Nee hoor. Ik ben links en verdien nu (veel) meer dan ik deed onder die rechtse kale droeftoeter van een clown. Ik betaal dus ook gewoon mee aan de uitkeringenquote:Op woensdag 17 december 2025 00:09 schreef DeVerzamelaar het volgende:
[..]
Kapitalisme, rechts beleid en wereldbeeld bekostigd jouw uitkering, heb je daar wel eens over nagedacht?
Je zet hem zo lang en sober vast dat hij spijt krijgt dat hij zijn paspoort heeft weggegooid of opgegeten. Hij zal er dan alles aan zal doen om met zijn consulaat of ambassade in aanraking te komen om toch maar aan papieren te komen.quote:Op woensdag 17 december 2025 00:07 schreef perseus_of_greece het volgende:
Ik ben verder ook niet op zoek naar een discussie, enkel naar het antwoord op een vraag. Namelijk: hoe lang ga je iemand zonder papieren vast zetten als je illegaliteit strafbaar stelt?
En Anne Faber en Marianne Vaatstra en…quote:Op woensdag 17 december 2025 00:01 schreef RotatoR het volgende:
[..]
Het is een feestje voor degene die de nacht opeisen. Als dit volkomen rationele en fatsoenlijke beleid er al eerder was dan leefde Lisa nu nog.
Ja natuurlijk die moeten nu hier ook hun verantwoordelijkheid gaan nemen, makkelijker was het gewoon wegkijken van de afgelopen jaren.quote:Op woensdag 17 december 2025 00:31 schreef Isdatzo het volgende:
Alle uitvoeringsinstanties zijn tegen, maar dat maakt natuurlijk niet uit. Was er nou iets met goed bestuur of zo?
Zou veel zeggen over de partijen die dit torpederen; die vinden al die extra mensen hier dus helemaal prima. Die hebben dan andere prioriteiten. Dat kan. Maar wees dan gewoon eerlijk.quote:Op woensdag 17 december 2025 00:03 schreef DeVerzamelaar het volgende:
Gaat sneuvelen in de Eerste Kamer.
Dit idd, maar of dat haalbaar is...?quote:Op woensdag 17 december 2025 06:43 schreef sp3c het volgende:
Ik zou ze gewoon naar een vluchtelingenkamp in de (vermoedelijke) regio sturen
Dan zal het paspoort snel genoeg boven komen drijven
Het beste is dit te regelen door ze preventief een week vast te zetten en direct na vrijlating weer op te pakken voor hetzelfde vergrijp, dan kun je ze met losse straffen van een week gewoon levenslang vastzetten.quote:Op dinsdag 16 december 2025 23:30 schreef perseus_of_greece het volgende:
Hoe werkt die straf van een illegale dan, en hoe lang moet je in de cel zitten voordat je niet meer illegaal bent?
Onze economie draait op mensen van buitenaf. Dit wordt allemaal vanzelf weer teruggedraaid.quote:Op woensdag 17 december 2025 06:03 schreef Lyrebird het volgende:
[..]
Je zet hem zo lang en sober vast dat hij spijt krijgt dat hij zijn paspoort heeft weggegooid of opgegeten. Hij zal er dan alles aan zal doen om met zijn consulaat of ambassade in aanraking te komen om toch maar aan papieren te komen.
Dit geeft een signaal af: Nederland is niet langer Gekke Henkie waar de gratis huizen en gratis uitkeringen aan de bomen groeien, ook voor schurken die geen paspoort hebben en waar de autochtone bevolking opdraait voor de kosten zodat onze elites kunnen genieten van hun morele superioriteit.
Of mensen sturen NL economisch ver terug. Maar he de haat tegen de buitenlander moet eerst geregeld worden.quote:Op woensdag 17 december 2025 09:22 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Onze economie draait op mensen van buitenaf. Dit wordt allemaal vanzelf weer teruggedraaid.
Je kunt ze makkelijker vastzetten zodat ze geen 17-jarige meisjes kunnen afslachten.quote:Op woensdag 17 december 2025 10:59 schreef Irmak_Spermabak het volgende:
Ik snap nog steeds niet wat het strafbaar stellen van illegaliteit nu precies moet gaan bewerkstelligen.
1) die mensen zijn hier al illegaal, dus moeten vertrekken
2) hier blijven strafbaar maken kan leiden tot een traject in het strafrecht
3) een boete zullen ze niet betalen
4) gevangenisstraf zullen ze waarschijnlijk niet erg vinden
5) een strafrechtprocedure (met gang naar de rechter, hoger beroep, rechtsbijstand) kost niet alleen belastinggeld maar zorgt er hoe dan ook voor dat die mensen langer hier zijn
6) de politie heeft al teveel te doen, nu moeten ze ook nog eens illegalen gaan arresteren...
Dus hou op met deze symboolpolitiek en ga echt iets doen aan het werken aan terugkeren
Nee, dit zijn uitvoeringsinstanties, geen politici of beleidsmakers. Dat is nogal een groot verschil. Uitvoeringsinstanties moeten het beleid dat politici uitstippelen, beleidsmakers implementeren en uitvoeringsinstanties gewoon uitvoeren. Hun mening doet er verder niet toe. Of zij het goed of slecht beleid vinden is irrelevant.quote:Op woensdag 17 december 2025 00:31 schreef Isdatzo het volgende:
Alle uitvoeringsinstanties zijn tegen, maar dat maakt natuurlijk niet uit. Was er nou iets met goed bestuur of zo?
Je gaat hier voor helaas de zoveelste keer voorbij aan de enorme oververtegenwoordiging die we zien bij mensen met een migratieachtergrond in de criminaliteit. Ook als het gaat om geweld en zedendelicten.quote:Op woensdag 17 december 2025 06:49 schreef miss_sly het volgende:
[..]
En Anne Faber en Marianne Vaatstra en…
Ik denk: Oppakken, vastzetten en uitzetten. Dus, je blijft in de cel tot je uitzetting.quote:Op dinsdag 16 december 2025 23:30 schreef perseus_of_greece het volgende:
Hoe werkt die straf van een illegale dan, en hoe lang moet je in de cel zitten voordat je niet meer illegaal bent?
Ze krijgen geen uitkering, geen zorg, geen school, geen gezinshereniging. Ze mogen leven op de portemonnee van de geitenwoller filantroop, die het allemaal zelf mag betalen en, wat mij betreft, ook de rekening krijgt voor elke zorg die verleend zou moeten worden, omdat dokters dat nu eenmaal niet mogen weigeren. En wie betaalt hun kleding. Mag hopen dat kledingbanken hier de deuren gesloten voor houden. Dus, vang je een illegaal op, bezint eer ge begint.quote:Op woensdag 17 december 2025 00:04 schreef gwn_een_user het volgende:
ja, allemaal heel leuk.
echter, verwacht niet dat dit iets gaat doen aan de instroom noch de uitstroom.
het asielrecht gaat namelijk vóór strafbaarheid. zodra iemand de grens overkomt en "asiel" zegt, ie diegene niet illegaal. zij hebben op dat moment rechtmatig verblijf zolang hun procedure loopt.
de strafbaarstelling geldt pas nadat iemand is uitgeprocedeerd en geweigerd te vertrekken.
dit is dus een maatregel die pas werkt aan het einde van de keten, niet aan de voordeur.
het idee, note bene het belangrijkste idee, achter deze wet is afschrikking. maar ten eerste, de push-factoren blijven nog altijd sterker. een boete of een celstraf gaat niemand tegenhouden hoor. ten tweede, veel migranten kennen de juridische details van het bestemmingsland niet voor ze vertrekken. mensensmokkelaars vertellen hen dit soort info natuurlijk niet.
het grote probleem in de asielketen is vaak niet enkel de instroom maar de uitstroom. mensen die zijn uitgeprocedeerd kunnen vaak niet worden uitgezet omdat hun land van herkomst ze niet terugneemt of omdat ze geen papieren hebben (die zijn ze 'oepsie' ergens kwijtgeraakt).
de gevangenis wordt dus een wachtkamer.
wat verder nog...ik neem aan dat het risico op onderduiken toeneemt. want als contact met autoriteiten betekent dat je wordt vervolgd, ga je natuurlijk toezicht vermijden. dit het maakt dan voor de overheid juist moeilijker om zicht te krijgen op wie er in NL is en om vertrek te regelen.
dit is gwn puur symboolpolitiek. in de praktijk verandert het weinig aan de instroom, noch aan de mogelijkheden om ze weg te sturen.
Dat blijkt.quote:Op woensdag 17 december 2025 11:23 schreef HowardRoark het volgende:
Hun mening doet er verder niet toe.
Wat hebben die ermee te maken? Die mensen zijn illegaal, dus hebben nergens recht op. Er hoeft dus niets uitgevoerd te worden door een UWV of SVB. Ze krijgen geen BSN, geen uitkering, niets, nada noppes. Uitkeringsinstanties kunnen er gewoon hun handen vanaf trekken.quote:Op woensdag 17 december 2025 00:31 schreef Isdatzo het volgende:
Alle uitvoeringsinstanties zijn tegen, maar dat maakt natuurlijk niet uit. Was er nou iets met goed bestuur of zo?
Het beleid moet inderdaad worden gemaakt door politici, niet door activisten bij VluchtelingenWerk bijvoorbeeld.quote:Op woensdag 17 december 2025 11:31 schreef Isdatzo het volgende:
[..]
Dat blijkt.
Grappig hoe ik overal lees dat politici nergens verstand van hebben en moeten luisteren naar mensen die dat wel hebben. Totdat symboolpolitiek ineens in het straatje past; dan moet er gewoon uitgevoerd worden!!!
Nou, als je wil dat er uitvoerbaar en effectief beleid komt dan is het misschien slim om juist wél te luisteren naar de onderbouwde mening van diegenen die dat beleid moeten gaan uitvoeren.
Niemand beweert het tegendeel, maar héél goed dat je ons daarop wijst om er vervolgens een hele boom over op te zetten.quote:Op woensdag 17 december 2025 11:38 schreef HowardRoark het volgende:
Het beleid moet inderdaad worden gemaakt door politici,
Zoals D66 die voor de verkiezing nog voor een strenger asielbeleid was maar nu tegen stemt.quote:Op woensdag 17 december 2025 08:40 schreef thedeedster het volgende:
[..]
Zou veel zeggen over de partijen die dit torpederen; die vinden al die extra mensen hier dus helemaal prima. Die hebben dan andere prioriteiten. Dat kan. Maar wees dan gewoon eerlijk.
Het is een mythe dat ongeschoolden onze economie helpen.quote:Op woensdag 17 december 2025 09:22 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Onze economie draait op mensen van buitenaf. Dit wordt allemaal vanzelf weer teruggedraaid.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |