Iets is niet cosmetisch als je iemand zijn geslachtsorganen onklaar maakt. En dan zelfs bij kinderen, sick fucks.quote:Op maandag 21 juli 2025 12:39 schreef AgLarrr het volgende:
[..]
De kosten zijn niet relevant om iets als ziekte of stoornis te classificeren. Er wijkt fysiek of geestelijk iets af van wat je als norm mag beschouwen. De discussie is vervolgens of het dan ernstig / wijdverbreid genoeg is om het collectief te willen behandelen.
[..]
En dan zeg je dus dat het daarmee een (genetische) afwijking is van de biologische norm. Als je die in lijn trekt met homoseksualiteit, en het daarmee wenst te normaliseren, dan zeg je ook dat het dus nadrukkelijk geen ziekte is - net zoals homoseksualiteit dat ook niet is. Maar dan is genderdysforie in de basis dus iets wat 'gewoon' is, en niet genezen hoeft te worden, i.e. de 'behandeling' om een cosmetische ingreep rondom identiteit gaat. Dat lijkt me geen gevalletje basis zorgverzekering.
[..]
Dat zijn geen ziektes nee, en daarom zijn dit soort cosmetische ingrepen (plastische chirurgie) dan ook geen standaard onderdeel van het zorgpakket. Mensen die daar last van hebben betalen dat in principe zelf. Als genderdysforie normaal is, en daarmee geen ernstige medische afwijking of ziekte, lijkt me dat ingrepen medisch niet noodzakelijk zijn, daarmee cosmetisch en dus geen standaard onderdeel van het zorgpakket.
En volgen mij is dat "the jest of it all"; als het normaal is/geen ziekte is, dan zijn dit soort ingrepen cosmetisch, niet noodzakelijk, en daarmee geen maatschappelijke kwestie maar een privé aangelegenheid waarin mensen verschillende keuzes maken. Als het wel een ziekte of ernstige afwijking is die zorg rechtvaardigt, dan is dat ook prima, maar dan moeten we mensen dus als patiënten behandelen die chronisch ziek zijn, in de zin dat hij/zij voor de rest van het leven -los van zware medische ingrepen- medicijnen moet blijven slikken en onder medische controle komt te staan.
En volgens mij is de essentie van de maatschappelijke discussie dat er nog geen eenduidig beeld is over wat het nou is.
Ik vraag me af wat je in hemelsnaam denkt als je een zelfgekozen transitie vergelijkt met een gedwongen besnijdenis van een kind ja. (!!!!)quote:Op maandag 21 juli 2025 13:06 schreef ludovico het volgende:
[..]
Lijkt me een hele gezonde observatie (!!) wat denk je nou zelf in hemelsnaam??
De meest idiote drogargumenten moeten er maar bij gehaald worden om hun wereldbeeld maar in stand te houden.quote:Op maandag 21 juli 2025 13:14 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
Ik vraag me af wat je in hemelsnaam denkt als je een zelfgekozen transitie vergelijkt met een gedwongen besnijdenis van een kind ja. (!!!!)
Ik vind de bepaling wel of niet cosmetisch (of wel of niet medisch noodzakelijk) zeer relevant - juist omdat het inderdaad ook om kinderen en jongeren gaat, of mensen met psychische problemen - allemaal ongelofelijk kwetsbaar en beïnvloedbaar.quote:Op maandag 21 juli 2025 13:12 schreef ludovico het volgende:
[..]
Iets is niet cosmetisch als je iemand zijn geslachtsorganen onklaar maakt. En dan zelfs bij kinderen, sick fucks.
Je verwijt me dat ik niet onverschillig genoeg ben over het leed van mensen en het leed dat ze wordt aangedaan?quote:Op maandag 21 juli 2025 01:26 schreef Jippie het volgende:
[..]
Waarom maak je je zo druk over dit onderwerp als je het zelf niet doormaakt of van nabij meemaakt of hebt gemaakt. Mensen die alleen maar twijfelen aan hun genderidentiteit, zullen in de begeleiding en procedures erachter komen dat een transitie ze niet gaat helpen.
Nee, dat is niet zo. De richtlijnen zijn niet streng en ze verwarren aandachtig met zorgvuldig. Ze stoppen er wel veel tijd en aandacht in maar dat helpt niet, je kunt ook heel veel tijd aan een magnetiseerbehandeling geven, dat is op geen enkele manier een waarborg. Domineetje spelen met je niet roken en geen overgewicht is ook geen zorgvuldigheid.quote:We moeten ons land niet vergelijken met een VS,Thailand of elk ander land waar je met geld veel kunt regelen, de richtlijnen zijn hier streng. Opereren pas na je 18e, wat door de wachttijd vaak oploopt tot 20 jaar of nog later. Ook wordt er niet geopereerd bij enig overgewicht of als iemand rookt.
Beide zijn verminking van de genitalia en je kunt een kind ook laten zeggen dat het een besnijdenis wil. Het verschil zit hem in de beinvloedingsmiddelen tav de leeftijd.quote:Op maandag 21 juli 2025 13:14 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
Ik vraag me af wat je in hemelsnaam denkt als je een zelfgekozen transitie vergelijkt met een gedwongen besnijdenis van een kind ja. (!!!!)
Zelf gekozen door een persoon dat onvolwassen is ofwel in grote psychische problemen zit.quote:Op maandag 21 juli 2025 13:14 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
Ik vraag me af wat je in hemelsnaam denkt als je een zelfgekozen transitie vergelijkt met een gedwongen besnijdenis van een kind ja. (!!!!)
Je verzint er op los.quote:Op maandag 21 juli 2025 14:20 schreef Hexagon het volgende:
Overigens mag er best discussie zijn over welke ingrepen je wanneer doet, en welke drempels er zijn om te voorkomen dat gevallen naar de operatietafel gaan, die daar absoluut niet thuis horen. Dus als de Nederlandse wijze niet zorgvuldig genoeg is, dan kan daar best over gesproken worden.
Probleem in deze discussies is vooral dat een grote groep lui roept dat het antwoord altijd "nooit" is, zonder belast te zijn met enige medische kennis en vooral onderbuikgedreven is. Men ontkent het hele bestaansrecht van de transgender, en die mensen zijn allemaal gewoon maar gek.
Waarom je een dergelijk wereldbeeld nodig hebt om jezelf zeker te voelen is me een raadsel.
Wat is dit nu weer voor een onzinnige vraag?quote:Op maandag 21 juli 2025 14:41 schreef ludovico het volgende:
[..]
Zelf gekozen door een persoon dat onvolwassen is ofwel in grote psychische problemen zit.
Stel er zit een persoon tussen die er wel door geholpen zou zijn, hoeveel fouten met kinderen mag je maken voor om dat narcistische persoon te helpen?
Ik ga niet serieus in op de onzin die je hier verkoopt hoor. Je klinkt aardig gebrainwasht.quote:Op maandag 21 juli 2025 14:41 schreef ludovico het volgende:
[..]
Zelf gekozen door een persoon dat onvolwassen is ofwel in grote psychische problemen zit.
Stel er zit een persoon tussen die er wel door geholpen zou zijn, hoeveel fouten met kinderen mag je maken voor om dat narcistische persoon te helpen?
Je laat je hier wel kennen zeg. Alsof 'normale' mensen zich altijd moeiteloos voort kunnen planten. Daar helpt de medische wetenschap ook een 'handje'. Maar dat vind jij blijkbaar geen probleem?quote:Op maandag 21 juli 2025 14:44 schreef ludovico het volgende:
[..]
Je verzint er op los.
Met je medische kennis, succes met voortplanten zonder piemel en ballen.
Alsof jouw onderbuik maar enig greintje mutilatie zou rechtvaardigen.
Je denkt vooral, zonder gehinderd te zijn door medische kennis, maar vooral uit de onderbuik, namens anderen te besluiten wat het beste voor ze is, en dat is in 0% van de gevallen die operatie.quote:Op maandag 21 juli 2025 14:40 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Je verwijt me dat ik niet onverschillig genoeg ben over het leed van mensen en het leed dat ze wordt aangedaan?
Ik kon hier ook geen zinnig antwoord op bedenken.quote:Op maandag 21 juli 2025 14:53 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
Ik ga niet serieus in op de onzin die je hier verkoopt hoor. Je klinkt aardig gebrainwasht.
Maar wat is het verschil dan? Er zijn ook mensen die absoluut diepongelukkig zijn over de neus waarmee ze geboren zijn. Dit zijn dus typische psychosomatische verschijnselen.quote:Op maandag 21 juli 2025 08:06 schreef Hiddendoe het volgende:
[..]
Dit gaat wel iets verder dan 'alleen maar' een esthetische behandeling. We hebben het hier niet over een neus- of oorcorrectie, we hebben het hier over mensen die absoluut diepongelukkig zijn over het geslacht waarmee ze geboren zijn.
En ik weet eerlijk gezegd niet of dit echt een kwestie is van belastinggeld. Ik denk dat het eerder iets is van zorgverzekeraars.
We leven in een maatschappij waar het uiterlijk het belangrijkste schijnt te zijn. Ook op dit forum lees ik regelmatig berichten met niets ontziende kritiek op mensen die te dik of te zwaar zijn.quote:Op maandag 21 juli 2025 15:05 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Maar wat is het verschil dan? Er zijn ook mensen die absoluut diepongelukkig zijn over de neus waarmee ze geboren zijn. Dit zijn dus typische psychosomatische verschijnselen.
Een medisch verschijnsel kan zijn dat een bepaald deel van het lichaam niet goed functioneert.
Je hoeft hiervoor dan ook geen medische kennis te bezitten, medisch beslaat het deel geneeskunde. Een transitie valt niet onder genezing aangezien de behandeling niet op basis van een ziekte is; het gaat om het ombouwen van een gezond naar een minder gezond (gezien de vaak lange behandelingen en doorgaand medicijn gebruik) lichaam.quote:Op maandag 21 juli 2025 14:20 schreef Hexagon het volgende:
Overigens mag er best discussie zijn over welke ingrepen je wanneer doet, en welke drempels er zijn om te voorkomen dat gevallen naar de operatietafel gaan, die daar absoluut niet thuis horen. Dus als de Nederlandse wijze niet zorgvuldig genoeg is, dan kan daar best over gesproken worden.
Probleem in deze discussies is vooral dat een grote groep lui roept dat het antwoord altijd "nooit" is, zonder belast te zijn met enige medische kennis en vooral onderbuikgedreven is. Men ontkent het hele bestaansrecht van de transgender, en die mensen zijn allemaal gewoon maar gek.
Waarom je een dergelijk wereldbeeld nodig hebt om jezelf zeker te voelen is me een raadsel.
Nee, het gaan omdoeningen waarbij er geen duidelijke medische oorzaak is en de oorzaken gezocht dienen worden in de psyche. Om dan dus over te gaan tot een transitie is vandaar dus cosmetisch en valt niet onder geneeskunde en zou daarom geen onderdeel van het verzekeringspakket dienen zijn.quote:Op maandag 21 juli 2025 15:20 schreef Hiddendoe het volgende:
[..]
We leven in een maatschappij waar het uiterlijk het belangrijkste schijnt te zijn. Ook op dit forum lees ik regelmatig berichten met niets ontziende kritiek op mensen die te dik of te zwaar zijn.
Onlangs nog zelfs een hoop commentaar over een vrouw die het zwembad moest verlaten omdat de andere zwemmers het niet aankonden haar topless te zien. Ze stoorden zich aan de littekens die het gevolg waren van een borstamputatie.
Psychosomatisch, het woord zegt het al. Iemand kan het psychisch niet bolwerken door een of andere fysieke afwijking.
Ik ben op zich niet tegen het verlichten van hoge geestelijke nood met een lichamelijke ingreep. Het is alleen hooguit symptoombestrijding en vaak niet zo heel succesvol. Met medische kennis heeft dat verder niks te maken aangezien alle betrokken medici weten dat geslachtsverandering helemaal niet kan en zelfs andere geslachtsdelen niet gemaakt kunnen worden.quote:Op maandag 21 juli 2025 14:55 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Je denkt vooral, zonder gehinderd te zijn door medische kennis, maar vooral uit de onderbuik, namens anderen te besluiten wat het beste voor ze is, en dat is in 0% van de gevallen die operatie.
Dat kun je dan moeilijk als oprechte betrokkenheid bij leed uitleggen. Meer dat ongebouwde personen niet in jouw wereldbeeld passen.
Dat onbouwen is gewoon medische zorg. Het doel is niet om een “ziekte” te genezen maar om de levenskwaliteit te verbeteren. En daar gaat een heel traject aan vooraf waarbij onderbouwd moet worden dat dat de juiste oplossing is. En daarbij is de psychologische kant ook medische kennis. En die valt blijkbaar anders uit dan menig amateur-onderbuik-psycholoog in dit topic beweert.quote:Op maandag 21 juli 2025 15:25 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Je hoeft hiervoor dan ook geen medische kennis te bezitten, medisch beslaat het deel geneeskunde. Een transitie valt niet onder genezing aangezien de behandeling niet op basis van een ziekte is; het gaat om het ombouwen van een gezond naar een minder gezond (gezien de vaak lange behandelingen en doorgaand medicijn gebruik) lichaam.
Tandheelkunde ook niet. Een hazelip ook niet. De anticonceptiepil ook niet. Brandwonden ook niet. Enz.quote:Op maandag 21 juli 2025 15:33 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Nee, het gaan omdoeningen waarbij er geen duidelijke medische oorzaak is en de oorzaken gezocht dienen worden in de psyche. Om dan dus over te gaan tot een transitie is vandaar dus cosmetisch en valt niet onder geneeskunde en zou daarom geen onderdeel van het verzekeringspakket dienen zijn.
Van Univsersiteit Leiden.quote:Kinderarts Martine de Vries behandelt transgenderkinderen en -jongeren. Op welke dilemma's stuit zij?' Medici op genderpoli's moeten evenwichtskunstenaars zijn.' Ze geeft een 'Pride Talk' op 18 september.
Uit heel Nederland melden kinderen en jongeren zich bij de genderpoli van het Curium-LUMC. Soms zijn de kinderen nog maar zes jaar oud, maar worstelen ze al een groot deel van hun jonge leven met hun identiteit en lichaam. Momenteel bieden alleen het LUMC en het VU Medisch Centrum (zie kader) een volledig behandeltraject aan voor kinderen en jongeren met ‘genderdysforie’: een diep gevoel van onbehagen over het geslacht waarmee je bent geboren. Een multidisciplinair team van artsen, psychiaters en psychologen voert gesprekken met de kinderen en hun ouders. In de eerste fase is dat vooral met een psychiater of psycholoog. Een eventuele medische behandeling komt pas later in beeld. De Vries: ‘Bij jonge kinderen worden alleen adviezen gegeven. Zoals trek gerust ‘meisjeskleding’ aan, maar probeer dat eerst thuis uit of in een andere veilige omgeving.'
Hoe ziet een behandeltraject eruit?
‘Bij zo’n tachtig procent van de jonge kinderen die zich aanmelden, verdwijnt het hevige onbehagen als ze ouder worden en in de puberteit komen. Meestal stoppen dan ook de gesprekken hier. Degenen die persisteren komen vanaf een jaar of 12 in aanmerking voor puberteitsremmers. Dit zijn medicijnen die de aanmaak van geslachtshormonen afremmen die zorgen voor de ontwikkeling van borsten of baardgroei. Dat geeft jongeren de tijd om na te denken wat ze willen. Maar we laten ze wel de eerste fase van de puberteit ervaren, juist omdat ze ook hierdoor kunnen veranderen. Vanaf een jaar of 16 kunnen jongeren eventueel cross-sexhormonen krijgen, de hormonen van het ervaren geslacht. Opereren kan vanaf 18 jaar.’
U bent kinderarts en hoogleraar Medische Ethiek en Gezondheidsrecht. Wat is uw rol in de begeleiding van deze kinderen?
‘Als kinderarts check ik de lichamelijk conditie van kinderen die zich melden. In een later stadium, als een behandeling wordt overwogen, onderzoek ik of het lichamelijk verantwoord is om met puberteitsremmers of cross-sexhormonen te starten. Er zijn bijvoorbeeld risico’s als jongeren veel roken of fors overgewicht hebben. Of als ze ernstig depressief zijn. Een hormonale behandeling zal niet de toverformule zijn die in één klap alle problemen doet verdwijnen. Daarom werken we multidisciplinair met artsen, psychiaters en psychologen. Dilemma’s en lastige cases bespreken we in een Moreel Beraad, of er is overleg tussen de teams van het LUMC en het VU Medisch Centrum. Eén ding is wel duidelijk: er zijn geen eenduidige antwoorden en er is nog veel onderzoek nodig.’
Wat doet u voor onderzoek?
‘Met mijn onderzoeksgroep onderzocht ik wereldwijd welke ethische vraagstukken spelen bij behandelcentra en genderteams zoals die van ons. Hieruit bleek dat de teams allemaal dezelfde dilemma’s hebben. Moeten we terughoudend zijn met onomkeerbare behandelingen nu de oorzaak van genderdysforie nog zo onduidelijk is? Of zolang de gevolgen van behandeling op de lange termijn nog niet volledig bekend zijn? Kunnen jongeren beslissen over zulke ingrijpende behandelingen?’
Wat zijn lastige dilemma’s?
‘Hoe om te gaan met verlies van vruchtbaarheid. Transmeisjes kunnen voorafgaand aan de behandeling met oestrogenen hun zaadcellen laten invriezen. Transjongens zouden eicellen kunnen laten opslaan. Om niet de kans op biologische kinderen volledig te laten verdwijnen. Maar dat betekent dat je moet masturberen of hormonaal gestimuleerd moet worden om eicellen te laten ontwikkelen. Dat is vaak een grote drempel als je juist een afkeer hebt van je lichaam. Maar weinig jongeren maken gebruik van de mogelijkheid om geslachtscellen op te laten slaan. Maar de vraag is of je al op jonge leeftijd goede beslissingen kunt nemen over dit soort zaken.
‘Daarom gaat ons andere onderzoek over de wilsbekwaamheid van kinderen en jongeren met genderdysforie om te beslissen over het behandeltraject. Hoe kijken zij er tegenaan en hoe is dat zoveel jaar later? Ik kan nu nog geen conclusies geven, dit najaar zijn we waarschijnlijk klaar met de studie. Maatwerk en multidisciplinaire behandelteams zijn in ieder geval nodig en dat laatste is in het buitenland niet vanzelfsprekend.’
Hoe geaccepteerd zijn transgenderbehandelingen in Nederland?
‘De afgelopen jaren was er veel positieve aandacht, mede door televisieprogramma’s zoals Hij is een Zij. Maar de laatste tijd is er weer meer discussie of en hoe we dit soort behandelingen moeten doen. Critici, waaronder sommige artsen, vinden dat je niet moet ingrijpen als een lichaam gezond is en dat je de puberteit niet moet beïnvloeden. Daartegenover staan verontruste belangenorganisaties die vinden dat de wachtlijsten korter moeten en behandelingen sneller. We moeten dus ware evenwichtskunstenaars zijn.’
Het doel is niet om een ziekte te genezen maar om de levenskwaliteit te verbeteren; dit is dus een puur cosmetische ingreep en heeft niks met het medische te maken. Het is belangrijk om medisch dus niet als adjectief te gebruiken bij dit soort ingrepen, daar heeft het immers niets mee van doen. Medisch beslaat de geneeskunde. Bij cosmetische ingrepen kan er wel sprake zijn van medische noodzaak maar dan gaat het om reconstructie, daar is hier ook geen sprake van.quote:Op maandag 21 juli 2025 15:39 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Dat onbouwen is gewoon medische zorg. Het doel is niet om een “ziekte” te genezen maar om de levenskwaliteit te verbeteren. En daar gaat een heel traject aan vooraf waarbij onderbouwd moet worden dat dat de juiste oplossing is. En daarbij is de psychologische kant ook medische kennis. En die valt blijkbaar anders uit dan menig amateur-onderbuik-psycholoog in dit topic beweert.
Dat het een risico is weet degene die het ondergaat ook wel. Maar mensen nemen wel meer risico's.
Een hazelip valt onder reconstructie van een afwijking, idem brandwonden. Tandheelkunde is een aparte categorie en de anticonceptiepil zou inderdaad buiten het verzekeringspakket dienen vallen.quote:Op maandag 21 juli 2025 15:42 schreef Hiddendoe het volgende:
[..]
Tandheelkunde ook niet. Een hazelip ook niet. De anticonceptiepil ook niet. Brandwonden ook niet. Enz.
Daarom vind ik dat men dit soort zaken beter kan overlaten aan mensen die er wel verstand van hebben en vooral de mensen die dit ervaren als een probleem de enige zouden moeten zijn naar wie geluisterd zou moeten worden.
Juist. En hier raak je de kern van het probleem dat bij de tegenstanders het belangrijkste is. De Poen. Money. $$$quote:Op maandag 21 juli 2025 15:53 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Het doel is niet om een ziekte te genezen maar om de levenskwaliteit te verbeteren; dit is dus een puur cosmetische ingreep en heeft niks met het medische te maken. Het is belangrijk om medisch dus niet als adjectief te gebruiken bij dit soort ingrepen, daar heeft het immers niets mee van doen. Medisch beslaat de geneeskunde. Bij cosmetische ingrepen kan er wel sprake zijn van medische noodzaak maar dan gaat het om reconstructie, daar is hier ook geen sprake van.
Je hele lichaam tatoëren is ook een risico natuurlijk, dat is niet het probleem. Ook is het geen probleem als mensen een dergelijke transitie willen onder gaan. Het probleem is dat de verzekering iets wat niet medisch is toch lijkt te vergoeden en dat is wel degelijk gevaarlijk.
Op maandag 21 juli 2025 15:55 schreef BlaZ het volgende:
Bij een volksverzekering is het van belang om goede afwegingen te maken aangezien er geen ongelimiteerd geld is.quote:Op maandag 21 juli 2025 16:12 schreef Hiddendoe het volgende:
[..]
Juist. En hier raak je de kern van het probleem dat bij de tegenstanders het belangrijkste is. De Poen. Money. $$$
¤¤¤. Enz.
Dit valt onder reconstructie en valt dus onder een andere categorie.quote:De volgende keer als jij of een andere 'volwassene'bij de EHBO staat vanwege een vuurwerkongelukje (oogje kwijt, vingertje kwijt, handje kwijt enz.) moet jij ook maar eens dat hele traject doorlopen vanwege de (cos) medische noodzaak. Want je hebt toch nog een oog, hand over? En met negen vingers valt ook heel goed te leven hoor.
Hoezo, is het niet jouw schuld? Jij stond toch buiten? Naar het vuurwerk te kijken? Weet je dan niet dat zoiets tegenwoordig een groot risico is? Heb je wel de dierenarts gebeld dat hij alvast de prozac klaar heeft liggen voor je hond, kat, hamster of goudvis?
Ik categoriseer enkel en het ervaren van emoties is weer precies iets wat niks met de medische wereld van doen zou dienen hebben.quote:Ja, ik maak het een beetje belachelijk naar jou toe. Maar hoe kan jij nu in godsnaam gaan bepalen hoe andere mensen moeten gaan denken en hoe ze hun eigen emoties moeten gaan ervaren.
Jij hebt niet eens het recht om hierover een mening te hebben. Het geld is voor jou belangrijk, nou regel maar wat met je eigen verzekeringsmannetje.
Met invectieven toon je enkel je eigen zwakzinnigheid aan, daar ga ik niet in mee.quote:Flikker toch een eind op!!!
Dat iets buiten het verzekeringspakket valt betekent dat je het zelf dient te betalen, niet dat je het bij elk tankstation kunt kopen.quote:Op maandag 21 juli 2025 16:15 schreef Hiddendoe het volgende:
[..]
[/b]
Juist niet. Want dit is een hormoon preparaat en zou uitsluitend onder deskundig medisch toezicht toegeschreven moeten worden. En niet iets wat je in zomaar een benzinestation kunt kopen.
Jawel hoor, moeten die verzekeringsgangsters maar eens genoegen nemen met een bescheidener onderkomen.quote:Op maandag 21 juli 2025 16:22 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Bij een volksverzekering is het van belang om goede afwegingen te maken aangezien er geen ongelimiteerd geld is.
[..]
Dit valt onder reconstructie en valt dus onder een andere categorie.
[..]
Ik categoriseer enkel en het ervaren van emoties is weer precies iets wat niks met de medische wereld van doen zou dienen hebben.
[..]
Met invectieven toon je enkel je eigen zwakzinnigheid aan, daar ga ik niet in mee.
Niet mee eens. Het moet wel degelijk onder medisch toezicht worden voorgeschreven. En niet alleen aan de rijke verwende wijfjes uit het vrije westen maar ook aan ondergeschoven vrouwen die zich anders keer op keer zwanger moeten laten maken met alle gevolgen van dien.quote:Op maandag 21 juli 2025 16:22 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Dat iets buiten het verzekeringspakket valt betekent dat je het zelf dient te betalen, niet dat je het bij elk tankstation kunt kopen.
Het betreft dus o.a. het voorkomen van ongewenste zwangerschappen. Zoals jij het wil, leg je de volledige verantwoordelijkheid bij de vrouw neer. Dat werkt niet meer hoor. Niet in de 21ste eeuw.quote:Op maandag 21 juli 2025 16:22 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Dat iets buiten het verzekeringspakket valt betekent dat je het zelf dient te betalen, niet dat je het bij elk tankstation kunt kopen.
Je stelling hier is dat vrouwen geen verantwoordelijkheid kunnen dragen?quote:Op maandag 21 juli 2025 16:35 schreef Hiddendoe het volgende:
[..]
Het betreft dus o.a. het voorkomen van ongewenste zwangerschappen. Zoals jij het wil, leg je de volledige verantwoordelijkheid bij de vrouw neer. Dat werkt niet meer hoor. Niet in de 21ste eeuw.
Wel een beetje meegaan met je tijd, Fred Flintstone.
Typisch mannelijke reactie. Maar goed, mijn stelling is dat het voorkomen van ongewenste zwangerschappen bij beiden neukerts liggen, maar dat mannen denken dat ze er weer met een jantje van leiden vanaf kunnen maken.quote:Op maandag 21 juli 2025 16:47 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Je stelling hier is dat vrouwen geen verantwoordelijkheid kunnen dragen?
Ja joh, wat maakt het uit dat mensen ingrijpend worden verminkt met behandelingen waarvan het nut niet is aangetoond van ons belastinggeld en ik daarbovenop moet doen alsof dat normaal is?quote:Op maandag 21 juli 2025 10:49 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
Lekker belangrijk. Laat die mensen doen waar ze vrede mee hebben!
Je relaas is slechts een mening. Je kunt geen discussie voeren over wat mensen ‘voelen’.
Ga je ook een discussie voeren met mensen die geloven in een God?
Immers, er is niet bewezen dat God bestaat, maar ook niet dat deze niet bestaat. Het is zinloos en je komt alleen maar over als een enorme bemoeial om je mening zo door te drukken.
Leven en laten leven.
Waarschijnlijk komen we er niet onderuit dat transities straks niet meer worden vergoed omdat de kosten van de gezondheidszorg al de pan uitrijzen, maar laat die mensen die er straks het geld voor overhebben lekker doen wat ze willen met hun lijf en zich zo voelen als ze willen.
Dat is een goede vergelijking. Alsof we constant vet gaan wegzuigen (als dat er nog is) bij iemand met anorexia.quote:Op maandag 21 juli 2025 11:05 schreef SpecialK het volgende:
Heb dit al eerder gezegd. Normale mensen voelen zich niet naar hun geslacht. Je bent geen man of vrouw. Je bent gewoon jezelf. Dit idee dat een geslacht een gevoel heeft is een sociaal aangepraat iets.
Waarbij de ironie is dat in deze tijd, een tijd waarin het steeds minder belangrijk is dat je een man of een vrouw bent mbt hoe je je leven inricht, mensen zich steeds harder zijn gaan aantrekken hoe ze zich zouden willen conformeren aan (de specifieke sociale eigenschappen van) een geslacht.
Mensen die zich in hun lichaam "niet thuis voelen" (tot op depressie-/en zelfmoordniveau aan toe) hebben dus een soortgelijk probleem als iemand met een anorexia stoornis. Ook mensen die in de spiegel kijken en een disconnect voelen tussen hun zelfbeeld en wat ze daadwerkelijk zien.
Dat dient met psychiatrie en eventueel mentaal gerichte medicatie opgelost te worden niet met een mes.
Lees 223 eens door en durf dan te beweren dat het allemaal flauwekul is.quote:Op maandag 21 juli 2025 16:52 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Ja joh, wat maakt het uit dat mensen ingrijpend worden verminkt met behandelingen waarvan het nut niet is aangetoond van ons belastinggeld en ik daarbovenop moet doen alsof dat normaal is?
Ik heb eerder in het topic gepost dat er een hoger zelfmoordpercentage is en een hoger depressie- en anxietycijfer bij mensen NA behandeling. Wat dat in ieder geval laat zien is dat er te veel mensen zijn geopereerd, zie ook de spijtoptanten.quote:Op maandag 21 juli 2025 16:54 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
Lees 223 eens door en durf dan te beweren dat het allemaal flauwekul is.
Het is je mening, en geen feit. Deal with it.
quote:Op maandag 21 juli 2025 16:52 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Ja joh, wat maakt het uit dat mensen ingrijpend worden verminkt met behandelingen waarvan het nut niet is aangetoond van ons belastinggeld en ik daarbovenop moet doen alsof dat normaal is?
Is dit jouw probleem? Noem eens een zaak waarbij het nut van belastinggeld wel is aangetoond.quote:Ons belastinggeld
Het speeltuintje in Klazienaveen Zuid.quote:Op maandag 21 juli 2025 16:57 schreef Hiddendoe het volgende:
[..]
[..]
Is dit jouw probleem? Noem eens een zaak waarbij het nut van belastinggeld wel is aangetoond.
Bron?quote:Op maandag 21 juli 2025 16:56 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Ik heb eerder in het topic gepost dat er een hoger zelfmoordpercentage is en een hoger depressie- en anxietycijfer bij mensen NA behandeling. Wat dat in ieder geval laat zien is dat er te veel mensen zijn geopereerd, zie ook de spijtoptanten.
Dat is een feit.
En dat heeft dan niks te maken met de deskundigheid van de betreffende chirurg?quote:Op maandag 21 juli 2025 16:56 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Ik heb eerder in het topic gepost dat er een hoger zelfmoordpercentage is en een hoger depressie- en anxietycijfer bij mensen NA behandeling. Wat dat in ieder geval laat zien is dat er te veel mensen zijn geopereerd, zie ook de spijtoptanten.
Dat is een feit.
Dhejne et al. (2011) – Long-Term Follow-Up of Transsexual Persons Undergoing Sex Reassignment Surgeryquote:Op maandag 21 juli 2025 16:58 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
Bron?
En als dit zo is, neemt de genderpoli dat ook mee in wat ze zelf doen en proberen, zoals je leest ontwikkelen ze zich continu.
En zo hoort het ook, ipv te roepen dat het niet bestaat en moet stoppen.
Lastig he, feiten? Ga je nog in op de studies die je verhaaltje onderuit halen? Je kunt niks.quote:Op maandag 21 juli 2025 17:11 schreef MissButterflyy het volgende:
Ach, het medisch team van de genderpoli zijn activisten, dan zijn we wel uitgepraat wat mij betreft. Doei.
Ik ga echt die moeite niet doen als je mijn perspectief, wat nogal als gangbaar wordt gezien in de medische wereld, belachelijk maakt en afdoet als activistisch.quote:Op maandag 21 juli 2025 17:13 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Lastig he, feiten? Ga je nog in op de studies die je verhaaltje onderuit halen? Je kunt niks.
Nou nou nou.quote:Op maandag 21 juli 2025 17:13 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Lastig he, feiten? Ga je nog in op de studies die je verhaaltje onderuit halen? Je kunt niks.
Nee hoor. Het is de toon die de muziek maakt.quote:Op maandag 21 juli 2025 17:18 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Dit doet zij altijd. Vragen om bronnen en dan terugtrekken als het haar niet bevalt.
Ga protesteren bij de belastingdienst. En zie hoever je hiermee komt.quote:Op maandag 21 juli 2025 16:52 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Ja joh, wat maakt het uit dat mensen ingrijpend worden verminkt met behandelingen waarvan het nut niet is aangetoond van ons belastinggeld en ik daarbovenop moet doen alsof dat normaal is?
En wat zijn dan de feiten volgens jou? Mooi verpakte statistieken waar iedere jan lul mee kan knoeien.quote:Op maandag 21 juli 2025 17:13 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Lastig he, feiten? Ga je nog in op de studies die je verhaaltje onderuit halen? Je kunt niks.
Want ik ken deze teksten. Jouw teksten zijn dan niet misschien woordelijk maar wel inhoudelijk hetzelfde van de mannen uit de jaren 60 die niks wilden weten van vrouwenrechten.quote:Op maandag 21 juli 2025 17:39 schreef Hiddendoe het volgende:
[..]
Ga protesteren bij de belastingdienst. En zie hoever je hiermee komt.
En wat bedoel je met doen alsof iets normaal is?
Wat is normaal?
Mijn oma zei altijd dat normaal het gemiddelde van alle afwijkingen is.
Mijn oma was best wel een wijze vrouw in haar tijd.
Want zoals jij het beschrijft vind je kleurlingen in onze blanke maatschappij ook niet normaal.
Geen idee of je er werkelijk zo over denkt hoor, maar ik haal het toch maar even naar voren.
Wat vind jij normaal? En waarom denk je dan ook nog dat jij in dit geval recht van spreken hebt?
Omdat jij blank bent? Omdat je een man bent? Omdat je een westerling bent? Of is het omdat je een zielig burgerlulletje bent die alle zaken die jou niet direct en persoonlijk jouw belangen dienen maar meteen afkeurt?
Wat ik bedoel is dat je niet zomaar "vroeger hadden homo's het zus en zo" als argument kan gebruiken om alles wat nu speelt maar aan te passen. Het is hoogstens een constatering, geen argument voor iets.quote:Op maandag 21 juli 2025 08:42 schreef Hiddendoe het volgende:
[..]
Je bedoelt waarschijnlijk het 'vroeger was alles beter' argument. Heeft hier niks mee te maken.
Ik heb het over voortschrijdende inzichten. Want als je redeneert zoals jij nu doet, dan zouden homo's nog steeds gedwongen worden om zich te laten behandelen. Kost ook veel geld maar dan heiligt het doel de middelen.
Bekijk deze YouTube-video
Ja nou, sorry hoor, maar als ik dit soort echo's uit het verleden hoor, dan weet ik gewoon dat er niet zoveel verandert is.quote:Op maandag 21 juli 2025 18:28 schreef MissButterflyy het volgende:
Oké, je punt is duidelijk Hiddendoe.
Nee hoor, shit is van alle tijden.quote:Op maandag 21 juli 2025 18:34 schreef ems. het volgende:
[..]
Wat ik bedoel is dat je niet zomaar "vroeger hadden homo's het zus en zo" als argument kan gebruiken om alles wat nu speelt maar aan te passen. Het is hoogstens een constatering, geen argument voor iets.
Ja vroeger waren dingen anders. Maar dat is ook het probleem met vroeger. Shit was "vroeger", niet nu
Voor jou wel dus. Nu nog 'alleen maar' een bepaald soort mannetjes proberen te overtuigen dat ze niet stil moeten blijven staan.quote:Op maandag 21 juli 2025 18:28 schreef MissButterflyy het volgende:
Oké, je punt is duidelijk Hiddendoe.
Leg maar uit dan. Als je kunt of durft.quote:Op maandag 21 juli 2025 18:34 schreef ems. het volgende:
[..]
Wat ik bedoel is dat je niet zomaar "vroeger hadden homo's het zus en zo" als argument kan gebruiken om alles wat nu speelt maar aan te passen. Het is hoogstens een constatering, geen argument voor iets.
Ja vroeger waren dingen anders. Maar dat is ook het probleem met vroeger. Shit was "vroeger", niet nu
In West-Europa ja. Niet de rest van de wereld.quote:Op maandag 21 juli 2025 18:51 schreef Hiddendoe het volgende:
[..]
Leg maar uit dan. Als je kunt of durft.
Wij hebben met heel veel pijn en moeite en ja ook met heel veel bloedvergieten uiteindelijk een wereld weten te creeren waar elk individu zichzelf kon zijn.
We kunnen denken, zeggen en schrijven wat we willen. En wij vinden dat helemaal prima.
We hebben een wereld gecreerd waar vrouwen en mannen gelijke rechten hebben.
Helemaal prima.
We hebben een wereld gecreeerd waarin mannen zonder protest de rol van de vrouw overneemt. Let wel, de rol van de moderne 21ste eeuwse vrouw, niet de vrouw die nog op haar knieën de keukenvloer schrobde.
We hebben vrouwelijke soldaten, vrouwelijke wetenschappers, vrouwelijke astronauten, ja zelfs vrouwelijke voetballers.
De techniek staat voor niks. De wetenschap is onze tijd al vele lichtjaren vooruit.
En toch schuurt het nog steeds. Aan wie ligt het? Waar ging het fout?
Ja en? Het gaat in deze niet over moslims of joden. Het gaat over westerlingen die veel moeite hebben met transseksuelen.quote:Op maandag 21 juli 2025 19:12 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
In West-Europa ja. Niet de rest van de wereld.
Ik heb nergens moslims of joden genoemd.quote:Op maandag 21 juli 2025 19:15 schreef Hiddendoe het volgende:
[..]
Ja en? Het gaat in deze niet over moslims of joden. Het gaat over westerlingen die veel moeite hebben met transseksuelen.
Is niet helemaal jouw stokpaardje. Toch?
Nee, maar je bedoelde het wel.quote:Op maandag 21 juli 2025 19:16 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Ik heb nergens moslims of joden genoemd.
Ik zeg, en heb dat ook aangetoond met bronnen, dat individuele vrijheid nergens beter gewaarborgd is dan in West-Europa.
Laten we dat ook zo houden.
Okee, bewijs dat nu dan maar eens.quote:Ik zeg, en heb dat ook aangetoond met bronnen, dat individuele vrijheid nergens beter gewaarborgd is dan in West-Europa.
Dan lijkt het me in ieder geval beter dat we transgenders serieus nemen en niet op basis van de onderbuik bepalen dat ze maar gewoon gek zijn.quote:Op maandag 21 juli 2025 19:16 schreef EttovanBelgie het volgende:
Ik zeg, en heb dat ook aangetoond met bronnen, dat individuele vrijheid nergens beter gewaarborgd is dan in West-Europa.
Laten we dat ook zo houden.
Ga even croften, ik heb de lijsten van Pew Research tot in de treure gepubliceerd.quote:Op maandag 21 juli 2025 19:21 schreef Hiddendoe het volgende:
[..]
Nee, maar je bedoelde het wel.
[..]
Okee, bewijs dat nu dan maar eens.
Ook voor de voorstanders van regenboogzebrapaden en de antizwartepietenbeweging.
Klopt.quote:Op maandag 21 juli 2025 19:22 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Dan lijkt het me in ieder geval beter dat we transgenders serieus nemen en niet op basis van de onderbuik bepalen dat ze maar gewoon gek zijn.
Sorry schat, maar daar dit topic niet over. Ik hoop dat je kunt lezen.quote:Op maandag 21 juli 2025 19:23 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Ga even croften, ik heb de lijsten van Pew Research tot in de treure gepubliceerd.
Maar daarnaast: hoe fijn gaat het op dit moment met vrouwen-, homo- en transrechten buiten West-Europa, precies? Kun jij daar wat over zeggen?
Ah, je wil gewoon weer afgeven op witte mannen. Zeg dat dan. Bespaart me dat ik de tijd neem om serieus te reageren.quote:Op maandag 21 juli 2025 19:28 schreef Hiddendoe het volgende:
[..]
Sorry schat, maar daar dit topic niet over. Ik hoop dat je kunt lezen.
Dat is zeker prima. Maar niet door onderbuikpsychologen bij wie het antwoord overal en altijd nee is, omdat het niet in hun wereldbeeld past.quote:Op maandag 21 juli 2025 19:24 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Klopt.
Transgenders zeker. Kinderen met gevoelens... ik zou hoeden voor al te rigoureuze onherstelbare ingrepen. Het Dutch Protocol wordt niet voor niets onder de loep genomen.
Ja. Eigenlijk wel ja. Maar dat mag niet van jou. Dus.quote:Op maandag 21 juli 2025 19:30 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Ah, je wil gewoon weer afgeven op witte mannen. Zeg dat dan. Bespaart me dat ik de tijd neem om serieus te reageren.
Huidgenoten???quote:Op maandag 21 juli 2025 19:38 schreef Hiddendoe het volgende:
[..]
Ja. Eigenlijk wel ja. Maar dat mag niet van jou. Dus.
Want blanke mannen doen nooit iets verkeerd. Toch?
Wat voor man ben je eigenlijk zelf, aangezien je geen enkele vorm van kritiek duldt op je huidgenoten maar evengoed helemaal los gaat om de zwarte of getinte man af te branden.
Wat is het eigenlijk dat je geen kritiek verdraagt over de blanke man? Komt het dan te dichtbij? Maakt het dat je moet nadenken over je eigen rol in het wereldgebeuren?
Ik ben nu heel serieus, een blanke vrouw tegenover een blanke man. En je weet niks beters te verzinnen dan mij in een of ander hoekje te trappen waar jij me niet serieus hoeft te nemen?
Ik weet al weer genoeg.
Waarom? Toch niet omdat jij met deze kinders zo meeleeft?quote:Op maandag 21 juli 2025 19:24 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Klopt.
Transgenders zeker. Kinderen met gevoelens... ik zou hoeden voor al te rigoureuze onherstelbare ingrepen. Het Dutch Protocol wordt niet voor niets onder de loep genomen.
Omdat ik niet graag zie dat mensen wiens hersenen nog niet volgroeid zijn ingrepen laten verrichten die onherstelbaar zijn.quote:Op maandag 21 juli 2025 19:43 schreef Hiddendoe het volgende:
[..]
Waarom? Toch niet omdat jij met deze kinders zo meeleeft?
Nee lieverd ik doe niks van wat je hier allemaal loopt te zwetsen.quote:Op maandag 21 juli 2025 19:43 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Huidgenoten???
![]()
Echt... ik ben niet zo geobsedeerd met ras en geslacht als jij.
Bovendien maak je je eigen argumenten weer volstrekt onschadelijk. Als blanke man heb je waarschijnlijk een soort verantwoordelijkheid voor het wereldgebeuren, en dat dus puur omdat je blank en man bent. Maar op eenzelfde wijze spreken over mannen die niet-blank zijn, daarvan schiet je in een stuip. Nog afgezien dat ik niet-blanken niet 'afbrandt', omdat huidskleur mij geen zak interesseert en ik juist DAAROM reageer op je achterlijke bijdragen, de vergeven zijn van racisme.
Het is echt om je te bescheuren.
quote:Ah, je wil gewoon weer afgeven op witte mannen. Zeg dat dan. Bespaart me dat ik de tijd neem om serieus te reageren.
Ik heb zie ik een 'rol in het wereldgebeuren' als witte man. Welke is dat?quote:Op maandag 21 juli 2025 19:51 schreef Hiddendoe het volgende:
[..]
Nee lieverd ik doe niks van wat je hier allemaal loopt te zwetsen.
De enige reactie die ik van jou krijg, is die van een schuimbekkende kerel die mij tot op het bot afbrandt omdat je geen enkel steekhoudend argument hebt.
Mannen zijn gewoon mannen, ongeacht hun huidskleur of religie.
Het zijn altijd de vrouwen die lopen te zeiken en te zaniken.
En mannen weten gewoon niet hoe ze daar mee moeten om gaan.
Dan gaan ze maar de vrouw in kwestie genadeloos de grond in boren.
Zo werkt dat niet meer hoor.
Je moet met iets beters komen dan deze doorzichtige en goedkope kutsmoesjes.
PS. Huidskleur boeit mij ook niets. Maar jij begon er zelf over.
[..]
Geen idee. Hoe moet ik weten welke waanideeën jij er op na houdt?quote:Op maandag 21 juli 2025 19:52 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Ik heb zie ik een 'rol in het wereldgebeuren' als witte man. Welke is dat?
Juist. En ook bij volwassenen waarvan niet goed duidelijk is dat het geen comorbiditeit is. De cijfers zijn niet altijd rooskleurig. Dat is waarom ik er met een gestrekt been inga hier. Het is niet bepaald onschuldig en enorm verregaand. Daar ga ik niet voor de inclusiviteit over doen alsof dat "goed" is als er gewoon het nodige over te zeggen valt.quote:Op maandag 21 juli 2025 19:44 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Omdat ik niet graag zie dat mensen wiens hersenen nog niet volgroeid zijn ingrepen laten verrichten die onherstelbaar zijn.
Kosten baten overwegingen zijn onzinnig? Als je volstrekt irrationeel bent klopt dat ja.quote:Op maandag 21 juli 2025 14:52 schreef Hiddendoe het volgende:
[..]
Wat is dit nu weer voor een onzinnige vraag?
Lol 2quote:Op maandag 21 juli 2025 14:53 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
Ik ga niet serieus in op de onzin die je hier verkoopt hoor. Je klinkt aardig gebrainwasht.
Vaag verhaal.quote:Op maandag 21 juli 2025 14:55 schreef Hiddendoe het volgende:
[..]
Je laat je hier wel kennen zeg. Alsof 'normale' mensen zich altijd moeiteloos voort kunnen planten. Daar helpt de medische wetenschap ook een 'handje'. Maar dat vind jij blijkbaar geen probleem?
Hou je racisme toch lekker bij je.quote:Op maandag 21 juli 2025 19:38 schreef Hiddendoe het volgende:
[..]
Ja. Eigenlijk wel ja. Maar dat mag niet van jou. Dus.
Want blanke mannen doen nooit iets verkeerd. Toch?
Wat voor man ben je eigenlijk zelf, aangezien je geen enkele vorm van kritiek duldt op je huidgenoten maar evengoed helemaal los gaat om de zwarte of getinte man af te branden.
Wat is het eigenlijk dat je geen kritiek verdraagt over de blanke man? Komt het dan te dichtbij? Maakt het dat je moet nadenken over je eigen rol in het wereldgebeuren?
Ik ben nu heel serieus, een blanke vrouw tegenover een blanke man. En je weet niks beters te verzinnen dan mij in een of ander hoekje te trappen waar jij me niet serieus hoeft te nemen?
Ik weet al weer genoeg.
Overigens blijft de hele vergelijking met huidskleur me nog het meeste storen. Als we het toch hebben over iets waarmee je (wel) geboren wordt.quote:Op maandag 21 juli 2025 17:39 schreef Hiddendoe het volgende:
[..]
Ga protesteren bij de belastingdienst. En zie hoever je hiermee komt.
En wat bedoel je met doen alsof iets normaal is?
Wat is normaal?
Mijn oma zei altijd dat normaal het gemiddelde van alle afwijkingen is.
Mijn oma was best wel een wijze vrouw in haar tijd.
Want zoals jij het beschrijft vind je kleurlingen in onze blanke maatschappij ook niet normaal.
Geen idee of je er werkelijk zo over denkt hoor, maar ik haal het toch maar even naar voren.
Wat vind jij normaal? En waarom denk je dan ook nog dat jij in dit geval recht van spreken hebt?
Omdat jij blank bent? Omdat je een man bent? Omdat je een westerling bent? Of is het omdat je een zielig burgerlulletje bent die alle zaken die jou niet direct en persoonlijk jouw belangen dienen maar meteen afkeurt?
Laten we er vanuit gaan dat mensen wanneer ze ziek zijn zo snel mogelijk geholpen dienen te worden. Als dat soort kreten van roken,drinken, geslacht etc doet er niet toe. En spoed laat je inderdaad voor gaan hoe iemand ook leeft.quote:Op zaterdag 19 juli 2025 14:14 schreef JopieKlaassen het volgende:
[..]
Ondanks dat ik een bepaalde mening heb over rokers en dikzakken mogen mensen die liever een dolfijn zijn achter hen aansluiten.
Vooral lekker bezig zijn, maar met wat precies en hoever strekt hun deskundigheid? In principe heb je aan één deskundige die het zeker weet genoeg, als je het vooral heel veel aandacht door heel veel mensen moet geven dan is dat een soort safety in numbers om een gebrek aan deskundigheid te compenseren en als iedereen verantwoordelijk is, is niemand verantwoordelijk.quote:Op maandag 21 juli 2025 15:41 schreef MissButterflyy het volgende:
Een psycholoog maakt niet alleen de keuze of iemand het beste een transitie kan ondergaan of niet. Een heel specialistisch team in het ziekenhuis is daarmee bezig. Artsen, therapeuten, psychologen en vast nog wel meer deskundigen werken samen. Je geeft een psycholoog nu wel veel te veel credits.
De hoofdbehandelaar is altijd een arts.
Ja tuurlijk, hele jonge kinderen lekker veel aandacht geven en bevestigen dat ze héél bijzonder zijn en meer aandacht nodig hebben. Kinder gaan door allerlei fases, gewoon lekker laten gaan en normaal opvoeden. Leg ze uit dat ze later geopereerd moeten worden en daarvoor van hun zakgeld moeten sparen en het is snel over. Los van of het rond het twaalfde levensjaar terugkomt, maar ze eraan vast laten houden door ze er maximaal in te bevestigen is nergens goed voor. Werkverschaffing voor henzelf.quote:Op maandag 21 juli 2025 15:48 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
Van Univsersiteit Leiden.
Zoals je leest, wordt niks opgedrongen of snel doorgeduwd, noch dat psychologen wel even pushen dat jongeren snel van geslacht veranderen.
Een aantal posts hierboven heb ik al aangegeven dat als het om volwassenen gaan die het zelf bekostigen ik er geen problemen mee heb.quote:Op maandag 21 juli 2025 10:49 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
Lekker belangrijk. Laat die mensen doen waar ze vrede mee hebben!
Je relaas is slechts een mening. Je kunt geen discussie voeren over wat mensen ‘voelen’.
Ga je ook een discussie voeren met mensen die geloven in een God?
Immers, er is niet bewezen dat God bestaat, maar ook niet dat deze niet bestaat. Het is zinloos en je komt alleen maar over als een enorme bemoeial om je mening zo door te drukken.
Leven en laten leven.
Waarschijnlijk komen we er niet onderuit dat transities straks niet meer worden vergoed omdat de kosten van de gezondheidszorg al de pan uitrijzen, maar laat die mensen die er straks het geld voor overhebben lekker doen wat ze willen met hun lijf en zich zo voelen als ze willen.
Meerdere landen in Europa hebben onderzoek gedaan en komen onafhankelijk (allemaal!) tot de conclusie dat transitie geen bewezen positieve effecten hebben (en heel veel hele nare bijwerkingen).quote:Op maandag 21 juli 2025 14:55 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Je denkt vooral, zonder gehinderd te zijn door medische kennis, maar vooral uit de onderbuik, namens anderen te besluiten wat het beste voor ze is, en dat is in 0% van de gevallen die operatie.
Dat kun je dan moeilijk als oprechte betrokkenheid bij leed uitleggen. Meer dat ongebouwde personen niet in jouw wereldbeeld passen.
De aanname is dat medische kennis afdoende is voor een probleem in de psyche, zoals @BlaZ aangeeft. Er zijn heel veel medische behandelingen ingezet voor waargenomen psychische problematiek zoals lobotomie, insuline shock therapie, warme baden etc. Dat werd ook, tegen bewijs dat het niet werkte, in de tijd van de moderne wetenschap ingezet. En ook daar waren succesverhalen tegenover horrorverhalen.quote:Op maandag 21 juli 2025 15:41 schreef MissButterflyy het volgende:
Een psycholoog maakt niet alleen de keuze of iemand het beste een transitie kan ondergaan of niet. Een heel specialistisch team in het ziekenhuis is daarmee bezig. Artsen, therapeuten, psychologen en vast nog wel meer deskundigen werken samen. Je geeft een psycholoog nu wel veel te veel credits.
De hoofdbehandelaar is altijd een arts.
Zeker voor kinderen lijkt mij dit ook niet geweldig.quote:Op maandag 21 juli 2025 22:46 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Meerdere landen in Europa hebben onderzoek gedaan en komen onafhankelijk (allemaal!) tot de conclusie dat transitie geen bewezen positieve effecten hebben (en heel veel hele nare bijwerkingen).
Zou het kunnen dat jij niet gehinderd door enige medische kennis aangaande aan het orakelen bent?
Oh, de transgenders die blij zijn met hun transitie die liegen allemaal stuk voor stuk?quote:Op maandag 21 juli 2025 22:46 schreef VEM2012 het volgende:
Meerdere landen in Europa hebben onderzoek gedaan en komen onafhankelijk (allemaal!) tot de conclusie dat transitie geen bewezen positieve effecten hebben (en heel veel hele nare bijwerkingen).
Zou het kunnen dat jij niet gehinderd door enige medische kennis aangaande aan het orakelen bent?
Temeer omdat 80% (op basis van oudere onderzoeken, dus voordat er een enorme groei aan hulpvraag op dit punt kwam die op basis van veel data voort lijkt te komen uit social contagion, waardoor de cijfers nu eerder hoger zullen zijn) uiteindelijk er overheen groeit en onmogelijk vast te stellen is wie dat zullen zijn.quote:Op maandag 21 juli 2025 22:52 schreef Cherni het volgende:
[..]
Zeker voor kinderen lijkt mij dit ook niet geweldig.
Dat staat er niet.quote:Op maandag 21 juli 2025 22:53 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Oh, de transgenders die blij zijn met hun transitie die liegen allemaal stuk voor stuk?
Ja, dat zegt de genderpoli ook. Die blijven leren en ontwikkelen, zeggen ze ook zelf.quote:Op maandag 21 juli 2025 22:51 schreef Richestorags het volgende:
[..]
De aanname is dat medische kennis afdoende is voor een probleem in de psyche, zoals @:blaz aangeeft. Er zijn heel veel medische behandelingen ingezet voor waargenomen psychische problematiek zoals lobotomie, insuline shock therapie, warme baden etc. Dat werd ook, tegen bewijs dat het niet werkte, in de tijd van de moderne wetenschap ingezet. En ook daar waren succesverhalen tegenover horrorverhalen.
De kennis over de psyche is allesbehalve af.
Dat was niet het bericht waar ik naar verwees. Lees het anders even terug.quote:Op maandag 21 juli 2025 20:52 schreef ludovico het volgende:
[..]
Kosten baten overwegingen zijn onzinnig? Als je volstrekt irrationeel bent klopt dat ja.
Genderpoli xdxdxdxdxdxdxdxd. De film idiocracy belde, ze willen hun script terugquote:Op maandag 21 juli 2025 23:15 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
Ja, dat zegt de genderpoli ook. Die blijven leren en ontwikkelen, zeggen ze ook zelf.
Wat jij wil. Maar met dit soort argumenten win je dus niets in de grote mensenwereld.quote:
Beter is relatief.quote:Op maandag 21 juli 2025 18:41 schreef Hiddendoe het volgende:
[..]
Voor jou wel dus. Nu nog 'alleen maar' een bepaald soort mannetjes proberen te overtuigen dat ze niet stil moeten blijven staan.
Maar mee moeten groeien naar een betere mensheid. Hoe die er ook zal uitzien.
Ik zou zeggen dat mensen met genderdysforie juist lijden als er geen aandacht voor hun problematiek is.quote:Op maandag 21 juli 2025 14:40 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Je verwijt me dat ik niet onverschillig genoeg ben over het leed van mensen en het leed dat ze wordt aangedaan?
[..]
Nee, dat is niet zo. De richtlijnen zijn niet streng en ze verwarren aandachtig met zorgvuldig. Ze stoppen er wel veel tijd en aandacht in maar dat helpt niet, je kunt ook heel veel tijd aan een magnetiseerbehandeling geven, dat is op geen enkele manier een waarborg. Domineetje spelen met je niet roken en geen overgewicht is ook geen zorgvuldigheid.
[..]
Beide zijn verminking van de genitalia en je kunt een kind ook laten zeggen dat het een besnijdenis wil. Het verschil zit hem in de beinvloedingsmiddelen tav de leeftijd.
Is gebrek aan aandacht dan de problematiek?quote:Op dinsdag 22 juli 2025 11:19 schreef Jippie het volgende:
[..]
Ik zou zeggen dat mensen met genderdysforie juist lijden als er geen aandacht voor hun problematiek is.
In zekere zin wel met hun begeleiding, ik had vrij veel contact met een buurman die transseksuelenpsychiater was dus ik heb wel een beetje een beeld van het hoe het vroeger ging, en hij wist ook te vertellen dat de behandeling niet stopt na de chirurgische ingrepen en vaak nog zwaarder wordt.quote:Heb jij ervaring met genderdysfore personen en hun begeleiding voor, tijdens en na de transitie? Of baseer je je medeleven op aannames?
De transgenderpersonen die ik ken zijn juist door een hel gegaan voor hun transitie.Mishandelingen en uitsluiting op kinder en puberleeftijd omdat mensen niet wilden accepteren dat ze anders waren. Niet alleen door leeftijdsgenoten maar ook door volwassenen die hun onderbuik leeg lieten lopen over de genderdysforie van een kind.
Godsamme, Jippie heeft het over acceptatie. Niet over wat jij allemaal uitkraamt.quote:Op dinsdag 22 juli 2025 12:59 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Is gebrek aan aandacht dan de problematiek?
[..]
In zekere zin wel met hun begeleiding, ik had vrij veel contact met een buurman die transseksuelenpsychiater was dus ik heb wel een beetje een beeld van het hoe het vroeger ging, en hij wist ook te vertellen dat de behandeling niet stopt na de chirurgische ingrepen en vaak nog zwaarder wordt.
"Erbij horen" is voor iedereen onderdeel van de kindertijd. Dat is iets waar je inspanningen en soms aanpassingen voor moet doen. Nou kunnen kinderen best heel hard zijn en kinderen buitensluiten om onzinnige redenen, maar "ik ben anders en ik heb geen zin om mee te doen met wat jullie doen maar jullie moeten wel vriendjes met mij zijn" gaat voor geen enkel kind werken. Niet alles draait om jou en dus je superindividuele identiteit en dat idee moet bij een kind ook niet gevoed worden. Jouw gevoel is niet belangrijker dan dat veranderen en de groepsdynamiek beheersen.
Het recht op leuk gevonden worden bestaat niet, het is evenmin af te dwingen met chirurgische ingrepen of zebrapaden. Het is geen overheidsaangelegenheid, wat die moet doen is zorgen dat mensen die op wat voor manier dan ook anders zijn niet in elkaar geslagen worden.quote:Op dinsdag 22 juli 2025 14:01 schreef Sunshine1982 het volgende:
[..]
Godsamme, Jippie heeft het over acceptatie. Niet wat jij allemaal uitkraamt.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |