Niemand wil in een flat wonen waar nog net niet op de voorgevel staat dat het de eindhalte is. Daar is weinig tot geen animo voor en ik snap dat wel.quote:Op maandag 13 oktober 2025 10:35 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Dus thuisplusflats gaan bouwen
Nou dat dus.quote:Op maandag 13 oktober 2025 10:50 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
Toen mijn oma het verpleeghuis in draaide, moest ze al haar spaargeld opmaken aan een torenhoge eigen bijdrage, terwijl iemand die decennialang alles heeft verbrast een paar knaken betaalde. Voor dezelfde zorg. Ik heb daar een zeer pittige mening over. De sterkste schouders moeten de zwaarste lasten dragen, maar dit vind ik niet uit te leggen.
Hard werken en een spaarpotje opbouwen loont niet in dit toeslagenparadijs.
Dat ligt toch echt aan de opzet van dergelijke complexen en is een heel persoonlijke keuze. Maar serviceflats zijn volgens mij behoorlijk gewild, aangezien er lange wachtlijsten voor een hoop complexen zijn.quote:Op maandag 13 oktober 2025 10:52 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
Niemand wil in een flat wonen waar nog net niet op de voorgevel staat dat het de eindhalte is. Daar is weinig tot geen animo voor en ik snap dat wel.
De andere optie is gewoon alle werkenden arm. Aangezien de AOW in 2040 gewoon niet meer te betalen is als omslagstelsel. 1 AOWer op 2 werkenden kan gewoon niet. Optie 3 is de AOW afschaffen en dat is echt geen optie.quote:Op maandag 13 oktober 2025 10:47 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
Als je de AOW inkomensafhankelijk maakt, stop ik ook met premie betalen. Zelfde verhaal met kinderbijslag.
Doorgeslagen nivellering. Iedereen die meer dan modaal verdient mag voor alles de hoofdprijs betalen maar kan nergens aanspraak op maken.
hypotheektoeslag kost 11, 3 miljard euro meer dan de bijstand en kinderbijslag smenquote:Op maandag 13 oktober 2025 10:42 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Ik moet eerlijk bekennen dat ik dat niet helemaal goed had ingeschat. Dat is wel een enorme kostenpost.
Ga je die fout 2x in een paar minuten herhalen?quote:Op maandag 13 oktober 2025 10:56 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
hypotheektoeslag kost 11, 3 miljard euro meer dan de bijstand en kinderbijslag smen
Daar is heel veel animo voorquote:Op maandag 13 oktober 2025 10:52 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
Niemand wil in een flat wonen waar nog net niet op de voorgevel staat dat het de eindhalte is. Daar is weinig tot geen animo voor en ik snap dat wel.
De vergelijking met schadeverzekeringen gaat dan ook volledig mank. Dat zijn verzekeringen die je afsluit omdat je de gedekte risico’s niet kan of wil dragen.quote:Op maandag 13 oktober 2025 10:52 schreef miss_sly het volgende:
[..]
In principe zijn de eerste risicoverzekeringen, en die hebben we natuurlijk genoeg. Opstalverzekering, reisverzekering, ziektekostenverzekering, allemaal verzekeringen waar genoeg mensen zelden tot nooit gebruik van maken.
Oud worden we als het goed is allemaal. Ik ben me drie slagen in de rondte aan het sparen om een aanvullend pensioen te hebben, aangezien ik nooit via een werkgever pensioen heb opgebouwd. Als ik dan geen AOW meer krijg omdat ik nu mijn best heb gedaan om te sparen, en straks alsnog op een houtje kan bijten omdat ik geen AOW krijg, zie ik geen reden om zelf te blijven sparen.
Oud worden wordt zo wel steeds meer iets om bang van te worden. De overwaarde van je huis als pensioen? Flink belasten die hap. AOW? Niet als je zelf je best gedaan hebt om te sparen. Beleggingen en spaargeld? Jammer, gaan we ook flink belasten.
Dat wordt een hele schrale oude dag.
N=3. Als er veel vraag was geweest dan waren er wel meer van dit soort voorzieningen geweest.quote:Op maandag 13 oktober 2025 10:57 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Daar is heel veel animo voor
https://www.telegraaf.nl/(...)e-plek/64052095.html
Je haal pensioen en AOW door elkaar of je bedoelt dat mensen met een goed pensioen geen AOW nodig hebbenquote:Op maandag 13 oktober 2025 10:58 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
De vergelijking met schadeverzekeringen gaat dan ook volledig mank. Dat zijn verzekeringen die je afsluit omdat je de gedekte risico’s niet kan of wil dragen.
AOW is feitelijk een soort lijfrente waarvoor je nu elke maand geld inlegt en als je met pensioen gaat begint die lijfrente met uitkeren. Je kan niet nu in één keer iedereen de uitkering door de neus boren. Dan verander je halverwege het spel de regels. Je kan natuurlijk ook vroegtijdig komen te overlijden en dan krijg je niks - maar dat is bij normale lijfrenten dan meestal ook het geval.
Als ik nu al weet dat ik niet in aanmerking kom voor AOW omdat mijn inkomen of eigen vermogen te hoog is, dan wil ik ook een keus hebben om geen premie in te leggen. Anders zou het pure diefstal zijn.
Nee, dat is het niet. AOW is geen inleg, het is een omslagstelsel. De premie die je nu betaalt gaat niet naar een potje voor jouw latere AOW, maar gaat dezelfde maand nog op aan de huidige ouderen. AOW is een omslagstelsel, per jaar komt daar exact evenveel binnen als er uit gaat. Het slaat dus nergens op om het een lijfrente te noemen.quote:Op maandag 13 oktober 2025 10:58 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
AOW is feitelijk een soort lijfrente waarvoor je nu elke maand geld inlegt en als je met pensioen gaat begint die lijfrente met uitkeren.
Als je slim bent bouw je sowieso je eigen financiële reddingsboot zodat je niet afhankelijk bent van dit soort regelingen.quote:Op maandag 13 oktober 2025 10:54 schreef Hanca het volgende:
[..]
De andere optie is gewoon alle werkenden arm. Aangezien de AOW in 2040 gewoon niet meer te betalen is als omslagstelsel. 1 AOWer op 2 werkenden kan gewoon niet. Optie 3 is de AOW afschaffen en dat is echt geen optie.
Nee.quote:Op maandag 13 oktober 2025 10:37 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Premie belaten is recht op AOW
Het is geen spel, het is het leven. En als je niks doet, maak je het leven voor werkenden in 2040 onmogelijk.quote:Op maandag 13 oktober 2025 11:02 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
Als je slim bent bouw je sowieso je eigen financiële reddingsboot zodat je niet afhankelijk bent van dit soort regelingen.
Maar je moet niet halverwege het spel de regels aanpassen.
Nee ik haal niks door elkaar. Pensioen is uitgesteld loon, daar heeft de overheid niets mee te maken.quote:Op maandag 13 oktober 2025 11:00 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Je haal pensioen en AOW door elkaar of je bedoelt dat mensen met een goed pensioen geen AOW nodig hebben
Dat is uitgesteld loon als je bij een werkgever werkt die aan pensioenopbouw doet.quote:Op maandag 13 oktober 2025 11:03 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
Nee ik haal niks door elkaar. Pensioen is uitgesteld loon, daar heeft de overheid niets mee te maken.
En AOW is dus geen uitgesteld loon, maar een rechtstreekse betaling van jongeren aan ouderen. Zonder dat daar een spaarpot of belofte aan te pas komt.quote:Op maandag 13 oktober 2025 11:03 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
Nee ik haal niks door elkaar. Pensioen is uitgesteld loon, daar heeft de overheid niets mee te maken.
ook dan i(zoals met ZZP ers ) is het uitgesteld loon en staat vast tot 5 jaar voor de AOW leeftijdquote:Op maandag 13 oktober 2025 11:05 schreef miss_sly het volgende:
Ik moet het zelf doen, dan is het gewoon sparen/beleggen.
Fair enough, maar stel dat jij zelf een voorziening zou optuigen bij een pensioenprovider of bijvoorbeeld een of andere levensverzekering, dan is dat nog steeds iets tussen jouw en die uitvoerder en staat de overheid erbuiten.quote:Op maandag 13 oktober 2025 11:05 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Dat is uitgesteld loon als je bij een werkgever werkt die aan pensioenopbouw doet.
Ik moet het zelf doen, dan is het gewoon sparen/beleggen.
Jij legt als het goed is bruto in en krijgt het later, dat is dus gewoon je eigen loon uitstellen.quote:Op maandag 13 oktober 2025 11:05 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Dat is uitgesteld loon als je bij een werkgever werkt die aan pensioenopbouw doet.
Ik moet het zelf doen, dan is het gewoon sparen/beleggen.
Hoe is een spaarrekening uitgesteld loon? Snap jij het verschil tussen inkomen en vermogen?quote:Op maandag 13 oktober 2025 11:06 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
ook dan i(zoals met ZZP ers ) is het uitgesteld loon en staat vast tot 5 jaar voor de AOW leeftijd
Daarom moet de overheid het pensioenpercentage verlagen van gemiddled 28% naar 15 % dan kunnen mensen zelf ook wat doenquote:Op maandag 13 oktober 2025 11:06 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
Fair enough, maar stel dat jij zelf een voorziening zou optuigen bij een pensioenprovider of bijvoorbeeld een of andere levensverzekering, dan is dat nog steeds iets tussen jouw en die uitvoerder en staat de overheid erbuiten.
Als je een pensioenspaarrekening hebt, mag je daar bruto salaris inleggen. Dan is het dus gewoon het uitstellen van de uitbetaling (en belasting) van je eigen loon.quote:Op maandag 13 oktober 2025 11:07 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
Hoe is een spaarrekening uitgesteld loon? Snap jij het verschil tussen inkomen en vermogen?
De overheid kan beter het heffingsvrij vermogen optrekken naar 150k zodat Jan Modaal met een spaarpotje en een paar aandelen niet wordt genaaid, terwijl je het geld ophaalt bij de grote jongens.quote:Op maandag 13 oktober 2025 11:08 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Daarom moet de overheid het pensioenpercentage verlagen van gemiddled 28% naar 15 % dan kunnen mensen zelf ook wat doen
De overheidis druk bezig met de caravanbewoners te naaien en jij wilt hen dat moeilijk gaan kmaken??quote:Op maandag 13 oktober 2025 11:12 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
De overheid kan beter het heffingsvrij vermogen optrekken naar 150k zodat Jan Modaal met een spaarpotje en een paar aandelen niet wordt genaaid, terwijl je het geld ophaalt bij de grote jongens.
Die 50k is veel te laag als je kijkt hoeveel eigen geld je overal voor moet inbrengen anno 2025. Auto kopen? Helft van het potje leeg. Kleine verbouwing? Geld op.
Ander huis? 50k overbieden.
De schuldenindustrie moet wel blijven draaien natuurlijk.
Wat hebben caravanbewoners ermee te maken?quote:Op maandag 13 oktober 2025 11:13 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
De overheidis druk bezig met de caravanbewoners te naaien en jij wilt hen dat moeilijk gaan kmaken??
Die leven hun droom. Niks leveren, veel cashen. Af en toe iets roepen over die bruinen die ons land verpesten.quote:
Momenteel betaal je bij iedere 10k boven de 57k belasting over 144 euro. Met het belastingtarief van 36% is dat 51 euro per 10.000 euro vermogen boven de 57k. Dat lijkt me niet heel zwaar belast, net 3 euro in de maand.quote:Op maandag 13 oktober 2025 11:12 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
De overheid kan beter het heffingsvrij vermogen optrekken naar 150k zodat Jan Modaal met een spaarpotje en een paar aandelen niet wordt genaaid, terwijl je het geld ophaalt bij de grote jongens.
Die 50k is veel te laag als je kijkt hoeveel eigen geld je overal voor moet inbrengen anno 2025. Auto kopen? Helft van het potje leeg. Kleine verbouwing? Geld op.
Ander huis? 50k overbieden.
De schuldenindustrie moet wel blijven draaien natuurlijk.
dat valt onder overige bezittingenquote:Op maandag 13 oktober 2025 11:14 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
Wat hebben caravanbewoners ermee te maken?
quote:Het forfait voor overige bezittingen stijgt met 1,78%-punt per 2026 naar 7,78%. Het forfaitaire rendement voor overige bezittingen stijgt doordat vanaf 2026 ook huurinkomsten en voordelen als gevolg van eigen gebruik van onroerende zaken worden meegerekend.16 sep 2025
forfaitair vermogen daalt in 2026 naar 51.000 euroquote:Op maandag 13 oktober 2025 11:18 schreef Hanca het volgende:
[..]
Momenteel betaal je bij iedere 10k boven de 57k belasting over 144 euro. Met het belastingtarief van 36% is dat 51 euro per 10.000 euro vermogen boven de 57k. Dat lijkt me niet heel zwaar belast, net 3 euro in de maand.
Doe nou niet alsof we vermogens hier zwaar belasten.
quote:In het kort: In box 3 betaal je belasting over je vermogen, zoals spaargeld, beleggingen en een tweede woning. In fiscaal jaar 2025 geldt een heffingsvrij vermogen van ¤ 57.684 per persoon (¤ 115.368 voor fiscale partners) in box 3.
In 2026 gaat de vrijstelling omlaag naar ¤ ¤ 51.396.
Speelt natuurlijk wel mee dat 57k helemaal geen vermogen is.quote:Op maandag 13 oktober 2025 11:18 schreef Hanca het volgende:
[..]
Momenteel betaal je bij iedere 10k boven de 57k belasting over 144 euro. Met het belastingtarief van 36% is dat 51 euro per 10.000 euro vermogen boven de 57k. Dat lijkt me niet heel zwaar belast, net 3 euro in de maand.
Doe nou niet alsof we vermogens hier zwaar belasten.
en dan geeft Jan met een BV zich zelf een extra hypotheek tot 100% van de WOZ uit eigen BVquote:Op maandag 13 oktober 2025 11:44 schreef Kickinalfa het volgende:
[..]
Speelt natuurlijk wel mee dat 57k helemaal geen vermogen is.
Waarbij je met een normale spaarrekening helemaal geen grote bedragen overhoudt aan rente aan het einde van het jaar.
In zoverre is het wel vreemd dat belasting op arbeid progressief is en belasting op vermogen niet en ook nog eens bij een laag bedrag begint waarbij Jan Modaal spaar gaat betalen.
Die 57k is feitelijk een gezonde buffer zodat je niet direct naar het schuldenloket hoeft als het even tegenzit.quote:Op maandag 13 oktober 2025 11:44 schreef Kickinalfa het volgende:
[..]
Speelt natuurlijk wel mee dat 57k helemaal geen vermogen is.
Waarbij je met een normale spaarrekening helemaal geen grote bedragen overhoudt aan rente aan het einde van het jaar.
In zoverre is het wel vreemd dat belasting op arbeid progressief is en belasting op vermogen niet en ook nog eens bij een laag bedrag begint waarbij Jan Modaal spaar gaat betalen.
iedereen met een pensioen van > 1000 euro netto de AOW korten met 333 euro zou kunnenquote:Op maandag 13 oktober 2025 10:54 schreef Hanca het volgende:
[..]
De andere optie is gewoon alle werkenden arm. Aangezien de AOW in 2040 gewoon niet meer te betalen is als omslagstelsel. 1 AOWer op 2 werkenden kan gewoon niet. Optie 3 is de AOW afschaffen en dat is echt geen optie.
dat is volgend jaar 51.396 euro en het jaar erop lager, men wil kost wat kost de caravanbewoners naaien,quote:Op maandag 13 oktober 2025 11:50 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
Die 57k is feitelijk een gezonde buffer zodat je niet direct naar het schuldenloket hoeft als het even tegenzit.
Ach, geldt dat niet voor elke politici? Of heb jij de indruk dat de andere kant van het spectrum wel levert? Die schoppen toch ook simpelweg tegen alles aan?quote:Op maandag 13 oktober 2025 11:18 schreef Perrin het volgende:
[..]
Die leven hun droom. Niks leveren, veel cashen. Af en toe iets roepen over die bruinen die ons land verpesten.
Niet echt. Maar als je dat verschil niet meer kan zien dan heeft het ook geen enkele zin dat proberen uit te leggenquote:Op maandag 13 oktober 2025 11:56 schreef Solispolar het volgende:
[..]
Die schoppen toch ook simpelweg tegen alles aan?
Die 189 mensen die dat doen lijken me wat te weinig om beleid op te makenquote:Op maandag 13 oktober 2025 11:49 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
en dan geeft Jan met een BV zich zelf een extra hypotheek tot 100% van de WOZ uit eigen BV
'niet echt, maar als jij mijn mening niet deelt dan heeft het ook geen zin om er verder over in gesprek te gaan'.quote:Op maandag 13 oktober 2025 11:59 schreef Fok-it het volgende:
[..]
Niet echt. Maar als je dat verschil niet meer kan zien dan heeft het ook geen enkele zin dat proberen uit te leggen
Daarnaast gaat het niet om ergens tegen aan schoppen, maar hun voeten helemaal niet gebruiken
Ze gebruiken 1,44% in 2025: https://www.belastingdien(...)rlopige-aanslag-2025quote:Op maandag 13 oktober 2025 11:41 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
forfaitair vermogen daalt in 2026 naar 51.000 euro
7,87% over 10.000 euro is 787 euro x 36% is 300 euro
[..]
Dit klopt. Rechts beleid heeft dat effectquote:Op maandag 13 oktober 2025 12:00 schreef Solispolar het volgende:
[..]
want de politiek levert al geruim 10 jaar niet
Het is geen spel, maar dingen die gewoon veranderen. Maar in die logica, áls je dus een AOW-wijziging wil doen kan dat eigenlijk pas als de laatste persoon die nu (ooit) recht gaat krijgen op AOW overleden is…dus ergens rond 2104 ofzo.quote:Op maandag 13 oktober 2025 11:02 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
Als je slim bent bouw je sowieso je eigen financiële reddingsboot zodat je niet afhankelijk bent van dit soort regelingen.
Maar je moet niet halverwege het spel de regels aanpassen.
En dat allemaal door fouten bij invoering, maar ook foute gedachten als "premie betalen is recht op AOW", het is te weinig bekend dat de AOW een 100% omslagstelsel is. Dat je dus niet spaart voor jezelf, maar gewoon geld betaalt om huidige ouderen hun AOW te geven. Dat het je verder in principe nergens recht op geeft. Net zo min als nu belasting betalen je recht geeft op bepaalde zaken over 30 jaar.quote:Op maandag 13 oktober 2025 12:04 schreef kalinhos het volgende:
[..]
Het is geen spel, maar dingen die gewoon veranderen. Maar in die logica, áls je dus een AOW-wijziging wil doen kan dat eigenlijk pas als de laatste persoon die nu (ooit) recht gaat krijgen op AOW overleden is…dus ergens rond 2104 ofzo.
dus een gezamelijk pensioen > van > 700 euro bruto levert een korting op de AOW op van 15% op het individueel belastbaar loonquote:Op maandag 13 oktober 2025 12:14 schreef Hanca het volgende:
[..]
En dat allemaal door fouten bij invoering, maar ook foute gedachten als "premie betalen is recht op AOW", het is te weinig bekend dat de AOW een 100% omslagstelsel is. Dat je dus niet spaart voor jezelf, maar gewoon geld betaalt om huidige ouderen hun AOW te geven. Dat het je verder in principe nergens recht op geeft. Net zo min als nu belasting betalen je recht geeft op bepaalde zaken over 30 jaar.
Het is ook wel strijdig in het geheel van zaken versimpelen om dit soort basisvoorzieningen vervolgens inkomensafhankelijk te maken.quote:Op maandag 13 oktober 2025 12:14 schreef Hanca het volgende:
[..]
En dat allemaal door fouten bij invoering, maar ook foute gedachten als "premie betalen is recht op AOW", het is te weinig bekend dat de AOW een 100% omslagstelsel is. Dat je dus niet spaart voor jezelf, maar gewoon geld betaalt om huidige ouderen hun AOW te geven. Dat het je verder in principe nergens recht op geeft. Net zo min als nu belasting betalen je recht geeft op bepaalde zaken over 30 jaar.
misschienis het beste om de hele pensioenpaarplicht te laten vallen dan of het huidig percentage van gemiddeld 28% te verlagen naar 15%quote:Op maandag 13 oktober 2025 12:35 schreef Kickinalfa het volgende:
[..]
Het is ook wel strijdig in het geheel van zaken versimpelen om dit soort basisvoorzieningen vervolgens inkomensafhankelijk te maken.
Ook straf je op deze manier de mensen die wel gespaard hebben en/of hebben gezorgd voor een oude dag voorziening.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |