https://nos.nl/artikel/25(...)-wil-wolf-afschietenquote:Utrecht roept op niet met kind naar bos te gaan en wil wolf afschieten
De provincie Utrecht en de gemeenten Leusden, Zeist, Woudenberg en Utrechtse Heuvelrug adviseren mensen dringend om niet naar de bossen van de Utrechtse Heuvelrug te komen met kleine kinderen. Ze roepen inwoners en bezoekers op zeer voorzichtig te zijn vanwege een wolf die in het gebied rondloopt.
https://nos.nl/artikel/25(...)p-dieren-vastgesteldquote:Ruim drie keer zoveel wolvenaanvallen op dieren vastgesteld
Het aantal aanvallen van wolven op schapen en andere dieren is flink toegenomen. In de eerste drie maanden van dit jaar zijn er 267 aanvallen vastgesteld, waar dat er precies een jaar eerder 77 waren. Dat is ruim drie keer zoveel.
https://nos.nl/artikel/25(...)ij-incident-met-kindquote:DNA-onderzoek bevestigt: wolf betrokken bij incident met kind
De provincie Utrecht bevestigt dat een kind in Leusden eerder deze maand in aanraking is gekomen met een wolf. Op een kledingstuk dat het kind die dag droeg is het DNA van een wolf aangetroffen.
https://nos.nl/artikel/25(...)-je-er-een-tegenkomtquote:Hoe gevaarlijk is de wolf? En wat als je er een tegenkomt?
Als hij tevoorschijn komt, houdt de wolf de gemoederen flink bezig. Maar hoe snel kom je het dier eigenlijk tegen? En bovenal, wat moet je doen als je oog in oog staat met de wolf? Vijf vragen over het roofdier en zijn gedrag in Nederland.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Daar zulllen de wolven blij mee zijn , de reetjes zijn los
Uitsterfbeleid voor herten op kinderboerderij en hertenkampquote:Uitsterfbeleid voor herten op kinderboerderij en hertenkamp
Redactie 27-01-2023 02:13 print
Minister Piet Adema hield donderdag in debat met de Kamercommissie Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit (LNV) vast aan een 'uitsterfbeleid' voor de bij kinderboerderijen populaire herten.
Er zijn nu zo'n 250 hertenkamp in ons land en Adema heeft begrip voor de 'Bambi-adoratie' van mensen.
Maar hij is van mening dat dam- en edelherten vrij in velden en bossen moeten kunnen leven, in plaats van een afgeschermde ruimte achter een hek.
Daarom mag er vanaf 1 januari 2024 niet meer worden gefokt met de herten van hertenkampen en kinderboerderijen.
De al aanwezige herten mogen blijven tot ze doodgaan, maar er mogen geen nieuwe kalfjes meer bij komen. Op deze manier zullen de hertenkampen langzaam verdwijnen.
Waarschijnlijk omdat Nederland het dichtstbevolkte land van de EU is.quote:Op maandag 29 december 2025 13:01 schreef quirina het volgende:
Waarom kunnen andere landen wel om gaan met wolven in de natuur en Nederland niet?
Nee, dat is NL niet.quote:Op maandag 29 december 2025 13:47 schreef Candymannetje het volgende:
[..]
Waarschijnlijk omdat Nederland het dichtstbevolkte land van de EU is.
Sure.... Vandaar dat je die´´onzin´´ zo goed kan onderbouwen.quote:Op maandag 29 december 2025 13:55 schreef ACT-F het volgende:
[..]
Onzin die je zelf bedacht hebt. Maar ook de rest van je reacties maakt een verwarde indruk.
Ik wil je best troosten hoor, beelden van wolven die afgeschoten worden zijn niet te vinden dus ik gebruik coyotes als stand in. Voel je je nu beter?quote:Op maandag 29 december 2025 14:18 schreef bianconeri het volgende:
[..]
Te walgelijk voor woorden
En mensen gaan dit nog goedkeuren ook, hoe ziek is NL![]()
Want dat maakt het minder walgelijk? Nee.quote:Op maandag 29 december 2025 14:20 schreef Joopklepzeiker het volgende:
[..]
Ik wil je best troosten hoor, beelden van wolven die afgeschoten worden zijn niet te vinden dus ik gebruik coyotes als stand in. Voel je je nu beter?
Goh ...quote:Op maandag 29 december 2025 14:21 schreef bianconeri het volgende:
[..]
Want dat maakt het minder walgelijk? Nee.
Mensen hier juichen gewoon om dierenleed en zeggen dat ze iets van natuur afweten?
Misselijk makend....
(en nee roofdieren die dieren doden is geen dierenleed)
pardon?quote:Op maandag 29 december 2025 14:21 schreef bianconeri het volgende:
[..]
Want dat maakt het minder walgelijk? Nee.
Mensen hier juichen gewoon om dierenleed en zeggen dat ze iets van natuur afweten?
Misselijk makend....
(en nee roofdieren die dieren doden is geen dierenleed)
Dat mag jij doen. Het is je eigen verzinsel.quote:Op maandag 29 december 2025 14:17 schreef bianconeri het volgende:
Sure.... Vandaar dat je die´´onzin´´ zo goed kan onderbouwen.
Nee, niets pardon.quote:
Nee, mensen zijn omnivoren. Vandaar die snijtanden.quote:Op maandag 29 december 2025 14:25 schreef bianconeri het volgende:
[..]
Nee, niets pardon.
Wij kunnen wel doen alsof we het zo erg vinden dat dieren elkaar eten... Maar dat slaat nergens op.
Carnivoren moeten simpelweg eten..... Zo lastig is dat niet.
Of zijn jullie toevallig allemaal vegetarier? Moet haast wel.
Mensen ja. Maar wie zegt dat mensen carnivoren zijn dan? (Niemand)quote:Op maandag 29 december 2025 14:26 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Nee, mensen zijn omnivoren. Vandaar die snijtanden.
Mensen eten dus ook vlees.quote:Op maandag 29 december 2025 14:27 schreef bianconeri het volgende:
[..]
Mensen ja. Maar wie zegt dat mensen carnivoren zijn dan? (Niemand)
Wat ik al zei: je vertoont verward gedrag.quote:Op maandag 29 december 2025 14:21 schreef bianconeri het volgende:
en nee roofdieren die dieren doden is geen dierenleed
Nogmaals:quote:Op maandag 29 december 2025 14:42 schreef ACT-F het volgende:
[..]
Wat ik al zei: je vertoont verward gedrag.
Niet? Dat zegt toch ook niemand?quote:Op maandag 29 december 2025 14:29 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Mensen eten dus ook vlees.
Wat maakt ze erger dan dieren die vlees eten?
Dit zijn jouw verwachtingen. Dit heb je zelf geschrevenquote:Op maandag 29 december 2025 14:46 schreef bianconeri het volgende:
Jij verwacht blijkbaar dat roofdieren hun prooi alleen maar doden als ze verdoofd zijn.
Ik lees bijna alle onderzoeken. Niet alle onderzoeken wijzen dat uit. Hoe kom je daar toch steeds bij. Er zijn juist steeds meer onderzoeken die het tegendeel beweren.quote:Op maandag 29 december 2025 11:58 schreef bianconeri het volgende:
[..]
Ah sure, vandaar dat alle onderzoeken uitwijzen dat er genoeg ruimte is voor wolven in Nederland.
En dus ook voldoende geschikt natuurgebied om goed in te kunnen leven.
Maar bloodymary weet het natuurlijk beter dan alle deskundigen en denkt dat wolfen in het Vondelpark leven..
Bron?quote:Op maandag 29 december 2025 14:17 schreef bianconeri het volgende:
Nee, dat is NL niet.
(wel in bovenste regionen).
Omdat die ten eerste meer ruimte hebben. Zodat de wolven ook daadwerkelijk in het bos en de natuurgebieden blijven. En de wolvendichtheid in verhouding een stuk lager is.quote:Op maandag 29 december 2025 13:01 schreef quirina het volgende:
Waarom kunnen andere landen wel om gaan met wolven in de natuur en Nederland niet?
doodquote:
omdat we hier geen hoge onherbergzame bergen en ravijnen hebben, maar weilanden en boomgaarden met daarin landbouwhuisdieren die nu zwanger zijn van kleine lammekes en campings met kleine huppelende meisjesquote:Op maandag 29 december 2025 13:01 schreef quirina het volgende:
Waarom kunnen andere landen wel om gaan met wolven in de natuur en Nederland niet?
Van alle EU lidstaten waar de wolf voorkomt heeft Nederland inderdaad (veruit) de hoogste bevolkingsdichtheid.quote:Op maandag 29 december 2025 13:47 schreef Candymannetje het volgende:
[..]
Waarschijnlijk omdat Nederland het dichtstbevolkte land van de EU is.
Er is hier werkelijk waar niemand die pleit voor het compleet uitroeien van de wolf in Nederland. Het gaat simpelweg om realistisch beheer (kijk bv. naar de Scandinavische landen) wat we met veel meer wild in Nederland doen. Maar #teamwolf wil gewoon dierentuintje spelen en de boel de boel laten, zo werkt dat gewoon niet in aangeharkt stadspark Nederland. En al die "deskundigen" komen daar ook steeds meer op terug, of je hoort ze niet meer.quote:Op maandag 29 december 2025 17:00 schreef Breekfast het volgende:
Ik verbaas mij er wel over dat dit zo'n scherpe discussie veroorzaakt. Of alle wolven moeten afgeschoten worden of we moeten de wolf volledig met rust laten. Voor een meer genuanceerde mening is haast geen plaats.
Je moet gewoon aan populatie-management doen: in welke gebieden kunnen we welke populatie handhaven zonder dat dit continue voor conflicten tussen mens/wolf zorgt? Dat zou de vraag moeten zijn. En dan zal het antwoord wel zijn er op een paar plekjes in Nederland (Veluwe o.a.) ruimte is voor een kleine roedel.
De Gelderlanderquote:Dit is waarom de wolf in Nederland niet doet wat onze experts voorspellen
Hij valt schapen, runderen, paarden en honden aan. Springt over 'veilige' hekwerken, paart met familie. Hij komt steeds vaker dicht bij mensen, bekijkt ze rustig of valt ze aan. Nee, de wolf doet niet wat deskundigen verwachtten. Het roofdier voelt zich zelfs helemaal thuis in ons drukke land. Hoe nu verder?
Populatie-management als eufemisme voor het afschieten van overtollige dieren. Iedereen met een beetje gezond verstand kan de noodzaak daarvan inzien.quote:Op maandag 29 december 2025 17:00 schreef Breekfast het volgende:
Ik verbaas mij er wel over dat dit zo'n scherpe discussie veroorzaakt. Of alle wolven moeten afgeschoten worden of we moeten de wolf volledig met rust laten. Voor een meer genuanceerde mening is haast geen plaats.
Je moet gewoon aan populatie-management doen: in welke gebieden kunnen we welke populatie handhaven zonder dat dit continue voor conflicten tussen mens/wolf zorgt? Dat zou de vraag moeten zijn. En dan zal het antwoord wel zijn er op een paar plekjes in Nederland (Veluwe o.a.) ruimte is voor een kleine roedel.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |