quote:Op dinsdag 6 januari 2026 14:23 schreef DJMO het volgende:
[ afbeelding ]
Zomaar in het wild gespot zonet.In het wilde CastricumSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.![]()
Je hebt geen idee hoe ruig het er daar aan toe kan gaanquote:
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Ik heb er één en ik ben er trots op
"Tussen droom en daad staan wetten in de weg, en praktische bezwaren" "The needs of the many outweigh the needs of the crew"
Terugblik op tachtig kilometer lopen - Westerborkpad - My 5 minutes of fame - Heldin
DTS - Foto's en verslagen
quote:Op dinsdag 6 januari 2026 14:23 schreef DJMO het volgende:
[ afbeelding ]
Zomaar in het wild gespot zonet.En waar is de doodsbange sneeuw dan hèSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
quote:Op dinsdag 6 januari 2026 16:24 schreef DJMO het volgende:
[..]
Je hebt geen idee hoe ruig het er daar aan toe kan gaanje beleefd daar dingen, dat wil je niet weten.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Een trein rolt binnen, een ladderzatte kerel stapt uit en begint over te geven. De trein wilt verder gaan en de man stapt in, nog steeds bezig met overgeven.Roses are red, violets are blue. Invalid character '}' at line 32
Een storing in het plansysteem voor materieel en personeel.quote:
Elke dag bezopen is ook een vorm van regelmaatquote:Op dinsdag 6 januari 2026 17:32 schreef spectrumanalyser het volgende:
[..]
je beleefd daar dingen, dat wil je niet weten.
Een trein rolt binnen, een ladderzatte kerel stapt uit en begint over te geven. De trein wilt verder gaan en de man stapt in, nog steeds bezig met overgeven.
We hadden toch ooit van die de-icing sporen met glycol? Waar is dat gebleven?quote:Op dinsdag 6 januari 2026 17:38 schreef spectrumanalyser het volgende:
[..]
Voor de overige wisselstoringen was sneeuw wel degelijk de oorzaak; de grote blokken ijs belanden in het wissel als de trein er overheen rijd. Sneeuw plakt aan de onderkant van de treinen vast en vormt brokken ijs.
Uit de ProRail halfjaarrapportage 2025:quote:Naar aanleiding van de evaluatie uit 2021 is ook onderzocht of uitbreiding van de anti-icing-installaties kan bijdragen aan een betere beschikbaarheid van materieel bij winters weer. In een dergelijke installatie worden treinen bij winterweer behandeld met glycol, zodat sneeuw en ijs minder kans krijgen zich aan de trein te hechten. Zo wordt de kans verkleind dat brokken sneeuw en ijs tussen de wissels vallen. Inmiddels is het materieel van NS zo verbeterd dat anti-icing niet overal meer nodig is. Bij het nieuwe materieel is het beschreven risico een stuk kleiner omdat er vaak een gladdere vorm aan de onderkant van het materieel zit en apparatuur op het dak gepositioneerd is. Er valt met de anti-icing-installaties nauwelijks meer winst te behalen. Daarom is besloten om vier van de zes installaties vanaf winter 2023/2024 niet meer aan te zetten. Anti-icing blijft op twee locaties nog beschikbaar voor materieel (alleen ICM) dat dit nog wel nodig heeft. Dit materieel wordt behandeld op de Binckhorst en in Hoofddorp waarbij de behandelsnelheid wordt verhoogd van 5 naar 15 km/u.
quote:ProRail en NS hebben gezamenlijk besloten de nog resterende anti-icing installaties (te Hoofddorp en Den Haag) te saneren. De noodzaak tot inzet van anti-icing is steeds minder vanwege modernisering van de vloot van NS. Dit, samen met een lage inzeteffectiviteit, heeft geleid tot een kosten-batenanalyse met als gevolg het besluit anti-icing installaties te saneren.
oei, daar maakt men een nare denkfout. Nu de electronica en andere modules op het dak liggen, is het probleem van vastplakken van sneeuw en ijs nog niet weg.quote:Op dinsdag 6 januari 2026 21:07 schreef Tochjo het volgende:
Uit de NS Jaarverantwoording 2024:
[..]
Uit de ProRail halfjaarrapportage 2025:
[..]
Dat is wel positief, ik bedoelde meer dat de onderkant van die Zweedse SNG zo geconstrueerd is dat er minder sneeuwophoping plaatsvindt, waardoor er geen ijsbrokken in de wissels vallen.quote:Op woensdag 7 januari 2026 10:25 schreef MTL het volgende:
Er zijn deze dagen niet veel defecte treinen geweest. De verstoringen zijn veelal wisselstoringen, met af en toe een andere storing door een aanrijding/sectiestoring er tussendoor.
Tja, dat krijg je dus met bezuinigen...quote:Op dinsdag 6 januari 2026 21:07 schreef Tochjo het volgende:
Uit de NS Jaarverantwoording 2024:
[..]
Uit de ProRail halfjaarrapportage 2025:
[..]
Het is kiezen he,quote:Op woensdag 7 januari 2026 10:58 schreef SEMTEX het volgende:
[..]
Tja, dat krijg je dus met bezuinigen...
Niet met weer VVD in de regering.quote:Op woensdag 7 januari 2026 11:16 schreef marcb1974 het volgende:
[..]
Het is kiezen he,
OF nu veel last maar daar op besparen
OF veel minder oplossingen voor andere storingen die het hele jaar spelen.
Er is nou eenmaal beperkt geld en dat beperkte geld kan je ook maar 1 keer uitgeven.
Zou wel mooi zijn als er vanuit de politiek eens een keuze werd gemaakt voor ipv tegen het ov.
Vrees ook het ergste helaas .....quote:
Dat was mooi ja achter die 218 aanquote:Op woensdag 7 januari 2026 19:18 schreef Peterselieman het volgende:
Jammer dat ze de Sonderzug naar Winterberg geschrapt hebben. Zat wel lekker in een rijtuig van Central Bahn
Dat was inderdaad een fijne reisquote:Op woensdag 7 januari 2026 19:18 schreef Peterselieman het volgende:
Jammer dat ze de Sonderzug naar Winterberg geschrapt hebben. Zat wel lekker in een rijtuig van Central Bahn
quote:• Reizen tot ¤ 10 per maand: nog geen korting (maar je bouwt al op!).
• ¤ 10 - ¤ 50: je krijgt 20% korting op elke volgende rit.
• ¤ 50 - ¤ 150: jouw korting verdubbelt naar 40%.
• ¤ 150 - ¤ 300: en dan pak je 60% korting.
• Boven ¤ 300 per maand: je reist de verder de gehele maand gratis!
Als je een maand gereisd hebt met Voordeel Noord begin je weer opnieuw met het opbouwen van je korting.
Maar dat is wel vaker hè, dat het niet aan de techniek ligt maar aan degene die het gebruiktquote:Op vrijdag 9 januari 2026 11:56 schreef DeaDLocK2K het volgende:
Wat een kutsysteem. Er is technisch gezien helemaal *niets* (behalve onwil) waardoor de introductie niet op alle OV Chipkaarten zou kunnen plaatsvinden.
Er zijn omvangrijke werkzaamheden in die regio, o.a. voor de bouw van een nieuw Stellwerk, bruggensanering, geluidsmaatregelen, elektrificatie, bovenleidingswerkzaamheden, noem maar op.quote:Op vrijdag 9 januari 2026 12:22 schreef marcb1974 het volgende:
Alles tussen Aken en Herzogenrath gaat er per vanavond voor 2 maanden uit. Neem de bus maar
Na de zomer gaat Alphen - Bodegraven er 9 maanden tussenuitquote:Op vrijdag 9 januari 2026 12:22 schreef marcb1974 het volgende:
Alles tussen Aken en Herzogenrath gaat er per vanavond voor 2 maanden uit. Neem de bus maar
Tering, je hebt 43 enkeltjes Groningen - Leeuwarden nodig voor je gratis reist.quote:Op vrijdag 9 januari 2026 11:15 schreef James1988 het volgende:
Arriva introduceert Voordeel Noord, een kortingsprogramma (gelinkt aan OVpay) dat je automatisch korting geeft op treinreizen bij Arriva in Groningen en Friesland. Het kost niets en levert vanzelf besparingen op.
[..]
Is dat met 20 % korting op ritje nummer 2 t/m 6 en daarboven 40 etc?quote:Op vrijdag 9 januari 2026 13:52 schreef b2py het volgende:
[..]
Tering, je hebt 43 enkeltjes Groningen - Leeuwarden nodig voor je gratis reist.
Maar daar heb ik dan weer geen last vanquote:Op vrijdag 9 januari 2026 13:40 schreef b2py het volgende:
[..]
Na de zomer gaat Alphen - Bodegraven er 9 maanden tussenuit
Yupquote:Op vrijdag 9 januari 2026 14:33 schreef Dr_Flash het volgende:
[..]
Is dat met 20 % korting op ritje nummer 2 t/m 6 en daarboven 40 etc?
Of Duitsland. 4899 per jaar voor een BC100quote:Op vrijdag 9 januari 2026 16:57 schreef b2py het volgende:
Voor 100 euro meer mag je landelijk gratis met de trein
7999 he, beetje klasse mag welquote:Op vrijdag 9 januari 2026 18:16 schreef Dr_Flash het volgende:
[..]
Of Duitsland. 4899 per jaar voor een BC100
er reed toch al niets van Arrivaquote:Op vrijdag 9 januari 2026 12:22 schreef marcb1974 het volgende:
Alles tussen Aken en Herzogenrath gaat er per vanavond voor 2 maanden uit. Neem de bus maar
Ze hebben om de kosten te dekken wel het tarief per kilometer met 2 cent extra verhoogdquote:Op vrijdag 9 januari 2026 11:15 schreef James1988 het volgende:
Arriva introduceert Voordeel Noord, een kortingsprogramma (gelinkt aan OVpay) dat je automatisch korting geeft op treinreizen bij Arriva in Groningen en Friesland. Het kost niets en levert vanzelf besparingen op.
[..]
Zo waar van de week 1,5 keer met de trein naar Aken kunnen komen. Jammer wel dat ik 1 reis moest overstappen in Heerlen.quote:Op vrijdag 9 januari 2026 19:34 schreef Peterselieman het volgende:
[..]
er reed toch al niets van Arriva
¤ 1400 per jaar voor al het OV in Oostenrijk in 2e klas (met een aantal uitzonderingen zoals bergspoorlijnen, Flixbus en toeristenlijnen).quote:Op vrijdag 9 januari 2026 18:16 schreef Dr_Flash het volgende:
[..]
Of Duitsland. 4899 per jaar voor een BC100
Nouja, nu moet ik weer uitzoeken of het voor mij uit kan om over te stappen van Dalvoordeel Noord-Nederland (bus+Arriva op de OVchipkaart a 25¤ p/j) naar Dal Korting Noord (bus+Arriva op OVPay a 5¤ p/m) + Voodeel Noord terwijl ik verwacht het komende jaar veel minder met de bus te reizen dan afgelopen jaar. NS Flex dalvoordeel (NS+Arriva) is dan ook weer een optie. Daar heb ik in de bus niks aan maar die incidentele lange reis bij de NS tikt snel aan.quote:Op vrijdag 9 januari 2026 13:25 schreef James1988 het volgende:
[..]
Maar dat is wel vaker hè, dat het niet aan de techniek ligt maar aan degene die het gebruikt
Ik ben allang blij om te zien dat er een vervoerder is die het aandurft om een vorm van capping in te voeren, zodat reizigers automatisch een gunstiger tarief krijgen zonder vooraf te moeten nadenken of het het waard is om een kortingsproduct/trajectkaart/netabonnement aan te schaffen.
Ten tijde van de invoering van het KlimaTicket was het ook wel bekend als het 1-2-3 ticket, wat stond voor ¤1/¤2/¤3 per dag. 1-2-3 sloeg dan op het geldigheidsgebied: eigen regio, regio+buurregio, landelijk.quote:Op vrijdag 9 januari 2026 21:01 schreef derLudolf het volgende:
Is dat het Klima-ticket, dacht dat dat ¤1 was? Of is dat net zoiets als het D-ticket?
Het wordt echt triest als je het hele artikel leestquote:
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |