abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_219617013

[Afbeelding: @MadMaster]
[OP-tekst: @Fred_B]

De bladeren vallen van de bomen, de dagen worden korter, het weer wordt meer en meer geschikt voor erwtensoep, kortom: De Top 2000 van 2025 komt eraan! En dat betekent na 26 edities dat de Lijst der Lijsten toetreedt tot de Club van 27. Hopelijk wordt het niet de zwanenzang van de lijst, al was dat onderwerp in het verder weinig historische jaar 2025 helaas wel het immer terugkerende thema.

Ron, Dieuwertje, Manuëla, Gerard en Joke, Loretta, Harmen, (Don) Leo, Jonnie, de carrière van Marco, de ene na de andere verruilde het tijdelijke voor het eeuwige dit jaar. En op muziekgebied was dat niet anders. Het overleden muzikanten-topic is in elk geval een topic op FOK! dat nog wel draait, zullen we maar zeggen. Je kan moeiteloos een nog veel langere opsomming maken van topartiesten, voor wie de dood nu niet meer zoiets is als de poes van hun grootje. Hopelijk zijn zij niet uit ons hart, en krijgen ze de bonus die ze verdienen in de Top 2000.

Er waren gelukkig ook leuke dingen. De kiezer Schoof de matige premier aan de kant voor airmilesverzamelaar Rob Jetten. We kregen ook een nieuwe Paus, namelijk Leo XIV. Iemand die een naam kiest waarin hij Cruijff én Beenhakker eert, kan toch niet anders dan een enorme verbinder zijn. Mathieu van der Poel won in San Remo en Roubaix en reed dagenlang in de gele trui. En we hadden nog die geslaagde NAVO-top, waar het land even van in rep en roer was.

Ondertussen werkt de Amerikaanse vredesactivist Donald Trump aan een einde van de oorlog in Israël. Ook dat was een terugkerend thema in 2025, en dan niet de ons ook al ontvallen IJzeren Rinus, maar de strijd in het Midden-Oosten. Bijna niemand weet nog hoe het winnende liedje op het ESF heet, maar dat Israël ook meedeed, is niemand ontgaan. Er is nu op papier sprake van een staakt-het-vuren, maar een echt einde van het geweld in de regio lijkt een illusie.

Radio 2 Top 2000: Editie 2025

Tijd voor belangrijkere zaken! Op donderdag 25 december, een paar minuten na middernacht, beginnen we met de Top 2000. Zonder de huisvlijt van Bart Arens deze keer, maar wel met een editie met een mooie strijd voor de eerste plaats. Wordt het de volgens de Radio 2-luisteraars grootste band van de 20e eeuw of die van de 21e eeuw die het jaar mag afsluiten, Bohemian Rhapsody of Fix You? Of krijgen we een verrassing?

Daarnaast kan de lijst in beweging worden gezet door hernieuwde aandacht voor artiesten die overleden, of grotere gezelschappen die één van hun leden verloren. Golden Earring, Black Sabbath, Beach Boys, Supertramp, om er maar een paar te noemen die de Top 2000 elk jaar weer de nodige juichmomentjes geven. Ook gaat het persoonlijke drama van Freek van Suzan ongetwijfeld een flinke stempel op de lijst drukken.

Wat het ook wordt, we gaan ons weer kunnen opmaken voor een week vermaak met genoeg pareltjes ertussen. De vele kopieën ten spijt, blijft de Top 2000 toch het enige origineel dat er echt toe doet.



Wat mag ik allemaal niet missen?

A. Stemmen. De stemweek is van 1 december t/m 5 december (16:00 uur).
B. De Top 2000-Quiz: Thomas van Luyn en Leo Blokhuis doen 4 quizzen dit jaar, vanaf 23 november wekelijks op NPO 3 om 20:20 uur.
C. Top 2000 a gogo: De welbekende slippendrager met Diederik Ebbinge en Leo Blokhuis, vanaf 26 december dagelijks op NPO 1.
D. De Top 2000 a gogo-podcast: Te beluisteren in je favoriete podcast-app, met (inderdaad) Leo Blokhuis.
E. De Top 2000 zelf: Van 25 t/m 31 december 168 uur lang alle hits.
F. Het Top 2000 Café: Dat is er uiteraard ook weer dit jaar. Radio 2 maakt binnenkort bekend wanneer de verplichte inschrijving opent om een uurtje mee te hossen in Hilversum.



Stemmen

Na het voorproefje voor de Tweede Kamer is het nu tijd voor het echte werk: een stemlijst van 35 favorieten maken voor de Top 2000. Vanaf 1 december kan er tot en met 8 december een ruime week gestemd worden. Het is aan een ieder om voor zich te bepalen wat de platen zijn met de meeste eeuwigheidswaarde. Maar het is leuk om even in de geschiedenis te duiken. Er zijn momenteel 546 platen die in alle edities van de Top 2000 aanwezig waren. Dat worden elk jaar een aantal minder, en ook dit jaar staan er weer veel klassiekers aan de rand van de afgrond. 35 ervan zelfs bij de onderste 240 in de lijst:
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Het is een kwestie van deze 35 even kopiëren, en je hebt een stemlijst waar het gepruts in de Vinexwijk of bij NCRV-families bij zal verbleken. Maar ook een enkeling uit deze lijst een reddingsstem gunnen zou de lijst al enorm laten opfleuren.

Voor degenen die nog wat meer inspiratie willen welke platen ze op hun lijstje kunnen zetten:

- @Cassa95 maakte zoals ieder jaar weer een analyse welke nummers er nieuw zijn op de keuzelijst: Klik
- @DecoAoreste maakte vorig jaar een overzicht van welke goed scorende platen in alternatieve muzieklijsten nog ontbreken in de Top 2000: Klik




Staat ie in de top 2000?
Wil jij weten of de tracks waarop jij hebt gestemd in de NPO Radio 2 Top 2000 staan? Je kunt het vanaf 11 december checken via staatieindetop2000.nl

Overzichtenlijstjes:
Op https://www.pino112.nl/top2000/jaar.php staat de lijst van 2024, inclusief statistieken



Presentatie:

00.00 – 02.00 uur Jeroen van Inkel
02.00 – 04.00 uur Daniël Lippens
04.00 – 06.00 uur Tim Op het Broek
06.00 – 08.00 uur Tannaz Hajeby
08.00 – 10.00 uur Jeroen Kijk in de Vegte
10.00 – 12.00 uur Bart Arens
12.00 – 14.00 uur Annemieke Schollaardt
14.00 – 16.00 uur Paul Rabbering
16.00 – 18.00 uur Ruud de Wild
18.00 – 20.00 uur Emmely de Wilt
20.00 – 22.00 uur Morad El Ouakili
22.00 – 00.00 uur Jan-Willem Roodbeen



Social media Radio 2:
NPO RADIO 2 op Instagram
NPO RADIO 2 op Twitter
TOP 2000 op Facebook



Meeluisteren:
DAB+:
Op een DAB+-radio kun je NPO Radio 2 ontvangen via kanaal 12 C / 227,36 MHz.

FM-etherfrequenties
https://www.nporadio2.nl/frequenties

Luisteren via internet:
http://icecast.omroep.nl/radio2-bb-mp3

Terugluisteren kan via de site van Radio 2.



De Top 2000 in beeld

NPO 1 Extra:
Vanaf 24 december 23:00 uur kan er gekeken worden naar jolige mensen in het café.

NPO 3:
Diep in de nacht. Daar kijkt dus nog steeds niemand naar.

Website
http://www.nporadio2.nl/top2000



Historie van de Radio 2 Top 2000

Voor uitgebreide statistieken:
https://pino112.nl/top2000/
Pino blijft een held! _O_

De Magie van 25x Top 2000:
https://npo.nl/start/seri(...)izoen-1/25x-top-2000

De eerste Top 2000 op Spotify:
Voor degene die de allereerste Top 2000 qua songs via Spotify wil terugluisteren van #2000 naar #1:
Spotify - De allereerste Top 2000 (1999)

Verder zijn er diverse andere versies van de Top 2000 op Spotify te vinden. Ook uitzendingen zelf van die eerste editie, met het gepraat van de dj's over binnengekomen faxen ( :')!), kun je vast wel ergens vinden.

De Top 2000 op FOK! door de jaren heen

SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.

De lijst door de jaren heen:
(afbeelding volgt zodra de nieuwe lijst bekend is)

@Cassa95 onderzocht: Analyse nieuwe binnenkomers 2025
@PippenScottie & @ok01 stelden samen: FOK!2000 2022
@Mexicanobakker gebruikte het jaar 2025 om alle 4851 platen die ooit in de Top 2000 stonden te reviewen. Van Johnny Reggae tot A Forest, allemaal kwamen ze aan de beurt. De eerste episode van deze monsterklus is hier te vinden.




Nog wat classics:
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
NSFW in de Zoom:
SPOILER: NSFW!
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
FOK!ers in beeld:
SPOILER: PippenScottie
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
SPOILER: Dagoduck
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
SPOILER: ArnieAlberts
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
SPOILER: Gretzl
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Grafische aankleding van het topic:
SPOILER: overzichtje met toepasselijke smileys
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
SPOILER: gifjes en afbeeldingen
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
"Kip, het meest veelzijdige stukje kaars, vet!"
pi_219617016
quote:
6s.gif Op zaterdag 27 december 2025 16:39 schreef Isorden het volgende:
Dit zijn Skunk en Nancy
Skunk Ann Nancy?
"Elke wasbeer hep een staart, maar niet elke staart hep een wasbeer."
pi_219617019
quote:
1s.gif Op zaterdag 27 december 2025 16:39 schreef essnhills het volgende:
Ohhh *G* *O*
Goh :+ :+
"Geef me een joint", zei de goudvis, "Dan word ik haai"
pi_219617022
quote:
0s.gif Op zaterdag 27 december 2025 16:38 schreef ArnieAlberts het volgende:
IK BEN ER _O_
Pittige tijden gehad?
You don't need a weatherman to know which way the wind blows.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Album top 100 2024
pi_219617023
Ging ze over het publiek lopen enzo _O_
|| FOK!Stok || tatatatatataatatatattaaaaapiediedieuwtididipieuwpidibididi She said I'll throw myself away pididididum They're just photos after all! || Den Helder || Winnaar VBL Wijndal-award 2020: beste AZ-user! || Mijn concertstatistieken ||
pi_219617024
zit al helemaal klaar voor bloasmuziek
pi_219617026
Still want you here tonight
pi_219617029
quote:
0s.gif Op zaterdag 27 december 2025 16:40 schreef hihohaswessam het volgende:
zit al helemaal klaar voor bloasmuziek
Spoiler!
|| FOK!Stok || tatatatatataatatatattaaaaapiediedieuwtididipieuwpidibididi She said I'll throw myself away pididididum They're just photos after all! || Den Helder || Winnaar VBL Wijndal-award 2020: beste AZ-user! || Mijn concertstatistieken ||
pi_219617030
Skunk, Ann, Nancy
[i]Put me on a pedestal and I'll only disappoint you
Tell me I'm exceptional and I promise to exploit you
Give me all your money and I'll make some origami honey
I think you're a joke but I don't find you very funny[/i]
  zaterdag 27 december 2025 @ 16:41:12 #10
328189 ArnieAlberts
Zit me niet te jennen, man
pi_219617034
quote:
0s.gif Op zaterdag 27 december 2025 16:40 schreef Felagund het volgende:

[..]
Pittige tijden gehad?
Zit me niet te jennen man :o
Nee, het leven spaart je niet. Geloof me.
pi_219617035
quote:
0s.gif Op zaterdag 27 december 2025 16:40 schreef Poppejans1.4 het volgende:
Still want you here tonight
On my way.
|| FOK!Stok || tatatatatataatatatattaaaaapiediedieuwtididipieuwpidibididi She said I'll throw myself away pididididum They're just photos after all! || Den Helder || Winnaar VBL Wijndal-award 2020: beste AZ-user! || Mijn concertstatistieken ||
  zaterdag 27 december 2025 @ 16:41:17 #12
313769 ieniminimuis
Zo gek als een muis
pi_219617037
ipv naar Chris Martin te luisteren, kun je ook naar iemand luisteren die wel kan zingen
Bekijk deze YouTube-video
Trotste mama van Ambar
Het officiële liefje van @Monitor O+
pi_219617042
Still want you here tonight :muziek:
"Ik dit niet meer, Ik dit nooit meer
Ik niet meer kan, Niet meer ik
Dit niet meer, Ik niet meer" - Strani
pi_219617043
quote:
0s.gif Op zaterdag 27 december 2025 16:41 schreef ieniminimuis het volgende:
ipv naar Chris Martin te luisteren, kun je ook naar iemand luisteren die wel kan zingen
Bekijk deze YouTube-video
Is dit Manita?
Het beste adres voor al uw primeurs!
pi_219617045
Deze doet me eigenlijk niet zo veel verder.
"Elke wasbeer hep een staart, maar niet elke staart hep een wasbeer."
pi_219617049
quote:
1s.gif Op zaterdag 27 december 2025 16:41 schreef essnhills het volgende:
Still want you here tonight :muziek:
Ik stap zo op de trein
Het beste adres voor al uw primeurs!
pi_219617051
quote:
0s.gif Op zaterdag 27 december 2025 16:41 schreef ArnieAlberts het volgende:

[..]
Zit me niet te jennen man :o
Het leven is een zure bom!
You don't need a weatherman to know which way the wind blows.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Album top 100 2024
  zaterdag 27 december 2025 @ 16:42:15 #18
313769 ieniminimuis
Zo gek als een muis
pi_219617053
quote:
0s.gif Op zaterdag 27 december 2025 16:41 schreef Scorpion_17 het volgende:

[..]
Is dit Manita?
Emily Ann Robertson.
Trotste mama van Ambar
Het officiële liefje van @Monitor O+
pi_219617054
quote:
88s.gif Op zaterdag 27 december 2025 16:40 schreef Bomenverzameling het volgende:

[..]
Goh :+ :+
I wonder what you doing now :muziek:
"Ik dit niet meer, Ik dit nooit meer
Ik niet meer kan, Niet meer ik
Dit niet meer, Ik niet meer" - Strani
pi_219617061
Een ex van me vond Skin eng.
pi_219617063
Stond met mijn toenmalige date in 2011 op Pukkelpop bij Skunk anansie toen het begonnen te waaien en regenen. Snel naar binnen naar een tent. Kwartier later waren er 6 doden en een onleefbaar festivalterrein
Het beste adres voor al uw primeurs!
pi_219617065
quote:
0s.gif Op zaterdag 27 december 2025 16:42 schreef BillDauterive het volgende:
Een ex van me vond Skin eng.
Maar iedereen heeft skin
"Ik dit niet meer, Ik dit nooit meer
Ik niet meer kan, Niet meer ik
Dit niet meer, Ik niet meer" - Strani
pi_219617068
Meh
"Geef me een joint", zei de goudvis, "Dan word ik haai"
pi_219617069
Even mn oren dichtkitten
pi_219617070
Zonder dat spraakgebrek wat Limburgs heet is dit instrumentaal nog wel te doen.
"Kip, het meest veelzijdige stukje kaars, vet!"
pi_219617071
quote:
0s.gif Op zaterdag 27 december 2025 16:42 schreef Scorpion_17 het volgende:
Stond met mijn toenmalige date in 2011 op Pukkelpop bij Skunk anansie toen het begonnen te waaien en regenen. Snel naar binnen naar een tent. Kwartier later waren er 6 doden en een onleefbaar festivalterrein
:{
"Ik dit niet meer, Ik dit nooit meer
Ik niet meer kan, Niet meer ik
Dit niet meer, Ik niet meer" - Strani
pi_219617075
Wij hier zijn ook allemaal kunstenaars.
|| FOK!Stok || tatatatatataatatatattaaaaapiediedieuwtididipieuwpidibididi She said I'll throw myself away pididididum They're just photos after all! || Den Helder || Winnaar VBL Wijndal-award 2020: beste AZ-user! || Mijn concertstatistieken ||
pi_219617080
Dit nummer op zichzelf is voor mij al reden genoeg om Limburg aan België te willen geven
"Elke wasbeer hep een staart, maar niet elke staart hep een wasbeer."
pi_219617081
Gvd even de blaos legen
[i]Put me on a pedestal and I'll only disappoint you
Tell me I'm exceptional and I promise to exploit you
Give me all your money and I'll make some origami honey
I think you're a joke but I don't find you very funny[/i]
pi_219617083
Ik vind deze wel leuk van de dialectliedjes :Y
"Ik dit niet meer, Ik dit nooit meer
Ik niet meer kan, Niet meer ik
Dit niet meer, Ik niet meer" - Strani
pi_219617084
NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
FUCK DIT

:r :r :r :r :r :r :r :r :r
pi_219617085
Met toeters en bellen
"Ik dit niet meer, Ik dit nooit meer
Ik niet meer kan, Niet meer ik
Dit niet meer, Ik niet meer" - Strani
pi_219617087
Blaas me ziek :{
pi_219617088
Over bloasmuziek gesproken: spelen jullie een instrument?

Trompet en gitaar hier
Het beste adres voor al uw primeurs!
  zaterdag 27 december 2025 @ 16:44:19 #35
313769 ieniminimuis
Zo gek als een muis
pi_219617090
Bekijk deze YouTube-video

Even een liedje dat mss hier had kunnen staan
Trotste mama van Ambar
Het officiële liefje van @Monitor O+
pi_219617091
ik ga hier zo goed op
  zaterdag 27 december 2025 @ 16:44:31 #37
46705 Kleffe_Dop
Sic Mundus Creatus Est
pi_219617093
Moet dit?
  zaterdag 27 december 2025 @ 16:44:43 #38
114177 Diaan73
Sinds 31-05-07: Peacewoman!!!
pi_219617096
Mute
Make love, not war ☮
pi_219617097
quote:
0s.gif Op zaterdag 27 december 2025 16:44 schreef Scorpion_17 het volgende:
Over bloasmuziek gesproken: spelen jullie een instrument?

Trompet en gitaar hier
Keyboard
"Ik dit niet meer, Ik dit nooit meer
Ik niet meer kan, Niet meer ik
Dit niet meer, Ik niet meer" - Strani
pi_219617098
quote:
0s.gif Op zaterdag 27 december 2025 16:44 schreef Scorpion_17 het volgende:
Over bloasmuziek gesproken: spelen jullie een instrument?

Trompet en gitaar hier
Ik denk dat niemand hier kan raden wat ik speel :+

Ik kan overigens ook wel een beetje drummen, als iemand dit boeit.
"Elke wasbeer hep een staart, maar niet elke staart hep een wasbeer."
pi_219617099
Jaarlijkse reminder dat dit ooit op 27 stond
Het beste adres voor al uw primeurs!
pi_219617101
quote:
0s.gif Op zaterdag 27 december 2025 16:44 schreef hihohaswessam het volgende:
ik ga hier zo goed op
Limbo gespot
pi_219617103
quote:
6s.gif Op zaterdag 27 december 2025 16:44 schreef MTheBassman het volgende:

[..]
Ik denk dat niemand hier kan raden wat ik speel :+

Ik kan overigens ook wel een beetje drummen, als iemand dit boeit.
neusfluit? :D
Het beste adres voor al uw primeurs!
  ESF Reporter zaterdag 27 december 2025 @ 16:45:13 #44
87554 Cee
Welluk?
pi_219617104
Ik vrees dat als deze man ooit ten hemele gaat we dit in de top 10 terugzien.
pi_219617106
quote:
6s.gif Op zaterdag 27 december 2025 16:44 schreef MTheBassman het volgende:

[..]
Ik denk dat niemand hier kan raden wat ik speel :+

Ik kan overigens ook wel een beetje drummen, als iemand dit boeit.
Ik denk harp
"Ik dit niet meer, Ik dit nooit meer
Ik niet meer kan, Niet meer ik
Dit niet meer, Ik niet meer" - Strani
pi_219617108
Dit verdient echt geen douze points, wie verzínt dit.
Limburgs "feestje" :(
  zaterdag 27 december 2025 @ 16:45:39 #47
9001 Gunner
#teamkroegenlos
pi_219617109
Kan hier wel om lachen
Where law ends, tyrrany begins.
pi_219617110
quote:
6s.gif Op zaterdag 27 december 2025 16:44 schreef MTheBassman het volgende:

[..]
Ik denk dat niemand hier kan raden wat ik speel :+

Ik kan overigens ook wel een beetje drummen, als iemand dit boeit.
Kazoo?
"Kip, het meest veelzijdige stukje kaars, vet!"
pi_219617111
je moet wat in limburg
  ESF Reporter zaterdag 27 december 2025 @ 16:46:06 #50
87554 Cee
Welluk?
pi_219617115
Dit klinkt gewoon bijna als een parodie. O+
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')