abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_218323579
Trump-hardliners willen machtswissel EU met hulp van Europese bondgenoten
Er zijn steeds meer aanwijzingen dat de Trump-regering zich actief bemoeit met de politieke toekomst van de Europese Unie. In maart nodigde de invloedrijkste conservatieve denktank in Washington, de Heritage Foundation, conservatieve denkers uit Wenen en Boedapest uit. Zij presenteerden tijdens een workshop hun plannen voor de EU.



"Het is terecht dat de Verenigde Staten zich bemoeien met de toekomst van Europa", zegt Nile Gardiner van de Heritage Foundation tegen Nieuwsuur. Volgens de vooraanstaande conservatieve denker heeft Amerika met Donald Trump de eerste eurosceptische president. "De Verenigde Staten hebben Europa zo'n lange tijd beschermd dat Europese overheden respect moeten hebben voor de mening van de VS."

Poolse en Hongaarse denktanks publiceerden in maart een groots project om de Europese Unie fundamenteel te hervormen en van binnenuit te ontmantelen. Dat ontdekte een Hongaarse onderzoeksjournalist die het plan, genaamd 'The Great Reset', in handen kreeg. Het voorstel is direct opgepakt door de Heritage Foundation, het brein achter Project 2025, de ideologische blauwdruk achter Trumps beleid.

Macht terug naar natiestaten
Het inmiddels openbaar gemaakte stappenplan stelt onder meer dat de macht moet worden weggehaald bij de Europese Commissie en het Europees Hof van Justitie. Daarnaast pleiten de opstellers voor een nieuwe naam voor de Europese Unie: de Europese Gemeenschap van Naties. De macht moet, zo staat in het document, terug naar de Europese natiestaten.

"De voorstellen komen neer op de volledige ontmanteling van bijvoorbeeld de Europese Commissie. Die zou alleen nog onbelangrijke zaken moeten afhandelen", licht Szabolcs Panyi toe, de journalist die het document in handen kreeg.

In mei dit jaar verscheen ook een beleidsdocument op de site van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Daarin slaat de Amerikaanse overheid alarm over de situatie in Europa. Volgens het beleidsstuk is Europa "verworden tot een broeinest van digitale censuur, massamigratie en restricties van religieuze vrijheid". De tekst beschrijft de pogingen om deelname aan verkiezingen te beperken, door bijvoorbeeld de Duitse Alternative für Deutschland (AfD) als 'extremistisch' te labelen.

Het stuk, getiteld 'De noodzaak van beschavingsbondgenoten in Europa' roept op tot het aanhalen van banden met radicaal-rechtse en ultraconservatieve bondgenoten in Europa, zoals de Franse politicus Marine Le Pen, de Duitse AfD-leider Alice Weidel, de Hongaarse premier Viktor Orbán en PVV-leider Geert Wilders. Het is onbekend of het Amerikaanse stuk beïnvloed is door het Pools-Hongaarse project 'The Great Reset'.

"Er was al samenwerking tussen de MAGA-familie (Trumps Make America Great Again-beweging) en radicaal-rechts in Europa", ziet de Deense lobby-onderzoeker Kenneth Haar. "Maar dat zo'n artikel op de site van het ministerie in de VS verschijnt, is wel bijzonder."



'De pro-Europese kandidaat is rampzalig'
Kenneth Haar wijst op de Conservatieve Politieke Actie Conferenties (CPAC) in de VS die sinds drie jaar ook in Europa georganiseerd worden. "Zeer grote conferenties, met honderden deelnemers en zeer prominente sprekers. Met deelname van alle grote radicaal-rechtse partijen in Europa."

Dat gebeurde onlangs tijdens de nek-aan-nekrace tussen twee Poolse presidentskandidaten. Bij een speciaal georganiseerde CPAC-conferentie in Polen riep Trumps minister voor Binnenlandse Veiligheid op om op euroscepticus Karol Nawrocki te stemmen. De pro-Europese tegenkandidaat noemde ze "rampzalig". Ook gaven leden van het Trump-kamp dit jaar uitdrukkelijke steun aan de Duitse radicaal-rechtse AfD-partij.

"De Heritage Foundation en de hele MAGA-alliantie lijken erin te slagen de Europese radicaal-rechtse partijen te verenigen op een manier waarop die partijen dat zelf niet voor elkaar krijgen", vervolgt Haar.

Nile Gardiner, directeur Europa van de Heritage Foundation, ziet al een verschuiving: "Er waait een wind van verandering door Europa, ook in Nederland. Het wantrouwen groeit tegen de concentratie van macht door niet-gekozen bureaucraten in Brussel."

Reactie Brussel blijft uit
De Europese Commissie heeft nog niet gereageerd op de ambities uit Washington. Maar volgens de Hongaarse onderzoeksjournalist Panyi zou Brussel wel moeten kijken naar de vergaande Amerikaanse bemoeienis in de Europese politiek.

"We zien dat twee leden van de Europese Unie, Hongarije en Polen, de toekomst van de EU proberen te bepalen zonder de officiële besluitvormingsprocedures. Ze schakelen daarbij de VS in, in de hoop dat Trump druk zal uitoefenen op de Commissie. Dat is een bedreiging."
https://nos.nl/nieuwsuur/artikel/2576394
Steun het Kiva Fok! team!
http://www.kiva.org/team/fok
pi_218323601
quote:
"De Verenigde Staten hebben Europa zo'n lange tijd beschermd dat Europese overheden respect moeten hebben voor de mening van de VS."
Respect moeten hebben voor een mening is iets anders dan iets met die mening moeten doen.
pi_218324250
het is wat. niemand weet echt welke richting europa wil nemen. we zitten nu al decennialang in een soort van grijze zone van ambivalentie, een permanente tussenfase. niet meer de goeie ouwe losse natiestaten maar ook nog LANG niet het federale blok dat sommigen al zo lang voor ogen hebben.

wat is de eindbestemming van europa nu? een federatie? een confederatie? een pragmatisch samenwerkingsverband? wat? niemand weet het. en dat schept dus een identiteitscrisis die ruimte laat voor radicale alternatieven (Alternative für…). we hebben hebben de opmars van populisme over heel europa gezien in de afgelopen jaren - iets dat je met enkele hersencellen 10, 15 jaar geleden ook al had kunnen zien aankomen. ik weet nog goed dat ik daar pittige discussies over had met bepaalde gesprekspartners. die keken mij aan alsof of twee koppen op mijn schouders had of zo.

en dat maakt ons juist zo kwetsbaar. dan krijg je rivaliserende mogendheden die daarop willen inspelen, of het nu amerikaanse hardliners zijn of de chinese staat. die vinden deze situatie helemaal geweldig. die kunnen lekker onze zwakke punten benutten. terwijl zij zich sterk en nationalistisch opstellen, zitten wij maar een beetje niksen onder een vlag die niemand echt zwaait.

dus ja, ik snap die amerikanen wel. de wereld draait op 'might makes right', niet op idealistische nonsens.

dit speelt trouwens niet alleen in de VS en europa. ook in japan, een toch al rechts en nationalistisch land, zie je die opmars ook in de vorm van de Sanseito-partij. en natuurlijk india, en ga zo maar door.

de vraag is, wat is nu eigenlijk de concrete visie voor europa?

je leest bovenstaand artikel en velen zullen wel denken, ach die amerikaanse denktanks lullen maar wat. maar dan besef je je dat ze europa al in hun greep hebben en echte invloed uitoefenen.

[ Bericht 1% gewijzigd door gwn_een_user op 26-07-2025 09:51:45 ]
  Moderator vrijdag 25 juli 2025 @ 23:26:59 #4
441859 crew  Lenny77
pi_218324265
Ja daa-aag!!

Halve gare :|W
Horum omnium fortissimi sunt Belgae
pi_218324305
quote:
1s.gif Op vrijdag 25 juli 2025 23:26 schreef Lenny77 het volgende:
Ja daa-aag!!

Halve gare :|W
Verbaasd dit je?
Steun het Kiva Fok! team!
http://www.kiva.org/team/fok
  Moderator vrijdag 25 juli 2025 @ 23:34:25 #6
441859 crew  Lenny77
pi_218324332
quote:
0s.gif Op vrijdag 25 juli 2025 23:31 schreef voetbalmanager2 het volgende:

[..]
Verbaasd dit je?
Het verbaasd mij nog steeds dat m een eerste keer is verkozen, laat staan een tweede.
EN dat niemand die psychoot stopt ook...
Horum omnium fortissimi sunt Belgae
  vrijdag 25 juli 2025 @ 23:39:21 #7
396730 EttovanBelgie
Alles komt goed.
pi_218324388
Trump wil vooral rookgordijnen opgooien vanwege zijn Epstein-avonturen.
Omnibus in omnibus.
Ad Maiorem Dei Gloriam
  Moderator vrijdag 25 juli 2025 @ 23:40:49 #8
441859 crew  Lenny77
pi_218324398
quote:
0s.gif Op vrijdag 25 juli 2025 23:39 schreef EttovanBelgie het volgende:
Trump wil vooral rookgordijnen opgooien vanwege zijn Epstein-avonturen.
Maar hij richt ondertussen wel schade aan...
Horum omnium fortissimi sunt Belgae
pi_218324435
quote:
1s.gif Op vrijdag 25 juli 2025 23:40 schreef Lenny77 het volgende:

[..]
Maar hij richt ondertussen wel schade aan...
Interesseert hem niets.
pi_218324444
quote:
0s.gif Op vrijdag 25 juli 2025 22:12 schreef saparmurat_niyazov het volgende:

[..]
Respect moeten hebben voor een mening is iets anders dan iets met die mening moeten doen.
En zo lang en vaak heeft de VS Europa niet beschermd, maar blijkbaar gaan ze keer op keer weer de WOII kaart spelen.
  Moderator vrijdag 25 juli 2025 @ 23:51:52 #11
441859 crew  Lenny77
pi_218324461
quote:
1s.gif Op vrijdag 25 juli 2025 23:47 schreef Cockwhale het volgende:

[..]
En zo lang en vaak heeft de VS Europa niet beschermd, maar blijkbaar gaan ze keer op keer weer de WOII kaart spelen.
Voor de rest hebben ze hier alleen maar een grote puinhoop veroorzaakt met destabiliseren van hele regio's onder het mom van -insert kul reden met dubbele agenda- waardoor massaal volk naar deze kant is opgekomen }:|
Horum omnium fortissimi sunt Belgae
pi_218324465
quote:
Het inmiddels openbaar gemaakte stappenplan stelt onder meer dat de macht moet worden weggehaald bij de Europese Commissie en het Europees Hof van Justitie. Daarnaast pleiten de opstellers voor een nieuwe naam voor de Europese Unie: de Europese Gemeenschap van Naties. De macht moet, zo staat in het document, terug naar de Europese natiestaten.
Misschien moeten we ons in Europa ook maar eens meer gaan bemoeien met de interne politieke verhoudingen binnen de Verenigde Staten. De federale regering van de Verenigde Staten heeft veel te veel macht, die zou eigenlijk gebroken moeten worden. De macht moet terug naar de staten, zoals het voor 1861 was en zoals het oorspronkelijk bedoeld was.
pi_218324482
De massa immigratie moet ook op de schop.

twitter

https://x.com/charliekirk11/status/1948837932925923520
pi_218324495
quote:
0s.gif Op vrijdag 25 juli 2025 23:55 schreef Nober het volgende:
De massa immigratie moet ook op de schop.

Ook als je die mening deelt...........moet Trump dan soms de Europese politiek bepalen zodat zijn wil hier wet wordt?
Steun het Kiva Fok! team!
http://www.kiva.org/team/fok
  zaterdag 26 juli 2025 @ 00:02:04 #15
168739 Red_85
'echt wel'
pi_218324507
quote:
0s.gif Op vrijdag 25 juli 2025 23:55 schreef Nober het volgende:
De massa immigratie moet ook op de schop.

[ x ]
https://x.com/charliekirk11/status/1948837932925923520
Geen woord spaans bij en moet ook.

Soms komt er wel wat ok's uit die rare bek.
'Je gaat het pas zien als je het doorhebt'
'Ieder nadeel heb zijn voordeel'
We zullen je nooit, nooit vergeten
1947-2016
pi_218324516
quote:
1s.gif Op vrijdag 25 juli 2025 23:34 schreef Lenny77 het volgende:

[..]
Het verbaasd mij nog steeds dat m een eerste keer is verkozen, laat staan een tweede.
EN dat niemand die psychoot stopt ook...
Ondanks dat er alleen wartaal uit Biden en Harris komt?

quote:
0s.gif Op vrijdag 25 juli 2025 23:58 schreef voetbalmanager2 het volgende:

[..]
Ook als je die mening deelt...........moet Trump dan soms de Europese politiek bepalen zodat zijn wil hier wet wordt?
Europa volgt Amerika.

Jij dacht dat het bij die wakeupspeech van Vance eerder dit jaar zou blijven?

Bekijk deze YouTube-video
  zaterdag 26 juli 2025 @ 00:11:21 #17
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
pi_218324533
Iedere EU politicus die hier aan mee doet moet dus door de media flink besmeurd worden wegens verraad.
  Moderator zaterdag 26 juli 2025 @ 04:42:40 #18
14679 crew  sp3c
Geef me die goud!!!
pi_218324936
Dat niet want vertad is totaal wat anders 8)7

Ik vind hetnop zich wrl een goed plan maar ik ben wel benieuwd hoe die Poolse en Hongaarse denktankers denken over het verdelen van de centjes na die great reset

Nederland nog steeds netto betaler zeker?
Op zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.
pi_218324949
Hij mag in de stront zakken.
Rule of acquisition #214. Never begin a business negotiation on an empty stomach.
pi_218324951
Trump wilt dat Europa naar zijn pijpen danst, eigenlijk de hele wereld moet dat volgens zijn ego. Tijd voor Europa om de navelstreng door te knippen en gewoon een eigen koers te gaan varen, todat er een normaal iemand aan de macht is in de VS.
pi_218324985
Lekker usa laten dood vallen.
Integendeel door usa is de tweede wereld oorlog onstaan.
Omdat Duitsland dood bloed van de renten die ze moeten betalen aan de usa na ww1 .
En nadat eigen gevraagt was om de rente te bevriezen zodat er economische bloei kon onstaan.
Werd er een dikke middelvinger opgestoken naar Duitsland.
En zo is een bepaalde persoon in Duitsland aan de macht gekomen .
pi_218325006
quote:
"Het is terecht dat de Verenigde Staten zich bemoeien met de toekomst van Europa", zegt Nile Gardiner van de Heritage Foundation tegen Nieuwsuur.
Vroeger noemden we dit moffenhoeren.
🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️ TikTok next Block
  zaterdag 26 juli 2025 @ 07:16:56 #23
458878 -XOR-
highbrow marxist
pi_218325016
quote:
0s.gif Op vrijdag 25 juli 2025 22:12 schreef saparmurat_niyazov het volgende:

[..]
Respect moeten hebben voor een mening is iets anders dan iets met die mening moeten doen.
Bovendien is het totale onzin.
Il mondo apre le porte
Pace totalitaria
Solo l'odore della morte.
pi_218325017
quote:
Volgens het beleidsstuk is Europa "verworden tot een broeinest van digitale censuur, massamigratie en restricties van religieuze vrijheid". De tekst beschrijft de pogingen om deelname aan verkiezingen te beperken, door bijvoorbeeld de Duitse Alternative für Deutschland (AfD) als 'extremistisch' te labelen.
Behalve het stukje over de religieuze vrijheid klopt dit als een bus.
-
pi_218325028
quote:
1s.gif Op vrijdag 25 juli 2025 23:40 schreef Lenny77 het volgende:

[..]
Maar hij richt ondertussen wel schade aan...
Ik zie het niet als schade. Als hij woke-europa een halt toe kan roepen is het prima bijvangst van zijn rookgordijn.

Kan nog gezellig worden daar in Schotland dit weekeinde met Trump en von der Leyen.
-
pi_218325139
President Trump EIST dat Europa "STOP DE WINDMOLENS" en hun grenzen SLUIT‼️

"Jullie verpesten je landen‼️Ik meen het ECHT.Het is zo triest... Jullie mooie velden &!valleien verpesten,& vogels doden,jullie oceanen verpesten.Stop met die windmolens."

https://x.com/VanEmmerickKris/status/1948843709560234376

_O_
  zaterdag 26 juli 2025 @ 08:13:19 #27
503714 SebbeSwensje
No one here is exactly what he
pi_218325146
_O- kom op Ursula, het is nu een keertje klaar. Ga die strijd aan en laat ze modder vreten. We hebben ze niet nodig en willen ze er ook eigenlijk helemaal niet bij hebben!
Appears.
Je bent een Heraclied, of je bent het niet!
  zaterdag 26 juli 2025 @ 08:16:35 #28
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
pi_218325174
Tijd om de EU snel veel machtiger te maken. Wat als Trump iets vind, is het tegenovergestelde verstandig.
pi_218325312
quote:
0s.gif Op vrijdag 25 juli 2025 22:12 schreef saparmurat_niyazov het volgende:

[..]
Respect moeten hebben voor een mening is iets anders dan iets met die mening moeten doen.
Overigens is dit niets nieuws. Een Verenigd Europa wordt als een bedreiging gezien voor de VS. Op het gebied van handel zijn we dat al omdat we minder een speelbal zijn.
1/10 Van de rappers dankt zijn bestaan in Amerika aan de Nederlanders die zijn voorouders met een cruiseschip uit hun hongerige landen ophaalde om te werken op prachtige plantages.
"Oorlog is de overtreffende trap van concurrentie."
pi_218325341
quote:
0s.gif Op vrijdag 25 juli 2025 23:55 schreef Nober het volgende:
De massa immigratie moet ook op de schop.

[ x ]
https://x.com/charliekirk11/status/1948837932925923520
Misschien moeten ze eens even kijken wat de oorzaak zijn van die migratie stromen. Een groot deel is toe te wijzen aan allerlei buitenlandse avonturen van onze vrienden de Amerikanen.
1/10 Van de rappers dankt zijn bestaan in Amerika aan de Nederlanders die zijn voorouders met een cruiseschip uit hun hongerige landen ophaalde om te werken op prachtige plantages.
"Oorlog is de overtreffende trap van concurrentie."
  zaterdag 26 juli 2025 @ 08:40:25 #31
168739 Red_85
'echt wel'
pi_218325358
quote:
0s.gif Op zaterdag 26 juli 2025 08:35 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:

[..]
Overigens is dit niets nieuws. Een Verenigd Europa wordt als een bedreiging gezien voor de VS. Op het gebied van handel zijn we dat al omdat we minder een speelbal zijn.
Waarom gaat hij dan praten met ongekozen ursula en niet met landen op zichzelf?
'Je gaat het pas zien als je het doorhebt'
'Ieder nadeel heb zijn voordeel'
We zullen je nooit, nooit vergeten
1947-2016
  zaterdag 26 juli 2025 @ 08:41:24 #32
503714 SebbeSwensje
No one here is exactly what he
pi_218325374
quote:
0s.gif Op zaterdag 26 juli 2025 08:35 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:

[..]
Overigens is dit niets nieuws. Een Verenigd Europa wordt als een bedreiging gezien voor de VS. Op het gebied van handel zijn we dat al omdat we minder een speelbal zijn.
En daarom moeten wij dus al ons hele leven geloven dat Rusland de allergrootste bedreiging is voor ons :)
Appears.
Je bent een Heraclied, of je bent het niet!
pi_218325396
Hadden we nog maar ouderwetse koningen, die wisten wel raad met dit soort mannetjes.
🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️₿🕰️ TikTok next Block
pi_218325416
quote:
0s.gif Op zaterdag 26 juli 2025 08:40 schreef Red_85 het volgende:

[..]
Waarom gaat hij dan praten met ongekozen ursula en niet met landen op zichzelf?
Lees mijn opmerking nog eens.
1/10 Van de rappers dankt zijn bestaan in Amerika aan de Nederlanders die zijn voorouders met een cruiseschip uit hun hongerige landen ophaalde om te werken op prachtige plantages.
"Oorlog is de overtreffende trap van concurrentie."
pi_218325467
quote:
0s.gif Op zaterdag 26 juli 2025 08:16 schreef Hexagon het volgende:
Tijd om de EU snel veel machtiger te maken. Wat als Trump iets vind, is het tegenovergestelde verstandig.
Trump heeft ook goede ideeen;

- kartonnen rietjes zijn kut.
- suiker is beter dan die high fructose corn sirup.


Hmz, mischien beter dit niet als lijstje op te schrijven. Maar meer kan ik niet bedenken.
pi_218325479
En een stuk vol met leugens hoe de EU volgens de ‘foundation’ werkt. Leugens over hoe de ‘macht’ van de EU verdeeld is, etc etc.

En dan noemen mensen zoals sommigen in dit topic dit een goed verhaal en durven die mensen te zeggen dat we in de EU makke schaapjes zijn.

Het kritiekloos in dit soort propaganda en desinformatie trappen, dat is pas triest.

Niet doorzien dat diezelfde foundation en Trumpkliek zich juist zorgen maken over de groei van de EU als machtsblok (ook al vinden sommigen van hier dat dat niet zo is) en daar juist een stok voor willen steken. Als we al enige kans willen maken als economisch, militair en technologisch blok dan moeten we als EU samenwerken. Maar goed, een koers zoals wordt voorgesteld speelt vooral de huidige VS in de kaart.

En nogmaals, denken dat een wilders de oplossing heeft 🤣
  Moderator / Redactie Sport zaterdag 26 juli 2025 @ 08:52:09 #37
359864 crew  Nattekat
De roze zeekat
pi_218325501
:')
100.000 katjes
Fuck the EBU!
pi_218325532
quote:
0s.gif Op zaterdag 26 juli 2025 08:40 schreef Red_85 het volgende:

[..]
Waarom gaat hij dan praten met ongekozen ursula en niet met landen op zichzelf?
Dit ja, hou je trieste reacties maar voor je ;) je mag ook naar de VS/Hongarije verhuizen ;) en je bijzondere retoriek. Woorden zoals ‘ongekozen’ mag je gewoon weglaten, beetje zielige manier van een discussie voeren.

Een ursula is net zo ‘gekozen’ als onze minister/president en ministers. Dus uiteindelijk gekozen door politici waar gewoon op gestemd is. Dus een beetje doen alsof het inderdaad die dictatuur is in de EU waar jij en anderen zo graag op hinten slaat nergens op. Net zo ‘gekozen’ als al die ministers in de regering van Trump bedoel je? Net als een Vanse/Hegseth die jij zo aanbid? Zo gekozen?

quote:
Op 2 juli 2019 werd zij door de Europese Raad voorgesteld als hun kandidaat-voorzitter van de Europese Commissie.
Dus pas voorgesteld door een gekozen orgaan:
quote:
De Europese Raad bestaat uit de staatshoofden of regeringsleiders van de EU-lidstaten, de voorzitter van de Europese Raad en de voorzitter van de Europese Commissie
En het europees parlement kiest:

quote:
. Het Europees Parlement wordt rechtstreeks gekozen door de burgers van de Europese Unie
Poepoe, wat ‘ondemocratisch’

PS. Ga jij stemmen voor het Europees parlement?

En speciaal voor de landen/mensen die als goed voorbeeld worden aangehaald:

quote:
. Dat de Brexit de Britten alleen maar pijn doet, Orban van Hongarije het armste land in de EU (behalve zijn eigen kliek, goh…) wist te maken en onze eigen PVV niet veel meer is dan een verzamelijk incompetente nee-knikkers lijkt die retoriek en het effect ervan niet te deren.
O wacht… ze worden natuurlijk tegengewerkt..

[ Bericht 15% gewijzigd door inXs op 26-07-2025 09:07:53 ]
pi_218325556
Ik ben zo blij dat dit soort fascistische denktanks zo stupide zijn. Niks doet het beter in het buitenland, dan beginnen met ze uitlachen voor hun zwakheid en dan zeggen dat je daarom jouw mening moeten volgen.
pi_218325569
quote:
1s.gif Op zaterdag 26 juli 2025 08:41 schreef SebbeSwensje het volgende:

[..]
En daarom moeten wij dus al ons hele leven geloven dat Rusland de allergrootste bedreiging is voor ons :)
Ja wat een onzin he.
Rusland vormt geen enkele bedreiging voor landen in de regio en zal nooit een oorlog beginnen om grondgebied in te pikken.
Ow wacht......
-
  zaterdag 26 juli 2025 @ 09:02:49 #41
503714 SebbeSwensje
No one here is exactly what he
pi_218325598
quote:
0s.gif Op zaterdag 26 juli 2025 08:59 schreef quo_ het volgende:

[..]
Ja wat een onzin he.
Rusland vormt geen enkele bedreiging voor landen in de regio en zal nooit een oorlog beginnen om grondgebied in te pikken.
Ow wacht......
En hoef zou dat nou komen? De VS probeert onder de vlag van de NAVO namelijk helemaal de grens niet richting het oosten te verschuiven. De NAVO wilde prima in gesprek met Rusland.

Je focussen op de oorlog in Oekraïne kun je doen en daar valt genoeg over te zeggen, maar de aanloop er naartoe moet je dan ook meenemen.
Appears.
Je bent een Heraclied, of je bent het niet!
pi_218325601
quote:
0s.gif Op zaterdag 26 juli 2025 08:49 schreef inXs het volgende:
En een stuk vol met leugens hoe de EU volgens de ‘foundation’ werkt. Leugens over hoe de ‘macht’ van de EU verdeeld is, etc etc.

En dan noemen mensen zoals sommigen in dit topic dit een goed verhaal en durven die mensen te zeggen dat we in de EU makke schaapjes zijn.

Het kritiekloos in dit soort propaganda en desinformatie trappen, dat is pas triest.

Niet doorzien dat diezelfde foundation en Trumpkliek zich juist zorgen maken over de groei van de EU als machtsblok (ook al vinden sommigen van hier dat dat niet zo is) en daar juist een stok voor willen steken. Als we al enige kans willen maken als economisch, militair en technologisch blok dan moeten we als EU samenwerken. Maar goed, een koers zoals wordt voorgesteld speelt vooral de huidige VS in de kaart.

En nogmaals, denken dat een wilders de oplossing heeft 🤣
En het komt niet in je op dat ondanks de uiteraard onzuivere motieven van dat clubje ze toch op een aantal punten de vinger op de echte zere plek leggen?
-
  zaterdag 26 juli 2025 @ 09:06:21 #43
75043 Hexagon
Vreemd Fenomeen
pi_218325638
quote:
0s.gif Op zaterdag 26 juli 2025 09:03 schreef quo_ het volgende:

[..]
En het komt niet in je op dat ondanks de uiteraard onzuivere motieven van dat clubje ze toch op een aantal punten de vinger op de echte zere plek leggen?
Nee dat doen ze nergens. Ze doen alleen maar zielig dat extremistische politici extremistisch genoemd worden.
pi_218325649
quote:
0s.gif Op zaterdag 26 juli 2025 08:49 schreef inXs het volgende:
En een stuk vol met leugens hoe de EU volgens de ‘foundation’ werkt. Leugens over hoe de ‘macht’ van de EU verdeeld is, etc etc.

En dan noemen mensen zoals sommigen in dit topic dit een goed verhaal en durven die mensen te zeggen dat we in de EU makke schaapjes zijn.

Het kritiekloos in dit soort propaganda en desinformatie trappen, dat is pas triest.

Niet doorzien dat diezelfde foundation en Trumpkliek zich juist zorgen maken over de groei van de EU als machtsblok (ook al vinden sommigen van hier dat dat niet zo is) en daar juist een stok voor willen steken. Als we al enige kans willen maken als economisch, militair en technologisch blok dan moeten we als EU samenwerken. Maar goed, een koers zoals wordt voorgesteld speelt vooral de huidige VS in de kaart.

En nogmaals, denken dat een wilders de oplossing heeft 🤣
Exact overigens zou het de media sieren om eens uit te leggen hoe het wel werkt want de EU is idd een kluwen van machtsverhoudingen maar de commissie kan niets zonder toestemming van de lidstaten. En maar beperkt zonder toestemming van het Europees parlement.
1/10 Van de rappers dankt zijn bestaan in Amerika aan de Nederlanders die zijn voorouders met een cruiseschip uit hun hongerige landen ophaalde om te werken op prachtige plantages.
"Oorlog is de overtreffende trap van concurrentie."
pi_218325663
quote:
0s.gif Op zaterdag 26 juli 2025 09:03 schreef quo_ het volgende:

[..]
En het komt niet in je op dat ondanks de uiteraard onzuivere motieven van dat clubje ze toch op een aantal punten de vinger op de echte zere plek leggen?
Komt zeker in me op en dat doen ze ook op een paar kleine dingen. Precies hoe populisten werken, veel schreeuwen, net even 1 haakje pakken waar iedereen iets van vindt.

Maar daar hoef je niet een hele rechtstaat en economie voor af te breken ten gunste van een aantal vriendjes op het juiste niveau. Hoef je ook niet te doen met leugens en desinformatie. En dan ook nog met ‘oplossingen’ komen die geen oplossing zijn, maar vele problemen vergroten en vooral een ‘oplossing’ zijn voor het probleem dat de EU wellicht een speler is/wordt op het wereldtoneel.

Voor de rest vertellen ze complete, aantoonbare, leugens. Alleen daarom moet je ze al wantrouwen. Poetin kan dat ook goed met die retoriek trouwens.

O ja, een kapotte klok heeft ook twee keer per dag gelijk.

[ Bericht 5% gewijzigd door inXs op 26-07-2025 09:16:21 ]
pi_218325691
quote:
1s.gif Op zaterdag 26 juli 2025 09:02 schreef SebbeSwensje het volgende:

[..]
En hoef zou dat nou komen? De VS probeert onder de vlag van de NAVO namelijk helemaal de grens niet richting het oosten te verschuiven. De NAVO wilde prima in gesprek met Rusland.

Je focussen op de oorlog in Oekraïne kun je doen en daar valt genoeg over te zeggen, maar de aanloop er naartoe moet je dan ook meenemen.
Je kunt net zoveel aanlopen meenemen als je wilt maar de essentie blijft recht overeind staan:
Een autonome democratische staat zoekt op eigen initiatief aansluiting bij bestaande verbanden van andere onafhankleijke staten zoals EU en Navo. De grote boze buurman vindt dat niet leuk en begint een oorlog..

Dat valt op geen enkele manier goed te praten of te vergoelijken.
-
pi_218325811
quote:
1s.gif Op zaterdag 26 juli 2025 09:02 schreef SebbeSwensje het volgende:

[..]
En hoef zou dat nou komen? De VS probeert onder de vlag van de NAVO namelijk helemaal de grens niet richting het oosten te verschuiven. De NAVO wilde prima in gesprek met Rusland.

Je focussen op de oorlog in Oekraïne kun je doen en daar valt genoeg over te zeggen, maar de aanloop er naartoe moet je dan ook meenemen.
Poetin retoriek, landen vragen ter verdediging lidmaatschap aan bij de NAVO. Doordat Rusland zich als agressor gedraagt. Niet slachtoffer/dader omdraaien en doen alsof de navo eropuit is om Rusland in te nemen.

Mooie uiteenzetting: https://nos.nl/collectie/13888/artikel/2414948

En het is poetin die steevast verdragen schendt, zo ook die met Oekraïne. Dat is de echte onbetrouwbare ‘partner’.

Een rusland dat openlijk terug wil naar oude grenzen: https://nos.nl/artikel/2442779

[ Bericht 6% gewijzigd door inXs op 26-07-2025 09:39:32 ]
pi_218325868
Ik hoop dat het hem lukt omdat corrupte zooitje in de EU weg te vagen en te vervangen door degelijke mensen met de juiste normen en waarden.
Maar het zal niet meevallen want er is dik geld mee gemoeid.
pi_218325884
quote:
0s.gif Op zaterdag 26 juli 2025 09:39 schreef Candymannetje het volgende:
Ik hoop dat het hem lukt omdat corrupte zooitje in de EU weg te vagen en te vervangen door degelijke mensen met de juiste normen en waarden.
Maar het zal niet meevallen want er is dik geld mee gemoeid.
Welk corrupte zooitje? Kan je dat aantonen en inzichtelijk maken? In hoeverre is de huidige overheid van de VS niet corrupt? Moet ik het weer uitleggen aan ‘blinde’ mensen zoals jij? Trump die ‘towers’ en golfbanen verkoopt in ruil voor politieke deals…. Voor 5 miljoen mag je een gesprek met Trump….. actief speculeren met eigen crypto aan de hand van eigen politieke marktmanipulatie…. Etc etc.

Lees je uberhaubt wel eens wat? Welke juiste normen en waarden? Die ultra conservatieve christelijke cult waardes? De waardes van de oligarchie?

Die capabele ministers in de VS bedoel je? 🤣 of faber…. Of wilders…

Of god? Hope and prayers for texas?
pi_218325930
quote:
1s.gif Op zaterdag 26 juli 2025 09:42 schreef inXs het volgende:

[..]
Welk corrupte zooitje? Kan je dat aantonen en inzichtelijk maken? In hoeverre is de huidige overheid van de VS niet corrupt? Moet ik het weer uitleggen aan ‘blinde’ mensen zoals jij? Trump die ‘towers’ en golfbanen verkoopt in ruil voor politieke deals…. Voor 5 miljoen mag je een gesprek met Trump….. actief speculeren met eigen crypto aan de hand van eigen politieke marktmanipulatie…. Etc etc.

Lees je uberhaubt wel eens wat? Welke juiste normen en waarden? Die ultra conservatieve christelijke cult waardes? De waardes van de oligarchie?

Die capabele ministers in de VS bedoel je? 🤣 of faber…. Of wilders…
Als ik zeg dat ik de EU een corrupte teringbende vind wilt dat niet zeggen dat ik Trump of een ander wel betrouwbaar vind.
In deze situatie sta ik wel achter het beleid van Trump omdat hij heilige huisjes omver trapt.
Maar dat wilt niet zeggen dat daar geen corruptie is.

Er zijn hele rapporten gemaakt over corruptie binnen de EU maar die zitten achter een betaalmuur.
Schijnbaar willen uitgeverijen al DPG die gefinancierd worden door de EU die rapporten niet openbaar maken.
Maar zoek gerust op corruptie binnen het EU parlement en de namen pfizergate en Qatargate en je ziet 2 voorbeelden van dingen die per ongeluk in de openbaarheid zijn gekomen.
Maar de lobbyisten in de EU zijn nogal scheutig met geld.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')