Ik heb dezelfde berekening gemaakt en dezelfde (teleurstellende) conclusie moeten trekken. Ik ben sinds september gestopt met crowdfunding. De VRH per 1/1/26 weegt niet op tegen het rendement dat je nog kunt halen in de laatste paar maanden. Het is goedkoper om mijn centjes een paar maanden op de bank te hebben staan. Ook aflossingen gaan linea recta naar de (buitenlandse) spaarbank, in plaats van dat ze herbelegd worden.quote:Op zaterdag 22 november 2025 11:10 schreef Faraday01 het volgende:
Zo richting einde jaar heb ik mijn crowdfunding weer eens tegen het licht gehouden. Een aantal zaken vallen op:
Als de tweede kamer de box 3 wettelijk rendement op tijd goedkeurt dan hebben we dit gedoe nog maar 2 keer (2026 en 2027)quote:Op zaterdag 22 november 2025 20:03 schreef ovdm het volgende:
[..]
Ik heb dezelfde berekening gemaakt en dezelfde (teleurstellende) conclusie moeten trekken. Ik ben sinds september gestopt met crowdfunding. De VRH per 1/1/26 weegt niet op tegen het rendement dat je nog kunt halen in de laatste paar maanden. Het is goedkoper om mijn centjes een paar maanden op de bank te hebben staan. Ook aflossingen gaan linea recta naar de (buitenlandse) spaarbank, in plaats van dat ze herbelegd worden.
Per 2 januari ben ik er weer, tot ergens augustus/september, afhankelijk van het rendement dat ze tegen die tijd bieden op een lening
Ik ben benieuwd hoe ze dat werkelijke rendement willen vaststellen in overige bezittingen, lijkt mij een onhaalbare klus.quote:Op zondag 23 november 2025 09:04 schreef Fredericm het volgende:
[..]
Als de tweede kamer de box 3 wettelijk rendement op tijd goedkeurt dan hebben we dit gedoe nog maar 2 keer (2026 en 2027)
Dat je vervolgens een heleboel dagen belastingvrij rendement hebt (tot aan de vólgende peildatum), heb je daarbij niet meegewogen?quote:Op zaterdag 22 november 2025 20:03 schreef ovdm het volgende:
[..]
De VRH per 1/1/26 weegt niet op tegen het rendement dat je nog kunt halen in de laatste paar maanden.
Bij aandelen bij brokers en crowdfunding niet zo moeilijk. Wordt pas lastiger bij incourante bezittingenquote:Op zondag 23 november 2025 09:24 schreef quepos het volgende:
[..]
Ik ben benieuwd hoe ze dat werkelijke rendement willen vaststellen in overige bezittingen, lijkt mij een onhaalbare klus.
Bij spaargeld lijkt mij het makkelijker vast te stellen, onder andere bij langdurige deposito's bijvoorbeeld.
Bedankt voor dit heldere verhaal.quote:Op zaterdag 22 november 2025 11:10 schreef Faraday01 het volgende:
Zo richting einde jaar heb ik mijn crowdfunding weer eens tegen het licht gehouden. Een aantal zaken vallen op:
Dit jaar zal het saldo einde jaar weer een stuk lager liggen dan het vorige jaar ( -10 tot 15%). Het lukt steeds minder om geschikte projecten te vinden waarbij ik het criteria hanteer dat het netto rendement na kosten, VRH en inflatiecorrectie ongeveer 1,5% moet zijn. Dat betekent op dit moment dit ik een bruto rendementseis hanteer voor projecten met een beperkt risico (bij Collin crowdfund) van 1,5% + 2,8% (VRH) + 3,3% (gemiddelde inflatie 2025) + 0,9% (kosten of 1,2% in geval van een direct lening) = 8,5 – 8,8%. Voor hele goede projecten zonder noemenswaardig risico wil ik 8% (of 8,5% bij direct) accepteren. Ik merk dat de hogere VRH voet per 1 januari eigenlijk betekent dat als box 3 belegger crowdfunding zichzelf uit de markt aan het prijzen is.
De balans slaat ook dit jaar weer verder door naar Collin en dat is inmiddels 75% van de crowdfunding. GvE (en ook KoM) heb ik al jaren geleden afscheid van genomen vanwege de slechte opvolging bij defaults. SiG wil ik meenemen maar zonder linkjes kom ik daar amper meer tussen waardoor het uitstaande bedrag daar fors afgenomen is.
De strategie om bijna alleen nog maar projecten te nemen met een goede hypothecaire zekerheid heeft uitbetaald. Mijn rendement na kosten is in 2025 tot nu toe 6,8% wat met de nog lagere VRH in 2025 na inflatie en VRH uit komt op 1,4% (stand vandaag).
Ter vergelijking (ook na correctie VRH en inflatie): Mijn aandelenportefeuille staat op 3,5% en spaartegoeden (o.b.v. voorlopige VRH cijfers) op – 1,8%.
Voor 2026 zie ik het somber in voor crowdfunding. Het kan helpen als de inflatie flink daalt of als in Den Haag besloten wordt om toch de grondslag van 7,8% voor de VRH te dempen. Werkelijk rendement is voor crowdfunding geen reëel alternatief omdat je de kosten niet af mag trekken volgens het arrest van de hoge raad en je ook belasting gaat betalen over de eerste 50k (100k met partner).
Ik blijf wel projecten meenemen die aan mijn criteria voldoen omdat ik het ook leuk vind en het bovendien wat diversificatie biedt. Omdat het percentage crowdfunding af neemt wordt dat diversificatie-effect natuurlijk wel steeds minder.
Ja, heb ik meegewogen. Het is goedkoper om in deze maanden niet opnieuw in te leggen maar op de bank te laten staan, en per 2 januari weer in te gaan leggen. Dan heb ik hoog rendement tot de volgende peildatum, tegen laag tarief box 3.quote:Op zondag 23 november 2025 11:31 schreef obligataire het volgende:
[..]
Dat je vervolgens een heleboel dagen belastingvrij rendement hebt (tot aan de vólgende peildatum), heb je daarbij niet meegewogen?
Daarbij is het dan wel de vraag hoe snel je het spaarpotje wat je apart hebt gezet weer kun inleggen in crowsfinance. Met het aantal interessante crowdfinance projecten waar ik in wil stappen kan het wel maanden duren voordat ik mijn potje heb ingezet (ik ben nogal van het spreiden). De overweging die ik hierin maak is of ik ná 1 januari er weken of maanden over wil doen, of dat ik toch voor de hogere VRH ga en de laatste maanden van dit jaar blijft inleggen om daarmee niet "vast te lopen" aan het begin van het jaar.quote:Op zondag 23 november 2025 23:18 schreef ovdm het volgende:
[..]
Ja, heb ik meegewogen. Het is goedkoper om in deze maanden niet opnieuw in te leggen maar op de bank te laten staan, en per 2 januari weer in te gaan leggen. Dan heb ik hoog rendement tot de volgende peildatum, tegen laag tarief box 3.
Dit geldt ook voor schulden naar spaarrekening. Dus eind van het jaar schulden aangaan en het geld op de spaarrekening zetten en begin komend jaar weer aflossen.quote:Op maandag 24 november 2025 09:18 schreef obligataire het volgende:
"De Zaak"
Pas op met vermogensverschuivingen in box 3 rond 1 januari: De Belastingdienst kijkt mee
De Belastingdienst waarschuwt voor zogenoemde peildatumarbitrage – het bewust verschuiven van vermogen vlak vóór of ná 1 januari om belasting te besparen in box 3. Omdat het rendement op spaargeld veel lager wordt belast dan op beleggingen of andere bezittingen, lijkt het aantrekkelijk om tijdelijk te schuiven en je geld even te parkeren op een spaarrekening. Maar wie dat puur doet om belasting te ontwijken, kan fiscaal worden teruggefloten.
Sinds 2024 geldt een arbitrageperiode van drie maanden voor en na (van 1 oktober tot en met 31 maart). Als je binnen die periode vermogen tijdelijk omzet – bijvoorbeeld door beleggingen kort voor 1 januari te verkopen en begin januari weer terug te kopen – kan de Belastingdienst die handelingen negeren. In dat geval word je alsnog belast alsof je die bezittingen nooit hebt verkocht. Alleen als er aantoonbare zakelijke redenen zijn (zoals het vrijmaken van liquiditeit of een geplande herinvestering), kun je aan die sanctie ontkomen.
De controle op peildatumarbitrage gebeurt handmatig en risicogericht. Je moet in je aangifte zelf aangeven of er sprake is van dergelijke transacties. Laat je dat veld leeg, dan kun je worden geselecteerd voor controle.
Over het algemeen is het aanbod van nieuwe projecten groot genoeg om dit (bij mij) in 1 a 2 maanden weg te werken.quote:Op maandag 24 november 2025 04:12 schreef Lezer8857 het volgende:
[..]
Daarbij is het dan wel de vraag hoe snel je het spaarpotje wat je apart hebt gezet weer kun inleggen in crowsfinance. Met het aantal interessante crowdfinance projecten waar ik in wil stappen kan het wel maanden duren voordat ik mijn potje heb ingezet (ik ben nogal van het spreiden). De overweging die ik hierin maak is of ik ná 1 januari er weken of maanden over wil doen, of dat ik toch voor de hogere VRH ga en de laatste maanden van dit jaar blijft inleggen om daarmee niet "vast te lopen" aan het begin van het jaar.
Dat is bij crowdfinance niet van toepassing aangezien de afloop datum van projecten of van te voren vast staat of in geval van een vervroegde aflossing wij als investeerders hier geen invloed op hebben.quote:Op maandag 24 november 2025 09:18 schreef obligataire het volgende:
"De Zaak"
Pas op met vermogensverschuivingen in box 3 rond 1 januari: De Belastingdienst kijkt mee
De Belastingdienst waarschuwt voor zogenoemde peildatumarbitrage – het bewust verschuiven van vermogen vlak vóór of ná 1 januari om belasting te besparen in box 3. Omdat het rendement op spaargeld veel lager wordt belast dan op beleggingen of andere bezittingen, lijkt het aantrekkelijk om tijdelijk te schuiven en je geld even te parkeren op een spaarrekening. Maar wie dat puur doet om belasting te ontwijken, kan fiscaal worden teruggefloten.
Sinds 2024 geldt een arbitrageperiode van drie maanden voor en na (van 1 oktober tot en met 31 maart). Als je binnen die periode vermogen tijdelijk omzet – bijvoorbeeld door beleggingen kort voor 1 januari te verkopen en begin januari weer terug te kopen – kan de Belastingdienst die handelingen negeren. In dat geval word je alsnog belast alsof je die bezittingen nooit hebt verkocht. Alleen als er aantoonbare zakelijke redenen zijn (zoals het vrijmaken van liquiditeit of een geplande herinvestering), kun je aan die sanctie ontkomen.
De controle op peildatumarbitrage gebeurt handmatig en risicogericht. Je moet in je aangifte zelf aangeven of er sprake is van dergelijke transacties. Laat je dat veld leeg, dan kun je worden geselecteerd voor controle.
quote:Op vrijdag 21 november 2025 18:11 schreef NaRegenDeZon het volgende:
[..]
Ik ga tegen stemmen. Ik geef mijn portomonnee niet aan een koper en zeker niet onder toezicht van een zakken vullende curator.
Begrijp totaal niet waarom collin hier niet zelf de regie neemt.
Ook tegen gestemd (niet dat het veel zin zal hebben).quote:Op vrijdag 21 november 2025 19:13 schreef KrekelJapie het volgende:
[..]
We betalen ook nog een hoge boedelbijdrage. De hoogte van deze bijdrage hadden ze ook wel mogen opnemen in het voorstel.
[..]
Valt geen zinnige afweging te maken op dit voorstel.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
quote:Op maandag 24 november 2025 11:12 schreef zeeland6 het volgende:
Toelichting ccf over haitsmaDat kan natuurlijk, alleen ga dan als Collin zijnde, niet in de mail m.b.t. de stemming schrijven “Alle noodzakelijke kosten die verband houden met het Onderzoek en de Sanering, worden door Koper gedragen en betaald.”SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
De kosten worden dus alleen voorgeschoten door de koper en zeker niet gedragen door de koper. De kosten worden (als blanco cheque) gedragen door ons als investeerders. Zeg dat dan gewoon...
Maar toch, als ze zien dat iemand laten we zeggen 10K per maand inlegt ongeveer/gemiddeld, en ze zien een scherpe daling vanaf oktober, november, december zelfs helemaal niets meer, en dan een vracht ineens aan investeringen in januari, dan kan me voorstellen dat men dan toch iets uit te leggen heeft. Tenzij je aannemelijk kunt maken dat Collin in Q4 altijd slechte projecten aanbiedtquote:Op maandag 24 november 2025 09:43 schreef Horsemen het volgende:
[..]
Dat is bij crowdfinance niet van toepassing aangezien de afloop datum van projecten of van te voren vast staat of in geval van een vervroegde aflossing wij als investeerders hier geen invloed op hebben.
Zo is het exact deze misleidende tekst die je meerdere keren moet lezen is duidelijk bedoeld om mensen naar de mee eens stem te loodsen. Gedurende het traject zijn hier veel dingen mis gegaan die zeker de investeerder niet te verwijten zijn, maar waarin Collin geen glansrol heeft vervuld. Collin zit naar mijn mening met dit dossier in haar maag en wil hier zo snel mogelijk vanaf .Daar is op zich niets mis mee , maar dit mag nooit ten koste gaan van de investeerder die voor gespiegeld is in een renovatie project te investerenquote:Op maandag 24 november 2025 11:29 schreef Horsemen het volgende:
[..]
Dat kan natuurlijk, alleen ga dan als Collin zijnde, niet in de mail m.b.t. de stemming schrijven “Alle noodzakelijke kosten die verband houden met het Onderzoek en de Sanering, worden door Koper gedragen en betaald.”
De kosten worden dus alleen voorgeschoten door de koper en zeker niet gedragen door de koper. De kosten worden (als blanco cheque) gedragen door ons als investeerders. Zeg dat dan gewoon...
Terecht punt. Ik heb geen idee nog, maar dit zal zeker een factor zijn. Het is de 1e keer dat ik het zo doe. Als ik te lang rendement ga missen, dan pas ik mijn handelswijze volgend jaar aan.quote:Op maandag 24 november 2025 04:12 schreef Lezer8857 het volgende:
[..]
Daarbij is het dan wel de vraag hoe snel je het spaarpotje wat je apart hebt gezet weer kun inleggen in crowsfinance. Met het aantal interessante crowdfinance projecten waar ik in wil stappen kan het wel maanden duren voordat ik mijn potje heb ingezet (ik ben nogal van het spreiden). De overweging die ik hierin maak is of ik ná 1 januari er weken of maanden over wil doen, of dat ik toch voor de hogere VRH ga en de laatste maanden van dit jaar blijft inleggen om daarmee niet "vast te lopen" aan het begin van het jaar.
Dat speelt hier niet. Immers, ik kies er niet voor om af te lossen. De lening loopt van rechtswege af.quote:Op maandag 24 november 2025 09:18 schreef obligataire het volgende:
"De Zaak"
Pas op met vermogensverschuivingen in box 3 rond 1 januari: De Belastingdienst kijkt mee
De Belastingdienst waarschuwt voor zogenoemde peildatumarbitrage – het bewust verschuiven van vermogen vlak vóór of ná 1 januari om belasting te besparen in box 3. Omdat het rendement op spaargeld veel lager wordt belast dan op beleggingen of andere bezittingen, lijkt het aantrekkelijk om tijdelijk te schuiven en je geld even te parkeren op een spaarrekening. Maar wie dat puur doet om belasting te ontwijken, kan fiscaal worden teruggefloten.
Sinds 2024 geldt een arbitrageperiode van drie maanden voor en na (van 1 oktober tot en met 31 maart). Als je binnen die periode vermogen tijdelijk omzet – bijvoorbeeld door beleggingen kort voor 1 januari te verkopen en begin januari weer terug te kopen – kan de Belastingdienst die handelingen negeren. In dat geval word je alsnog belast alsof je die bezittingen nooit hebt verkocht. Alleen als er aantoonbare zakelijke redenen zijn (zoals het vrijmaken van liquiditeit of een geplande herinvestering), kun je aan die sanctie ontkomen.
De controle op peildatumarbitrage gebeurt handmatig en risicogericht. Je moet in je aangifte zelf aangeven of er sprake is van dergelijke transacties. Laat je dat veld leeg, dan kun je worden geselecteerd voor controle.
Zoals ik het begrijp kan dit niet als peildatumarbitrage worden gezien. De wetstekst over peildatumarbitrage heeft het over een actieve daad (of soortgelijke woorden) door de belastingplichtige. Niets doen is geen actieve daad.quote:Op maandag 24 november 2025 11:52 schreef obligataire het volgende:
[..]
Maar toch, als ze zien dat iemand laten we zeggen 10K per maand inlegt ongeveer/gemiddeld, en ze zien een scherpe daling vanaf oktober, november, december zelfs helemaal niets meer, en dan een vracht ineens aan investeringen in januari, dan kan me voorstellen dat men dan toch iets uit te leggen heeft. Tenzij je aannemelijk kunt maken dat Collin in Q4 altijd slechte projecten aanbiedt
Bovendien zie ik de discussie bij de rechter al voor me als je uit legt dat je per saldo een negatief rendement over de laatste maanden moet accepteren volgens de belastingdienst. Dan kom je al in de buurt van de uitspraak van de hoge raad over het te hoge fictieve rendement in relatie tot het eigendomsrecht.quote:Op maandag 24 november 2025 12:13 schreef OpDieFiets het volgende:
[..]
Zoals ik het begrijp kan dit niet als peildatumarbitrage worden gezien. De wetstekst over peildatumarbitrage heeft het over een actieve daad (of soortgelijke woorden) door de belastingplichtige. Niets doen is geen actieve daad.
Dit doen ze al langer hoor, waarschijnlijk bleef geld niet lang genoeg in de wallet staan en op deze manier misschien wel...?quote:Op maandag 24 november 2025 12:05 schreef boertje2024 het volgende:
Er staat een verzamelbetaling 23/11 klaar, maar deze is nog niet doorgevoerd. Het is inmiddels 24/11. Dit bedrag kan ik dus niet gebruiken voor vervolginvesteringen.
Het is bij mij ook ieder jaar een afweging of ik wel of niet doorga. Ik kijk in het eerste kwartaal altijd naar de hoeveelheid succesvolle projecten waar ik in ben gestapt, en dat wisselt het ene jaar sterker dan het andere jaar.quote:Op maandag 24 november 2025 12:04 schreef ovdm het volgende:
[..]
Terecht punt. Ik heb geen idee nog, maar dit zal zeker een factor zijn. Het is de 1e keer dat ik het zo doe. Als ik te lang rendement ga missen, dan pas ik mijn handelswijze volgend jaar aan.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Maar dan gaan we het dus meer naar de keuze op basis van een "pakkans"quote:Op maandag 24 november 2025 12:19 schreef Faraday01 het volgende:
Ik kan me niet voorstellen dat de belastingdienst zich hier aan gaat wagen. Die gaan eerst zaken waar aanzienlijke aandelenportefeuilles verkocht en vervolgens gekocht worden rondom de jaarwisseling bij de rechter aanhanging maken.
Dit is de introductie van het 2-wekelijkse betaalregime van GVE altijd zo geweest en ook gecommuniceerd. In de mail van zondag en ook in het betaalschema van de projecten staat betaaldatum 25 november. Het is dus “as designed”.quote:Op maandag 24 november 2025 12:05 schreef boertje2024 het volgende:
ik erger me een beetje aan GvE om heel veel redenen, maar deze in het bijzonder. Er staat een verzamelbetaling 23/11 klaar, maar deze is nog niet doorgevoerd. Het is inmiddels 24/11. Dit bedrag kan ik dus niet gebruiken voor vervolginvesteringen.
Aangezien ik wat spreiding wil en niet alles bij Nli en CC, wil ik wel wat aanhouden bij GvE, maar buiten alle andere argumenten (slechte communicatie en opvolging) is dit toch weer een puntje om minder te investeren in GvE.
Ik begrijp dan ook werkelijk niet waarom ze weer beste crowdfundingplatform zijn geworden.
Ik snap je punt, maar eigenlijk wordt het rendement dus minder omdat je 2 weken niks met je geld kan doen en als ze dan zelfs niet de datum nakomen is dat wel vervelend. Eens dat het al langere tijd zo is, dat wil niet zeggen dat dit een ergenis is. Had al een tijd niks geinvesteerd in GVE en dacht zal het weer eens proberen, maar geen zin om nieuw geld over te maken.quote:Op maandag 24 november 2025 12:49 schreef gaanmetdiebanaan het volgende:
[..]
Dit is de introductie van het 2-wekelijkse betaalregime van GVE altijd zo geweest en ook gecommuniceerd. In de mail van zondag en ook in het betaalschema van de projecten staat betaaldatum 25 november. Het is dus “as designed”.
Uiteraard kun je je afvragen of het niet sneller kan, en dat kan het waarschijnlijk ook wel, maar het is op zich voorspelbaar en aardig betrouwbaar.
Als men rondom de peildatum vermogen verschuift, moet men goed documenteren of er zakelijke, niet-fiscale redenen waren; anders kan de Belastingdienst die transacties negeren bij de box-3-berekening.quote:Op maandag 24 november 2025 12:40 schreef tnhb het volgende:
[..]
Maar dan gaan we het dus meer naar de keuze op basis van een "pakkans"![]()
Ik deel de mening van iedereen die zegt dat de kans dat je door aan het eind van het jaar een paar maanden juist passief te zijn uiteindelijk veroordeeld gaat worden best klein zal kunnen zijn. De hele arbitrage is ingesteld vanuit de gedachte van antimisbruik, de vraag zou dan kunnen worden of bewust niet handelen misbruik is? Aan de andere kant is er in het recht ook nog zoiets als een bestendige gedragslijn in je handelen of juist het nalaten daarvan.
Hoe dan ook, dat hele gedrocht van fictief en/of werkelijk rendement voor box3 rammelt en kraakt aan alle kanten en mijn persoonlijke verwachting/mening is dat de belastingdienst haar tijd voornamelijk uit zal zitten totdat er definitieve wet-/regelgeving is en dan weer veel activer zal gaan zijn op dat soort vraagstukken.
Wat mij betreft was/is/blijft de keuze gewoon heel simpel: iemand kiest wat hij/zij zelf denkt te kunnen uitleggen/verdedigen/verklaren op basis van wet-/regelgeving maar gaat later geen krokodillentranen huilen en zeggen dat het oneerlijk is als het uiteindelijk toch anders blijkt uit te pakken en de keuzes toch niet goed verdedigbaar bleken te zijn.
Je mag kritiek hebben op GVE hoor, maar het is onzin om te zeggen dat ze de datum van betaling niet nakomen. Op allerlei plaatsen staat namelijk een betaaldatum van 25 november:quote:Op maandag 24 november 2025 12:59 schreef boertje2024 het volgende:
[..]
Ik snap je punt, maar eigenlijk wordt het rendement dus minder omdat je 2 weken niks met je geld kan doen en als ze dan zelfs niet de datum nakomen is dat wel vervelend. Eens dat het al langere tijd zo is, dat wil niet zeggen dat dit een ergenis is. Had al een tijd niks geinvesteerd in GVE en dacht zal het weer eens proberen, maar geen zin om nieuw geld over te maken.
Wat het verwarrende is (in mijn ogen), is dat de afhandeling van de "oude" 2-wekelijke betalingen niet helemaal overeenkomste de werking van de 1-maandelijkse betalingen (op de 15de) verloopt. Bij die 2-wekelijkse krijg je zondag een mailtje dat het dinsdag in de wallet staat. Zondag staat dat dan ook in de wallet als aangekondigd met de datum van zondag die maandag op maandag komt te staan en uiteindelijk de datum van diensdag krijgt bij de uitbetaling. Daar is meen ik wel eens iets afwijkends geweest, maar toen ging er ergens iets mis. De maandelijkse betaling van de 15de staat (vrijwel?) direct in de wallet bij de aankondiging en is dan ook (vrijwel) direct beschikbaar. Als je niet goed oplet tot welke groep de betalingsaankondiging hoort levert dat bij mij ook wel eens wat (onterechte) frustratie opquote:Op maandag 24 november 2025 13:46 schreef gaanmetdiebanaan het volgende:
[..]
Je mag kritiek hebben op GVE hoor, maar het is onzin om te zeggen dat ze de datum van betaling niet nakomen. Op allerlei plaatsen staat namelijk een betaaldatum van 25 november:
- in het betaalschema per project
- in het Excel overzicht van de betalingen
- in de betalingsmail zelf
Dat vervolgens de betaalopdracht al 2 dagen eerder zichtbaar is in de wallet als zijnde een toekomstige betaling is voor mij in elk geval geen reden om me te ergeren. Integendeel, goed om te zien dat het eraan komt.
Welke GvE projecten krijg je dan nog op de rekening ipv in de wallet?quote:Op maandag 24 november 2025 14:12 schreef voetbalmanager2 het volgende:
Ik vind het ook juist prettig om ruim van tevoren ingelicht te worden welke betalingen ik ga ontvangen.
Gebundeld met andere betalingen en een duidelijk overzicht vooraf. Wat betreft transparantie is dat erg prettig.
Het enige nadeel vind ik dat de helft van de betalingen op mijn rekening komen en de andere helft op mijn account, maar dat is een logisch gevolg van nieuw beleid bij GvE wat ze uiteraard niet op bestaande projecten toe mogen passen.
Maar de Vogel is alweer gevlogen want de pitch is alweer verdwenen.quote:Vanavond 24 november om 19:00 uur heeft u de mogelijkheid om te investeren in de financiering van een pand aan de Havenstraat 1 te Bussum.
Dhr. Victor Vogel (58) is de kredietnemer in dit project. Hij is een ervaren vastgoedbelegger en beheert een vastgoedportefeuille wat bestaat uit meerdere panden die allemaal verhuurd zijn. De totale netto huurinkomsten uit box 3 zijn ¤ 212.000,- per jaar.
Dit toont aan dat de portefeuille financieel gezond is en ruime liquiditeit genereert. Het betreft in dit geval een herfinanciering van een pand in Bussum. De financiering loopt nu nog bij een andere partij en de einddatum komt vlot dichterbij.
Voor de herfinanciering is een investeringsbedrag van ¤ 940.000,- benodigd. Het pand is recentelijk door een erkende taxateur gewaardeerd op ¤ 1.175.000,- wat resulteert in een solide en verantwoorde LTV van 80%.
Dit project is op korte termijn al rentedragend. De verstrekkingsdatum van de lening staat gepland voor begin december.
Investeringsspecificaties
Bruto rente: 8,7%
Leningsvorm: aflossingsvrij
Looptijd: 36 maanden
LTV-waarde: 80%
Zekerheden
Ter zekerheid ontvangt u het 1e recht van hypotheek op de Havenstraat 1 te Bussum met een nominale waarde van ¤ 1.175.000,-
Privé borgstelling door de dhr. V. Vogel
Als je mijn post had gelezen, had je gezien dat daar 23 november staat en het dus geen onzin is.quote:Op maandag 24 november 2025 13:46 schreef gaanmetdiebanaan het volgende:
[..]
Je mag kritiek hebben op GVE hoor, maar het is onzin om te zeggen dat ze de datum van betaling niet nakomen. Op allerlei plaatsen staat namelijk een betaaldatum van 25 november:
- in het betaalschema per project
- in het Excel overzicht van de betalingen
- in de betalingsmail zelf
Dat vervolgens de betaalopdracht al 2 dagen eerder zichtbaar is in de wallet als zijnde een toekomstige betaling is voor mij in elk geval geen reden om me te ergeren. Integendeel, goed om te zien dat het eraan komt.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Volgens mij is dat toch echt niet het geval. Je bent natuurlijk nooit verplicht om ergens in te (blijven) investeren, en wezenlijk is het zo dat de proposities van q4 daadwerkelijk minder interessant zijn vanwege fiscale regelgeving. Er is dan nog geen sprake van peildatumarbitrage, daarvoor moet er een verkooptransactie zijn. Bij CF zal je hier echt nooit tegenaan lopen, behalve als je je beleggingen op de secundaire markt zou aanbieden (prikbord oid) en na januari deze gelden weer snel zou herinvesteren.quote:Op maandag 24 november 2025 11:52 schreef obligataire het volgende:
[..]
Maar toch, als ze zien dat iemand laten we zeggen 10K per maand inlegt ongeveer/gemiddeld, en ze zien een scherpe daling vanaf oktober, november, december zelfs helemaal niets meer, en dan een vracht ineens aan investeringen in januari, dan kan me voorstellen dat men dan toch iets uit te leggen heeft. Tenzij je aannemelijk kunt maken dat Collin in Q4 altijd slechte projecten aanbiedt
Hij is weer terug. Iemand ervaring met deze leningnemer? Ik zie dit in de pitch staan en dat klinkt niet heel positief: “Gezien de staat van dienst Voldoende.”quote:Op maandag 24 november 2025 14:39 schreef gaanmetdiebanaan het volgende:
Aankondiging nieuwe WvjG:
[..]
Maar de Vogel is alweer gevlogen want de pitch is alweer verdwenen.
https://waardevoorjegeld.(...)havenstraat-1-bussum
Dat was mijn verwijt ook aan collin met daarop genoemde reactie. Blij met een dooie mus. Een reactie in de reeks 'wij hebben geen boodschap aan investerders'.quote:Op maandag 24 november 2025 11:29 schreef Horsemen het volgende:
[..]
Dat kan natuurlijk, alleen ga dan als Collin zijnde, niet in de mail m.b.t. de stemming schrijven “Alle noodzakelijke kosten die verband houden met het Onderzoek en de Sanering, worden door Koper gedragen en betaald.”
De kosten worden dus alleen voorgeschoten door de koper en zeker niet gedragen door de koper. De kosten worden (als blanco cheque) gedragen door ons als investeerders. Zeg dat dan gewoon...
Je hebt gelijk. Ik hem mijn laatste paar berichten over verzamelbetalingen bekeken en die waren allemaal in mijn wallet. Voorheen was dat om en om.quote:Op maandag 24 november 2025 14:24 schreef KrekelJapie het volgende:
[..]
Welke GvE projecten krijg je dan nog op de rekening ipv in de wallet?
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
quote:Op maandag 24 november 2025 20:54 schreef Fredericm het volgende:
Linkje hypno bij Collin. Goede zekerheden.Niet bepaald Unilever die onderneming. Hopelijk zijn het niet zijn enige inkomsten. Misschien hier en daar een lesje zonder bonnetje? De bedrijfshal ziet er netjes en courant uit.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
[ Bericht 15% gewijzigd door obligataire op 24-11-2025 21:51:33 ]Pecunia non olet
Nee, hier nog niet. Nog steeds wachtend. Verwacht het binnenkort wel eerlijk gezegd.quote:Op dinsdag 25 november 2025 10:07 schreef obligataire het volgende:
Hebben er meer mensen hun bonus van CRE al gehad? Ik kreeg een paar tientjes overgemaakt eind vorige week, zonder toelichting verder. Toevallig had ik er een paar dagen eerder nog over gebeld.
Investeringsbedrag
Bedrag cashback
Percentage cashback
¤ 500 - ¤ 999 ¤ 25,00 2,5% - 5,0%
¤ 1.000 - ¤ 2.499 ¤ 50,00 2,0% - 5,0%
¤ 2.500 - ¤ 4.999 ¤ 75,00 1,5% - 3,0%
¤ 5.000 - ¤ 9.999 ¤ 125,00 1,25% - 2,5%
¤ 10.000 - ¤ 24.999 ¤ 250,00 1,0% - 2,5%
¤ 25.000 - ¤ 99.999 ¤ 500,00 0,5% - 2,0%
¤ 100.000 of meer ¤ 1.000,00 1,0%
Die maakt ook goed gebruik van de geborgde leningen. Eerder deze maand al eentje voor de vestiging in Kijkduin en tegen eind vorige maand voor Volle maan. Plus vorig jaar augustus ook voor Leiden en Delft.quote:Op dinsdag 25 november 2025 10:32 schreef obligataire het volgende:
Geborgd linkje Pava*ro*tti
https://horecacrowdfundin(...)den-geborgd-mle12r94
Vanaf februari ook te zien in een reallife soap: https://www.ad.nl/leidsch(...)-televisie~a7275394/quote:Op dinsdag 25 november 2025 10:32 schreef obligataire het volgende:
Geborgd linkje Pava*ro*tti
https://horecacrowdfundin(...)den-geborgd-mle12r94
Ik heb het inderdaad teruggehad. Precies het goede bedrag.quote:Op dinsdag 25 november 2025 10:07 schreef obligataire het volgende:
Hebben er meer mensen hun bonus van CRE al gehad? Ik kreeg een paar tientjes overgemaakt eind vorige week, zonder toelichting verder. Toevallig had ik er een paar dagen eerder nog over gebeld.
Investeringsbedrag Bedrag cashback Percentage cashback
¤ 500 - ¤ 999 ¤ 25,00 2,5% - 5,0%
¤ 1.000 - ¤ 2.499 ¤ 50,00 2,0% - 5,0%
¤ 2.500 - ¤ 4.999 ¤ 75,00 1,5% - 3,0%
¤ 5.000 - ¤ 9.999 ¤ 125,00 1,25% - 2,5%
¤ 10.000 - ¤ 24.999 ¤ 250,00 1,0% - 2,5%
¤ 25.000 - ¤ 99.999 ¤ 500,00 0,5% - 2,0%
¤ 100.000 of meer ¤ 1.000,00 1,0%
Zelf zit ik niet in de geborgde leningen, omdat 6% rente voor mij te laag is, maar het is de familie Bogaart van harte gegund dat de lening zo snel is volgeschreven. En niet geheel onbelangrijk, dat geeft hen ook weer meer cashflow om de betalingen voor de reguliere leningen - waar ik wel in zit (en volgens mij bijna iedereen die via HCN meedoet) - te kunnen blijven voldoen.quote:Op dinsdag 25 november 2025 10:53 schreef Soulfreak het volgende:
[..]
Die maakt ook goed gebruik van de geborgde leningen. Eerder deze maand al eentje voor de vestiging in Kijkduin en tegen eind vorige maand voor Volle maan. Plus vorig jaar augustus ook voor Leiden en Delft.
Geborgde leningen neem ik zelf beperkt mee. In het begin ervan heb ik er 4 meegenomen, waarvan 2 intussen al zijn afgelost, eentje vervroegd en de ander had maar een erg korte looptijd. De andere 2 lopen volgend jaar af. Eerder dit jaar heb ik er weer eentje meegenomen en nu dan ook deze Pavarotti.quote:Op dinsdag 25 november 2025 14:13 schreef djtiesto8 het volgende:
[..]
Zelf zit ik niet in de geborgde leningen, omdat 6% rente voor mij te laag is, maar het is de familie Bogaart van harte gegund dat de lening zo snel is volgeschreven. En niet geheel onbelangrijk, dat geeft hen ook weer meer cashflow om de betalingen voor de reguliere leningen - waar ik wel in zit (en volgens mij bijna iedereen die via HCN meedoet) - te kunnen blijven voldoen.
Win - win.
Ze kopen het als kantoorpand? Dit blijft 10,4%quote:Op dinsdag 25 november 2025 16:34 schreef moedernatuur het volgende:
https://www.collincrowdfund.nl/ferry-van-dijk-en-beini-yang/
snap ook niet waarom ze niet even passeren in januari scheelt hen 2,4% overdrachtsbelasting...
ohja, daar heb je gelijk in.quote:Op dinsdag 25 november 2025 16:41 schreef KrekelJapie het volgende:
[..]
Ze kopen het als kantoorpand? Dit blijft 10,4%
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Voor 1,9 miljoen hoef je daar niet bang voor te zijn. Opgerekt huis op kleine kavel voor die prijsquote:Op woensdag 26 november 2025 13:19 schreef moedernatuur het volgende:
https://www.collincrowdfund.nl/daans-investment-b-v/
kan niet veel misgaan behalve dat ie de woning verkoopt in maart ...
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Via NL investeert wat geld op gehaald de afgelopen jaren zie zelfs nog een mail erover van 12 maart dit jaar.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Heeft iemand informatie hierover?
quote:Op donderdag 27 november 2025 09:29 schreef KrekelJapie het volgende:
Ik mis van CCF de volgende november betalingenAls je Collin belt krijg je vaak wel info. Ik vind dit niet handig van hun geregeld. Alle investeerders die bellen kost ook tijd. Ze kunnen beter standaard een week na een gemiste betaling een update sturen.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Heeft iemand informatie hierover?
quote:Op donderdag 27 november 2025 09:29 schreef KrekelJapie het volgende:
Ik mis van CCF de volgende november betalingenEn mis er ook nog eentje van de Toko, die afgelopen maand weer was begonnen met afbetalen.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Heeft iemand informatie hierover?
De correspondentie laat te wensen over.
Bij Collin is het handwerk over wanneer ze een bericht sturen, dat is opzich goed, want dan weten we dat ze er inderdaad van op de hoogte zijn. Maar goed als het tel ang duurt is het inderdaad niet handig.quote:Op donderdag 27 november 2025 10:12 schreef Fredericm het volgende:
[..]
Als je Collin belt krijg je vaak wel info. Ik vind dit niet handig van hun geregeld. Alle investeerders die bellen kost ook tijd. Ze kunnen beter standaard een week na een gemiste betaling een update sturen.
quote:Op zaterdag 22 november 2025 11:11 schreef escortmk2 het volgende:
Ik heb helaas besloten even helemaal niets meer bij WvjG te doen.
Over een project waarvan de aflossing steeds uitgesteld wordt kreeg ik deze reactie:En nu is deze tent failliet.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Heel bijzonder. Het gaat niet over een maandje hè, maar richting een half jaar… en wat nou als het dan ook niet lukt, welk verhaal komen ze dan mee? Uitstel snap ik, risico van dit soort projecten, maar dat je dan rente stopt terwijl dit gedurende de looptijd van dit project en de voorganger wel altijd kon, onbegrijpelijk.
Had 5 maanden geleden al afgerond moeten zijn maar sindsdien niets mee gebeurd behalve wat pappen en nathouden zonder rentebetalingen.
Ben benieuwd wat het onderpand nu gaat opleveren en wat er gebeurd zou zijn als de ondernemer en het platform een paar maanden terug zelf het initiatief tot verkoop hadden genomen.
Openquote:Op donderdag 27 november 2025 14:10 schreef NaRegenDeZon het volgende:
Is er al een linkje van https://www.collincrowdfund.nl/v-o-f-marinov/?_gl=1*1dmsbnn*_up*MQ..*_gs*MQ..&gclid=Cj0KCQiAiqDJBhCXARIsABk2kSlJeMdZIrLbMgKoe_fXazUOR4M1DqysoIdHyFJ9TtKUa9UlEPUJz6EaAgQdEALw_wcB&gbraid=0AAAAACxAah3Hw0M9PGFAEBBFIU1GQC2Qg voorhanden?
Linkje?quote:Op donderdag 27 november 2025 17:01 schreef zeeland6 het volgende:
goed nieuws voor box 3.
Toch geen 7,78% maar 6,00%
Vrijstelling wordt geindexeerd.
Vrijstelling wordt eerst verlaagd per 1-1-26 en daarna jaarlijks geïndexeerd?quote:Op donderdag 27 november 2025 17:01 schreef zeeland6 het volgende:
goed nieuws voor box 3.
Toch geen 7,78% maar 6,00%
Vrijstelling wordt geindexeerd.
De officiële mededeling van Collin is nu ook binnen (die van "we hebben de betaling gecorrigeerd zodat uw administratie niet meer klopt").quote:Op woensdag 26 november 2025 10:39 schreef obligataire het volgende:
Die Klei*derman op Collin, is nog niet zo vlot van betalen deze maand. Had al een paar dagen binnen moeten zijn. De eerste Duitse default?
Deze komt mij erg bekend voor. Is deze zitzakkenmeneer eerder ergens gecrowdfund of anders in het nieuws geweest?quote:Op woensdag 26 november 2025 13:19 schreef moedernatuur het volgende:
https://www.collincrowdfund.nl/daans-investment-b-v/
kan niet veel misgaan behalve dat ie de woning verkoopt in maart ...
quote:Op donderdag 27 november 2025 06:19 schreef Tjalala het volgende:
Failliet: broers Patrick en Milan lieten hun zonne-energiebedrijf Soly de wereld over vliegen vanuit Groningen. Nu is het over en uitIk kom ze in mijn mailarchief een heel aantal keren tegen. De eerste in 2019 bij OPC, daarna meerdere keren bij NLI waarvan bij een in juni 2023 sprake was van "tranche 7", dus waarschijnlijk waren meerdere leningen niet publiek. Kon wel eens een flinke domper zijn voor NLI.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Via NL investeert wat geld op gehaald de afgelopen jaren zie zelfs nog een mail erover van 12 maart dit jaar.
Zoals gezegd, de laatste termijn is niet betaald. Om Collin te citeren:quote:Op donderdag 27 november 2025 17:53 schreef Boyette het volgende:
Wat is er aan de hand met die Benner kleiman?
quote:Wij informeren u zodra er nieuwe relevante informatie beschikbaar is.
Dat laatste lijkt mij natuurlijk ook, maar het valt me wel vies tegen. Ik was tot dusver nogal terughoudend met die grote Duitse leningen, maar deze leek me een goed verhaal. Nou ja we zullen het zien. Denk dat er voor Collin vooral commercieel veel aan gelegen is dat hun buitenlandse avontuur niet ontaardt in wanbetaling(en). Hier pakken ze aardig wat provisie op.quote:Op donderdag 27 november 2025 17:40 schreef Zomaarevenkijken het volgende:
[..]
De officiële mededeling van Collin is nu ook binnen (die van "we hebben de betaling gecorrigeerd zodat uw administratie niet meer klopt").
Ben benieuwd. Mijn eerste en tot nu toe enige Duitse Collin. Ik wil eerst zien hoe ze probleemgevallen over de grens aanpakken voor ik er meer vertrouwen in krijg.
Om nu al over een mogelijk default te spreken lijkt mij wat vroeg.
Ja.quote:Op donderdag 27 november 2025 22:47 schreef Fredericm het volgende:
Een algemene fok vraag. Weten jullie als je een basic abonnement neemt je dan van de advertenties af bent? Sinds kort wordt het echt heel irritant met de filmpjes die steeds opkomen.
Idem.quote:Op donderdag 27 november 2025 23:10 schreef voetbalmanager2 het volgende:
[..]
Ja.
Daarom heb ik het ook al jaren. De overige functies van dat abonnement vind ik niet belangrijk.
Ben je daar ingelogd?quote:Op vrijdag 28 november 2025 00:34 schreef Fredericm het volgende:
Ik heb net basic abonnement genomen, alleen ik zie nog steeds advertenties op mijn telefoon.
Moet ik nog wat doen?
Dan vraag ik me toch af, wist het platform toen al van het (aanstaande?) faillissement toen u antwoord kreeg?quote:Op donderdag 27 november 2025 12:35 schreef escortmk2 het volgende:
[..]
En nu is deze tent failliet.
Had 5 maanden geleden al afgerond moeten zijn maar sindsdien niets mee gebeurd behalve wat pappen en nathouden zonder rentebetalingen.
Ben benieuwd wat het onderpand nu gaat opleveren en wat er gebeurd zou zijn als de ondernemer en het platform een paar maanden terug zelf het initiatief tot verkoop hadden genomen.
.quote:Op donderdag 27 november 2025 12:35 schreef escortmk2 het volgende:
[..]
En nu is deze tent failliet.
Had 5 maanden geleden al afgerond moeten zijn maar sindsdien niets mee gebeurd behalve wat pappen en nathouden zonder rentebetalingen.
Ben benieuwd wat het onderpand nu gaat opleveren en wat er gebeurd zou zijn als de ondernemer en het platform een paar maanden terug zelf het initiatief tot verkoop hadden genomen.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.De zekerheidspositie is idd niet veranderd maar het initiatief komt natuurlijk nu wel bij andere partijen te liggen.
Tot dusver werd ons steeds voorgehouden dat er een 'go' lag m.b.t. tot een bouwprojekt oid waarbij de gemeente een rol zou spelen. Nu moeten we maar afwachten hoe wie en wat maar het zal de afwikkeling niet bespoedigen lijkt me.Pecunia non olet
Ik heb een gratis account, en met mijn gratis Adblock Plus browser extensie heb ik helemaal geen last van advertenties en filmpjes.quote:Op donderdag 27 november 2025 22:47 schreef Fredericm het volgende:
Een algemene fok vraag. Weten jullie als je een basic abonnement neemt je dan van de advertenties af bent? Sinds kort wordt het echt heel irritant met de filmpjes die steeds opkomen.
Ik vind het ook irritant, maar die server van Fok! moet ook ergens van betaald worden lijkt me.quote:Op vrijdag 28 november 2025 11:06 schreef OpDieFiets het volgende:
[..]
Ik heb een gratis account, en met mijn gratis Adblock Plus browser extensie heb ik helemaal geen last van advertenties en filmpjes.
6 cent per dag valt toch wel meequote:Op vrijdag 28 november 2025 11:18 schreef obligataire het volgende:
[..]
Ik vind het ook irritant, maar die server van Fok! moet ook ergens van betaald worden lijkt me.
Ik heb geen diepgaande marcom kennis van social media earnings maar ik denk dat er hier op Fok genoeg aan reclame-inkomsten binnenkomt om de schoorsteen rokende te houden.quote:Op vrijdag 28 november 2025 11:18 schreef obligataire het volgende:
[..]
Ik vind het ook irritant, maar die server van Fok! moet ook ergens van betaald worden lijkt me.
@Danny heeft zich hierover meermaals uitgelaten: fok! is een hobby voor hem en het geld dat binnenkomt is amper voldoende om alle kosten te betalen.quote:Op vrijdag 28 november 2025 11:51 schreef paardendokter het volgende:
[..]
Ik heb geen diepgaande marcom kennis van social media earnings maar ik denk dat er hier op Fok genoeg aan reclame-inkomsten binnenkomt om de schoorsteen rokende te houden.
Grok steunt me daarbij:
Het exacte bedrag aan reclame-inkomsten dat de eigenaar van FOK!
(forum.fok.nl) verdient, is niet openbaar bekend, aangezien dit vertrouwelijke bedrijfsinformatie betreft.
Websites zoals FOK! genereren inkomsten via verschillende advertentienetwerken (zoals Google AdSense) en directe verkoop van advertentieruimte.
Geen openbare cijfers: De precieze financiële gegevens, winstmarges of het salaris van de eigenaar worden niet publiekelijk gedeeld.
Aannames: Een forum van de omvang en geschiedenis van FOK! wordt verondersteld voldoende inkomsten te genereren om de operationele kosten te dekken en winst te maken.
Advertentiemethoden: Het platform maakt gebruik van gerichte advertenties, vaak geleverd via diensten zoals Refinery89.
Slap aftreksel van de oorspronkelijke Lamzac. Was jaren geleden leuk, nu koop je deze rommel voor een appel en een ei bij de Temu. Geloof er niet in.quote:Op donderdag 27 november 2025 17:44 schreef Zomaarevenkijken het volgende:
[..]
Deze komt mij erg bekend voor. Is deze zitzakkenmeneer eerder ergens gecrowdfund of anders in het nieuws geweest?
Dat zou ik ook zeggen als het mijn website was.quote:Op vrijdag 28 november 2025 12:00 schreef voetbalmanager2 het volgende:
[..]
@:Danny heeft zich hierover meermaals uitgelaten: fok! is een hobby voor hem en het geld dat binnenkomt is amper voldoende om alle kosten te betalen.
Uiteraard. Maar klikken op advertenties doe ik sowieso niet, dus voor de inkomsten van Fok! maakt het geen verschil of ik de advertenties wel of niet ziequote:Op vrijdag 28 november 2025 11:18 schreef obligataire het volgende:
[..]
Ik vind het ook irritant, maar die server van Fok! moet ook ergens van betaald worden lijkt me.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |