Daarin ontbreekt naar mijn mening ook nuance hoor. Zo heb ik meermaals gesteld:quote:Op zaterdag 1 november 2025 12:26 schreef Fok-it het volgende:
[..]
Hm ja
Vandaar dat elke pro-Palestina demonstrant de strijd van Hamas voert. Dat is waarom iedereen hier kennelijk antisemitisme goedpraat als je het regime in Israel afkeurt. Dat is waarom de linkse stemmer kennelijk niet zoveel op heeft met verkrachte meiden.
Ah, een motie van een smaldeel van GLPvdA; de reflectie van 'links' volgde er vrijwel direct op: https://nos.nl/artikel/25(...)-wapenembargo-israel. En is dit specifieke standpunt ook terug te vinden in het partijprogramma?quote:Op zaterdag 1 november 2025 12:27 schreef 2172619626795 het volgende:
[..]
Zo denk ik er ook over idd
[..]
Waar zullen we beginnen?
Bij Kati Piri die in haar boycot van Israel zo ver wilt gaan dat zelfs producten die bijdragen aan de verdediging van Israel tegen extremistische moslims, niet meer mogen worden geleverd?
Nogmaals, het is zinloos om koppige mensen te bewegen om hun gemaakte fouten toe te geven. Maar rechts kennende zal die het wel omdraaien en zeggen dat links koppig is en veel fouten heeft gemaakt en nog steeds maakt, maar dat zij zo.quote:Op zaterdag 1 november 2025 12:12 schreef Wantie het volgende:
[..]
Ja, dat soort teksten typ je, in plaats van 2 concreet voorbeeld te noemen.
Ik trap daar niet in. Je begint gewoon weer te stuiteren omdat je niets hard weet te maken.
De oud sociaaldemocraten werden uitgejoeld op het partijcongressquote:Op zaterdag 1 november 2025 12:42 schreef Dubbelzuurrr het volgende:
[..]
Ah, een motie van een smaldeel van GLPvdA; de reflectie van 'links' volgde er vrijwel direct op: https://nos.nl/artikel/25(...)-wapenembargo-israel. En is dit specifieke standpunt ook terug te vinden in het partijprogramma?
Volgende voorbeeld?
Zie hierbovenquote:Op zaterdag 1 november 2025 12:42 schreef Dubbelzuurrr het volgende:
[..]
Ah, een motie van een smaldeel van GLPvdA; de reflectie van 'links' volgde er vrijwel direct op: https://nos.nl/artikel/25(...)-wapenembargo-israel. En is dit specifieke standpunt ook terug te vinden in het partijprogramma?
Volgende voorbeeld?
En verbaasd zijn dat ze niet komen:quote:Op zaterdag 1 november 2025 12:36 schreef Zoddie het volgende:
[..]
PvdA had vroeger altijd nog een brug naar het midden, na de fusie met GL lijkt die brug ook helemaal verdwenen.
Ipv dat ze denken: "Hoe kunnen wij de kiezers tegemoet komen" hebben ze meer het idee van "De kiezer moeten maar naar ons toe komen"
Dus ik heb gelijk. Zo vonden ook legio PvdA-prominenten.quote:Op zaterdag 1 november 2025 12:42 schreef Dubbelzuurrr het volgende:
[..]
Ah, een motie van een smaldeel van GLPvdA; de reflectie van 'links' volgde er vrijwel direct op: https://nos.nl/artikel/25(...)-wapenembargo-israel. En is dit specifieke standpunt ook terug te vinden in het partijprogramma?
Volgende voorbeeld?
De PvdA bestaat niet meer. Zodra Klaver maandag gekozen wordt als opvolger is de overname compleet en is de sociaal democratie opgedoekt in Nederland.quote:Op zaterdag 1 november 2025 12:44 schreef Cruzinats het volgende:
[..]
De oud sociaaldemocraten werden uitgejoeld op het partijcongress
De mensen die de PvdA groot hebben gemaakt, verketterd door de nieuwe generatie die het denkt beter te weten.
Ik was gisteren bij vrienden die grootendeels GL-PvdA stemmen (ja dat geeft als iemand die op Nanninga gestemd heeft hele scherpe discussies) en die zeiden dat Kati Piri ook een hele goede kans maakt.quote:Op zaterdag 1 november 2025 12:48 schreef mackinac het volgende:
[..]
De PvdA bestaat niet meer. Zodra Klaver maandag gekozen wordt als opvolger is de overname compleet en is de sociaal democratie opgedoekt in Nederland.
Je wordt wel steeds creatiever in het toegeven dat je geeneens 1 concreet voorbeeld kunt noemen.quote:Op zaterdag 1 november 2025 12:43 schreef torentje het volgende:
[..]
Nogmaals, het is zinloos om koppige mensen te bewegen om hun gemaakte fouten toe te geven. Maar rechts kennende zal die het wel omdraaien en zeggen dat links koppig is en veel fouten heeft gemaakt en nog steeds maakt, maar dat zij zo.
Daarin kunnen we elkaar vinden. En dat ontstemt mij ook.quote:Op zaterdag 1 november 2025 12:26 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Ik heb het idee dat uitspraken van Wilders zo genormaliseerd zijn de afgelopen 10 jaar dat het niet meer opvalt. Als je nu roept dat een partij met 20 zetels pro hamas is, dan is het een maand erop alweer vergeten door een nieuw dieptepunt.
Ik ben het gedeeltelijk wel hiermee eens. Geweld tegen vrouwen is inderdaad een mannenprobleem en geen moslimprobleem, en de linkse politiek heeft inderdaad moeite om op bepaalde vlakken aansluiting te vinden met het volk.quote:Op zaterdag 1 november 2025 12:42 schreef 2172619626795 het volgende:
[..]
Daarin ontbreekt naar mijn mening ook nuance hoor. Zo heb ik meermaals gesteld:
- Femicide en geweld tegen vrouwen is geen moslimprobleem, maar een mannenprobleem.
- Alle Abrahamisten zijn extremisten. Dus zowel de meeste Moslims als de meeste conservatieve Joden (en Christenen)
Tegelijkertijd is ook niet te ontkennen dat:
- naar verhouding verreweg het grootste deel van onze bevolking dat verantwoordelijk is voor ernstige (zeden)misdrijven, uit allochtonen bestaat.
- de inkomende asielstroom voornamelijk bestaat uit mensen die er Anti-Westers gedachtengoed op nahouden.
Dus de wens om deze instroom zoveel mogelijk te beperken en de problemen binnen de groep allochtonen in dit land hard aan te pakken, moet gewoon bespreekbaar zijn.
Dit probleem speelt al decennia lang en het is pas sinds deze verkiezingen dat GL-PvdA daar enigszins een standpunt over durft in te nemen, in plaats van de vingers in de oren te doen als iemand ze op de feiten drukt.
Dat is mede de reden waarom links de afgelopen jaren zo is afgegleden: de rest van Nederland heeft die conclusie al getrokken. Links loopt achter. Heeft geen duidelijk antwoord op dat probleem kunnen formuleren.
Deze genuanceerde doch scherpe kijk op de situatie is hoe het overgrote deel van rechts ernaar kijkt. Natuurlijk zitten er schreeuwers tussen, en domme mensen, maar kun je de frustratie van deze mensen ook voorstellen, als ze al decennialang, ook toen ze dit onderwerp op een gematigde wijze onder de aandacht probeerde te brengen, genegeerd, gedemoniseerd en geframed zijn als “xenofoob” en “racist”?
Het praat hun gedrag niet goed, maar het is deels een gevolg van de struisvogelpolitiek op links van al die jaren. En het is Wilders die daar misbruik van maakt, maar links speelt hem daarin met open ogen in de kaart. Hoeveel stemmen is de SP wel niet aan de PVV verloren de afgelopen jaren?
Het geroep dat dit enkel op conto is van rechts is geen eerlijke, kritische of ,,intelligente” voorstelling van zaken, maar een gemakkelijke. Eentje om de eigen verantwoordelijkheid hierin op generaliserende wijze af te schuiven op een hele grote groep mensen, terwijl je hen decennialang beschuldigd van hetzelfde.
Splinter balk-verhaal.
Dat is onder anderen waar Nederland om gestemd heeft afgelopen woensdag.
Ik weet niet of dat een non-argument is. Ik vind van niet.quote:Op zaterdag 1 november 2025 12:39 schreef embedguy het volgende:
[..]
De huidige wegenbelasting zou dan, bij mijn weten, verdwijnen. Het nadeel van de brandstofaccijnzen verhogen is dat die te ontwijken zijn (bv door in Duitsland te tanken, elektrisch te gaan rijden of deels door een heel zuinige auto te nemen) en dat het vooral ook minder bedeelde mensen raakt die in een oude onzuinige auto rijden.
Dat over het ov vind ik een non-argument. Vind je ook dat de huidige belastingen en accijnzen niet kunnen omdat er geen goed ov is? Het blijft straks net zo ‘niet kunnen’ als dat het nu al is.
Bovendien wordt de belasting -als het goed is- voor veel mensen lager. Voor mensen die veel moeten rijden om op het werk te komen blijft het wel een groot nadeel ja, daar ben ik het helemaal met je mee eens.
Het heeft voordelen en nadelen. Mijn punt is verder niet dat rekeningrijden een geweldig idee is maar het is ook niet ‘verschrikkelijk’.
Het doet mij goed om te lezen dat we elkaar daarin kunnen vinden.quote:Op zaterdag 1 november 2025 12:53 schreef Fok-it het volgende:
[..]
Ik ben het gedeeltelijk wel hiermee eens. Geweld tegen vrouwen is inderdaad een mannenprobleem en geen moslimprobleem, en de linkse politiek heeft inderdaad moeite om op bepaalde vlakken aansluiting te vinden met het volk.
Maar net als dat jij zegt het roepen dat dit op het conto van rechts is toe te schrijven een gemakkelijke take is, vind ik het een gemakkelijke take dat ik de extremisten op rechts maar moet begrijpen. Nee, ik kan het me niet voorstellen dat dit gebeurt, ook al zou je weggehoond zijn 20 jaar geleden. Je gaat nog altijd over je eigen denkbeelden, en ook al heb je het gevoel dat iets waar jij je zorgen over maakt al 20 jaar lang weggehoond wordt is er geen enkele reden te radicaliseren in je gedachtegoed.
Net als dat een andere user hier op FOK!, username is niet relevant, hier claimde dat het logisch is dat iedereen vanzelf racistisch wordt bij ieder incident. Het is gewoon het goedpraten van je eigen mankementen.
Helemaal mee eens. En ik kan mijn mening over dat onderwerp niet vaak genoeg uitleggen aan mensen. Bijna alle Abrahamisten zijn extremisten. Dat is de voedingsbodem voor het hele probleem in die regio.quote:En wat betreft Israel-Palestina. Ik heb dit gisteren ook besproken met iemand off-FOK! waarin ik zei dat dit wellicht wel een van de moeilijkste themas is om een mening over te vormen, laat staan een kant te kiezen, laat staan als je 0,0 binding hebt met beide partijen. En een hoop mensen die hier dagelijks over praten dan wel schreeuwen hebben die binding totaal niet, en het zal me benieuwen hoe bekend zij zijn met de geschiedenis van dit conflict. Dat geldt voor beide kanten overigens. Pro-Palestina demonstranten die geen idee hebben over de topografische ligging van het gebied, dan wel mensen die het over een nieuwe Holocaust hebben als je Israel-kritisch bent en totaal geen enkel idee hebben hoe historisch verwerpelijk dat is..
De randstedeling subsidieert vaker de platteland gebruiker. Per ov reiziger gaat er veel meer geld naar een ov reiziger van het platteland land dan in de stad. Een kilometer spoor in het platteland is per reiziger veel duurder dan in de stad.quote:Op zaterdag 1 november 2025 12:25 schreef Cruzinats het volgende:
[..]
Openbaar vervoer is randstadpolitiek. Hier is het OV voor de scholieren en studenten die zo toch op locatie kunnen komen. Mensen op het platteland betalen al mee aan voorzieningen in het westen waar ze misschien sporadisch gebruik van maken, waarom is dat stukje solidariteit dan zo moeilijk voor stedelingen? Voor veel mensen is autorijden ook een stukje vrijheid waardoor ze er af en toe lekker op uit kunnen. Niet iedereen is ver bovenmodaal zoals EasyJetten die zich meermaals per jaar vliegtuigreisjes naar Argentinië kan veroorloven.
Je snapt de spelregels wel goed.quote:Op zaterdag 1 november 2025 12:15 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Regels voor jou niet voor mij. De PVV doet niks anders dan mensen uitschelden en schofferen, maar boehoe als iemand dat radicaal noemt. Ondertussen mogen diezelfde mensen je uiteraard wel een hamas supporter noemen als je zegt dat Israël te ver gaat en eigenlijk haat je ook homo's en joden als je niet in paniek raakt van een asielzoekerscentrum.
Een voorbeeld noemen is zinloos, daar de fouten toch niet erkend worden door rechts.quote:Op zaterdag 1 november 2025 12:50 schreef Wantie het volgende:
[..]
Je wordt wel steeds creatiever in het toegeven dat je geeneens 1 concreet voorbeeld kunt noemen.
Is dit niet juist niet wat alle partijen doen die inhakken op de PVV? Christenen, blanken, conservatieven, 'zionisten' (nieuw eufemisme voor Joden), noem het maar op.quote:Op zaterdag 1 november 2025 12:15 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Regels voor jou niet voor mij. De PVV doet niks anders dan mensen uitschelden en schofferen, maar boehoe als iemand dat radicaal noemt. Ondertussen mogen diezelfde mensen je uiteraard wel een hamas supporter noemen als je zegt dat Israël te ver gaat en eigenlijk haat je ook homo's en joden als je niet in paniek raakt van een asielzoekerscentrum.
Wat we vaak zien is dat het een blinde haat jegens Israël betreft, waar er ook aan het bestaansrecht van het land wordt gesleuteld en regelmatig allerlei demotiverende en leugenachtige (antisemitische) (complot)theorieën worden verspreid.quote:Op zaterdag 1 november 2025 12:15 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Regels voor jou niet voor mij. De PVV doet niks anders dan mensen uitschelden en schofferen, maar boehoe als iemand dat radicaal noemt. Ondertussen mogen diezelfde mensen je uiteraard wel een hamas supporter noemen als je zegt dat Israël te ver gaat en eigenlijk haat je ook homo's en joden als je niet in paniek raakt van een asielzoekerscentrum.
quote:Op donderdag 15 mei 2025 11:52 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Wat Hamas heeft gedaan op 7 oktober heeft Israël ondertussen op veel grotere schaal gedaan inclusief de verkrachtingen en mutilaties met nog een lange lijst extra misdrijven. Onder luid gejuich van heel veel Israëliërs en gekkies in dit topic. Om nog maar te zwijgen over het feit dat Israël voor 7 oktober ook al bezig was met moorden, martelingen en verkrachtingen.
Jouw fok history is 1 grote opsomming van dat bewijs ja.quote:Op zaterdag 1 november 2025 12:33 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Je hebt daarvoor net zoveel bewijslast als ik heb van jou die aan kleine kinderen zit te friemelen.
En hoe is het afgelopen met die motie?quote:Op zaterdag 1 november 2025 12:42 schreef Dubbelzuurrr het volgende:
[..]
Ah, een motie van een smaldeel van GLPvdA; de reflectie van 'links' volgde er vrijwel direct op: https://nos.nl/artikel/25(...)-wapenembargo-israel. En is dit specifieke standpunt ook terug te vinden in het partijprogramma?
Volgende voorbeeld?
Ondertussen ontwijkt ie behendig mijn vraag aan hem. Maargoed.quote:Op zaterdag 1 november 2025 13:12 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Je snapt de spelregels wel goed.
Heb ik je antwoord op mijn vraag gemist?quote:Op zaterdag 1 november 2025 13:17 schreef torentje het volgende:
[..]
Een voorbeeld noemen is zinloos, daar de fouten toch niet erkend worden door rechts.
Dit is volstrekte onzin.quote:Op zaterdag 1 november 2025 12:17 schreef 2172619626795 het volgende:
[..]
De meeste mensen rijden een auto omdat het noodzakelijk is voor hun inkomen. Waarom zou je die mensen daarvoor moeten straffen?
Nee, dat is geen volstrekte onzin en nee, je voorstel is niet voor iedereen redelijk.quote:Op zaterdag 1 november 2025 13:37 schreef Ivo1985 het volgende:
[..]
Dit is volstrekte onzin.
De gemiddelde woon-werk afstand is 20km. Die afstand kun je doodeenvoudig afleggen met een elektrische fiets.
En als je daar net boven zit, zegmaar tot 30-35km enkele reis, is een elektrische scooter een prima optie.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |