Was Spanje toen ook al 1 vd Big Five?? Want kan me ook voorstellen dat die landen ook anders bejegend worden.quote:Op maandag 8 december 2025 15:22 schreef Cee het volgende:
Volgens mij was er toen (in 1969, refererend aan summer’s post) ook een aantal landen dat wegbleef vanwege het regime.
Je vergelijkt nu dat Spanje (een land met een fout regime en een bloeddorstige leider, dat het ESF ter eer en glorie van dat regime probeerde te winnen door met overheidsgeld de stemming te beïnvloeden, met name in landen die enigszins gelijkgezind waren, tot op een punt dat meerdere landen het ESF gingen boycotten omdat de EBU wanbeleid voerde) met het Israël van nu. Wat is je punt, moeten wij nu de drie verschillen zoeken?quote:Op maandag 8 december 2025 15:11 schreef summer52 het volgende:
Het is net een sneeuwbal, het blijft rollen.
Maar zou dit allemaal ook niet de "schuld" zijn van social media?
Want toen Lenny Kuhr in 1969 won, werd het ESF gehouden in het dictatoriale Spanje. Franco was toen de leider in dat land (bewonderaar van Hitler), en heeft ruim 500.000 doden op zijn geweten. En zijn tegenstanders werden ook tot zijn dood in 1975 nog gemarteld, zonder proces opgesloten of vermoord. En geen haan kraaide er naar.
Nog steeds zijn er ruim 114.000 mensen spoorloos. De VN heeft al dikwijls opgeroepen tot een onderzoek naar deze vermissingen maar de Spaanse regering heeft daar lak aan.
Hetzelfde Spanje wat nu zo hard schreeuwt en dit balletje van uitsluiten van Israël heeft laten rollen.
Was er toen social media geweest zou Spanje dan ook zijn uitgesloten door Nederland?
Je kan ook gewoon op mij reageren. Waarom zo'n persoonlijke aanval?quote:Op maandag 8 december 2025 15:53 schreef Fred_B het volgende:
[..]
Je vergelijkt nu dat Spanje (een land met een fout regime en een bloeddorstige leider, dat het ESF ter eer en glorie van dat regime probeerde te winnen door met overheidsgeld de stemming te beïnvloeden, met name in landen die enigszins gelijkgezind waren, tot op een punt dat meerdere landen het ESF gingen boycotten omdat de EBU wanbeleid voerde) met het Israël van nu. Wat is je punt, moeten wij nu de drie verschillen zoeken?
Het feit dat je dit 'hetzelfde Spanje' noemt vind ik nogal twijfelachtig. De huidige regering kan qua standpunten niet veel verder weg staan van het regime van Franco. Dat het proces van het vinden van die vermisten erg langzaam is lijkt me niet heel vreemd. Het is niet zo dat Franco ze netjes heeft laten begraven met naam en alles erbij.quote:Op maandag 8 december 2025 15:11 schreef summer52 het volgende:
Het is net een sneeuwbal, het blijft rollen.
Maar zou dit allemaal ook niet de "schuld" zijn van social media?
Want toen Lenny Kuhr in 1969 won, werd het ESF gehouden in het dictatoriale Spanje. Franco was toen de leider in dat land (bewonderaar van Hitler), en heeft ruim 500.000 doden op zijn geweten. En zijn tegenstanders werden ook tot zijn dood in 1975 nog gemarteld, zonder proces opgesloten of vermoord. En geen haan kraaide er naar.
Nog steeds zijn er ruim 114.000 mensen spoorloos. De VN heeft al dikwijls opgeroepen tot een onderzoek naar deze vermissingen maar de Spaanse regering heeft daar lak aan.
Hetzelfde Spanje wat nu zo hard schreeuwt en dit balletje van uitsluiten van Israël heeft laten rollen.
Was er toen social media geweest zou Spanje dan ook zijn uitgesloten door Nederland?
Weer een persoonlijke aanval.Ja joh ga door.quote:Op maandag 8 december 2025 16:02 schreef Strani het volgende:
[..]
Het feit dat je dit 'hetzelfde Spanje' noemt vind ik nogal twijfelachtig. De huidige regering kan qua standpunten niet veel verder weg staan van het regime van Franco. Dat het proces van het vinden van die vermisten erg langzaam is lijkt me niet heel vreemd. Het is niet zo dat Franco ze netjes heeft laten begraven met naam en alles erbij.
Verder wat treurig om zo naar het verleden te kijken om maar een jij-bak te kunnen vinden. We kijken naar het heden, de huidige situatie. Aan 1969 doe je niks meer, aan het heden misschien nog wel.
Een hardere toon uit onbegrip over iemands standpunten danwel argumenten is niet hetzelfde als een persoonlijke aanval.quote:Op maandag 8 december 2025 16:07 schreef summer52 het volgende:
[..]
Weer een persoonlijke aanval.Ja joh ga door.
Ik vroeg het mij gewoon af als Social media toen had bestaan of Spanje ook uitgesloten zou worden.
Lieverd, dit zijn echt geen persoonlijke aanvallen. Probeer dat nou niet overal in te zien als iemand het niet met je eens is. Verschillen van mening komen overal voor op allerlei onderwerpen. Er staat nergens 'Summer jij bent een *insert rotwoord* omdat je zo denkt'. Dit is een discussie. En niet iedereen heeft zin en tijd om overal bij te zetten dat het echt niet aan jou persoonlijk ligt (dat is voor de meesten echt duidelijk) maar dat het gewoon een andere mening is. Net als dat wij twee op sommige punten van mening verschillen, maar ik heb wellicht richting jou een zachtere en dus voor jou prettiger toon. Niet schrikken als iemand een iets minder zachtere toon heeft. Ze hebben geen hekel aan je. Echt niet.quote:Op maandag 8 december 2025 16:02 schreef summer52 het volgende:
[..]
Je kan ook gewoon op mij reageren. Waarom zo'n persoonlijke aanval?
Oh mij treurig vinden of de jij-bak noemen is geen persoonlijke aanval.quote:Op maandag 8 december 2025 16:08 schreef Strani het volgende:
[..]
Een hardere toon uit onbegrip over iemands standpunten danwel argumenten is niet hetzelfde als een persoonlijke aanval.
Ik vind het vergelijken treurig. Ik heb niks over jou als persoon gezegd. En het ís een jij-bak. En het stomme is dat we het nu opeens hebben over jouw gevoelens en niet over de ernstige situatie zelf.quote:Op maandag 8 december 2025 16:14 schreef summer52 het volgende:
[..]
Oh mij treurig vinden of de jij-bak noemen is geen persoonlijke aanval.
En nogmaals het ging mij om de invloed van social media.
En die is gigantisch. Dat weet jij net zo goed als ik.
Maar als dit jouw manier is van een hardere toon, dan vrees ik voor jouw persoonlijke aanval.
Spanje was al een grote geldschieter, het principe Big 5 was pas in 2000 geïntroduceerd om zo de grootste geldschieters een directe passage naar de finale te geven, toen het aantal landen dat deelnam toenam en te veel werd voor 1 finaleshow.quote:Op maandag 8 december 2025 15:39 schreef Ann-Lynn het volgende:
[..]
Was Spanje toen ook al 1 vd Big Five?? Want kan me ook voorstellen dat die landen ook anders bejegend worden.
Vind wel dat in de "discussies" hier de positie pro-Israël je wel tot een soort dorpsgek reduceert, of je wordt niet serieus genomen of je wordt koekoek genoemd en de reacties zijn veel feller dan op iemand die meegaat in de hele anti-Israël (op het ESF) retoriek.quote:
Ooooh jaaaa..... goh, was ik helemaal vergeten ^_______^quote:
De woede over wat Israël (de regering/leger) uithaalt is ook vele malen groter dan wat we hier in dit topic uiten. Wij houden ons óók in, geloof me. Als iedereen hier de remmen echt losgooide zou dit topic binnen een minuut op slot gaan.quote:Op maandag 8 december 2025 16:20 schreef Ann-Lynn het volgende:
[..]
Vind wel dat in de "discussies" hier de positie pro-Israël je wel tot een soort dorpsgek reduceert, of je wordt niet serieus genomen of je wordt koekoek genoemd en de reacties zijn veel feller dan op iemand die meegaat in de hele anti-Israël (op het ESF) retoriek.
De weegschaal is iig duidelijk 1 kant op gekanteld en persoonlijk maakt mij dit echt woedend, maar ik probeer me hier echt echt echt in te houden.
Ik heb vanmiddag een aantal keer superserieus en volgens mij begripvol op jou gereageerd, over hoe walgelijk ik 7 oktober vond etc. Maar op die posts - waarin gewoon vriendelijk moeite steek om wellicht qua onderling begrip ietsje tot elkaar te komen - reageer je niet. (Of m'n mobiel verbergt je reactie, geen idee, ik zie hem iig niet). Ik maakte je nergens uit voor dorpsgek. Integendeel. Maar als mensen steeds alleen maar de stukjes van posts eruit pikken waar ze boos op kunnen worden en de redelijke stukkies negeren dan komen we sowieso nergens.quote:Op maandag 8 december 2025 16:20 schreef Ann-Lynn het volgende:
[..]
Vind wel dat in de "discussies" hier de positie pro-Israël je wel tot een soort dorpsgek reduceert, of je wordt niet serieus genomen of je wordt koekoek genoemd en de reacties zijn veel feller dan op iemand die meegaat in de hele anti-Israël (op het ESF) retoriek.
De weegschaal is iig duidelijk 1 kant op gekanteld en persoonlijk maakt mij dit echt woedend, maar ik probeer me hier echt echt echt in te houden.
Zeker, jij bent hier een soort Zwitserland en dank voor je moeite. Dit ging over andere users die zelf wel weten wie ze zijn (of niet).quote:Op maandag 8 december 2025 16:29 schreef Greys het volgende:
Ik heb vanmiddag een aantal keer superserieus en volgens mij begripvol op jou gereageerd, over hoe walgelijk ik 7 oktober vond etc. Maar op die posts - waarin gewoon vriendelijk moeite steek om wellicht qua mmonderkinf begrip ietsje tot elkaar te komen - reageer je niet. (Of m'n mobiel verbergt je reactie, geen idee, ik zie hem iig niet). Ik maakte je nergens uit voor dorpsgek. Integendeel. Maar als mensen alleen de stukjes van posts eruit pikken waar ze boos op kunnen worden en de redelijke stukkies negeren dan komen we sowieso nergens.
Dat is het wel. Mij treurig vinden, de jij-bak etc.quote:Op maandag 8 december 2025 16:14 schreef Greys het volgende:
[..]
Lieverd, dit zijn echt geen persoonlijke aanvallen. Probeer dat nou niet overal in te zien als iemand het niet met je eens is. Verschillen van mening komen overal voor op allerlei onderwerpen. Er staat nergens 'Summer jij bent een *insert rotwoord* omdat je zo denkt'. Dit is een discussie. En niet iedereen heeft zin en tijd om overal bij te zetten dat het echt niet aan jou persoonlijk ligt (dat is voor de meesten echt duidelijk) maar dat het gewoon een andere mening is. Net als dat wij twee op sommige punten van mening verschillen, maar ik heb wellicht richting jou een zachtere en dus voor jou prettiger toon. Niet schrikken als iemand een iets minder zachtere toon heeft. Ze hebben geen hekel aan je. Echt niet.
Anders kan niemand het meer oneens zijn met je in de toekomst. Zelfs als het om een liedje gaat ofzo. Dat lukt niet op een forum.
Mijn woede over mensen die woede voelen over wat Israël doet zou waarschijnlijk heel Fok offline halen. Ik kan dan ook geen beloftes in dit topic maken als we richting mei gaan. Tijdige notificatie vanaf mijn kant.quote:Op maandag 8 december 2025 16:27 schreef Strani het volgende:
[..]
De woede over wat Israël (de regering/leger) uithaalt is ook vele malen groter dan wat we hier in dit topic uiten. Wij houden ons óók in, geloof me. Als iedereen hier de remmen echt losgooide zou dit topic binnen een minuut op slot gaan.
Dank je wel. We vluchten vast richting het zuiden.quote:Op maandag 8 december 2025 16:33 schreef Ann-Lynn het volgende:
[..]
Mijn woede over mensen die woede voelen over wat Israël doet zou waarschijnlijk heel Fok offline halen. Ik kan dan ook geen beloftes in dit topic maken als we richting mei gaan. Tijdige notificatie vanaf mijn kant.
Dit ja. Ik kan zelf bv wel zes topicreeksen vol krijsen over m'n woede over onder andere het tegenhouden van noodhulp en vele andere dingen. Maar dat heeft hier geen zin en plaats dus gooi ik het maar op een welgemeend 'wat eeuwig zonde en immens kut dat die oorlog (en de EBU) zélfs de onderlinge band tussen Eurovisiefans en hun gezamenlijke hobby sloopt'.quote:Op maandag 8 december 2025 16:27 schreef Strani het volgende:
[..]
De woede over wat Israël (de regering/leger) uithaalt is ook vele malen groter dan wat we hier in dit topic uiten. Wij houden ons óók in, geloof me. Als iedereen hier de remmen echt losgooide zou dit topic binnen een minuut op slot gaan.
quote:Op maandag 8 december 2025 16:33 schreef Strani het volgende:
[..]
... Ja precies. Dat gevoel hebben veel mensen in Palestina ook. Vandaar onze zorgen.
En dit is wel oke?quote:
Ja je hoeft je ook niet steeds te verantwoorden hoor (ik weet dat je dat zelf ook wel weetquote:Op maandag 8 december 2025 16:29 schreef Greys het volgende:
[..]
Ik heb vanmiddag een aantal keer superserieus en volgens mij begripvol op jou gereageerd, over hoe walgelijk ik 7 oktober vond etc. Maar op die posts - waarin gewoon vriendelijk moeite steek om wellicht qua onderling begrip ietsje tot elkaar te komen - reageer je niet. (Of m'n mobiel verbergt je reactie, geen idee, ik zie hem iig niet). Ik maakte je nergens uit voor dorpsgek. Integendeel. Maar als mensen steeds alleen maar de stukjes van posts eruit pikken waar ze boos op kunnen worden en de redelijke stukkies negeren dan komen we sowieso nergens.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |