Zou je dit toe kunnen lichten, want ik kan alleen vinden dat er geen joden wonen niet dat er geen joden mogen wonen.quote:Op donderdag 3 juli 2025 12:46 schreef Homey het volgende:
[..]
Palestina zelf is een apartheid staat. Het jodendom is er verboden. Pure apartheid.
In het hele midden-oosten wonen geen joden, overal met extreem geweld weggejaagd of uitgemoord. Ja dan hoef je erna geen wet in te voeren. Missie geslaagd! En snap je bovendien waarom joden zo eigen land hebben opgericht en een iron dome en een idf om een herhaling van de Arabische holocaust te voorkomen.quote:Op donderdag 3 juli 2025 13:48 schreef KaheemSaid het volgende:
[..]
Zou je dit toe kunnen lichten, want ik kan alleen vinden dat er geen joden wonen niet dat er geen joden mogen wonen.
Apartheid ging oorspronkelijk over rassenscheiding, maar als we het breder trekken, dan komt het inderdaad in heel veel islamitische landen voor. Sterker nog, ruwweg vier op de vijf islamitische landen kennen blijkbaar een structureel ingebouwde (geïnstitutionaliseerde) achterstelling op etnische of religieuze gronden.quote:Op donderdag 3 juli 2025 12:55 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Volgens deze definitie zou dus min of meer elke etnische minderheid in (Arabische) en Islamitische landen te maken hebben met een apartheid, maar opmerkelijk genoeg is dat hartstikke acceptabel.
Ik heb begrepen omdat we er geen handel mee bedrijven/niet betrokken zijn bij die landen.quote:Op donderdag 3 juli 2025 14:49 schreef Homey het volgende:
Over de enorme apartheid in islamitische landen hoor je nooit wat over in de media. Wordt gewoon geaccepteerd. De VN heeft 0 resoluties tegen de islamitische landen ingesteld. Hoe kan dit?
Aan de andere kant is "maar zij doen het ook!" natuurlijk nooit een geldig excuus.quote:Op donderdag 3 juli 2025 14:49 schreef Homey het volgende:
Over de enorme apartheid in islamitische landen hoor je nooit wat over in de media. Wordt gewoon geaccepteerd. De VN heeft 0 resoluties tegen de islamitische landen ingesteld. Hoe kan dit?
In principe heb je helemaal gelijk, alleen gaat het hier dus over de dubbele (morele) standaard die je dus aankaartquote:Op donderdag 3 juli 2025 15:21 schreef Qarrad het volgende:
[..]
Aan de andere kant is "maar zij doen het ook!" natuurlijk nooit een geldig excuus.
Je kunt niet walgend naar Saoedi-Arabië wijzen over hun discriminerende en onderdrukkende wetgeving en dan in één adem zeggen dat Israël de enige democratie in het Midden-Oosten is en dus minder aan te spreken zou zijn onder de rechtsongelijkheid voor Palestijnen in de bezette gebieden.
Ook altijd zo'n mooie vind ik de mensen die dan roepen van "heul geen moskeeën meer bijbouwen; in Saoedi-Arabië mogen ook geen kerken!" en dat is dan een argument om precies hetzelfde te doen als waarom de (Saoedische versie van de) islam zo veracht wordt.
Mijn punt is dat je vanuit de pers, de NGO’s, allerlei activistische clubs, professionele demonstranten amper tot geen druk uitoefenen op islamitische landen om hun schenden van de mensenrechten. Nooit.quote:Op donderdag 3 juli 2025 15:21 schreef Qarrad het volgende:
[..]
Aan de andere kant is "maar zij doen het ook!" natuurlijk nooit een geldig excuus.
Je kunt niet walgend naar Saoedi-Arabië wijzen over hun discriminerende en onderdrukkende wetgeving en dan in één adem zeggen dat Israël de enige democratie in het Midden-Oosten is en dus minder aan te spreken zou zijn onder de rechtsongelijkheid voor Palestijnen in de bezette gebieden.
Ook altijd zo'n mooie vind ik de mensen die dan roepen van "heul geen moskeeën meer bijbouwen; in Saoedi-Arabië mogen ook geen kerken!" en dat is dan een argument om precies hetzelfde te doen als waarom de (Saoedische versie van de) islam zo veracht wordt.
Joh hou je alsjeblieft niet van de domme. Wat jij aanvoert zijn excuses om het goed te praten.quote:Op donderdag 3 juli 2025 12:34 schreef Qarrad het volgende:
[..]
Nee, er is op de Westoever een geschifte situatie ontstaan waarbij nare intenties en maatregelen tegen aanlagen door elkaar heen lopen en steeds verder op scherp komen te staan door de verrechtsing van de politiek en een verschuiving
Dan krijg je dus dat er hekken, muren en grenzen zijn getrokken met het gevold dat er geen aanslagen meer plaatsvinden achter die hekken, muren en grenzen. Dat er hekken, muren en grenzen zijn getrokken om het kolonistentuig in Hebron in te tomen. Dat er hekken, muren en grenzen om wegen heen worden gebouwd omdat die nu in toenemende mate het doelwit worden van aanslagen en onlusten. Dat het IDF onevenredig wordt ingezet, of helemaal niet wordt ingezet, of actief meehelpt bij de onzaligheden tegen de Palestijnse bewoners. Dat de Palestijns bewoners als een malle nepdorpen bouwen om actieve bewoning te veinzen op stukken land. Dat diezelfde bewoners de ervaring hebben dat het land waar ze wel actief op woonden onder hun voeten vandaan gekoloniseerd werd, al dan niet met medewerking van het IDF. Dat het IDF sporadisch en symbolisch soms eens wat kolonistentuig eruit schopt en hun nederzettingen de grond in bulldozert. Dat er ook Israëlische mensen van divers pluimage in de grotere, officiële nederzettingen wonen uit economische motieven omdat de regering er een potje van maakt en door het doorbouwen in de bezette gebieden twee vliegen in één klap slaat, namelijk betaalbaar wonen en meer aanwezigheid op die Westoever. Dat de Palestijnse Autoriteit lachend alle Palestijnse belangen verkwanseld, voor zover ze überhaupt iets kunnen, en al jaren de verkiezingen saboteert. Dat er daardoor geen einde aan de situatie komt wat betreft de status van de bezette gebieden, het enige dat dit kan stoppen voordat het inderdaad een apartheidsstaat met een ideologisch gestuurd beleid zwart op wit wordt zoals in Zuid-Afrika.
Het is een dikke chaos en de grootste lont in het kruitvat. Dat mensenrechtenorganisaties en activisten dit met drie lettergrepen willen afdekken zorgt er alleen maar voor dat elke constructieve dialoog uit beeld raakt.
Google trouwens voor de lol even op deze landjepik-politiek. Uitermate doeltreffend. De Tibetanen, Papoea, Turkse Koerden, Nuer, Dinka, christelijke Libanezen. Demographic displacement, een succesformule bij uitstek, alleen een probleem als FvD'ers het roepen.
Het jodendom is daar niet verboden. Dus hoe je weer aan die bagger komt is mij een raadsel. Zelfs Golda Meir had een Palestijns paspoort.quote:Op donderdag 3 juli 2025 12:46 schreef Homey het volgende:
[..]
Waarom is het jodendom verboden in Palestina? Is dat geen racisme?
Desmond Tutu: ‘Israeli Apartheid worse than South Africa’Archbishop Desmond Tutu (7 October 1931 – 26 December 2021) was a leader in the fight to end white minority rule in South Africa. He played a vital role in the anti-apartheid movement and served as the chairman of South Africa's Truth and Reconciliation Commission (TRC). In this 2012 interview with Sir David Frost he talks about how Israel’s occupation of the West Bank is ‘in many ways worse than apartheid in South Africa’.quote:Op donderdag 3 juli 2025 16:01 schreef Straatcommando. het volgende:
Erger dan de apartheid.
Blijf vooral doorgaan met steeds extremere vergelijkingen te trekken, gaat vast helpen.
Oh ja, die onevenredige focus is ook mij een doorn in het oog. Het vervelende is ook dat het tegelijk zaait en oogst, dus dat de disproportionele aandacht ook weer aandacht genereert en dus wegtrekt van net zo nijpende situaties.quote:Op donderdag 3 juli 2025 15:47 schreef Homey het volgende:
[..]
Mijn punt is dat je vanuit de pers, de NGO’s, allerlei activistische clubs, professionele demonstranten amper tot geen druk uitoefenen op islamitische landen om hun schenden van de mensenrechten. Nooit.
Het is bij al deze mensen altijd alle ballen op Israël.
Als Turkije morgen joden zo gaat behandelen zoals Palestijnen worden behandeld door Israël staan er binnen een week sancties op dat land. Hier lullen ze al 80 jaar de boel recht. Daarom demonstreren mensen. Omdat de politiek het af laat weten.quote:Op donderdag 3 juli 2025 16:09 schreef Qarrad het volgende:
[..]
Oh ja, die onevenredige focus is ook mij een doorn in het oog. Het vervelende is ook dat het tegelijk zaait en oogst, dus dat de disproportionele aandacht ook weer aandacht genereert en dus wegtrekt van net zo nijpende situaties.
Niet dat de situatie in Gaza geen aandacht verdient natuurlijk. Ik vind het steeds hopelozer, stuurlozer en moedelozer worden van Israëlische kant qua aanpak, alsof er niet genoeg idee is van wat het gewenste eindpunt is anders dan "Hamas weg ten koste van alles".
Dat weet jij, dat weet ik. Dat boeit rabiate jodenhaters echter niets.quote:Op donderdag 3 juli 2025 16:28 schreef AFA2022 het volgende:
Ik quote ff mijn Israelische buurman : 'Ik voorzie dat we in de toekomst onze excuses moeten aanbieden voor het steunen van dit regime in Israel. Wat daar nu gaande is heeft werkelijk niets meer met gijzelaars of wat dan ook te maken. '
Dus ff voor de duidelijkheid staan niet (gelukkig) alle Israeliers achter dit regime en wat er nu gaande is.
Kijk hoe Turkije koerden behandelt. Geen sancties.quote:Op donderdag 3 juli 2025 16:26 schreef Chadi het volgende:
[..]
Als Turkije morgen joden zo gaat behandelen zoals Palestijnen worden behandeld door Israël staan er binnen een week sancties op dat land. Hier lullen ze al 80 jaar de boel recht. Daarom demonstreren mensen. Omdat de politiek het af laat weten.
Jij hebt geen Israëlische buurman. Iets met dikke duim en zuigen. Douwe Bob style.quote:Op donderdag 3 juli 2025 16:28 schreef AFA2022 het volgende:
Ik quote ff mijn Israelische buurman : 'Ik voorzie dat we in de toekomst onze excuses moeten aanbieden voor het steunen van dit regime in Israel. Wat daar nu gaande is heeft werkelijk niets meer met gijzelaars of wat dan ook te maken. '
Dus ff voor de duidelijkheid staan niet (gelukkig) alle Israeliers achter dit regime en wat er nu gaande is.
Zelfs als dit geen echt verhaal is is de boodschap wel waar.quote:Op donderdag 3 juli 2025 17:01 schreef Homey het volgende:
[..]
Jij hebt geen Israëlische buurman. Iets met dikke duim en zuigen. Douwe Bob style.
Hoe ongelooflijk goor die apartheidswetten ook waren, zou ik denk ik toch liever als minderheid in die tijd hebben geleefd dan in het huidige Gaza waar je geen enkele kant op kunt en totaal de moeder wordt gebombardeerd.quote:Op donderdag 3 juli 2025 16:01 schreef Straatcommando. het volgende:
Erger dan de apartheid.
Blijf vooral doorgaan met steeds extremere vergelijkingen te trekken, gaat vast helpen.
Vertel komt dat in de buurt van wat Israël doet?quote:Op donderdag 3 juli 2025 17:00 schreef Homey het volgende:
[..]
Kijk hoe Turkije koerden behandelt. Geen sancties.
Het zijn niet echt vergelijkbare situaties. Wel met je eens verder hoor.quote:Op donderdag 3 juli 2025 17:12 schreef Raw85 het volgende:
[..]
Hoe ongelooflijk goor die apartheidswetten ook waren, zou ik denk ik toch liever als minderheid in die tijd hebben geleefd dan in het huidige Gaza waar je geen enkele kant op kunt en totaal de moeder wordt gebombardeerd.
Dat zou dan een schande zijn, Israël is hier de aangevallen partij en de situatie in de Gazastrook is natuurlijk uniek: een klein dichtbevolkt gebied dat wordt gerund door terroristen, die decennialang bezig zijn geweest het hele gebied vol te bouwen met terroristische infrastructuur tussen en onder de burgers door. En hiernaast heeft men zichzelf uiteraard op onvoorstelbare wijze zitten verrijken. Nog opmerkelijker: ondanks dit is het Westen stug geld over blijven maken naar de Palestijnse leiders.quote:Op donderdag 3 juli 2025 16:28 schreef AFA2022 het volgende:
Ik quote ff mijn Israelische buurman : 'Ik voorzie dat we in de toekomst onze excuses moeten aanbieden voor het steunen van dit regime in Israel. Wat daar nu gaande is heeft werkelijk niets meer met gijzelaars of wat dan ook te maken. '
Dus ff voor de duidelijkheid staan niet (gelukkig) alle Israeliers achter dit regime en wat er nu gaande is.
Het blijft wat dit betreft vooral vreemd dat Egypte niet door de internationale gemeenschap is gedwongen om Palestijnen op te vangen. Men kan niet verwachten dat Israël dit doet, want een land invluchten waar je mee in oorlog bent is ondenkbaar.quote:Op donderdag 3 juli 2025 17:12 schreef Raw85 het volgende:
[..]
Hoe ongelooflijk goor die apartheidswetten ook waren, zou ik denk ik toch liever als minderheid in die tijd hebben geleefd dan in het huidige Gaza waar je geen enkele kant op kunt en totaal de moeder wordt gebombardeerd.
Lul het maar recht voor jezelf.quote:Op donderdag 3 juli 2025 17:25 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Dat zou dan een schande zijn, Israël is hier de aangevallen partij en de situatie in de Gazastrook is natuurlijk uniek: een klein dichtbevolkt gebied dat wordt gerund door terroristen, die decennialang bezig zijn geweest het hele gebied vol te bouwen met terroristische infrastructuur tussen en onder de burgers door. En hiernaast heeft men zichzelf uiteraard op onvoorstelbare wijze zitten verrijken. Nog opmerkelijker: ondanks dit is het Westen stug geld over blijven maken naar de Palestijnse leiders.
[..]
Het blijft wat dit betreft vooral vreemd dat Egypte niet door de internationale gemeenschap is gedwongen om Palestijnen op te vangen. Men kan niet verwachten dat Israël dit doet, want een land invluchten waar je mee in oorlog bent is ondenkbaar.
Ik denk omdat er geen joden wonen in die landen.quote:Op donderdag 3 juli 2025 14:49 schreef Homey het volgende:
Over de enorme apartheid in islamitische landen hoor je nooit wat over in de media. Wordt gewoon geaccepteerd. De VN heeft 0 resoluties tegen de islamitische landen ingesteld. Hoe kan dit?
Ik lul niets recht, ik geef een aantal feiten.quote:Op donderdag 3 juli 2025 17:27 schreef Chadi het volgende:
[..]
Lul het maar recht voor jezelf.
Israël is toch on oorlog met Hamas. Dan kunnen de palestijnen terug naar een stukje in Israël war hun grootouders woonden.
Zal wel iets met olie en gas te maken hebben, plus geopolitieke belangen. Kijk naar Saoedi-Arabië, dat land is strategisch gezien onmisbaar, dus iedere stevige VN-veroordeling sneuvelt op veto’s of blokvorming.quote:Op donderdag 3 juli 2025 14:49 schreef Homey het volgende:
Over de enorme apartheid in islamitische landen hoor je nooit wat over in de media. Wordt gewoon geaccepteerd. De VN heeft 0 resoluties tegen de islamitische landen ingesteld. Hoe kan dit?
Je zou echter kunnen beargumenteren dat je niet tolerant moet zijn tov een intolerante levensfylosofie. Ook al is jouw samenleving in de basis wel tolerant.quote:Op donderdag 3 juli 2025 15:21 schreef Qarrad het volgende:
Ook altijd zo'n mooie vind ik de mensen die dan roepen van "heul geen moskeeën meer bijbouwen; in Saoedi-Arabië mogen ook geen kerken!" en dat is dan een argument om precies hetzelfde te doen als waarom de (Saoedische versie van de) islam zo veracht wordt.
Hoe Hamas met de Palestijnse bevolking omgaat? Eens!quote:Op donderdag 3 juli 2025 15:50 schreef Chadi het volgende:
Zoals Desmond Tutu al zei dit is erger dan apartheid van Zuid-Afrika
quote:Op donderdag 3 juli 2025 16:04 schreef Chadi het volgende:
[..]
Desmond Tutu: ‘Israeli Apartheid worse than South Africa’Archbishop Desmond Tutu (7 October 1931 – 26 December 2021) was a leader in the fight to end white minority rule in South Africa. He played a vital role in the anti-apartheid movement and served as the chairman of South Africa's Truth and Reconciliation Commission (TRC). In this 2012 interview with Sir David Frost he talks about how Israel’s occupation of the West Bank is ‘in many ways worse than apartheid in South Africa’.
En dat in 2012!!!!
Waarom Joden in Turkije?quote:Op donderdag 3 juli 2025 16:26 schreef Chadi het volgende:
[..]
Als Turkije morgen joden zo gaat behandelen zoals Palestijnen worden behandeld door Israël staan er binnen een week sancties op dat land. Hier lullen ze al 80 jaar de boel recht. Daarom demonstreren mensen. Omdat de politiek het af laat weten.
Mwah. Er zijn anders veel parallellen te trekken tussen gebied C in de West Bank en het Zuid Afrika ten tijden van de apartheid. Meer parallellen dan significante verschillen. De denigrerende huillach emoticon is misplaatstquote:
Dat zal best.quote:Op donderdag 3 juli 2025 20:00 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
Mwah. Er zijn anders veel parallellen te trekken tussen gebied C in de West Bank en het zuid Afrika ten tijden van de apartheid. Meer parallellen dan significante verschillen. De denigrerende huillach emotixon is misplaatst
Ohja. Altijd counteren met een whataboutisme. Ja maar die, ja maar zus, ja maar toen.quote:Op donderdag 3 juli 2025 20:01 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Dat zal best.
Dat dat hele Midden-Oosten al eeuwen een paradijs van apartheid is, vanwege religie, laten we het daar vooral niet over hebben. Israël, dat is het probleem.
Toen?quote:Op donderdag 3 juli 2025 20:02 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
Ohja. Altijd counteren met een whataboutisme. Ja maar die, ja maar zus, ja maar toen.
En zij maar iedereen vertellen dat ze in oorlog zijn met hamas. Kan de titel hier ook aangepast worden?quote:Op donderdag 3 juli 2025 17:50 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Ik lul niets recht, ik geef een aantal feiten.
Israël is in oorlog met de Palestijnen, waarvan de Palestijnse terreurorganisaties de kopstukken zijn. Maar in breedte is die scheiding heeft lastig te maken wat men ook doelbewust versterkt door geen scheiding te maken tussen burger en strijder.
We hebben allemaal gezien dat ook talloze burgers hebben geholpen bij de aanslagen van 7 oktober en weten zelfs na getuigenissen van de vrijgekomen Israëliërs dat deze bij burgers thuis vast zijn gehouden.
En zij maar iedereen vertellen dat ze in oorlog zijn met hamas. Kan de titel hier ook aangepast worden?quote:Op donderdag 3 juli 2025 17:50 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Ik lul niets recht, ik geef een aantal feiten.
Israël is in oorlog met de Palestijnen, waarvan de Palestijnse terreurorganisaties de kopstukken zijn. Maar in breedte is die scheiding heeft lastig te maken wat men ook doelbewust versterkt door geen scheiding te maken tussen burger en strijder.
We hebben allemaal gezien dat ook talloze burgers hebben geholpen bij de aanslagen van 7 oktober en weten zelfs na getuigenissen van de vrijgekomen Israëliërs dat deze bij burgers thuis vast zijn gehouden.
Hoi Etto kom je hem assisteren?quote:Op donderdag 3 juli 2025 19:59 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Waarom Joden in Turkije?
Laten we het over vrouwen en homo's en andersgelovigen hebben in Saudi-Arabië, Jordanië, Afghanistan, Syrië, Irak, Koeweit, VAE, Pakistan, Indonesië, Algerije, Marokko, Oman, Bahrain, Somalië, Sudan en al die andere oh zo heerlijke republieken waar een bepaalde religie de scepter zwaait.
Mijn vraag: waarom staan er NU ineens allemaal mensen op straat tegen onrecht?
Het antwoord weten we allebei.
Nee ik kom je bevragen.quote:Op donderdag 3 juli 2025 20:09 schreef Chadi het volgende:
[..]
En zij maar iedereen vertellen dat ze in oorlog zijn met hamas. Kan de titel hier ook aangepast worden?
[..]
Hoi Etto kom je hem assisteren?
Bekijk deze YouTube-videoquote:Op donderdag 3 juli 2025 19:47 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Als ik het goed begrijp heb je moeite met apartheid, op basis van onveranderlijke aangeboren eigenschappen van mensen, correct?
Wat vind je van gescheiden gebedsruimten en hoofddoeken enkel voor vrouwen?
Die landen, in die regio, worden die landen en hun leiders internationaal net zo serieus genomen als een Netanyahu of Herzog? Volgens mij is het antwoord een makkelijke nee. We doen zelfs behoorlijk uit de hoogte over die zandbakbewoners. Israël is geen achterlijk land en Israël vergelijken met landen waar burgers geen of weinig rechten hebben is misplaatst. Zo niet een beledigingquote:Op donderdag 3 juli 2025 20:04 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Toen?
Gewoon nu hoor.
En ja, wanneer bepaalde figuren over apartheid beginnen te blèren en verder nergens te bekennen zijn wanneer je aanstipt dat apartheid in die regio al eeuwen de norm is, is dat geen whataboutisme, dat is het wijzen op een tergende hypocrisie.
Apartheid in Israël? Super erg.
Apartheid in de rest van het Midden-Oosten? krekels.
Israël moet en zal namelijk aangepakt worden m.b.t. die apartheid. De rest van die primitieve regio? Die mag haar gang gaan. Cultuur en zo.
En als het even kan mag dat vrije, nieuwe Palestina op dezelfde leest geschoeid worden. Geen rechten voor vrouwen, homo's of andersdenkenden, laat staan Joden... maar hé, dat is dan weer rechtvaardig of zo.
Apartheid mag wel, zolang het maar niet-wit, niet-westers, niet-christelijk en niet-europees is.
Wat maakt dat precies uit?quote:Op donderdag 3 juli 2025 20:23 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
Die landen, in die regio, worden die landen en hun leiders internationaal net zo serieus genomen als een Netanyahu of Herzog? Volgens mij is het antwoord een makkelijke nee. We doen zelfs behoorlijk uit de hoogte over die zandbakbewoners. Israël is geen achterlijk land en Israël vergelijken met landen waar burgers geen of weinig rechten hebben is misplaatst. Zo niet een belediging
Israël is de pre-emptive whataboutism van de eeuw.quote:Op donderdag 3 juli 2025 20:04 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Toen?
Gewoon nu hoor.
En ja, wanneer bepaalde figuren over apartheid beginnen te blèren en verder nergens te bekennen zijn wanneer je aanstipt dat apartheid in die regio al eeuwen de norm is, is dat geen whataboutisme, dat is het wijzen op een tergende hypocrisie.
Apartheid in Israël? Super erg.
Apartheid in de rest van het Midden-Oosten? krekels.
Israël moet en zal namelijk aangepakt worden m.b.t. die apartheid. De rest van die primitieve regio? Die mag haar gang gaan. Cultuur en zo.
En als het even kan mag dat vrije, nieuwe Palestina op dezelfde leest geschoeid worden. Geen rechten voor vrouwen, homo's of andersdenkenden, laat staan Joden... maar hé, dat is dan weer rechtvaardig of zo.
Apartheid mag wel, zolang het maar niet-wit, niet-westers, niet-christelijk en niet-europees is.
Totaal geen probleem met apartheid. Mooi manquote:Op donderdag 3 juli 2025 20:10 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Nee ik kom je bevragen.
Leg eens uit: wat is je probleem met apartheid, precies?
Waarom heb je daar totaal geen probleem mee?quote:Op donderdag 3 juli 2025 20:48 schreef Chadi het volgende:
[..]
Totaal geen probleem met apartheid. Mooi man
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |