ik neem aan dat ze het over diezelfde 5 doden hebben. verderop hebben ze het ook over een vermeende pludering, er was kennelijk inderdaad een moment van chaos maar dat was snel onder controle, en er vielen geen oden of gewonden.quote:Op donderdag 29 mei 2025 16:33 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
Hebben ze het wel over hetzelfde?
Hamas beweert dat ze vijf dieven hebben geëxecuteerd en GHF zegt dat er bij hun niks gebeurd is. Dat kan toch allebei kloppen?
We hebben de beelden gezien van een menigte die een locatie van WCK plundert. WCK werkt niet samen met GHF.
Op welk bericht van de VN reageer je?quote:Op donderdag 29 mei 2025 17:44 schreef capricia het volgende:
[..]
Maar volgens de VN waren er geen signalen dat Hamas voedsel achterover drukte.
quote:Op donderdag 29 mei 2025 16:56 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Ik heb jou daar al uitleg over gegeven.
Jij wil in het aantal vermeende slachtoffers van mei 2024 (de cijfers komen immers van Hamas) graag lezen dat dit allemaal burgers zouden zijn. Dit staat nergens en vervolgens moet ik het tegendeel gaan bewijzen? Waarom bewijs jij zelf niet dat het wél allemaal burgers zou betreffen? Jij claimt dat immers, dus dan ligt bij jou de bewijslast, niet bij mij.
Nota bene de NOS durft zelfs te erkennen dat dit verschil niet wordt gemaakt door de Palestijnse terroristen van Hamas, zie bijvoorbeeld afgelopen week nog:
[..]
Of een week terug:
[..]
Je probeert de tekst wat Guterres op 10 mei zegt te verdraaien door hetgeen hij op 7 mei heeft gezegd. Met de vraag “waarom doe je dit?”. Ik ga er maar even vanuit dat je zelf niet in de gaten hebt gehad dat je bron van 7 mei is en dus nooit over de inhoud van 10 mei kan gaan, maar een beetje dom is het wel.quote:Op donderdag 29 mei 2025 11:58 schreef HowardRoark het volgende:
Kortom, Guterres was Hamas aan het napapegaaien en jij geeft er vervolgens zelf nog eens een draai aan door eigenhandig te constateren dat al deze slachtoffers burgers zou betreffen wat nogal raar is. Waarom doe je dit?
Over de "journalisten" die hier worden genoemd. Zie hier Hossam Shabat:quote:Journalisten Gaza vrezen doelwit te zijn van Israëlische leger: ‘Woorden zijn ons enige wapen”
Lokale Palestijnse journalisten zijn de ogen en oren van de rest van de wereld in Gaza, want nog steeds mogen buitenlandse journalisten Gaza niet in. En dus gaan lokale journalisten dagelijks op pad met kogelwerende vesten en helmen met daarop het woord 'pers'. Ook al weten ze dat herkenbaar zijn als journalist geen garantie biedt om niet gedood te worden. Sinds het begin van de oorlog zijn in Gaza al zeker 200 journalisten gedood.
Onlangs publiceerde het Israëlische leger een 'hitlijst' met daarop namen van Gazaanse journalisten die samen zouden werken met Hamas. Dat claimde het leger op basis van niet te verifiëren documenten die gevonden zouden zijn.
Hossam Shabat was een van de journalisten op de lijst. Hij ontkende de beschuldigingen maar werd onlangs toch door Israël geliquideerd.
Dit kogelvrije vest gaat mij niet beschermen, als er een luchtaanval is, sterft dit vest met mij - Hind Khoudary
"De meeste journalisten in Gaza zijn bang dat er ook zo'n moment voor hen aan zit te komen", zegt Hind Khoudary. Ze werkt in Gaza onder andere voor nieuwszender Al Jazeera. Op X werd ook zij er door een bekende pro-Israëlische organisatie ervan beschuldigd dat ze samenwerkt met Hamas. In een ander bericht werd zelfs het Israëlische leger getagd en opgeroepen haar te doden.
Ze deelde het bericht en riep haar volgers op het te bewaren. Want ook zij houdt er rekening mee dat dit haar lot kan zijn: "Dit soort bedreigingen zijn geen grap, die moeten we serieus nemen. We hebben eerder gezien dat journalisten bedreigd en beschuldigd werden en vervolgens doelwit werden van het leger."
Ook onder de rest van de Palestijnse bevolking in Gaza heeft men het gevoel dat journalisten een doelwit zijn. Om die reden zijn journalisten niet altijd welkom. "Ik heb meerdere keren meegemaakt dat ik geen verblijfplaats kon vinden omdat we niet welkom waren in bijvoorbeeld een vluchtelingenkamp.
Mensen zagen ons als doelwit van het Israëlische leger en wilden ons niet in de buurt hebben omdat ze zich zorgen maakten om hun eigen veiligheid. Ik neem mensen niks kwalijk, ik snap het wel." Het doet haar wel pijn. "Ik merk nu ook dat mensen in mijn omgeving niet altijd meer op hun gemak zijn. En dat maakt we wel verdrietig."
Toch denkt Khoudary er niet aan om te stoppen met haar werk:" Het is stressvol om dit werk te doen en constant het gevoel te hebben dat je een doelwit bent. Met alle luchtaanvallen om je heen, nergens ben je veilig. Maar ik wil niet stoppen. Als alle journalisten in Gaza stoppen, wie gaat de rest van de wereld dan vertellen wat hier gaande is? Met onze stem vechten we terug, onze stem is ons enige wapen."
Als er "iets" gestolen is, dan denk ik ook dat dar kan. Een heel pakhuis tot aan de nok toe gevuld met meel lijkt me binnen Gaza echter wat moeilijk te verbergen voor Hamas.quote:Op donderdag 29 mei 2025 17:51 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
Er lopen daar tig terroristische groeperingen rond, een aantal grote families en ook nog burgers. Als er iets gestolen is, kan dat ook een van die groepen geweest zijn. Westerlingen gooien alles op één hoop en noemen alles Hamas. Dat doen clubjes zoals world central kitchen of de VN niet en daar komt de spraakverwarring vandaan
Dat zijn een heleboel boude claims, waarmee men vooral de gruwelijkheden van 7 oktober 2023 op Israël lijkt te projecteren. Waar zijn de bewijzen van deze vermeend misdaden? De Palestijnse terroristen hebben alles zelf gefilmd, dit zijn niets meer dan ongefundeerde aantijgingen.quote:Op donderdag 29 mei 2025 18:16 schreef Chadi het volgende:
[ tiktok ]
Zwangere vrouwen, foetussen en kinderen. De aanwas moet natuurlijk ook vermoord worden.
Er lopen op dat kleine stukje Gaza tig terroristische groeperingen rond?quote:Op donderdag 29 mei 2025 17:51 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
Er lopen daar tig terroristische groeperingen rond, een aantal grote families en ook nog burgers. Als er iets gestolen is, kan dat ook een van die groepen geweest zijn. Westerlingen gooien alles op één hoop en noemen alles Hamas. Dat doen clubjes zoals world central kitchen of de VN niet en daar komt de spraakverwarring vandaan
De NOS die een VN figuur creëert:quote:Op donderdag 29 mei 2025 17:54 schreef Chadi het volgende:
[..]
Op welk bericht van de VN reageer je?
Daarnaast kan Hamas nooit voldoende hebben opgeslagen om de honger te bestrijden. Er zijn minimaal 500 vrachtwagens per dag nodig. Nu wel meer vanwege de uitputting. Dat kan hamas nooit als voorraad hebben.
Nou, er blijken toch wel pakhuizen vol te zijn met meel en voedsel.quote:Op dinsdag 27 mei 2025 19:40 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
Wat ik niet begrijp. Als Hamas zoveel hulpgoederen steelt, zoals COGAT claimt, en zelfs bij een roof met tot wel 100 vrachtwagens wegrijdt. Dat de beste inlichtingendienst ter wereld samen met de befaamde Amerikanen het gebied nauwlettend in de gaten houden en doelwitten tot centimeter nauwkeurig en afgewogen kan uitschakelen, die inlichtendiensten hebben al anderhalf jaar en x duizend gevallen verder geen enkel idee waar al die vrachtwagens naar toe gaan of waar het voedsel blijft.... Dat is toch ongelofelijk
Of zou er misschien toch een kern van waarheid inzitten als zo'n WCK of een andere organisatie claimt dat er weinig gestolen wordt.
Boude claims van onafhankelijke buitenlandse artsen. Die zijn natuurlijk ook hamas.quote:Op donderdag 29 mei 2025 18:23 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Dat zijn een heleboel boude claims, waarmee men vooral de gruwelijkheden van 7 oktober 2023 op Israël lijkt te projecteren. Waar zijn de bewijzen van deze vermeend misdaden? De Palestijnse terroristen hebben alles zelf gefilmd, dit zijn niets meer dan ongefundeerde aantijgingen.
Wat hij zegt klopt toch. Als hamas wat kruimels jat, is dat geen rechtvaardiging om een hele bevolking van primaire levensbehoeften te onthouden.quote:Op donderdag 29 mei 2025 18:34 schreef capricia het volgende:
[..]
De NOS die een VN figuur creëert:
capricia in NWS / Israël - Hamas - #344 to be decided.
Er zijn behoorlijk wat andere terroristische clubjes ja.quote:Op donderdag 29 mei 2025 18:24 schreef capricia het volgende:
[..]
Er lopen op dat kleine stukje Gaza tig terroristische groeperingen rond?
Dat klinkt alsof iedere mannelijke Gazaan wel in een zo'n terroristisch groepje zit.
Zoals die chirurg uit Nederland in ons eigen stukje Pallywoodquote:Op donderdag 29 mei 2025 18:40 schreef Chadi het volgende:
[..]
Boude claims van onafhankelijke buitenlandse artsen. Die zijn natuurlijk ook hamas.
Kennelijk zijn er pakhuizen vol met voedsel.quote:Op donderdag 29 mei 2025 18:45 schreef Chadi het volgende:
[..]
Wat hij zegt klopt toch. Als hamas wat kruimels jat, is dat geen rechtvaardiging om een hele bevolking van primaire levensbehoeften te onthouden.
Die lukken natuurlijk nooit objectief vast stellen dat kinderen met voornamelijk schotwonden in het hoofd en borst binnenkomen. Die kunnen nooit objectief vast stellen dat foetussen uit de zwangere vrouwen zijn gesneden..quote:Op donderdag 29 mei 2025 19:01 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Zoals die chirurg uit Nederland in ons eigen stukje Pallywood
Onafhankelijk zou wellicht kunnen, objectief echter?
Objectief en mensen die zich actief in dit conflict mengen gaat doorgaans zeer slecht samen.
Mijn geliefde IDF. Denk eens na, waarom zou ik de IDF liefhebben?quote:Op donderdag 29 mei 2025 19:11 schreef Chadi het volgende:
[..]
Die lukken natuurlijk nooit objectief vast stellen dat kinderen met voornamelijk schotwonden in het hoofd en borst binnenkomen. Die kunnen nooit objectief vast stellen dat foetussen uit de zwangere vrouwen zijn gesneden..
Auel je eens voor zeg dat jouw geliefde IDF zich daar schuldig aan maakt.
Israël heeft nooit echt een twee Staten oplossing gewild maar in de lijn van Jabotinski gehandeld.quote:. De Britse regering heeft de jongste Israëlische plannen voor de vestiging van Joodse kolonies op de bezette Westelijke Jordaanoever betiteld als ‘een opzettelijke poging een Palestijnse staat onmogelijk te maken’.
Hamas en Israël, één pot nat.quote:Op donderdag 29 mei 2025 18:50 schreef HowardRoark het volgende:
Zo kennen we de pro-Palestijnse medemens weer.
[ twitter ]
Verspreid je leugens ergens anders. Israël heeft op meerdere momenten een 2-statenoplossing gewild, vanaf het begin in 1948 al.quote:Op donderdag 29 mei 2025 19:14 schreef Chadi het volgende:
De Britten lijken ook wakker
[..]
Israël heeft nooit echt een twee Staten oplossing gewild maar in de lijn van Jabotinski gehandeld.
Hoeveel pakhuizen? En voor hoeveel dagen voedsel zit daarin? En is dit voldoende om de blokkade van voedsel teniet te doen?quote:Op donderdag 29 mei 2025 19:09 schreef capricia het volgende:
[..]
Kennelijk zijn er pakhuizen vol met voedsel.
In Gaza.
Ik snap er geen hout vanquote:Op donderdag 29 mei 2025 18:35 schreef capricia het volgende:
[..]
Nou, er blijken toch wel pakhuizen vol te zijn met meel en voedsel.
Hoe kan dat zo, denk jij?
Hoe moet @capricia dat precies weten?quote:Op donderdag 29 mei 2025 19:22 schreef Chadi het volgende:
[..]
Hoeveel pakhuizen? En voor hoeveel dagen voedsel zit daarin? En is dit voldoende om de blokkade van voedsel teniet te doen?
Zijn komt ermee.quote:Op donderdag 29 mei 2025 19:28 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Hoe moet @:Capricia dat precies weten?
Het is ook vooral irrelevant, er wordt weer voedsel geleverd. Wat wel duidelijk is is geworden, is de smerige rol van Hamas.
Er zijn hier tig kook clubs in Nederland.quote:Op donderdag 29 mei 2025 18:24 schreef capricia het volgende:
[..]
Er lopen op dat kleine stukje Gaza tig terroristische groeperingen rond?
Dat klinkt alsof iedere mannelijke Gazaan wel in een zo'n terroristisch groepje zit.
Vooral heel lullig voor die hongerige kindjes daar. Dat er pakhuizen vol met voedsel zijn in Gaza. Maar dat Palestijnse groepjes dat liever voor zichzelf houden.quote:Op donderdag 29 mei 2025 19:22 schreef Chadi het volgende:
[..]
Hoeveel pakhuizen? En voor hoeveel dagen voedsel zit daarin? En is dit voldoende om de blokkade van voedsel teniet te doen?
Of: er zijn de afgelopen dagen tienduizenden pakketten uitgedeeld met een inhoud om een gezin een week te voeden.quote:Op donderdag 29 mei 2025 18:35 schreef capricia het volgende:
[..]
Nou, er blijken toch wel pakhuizen vol te zijn met meel en voedsel.
Hoe kan dat zo, denk jij?
Het lijkt mij dat het toch wat raar is dat er überhaupt één tjokvol pakhuis is terwijl er beweerd wordt dat het voedsel op is, toch?quote:Op donderdag 29 mei 2025 19:22 schreef Chadi het volgende:
[..]
Hoeveel pakhuizen? En voor hoeveel dagen voedsel zit daarin? En is dit voldoende om de blokkade van voedsel teniet te doen?
Wat is je bron dat er pakhuizen vol liggen van hamas?quote:Op donderdag 29 mei 2025 20:09 schreef capricia het volgende:
[..]
Vooral heel lullig voor die hongerige kindjes daar. Dat er pakhuizen vol met voedsel zijn in Gaza. Maar dat Palestijnse groepjes dat liever voor zichzelf houden.
Smerig gewoon.
Het is de eerste bron die ik zie die aangeeft dat Hamas open zou staan voor een staakt het vuren. Ik ben benieuwd of het klopt.quote:Op donderdag 29 mei 2025 20:44 schreef Qarrad het volgende:
[ x ]
Mogelijk weer goed nieuws.
Ik begrijp dat er onder andere 10 gijzelaars bij deze deal in zitten in ruil voor 125 Palestijnse gevangenen. 60 dagen staakt het vuren.
quote:Op donderdag 29 mei 2025 20:44 schreef Qarrad het volgende:
[ x ]
Mogelijk weer goed nieuws.
Ik begrijp dat er onder andere 10 gijzelaars bij deze deal in zitten in ruil voor 125 Palestijnse gevangenen. 60 dagen staakt het vuren.
quote:Hamas leaning toward accepting Witkoff proposal, while making reservations
https://www.timesofisrael(...)eservations-sources/
Hamas will likely accept US special envoy Steve Witkoff’s latest hostage deal proposal, while submitting a series of reservations, according to an Arab diplomat and a second source familiar with the negotiations.
Hamas is disappointed with the proposal and feels that Witkoff made crucial changes after conferring with Strategic Affairs Minister Ron Dermer in Washington earlier this week, the second source tells The Times of Israel. Still, it doesn’t want to outright reject the US proposal, fearing it would then be blamed for lack of agreement
Hamas wants a clause added to the proposal requiring Israeli forces to withdraw to where they were stationed at the end of the previous ceasefire in March, along with a clause stipulating that aid will be distributed, according to international humanitarian standards, the two sources say. This appears to be an attempt to undercut Israel’s reliance on the Gaza Humanitarian Foundation, which international organizations have argued fails to adequately address the humanitarian crisis.
Most critically, Hamas wants the clause regarding the talks on the permanent ceasefire — which the deal envisions taking place during an initial 60-day truce — edited to more clearly prevent Israel from restarting the war, the sources say.
Negotiations are likely to drag out for at least several more days, as Israel and the US will subsequently have to respond to Hamas’s reservations, the Arab diplomat says.
En vandaar dat de Palestijnen als zwakkere partij eindeloos bloedig verzet blijven plegen, hun enige optie.quote:Op donderdag 29 mei 2025 19:14 schreef Chadi het volgende:
De Britten lijken ook wakker
[..]
Israël heeft nooit echt een twee Staten oplossing gewild maar in de lijn van Jabotinski gehandeld.
Zijn zelfs beelden van.quote:Op donderdag 29 mei 2025 20:41 schreef Chadi het volgende:
[..]
Wat is je bron dat er pakhuizen vol liggen van hamas?
Sorry, maar dat klinkt angstaanjagend. Het klinkt alsof je vindt dat de zwakkere partij maar moet verdwijnen omdat de sterkere partij niet wil delen. Dat is geen oplossing maar een moreel bankroet.quote:Op donderdag 29 mei 2025 17:28 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Ik ben daar vrij open over geweest, ik ben uitgesproken pro-Israël en moreel en historisch is dat wat mij betreft ook de enige juiste positie om in te nemen in dit conflict.
Momenteel is er simpelweg amper draagvlak meer voor een tweestatenoplossing, een minderheid van zowel Israëliërs als Palestijnen ziet dat nog als een goede oplossing. En aangezien de Palestijnen hier de zwakkere partij zijn en tevens elke keer de aanjager van conflict, is het beter dat deze mensen hun heil elders gaan zoeken.
Helaas willen velen in het Westen dit niet, waar de 'tweestatenoplossing' vanuit goede of kwade intenties als een soort heilige graal wordt gezien. Ook binnen de Arabische en Islamitische wereld wordt dit soms geveinsd als een 'oplossing' omdat velen daar dit als een opstap zien naar een 'From the River to the Sea'.
Veel Palestijnen kennen hun oorsprong in landen zoals Egypte, Irak, Libië, Jordanië en Saudi-Arabië, zulke landen zouden de Palestijnen wat mij betreft moeten opvangen. En Palestijnen die duidelijk aangeven in vrede te willen leven met Israëliërs, hun zogenaamde 'vluchtelingenstatus' willen opgeven en bereid zijn een integratietraject te volgen in de Israëlische samenleving, zou een pad naar een Israëlisch staatsburgerschap moeten worden geboden.
Alleen rechtse stumpers hangen op dumpert en geenstijl. Geloven in hun eigen waarheid.quote:Op donderdag 29 mei 2025 21:32 schreef EttovanBelgie het volgende:
Er is een reden dat GeenStijl meer kijkers trekt dan Nu.Nl of Joop
Haha, je durft er niet eens op te klikken, he?quote:Op donderdag 29 mei 2025 22:10 schreef Chadi het volgende:
[..]
Alleen rechtse stumpers hangen op dumpert en geenstijl. Geloven in hun eigen waarheid.
Ik weet bij voorbaat al dat het onzin is. In internationale media staat er niks over. Het zou wereld nieuws zijn geweest als het wel zo was. Want dan kan je de blokkade en de honger deels in de schoenen van hamas schuiven. Want daar gaat dit allemaal om voor jou . Om israel vrij te pleiten van genocidale blokkades al maanden lang.quote:Op donderdag 29 mei 2025 22:11 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Haha, je durft er niet eens op te klikken, he?
Ik zei het je toch. Zonde van je tijd op dumpert.quote:“Hordes of hungry people" broke into a UN warehouse in Deir Al-Balah, central Gaza, in search of food according to the World Food Programme. In the video footage, you can hear faint sounds of gunfire in the background. The WFP said initial reports indicate that two people died, and several were injured in the incident. It is unclear what caused the deaths and injuries and the WFP is investigating. The UN organization said the incident reflected “alarming and deteriorating conditions on the ground” directly linked to Israel's aid blockade. It comes as the United States readies new terms for a possible ceasefire between Israel and Hamas
quote:One Telegram channel critical of Hamas claims that the warehouses belong to the terror group, but this has not been independently confirmed.
Both the Hamas-run local government in Gaza and UNRWA later put out a statement claiming that the warehouse belonged to the UN’s World Food Program, and not Hamas.
Jeetje zeg, en waar komen jouw bronnen ook weer vandaan?quote:Op donderdag 29 mei 2025 22:19 schreef Chadi het volgende:
[..]
Ik weet bij voorbaat al dat het onzin is. In internationale media staat er niks over. Het zou wereld nieuws zijn geweest als het wel zo was. Want dan kan je de blokkade en de honger deels in de schoenen van hamas schuiven. Want daar gaat door allemaal om. Om israel vrij te pleiten van genocidale blokkades al maanden lang.
En wat blijkt, geen hamas maar een UN gebouw
[..]
Ik zei het je toch. Zonde van je tijd op dumpert.
[..]
Egypte houd ook zijn grenzen gesloten voor Palestijnen. Dus daar begint het al dat ze nergens welkom zijn.quote:Op donderdag 29 mei 2025 22:05 schreef Homey het volgende:
Grappig dat de Palestijnen nergens moeten worden opgevangen maar Nederland wel uit tig landen hele volksstammen hier naar toe heeft gehaald. Blijkbaar mogen wel honderdduizenden Marokkanen, Turken, Syriërs, Oekraïners en noem maar op wel ‘verdreven’ worden?
Een zionistische bron voor je. Zelfs die durven deze gewaagde uitspraken niet te doen. Kan je zien hoever je heen bent.quote:Op donderdag 29 mei 2025 22:20 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Jeetje zeg, en waar komen jouw bronnen ook weer vandaan?
En die links in GeenStijl, dat is natuurlijk allemaal AI en zionistische propaganda?
Hou toch op man met 'willen geloven in hun eigen waarheid'. Kijk in de spiegel.
Zionistisch!quote:Op donderdag 29 mei 2025 22:21 schreef Chadi het volgende:
[..]
Een zionistische bron voor je. Zelfs die durven deze gewaagde uitspraken niet te doen. Kan je zien hoever je heen bent.
https://www.timesofisrael(...)ouse-stealing-flour/
Je mankeert waarschijnlijk ook nog wat aan je rechter oog maar ik citeer het nogmaals voor je.quote:Op donderdag 29 mei 2025 22:22 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Zionistisch!
En wat zegt die bron nu precies?
Kom op Chadi: wat zegt die bron?
Wat vervelend voor je.quote:. One Telegram channel critical of Hamas claims that the warehouses belong to the terror group, but this has not been independently confirmed.
Both the Hamas-run local government in Gaza and UNRWA later put out a statement claiming that the warehouse belonged to the UN’s World Food Program, and not Hamas.
Ja, en wat zegt dit nu werkelijk, Chadi?quote:Op donderdag 29 mei 2025 22:24 schreef Chadi het volgende:
[..]
Je mankeert waarschijnlijk ook nog wat aan je rechter oog maar ik citeer het nogmaals voor je.
[..]
Dit zegt dat je poep praat zoals altijd.quote:Op donderdag 29 mei 2025 22:25 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Ja, en wat zegt dit nu werkelijk, Chadi?
Hamas en UNWRA zeggen van niet? Nee, echt, waterdicht bewijs dit. Zeker gekoppeld aan de op GeenStijl aan te treffen beelden van Palestijnen die zélf afgeven op Hamas.
Hoe ver ga je nog om Hamas vrij te pleiten? Hoe ver gaat dat debiele tribalisme? Wanneer gaan jouw rechter en linker oog een keer open?
Dit zegt dat het weer iets te dichtbij komt.quote:Op donderdag 29 mei 2025 22:27 schreef Chadi het volgende:
[..]
Dit zegt dat je poep praat zoals altijd.
Serieuze vraag: denk je dat Hamas niet op de hoogte was dat er een pakhuis volgestouwd met eten in Centraal-Gaza staat?quote:Op donderdag 29 mei 2025 22:24 schreef Chadi het volgende:
[..]
Je mankeert waarschijnlijk ook nog wat aan je rechter oog maar ik citeer het nogmaals voor je.
[..]
Wat vervelend voor je.
Wat een faal zeg. Moet wel een hele grote teleurstelling voor je zijn dat zelfs zionistische bronnen je hele duimzuigerij niet bevestigen. Je doet het immers voor hen.quote:Op donderdag 29 mei 2025 22:28 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Dit zegt dat het weer iets te dichtbij komt.
Ga toch weg met je selectieve verontwaardiging en pimpen van Palestijns leed.
Maar wat zeggen die bronnen nu eigenlijk?quote:Op donderdag 29 mei 2025 22:37 schreef Chadi het volgende:
[..]
Wat een faal zeg. Moet wel een hele grote teleurstelling voor je zijn dat zelfs zionistische bronnen je hele duimzuigerij niet bevestigen. Je doet het immers voor hen.
Ga je het zo over een andere boeg gooien? Ik heb je al wat mogelijkheden geboden om het onderwerp te verplaatsen zodat je in je rol kan blijven.
De kans is groot dat ze op de hoogte zijn geweest.quote:Op donderdag 29 mei 2025 22:32 schreef Repentless het volgende:
[..]
Serieuze vraag: denk je dat Hamas niet op de hoogte was dat er een pakhuis volgestouwd met eten in Centraal-Gaza staat?
Maar is het dan op zijn minst niet opvallend dat Hamas dat dan niet confisqueert, als hun bevolking zo verhongert?quote:Op donderdag 29 mei 2025 22:39 schreef Chadi het volgende:
[..]
De kans is groot dat ze op de hoogte zijn geweest.
De tekst is vrij duidelijk.quote:Op donderdag 29 mei 2025 22:37 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Maar wat zeggen die bronnen nu eigenlijk?
Vertel eens in je eigen woorden.
Ja, dat Hamas en UNWRA (semi-Hamas) zeggen: echt niet.quote:Op donderdag 29 mei 2025 22:43 schreef Chadi het volgende:
[..]
De tekst is vrij duidelijk.
Maar ben wel benieuwd wat jij erin ziet en welke draai jij daaraan geeft.
Je doet hier wat aannames.quote:Op donderdag 29 mei 2025 22:42 schreef Repentless het volgende:
[..]
Maar is het dan op zijn minst niet opvallend dat Hamas dat dan niet confisqueert, als hun bevolking zo verhongert?
Hamas zijn terroristen. Punt.quote:Op donderdag 29 mei 2025 22:53 schreef Chadi het volgende:
[..]
Je doet hier wat aannames.
De eerste die je doet is dat je zegt dat het voedsel er al lange tijd heeft gestaan.
De tweede die je doet is dat Hamas op de hoogte was van de aanwezigheid van voedsel.
De derde is dat Hamas dan het voedsel in beslag had moeten nemen en dan?
Ik weet niet hoe lang het er staat en of Hamas het een goede zet zou vinden militair gezien om dichtbij deze weg te komen omdat deze goed in de gaten wordt gehouden door het IDF gezien de noord zuid verbinding. Geheid dat ze met bloem en al gebombardeerd zouden worden of als PR gebruikt zouden worden om te beweren dat Hamas voedsel achterover drukte stelt van het WFP. Dus ja als je die overwegingen in mind hebt kan ik me wel voorstellen dat Hamas het over laat aan het WFP die beter zijn in distributie van voedsel omdat dat hun kern taak is. En zo het Palestijnse volk beter dient.
WFP is geen onderdeel van UNWRA. Je vult maar in wat je brein graag wil zien. WFP staat los van UNWRA. Je hebt een bepaald beeld van hoe het moet zijn in jouw beleving en daar zoek je stukjes bij om het kompleet te maken. Weer fout!!!quote:Op donderdag 29 mei 2025 22:44 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Ja, dat Hamas en UNWRA (semi-Hamas) zeggen: echt niet.
En nu?
quote:Op donderdag 29 mei 2025 22:57 schreef Chadi het volgende:
[..]
WFP is geen onderdeel van UNWRA. Je vult maar in wat je brein graag wil zien. WFP staat los van UNWRA. Je hebt een bepaald beeld van hoe het moet zijn in jouw beleving en daar zoek je stukjes bij om het kompleet te maken. Weer fout!!!
Maar als het UNWRA het zou zeggen, zouden ze ook gewoon de waarheid spreken. Er is geen enkele twijfel daarover behalve bij Israël baffers.
Ik heb geen vooringenomenheid, ik heb ogenquote:Op donderdag 29 mei 2025 22:59 schreef Chadi het volgende:
[..]
Je kan ook gewoon toegeven dat je er volledig naast zit door je vooringenomenheid.
Je hebt een ineffectieve copingstijl zo te lezen.quote:Op donderdag 29 mei 2025 22:58 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]![]()
Natuurlijk....
Vertel: zijn die beelden op GeenStijl AI?
Twee extreem rechtse ogen en last van verhoogde associaties.quote:Op donderdag 29 mei 2025 22:59 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Ik heb geen vooringenomenheid, ik heb ogen
Extreem-rechts ja? Dan was ik wel een religieuze fundamentalist.quote:Op donderdag 29 mei 2025 23:03 schreef Chadi het volgende:
[..]
Twee extreem rechtse ogen en last van verhoogde associaties.
De eerste is inderdaad een aanname, maar dat lijkt me geen gekke gedachte gezien de berichten dat er geen voedsel meer werd toegelaten tot Gaza. Het is er niet vanzelf gekomen.quote:Op donderdag 29 mei 2025 22:53 schreef Chadi het volgende:
[..]
Je doet hier wat aannames.
De eerste die je doet is dat je zegt dat het voedsel er al lange tijd heeft gestaan.
De tweede die je doet is dat Hamas op de hoogte was van de aanwezigheid van voedsel.
De derde is dat Hamas dan het voedsel in beslag had moeten nemen en dan?
Ik weet niet hoe lang het er staat en of Hamas het een goede zet zou vinden militair gezien om dichtbij deze weg te komen omdat deze goed in de gaten wordt gehouden door het IDF gezien de noord zuid verbinding. Geheid dat ze met bloem en al gebombardeerd zouden worden of als PR gebruikt zouden worden om te beweren dat Hamas voedsel achterover drukte stelt van het WFP. Dus ja als je die overwegingen in mind hebt kan ik me wel voorstellen dat Hamas het over laat aan het WFP die beter zijn in distributie van voedsel omdat dat hun kern taak is. En zo het Palestijnse volk beter dient.
Die beelden zijn wereldwijd bekend. Alleen de conclusies die zij eraan hangen staan ver van de werkelijkheid.quote:Op donderdag 29 mei 2025 23:06 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Extreem-rechts ja? Dan was ik wel een religieuze fundamentalist.
Maar alsnog: zijn die beelden op Geenstijl AI?
Waar zit ik naast?quote:Op donderdag 29 mei 2025 23:11 schreef Chadi het volgende:
[..]
Die beelden zijn wereldwijd bekend. Alleen de conclusies die zij eraan hangen staan ver van de werkelijkheid.
Maar ik begrijp wel dat je de discussie graag wil hebben over wel of geen AI in plaats van gewoon toegeven dat je er naast zit.
UNWRA is niet aan het woord geweest. WFP is aan het woord geweest.quote:Op donderdag 29 mei 2025 23:15 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Wat, omdat UNWRA en Hamas zeggen van niet?
quote:Op donderdag 29 mei 2025 23:16 schreef Chadi het volgende:
[..]
UNWRA is niet aan het woord geweest. WFP is aan het woord geweest.
WFP is geen UNWRA
https://www.wfp.org/suppo(...)-VjbBexoCAeIQAvD_BwEquote:In 1961, a United Nations General Assembly established the World Food Programme
Waarom denk je dat?quote:Op donderdag 29 mei 2025 23:24 schreef capricia het volgende:
[..]
[..]
https://www.wfp.org/suppo(...)-VjbBexoCAeIQAvD_BwE
Ligt allemaal niet zover uit elkaar.
Laten we alstjeblieft niet ook nog eens over de tt gaan lopen kibbelen zegquote:Op vrijdag 30 mei 2025 07:39 schreef DombohetOlifantje1 het volgende:
Rare TT.
Het is allang niet meer Israël vs Hamas. Dat punt zijn die Israeliers allang voorbij.
quote:Op vrijdag 30 mei 2025 08:19 schreef Burdie het volgende:
Wat ik dus wel gek vind, is dat er in Gaza genoeg van dit soort tentjes gewoon volop pizza's, ijsjes en wafels verkopen.
Dan is het heel erg off-topic allemaal.quote:Op vrijdag 30 mei 2025 08:31 schreef sp3c het volgende:
[..]
Laten we alstjeblieft niet ook nog eens over de tt gaan lopen kibbelen zeg
De reeks hert Israel vs hamas, dat laten voor gewoon staan al was het maar voor het overzicht
Er is dan ook helemaal geen hongersnood, ook nooit geweest. Ja, het is oorlog en ja dat is verschrikkelijk en levert tragische beelden op, maar een daadwerkelijke hongersnood is wel iets anders.quote:Op vrijdag 30 mei 2025 08:19 schreef Burdie het volgende:
Wat ik dus wel gek vind, is dat er in Gaza genoeg van dit soort tentjes gewoon volop pizza's, ijsjes en wafels verkopen.
https://www.instagram.com/thailandi_gaza
Er is sowieso pas een hongersnood als ik dat bepaal.quote:Op vrijdag 30 mei 2025 09:57 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Er is dan ook helemaal geen hongersnood, ook nooit geweest. Ja, het is oorlog en ja dat is verschrikkelijk en levert tragische beelden op, maar een daadwerkelijke hongersnood is wel iets anders.
Hoezo kunnen andere van de miljoenen mensen daar geen honger lijden als er wel tentjes en restaurants met eten zijn? Hoe sluit dat elkaar uit?quote:Op vrijdag 30 mei 2025 08:19 schreef Burdie het volgende:
Wat ik dus wel gek vind, is dat er in Gaza genoeg van dit soort tentjes gewoon volop pizza's, ijsjes en wafels verkopen.
https://www.instagram.com/thailandi_gaza
Er is gewoon genoeg geld in Nederland.quote:Op vrijdag 30 mei 2025 10:21 schreef Momo het volgende:
Beetje die zelfde onzin als ik zag een dikke man op een filmpje er kan geen honger zijn in dit gebied.
En omdat er geen hongersnood is (of dreigt te ontstaan) hebben Israël en de VS in februarie dit jaar de Gaza Humanitarian Foundation (GHF, Delaware, VS) opgerichtquote:Op vrijdag 30 mei 2025 09:57 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Er is dan ook helemaal geen hongersnood, ook nooit geweest. Ja, het is oorlog en ja dat is verschrikkelijk en levert tragische beelden op, maar een daadwerkelijke hongersnood is wel iets anders.
Nou ja, laten we eerlijk zijn, het is niet @HowardRoark die bepaalt of er wel of geen hongersnood of genocide is natuurlijk.quote:Op vrijdag 30 mei 2025 10:22 schreef Harvest89 het volgende:
Het is pas hongersnood en genocide wanneer Howard dat bepaalt. Dat moet iedereen hier eens goed in de oren knopen.
Voedselhulp uitdelen wil niet zeggen dat er sprake is van een hongersnood. In Oekraïne werd ook voedselhulp geboden. Daar is ook geen hongersnood. Het is simpelweg de norm om dit te doen in gebied van oorlog en conflict.quote:Op vrijdag 30 mei 2025 10:33 schreef Hallulama het volgende:
[..]
En omdat er geen hongersnood is (of dreigt te ontstaan) hebben Israël en de VS in februarie dit jaar de Gaza Humanitarian Foundation (GHF, Delaware, VS) opgericht![]()
Er zijn ook geen tanks in Bagdad trouwens![]()
Maar goed, de waarheid, die je zo belangrijk vindt, zoals je zelf eerder aangaf, is dus dat het idee dat er "geen hongersnood is" in Gaza wordt tegengesproken door vrijwel alle serieuze humanitaire analyses.
De partijen achter die analyses worden vervolgens weer door Israël in diskrediet gebracht en van de welbekende en inmiddels slaapverwekkende labels voorzien (antisemitisch, politiek gemotiveerd, corrupt, Hamas-gezind, etc.).
En Israël ontkent die hongersnood (of dreiging daarvan) natuurlijk volop, om haar blokkadepolitiek te verdedigen.
Lekker bezig gast
Nee hoor, ik baseer mij slechts op daadwerkelijke definities en niet op de onderbuik.quote:Op vrijdag 30 mei 2025 10:44 schreef Hallulama het volgende:
[..]
Nou ja, laten we eerlijk zijn, het is niet @:HowardRoark die bepaalt of er wel of geen hongersnood of genocide is natuurlijk.
Dat komt gewoon uit de social media kit die hij dagelijks van de Israëlische Government Press Office ontvangt
De daadwerkelijke definities van wie dan? En laat je daar dan vervolgens stiekem toch je onderbuik op los?quote:Op vrijdag 30 mei 2025 10:48 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Voedselhulp uitdelen wil niet zeggen dat er sprake is van een hongersnood. In Oekraïne werd ook voedselhulp geboden. Daar is ook geen hongersnood. Het is simpelweg de norm om dit te doen in gebied van oorlog en conflict.
[..]
Nee hoor, ik baseer mij slechts op daadwerkelijke definities en niet op de onderbuik.
Wat is volgens jou een echte oplossing in dit conflict ?quote:Op vrijdag 30 mei 2025 11:21 schreef Hallulama het volgende:
[..]
De daadwerkelijke definities van wie dan? En laat je daar dan vervolgens stiekem toch je onderbuik op los?
Je posts komen structureel overeen met het officiele narratief van de Israëlische Public Relations machine.
Als ik het verkeerd zie, leg het me dan uit. Maar van buitenaf lijkt het alsof je je informatie uit een kant-en-klaar draaiboek haalt, en dat doet je eigen geloofwaardigheid tekort. En ik begrijp waarom je dat doet, ik heb daar zelfs respect voor. Het moet niet eenvoudig zijn, leven met de angst voor een wankelend Israël, dat zichzelf misschien in moeilijkheden brengt omdat het zichzelf opnieuw moet zien uit te vinden.
Maar voor mij is dat allemaal niet nodig, en nog sterker: het werkt voor mij zelfs averechts, omdat het de echte dialoog en de zoektocht naar echte oplossingen ondermijnt.
De definitie die een bepaalde term heeft. Zoals dus bijvoorbeeld hongersnood, genocide of etnische zuivering. Allemaal termen waarvan we zien dat sommigen deze zo ontzettend graag willen gebruiken voor deze oorlog, dat de definitie er soms zelf van mag worden aangepast.quote:Op vrijdag 30 mei 2025 11:21 schreef Hallulama het volgende:
[..]
De daadwerkelijke definities van wie dan? En laat je daar dan vervolgens stiekem toch je onderbuik op los?
Je posts komen structureel overeen met het officiele narratief van de Israëlische Public Relations machine.
Als ik het verkeerd zie, leg het me dan uit. Maar van buitenaf lijkt het alsof je je informatie uit een kant-en-klaar draaiboek haalt, en dat doet je eigen geloofwaardigheid tekort. En ik begrijp waarom je dat doet, ik heb daar zelfs respect voor. Het moet niet eenvoudig zijn, leven met de angst voor een wankelend Israël, dat zichzelf misschien in moeilijkheden brengt omdat het zichzelf opnieuw moet zien uit te vinden.
Maar voor mij is dat allemaal niet nodig, en nog sterker: het werkt voor mij zelfs averechts, omdat het de echte dialoog en de zoektocht naar echte oplossingen ondermijnt.
Je kan niet doen alsof er helemaal niks aan de hand is.quote:Op vrijdag 30 mei 2025 11:34 schreef Pleun2011 het volgende:
Op basis van wat zou er wel hongersnood zijn?
Op z'n minst laat dit zien dat niet in heel Gaza hongersnood is, toch? In de tentenkampen zal er echt eten te kort zijn, schrijnende situaties zijn, maar de media schetst een beeld dat heel Gaza wordt uitgehongerd, en dat rijmt (voor mij iig) moeilijk met het beeld van stampvolle eettentjes van mensen die zich te goed lopen te doen aan pides, taartjes en wafels met chocola en ijs.quote:Op vrijdag 30 mei 2025 10:20 schreef Momo het volgende:
[..]
Hoezo kunnen andere van de miljoenen mensen daar geen honger lijden als er wel tentjes en restaurants met eten zijn? Hoe sluit dat elkaar uit?
In alle regio's van Gaza is er reden tot zorgen tenminste en is mulnutrition al gaande (Mei 2025)quote:Op vrijdag 30 mei 2025 11:48 schreef Burdie het volgende:
[..]
Op z'n minst laat dit zien dat niet in heel Gaza hongersnood is, toch? In de tentenkampen zal er echt eten te kort zijn, schrijnende situaties zijn, maar de media schetst een beeld dat heel Gaza wordt uitgehongerd, en dat rijmt (voor mij iig) moeilijk met het beeld van stampvolle eettentjes van mensen die zich te goed lopen te doen aan pides, taartjes en wafels met chocola en ijs.
71.000 mensen zijn ondervoed volgens deze website. Op een populatie van 2,2 miljoen mensen is dat 0,03% van de inwoners. Extreme ondervoeding (14.000 inwoners) is 0,006%quote:Op vrijdag 30 mei 2025 11:46 schreef Momo het volgende:
[..]
Je kan niet doen alsof er helemaal niks aan de hand is.
https://www.ipcinfo.org/i(...)/c/1159597/?iso3=PSE
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |