Vergeet je niet dat Alaska ook gewoon deel uitmaakt van de VS en dat de VS bovendien al decennia een basis heeft op Groenland?quote:Op maandag 5 januari 2026 14:18 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Bootjes versus vliegdekschepen en bommenwerpers. Wij hebben meer (en betere) marine dan de VS, maar een stuk minder (en kleinere) vliegdekschepen. Raketten en onderzeeërs versus vliegtuigen, wie wint? En de Scandinaviërs zijn gewend aan de ijzige omgeving in Groenland. Ze hebben daar ook het materieel voor, de VS niet.
Maar het gaat er dus maar om, of die marine zich er ook mee gaat bemoeien als Trump het in een uurtje tijd annexeert.
denk dat het op dat moment gewoon afgelopen is met de transatlantische verhoudingen en daar zullen de Amerikanen heel stiekem niet echt op zitten te wachtenquote:Op maandag 5 januari 2026 14:19 schreef Monolith het volgende:
[..]
Het laatste waar Europa op zit te wachten is een full-blown oorlog met de VS. Maar een annexatie van grondgebied van een NAVO-bondgenoot is zodanig zonder precedent dat ik echt niet zou weten wat de gevolgen zouden zijn. Het lijkt me eufemistisch gezegd geen hele goede zaak voor de wereldeconomie en de transatlantische verhoudingen.
Een keizer kan weinig zonder onderdanen.quote:Op maandag 5 januari 2026 14:21 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Trump heeft niets met de EU. Wij zijn hoogstens een rivaliserende bende die een flinke aframmeling moet krijgen als ze niet doen wat hij wil.
Er is natuurlijk ook helemaal niet zo’n troepenmacht voor nodig om Groenland te bezetten hè. Totaal niet te vergelijken met een land met 29 miljoen inwoners en een dictatoriale regering.quote:Op maandag 5 januari 2026 14:09 schreef Monolith het volgende:
[..]
Ja sorry, maar dan begrijp je er niet zoveel van. Heel lullig gezegd heeft het gros van de Europese landen jaren zo niet decennialang hun kont afgeveegd met afspraken over defensieuitgaven. Trump is de eerste Amerikaanse president die daar dan ook vrij hard van zegt 'prima, maar dan gaan wij onze nek ook niet uitsteken', hoewel vrijwel al zijn voorgangers zich daar op wat mildere wijze ook op dezelfde manier over hebben beklaagd, keer op keer.
En de combinatie van de hardere Amerikaanse opstelling met de Russische agressie heeft veel Europese landen wel enigszins wakker geschud om meer te investeren in defensie. Als je nou opeens de oorlog verklaard aan een NAVO-bondgenoot, dan bereik je daarmee echt volstrekt het tegenovergestelde van wat je eigenlijk wou bereiken.
Je ziet in het buitenlandbeleid vooralsnog vooral gewoon de hand van de traditionele haviken. 'MAGA' is helemaal niet blij met het soort aanvallen dat de VS weer moet gaan uitvoeren op Jemen om de scheepsvaart daar te beschermen bijvoorbeeld. De steun aan Israël en de aanval op Iran passen ook gewoon in de visie van de neocons en haviken. Het kidnappen van een socialistische dictator ook.
Exotische claims als Canada of Groenland annexeren zijn het soort hersenscheten dat Trump ergens spontaan spuit en die dan een eigen leven gaan leiden, maar daar is ook echt geen enkele aanwijzing voor. Deze operatie werd natuurlijk al een tijdlang getelegrafeerd door de VS met troepenopbouw rondom Venezuela, dreigementen en ultimatums aan Maduro en ga zo maar door. En dan nog is er een dictator ontvoerd, geen totale overname of annexatie van buitenlands gebied bewerkstelligd.
Daarom gaat dat zo ook niet gebeuren.quote:Op maandag 5 januari 2026 14:19 schreef Monolith het volgende:
[..]
Het laatste waar Europa op zit te wachten is een full-blown oorlog met de VS. Maar een annexatie van grondgebied van een NAVO-bondgenoot is zodanig zonder precedent dat ik echt niet zou weten wat de gevolgen zouden zijn. Het lijkt me eufemistisch gezegd geen hele goede zaak voor de wereldeconomie en de transatlantische verhoudingen.
Ze gaan dat echt niet doen zolang we meewerken, maar ze vinden het nuttig om ermee te dreigen.quote:Op maandag 5 januari 2026 14:22 schreef sp3c het volgende:
[..]
denk dat het op dat moment gewoon afgelopen is met de transatlantische verhoudingen en daar zullen de Amerikanen heel stiekem niet echt op zitten te wachten
en nogmaals, ze kunnen nu al min of meer doen en laten wat ze willen daar dus waarom zouden ze?
Heel pragmatisch doeken we dan de NAVO op en scharen het onder EU verband. We laten ook de eis vallen dat het Europese landen moeten zijn en kunnen dan meteen Canada verwelkomen. Ok, Groenland is dan een verloren zaak, maar dan zijn de verhoudingen tenminste duidelijk.quote:Op maandag 5 januari 2026 14:19 schreef Monolith het volgende:
[..]
Het laatste waar Europa op zit te wachten is een full-blown oorlog met de VS. Maar een annexatie van grondgebied van een NAVO-bondgenoot is zodanig zonder precedent dat ik echt niet zou weten wat de gevolgen zouden zijn. Het lijkt me eufemistisch gezegd geen hele goede zaak voor de wereldeconomie en de transatlantische verhoudingen.
Goed punt.quote:Op maandag 5 januari 2026 14:21 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Vergeet je niet dat Alaska ook gewoon deel uitmaakt van de VS en dat de VS bovendien al decennia een basis heeft op Groenland?
Je blijft maar hangen in 'er zijn niet zoveel troepen voor nodig'. Dat is totaal het relevante punt niet.quote:Op maandag 5 januari 2026 14:23 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
Er is natuurlijk ook helemaal niet zo’n troepenmacht voor nodig om Groenland te bezetten hè. Totaal niet te vergelijken met een land met 29 miljoen inwoners en een dictatoriale regering.
Maar fijn dat jij het allemaal wel mee vindt vallen schijnbaar.
Hebben ze al toegang tot de olie en kostbare mineralen van Groenland?quote:Op maandag 5 januari 2026 14:22 schreef sp3c het volgende:
[..]
denk dat het op dat moment gewoon afgelopen is met de transatlantische verhoudingen en daar zullen de Amerikanen heel stiekem niet echt op zitten te wachten
en nogmaals, ze kunnen nu al min of meer doen en laten wat ze willen daar dus waarom zouden ze?
Dat is ook weer een hersenscheet van Trump. Die wil alle waardevolle dingen hebben. De VS heeft niets aan grondstoffen, of ze moeten die aan China verkopen.quote:Op maandag 5 januari 2026 14:26 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
Hebben ze al toegang tot de olie en kostbare mineralen van Groenland?
fuck if I knowquote:Op maandag 5 januari 2026 14:26 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
Hebben ze al toegang tot de olie en kostbare mineralen van Groenland?
Groenland is rijk aan natuurlijke hulpbronnen, vooral aan mineralen die essentieel zijn voor de moderne economie, zoals zeldzame aardmetalen, grafiet en lithium.quote:Op maandag 5 januari 2026 14:26 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
Hebben ze al toegang tot de olie en kostbare mineralen van Groenland?
De VS heeft (net zoals de EU) bijna alle mijnen gesloten. Ze kunnen er niets (meer) mee.quote:Op maandag 5 januari 2026 14:33 schreef Perrin het volgende:
[..]
Groenland is rijk aan natuurlijke hulpbronnen, vooral aan mineralen die essentieel zijn voor de moderne economie, zoals zeldzame aardmetalen, grafiet en lithium.
Toch worden de meeste van deze grondstoffen nog niet op grote schaal gewonnen. De ontwikkeling wordt afgeremd door hoge kosten, de afgelegen en moeilijk toegankelijke ligging, strenge milieuregels en het maatschappelijk debat over de gevolgen van mijnbouw.
In de afgelopen jaren zijn enkele mijnbouwprojecten wel een nieuwe fase ingegaan. Met name grafiet en molybdeen worden nu al wel ontgind (niet door Amerikaanse bedrijven). De winning van olie en uranium is momenteel verboden. Daardoor blijven de potentiële voorraden aan fossiele brandstoffen en nucleaire brandstoffen voorlopig onaangeroerd.
Een flinke buit voor Trump dus.
Die conclusie hadden we op voorhand ook al kunnen trekken hoor.quote:Op maandag 5 januari 2026 11:44 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
De VS had zonder probleem die mevrouw die laatst de Nobel prijs voor de vrede had gewonnen kunnen kronen. Maar nee, de VS kiest voor het regime dat er al zat. We kunnen wel concluderen dat de VS gewoon geen fuck geeft om de bevolking van Venezuela.
om aardschokken zoals in Groningen te voorkomen , dat er niet onderheide huisjes van 85 jaar oud een scheurtje in de buitenmuur krijgenquote:Op maandag 5 januari 2026 14:43 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
De VS heeft (net zoals de EU) bijna alle mijnen gesloten. Ze kunnen er niets (meer) mee.
Retoriek. "Wij moeten die grondstoffen en dus dat land hebben!" Waarom? Voor de heb?
Het gaat de Amerikanen niet om Groenlandse grondstoffen.quote:Op maandag 5 januari 2026 14:43 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
De VS heeft (net zoals de EU) bijna alle mijnen gesloten. Ze kunnen er niets (meer) mee.
Retoriek. "Wij moeten die grondstoffen en dus dat land hebben!" Waarom? Voor de heb?
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Het scheelt de helft voor je icbm's.Op zaterdag 8 februari 2014 23:39 schreef Slaapscheet het volgende:
Oke, MichaelScott, je bent geweldig. :D
quote:Op maandag 5 januari 2026 14:34 schreef Monolith het volgende:
Voor wie interesse heeft een analyse van de situatie m.b.t. oliewinning in Venezuela:
https://www.economist.com(...)enezuelan-oil-gamble
Nou ja, in recent years.... met als startschot de 20.000 man die Chavez eruit knikkerde na de algehele staking in 2002 (?), is ook mooi te zien in dat plaatjequote:In recent years it has suffered a huge brain drain. Tens of thousands of skilled workers, from engineers to geologists, have left the country. PDVSA is now largely run by the armed forces.
quote:Op maandag 5 januari 2026 14:47 schreef MichaelScott het volgende:
[..]
Het gaat de Amerikanen niet om Groenlandse grondstoffen.Het gaat om het bezit van de Noordpool en daarmee controle over de scheepvaart route naar China en IndiaSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Of de USA of Ruzzia gaat het krijgen
alles aan de linkerkant van de pole is dan van USA de andere kant van Ruzzia
Groenland en Canada liggen het dichtst bij de Noordpool
[ Bericht 2% gewijzigd door michaelmoore op 05-01-2026 14:56:25 ]Er gaat niets boven lekker in de zon zitten in de achtertuin met een heel koud glas bier , als je al 72 jaar bent en nog gezond, laat ze maar lachen de sukkels
Nou ja en er zijn ook steeds meer mensen gevlucht naarmate het regime repressiever werd natuurlijk. Dat heeft niet sec te maken met ontslagen.quote:Op maandag 5 januari 2026 14:47 schreef tjoptjop het volgende:
[..]
[..]
Nou ja, in recent years.... met als startschot de 20.000 man die Chavez eruit knikkerde na de algehele staking in 2002 (?), is ook mooi te zien in dat plaatje
[ afbeelding ]
Canada heeft daar overigens dankbaar gebruik van gemaakt want die kon opeens duizenden ervaren engineers en werklui binnenhalen met ervaring met die zwarte dikke troep wat daar ook uit de grond komt.
Zwaar en vervuilend werk. Alleen turf (bruinkool) winning is tot ongekende hoogte gestegen in Duitsland.quote:Op maandag 5 januari 2026 14:46 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
om aardschokken zoals in Groningen te voorkomen , dat er niet onderheide huisjes van 85 jaar oud een scheurtje in de buitenmuur krijgen
Komt ie weer hoorquote:Op maandag 5 januari 2026 14:23 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
En nee, dat los je niet op met windmolens en zonnepanelen.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |