Jammer.quote:
Heb je er meteen een leuke hond bij.quote:Op woensdag 3 september 2025 10:30 schreef vosss het volgende:
Dankje Yvonne.
Vanaf nu kan het alleen nog maar beter worden.
Of alsnog blind, maar dat zien we dan vanzelf wel. Of niet. Nouja dat dus.
Elk nadeel heb ze voordeel.quote:Op woensdag 3 september 2025 11:04 schreef yvonne het volgende:
[..]
Heb je er meteen een leuke hond bij.
Dat moest ik vooral aangeven VOORDAT ik moest niezen. Of überhaupt bewegen. Want ze zitten met 3 instrumenten tegelijk in je oogbol te poeren.quote:Op woensdag 3 september 2025 10:51 schreef fluitbekzeenaald2.0 het volgende:
Vervelend heurHartje hartje knuf. Gelukkig zie je wel genoeg om te FOK!en, daar gaat het om.
Ik heb me altijd afgevraagd wat er gebeurt als je moet niezen tijdens een oogoperatie. Ben je daar nog achter gekomen?
Wat een lief katje.quote:Op woensdag 3 september 2025 10:04 schreef Hyperdude het volgende:
[..]
Jammer.
Maar helaas wel te verwachten.
[ afbeelding ]
Nog een geslachtverandering ook.quote:
quote:Op woensdag 3 september 2025 15:03 schreef Zorro het volgende:
[..]
Nog een geslachtverandering ook.
Het is allemaal wat.
![]()
Dat valt te bezien. Vooralsnog zie ik geen klap beter dan vanmorgen. Kan niet zien hoeveel vingers ik op steek als ik m'n hand voor m'n gezicht hou.quote:Goed dat het goed verlopen is, sterkte met het herstel! Alleen jammer dat je relatief snel weer terug mag voor je lens. Tenminste, zo werd het mij toen verteld.
Ik had de eerste week of zoiets een plastic beschermkapje voor mijn oog dus ik zag sowieso niks. Helpt wel tegen druk maken wat je wel of niet ziet.quote:Op woensdag 3 september 2025 15:23 schreef vosss het volgende:
[..]!
[..]
Dat valt te bezien. Vooralsnog zie ik geen klap beter dan vanmorgen. Kan niet zien hoeveel vingers ik op steek als ik m'n hand voor m'n gezicht hou.
Als ik een beetje met mijn hoofd beweeg dan is gaat het beeld mee. Het is net alsof er water klotst in mijn oogbol of iets. Dus heel vaag. Had verwacht dat het wel ruk zou zijn eerste dagen, maar zo ruk niet. Zo goed als blind; zie eigenlijk alleen maar vaag wat kleuren.
Afwachten als morgen beter is anders bellen.
Zon kapje heb ik dus niet.quote:Op woensdag 3 september 2025 15:44 schreef Zorro het volgende:
[..]
Ik had de eerste week of zoiets een plastic beschermkapje voor mijn oog dus ik zag sowieso niks. Helpt wel tegen druk maken wat je wel of niet ziet.
Kan iemand niet ff zo'n kapje voor jou kopen?quote:Op woensdag 3 september 2025 15:47 schreef vosss het volgende:
[..]
Zon kapje heb ik dus niet.
Lens meteen vervangen is voor de operatie wel ter sprake gekomen, maar tijdens de operatie beslist door de arts om dat nu niet te doen.
Als het goed is duurt dat nog best ff voordat ik staar ga krijgen door de operatie ivm mijn leeftijd. Volgens hem dan.
Nee want in de folder staat dat je wel of geen kapje kreeg. Nou ik heb er geen. Dan zullen ze dat niet nodig geacht hebben.quote:Op woensdag 3 september 2025 15:55 schreef Puzzie het volgende:
[..]
Kan iemand niet ff zo'n kapje voor jou kopen?
Verder kut man!! Sterkte
Raar! Want hebt er volgens mij wel degelijk een nodig , ook voor het wassen. Althans dat is wat ik van meer mensen in mijn omgeving heb meegekregenquote:Op woensdag 3 september 2025 16:02 schreef vosss het volgende:
[..]
Nee want in de folder staat dat je wel of geen kapje kreeg. Nou ik heb er geen. Dan zullen ze dat niet nodig geacht hebben.
Nee. Ik moet alleen zorgen dat er geen water in komt. Dat lukt ook wel zonder kapje hoor.quote:Op woensdag 3 september 2025 16:03 schreef Puzzie het volgende:
[..]
Raar! Want hebt er volgens mij wel degelijk een nodig , ook voor het wassen. Althans dat is wat ik van meer mensen in mijn omgeving heb meegekregen
nou ja wat jij wilquote:Op woensdag 3 september 2025 16:12 schreef vosss het volgende:
[..]
Nee. Ik moet alleen zorgen dat er geen water in komt. Dat lukt ook wel zonder kapje hoor.
Dat met mijn oog helemaal goed komt en dat ik niet nog een 2de operatie nodig heb om alles goed te krijgen, want hoe meer hoe groter de kans op kutzooi.quote:
Psies. Dus beter kan ik tegen de tijd dat Monza van start gaat wel weer "gewoon" zien.quote:Op woensdag 3 september 2025 16:24 schreef flipsen het volgende:
Lees het topic nu pas, hopelijk gaat het snel beter. F1, bier en nootjes met 1 oog is toch niet optimaal natuurlijk.
Ik gok dat niet in beide ogen tegelijk het netvlies loslietquote:Op woensdag 3 september 2025 18:23 schreef Pharkus het volgende:
Wordt dit nu voorgelezen met zo'n robotstem?
Dit dus. Met 1 oog kan ik nog zien.quote:Op woensdag 3 september 2025 18:49 schreef flipsen het volgende:
[..]
Ik gok dat niet in beide ogen tegelijk het netvlies losliet
Ik moet rechtop blijven. Dat is afhankelijk van waar het stuk was en of ze gas, lucht of olie gebruiken.quote:Op woensdag 3 september 2025 21:20 schreef Hogwarts het volgende:
Moet je niet op je zij liggen? Ik moest 8 uur per dag op mijn zij liggen voor 3 weken ongeveer zodat dat soort van gas op zijn plaats komt, moeilijk uit te leggen. Na een maand kon ik weer autorijden dus dat is een pluspuntje
Ik zag wel dat iemand bijvoorbeeld een hand of een vinger voor mijn hoofd hield maar dat was het dan, na een paar dagen kon ik langzaam aan bijvoorbeeld zien hoeveel vingers iemand opstak.quote:Op woensdag 3 september 2025 21:23 schreef vosss het volgende:
[..]
Ik moet rechtop blijven. Dat is afhankelijk van waar het stuk was en of ze gas, lucht of olie gebruiken.
Hoe was jouw zicht na 1 dag?
Pas maar op met dat mes vriend, dadelijk vallen er nog doden.quote:Op maandag 1 september 2025 15:31 schreef vosss het volgende:
Gisteravond vond de spoedarts van het ziekenhuis in Weert dit niet de moeite waard om mij te zien.
Mocht ik blind worden dan steek ik die klootzak z'n banden lek!!
Hoe ver was die persoon dan van je af? Had jij lucht erin of sf6 gas of olie?quote:Op woensdag 3 september 2025 21:25 schreef Hogwarts het volgende:
[..]
Ik zag wel dat iemand bijvoorbeeld een hand of een vinger voor mijn hoofd hield maar dat was het dan, na een paar dagen kon ik langzaam aan bijvoorbeeld zien hoeveel vingers iemand opstak.
Vertel mij wat.quote:Op woensdag 3 september 2025 22:34 schreef Rene het volgende:
Aiiii. Soort van een van mn angsten dit.
Sssterkte man
Hmm over lucht (jij had lucht?) weet ik niets, ik wist niet eens dat dat mogelijk was maar ik had gas, ik weet niet meer hoe het heet, het is zo'n 3 jaar geleden. Olie is ook gebruikelijk maar meer voor gecompliceerde gevallen maar dan moet je daarna weer een OP waarbij je dat bij gas niet hoeft.quote:Op woensdag 3 september 2025 22:36 schreef vosss het volgende:
[..]
Hoe ver was die persoon dan van je af? Had jij lucht erin of sf6 gas of olie?
Ik zie mijn eigen hand amper en kan niet zien hoeveel vingers ik op steek.
Tevens net of ik door water kijk en boven in mn zichtveld zit een streep die klotst en wiebelt als ik mijn hoofd beweeg. Net of het de bovenkant van het water is waar ik doorheen kijk of iets. Moeilijk te beschrijven.
Vraag geld ook voor ee anderen die wen netvliesloslating gehad hebben.
Ik vind het nog steeds eng omdat ik verwacht had veeeeeel beter te zien al op dag 1.
Artsen zeggen altijd alle mogelijke scenario's omdat ze dat moeten, opzich niet verkeerd maar je moet rusten en stress gaat daarbij niet helpen en werkt averechts.quote:Op woensdag 3 september 2025 23:10 schreef vosss het volgende:
Bedankt voor de soort van geruststelling. Die arts vanmorgen stelde mij niet heel gerust. Maargoed, het zou alsnog beter moeten zijn morgen dan vandaag en als niet dan moest ik bellen.
Voor vannacht heb ik een skibril kunnen regelen dat ik niet in mn slaap in dat oog ga zitten wrijven.
Hopelijk kan ik daar een beetje mee slapen. Rechtop. Met skibril op m'n knarretje.
We zien wel.
Zo had ik het in de folders niet gezien. Deze info, samen met de geruststellende posts van gisteren geeft de burger weer een klein beetje moed. Dus ik ga vandaag nog even niet bellen en kijk morgen nog even aan of het weer ietsje beter gaat.quote:Tijdens de operatie hebben de artsen het glasvocht verwijderd. Deze werd niet meer door het oog aangemaakt. Het glasvocht is vervangen door een heldere vloeistof om het netvlies weer goed op zijn plek te krijgen.
Daarna is het netvlies gelaserd. Vervolgens werd haar oog gevuld met een soort luchtbel, die het netvlies op zijn plaatst drukt.
Esther: “Dat is een heel rare gewaarwording. Naarmate de luchtbel elke dag een stukje kleiner wordt, komt het beeld vanaf boven weer langzaam terug.
Het is net alsof je oog een aquarium is en deze langzaam leegloopt. Bij bewegingen zie je het lijntje ook golven.
Na ongeveer 10 dagen is deze bel verdwenen en kun je weer gewoon zien.”
Zou even checken tot hoe laat je kan bellen vandaag en dan aan eind van de dag bellen als het je nog steeds tegenvalt.quote:Op donderdag 4 september 2025 10:17 schreef vosss het volgende:
Dacht toen ik vanmorgen net wakker werd dat er nog niks veranderd was qua zicht. Omdat de arts gisteren zei dat het vandaag merkbaar beter zou moeten zijn en ik dat niet merkte om 7 uur vanmorgen maakte ik me nogal een beetje ongerust.
...
Dan mag er van mij wel wat duidelijker gecommuniceerd worden wat je kan verwachten.
...
Zo. Goedemorgen. Dat ook weer kwijt.
Het ziet er nog niet goed uitquote:Op donderdag 4 september 2025 17:19 schreef Hyperdude het volgende:
"Iets minder kut" is wel het minimum.
Nouja gedurende de dag is die vage brei wat ik zie iets doorzichtiger en vloeibaarder aan het worden.quote:Op donderdag 4 september 2025 17:19 schreef Hyperdude het volgende:
"Iets minder kut" is wel het minimum.
Nee maar dat kan ook niet. Dit gekut moet wegzakken en kan 6 tot 10 dagen duren. Daarna kan mijn zicht de komende 3 maanden nog veranderen. Dus daarna pas eventueel bril aanpassen.quote:
Staand rukken, daarna nog een biertje en dan moet het wel lukken toch?quote:Op vrijdag 5 september 2025 02:42 schreef vosss het volgende:
Derde nacht rechtop slapen wil niet.
Zowel mijn schouder als mijn rug spelen behoorlijk op.
Morgen mag ik in elk geval weer gewoon normaal slapen.
niet geprobeerd. Uiteindelijk rond half 4 in slaap gesukkeld tot nu 7 uur.quote:Op vrijdag 5 september 2025 03:50 schreef flipsen het volgende:
[..]
Staand rukken, daarna nog een biertje en dan moet het wel lukken toch?
In ieder geval fijn dat je over het slapen klaagt en niet over je zicht. Goed dat de focus veranderd. Sterkte.quote:Op vrijdag 5 september 2025 07:08 schreef vosss het volgende:
[..]
niet geprobeerd. Uiteindelijk rond half 4 in slaap gesukkeld tot nu 7 uur.
Pun intended?quote:Op vrijdag 5 september 2025 07:12 schreef 215 het volgende:
[..]
In ieder geval fijn dat je over het slapen klaagt en niet over je zicht. Goed dat de focus veranderd. Sterkte.
Stay strong !!!!quote:Op vrijdag 5 september 2025 09:47 schreef vosss het volgende:
Ok de rand met klotsend water zit iets lager in mijn zichtveld. Maar nog altijd ruim boven de helft.
Verschil met gisteren is vooral dat als ik wat omlaag beweeg met mijn hoofd dat ik links en rechts een klein beetje over de rand kan kijken. In het midden nog niet.
Hechtingen in mn oogbol irriteren mij als de nete inmiddels en ik wil heel erg graag in mijn oog wrijven. Wat een absolute no go is.
Tot zover voor nu in mijn dagboek.
Vooral kut dat als dit mega irritante bijgebeuren van de operatie weggetrokken is over een dag of 5 a 6, dat dan nog steeds niet duidelijk is in hoeverre de operatie helemaal gelukt is.quote:
Dankje!quote:Op vrijdag 5 september 2025 12:00 schreef Whiskers2009 het volgende:
Topic nu pas tegengekomen. Ligt er misschien ook aan dat ik lekker op vakantie ben![]()
Anyway: een (voor)spoedig herstel gewenst!💐
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Daar komt nu dit dan nog eens bovenop, wat toch ook ff van een heel andere orde is dan een arm breken en paar weken gips of iets, er bestaat gewoon kans op verlies van een van je zintuigen. En dat hakt er toch wel ff in. Best hard.
Blij dat over 2 weken eerste afspraak met psycholoog gepland staat. Dokter denkt aan burnout. Ik zou het niet heel gek vinden.
Dus wellicht dat ik daar dan nog verder over vertel in dit topic, dat weet ik nog niet zo goed.
De oude oude layout was veel beter!!
vosss is de naam,
met dubbel s welteverstaan.
O wat vreselijk irritant!quote:Op vrijdag 5 september 2025 09:47 schreef vosss het volgende:
Ok de rand met klotsend water zit iets lager in mijn zichtveld. Maar nog altijd ruim boven de helft.
Verschil met gisteren is vooral dat als ik wat omlaag beweeg met mijn hoofd dat ik links en rechts een klein beetje over de rand kan kijken. In het midden nog niet.
Hechtingen in mn oogbol irriteren mij als de nete inmiddels en ik wil heel erg graag in mijn oog wrijven. Wat een absolute no go is.
Tot zover voor nu in mijn dagboek.
Fixed. Ongeletterde boer.quote:
Niet te diep in het glaasje kijken.quote:Op vrijdag 5 september 2025 19:10 schreef Zwansen het volgende:
P.S. hoe voorkom je die ellende met je oog?
quote:Op vrijdag 5 september 2025 16:57 schreef vosss het volgende:
[..]
Dankje!
Dit topic gaat voor nu eigenlijk alleen over mijn netvliesloslating wat losgelaten had en ik half blind was aan een oog en de operatie en de nasleep daarvan, maar zodra dat allemaal weer 100% in orde is volgt al de rest nog:Dat is inderdaad wel héél veel voor je kiezen krijgen zeg..SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Daar komt nu dit dan nog eens bovenop, wat toch ook ff van een heel andere orde is dan een arm breken en paar weken gips of iets, er bestaat gewoon kans op verlies van een van je zintuigen. En dat hakt er toch wel ff in. Best hard.
Blij dat over 2 weken eerste afspraak met psycholoog gepland staat. Dokter denkt aan burnout. Ik zou het niet heel gek vinden.
Dus wellicht dat ik daar dan nog verder over vertel in dit topic, dat weet ik nog niet zo goed.![]()
Fijn dat je over 2 weken hulp krijgt, hopelijk zet dat snel zoden aan de dijk. Al is het (in het begin) maar omdat je je (hele grote dikke vette) ei kwijt kunt![]()
Heel veel sterkte en beterschap en een dikke knuffel
"He who gives up freedom for safety deserves neither" Benjamin Franklin
Wat lief, dank je wel!quote:Op vrijdag 5 september 2025 16:58 schreef vosss het volgende:
@:whiskers2009 geniet van je vakantie!![]()
Dat was ik vergeten te zeggen
Niet. Iedereen zijn glasvochtmembraan laat los. De meeste mensen merken daar helemaal niks van.quote:Op vrijdag 5 september 2025 19:10 schreef Zwansen het volgende:
Jeetje. Heftig hoor, sterkte! Gewoon niet te veel denken aan alle andere zaken, één voor één oplossen maar.
P.S. hoe voorkom je die ellende met je oog?
Gatver, wat naar! Ik doe 🤞🤞🤞quote:Op zaterdag 6 september 2025 10:00 schreef vosss het volgende:
Sinds vanochtend is mijn zichtveld, het stukje waar ik over de luchtbel in mijn oog heen kan kijken, aanmerkelijk verslechterd.
Veel minder scherp plus een hele witte waas over het beeld. Gisteren was dit niet. Vooral die witte waas baart mij zorgen.
Dus gebeld, moet zo langskomen in het MUMC bij de oogarts. Wordt vervolgd.
Oh jee, nee...quote:Op zaterdag 6 september 2025 10:00 schreef vosss het volgende:
Sinds vanochtend is mijn zichtveld, het stukje waar ik over de luchtbel in mijn oog heen kan kijken, aanmerkelijk verslechterd.
Veel minder scherp plus een hele witte waas over het beeld. Gisteren was dit niet. Vooral die witte waas baart mij zorgen.
Dus gebeld, moet zo langskomen in het MUMC bij de oogarts. Wordt vervolgd.
Damn!! Nogmaals sterkte man!!quote:Op zaterdag 6 september 2025 10:00 schreef vosss het volgende:
Sinds vanochtend is mijn zichtveld, het stukje waar ik over de luchtbel in mijn oog heen kan kijken, aanmerkelijk verslechterd.
Veel minder scherp plus een hele witte waas over het beeld. Gisteren was dit niet. Vooral die witte waas baart mij zorgen.
Dus gebeld, moet zo langskomen in het MUMC bij de oogarts. Wordt vervolgd.
Gezond is goedquote:Op vrijdag 5 september 2025 19:37 schreef Boca_Raton het volgende:
Vosss hier mag je lekker klagen hè. Da’s gezond hoor.
Sterkte! Hopend op een goede afloop.quote:
Sterkte gozerquote:Op zaterdag 6 september 2025 10:00 schreef vosss het volgende:
Sinds vanochtend is mijn zichtveld, het stukje waar ik over de luchtbel in mijn oog heen kan kijken, aanmerkelijk verslechterd.
Veel minder scherp plus een hele witte waas over het beeld. Gisteren was dit niet. Vooral die witte waas baart mij zorgen.
Dus gebeld, moet zo langskomen in het MUMC bij de oogarts. Wordt vervolgd.
Succes, en heel veel sterkte. Hopelijk valt het mee en kunnen ze iets aan doen.quote:Op zaterdag 6 september 2025 10:00 schreef vosss het volgende:
Sinds vanochtend is mijn zichtveld, het stukje waar ik over de luchtbel in mijn oog heen kan kijken, aanmerkelijk verslechterd.
Veel minder scherp plus een hele witte waas over het beeld. Gisteren was dit niet. Vooral die witte waas baart mij zorgen.
Dus gebeld, moet zo langskomen in het MUMC bij de oogarts. Wordt vervolgd.
Kut man, hopelijk valt het mee!quote:Op zaterdag 6 september 2025 10:00 schreef vosss het volgende:
Dus gebeld, moet zo langskomen in het MUMC bij de oogarts. Wordt vervolgd.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |