 14 januari 2026 21:32 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Zit die wielrennen nu in de politiek?
The chicken.
Ja, de tijd voor praten is nu voorbij. Dat helpt toch niet; Trump blijft gewoon in steeds dreigendere toon het eigendom eisen.quote:Op woensdag 14 januari 2026 22:01 schreef tjoptjop het volgende:
Dat "fundamental disagreement" is toch gewoon diplomatiek voor "fuck die eikels"?
Altijd een trouwe vazal geweest bij het bovenwettelijk invallen van andere souvereine landen en nu zijn ze zelf aan de beurt. Hoe ironischquote:Op woensdag 14 januari 2026 20:18 schreef Kleffe_Dop het volgende:
Meest trouwe bondgenoten ooit van de VS, de Denen zijn de langstdurende bondgenoten van de VS in heel Europa, meeste doden per capita van alle NAVO partners in Afghanistan,
Kijk naar Trump? Die ontvoerd de president van een land en denkt dat er volgende maand een paar miljoen vaten meer uit de olie kraan komen. Die bedrijven zeggen huiverig te zijn te investeren, want historische nationalisaties, en dat het sowieso wel 10 jaar duurt.quote:Op dinsdag 13 januari 2026 23:22 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Ja, er zijn wel geleidende polymeren, maar dat zet nog geen zoden aan de dijk. Maar we hebben 45 jaar geleden grootschalig gekozen voor de winstmaximalisatie en het uitbesteden of afstoten van alles wat niet de kernactiviteit van een bedrijf was, dus dan krijg je dat. Veel van de toenmalig grote bedrijven zijn bijna helemaal opgeheven of verkocht en bestaan nog voornamelijk als investeringsmaatschappij. En met de nieuwe uitstootregels en de slechte verkrijgbaarheid van goedkope energie gaat nu het laatste beetje overgebleven industrie ook nog weg. We zijn bijna volledig dozenschuivers geworden. Met nog wat andere dienstverlening om het af te ronden.
Dat is ook niet iets dat je "even" terugdraait. Dat probeert Trump ook en kijk naar het resultaat. In een vrije markteconomie moeten de bedrijven dat zelf doen en kun je ze alleen stimuleren met hele grote (en langdurige) subsidies en keiharde garanties. Of de regering moet het zelf gaan doen, maar dat mag tegenwoordig niet meer.
geen van die voorspellingen heb ik ooit gedaanquote:Op woensdag 14 januari 2026 18:02 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Nou, dat Trump de NAVO gewoon zou respecteren, bijvoorbeeld. En dat het hem niet uitmaakt of we nou Amerikaanse of Europese wapens kopen. Dat hij niet zo gek zou zijn om America World Police te gaan spelen en andere landen zomaar zou gaan binnenvallen of bombarderen. Ok, over het ontvoeren van staatshoofden hebben we het niet gehad.
terecht heeft ie, wat met de EU met dat gebiedquote:Op woensdag 14 januari 2026 22:07 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Ja, de tijd voor praten is nu voorbij. Dat helpt toch niet; Trump blijft gewoon in steeds dreigendere toon het eigendom eisen.
En ondertussen stapelt China steeds meer goud op om de renmimbi een betrouwbare reservevaluta te maken.quote:Op woensdag 14 januari 2026 13:38 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Wij geven er ieder jaar 2% aan uit.
We moeten gewoon veel meer Amerikaanse spullen kopen, vooral wapens. Dat is na digitale diensten hun meest lucratieve export. Hem privé dure cadeaus geven mag ook, als er genoeg goud op zit.
Vooral sinds de komst van social media, smart phones en alle (nep)smart troep die erna kwam.quote:Op woensdag 14 januari 2026 16:30 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Internet is zowel een vloek als een zegen geweest in dit geval.
Gelukkig daalt het niveau van ons onderwijs al tijden, sluit goed aan op de totale verdomming van alles en iedereen.
Om nog maar te zwijgen over troepen met arctische training en beproefd materiaal voor -50.quote:Op woensdag 14 januari 2026 17:07 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Ons gecombineerde leger is net zo groot als dat van de VS. Zij hebben wel veel meer vliegtuigen, maar wij hebben dan weer veel meer en modernere marineschepen. En die hebben we hier nodig.
Een handelsvedrag met China en diversificering van onze handel zijn betere wapen tegen de VS, de staatsschuld wordt steeds duurder voor ze als steeds meer landen steeds minder US dollars als reservevaluta aanhouden. Niet te snel maar wel gestaag.quote:Op woensdag 14 januari 2026 17:09 schreef Ronald-Koeman het volgende:
Wat het allemaal extra lastig maakt is die onduidelijkheid wat Trump en de mensen erachter nou écht met Groenland willen. Letterlijk als staat toevoegen aan de VS? Loswikken van Denemarken/Europa en vervolgens als grote partij het kleine Groenland op afstand domineren? Een stroman installeren? Een soortgelijke onduidelijkheid als met Venezuela eigenlijk.
Één ding weten we zeker: het verdedigingsargument is onzin. In de huidige hoedanigheid kan de VS alles al doen om zichzelf te beschermen. Daar is annexatie van Groenland niet voor nodig en loswikken van Denemarken/Europa ook niet.
Dus hoe is de VS nou te pleasen in deze? Het blijft onduidelijk wat je ze nou moet geven (zowel positief als negatief) om deze situatie te beïndigen.
Gezien de retoriek van de EU inzake Oekraïne ben ik heel blij dat we dat niet hebben.quote:Op woensdag 14 januari 2026 17:13 schreef SnertMetChoco het volgende:
[..]
De legers opgeteld hebben wel veel manschappen, maar mijn punt is juist dat het individuele legertjes zijn, waar elk land zo zijn eigen belangen heeft. Als we een gezamenlijk leger hadden zou ik er een stuk geruster op zijn dat we als een eenheid optreden en bovendien ook resoluter kunnen optreden tegen dit soort fratsen.
Gaat dat laatste niet ook op voor Rusland en China?quote:Op woensdag 14 januari 2026 17:19 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Ja, en dat een kleine, snelle kogel (met een scherpe en harde punt) beter werkt tegen kogelwerende vesten. En je komt al snel in conflict met de Geneefse conventie, waar je geen wapens mag gebruiken die vooral bedoeld zijn om ernstig te verwonden in plaats van te doden. Het was daarom ook een probleem dat de kogel draait en versplintert, wat dus eerst ook niet mocht, net zoals holle kogels. Daarom hebben de officiële kogels een dikke mantel. Maar dat werkt minder goed, dus het is maar de vraag of die ook gebruikt worden.
Maar een gewonde soldaat is ook uitgeschakeld en kost een hoop tijd, geld en mankracht om af te voeren, te opereren en verzorgen en om de rest van zijn leven een invalidenuitkering te betalen. Daarom is dat sterk te prefereren boven ze gewoon doodschieten. Maar dat mag dus eigenlijk niet.
Het scheelt ook, dat de VS zich over het algemeen wat minder van zulke verdragen aantrekt.
Wat stel je je precies voor bij een invasie van Groenland (en de bezetting daarna als alles (toegangswegen) weer dichtvriest)?quote:Op woensdag 14 januari 2026 17:44 schreef Breekfast het volgende:
[..]
Ik weet niet of dit nu verstandig is....als je militair niets kan doen tegen een invasie van de VS dan moet je er (militair gezien) weg blijven. Kan alleen maar een afgang worden.
Wat mij betreft zou de rest v/d NAVO dan artikel 5 in werking moeten laten treden tegen de agressor, nadat we alle handel hebben stopgezet en alle reserve US dollars en staatsobligaties v/d VS hebben gedumpt natuurlijk. Oorlog is vrij prijzig.quote:Op woensdag 14 januari 2026 17:54 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Het aanvallen van EU troepen is een oorlogsdaad tegen de EU, wat betekent dat we dan in oorlog zijn met de VS en iedereen de wapens uit de kast moet halen.
Is al het nucleaire afval al opgeruimd?quote:Op woensdag 14 januari 2026 17:55 schreef sp3c het volgende:
als de VS nu al de bases gaat bevolken (en opruimen want er staat nog heel veel vastgeroeste shit) dan zegt Denemarken gewoon ok
dat is afgesproken
Amerikaanse staat wordt het echter niet
Weet ik het, er is gek genoeg geen ijshockey dus ik ben er nog niet geweestquote:Op donderdag 15 januari 2026 07:07 schreef Tanatos het volgende:
[..]
Is al het nucleaire afval al opgeruimd?
We hebben al een nieuw economisch model: "fake it, till you make it".quote:Op donderdag 15 januari 2026 00:20 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
[..]
Kijk naar Trump? Die ontvoerd de president van een land en denkt dat er volgende maand een paar miljoen vaten meer uit de olie kraan komen. Die bedrijven zeggen huiverig te zijn te investeren, want historische nationalisaties, en dat het sowieso wel 10 jaar duurt.
Maar als het zo lang duurt om te herstellen, zou dat niet juist een reden moeten zijn om een plan klaar te hebben? En is het feit dat deze situatie is ontstaan door alleen maar op winstmaximalisatie te focussen geen reden om eens serieus na te denken over een economisch stelsel wat een stuk minder afhankelijk is van economische groei om gezond te zijn?
Artikel 42.7quote:Op donderdag 15 januari 2026 07:06 schreef Tanatos het volgende:
[..]
Wat mij betreft zou de rest v/d NAVO dan artikel 5 in werking moeten laten treden tegen de agressor, nadat we alle handel hebben stopgezet en alle reserve US dollars en staatsobligaties v/d VS hebben gedumpt natuurlijk. Oorlog is vrij prijzig.
quote:Op donderdag 15 januari 2026 07:47 schreef sp3c het volgende:
[..]
Weet ik het, er is gek genoeg geen ijshockey dus ik ben er nog niet geweest
Ik vind de NAVO toepasselijker.quote:
de idotenquote:
Marco Kroon?quote:Op donderdag 15 januari 2026 14:26 schreef Netsplitter het volgende:
[..]
Enkele?
Wat dacht je van een?
https://nos.nl/artikel/25(...)itair-naar-groenland
Die gaat daar een militaire oefening voorbereiden.quote:Op donderdag 15 januari 2026 14:26 schreef Netsplitter het volgende:
[..]
Enkele?
Wat dacht je van een?
https://nos.nl/artikel/25(...)itair-naar-groenland
Kwartiermakers zijn nooit met heel veelquote:Op donderdag 15 januari 2026 14:26 schreef Netsplitter het volgende:
[..]
Enkele?
Wat dacht je van een?
https://nos.nl/artikel/25(...)itair-naar-groenland
Blijven ook nooit zo lang (meestal maar 15 minutenquote:Op donderdag 15 januari 2026 14:42 schreef sp3c het volgende:
[..]
Kwartiermakers zijn nooit met heel veel
ehehehequote:Op donderdag 15 januari 2026 15:03 schreef StateOfMind het volgende:
[..]
Blijven ook nooit zo lang (meestal maar 15 minuten)
nee lees het dan goed, hij gaat de boel verkennen voor een toekomstige oefeningquote:Op donderdag 15 januari 2026 15:05 schreef voetbalmanager2 het volgende:
Het is natuurlijk nooit de bedoeling van de EU dat Groenland een onneembaar fort word voor de VS.
Als Trump bereid is om ten koste van alles Groenland in te nemen dan gaat hem dat gewoon lukken.
Het is wel de bedoeling om dat zo onaantrekkelijk mogelijk te maken voor Trump. Zelfs een potus met nog enigszins verstand laat het wel achterwege om een militaire invasie uit te voeren op een eiland met militairen uit allerlei Europese landen. En daar zorgt Nederland nu ook voor met zijn ene militair.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |