Fvd is dan ook radicaal linksquote:Op donderdag 18 september 2025 11:00 schreef Momo het volgende:
[..]
Wel opvallend dat zelfs bij de users waar rechtse partijen als VVD/JA21/SGP hoog komen, FvD nog steeds laag staat.
baudet heeft het iedere keer over uilen hoorquote:Op donderdag 18 september 2025 18:43 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
Interessant. Hoe kom je daarbij?
Wellicht ook wel logisch dat de oppositie met zo’n radicaal kabinet relatief eensgezind is.quote:Op donderdag 18 september 2025 18:53 schreef Tomatenboer het volgende:
Mijn aantal overeenkomstige stellingen:
1. D66. 21
2. Volt. 21
3. GroenLinks / PvdA 20
4. CDA. 20
5. PvdD. 20
6. ChristenUnie 19
7. SP. 19
8. Denk. 18
9. NSC. 18
10. VVD. 16
11. SGP. 12
12. JA21. 11
13. PVV. 11
14. BBB. 10
15. FVD. 7
Vind dat het merendeel best dicht bij elkaar zit.
Denk en PvdD staan bij jou anders behoorlijk hoog.quote:Op maandag 15 september 2025 15:32 schreef KareldeStoute het volgende:
De redelijke partijen scoren vrij hoog en hoe radicaler hoe lager. Wat dat betreft dus geen verrassingen.
[..]
Kan je nagaan hoe radicaal de partijen daaronder zijn.quote:Op zaterdag 4 oktober 2025 10:00 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Denk en PvdD staan bij jou anders behoorlijk hoog.
Maar een partij die alleen maar concessies doet is het natuurlijk ook niet. Uiteraard moet je compromissen maken als je mee regeert maar als er nauwelijks iets over blijft van je programma dan had je duidelijk niet in die coalitie moeten gaan zitten.quote:Op zondag 5 oktober 2025 13:45 schreef Wienerschnitzels het volgende:
Vind dit zo'n domme kieswijzer in een coalitieland.
Benadeelt partijen die verantwoordelijkheid hebben genomen en in een coalitie zijn gestapt. Uiteraard stem je dan soms voor dingen wat je het als partij an sich niet altijd eens mee bent aangezien je als coalitie afspraken hebt gemaakt en standpunten hebt uitgewisseld om zo tot een akkoord te komen.
Maar zo'n stem zegt zegt dan heel weinig over het standpunt van een partij, hoogstens wat over waar het op hun prioriteitenlijstje staat.
Vind het wel knap, wellicht dat je een hogere score heb dan Jimmy Dijkquote:Op zondag 5 oktober 2025 13:20 schreef Mikeytt het volgende:
Een aantal vragen zijn veranderd en nu zijn er 29!
[ afbeelding ]
Leg die eens uit. Aub.quote:Op maandag 6 oktober 2025 19:15 schreef Fretwork het volgende:
Opmerkelijk hoeveel mensen kennelijk spugen op de Grondwet
Nou ik zie vrij veel mensen die het meest gemeen hebben met partijen waarvan de Orde van Advocaten op meerdere verkiezingen geconstateerd heeft dat ze anti-constitutioneel bezig zijn in hun programma's.quote:
Dan doel je op de PVV?quote:Op maandag 6 oktober 2025 19:28 schreef Fretwork het volgende:
[..]
Nou ik zie vrij veel mensen die het meest gemeen hebben met partijen waarvan de Orde van Advocaten op meerdere verkiezingen geconstateerd heeft dat ze anti-constitutioneel bezig zijn in hun programma's.
Dat is verder niet een hele gekke stelling lijkt me.
Ik ging er vanuit dat dit algemeen bekend was, aangezien een aantal partijen al 3 verkiezingen op rij plannen aanleveren die in strijd zijn met onze grondwet.quote:Op maandag 6 oktober 2025 19:48 schreef capricia het volgende:
[..]
Dan doel je op de PVV?
Of maak het eens concreet...wie en wat dan?
Dus gewoon gekeken waar de plannen in strijd zijn met onze Grondwet dus, over ons land beschermen gesproken.quote:"De op pagina 6 gelegde relatie tussen crimineel gedrag enerzijds en allochtone afkomst anderzijds acht de commissie direct discriminerend jegens sommige groepen in de Nederlandse samenleving
Het standpunt dat er geen islamitische scholen, korans en moskeeën mogen zijn
onder de noemer wij willen minder islam in Nederland is in strijd met het grondwettelijk recht op godsdienstvrijheid en gelijke behandeling. De invoering van een systeem van administratieve detentie voor tienduizenden jihad sympathisanten
die waar nodig preventief opgesloten kunnen worden verdraagt zich daarnaast
niet met het legaliteitsbeginsel en de noodzakelijke toets door een onafhankelijke rechter in het kader van een zorgvuldige procedure.
De stellingname op pagina 14 dat levenslange gevangenisstraf weer echt levenslang wordt, is in strijd met het bepaalde in artikel 3 EVRM. Het vanaf 14 jaar altijd volwassenenstrafecht toepassen bij zeden- en geweldsdelicten is in strijd met artikel 40 van het Internationaal Verdrag inzake de Rechten van het Kind en de beoordelingsruimte die de rechterlijke macht in een rechtstaat toekomt."
GRRRRRRRRRRisten partij stemmen.quote:Op woensdag 8 oktober 2025 10:13 schreef xpompompomx het volgende:
Wat moet ik hier nu weer mee.
CU 21
Denk 20
PvdD 20
D66 19
SP 19
Volt 19
CDA 18
GL/PvdA 18
NSC 16
VVD 16
SGP 14
PVV 11
JA21 9
BBB 8
FvD 7
Waarom zou een politieke partij in hemelsnaam niet mogen voorstellen dat de Grondwet wordt gewijzigd? Die is in 2022 en 2023 nog gewijzigd, dus waarom zou dat niet mogen?quote:Op maandag 6 oktober 2025 21:07 schreef Fretwork het volgende:
[..]
Ik ging er vanuit dat dit algemeen bekend was, aangezien een aantal partijen al 3 verkiezingen op rij plannen aanleveren die in strijd zijn met onze grondwet.
Fun fact: dit zijn vaak de partijen die voor law and order zijn, of het "echte" Nederland zeggen te willen beschermen.
In 2023: VVD, BBB, JA21, FVD, SGP, BVNL, CDA, DENK
https://www.advocatenorde(...)n-van-de-rechtsstaat
Dan heeft de toetsingscommissie van der order van advocaten het over zaken zoals:
[..]
Dus gewoon gekeken waar de plannen in strijd zijn met onze Grondwet dus, over ons land beschermen gesproken.
Dat mag je zeker voorstellen, daar heb je tweemaal een tweederde meerderheid voor nodig.quote:Op woensdag 8 oktober 2025 16:29 schreef TAmaru het volgende:
[..]
Waarom zou een politieke partij in hemelsnaam niet mogen voorstellen dat de Grondwet wordt gewijzigd? Die is in 2022 en 2023 nog gewijzigd, dus waarom zou dat niet mogen?
Onzin. Waarom is dat anti-constitutioneel? Anti betekent dat je ertegen bent. Dat suggereert dat de partij tegen de grondwet in het algemeen is, omdat ze een paar grondwetten/grondrechten willen veranderen. Dat is natuurlijk onzin.quote:Op woensdag 8 oktober 2025 18:07 schreef Fretwork het volgende:
[..]
Dat mag je zeker voorstellen, daar heb je tweemaal een tweederde meerderheid voor nodig.
Ik vind het persoonlijk nogal schokkend als je dat doet op zaken zoals gelijke behandeling van individuen, maar we zijn altijd vrij om dat te schrappen en een bananenrepubliek te worden.
Maar dat maakt je wel per definitie anti-constitutioneel
Bij mij kwam de VVD ook al bovenaan, wat toch vooral aangeeft wat voor enorme shitshow de Nederlandse politiek is geworden, aangezien ik mezelf toch nog steeds als links van het midden beschouw. Het probleem is denk ik vooral dat de zogenaamde "progressieve" partijen hier vooral pro-islam zijn, wat in mijn ogen toch echt het tegenovergestelde van progressief is. Alleen in Denemarken lijken ze dit begrepen te hebben.quote:Op maandag 6 oktober 2025 21:14 schreef Momo het volgende:
Nieuwe versie ingevuld en daadwerkelijk alle stellingen ingevuld (had bij sommige niet perse sterke voor of tegen)
[ afbeelding ]
Is ook alleen een term die de laatste pakweg 2 jaar gepushed wordt door links in de hoop dat het stemvee het overneemt.quote:Op donderdag 9 oktober 2025 03:05 schreef TAmaru het volgende:
[..]
Onzin. Waarom is dat anti-constitutioneel? Anti betekent dat je ertegen bent. Dat suggereert dat de partij tegen de grondwet in het algemeen is, omdat ze een paar grondwetten/grondrechten willen veranderen. Dat is natuurlijk onzin.
Anti-constitutioneel betekent letterlijk "in strijd met de grondwet". Deze plannen zijn "in strijd met de grondwet".quote:Op donderdag 9 oktober 2025 03:05 schreef TAmaru het volgende:
[..]
Onzin. Waarom is dat anti-constitutioneel? Anti betekent dat je ertegen bent. Dat suggereert dat de partij tegen de grondwet in het algemeen is, omdat ze een paar grondwetten/grondrechten willen veranderen. Dat is natuurlijk onzin.
Anti, het woord zegt het al, betekent letterlijk dat je ergens op tegen bent. In dit geval suggereert dat in elk geval dat je tegen de grondwet bent of die opzettelijk wilt negeren. Er is een groot verschil tussen bijv. anti-constitutioneel en onconstitutioneel. En dan nog: stel dat Bij1 bijvoorbeeld tegen de monarchie is. Noem je dat dan ook anti- of onconstitutioneel? Of zeg je gewoon dat ze iets willen waar een grondwetswijziging voor nodig is?quote:Op donderdag 9 oktober 2025 08:44 schreef Fretwork het volgende:
[..]
Anti-constitutioneel betekent letterlijk "in strijd met de grondwet". Deze plannen zijn "in strijd met de grondwet".
Ze volgen de letterlijke definitie van de term anti-constitutioneel. De plannen zijn in strijd met de in Nederland geldende Grondwet.
Ik kan de definitie verder ook niet veranderen hèquote:Op donderdag 9 oktober 2025 08:53 schreef TAmaru het volgende:
[..]
Anti, het woord zegt het al, betekent letterlijk dat je ergens op tegen bent. In dit geval suggereert dat in elk geval dat je tegen de grondwet bent of die opzettelijk wilt negeren. Er is een groot verschil tussen bijv. anti-constitutioneel en onconstitutioneel. En dan nog: stel dat Bij1 bijvoorbeeld tegen de monarchie is. Noem je dat dan ook anti- of onconstitutioneel? Of zeg je gewoon dat ze iets willen waar een grondwetswijziging voor nodig is?
Een ander voorbeeld van woorden met anti is antisociaal. Iemand die antisociaal is, is tegen elke vorm van sociaal gedraag. Toch is dat iets heel anders dan iemand die asociaal is of "niet sociaal".
Weer een voorbeeld van een dubbele standaard die nooit voor links geldt natuurlijk.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |